Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Basketaki εδώ και τωωωωωωωωωωωώρα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Mar 4 2012, 02:21 ) *
β) η φάση που περιέγραψε και ο Sheed με το επικό play των ΒΟΥ ΠΟΥ ξεκινάει με αναποφάσιστο μπάσιμο του Αρη, που πάει και σκάει πάνω στον συμπαίκτη ντίγκερ, και απλά για να μην προσγειωθεί στο παρκέ, μολάρει και την μπάλα δήθεν ότι έκανε σουτ.....Τερελοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

Ο Νίκος ήταν εκεί!Εγώ ήμουν σε 2-3 φάσεις μετά, που μου δίνει το screen και απλά έκατσε εκεί οπότε και έπεσα πάνω του!Το σουτ μπήκε πάντως tongue.gif

Εννοείται ότι πρέπει να καθιερωθεί!
Pierce
Φανελιτσα lebrick authentic ομως, απο την rookie του σεζον, οχι παιξε γελασε

Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο για το meeting. Ο αετος μουτο σουτ μου, ηταν με καρπο φιλτατε στελιο, και απολυτα υπολογισμενο να καταληξει αγγιχτο like a boss.
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Mar 4 2012, 17:29 ) *
Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο για το meeting. Ο αετος μουτο σουτ μου, ηταν με καρπο φιλτατε στελιο, και απολυτα υπολογισμενο να καταληξει αγγιχτο like a boss.


Έτσι έτσι...Και ο Σλούκας εξάλλου με καρπό σούταρε... smiley.gif

Πες και για την τάπα, πες και για την τάπα...
Pierce
Ναι, να ζητησω συγνωμη απο τους κατοικους των γυρω περιοχων, για τη διακοπη ρευματος που υπηρξε κατα τις 8. Κατεβασα το γενικο smiley.gif
mono maroussi
πότε ξαναπαίζουμε?Ξεπιάστηκα shot.gif
Ginobili
39.gif
aegeansheed
Μπασκετάκι αύριο, τώρα!
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Mar 9 2012, 22:29 ) *
Μπασκετάκι αύριο, τώρα!



Πως φαίνεται ότι είσαι Αεκτζής..... smiley.gif
j-kidd13
Μπορει καλιστα να γινει την Κυριακη,νωρις,γιατι εχουμε και ντερμπι μετα....
Ginobili
Για Κυριακή νωρίς...μεσημεράκι είμαι μέσα εγώ
Gravedigger
Κυριακή νωρίς εγώ δυστυχώς δεν μπορώ...
Pierce
Σαββατο κατα τις 5, ποσοι ψηνονται;
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Mar 13 2012, 14:19 ) *
Σαββατο κατα τις 5, ποσοι ψηνονται;



Εκτός συγκλονιστικότατου απροόπτου, είμαι μέσα...

Μάλιστα έχω να προτείνω και συνέχεια στο πρόγραμμα... Μετά το μπάσκετ, μάζωξη για πίτσες, μπύρες και trade-κουβέντα... smiley.gif
j-kidd13
Kαλυτερα καποιοι να πανε (εγω προτιθεμαι) και πριν τις 5,για να πιασουμε την καλη μπασκετα που επαιζαν οι αμπαλοι τις προαλλες.....
71.gif
duncan21
Θα σας κάνω την τιμή.Έτσι απλά...
Gravedigger
Count me in smile.gif
T.W.Is.M.
Εκτος απροοπτου κι εγω μεσα ειμαι. Ξερω, ετσι ελεγα και την αλλη φορα, αλλα υπηρχε λογος. Μονο παρομοια αιτια μπορει να με εμποδισει να γεμισω τα καλαθια με τριποντα(και τα γυρω γηπεδα με τουβλα)!
j-kidd13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 13 2012, 23:54 ) *
Εκτος απροοπτου κι εγω μεσα ειμαι. Ξερω, ετσι ελεγα και την αλλη φορα, αλλα υπηρχε λογος. Μονο παρομοια αιτια μπορει να με εμποδισει να γεμισω τα καλαθια με τριποντα(και τα γυρω γηπεδα με τουβλα)!


Δεν σου δικαιολογειται 2η σερι απουσια....
Ginobili
Ναι μέσα,και πιο νωρίς ακόμα ακόμα καλύτερα.
korompos#3
Και 'γώ μέσα.
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 14 2012, 00:21 ) *
Δεν σου δικαιολογειται 2η σερι απουσια....


Μπορει και να μην παρω, αν πληρωσω τον απουσιολογο! tongue.gif
Razorblade Fish
Που μαζευεστε;Αν μετα τα trade ειναι καποια ομαδα που παει για tanking μπορω να τη βοηθησω!
Ginobili
Ή Βριλήσσια πάμε(μαζεύουμε με αμάξια κόσμο από προαστιακό Πεντέλη ή μετρό Χαλάνδρι) ή Αμπελόκηποι μετρό στα γηπεδάκια πίσω από την ΓΑΔΑ.Στην 2η περίπτωση καλό θα ναι να πάμε νωρίς γιατί Σάββατο θα χει κόσμο...

Άντε επισημοποιήστε οι υπεύθυνοι γιατί θα χει λιακάδα το Σάββατο και δεν κρατιέμαι που θα νικάει συνέχεια η ομάδα μου.. laugh.gif
sacarame
QUOTE(Ginobili @ Mar 16 2012, 14:09 ) *
Ή Βριλήσσια πάμε(μαζεύουμε με αμάξια κόσμο από προαστιακό Πεντέλη ή μετρό Χαλάνδρι) ή Αμπελόκηποι μετρό στα γηπεδάκια πίσω από την ΓΑΔΑ.Στην 2η περίπτωση καλό θα ναι να πάμε νωρίς γιατί Σάββατο θα χει κόσμο...

Άντε επισημοποιήστε οι υπεύθυνοι γιατί θα χει λιακάδα το Σάββατο και δεν κρατιέμαι που θα νικάει συνέχεια η ομάδα μου.. laugh.gif



Είναι δεδομένο το μίτινγκ ρε...Κλασσικά Βριλήσσια.Απλά θα επισημοποιήσουμε ώρες λίγο πιο αργά...
j-kidd13
Oσοι μπορουν,να παμε νωρις,πριν τις 5,γιατι πλακωνουν πιτσιρικια και παιζουν μπαλα (wacko.gif ),και διαφοροι ξεκαρφωτοι,μη μας πιασουν τις μπασκετες.....
duncan21
1-Παίζω μόνο με μπάλα spalding.

2-Φέρτε μηχανή για photos γιατί ως γνωστόν:

http://splicd.com/QPHd1A3NOY4/493/496
Pierce
Λοιπον κατα τις 5 στα γηπεδα των βριλλησιων, αλλα οποιος γουσταρει παει και νωριτερα (οπως καλη ωρα η αφεντια μου) για να πιασουμε και 2 μπασκετες γιατι απο οτι φαινεται παιζει να ειμαστε πολλοι.
Μεχρι στιγμης εχουμε

Pierce21
Sacarame
Duncan21
jkidd13
gravedigger
mono maroussi
korompos#3
ginobili
aegeansheed (+ knickerbrocker?)
TWISM
razorblade (?)

+
Υπάρχει πιθανοτητα απο οτι εχω πληροφορηθει να εμφανιστουν dizzy_fingers, AirKef και αναζητώ τoν anaz.

Τα γηπεδα ειναι ανεβαινοντας την Πεντελης (απο Χαλανδρι) στο δεξι σας χερι (1.5 χλμ μετα τον σταθμο του προαστιακου στην Πεντελης) , θα στριψετε στο oro toro (ειναι μια μεγαλη κοκκινη πινακιδα) δεξια στην οδο Ολύμπου και στα 100 μετρα ειναι τα γηπεδα. Ερχόμενος απο την πανω πλευρα της Πεντελης, ειναι λιγο μετα τα floca, αριστερα.
Για οποιον ερχεται με Μετρο/προαστιακο, ας το πει να δουμε τι μπορουμε να κανουμε.



και οποιος θελει link
http://maps.google.com/maps?saddr=%CE%9B%C...mp;t=m&z=15
Razorblade Fish
Εγω ειμαι μεσα και μπορω και πιο νωρις αν ερθει καποιος να με μαζεψει απο το μετρο
aegeansheed
QUOTE(pierce21 @ Mar 16 2012, 18:41 ) *
aegeansheed (+ knickerbrocker?)


Confirmed.
korompos#3
Εγώ που θα έρθω με Μετρό,μπορεί να έρθει κάποιος να με πάρει ;
T.W.Is.M.
QUOTE(korompos#3 @ Mar 17 2012, 13:24 ) *
Εγώ που θα έρθω με Μετρό,μπορεί να έρθει κάποιος να με πάρει ;


Απο ποια σταση? Μηπως σε βολευει κι ο προαστιακος?
Επισης ας διευκρινισει καποιος που μαζευομαστε. Στο γηπεδο απ ευθειας ή στον προαστιακο στο Χαλανδρι, οπως αλλες φορες?
Pierce
Γηπεδο. Εγω θα παω νωριτερα μαζι με razorblade και gravedigger.
korompos#3
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 17 2012, 13:49 ) *
Απο ποια σταση? Μηπως σε βολευει κι ο προαστιακος?


Από Δουκίσσης στο Μετρό ή μπορώ να πάρω από εκεί τον Προαστιακό και να κατέβω Πεντέλης.
Ότι βολεύει εσάς.
sacarame
HUGE BASKETBALL και σήμερα στο γνωστό στέκι του basketforum...


Λεπτομέρειες όταν τελειώσει η αποθεραπεία.... smiley.gif
j-kidd13
Πωωωωωωωωωωωω...........Δεν μπορω να περπατησω απο την κουραση.....
Καλα ειπε ο τζινο,υπερβαλλαμε εαυτους στο τελευταιο μονο,μονο και μονο για να παρουμε εκδικηση για την προηγουμενη ηττα απο την ομαδα του Shaqarame....... smiley.gif
Ginobili
Πολύ hardcore κατάσταση σήμερα.
Είχε πολύ σωματική και ψυχολογική κούραση.
Χρειάζομαι 2-3 γκέισες να με συνεφέρουν.... 40.gif
thumbsup.gif
duncan21
QUOTE(Ginobili @ Mar 18 2012, 01:31 ) *
Πολύ hardcore κατάσταση σήμερα.
Είχε πολύ σωματική και ψυχολογική κούραση.
Χρειάζομαι 2-3 γκέισες να με συνεφέρουν.... 40.gif
thumbsup.gif

Λογικό ρε συ,έπιασε τρελή απόδοση χτες η ομαδάρα μας.Τυχεροί ήσασταν που πήρατε την παρθενιά στο πρώτο μονό. tongue.gif icon_drunk.gif

QUOTE(sacarame @ Mar 17 2012, 23:52 ) *
Λεπτομέρειες όταν τελειώσει η αποθεραπεία.... smiley.gif

Κατάφερα και επέζησα!Τίμιος,10ωρος υπνάκος νταξ τρελοοοοοό(τι παθαίνει κανείς αν είναι co-owner σε ομάδα του Σπύρου laugh.gif,btw Bargnani,West μαμιέστε).

Θα επανέλθω αργότερα με αναλυτικότερο ποστ,πάω για καμιά ζαμπονοτυρόπιτα... blove.gif smiley.gif
aegeansheed
Παρενέργειες:

- Πολλαπλά κρακ σε κάθε σημείο της πλάτης
- Strained right calf, heavy lower back, dislocated jaw (στη φάση με ένα σκύλιασμα για μία αδρανή μπάλα με τον Ginobili που κατέληξε σε τζάμπολ), heavy body γενικά
- Αυτόματη ακύρωση κάθε τηλεφωνήματος/πρότασης για night out
- Ξύπνημα στις 5παρά τα ξημερώματα επειδή το σώμα είχε τραγική ανάγκη για νερό (μεγάλη κίνηση να έχεις ένα 1,5 λιτρο μπουκάλι δίπλα στο κρεβάτι)

Χθες το απόγευμα ίσως να γεννήθηκε μία νέα δύναμη στο χώρο του Basketforum i.e. η τετράδα aegeansheed/duncan21/sacarame/knickerbocker, με απίστευτη ισορροπία στις θέσεις, τρομερά balanced, τα είχε όλα.

Duncan21 ή Router ή αλλιώς ο Μεσολογγίτης Kyle Lowry, ήταν ίσως το σημείο υπεροχής τελικά και το όπλο που βοήθησε την ομάδα να πάρει τη νίκη στα περισσότερα μονά. Φοβερά ποσταρίσματα στον άτυχο Gino, κάθε φορά που είχα τη μπάλα στην κορυφή και έκανε το call για να παίξει post, ήταν σχεδόν σίγουρο καλάθι με τα dream shakes του. Εδώ θέλω να πω ότι στις φάσεις αυτές η εικόνα που είχα ήταν ένας μπασκετικός GORO, αφού το man2man duncan/gino έδινε μία οφθαλμαπάτη ενός Duncan με 4 χέρια, λόγω της εκπληκτικής χρήσης του επιβλητικού σώματος του συμπαίκτη μου. Τρομερά τρίποντα πάντα σε σημεία που τα είχε ανάγκη η ομάδα, μοναδικό μελανό σημείο η κατάχρηση της crossover! tongue.gif

Sacarame Λεβ Γιασίν, ήταν και χθες εκεί. Λιγότερα ρολαρίσματα απ' ότι συνήθως, προσπάθησε αυτή τη φορά να γίνει ο passing Big Man, αν και θέλει ακόμα πολλές ώρες γιουτουμποπαρακολούθησης videos από Gasols/Sabonis/Divac. Ηρωικός, που κατάφερε ούτε καν να ματώσει την υπέροχη γαλλική μυταρόλα του μετά από μία ιπτάμενη αγκωνιά μου!

Για μένα δε θα πω τίποτα tongue.gif , μίλησε η άμυνα για ακόμα μία φορά. Κουράστηκα να κατεβάζω ριμπάουντς και να κάνω gambling για κλεμένες πάσες στα passing lanes. Αυτό το παιχνίδι θα μείνει στη μνήμη μου, αφού πρέπει να ήταν το πρώτο μονό στη ζωή μου που πέτυχα 2 τρίποντα (το ένα μάλιστα Billups style από τον Θεό), φυσικά είχα και άπειρα airballs σε πολλαπλές άλλες προσπάθειες. Για τις assists, εντάξει, πολλές φορές δεν τις καταλάβαιναν ούτε οι συμπαίκτες μου.

Και πάμε τώρα στον Knickerbocker, την τελευταία προσθήκη της ομάδας λίγο πριν το trade deadline. Έσκασε στο γηπεδάκι με full NYKnicks ντύσιμο και έκλεψε τις εντυπώσεις. Το τέλειο 3άρι, με εκπληκτικές ακροβασίες στη baseline (ήταν όλη δική του) το μπάσιμό του ήταν σχεδόν σίγουρο καλάθι με το sweet touch του είτε από πλάγια είτε από την κορυφή. Ένας καλύτερος ball handler Πρίντεζης (?) έβαλε και τα σουτάκια του όποτε τα χρειαστήκαμε, streaky scorer, νομίζω ότι έκανε τη διαφορά.

Από λοιπές γραφικότητες τώρα θα αναφέρω ένα περιστατικό με Pierce μετά από μία μεταξύ μας σύγκρουση στην κορυφή της ρακέτας όταν είχε τη μπάλα.

Μετά τη σύγκρουση, πηγαίνω προς το μέρος του να τον ρωτήσω τί έχει "Χτυπήσαμε γόνατα ε?". O Άρης σκυφτός δε μιλάει, τελικά αρχίζει να επαναφέρει το σώμα σε όρθια θέση λέγοντας "Μετατόπιση αυχένα" ή έναν αντίστοιχο γαμάτο ιατρικό όρο που δε θυμάμαι ακριβώς. Σιγή στο γήπεδο, μετά από λίγα δεπτερόλεπτα ο καλός Σαμαρείτης Sacarame σπεύδει στο πλευρό του Αρχηγού (βλ.Pierce), κάτι του ψιθυρίζει στο αυτί και αμέσως σηκώνεται ετοιμοπόλεμος. Έχω την περιέργεια να μάθω αν ήταν κάτι από αυτά:

"Σκέψου το Cleopatra που θα τσακίζεις σε λίγη ώρα"
"Θα σου δώσω τον Aldridge, αρκεί να συνεχίσεις"
"Βάλε την κορδέλα και θα νιώσεις καλύτερα, θα δεις"
"Are we so tough for you, guys?" tongue.gif
spysta
Χαχαχχαχαχαχαχαχα α α. Α αχα αχαχαχααχχαχαχαχα. Γελωωωωωωω. Φανταζομαο σκηνικο με τον Αρη κομματια να πεταει την ο,τιναναιατακα και κλαιωωωω
Knickerbocker
Σαν rookie (όχι δε σου φαίρνω doughnuts aegeansheed smiley.gif ), να ξεκινήσω λέγοντας πως το γήπεδο έχει κομβική θέση μεταξύ ψησταριών και φούρνου με βουτήματα και κρουασάν. Κρίμα που μείναμε στις μυρωδιές.

Στα μπασκετικά, συγχαρητήρια σε όποιον χώρισε τις 4άδες (μάλλον σε εμάς που αργήσαμε) καθώς ήταν τόσο ίσες που το handicap το στοίχημα δε θα ξεπέρναγε τους 2 πόντους..Ακόμα και ο στερν δε χρειάστηκε να μπλοκάρει τίποτα!!
T.W.Is.M.
QUOTE(Knickerbocker @ Mar 18 2012, 15:09 ) *
Σαν rookie (όχι δε σου φαίρνω doughnuts aegeansheed smiley.gif ), να ξεκινήσω λέγοντας πως το γήπεδο έχει κομβική θέση μεταξύ ψησταριών και φούρνου με βουτήματα και κρουασάν. Κρίμα που μείναμε στις μυρωδιές.

Στα μπασκετικά, συγχαρητήρια σε όποιον χώρισε τις 4άδες (μάλλον σε εμάς που αργήσαμε) καθώς ήταν τόσο ίσες που το handicap το στοίχημα δε θα ξεπέρναγε τους 2 πόντους..Ακόμα και ο στερν δε χρειάστηκε να μπλοκάρει τίποτα!!


Οχι τοσο ισες γιατι εμεις δεν ειχαμε ψηλο, ενω οι υπολοιπες ειχαν. Μπορει να υπηρχαν τα υψη, αλλα δεν υπηρχε παιχτης που να κινειται κοντα στο καλαθι. Ολοι παιζαμε στην περιφερεια ή με προσωπο.
Δεν πειραζει, την επομενη φορα θα ειμαστε καλυτεροι(εγω σιγουρα, γιατι χειροτερος δεν μπορω να ειμαι). smile.gif
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Mar 18 2012, 09:32 ) *
(τι παθαίνει κανείς αν είναι co-owner σε ομάδα του Σπύρου laugh.gif,btw Bargnani,West μαμιέστε).


Όντως ο West ήταν κάκιστος χθες :/
Ginobili
j-kidd13-Ginobili-Pierce-Gravedigger ήταν η τετράδα που άφησε το στίγμα της biggrin.gif ,έπαιξε το ωραιότερο και πιο παθιασμένο μπάσκετ,η πιο κοντή ομάδα,όλοι περιφερειακοί και πήραμε σχεδόν όλα τα μονά...χάσαμε ένα από την αξιόλογη τετράδα των Sacarame-aegeansheed-duncan21-Knickerbocker...αλλά ήταν ειδικών συνθηκών...αφού κάτσαμε και παγώσαμε στο κρύο περιμένοντας ένα μονό όπου το μπάσκετ κατακρεουργήθηκε(είμασταν χορτάτοι και ξυρισμένοι όταν κάτσαμε,και όταν σηκωθήκαμε λιμοκτονούσαμε και είμασταν αξύριστοι...) μπήκαμε και έτριζαν τα κόκαλα μας.Περιττό να αναφέρω ότι το συγκεκριμένο μονό που περιμέναμε συμφωνήσαμε όλοι να λήξει στα 15 γιατί αλλιώς....

Και μόνοι μας να παίζαμε...σουτ δεν βάζαμε ούτε με αίτηση.Οπότε αφού σπαταλήσαμε ενάμιση μονό μέχρι να ζεσταθούμε...με περίσσεια αποθέματα ΨΥΧΗΣ και ΠΑΘΟΥΣ κάναμε τρελό come back,το γυρίσαμε και επειδή έχουμε και στόφα νικητή..το καθαρίσαμε icon_headbang.gif
j-kidd13
Εγω παλι εχω να δηλωσω οτι νιτρο-τζινομπιλι αποτυπωσε με ακριβεια τα πεπραγμενα του μητινγκ.
Η ομαδα αν και σοφτ απεδωσε μπασκετ για να το βλεπεις σαν φιλαθλος.... tongue.gif
Αεικινητοι gino-deeger με τον πρωτο να ειναι φοβος και τρομος σε σουτ απο τα 5 μετρα και ασταματητος στα ντραιβ και τον τελευταιο να παιζει αλλα τζος σμιθ-ρασελ ουεστμπρουκ,με απιστευτα ντραιβ.
Εγω και ο κομισαριος της γνωστοτερης ιντερνετικης λιγκας ημασταν λιγο πιο πισω σε αποδοση,αλλα οσο μπορουσαμε βαλαμε το λιθαρακι μας για να συνθεσουμε μια αξεπεραστη 4αδα....
Οσο για κατι 13-1................ειναι απολυτα λογικο οταν καθεσαι και περιμενεις μεσα στο κρυο για 45 λεπτα και βαλε,ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΡ 6-5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
να εισαι πιο κρυος και απο θερμοκρασιες Σιβηριας,σε βαθμο που οταν σηκωθηκαμε να παιξουμε,μετα βιας περπαταγαμε και τα κρακ απο τα κοκκαλα του καθενος εδιναν και επαιρναν.....
Ωστοσο εδω ειμαστε,να (ξανα)αποδειξουμε μελλοντικα στο γηπεδο την αξια της ομαδας......
duncan21
Aχαχαχαχα,παίξανε λέει το ωραιότερο μπάσκετ...ΑΣΤΕΙΑΤΟΡΕΣ!Το 95% των plays τους ήταν iso του Gino ή screen για σουτάκι πάλι του Gino(Ω ΝΑΙ!).Προφανώς η δική μας τετράδα έπαιξε σαφώς καλύτερο μπάσκετ,με κοψίματα στη ρακέτα,pick&roll,κάποιες fancy πάσες(όσες δεν πήγαν άκλαυτες στα σύρματα δηλαδή),ελεύθερα σουτ μετά από split out,παιχνίδι στο low post με τον μάστερ( 69.gif )+κάποιες εκπληκτικές άμυνες από τον ol' school dre miller sheed(κι αυτές μέρος του παιχνιδιού είναι,διάολε πόσο γραφικός,κάνω ανάλυση του παιχνιδιού icon_drunk.gif ).Κοινώς,μαγέψαμε τα πλήθη!

Όσον αφορά την άλλα τετράδα,αποτελούμενη από τον brate T.W.Is.M(γιορτάζει ο Μίλος,στείλ' του ενα μηνυματάκι απ' τα βάθη της καρδιάς σου laugh.gif ),Razorblade fish,korompos#3,φίλος digger με εκπληκτικό-fear the beard-μούσι,δεν είχαν συνοχή σαν ομάδα και στηριζόταν κυρίως σε ατομικές ενέργειες peace.gif .Aναμένεται να παρουσιαστούν πολύ δυνατότεροι την επόμενη φορά.Είχαμε και το ματς απ που όλοι περιμέναμε duncan21-T.W.Is.M αλλά χωρίς ιδιαίτερο trash talking.Ισχυρίστηκε πως δέχτηκε μια αγκωνιά αλλά ούτε καν την κατάλαβα.Κλασσικοί σερβοθεατρινισμοί...

Και κλείνω με το respect στο sacaraka για το κουτσομπολιό που στήσαμε γυρίζοντας σπίτια μας... smiley.gif

υ.γ ΑΛΗΤΕΣ,δεν τιμήσαμε τα Simply Burgers τελικά...
Myria
QUOTE(duncan21 @ Mar 19 2012, 02:21 ) *
Aχαχαχαχα,παίξανε λέει το ωραιότερο μπάσκετ...ΑΣΤΕΙΑΤΟΡΕΣ!Το 95% των plays τους ήταν iso του Gino ή screen για σουτάκι πάλι του Gino(Ω ΝΑΙ!).Προφανώς η δική μας τετράδα έπαιξε σαφώς καλύτερο μπάσκετ,με κοψίματα στη ρακέτα,pick&roll,κάποιες fancy πάσες(όσες δεν πήγαν άκλαυτες στα σύρματα δηλαδή),ελεύθερα σουτ μετά από split out,παιχνίδι στο low post με τον μάστερ( 69.gif )+κάποιες εκπληκτικές άμυνες από τον ol' school dre miller sheed(κι αυτές μέρος του παιχνιδιού είναι,διάολε πόσο γραφικός,κάνω ανάλυση του παιχνιδιού icon_drunk.gif ).Κοινώς,μαγέψαμε τα πλήθη!

Όσον αφορά την άλλα τετράδα,αποτελούμενη από τον brate T.W.Is.M(γιορτάζει ο Μίλος,στείλ' του ενα μηνυματάκι απ' τα βάθη της καρδιάς σου laugh.gif ),Razorblade fish,korompos#3,φίλος digger με εκπληκτικό-fear the beard-μούσι,δεν είχαν συνοχή σαν ομάδα και στηριζόταν κυρίως σε ατομικές ενέργειες peace.gif .Aναμένεται να παρουσιαστούν πολύ δυνατότεροι την επόμενη φορά.Είχαμε και το ματς απ που όλοι περιμέναμε duncan21-T.W.Is.M αλλά χωρίς ιδιαίτερο trash talking.Ισχυρίστηκε πως δέχτηκε μια αγκωνιά αλλά ούτε καν την κατάλαβα.Κλασσικοί σερβοθεατρινισμοί...

Και κλείνω με το respect στο sacaraka για το κουτσομπολιό που στήσαμε γυρίζοντας σπίτια μας... smiley.gif

υ.γ ΑΛΗΤΕΣ,δεν τιμήσαμε τα Simply Burgers τελικά...


Πολυ μεγαλη ζαμπονοτυροπιτα ηταν αυτη...



Ναι ξερω θα φαω βρισιμο..ROULA
duncan21
QUOTE(Myria @ Mar 19 2012, 02:39 ) *
Πολυ μεγαλη ζαμπονοτυροπιτα ηταν αυτη...

Ναι ξερω θα φαω βρισιμο..ROULA

Θα είσαι τυχερή αν είναι μόνο βρίσιμο... icon_tomato.gif
Ginobili
QUOTE(duncan21 @ Mar 19 2012, 00:21 ) *
υ.γ ΑΛΗΤΕΣ,δεν τιμήσαμε τα Simply Burgers τελικά...

Εδώ δεν πήγαμε να τιμήσουμε άλλα πράγματα....
sacarame
Μεγάλο μίτινγκ λοιπόν χτες από όλες τις απόψεις... Με πολύ κόσμο (12 άτομα μετά από καιρό) ,πάθος για την νίκη από όλους, ένταση, hardcoriλα γενικώς όπως είπε και ο Τζίνο....Θα ξεκινήσω με την ατομική κριτική των παικτών, και μετά θα πω τις τοπ στιγμές του μίτινγκ...

Razorblade fish: Έδειξε στοιχεία καλού ball-handler, ενώ έδειξε να έχει και καλή επαφή με το καλάθι,τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με το mid-range σουτ του.. Θετικός και στο drive, αν και είναι γεγονός πως τα μπασίματά του ήταν κάπως σλόου.. Επίσης και με γκρίνια για κάποιες αμφισβητούμενες φάσεις... tongue.gif


T.W.Is.M : Κατ'αρχάς έσκασε στο μίτινγκ όντας παντελώς οφφ-τόπικ...Που πας για μπάσκετ με λευκή φανέλα Μιλαν οεο ;; icon_drunk.gif ...Έκανε το αγαπημένο του παιχνίδι παίζοντας γύρω από το τόξο του τριπόντου και μόλαρε αμέτρητα τρίποντα... Highlight ένα κρεσέντο με τρία σερί τρίποντα, ενώ έβαλε και ένα καθοριστικό στο τελευταίο μονό κάνοντας ντέρμπυ το ματς (20-18) στα μούτρα του duncan21, που του φώναζε συνέχεια Μάρκο Κέσελ... tongue.gif

korompos#3 και "πειρατής" (νικνέημ λόγω του ιδιαίτερου μουσίου) : αθλητικοί και οι 2, έδειξαν καλά προσόντα και μπήκαν σε όλες τις μάχες δείχνοντας υπερβάλοντα ζήλο....

Η τετράδα αυτή, λόγω του ότι δεν είχε ξαναπαίξει μαζί, στηρίχτηκε στον δυναμισμό και το πολύ καλό της φύζικαλ γκέημ. Πάλεψε και κόντραρε όλα τα ματς, όμως τα έχασε στις λεπτομέρειες...

Ρεκόρ 0-4


j-kidd13 : πήρε τρέηντ την τελευταία στιγμή, καθώς ο κομμίσιονερ διέταξε την μετάβαση του στην ομάδα του..Εδειξε έξω από τα νερά του, αλλά προσπάθησε να μην είναι αρνητικός.. Είχε και δύσκολο αντίπαλο να τον μαρκάρει, οπότε δεν μπορούσε να κάνει και πολλά.... tongue.gif

gravedigger : και αυτός έξω από τα νερά του χτες. Η άμυνα του Σιντ πάνω του ήταν εξαιρετική, όμως έδειξε να μην μπορεί να βρει χημεία με το έτερο γκαρντ, τον τζινόμπιλι...Λείψαν από την ομάδα του τα τρομερά του ντράιβ και τα σλάλομ του...

pierce21 : Ο μεγάλος κάπτεν ζήλεψε μάλλον τον Κώστα Μήτρογλου και εμφανίστηκε στο μίτινγκ μετά από κρεπάλη στα μπουζούκια την προηγούμενη νύχτα!!! Για αυτό και μερικές του ενέργειες θύμιζαν τύπο που πετάει γαρύφαλλα στην πίστα..Παρ' όλα αυτά έδειξε να επηρεάζεται από την μεταξύ μας μεσοβδόμαδη κουβεντα, και ήταν πολύ πιο δυναμικός σε όλες τις μονομαχίες του... Εδειξε πολύ καλά στοιχεία στο πικ εν ρολλ, και τελείωσε ιδανικά κάποιες συνεργασίες του με το τζινόμπιλι...

ginobili : Κλασσικός Τζινο...Πάθος, ένταση, τσαγανό και μεγάλα καλάθια. Κουβάλησε την ομάδα του σε όλα τα μονά και ήταν ο πρώτος σκόρερ του μίτινγκ...Ηταν τόσο σημαντικός για την τετράδα του όσο ο Σπανούλης στον φετινό Ολυμπιακό...

Ρεκόρ 3-1


ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΟΥ


knickerbocker : Εμφανίστηκε για πρώτη φορά σε μίτινγκ και κέρδισε τις εντυπώσεις.. Με φανέλα Sprewell έδειξε από νωρίς τα διαπιστευτήριά του... Αέρινος, εξαιρετικός στις επιλογές του, δεν εκβίασε προσπάθειες ενώ προσέφερε σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού.... Γενικά ήταν ένας all-around forward και βοήθησε με τον τρόπο του να έχει απόλυτο balance η τετράδα μας..

duncan21 : τερελοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.... Ιδανικό ματς από τον Τζόναρο, ήταν το πρόσωπο της τετράδας και έδωσε χαρακτήρα ΝΒΑ και στριτμπολ στην ομάδα... Εβαλε τα σουτάκια του, έδωσε μερικές εξαιρετικές πάσες, έβγαλε εις πέρας σε εξαιρετικό βαθμό το πιο δυσκολο μαρκάρισμα ( να μαρκάρει τον τζίνο) ενώ τα ποσταρίσματά του ήταν για βιντεοσκόπηση και να σταλούν στον Λεμπρόν για να δουν πως είναι να παίζεις σωστά στο λόου ποστ. Είχε και μερικές no look ασσίστ που θύμισαν τον Μίλος.. Οι κρόσοβερ του ήταν καλτ στοιχείο και προκάλεσαν θαυμασμό αλλά και γέλιο ( όταν κατέληγαν σε κοντρόλ με τα πόδια tongue.gif ) ..Μάλιστα δεν μάσησε όταν σε δυο φάσεις δέχτηκε το κράξιμο από τους παλιούς της ομάδας για 2 κακές επιλογές του, και συνέχισε ακόμα καλύτερος...

aegeansheed : Νομίζω ότι εχει εξελιχτεί στον καλύτερό αμυντικό εξολοθρευτή του φόρουμ. Θύμισε Gary "the glove " Payton καθώς πέρασε χειροπέδες σε όποιον μάρκαρε...Digger kai Razor δεινοπάθησαν από τα τρελά πλάγια βήματα του aegean. Επιθετικά μας έδειξε χτες ότι διαθέτει και καλό σουτάκι ( με το κλασσικό του sloooooooooooooooooooooooow release που θυμίζει σκακιστήtongue.gif ) ενώ οι συνεργασίες μας έχουν απλά περάσει σε άλλο επίπεδο....Αφιέρωσε και το floater στον τζινόμπιλι...


Για μένα δεν θα πω πολλά.. Νομίζω υπήρξα το μυαλό της ομάδας. Μπρίζωνα τους συμπαίκτες όταν τους εβλεπα να πέφτουν, ηρεμούσα το παιχνίδι μας όταν έπρεπε και επίσης είχα κάποια πολύ καλά τελειώματα και πάσες...

Ρεκόρ 3-1


Πάμε στο τοπ 5 τώρα




Νούμερο 5
: Στο πρώτο μονό με την ομάδα του Razor , οι άμυνες και το πάθος είχαν τον πρώτο λόγο..Οπότε για κανά τέταρτο-εικοσάλεπτο κανείς μας δεν μπορούσε να θυμηθεί ακριβώς το σκορ... icon_drunk.gif Εκεί έπρεπε να είναι ο αντμιν μας για να φωνάξει " ΠΕΣ ΤΟ ΣΚΟΡ" (οι γνώστες ξέρουν)

Νούμερο 4 : Duncan21 με το που σκάει στο μίτινγκ, ξέρει ότι είναι ο πιο μικρός και ως πιτσιρικάς πρέπει να τον χώσουμε σε αγγαρεία, οπότε μου φωνάζει κατευθείαν : " Στελιο δεν πάω για νερά που να χτυπιέσαι!!!! "

Νούμερο 3 : Μόλις ο pierce21 ανακοίνωσε ότι έχει μαζί του ΚΑΙ ΠΑΛΙ την επική κορδέλα, τα πάντα σταμάτησαν να κινούνται. Οι μπάλες δεν έσκαγαν , τα κορμιά δεν ίδρωναν, τα βλέμματα όλα ήταν στραμμένα σε ένα σημείο και όλοι σαν ιεροτελεστεία περίμεναν ευλαβικά να τοποθετηθεί το έμβλημα στο κρανίο του κάπτεν..Μετά ακολούθησαν τα γνωστά ΟΛΕ

Νούμερο 2 : Κλασσική αγαπημένη συζήτηση μετά το τέλος και του τελευταίου μονού όπου λέμε για διάφορα γλυκά και ζαχαροπλαστεία..Αγαπημένο όλων, το μιλφέι.... smiley.gif

Νούμερο 1 : Προφανώς η φάση που περιγράφει ο Κωστής με τον pierce21... Συμπληρώνω απλά το σκηνικό όπου ο Αρης ενώ είναι πεσμένος αναλύει το σκηνικό κάπως έτσι...Μπαίνω έτσι , κάνω αύτη την τρίπλα βρίσκω δεξί μπούτι , πέφτω με το αριστερo κάνω ενα διπλό άξελ γύρω από τον εαυτό μου και.......... εξάρθρωση αυχένα !!!!!!!!!! ΘΕΟΣ 77.gif 77.gif

Δεν θα αποκαλύψω τι του ψιθύρισα όμως και επανήλθε ντούρος.... smiley.gif


QUOTE(Ginobili @ Mar 19 2012, 01:18 ) *
j-kidd13-Ginobili-Pierce-Gravedigger ήταν η τετράδα που άφησε το στίγμα της biggrin.gif ,έπαιξε το ωραιότερο και πιο παθιασμένο μπάσκετ,η πιο κοντή ομάδα,όλοι περιφερειακοί και πήραμε σχεδόν όλα τα μονά...χάσαμε ένα από την αξιόλογη τετράδα των Sacarame-aegeansheed-duncan21-Knickerbocker...αλλά ήταν ειδικών συνθηκών...αφού κάτσαμε και παγώσαμε στο κρύο περιμένοντας ένα μονό όπου το μπάσκετ κατακρεουργήθηκε(είμασταν χορτάτοι και ξυρισμένοι όταν κάτσαμε,και όταν σηκωθήκαμε λιμοκτονούσαμε και είμασταν αξύριστοι...) μπήκαμε και έτριζαν τα κόκαλα μας.Περιττό να αναφέρω ότι το συγκεκριμένο μονό που περιμέναμε συμφωνήσαμε όλοι να λήξει στα 15 γιατί αλλιώς....

Και μόνοι μας να παίζαμε...σουτ δεν βάζαμε ούτε με αίτηση.Οπότε αφού σπαταλήσαμε ενάμιση μονό μέχρι να ζεσταθούμε...με περίσσεια αποθέματα ΨΥΧΗΣ και ΠΑΘΟΥΣ κάναμε τρελό come back,το γυρίσαμε και επειδή έχουμε και στόφα νικητή..το καθαρίσαμε icon_headbang.gif



ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΛΑ ΓΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
χαχαχαχαχαχα
χ
α
χα
χ
αχα
χα
χ
αχ
α
χ
χ
χαχαχαχαχα

χα
χ
α
χα
χα
χαχα

χαχα
αχα

χα!!!


Ωραίο μπάσκετ λέει... Μια ομάδα που 8 στις 10 επιθέσεις ξεκίναγαν , πέρναγαν και τελειώναν στον ίδιο παίκτη χωρίς καμία εναλλαγή πάσας, δεν λέγεται ωραίο μπάσκετ..Λέγεται μπάσκετ 3ης δημοτικού όπου απλά δίνουμε την μπάλα σε αυτόν που φτάνει το στεφάνι για να κερδίσουμε....8 στα δεκα τα πλέις σας ήταν πασα στον Τζίνο , ένα σκριν και σουτάκι του από τα 5,5 μέτρα..Κλάιν. Οι άλλες 2 στις 10 ήταν μια ο αρης που αμόλαγε αετό ή τελείωνε από κοντά και ή άλλη ήταν κάνα τρίποντο από τζίνο ή κιντ...Κατ' αρχάς αχρηστέψατε το υπερόπλο που λέγεται Digger που δεν ακούμπησε μπάλα στην επιθεσή σας....

Η ομάδα μας ήταν μακράν της δεύτερης η πιο θεαματικότερη...Ανάποδα λέι απς, πάσες εξαιρετικές, κροσόβερς, μπασίματα, circus shots, behind the back passes...Μέχρι και απίστευτες αμυντικές περιστροφές είχαμε σε κάποιες στιγμές....Μέχρι και ο τζίνο παραδέχτηκε από τον πάγκο ορισμένες μαγείες μας

Επίσης στο ματσάκι το μεταξύ μας το πρώτο, το σερί 13-1 τα λέει όλα....ΤΟΤΑΛ ΜΠΑΣΚΕΤ σε εκείνο το σημείο από την ομάδα μου ΠΟΥ ΕΚΡΥΨΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ...Αυτές οι δικαιολογίες για πάγωμα κλπ κλπ είναι για γατάκια....Κι εμείς κάναμε αρκετή ώρα στον πάγκο μετά αλλά το μεταξυ μας το χάσαμε στις λεπτομέρειες....


Απλά και ξάστερα...Να μάθετε να στε δίκαιοι...Και οι 2 ομάδες ηταν τέρα μπομπα,απλά εμεις είμασταν ΥΠΕΡΜΠΟΜΠΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!
duncan21
77.gif 77.gif 77.gif στους συμπαίκτες μου για τα ποστ τους.Ευφυέστατα,σαρκαστικά και άκρως χιουμοριστικά.Τhat's the spirit guyz!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.