Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundial 2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
redleg7
Μαρσελο ρισπεκτ

19.gif
giorgos14
QUOTE(redleg7 @ Jun 12 2014, 19:43 ) *
Μαρσελο ρισπεκτ

19.gif



1ο μουντιαλ που το εναρκτηριο γκολ ειναι αυτογκολ και επισης το 1ο αυτογκολ της βραζιλιας σε μουντιαλ.Μεγαλα ρεκορ εσπασαν σημερα tongue.gif
redleg7
QUOTE (giorgos14 @ Jun 12 2014, 22:51 ) *
1ο μουντιαλ που το εναρκτηριο γκολ ειναι αυτογκολ και επισης το 1ο αυτογκολ της βραζιλιας σε μουντιαλ.Μεγαλα ρεκορ εσπασαν σημερα tongue.gif

Μονο αυτος θα μπορουσε να σπασει αυτο το ρεκορ.

(Μας χαλασε και το ng ο ατιμος angry_red.gif ).

Ο Νειμαρ σουλατσαρε με την μπαλα εκτος τελικης γραμμης και ο Κορεατης το αφησε 77.gif
Dreamerpanos
QUOTE (redleg7 @ Jun 12 2014, 22:53 ) *
Ο Νειμαρ σουλατσαρε με την μπαλα εκτος τελικης γραμμης και ο Κορεατης το αφησε 77.gif


Και τώρα έμεινε ωραιότατα στο γήπεδο με απλώς κίτρινη κάρτα....

Και τώρα μόλις σκόραρε tongue.gif
redleg7
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 12 2014, 23:01 ) *
Και τώρα έμεινε ωραιότατα στο γήπεδο με απλώς κίτρινη κάρτα....

Και τώρα μόλις σκόραρε tongue.gif

Θεμα χρονου παντως δειχνει το δευτερο.Και οι 11 ειναι πισω απο την σεντρα.Δεν τολμουν καν να πιεσουν ψηλοτερα.
j-kidd13
A ρε @#!$ Μαρτσελο,με μια μαλαγανια μας χαλας το στοιχημα!!!
Και το λεγα ρε γαμωτο το πρωι,σκορ 3-1...Και το βλεπω το ματς να βαζει κι αλλα η Μπραζιλ...
Εν τελει το παιξα 2-0 και 2-1...Αλλα δεν βλεπω να βαζει μονο ενα η Βραζιλια...Οπως δεν θα απεκλεια να βαλει και 2ο η Κροατια...
bbplayer
τι μ@λ@κί@ αυτό το σπρέι icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Dreamerpanos
Τρομερό το pressing των Βραζιλιάνων αλλά η τελική προσπάθεια και η τελική πάσα είναι βράστα....
jasonick
Μέτριος Όσκαρ, τα μπακ της Βραζιλίας δεν βοηθάνε πολύ, καλά για Fred δεν λέω τίποτα. biggrin.gif
Συμφωνώ με redleg έχει δώσει πολύ χώρο η Κροατία και θα το εκμεταλλευθουν οι Βραζιλιάνοι.
Highlight του ημιχρόνου ο Olic που την είδε Βραζιλιάνος και ξεκίνησε τα τσαλίμια. biggrin.gif Δεν πιστεύω ότι ήμουν ο μόνος που σκέφτηκε "παράτα μας ρε Κροάτη Σαλπιγγίδη"; tongue.gif
SteveNashidis
QUOTE(bbplayer @ Jun 12 2014, 23:13 ) *
τι μ@λ@κί@ αυτό το σπρέι icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Το διάβασα στο twitter !

Την δεύτερη φορά ο διαιτητής ρίχνει σπρέι στα πρόσωπα των παικτών, αν περάσουν τη γραμμή


69.gif
bballbill
Πριονοκορδέλα την έχει περάσει τη Βραζιλία ο σχολιαστής και καλά κάνει. Τις λείπουν πολλά πράγματα απ' το παιχνίδι της και υπάρχουν και παίχτες όπως ο Χουλκ κι ο Παουλίνιο στους οποίους ξεκάθαρα δεν έχει ανατεθεί κάποιος ρόλος.

Γνώμη μου είναι πως η Κροατία θέλει ένα χαφοειδές ακόμα αντί να παίζει με 3 επιθετικούς. Ορισμένες στιγμές φαίνονται σα να είναι λιγότεροι γιατί δεν ξέρουν να εμπλακούν στο παιχνίδι σωστά οι επιθετικοί αυτοί.
Dreamerpanos
Χαφοειδές κλάσης είναι ο Κράνιτσαρ αλλά τραυματίστηκε....Έχει και Πράνιτς στον πάγκο πάντως tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(jasonick @ Jun 12 2014, 23:25 ) *
Highlight του ημιχρόνου ο Olic που την είδε Βραζιλιάνος και ξεκίνησε τα τσαλίμια. biggrin.gif Δεν πιστεύω ότι ήμουν ο μόνος που σκέφτηκε "παράτα μας ρε Κροάτη Σαλπιγγίδη"; tongue.gif

Είμαι Bayern 15 χρόνια, έχουν περάσει ένα κάρο "παιχταράδες". Τιμώ το hustle του Olic περισσότερο απ' την προσφορά αρκετών άλλων πιο high profile. Παίζει και ο Gustavo βέβαια, που την αποχώρησή του την έκλαψα περισσότερο. Και θα παιζε κι ο Mandzos που είναι στην πόρτα κι αυτός.

Ο πίσω απ' το Μπακό με την αντίδραση "όου" και το "ο Νeymar, ένα παιδί από εδώ απ' το Sao Paulo", και ένα ακόμη που δεν το συγκρατώ αυτή τη στιγμή, είναι της σχολής Χάτζη; Ή απλά ήδη μου λείπει και όλα τον θυμίζουν; tongue.gif
Dreamerpanos
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 12 2014, 23:30 ) *
Είμαι Bayern 15 χρόνια, έχουν περάσει ένα κάρο "παιχταράδες". Τιμώ το hustle του Olic περισσότερο απ' την προσφορά αρκετών άλλων πιο high profile. Παίζει και ο Gustavo βέβαια, που την αποχώρησή του την έκλαψα περισσότερο. Και θα παιζε κι ο Mandzos που είναι στην πόρτα κι αυτός.

Ο πίσω απ' το Μπακό με την αντίδραση "όου" και το "ο Νeymar, ένα παιδί από εδώ απ' το Sao Paulo", και ένα ακόμη που δεν το συγκρατώ αυτή τη στιγμή, είναι της σχολής Χάτζη; Ή απλά ήδη μου λείπει και όλα τον θυμίζουν; tongue.gif


Χριστόπουλος,πρώην κόουτς του ΠΑΣ Γιάννενα όταν βγήκε 5ος,της Ταβρίγια Σιμφερόπολ και από αυτό το καλοκαίρι του Πλατανιά....
salas
ρε παιδια ποσες ωρες διαφορα εχουμε?
Dreamerpanos
QUOTE (salas @ Jun 12 2014, 23:34 ) *
ρε παιδια ποσες ωρες διαφορα εχουμε?


Νομίζω ότι εκεί είναι 6 ώρες πίσω....
redleg7
QUOTE (jasonick @ Jun 12 2014, 23:25 ) *
Μέτριος Όσκαρ, τα μπακ της Βραζιλίας δεν βοηθάνε πολύ, καλά για Fred δεν λέω τίποτα. biggrin.gif
Συμφωνώ με redleg έχει δώσει πολύ χώρο η Κροατία και θα το εκμεταλλευθουν οι Βραζιλιάνοι.
Highlight του ημιχρόνου ο Olic που την είδε Βραζιλιάνος και ξεκίνησε τα τσαλίμια. biggrin.gif Δεν πιστεύω ότι ήμουν ο μόνος που σκέφτηκε "παράτα μας ρε Κροάτη Σαλπιγγίδη"; tongue.gif


Φυσικα δεν ησουν ο μονος smiley.gif

Δινουν πολυ χωρο οι Κροατες και δεν ξερω τακτικα τι θα ακολουθησουν στο β μερος.Εχω περιεργεια να δω αν συνεχισουν στο ιδιο τεμπο με τους 11 πισω απο την σεντρα.
Παντως στους πλαγιους της Βραζιλιας παρατηρω 2 και 3 Κροατες στην μπαλα.

Μολις τωρα ολοκαθαρο φαουλ(αγκαζε τον πηρε τον Κροατη) και Κορεατης εκανε τον Κινεζο tongue.gif

Ο ασσος πολυ χαμηλα ακομα.Στο 1.58.
j-kidd13
Δεν βλέπω πως δεν θα σκοραρει ενα ακομα γκολ η Βραζιλια...
1,80 ο ασος.....
Dreamerpanos
Πωπω το ψέμααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
redleg7
Επαιξα στο λαιβ τον ασσο αλλα ο Κορεατης ειναι πραγματικα Εμετος με αυτα που δινει αποψε.

Κριμα για τους Κροατες.

Ο Νευμαρ σουταρε πεναλτυ σχεδον τρομοκρατημενος.Πως μπηκε μεσα η ρουφιανα....
bbplayer
..γκαντεμιά καραμπινάτη, μας πεθάναν στο μπενάλτι..
Dreamerpanos
QUOTE (redleg7 @ Jun 13 2014, 00:01 ) *
Ο Νευμαρ σουταρε πεναλτυ σχεδον τρομοκρατημενος.Πως μπηκε μεσα η ρουφιανα....


Εδώ ο Κορεάτης ήταν στην κυριολεξία σαν χεσμένος όταν έδωσε το πέναλτυ και ειδικά εκεί που σήκωνε την κάρτα....
redleg7
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 13 2014, 00:03 ) *
Εδώ ο Κορεάτης ήταν στην κυριολεξία σαν χεσμένος όταν έδωσε το πέναλτυ και ειδικά εκεί που σήκωνε την κάρτα....

Ενταξει απο ποσους διεθνεις υπαρχουν μου βαλανε Ασιατη.Δεν ξερω αν φταιει οτι ειναι πρεμιερα αλλα η εικονα της Βραζιλιας αποψε ειναι τραγικη στο μεγαλυτερο διαστημα.
SteveNashidis
QUOTE
nikopolidis antonis ‏@71nikopolidisA 5m
Κακο πέναλτι , αν το πίστευε περισσότερο θα το ειχε πιάσει...


mellow.gif
jasonick
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 12 2014, 23:30 ) *
Είμαι Bayern 15 χρόνια, έχουν περάσει ένα κάρο "παιχταράδες". Τιμώ το hustle του Olic περισσότερο απ' την προσφορά αρκετών άλλων πιο high profile. Παίζει και ο Gustavo βέβαια, που την αποχώρησή του την έκλαψα περισσότερο. Και θα παιζε κι ο Mandzos που είναι στην πόρτα κι αυτός.

Ο πίσω απ' το Μπακό με την αντίδραση "όου" και το "ο Νeymar, ένα παιδί από εδώ απ' το Sao Paulo", και ένα ακόμη που δεν το συγκρατώ αυτή τη στιγμή, είναι της σχολής Χάτζη; Ή απλά ήδη μου λείπει και όλα τον θυμίζουν; tongue.gif



Αγαπάμε hustle Olic αλλά ώρες ώρες την βλέπει Messi για αυτό και το σχόλιο μου.
Μέχρι στιγμής πάντως στο 2ο ημίχρονο μετράω 3 "όου", συνολικά κανά 7άρι ο Χριστόπουλος τα έχει για πλάκα έτσι; tongue.gif
koostas
η απολυτη ξεφτιλα, να λεγεσαι βραζιλια, και να θες διαιτησια κορεας το 2002 για να νικησεις την κροατια
redleg7
Πωπω τι επιασε ο Σεζαρ και καπακι το 3-1......

Κριμα για τους Κροατες.Περιμεναν 70 λεπτα ενω μπορουσαν να γινουν πολυ πιο απειλητικοι αν το πιστευαν περισσοτερο.

Ο Ασιατης ουτε για το Ασιατικο Τσαμπιονς Λιγκ δεν ειναι....
Dreamerpanos
Πωπω ένα παστέλι....όταν το κάναμε μικροί στο σχολείο μας λέγανε άμπαλους tongue.gif
bballbill
0 στη διαχείριση του αγώνα ο Κόβατς. Καμία αλλαγή δε βοήθησε και συνέχισε στο πολύ συντηρητικό στυλ του 1ου ημιχρόνου χωρίς να δώσει οδηγία στα χαφ να κάνουν κινήσεις στην περιοχή. Δεεν, δεν...

Ο άλλος ο ταβερνιάρης είχε καλύτερους παίχτες στον πάγκο απ' αυτούς που ξεκινήσανε. Κάτι τρύπες στο κέντρο ΝΑ. Ότι να 'ναι.

Πολύ κακό ματς. Απογοητευτική η πρεμιέρα.
Dreamerpanos
Άμα δε το δινε το πέναλτι,Χ θα έληγε και θα ήταν και δικαιότατο έτσι όπως έπαιξαν οι Βραζιλιάνοι....Οι Κροάτες επιθετικά λίγα πράγματα,είχαν διαβάσει όμως το παιχνίδι από τα πλάγια και γινότανε χαμός από τις άπειρες βοήθειες στους μπακ....Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχε το pressing του πρώτου και φάνηκαν τα κενά στο κέντρο των Βραζιλιάνων...Αν ρίσκαραν λίγο περισσότερο οι Κροάτες ή έκαναν καλύτερα κοντρόλ κάποιες φορές που βρέθηκαν σε καλές θέσεις μέχρι και με 2πλο έφευγαν....
SG3ptshooter
QUOTE(bballbill @ Jun 13 2014, 00:30 ) *
Ο άλλος ο ταβερνιάρης είχε καλύτερους παίχτες στον πάγκο απ' αυτούς που ξεκινήσανε. Κάτι τρύπες στο κέντρο ΝΑ. Ότι να 'ναι.

Ποιους θα βαζες; Από περιέργεια, επειδή σίγουρα δε διαφωνώ και επειδή ο Filipe Luis δεν ήταν καν στον πάγκο. tongue.gif
bbplayer
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 13 2014, 00:36 ) *
Ποιους θα βαζες; Από περιέργεια, επειδή σίγουρα δε διαφωνώ και επειδή ο Filipe Luis δεν ήταν καν στον πάγκο. tongue.gif


μια και είσαι Μπάγερν ( φτου σου smiley.gif ) πώς τον έλεγαν εκείνον τον Βραζιλιάνο τον στόπερ τον ψηλό τον μαύρο (το σκύλο τον αράπη τον ταμ ταμ ταμ icon_drunk.gif ) που ήταν στις ασπιρίνες μετά πήγε Μπάγερν και μετά Ίντερ?
redleg7
Το να παιζει παντως ο Μαρσελο και οχι ο Φελ.Λουις ξεπερναει πασα λογικη.

Ουτε ο Μιραντα ειναι στην αποστολη?

QUOTE (bbplayer @ Jun 13 2014, 00:40 ) *
μια και είσαι Μπάγερν ( φτου σου smiley.gif ) πώς τον έλεγαν εκείνον τον Βραζιλιάνο τον στόπερ τον ψηλό τον μαύρο (το σκύλο τον αράπη τον ταμ ταμ ταμ icon_drunk.gif ) που ήταν στις ασπιρίνες μετά πήγε Μπάγερν και μετά Ίντερ?

Lucio !
Dreamerpanos
QUOTE (redleg7 @ Jun 13 2014, 00:42 ) *
Το να παιζει παντως ο Μαρσελο και οχι ο Φελ.Λουις προσπερναει πασα λογικη.

Ουτε ο Μιραντα ειναι στην αποστολη?


Lucio !


Όχι....με Νταβιντ Λουιζ,Τιαγκο Σίλβα,Νταντε και Ενρικε έχει κατέβει πίσω...


Και με Chivas Cleyton η ΝΕΡΙΤ στο σχόλιο tongue.gif
redleg7
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 13 2014, 00:44 ) *
Όχι....με Νταβιντ Λουιζ,Τιαγκο Σίλβα,Νταντε και Ενρικε έχει κατέβει πίσω...

Αρκετα στοπερ αλλα ειχε θεση πιστευω μετα την σεζον που εκανε.

Αντε να παιξει λιγο η Ουρουγουαη (θα παιξει ο ετερος στοπερ της Ατλετικο ο γιγαντας ο Γκοντιν)να δουμε λιγο μπαλα smiley.gif
spysta
ΓΕΛΑΕΙ ο κοσμος με Νειμαρ .. πραγατικα πρεπει να ειναι ο πιο ΜΕΤΡΙΟΣ ΣΟΥΠΕΡ ΣΤΑΡ που εχει βγαλει ποτε η Βραζιλια
και τολμαει να φορεσει και το 10 θεεεεε μου

κατα τ αλλα ..
ας μου πει καποιος ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ η Κροατια (με 10μυρια κοσμο , οσο η Ελλαδα δηλ) να βγαζει ΤΟΣΟΥΣ ΥΠΕΡΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ σε ποδοσφαιρο και μπασκετ ???????????
πραγματικα Φ Ο Β Ε Ρ Ο
jvalin
QUOTE (redleg7 @ Jun 13 2014, 00:47 ) *
Αντε να παιξει λιγο η Ουρουγουαη (θα παιξει ο ετερος στοπερ της Ατλετικο ο γιγαντας ο Γκοντιν)να δουμε λιγο μπαλα smiley.gif

Ναι μωρή αρρώστια Ουρουγουάη! Φουλ ξυλίκι κι άμα λάχει ρίχνουμε και καμιά βρώμικη για να γουστάρουμε περισσότερο! 71.gif

Τι να μας πούνε οι τιτίκες οι Βραζιλιάνοι? Στην πρώτη τρίπλα που θα πάει να σκάσει ο Neymar, θα του δώσει ο Λουγκάνο τα παπούτσια στο χέρι tongue.gif
redleg7
Ετσι!!Να μην περναει τιποτα με Γκοντιν,Κασερες και πιο μπροστα να θεριζει ο Αρεβαλο και στην κοντρα ωμη ποδοσφαιρικη βια με Λουις και Εντισον.Δεν υπαρχει Μουντιαλ χωρις Ουρουγουαη...
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 13 2014, 00:42 ) *
Το να παιζει παντως ο Μαρσελο και οχι ο Φελ.Λουις ξεπερναει πασα λογικη.

Ουτε ο Μιραντα ειναι στην αποστολη?


[b]Lucio ![/b]



a ναι μωρέ!! Λούσιο! θενκς thumbsup.gif
jvalin
QUOTE (redleg7 @ Jun 13 2014, 01:24 ) *
Ετσι!!Να μην περναει τιποτα με Γκοντιν,Κασερες και πιο μπροστα να θεριζει ο Αρεβαλο και στην κοντρα ωμη ποδοσφαιρικη βια με Λουις και Εντισον.Δεν υπαρχει Μουντιαλ χωρις Ουρουγουαη...

Ναι ρε φίλε, είσαι ωραίος!

Μας έκατσε δύσκολος όμιλος αλλά δε μασάμε. Τα Αγγλάκια θα τα φάμε για πρωινό και θα περάσουμε μαζί με Ιταλία. Ο Μουσλέρα στο τέρμα είναι τούμπανος, στην άμυνα ως συνήθως βαράμε στο ψαχνό, στο κέντρο δίνουμε πόνο με Arevalo (κάτι σαν τον Pablo τον Garcia ένα πράμα αλλά πιο μπρουτάλ tongue.gif ) και βέβαια μπροστά έχουμε το καλύτερο δίδυμο στη διοργάνωση. Προσωπικά, μας βλέπω μίνιμουμ για 8άδα και από εκεί και πέρα βλέπουμε, ανάλογα με τα σταυρώματα.




QUOTE (redleg7 @ Jun 13 2014, 01:24 ) *
Δεν υπαρχει Μουντιαλ χωρις Ουρουγουαη...

77.gif 77.gif 77.gif

Και που να δεις τι βρωμόξυλο ρίχνουμε στα Copa America! Μετά την Ελλάδα, μόνο Ουρουγουάη! Celeste para siempre!
bbplayer
Οι κανόνες του Μουντιάλ:
* Το τηλεκοντρόλ ανήκει σε εσένα όλο το μήνα.
* Νόμος των πέναλτι: τα πρώτα τα κάνουν οι έμπειροι ή αυτοί που έχουν πόδι αλόγου. Οι τεχνίτες σουτάρουν τελευταίοι.
* Φτάνει το καλώδιο στην αυλή / το μπαλκόνι / την ταράτσα;
* Σουβλάκια γενικά. Με αλάδωτη πίτα γιατί είναι βράδυ και θα διψάμε μες στον ύπνο.
* Ο Νο1 κανόνας του Μουντιάλ: πάντα κάποιος στην αρχή του τουρνουά θα πει "φέτος είναι η χρονιά της Αγγλίας". Ποτέ δεν έχει δίκιο.
* Το πρώτο Μουντιάλ μένει στο μυαλό ενός άντρα, περισσσότερο και από το πρώτο σεξ.
* To κούρεμα του Ρονάλντο στο Μουντιάλ του 2002 είναι ένας τέλειος λόγος να καθιερωθεί του καπέλο για όλους τους ποδοσφαιριστές.
* Υπάρχει στολή Μουντιάλ. Σορτσάκι, μονόχρωμο t-shirt, σαγιονάρα.
* "Τρεις αγώνες σε μια μέρα; Θα πάθουν τα μάτια σου βρε παιδάκι μου" Μία μάνα, παντού, πάντοτε.

via Oneman
frenchman7
Εμένα γιατί μου φάνηκε ότι το πέναλντυ δινόταν μια χαρά?
Γιατί μιλάτε για σφαγή? Έγινε τίποτα στο υπόλοιπο παιχνίδι? (δεν το είδα)
bbplayer
όχι ήρεμα. μόνο ένα σουτ έβγαλε ο Πλετίκοσα στο 1ο ημίχρονο. γενικά ψιλομάπα ήταν το ματς
bballbill
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 13 2014, 00:36 ) *
Ποιους θα βαζες; Από περιέργεια, επειδή σίγουρα δε διαφωνώ και επειδή ο Filipe Luis δεν ήταν καν στον πάγκο. tongue.gif

Ραμίρεζ αντί Παουλίνιο
Γουίλιαν αντί Χουλκ ή και Ντάνι Άλβεζ αντί Χουλκ(είχε παίξει καλά στο προηγούμενο μουντιάλ στα χαφ ο Άλβεζ).
Κανονικά κι ο Μαρσέλο πρέπει να βγει αλλά δεν έχει καλύτερο στον πάγκο. Ίσως αν τράβαγε το Ντ. Λουίζ αριστερά ή το Ντάντε να είχε περισσότερη ισορροπία η άμυνα.

Το ρόστερ που έφτιαξε είναι απαράδεκτο.
Gkos
Το πέναλτι ειναι ο ορισμός της βουτιάς.

Γενικώς επαιζε έδρα ο Ιάπωνας.

Και το τριτο γκολ της Βραζιλιας,ξεκιναει μάλλον από φάουλ ,που δεν σφυρίχτηκε.


QUOTE (frenchman7 @ Jun 13 2014, 08:10 ) *
Εμένα γιατί μου φάνηκε ότι το πέναλντυ δινόταν μια χαρά?
Γιατί μιλάτε για σφαγή? Έγινε τίποτα στο υπόλοιπο παιχνίδι? (δεν το είδα)









redleg7
QUOTE (jvalin @ Jun 13 2014, 02:38 ) *
Ναι ρε φίλε, είσαι ωραίος!

Μας έκατσε δύσκολος όμιλος αλλά δε μασάμε. Τα Αγγλάκια θα τα φάμε για πρωινό και θα περάσουμε μαζί με Ιταλία. Ο Μουσλέρα στο τέρμα είναι τούμπανος, στην άμυνα ως συνήθως βαράμε στο ψαχνό, στο κέντρο δίνουμε πόνο με Arevalo (κάτι σαν τον Pablo τον Garcia ένα πράμα αλλά πιο μπρουτάλ tongue.gif ) και βέβαια μπροστά έχουμε το καλύτερο δίδυμο στη διοργάνωση. Προσωπικά, μας βλέπω μίνιμουμ για 8άδα και από εκεί και πέρα βλέπουμε, ανάλογα με τα σταυρώματα.





77.gif 77.gif 77.gif

Και που να δεις τι βρωμόξυλο ρίχνουμε στα Copa America! Μετά την Ελλάδα, μόνο Ουρουγουάη! Celeste para siempre!



Αγγλακια?Δεν χρειαζοταν καν να καταναλωσεις χρονο να ποσταρεις για το αν τους φαμε ή οχι τους αποτυχημενους.
Πρωτοι ή δευτεροι προβλεπω στον ομιλο και αυριο θα κανυμε και νικη ψυχολογιας με τα Κοστα Ρικανακια (Καμπελ παρε ματι smiley.gif ).

Η 11δα μου αρεσει με τρελα.Τερμα αψογοι,αμυντικα απροσπελαστοι και απο την μεση και μετα εμετος και τα μηχανακια να γραφουν χιλιομετρα στο γρασιδι.

Για το διδυμο Λουις με Καβανι και εδω αδικη καταναλωση χρονου για το αν ειναι η κορυφαια στην διοργανωση.

Και στον παγκο ο Ντιεγκιτο να νιωθει και σε αυτο το Μουντιαλ 10 χρονια νεοτερος smiley.gif
giorgos14
QUOTE(jvalin @ Jun 12 2014, 23:38 ) *



H βαζεις τον σουαρεζ στα πλαγια ,βγαζεις τον στουανι και πετας μεσα και Γκαργκανο και δεν περναει μυγα απο το κεντρο με αρεβαλος-γκαργκα και μπροστα ο λοντειρο να δημιουργει.
jvalin
QUOTE (giorgos14 @ Jun 13 2014, 11:52 ) *
H βαζεις τον σουαρεζ στα πλαγια ,βγαζεις τον στουανι και πετας μεσα και Γκαργκανο και δεν περναει μυγα απο το κεντρο με αρεβαλος-γκαργκα και μπροστα ο λοντειρο να δημιουργει.

Δεν ψήνομαι με Σουάρεζ στα πλάγια, τουλάχιστον όχι από την αρχή…Το Gargano-Arevalo θα παίξει πολύ ως δίδυμο, ειδικά στα ματς που νικάμε και θέλουμε να κρατήσουμε το σκορ. Ο Gargano έχει περισσότερα τρεξίματα, αλλά είναι λιγότερο δολοφόνος…Ντάξει για Arevalo τα λόγια περιττεύουν…Πιο τσεκούρι πεθαίνεις tongue.gif

SG3ptshooter
QUOTE(bballbill @ Jun 13 2014, 09:34 ) *
Ραμίρεζ αντί Παουλίνιο
Γουίλιαν αντί Χουλκ ή και Ντάνι Άλβεζ αντί Χουλκ(είχε παίξει καλά στο προηγούμενο μουντιάλ στα χαφ ο Άλβεζ).
Κανονικά κι ο Μαρσέλο πρέπει να βγει αλλά δεν έχει καλύτερο στον πάγκο. Ίσως αν τράβαγε το Ντ. Λουίζ αριστερά ή το Ντάντε να είχε περισσότερη ισορροπία η άμυνα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εμένα στα χαφ μ' άρεσε πάρα πολύ από τη Shakhtar ακόμη ο Fernandinho, παρότι παίζει βασικός στη City πλέον πέρασαν τα χρόνια και τον θεωρώ έως και υποτιμημένο ως "περγαμηνές" και διακρίσεις στην καριέρα του. Και στο ρόλο του στα πλαίσια της Εθνικής.
Ο Ηulk με την κλασσική career-killing move να πάει Ρωσία, δεν είναι καλά εμφανώς, δε θα έπρεπε να ξεκινάει σε αυτό το Παγκόσμιο, ας ήταν στις επιλογές τους καιρό.
Θα περίμενα πιο απελευθερωμένο σε ρόλο τον Oscar.
Ο Filipe Luis θα ήταν η απάντηση στο αριστερό μπακ. Έχει κλείσει 8 καλά ή και στην πορεία εξαιρετικά συνεχόμενα χρόνια στη La Liga, δεν είναι παίκτης να μείνει εκτός 23αδας. Και το 2009 βέβαια, όπως και τώρα το 2013, αν ρώταγες κάποιον εκεί Δεκέμβρη με την κλήρωση ποιος θα παίζει βασικός αριστερά Βραζιλία, ήταν το λογικό φαβορί. Τότε είχε την ατυχία να χτυπήσει και με το Bastos και το Gilberto είχαν πάει Νότια Αφρική. Όπως τότε ξέθαψε το δεύτερο τώρα τον καπέλωσε με το Maxwell.
--------------------------------

Όλες οι Νότιες Αμερικές είναι cult. Κολομβία με Falcao θα ήταν το δικό μου outsider->favourite των γειτόνων εκεί της Βραζλίας, όχι ότι τώρα δε μπορούν, αλλά είναι πλήγμα μεγάλο προφανώς. Κι έχουν χάσει και 2 καλούς παίκτες ακόμη από τραυματισμό. Και Χιλή έκατσε σε κακό group και είναι και αμφίβολος ο Vidal, κι ο Suarez είχε κάποιο πρόβλημα εκεί για τους Ουρουγουανούς. Θα δούμε.

Σήμερα η ομάδα κατεβαίνει με ρεαλιστικές βλέψεις απέναντι στην Ισπανία. Καλύτερα έτσι, τις άλλες φορές είναι που το διαλύουμε στάνταρ. bball.gif Janmaat και Blind είστε η ελπίδα μας. 41.gif
bbplayer
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 13 2014, 13:12 ) *
Σήμερα η ομάδα κατεβαίνει με ρεαλιστικές βλέψεις απέναντι στην Ισπανία. Καλύτερα έτσι, τις άλλες φορές είναι που το διαλύουμε στάνταρ. bball.gif Janmaat και Blind είστε η ελπίδα μας. 41.gif



στα αποδυτήρια τι γίνεται? πλακώθηκαν πάλι? tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.