Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundial 2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
bballbill
Πολύ φοβισμένος ο Αργεντίνος κόουτς. Τί σύνθεση είναι αυτή;
HackerBaby3
Χαλια η Αργεντινη και χωμα ο μεσι.!1 γκολακι θα το φαει στο 2ο σιγουρα
Das Kapital
Καλύτερη η Βοσνία στα σημεία στο πρώτο ημίχρονο, σημασία έχει το σκορ όμως. Η Αργεντινή προς το παρόν δεν πείθει.
SteveNashidis
Μέσα σε ένα ημίχρονο ο Μπακόπουλος χρησιμοποίησε το ρήμα ''εκτελέσει'' περισσότερες φορές και από ντοκιμαντέρ για τον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο...

24.gif 24.gif 24.gif
bballbill
Άντε, πάρε μπρος.
bbplayer
H Αργεντινή έτσι όπως το πάει, θα καταντήσει 2η Αγγλία, εάν δεν το έχει κάνει ήδη
redleg7
Η Βοσνια παντως ακομα και μετα το αρκετα γρηγορο αυτογκολ δεν φοβηθηκε καθολου το παιχνιδι.Ο Ντζεκο ηταν εξαφανισμενος παρολαυτα διεκδικησαν οτι τους αναλογουσε.
Η Αργεντινη αν εξαιρεσει κανεις το πολυ καλο δεκαλεπτο απο το 58-69 με 70 εδειχνε τρομερα αγχωμενη.Ελπιζω να λυθουν απο εδω και περα γιατι ειναι το μονο τουρνουα που πιστευω αρκετα στο ροστερ τους.
Dreamerpanos
Χαλαρά 1-0 οι Γερμανοί μέχρι στιγμής....σβηστά...
Dreamerpanos
double
ssoulliss
Παίξτε το ανατροπή!!! tongue.gif Βγήκε ο "Γκέκας" της Πορτογαλίας!!! smiley.gif

edit: Ο Πέπε που όλοι έχουμε αγαπήσει ξαναχτυπά!!!!
Magnus92
24.gif 24.gif 24.gif


Τεράστιος Πέπε, για μια ακόμα φορά
T.W.Is.M.
Ποσο το χαρηκα αυτο που επαθε ο Πεπε... smiley.gif
Dreamerpanos
Έλα ακούω γνώμες....πόσα?
BasketZilla
Για να κατέβασε ο ΟΠΑΠς τον άσο τον δανειστών από 2.05 σε 1.80 , πρέπει πολλοί Έλληνες να αγαπάνε την μικτή Βαυαρίας - Τουρκίας - Αφρικής τώρα (και εγώ !)
Με αυτήν την εικόνα ως τώρα είναι με διαφορά η πιο ''ομάδα'' από όλους η Γερμανία.
Magnus92
Αυτό που θέλω τώρα είναι στο 4-0 στο 92' , ένας Γερμαναράς απ την εξέδρα να πάει και να βγάλει το μπυροκοίλι του μεσα στα μούτρα του καραγκιοζάκου-κλαψιάρη...


tongue.gif
SteveNashidis
3-0 από ημίχρονο . α ρε πέπε με την ανύπαρκτη νοημοσύνη σου

edit ! Τα λέει η Παπαβασιλείου στη διαφήμιση για τον άσσο της γερμανίας αλλά την ακούει κανένας;;;
Αχ μαρία.... wub.gif
G-arenas
ο πεπε δεν θα παιξει στα επομενα 2 παιχνίδια δηλαδή?
ssoulliss
Η απ' ευθείας κόκκινη είναι 2 αγωνιστικές, συνήθως. Μπορεί και παραπάνω.

Η Μέρκελ εχει εγκαταστήσει παράγκα και στο μουντιάλ; smiley.gif
Magnus92


Πάντα τέτοια, γραφικέ
bballbill
Τελικά κατέληξα. Οι Νιγηριανοί είναι κακοί παίχτες. Δε ξέρουν να κινηθούν χωρίς τη μπάλα για ν' ανοίξουν την άμυνα. Όση ώρα παρακολουθούσα ούτε ένα παράλληλο τρέξιμο, να πάνε κοντά στο σέντερ φορ να του πετάξουν μια κάθετη. Όλοι την ώρα μπρος πίσω, μπρος πίσω και πέφτανε πάνω στους αμυντικούς.
Dreamerpanos
QUOTE (bballbill @ Jun 16 2014, 22:20 ) *
Τελικά κατέληξα. Οι Νιγηριανοί είναι κακοί παίχτες. Δε ξέρουν να κινηθούν χωρίς τη μπάλα για ν' ανοίξουν την άμυνα. Όση ώρα παρακολουθούσα ούτε ένα παράλληλο τρέξιμο, να πάνε κοντά στο σέντερ φορ να του πετάξουν μια κάθετη. Όλοι την ώρα μπρος πίσω, μπρος πίσω και πέφτανε πάνω στους αμυντικούς.


Δεν είναι και λίγο θέμα του κόουτς αυτό όμως?
nikolas12
QUOTE(Voyager @ Jun 16 2014, 19:24 ) *
Τα λέει η Παπαβασιλείου στη διαφήμιση για τον άσσο της γερμανίας αλλά την ακούει κανένας;;;
Αχ μαρία.... wub.gif


Έλενα εννοείς μάλλον tongue.gif
Ως λάτρης της γερμανικής γλώσσας και κουλτούρας (έχω πάει και σε ελληνογερμανικό σχολείο) στηρίζω Γερμανία από τότε που είδα πρώτη φορά μεγάλη διοργάνωση. Μετά τις επικές 4αρες επί των αχώνευτων Άγγλων και Αργεντινών πριν 4 χρόνια ήρθε η ώρα για τους ακόμα πιο αχώνευτους και κλαψιάρηδες Πορτογάλους (ειδικά Κριστιάνο-Πέπε)! Αφού τους κάνανε Four-tugal που έγραψε και το sport-fm πάνε τρένο για πρωτιά στον όμιλο.
bbplayer
για τη ρέντα και το φάρδος της Γερμανίας στα Μουντιάλ, κάποτε θα γραφτούν τόμοι! αφήνω στην άκρη το...Θαύμα της Βέρνης (για ευνόητους λόγους... rolleyes.gif )που το έκαναν και ταινία , τρομάρα τους 69.gif
bballbill
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 16 2014, 23:11 ) *
Δεν είναι και λίγο θέμα του κόουτς αυτό όμως?

Δεν προλαβαίνει ο κόουτς της εθνικής να στα μάθει αυτά, δεν έχει το χρόνο. Μικρός πρέπει να τα καταλάβεις αυτά και να τα βάλεις στο παιχνίδι σου. Αν φτάσεις αντρικό επίπεδο και δεν τα χεις μετά δύσκολα τα βάζεις. Εγώ πιστεύω ότι δεν γίνεται τόσο καλή δουλειά πριν φύγουν οι παίχτες απ' τη Νιγηρία. Δεν είναι σα τους Βραζιλιάνους που έρχονται έτοιμοι στην Ευρωπη έτοιμοι από άποψης γνώσης του παιχνιδιού και απλά μπαίνουν και παίζουν ή φτιάχνουν τη φυσική τους κατάσταση και μετά μπαίνουν και παίζουν.
T.W.Is.M.
Ηρθε και η πρωτη ισοπαλια μετα απο 13 αγωνες! Ελπιζω να μη γινουν 2 σε μερικες ωρες...
Dreamerpanos
Μεγάλη δουλειά να έχεις τόσο βάθος και τέτοια ποιότητα στον πάγκο....
jasonick
Θα έχει θέμα στη συνέχεια του ομίλου το Βέλγιο με την έλλειψη επιθετικών μπακ.
bballbill
Κάπως μαζεύτηκε η Βραζιλία στο κέντρο αλλά ακόμα της λείπουν κάποια στοιχεία. Στα μαρκαρίσματα πάνε καλύτερα αλλά οι τελικές προσπάθειες εξακολουθούν να βγαίνουν σκοτωμένες.
Dreamerpanos
Άσχετο αλλά τώρα το διάβασα και δεν μπορούσα να μην το γράψω:

Ελλάδα-Ιαπωνία:Η αμήχανη στιγμή που οι παίχτες ανταλλάζουν φανέλες και ο Μήτρογλου με τον Χόντα ανταλλάζουν εξατμίσεις.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
j-kidd13
Ρε παιδια,ειναι δυνατον ολοκληρη Βραζιλια και 2ο σεντερ φορ να εχει τον.......Jo????
Dreamerpanos
Μπράβο ρε μάγκα Οτσόα,κράτα λίγο ακόμα!
redleg7
Ρε τον Τοχουρογλου του Μεξικου.
j-kidd13
Για γελια οι Βραζιλιανοι...
bballbill
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 17 2014, 23:02 ) *
Ρε παιδια,ειναι δυνατον ολοκληρη Βραζιλια και 2ο σεντερ φορ να εχει τον.......Jo????

Ενώ ο 1ος.... Αστέρι.

Δεν έχουν ρόλους οι παίχτες στο γήπεδο, έτσι παίζουν.
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 17 2014, 23:20 ) *
Για γελια οι Βραζιλιανοι...


Οταν φτασουν τα νοκ αουτ, δε νομιζω οτι τα αποτελεσματα τους θα ειναι για γελια. Το οτι με αυτη την εικονα κανουν 4 μεγαλες ευκαιριες με κανει να τους θεωρω πολυ επικινδυνους. Οχι οτι θα παιξουν πολυ καλυτερα στη συνεχεια, αλλα μοιαζουν να εχουν τον τροπο να κανουν φασεις απο το τιποτα και στα κλειστα παιχνιδια που λογικα θα δουμε στα νοκ αουτ αυτο ειναι μεγαλο προσον.
(βασικα αν μου ελεγαν να πονταρω ποιος θα το παρει, σ αυτους θα εβαζα τα λεφτα μου λογω Σκολαρι!)
Dreamerpanos
Προβλέπεται ντερμπάρα τελευταία αγωνιστική Μεξικό-Κροατία,αν κερδίσουν φυσιολογικά οι Κροάτες το Καμερούν....
j-kidd13
QUOTE(bballbill @ Jun 17 2014, 23:22 ) *
Ενώ ο 1ος.... Αστέρι.

Δεν έχουν ρόλους οι παίχτες στο γήπεδο, έτσι παίζουν.


Kαλα ναι,αλλα πες ο Φρεντ ειναι πιο...ενεργος απο τον αλλο...τον ξεχασμενο...
Θα τα βλεπουν αυτα ο Ρομαριο και ο Ροναλντο(ο αυθεντικος,οχι η ιμιτασιον) και θα γελανε...

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 17 2014, 23:23 ) *
Οταν φτασουν τα νοκ αουτ, δε νομιζω οτι τα αποτελεσματα τους θα ειναι για γελια. Το οτι με αυτη την εικονα κανουν 4 μεγαλες ευκαιριες με κανει να τους θεωρω πολυ επικινδυνους. Οχι οτι θα παιξουν πολυ καλυτερα στη συνεχεια, αλλα μοιαζουν να εχουν τον τροπο να κανουν φασεις απο το τιποτα και στα κλειστα παιχνιδια που λογικα θα δουμε στα νοκ αουτ αυτο ειναι μεγαλο προσον.
(βασικα αν μου ελεγαν να πονταρω ποιος θα το παρει, σ αυτους θα εβαζα τα λεφτα μου λογω Σκολαρι!)


Εγω σου λεω τι βλεπω μεχρι τωρα,τα νοκ αουτ αργουν.Καποτε ετρεμες οταν επαιζες με την Βραζιλια,τωρα βλεπεις κατι γατια μεσα που χανουν κοντρολ....
jasonick
Εντωμεταξύ ο Hulk όσο κακός και να ήταν στο πρώτο ματς θα κόλλαγε καλύτερα στην κορυφή.
Ούτε εμένα μου άρεσε η Βραζιλία που ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως έπαιξε στο Β' ημίχρονο. Ο Alves είχε πάρει όλη τη δεξιά πλευρά με τον Luis Gustavo να τον καλύπτει και να γίνεται δεξί μπακ όταν ανέβαινε ο πρώτος, Neymar και Oscar είχαν έρθει στον άξονα, ο Bernard αριστερά, αυτά δηλαδή δεν τα κάνω εγώ ούτε στο Football Manager. tongue.gif Δεν του βγήκε καθόλου του Scolari και τυχερός ήταν που δεν σκόραρε μέχρι το 70' το Μεξικό.
Πάντως στο σχόλιο μου άρεσε ο Δώνης, αν και δεν του έχω καμιά συμπάθεια γενικά, δεν ξέρω αν είναι από αυτά που έλεγε ή επειδή έχω συνηθίσει τους δημοσιογράφους της ΝΕΡΙΤ. tongue.gif
bballbill
QUOTE(jasonick @ Jun 18 2014, 00:08 ) *
Εντωμεταξύ ο Hulk όσο κακός και να ήταν στο πρώτο ματς θα κόλλαγε καλύτερα στην κορυφή.
Ούτε εμένα μου άρεσε η Βραζιλία που ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως έπαιξε στο Β' ημίχρονο. Ο Alves είχε πάρει όλη τη δεξιά πλευρά με τον Luis Gustavo να τον καλύπτει και να γίνεται δεξί μπακ όταν ανέβαινε ο πρώτος, Neymar και Oscar είχαν έρθει στον άξονα, ο Bernard αριστερά, αυτά δηλαδή δεν τα κάνω εγώ ούτε στο Football Manager. tongue.gif Δεν του βγήκε καθόλου του Scolari και τυχερός ήταν που δεν σκόραρε μέχρι το 70' το Μεξικό.
Πάντως στο σχόλιο μου άρεσε ο Δώνης, αν και δεν του έχω καμιά συμπάθεια γενικά, δεν ξέρω αν είναι από αυτά που έλεγε ή επειδή έχω συνηθίσει τους δημοσιογράφους της ΝΕΡΙΤ. tongue.gif

Μάλλον το δεύτερο, δεν παλεύεται ο Μπακόπουλος.
Dreamerpanos
Μάλωσε λέει ο Μανιάτης(απίστευτο!) με τον Τζαβέλλα και ο Μανιάτης απειλούσε να φύγει από τη Βραζιλία...ΣΤΟ ΚΑΛΟ και εσύ και ο άλλος....Ένα υγιές πράγμα έχει αυτό το ελληνικό ποδόσφαιρο και το μολύνουν οι σύλλογοι για να γίνει σαν τα μούτρα τους!

Άμα πω περισσότερα θα πάρω φάουλ και δεν αξίζει...
j-kidd13
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 18 2014, 21:01 ) *
Μάλωσε λέει ο Μανιάτης(απίστευτο!) με τον Τζαβέλλα και ο Μανιάτης απειλούσε να φύγει από τη Βραζιλία...ΣΤΟ ΚΑΛΟ και εσύ και ο άλλος....Ένα υγιές πράγμα έχει αυτό το ελληνικό ποδόσφαιρο και το μολύνουν οι σύλλογοι για να γίνει σαν τα μούτρα τους!

Άμα πω περισσότερα θα πάρω φάουλ και δεν αξίζει...


Τωρα γυρισα σπιτι αλλιως θα το χα σχολιασει νωριτερα,με προλαβες...
Θα μπορουσα να σου δωσω το ελευθερο γιατι και γω ειμαι σε μια φαση που αν εκφραστω οπως μου βγαινει για τους 2 αυτους,θα μου ριξω και ενα 40% στο πολυ πολυ χαλαρο...

Ετσι ειναι...Οταν δεν εχεις ιδεα απο το αθλημα,οταν μια εθνικη με το ποδι στο φρενο,ουσιαστικα ανυπαρκτη(στο παιχνιδι,οχι γενικα) σου βαζει 3,οταν εισαι μελος και αρχηγος μιας ομαδας που με τον εναν η με τον αλλο τροπο κυριαρχει στην Ελλαδα και εχεις μπολιαστει σε αυτη την "τσαμπα μαγκας" νοοτροπια,και σε εχει κανει να νομιζεις οτι εισαι ο μπεκενμπαουερ και τους βλεπεις ολους αφ υψηλου(αλλο που το κανεις κοντρολ το κανεις σε 48 ατοκες δοσεις χωρις προκαταβολη),οταν η καριερα σου δεν παει οπως θα περιμενες και απο τη Γερμανια γυριζεις παλι στο ελληνικο πρωταθλημα στον wannabe Ολυμπιακος στη θεση του Ολυμπιακου και θες να δειξεις οτι κι εσυ μετρας ρε αδερφε,ποιος ειναι ο κυριος Μανιατης,εδω δεν περνανε αυτα, Ολυμπιακος,πρωταθλητης κλπ,και απειρα πολλα ακομα που βαριεμαι να γραφω....Καταληγεις σε τετοια περιστατικα....
Για μενα εκτος ομαδας και οι 2 μεχρι το μουντιαλ...


Και το σχολιο θα μπορουσε να ταιριαζει σε πολλους παικτες της εθνικης ολα αυτα τα χρονια...
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 18 2014, 21:20 ) *
Τωρα γυρισα σπιτι αλλιως θα το χα σχολιασει νωριτερα,με προλαβες...
Θα μπορουσα να σου δωσω το ελευθερο γιατι και γω ειμαι σε μια φαση που αν εκφραστω οπως μου βγαινει για τους 2 αυτους,θα μου ριξω και ενα 40% στο πολυ πολυ χαλαρο...

Ετσι ειναι...Οταν δεν εχεις ιδεα απο το αθλημα,οταν μια εθνικη με το ποδι στο φρενο,ουσιαστικα ανυπαρκτη(στο παιχνιδι,οχι γενικα) σου βαζει 3,οταν εισαι μελος και αρχηγος μιας ομαδας που με τον εναν η με τον αλλο τροπο κυριαρχει στην Ελλαδα και εχεις μπολιαστει σε αυτη την "τσαμπα μαγκας" νοοτροπια,και σε εχει κανει να νομιζεις οτι εισαι ο μπεκενμπαουερ και τους βλεπεις ολους αφ υψηλου(αλλο που το κανεις κοντρολ το κανεις σε 48 ατοκες δοσεις χωρις προκαταβολη),οταν η καριερα σου δεν παει οπως θα περιμενες και απο τη Γερμανια γυριζεις παλι στο ελληνικο πρωταθλημα στον wannabe Ολυμπιακος στη θεση του Ολυμπιακου και θες να δειξεις οτι κι εσυ μετρας ρε αδερφε,ποιος ειναι ο κυριος Μανιατης,εδω δεν περνανε αυτα, Ολυμπιακος,πρωταθλητης κλπ,και απειρα πολλα ακομα που βαριεμαι να γραφω....Καταληγεις σε τετοια περιστατικα....
Για μενα εκτος ομαδας και οι 2 μεχρι το μουντιαλ...


Και το σχολιο θα μπορουσε να ταιριαζει σε πολλους παικτες της εθνικης ολα αυτα τα χρονια...


Ναι, απλα ο ενας, αν και προκλητικος, εχει κανει και 10 ευρωπαικα παιχνιδια κι εχει δειξει οτι στεκεται σε μια ελληνικη ομαδα που παιζει στα κυπελλα Ευρωπης, ενω απ τον αλλο εχω να θυμηθω μονο τους τσαμπουκαδες στην Τουμπα, αντε κι ενα γκολ στο μεταξυ μας παιχνιδι πρωταθληματος με το αναποδο ποδι. Ο ενας μεσα στην αμπαλοσυνη του ειναι ο μονος χαφ της εθνικης που τρεχει κι ο αλλος δεν μπορει να παρει τη θεση ουτε απο το χειροτερο αμυντικο πλαγιο μπακ απο την εποχη του Γεωργατου και μετα. Το γιατι βεβαια ο Μανιατης τον τελευταιο καιρο μονο τσακωνεται και δεν παιζει ποδοσφαιρο θα πρεπει να μας το εξηγησει ο ιδιος.
Συμφωνω στην τιμωρια και των δυο, αν εχει συμβει τετοιο επεισοδιο και κατα προτιμηση μαλιστα με επιστροφη τους στην Ελλαδα και ανακοινωση της τιμωριας για πειθαρχικους λογους. Ισως αυτο βελτιωσει και την αγωνιστικη εικονα των υπολοιπων.
T.W.Is.M.
Αν ημουν ο Ντελ Μποσκε, θα ειχα βγαλει ηδη τον Αλονσο εξω. Τουλαχιστον να παιξω 11 εναντιον 11 κι οχι 10 εναντιον 12...
Dreamerpanos
Γεια σας...δεν γυρνάει ούτε σε 3 ζωές...Ντελ Μπόσκε καλά που δεν έβαλες τον Πικέ ρε συ...αυτός έφταιγε...
ssoulliss
Ίσως αν υπήρχαν 11 αλλαγές στο ποδόσφαιρο να τις έκανε όλες!!!!!

QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 18 2014, 21:33 ) *
Συμφωνω στην τιμωρια και των δυο, αν εχει συμβει τετοιο επεισοδιο και κατα προτιμηση μαλιστα με επιστροφη τους στην Ελλαδα και ανακοινωση της τιμωριας για πειθαρχικους λογους. Ισως αυτο βελτιωσει και την αγωνιστικη εικονα των υπολοιπων.


Σε αυτά τα σκηνικά πάντοτε φταίει ένας! Ο προπονητής! 100% φταίει ο Σαντος για τα σκηνικά που γίνονται εκεί πέρα(Αρακαζουυυύ λέμε) smiley.gif
bbplayer
Κουρασμένη πολύ η Ισπανία. Δε μπορεί και βασικά δεν ξέρω κι εάν θέλει κιόλας.
nikolas12
Με τέτοια εικόνα για τους Ισπανούς, μάλλον θα έχουμε τον πρώτο πρόωρο αποκλεισμό μεγάλης ομάδας. Δεν παίζουν μπάλα οι άνθρωποι, ενώ αντίθετα η Χιλή βγάζει μία καλή εικόνα και δίκαια νικάει 2-0. Οπωσδήποτε αλλαγή του Alonso, όπως είπε ο T.W.Is.M.
jasonick
Ντάξει ρε παιδιά γυρνάει, μπαίνει ο Τόρρες. smiley.gif
aegeansheed
Πώς λέγεται το "έγκλημα" που μεταδίδει για τη ΝΕΡΙΤ???
bbplayer
Άρης Γάτας (του Άρεως που λένε και οι Αρειανοί banana.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.