Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundial 2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
j-kidd13
Λατρευω Ουρουγαη...Αγαπω αμυνα και επιθεση...Αλλα στο κεντρο πολυ μετριοτητα ρε γμτ,λειπει ο αρτιστας...
SG3ptshooter
QUOTE(bbplayer @ Jun 13 2014, 13:15 ) *
στα αποδυτήρια τι γίνεται? πλακώθηκαν πάλι? tongue.gif

Μάζεψε ο Indi 2 φορές το Robben στην προπόνηση και τον άρχισε ο καραφλός στα κλωτσίδια. Για Oranje, εγώ αυτό το λέω "ήσυχα". laugh.gif

QUOTE(j-kidd13 @ Jun 13 2014, 13:25 ) *
Αλλα στο κεντρο πολυ μετριοτητα ρε γμτ,λειπει ο αρτιστας...

Lodeiro ρε συ. Ούτε μέτριος είναι, ούτε μη "αρτίστας".
Dreamerpanos
Για το χάος του Καμερούν που παίζει σήμερα σχολιάστε μου (και με οδήγησε στο να παίξω Μεξικό σήμερα)

1)Η αποστολή δεν ξεκινούσε για Βραζιλία γιατί τους χρωστούσε η ομοσπονδία το πριμ πρόκρισης στο Μουντιάλ,τελικά το πήραν μετά από τον ντόρο που έγινε και όλοι τα χουνε με τον Ετό γιατί είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας και πήγε να θυσιάσει την παρουσία της ομάδας στη Βραζιλία για το χρήμα (που δεν του περισσεύει ως γνωστόν tongue.gif )

2)Αφού έφτασαν Βραζιλία μετά κόπων και βασάνων πηγαίνοντας για προπόνηση συνέβη αυτό:

Σε πλήρη διάλυση το Καμερούν λίγες ώρες πριν τη σέντρα αφού μετά το θέμα με τα πριμ και τη συμμετοχή, η αποστολή ξέχασε δύο παίκτες στο ξενοδοχείο!

Τα «Λιοντάρια» έφτασαν στην Βραζιλία σχεδόν μία μέρα αργότερα από το προγραμματισμένο αφού υπήρξε ακόμα και θέμα συμμετοχής τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο εξαιτίας της μη καταβολής των πριν και τώρα ένα ακόμα περιστατικό έρχεται για να δείξει ότι το κλίμα δεν όπως έπρεπε.

Για να κερδίσει τον χαμένο χρόνο από την καθυστέρηση η αποστολή Καμερούν πήγε γρήγορα στο ξενοδοχείο, οι παίκτες άλλαξαν αμέσως και έφυγαν για προπόνηση. Ομως δεν έφυγαν όλοι, αφού η ομάδα ξέχασε τους Σεντρίκ Τζεγκουέ και Φαμπρίς Ολινγκά!



3)Στη συνέχεια ο Ασού Εκοτό έκανε το εξής:

Στην αποστολή της εθνικής Καμερούν ο ορισμός της ομάδας μάλλον έχει καταργηθεί και ο καθένας λειτουργεί ατομικά, με τον Ασού Εκοτό να εγκαταλείπει αιφνιδίως την συγκέντρωση της ομάδας επειδή δεν του άρεσε το φαγητό του ξενοδοχείου όπου διαμένουν τα "λιοντάρια".

Έτσι ο Ασού Εκοτό άφησε την συγκέντρωση της ομάδας και πήγε μόνος του να φάει στα εστιατόρια Mc Donald's. Ο Καμερουνέζος έγινε αμέσως αντιληπτός από τους δημοσιογράφους, αλλά φρόντισε να τους δώσει αποστομωτική απάντηση όταν τον ρώτησαν:

"Δεν μου αρέσει το φαγητό του ξενοδοχείου. Μου αρέσει εδώ καλύτερα. Κρίμα που δεν μπορώ να τρώω εδώ όλη την εβδομάδα."


4)Και τέλος συνέβη και αυτό:

Ο λόγος για τους Σαρλ Ιτανζ και Αλαν Νιόμ που πετάχτηκαν μια βόλτα στη Βιτόρια για να κάνουν την συναλλαγματική μετατροπή στο βραζιλιάνικο νόμισμα "ρεάλ" και χάθηκαν ζητώντας βοήθεια προσανατολισμού από Γάλλο ρεπόρτερ.

Γενικώς παιδική χαρά laugh.gif laugh.gif
jvalin
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 13 2014, 13:25 ) *
Λατρευω Ουρουγαη...Αγαπω αμυνα και επιθεση...Αλλα στο κεντρο πολυ μετριοτητα ρε γμτ,λειπει ο αρτιστας...

Οι αρτίστες είναι φλώροι. Άμα δε νιώθεις να βάλεις τα πόδια σου στη φωτιά, δεν κάνεις για τη Σελέστε. Λοδέιρο (παλιά στον Ajax), Gaston Ramirez (Southampton), Cristian Rodriguez (Atletico) και Alvaro Pereira (πέρυσι στην Inter, πιο πριν στην Porto) είναι όλοι τίμιοι με τη μπάλα στα πόδια και άμα χρειαστεί μπουμπουνάνε και κάνα κλωτσίδι να ανάψουν λίγο τα αίματα icon_headbang.gif
bbplayer
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 13 2014, 13:44 ) *
Για το χάος του Καμερούν που παίζει σήμερα σχολιάστε μου (και με οδήγησε στο να παίξω Μεξικό σήμερα)

1)Η αποστολή δεν ξεκινούσε για Βραζιλία γιατί τους χρωστούσε η ομοσπονδία το πριμ πρόκρισης στο Μουντιάλ,τελικά το πήραν μετά από τον ντόρο που έγινε και όλοι τα χουνε με τον Ετό γιατί είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας και πήγε να θυσιάσει την παρουσία της ομάδας στη Βραζιλία για το χρήμα (που δεν του περισσεύει ως γνωστόν tongue.gif )

2)Αφού έφτασαν Βραζιλία μετά κόπων και βασάνων πηγαίνοντας για προπόνηση συνέβη αυτό:

Σε πλήρη διάλυση το Καμερούν λίγες ώρες πριν τη σέντρα αφού μετά το θέμα με τα πριμ και τη συμμετοχή, η αποστολή ξέχασε δύο παίκτες στο ξενοδοχείο!

Τα «Λιοντάρια» έφτασαν στην Βραζιλία σχεδόν μία μέρα αργότερα από το προγραμματισμένο αφού υπήρξε ακόμα και θέμα συμμετοχής τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο εξαιτίας της μη καταβολής των πριν και τώρα ένα ακόμα περιστατικό έρχεται για να δείξει ότι το κλίμα δεν όπως έπρεπε.

Για να κερδίσει τον χαμένο χρόνο από την καθυστέρηση η αποστολή Καμερούν πήγε γρήγορα στο ξενοδοχείο, οι παίκτες άλλαξαν αμέσως και έφυγαν για προπόνηση. Ομως δεν έφυγαν όλοι, αφού η ομάδα ξέχασε τους Σεντρίκ Τζεγκουέ και Φαμπρίς Ολινγκά!



3)Στη συνέχεια ο Ασού Εκοτό έκανε το εξής:

Στην αποστολή της εθνικής Καμερούν ο ορισμός της ομάδας μάλλον έχει καταργηθεί και ο καθένας λειτουργεί ατομικά, με τον Ασού Εκοτό να εγκαταλείπει αιφνιδίως την συγκέντρωση της ομάδας επειδή δεν του άρεσε το φαγητό του ξενοδοχείου όπου διαμένουν τα "λιοντάρια".

Έτσι ο Ασού Εκοτό άφησε την συγκέντρωση της ομάδας και πήγε μόνος του να φάει στα εστιατόρια Mc Donald's. Ο Καμερουνέζος έγινε αμέσως αντιληπτός από τους δημοσιογράφους, αλλά φρόντισε να τους δώσει αποστομωτική απάντηση όταν τον ρώτησαν:

"Δεν μου αρέσει το φαγητό του ξενοδοχείου. Μου αρέσει εδώ καλύτερα. Κρίμα που δεν μπορώ να τρώω εδώ όλη την εβδομάδα."


4)Και τέλος συνέβη και αυτό:

Ο λόγος για τους Σαρλ Ιτανζ και Αλαν Νιόμ που πετάχτηκαν μια βόλτα στη Βιτόρια για να κάνουν την συναλλαγματική μετατροπή στο βραζιλιάνικο νόμισμα "ρεάλ" και χάθηκαν ζητώντας βοήθεια προσανατολισμού από Γάλλο ρεπόρτερ.

Γενικώς παιδική χαρά laugh.gif laugh.gif


καλά όλα αυτά. το θέμα είναι εάν έφεραν και Μάγον. Εάν έφεραν Μάγον το έχετε κοντράρει αλίμονό σας w00t.gif icon_drunk.gif
bballbill
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 13 2014, 13:12 ) *
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εμένα στα χαφ μ' άρεσε πάρα πολύ από τη Shakhtar ακόμη ο Fernandinho, παρότι παίζει βασικός στη City πλέον πέρασαν τα χρόνια και τον θεωρώ έως και υποτιμημένο ως "περγαμηνές" και διακρίσεις στην καριέρα του. Και στο ρόλο του στα πλαίσια της Εθνικής.
Ο Ηulk με την κλασσική career-killing move να πάει Ρωσία, δεν είναι καλά εμφανώς, δε θα έπρεπε να ξεκινάει σε αυτό το Παγκόσμιο, ας ήταν στις επιλογές τους καιρό.
Θα περίμενα πιο απελευθερωμένο σε ρόλο τον Oscar.
Ο Filipe Luis θα ήταν η απάντηση στο αριστερό μπακ. Έχει κλείσει 8 καλά ή και στην πορεία εξαιρετικά συνεχόμενα χρόνια στη La Liga, δεν είναι παίκτης να μείνει εκτός 23αδας. Και το 2009 βέβαια, όπως και τώρα το 2013, αν ρώταγες κάποιον εκεί Δεκέμβρη με την κλήρωση ποιος θα παίζει βασικός αριστερά Βραζιλία, ήταν το λογικό φαβορί. Τότε είχε την ατυχία να χτυπήσει και με το Bastos και το Gilberto είχαν πάει Νότια Αφρική. Όπως τότε ξέθαψε το δεύτερο τώρα τον καπέλωσε με το Maxwell.
--------------------------------

Όλες οι Νότιες Αμερικές είναι cult. Κολομβία με Falcao θα ήταν το δικό μου outsider->favourite των γειτόνων εκεί της Βραζλίας, όχι ότι τώρα δε μπορούν, αλλά είναι πλήγμα μεγάλο προφανώς. Κι έχουν χάσει και 2 καλούς παίκτες ακόμη από τραυματισμό. Και Χιλή έκατσε σε κακό group και είναι και αμφίβολος ο Vidal, κι ο Suarez είχε κάποιο πρόβλημα εκεί για τους Ουρουγουανούς. Θα δούμε.

Σήμερα η ομάδα κατεβαίνει με ρεαλιστικές βλέψεις απέναντι στην Ισπανία. Καλύτερα έτσι, τις άλλες φορές είναι που το διαλύουμε στάνταρ. bball.gif Janmaat και Blind είστε η ελπίδα μας. 41.gif

Ναι κι ο Φερναντίνιο θα μπορούσε να παίξει. Όπως και ο άλλος της Σαχταρ ο Τεξέιρα, σε Β2Β ρόλο βέβαια.
Το Χουλκ θα μπορούσε να τον βάλει να παίξει σέντερ φορ αν ήθελε να του βρει ένα ρόλο. Με το κορμί και το σπριντ που έχει μπορεί να παίξει τη θέση εύκολα.
Για να εμπλακεί ο Όσκαρ στο παιχνίδι όπως πρέπει χρειάζεται να έχει παίχτες που να βγάζουν κλέψιμο εύκολα και οπωσδήποτε ένας απ' τους παίχτες αυτούς πρέπει να παίζει στη γραμμή πίσω απ' το σέντερ φορ αλλιώς, όπως έγινε και χθες, η ομάδα χωρίζεται σε 2 γκρουπ και μοιάζει σα να παίζει 4-2-4. Κι αυτό γιατί δεν υπάρχει κάποιος παίχτης που ν'αναλάβει να ενώσει το ζευγάρι των χάφ με την τριάδα των μεσοεπιθετικών.
Η Βραζιλία έχει παίχτες σ' όλα τα πρωταθλήματα, αν θέλουν να βρουν αμυντικούς βρίσκουν. Αυτός βασικά δεν ψάχνει, έχει επιλέξει την ομάδα εδώ και δύο χρόνια και δεν είναι διατεθειμένος να την τροποποιήσει.
j-kidd13
Eιμαστε ατυχοι που ο Μητρογλου εμεινε εκτος δρασης με την μεταγραφη του στην Φουλαμ και εχει χασει την φορμα,βρισκομενος σε τραγικη κατασταση.Με τον Μητρογλου σε κατασταση οπως στα ματς με τη Ρουμανια,θα ειχαμε παρα πολλες ελπιδες για προκριση.Και τη μιση ευκαιρια μπορει να στην παστελωσει,ενω το πιο σημαντικο ειναι οτι μπορουσε δημιουργησει ευκαιρια για τον εαυτο του με την καλη τεχνικη που εχει.Πολυ σημαντικο για μια ομαδα οπως η εθνικη που δημιουργηκα δεν την παλευει καθολου...Τωρα με τον Γκεκα μπροστα,ναι οκ,ειναι μεσα στις φασεις,εχει το γκολ,αλλα δεν μου γεμιζει ιδιαιτερα το ματι...
ssoulliss
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 13 2014, 16:43 ) *
Eιμαστε ατυχοι που ο Μητρογλου εμεινε εκτος δρασης με την μεταγραφη του στην Φουλαμ και εχει χασει την φορμα,βρισκομενος σε τραγικη κατασταση.Με τον Μητρογλου σε κατασταση οπως στα ματς με τη Ρουμανια,θα ειχαμε παρα πολλες ελπιδες για προκριση.Και τη μιση ευκαιρια μπορει να στην παστελωσει,ενω το πιο σημαντικο ειναι οτι μπορουσε δημιουργησει ευκαιρια για τον εαυτο του με την καλη τεχνικη που εχει.Πολυ σημαντικο για μια ομαδα οπως η εθνικη που δημιουργηκα δεν την παλευει καθολου...Τωρα με τον Γκεκα μπροστα,ναι οκ,ειναι μεσα στις φασεις,εχει το γκολ,αλλα δεν μου γεμιζει ιδιαιτερα το ματι...


Γενικά η ομάδα εκείνη την περίοδο με τη Ρουμανία μου άρεσε(και με το Σιόβα μέσα). Ας ήμασταν τώρα όπως τότε και ας μην είχαμε τον Κυριάκο, θα ήμουν σίγουρος για μια από τις δυο πρώτες θέσεις.
Dreamerpanos
Ρε μαμώ το κέρατο μου τι έχουνε πάθει οι διαιτητές και οι επόπτες?Άστο να μετρήσει ρε ούτως ή άλλως για χαβαλέ κατεβήκανε οι Καμερουνέζοι μέχρι στιγμής....
SG3ptshooter
Άλλη μια διαιτητική απόφαση που θα συζητηθεί.

Κι όποιος άκουσε το γερό-σουτέρ και πήρε Herrera στο fantasy σιχτιράει. laugh.gif
SG3ptshooter
Έλα, το τρίτο και με το χέρι αν το βάλει, να μετρήσει. tongue.gif
Dreamerpanos
Και 2ο λανθασμένο ακυρωμένο γκολ....αν ήμουνα ο Ντος Σάντος θα πέταγα άλλο ένα αν μου δινόταν η ευκαιρία και θα πήγαινα στο βοηθό να τον ρωτήσω γιατί δεν το ακύρωσε(ή εναλλακτικά θα τον άρχιζα στα μπινελίκια tongue.gif )....
jasonick
Αν έχεις παίξει Dos Santos για πρώτο σκόρερ, σηκώνει μέχρι και μήνυση στη FIFA η σημερινή διαιτησία. tongue.gif
SteveNashidis
Και που να αρχίσουν να παίζουν κάτι Κορέες, Ιαπωνίες και Γαλλίες....
ΦΙΦΑ 68.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Voyager @ Jun 13 2014, 19:04 ) *
Και που να αρχίσουν να παίζουν κάτι Κορέες, Ιαπωνίες και Γαλλίες....
ΦΙΦΑ 68.gif

Eίμαι 2/3, chillαρε. peace.gif Όντως δε νομίζω να σφυρίξει Ασία αν δεν είναι εκεί να γεμίζουν το γήπεδο.

Αλλά σήμερα με το Cameroon μάλλον είναι ανικανότητα παρά σπρώξιμο υπέρ του Cameroon, ή πες με ρομαντικό κι έτσι θέλω να πιστεύω. Ούτε χρήμα από πίσω βλέπω, ούτε φανέλα μεγάλη, ούτε προσδοκίες πρόκρισης.
Dreamerpanos
Μάλιστα....0-0 ημίχρονο....τους μάμησε τα πρέκια ο επόπτης με τα 2 ακυρωμένα και ο διαιτητής άφησε τους Καμερουνέζους χωρίς κάρτες....Σαρρής και Μώραλης αν βλέπουν το παιχνίδι θα έχουνε πολλαπλές ονειρώξεις μιλάμε tongue.gif
SteveNashidis
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 13 2014, 19:11 ) *
Eίμαι 2/3, chillαρε. peace.gif Όντως δε νομίζω να σφυρίξει Ασία αν δεν είναι εκεί να γεμίζουν το γήπεδο.

Αλλά σήμερα με το Cameroon μάλλον είναι ανικανότητα παρά σπρώξιμο υπέρ του Cameroon, ή πες με ρομαντικό κι έτσι θέλω να πιστεύω. Ούτε χρήμα από πίσω βλέπω, ούτε φανέλα μεγάλη, ούτε προσδοκίες πρόκρισης.


Tι εννοείς είσαι 2/3 ;

Από ομάδες της Ασίας γίνονται τρελά πράγματα τόσα χρόνια στο Μουντιάλ. Δεν ξέρω . Είμαι επιφυλακτικός.

Δεν δέχομαι τον όρο ανικανότητα όταν είσαι στην κορυφαία παγκόσμια διοργάνωση. Για άλλο πρωτάθλημα το συζητούσαμε.
SG3ptshooter
QUOTE(Voyager @ Jun 13 2014, 19:20 ) *
Tι εννοείς είσαι 2/3 ;

Δεν δέχομαι τον όρο ανικανότητα όταν είσαι στην κορυφαία παγκόσμια διοργάνωση. Για άλλο πρωτάθλημα το συζητούσαμε.

Θέλω να πάει καλά η Γαλλία και η Κορέα.

Έχουμε δει στο παρελθόν διαιτητές άπειρους από χώρες άλλων ηπείρων κυρίως σε τέτοιες διοργανώσεις και ταχύτητες να μοιάζουν σαφώς έξω απ' τα νερά τους. Δεν μπορείς να το αποκλείσεις σαν παράμετρο. Κι ο Vujacic έπαιξε 10 λεπτά ΝΒΑ φέτος, αλλά αυτό δεν τον κάνει υπό όλες τις δυνατές έννοιες ΝΒΑer. tongue.gif
Das Kapital
Αν και το έχω παίξει Χ και δε με χάλασε, το θεωρώ απαράδεκτο όμως να ακυρώνεις δύο τέτοια γκολ, πρέπει να σκεφτούν πολύ σοβαρά το replay. Ένας διαιτητής να κάθεται έξω από το γήπεδο, να βλέπει την φάση και να ενημερώνει τον πρώτο διαιτητή άμεσα αν η φάση είναι offside ή όχι. Απαράδεκτα πράγματα.
Dreamerpanos
Δόξα σοι ο Θεος....Κοίτα να δεις που ένας επόπτης με έκανε Μεξικανό για καμιά ώρα tongue.gif
frenchman7
Τι γραφικούρα είναι αυτό ο προπονητής του Μέχικο?
bballbill
Πολύ καλά οργανωμένοι οι Μεξικανοί κι εξαιρετικοί στην κίνηση χωρίς τη μπάλα. Πολλά μπράβο στον προπονητή τους.
Μια ένσταση μόνο, το 3-5-2 δείχνει να την ξεθεώνει την ομάδα. Πρέπει να το δει λίγο γιατί έχει προσόντα να προχωρήσει η ομάδα.

Είμαι περίεργος να δω αν θα καταφέρει καμιά αφρικανική ομάδα να δείξει τίποτα σ'αυτό το μουντιάλ.
koostas
καμερουν, απ' τις χειροτερες μαλλον οαμαδες του μουντιαλ
aegeansheed
Είναι κρίμα να τα ρίχνουμε στην απόδοση των παικτών όταν έχουν να φάνε mcdonalds δύο μέρες. tongue.gif

Για τυπικούς λόγους θα περίμενα να δω αρχικά Ελλάδα...και Αλγερία, Ονδούρες πριν πω αυτό που γράφεις παραπάνω, αμφιβάλω όμως αν δω άλλη ομάδα να το κακοποιεί περισσότερο.
SG3ptshooter
Mπέρδεψε το Janmaat με τον Indi. Mλκ θέλει προσπάθεια ή απόλυτη άγνοια. Διάλεξε και πάρε. tongue.gif
jasonick
3 αγώνες και ήδη τα έχουν ####### οι διαιτητές. 68.gif
Dreamerpanos
Το άφησε το πόδι κάτω πάντως μαεστρικά ο Ντιέγκο Κόστα,τόσο πολύ που στη γρήγορη κίνηση φάνηκε πέναλτι....
επαθα λαστιχο
Καταπληκτικο(χατζηγεωργιουιστι) γκολ ο ρομπιν

εχει πανηγυρισει ετσι ξανα ο Φαν Χααλ στην μετα-αγιαξ εποχη?
Dreamerpanos
Μπορεί να έχασα το στοίχημα αλλα....ΓΚΟΛΑΡΑ.....
North_gato
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 13 2014, 22:01 ) *
Το άφησε το πόδι κάτω πάντως μαεστρικά ο Ντιέγκο Κόστα,τόσο πολύ που στη γρήγορη κίνηση φάνηκε πέναλτι....


Τετοιο πεναλτυ ουτε ο Καραγκουνης δεν κερδιζε.....
Μαεστρος ο Κοστα 77.gif
SteveNashidis
QUOTE(North_gato @ Jun 13 2014, 22:23 ) *
Τετοιο πεναλτυ ουτε ο Καραγκουνης δεν κερδιζε.....
Μαεστρος ο Κοστα 77.gif


Έχει βάλει παρόμοιο γκολ ! smiley.gif
koostas
εχει αλλαξει η ισπανια με τους κοστα και σιλβα μπροστα.. δεν παιζει οπως το 2010 και 2012 με το τρελο πασινγκ γκειμ στυλ μπαρτσελονας και χωρις σεντερ φορ... τωρα παιζει κλασικα και ψαχνει το σεντερ φορ στην περιοχη, ή τον περιφερειακο τον σιλβα να κανει τη φαση..

ολλανδια μετρια εικονα... μονο το γκολ μετραει...

Υγ αυτο το μουφα πεναλτι πολυ δυσκολα να το δει διαιτητης... στο ζωντανο φαινεται μαρς πεναλτι.. μετα στα ριπλει φαινεται το μουφα

QUOTE (aegeansheed @ Jun 13 2014, 21:10 ) *
Είναι κρίμα να τα ρίχνουμε στην απόδοση των παικτών όταν έχουν να φάνε mcdonalds δύο μέρες. tongue.gif

Για τυπικούς λόγους θα περίμενα να δω αρχικά Ελλάδα...και Αλγερία, Ονδούρες πριν πω αυτό που γράφεις παραπάνω, αμφιβάλω όμως αν δω άλλη ομάδα να το κακοποιεί περισσότερο.


Ελλάδα με τιποτα...θα εχουμε καλη εικονα
οι αλλες θα το προσπαθησουν... το καμερουν ηταν εκει για διακοπες.. ουτε συστημα ουτε τιποτα... επαιζε το μεξικο με την αμυνα στη σεντρα.. κλαιν εντελως
Dreamerpanos
QUOTE (North_gato @ Jun 13 2014, 22:23 ) *
Τετοιο πεναλτυ ουτε ο Καραγκουνης δεν κερδιζε.....
Μαεστρος ο Κοστα 77.gif


Μπα δεν ειδικεύεται ο Καρα στα κερδισμένα πέναλτι....το πολύ 2 να έχει πάρει στη ζωή του...τα φάουλ είναι το φόρτε του tongue.gif
Dreamerpanos
Πεντακάθαρο φάουλ στον Κασίγιας και 3-1....τι γίνεται ρε πούτη....μιλημένοι να μας σπάσουν τα νεύρα είναι?
aegeansheed
Ικερ κάθε χρόνο και πολύ χειρότερος από τον προηγούμενο. Τρομακτικό κακό ποδοσφαιρικό γέρασμα. Δε μπορώ να φορέσω και τη φανέλα που έχω όχι τίποτ' άλλο!

* το είχα γράψει πριν το 4ο!!! laugh.gif
T.W.Is.M.
Ειναι περιττο να πω οτι το χαιρομαι δεοντως χωρις να μου ειναι γενικως αντιπαθης η Ισπανια και χωρις να παιζει ρολο οτι διαχρονικα υποστηριζω την Ολλανδια? Δεν ειναι ρεβανς του τελικου του 2010, αλλα του 2012 που προσπαθουσαν να βαλουν οσα περισσοτερα μπορουσαν στην Ιταλια.
Dreamerpanos
Τους ξεφτίλισαν....
j-kidd13
Aν και εχασα ενα ταληρο που πονταρα στο 1-3 να σκοραρει η Ισπανια,χαιρομαι για τον διασυρμο των υπεροπτων Ισπανων.
Υποκλιση στον Ρομπεν...Μεγας παικτης...
BasketZilla
Με το σημερινό αποτέλεσμα θα έχουμε ένα σούπερ ματς στους ''16''. Βραζιλία - Ισπανία. Και όσο χάλια και να είναι τα Ισπανά σήμερις χειρότεροι από την χθεσινή Βραζιλία αποκλείεται να είναι.
Μετά από τόσα ματς φέτος μου φαίνονται λίγο ξεζουμισμένοι οι Ισπανοί.
επαθα λαστιχο
το θεμα ειναι οτι μπορει να μην τους φτασει το χ με την χιλη και να μεινουν νωρις εξω
T.W.Is.M.
QUOTE(BasketZilla @ Jun 13 2014, 23:16 ) *
Με το σημερινό αποτέλεσμα θα έχουμε ένα σούπερ ματς στους ''16''. Βραζιλία - Ισπανία. Και όσο χάλια και να είναι τα Ισπανά σήμερις χειρότεροι από την χθεσινή Βραζιλία αποκλείεται να είναι.
Μετά από τόσα ματς φέτος μου φαίνονται λίγο ξεζουμισμένοι οι Ισπανοί.


Αν τελικα συναντηθουν, θα πονταρες εστω και 1 ευρω στην Ισπανια? Γιατι οσο κι αν δεν επεισε η Βραζιλια, πιστευω οτι μεχρι τους 8 θα παει ακομα κι αν χρειαστει να γυρισει αναποδα ο κοσμος. Ασε που νομιζω οτι για το Σκολαρι τετοια ματς ειναι οτι πρεπει...

ΥΓ.Απο την Ισπανια του βου ημιχρονιου οχι η Βραζιλια, αλλα κι η Ελλαδα καλυτερη ειναι! smiley.gif
aegeansheed
Desire Noumandiez Doue (Ivory Coast)
(επόμενο ματς)

QUOTE
Noumandiez Doué (born 29 September 1970) is a football referee from Côte d'Ivoire.

He became a FIFA referee in 2004.[1] Doué has refereed in international tournaments including the 2010,[2] 2012,[3] and 2013 Africa Cup of Nations[4] competitions. He has also officiated at the 2011 FIFA U-20 World Cup,[5] the 2011 CAF Champions League Final, the 2011 FIFA Club World Cup,[6] and qualifying matches for the 2010[7] and 2014[8] World Cups.

In 2011, Doué was named Referee of the Year by the Confederation of African Football.
Ανερχόμενο ταλέντο
SG3ptshooter
41.gif

Στα Mundial πάντα χαίρομαι για τις ομάδες που ξεπερνούν τις θεωρητικές προσδοκίες, αλλά μου τη δίνουν και τα hyped/υπεροπτικά φαβορί. Η Ολλανδία παρά το σχετικά μικρό πληθυσμό της παραμένει μια σχολή που δε μπορώ να διαβάζω ότι θα κατέβει να μη φάει πολλά, ήμαρτον. Απαντήσεις δόθηκαν.

Janmaat έλα κάπου που υποστηρίζω ρε φίλε, πλιζ όμως.
Zoys
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 13 2014, 23:25 ) *
ΥΓ.Απο την Ισπανια του βου ημιχρονιου οχι η Βραζιλια, αλλα κι η Ελλαδα καλυτερη ειναι! smiley.gif

Αμυντικά δεν συγκρίνονται. tongue.gif
BasketZilla
Αν συναντηθούν Πρόεδρα θα πόνταρα το να αλλάξω το avatar μου από την μπασκετοχέστρα στην φάτσα του ακατανόμαστου για 1 μήνα εάν αποκλειστούν οι Ισπανοί !
North_gato
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 13 2014, 22:34 ) *
Μπα δεν ειδικεύεται ο Καρα στα κερδισμένα πέναλτι....το πολύ 2 να έχει πάρει στη ζωή του...τα φάουλ είναι το φόρτε του tongue.gif


Γερασα μου φαινεται και δεν θυμαμαι ποιος ηταν η ξαπλωστρα, τον ειχανε παρει πρεφα και οι ευρωπαιοι διαιτητες....
Πετσινο το πεναλτυ, φαουλ το τριτο γκολ, αλλα η Ολλανδια κερδισε δικαια, και στο τελος εχασε απο σιγουρια αλλα τρια γκολ.
Η Ισπανια εβαλε το γκολ και κοιμηθηκε.. As a matter of fact ακομα κοιμαται..
Μαλλον το χαρηκα....
bbplayer
από ένα σημείο και μετά νόμιζα ότι με είχε πειράξει η Krusovice και είχα παραισθήσεις. τον φουκαρά τον Πικέ τον λυπήθηκα, δε στρίβει πια.
Οι Ολλανδοί έχουν το κακό ότι έχουν ψηλά τη μύτη. αν κατορθώσουν και το περιορίσουν φέτος , έχουν τα φόντα να πάνε μακριά. Σαφώς και έχουν σχολή που λέει ο σουτέρ και πάντα έχουν πολύ καλές ομάδες αλλά επίσης πάντα κάποια λεπτομέρεια λείπει να κάνουν το κάτι παραπάνω.

Εγκαινίασα και τον κουβά σήμερα, τους είχα παίξει αλλά από το ημίχρονο κιόλας. Βιάστηκα tongue.gif

@ εδιτ . Προσωπικά αυτά τα κοντινά στις μούρες των παιχτών πάντα με εκνεύριζαν αλλά απόψε το παράκαναν. Μπάλα θέλω να δω όχι reality. για όνομα
nikolas12
Πανάξια νίκη της Ολλανδίας που έπαιξε πάρα πολύ ωραία μπάλα. Υπήρχε καθαρό φάουλ στο τρίτο γκολ, το πέναλτυ ήταν ανύπαρκτο και το παιχνίδι ήταν πολύ όμορφο. Ο Κασίγιας γέρασε πλέον και τα λάθη του ήταν άστα να πάνε. Φοβερή μπάλα από τους Ολλανδούς που αν συνεχίσουν έτσι χτυπάνε 4αδα άνετα.
rchos
Είμαι σεσημασμένος Ολλανδόφιλος από το σωτήριο έτος 1994 λόγω του τρόπου παιχνιδιού τους αλλά και της λατρείας μου για τον Ντένις Μπέργκαμπ.Μακράν ο πιο αγαπημένος παίχτης των παιδικών μου χρόνων.

Οπότε το χάρηκα σήμερα πολύ αυτό που είδα.

Διαχρονικά αν υπάρχει μια ομάδα που δικαιούται ένα παγκόσμιο και δεν το έχει πάρει αυτή είναι η Ολλανδία.

Η συγκεκριμένη Ολλανδία σε μουντιάλ στην Βραζιλία δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσει τόσο ψηλά ώστε να σηκώσει το τρόπαιο.Όσο και να έχει μεγάλο προπονητή στον πάγκο και σε όσο καλή κατάσταση και να βρίσκεται η τριάδα μπροστά από την μέση και πίσω έχει παιδιά χωρίς πολλές εμπειρίες και στα δύσκολα θα φανεί.Ακόμη και ταλεντάρες να είναι όλοι τους που δεν πιστεύω ότι είναι.Πάντως ψηλά τον αμανέ δεν υπάρχει περίπτωση να σηκώσουν.Αυτό συνέβαινε όταν έπαιζαν στην Ολλανδία παιχταράδες που όμως δεν κατάφερναν να φτιάξουν συμπαγείς ομάδες.

Πάντως πρώτο δείγμα θετικό και φαίνεται ο μάγος Φαν Χαλ να έχει κάνει καλή δουλειά.


Υ.Γ. Βγάλαμε και κάποια χρήματα αφού την πιστεύαμε και ποντάραμε στην Ολλανδία πριν αρχίσει το ματς.
Dreamerpanos
Ελπίζω ο Καχιλ να μας έσωσε από ένα βαρετό ματς...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.