Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundial 2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
bbplayer
μόνο μη μας κάνει καμια κηδεία και δούμε κανένα Κατσουράνη πάλι και το ρίξουμε στα ναρκωτικά...Φανταστείτε στη φάση του πρώτου γκολ αντί του Σάμαρη που πετάχτηκε κι έκλεψε να ήταν αυτός...good wines.

btw .. Σάμαρης, Χριστοδουλόπουλος και Κονέ, μπορούν να συνυπάρξουν??
redleg7
Προτιμαω να παιξει ο Γλυκος στα χαφ παρα ο παλαιμαχος.

Ο Κονε δεν θα παιξει λογικα οποτε θα βρει την αφορμη να μας τον πλασαρει και οχι τιποτα αλλο αλλα αν δει κανεις τα χιλιομετρα που κανουν οι χαφ της ΚΡ σε πιανει κατι.
Θελει πνευμονια,ταχυτητα για 93-94 λεπτα στο παιχνιδι και οι Σαμαρης,Μανιατης,Κονε μπορουν να στο προσφερουν σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο.
Δεν θα με χαλουσε να λειψει ο Καρνεζης και να παιξει ο Γλυκος ομως αν απουσιασει ο Κονε .........

Καλυτερα Ταχτσιδης.
roko
https://www.facebook.com/pages/%CE%9F%CF%87...525787197526744

Το πρωι οταν ειδα το γκρουπ αυτο ηταν στα 1800 likes.Εχει φτασει ηδη τα 5600 αυτη τη στιγμη 77.gif
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 25 2014, 12:10 ) *
Δεν θα με χαλουσε να λειψει ο Καρνεζης και να παιξει ο Γλυκος ομως αν απουσιασει ο Κονε .........


εμένα τώρα αυτός γιατί δε μου εμπνέει εμπιστοσύνη? τον φοβάμαι

τελικά τα καταφέραμε, έστω και στο τσακ

bballbill
Ταχτσίδης και Σάμαρης μαζί; Όχι ρε, πολύ βαριά χαφ.
redleg7
Βαρια αλλα ο δευτερος ειχε μεσο ορο στο Τσαμπιονς Λιγκ πανω απο 10.5 χιλιομετρα ανα ματς.
Και δυστυχως ο Κατσουρανης δεν μπορει να φτασει ουτε στα μισα απο τα παραπανω στην κατασταση που ειναι.
bballbill
Τα χλμ δε λένε τίποτα, τις επαφές με τη μπάλα μετράμε. Κλεψίματα, τακλιν, πάσες, σουτ, λάθη, κεφαλιές, λάθη κτλ. Στο μπάσκετ μετράς χλμ;
yorgos
Κι ο Ζήσης έπαιξε με την Εθνική (νομίζω τη μικρή) τη μέρα που έχασε τον αδερφό του αν θυμάμαι καλά.
bbplayer
δεν το γνώριζα ότι είχε τέτοια απώλεια ο Ζήσης. κρίμα
redleg7
QUOTE (bballbill @ Jun 25 2014, 13:27 ) *
Τα χλμ δε λένε τίποτα, τις επαφές με τη μπάλα μετράμε. Κλεψίματα, τακλιν, πάσες, σουτ, λάθη, κεφαλιές, λάθη κτλ. Στο μπάσκετ μετράς χλμ;

Λενε για την φυσικη κατασταση καποιου παιχτη.Δεν ειναι στατιστικη κατηγορια στην οποια δινει βαση καποιος και γι αυτο δεν αναγραφεται πουθενα οταν βλεπεις overall stats.
Απλα ειναι δειγμα του τι πνευμονια εχει ενας αθλητης,τι διαθεση δειχνει στο γηπεδο κλπ κλπ.
Αν συγκρινεις τα αντιστοιχα του Κατσουρανη μονο θλιψη σε πιανει.
bballbill
Ε και τί να το κάνω άμα έχει καλή φυσική κατάσταση αλλά δεν έρχεται αρκετές φορές σε επαφή με τη μπάλα;
redleg7
Γενικα μιλαμε?Αν μιλαμε γενικα δεν διαφωνω.
Αν μιλαμε για συγκριση του παλαιμαχου με τον Σαμαρη αυτονοητη ποια ειναι η τοποθετηση μου.
ssoulliss
Για τον Ζήση παιδιά ισχύει αυτό:

"Θυμάμαι τη μέρα του θανάτου του αδερφού μου, Δάνη, σαν να έγινε χθες. Ήταν τέσσερα χρόνια μεγαλύτερός μου. Εγώ ήμουν τότε στην Ιταλία, στην Ανκόνα, όπου έκανα προετοιμασία με την ΑΕΚ. Ένιωσα να χάνω τον κόσμο από τα πόδια μου, ο Δάνης ήταν για μένα σημείο αναφοράς, ακόμα και στο μπάσκετ, γιατί τον έβλεπα να παίζει μέχρι τα 16-17 του στην ίδια ομάδα που άρχισα να παίζω κι εγώ, στη ΧΑΝΘ"

Του αφιέρωσε το χρυσό μετάλλιο του 2005.
nikolas12
https://vine.co/v/Mtnxa6HXg7p

Πολύ καλή λήψη η συγκεκριμένη. Στη δεύτερη που είναι η συνηθισμένη δεν μου πολυφαίνεται, αλλά η πρώτη που τη βλέπω πρώτη φορά δείχνει πως όντως υπάρχει παράβαση. Πάντως ό,τι και να λέμε τώρα το ζήτημα είναι ότι περάσαμε, οπότε δεν μας πολυνοιάζει smile.gif
bballbill
Βλέπω τους Βόσνιους εναντίον των Περσών για να τσεκάρω το Μπέσιτς που γράφτηκε πως ενδιαφέρει την Άρσεναλ. Μετράει ο παίχτης, ιδιαίτερα με τη μπάλα είναι πολύ καλός. Γρήγορες αποφάσεις, καλές κοντινές κάθετες απ' αυτές που ενώνουν τις γραμμές και οι μακρινές του είναι εύστοχες επίσης. Τώρα ανασταλτικά δε μπορώ να τον κρίνω με ασφάλεια λόγω του αντιπάλου.
Dreamerpanos
Αυτός είχε πέσει πάνω στον Μέσι στο ματς με την Αργεντινή και τον εξαφάνισε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα....Αλλά Μέσι είναι αυτός,μία φορά τον έχασε....

Τι σκ@τ@ παίζει με τα πνευματικά δικαιώματα και δεν υπάρχουν πουθενά τα ματς της Εθνικής με Ελληνική περιγραφή?
bballbill
http://webtv.nerit.gr/neritsports-live/
Dreamerpanos
Να κατεβάσω τα ματς της Εθνικής ψάχνω σε ελληνική περιγραφή...
bballbill
Κρατάει αρχείο η ΝΕΡΙΤ, λογικά θα τα ανεβάσουν αργά ή γρήγορα.
Dreamerpanos
Πέρα από το τεράστιο κέρδος της πρόκρισης στην φάση των "16" του Μουντιάλ για πρώτη φορά στην ιστορία, υπάρχει και τεράστιο οικονομικό κέρδος για την ΕΠΟ, η οποία βάζει πολλά εκατομμύρια στα ταμεία της από την επιτυχία της Εθνικής.

Για την παρουσία στους ομίλους, η ΕΠΟ θα πάρει 8 εκατομμύρια ευρώ, ενώ η πρόκριση με το γκολ του Σαμαρά θα φέρει άλλα 9 εκατομμύρια ευρώ. Εν ολίγοις, 17 εκατομμύρια ευρώ...

Αν περάσει την Κόστα Ρίκα, η ΕΠΟ μπορεί να βάλει στα ταμεία της άλλα 14 εκατομμύρια ευρώ. Μιλάμε, για τεράστια ποσά και όσο κυλάει η διοργάνωση, τα ποσά αυτά αυξάνονται για τα καλά...


Θα πάνε έστω κάποια από αυτά σε ερασιτεχνικά σωματεία που τους έχουνε γ%$*σει στις περικοπές?
επαθα λαστιχο
http://www.koutipandoras.gr/article/116654/gkooool


σας θερμοπαρακαλω καντε εναν κοπο και διαβαστε το
bbplayer
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Jun 25 2014, 20:20 ) *
http://www.koutipandoras.gr/article/116654/gkooool


σας θερμοπαρακαλω καντε εναν κοπο και διαβαστε το


ντάξει τώρα , νυστέρι λοβοτομής και τα ρέστα. κατά βάση δίκιο έχει σε αυτά που λέει αλλά όποιος κάθεται και βλέπει λίγο μπαλίτσα δε σημαίνει ότι αποκόπτεται από αυτά που συμβαίνουν γύρω του. επίσης για να μην ξεχνιόμαστε ο Μπογιό είναι άρρωστος γαύρος με διαρκείας. Δε βλέπω και μεγάλη συνέπεια εδώ...
Όταν ο Χάτζη είχε προεκλογικά το Μώραλη στην εκπομπή του στον REAL και είχε και τον Μπογιό μαζί , ε δεν τον πολυζόρισε κιόλας.
Νομίζω ότι ο συγκεκριμένος έχει γράψει κι ένα βιβλίο με τίτλο "Ποδόσφαιρο, μια θρησκεία χωρίς απίστους"?? κάπως έτσι πρέπει να είναι το τίτλος

@ telika χρειάστηκε και 2η ανάγνωση για να καταλάβω τι ακριβώς ήθελε να πει. Βιαστικό το σχόλιο μου αλλά βαριέμαι να σβήνω tongue.gif
nikolas12
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 25 2014, 19:21 ) *
Τι σκ@τ@ παίζει με τα πνευματικά δικαιώματα και δεν υπάρχουν πουθενά τα ματς της Εθνικής με Ελληνική περιγραφή?


Πραγματικά και εγώ τα ψάχνω από χθες, αλλά πουθενά.
4 γκολ έχει ο Messi ως τώρα στο Mundial, αλλά ακόμα θεωρώ πως αν η Αργεντινή πέσει απέναντι σε ένα δεμένο και σφιχτό σύνολο θα αποκλειστεί. Μόνος ο Messi την τραβάει (προσωπικά είναι ο αγαπημένος μου παίκτης, αλλά δεν θα είναι αυτό το Μουντιάλ του), όμως το θέμα είναι πόσο ακόμα θα τραβήξει κουπί. Λογικά αν δεν πέσουν με Γαλλία θα περάσουν, από εκεί και μετά βλέπουμε.
Das Kapital
Ψυχολόγος αναλύει τον Σουάρες (vid)
Aθλητικός ψυχολόγος από τη Γαλλία ανέλυσε την συμπεριφορά του Λουίς Σουάρες και τόνισε ότι χρειάζεται βοήθεια από ειδικούς!

http://www.gazzetta.gr/football/article/62...ton-soyares-vid
bballbill
Κάπως μπλεγμένοι φαίνονται οι Γάλλοι. Η δεξιά τους πτέρυγα δε μπορεί να υποστηρίξει καλά τη μπάλα ώστε να βγάλει παίχτη στην πλάτη της άμυνας, κάποιος θα πρέπει να βγει από κει αν δεν δείξουν βελτίωση μέχρι το 60'. Για να είμαι ειλικρινής θα ήθελα να δω μια τριάδα Γκριζμάν-Μπενζεμά-Καμπελά ή Ρεμί.
bbplayer
Ωραίο ματς γενικά. Μου αρέσει η Γαλλία και θέλω να προχωρήσει
Dreamerpanos
Τα μέχρι στιγμής παιχνίδια των 16:

Βραζιλία-Χιλή
Μεξικό-Ολλανδία
Κολομβία-Ουρουγουάη
Ελλάδα-Κόστα Ρίκα
Γαλλία-Νιγηρία
Αργεντινή-Ελβετία

Στους άλλους 2 ομίλους από όπου θα βγουν τα άλλα 2 ζευγάρια δεν έχει αποκλειστεί κανένας μαθηματικά και έχει προκριθεί μόνο το Βέλγιο πάλι μαθηματικά....
roko
QUOTE (bbplayer @ Jun 25 2014, 20:52 ) *
ντάξει τώρα , νυστέρι λοβοτομής και τα ρέστα. κατά βάση δίκιο έχει σε αυτά που λέει αλλά όποιος κάθεται και βλέπει λίγο μπαλίτσα δε σημαίνει ότι αποκόπτεται από αυτά που συμβαίνουν γύρω του. επίσης για να μην ξεχνιόμαστε ο Μπογιό είναι άρρωστος γαύρος με διαρκείας. Δε βλέπω και μεγάλη συνέπεια εδώ...
Όταν ο Χάτζη είχε προεκλογικά το Μώραλη στην εκπομπή του στον REAL και είχε και τον Μπογιό μαζί , ε δεν τον πολυζόρισε κιόλας.
Νομίζω ότι ο συγκεκριμένος έχει γράψει κι ένα βιβλίο με τίτλο "Ποδόσφαιρο, μια θρησκεία χωρίς απίστους"?? κάπως έτσι πρέπει να είναι το τίτλος

@ telika χρειάστηκε και 2η ανάγνωση για να καταλάβω τι ακριβώς ήθελε να πει. Βιαστικό το σχόλιο μου αλλά βαριέμαι να σβήνω tongue.gif


Θα συμφωνησω απολυτα για την περιπτωση του Μπογιοπουλου. Εν τω μεταξυ ο εθνικος μας μπουμπουκος ειπε https://www.facebook.com/Looper5/photos/a.1...e=1&theater

Στο μεταξυ οσο μερικοι αισθανονται απογονοι του Περικλεους και του Ισοκρατη μετα την νικη με την Ακτη Eλεφαντοστου,να αναφερω οτι χθες ενας ανθρωπος 72 χρονων αυτοκτονησε οταν του δεσμευσε η τραπεζα τις 3 χιλιαδες ευρω που ειχε ολες κιολες μαζεψει απο τις οικονομιες του για να επιβιωσει, για χρεη απο χαρατσια..Να την χαιρομαστε την δημοκρατια μας και την ευημερια μας παιδια.

Εγω παντως προτιμουσα να εχουμε φαει 8 απο την Ακτη και να ζουμε σαν ανθρωποι. Τοτε θα αισθανομουν υπερηφανος σαν ελληνας,οχι τωρα που εχουμε ανθρωπους που θα επρεπε να ειναι στην φυλακη,να κανουν και τους δημαρχους.
Και να περιμενουμε τους τουριστες να μας δωσουν κανα φραγκο σε μας τους ζητιανους..

Συγνωμη που χαλαω το γιορτινο κλιμα σας,αλλα δεν μιλαω για τα προβληματα του Αμαζονιου ουτε για την Καρετα καρετα (αν και αυτα ειναι σημαντικα),μιλαω για προβληματα που ειναι διπλα μας,μπροστα μας,πισω μας αναμεσα μας.

sacarame
Παίδες, κατανοώ το γεγονός πως το Μουντιαλ και γενικά το ποδόσφαιρο έχει πολλές συνιστώσες, και δεν έχω κανένα πρόβλημα να συζητηθούν. Απλά για να μην μπλέκουμε τα τόπικς, ας μείνουμε εδώ καθαρά στο αγωνιστικό κομμάτι του τουρνουά, και πάμε για τα υπόλοιπα στο Κρίση- true lies
Flash
QUOTE(redleg7 @ Jun 25 2014, 11:04 ) *
Βαρια αλλα ο δευτερος ειχε μεσο ορο στο Τσαμπιονς Λιγκ πανω απο 10.5 χιλιομετρα ανα ματς.
Και δυστυχως ο Κατσουρανης δεν μπορει να φτασει ουτε στα μισα απο τα παραπανω στην κατασταση που ειναι.


Ο Κατσουράνης τρέχει πολύ περισσότερο από ότι φαίνεται στα ματς. Με την Κολομβία ήταν δεύτερος σε τρεξίματα (πίσω μόνο από το Μανιάτη και με μια ελάχιστη διαφορά 50 μέτρων) έχοντας διανύσει συνολικά πάνω από 10,6 χλμ.

Όπως σωστά γράφτηκε το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Είναι αργός (πχ στο ίδιο ματς είχε 24 σπριντ ενώ ο Μανιάτης 56) και ανασταλτικά δεν έχει επαφές με την μπάλα. Πολύ απλά δεν κοβεί, δεν έχει ξεπετάγματα και γρήγορες αντιδράσεις. Όντως κλέψιμο αντίστοιχο με αυτό του Σάμαρη απλά δεν θα μπορούσε να κάνει. Αλλά το ότι δεν τρέχει συνολικά είναι λίγο μύθος.
redleg7
QUOTE (Flash @ Jun 26 2014, 14:59 ) *
Ο Κατσουράνης τρέχει πολύ περισσότερο από ότι φαίνεται στα ματς. Με την Κολομβία ήταν δεύτερος σε τρεξίματα (πίσω μόνο από το Μανιάτη και με μια ελάχιστη διαφορά 50 μέτρων) έχοντας διανύσει συνολικά πάνω από 10,6 χλμ.

Όπως σωστά γράφτηκε το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Είναι αργός (πχ στο ίδιο ματς είχε 24 σπριντ ενώ ο Μανιάτης 56) και ανασταλτικά δεν έχει επαφές με την μπάλα. Πολύ απλά δεν κοβεί, δεν έχει ξεπετάγματα και γρήγορες αντιδράσεις. Όντως κλέψιμο αντίστοιχο με αυτό του Σάμαρη απλά δεν θα μπορούσε να κάνει. Αλλά το ότι δεν τρέχει συνολικά είναι λίγο μύθος.

Yπαρχει λινκ αδερφε που να αναγραφει τετοια στοιχεια για ολους τους παιχτες στο Μουντιαλ?
SteveNashidis



Κλείδωσαν τα πάντα μόλις μαθεύτηκε ότι Μπόατενγκ και Μουντάρι πλάκωσαν στο ξύλο ορισμένα μέλη του τεχνικού τeam της Γκανας.

laugh.gif
Dreamerpanos
Κρίμα το 2πλο της Γκάνας που έβαλα.... angry_red.gif angry_red.gif
redleg7
Yπαρχει σεναριο προκρισης της Πορτογαλιας?
Dreamerpanos
Βεβαίως....1ον να μην έρθει Χ το Αμερική-Γερμανία....2ον να κερδίσει η Πορτογαλία και 3ον να καλύψει τη διαφορά τερμάτων του ηττημένου στο Αμερική-Γερμανία...
SteveNashidis


Για παράδειγμα, αν η αμερική χάσει με 3-0 θα παει στο -2 στα γκολ και έτσι η πορτογαλία θα θέλει νίκη με 3-0
Dreamerpanos
http://www.sport24.gr/football/mundial/mou...si.2867003.html

Ωραίος τύπος smiley.gif smiley.gif
redleg7
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 26 2014, 15:44 ) *
Βεβαίως....1ον να μην έρθει Χ το Αμερική-Γερμανία....2ον να κερδίσει η Πορτογαλία και 3ον να καλύψει τη διαφορά τερμάτων του ηττημένου στο Αμερική-Γερμανία...

Πιάσ' τ' αυγό και κούρευτο

Οχι τιποτα αλλο ειχα και την τρομερη εμπνευση να χωσω τον Ροναλντο μπροστα στο fantasy και να του φορεσω και το περιβραχιονιο.
Das Kapital
Τέσσερις μήνες εκτός ο Suarez

http://www.goal.com/en/news/3790/world-cup...hs?ICID=HP_HN_1
ssoulliss
Ουσιατικά με την ποινή του χάνει και το επερχόμενο Κόπα Αμέρικα που θα γίνει στην Χιλή.

Αν παίξει 1 ματς στο μουντιάλ η Ουρουγουάη και δώσει και 5 φιλικά στη χρονιά θα έχει τέσσερα ματς υπόλοιπο.

Εκτός και αν η ομοσπονδία κανονίσει πολλά φιλικά για να σβηστεί η ποινή ή προχωρήσει μέχρι τους τέσσερις η Ουρουγουάη στο μουντιάλ.




T.W.Is.M.
QUOTE(Das Kapital @ Jun 26 2014, 16:33 ) *
Τέσσερις μήνες εκτός ο Suarez

http://www.goal.com/en/news/3790/world-cup...hs?ICID=HP_HN_1


Λιγο ειναι. Επρεπε να τον αφησουν εξω ολη τη σεζον και στο επομενο κρουσμα να τον τελειωσουν οριστικα.
επαθα λαστιχο
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 26 2014, 17:08 ) *
Λιγο ειναι. Επρεπε να τον αφησουν εξω ολη τη σεζον και στο επομενο κρουσμα να τον τελειωσουν οριστικα.
οταν ο tassoti εσπασε την μυτη του λουις ενρικε στο μουντιαλ των ηπα ελπιζω να ειχες εκνευριστει που δεν τιμωρηθηκε σχεδον καθολου.η λογω μιλαν και εθνικης ιταλιας δεν ηταν αλητεια και δεν πιανεται?
T.W.Is.M.
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jun 26 2014, 17:41 ) *
οταν ο tassoti εσπασε την μυτη του λουις ενρικε στο μουντιαλ των ηπα ελπιζω να ειχες εκνευριστει που δεν τιμωρηθηκε σχεδον καθολου.η λογω μιλαν και εθνικης ιταλιας δεν ηταν αλητεια και δεν πιανεται?


Αν θυμαμαι καλα ειχε παρει μια παρομοια ποινη. Τη φαση δεν τη θυμαμαι για να σου πω αν υπηρχε προθεση ή οχι. Δεν υπηρχε ομως προηγουμενο(δεν ειχε σπασει αλλες 2 μυτες ας πουμε). Ο Σουαρες και προθεση ειχε και προηγουμενο στην ιδια αψυχολογητη ενεργεια. Κατι δεν παει καλα λοιπον μαζι του. Αρα αν ειχε μια ποινη σαν τις 9 αγωνιστικες του Σουαρες δεν ηταν αμελητεα.Το 1994 παντως δεν υποστηριζα την Ιταλια. Στον τελικο πανηγυριζα κι εγω τα πεναλτι που εβαζε η Βραζιλια και που επιανε ο Ταφαρελ.
Dreamerpanos

Τα παιχνίδια των 16:

Βραζιλία-Χιλή
Μεξικό-Ολλανδία
Κολομβία-Ουρουγουάη
Ελλάδα-Κόστα Ρίκα
Γαλλία-Νιγηρία
Αργεντινή-Ελβετία
Γερμανία-Αλγερία
Βέλγιο-ΗΠΑ

Έλα να βλέπω προβλέψεις! smile.gif

T.W.Is.M.
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 27 2014, 00:20 ) *
Τα παιχνίδια των 16:

Βραζιλία-Χιλή
Μεξικό-Ολλανδία
Κολομβία-Ουρουγουάη
Ελλάδα-Κόστα Ρίκα
Γαλλία-Νιγηρία
Αργεντινή-Ελβετία
Γερμανία-Αλγερία
Βέλγιο-ΗΠΑ

Έλα να βλέπω προβλέψεις! smile.gif


Με bold οι ομαδες που περνανε:

Βραζιλία-Χιλή(με ελαφρυ σπρωξιμο που δε θα καταλαβουν ολοι)
Μεξικό-Ολλανδία
Κολομβία-Ουρουγουάη (η καταρα της Death Valley)
Ελλάδα-Κόστα Ρίκα (γιατι ετσι μας αρεσει! σαν την Amstel tongue.gif )
Γαλλία-Νιγηρία
Αργεντινή-Ελβετία(στην παραταση)
Γερμανία-Αλγερία
Βέλγιο-ΗΠΑ
επαθα λαστιχο
Βραζιλια
Μεξικο
Κολομβια
Ελλαδα
Γαλλια
Ελβετια
Γερμανια
ΗΠΑ

plus: 1 αναμετρηση θα κριθει στην παραταση και αλλη μια στα πεναλτυ,ενω θεωρω δεδομενη μια διαιτητικη σφαγη οχι απαραιτητα στο παιχνιδι της βραζιλιας
επαθα λαστιχο
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 25 2014, 19:33 ) *
Να κατεβάσω τα ματς της Εθνικής ψάχνω σε ελληνική περιγραφή...

k a p a k i.info ελληνικο τορρενταδικο.
PanosIlio
Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πιάσει μερικούς δεκάδες (άντε εκατοντάδες - και χάρη τους κάνω) δημοσιογράφους/αρθρογράφους με τον Κατσουράνη.

Νταξ είπαμε είναι τελείως γραφικό και ξεφεύγει από την κριτική όλο αυτό που γίνεται, group στο facebook κλπ αλλά αυτό είναι ένα από τα λίγα πράγματα που η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων φιλάθλων συμφωνεί, αυτός ο Κατσουράνης είναι κακός και δεν έχει καμία δουλειά να παίζει στην Εθνική ομάδα, αυτή είναι η ουσία.

Τι προσπαθούν να μας πείσουν, πως επειδή το 2004 πέταγε, και είναι γεγονός αυτό, πρέπει να παίζει για όσο θέλει ανεξαρτήτου απόδοσης?

Οι προβλέψεις μου για τα παιχνίδια των 16 είναι με bold:

Βραζιλία-Χιλή
Μεξικό-Ολλανδία
Κολομβία-Ουρουγουάη
Ελλάδα-Κόστα Ρίκα (παράταση)
Γαλλία-Νιγηρία
Αργεντινή-Ελβετία (πέναλτι)
Γερμανία-Αλγερία
Βέλγιο-ΗΠΑ (παράταση)

επαθα λαστιχο
[quote name='PanosIlio' date='Jun 27 2014, 11:24 ' post='675110']
Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πιάσει μερικούς δεκάδες (άντε εκατοντάδες - και χάρη τους κάνω) δημοσιογράφους/αρθρογράφους με τον Κατσουράνη.

Νταξ είπαμε είναι τελείως γραφικό και ξεφεύγει από την κριτική όλο αυτό που γίνεται, group στο facebook κλπ αλλά αυτό είναι ένα από τα λίγα πράγματα που η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων φιλάθλων συμφωνεί, αυτός ο Κατσουράνης είναι κακός και δεν έχει καμία δουλειά να παίζει στην Εθνική ομάδα, αυτή είναι η ουσία.

Τι προσπαθούν να μας πείσουν, πως επειδή το 2004 πέταγε, και είναι γεγονός αυτό, πρέπει να παίζει για όσο θέλει ανεξαρτήτου απόδοσης?




πολλες φορες πανο εχω σκεφτει πως ο καθε προπονητης ξερει καλυτερα απο τον καθενα τι πρεπει να κανει με τις επιλογες που εχει,αφου αυτος τους ζει καθε μερα και ειναι(λεμε τωρα)ο ειδικος.ελα ομως που το ποδοσφαιρο δεν ειναι επιστημη που κακα τα ψεμματα μονο οι ειδικοι πρεπει να την διαχειριζονται,αλλα κατι πολυ πιο ευρυ στις μαζες.χωρις να σημαινει πως οσοι βλεπουν μπαλα με τις ωρες ξερουν καλα την ουσια της,στην περιπτωση του κατσουρανη σηκωνω τα χερια ψηλα.ειναι τοσο εντονη η ανορθοδοξια της χρησιμοποιησης του απο τον σαντος,που ξεπερνα την παθολογικη εμμονη.η αποψη της μαζας δεν ειναι επ'ουδενι θεσφατο,αλλα μου φαινεται πολυ περιεργο το πως προσπαθουν πολλοι δημοσιογραφοι να μας πεισουν οχι οτι απλα κανουμε λαθος,οχι οτι ειμαστε αυστηροι,αλλα το οτι το ασπρο ειναι μαυρο.ακομα και ο βυντρα που απορουσα επι σειρα ετων το γιατι τον εμπιστευονται οι εκαστοτε προπονητες του παναθηναικου,εχει δωσει και καλες παραστασεις,κατι που ο κατσουρανης εχει να κανει απο το παιχνιδι των προκριματικων με την λετονια,που εβγαλε την μπαλια στον γκεκα για το γκολ της νικης.επαναλαμβανω οτι η περιπτωση του κατσουρανη ειναι μοναδικη τολμαω να πω στο παγκσμιο ποδοσφαιρο.ειδαμε 32 ομαδες στο μουντιαλ,αρα 32 διαφορετικους προπονητες,και ολοι μα ολοι κανανε αλλαγες απο παιχνιδι σε παιχνιδι αναλογως την αποδοση των ποδοσφαιριστων.αν στην περιπτσωη της μη κλησης των ζηκου-στολτιδη υπηρχαν καποια ερεισματα για την αντιμετωπιση τους αυτη απο τον ρεχαγκελ(μπασινας-κραγκουνης διδυμο στον παο,κατσουρανης-ζαγορακης στην δισυμο αεκ παιζαν διπλα διπλα και ειχαν καλη χημεια)στην περιπτωση του κατσουρανη δεν υπαρχει καμια,ειδικα οταν ο σαμαρης εχει κανει το παιχνιδι που εκανε κοντρα στην ακτη.
bballbill
Καλά ο Ζήκος κι ο Στολτίδης δεν έπαιξαν ποτέ στα στάνταρ του Κατσουράνη, της τότε εποχής κι όχι τώρα που έχει χάσει τη φυσική του κατάσταση, για να δικαιούνται να έχουν παράπονο που δεν κλήθηκαν.

Ο Κατσουράνης θα πρέπει να βρίσκεται στην εθνική αλλά δεν πρέπει να ξεκινάει. Το μόνο προσόν που του έχει απομείνει πλέον του είναι ότι δίνει κάποια τρεξίματα στην περιοχή αλλά η ζημιά που προξενεί είναι μεγαλύτερη απ' την προσφορά του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.