Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Feb 1 2014, 12:30 ) *
To 2007 δεν ήταν μέλος στο forum tongue.gif
Jorge29? κάπως έτσι είναι το nickname του. Θα επικοινωνήσω.



Κι όμως! Τελευταία Επίσκεψη: 1st November 2007 - 17:06
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Feb 1 2014, 10:14 ) *
Η τελευταια φορα που μπηκε ο Ντοπας στο φορουμ,το προφιλ του λεει οτι ηταν το 2007.Περιμενουμε μετα να απαντησει στα πμ για τρειντ smiley.gif

Ενω εσυ που εισαι και τακτικο μελος ,αποδεχεσαι τις προτασεις μου;

Και δεν αφησαμε τον μεριλιν που ηθελε διακαως να μπει...

Προεδρε ηρθε η ωρα για αλλαγες στην ιβει! Και δν εννοω για την προεδρικη καρεκλα!:-P
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Feb 1 2014, 14:54 ) *
Ενω εσυ που εισαι και τακτικο μελος ,αποδεχεσαι τις προτασεις μου;

Και δεν αφησαμε τον μεριλιν που ηθελε διακαως να μπει...

Προεδρε ηρθε η ωρα για αλλαγες στην ιβει! Και δν εννοω για την προεδρικη καρεκλα!:-P



Εχεις πανω απο μηνα να μου κανεις προταση,στη διαθεση σου οποτε με χρειαστεις...

Υ.Γ για τη καρεκλα του αντιπροεδρου μιλας;Οντως,καιρος να παρει δρομο.... smiley.gif
teopt13
QUOTE(jasonick @ Feb 1 2014, 08:24 ) *
πήραμε τον Hayward σαν μλκες χαζοί..

Έλα στον δίνω πίσω τον Κόνλευ αν θες.Αηδία κατάντησε το φετινό με τους τραυματισμούς.Παίρνω Κόνλευ με 9 χαμένα ματς τα προηγούμενα 5 χρόνια, και φυσικά μετά από 2 αγώνες μένει έξω για τουλάχιστον 13 ματς...Τι να πω, χάθηκε και επίσημα πλέον η 2η θέση.Μάλλον και οι θέσεις 3-5..Τέλος να σημειώσω και εγώ την δυσαρέσκεια μου για όσους έχουν παρατήσει το παιχνίδι τελείως επειδή δεν πάνε καλά. Είχαμε δεσμευτεί όλοι όταν δηλώσαμε συμμετοχή ότι δεν πρόκειται να το παρατήσουμε ακόμα και αν έχουμε ξενερώσει, καθώς έτσι το χαλάμε στους υπόλοιπους.Πόσο μάλλον στη μέση της σεζόν!!!3 κλικ την εβδομάδα για να τσεκάρει κανείς προτάσεις και να αλλάξει την 9αδα του είναι σύνολο 5 λεπτά υπόθεση.Δε νομίζω να ναι τόσο μεγάλος κόπος...
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Feb 1 2014, 16:13 ) *
Εχεις πανω απο μηνα να μου κανεις προταση,στη διαθεση σου οποτε με χρειαστεις...

Υ.Γ για τη καρεκλα του αντιπροεδρου μιλας;Οντως,καιρος να παρει δρομο.... smiley.gif


Με τους παικτες που εχεις η μόνη πρόταση που μπορώ να σου κάνω είναι για καφέ στο Αερικό.
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Feb 2 2014, 12:17 ) *
Με τους παικτες που εχεις η μόνη πρόταση που μπορώ να σου κάνω είναι για καφέ στο Αερικό.



Μολις γυρισα απο εκει,παμε καπου αλλου αμα θες.Οταν παρακαλαγες να κανουμε τρειντ ομως ηταν καλα.Τωρα που προτιμηθηκαν αλλοι εξαιρετοι μανατζαραιοι αντι της ομαδας σου βγαζεις χολη..Δεν πειραζει,οσο ζει ο ανθρωπος μαθαινει.Του χρονου που θα εισαι αυτονομος(αν ειμαι και εγω στη λιγκα,γιατι αν δηλωσουν ξανα συμμετοχη οσοι το εχουν παρατησει φετος θα φυγω) τοτε τα λεμε καλυτερα shot.gif
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Feb 3 2014, 14:40 ) *
Μολις γυρισα απο εκει,παμε καπου αλλου αμα θες.Οταν παρακαλαγες να κανουμε τρειντ ομως ηταν καλα.Τωρα που προτιμηθηκαν αλλοι εξαιρετοι μανατζαραιοι αντι της ομαδας σου βγαζεις χολη..Δεν πειραζει,οσο ζει ο ανθρωπος μαθαινει.Του χρονου που θα εισαι αυτονομος(αν ειμαι και εγω στη λιγκα,γιατι αν δηλωσουν ξανα συμμετοχη οσοι το εχουν παρατησει φετος θα φυγω) τοτε τα λεμε καλυτερα shot.gif


δεν προκειται να φύγεις ! είσαι η ψυχή της ντε-λιγκ ! rolleyes.gif
teopt13
Οι τραυματισμοί ανάγκασαν την ομάδα να ξεπουληθεί για άλλη μία φορά..ΤΕΡΑΣΤΙΕ κοντέ κράτησες την ομάδα μόνος σου ψηλά, θα είσαι πάντα επίτιμο μέλος των kings ( και των 2 ).Μέιο άντε στο διάoλο..'Ελλις καλώς επέστρεψες, ελπίζουμε να σταματήσεις τον τουρισμό που κάνεις τελευταία. Ρέτζι για σένα τι να πω...Απλά ελπίζουμε ότι το επιτελείο των OKC θα είναι πιο προσεκτικό αυτή την φορά ως προς την διαχείριση του Russel..
kudelin8
Δεν μπορω να μην βεταρω τ τρειντ νωντα-γιωργου...τ ξερω οτι γινομαστε υπερβολικοι ωρες ωρες αλλα τ εν λογω δν δικιολογειτε ουτε σε σκορ χρονιας ουτε σε λαστ..μιλαμε για πολλες μοναδες κερδισμενος ο νωντας..monta σευχαριστουμε για ο,τι προσφερες στν ομαδα περσι κ φετος
kudelin8
QUOTE (kudelin8 @ Feb 4 2014, 12:30 ) *
Δεν μπορω να μην βεταρω τ τρειντ νωντα-γιωργου...τ ξερω οτι γινομαστε υπερβολικοι ωρες ωρες αλλα τ εν λογω δν δικιολογειτε ουτε σε σκορ χρονιας ουτε σε λαστ..μιλαμε για πολλες μοναδες κερδισμενος ο νωντας..monta σευχαριστουμε για ο,τι προσφερες στν ομαδα περσι κ φετος

Να προσθεσω ακομα τν δυσαρεσκεια μου για team ntopa..του χρονου δικαιουντε τν θεση στη λιγκα τα μαχιμια της αριζονα
duncan21
Αφού υπάρχει έστω ένα άτομο που είπε βέτο θα ανοιχτεί poll για το παρακάτω trade:

AMDE traded Wesley Matthews, Por to DCKS
AMDE traded Tobias Harris, Orl to DCKS
AMDE traded Dion Waiters, Cle to DCKS
AMDE traded Raymond Felton, NY to DCKS

DCKS traded Kevin Martin, Min to AMDE
DCKS traded David Lee, GS to AMDE
DCKS traded Channing Frye, Pho to AMDE

Υπενθυμίζω ότι δεν ψηφίζουν οι εμπλεκόμενοι σ' αυτό.

υ.γ Open thoughts,η ομάδα μας δε θα βετάρει.
SteveNashidis
QUOTE(kudelin8 @ Feb 4 2014, 12:46 ) *
Να προσθεσω ακομα τν δυσαρεσκεια μου για team ntopa..του χρονου δικαιουντε τν θεση στη λιγκα τα μαχιμια της αριζονα



Εγω να κατεβασω του χρονου τα μαχιμια.το θεμα ειναι θα με αφησεις να κανω κανα τρειντ?:-P

ΒΕΤΟ μονο και μονο γιατι εδωσεε τον FRYE!
Προδοσε μια υποσχεση χρονιας!:-P
klow13
νικο δωσε μου μπατλερ για μαρτιν και μοζγκοφ...αλλα αμα στο προτεινω αυτο θα γελας.αυτα ειναι τα νουμερα που δεν σου βγαινουν..να αποκαλυψω επισης οτι σε κατ ιδιαν συζητησεις μας εβλεπες τομπαιας στο 30.
το φελτον-μαρτιν μπηκε επειτα στο ντιλ γτ ξεμενα απο sg,βλεπουμε που παιζει τους τελευταιους 2 μηνες ο μαρτιν,δεν το δεχομαι το +3 απο φελτον.

ζηταω συγγνωμη που δεν τηρηθηκε το χρονικο οριο για τρειντς αλλα δεν περιμενα οτι θα βεταριστει.ειχα αποφασισει ομως να κανω τρειντ πριν το ντεντλαιν και ειναι αδικο η πιθανη κακη βδομαδα των παικτων που εδωσα να μου στερησει καποιο σιγουρο ντιλ που ειχα.περιλαμβανε και 7 παικτες η ανταλλαγη,ειχα τελειως διαφορετικη εννιαδα στο μυαλο μου.

(αν οχι μπατλερ,τοτε ντεμαρε καρολ που τον βλεπεις και στο 35??? )
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Feb 4 2014, 23:30 ) *
Εγω να κατεβασω του χρονου τα μαχιμια.το θεμα ειναι θα με αφησεις να κανω κανα τρειντ?:-P

ΒΕΤΟ μονο και μονο γιατι εδωσεε τον FRYE!
Προδοσε μια υποσχεση χρονιας!:-P



σορρυ για αυτο αλλα επρεπε smiley.gif .Στον νωντα παντως τον εδωσα και μαζι εδωσα και ευχη και καταρα να τελειωσει τη χρονια στο φιλικο σωματειο ivey.Σκεφτηκα οτι αφου μεταξυ μας δεν ταιριαζαν τα νουμερα,ισως ταιριαξουν με τον αμφιδεξιο..
kudelin8
Ναι μωρε λιγκα..συγκρουσεις,ιντριγκες,συνομοσιολογι
α,υποκλοπες απο υπερκοριους...γιαυτα ζουμε..στ δια ταυτα τωρα.επαμεινωντα....προς τι η προσωπικη επιθεση???που κολλαω εγω με τ τρειντ σου??τι δουλεια εχει ο jimmy και ο χαλκεντερος ρασταφαριαν??παραθετεις off the record λεγομενα μου προ μηνος για να υπερασπιστεις δικο σου trade?δλδ αν εγω κανω το ιδιο κ αποκαλυψω την τιμη που θεωρεις lee θα πρεπει να αυτοβεταριστεις..αλλα δεν χρειαζεται κ δεν θελω να φτασω εκει.αναρωτιεμαι ομως γιατι ενιστασαι τοσο για μια προταση μομφης??δικαιωμα μου να βεταρω οπως καποτε με θερμη απαιτουσες βετο στο lance-ibaka..σου κανα τοτε προσωπικη επιθεση??στωικα παρεθεσα νουμερα κ περιμενα το poll.για μενα martin=tobias και φελτον ελαφρα καλυτερος απ φραι..μας μενει μαθιους ντιον για λι...το θεωρω βετο.η επιθεση ομως γιατι εγινε?περα απο απαγορευση προτασεων που μου εχει υποδειχτει θα υποστω και απαγορευση δικαιωματος βετο?και στην τελικη τα λεγομενα σου υπονοουν δολο απτην μερια μου κατι τουλαχιστον απαραδεκτο..ελπιζω να ηταν μια αστοχη και εν θερμω ανακοινωση που θα ανακληθει παραυτα..τελος voyager να σου υπενθυμισω πως εχω βεταρει μονο trades που εν τελει κατεπεσαν αρα δεν υπαρχει λογος νανησυχεις για μενα δν ειμαι ανελεητος βετοman
klow13
οι εκτιμησεις σου για τομπαιας δεν ηταν προ μηνος,για να μην θυμηθω και τις εκτιμησεις σου για λι. rolleyes.gif

εν πασει περιπτωση,η προταση ηταν τομπαιας και μαθιους για λι,φελτον για μαρτιν και γουειτερς για φραι,δεν με απασχολει ιδιαιτερα πως την αποκωδικοποιεις εσυ για να δικαιολογησεις το βετο

kudelin8
QUOTE (klow13 @ Feb 5 2014, 14:57 ) *
οι εκτιμησεις σου για τομπαιας δεν ηταν προ μηνος,για να μην θυμηθω και τις εκτιμησεις σου για λι. rolleyes.gif

εν πασει περιπτωση,η προταση ηταν τομπαιας και μαθιους για λι,φελτον για μαρτιν και γουειτερς για φραι,δεν με απασχολει ιδιαιτερα πως την αποκωδικοποιεις εσυ για να δικαιολογησεις το βετο
μπηκες σε ασχημη λουπα επαμεινωντα..βεβαια δν αναφερεις εντεχνως εκτιμησεις μου για τα δυο στρουμπουλα αγορια..το κανεις ακομα χειροτερο με τν δικια σου κατηγοριοππιηση μιας κ αισχροκερδεις και στα τρια part του trade..δν δεχομαι ομως τν εν λογω κατηγοριοποιηση.το τρειντ ηταν ενα και τετοιες προσπαθειες ειναο απλα για λαικη καταναλωση-αποπλανηση..ασε που δεν ζητησα απο σενα εξηγηση για το τρειντ αφου δηλωσα οτι σε παει μαρς..απο σενα προβληματιστηκα για τν επιθεση σου σε κατοχυρωμενο μου δικαιωμα και τις νυξεις που αχνοφαινονται στα γραφομενα σου
SteveNashidis
Κεχρι τα βετο σου ειναι πιο προβλεψιμα και απο τη θεματολογια του "Μες την καλη χαρα" .

Mην μας παραθετεις νούμερα κύριε Πρωταθλητή γιατί όταν εγω σε ειχα παραθεσει νουμερα μου ελεγες διαφορες ιστοριες για βαρεχαο καντερ σουλειμαν και φατμαγιουλ. ακομα αναζητω τον #ugih_35ari_varejao μέσα στα μονοπατια του φάντασυ .

Τα μισά τρέιντ τα θεωρείς βέτο ενώ οι προτάσεις σου , αν τις δεχτει κάποιος είναι πιο κραυγαλέες για βέτο !

_αγαπω d-league
klow13
επρεπε να μου ζητησεις εξηγηση για να αναλυσω το τρειντ απο τη σκοπια μου δηλαδη?συγγνωμη κιολας..

εσυ κατηγοριοποιησες το τρειντ για να καταληξεις υπεραπλουστευμενα οτι εδωσα μαθιους και γουειτερς για λι αλλα ξαναλεω οτι δεν ειναι ετσι(αν και με βαση τις εκτιμησεις σου για λι και ετσι εβγαινε)

δεν θα το συνεχισω,κανεις δεν βγαζει ακρη με σενα.περιμενω τα αποτελεσματα του πολλ,απλα να υπενθυμισω μονο οτι στο λανς-ιμπακα με το που συμπληρωθηκε η δευτερη μερα το πολλ κατεβηκε παροτι ηταν 7-6 οι ψηφοι υπερ του βετο με τους εμπλεκομενους μαλιστα να εχουν ψηφισει.
kudelin8
QUOTE (Voyager @ Feb 5 2014, 15:30 ) *
Κεχρι τα βετο σου ειναι πιο προβλεψιμα και απο τη θεματολογια του "Μες την καλη χαρα" .

Mην μας παραθετεις νούμερα κύριε Πρωταθλητή γιατί όταν εγω σε ειχα παραθεσει νουμερα μου ελεγες διαφορες ιστοριες για βαρεχαο καντερ σουλειμαν και φατμαγιουλ. ακομα αναζητω τον #ugih_35ari_varejao μέσα στα μονοπατια του φάντασυ .

Τα μισά τρέιντ τα θεωρείς βέτο ενώ οι προτάσεις σου , αν τις δεχτει κάποιος είναι πιο κραυγαλέες για βέτο !

_αγαπω d-league
προτιμω kudelin8 για την ενδοχωρα του forum.απαντω και στο νικος παντως..το τρειντ σας για βαρεζαο επεσε με 7-0.αλλα και γιαυτο φταιω εγω.τα υπολοιπα βετο μου ηταν σε τρειντς στυλ μπρον για χοζ jr..δεν καταλαβαινω προς τι η πρεμουρα λοιπον..δεν θεωρω τραγικη αυτη τη προταση μομφης που και να μην περασει ηδη εχει βρει 2υποστηρικτες
SteveNashidis
Θοδωρή καλη η προταση σου αλλα δεν ψάχνουμε τέτοιο τρειντ ! Τι θα έλεγες για μια περαιτέρω διερεύνηση ? apple.gif
teopt13
QUOTE(Voyager @ Feb 8 2014, 14:26 ) *
Θοδωρή καλη η προταση σου αλλα δεν ψάχνουμε τέτοιο τρειντ ! Τι θα έλεγες για μια περαιτέρω διερεύνηση ? apple.gif

Κοίτα παρότι μόλις πήρα παίχτη παραπάνω σε τρείντ, ψάχνομαι να δώσω έγω παραπάνω λόγω της απόδοσης νας-μπλέικ...
Είδα ότι έχετε και ένα θέμα στο 9ο spot και γι αυτό σας την έστειλα.Γενικά πάντως ψάχνομαι για τρείντ που θα χάνω στο σύνολο
των πόντων αλλά θα κερδίζω στην 9αδα, οπότε όποιος θέλει βάθος ας ρίξει μία ματιά,γενικά αν βγαίνουν τα νούμερα τους συζητάω όλους.

P.S. αν θέλετε να το συζητήσουμε περαιτέρω θα είμαι στο skype αργότερα...
pmam
Τι φάση; huh.gif
jasonick
Μάλλον το trade το δικό μας με τους commissioners θα λες, οπότε για να μην παιχτεί καμιά παρεξήγηση ας πω τι έγινε.

Δευτέρα απόγευμα ( ; ) μας έγινε η παρακάτω πρόταση (Westbrook, Henderson για James Johnson, Harden) και την Τρίτη τα ξημερώματα πρωτοείδα την πρόταση και τη δέχτηκα. Η πρόταση όμως ίσχυε μόνο πριν το κλείσιμο των ρόστερ και τα παιδιά ξέχασαν να την αποσύρουν με αποτέλεσμα να γίνει ένα μικρό μπέρδεμα. Τελικά μετά από άπειρα τηλεφωνήματα και συνεχή συννενοήση του front office της Team Ivey και των πολεμιστών της Santa Cruz βρέθηκε λύση και έτσι αντιστράφηκε το trade. Από την πλευρά μας φυσικά και δεν είχαμε πρόβλημα να αντιστρέψουμε το trade μιας και διακρινόμαστε για το fair play και είναι γνωστό πως διδάσκουμε ήθος μαζί με τους Arizona fighters τον τελευταίο ενάμιση χρόνο εκτός αν μας περάσουν οι commissioners στην βαθμολογία εξαιτίας του trade οπότε η περίπτωση Βάλνερ θα μοιάζει γραφική μπροστά στη δική μας.

Υ.Γ: Για να μην ξεχνιόμαστε όταν λέγατε για 35άρη Varejao εννούσατε τα missed games έτσι;
pmam
Νο προμπ, απλά περίμενα διαφορετική ιστορία! tongue.gif
Κάτι σε φάση στέλνει ο Άρης πρόταση, γίνεται δεκτή. Την άλλη μέρα, ψάχνει για κανένα καλό τρέηντ, και στέλνει την αντίστροφη πρόταση! Και τώρα βρίσκεστε σε συνομιλίες για ανταλλαγή Westbrook, Henderson για James Johnson και Harden smiley.gif
Ή ακόμα η μία ανταλλαγή να έγινε από το ένα ζευγάρι ιδιοκτητών και η άλλη από το άλλο! Και να συνεχίζεται αυτό μέχρι το τέλος της σεζόν!
SteveNashidis
Βασικά οι commisioners βέταραν τον ευατό τους για το τρέιντ που πρότειναν ... 30.gif

P.S.
Kάντε retweet στο :
#leuteria_ston_varejao
#leuteria_ston_35ari_varejao
duncan21
QUOTE (Voyager @ Feb 14 2014, 15:26 ) *
Βασικά οι commisioners βέταραν τον ευατό τους για το τρέιντ που πρότειναν ... 30.gif

P.S.
Kάντε retweet στο :
#leuteria_ston_varejao
#leuteria_ston_35ari_varejao

Ευτυχώς έδειξε κατανόηση ο Νίκος,αμανάτι θα μας έμενε ο Harden αν κάναμε με σένα τη μπίζνα cool.gif .Συγγνώμη και πάλι για την ταλαιπωρία,το λάθος ήταν δικό μου.

p.s

Κάντε retweet στο:
#30aris_Souleiman
#30aris_Souleiman_giati_mporei
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Feb 14 2014, 15:41 ) *
Ευτυχώς έδειξε κατανόηση ο Νίκος,αμανάτι θα μας έμενε ο Harden αν κάναμε με σένα τη μπίζνα cool.gif .Συγγνώμη και πάλι για την ταλαιπωρία,το λάθος ήταν δικό μου.

p.s

Κάντε retweet στο:
#30aris_Souleiman
#30aris_Souleiman_giati_mporei


Όχι εντάξει ! Και εγώ δεν ειχα προβλημα με την αντιστροφή του τρειντ !
Δεν έχω ελπίδες ότι το χελονονιντζάκι θα γυρίσει σύντομα .

και τον 24αρη χέντερσον....
...τι να τον κάνω μάτια μου ,9αδα τι τον θέλω ;
Θα τον πουλήσω πάμφθηνα , να πάρω τον Marcelo ; (Hueartas, #ton_filo_tou_35arh_varejao )
Pierce
Επειδή πιθανώς να υπάρχει μια (α)βεβαιότητα,(μου έχουν μεταφερθεί συζητήσεις και από τον Duncan και απο τον Sacarame) για να αποφύγουμε την όποια παρανόηση που μπορεί να υπάρξει, στο αρχικό ποστ έχω αναφέρει :

QUOTE (Pierce @ Sep 19 2013, 13:47 ) *
Ποιοι ανεβοκατεβαίνουν, αν εγώ θα παίξω κλπ θα τα δούμε στην πορεία.


Κάτι που σημαίνει ότι το πλαίσιο για μεταφορά στην άλλη λίγκα, όπως έγινε πέρσι , δεν είναι απαραίτητο οτι θα υπάρξει και φέτος. Αυτό θα αποφασιστεί λογικά, λίγο πριν την αρχή της επόμενης σεζόν, όταν και θα γνωρίζουμε τις συμμετοχές .
Ελπίζω να υπάρξει κατανόηση (από τον Κουντέλιν, γιατί μη γελιόμαστε, αυτός θα κερδίσει), και για αυτό το ξεκαθαρίζουμε από τώρα, ώστε να μην υπάρξουν εντάσεις και παρεξηγήσεις smile.gif .
SteveNashidis
Προεδρε να με συμπαθας αλλά τι παλτό μας πήρες από τις εκπτώσεις των 76 % που μας κάνει και (-) smiley.gif
klow13
ο ερσαν σας δειχνει το δρομο χαβαλεδες αμφιδεξιοι..σοβαρευτειτε οσο ειναι νωρις.
SteveNashidis
Νοντα κατι παθαν σημερα οι σουλειμανιδες. Και ο Καντερ εκανε παρτι χθες (giati_borei_kai_thelei) .

Προεδρε θα κανουμε τρειντ?εχουμε σουπερ παγκο ! :-P
klow13
ο μαρντι ο κολινς ειναι καλυτερος απο τον παγκο σας.. smiley.gif
ψαχτειτε με τους αμφιδεξιους για trade
SteveNashidis
QUOTE(klow13 @ Mar 4 2014, 19:02 ) *
ο μαρντι ο κολινς ειναι καλυτερος απο τον παγκο σας.. smiley.gif
ψαχτειτε με τους αμφιδεξιους για trade


Aν ο Μαρντι είναι καλύτερος από τον πάγκο μας τότε ο Μπαρτζώκας πρέπει να τον κρατήσει και για του χρόνου smiley.gif

Την προτασάρα που έκανες εγώ την δέχομαι με τα χίλια . Ο πρόεδρας είναι διστακτικός ..Ευελπιστώ να έχουμε λύση στο μεταγραφικό σίριαλ icon_drunk.gif
jasonick
Όποιος έχει και όποιος θα έχει στο μέλλον τον Wade παρακαλώ να μη στέλνει προτάσεις.
Ο συγκεκριμένος παίκτης έχει επικυρηχθεί σαν persona non grata στις τάξεις των Iveyακών και δεν θα ερχόταν ούτε για τον Mo Williams.

Εκ του γραφείου της Team Ivey
Ο πρόεδρας




kudelin8
καλοσωριζουμε στην area51 τα νεα μας αποκτηματα.εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και αυτο αποζηταμε καθημερινα χτυπωντας πορτες σε ολα τα μηκη και πλατη της λιγκας..η χτεσινη κινηση εγινε για δυο λογους..πρωτο ζητουμενο ενα δυνατο finish αναλογο της πορειας της ομαδας.δευτερο ο παραδειγματισμος και ενα σαφες μηνυμα σε οποιον αθλητη ξαναφορεσει την φανελα με τον εξωγηινο.ουδεις αναντικαταστατος κυριοι.ειτε εισαι ο αγαπημενος της διοικησης(burks) ειτε ο αποδοτικοτερος(durant) το πρωι μπορει να σε βρει στην free agency η σε αλλο σωματειο.ενας ειναι ο αστερας της ομαδας και αυτος ειναι ο ιδιοκτητης της..ακομα και μεγεθη υψους durant ειναι απλα εργαλεια που ερχονται και παρεχονται.δεν εχει δαχτυλιδι για σενα φετος kevin.δεν προβλεπεται για την σειρα σου.προσπαθησε να βγαλεις στο eurocup τους αμφιδεξιους.
SteveNashidis
QUOTE(kudelin8 @ Mar 11 2014, 15:36 ) *
προσπαθησε να βγαλεις στο eurocup τους αμφιδεξιους.


Oι αμφιδέξιοι ενισχύονται σημαντικά αλλά οι Ivey δεν έχουν φρένο ...




Ερωτήσεις και απορίες για τα δρομολόγια από και προς Αθήνα εντός καταστήματος .Κρατήσεις για θέσεις στα τηλέφωνα της Iveytrain.com. Ώρες λειτουργίες 18:00 - 21:00 και 00:00 - 03:00 .

P.S Η τρίτη θέση είναι ήδη κρατημένη στο όνομα Jasonick cool.gif
jasonick
Ελπίζω η παπαριά μου σου με τον χοντροΜούλτρι να μην στοιχίσει σημαντικά.

In other news, επιτέλους αποκαλύφθηκαν.


Μετά από πολλές προσπάθειες από τις δύο πλευρές και επισκέψεις σε ειδικούς τα παιδιά βρήκαν την λύση και είναι για πέμπτη φορά μαζί. Η αλήθεια είναι πως είναι ευτυχισμένοι όσο ποτέ και σε δηλώσεις του ο αρχηγός των Αμφιδεξίων δήλωσε ότι "Ο Thornton και εγώ είμαστε μια χαρά, πιστεύω ότι θα μείνουμε μαζί μέχρι να δώσει πάνω από δύο πάσες σε ένα παιχνίδι" με τους παρευρισκόμενους όπως ήταν φυσικό να ξεσπάσουν σε γέλια. Εμείς οι Iveyακοί τους ευχόμαστε τα καλύτερα και ελπίζουμε να το γιορτάσουνε με την κατάληψη της 6ης θέσης.

Aπό τον ρεπόρτερ της Team Ivey
gossip-dleague.gr
klow13
Ilyasova has an ankle injury and won't play Tuesday against the T-Wolves, the Bucks' official site reports.

ριγη συγκινησης εχουν διαπερασει ολους τους αμφιδεξιους ανα τον πλανητη..γιατι ο ερσαν ξερει να αναγνωριζει καταστασεις,εκτιμαει ποια ομαδα τον πιστεψε,ποιος μανατζερ ηταν εκει σε περιοδους ντεφορμαρισματος(ολη την αγωνιστικη περιοδο που διανυουμε) και ποιος τον ηθελε απλα για τσοντα μιας βδομαδας επειδη εχει 5 ματς..

αν και δεν ευχομαστε τραυματισμο σε κανεναν αθλητη,ερσαναρε παρε τον χρονο σου να γιανεις,εξαλλου ειναι ιερο χρεος των μπακς να κρατησουν την τελευταια θεση.

νικο εχω αλεκαρα μπερκς,η θεση στην τετραδα δεν χανεται.
SteveNashidis
Το αδελφικό σωματείο των αμφιδέξιων σε περίπτωση που επιθυμεί κάποιον παίκτη μας ας κρούσει την θύρα του προέδρου και να σταματήσει να περιμαζεύει τα σκουπίδια των Ιβεϋακων γιατί δεν τιμάει τον ίδιο τον μάνατζερ αλλά και τον στυλοβάτη και μέντροα αυτής της ομάδας, Δημήτρη Χατζηγεωργίου.
Τα παραδείγματα είναι πολλά.

ΑMDE added Michael Kidd-Gilchrist, Cha SF from Free Agency to Bench
AMDE added James Johnson, Mem SF from Free Agency to Bench
AMDE added Timofey Mozgov, Den C from Free Agency to Bench
AMDE added Kosta Koufos, Mem PF from Free Agency to Bench
AMDE added Leandro Barbosa*, Pho SG from Free Agency to Bench

Δίνονται 2 παίκτες στην τιμή του ενός . Παρακαλώ ,αναμένουμε τις ενέργειες σας.
Eκ του γραφείου τύπου, Ivey Team , 15-3-14
klow13
δινεται durant για 2 (μ)παικταραδες,τιμη συζητησιμη.να βλεπω προτασεις.

ο γκιλιχριστος ειναι γεννημα θρεμα αμφιδεξιος,παντα υπαρχει θεση στην ομαδα για αυτον,για τα αλλα τα σαπακια σας θα συμφωνησω απολυτως.
SteveNashidis
Tα σούργελα του Πόρτλαντ ας σοβαρευτούν λιγάκι . Έχουν και 5 ματς αυτήν την εβδομάδα...

Κanter Boozer στους FA να σε ρίξω κανείς δεν θα σε πάρει ..AMNESTY ΤΩΡΑ shot.gif

Ο πρόεδρας απόψε το βράδυ θα προβεί σε συνέντευξη τύπου και θα απαντήσει στις ερωτήσεις σας ( ή στα trade σας).Το απόγευμα θα δειπνήσει με τους παίκτες της ομάδας εκτός του τιμωρημένου Εσκιμώου που θα ακολουθήσει ατομικό πρόγραμμα.


Εκ του γραφείου του Προέδρου.
pmam
Βασανιστείτε
Pierce
Pierce
1 area 51 UFOs kudelin8 26400.1
2 Queens Kings teopt13-1908 24221.5
3 Team Ivey jasonick, Voyager 23526.9
4 Santa Cruz Warriors pierce, duncan21 23518.5
5 Basin City Blues sg3ptshooter 23258.5
6 The Ambidextrous klow13 23068
7 The SiDreamTeam massey 22229.7
8 Manhattan Webslingers Knickerbrocker 21908.5
9 Rocky Balboa HLR 21199
10 Xanthi's Ducks giorgos14 20760.6
11 Efkarpia Titans pmam 20602.8
12 Cascadia Wolves Nuntius 20445.1
13 Team Ntopa Jorge29 19961.6
14 Heaven Pancakes Johnaros 19158.4
15 Alternative Answers Zoys 18540.5
Pierce
Τις ευχές μου στον Taj, που με το χτεσινό του -2 χάθηκε η 3η θέση . Το αυτό και στον Cousins.
Knickerbocker
QUOTE (Pierce @ Apr 18 2014, 00:34 ) *
1 area 51 UFOs kudelin8 26400.1
2 Queens Kings teopt13-1908 24221.5
3 Team Ivey jasonick, Voyager 23526.9
4 Santa Cruz Warriors pierce, duncan21 23518.5
5 Basin City Blues sg3ptshooter 23258.5
6 The Ambidextrous klow13 23068
7 The SiDreamTeam massey 22229.7
8 Manhattan Webslingers Knickerbrocker 21908.5
9 Rocky Balboa HLR 21199
10 Xanthi's Ducks giorgos14 20760.6
11 Efkarpia Titans pmam 20602.8
12 Cascadia Wolves Nuntius 20445.1
13 Team Ntopa Jorge29 19961.6
14 Heaven Pancakes Johnaros 19158.4
15 Alternative Answers Zoys 18540.5



Προσωπικά το διασκέδασα για ακόμη μια χρονια.Αργησε αλλα με δικαίωσε ο big Al,high η προσθήκη Curry-low το draft του ακόμα σουτάρω τρίποντα josh smith.
Α,μπήκαμε και στα playoffs unlike my team #BigFail
jasonick
3η θέση λοιπόν και πιστεύω ότι πιάσαμε ταβάνι αφού Θοδωρής και κυρίως ο Νίκος έκαναν χρονιές που άγγιζαν το τέλειο. Θα ακολουθήσει αναλυτικό ποστ για τη χρονιά μας, μόλις χαλαρώσουμε από το φαΐ σε κάνα τριήμερο :-P, οπότε δεν θέλω από τους φίλους της ομάδας άλλα pm 0 νέα μηνύματα . Η χρονιά όπως είπαμε κρίνεται επιτυχημένη οποτε Χρηστο το μπουκάλι Coca-Cola σε ένα βρώμικο έξω από την Παολα επιβάλλεται.
kudelin8
αφου κατακαθησε η χρυσοσκονη της επιτυχιας και κοπασαν οι εορτασμοι της κατακτησης της κουπας στην area51 ας κανω μια αναλυση της φανταστικης χρονιας που βιωσαμε οσοι βρισκομασταν μεσα στον οργανισμων tων ufos..
DRAFT
6.kevin love
25.kemba walker
36.rudy gay
55.gordon hayward
66.goran dragic
85.demar derozan
96.spencer hawes
115.dion waiters
126.chris kaman
145.andrei kirilenko
156.alec burks
175.lance stephenson
186.james anderson
205.john lucasIII
περιεργη χρονια η φετινη λογω στρατιωτικων υποχρεωσεων που μεβαλαν σε σκεψεις για την πορεια των ufos..σκεφτηκα co-owner αλλα δεν βρηκα καποιον με γερο στομαχι για την θεση αυτη..αναγκαστικα δουλεψα πολυ στην offseason την διαδικασια του ντραφτ και ξοδεψα αρκετες εργατοωρες παρακολουθωντας ματς προετοιμασιας συγκεκριμενων ομαδων απτις οποιες στοχευα παικτες κλειδια.καλο draft με μια πρωτη ματια ισως και απο μονο του νικηφορο.steal lance k hawes airball απτν βολη ο καλος γερμανος..μεγαλο θεμα στους ψηλους και το πρωτο trade γινεται την πρωτη κιολας βδομαδα..lance-nate για ibaka κ θωρακισα ολες μου τις θεσεις εν μεσω αντιδρασεων απο τη μιση λιγκα..fair το trade τελικα.φευγω για θηβα ψαρομμενος γαρ αφηνω την ομαδα ακεφαλη για δυο βδομαδες..ολα πανε καλα βρισκω τα πατηματα μου στα χακι και φερνω κινητο με internet.love και hawes
κρατανε την ομαδα πρωτη αλλα δεν δισταζω να τους στειλω για durant bosh jimmy ενα trade που πιστευω ηταν το καθοριστικοτερο για την νικη
η ομαδα ανταποκρινεται καλα,κρατιεται πρωτη αλλα αρχιζουν τα δυσκολα..μεταθεση αλεξανδρουπολη και ταυτοχρονα τρελες εβδομαδες απο sg3pointer και teo.η διαφορα επεφτε λιγο αλλα σταθερα και καπου εκει χαμογελαει η τυχη στην ομαδα μου#makeleio#injuries#shmadinikhs
μεσα σε δυο βδομαδες τραυματιζονται horford(sg3pointer),paul(teo) k westbrook(pierce-kouts)..καπακι εξω bledsoe κ dragic γινεται ακατεβατο 45αρι.noah εχει μπει σε triple double mode..derozan βαζει την μια τριανταρα μετα την αλλη.durant 65 για ενα μηνα..reggie,ellis,ibaka,favors,sulli,jimmy και carroll μου δινουν την ευκαιρια να παιζω καθε βδομαδα με παραπανω ματς απτους διωκτες μου..ο γεναρης ηταν μυθικος πρεπει να επερνα σχεδον μια τρακοσαρα αβανταζ καθε βδομαδα και καπου εκει τελειωσε η ιστορια του φετινου fantasy..
τοτε ο υποφαινομενος αποφασιζει νανοιξει πολεμο και εκτος παρκε με απανωτες κοντρες και ανακοινωσεις..ο αερας της θρακης με κανει να την εχω δει πανοπουλος και προσπαθω να διαφυλαξω τα φαντασιακα κεκτημενα μου(βλεπε περιεργες προτασεις)απορροια σκληρων μαχων στην fantasιακη ιστορια απτους προπατορες μας...
περασμενα ναι ξεχασμενα οχι που λεει και ο αλκαιος..η σεζον ολοκληρωνεται χαλαρα και η ομαδα σπαει τα κοντερ..2000ποντους απτον δευτερο,1500 απτο σκορ του περσινου νικητη,500πανω απτον νικητη της πανω λιγκας..
αυτα τα στοιχεια θα παρουσιασει η διοικηση στο cas οπου θα ζητησει την ανοδο της στην λιγκα των celebrities του forum.ασχετα με το οτι βγηκα πρωτος το συστημα υποβιβασμου-ανοδου θεωρω δινει ιδιαιτερο τονο κ νοημα και στις δυο λιγκες.δεν με χαλαει το διαφαινομενο back-to-back αλλα θα ηθελα η εκπληκτικη χρονια να μου δωσει εισητηριο στο πρωταθλημα παραγοντων που ειχα σαν παιδι κρεμασμενες τις αφισες τους πανω απτο κρεβατι μου
μεγαλο ευχαριστω στον fantasy buddy klow13 που μου συμπαρασταθηκε στις μεταμεσονυχτιες δυσκολες ωρες σκοπιας #skulos#mosxarakia#gravata#gymnasthriakos#mouggri#andeneixetraumatisteiοrosetha
toshkwna
απο παιχτες να ξεχωρισω teo(σοβαρος και καιριος),pierce-kouts κλασσικα,jasonick απο iveyακους(περιμενω ακομα το επικο come back πρωτιας που μου ειχε υποσχεθει ο σαββας θεοδωριδης της λιγκας)
sg3 το εχασε με την no-trade επιμονη του,νωντα λατρευω να μισω ειναι ταλλο μου μισο.sidream ισως ηθελε λιγο ψαξιμο παραπανω οπως και knickerbocker και hlr(περιεργα στατικος φετος περα απο γνωστα καιρια add).nuntius πεσμενος απο περσι μεγαλο nbafreak για να ειναι τοσο χαμηλα
giorgos καταφερε να χαλασει μια ομαδα που φοβιζε το πρωτο διμηνο,χαθηκε στα trades του καποια στιγμη.pmam στηριζε το πλανο του,μετρημενος.ntopa και pancakes κακες χρονιες ενω zoys επειγοντως αγιασμο καποια στιγμη ειχε το 95%των τραυματιων της λιγκας..
μεγαλη απορια μου η δυσκολια για trades πολλων παικτων.σχεδον ολες οι ομαδες επαιζαν με ενατο παιχτη(και ογδοο πολλες βδομαδες)free agent..μπορει να λειτουργησει σε μικρο διαστημα αυτη η τακτικη αλλα την εβλεπα σε ολη τη διαρκεια της χρονιας.αντιθετα τα ufos επαιζαν με μαθηματικης ακριβειας rotation πραγμα που εδωσε περισσοτερα παιχνιδια και εκμεταλλευση φορμας μετριων αλλα οχι free agents παιχτων.μπορει να παρκαραμε στον παγκο πχfavors η sulli αλλα αποζημιωσαν οι τρελοι μηνες των carroll,reggie
αυτα τα ολιγα απο τον πρωταθλητη ευχομαι τα καλυτερα σε ολους και απο οκτωβρη παλι εδω στο fantasiako μας μετεριζι.
υ.γ.οι οπαδοι μας αλλα και οι αντιπαλοι να ξερουν οτι το φετινο ηταν μονο η αρχη..a dynasty is rising
klow13
ας γραψω και εγω λιγα πραγματα για τη φετινη φαντασιακη χρονια.το ντραφτ ηταν
wall,wade,millsap,noah,ilyasova,lowry,felton,henderson,mkg,sullinger,brewer,thor
nton,robinson,jordan hill.

καλο το πρωτο trade που εστειλε μεταξυ αλλων μιλσαπ στους commisioners και μελο στους αμφιδεξιους,το λες και μετριο αυτο που εστειλε lowry,ginobili,bradley στους τιτανες της ευκαρπιας για ροουζ και fillers.

και μονο που θα μπορουσαν να συνυπαρχουν στην ομαδα wall,melo,wade,noah,lowry,ginobili,bradley,sullinger,jones τα λεει ολα για τη διορατικοτητα μου.εν τελει εμεινε μονο ο wallaros και πολυς μου ηταν.πικρα με ροουζ,εχασα την μπαλα.το add marquis teague τα λεει ολα.

πολλα τρειντ γενικα,ενα καλο add μεσα στα χιλιαδες,αυτο του τζοουνς και μαχη για ιντερτοτο μιας και βολοδερναμε στις θεσεις 5-8 ολη τη χρονια.μια συμπαθητικη ομαδα που ειχε φτιαχτει καπου τον φλεβαρη ηταν wall,martin,josh,dirk,howard,rubio,lee,frye,ilyasova(ναι,απολυτη ασυλια αυτος).φυσικα τα βουντου του ¨πρωταθλητη" επιασαν τοπο και ολα τα γατακια πλην wall δεν δικαιωσαν τις υψηλες προσδοκιες.τραυματισμοι,τουβλα josh,περιοδος μαρτιν εβαλαν φρενο στην ομαδαρα.εκτη θεση τελικα και καπου εκει θεωρω οτι αξιζα,πολλα λαθη οπως το σκοτωμα του νοα στο 32-33.ακομα μετανιωνω επισης την υποστολη σημαιας wall 2 βδομαδες πριν το τελος.

ξεχωριζω και εγω τους 5 πρωτους,μυστες του fantasy.μιζεροχρονια μου φανηκε η φετινη,το διασκεδασα λιγοτερο απο την πρωτη.ισως φταιει οτι ο kudelin εριξε χουντα απο νωρις.

2 παρακλησεις για του χρονου.πρωτον,να μην παρατησουν το παιχνιδι μερικοι οπως φετος,χαλαει για τους υπολοιπους.δευτερον pierce-kouts και του χρονου στην κολαση της d-league,δινουν αλλη αιγλη.


wade persona non grata στους αμφιδεξιους,ουτε εκτο γυρο του χρονου πυρετε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.