Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundial 2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
koostas
-η βραζιλια, απο εκει που θα αντιμετωπιζε ολλανδια ή ισπανια, ξαφνικα βρεθηκε μαλλον κοντρα στη χιλη... οκ...

-η ισπανια στα καλα της μπαρτσα ηταν η μπαρτσα χωρις τον μεσι, τον οποιο ομως αναπληρωναν μια χαρα οι υπολοιποι.. ε, φετος, με τους της μπαρτσα ισπανους απο μετριους εως κακους δεν γινοταν δουλεια.. μπηκαν μεσα απικτες της αθλετικο μαδριτης, της ρεαλ περισσοτεροι, και απο αλλες ομαδες, και φυσικα χαλασε η μαγια.. ιδιως με τον κοστα μπροστα επαιζαν σαν κλασικη ομαδα που προσπαθει να βρει με σεντρες τον ψηλο φορ... καμμια σχεση με ισπανια αυτο..

-για να ειμαστε δικαιοι ειχε μπολικες ευκαιριες στο δευτερο ημιχρονο η ισπανια
Pierce
Aυτό ήταν κουφάλες γιατί δεν σεβαστήκατε την μεγαλύτερη ομάδα της ηπείρου πριν 2 χρόνια στον τελικό, οπού παίζατε το τελευταίο 10 λεπτο δίχως αύριο να βάλετε όσα μπορείτε, ενώ παίζαμε μισή ώρα με 10 λόγω τραυματισμού.
Στον αγύριστο , εσείς και το τίκι τάκα σας.
bballbill
Η Ισπανία είναι η μεγαλύτερη ομάδα της ηπείρου.
Pierce
Τα 4 αστέρια στην φανέλα μάλλον διαφωνούν smile.gif
rchos
Στο παιχνίδι Βραζιλία-Μεξικό στο γήπεδο ήταν πάρα πολλοί Μεξικάνοι.
Το ένα τρίτο του γηπέδου νομίζω.


Αν το παιχνίδι στα νοκ άουτ είναι Βραζιλία-Χιλή και με την εξέδρα να είναι σε αντίστοιχη φάση δεν βλέπω γιατί να μην μπορέσει η Χιλή να αποκλείσει αυτή τη Βραζιλία.

Adios Spana


Υ.Γ. Πάμε μωρή Ολλανδία συνέχισε να παίζεις μπαλάρα και ας φτάσουμε μέχρι όσο πάει.Όσα φάμε και όσα βάλουμε.
jvalin
Σπανιόλες, δε σας χάλασε το δίμπαλο, έτσιιιιιιιιιι?

6 χρόνια τους φάγαμε στη μάπα, φτάνει πια. shot.gif shot.gif



Dreamerpanos
Πάντως και οι μικροί των Ισπανών τα έχουνε σαρώσει όλα σε όλες τις ηλικίες....αν δουλευτούν σωστά(το πιθανότερο) θα έχει και συνέχεια...
bballbill
3 σερί τρόπαια είχαν οι άνθρωποι. Έλεος.
Pierce
Μιλάς για την ίδια εθνική που πριν 10 χρόνια , έτρωγε σφαλιάρες από την Εθνική Ελλάδας και ήταν ίσως οι μεγαλύτεροι loosers επί σειρά ετών; Δηλαδή τα τελευταία 6 χρόνια διαγράφουν τα υπόλοιπα 80; Γερμανία Γαλλία, επίσης έχουν πιο βαριά φανέλα από τα Ισπανά.




εντιτ:

Koιτώντας τα παγκόσμια κύπελλα, οι Ιταλοί σε 18 συμμετοχές έχουν 4 κατακτήσεις, 2 χαμένους τελικόυς , 1 τρίτη , 1 τέταρτη και 1 πέμπτη θέση.
Οι Ισπανοί από την άλλη σε 14 συμμετοχές έχουν 1 κατάκτηση , η επόμενη καλύτερη θέση τους είναι το 1950 η 4η και το 2002 η 5η.


Από την άλλη οι Ισπανοί έχουν 3 κατακτήσεις σε euro και έναν χαμένο τελικό, οι Ιταλοί έχουν 1 τρόπαιο, 2 χαμένους τελικούς , μια τρίτη και μια τέταρτη θέση.

Νομίζω οι αριθμοί μιλάνε από μόνοι τους.
jvalin
QUOTE (bballbill @ Jun 19 2014, 00:33 ) *
3 σερί τρόπαια είχαν οι άνθρωποι. Έλεος.

Δεν πα να χαν και 53, εγώ δεν τους γουστάρω τι να κάνουμε τώρα? Τόσα χρόνια ήταν παντού λούζερς, τους στούμπωσαν στη ντόπα και ξαφνικά σηκώνουν κούπες μέχρι και στο τάβλι...

7 γκολάκια σε 2 ματς είναι πολλά? Έρχονται και τα καγκουρό του Ange του Postecoglou...Ο άνθρωπος έχει περάσει απ την Μπαναχαϊκάρα, θα κωλώσει μπροστά στις τιτίκες τους Ισπανούς? Πάμε μωρή αρρώστια Socceroos να τους γλεντήσουμε όπως τους αξίζει! biggrin.gif

Dreamerpanos
Και μετά μας φταίει η Ελλάδα....εδώ οι Καμερουνέζοι κατέβηκαν κανονικά για τουρισμό...Μεξικό-Κροατία,τρομερό ντέρμπι όποιος κερδίσει περνάει,με Χ περνάει το Μεξικό....
comrade
Διαβολικές... συμπτώσεις! Από αυτές που -απ' ότι έχω καταλάβει- αρέσουν στον Twism

Το... μακρινό 1966, λοιπόν, η Αυστρία κέρδισε τον διαγωνισμό τραγουδιού της Γιουροβίζιον. Όπως και φέτος. Την ίδια χρονιά η Ατλέτικο Μαδρίτης στέφθηκε πρωταθλήτρια Ισπανίας και η Ρεάλ Μαδρίτης σήκωσε το Κύπελλο Πρωταθλητριών, το σημερινό Τσάμπιονς Λιγκ. Όπως και φέτος. Επίσης το 1966 η Μπέτις υποβιβάστηκε στη Σεγούντα Ντιβισιόν, κάτι που επαναλήφθηκε φέτος.

Και σε πολιτικό επίπεδο, όμως, το 1966 ο θρόνος άλλαξε... κάτοχο, με τον Χουάν Κάρλος να αναλαμβάνει τα ηνία της χώρας, ενώ προ ολίγων ημερών ο Ισπανός βασιλιάς παρέδωσε τα σκήπτρα στον γιό του, Πρίγκιπα Φίλιππο.

Το... χειρότερο για τους Ισπανούς, όμως, ήρθαν χθες, καθώς η ομάδα τους αποκλείστηκε από τον α' γύρο του Μουντιάλ, όπως είχε συμβεί και το 1966 στα γήπεδα της Αγγλίας! Απομένει να δούμε αν τα «λιοντάρια» θα σηκώσουν την κούπα φέτος, όπως είχαν κάνει στο «δικό τους» Μουντιάλ το 1966!


http://www.sentragoal.gr/afieroma.asp?cati...h.0BqNGfQ9.dpuf
bballbill
Το βλέπεις λογιστικά μόνο Pierce. Το θέμα είναι ότι στο διάστημα αυτό της κυριαρχίας της η Ισπανία έφτασε σε τόσο υψηλό επίπεδο που ελάχιστοι παίχτες απ' τις άλλες εθνικές ομάδες θα μπορούσαν να μπουν σ' αυτή την εθνική. Πάρε για παράδειγμα την Ιταλία αυτού του τουρνουά. Πόσοι θα παίζαν βασικοί στην Ισπανία; Εγώ μόνο τον Κιελίνι βλέπω. Πάρε τη Γαλλία, κανένας. Πάρε τη Γερμανία, κανένας.
Dreamerpanos
QUOTE (comrade @ Jun 19 2014, 11:22 ) *
Διαβολικές... συμπτώσεις! Από αυτές που -απ' ότι έχω καταλάβει- αρέσουν στον Twism





Λοιπόν τα συγκεντρώνω όλα μαζί να τα έχουμε:


Το 1966 η Μίλαν και η Γιουνάιτεντ βγήκαν εκτός Ευρώπης,η Ατλέτικο πήρε πρωτάθλημα,η Ρεάλ ευρωπαικό,ο Ολυμπιακός πρωτάθλημα,η Σίτυ πρωτάθλημα(β εθνικής )και η Αυστρία τη Γιουροβίζιον,Το euro πριν από το τότε Mundial το πήρε η Ισπανία,η Μπέτις έπεσε,ο θρόνος άλλαξε... κάτοχο, με τον Χουάν Κάρλος να αναλαμβάνει τα ηνία της χώρας, ενώ προ ολίγων ημερών ο Ισπανός βασιλιάς παρέδωσε τα σκήπτρα στον γιό του, Πρίγκιπα Φίλιππο,η Ισπανία αποκλείστηκε από τους ομίλους,η Αγγλία και τότε είχε πέσει με την Ουρουγουάη στον όμιλο...

Και φυσικά το κορυφαίο...φέτος είναι η πρώτη διοργάνωση που υπάρχει το goal line technology,τότε ο τίτλος κρίθηκε σε ένα γκολ που (υποτίθεται),κανείς δεν ξέρει με βεβαιότητα αν πέρασε η μπάλα τη γραμμή....Με αντιπάλους τους Γερμανούς...Ρε μήπως το πάρει η Γερμανία? smiley.gif
comrade
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 19 2014, 14:21 ) *
Λοιπόν τα συγκεντρώνω όλα μαζί να τα έχουμε:


Το 1966 η Μίλαν και η Γιουνάιτεντ βγήκαν εκτός Ευρώπης,η Ατλέτικο πήρε πρωτάθλημα,η Ρεάλ ευρωπαικό,ο Ολυμπιακός πρωτάθλημα,η Σίτυ πρωτάθλημα(β εθνικής )και η Αυστρία τη Γιουροβίζιον,Το euro πριν από το τότε Mundial το πήρε η Ισπανία,η Μπέτις έπεσε,ο θρόνος άλλαξε... κάτοχο, με τον Χουάν Κάρλος να αναλαμβάνει τα ηνία της χώρας, ενώ προ ολίγων ημερών ο Ισπανός βασιλιάς παρέδωσε τα σκήπτρα στον γιό του, Πρίγκιπα Φίλιππο,η Ισπανία αποκλείστηκε από τους ομίλους,η Αγγλία και τότε είχε πέσει με την Ουρουγουάη στον όμιλο...

Και φυσικά το κορυφαίο...φέτος είναι η πρώτη διοργάνωση που υπάρχει το goal line technology,τότε ο τίτλος κρίθηκε σε ένα γκολ που (υποτίθεται),κανείς δεν ξέρει με βεβαιότητα αν πέρασε η μπάλα τη γραμμή....Με αντιπάλους τους Γερμανούς...Ρε μήπως το πάρει η Γερμανία? smiley.gif


39.gif Χμμ..
Αν το πάρει η Γερμανια όμως δεν θα ειναι λογω των συμπτωσεων
Ή μηπως αυτές οι συμπτώσεις συνέπεσαν μαζί επειδη θα το πάρει η γερμανία; hammer.gif
Ή μήπως τελικά δεν πρόκειται για συμπτώσεις at all; ninja.gif ninja.gif
jvalin
QUOTE (comrade @ Jun 19 2014, 14:40 ) *
39.gif Χμμ..
Αν το πάρει η Γερμανια όμως δεν θα ειναι λογω των συμπτωσεων
Ή μηπως αυτές οι συμπτώσεις συνέπεσαν μαζί επειδη θα το πάρει η γερμανία; hammer.gif
Ή μήπως τελικά δεν πρόκειται για συμπτώσεις at all; ninja.gif ninja.gif

Ενώ αν το πάρει η Αγγλία 69.gif , θα είναι λόγω των συμπτώσεων…Κάθε φορά οι ίδιες βλακείες με τις συμπτώσεις των Άγγλων, δεν έχετε βαρεθεί ακόμα?
bballbill
Έχω ψηθεί άγρια με το Κολομβία-Ακτή, πιστεύω θα το κάνει το γκολ το παιδί μου ο Μπόνι σήμερα.
bbplayer
H Gerμανία κλασικά θα προχωρήσει. Γνωστά πράγματα. ή θα αποκλείσει καμια ομαδα που άξιζε στα πέναλτι ή θα κληρωθεί με καμια Σαουδική Αραβία για να βγει πρώτος σκόρερ ο ...Κλόζε blink.gif άντε στη χειρότερη να βρει καμια Κορέα.
Για να πάει πολύ παραπέρα όμως δεν το βλέπω.

ο λόγος γνωστός





όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών .."Ρόσι-Ταρντέλι-Αλτομπέλι"..κάνει και ρίμα
bbplayer


24.gif 24.gif
ssoulliss
Τι έβαλε ο Ζερβίνιο!!!!!!!!!! 77.gif 41.gif

bbplayer
άμα κάτσει άσος και εμείς κερδίσουμε τον Γιαταούρα, έχουμε ελπίδες εάν πάρουμε ένα "χ" με τους Ιβοριανούς???
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Jun 19 2014, 20:10 ) *
άμα κάτσει άσος και εμείς κερδίσουμε τον Γιαταούρα, έχουμε ελπίδες εάν πάρουμε ένα "χ" με τους Ιβοριανούς???

Πρέπει να κερδίσουμε 3-0 σήμερα
edit. Βασικά με 3-0 θα έχουμε 3-3 στα γκολ όσα έχουν και οι Ιβοριανοί . . .Δεν ξέρω. Για να είμαστε σίγουροι ας κερδίσουμε 4-0 σήμερα smiley.gif
bbplayer
οκ, θενκς. Πλάκα πλάκα, από πότε έχουμε να βάλουμε 4? έβλεπα τώρα τις αναδρομές στο παρελθόν της ΕΟ και θυμάμαι ένα 8-1 επί της Φινλανδίας, τω καιρώ εκείνω laugh.gif αλλά 4 δε θυμάμαι
giorgos14
QUOTE(D-Wade @ Jun 19 2014, 17:24 ) *
Πρέπει να κερδίσουμε 3-0 σήμερα



Οι ιβοριανοι αυτη τη στιγμη εχουν 3-3.Εμεις 0-3.Και 3-0 να κερδισουμε παμε στο 3-3 και εμεις οποτε με χ στο τελευταιο ματς θα εχουμε ιδιους συντελεστες.

Τα κριτηρια γενικα ειναι τα εξης:

1) Συνολική διαφορά τερμάτων στον όμιλο

2) Καλύτερη επίθεση στον όμιλο

3) Περισσότεροι βαθμοί στους αγώνες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν

4) Διαφορά τερμάτων στους αγώνες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν

5) Καλύτερη επίθεση στους αγώνες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν

6) Κλήρωση από την οργανωτική επιτροπή της FIFA


Με λιγα λογια σε λιγες ωρες που ο Φανης ο Γκεκας θα κανει το χατ τρικ και θα παμε τελευταια αγωνιστικη ισοβαθμοι με τους Τουρεδες,αν ληξει χ θα κριθει σε κληρωση... smiley.gif
bbplayer
ε, δεν πιστεύω να ξαναβάλει Γκέκα & Κατσουράνη σήμερα. του φούστη πια!!! έλεος!!!
ssoulliss
Και με ήττα σήμερα έχουμε πιθανότηες πρόκρισης...Μαθηματικές μόνο.

Αυτό θα συμβεί αν κερδίσουμε με την Ακτή και ταυτόχρονα η Ιαπωνία χάσει με τρία γκολ από την Κολομβία.

1. Κολομβία 6 5-1
2. Ακτή 3 3-3
3. Ιαπωνία 3 2-2(έστω χάσουμε σήμεα με 1-0)
4. Ελλάδα 0 0-4

άρα αν κερδίσουμε εμείς με 3-0 και πάνω και η Κολομβία με 2-0 και πάνω τότε:

1. Κολομβία 9 7-1
2. Ελλάδα 3 3-4
3. Ακτή 3 3-5
4. Ιαπωνία 3 2-4

Σε ήττα σήμερα άνω των δύο γκολ καταλαβαίνουμε όλοι ότι αυξάνονται τα γκολ που θα χρειαζόμαστε.

Σίγουρα άρα και το τρίτο ματς δεν θα είναι αδιάφορο για εμάς.
bballbill
Κρίμα για την Ακτή, μπορούσε το Χ. Του παιδιού μου του Μπόνυ του λείπουν παραστάσεις από υψηλό επίπεδο, πέρα από μια δυο καλές κάθετες δε μπόρεσε να κάνει περισσότερα.
giorgos14
QUOTE(bballbill @ Jun 19 2014, 18:51 ) *
Κρίμα για την Ακτή, μπορούσε το Χ. Του παιδιού μου του Μπόνυ του λείπουν παραστάσεις από υψηλό επίπεδο, πέρα από μια δυο καλές κάθετες δε μπόρεσε να κάνει περισσότερα.



Eσεις νομιζω βρηκατε τον επομενο Σανια.Ηταν οντως ο Αρσεν στο γηπεδο;
bballbill
Είναι σχολιαστής για το γαλλικό κανάλι ΒΕΙΝ νομίζω. Τώρα δεν ξέρω αν ήταν στο συγκεκριμένο ματς, πολύ πιθανόν να είναι.

Όντως καλός ο Οριέ, πιο επιθετικογενής απ' το Σανιά. Μπορεί να κάνει και ατομική ενέργεια, κάτι που μας έλειπε από τα δεξιά μας μπακ μετά τη φυγή του Εμπουέ.
aegeansheed
Arevalo σήμερα = ένας τεράστιος μπαλομαγνήτης
T.W.Is.M.
QUOTE(comrade @ Jun 19 2014, 11:22 ) *
Διαβολικές... συμπτώσεις! Από αυτές που -απ' ότι έχω καταλάβει- αρέσουν στον Twism

Το... μακρινό 1966, λοιπόν, η Αυστρία κέρδισε τον διαγωνισμό τραγουδιού της Γιουροβίζιον. Όπως και φέτος. Την ίδια χρονιά η Ατλέτικο Μαδρίτης στέφθηκε πρωταθλήτρια Ισπανίας και η Ρεάλ Μαδρίτης σήκωσε το Κύπελλο Πρωταθλητριών, το σημερινό Τσάμπιονς Λιγκ. Όπως και φέτος. Επίσης το 1966 η Μπέτις υποβιβάστηκε στη Σεγούντα Ντιβισιόν, κάτι που επαναλήφθηκε φέτος.

Και σε πολιτικό επίπεδο, όμως, το 1966 ο θρόνος άλλαξε... κάτοχο, με τον Χουάν Κάρλος να αναλαμβάνει τα ηνία της χώρας, ενώ προ ολίγων ημερών ο Ισπανός βασιλιάς παρέδωσε τα σκήπτρα στον γιό του, Πρίγκιπα Φίλιππο.

Το... χειρότερο για τους Ισπανούς, όμως, ήρθαν χθες, καθώς η ομάδα τους αποκλείστηκε από τον α' γύρο του Μουντιάλ, όπως είχε συμβεί και το 1966 στα γήπεδα της Αγγλίας! Απομένει να δούμε αν τα «λιοντάρια» θα σηκώσουν την κούπα φέτος, όπως είχαν κάνει στο «δικό τους» Μουντιάλ το 1966!


http://www.sentragoal.gr/afieroma.asp?cati...h.0BqNGfQ9.dpuf


Εννοειται οτι μου αρεσουν κατι τετοια στοιχεια. Μερικα απ αυτα τα εχω γραψει κι εγω.

QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 19 2014, 14:21 ) *
Λοιπόν τα συγκεντρώνω όλα μαζί να τα έχουμε:


Το 1966 η Μίλαν και η Γιουνάιτεντ βγήκαν εκτός Ευρώπης,η Ατλέτικο πήρε πρωτάθλημα,η Ρεάλ ευρωπαικό,ο Ολυμπιακός πρωτάθλημα,η Σίτυ πρωτάθλημα(β εθνικής )και η Αυστρία τη Γιουροβίζιον,Το euro πριν από το τότε Mundial το πήρε η Ισπανία,η Μπέτις έπεσε,ο θρόνος άλλαξε... κάτοχο, με τον Χουάν Κάρλος να αναλαμβάνει τα ηνία της χώρας, ενώ προ ολίγων ημερών ο Ισπανός βασιλιάς παρέδωσε τα σκήπτρα στον γιό του, Πρίγκιπα Φίλιππο,η Ισπανία αποκλείστηκε από τους ομίλους,η Αγγλία και τότε είχε πέσει με την Ουρουγουάη στον όμιλο...

Και φυσικά το κορυφαίο...φέτος είναι η πρώτη διοργάνωση που υπάρχει το goal line technology,τότε ο τίτλος κρίθηκε σε ένα γκολ που (υποτίθεται),κανείς δεν ξέρει με βεβαιότητα αν πέρασε η μπάλα τη γραμμή....Με αντιπάλους τους Γερμανούς...Ρε μήπως το πάρει η Γερμανία? smiley.gif


Βλεποντας τους ασπρουλιαρηδες να χανουν απο την Ουρουγουαη και να βρισκονται με το ενα ποδι εκτος συνεχειας, αναρωτιομουν πως θα επαληθευτουν οι προφητειες. Μολις μου εδωσες την απαντηση...

QUOTE(jvalin @ Jun 19 2014, 15:19 ) *
Ενώ αν το πάρει η Αγγλία 69.gif , θα είναι λόγω των συμπτώσεων…Κάθε φορά οι ίδιες βλακείες με τις συμπτώσεις των Άγγλων, δεν έχετε βαρεθεί ακόμα?



Δεν ειναι μονο των Αγγλων. Κι εγω τα ιδια καθομαι και ψαχνω. Και στο φαιναλ φορ τα ιδια ελεγα απο τη μερα που βγηκαν τα ζευγαρια των ημιτελικων μαλιστα και στο τελος το πηρε η Μακαμπι, οπως ελεγαν και τα χαρτια μου. smiley.gif
bballbill
χαχαχααχαχαχα, γκολ απ' το βολέ φάγανε.
priest
QUOTE(bballbill @ Jun 19 2014, 23:10 ) *
χαχαχααχαχαχα, γκολ απ' το βολέ φάγανε.

πεντακαθαρο offside ομως!
jasonick
Την βρίσκει σίγουρα ο Cavani, στο replay δεν μου φάνηκε καθαρό.
Άντε πολύ αντέξαμε τον άμπαλα τον Suarez, τώρα ξεκινά η πραγματική μπάλα. smilie_schal1.gif icon_drunk.gif
επαθα λαστιχο
τελικα καθαρο το γκολιδι.α ρε λουις παικταρα δικια σου η χρυση μπαλα
bbplayer
δυστυχώς δεν μου έγινε η χάρη να απαλλαγώ από αυτά τα δρεπανηφόρα της Ουρουγουάης, τουλάχιστο προς το παρόν. από την άλλη η Αγγλία πιστή στη μοίρα της







@ εδιτ :πάαααααααααλι 11άδα ο Κατσουράνης? αμαν!
SteveNashidis
A ρε Τζέραρντ ! Δεν σου αξίζει τέτοια κατάληξη στο τέλος της καριέρας σου !
jasonick
ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ, ΠΑΛΑΙΜΑΧΕ...
ssoulliss
Ρε βγάλε τον Γκέκα όξω!!!!! Με 9 παίζουμε ουσιαστικά....
επαθα λαστιχο
στα σοβαρα τωρα,μπορει να μου πει καποιος μιλωντας οχι για τωρα,αλλα γενικα γιατι παιζει αυτος στην εθνικη?μηπως ο σαντος και ο οποιος σαντος βλεπει κατι που 10 εκατομμυρια κοσμου δεν βλεπουν?

υ.γ. τι σοϊ λογοκρισια ειναι αυτη?αφου τζερκ ειναι ο λεγαμενος
aegeansheed
Δ θα δούμε Κατσουράνη στο τελευταίο ματς. Τί άλλο να ζητήσει κανείς
rchos
Ο διαιτητής μετά την κόκκινη παίζει 90-10 Ελλάδα.
koostas
μπραβο μας που αντεξαμε...
καλη εμφανιση με 10, ειχαμε και ευκαιριες
spysta
ΔΑΚΡΥΑ ΧΑΡΑΣ .. η Εθνικη στο ματς με την Ακτη θα παιξει με 11 παικτες.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ κυρ διαιτητα

1)περιμενω Σαμαρη βασικο .. μπροστα Μανιατη και Κονε
(αν ειναι οκ ο Καρα .. εννοειται Καρα , απλα ισως χρειαζεται για το β ημιχρονο περισσοτερο ,με τους Αφρικανους)
2)ελπιζω ο Μητρογκολ να ειναι καλα .. ΑΛΛΙΩΣ Σαμαρας κορυφη
(με τους σκυλους της Ακτης ΔΕΝ βγαινουν τσαλιμακια στα ακρα .. θα το κουρεψουν γουλι εκει λεμε !!! και ΤΡΕΞΕ λιγο ρε φιλος .. ελεος δηλαδη --> ΤΡΕΞΕ ΛΙΓΟ)
3)Κονε πραγματικα εχει βελτιωθει ΠΑΡΑ πολυ !! ωραιος
4)ο Μανιατης βουλωσε στοματα σημερα .. με διαφορα ο καλυτερος του γηπεδου !!μπορει να ειναι εκνευριστικος με τη συμπεριφορα του ωρες ωρες .. αλλα τρεχει μαρκαρει και ειναι παθιασμενος.αυτο του το αναγνωριζω
5)ΔΥΝΑΤΗ εμφανιση απο Καρνεζη .. ΤΙΜΙΟΣ τερμας
6)Οχι αλλο Γκεκα πλιζ
7)Μανωλας φευγει απο ΟΣΦΠ με 12 μυρια ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ .. ΠΑΛΙ τα κονομησε ο Βανζελ
nikolas12
Πρώτη φορά βλέπω ομάδα να παίζει με 10 και να αποδίδει καλύτερα απ' όταν παίζει με 11. Θετικό που δεν θα παίξει με την Ακτή ο Κατσουράνης, Καραγκούνης ψυχάρα, Καρνέζης σταθερός όταν χρειάστηκε και οι υπόλοιποι δείξανε ότι έχουμε συμπαγές σύνολο με καλή άμυνα (όχι όπως με την Κολομβία), αλλά χάλια επίθεση. Με Σαμαρά-Γκέκα-Σάλπι 2 μέρες να παίζουμε δεν πρόκειται να καταφέρουμε να βάλουμε γκολ. Μόνο μελανό σημείο ο τραυματισμός του Μήτρογλα, άντε να δούμε τι μπορούμε να πάρουμε στον τελευταίο αγώνα. Η Ιαπωνία πάλι μου φάνηκε μέτρια ομάδα, με παίκτες που απλά τρέχουν και χάνουν τα άχαστα και πολύ φλύαροι. Γενικά πάντως για τέτοιο ματς πιο τσάμπα ξενύχτι πεθαίνεις.
j-kidd13
Περιμενα οτι θα μαζευαμε αλλο ενα τριμπαλο χθες για να ειμαι ειλικρινης...
Ευτυχως που βγηκε ο Κατσουρανης και η ομαδα ανεβασε την αποδοση της,αλλα βεβαια με τα παραπανω τρεξιματα που εκαναν ολοι,αυτο φανηκε απο το 70 και μετα που ειχαμε παθητικο ρολο.Παλι ευτυχως που δεν θα παιξει με την Ακτη (θα ταν σαδιστικο ενα ματς απ Τουρε-Κατσουρανη) οποτε θα παμε σε 11 εναντιον 11 και εκει ενα ματς ειναι ολα γινονται.
ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΦΙΛΕ!

Ο Μανιατης πεισμωσε φαινεται απο ολα αυτα τα τσακωμορουφιανοσκηνικα και ηταν τρομερος,Μανωλας και Παπασταθοπουλος επαιξαν σε wrold class επιπεδο,Τοροσιδης επισης καλος (η πιεση του,απο το ξεσπασμα στη χαμενη ευκαιρια του 1ου ημιχρονου, πρεπει να του επεσε γυρω στο 75',τοτε αρχισε να ξεκοκκινιζει το προσωπο...),Xολεμπας αδιαφορος,ο Μητρογλας βρηκε οικειο περιβαλλον στους αντιπαλους(Χοντα) και φανηκε σε καλυτερη κατασταση απο οτι εδειχνε τελευταια,αλλα τον φαγανε,Γκεκας ασχολιαστος,Κονε συγκυνητικος,Σαμαρας τα πε ολα ο σπυστας,συμπληρωνω τον ακρατο τιτικισμο...Βαλε λιγο τσαμπουκα ρε ψηλε,ολοκληρο 1,93 γομαρι εισαι,Φετφατζιδης σαν να μην μπηκε ποτε στο γηπεδο...

Εναν παικτη να χαμε στη θεση του Κατσουρανη,πχ Σαμαρης,πιστευω θα βαζαμε ενα γκολ και θα παιρναμε το παιχνιδι...

Τωρα με Ακτη και οτι βγει.Χωρις τον Κατσουρανη εχουμε ελπιδες.
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 20 2014, 10:20 ) *
Περιμενα οτι θα μαζευαμε αλλο ενα τριμπαλο χθες για να ειμαι ειλικρινης...


ΤΟ 2ο δεν το είδα, ξεράθηκα tongue.gif

Πάντως στο 1ο, δεν ήταν εικόνα ομάδας που θέλει ντε και καλά τη νίκη. Και για να λέμε και την αλήθεια τα Τζαπόνια δεν είχαν και καμια ομάδα της προκοπής
Dreamerpanos
Στο χτεσινό παιχνίδι πήραμε μάγκικα το Χ και αν δεν έβγαζε ο σχιστομάτης τη σουτάρα του Τοροσίδη θα το χαμε πάρει το ματσάκι....


Ρε συ Spysta όχι Σάμαρη 6αρι ο χριστός και η παναγία θα πάμε για 2ψήφιο tongue.gif να τον βάλει 8αρι μια χαρά και τρεξίματα έχει το παλικάρι και μπαλίτσα ξέρει,αλλά 6αρι δεν ξέρω αν έχει παίξει ποτέ του....στα άλλα συμφωνώ...Δυστυχώς το μόνο καθαρό 6αρι που έχει η αποστολή είναι ο Τζιόλης....

Τι έχετε πάθει όλοι με το Σαμαρά κορυφή? Ο τύπος είναι για το πλάι και μόνο,σέντερ φορ δεν θα γίνει ποτέ....ούτε κινήσεις τέτοιου έχει ούτε κεφάλι έχει παρότι είναι 2 μέτρα γαιδούρι tongue.gif ΑΝ δεν παίξει ο Μήτρογλου(καλά χωρίς Ζοκορά,η άμυνα τους με το ζόρι ξεπερνάει σε αξία αυτή της Καλλονής icon_drunk.gif icon_drunk.gif ) τότε προτείνω Σάλπι....πολύ καλύτερος του ανύπαρκτου Γκέκα....

Η νίκη χτες αυτό που διασφάλιζε ήταν ότι είχαμε στα χέρια μας την πρόκριση με νίκη στο τελευταίο ματς...τώρα με το Χ θέλουμε και να μην κερδίσουν οι Γιαπωνέζοι τους Κολομβιανούς...ας ελπίσουμε το πουλέν μου ο Άμπελ Αγκιλάρ να με βγάλει ασπροπρόσωπο αμυντικά,για άλλη μια φορά....

Πάμε μωρή ΕΛΛΑΔΑΡΑ πάμε για πρόκριση και πάμε μωρή ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ σήμερα για νίκη για να σας βρούμε στο νοκ άουτ (ΠΟΣΟ απίστευτο θα είναι να περάσουμε ως δεύτεροι και από όμιλο με Αγγλία,Ουρουγουάη,Ιταλία,Κόστα Ρίκα, να πέσουμε με τους Κοσταρικανούς??????????????) smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 20 2014, 12:07 ) *
Στο χτεσινό παιχνίδι πήραμε μάγκικα το Χ και αν δεν έβγαζε ο σχιστομάτης τη σουτάρα του Τοροσίδη θα το χαμε πάρει το ματσάκι....


Ρε συ Spysta όχι Σάμαρη 6αρι ο χριστός και η παναγία θα πάμε για 2ψήφιο tongue.gif να τον βάλει 8αρι μια χαρά και τρεξίματα έχει το παλικάρι και μπαλίτσα ξέρει,αλλά 6αρι δεν ξέρω αν έχει παίξει ποτέ του....στα άλλα συμφωνώ...Δυστυχώς το μόνο καθαρό 6αρι που έχει η αποστολή είναι ο Τζιόλης....

Τι έχετε πάθει όλοι με το Σαμαρά κορυφή? Ο τύπος είναι για το πλάι και μόνο,σέντερ φορ δεν θα γίνει ποτέ....ούτε κινήσεις τέτοιου έχει ούτε κεφάλι έχει παρότι είναι 2 μέτρα γαιδούρι tongue.gif ΑΝ δεν παίξει ο Μήτρογλου(καλά χωρίς Ζοκορά,η άμυνα τους με το ζόρι ξεπερνάει σε αξία αυτή της Καλλονής icon_drunk.gif icon_drunk.gif ) τότε προτείνω Σάλπι....πολύ καλύτερος του ανύπαρκτου Γκέκα....

Η νίκη χτες αυτό που διασφάλιζε ήταν ότι είχαμε στα χέρια μας την πρόκριση με νίκη στο τελευταίο ματς...τώρα με το Χ θέλουμε και να μην κερδίσουν οι Γιαπωνέζοι τους Κολομβιανούς...ας ελπίσουμε το πουλέν μου ο Άμπελ Αγκιλάρ να με βγάλει ασπροπρόσωπο αμυντικά,για άλλη μια φορά....

Πάμε μωρή ΕΛΛΑΔΑΡΑ πάμε για πρόκριση και πάμε μωρή ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ σήμερα για νίκη για να σας βρούμε στο νοκ άουτ (ΠΟΣΟ απίστευτο θα είναι να περάσουμε ως δεύτεροι και από όμιλο με Αγγλία,Ουρουγουάη,Ιταλία,Κόστα Ρίκα, να πέσουμε με τους Κοσταρικανούς??????????????) smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Kαλα δεν εκανε καμια σουταρα,πανω του πηγε η μπαλα...
Ο Μανιατης θα παει αμ χαφ και μπροστα ο Σαμαρης με τον Κονε.Αν και φοβαμαι οτι θα βαλει τον Τζιολη.
ssoulliss
Εντάξει πέρα από τις θριαμβολογίες για την ηρωική εμφάνιση των δέκα εχθές(9 στην πραγματικότητα αφού ο (Βελη)Γκέκας δεν υπήρχε) φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο προπονητής δεν έχει κανένα λόγω να στεναχωρήσει τις παλιοσειρές...

Τραυματίζεται ο Μήτρογλου εχθες(ύπουλο χτύπημα από τον Ιάπωνα) και αντί να στείλει το Σαμαρά στην κορυφή και να βάλει ή τον Κάρα και να ανεβάσει αριστερά τον Κονέ ή τον Λάζαρο βάζει τον Γκέκα!!!!! ugly_tocktock.gif

Αποβάλλεται ο Κατσούρ, σωστά. Έχεις το περιθώριο να διορθώσεις το λάθος σου, και αντί να βγάλεις τον άνυπαρκτο-παλάιμαχο, ναι ντε τον Γκέκα, tongue.gif βγάζεις τον Φέτφα που θα ήταν ο μοναδικός που θα μπορούσε να κάνει το απρόβλεπτο στο υπόλοιπό του παιχνιδιού και να δώσει στηρίγματα στους Κάρα και Κονέ.

Και επειδή διαβάζωω ότι ο Φέτφα δεν είναι καλός στα ανασταλτικά του, θα πω τούτο. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ναγκατόμο δεν κατέβηκε ούτε μια φορά προς τα κάτω. Γιατί είχε την προσοχή του στον Γιάννη,αφού τον γνωρίζει από το Ιταλικό πρωτάθλημα.
Απλά ο Φέτφα δεν ήταν τακτικά λάθος όσο έπαιξε.

Στο μουντιάλ παίζουμε χωρίς πλάνο και με επετηρίδα! Δηλαδή η λογική κίνηση για την Τρίτη θα ήταν ή ο Ταχτσίδης ή ο Σάμαρης...Έχω την εντύπωση ότι ο Σάντος θα ξεκινήσει τον Τζιώλη!!! shot.gif και τον Γκέκα πάλι στην κορυφή!!! hammer.gif

Ρισπέκτ στον αρχηγο...Μετά από 15-20 χρόνια που οι περισσότεροι θα έχουμε γεράσει και θα έχουμε άσπρα μαλλάκια θα τον θυμόμαστε ως έναν από τους μεγαλύτερους Έλληνες ποδοσφιαριστές... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.