Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
10karo
καλημέρα σε όλους...

....ΠΛΑΤΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 82-70.....

....3 σημαντικές απουσίες, πολλά χαμένα σουτ (τουλάχιστον 10 lay up) κ βολές όταν τα πιτσιρίκια τα έβαλαν σχεδόν όλα καθώς και μια εκνευριστική κ κακή διαιτησία στέρησαν την νίκη. Ομολογώ πως αναλοθήκαμε πολύ στο να γκρινιάζουμε στους 2 διαιτητές αλλά είχαν απίστευτα σφυρίγματα και μας έβγαλαν εκτός ρυθμού.
....δίκαιη στο τέλος η επικράτηση του Πλάτωνα, μιας ομάδας που εντός έδρας είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα βάζει πάντα κοντά στους 80 πόντους με τον τρόπο που παίζει. Πολλά βάζει μπροστά κ πολλά τρώει πίσω.
gorilakos
Το ζεφυρι τι εκανε?
Smil12
Αγιου Αναργυροι - Αστερας , ηττα του Αστερα με 22 νομιζω. Οι πολλες απουσιες τελικα επαιξαν τον ρολο τους εκτος απο 3 παιχτες που ελειπαν απο την αρχη του παιχνιδιου χασαμε και αλλους 2 κατα την διαρκεια!!!! Με 5 ελειψεις ακομα και ο Παναθηναικος θα ειχε προβλημα χαχαχαχα....
Τελος παντων συγχαρητηρια στην ομαδα των Αγιων Αναργυρων η οποια ειναι μια πολυ πληρης ομαδα οπου στην εδρα της δυσκολα θα χασει!!
Smil12
αλλα αποτελεσματα κανεις?
jsoiler
Ζεφύρι - Διαγόρας (άσσος - ημίχρονο χ)
Θεμιστοκλής - Παιανία (διπλό)
fersteine
Ο Άτταλος έκανε το διπλό στην Πολιτεία , τελικό σκορ 76-77.
Kiddakos
Άγιοι Ανάργυροι - Αστέρας 64-41.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο για ένα ημίχρονο (31-23), με τον Αστέρα να απειλεί κυρίως με σουτ από το τρίποντο και τους Αγίους να φέρνουν τη μπάλα κάτω απ το καλάθι είτε τροφοδοτώντας τους ψηλούς είτε με διηθήσεις από τα γκαρντ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βγήκαν εκτός ρυθμού τελείως και αναλώθηκαν σε άσκοπες επιθέσεις ενώ σε οργανωμένη άμυνα δεν είχαν καθαρό μυαλό και έκαναν πολλά άστοχα σουτ, ενώ το εντυπωσιακό είναι ότι σε κάθε δεκάλεπτο τραυματιζόταν και κάποιος παίχτης τους blink.gif!! Απ την άλλη πλευρά οι Άγιοι έπαιξαν πολύ σωστά τρέχοντας στον αιφνιδιασμό και γυρνώντας την μπάλα στην οργανωμένη άμυνα μέχρι να βρεθεί κάποιος αμαρκάριστος και να βάλει το καλαθάκι. Έτσι το αποτέλεσμα ήρθε φυσιολογικά.

Καλή συνέχεια σε όλους bball.gif.
Smil12
Δεν ειναι για να γελαμε με αυτο φιλε, παιζεις με τον πονο μας οσο εντυπωσιακο κι αν ειναι εχουμε τραυματιστει πολλοι απο εμας και αυτο ποναει!!!
Ειναι μεγαλο προβλημα για εμας και ελπιζω καποια στιγμη επιιτελους να ειμαστε ολοι καλα!!!
Kiddakos
QUOTE(Smil12 @ Nov 30 2008, 18:19 ) *
Δεν ειναι για να γελαμε με αυτο φιλε, παιζεις με τον πονο μας οσο εντυπωσιακο κι αν ειναι εχουμε τραυματιστει πολλοι απο εμας και αυτο ποναει!!!
Ειναι μεγαλο προβλημα για εμας και ελπιζω καποια στιγμη επιιτελους να ειμαστε ολοι καλα!!!



Προφανώς και δεν το έγραψα για πλάκα αυτό, απλά το ανέφερα peace.gif . Πραγματικά όμως δεν έχω ξαναδεί ούτε ξανακούσει κάτι τέτοιο. Μακάρι στον επόμενο γύρω να είστε όλοι καλά και να γίνει ένας καλύτερος αγώνας. Δεν νομίζω να εύχεται κάποιος να χτυπήσει ο αντίπαλος του για να κερδίσει. Καλή συνέχεια.
agge10
Ο θεμιστοκλης εχασε στον ποντο απο την παιανια (40 λεπτα ζωνη) δεν υποβαθμιζω την νικη και δινω συνγχαρητηρια στα παιδια!
Δεν θα σταθω στην διαιτησια για αλλη μια φορα ηταν απαραδεκτη που εδινε τα αντιαθλητικα πολυ ευκολα αλλα στην ομαδα μας οκ δεν παιζουμε και το καλυτερο μπασκετ αλλα δεν ημαστε για 2 νικες και πιστευω η συνεχεια να ειναι καλητερη!!
Τωρα εχουμε ενα δυσκολο παιχνιδι με αστερα!! Καλη σηνεχει σε ολα τα παιδια!!
Smil12
AEK - -ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ τι εγινε?
nikefalin
QUOTE(Smil12 @ Nov 30 2008, 21:43 ) *
AEK - -ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ τι εγινε?

νομίζω δεν έγινε λόγω ελλιπούς φωτισμού
Smil12
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 11
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 11
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 10
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 10
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 10
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 10
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 9
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 9
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 9
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 8
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 7 (1 ΛΙΓΟΤΕΡΟ)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 7 (1 ΛΙΓΟΤΕΡΟ)
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 6
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 6

ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ !!!
gamaik
Βρε παιδιά,οι Άγιοι Ανάργυροι βλέπω πρώτοι?Λέτε να καταφέρουν να ανεβούν? huh.gif
Αλλοπρόσαλος όμιλος,θα χει αγωνία ως το τέλος!
Kiddakos
QUOTE(gamaik @ Dec 3 2008, 23:50 ) *
Βρε παιδιά,οι Άγιοι Ανάργυροι βλέπω πρώτοι?Λέτε να καταφέρουν να ανεβούν? huh.gif
Αλλοπρόσαλος όμιλος,θα χει αγωνία ως το τέλος!



Εσύ γρουσούζη κλείσε το στόμα σου, γιατί και πέρυσι μόλις άρχισες να μιλάς για πρωτιές και ανόδους οι Άγιοι κάνανε την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα και μάλιστα στην έδρα του Νικηφόρου, με τον οποίο παίζουμε την Παρασκευή και μάλιστα μες στην έδρα του blink.gif !!!!!!!
Smil12
Πρωτων οσον αφορα την ανοδο υπαρχουν 6 ομαδες!!! με ενα βαθμο διαφορα στις πρωτες 2 θεσεις αρα ειναι πολυ νωρις για οτιδιποτε!

Δευτερων.... Προβλεψεις:

7η Αγωνιστική

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 1
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ???
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1
agge10
Αστερας-Θεμιστοκλης=2 (με +7 αν δεν κανω λαθος)

Μεγαλη νικη μεσα στον Αστερα για αλλη μια φορα ημασταν ατυχη χανοντας εναν απο τους καλυτερους παιχτες της ομαδα στο 1 λεπτο!
Το παιχνιδι ηταν ντερμπι σχεδον σε ολη την διαρκεια με τον θεμιστοκλη να παιζει πολυ καλη αμυνα σε ολο το παιχνιδι και να βρισκει λυσης στην αμυνα του αστερα!!


Καλη συνεχεια σε ολες της ομαδες!!!
10karo
καλησπέρα και από εμένα...

....ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΖΕΦΥΡΙ 79-58......χωρίς κριτική....αν κ παίξαμε πάλι με ελλείψεις.....ελπίζω να είμαστε όλοι καλά γιατί η συνέχεια είναι δύσκολη....

Kiddakos
Νικηφόρος - Αγ. Ανάργυροι 45-63

Το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο κύλισε ομαλά με τους Αγίους να είναι λίγο καλύτεροι στην επίθεση και τις 2 ομάδες να ακολουθούν την ίδια τακτική περνώντας την μπάλα κυρίως κάτω απ το καλάθι. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ένα απ τα πιο ψυχοβγαλτικά που έχουν παίξει ως τώρα και οι δύο ομάδες, με κακιές επιθέσεις και μεγάλη αστοχία και απ τις 2 πλευρές, αφού συνολικά μπήκαν μόλις 13 πόντοι icon_bored.gif και το ημίχρονο έληξε 23-25 για τους Αγίους. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Άγιοι μπήκαν όμως πολύ δυναμικά στο ματς έπαιξαν δυνατή άμυνα έτρεξαν στον αιφνιδιασμό όσο μπορούσαν και απέναντι σε οργανωμένη άμυνα γύρισαν σωστά την μπάλα, τους βγήκαν και κάποια δύσκολα σουτ υπό πίεση και έφτιαξαν μια δαφορά γύρω στους 13 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Νικηφόρος προσπάθησε να αντιστρέψει την κατάσταση, πίεσε όσο μπορούσε αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν το καθαρό μυαλό, υπομονή στην επίθεση καθώς και τον χρόνο να κυλάει υπέρ τους και έτσι η διαφορά όχι μόνο δεν έπεσε αλλά ανέβηκε κιόλας μιας και στα τελευταία λεπτά οπού το ματς είχε πια κριθεί οι γηπεδούχοι έδειξαν να τα παρατάνε.

Καλή συνέχεια σε όλους. icon_wave.gif
fersteine
Ατταλος - ΑΕΚ Περιστεριου 97 - 60 rolleyes.gif
BILLTSEK
διαγορας-πολιτεια 46-70..
10karo
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 62-78
ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 79-58
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 46-70
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 97-60
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 45-63
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 66-65
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 54-63

Slt
Μηπως γνωρίζει κανεις να μου πει την διευθυνση του γηπεδου της ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ ??
jsoiler
QUOTE(Slt @ Dec 12 2008, 00:43 ) *
Μηπως γνωρίζει κανεις να μου πει την διευθυνση του γηπεδου της ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ ??


Μπες www.eska.gr
Kiddakos
Τι συμβαίνει ρε παιδιά?? Δεν βλέπω κίνηση στο τόπικ την τελευταία εβδομάδα!!! Τόσο ασυγκίνητους σας έχει αφήσει αυτή η αγωνιστική???? Μα ούτε ένα σχόλιο, ούτε μία πρόβλεψη?!?!?!?!?!?!?! icon_drunk.gif
Smil12
QUOTE(Kiddakos @ Dec 12 2008, 01:34 ) *
Τι συμβαίνει ρε παιδιά?? Δεν βλέπω κίνηση στο τόπικ την τελευταία εβδομάδα!!! Τόσο ασυγκίνητους σας έχει αφήσει αυτή η αγωνιστική???? Μα ούτε ένα σχόλιο, ούτε μία πρόβλεψη?!?!?!?!?!?!?! icon_drunk.gif



Aσε εχει πεσει πολυ η κινηση γενικα οχι μονο τωρα.
Αντε να κανουμε καμια προβλεψη και να πουμε και κανα νεο για τις ομαδες μας μηπως και ενεργοποιηθουμε ξανα ολοι και αρχισουμε να γραφουμε.

8η Αγωνιστική

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2


Εμεις στον Αστερα για αλλη μια φορα θα εχουμε ελληψεις, γεγονος που μας εχει ριξει και στην βαθμολογια, αλλα αυτο πια δεν αποτελει ειδηση!!!
Καλη αγωνιστικη σε ολους και να γινουν ποιοτικα παιχνιδια....

top_thanos_90
μεγαλα ματς αναμενονται σε πολιτεια κ νεα ιωνια σημερα κατα την γνωμη μου

καλη αγωνιστικη σε ολους κ χωρις τραυματισμους

plat
QUOTE(top_thanos_90 @ Dec 12 2008, 15:14 ) *
μεγαλα ματς αναμενονται σε πολιτεια κ νεα ιωνια σημερα κατα την γνωμη μου

καλη αγωνιστικη σε ολους κ χωρις τραυματισμους



Είχες δίκαιο.

ΙΩΝΙΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ 2 στην παράταση

Smil12
QUOTE(plat @ Dec 12 2008, 23:46 ) *
Είχες δίκαιο.

ΙΩΝΙΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ 2 στην παράταση



Πολυ καλο παιχνιδι ρε φιλε οντως
εισαστε με διαφορα η πιο δυνατη ομαδα που εχουμε παιξει!!!
ποιος ησουν?
plat
QUOTE(Smil12 @ Dec 12 2008, 21:58 ) *
Πολυ καλο παιχνιδι ρε φιλε οντως
εισαστε με διαφορα η πιο δυνατη ομαδα που εχουμε παιξει!!!
ποιος ησουν?


αυτός που έκανε τα λιγότερα. Ο προπονητής.
peter
Κάκιστη εμφάνιση της Πολιτείας και ήττα (δίκαιη) απο την Ολυμπιάδα 56-71 (νομίζω)!
Πολύ καλή ομάδα,η ομάδα του Παπάγου με κατεύθυνση στο παιχνίδι της(σημάδευε σωστά και πολύ τον ψηλό νμρ12) και σωστή αντιμετώπιση στα "ατου" της Πολιτείας!Πολύ μεγάλο εργαλείο ο νμρ13!
Όσο για μας..θάλασσα!!Τυχαία πράγματα...αλλά αν δεν κάνεις προπόνηση..έτσι θα είναι!

Όσο για μένα,θέλω να ελπίζω οτι η γονατία που δεν μου επέτρέψε να παίξω,αλλά και αυτή τη στιγμή δεν μου επιτρέπει να πάω στη δουλεία μου,απο το νμρ 12 ήταν καταλάθος!!
Καλή συνέχεια σε όλους...
10karo
καλησπέρα και από εμένα...

...ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 56-71......χωρίς να θέλω να μειώσω κανέναν κ ειδικά τα παιδιά της Πολιτείας, νομίζω πως σήμερα περάσαμε πολύ πιο εύκολα απ΄ότι περιμέναμε.....με καλή άμυνα στα ατού της Πολιτείας, πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και πολύ καλό μπάσκετ κατά διαστήμαα που το χαρήκαμε όλοι.....και όλα αυτά παρόλο που παίζαμε ξανά με 2 σοβαρές απουσίες και τον ιό της γρίπης να έχει χτυπήσει την μισή ομάδα. Δεν ξέρω τι να πω για τους συμπαίχτες μου, είναι όλοι άξιοι συγχαρητηρίων, φοβερή ενέργεια και καθαρό μυαλό σχεδόν σε όλα τα ματς έως τώρα......νομίζω (και το χω ξαναπεί) πως δεν υπάρχει τπτ άλλο παρά μόνο η άνοδος για εμάς φέτος. Η συνέχεια στο ΠΑΠΑΓΟΣ GARDEN.....

...peter....
...να είσαι 100 % σίγουρος πως η γονατιά ήταν τυχαία....εξάλλου αν παρατήρησες ακόμα και ο διαιτητής δεν έδωσε φάουλ.....
Smil12
QUOTE(plat @ Dec 13 2008, 00:34 ) *
αυτός που έκανε τα λιγότερα. Ο προπονητής.

Γιατι τα λιγοτερα εισαστε για μενα η καλυτερη ομαδα που εχουμε παιξει μεχρη σημερα.
Δεν πιστευω πως θα ξαναχασετε μεσα στην εδρα σας τουλαχιστον.
(ειμαι το 15)
Slt
Εύκολη νίκη του Πλάτωνα στην Παιανία...Σε όλο τον αγώνα ο Πλάτωνας ήταν μπροστα χωρις να κινδυνεύσει και νίκησε δίκαια...Δεν θυμάμαι ακριβως το σκορ αλλα η διαφορα ήταν λίγο γύρω στους 15 ποντους αν δεν κάνω λάθος..
fersteine
Aτταλος - Νικηφορος 69-55
triponter
ρε ημαρρρτττττττττοοοοννν....

ο παππους το 10 το καλο οδηγει την Ολυμπιαδα στην ανοδο????

ρε δεν ειμαστε καλα..!!!! μπραβο ταγαρακια ! ! ! ! !
10karo
...το σχέδιο μου πάει όπως το χω υπολογίσει Σταύρο......ονειρεύομαι μια τελευταία χρονιά με την παλιά καλή παρέα πίσω (κ εννοώ ΚΑΣ-ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟ-ΕΣΕΝΑ-ΣΗΜΟΠΟΥΛΟ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟ- ΤΣΕΛΙΟ...ήδη το πρώτο βήμα φαίνεται να γίνετε με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιστροφή του ενός από αυτούς....ονόματα δεν λέμε ακόμα...) σε συνδιασμό με τα πιτσιρίκια!!!....κ στο τέλος θα κρεμάσουμε όλοι εμείς οι παππούδες τα παπούτσια μας στην οροφή του SALOON!!!....και θα αφήσω την ομάδα στα έμπειρα χέρια του Τεό.....smile.gifsmile.gifsmile.gif....
taper
QUOTE(to 10 to kalo @ Dec 13 2008, 06:16 ) *
...το σχέδιο μου πάει όπως το χω υπολογίσει Σταύρο......ονειρεύομαι μια τελευταία χρονιά με την παλιά καλή παρέα πίσω (κ εννοώ ΚΑΣ-ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟ-ΕΣΕΝΑ-ΣΗΜΟΠΟΥΛΟ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟ- ΤΣΕΛΙΟ...ήδη το πρώτο βήμα φαίνεται να γίνετε με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιστροφή του ενός από αυτούς....ονόματα δεν λέμε ακόμα...) σε συνδιασμό με τα πιτσιρίκια!!!....κ στο τέλος θα κρεμάσουμε όλοι εμείς οι παππούδες τα παπούτσια μας στην οροφή του SALOON!!!....και θα αφήσω την ομάδα στα έμπειρα χέρια του Τεό.....smile.gifsmile.gifsmile.gif....


θέλω και εγώ
triponter
εσυ εισαι ασχετος...κατσε στα αβγα σου ! smile.gif smile.gif smile.gif: smile.gif smile.gif smile.gif

ή άλλη άποψη βεβαια λεει οτι εχεις γινει τοσο καλος, που σιγουρα θα μου φας την θεση...ακομα και τριποντα σουταρεις καλυτερα απο εμενα...οποτε παλι κατσε στα αβγα σου ! ! !
................................................................................
.

Στεφ θα γινει αυτο καποια στιγμη πριν κρεμασουμε τα παπουτσακια μας...και ειμαι σιγουρος οτι θα φυγουμε με τις καλυτερες αναμνησεις ! ! ! ( το ιδιο και οι αντιπαλοι μας wink.gif wink.gif wink.gif )
................................................................................
................................
Kiddakos
Θεμιστοκλής - Άγιοι Ανάργυροι 35-65.

Άλλο ένα εύκολο βράδυ για την ομάδα των Αγίων, που αυτή τη φόρα διορθώσαν τα λάθη του προηγούμενου ματς (ριμπάουντ και ανορθόδοξες επιθετικές προσπάθειες) και είχαν πλήρη έλεγχο του αγώνα, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 9-21 για τους φιλόξενούμενους. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Άγιοι χαλάρωσαν επιθετικά ενώ ο Θεμιστοκλής προσπαθησε να πιέσει στην άμυνα και το κατάφερε ως ένα σημείο κλέβοντας δυο-τρεις φορές την μπάλα απο τα γκαρντ των Αγίων. Παρόλα αυτά η διαφορα δεν έπεσε αισθητά και το ημίχρονο έληξε 21-31 για τους Αγίους. Για ένα ακόμα όμως τρίτο δεκάλεπτο οι Άγιοι μπήκαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο και τα έδωσαν όλα σε άμυνα και επίθεση (απ'ότι φαίνεται είναι το ''καλό'' τους δεκάλεπτο) έκλεψαν πολλές φορες την μπάλα στην άμυνα ένω στην επίθεση ήταν εξαιρετικά εύστοχοι κάτω απ το καλάθι αλλά και απ τα 6.25. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο προπονητής των φιλοξενούμενων όταν σε αντιαθλητικό φάουλ που δώθηκε στον Θεμιστοκλή, διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή έφαγε τεχνική ποινή στην συνέχεια τον έβρισε και αποβλήθηκε. Οι Άγιοι σούταραν 6 βολές σκόραραν στην επόμενη επίθεση και η διαφορά εκτοξεύτικε στους 22 πόντους. Το τέταρτο δεκάλεπτο απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα και ο προπονητής των Αγίων βρήκε την ευκαιρία να ρίξει στο παιχνίδι παίκτες που είχαν λιγότερο χρόνο συμετοχής σε προηγούμενα παιχνίδια και εέτσι το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε όπως έγραψα στην άρχη.

Καλή συνέχεια σε όλους. blove.gif
aekperister
Γεια σας παιδιά, γιατί μικροί και μεγάλοι είμαστε όλοι παιδιά, μήπως γνωρίζετε χθεσινοβραδινά αποτελέσματα από τον 1ο όμιλο Γ΄ΕΣΚΑ? Επίσης θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει κάποιο σάιτ η blog που να ασχολείται με θέματα από τη Γ' ΕΣΚΑ?
aekperister
Αρκετά δυνατό παιχνίδι χθες βράδυ στα "Δίδυμα" στο Περιστέρι όπου η ...μισή ΑΕΚνίκησε δύσκολα το Διαγόρα. Η περιστεριώτικη ομάδα κατέβηκε με πέντε άνδρες και επτά εφήβους αφού η ...παλιοφρουρά των ανδρών (Παλτόγλου, Ευθιμιόπουλος, Καρυώτης κλπ.) είναι δυσαρεστημένη από την αντιμετώπιση της διοίκησης σε θέματα οργάνωσης και κινίτρων και απείχε από τον αγώνα. Τώρα όμως? Στα μέσα της σεζόν? Παρόλα αυτά οι εναπομείναντες παίκτες, με την άξια συμπαράσταση και βοήθεια των ταλαντούχων εφήβων μας νίκησε δύσκολα αν και προηγήθηκαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και με 19 πόντους. Λίγο η αστοχία στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, λίγο η απειρία και το άγχος των πιτσιρικάδων παραλίγο ο Διαγόρας να κάνει ...σεφτέ σε νίκες στο πρωτάθλημα. Καλό θα ήταν να λογικευθούν παίκτες και διοίκηση και να ρίξουν νερό στο κρασί τους, να τα βρουν και να ...δείξουν το δρόμο στους εφήβους για την ανδρική ομάδα και να είναι όλοι σίγουροι ότι σε λίγα χρόνια με το υλικό που υπάρχει θα έρθουν πολύ καλύτερες στιγμές για τον ιστορικό σύλλογο του Περιστερίου.
agge10
Μετα το 2 στον αστερα ακολουθησε μια κακη ηττα απο τους αγιους το παιχνιδι πολυ κακο ποιοτικα με τους διαιτητες να κανουν οτι θελουν για μια ακομα φορα!!!

Θελω να δωσω συγχαρητηρια στην ομαδα τον αγιων που εχει απο τους καλυτερους ψηλους της κατηγοριας και γενικα πολυ καλη ομαδα!!

Καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!

Anaz
QUOTE
Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο προπονητής των φιλοξενούμενων όταν σε αντιαθλητικό φάουλ που δώθηκε στον Θεμιστοκλή, διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή έφαγε τεχνική ποινή στην συνέχεια τον έβρισε και αποβλήθηκε.
Tων γηπεδουχων μαλλον ηθελες να πεις..?
Kiddakos
QUOTE(Anaz @ Dec 14 2008, 23:02 ) *
Tων γηπεδουχων μαλλον ηθελες να πεις..?



Έχεις δίκιο, των γηπεδούχων. Ευχαριστώ για την διόρθωση.
10karo
καλημέρα σε όλους......ας κάνω εγώ την αρχή ....

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1

...καλή αγωνιστική σε όλους.....
Smil12
9η Αγωνιστική

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 1
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1

καλη αγωνιστικη σε ολους.
jsoiler
9η Αγωνιστική

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 2
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
Ilias7
Καλημέρα!! Καλή Αγωνιστική!!

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 2
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 1
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
plat
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΙΩΝΙΑ 1

Δίκαιη νίκη των Αγίων που απέδειξαν γιατί είναι πρώτη. Το άθλημα είναι ομαδικό και σήμερα έδειξαν ότι έχουν δουλέψει σαν ομάδα και στην επίθεση και στην άμυνα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.