Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
giorgos14
you have my offers...
jasonick
Ευχαριστούμε για όλα Danny Granger, τα σκορ σου συγκρίνονται μόνο με του Bynum στους πρώην Anw pefki Warriors και νυν Ambidextrous. tongue.gif
klow13
7 στα 26 σουτ στους 2 πρωτους αγωνες ο henderson..συνεχισε τα τουβλα αγορινα μου και θα σου φαει τη θεση κανας antic στην 9αδα..παρταλι..
ερσαν οκ διαστρεμμα αλλα παιξε μπασκετακι..
μιλσαπ γελαω,μπρουερ κλαιω.το σκορ ενος καλου παικτη κανατε ολοι μαζι απαραδεκτοι.
Pierce
Αν δεν τον θες τον Μίλσαπ, εδώ είμαι.
jasonick


Ξύπνα ρε Dwight, θα μας κάψεις..
SteveNashidis
Αγαπουλα Νικο καλα πανε τα πραγματα! Ο αντονης ο πελεκανιδης τιμησε τη φανελα!:-P

Υ.Γ. Δωσε πριμ προεδραρα..εμαθα πηρες προμηθεια απο το μπλογκ που γραφεις!
SG3ptshooter
Xτες ήταν Oladipo Parsons Horford, 3 βασικοί, για Evans, Rondo και Harkless.

Σήμερα μόνο Tyreke για Parsons.

Περιμένω με αγωνία την αυριανή πρόταση.
massey
QUOTE(SG3ptshooter @ Nov 3 2013, 17:38 ) *
Xτες ήταν Oladipo Parsons Horford, 3 βασικοί, για Evans, Rondo και Harkless.

Σήμερα μόνο Tyreke για Parsons.

Περιμένω με αγωνία την αυριανή πρόταση.

Για αυτο βαλανε και το κουμπακι με το decline bro..

Aλλιως δεν θα υπηρχε..

Α και οσο βασικος ειναι ο Τyreke αλλο τοσο ειναι και ο Ολαντιπο..
SG3ptshooter
QUOTE(massey @ Nov 3 2013, 18:02 ) *
Για αυτο βαλανε και το κουμπακι με το decline bro..

Aλλιως δεν θα υπηρχε..

Α και οσο βασικος ειναι ο Τyreke αλλο τοσο ειναι και ο Ολαντιπο..

Θα το πατάω bro, στέλνε να γίνεται κατάσταση.

Ο Dipo στο roster μου χλωμό να μην είναι βασικός, κάθε βδομάδα.
duncan21
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ



Οι Santa Cruz Warriors καλωσορίζουν στην California τους Paul Millsap,Raymond Felton και Gerald Henderson.To trade επετεύχθη ύστερα από πολύωρες διαπραγματεύσεις με το φιλικό σωματείο Τhe Amdidextrous,γνωστό για τις καλές σχέσεις που έχει αναπτύξει με τα μεγάλα σωματεία της DLeague (βλ.PatrasCity Beards).Ο Paul Millsap αποτελεί μεγάλο κεφάλαιο για την ομάδα μας όντας διακαής πόθος και των δυο ιδιοκτητών κι ελπίζουμε να μας οδηγήσει στην κορυφή.Ο Felton αποκατέστησε τις σχέσεις του με τον πρόεδρο μετά την πρώτη,γεμάτη συγκρούσεις συνύπαρξη τους στους San Francisco Spartans ενώ ο Henderson αποτελεί μια αξιόλογη λύση στις θέσεις 2 και 3.

Υ.Γ Θέλουμε τον κόσμο δίπλα μας,προσπαθούμε για τη βελτίωση της ομάδας κάνοντας τις απαραίτητες κινήσεις και είναι θέμα χρόνου να βρεθούμε σύντομα στην κορυφή.

Santa Cruz, California, 3 Νοεμβρίου 2013
Εκ της Διευθύνσεως
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Nov 3 2013, 22:22 ) *
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ



Οι Santa Cruz Warriors καλωσορίζουν στην California τους Paul Millsap,Raymond Felton και Gerald Henderson.To trade επετεύχθη ύστερα από πολύωρες διαπραγματεύσεις με το φιλικό σωματείο Τhe Amdidextrous,γνωστό για τις καλές σχέσεις που έχει αναπτύξει με τα μεγάλα σωματεία της DLeague (βλ.PatrasCity Beards).Ο Paul Millsap αποτελεί μεγάλο κεφάλαιο για την ομάδα μας όντας διακαής πόθος και των δυο ιδιοκτητών κι ελπίζουμε να μας οδηγήσει στην κορυφή.Ο Felton αποκατέστησε τις σχέσεις του με τον πρόεδρο μετά την πρώτη,γεμάτη συγκρούσεις συνύπαρξη τους στους San Francisco Spartans ενώ ο Henderson αποτελεί μια αξιόλογη λύση στις θέσεις 2 και 3.

Υ.Γ Θέλουμε τον κόσμο δίπλα μας,προσπαθούμε για τη βελτίωση της ομάδας κάνοντας τις απαραίτητες κινήσεις και είναι θέμα χρόνου να βρεθούμε σύντομα στην κορυφή.

Santa Cruz, California, 3 Νοεμβρίου 2013
Εκ της Διευθύνσεως




Δεν μας είπατε ποια ρεμάλια αποχαιρετούν το τίμιο σωματείο σας...
pmam
Μόνο σε μένα δεν κάθεται καλά η ανταλλαγή που έγινε πριν λίγο;
Zoys
QUOTE(pmam @ Nov 5 2013, 01:08 ) *
Μόνο σε μένα δεν κάθεται καλά η ανταλλαγή που έγινε πριν λίγο;

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα θα με ενδιέφερε η λογική της συναλλαγής. huh.gif
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Nov 5 2013, 01:19 ) *
Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα θα με ενδιέφερε η λογική της συναλλαγής. huh.gif


Η λογική μου είναι πως πιστεύω πάρα πολύ τον Lance και δεν πιστεύω καθόλου τον Ibaka τώρα που γύρισε νωρίς ο Westbrook (που ήταν ο λόγος που τον πήρα τόσο ψηλά στο draft). Αυτό.

Έχετε κάθε δικαίωμα να το κάνετε veto αν θέλετε και θα το σεβαστώ.
teopt13
Αυτό το trade πραγματικά σε ένα μήνα μπορεί να θεωρηθεί δίκαιο..Αλλά με 3 ματς να δίνεις το παίχτη 2ου γύρου για 12ου και fa είναι unfair προς τους υπόλοιπους...
kudelin8
απτν μερια να πω πως προχωρησα στ trade καθαρα λογω θεσης π εχω αναγκη..ισοτιμοι θακαταληξουν οι παιχτες..το πικ serge st 2 εγινε γιαλλους λογους π εξαλειφτηκαν αμεσα...
klow13
γενικη πεποιθηση παντως ειναι οτι ο serge θα ανεβει τωρα που γυρισε russ γτ ετσι και αλλιως δεν μπορει να δημιουργησει το δικο του σουτ.
pmam
Πρώτον, πώς γίνεται η διαδικασία του βέτο; Το συζητάμε εδώ ή έχει επιλογή στη λίγκα;
Δεύτερον, γουιθ χιντσάητ, η ανταλλαγή δεν είναι και τόσο ανφέρ. Πιο πολύ για να γίνει η συζήτηση το ξεκίνησα.
Θετικό πάντως που υπάρχει κινητικότητα! happy.gif
giorgos14
Aφου πω οτι θεωρω πως καθενας μας εχει το δικαιωμα να χειριζεται την ομαδα του οπως πιστευει και να πονταρει στους παικτες που πιστευει(παραδεχομενος πολλες φορες και πατατες που κανει) θελω να αποχαιρετησω τους εξης 3 στυλοβατες της ομαδας αυτη τη πρωτη βδομαδα:
bball.gif τε-πε
bball.gif Ζαχαρια
bball.gif Μονρο
και να τους ευχηθω καλη συνεχεια εκει στους λυκους της κασκαντιας...
Οπως και να ευχηθω καλη αρχη στα νεα αποκτηματα της ομαδας μας.Την τιμη να γινουν Ξανθιωτικες Παπιες ειχαν οι κυριοι :
bball.gif Καρυ
bball.gif Μπατιμ-Μπατουμ
bball.gif Ουεστ
giorgos14
Σορρυ double post...
teopt13
QUOTE(kudelin8 @ Nov 5 2013, 02:42 ) *
ισοτιμοι θακαταληξουν οι παιχτες..

Αυτό το συμπέρανες απο 3 ματς?Αρα φαντάζομαι αγοράζεις και paul στο 68...
Pierce
Αν γυρίσει normal o granger (λέμε καμιά μαλακία) Ο Στίφενσον δε θα είναι πάνω από 27-28. Γενικώς δεν ξέρω που θα κάτσει , και αν είναι πυροτέχνημα. Και ο Νείτ είναι ασανσέρ μπορεί να περάσει βδομάδα με μονοψήφια μπορεί να χτυπάει και συνεχόμενα 50αρια. Λογικά κάπου στο 25-26 είναι και αυτός.
Ο Ιμπάκα από την άλλη, κακό του κεφαλιού του που τον πήρε στο 24 ο Nuntius, και θεωρώ ότι είναι μαξ στο 27-28 και αυτός. Οπότε έχουμε ξεκάθαρο νικητή στο trade θεωρώ και αυτός είναι ο Νuntius. (αν μάλιστα σταθεροποιηθεί ο λανς πάνω του 30 ειναι ληστεία μετα φόνου. Veto από μένα.


(το veto το ρίχνουμε εδώ pmam , ή αν βάλω ψηφοφορία στην λίγκα, ανάλογα)
HLR CENATION
Mια πρωτη αναγνωση της χρονιας ειναι οτι ο λακαμας ο Ντερον οσο παιζει λιγο με χαντακωνει.Μπορουσα να πηγαινα καλυτερα αν επαιζε περισσοτερο.
Πολυ ευχαριστημενος απο Βουσεβιτς,Μαρτιν,ικανοποιημενος απο δυο ματς του Ιγκουανταλα,κακος ο Πεκοβιτς.
Απογοητευτικοι Τζοε Τζονσον,Μο Γουιλιαμς.
Ρισκο με Γουεσλει Τζονσον που ειναι και βασικουρα αυτη την εβδομαδα και προσθηκες πιο πολυ για να τους μπανησω Μπλερ και ο μικρος των Μπακς.
kudelin8
QUOTE (teopt13-1908 @ Nov 5 2013, 08:04 ) *
Αυτό το συμπέρανες απο 3 ματς?Αρα φαντάζομαι αγοράζεις και paul στο 68...

αν εβγαζα συμπερασματα με τρια ματς δν θαδινα ποτε lance για ibaka με δωρακι κιολας nate...ατοπο τ σχολιο για paul λοιπον..κ επειδη κοπτεσαι ιδιαιτερως για τ νουμερο επιλογης τ καθε παιχτη περα απτν εξοφθαλμη λαθος επιλογη τ serge στ 2ρο γυρο τ συμπληρωμα τ trade ο nate επιλεχθηκε στ γυρο8...τ οτι πεταχτηκε στους fa κ τν προλαβα τν κανει αυτοματα pick μικροτερου γυρου για σενα και fa???αν δν επιβραβευομαστε για καλα πικ(lance) κ δν μπορουμε ναδιορθοσουμε κακα πικ(serge) λογω του γυρου επιλογης χαλαει ολο τ νοημα τ παιχνιδιου που βασιζεται σε συστημα αξιολογησης κ ποντους...piεrce για τ βετο σου παροτι βλεπεις ισους lance-ibaka με μικρη αβαντα τν nate αρα οτι ριχνομαι να σου θυμισω οτι εκανα τ trade καθαρα λογω θεσεων..συνειδητα δλδ επελεξα να σιγουρεψω τ τρειντ για νακαλυψω τρυπες..αρα θαπρεπε να τ ξανασκεφτεις πιστευω κ να μ δωσεις τν ευκαιρια ναπαρω εναν ψηλο δινοντας κατι παραπανω
pmam
Μίλα ρε Πιρς που θαμπώνονται όλοι από τα ονόματα και λέω ότι κάτι λάθος κάνω!
Τη συζήτηση την ξεκίνησα επειδή κι εγώ είδα τον Nuntius αρκετά κερδισμένο, ειδικά βραχυπρόθεσμα. Στην εξέλιξη μπορεί ο Λανς να τραυματιστεί και να χάσει τη σεζόν και ο Νέητ να βγει εκτός rotation, αλλά για τις επόμενες καναδυό βδομάδες σίγουρα ο kudelin χάνει, χωρίς σημαντικές ενδείξεις ότι θα ανατραπεί η κατάσταση.
ΙΣΩΣ με το westbrook πίσω να ανακάμψει ο Ibaka, ίσως όμως και να μειωθεί ο ρόλος του.
Παρόλα αυτά, τελικώς δεν το θεωρώ τόσο μεγάλο steal, οπότε προς το παρόν σωπαίνω.

Υ.Γ. Εγώ πάντως αγοράζω Paul στο 68. Δίνω Afflalo στο 38 και CJ Miles στο 28 και ένα κιλό φέτα για τους άλλους 2 πόντους.
Pierce
Επειδή, υπάρχει ένα ''νομικό'' κενό, και είμαι κατά του trade Review period , προτείνω τις 2-3 τελευταίες ώρες πριν κλείσουν τα rosters για την άλλη βδομάδα να μην γίνονται Trades. Aυτό διότι και veto να γίνει κάποιο την επόμενη μέρα, με κλειδωμένα τα rosters δεν έχω τη δυνατότητα να κάνω κάτι και η εβδομάδα θα βγεί με τα αλλαγμένα rosters.

Εν προκειμένω θεωρώ, ότι και να ακυρωθεί το trade , μεγαλύτερη στρέβλωση θα δημιουργηθεί.
klow13
δεν νομιζω οτι θα πεσει απο το 30 ο ιμπακα,ουτε να βαραει 30 τοις 100 θα συνεχισει,ουτε να χει μισο μπλοκ μεσο ορο.30 θεωρω οτι θα ναι μινιμουμ με ταβανι κοντα στο 33.ο νειτ δεν εχω ιδεα που θα κυμαινεται αλλα και παλι δεν νομιζω οτι ειναι αρκετος να εξισορροπησει τη διαφορα των αλλων 2 παικτων.

o στιφενσον περσι επαιζε στο 21 σε 30 λεπτα,και ετοιμος για breakout χρονια να ειναι νομιζω οτι τα 3 ματς μονο ασφαλες κριτηριο δεν ειναι.για μενα ξεκαθαρα ευνοημενος του trade ειναι ο kudelin και με διαφορα
Pierce
Πρώτη φορά βλέπω πάντως να συμφωνούμε ότι εινια για veto, αλλά να διαφωνούμε για το ποιος κερδίζει tongue.gif

Έβαλα poll στην Λίγκα, με 8/15 το trade ακυρώνεται.
kudelin8
QUOTE (Pierce @ Nov 5 2013, 17:38 ) *
Πρώτη φορά βλέπω πάντως να συμφωνούμε ότι εινια για veto, αλλά να διαφωνούμε για το ποιος κερδίζει tongue.gif

Έβαλα poll στην Λίγκα, με 8/15 το trade ακυρώνεται.

αν περασει τ βετο να βρεθει κ τροπος απτους mods να αλλαξουν χερια οι βαθμολογιες lance-ibaka γιαυτην τν βδομαδα..lance 4ματσ σε φοβερη φορμα serge 3ματς σε ντεφορμαρισμα...δν γινεται νατζογαρω σε μακροπροθεσμα οφελη κ ναχανω κ τα σιγουρα σκορ αυτης της εβδομαδας..να μας πουν κιολας σεμενα κ nuntius ποιο τρειντ επιτρεπεται αναμεσα στους 2παιχτες π θελουμε νανταλλαξουμε
Pierce
Τεχνικώς δεν έχω αυτή τη δυνατότητα . Φαντάζομαι το ξέρατε από πριν ότι κάθε trade μπορεί να κριθεί ότι δεν είναι δίκαιο , και να πρέπει να αντιστραφεί. ΟΙ ''mods'' , θα μπορούσαν κάλλιστα να πουν δεν περνάει και τέλος, αντ'αυτού είναι στη διακριτική ευχέρεια όλης της λίγκας. Πιο άμεση δημοκρατία , ούτε επί Περικλή. Επομένως άστοχη και άσκοπη η προσπάθεια ειρωνείας για το ποιο trade επιτρέπεται ή οχι.


Και αφού δεν έιδα να σχολιάζει κανείς την πρόταση, 2 μέρες trade review period σε όλα τα trades από εδώ και μπρός. Με το που γίνεται accepted κάποια πρόταση, για 2 μέρες ΔΕΝ πραγματοποιείται , και πρέπει η λίγκα να ψηφίσει αν πάει για veto ή όχι.
kudelin8
QUOTE (Pierce @ Nov 5 2013, 18:45 ) *
Τεχνικώς δεν έχω αυτή τη δυνατότητα . Φαντάζομαι το ξέρατε από πριν ότι κάθε trade μπορεί να κριθεί ότι δεν είναι δίκαιο , και να πρέπει να αντιστραφεί. ΟΙ ''mods'' , θα μπορούσαν κάλλιστα να πουν δεν περνάει και τέλος, αντ'αυτού είναι στη διακριτική ευχέρεια όλης της λίγκας. Πιο άμεση δημοκρατία , ούτε επί Περικλή. Επομένως άστοχη και άσκοπη η προσπάθεια ειρωνείας για το ποιο trade επιτρέπεται ή οχι.


Και αφού δεν έιδα να σχολιάζει κανείς την πρόταση, 2 μέρες trade review period σε όλα τα trades από εδώ και μπρός. Με το που γίνεται accepted κάποια πρόταση, για 2 μέρες ΔΕΝ πραγματοποιείται , και πρέπει η λίγκα να ψηφίσει αν πάει για veto ή όχι.

μα οι μεν λενε ευνοουμαι οι δε ριχνομαι....περα απο ειρωνειες λοιπον αν τ τρειντ φαει βετο δν ειμαι ασκοπα ριγμενος μιας κ τα ροστερ ειναι locked???δν πρεπει να βρεθει μια μεθοδευση εστω με τν μορφη ατυπης βαθμολογιας νανατραπει το κενο π δημιουργειτε??αν στ τελος δλδ η σουμα με βγαλει για 50ποντους δευτερο???μονο κ μονο απαυτο θεωρω απαραδεκτο τ βετο στ εν λογω trade..πες μ κ συ τν αποψη σου
teopt13
QUOTE(kudelin8 @ Nov 5 2013, 19:59 ) *
μα οι μεν λενε ευνοουμαι οι δε ριχνομαι....περα απο ειρωνειες λοιπον αν τ τρειντ φαει βετο δν ειμαι ασκοπα ριγμενος μιας κ τα ροστερ ειναι locked???δν πρεπει να βρεθει μια μεθοδευση εστω με τν μορφη ατυπης βαθμολογιας νανατραπει το κενο π δημιουργειτε??αν στ τελος δλδ η σουμα με βγαλει για 50ποντους δευτερο???μονο κ μονο απαυτο θεωρω απαραδεκτο τ βετο στ εν λογω trade..πες μ κ συ τν αποψη σου

Μα αυτό είναι το ρίσκο που παίρνεις όταν κάνεις ένα τόσο αμφιλεγόμενο trade μίση ώρα πριν κλείσουν τα ρόστερ..Δηλάδή αν γινόταν χτες την ίδια ώρα μία ανταλλαγή κραυγαλέα και εξώφθαλμα ευνοική για κάποιον να μην το συζητήσουμε επειδή κλέισαν τα ρόστερ?Αυτοί είναι οι κανόνες, όλοι τους ξέρουμε και αναλόγως παίρνουμε τα ρίσκα μας.
teopt13
Πάντως για να ολοκληρώσω προσωπικά με αυτό το θέμα, καθώς ψήφισα κιόλας, αν γίνει το βέτο και γίνεται με κάποιον τρόπο να αλλάξουν οι βαθμολογίες της εβδομάδας εγώ συμφωνώ να γίνει.Απλά απο εδώ και πέρα να συμφωνήσουμε όλοι να μην κάνουμε ανταλλαγές 2-3 ώρες πριν κλείσουν τα ρόστερ..

edit:απ ότι βλέπω μπήκε trade review period ,οπότε ακυρο το τελευταίο που έγραψα..
HLR CENATION
Ψηφισα ναι στο βετο peace.gif
klow13
πως γινεται να θεωρεις απαραδεκτο το βετο στο trade μονο και μονο για τις ισορροπιες που θα αλλαξει αυτη τη βδομαδα,οταν διακυβευονται βαθμολογιες 22 βδομαδων?απαραδεκτο θα ηταν να μεινει ως εχει αν θεωρηθει απο την πλειοψηφια αδικο,μονο και μονο για την μικρη αλλοιωση αυτης της εβδομαδας(που θα δειξει αν ειναι υπερ η εναντιον σου).
kudelin8
QUOTE (klow13 @ Nov 5 2013, 21:14 ) *
πως γινεται να θεωρεις απαραδεκτο το βετο στο trade μονο και μονο για τις ισορροπιες που θα αλλαξει αυτη τη βδομαδα,οταν διακυβευονται βαθμολογιες 22 βδομαδων?απαραδεκτο θα ηταν να μεινει ως εχει αν θεωρηθει απο την πλειοψηφια αδικο,μονο και μονο για την μικρη αλλοιωση αυτης της εβδομαδας(που θα δειξει αν ειναι υπερ η εναντιον σου).

φιλε klow δν συμφωνεις ως προς καποια μεθοδευση για τα σκορ της εβδομαδας???θεωρεις δικαιο νακυρωθει τ trade αλλα νακαρπωθω τ σκορ serge αντι για lance..πριν καν γινει καποιο ματς των δυο τ θεωρω εως κ αλλοιωση...πχ αν στ τελος βγεις πρωτος(δυσκολο icon_wave.gif )με 20-30ποντους απο μενα θαχουμε καταστασεις καλαμαριας κ προσφυγων στ CAS τ φαντασυ
klow13
εξηγησε νομιζω ο pierce πως δεν γινεται αυτη η μεθοδευση που ζητας μεσω του συστηματος του espn..τωρα πιανεις την ακραια πιθανοτητα να βγω πρωτος και την ακομα πιο ακραια να βγεις εσυ δευτερος..καλου κακου κρατα τεφτερι με what if σκορ εσυ,και αμα γινει οπως τα λες σε βλεπω για εκστρατειες περι ηθικου πρωταθλητη και φιεστες αλα 2008.. smiley.gif
teopt13
Επίσης ας περιμένουμε να δούμε αν θα βεταριστεί και βλέπουμε..Γιατι είναι ντερμπάκι απ ότι βλέπω.
kudelin8
QUOTE (klow13 @ Nov 5 2013, 21:51 ) *
εξηγησε νομιζω ο pierce πως δεν γινεται αυτη η μεθοδευση που ζητας μεσω του συστηματος του espn..τωρα πιανεις την ακραια πιθανοτητα να βγω πρωτος και την ακομα πιο ακραια να βγεις εσυ δευτερος..καλου κακου κρατα τεφτερι με what if σκορ εσυ,και αμα γινει οπως τα λες σε βλεπω για εκστρατειες περι ηθικου πρωταθλητη και φιεστες αλα 2008.. smiley.gif

Ο pierce ειναι αεκαρα κ θακανει τ καλυτερο δυνατο για να μν δει πρωταθληματα ναχανονται με εξωαγωνιστικες μεθοδευσεις
giorgos14
QUOTE(kudelin8 @ Nov 5 2013, 20:03 ) *
Ο pierce ειναι αεκαρα κ θακανει τ καλυτερο δυνατο για να μν δει πρωταθληματα ναχανονται με εξωαγωνιστικες μεθοδευσεις



Οχι τιποτα αλλο αλλα θα πρεπει να φτιαξει και γ εθνικη στο φανταζι για να παιζεις του χρονου 69.gif

Εγω προτεινω να το τελειωσουμε τωρα το πρωταθλημα ωστε να σταματησει και αυτη η διχονοια.Το οτι ειμαι πρωτος ειναι μια μικρη λεπτομερεια και δεν παιζει ρολο στη προταση μου smiley.gif
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Nov 5 2013, 22:30 ) *
Οχι τιποτα αλλο αλλα θα πρεπει να φτιαξει και γ εθνικη στο φανταζι για να παιζεις του χρονου 69.gif

Εγω προτεινω να το τελειωσουμε τωρα το πρωταθλημα ωστε να σταματησει και αυτη η διχονοια.Το οτι ειμαι πρωτος ειναι μια μικρη λεπτομερεια και δεν παιζει ρολο στη προταση μου smiley.gif

Χαχαχα θεος οπως παντα στις ατακες του ο γιωργος!και νεο γηπεδο μετα θα φτιαξει ο πιρς :-P

γιωργη σε ακολουθουμε καταποδας ..μην κοτευεις και θες να σταματησεις απο τωρα!δεν αντεχεις μηπως τη συνεχη πιεση που δεχεσαι?:-P εχουμε γεμησει τους καθρεπτες σου?!!!!!!?!! :-P:-P

οσο για το βετο ,εδω δεν πειραξε το νουντιο που βγαινει χαμενος..τι το συζητατε!:-P
παντως νουντιε και περσι το πρωτο βετο εφαγες και φετος ειπες να μην χαλασεις τη παραδοση!

αν καιδεν μετραει η ψηφος μου λεω βετο γτ αδικουνται οι λυκοι απο την Κασκανδια!
Pierce
Αν δεν ήξερα εσείς οι 3 ότι ήσασταν φίλοι, θα σας είχα στείλει για banio tongue.gif

to the point now, Σε περίπτωση που προχωρήσει το veto, αν δεν βρώ τεχνικώς αν μπορώ να περάσω την αντιστροφή του trade από αυτή τη βδομάδα, αυτό που μπορώ να κάνω είναι να βάλω στο αρχικό post του topic, ένα αστεράκι με τα +- στους πόντους του nuntius και του kudelin .

Πρωταθλήματα στα χαρτιά μόνο στη σουπελιγδα tongue.gif
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Nov 6 2013, 07:35 ) *


Σε παρακαλω my friend..δεν εχω να φοβηθω τιποτα απολυτως..Τα ΠΑΠΑΚΙΑ μου εχουν παρει τον ανηφορο(που να βαζαν και κανα τριποντο tongue.gif )

QUOTE(Pierce @ Nov 6 2013, 11:48 ) *


peace.gif

Παντως ειναι μεγαλο ντερμπακι για το αν θα περασει το βετο η' οχι..2 μενουν να ψηφισουν ακομα...
SG3ptshooter
Aπ' τη στιγμή που υπάρχει διαφωνία και απ' τις 2 πλευρές για το ποιος αδικείται απ' το trade, πήγα με το όχι. Τα 7 ναι δε νιώθω ότι συμφωνούν μαζί τους με βάση το τι έχει γραφτεί και στο thread.

Η επιβολή ψηφοφορίας σε κάθε trade είναι υπερβολική ρύθμιση, πήρε πχ ο giorgos14 το Steph και έκλεισε την τρύπα του στο SF, έτσι; Μπορεί να πλακώνονταν όλοι στα όχι παρότι οι αποστάσεις των scores των παικτών που δεν ήταν απαγορευτικές.

Ζητάω συγγνώμη απ' το massey. Προφανώς έβλεπα τα πράγματα πιο "αυστηρά" απ' ότι έπρεπε.

Παιδιά ναι ο Duncan είναι trade chip αφού έχω 2 PF/C μπροστά του, αλλά μετά τα 2 ματς βλέπετε ότι κάποιες προτάσεις που μου τον βγάζατε στο 30 είναι όχι απλά άκυρες αλλά αστείες. Θα χάσει 8-10 ματς ναι, αλλά θα παίζει πάνω απ' το 38,7 του φετινού proj, πιο κοντά στο περυσινό 42,5 και παρότι τον συζητάω για να βοηθήσω άλλες θέσεις δεν νομίζω ότι έχω μεγάλο πρόβλημα βάθους γενικά, προτιμώ να δώσω περισσότερους παρά να πάρω, ούτε νομίζω ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα να πάω με Τιμόθεο full season. tongue.gif
giorgos14
Ενδιαφερομαι να βαλω βαθος στην ομαδα οποτε ισως θυσιαζα εναν απο τους 2 σταρ..Μονο σοβαρες προτασεις παρακαλω tongue.gif
Pierce
Dura lex sed lex shooter. Δεν βλέπω κάποιο άλλο τρόπο για να αποφύγουμε τέτοιες καταστάσεις στο μέλλον .
SG3ptshooter
QUOTE(Pierce @ Nov 6 2013, 17:50 ) *
Dura lex sed lex shooter. Δεν βλέπω κάποιο άλλο τρόπο για να αποφύγουμε τέτοιες καταστάσεις στο μέλλον .

O lex με το veto που είχαμε ήταν λιγότερο dur-ος, sed lex κι αυτός. Αφού δε γίνεται να αλλάξουν τα σκορ, ας ξέρει όποιος κάνει ανταλλαγή τελευταία στιγμή και trade-rapeαρει ότι μπορεί να του στοιχίσει στα σκορ της βδομάδας που ξεκινά. Ή βάλε έστω poll για το αν θα μπαίνουν poll.

Zoys
Ήγγικεν η ώρα!



Ο Eric Bledsoe με επιστολή του στα γραφεία της ομάδας μας ζήτησε ευγενικά την παραχώρηση του σε άλλη ομάδα μην αντέχοντας άλλο να είναι η αλλαγή των Jrue Holiday και Klay Thompson. Η ομάδα προσβεβλημένη από μια κατάρα που συνοδεύει τον LeBron James (και προέρχεται από βουντού γνωστού mod του forum) αντιμετωπίζει πρόβλημα στις θέσεις των ψηλών για αυτό και ο Bledsoe δίνεται με αντάλλαγμα πρωτοκλασάτο PF/C.
giorgos14
Και τωρα που ενα ομορφο και τρανταχτο trade ολοκληρωθηκε θα πρεπει να περιμενουμε 2 μερες;
jasonick
Πετάμε ξυραφάκια, ξυριστικές μηχανές και λοιπές βλακείες (δυστυχώς για τον coowner μας θα είναι δύσκολο εκτός αν ψήνεται να κάνει 4 χρόνια στρατό tongue.gif) και καλωσορίζουμε τον James Harden στην ομάδα μας. Επίσης είμαστε ανυπόμονοι να ξεκινήσει η συνεργασία μας με τον αγαπημένο του προέδρου, Nicolas Batum και φυσικά με τον MCW που από τη στιγμή που τον έχουν οι PatrasCity Beards είμαστε σίγουροι ότι δεν θα πέσει κάτω από το 40. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.