Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundial 2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
BasketZilla
Έλα κανονικό ήτανε.
Ένα από τα ελάχιστα παιχνίδια που πραγματικά αξίζαμε να το πάρουμε.
rchos
Με τα όσα έχουν γίνει ως τώρα διιαιτητικά στο μουντιάλ δεν με ενοχλεί καθόλου πως το πήραμε.
Σήμερα το αξίζαμε κιόλας.
sni79per

smiley.gif
Marciulionis
Πάμε γερά! Πορτογαλικά δε μιλάνε και οι Βραζιλιάνοι? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
bballbill
Μπράβο ρε παίδες. Μου χει λείψει να βλέπω τον Καραγκούνη να πανηγυρίζει.
ssoulliss
smilie_schal1.gif ugly8.gif wav.gif
giorgos14
Την πρωτη φορα που δεν ειχες δημοσιους υπαλληλους στην 11αδα,που αποφασισες να παιξεις μπαλα και να κυνηγησεις ο,τι σου αναλογει εβαλες 2 γκολ ειχες 3 δοκαρια και περασες στους 16 του κοσμου.Ελπιζω να γινει το ιδιο και την Κυριακη.ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ
redleg7
Και τωρα αναλαμβανει ο Χωστας wink.gif

ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟΝ παλαιμαχο.


Και καπου εδω να πω ρισπεκτ στα αδερφια Τουρε και στο πουλεν μας τον Γιαγια που βρηκαν το σθενος να αγωνιστουν αποψε.

Θελει πολλα καρυδια.
rchos
Τα είδε κανείς τα ριπλέυ?
Εγώ από αγωνία δεν είδα τίποτα περιμένοντας την εκτέλεση.

Πάντως ένας φίλος που είναι και στο φόρουμ και μένει ΕΛβετία λέει πως εκεί στην ανάλυση της φάσης στην εκπομπή που ξεκίνησε ήδη είπαν ότι είναι 100% πέναλτυ.
nikolas12
QUOTE(bbplayer @ Jun 25 2014, 00:13 ) *
αυτός ο Σαμαράς ρε παιδί μου...τρίτο σερί ματς άορατος. μηδέν προσφορά


Πρόσφερε ένα μούφα πέναλτυ όμως tongue.gif
Όπως τα λέει ο rchos. Τόσα διαιτητικά λάθη έγιναν στο Mundial, πλέον δε με πειράζει. Έτσι γαμώτο μου έτσι, γιατί παίξαμε αμυνάρα, παίξαμε πρώτη φορά σε Μουντιάλ καλή μπάλα και τα καταφέραμε! Είχαμε δοκάρια, είχαμε καλύτερες ευκαιρίες και τα καταφέραμε! Μπράβο στην Εθνική!
Das Kapital
Ωραία πράγματα, πανέμορφο ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο, χαίρομαι πολύ για την πρόκριση. Και να αποκλειστούμε στο επόμενο δε νομίζω να πειράξει κανέναν. Το αξίζαμε κιόλας βάσει αυτού του αγώνα.
Dreamerpanos


ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΟΙ ΚΥΡΙΛΕΔΕΣ!ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ!ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ! ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
redleg7
QUOTE (rchos @ Jun 25 2014, 00:32 ) *
Τα είδε κανείς τα ριπλέυ?
Εγώ από αγωνία δεν είδα τίποτα περιμένοντας την εκτέλεση.

Πάντως ένας φίλος που είναι και στο φόρουμ και μένει ΕΛβετία λέει πως εκεί στην ανάλυση της φάσης στην εκπομπή που ξεκίνησε ήδη είπαν ότι είναι 100% πέναλτυ.

Ναι δεν υπαρχει κανενα πεναλτυ.Μπλεχτηκε στα ποδια του Μποκα.

Οπως και να εχει το αξιζε.
ssoulliss
Ρε 'σεις μην κράζετε σήμερα,τώρα, ποιος έπαιζε και ποιος δεν έπαιζε...

Αυτό το ματς θα το θυμόμαστε ευχάριστα και θα το λέμε στα παιδιά μας, μεθαύριο και αυτά στα εγγόνια μας...

Αφήστε τους δημοσίους υπαλλήλους...για αύριο!!!!


Δε σταματαώ να τραγουδώ ποτέ!!!! Ελλάς ολέ,ολέεεεεεε!!!! smiley.gif
Dreamerpanos
QUOTE (ssoulliss @ Jun 25 2014, 00:36 ) *
Ρε 'σεις μην κράζετε σήμερα,τώρα, ποιος έπαιζε και ποιος δεν έπαιζε...

Αυτό το ματς θα το θυμόμαστε ευχάριστα και θα το λέμε στα παιδιά μας, μεθαύριο και αυτά στα εγγόνια μας...

Αφήστε τους δημοσίους υπαλλήλους...για αύριο!!!!


Δε σταματαώ να τραγουδώ ποτέ!!!! Ελλάς ολέ,ολέεεεεεε!!!! smiley.gif


Είναι η νοοτροπία τέτοια δεν σταματάει,μην ασχολείσαι....
rchos
Α ρε Καραγκούναρε.

Όχι ο καλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής όχι ο πιο ταλαντούχος αλλά ο πολυτιμότερος παίχτης της Εθνικής ομάδας σε όλη την ιστορία της.

Θα δούμε πολλά χρόνια να δούμε τέτοιον παίχτη ξανά στην Ελλάδα.


Ναι ρε Νόλε. Ακόμη πιο βαθειά στην καρδιά μας!
koostas
μεγαλη μαγκια του σαντος με το συστημα.. χριστοδουλοπουλος απιθανος σημερα, οπως και η κινηση με σαμαρη αντι για τζιολη στην αναγκαστικη...

ακτη, τιποτα. απολυτως...

ενταξει, το αξιζαμε.. 3 δοκαρια..

ΥΓ λογικα ο μπλατερ θα εδινε μια διαιτησια σε μια ευρωπαικη ομαδα... την εδωσε σε εμας, ως την πιο ανωδυνη ομαδα
επαθα λαστιχο
σας αγαπαω ολους
tuareg
redleg7
QUOTE (tuareg @ Jun 25 2014, 00:46 ) *



icon_headbang.gif

Delije και αδερφος λεμε!! 77.gif
Dreamerpanos
Και τον αντιπαθούσα για κάποιο λόγο tongue.gif Έλα ρε Νόλε!
T.W.Is.M.
Λιγα λεπτα πριν τελειωσει το ματς ελεγα στους φιλους μου που ειχαν ερθει να το δουμε "σε 3 ομιλους μεχρι τωρα δεν εχουμε δει να κρινεται μια προκριση με γκολ στο τελος" προσπαθωντας να φερω πιο κοντα την προκριση.(η αληθεια ειναι οτι ειχα στο μυαλο μου το νικητηριο σουτ του Lillard με το Χιουστον!) Τελικα τα καταφερα!
Οσο ομως χαιρομαι τη δικη μας προκριση που αξιζαμε σημερα βασει αποδοσης, αλλο τοσο στενοχωριεμαι για τους Ιβοριανους που αποκλειστηκαν με αυτο τον τροπο. Οσο κι αν δεν επαιξαν καλα, δεν αξιζαν τετοιο τελος. Δε γινεται να περασουμε και οι δυο και να μηδενιστει η Κολομβια? Θα παιζαμε και με την Ουρουγουαη και θα εβλεπα τον Παπασταθοπουλο να καταπινει τον Καβανι(γιατι ο Σουαρες θα τιμωρηθει με απελαση και θα παρει το πρωτο αεροπλανο για το Μοντεβιδεο). Να βλεπαμε εκει ποιος την εχει μεγαλυτερη...την ευνοια.
Ευτυχως παντως που δεν υπαρχει αλλη ομαδα με σημαια με ασπρες και γαλαζιες οριζοντιες ριγες, γιατι θα επαιρνε κι αυτη προκριση με τη βοηθεια της διαιτησιας...
Να δουμε τωρα πως θα κατεβουμε με την Κοστα Ρικα, γιατι η μιση προκριση πια παιζεται στον τροπο που θα αντιμετωπισουμε το ματς(τουλαχιστον απο τη δικη μας πλευρα, γιατι η αλλη μιση εξαρταται απ την Κοστα Ρικα).

QUOTE(tuareg @ Jun 25 2014, 00:46 ) *



Καλη επιτυχια στο Γουιμπλεντον. Μαθε στους ασπρουλιαρηδες πως παιζεται το τενις! smiley.gif


(κι ελεγα ποιον Νολε λετε...ο μονος που μου ερχεται ειναι ο Τζοκοβιτς, αλλα τι σχεση εχει με την εθνικη και το Μουντιαλ αυτος?)
nikolas12
QUOTE(rchos @ Jun 25 2014, 00:41 ) *


Τεράστιος Τζόκοβιτς. Τρισμέγιστος. Πανηγύρισε και τα 2 γκολ όπως έπρεπε!
sni79per
http://webmup.com/gRwNA/
roko
Η πλακα ειναι οτι την ημερα που η ελληνικη "ΔιΚαΙοΣυΝη" αποφασισε την μειωση των αποδοχων των εργαζομενων κατα 22%,των νεων κατω των 25 ετων κατα 32%,την καταργηση του επιδοματος γαμου,της καταργησης των εθνικων και συλλογικων συμβασεων εργασιας για τον κατωτατο μισθο,ενω ταυτοχρονα θεωρει αντισυνταγματικες τις μειωσεις στους ιδιους,δηλαδη στους δικαστικους,και στους πραιτωριανους της κυβερνησης των σωματων ασφαλειας δηλαδη οπως των ΜΑΤ που σακατευουν τον κοσμο στο ξυλο,οι ελληνες εχουμε να ασχοληθουμε με την νικη της ελλαδος στο μουντιαλ...Ο σουρεαλισμος σε ολο του το μεγαλειο.Κατα τα αλλα απο αυριο θα εχουμε να λεμε για τους ηρωες τα λιονταρια και ολα τα σχετικα..

Πιο πολυ το ευχαριστηθηκα για τα αδερφια Τουρε.Που απεδειξαν οτι η απληστια της ανθρωπινης ψυχης και η αδηφαγια δεν εχουν περας.Ντροπη τους το σημερινο ηταν Θεια Δικη.
tReason
Καθαρο πεναλτι ειναι παντως ακομα να το παρουν χαμπαρι καποιοι
jasonick
Παιδιά μια χαρά ήταν πέναλτυ, τον βρίσκει ο αμυντικός τον Σαμ.

ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!!

Dreamerpanos
QUOTE (tReason @ Jun 25 2014, 01:10 ) *
Καθαρο πεναλτι ειναι παντως ακομα να το παρουν χαμπαρι καποιοι


Απλώνει το αριστερό πόδι,δεν τον αφήνει να σουτάρει και χάνει την ισορροπία του,καθαρό,πεντακάθαρο! wink.gif
SteveNashidis
smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif

Ναι ρε Φερνάντο Σάντος !
Magnus92
QUOTE(roko @ Jun 25 2014, 01:08 ) *
Η πλακα ειναι οτι την ημερα που η ελληνικη "ΔιΚαΙοΣυΝη" αποφασισε την μειωση των αποδοχων των εργαζομενων κατα 22%,των νεων κατω των 25 ετων κατα 32%,την καταργηση του επιδοματος γαμου,της καταργησης των εθνικων και συλλογικων συμβασεων εργασιας για τον κατωτατο μισθο,ενω ταυτοχρονα θεωρει αντισυνταγματικες τις μειωσεις στους ιδιους,δηλαδη στους δικαστικους,και στους πραιτωριανους της κυβερνησης των σωματων ασφαλειας δηλαδη οπως των ΜΑΤ που σακατευουν τον κοσμο στο ξυλο,οι ελληνες εχουμε να ασχοληθουμε με την νικη της ελλαδος στο μουντιαλ...Ο σουρεαλισμος σε ολο του το μεγαλειο.Κατα τα αλλα απο αυριο θα εχουμε να λεμε για τους ηρωες τα λιονταρια και ολα τα σχετικα..



Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο , κυρίως στο πρώτο κομμάτι...




Και το αθλητικό κομμάτι να πιάσεις , το ότι θα αποκτήσουν και πάλι τέτοια αξία και δόξα όλο αυτό το σάπιο σύστημα του ελληνικού ποδοσφαίρου, του βίσματος και της λαμογιάς, μου φαινεται απαίσιο για άλλη μια φορά...
κατά τ' άλλα , θα δανειστώ την ατάκα που βρωντοφώναξε χθες το βράδυ ο ΜΕΓΑΛΟΣ Manu Chao , σηκώνοντας παράλληλα τα δυο μεσσαια του δάχτυλα στον αέρα : "ΦΑΚ ΦΙΦΑ".


Λοιπόν, τα λέμε στις πλατειες της χώρας, να υψωσουμε και να ανεμίσουμε πάλι τη σημαία...
Σε αυτές τις πλατείες που κοιμούνται οι εκατομμύρια άστεγοι τις απλές μέρες που δεν εχει ποδοσφαιρο, και που αυτοκτονουν ανθρωποι επειδή δεν έχουν να ταϊσουν τα παιδιά τους....

Δεν υπάρχει σωτηρία τελικά γι' αυτή την φάρα...
koostas
QUOTE (sni79per @ Jun 25 2014, 01:03 ) *


σε σεις, πεναλτι καθαρο ειναι
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 25 2014, 01:08 ) *
Πιο πολυ το ευχαριστηθηκα για τα αδερφια Τουρε.Που απεδειξαν οτι η απληστια της ανθρωπινης ψυχης και η αδηφαγια δεν εχουν περας.Ντροπη τους το σημερινο ηταν Θεια Δικη.


Αυτο ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω πως το εννοεις, γιατι φανταζομαι οτι κατι δεν καταλαβα καλα.

Οσο για το πεναλτι, ξαναβλεποντας τη φαση συνεχιζω να μη βλεπω παραβαση.
ssoulliss
Πριν αρχίσει το παιχνίδι,εκεί που οι παίκτες ήταν στα σκαλιά του γηπέδου και ετοιμαζόντουσαν να βγούν από τη φυσούνα, υπήρχε ένας του τιμ μας , κυριούλης-ευτραφής smiley.gif , που άρχισε να τους εμψυχώνει ..."Πάμε παιδιά,μην φοβάστε,είναι το ματς τις ζωής σας,κλπ"

Δυστυχώς μιλούσε ο Κοντός(σχολιαστής) και δεν άκουγα ακριβώς τι έλεγε...

Η κάμερα τον έπιασε πάντως και τον κέντραρε!!

Το ίδιο έκανε ο Μαραντόνα σε κάθε μεγάλο ματς της εθνικής Αργεντινής!!!
Das Kapital
QUOTE (roko @ Jun 25 2014, 01:08 ) *
Πιο πολυ το ευχαριστηθηκα για τα αδερφια Τουρε.Που απεδειξαν οτι η απληστια της ανθρωπινης ψυχης και η αδηφαγια δεν εχουν περας.Ντροπη τους το σημερινο ηταν Θεια Δικη.


Δε συμφωνώ. Από τα λίγα που διάβασα, το τέλος του αδερφού τους θεωρούταν αναμενόμενο, το να κάθονταν να θρηνούσαν δε νομίζω να τους ωφελούσε σε κάτι, είμαι σίγουρος πως αν η Ακτή κέρδιζε θα αφιέρωναν τη νίκη στον αδερφό τους.

Το 2003 πέθανε η μητέρα του Schumacher, σε ένα Σ/Κ που κέρδισε τον αγώνα στην Imola τότε. Δε νομίζω ο Schumacher να χαρακτηριζόταν από ''απληστια ανθρωπινης ψυχης και από αδηφαγια που δεν εχει περας".
T.W.Is.M.
QUOTE(Das Kapital @ Jun 25 2014, 01:41 ) *
Δε συμφωνώ. Από τα λίγα που διάβασα, το τέλος του αδερφού τους θεωρούταν αναμενόμενο, το να κάθονταν να θρηνούσαν δε νομίζω να τους ωφελούσε σε κάτι, είμαι σίγουρος πως αν η Ακτή κέρδιζε θα αφιέρωναν τη νίκη στον αδερφό τους.

Το 2003 πέθανε η μητέρα του Schumacher, σε ένα Σ/Κ που κέρδισε τον αγώνα στην Imola τότε. Δε νομίζω ο Schumacher να χαρακτηριζόταν από ''απληστια ανθρωπινης ψυχης και από αδηφαγια που δεν εχει περας".


Μην πας μακρια. Ο Τζος Τσιλντρες επαιξε ντερμπι εναντιον του ΠΑΟ λιγες μερες μετα το θανατο του πατερα του. Η ΚΑΕ Ολυμπιακος μαλιστα του εδωσε αδεια να παει στις ΗΠΑ πριν το ματς, αλλα εκεινος επεμεινε να παιξει, ηταν μαλιστα στους διακριθεντες του αγωνα.
Αν η απληστια και η αδηφαγια εχουν να κανουν με το οτι οι 2 Τουρε εμειναν και επαιξαν, το μονο σχολιο που εχω να κανω ειναι οτι ευτυχως δεν εχω δικαιωματα moderator σε αυτο το κομματι...
SteveNashidis
Ελπίζω ο φίλος να αναθεωρήσει για τη φράση για τα αδέρφια Τουρέ. Σηκώνει μεγάλο μπαν αυτή η ατάκα. mad.gif

Δύναμη εύχομαι σε όλη την οικογένεια για το κακό που τους βρήκε .Για μένα να μένεις να αγωνιστείς για να αφιερώσεις στο χαμένο σου πρόσωπο τη νίκη/πρόκριση θέλει τρομερά ψυχολογικά αποθέματα.
Μάλιστα φέτος το έκανε ένας συμπαίκτης μου που έχασε το πατέρα του και όταν η ομάδα νίκησε αφιέρωσε πρώτα αυτός και μετά όλοι οι υπόλοιποι αυτή τη νίκη.
Ατελείωτο respect από μένα peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif



----------


Ναι ρε Χελάκη !
επαθα λαστιχο
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 25 2014, 01:31 ) *
Αυτ
Οσο για το πεναλτι, ξαναβλεποντας τη φαση συνεχιζω να μη βλεπω παραβαση.

https://vine.co/v/MtnO7MAx0OQ
ισως δεν θα το εδινα,αλλα τελειως μουφα δεν το λες
Dreamerpanos
Πολύ μελό και πολύ υποκρισία έπεσε....δε θα σας κάνουμε τη χάρη....ούτε θα ξεχάσουμε τα προβλήματα τα δικά μας και των γύρω μας,ούτε όμως θα ζητήσουμε συγνώμη που πανηγυρίζουμε μια μεγάλη επιτυχία του Ελληνικού αθλητισμού....Καλά για τους Τουρέ θα αναλάβουν οι mods,όπως θα αναλάμβαναν και εμένα αν έγραφα αυτά που πραγματικά ήθελα να απαντήσω...αλλά δεν αξίζει...
spysta
MΠΡΑΒΟ ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ... επιτελους ειδαμε μπαλλιτσα !!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

τρομεροι Χολεμπας Σαμαρης Μανιατης Λαζαρος

επρεπε να αποβληθει ο ΚατσουροΠαλαιμαχος για να τρεξουμε λιγακι
ΜΗΝ γινει κανα κουλο και τον δουμε βασικο με Κοστα Ρικα. Σαντος δηλ φιλε οχι .. ΜΟΝΟ Σαμαρη Μανιατη Κονε (ή Καραγκουνη) στο κεντρο και Σαμαρα κορυφη με Λαζαρο και Σαλπι (ή Φετφα) στα πλαγια

ο Βανζελ τριβει τα χερια του .. μετα τα 12 μυρια (το λιγοτερο) που θα κονομησει απο Μανωλα .. θα ερθει ΑΝΕΤΑ μια 4αρο5αρα μυρια προταση απο Αγγλια για Μανιατη.
jasonick
https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/D2636A79DD...zSHO7QgpE_aRKD5

Απο εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ότι υπάρχει επαφή.
redleg7
Επαφη υπαρχει αλλα περισσοτερο ο Σαμαρας μπερδευεται και ¨πεφτει¨ πανω στο ποδι του αντιπαλου παρα το ποδι του αντιπαλου βγαζει εκτος τροχιας εκεινο του Σαμαρα.
Δυσκολη φαση ομως στο 92 με τον διαιτητη να πρεπει να αποφασισει σε χρονο dt.
Dreamerpanos
QUOTE (redleg7 @ Jun 25 2014, 02:14 ) *
Επαφη υπαρχει αλλα περισσοτερο ο Σαμαρας μπερδευεται και ¨πεφτει¨ πανω στο ποδι του αντιπαλου παρα το ποδι του αντιπαλου βγαζει εκτος τροχιας εκεινο του Σαμαρα.
Δυσκολη φαση ομως στο 92 με τον διαιτητη να πρεπει να αποφασισει σε χρονο dt.


Αυτό που με πείθει ότι είναι πέναλτι είναι η κίνηση του ποδιού του Σιο....Πάει προς τον Σαμαρά,πάει να κόψει,εννοείται ότι δεν πάει για πέναλτι,κανείς δεν πάει....Αν ο Σαμαράς έβρισκε σε ένα πόδι που ήταν καρφωμένο στο έδαφος από την αρχή της πάσας μέχρι το τέλος δε θα το έλεγα πέναλτι....η κίνηση είναι που το κάνει....

Καλά δεν είναι απλά δύσκολη,είναι απίστευτη και είναι ακριβώς μπροστά....ακαριαία το δωσε,ότι είδε έδωσε,δεν το σκέφτηκε καν....
redleg7
Ετσι ειναι.Μιλαμε για ματς που κρινοταν ολοκληρη προκριση.Δεν ειχε ουτε δεκατο του δευτερολεπτου στην διαθεση του να το σκεφτει.Η ολη επαφη(ειτε την ¨επιδιωξε¨ περισσοτερο ο Σαμαρας ειτε οχι) παντως θα οδηγουσε τους περισσοτερους να το σφυριξουν ασχετα αν το ριπλει αργοτερα τους διεψευδε.

Να πω την αληθεια ψιλολυπηθηκα που τους ειδα να αποκλειονται ετσι αλλα κακα τα ψεματα το αξιζαμε.

Και μολις τωρα στην Νεριτ πρεπει να παιζει αφιερωμα για το Παγκοσμιο στην Ιταλια το 90(απο τα καλυτερα τουρνουα εβερ).
nikolas12
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 25 2014, 01:31 ) *
Οσο για το πεναλτι, ξαναβλεποντας τη φαση συνεχιζω να μη βλεπω παραβαση.


Το είδα, το ξαναείδα και το ματαξαναείδα με τον πατέρα μου και τον αδερφό μου και ενώ και οι 2 λέγανε ότι είναι, εγώ έχω τις επιφυλάξεις μου. Είναι η κίνηση του ποδιού του αντιπάλου αρκετή για να δοθεί; Ή περισσότερο πέφτει ο Σαμαράς; Πολύ δύσκολη απόφαση σε ματς που κρίνει την πρόκριση, αλλά θεωρώ πως δεν είναι και περισσότερο κατά λάθος μπλέκεται αρχικά το πόδι του Σαμαρά με του αντιπάλου, όταν πάει για σουτ.

QUOTE(spysta @ Jun 25 2014, 02:05 ) *
ο Βανζελ τριβει τα χερια του .. μετα τα 12 μυρια (το λιγοτερο) που θα κονομησει απο Μανωλα .. θα ερθει ΑΝΕΤΑ μια 4αρο5αρα μυρια προταση απο Αγγλια για Μανιατη.


Η Ολλανδική λογική του Βανζέλ με κάνει να πιστεύω το ίδιο πράγμα. Και με ένα καλό ματς του Σάμαρη με Κόστα Ρίκα βλέπω και για αυτόν να σκάει πρόταση.
GK_23
QUOTE(Voyager @ Jun 25 2014, 00:13 ) *
smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif

Ναι ρε Φερνάντο Σάντος !

Η πρόκριση πάντως μόνο ως δικαίωση του Σάντος δεν μπορεί να χαρακτηριστεί, ειδικά μετά από την εικόνα της εθνικής στο τελευταίο ...1,5 ημίχρονο rolleyes.gif

Είναι μάλλον η δικαίωση όσων ασκούσαν κριτική στον Σάντος για τις επιλογές συγκεκριμένων παικτών στη ενδεκάδα.

Αποδείχθηκε ξεκάθαρα σήμερα πως αν οι επιλογές ήταν αξιοκρατικές, η εθνική θα μπορούσε να είχε φέρει καλύτερα αποτελέσματα και στα δύο προηγούμενα ματς.

Ελπίζω να μην δούμε πάλι τίποτα "μαγικά" στο ματς με την Κόστα Ρίκα.
bbplayer
καλημέρες.


δεν καταλαβαίνω γιατί πέσατε να τον φάτε τον rokos. Οι άλλοι έχασαν το αδερφό τους (αναμενόμενο ή όχι δεν αλλάζει το μέγεθος της απώλειας) και αντί να πάνε στην κηδεία του, έκατσαν να παίξουν μπάλα και sε περίπτωση που κέρδιζαν θα ...του αφιέρωναν την νίκη και αυτό δείχνει μεγαλείο ψυχής και ...respekt??? blink.gif blink.gif blink.gif τη μπάλα θα την ξαναβρισκαν ούτε η πρώτη ουτε η τελευταία φορά είναι που παίζουν με την ΕΟ τους. Το αδερφό τους πάλι όχι.
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 25 2014, 01:45 ) *
Μην πας μακρια. Ο Τζος Τσιλντρες επαιξε ντερμπι εναντιον του ΠΑΟ λιγες μερες μετα το θανατο του πατερα του. Η ΚΑΕ Ολυμπιακος μαλιστα του εδωσε αδεια να παει στις ΗΠΑ πριν το ματς, αλλα εκεινος επεμεινε να παιξει, ηταν μαλιστα στους διακριθεντες του αγωνα.
Αν η απληστια και η αδηφαγια εχουν να κανουν με το οτι οι 2 Τουρε εμειναν και επαιξαν, το μονο σχολιο που εχω να κανω ειναι οτι ευτυχως δεν εχω δικαιωματα moderator σε αυτο το κομματι...



Δεν θεωρεις απληστια το γεγονος οτι εκατσαν να παιξουν ποδοσφαιρο την ωρα που ο 28 χρονων αδερφος τους πηγαινε για ταφη? Δεν ειναι απληστια να βγαινει και να λεει οτι η Μαντσεστερ Σιτυ δεν τον αφηνε τον Γιαγια οσο ζουσε ο Ιμπραημ Τουρε,να παει στο νοσοκομειο να ειναι διπλα του,και μετα στο μουντιαλ που εγινε οτι εγινε,αυτος εκατσε να παιξει ποδοσφαιρο για να ανεβασει τις μετοχες του στο ποδοσφαιρικο χρηματιστηριο? Εσυ τωρα παρεξηγηθηκες επειδη ειπα τον Τουρε αδηφαγο και απληστο,η' επειδη ειχε κανει το ιδιο ο Τσιλντρες στον Ολυμπιακο στο μπασκετ?..

Θελω να πω το γεγονος οτι αναφερεις πως το εκανε και ο Τσιλτρες αυτο το πραγμα δινει πιστοποιητικο αγνοτητας στους Τουρε και δεν χωραει σχολιασμο η κινηση αυτη? Ασφαλως και ειναι απληστια οταν θελεις τα 100 εκατομμυρια να τα κανεις 200 και 300 αντι να πας να δεις τον αδερφο σου που εφυγε οπως εφυγε,και μετα να βγαινεις και να λες οτι οσο ζουσε δεν σε αφηναν να πας να τον δεις...

QUOTE (bbplayer @ Jun 25 2014, 07:30 ) *
καλημέρες.


δεν καταλαβαίνω γιατί πέσατε να τον φάτε τον rokos. Οι άλλοι έχασαν το αδερφό τους (αναμενόμενο ή όχι δεν αλλάζει το μέγεθος της απώλειας) και αντί να πάνε στην κηδεία του, έκατσαν να παίξουν μπάλα και sε περίπτωση που κέρδιζαν θα ...του αφιέρωναν την νίκη και αυτό δείχνει μεγαλείο ψυχής και ...respekt??? blink.gif blink.gif blink.gif τη μπάλα θα την ξαναβρισκαν ούτε η πρώτη ουτε η τελευταία φορά είναι που παίζουν με την ΕΟ τους. Το αδερφό τους πάλι όχι.


Καλημερα φιλε μου. Οπως ισως καταλαβες δεν ειναι οι Τουρε το προβλημα.Ειναι σαν να λεμε οτι το προβλημα των Αφων ηταν οι ασφαλειες των παικτων.. smiley.gif Το προβλημα καποιων ειναι στο 1ο κομματι του κειμενου μου..

http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B1%CF%80...%84%CE%AF%CE%B1
http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B1%CE%B4...%B3%CE%AF%CE%B1
redleg7
QUOTE (bbplayer @ Jun 25 2014, 07:30 ) *
καλημέρες.


δεν καταλαβαίνω γιατί πέσατε να τον φάτε τον rokos. Οι άλλοι έχασαν το αδερφό τους (αναμενόμενο ή όχι δεν αλλάζει το μέγεθος της απώλειας) και αντί να πάνε στην κηδεία του, έκατσαν να παίξουν μπάλα και sε περίπτωση που κέρδιζαν θα ...του αφιέρωναν την νίκη και αυτό δείχνει μεγαλείο ψυχής και ...respekt??? blink.gif blink.gif blink.gif τη μπάλα θα την ξαναβρισκαν ούτε η πρώτη ουτε η τελευταία φορά είναι που παίζουν με την ΕΟ τους. Το αδερφό τους πάλι όχι.


Ο Γιαγια Τουρε δηλωσε οτι ζητησε αδεια και οσο ηταν στην Σιτυ και δεν του το επετρεψαν να δει τον αδερφο του και τωρα οτι και τα 2 αδερφια εφτιαξαν βαλιτσες αλλα κινητοποιηθηκε ολη η αποστολη των Ιβοριανων και συμφωνησανε να πανε αμεσως μετα το παιχνιδι και να αφιερωσουν ενδεχομενη προκριση στον αδερφο τους.

http://www.a-sports.gr/articles-44705/apox...-kolo-toure.htm



Αν ψαξεις δηλωσεις θα δεις

http://www.gazzetta.gr/football/article/62...toyre-kata-siti
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 25 2014, 08:39 ) *
Ο Γιαγια Τουρε δηλωσε οτι ζητησε αδεια και οσο ηταν στην Σιτυ και δεν του το επετρεψαν να δει τον αδερφο του και τωρα οτι και τα 2 αδερφια εφτιαξαν βαλιτσες αλλα κινητοποιηθηκε ολη η αποστολη των Ιβοριανων και συμφωνησανε να πανε αμεσως μετα το παιχνιδι και να αφιερωσουν ενδεχομενη προκριση στον αδερφο τους.

http://www.a-sports.gr/articles-44705/apox...-kolo-toure.htm



Αν ψαξεις δηλωσεις θα δεις

http://www.gazzetta.gr/football/article/62...toyre-kata-siti


Καλώς. αυτά τα περί Σίτυ δεν τα γνώριζα.

τα άλλα εξακολουθώ να μην τα καταλαβαίνω αλλά δεν έχει και πολύ μεγάλη σημασία βέβαια. θα πήγαιναν αμέσως μετά να κάνουν τι? να τον ξέθαβαν για να του κάνουν 2η κηδεία? Τε σπα άστο με τα μακάβρια πρωί πρωί.
bballbill
Εγώ αυτό που δε μπορώ να πιστέψω ακόμα είναι η εμφάνιση. Μετά τον πρώτο αγώνα την είχα διαγράψει την εθνική μας για να πω την αλήθεια και βλέπω χθες παίχτες να μπαίνουν μέσα και να περνάνε παίχτες τον έναν μετά τον άλλον. Πραγματικά φαινόμασταν μια ομάδα που δύσκολα αμύνεται κάποιος εναντίον της.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.