Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Basketaki εδώ και τωωωωωωωωωωωώρα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
pinkfloyd
wos_sport3.gif
duncan21
Μαθαίνω άγριες καταστάσεις.Σπύρος έκατσε στον πάγκο,Άρης έβγαλε καθαρός το ματς ως άλλος T-Mac στα τελειώματα(κακοήθειες αδμινιστράτορα),Σταμ μονίμως offside α λα Πίπο...Απαπαπαπαπαπαπαπα...
Air Kef
Για τα φονικά iso του Σταμάτη δεν άκουσες τίποτα δλδ;
duncan21
QUOTE (Air Kef @ Apr 7 2014, 13:58 ) *
Για τα φονικά iso του Σταμάτη δεν άκουσες τίποτα δλδ;

Επληροφορήθην δια των isos προ ολίγου απ' τον Στέφανο Χίο αδμινιστράτορα.Βγάλτε κάνα βίντεο ρε 'σεις να μένουν προίκα στο φόρουμ αυτά.
sacarame
QUOTE(Air Kef @ Apr 7 2014, 13:58 ) *
Για τα φονικά iso του Σταμάτη δεν άκουσες τίποτα δλδ;


Τα iso του Σταμάτη δεν μπορούν να περιγραφούν με λέξεις....

http://splicd.com/Yh__1ko7nsk/74/75
spysta
ΑΡΗΣ

ΓΡΑΠΩΝΕΙ ΤΟ ΡΙΜΑΟΥΝΤ με μανια , κατεβαζει τη μπαλλα
κοιταει δεξια (μαρκαρισμενος ο Κεφ)
κοιταει αριστερα (κανεις)
κοιταζει μπροστα (με αποφασιστικο βλεμμα) .. και ξεκιναει το γιουργιααα coast2coast



Air Kef
QUOTE(spysta @ Apr 7 2014, 14:57 ) *
ΑΡΗΣ

ΓΡΑΠΩΝΕΙ ΤΟ ΡΙΜΑΟΥΝΤ με μανια , κατεβαζει τη μπαλλα
κοιταει δεξια (μαρκαρισμενος ο Κεφ)
κοιταει αριστερα (κανεις)
κοιταζει μπροστα (με αποφασιστικο βλεμμα) .. και ξεκιναει το γιουργιααα coast2coast


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WXYpB40kwNQ&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WXYpB40kwNQ&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>



Επικό το πόσο κοντά είναι στην πραγματικότητα το βίντεο, αλλά στα συν ότι με την βουτιά ΞΑΝΑγράπωσε την μπάλα, την έδωσε στα σωστά χέρια που κατέληξε....στα μανταλάκια του admin αν θυμάμαι καλά;
Pierce
και μετά έκανα και 5 κάμψεις, γιατί έτσι. Αλλά αυτό μόνο ο Sheed είχε την τύχη να το δεί.
sacarame
QUOTE(Air Kef @ Apr 7 2014, 15:16 ) *
Επικό το πόσο κοντά είναι στην πραγματικότητα το βίντεο, αλλά στα συν ότι με την βουτιά ΞΑΝΑγράπωσε την μπάλα, την έδωσε στα σωστά χέρια που κατέληξε....στα μανταλάκια του admin αν θυμάμαι καλά;



Όχι μάγκα, κάνεις λάθος.

Ο Αρης μου τη δίνει κατεβαίνω το κέντρο, τη σπάω σε σένα δεξιά, μου την δίνεις πίσω και μετά την αφήνω αυτοκρατορικά στο καλάθι.

Τότε αλαλάζεις "ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΠΑΙΚΤΑΡΑ" εγώ σκάω πάνω σου για τα πανηγύρια και ο Άρης την ίδια ώρα βαράει πους απς...
Pierce
Τόσος σουρεαλισμός ούτε σε πίνακα του Dali.
Flash
QUOTE(sacarame @ Apr 7 2014, 13:27 ) *
Όχι μάγκα, κάνεις λάθος.

Ο Αρης μου τη δίνει κατεβαίνω το κέντρο, τη σπάω σε σένα δεξιά, μου την δίνεις πίσω και μετά την αφήνω αυτοκρατορικά στο καλάθι.

Τότε αλαλάζεις "ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΠΑΙΚΤΑΡΑ" εγώ σκάω πάνω σου για τα πανηγύρια και ο Άρης την ίδια ώρα βαράει πους απς...



ΕΠΟΣ

Με πείσατε. Στο επόμενο έρχομαι.

ΥΓ: Αν θυμάμαι καλά ο Κεφ λέει "μωρή παικτούρα" συνήθως.
Air Kef
QUOTE(Flash @ Apr 7 2014, 16:33 ) *
ΕΠΟΣ

Με πείσατε. Στο επόμενο έρχομαι.

ΥΓ: Αν θυμάμαι καλά ο Κεφ λέει "μωρή παικτούρα" συνήθως.



ναι, το παικτούρα το έχω αφήσει πίσω, είναι λίγο 90s, το χω κάνει "παικταρά" που είναι διαχρονικό ενώ το χω εμπλουτίσει με παραλλαγές όπως "τέρας", "μωρή τρέλα" ή -άρα, πχ. "Σπυράρα" ή "Σταματάρα", ή "Φλασάρα" όταν ερθει η ώρα.
rchos
Επειδή κάποιοι τρέχουμε παραπάνω δεν σημαίνει ότι είμαστε οφ σάιντ συνέχεια.
Τρέχουμε στον αιφνιδιασμό κύριοι.


Τι τα χάσαμε τόσα κιλά ρε μάγκες...

Ο πιο πορωτικός παίχτης της ομάδας μακράν ο Άρης.Νοά σκέτος και για εμάς τους ταύρους αυτά παίζουν τον ρόλο τους...
sacarame
QUOTE(rchos @ Apr 7 2014, 20:54 ) *
Ο πιο πορωτικός παίχτης της ομάδας μακράν ο Άρης.Νοά σκέτος και για εμάς τους ταύρους αυτά παίζουν τον ρόλο τους...



Άρη ολέ Αρη ολέ, να χαμε έναν αργιλέ,

να σε βλέπαμε και Νόα και Ντουάιτ και Τε-Πε...

cool.gif
aegeansheed
Χαχχαχχχ!

Τί γραφικοί χομπίστες-συμπαίκτες Θεέ μου!!!

Τί να πρωτοδιηγηθώ...


Πριν ξεκινήσουμε και ενώ βάραγα σουτάκια με Σπυστέησον να χαζέυω λοξώς δεξιά στον πάγκο Άρη και Σακαράκα σε τιτανοτεράστια συνεργασία/προσπάθεια για να διπλώσουν μια λευκή φόρμα-σεντόνι XXXXXL???

Το χάσλ πλέη με τον Άρη να θυσιάζει κορμάρα-ιμπάκα-λαμπάδα και αφού πασάρει με ακρίβεια όντας κάτω (παρακαλώ πολύ, το επιβεβαιώνω) στον συμπάικτη να παίρνει KG κάμψεις???

Το δίλεπτο/τρίλεπτο που παίζαμε το σύστημα baseball πάσα-κανονιά στον Σταμάτη κι εκείνος έκανε τον Αστραχάν στην αντεπίθεση (σύστημα "Σταμάτη Πιάσε")???

Τις κριαροκατεβασιές του Κεφ, που δεν του έφτανε που ΗΔΗ είχε περάσει τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά έβαζε κώλο πηγαίνοντας προς τα πίσω για να τον ξαναπροκαλέσει να τον ξαναπαίξει άμυνα κι έτσι να του δώσει τη δυνατότητα να τον ξαναντριμπλάρει????

Ή μήπως τη φασάρα όπου άμοιρος αντίπαλος που μάρκαρε τον Άρη πίστεψε ότι θα ξέφευγε έτσι εύκολα, γλιτώνοντας το φάουλ, που παρατεταμένα έκανε στον Αρχηγό. Ο Άρης απλά βγήκε έξω από τη Baseline για την επαναφορά και ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΝ τον αντίπαλο, με χαρακτηριστική χειρονομία του καρπού "ναι.. για φέρε τη μπάλα τώρα" και αυστηρό ύφος, ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΗ???? Και ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ!!!!

Αγαπάμε bball.gif
sacarame
Εντάξει κλαίω ΚΛΑΙΩ με Αστραχάν-Σταμάτη... tongue.gif tongue.gif

Δεν είχα σκοπό να κανω ποστ περιγραφής, αλλά ο Σιντ τρύπησε αυτόματα το ταβάνι και με ιντρίγκαρε να βάλω κι εγώ τις σφήνες μου...

Ξεκινάω πατροπαράδοτα με την γνωστή ατάκα...

Μεγααααααααααααααααααααλο μπάσκετ και σήμερα από την αρμάδα του μπασκετφόρουμ που δίδαξε το τρανζίσιον σε όλο του το μεγαλείο. Αν δεν κάνω λάθος η τελική επικράτηση ήταν με σκορ 90-78 (δίνω μια απόκλιση +- 2 πόντων).


Να τονίσω ότι η φόρμα όντως ήταν ΧΧΧΧΧΧΧΧL αλλά αυτό που κάναμε ήταν να προσπαθούμε να την κουμπώσουμε και όχι να την διπλώσουμε.. ( ήταν δυσκολη η κα$&$&α...)

Το ματς ξεκινάει και ο Σπύστα παίρνει πρωτοβουλία να δίνει οδηγίες για το πως θα παίξουμε. Αρχίζει τα οι ψηλοί στην κορφή για σκριν, Σταμ πήγαινε εκεί, Κωστή ανέβα να πάρεις μπαλα και τέτοια. Παραδόξως δεν του λέει κανείς να πάει νανανανα νααααα ναα να (tongue.gif) αλλά ακολουθούμε τις οδηγίες του. Αποτέλεσμα;; Μπουρδούκλωμα στις πρώτες επιθέσεις, κακή κυκλοφορία και αναμενόμενο 14-3 με τους τρεις πόντους να προέρχονται από καλάθι του γράφοντος μετά από επιθετικό ριμπάουντ ( καλά ο Ντράμοντ είμαι;;;) και βολή του Σιντ..

Ο Σπύστα μετά ευτυχώς τσιλάρει ενώ σκάνε και οι 2 φτεροπόδαροι Ντίγκερ και Κεφ. Η ομάδα βρίσκει ρυθμό, οι συνεργασίες είναι πλέον καλύτερες και τρέχουμε ένα καλό σερί που μας φέρνει κοντά στο σκορ.
Το σχήμα κατεβαίνει και η ομάδα χτυπάει στον αιφνιδιασμό. Ο Σταμάτης το έχει ρίξει σε ανελέητο trash talking με τον αντίπαλό του, η άμυνα σφίγγει και περνάμε μπροστά με τρίποντο Σπύστα.

Ντίγκερ έχει ανεβάσει ρυθμούς, κάνει τα πάντα στο παρκέ αλλά η μπάλα αρνείται πεισματικά να μπει στο καλάθι στα μπασίματα που επιχειρεί. Εκείνη την ώρα είμαι στον πάγκο και σκάει ένας από τους αντιπάλους όπου μου λέει:

- Ρε συ αυτός ο δικός σας ( Ντίγκερ) πηδάει καλά....
-Τι να σου πω ρε φίλε, δεν τον έχω δοκιμάσει.. του απαντώ και συνεχίζω να κουνάω την πετσέτα μου πανηγυρίζοντας ένα ακόμα καλάθι του Κεφ σε ανοιχτό γήπεδο... wink.gif

Σπύρος σιγά σιγά έχει αρχίσει και κουράζεται αλλά προφανώς δεν σκέπτεται ποτέ να βγει από το ματς. Έτσι αρχίζει να φιδιάζει στην άμυνα. Μάλιστα τρώει 2 συνεχόμενα καλάθια από τον αντίπαλο όπου απλά τον χαζεύει και τολμάει και γυρνάει να μου πει : " Ρε φίλε κρίμα την άμυνα που έπαιξα..."


Κρατάω επίσης το συνεχές χασκογελάκι του Κεφ κάθε φορά που κατέβαζε τη μπάλα, μάλλον πρέπει να σκεφτόταν μην κάνει καμιά λαλακία και του την κλεψουν και αναγκαστεί να ξαπλώσει στο παρκέ ως άλλος Μάρντι Κόλλινς.

Επίσης όταν το ματς έχει ανοίξει και βγάζουμε τον αιφνιδιασμό τόσο εύκολα όσο ο Καραντίνης παίζει το ζεμπέκικο της Ευδοκίας γίνεται άλλη μια μεγάλη φάση. Πάμε για το φαστ μπρέηκ, ο αντίπαλος ἐχει ψιλοεπιστρέψει, όμως ο Αρης κόβει σαν τρέηλερ στην πλάτη της άμυνας. Ο Σιντ τον βλέπει αλλά του πασάρει με λίγο παραπάνω δύναμη. Ο Άρης βλέπει ότι δεν παίζει να την πιάσει, οπότε κάνει το κλασικό πέταγμα που κάνουμε όλοι για να δείξουμε ότι το προσπαθήσαμε και σηκώνει χέρι λες και φωνάζει το γκαρσόνι στην χασαποταβέρνα για να του πει " ψιτ μικρέ, πιάσε και μια τυροκαυτάλα γιατί στεγνώσαμε με τόσο κρέας".


Αυτά τα ολίγα.. Ψηθείτε για το επόμενο ΣΚ...
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Apr 7 2014, 23:20 ) *
Το ματς ξεκινάει και ο Σπύστα παίρνει πρωτοβουλία να δίνει οδηγίες για το πως θα παίξουμε. Αρχίζει τα οι ψηλοί στην κορφή για σκριν, Σταμ πήγαινε εκεί, Κωστή ανέβα να πάρεις μπαλα και τέτοια. Παραδόξως δεν του λέει κανείς να πάει νανανανα νααααα ναα να (tongue.gif) αλλά ακολουθούμε τις οδηγίες του. Αποτέλεσμα;; Μπουρδούκλωμα στις πρώτες επιθέσεις, κακή κυκλοφορία και αναμενόμενο 14-3 με τους τρεις πόντους να προέρχονται από καλάθι του γράφοντος μετά από επιθετικό ριμπάουντ ( καλά ο Ντράμοντ είμαι;;;) και βολή του Σιντ..

Ο Σπύστα μετά ευτυχώς τσιλάρει ενώ σκάνε και οι 2 φτεροπόδαροι Ντίγκερ και Κεφ.

Σπύρος σιγά σιγά έχει αρχίσει και κουράζεται αλλά προφανώς δεν σκέπτεται ποτέ να βγει από το ματς. Έτσι αρχίζει να φιδιάζει στην άμυνα. Μάλιστα τρώει 2 συνεχόμενα καλάθια από τον αντίπαλο όπου απλά τον χαζεύει και τολμάει και γυρνάει να μου πει : " Ρε φίλε κρίμα την άμυνα που έπαιξα..."


tongue.gif


Εγω μεσα για το επομενο σκ,με φτιαξατε...
Pierce
Οκ, λοιπόν κερδίζω κατά τα φαινόμενα το βραβείο ''Γραφικός 2014'' , κάνοντας σερί -ούτε και εγώ ξέρω πόσες συνεχόμενες χρονιές- .
Αν και θεωρώ ότι ο άνθρωπος σαΐτα Rchos έδωσε το έναυσμα για την αντεπίθεση tongue.gif
Flash
Τι θα γίνει παραπτώματα; Θα κανονιστεί μπάσκετ το ΣΚ; Δεν μπορεί να κλείνουμε πτήσεις charter και να ταξιδεύουμε χιλιάδες χιλιόμετρα για τη μοναδική εμπειρία του υπέρτατου σουρεαλιστικού μπάσκετ και να μη μας δίνεται η ευκαιρία...

Θέλω κι εγώ να δω Pierce να παίρνει κάμψεις KG κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.
rchos
Μεγαααααλο μπασκετ
Flash
Όντως μεγάαααααααααααααααααλο μπάσκετ εχθές.

Η αρμάδα του φόρουμ κατέβηκε να διδάξει μπάσκετ για μια ακόμη φορά αλλά ξεχάσαμε το manual σπίτι tongue.gif

Ήττα με περίπου 10 πόντους διαφορά το τελικό αποτέλεσμα παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των aegeansheed, sacarame, digger, rchos, pierce, ενός φίλου του sheed και του υποφαινόμενου.

Μπηκαμε κάπως νωχελικά στο ματς είναι η αλήθεια και σε συνδυασμό με την εξωφρενική για (τόσο) ερασιτεχνικό επίπεδο ευστοχία των αντιπάλων σε τρίποντα και σουτ από τα 5,5-6 μέτρα βρεθήκαμε μέσα σε μισή ώρα να χάνουμε με περίπου 20 πόντους διαφορά (23 το μέγιστο νομίζω).

Ο digger ως συνήθως έκανε ότι μπορούσε, άλλα τελειώματα του έβγαιναν άλλα όχι αλλά είναι μαχητής-μπουκαδόρος τιτανοτεράστιος, τι να λέμε τώρα. Ο Pierce παρότι χωρίς κορδέλα πρέπει να ήταν ο μόνος από μας που έβαλε τρίποντο και μάλιστα τελείωσε τον αγώνα με κάτι σαν 4/5. Ήταν η μόνη μας ελπίδα να ανοίξουμε λίγο την άμυνα μέχρι που κάποιο άμπαλο ταγάρι ( 65.gif ) σε διεκδίκηση ριμπάουντ του έχωσε ένα άπερκατ στη μύτη και τον ξάπλωσε (ευτυχως όχι αιμόφυρτο) στο παρκέ. Η αρχηγούμπα την πάλεψε αλλά για προληπτικούς λόγους το ιατρικό τιμ αποφάσισε να μην τον χρησιμοποιήσε στο υπόλοιπο του ματς.

Ο τραυματισμός της ηγετικής φυσιογνωμίας μας συσπείρωσε και μειώσαμε μέχρι τους 7 πόντους όμως ένας ξεσκισμένος φάρδος παιχταράς της αντιπαλης ομάδας έκανε ότι ήθελε και τα έβαζε από παντού. Χάσαμε επίσης ένα κάρο αμυντικά ριμπάουντ καθώς αμυνόμασταν σχεδόν όλη στην περιφέρεια και έμεναν κάτι αεροδιάδρομοι που εκμεταλλεύονταν δεόντως οι αντίπαλοι μας.

Κατά τα άλλα και ωραίες φάσεις είχαμε και κάτι πλονζον στο παρκέ αλλά εγώ ομολογώ ότι Σταμάτη σαϊτα δεν είδα tongue.gif

Αυτά από έμένα για αρχή, συμπληρώστε οι υπόλοιποι με πικάντικες πινελιές γιατί πρέπει να βγω για τσίπουρα τώρα cool.gif
aegeansheed
Το βέλος δε βγήκε χτες απ' τη φαρέτρα
Η σαϊτα δεν έσκισε τον αέρα στα δυο
Ο Αστραχάν προτίμησε τη ζεστασιά του στάβλου
Ο Γιουσέην Μπολτ κουράστηκε να παίρνει μετάλλια


Μεγάλη Εβδομάδα έρχεται, προσδοκούμε Ανάσταση από την εξτρέμαδούρα μας! icon_drunk.gif
Pierce
Εγώ απλά θα πώ, ότι είχαμε 2 τύπους με φανέλες Εθνικής Σλοβενίας. Οπότε όλα έχουν μια λογική εξήγηση για την (ν)τροπή του αγώνα.
SteveNashidis
http://portfolio.oneman.gr/basketakia

Ωραίο το άρθρο.ωραία τα γηπεδάκια της Αθήνας και διαφορετικά από αυτά της επαρχίας.

Mαζεύεστε σε κάποιο από τα συγκεκριμένα ανοιχτά γήπεδα; smiley.gif
Pierce
Τα περισσότερα από τα παλιά meeting έχουν γίνει κυρίως στην ΓΑΔΑ και μερικά στην Τσόχα που είναι απέναντι.
duncan21
Κυριακή.Μπάσκετ.Θα είμαι από μπιζούκια κύριους Ζάχους αλλά είμαι on fire τον τελευταίο καιρό.Περιμένω και τα παιδιά απ' την dleague να ποστάρουν.
teopt13
QUOTE(duncan21 @ Dec 19 2014, 21:37 ) *
Κυριακή.Μπάσκετ.Θα είμαι από μπιζούκια κύριους Ζάχους αλλά είμαι on fire τον τελευταίο καιρό.Περιμένω και τα παιδιά απ' την dleague να ποστάρουν.

Εγώ μέσα!Για που λες?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.