Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Ilias7
Αστέρεας Περιστερίου-Διαγορας 1
lazy
Κτησιφώντας-Ολυμπιάδα 46-49. Απ ότι έμαθα οι Άγιοι κέρδισαν καμιά 10αρια στο ντέρμπυ το ίδιο και ο Πλάτωνας, χωρίς να ξέρω όμως το σκορ
10karo
καλησπέρα σε όλους......όπως έγραψε κ ο lazy.....κερδίσαμε 3 πόντους την Παιανία......

.....με -4 παίχτες (για διαφορετικούς λόγους ο καθένας) κ το πολυεργαλείο μας να τραυματίζεται στα 2 πρώτα λεπτά.....με μια Παιανία πλήρη νομίζω.......κ μια διαιτησία σοκαριστική σε κάποια σημεία.....νομίζω πως κάναμε άθλο χτες.

....τα παιδιά της Παιανίας πήγαν το παιχνίδι στη δύναμη κ στη μουρμούρα στην αρχή αλλά είμασταν πάντα μπροστά στο σκορ. Η διαιτησία έκανε εκατέρωθεν λάθη αλλά αυτά που σφύραγαν κ δεν σφύραγαν σε μας ήταν απίστευτα. Μιλάμε για πράγματα που δεν τα βλέπεις ούτε στα παιδικά πρωταθλήματα. Κ οι συγκεκριμένοι κύριοι πάντα έτσι σφυρίζουν.....τόσα χρόνια τώρα δεν μου έχουν αποδείξει το αντίθετο. Συγχαρητήρια στους συμπαίχτες μου για το πάθος που έδειξαν. Τέτοιες νίκες φτίαχνουν χαρακτήρες κ αποτελούν οδηγό για το μέλλον. Τέτοιες νίκες μας φέρνουν πιο κοντά σαν συμπαίχτες κ σαν ομάδα. Κ πάλι συγχαρητήρια στα παιδιά.....
fersteine
Παρακολουθησα το παιχνιδι Αγ.Αναργυροι - Ατταλος . Μέχρι το 1ο ημιχρονο ο Ατταλος επαιζε πολυ καλα , οργανωμενα και ήταν μπροστα στο σκορ με το 7 να δινει ρεστα. Όπως τον βλεπαμε στα τελευταια παιχνιδια. Ξαφνικα στο 2ο ημιχρονο μια αλλη ομαδα μπηκε στο γηπεδο χωρις οργανωση , ο καθενας εκανε οτι ηθελε, χωρις να αλλαζουν πανω απο 2 πασες στην επιθεση και στην αμυνα απλα τραγικοι. Σκετη απογοητευση. Η ήττα επήλθε λογικά χωρίς αντίσταση. Οι Αγ.Αναργυροι πιο οργανωμενοι κέρδισαν τελικά εύκολα. Πραγματικα ειναι να απορει κανεις το τι αλλαξε σε ενα ημιχρονο.
maskot13
Παρακολουθησα κι εγω το παιχνιδι των Αγιων με τον Ατταλο.Ηταν ενα πολυ ωραιο παιχνιδι,αλλα οι Αγιοι καλυτεροι,πηρανε δικαια τη νικη!Ειδικα στο 2 ημιχρονο επαιξαν πολυ καλη αμυνα.Το νουμερο 10 στο 1 ημιχρονο και το νουμερο 9 στο 2 εδιναν ρεστα.Η ομαδα των Αγιων ηταν ΟΜΑΔΑ με κεφαλαια γραμματα και ηθελαν περισσοτερο το παιχνδι.Δικαια ειναι στη πρωτη θεση! blove.gif blove.gif
Milan_Tomic
Συμφωνώ κι εγώ με τους από πάνω! Οι 2 ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Το πρώτο άνηκε στον Άτταλο και το δεύτερο στους Αγίους. Κλειδί για μένα η ασφυχτική άμυνα που έπαιξαν οι Άγιοι πάνω στο 5 του Αττάλου που μαζί με το 7 είναι ...το 90% της ομάδας. Τον έκλειναν μονίμως 2 παίκτες (ενίοτε και 3!) με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρεί χώρους για ελεύθερα σουτ που είναι και το δυνατό οτυ σημείο. Όσο είχε δυνάμεις όμως το 7, η ομάδα του Καματερού είχε άνετα το προβάδισμα. Η ...πτώση ξεκίνησε όταν (φυσιολογικά!) κουράστηκε το παλικάρι (μαζί με το 5 έπαιξαν 40'!!! -λάθος τραγικό για 'μένα το να μην πάρουν ανάσες, δείχνει και έλειψη πάγκου...-)...

Συμπέρασμα απ' τις 2 αναμετρήσεις για φέτος των 2 ομάδων είναι οτι η μεγάλη τους διαφορά είναι στον πάγκο. Όπου η μια ομάδα έχει αξιόπιστες λύσεις(Άγιοι) ενώ η άλλη(Άτταλος) οχι...

Δίκαια πρώτοι λοιπόν οι Άγιοι Ανάργυροι.

Πολύ έξυπνη η κίνηση του ορισμού ΕΜΠΕΙΡΩΝ διαιτητών μεγαλύτερης κατηγορίας (Α2!), τα πήγαν πολύ καλά σε ένα μεγάλο ντέρμπυ...

Πρώτη φορά είδα τόσο κόσμο σε γήπεδο της Γ' ΕΣΚΑ! Κατάμεστο το κλειστό των Αγίων! Μπράβο...(αν έλειπαν και τα lazer...ΕΛΕΟΣ δλδ...)
Kiddakos









Αυτό για όσους θεωρούσαν τους Αγίους τυχερούς. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
eddo
καλημερα παιδια...

πολυ σωστη η αποψη και των 3 παιδιων για το ντερμπυ του ομιλου...
θα διαφωνησω μονο στη ελλειψη του παγκου...
απλα θα πω οτι ηταν η διαχειριση του παιχνιδιου λαθος...
επρεπε να κανουμε πιο εξυπνο rotation και το 5 και το 7 να παρουν ανασες και να ηρεμησουν οταν η κατασταση το απαιτουσε...
γενικα οντως ειχαμε ενα καλο 1 ημιχρονο αλλα στο 2 καναμε βιαστικες επιθεσεις αλλα και καποια ευκολα καλαθια που δεν μπηκαν μας αγχωσαν...
εξαιρετικη η αμυνα των αγιων αλλα και πολυ καλα τα σουτ αφου γινονταν ελευθερα...

εξαιρετικη επισης η διαιτησια των δυο παιδιων 41.gif 41.gif (με τον εναν να θυμιζει διαιτητη ποδοσφαιρου στις εντονες παρατηρησεις του για τα δυο παιδια απο αγιους και ατταλο να κοψουν τις βουτιες smiley.gif )
καλο παιδι και εξαιρετικος διαιτητης!!!

εμεις στον ατταλο πρεπει να μαθουμε απο αυτην την ηττα και να συνεχισουμε στον 2ο γυρο με το ιδιο κεφι οπως τον 1ο...


Υγ...μετα απο ηττα τον αγιων στην αρχη καναμε σερι νικων...
προσοχη λοιπον σε αυτους που θα γλυκοκοιταξουν την 2η θεση... smiley.gif smiley.gif


καλη συνεχεια στο πρωταθλημα για ολους...
arkoudas
QUOTE(Anaz @ Feb 3 2009, 12:27 ) *
Φίλε maskot13 τις εικοσάρες τις ρίχνουν στην τύχη και με ζόρι. Ωραία εικοσάρα έριξαν στην Ολυμπιάδα... Δεν παίζω πουθενά άπλα σκοτώνω τις ώρες μου πηγαίνοντας να βλέπω τα παιχνίδια τους. Μετά την Παρασκευή δεν θα ξαναπάω. Θα πηγαίνω να βλέπω μόνο τους πρώτους......

Οι δήθεν πρώτοι είναι πια μόνοι πρώτοι...Χαιρετίσματα...Πάντως αν θες μπορείς να ξαναέρθεις στο τελευταίο εντός των Αγίων να πιείς σαμπάνιες..Είσαι ευπρόσδεκτος..!


Ανεξάρτητα πάντως από την έκβαση του αγώνα με τους Αγίους,θεωρώ πολύ δύσκολο ο Άτταλος να μην ανεβεί κατηγορία..καλή ομάδα.
fersteine
Το θεμα ειναι γιατι στο 2ο οι επιθεσεις γινονταν βιαστικα χωρις να αλλαξετε μια 2η πασα και αμεσως αψυχολογητα σουτ που ηταν φυσικο να μην εχουν τυχη. Συγνωμη φιλε μου αλλα η ομαδα του Ατταλου στο 2ο ημιχρονο ηταν καφενειο και ολοι θελατε να γινετε ηρωες.

Όσον αφορά στην έλλειψη του πάγκου που διαφώνησες όλοι έβλεπαν πως χωρις το 5 και το 7 να παιρνουν πρωτοβουλιες , οι υπολοιποι ηταν κατωτεροι ποιοτικα σαν παικτες και στο 2ο που ανελαβαν ολοι οι υπολοιποι πρωτοβουλιες ηρθε φυσιολογικα η ηττα. Πάντως ο παγκος των Αγιων καμια σχεση με του Ατταλου κλάσσης ανώτερος.
maskot13
Απλα ρε φιλε fersteine,οι Αγιοι ειναι καλυερη ομαδα απο τον Ατταλο....
10karo
καλημέρα....τα αποτελέσματα...

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 95-64
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 46-49
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 59-46
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 78-67
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 57-55
Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 59-44
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 88-83

κ η επόμενη αγωνιστική...

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
10karo
αρχίζω πάλι πολύ νωρίς....

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ .....................2 (αν κατέβει με την ίδια σύνθεση...άνετα)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ...............1 ( για πολλούς κ διάφορους λόγους που έχουν να κάνουν με το ματς του α γύρου.....κ επειδή εντός δεν χάνουμε από κανέναν......ακόμα κ 5 άτομα να κατέβουμε)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ......................2 (ξερό διπλό)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ..............1 (ξερός)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ...............1 (φαίνετε ανεβασμένη η ΑΕΚ)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ........................2 ( ευελπιστώ σε άσσο κ ελπίζω ο peter με την παρέα του να με διαψεύσουν)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ..................................1 (νομίζω θα είναι ντερμπάκι...θα ποντάρω στον άσσο όμως)

καλή αγωνιστική σε όλους.....

ΥΓ: κ για τα παιδιά του Άτταλου που ανέφεραν ότι η δεύτερη θέση είναι σχεδόν πιασμένη κ να μην την γλυκοκοιτάμε θα πω απλά πως αν φτάσουμε στο μεταξύ μς ματς να είμαστε σε διαφορά μόνο μιας νίκης....τότε θα την γλυκοκοιτάξουμε υπερβολικά...smile.gif smile.gif smile.gif
gv#10
QUOTE(to 10 to kalo @ Feb 10 2009, 11:37 ) *
αρχίζω πάλι πολύ νωρίς....

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ .....................2 (αν κατέβει με την ίδια σύνθεση...άνετα)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ...............1 ( για πολλούς κ διάφορους λόγους που έχουν να κάνουν με το ματς του α γύρου.....κ επειδή εντός δεν χάνουμε από κανέναν......ακόμα κ 5 άτομα να κατέβουμε)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ......................2 (ξερό διπλό)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ..............1 (ξερός)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ...............1 (φαίνετε ανεβασμένη η ΑΕΚ)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ........................2 ( ευελπιστώ σε άσσο κ ελπίζω ο peter με την παρέα του να με διαψεύσουν)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ..................................1 (νομίζω θα είναι ντερμπάκι...θα ποντάρω στον άσσο όμως)

καλή αγωνιστική σε όλους.....

ΥΓ: κ για τα παιδιά του Άτταλου που ανέφεραν ότι η δεύτερη θέση είναι σχεδόν πιασμένη κ να μην την γλυκοκοιτάμε θα πω απλά πως αν φτάσουμε στο μεταξύ μς ματς να είμαστε σε διαφορά μόνο μιας νίκης....τότε θα την γλυκοκοιτάξουμε υπερβολικά...smile.gif smile.gif smile.gif
Γεια σας και απο μενα,ειμαι ενας παιχτης του Α τταλου που δε ξεκινησε στη βασικη πενταδα και απ οσα ακουω απο εσας ειμαι ενας οχι τοσο ποιοτικος παιχτης οσο το 5 και το 7.Παιδια ειστε πολυ λαθος γιατι εκει που βρισκομαστε τωρα ειναι χαρη στην ομαδικη δουλεια και οχι μονο στην αποδοση των δυο παιδιων.Αν ηταν ετσι να σασταν σιγουροι οτι μονο τεννις θα παιζαν,δε λεω καλο αθλημα και το τεννις αλλα για κεινους που θελουν να παιζουν 1 εναντιον 1 και αυτο δεν ισχυει στην ομαδα μας και αυτο γιατι ο ενας πιστευει και υπολογιζει τον αλλον.Απο κει και περα ο καθενας κρινει οπως θελει απλα εγω μαλλον εχω καταλαβει οτι η ομαδα αποτελειται απο 12 παιχτες,1 προπονητη και 1 βοηθο,ισως εκανα λαθος γιατι ολοι οι υπολοιποι εχετε καταλαβει οτι η ομαδα αποτελειται απ οσους σκοραρουν

Να στε καλα και καλο υπολοιπο
th4
Θα συμφωνησω με των φιλο gv#10
fersteine
Φιλε μου δεν ειπε κανεις οτι η ομαδα αποτελειται μονο απο αυτα τα 2 ατομα. Προφανως ο καθενας που ειναι μελος της ομαδας συμβαλλει με το δικο του τροπο και εχει μεριδιο της επιτυχιας. Αλλα ειναι γεγονος πως αυτα τα 2 ατομα ξεχωριζουν, αυτο δεν ειναι κακο. Οπως και στους Αγιους το 10 , το 9 και το 15 ειναι ατομα που ξεχωριζουν απο τα υπολοιπα. Αυτο δεν σημαινει πως οι αλλοι δεν βοηθούν. Και δεν ειναι το παν το σκοραρισμα σε μια ομαδα. Συμφωνω μαζι σου απλα ετσι οπως γραφεις νομιζω οτι θιγεσαι λιγακι ή μου φαίνεται. Και κατι αλλο να εχεις υποψην σου, οτι σε μια ομαδα ειναι λογικο ολοι οι παικτες να μην βρισκονται στο ιδιο επιπεδο μπασκετικα. Το σημαντικο ειναι ο καθενας να κανει αυτο που μπορει καλυτερα πχ αν δεν εχει εφεση στο σκοραρισμα μπορει να παιξει μια καλη αμυνα, να δωσει μια καλη πασα κτλ. Τότε θα ειναι ο πολυτιμοτερος για την ομαδα του γιατι εδωσε το 100% που μπορει, αν παει ομως να το παιξει σκορερ τοτε και θα εκτεθει ο ιδιος και η ομαδα του δεν θα παει καλα. Γι αυτο ο καθενας πρεπει να κανει αυτο που ξερει καλα κοινως να εχει ενα ρολο στο παιχνιδι που θα τον καθοριζει ο προπονητης.
gv#10
QUOTE(fersteine @ Feb 10 2009, 22:07 ) *
Φιλε μου δεν ειπε κανεις οτι η ομαδα αποτελειται μονο απο αυτα τα 2 ατομα. Προφανως ο καθενας που ειναι μελος της ομαδας συμβαλλει με το δικο του τροπο και εχει μεριδιο της επιτυχιας. Αλλα ειναι γεγονος πως αυτα τα 2 ατομα ξεχωριζουν, αυτο δεν ειναι κακο. Οπως και στους Αγιους το 10 , το 9 και το 15 ειναι ατομα που ξεχωριζουν απο τα υπολοιπα. Αυτο δεν σημαινει πως οι αλλοι δεν βοηθούν. Και δεν ειναι το παν το σκοραρισμα σε μια ομαδα. Συμφωνω μαζι σου απλα ετσι οπως γραφεις νομιζω οτι θιγεσαι λιγακι ή μου φαίνεται. Και κατι αλλο να εχεις υποψην σου, οτι σε μια ομαδα ειναι λογικο ολοι οι παικτες να μην βρισκονται στο ιδιο επιπεδο μπασκετικα. Το σημαντικο ειναι ο καθενας να κανει αυτο που μπορει καλυτερα πχ αν δεν εχει εφεση στο σκοραρισμα μπορει να παιξει μια καλη αμυνα, να δωσει μια καλη πασα κτλ. Τότε θα ειναι ο πολυτιμοτερος για την ομαδα του γιατι εδωσε το 100% που μπορει, αν παει ομως να το παιξει σκορερ τοτε και θα εκτεθει ο ιδιος και η ομαδα του δεν θα παει καλα. Γι αυτο ο καθενας πρεπει να κανει αυτο που ξερει καλα κοινως να εχει ενα ρολο στο παιχνιδι που θα τον καθοριζει ο προπονητης.

Τωρα μιλαςπολυ σωστα και πολυ λογικα.Δεν θιγομαι νομιζω γιατι ξερω καλυτερα τους συμπαιχτες μου και ξερω τι αξιζει ο καθενας.Πραγματικα ειναι πολυ δυνατοι αντιπαλοι.Οτι λεω δε το΄λεω απο κακια απλα πρεπει να ακουστει κ λιγο η ομαδικοτητα,στο μπασκετ το αποτελεσμα ερχεται απ ολη την αμαδα και φυσικα απ τον καθε ρολο του καθενος.Παντως συγνωμη αν εβγαλα εναν εαυτο που δειχνει το οτιδηποτε ασχημο.
fersteine
Ισως και εγω με τα λεγομενα μου να μην εδωσα να καταλαβεις αυτα που εννοουσα. Η ομαδικοτητα ειναι το σημαντικοτερο αλλα το να σκοραρει καποιος αν αυτο ξερει να κανει καλα δεν ειναι υποτιμητικο για τους αλλους , ισα ισα. Και οπως προανεφερα καλυτερος παικτης ειναι αυτος που βοηθαει την ομαδα του να κερδισει με αυτο που μπορει να κανει καλα ειτε αυτο λεγεται σκοραρισμα ειτε ριμπαουντ ειτε αμυνα. Αν παει να κανει περισσοτερα απο αυτα που μπορει δεν θα βοηθησει την ομαδα του. Τα αναφερω αυτα διοτι οπως ειδα το ματς με τους Αγιους ημουν απογοητευμενος απο το 2ο ημιχρονο του Ατταλου αφου ο καθενας πηγαινε να το παιξει σκορερ. Οποιος εμπαινε αλλαγη επαιρνε αμεσως 3 προσπαθειες για σουτ. Συγνωμη φιλε μου αλλα αυτο δεν ηταν εικονα ομαδας. Αυτο το γεγονος συνεβαλε και στην κακη αμυντικη αποδοση αφου οι Αγιοι Αναργυροι ειχαν ευκολα ριμπαουντ μετα απο τα αψυχολογητα σουτ και εβρισκαν ανοργανωτη αμυνα που ηταν ευκολη λεια για αυτους. Τώρα αν θα έπρεπε οι υπόλοιποι παικτες να έχουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής αυτο ειναι θεμα προπονητή, αλλά δεν σημαινει πως επειδη κάποιος δεν παίζει πολύ, πρέπει όταν μπαίνει μέσα να παίρνει με το ζόρι και 5 προσπάθειες επειδή θέλει έτσι να φανεί. Kριμα γιατι απο κανα 2 παιχνίδια του Άτταλου που έχω δει και ισάριθμα των Αγίων πίστευα ότι το διπλό θα μπορούσε να έρθει με λογική και σύνεση.
pg21
Καλησπέρα μάγκες,
Το πλέον λυπηρό είναι να βλέπουν-καταλαβαίνουν-αντιλαμβάνονται το μπάσκετ κάποιοι νέοι ανθρώποι ( γιατί για νέους σας περνάω ) σαν μερικούς παράγοντες ή άσχετους με το άθλημα. Δηλαδή, παίρνω το φύλλο αγώνος, βλέπω τους πόντους του καθενός και ανάλογα έβγαλα τους παιχταράδες και τους συμπληρωματικούς. Μπορεί πλέον να μη βάζω τις 20άρες που έβαζα πιο παλιά αλλά ειλικρινά απορώ με τα σχόλια σας και το μπάσκετ που βλέπετε. Δίκαιη η νίκη των Αγίων σε ένα ματς που οι 2 ομάδες είχαν από 1 ημίχρονο. Άρα δεν μιλάμε για μεγάλες διαφορές ( μην ξεχνάτε πως και στον 1ο γύρο η νίκη των Αγίων ήρθε από το πουθενά με ένα 3ποντο στα τελευταία δεύτερα απ'τα 8 μέτρα ). Όσο για τους πάγκους των 2 ομάδων είναι σίγουρα καλύτερος αυτός του Αττάλου. Το γιατί δεν κερδίσαμε είναι άλλη η αιτία. Δεν θα αναλύσω τους λόγους της ήττας ούτε θα αναφερθώ σε δικαιολογίες ( δεν έχω μάθει να ζω με αυτές ). Συγχαρητήρια στους Αγίους που με την σταθερότητά τους δείχνουν πως τους αξίζει η άνοδος. Καλή συνέχεια σε όλους bball.gif bball.gif bball.gif
fersteine
Ειπες οτι ειναι αλλη η αιτια που δεν κερδίσατε; Ποια ειναι κατα τη γνωμη σου;
pg21
Φίλε fersteine,
Πρέπει να ξεκαθαρίσω πως δεν κάνω καμία μομφή για διαιτησία ( ήταν εξαιρετικοί και οι 2 ). Ειναι καθαρά εσωτερικό το θέμα και επειδή η αιτιολογία με την δικαιολογία δεν απέχει και πολύ φοβάμαι πως αν κάνω μια απλή ανάλυση της ήττας, τότε θα φανεί σαν δικαιολογία. Ένας αγώνας ήταν, παίξαν καλύτερα τα παιδιά στο 2ο ημίχρονο και κέρδισαν. Αυτό όμως δεν αλλάζει την άποψή μου πως ο Άτταλος είναι καλύτερη ομάδα και με πληρέστερο πάγκο. Μπορεί να έρθουν και άλλες ήττες στην πορεία γιατί στον ερασιτεχνικό αθλητισμό δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα ( είναι πολλοί οι αστάθμητοι παράγοντες ). Καλή συνέχεια σε όλους. bball.gif bball.gif bball.gif
gamaik
Γειά σας παιδιά και από μένα!!!Είδα κι εγώ το ματς στους Αγίους και έχω να πω ότι είχε αρκετό θέαμα και ποιότητα!!!Οι Άγιοι και ο Άτταλος είναι τα μεγάλα φαβορί για άνοδο αλλα ένας ολόκληρος δεύτερος γύρος μας περιμένει ακόμα.
Άκουσα σήμερα ότι οι Αθηναίοι διαιτητές δεν θα ξανασφυρίξουν φέτος την Άεκ Περιστερίου???Τι έγινε? cool.gif
Μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος? w00t.gif
peristeriotis
Αποσύρεται η ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ από το πρωτάθλημα της Γ¨ΕΣΚΑ ανδρών λόγω επεισοδίων στον αναβληθέν αγώνα με το Νικηφόρο, την Τρίτη το βράδυ στα "Δίδυμα".
Σε ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη για τον ίδιο λόγο (αποφυγή υποβιβασμού), από τα πρώτα λεπτά οι προθέσεις των διαιτητών ήταν εμφανείς. Τεχνική ποινή στην αρχή του πρώτου δεκαλέπτου για θέατρο σε τρίποντο από τον Τσολακίδη (ο πιό ήρεμος και αδαμάντινος χαρακτήρας μέσα στην ομάδα), αντιαθλητικά σφυρίγματα, βήματα και τεχνικές ποινές εις βάρος της ΑΕΚ, με αποκορύφωμα στο δεύτερο λεπτό της τέταρτης περιόδου να έχουν ήδη σφυρίξει πέντε φάουλ (είναι δυνατόν?) εις βάρος της ομάδας και να οδηγούν τον αντίπαλο στις βολές. Παρόλα αυτά η ΑΕΚ καταφέρνει και συντηρεί το μικρό προβάδισμα που έχει (62 - 58), φτάνουμε στο φινάλε του αγώνα όταν από λάθος όντως διαμαρτυρία παίκτη της ομάδας στον Αντωνόπουλο για φάουλ (δεν έπρεπε να διμαρτυρηθεί αλλά όσοι έχουν παίξει μπάσκετ γνωρίζουν την ένταση της στιγμής του αθλητή) που σφύριξε, δίνεται νέα τεχνική ποινή. Δύο βολές για το φάουλ, δύο για την τεχνική ποινή και η μπάλλα απ'έξω για το Νικηφόρο (62 - 63). Στην επόμενη φάση αιφνιδιασμός με μακρινή πάσα στο Μητσόπουλο καλάθι αλλά δεν μετράει γιατί σφυρίζουν βήματα ανύπαρκτα. Απ'εξω η μπάλλα για το Νικηφόρο, πάσα στο Νο 7 καταφανέστατα βήματα, πάλι διαμαρτυρίες από τουε γηπεδούχους και αποβολή από τον πάγκο και ο προπονητής και ο έφορος της ομάδας.
Τέσσερις βολές και 62 - 67. Στη συνέχεια γκολ φάουλ και εσκεμμένο φάουλ πάνω στο Μητσόπουλο, δεν δίνεται το εσκεμμένο και η μπάλλα στην ΑΕΚ, η διαφορά 65 - 67 και τυπική διαδικασία νέο φάουλ για να σταματήσει ο χρόνος, ευστοχούν στις βολές και ελάχιστα εκατοστά για τη λήξη και μέσα σε ένα πανδαιμόνιο λήγει ο αγώνας.
Εντονες πλέον διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για την κάκιστη διαιτησία που είχε η ΑΕΚ στο παιχνίδι με τη λήξη του αγώνα στους διαιτητές Αντωνόπουλο Π. και Νικολόπουλο, ο προπονητής του Νικηφόρου κος Μαγκουνής (πατέρας του γνωστού διαιτητή Μαγκουνή) αντί να πάρει την ομάδα του και να αποχωρήσει για τα αποδυτήρια μαζί με κάποιους άλλους κάνουν ανθρώπινο τείχος μπροστά από το διαιτητή για να τον προστατέψουν και καλά. Γιατί ερωτώ εγώ ο αφελής?
Ο πρώτος διαιτητής (Αντωνόπουλος) επιχειρεί να πάρει τα δελτία όλης της ομάδας και να τα αναφέρει στην ΕΣΚΑ. Ο έφορος της ομάδας αποσύρει τα δελτία από τη γραμματεία και μπροστά στον κίνδυνο να τιμωρηθεί όλη η ομάδα, οδηγεί τους διαιτητές σε ασφαλές γραφείο για να κλείσουν το φύλλο αγώνος και να δοθεί τέλος σε μια άσχημη στιγμή έντασης.
Και λέω ασφαλές σημείο γιατί έχει γεμίσει από κόσμο άγνωστο προς την ομάδα ο διάδρομος των αποδυτηρίων. Κλείνει το φύλλο αγώνα και οι διαιτητές αποχωρούν από το γήπεδο. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι διαπιστώνουν ότι έχει πάρει ο διαιτητής μαζί του το δελτίο κάποιου αθλητή για να τον αναφέρει στην ΕΣΚΑ. Ο έφορος και ο συγκεκριμένος αθλητής ψάχνουν να βρουν το διαιτητή (λάθος αντίδραση και των δύο) για να πάρουν πίσω το δελτίο και εκείνη τη στιγμή βγαίνοντας από το γήπεδο απωθούνται από κάποια άτομα άγνωστα προς το σύλλογο με συνέπεια να πάθει εξαρθρωση ώμου ο έφορος και λίγο αργότερα να τραυματίζεται σοβαρά ο διαιτητής Αντωνόπουλος στο πρόσωπο.
Ο έφορος στο νοσοκομείο και ο διαιτητής να καταθέτει συμπληρωματική έκθεση την άλλη μέρα στην ΟΔΚΕ.
Αποτέλεσμα άρνηση των διαιτητών Αττικής μετά από έκτακτο συμβούλιο που έγινε να σφυρίξουν ξανά αγώνα της ΑΕΚ για εφέτος, θα πρέπει να καλούνται διαιτητές από την επαρχία να σφυρίζουν για τα υπόλοιπα ματς πρωταθλήματος και το κόστος ιδιαίτερα φυσικά υψηλό να καλύπτεται από την γηπεδούχο ομάδα. Πράγμα αδύνατο και μετά από έκτακτο συμβούλιο του ΔΣ της ΑΕΚ, καταδικάζει τα επεισόδια από όπου και αν προήλθαν, δεν ταιριάζουν στην ιστορία και τη φιλοσοφία της ομάδας μας και αποσύρει την αντρική ομάδα από τη συνέχεια του πρωταθλήματος με όποιο κόστος. Κριμα ειλικρινά κρίμα προς όλους.

agge10
QUOTE(eddo @ Feb 8 2009, 13:34 ) *
καλημερα παιδια...

πολυ σωστη η αποψη και των 3 παιδιων για το ντερμπυ του ομιλου...
θα διαφωνησω μονο στη ελλειψη του παγκου...
απλα θα πω οτι ηταν η διαχειριση του παιχνιδιου λαθος...
επρεπε να κανουμε πιο εξυπνο rotation και το 5 και το 7 να παρουν ανασες και να ηρεμησουν οταν η κατασταση το απαιτουσε...
γενικα οντως ειχαμε ενα καλο 1 ημιχρονο αλλα στο 2 καναμε βιαστικες επιθεσεις αλλα και καποια ευκολα καλαθια που δεν μπηκαν μας αγχωσαν...
εξαιρετικη η αμυνα των αγιων αλλα και πολυ καλα τα σουτ αφου γινονταν ελευθερα...

εξαιρετικη επισης η διαιτησια των δυο παιδιων 41.gif 41.gif (με τον εναν να θυμιζει διαιτητη ποδοσφαιρου στις εντονες παρατηρησεις του για τα δυο παιδια απο αγιους και ατταλο να κοψουν τις βουτιες smiley.gif )
καλο παιδι και εξαιρετικος διαιτητης!!!

εμεις στον ατταλο πρεπει να μαθουμε απο αυτην την ηττα και να συνεχισουμε στον 2ο γυρο με το ιδιο κεφι οπως τον 1ο...


Εχω καιρο να γραψω και με αφορμη το ματς ΑΤΤΑΛΟΣ-ΑΓΙΟΙ θα συμφωνησω σε ολα με τα παιδια απο των ατταλο και 2 ομαδες μας εχουν αποδειξει οτι ειναι οι καλυτερες του ομιλου απλα οι αγιοι ηταν σε καλυτερη μερα!!

Οσο για μας (ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ) παιζουμε με μια ομαδα καλυτερη απο μας αλλα θα κανουμε οτι μπορουμε!!

Χαιρετισματα στον eddo kai σε ολα τα παιδια απο των ατταλο!!!!


Υγ...μετα απο ηττα τον αγιων στην αρχη καναμε σερι νικων...
προσοχη λοιπον σε αυτους που θα γλυκοκοιταξουν την 2η θεση... smiley.gif smiley.gif


καλη συνεχεια στο πρωταθλημα για ολους...



Εχω καιρο να γραψω και με αφορμη το ματς ΑΤΤΑΛΟΣ-ΑΓΙΟΙ θα συμφωνησω σε ολα με τα παιδια απο των ατταλο και 2 ομαδες μας εχουν αποδειξει οτι ειναι οι καλυτερες του ομιλου απλα οι αγιοι ηταν σε καλυτερη μερα!!

Οσο για μας (ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ) παιζουμε με μια ομαδα καλυτερη απο μας αλλα θα κανουμε οτι μπορουμε!!

Χαιρετισματα στον eddo kai σε ολα τα παιδια απο των ατταλο!!!!
nikefalin
QUOTE(peristeriotis @ Feb 12 2009, 16:50 ) *
Αποσύρεται η ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ από το πρωτάθλημα της Γ¨ΕΣΚΑ ανδρών λόγω επεισοδίων στον αναβληθέν αγώνα με το Νικηφόρο, την Τρίτη το βράδυ στα "Δίδυμα".
Σε ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη για τον ίδιο λόγο (αποφυγή υποβιβασμού), από τα πρώτα λεπτά οι προθέσεις των διαιτητών ήταν εμφανείς. Τεχνική ποινή στην αρχή του πρώτου δεκαλέπτου για θέατρο σε τρίποντο από τον Τσολακίδη (ο πιό ήρεμος και αδαμάντινος χαρακτήρας μέσα στην ομάδα), αντιαθλητικά σφυρίγματα, βήματα και τεχνικές ποινές εις βάρος της ΑΕΚ, με αποκορύφωμα στο δεύτερο λεπτό της τέταρτης περιόδου να έχουν ήδη σφυρίξει πέντε φάουλ (είναι δυνατόν?) εις βάρος της ομάδας και να οδηγούν τον αντίπαλο στις βολές. Παρόλα αυτά η ΑΕΚ καταφέρνει και συντηρεί το μικρό προβάδισμα που έχει (62 - 58), φτάνουμε στο φινάλε του αγώνα όταν από λάθος όντως διαμαρτυρία παίκτη της ομάδας στον Αντωνόπουλο για φάουλ (δεν έπρεπε να διμαρτυρηθεί αλλά όσοι έχουν παίξει μπάσκετ γνωρίζουν την ένταση της στιγμής του αθλητή) που σφύριξε, δίνεται νέα τεχνική ποινή. Δύο βολές για το φάουλ, δύο για την τεχνική ποινή και η μπάλλα απ'έξω για το Νικηφόρο (62 - 63). Στην επόμενη φάση αιφνιδιασμός με μακρινή πάσα στο Μητσόπουλο καλάθι αλλά δεν μετράει γιατί σφυρίζουν βήματα ανύπαρκτα. Απ'εξω η μπάλλα για το Νικηφόρο, πάσα στο Νο 7 καταφανέστατα βήματα, πάλι διαμαρτυρίες από τουε γηπεδούχους και αποβολή από τον πάγκο και ο προπονητής και ο έφορος της ομάδας.
Τέσσερις βολές και 62 - 67. Στη συνέχεια γκολ φάουλ και εσκεμμένο φάουλ πάνω στο Μητσόπουλο, δεν δίνεται το εσκεμμένο και η μπάλλα στην ΑΕΚ, η διαφορά 65 - 67 και τυπική διαδικασία νέο φάουλ για να σταματήσει ο χρόνος, ευστοχούν στις βολές και ελάχιστα εκατοστά για τη λήξη και μέσα σε ένα πανδαιμόνιο λήγει ο αγώνας.
Εντονες πλέον διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για την κάκιστη διαιτησία που είχε η ΑΕΚ στο παιχνίδι με τη λήξη του αγώνα στους διαιτητές Αντωνόπουλο Π. και Νικολόπουλο, ο προπονητής του Νικηφόρου κος Μαγκουνής (πατέρας του γνωστού διαιτητή Μαγκουνή) αντί να πάρει την ομάδα του και να αποχωρήσει για τα αποδυτήρια μαζί με κάποιους άλλους κάνουν ανθρώπινο τείχος μπροστά από το διαιτητή για να τον προστατέψουν και καλά. Γιατί ερωτώ εγώ ο αφελής?
Ο πρώτος διαιτητής (Αντωνόπουλος) επιχειρεί να πάρει τα δελτία όλης της ομάδας και να τα αναφέρει στην ΕΣΚΑ. Ο έφορος της ομάδας αποσύρει τα δελτία από τη γραμματεία και μπροστά στον κίνδυνο να τιμωρηθεί όλη η ομάδα, οδηγεί τους διαιτητές σε ασφαλές γραφείο για να κλείσουν το φύλλο αγώνος και να δοθεί τέλος σε μια άσχημη στιγμή έντασης.
Και λέω ασφαλές σημείο γιατί έχει γεμίσει από κόσμο άγνωστο προς την ομάδα ο διάδρομος των αποδυτηρίων. Κλείνει το φύλλο αγώνα και οι διαιτητές αποχωρούν από το γήπεδο. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι διαπιστώνουν ότι έχει πάρει ο διαιτητής μαζί του το δελτίο κάποιου αθλητή για να τον αναφέρει στην ΕΣΚΑ. Ο έφορος και ο συγκεκριμένος αθλητής ψάχνουν να βρουν το διαιτητή (λάθος αντίδραση και των δύο) για να πάρουν πίσω το δελτίο και εκείνη τη στιγμή βγαίνοντας από το γήπεδο απωθούνται από κάποια άτομα άγνωστα προς το σύλλογο με συνέπεια να πάθει εξαρθρωση ώμου ο έφορος και λίγο αργότερα να τραυματίζεται σοβαρά ο διαιτητής Αντωνόπουλος στο πρόσωπο.
Ο έφορος στο νοσοκομείο και ο διαιτητής να καταθέτει συμπληρωματική έκθεση την άλλη μέρα στην ΟΔΚΕ.
Αποτέλεσμα άρνηση των διαιτητών Αττικής μετά από έκτακτο συμβούλιο που έγινε να σφυρίξουν ξανά αγώνα της ΑΕΚ για εφέτος, θα πρέπει να καλούνται διαιτητές από την επαρχία να σφυρίζουν για τα υπόλοιπα ματς πρωταθλήματος και το κόστος ιδιαίτερα φυσικά υψηλό να καλύπτεται από την γηπεδούχο ομάδα. Πράγμα αδύνατο και μετά από έκτακτο συμβούλιο του ΔΣ της ΑΕΚ, καταδικάζει τα επεισόδια από όπου και αν προήλθαν, δεν ταιριάζουν στην ιστορία και τη φιλοσοφία της ομάδας μας και αποσύρει την αντρική ομάδα από τη συνέχεια του πρωταθλήματος με όποιο κόστος. Κριμα ειλικρινά κρίμα προς όλους.



επιβεβαίωνω κι εγώ την είδηση της απόσυρσης της ΑΕΚ ΔΠ από το πρωτάθλημα, για τα γεγονότα δεν έχω άποψη, είναι σε κάθε περίπτωση θλιβερά και δείχνουν τη γενικότερη έλλειψη πολιτισμού από τα γήπεδα , είτε μιλάμε για Α1 είτε για προτελευταία κατηγορία τοπικού.
Δεν χρειάζεται σε καμμία περίπτωση να δίνουμε το οποιοδήποτε άλλοθι σε πράξεις βίας πόσο μάλλον ότνα έχουν να κάνουν με γεγονότα ψυχαγωγίας και πολιτισού όπως εννοείται ο αθλητισμός.

ετσι όπως μας τα περιγράφει ο φίλος Περιστεριώτης υπάρχουν αρκετά να πει κανείς για το τι θα έπρεπε και τι όχι, αλλά σε μια τόσο σοβαρή υπόθεση έχει επιληφθεί η διοργανώτρια και καλό είναι να δούμε πλέον τις αποφάσεις της

pg21
Καλησπέρα μάγκες. Είναι πράγματι λυπηρό αυτό που έγινε στο Περιστέρι και κρίμα για την προσπάθεια των παιδιών της ΑΕΚ. Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν γίνει καθόλου προγνωστικά γι'αυτη την αγωνιστική. Εμείς εύχομαι να δείξουμε το καλό μας πρόσωπο και να και να κερδίσουμε τον Θεμιστοκλή που καίγεται για βαθμούς. Άσε που πρέπει να αφιερώσουμε τη νίκη στον sugar για τον δικό του γιο ( η οικογένεια του Αττάλου αυξάνεται και πληθύνεται ) Να σου ζήσει ρεεεεεε...smiley.gif
nikefalin
QUOTE(shooter#5 @ Feb 13 2009, 23:31 ) *
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 56-72 (33-38)

Πολύ δύσκολη νίκη για την ομάδα των Αγιων Αναργύρων που στο πρώτο ημίχρονο ο Διαγόρας είχε συνέχεια το προβάδισμα και με απίστευτα σφυρίγματα απο το Β διαιτητή ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ γύρισε το ματς απο 33-25 σε 33-38!!!για να κλείσει το ημίχρονο...Στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε απίστευτα σφυρίγματα και σαν Διαγόρας εχουμε πολλά παράπονα και σεβόμαστε οτι παίζαμε με μία πολύ καλή ομάδα και πρώτη στη βαθμολογία και στο τέλος έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι κέρδισε δίκαια αν και είχαμε 2 σημαντικές απώλεις βασικών ψηλών μας...Αλλά είναι ΝΤΟΠΗ να σφυρίζουνε τέτοιοι άνθρωποι που δεν έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο....Ισως το παιχνίδι να είχε άλλη τροπή για μας.....Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη προσπάθεια και ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ με τέτοιες εμφανίσεις θα σωθεί....ΟΛΟΙ στο άλλο ματς που θα κρίνει τη κατηγορία για μας με το ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ!!!


να επαναλάβω κι εδώ πως όταν ονοματίζουμε πρέπει να βάζουμε και το δικό μας ονοματάκι ή να δίνουμε τα στοιχεία μας στους διαχειριστές του φόρουμ.
Ως εκ τούτου το άνωθεν πόστ αποσύρεται και δεν θα επανέλθει εκτός να ο χρήστης shooter#5 κάνει αυτό που λέμε

Smil12
Παπαγου - Αστερας
64-31 (τοσο ειναι δεν εχω κανει λαθος!!!!)

Λοιπον ειμαι το Νο 15 παρακαλω τα παιδια του παπαγου να προσεξουν τι θα πουν
Μετα τα οσα εγιναν απλα να μην εχουμε συνεχεια.
Δεν θα αναφερθω τωρα στο παιχνιδι θα περιμενω να δω τι θα πειτε.
Μονο ενα μπραβο για την ευρεια νικη σας.
fersteine
Καλα 31 ποντους σε όλο το παιχνίδι ο Αστέρας; Γιατί φίλε smil έγινε κάτι, τι εννοείς;
Άτταλος - Θεμιστοκλής 78 - 50
lazy
QUOTE(Smil12 @ Feb 14 2009, 00:56 ) *
Παπαγου - Αστερας
64-31 (τοσο ειναι δεν εχω κανει λαθος!!!!)

Λοιπον ειμαι το Νο 15 παρακαλω τα παιδια του παπαγου να προσεξουν τι θα πουν
Μετα τα οσα εγιναν απλα να μην εχουμε συνεχεια.
Δεν θα αναφερθω τωρα στο παιχνιδι θα περιμενω να δω τι θα πειτε.
Μονο ενα μπραβο για την ευρεια νικη σας.



Καλησπέρα,
Το ματσάκι ήταν κοντά στο σκορ μόνο στο πρωτο δεκάλεπτο (12-11 νομίζω), με 3 εύστοχα 3 ποντα από τον Αστέρα. Από εκεί και πέρα η Ολυμπιάδα έσφιξε στην άμυνα και χωρίς να παίξει και τίποτα φοβερό επιθετικά καθάρισε το ματσάκι ευκολότερα από ότι προβλεπόταν.

Σε ότι αφορά τα όσα λέει ο φίλος smil12, με λυπεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι ορισμένοι θερμοκέφαλοι(για να μην τους χαρακτηρίσω αλλιώς), τόσο από την ομάδα μου, όσο και από την ομάδα του Περιστεριου, στάθηκαν σε παρεξηγήσεις του 1ου παιχνιδιού τις οποίες μετέφεραν και στον σημερινό αγώνα, με αποτέλεσμα να κοντέψει να γίνει ροντέο το γήπεδο με τη λήξη του παιχνιδιού, αφού στην ιστορία μπλέχτηκαν και γονείς από την εξέδρα. (Με σένα Smil τα είπαμε και μετά τη λήξη σε ήπιους τόνους βέβαια και συμφωνήσαμε πάνω κάτω-είμαι το Νο9). Θεωρώ πραγματικά χαζό και άστοχο μετά από μία νίκη με 30+ πόντους να πηγαίνεις και να δημιουργείς εντάσεις. Προσωπικά, θέλω να πιστεύω ότι το θέμα έληξε και νομίζω ότι προτάσεις σαν αυτη: "Μετα τα οσα εγιναν απλα να μην εχουμε συνεχεια." απλά δεν έχουν λόγο ύπαρξης και είναι ανάξιες χαρακτηρισμού. Όλοι παίζουμε για να περνάμε καλά και όχι για να σκοτωθούμε μέσα στο γήπεδο. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

Όσο για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, στην Ολυμπιάδα παρά τις απουσίες των τελευταίων ημερών, δείχνουμε χαρακτήρα σαν ομάδα και πάμε την επόμενη βδομάδα για το μεγάλο παιχνίδι με τους Αγίους, μετά από το οποίο θα ξεκαθαρίσει λίγο ακόμα το τοπίο στην κορυφή. Η αλήθεια είναι ότι ένα μικρό γκρουπάκι έχει ξεχωρίσει από τους υπόλοιπους, αλλά το πρωτάθλημα έχει ακόμα πολλές αγωνιστικές και οι ισορροπίες μπορούν να ανατραπούν απο την μία αγωνιστική στην άλλη. Γι αυτό συνεχίστε όλοι την καλή δουλεια!!!

Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά
goos
Φιλε Περιστεριωτη ησουν σε αλλον αγωνα στο Αεκ-Νικηφορος;Για την εξελιξη του σκορ μαλλον τα εχεις μπερδεψει κ δεινεις λαθος εντυπωσεις.στο τελος η αεκ ηταν 1 ποντο μπροστα και με 3 ποντο περασαμε 2 ποντους μετα το 13 σας πηρε τεχνικη ποινη σωστα οπως λες γιατι απο την αρχη μον ομπασκετ δεν επαιζε αλλα μιλουσε κ εβρηζε τους διαιτητες.Βαλαμε τις βολες και τελειωσε το ματσακι αυτα για βηματα κ καλαθι που δεν μετρησε δεν υπαρχουν.Τσπ για να σου θυμησω το παιχνιδι αυτο το αναβαλατε αλλες 2 φορες λογο οτι ειχατε μαλωσει μεταξυ σας και δεν ειχατε κ προπονητη και με την καλη θεληση την δικη μας παιξαμε οταν θελατε.επισης να σου πω οτι στο συγκεκριμενο παιχνιδι ελειπαν 2 δικα μας παιδια βασικα και ουσιαστηκα χασατε απο παιδοεφηβικο(ο εφορος σας μαλιστα ηρθε πριν αρχισει το παιχνιδι και μας ειπε καλα δεν ειχατε αλλους μονο με αυτους θα παιξετε)οποτε μην ψαχνεις αιτιες για το πως εχασες.Στο τελος του παιχνιδιου που επιτεθηκατε στον διαιτητη καλως μπηκε ο κοουτς να προστατεψει τον διαιτητη και μπηκα και εγω και μερικοι αλλοι ,ειναι ντροπη σε αυτην την κατηγορια που παιζουμε για το χαβαλε μας να γινονται τεοιια πραγματα και πραγματικα απορω που δεν ειδα κανεναν απο την ομαδα σας να προσπαθει να ηρεμησει τα πνευματα.Οταν βγηκε εξω το παληακρακι ο διαιτητης του ορμηξατε ολοι με γροθιες και οτι αλλο μπορουσατε τι θελατε να κανουμε να το αφησουμε να τον παρουν με φορειο;Ειναι ντροπη πραγματικα σε τετοιες κατηγοριες να υπαρχουν τετιοι αθλητες και τετιοι παραγοντες βεβαια θελω να πω οτι 3-4 παιδια απο την αεκ ηταν κυριοι δε αναμηχθηκαν και σε κουβεντουλα που ειχαμε μας ειπαν οτι μονοι μας χασαμε το παιχνιδακι και πιο πολυ απο το 13 που το εκανε μπαχαλο.Στο σημερινο τωρα Ζεφυρι - Νικηφορος αναβληθηκε γιατι ενω το παιχνιδι ηταν στο 3ο 10λεπτο και ο Νικηφορος ηατν 7 μπροστα αρχιζε και εσταζε το ταβανι του γηπεδου και μετα απο μια πτωση συμπαιχτη μου το σταματησαν οι διαιτηες μην παθει κανεις καμια ζημια .
10karo
...καλημέρα κ από εμένα....

....εύκολη νίκη για την ομάδα μου σήμερα (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ).....ξεκινήσαμε με 10-0 κ το Περιστέρι με 4 τρίποντα πέρασε μπροστά προσωρινά (βασικά λες κ είχε ναρκοπέδιο η ρακέτα μας ....δεν πλησίαζαν καν)....στη συνέχεια η άμυνα μας έγινε σκυλίσια κ το ημίχρονο έκλεισε 29-16. Στο δεύτερο ημίχρομο υπήρχε απλά μια ομάδα στο γήπεδο που έκανε ότι ήθελε κ πίεζε ασφυκτικά. Νομίζω η 4αδα έκλεισε. Θα παλέψουμε με Πλάτωνα για την τρίτη θέση (εκτός συκλονιστικού απροόπτου). Την επόμενη εβδομάδα παίζουμε με Αγίους. Ειλικρινά θα κατεβούμε χωρίς άγχος κ ότι βγει. Συγχαρητήρια στον lazy για την εμφάνιση του σήμερα κ πάλι χρόνια πολλά!..smile.gif

...φίλε smil12....τα είπαμε κ μαζί έξω από το γήπεδο.....το θέμα κλείνει εδώ για εμάς.....μόνο μια σημείωση (με όλο το σεβασμό).....κάποιοι παίχτες (γενικά κ συγκεκριμένα συγχρόνως) οφείλουν να δείχνουν περισσότερο σεβασμό κ μπασκετική παιδεία. Το ποιος δεν τα έδειξε το ξέρουμε κ οι 2 καλά από το ματς του Α γύρου. Άσε που δεν σηκώθηκε καν να χαιρετήσει στο τέλος του αγώνα σήμερα. Δηλώσεις όμως ήξερε να κάνει στο πρώτο παιχνίδι. Αυτή η συμπεριφορά του κ μόνο ήταν αρκετή να χτυπήσει τον εγωισμό των συμπαιχτών μου σήμερα...σήμερα οι δηλώσεις έγιναν στις 4 γραμμές....καλή συνέχεια στην ομάδα σου κ σε εσένα.....ειλικρινέστατα...

....συγχαρητήρια στους συμπαίχτες μου....σήμερα ήταν απλά συγκλονιστικοί κ τα 40 λεπτά.....keep up guys...smile.gif
BILLTSEK
ΠΟΛΙΤΕΙΑ-πλατων 81-79.ΜΕΧΡΙ ΤΟ 25 ΧΑΝΑΜΕ ΜΕΧΡΙ Κ 16 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ Κ ΓΙΑ 15 ΛΕΠΤΑ ΠΑΙΞΑΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ..ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟΙ..
zig14
Κηφησια 2003 - Παιανια 1
pg21
Άτταλος - Θεμιστοκλής 78 - 50. Πραγματικά σπουδαία εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο ( η διαφορά πήγε και στους +30 ). Η νίκη είναι αφιερωμένη στο γιόκα του Sugar. Αυτές είναι οι αληθινές χαρές και χαρά σε όλους όσους έχουμε παιδιά και μπορούμε να συνεχίζουμε να παίζουμε ερασιτεχνικά. Θα υπάρξουν προβλέψεις για την επόμενη εβδομάδα; Καλή συνέχεια σε όλους. smiley.gif
arkoudas
Sugarjohn να σου ζήσει ο γιος..!Αυτά είναι τα ώραια στη ζωή..φιλιά πολλά,ένας φίλος..Υ.Γ. Η τάπα που έφαγες ήταν το highlight της χρονιάς..Σ'ευχαριστούμε..χι,χι,χι...

QUOTE(to 10 to kalo @ Feb 14 2009, 04:16 ) *
...καλημέρα κ από εμένα....

....εύκολη νίκη για την ομάδα μου σήμερα (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ).....ξεκινήσαμε με 10-0 κ το Περιστέρι με 4 τρίποντα πέρασε μπροστά προσωρινά (βασικά λες κ είχε ναρκοπέδιο η ρακέτα μας ....δεν πλησίαζαν καν)....στη συνέχεια η άμυνα μας έγινε σκυλίσια κ το ημίχρονο έκλεισε 29-16. Στο δεύτερο ημίχρομο υπήρχε απλά μια ομάδα στο γήπεδο που έκανε ότι ήθελε κ πίεζε ασφυκτικά. Νομίζω η 4αδα έκλεισε. Θα παλέψουμε με Πλάτωνα για την τρίτη θέση (εκτός συκλονιστικού απροόπτου). Την επόμενη εβδομάδα παίζουμε με Αγίους. Ειλικρινά θα κατεβούμε χωρίς άγχος κ ότι βγει. Συγχαρητήρια στον lazy για την εμφάνιση του σήμερα κ πάλι χρόνια πολλά!..smile.gif

...φίλε smil12....τα είπαμε κ μαζί έξω από το γήπεδο.....το θέμα κλείνει εδώ για εμάς.....μόνο μια σημείωση (με όλο το σεβασμό).....κάποιοι παίχτες (γενικά κ συγκεκριμένα συγχρόνως) οφείλουν να δείχνουν περισσότερο σεβασμό κ μπασκετική παιδεία. Το ποιος δεν τα έδειξε το ξέρουμε κ οι 2 καλά από το ματς του Α γύρου. Άσε που δεν σηκώθηκε καν να χαιρετήσει στο τέλος του αγώνα σήμερα. Δηλώσεις όμως ήξερε να κάνει στο πρώτο παιχνίδι. Αυτή η συμπεριφορά του κ μόνο ήταν αρκετή να χτυπήσει τον εγωισμό των συμπαιχτών μου σήμερα...σήμερα οι δηλώσεις έγιναν στις 4 γραμμές....καλή συνέχεια στην ομάδα σου κ σε εσένα.....ειλικρινέστατα...

....συγχαρητήρια στους συμπαίχτες μου....σήμερα ήταν απλά συγκλονιστικοί κ τα 40 λεπτά.....keep up guys...smile.gif

Δε σε ξέρω προσωπικά,αλλά μου αρέσεις έτσι όπως τα λες..Ακούγεσαι ηγέτης..Respect απλά..Θα τα πούμε.
nikefalin
δε γράφουμε με greeklish παλικάρια
fersteine
Κάντε μια πρόβλεψη ρε παιδια για το ποια θα ειναι η τελικη καταταξη του ομιλου. Ποιοι θα ανεβουν τελικα κτλ
Kiddakos
Απ'οτι βλέπω με πρόλαβε άλλος και δεν πρόλαβα να βγάλω πρώτος το ''δελτίο ειδήσεων'' για το ματς Διαγόρας - Αγ.Ανάργυροι (αν και πιστεύω ότι θα έπρεπε να πει λίγο περισσότερα λόγια για το αγωνιστικό κομμάτι)smiley.gif. Δεν πειράζει, την επόμενη φορά. Να ευχηθώ όμως στον παίχτη της ομάδας που υποστηρίζω περαστικά, να ξεπεράσει τον τραυματισμό του όσο πιο γρήγορα γίνεται και να επανέλθει το συντομότερο δυνατό στους αγωνιστικούς χώρους υγιής και σιδερένιος. η ομάδα τον χρειάζεται smile.gif


Υ.Γ. για την επόμενη αγωνιστική δεν έχω και πολλή όρεξη για προβλέψεις. Λέω απλά να παίξω ένα αυτοκίνητο για τους Αγίους,
ίσα-ίσα να βγάλω κάνα χαρτζιλίκι. icon_drunk.gif

Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
pick&roll
Ολα δειχνοuν οτι δε θελετε να ανεβετε φιλε biltsek..................................αν θελατε να ανεβετε σιγουρα τα πραγματα θα ηταν πολυ διαφορετικα..........φυσικα και η βαθμολογικη σασ θεση δεν ανταποκρινετε στη πραγματικοτητα............υπομονη του χρονου παλι...???????????

10karo
καλησπέρα σε όλους....τα αποτελέσματα...

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 96-91
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 64-31
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 56-72
ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 78-50
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 0-20
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 81-79
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ...............0-0

κ η επόμενη αγωνιστική.....κ τα προγνωστικά μου....

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ .....................1 (εύκολα)
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.............................ας κρίνουν οι άλλοι.....(οι 2 καλύτερςε άμυνες κ των 3 ομίλων)
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ............1 (ξερός)...είχα δει κ το ματς του πρώτου γύρου....
Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ............................2 ( θα δυσκολευτεί πολύ νομίζω. υπολογίζω πολύ την Ν.Ιωνία)
ΠΛΑΤΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. ....................1 (άνευ αγώνα)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ......................................2 (ευκαιρία για μικρό σερί)
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ....................1

καλή αγωνιστική σε όλους......

ΥΓ: τραγικό το γήπεδο της Παιανίας. Το μισό έχει σηκωθεί κ έχει σκάσει με αποτέλεσμα να είναι υπερβολικά επικίνδυνο...όσοι έπαιξαν το ξέρουν...όσοι θα παίξουν να προσέχουν ιδιαίτερα...απορώ πως επιτρέπεται να παίζονται αγώνες!
peter
Καλησπέρα και απο μένα σε όλους...Μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...ΠΟΥ βρίσκεται το γήπεδο του Ζεφυρίου????Αν ξέρει καποιος ας στείλει ενα pm για να μην απασχολούμε και τους υπόλοιπους...Καλή συνέχεια μάγκες!!


Υ.Γ.1 Δωράκι στο 10 to kalo η νίκη μας την Παρασκευη!!! smiley.gif
Υ.Γ.2 Οι κύριοι,κύριοι "γονείς του ΠΛΑΤΩΝ" (όχι όλοι βέβαια) πιστεύουν πως κάνουν καλό στα παιδιά τους με τέτοιες συμπεριφορές????Τι να πω????
fersteine
Συμφωνω σε ολες τις προβλεψεις με το 10 το καλο , πιστεύω ότι το παιχνίδι Ν.Ιωνια - Άτταλος θα ειναι οριακό αλλά θα επικρατήσει ο Άτταλος και για το ντέρμπι Αγ.Ανάργυροι - Ολυμπιάδα προβλέπω διπλό και εύκολα μάλιστα με διαφορά 6-10 πόντους!!!
maskot13
Δε θα κάνω ακόμα προγνωστικά,αλλά ρε fersteine πως εβγαλες το συμπερασμα οτι θα χασουν οι Αγιοι;και με 6-10 ποντους;Nομιζω ξεχνας οτι ειναι πρωτοι....
blove.gif
fersteine
Το ξέρω ότι ειναι πρώτοι και παίζουν δυνατά στην έδρα τους απλά μία εκτίμηση κάνω αυτο που πιστεύω τίποτα παρά πέρα. Αν η Ολυμπιάδα έχει βλέψεις για την δεύτερη θέση νομίζω πρέπει να το χτυπήσει το παιχνίδι , γιατί νομίζω είναι δύσκολο μετά να κερδίσει τον Άτταλο με 18 πόντους.
maskot13
Δηλαδη ειναι ευκολο να κερδισει τους Αγιους μεσα στο σπιτι τους;Εκτιμηση ξερω οτι κανεις αλλα σε συμερει και εσενα να χασουν οι Αγιοι μηπως και καταφερει ο Ατταλος να βγει πρωτος..αλλα δε νομιζω να γινει κατι τετοιο.........
fersteine
Δεν το λέω για αυτό , αμέσως εσύ. Εξάλλου πιστεύω ότι οι Άγιοι Ανάργυροι θα βγουν πρώτοι στον όμιλο. Είπα μια εκτίμηση κάνω απλά.
maskot13
Πιστευε οτι θες οι Αγιοι θα κερδισουν και με διαφορα........
10karo
καλημέρα σε όλους....

...peter......δεκτό το δώρο σου την προηγούμενη Παρασκευή!!!...smile.gif....αν κ δεν αλλάζει πολλά...με νίκη έπί του Πλάτωνα καπαρώνουμε 3 θέση. Απλά εσύ κ η ομάδα σου μας κάνατε τη ζωή λίγο πιο εύκολη!!!...smile.gif....όπως κ να χει είναι δεκτό.

.....όπως ανέφερα κ σε προηγούμενο ποστάρισμα εμείς θα κατεβούμε χωρίς άγχος κ ότι βγει. Φαβορί υπάρχει κ είναι οι Άγιοι. Εξάλλου τη γνώμη μου για την ομάδα των Αγίων την είπα πολύ νωρίς, μετά το τέλος του παιχνιδιού στον πρώτο γύρο. Προσωπικά τους θεωρώ ΟΜΑΔΑ με όλη τη σημασία της λέξης. Το αν θα κερδίσουμε ή όχι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Από την ημέρα που θα βρεθούν οι 2 ομάδες, τραυματισμούς, χίλια δυο πράγματα. Αισιόδοξο το σενάριο του φίλου fersteine...smile.gif.....είδομεν...smile.gif

ΥΓ1* κάποιος παρακαλώ να με ενημερώση κ εμένα με pm για το γήπεδο των Αγίων. Αυτός που θα μου απαντήσει να λάβει υπόψη του ότι θα έρθουμε από Αττική Οδό. Ευχαριστώ....

ΥΓ2* φίλε peter.....την ίδια παρατήρηση κάνω κ εγώ με εσένα αναφορικά με τον Πλάτωνα κ τους κυρίους....
10karo
....ΥΓ: ....φίλε kiddako....τι αυτοκίνητο έχεις σκοπό να στοιχηματίσεις???......για να ξέρουμε αν αξίζει να φορτσάρουμε ή όχι.......smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif.....αν είναι καμιά μπακατέλα να μην ζοριστούμε κιόλας...smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.