Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
BILLTSEK
QUOTE(peter @ Nov 1 2008, 22:27 ) *
Φιλαράκι Slt για να μην παρεξηγηθώ(αν και είπα στο μνμ μου οτι ήταν δίκαιη η νίκη του πλάτων),σε αυτές τις κατηγορίες δυστυχώς οι διαιτητές το μόνο που καταφέρνουν είναι να εκνευρίζουν και τις 2 ομάδες!!Εκτός ελαχίστων περιπτώσεων είναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!Δεν καταλαβαίνω πως ένας τύπος 150 κιλά μπορεί να γίνεται διαιτητής(ήταν αστεία η εικόνα,δεν προλάβαινε να περάσει το κέντρο ο τύπος) blink.gif Απλά ήθελα πολύ να σχολιάσω τους Κύριους-Κύριους γιατί τους έχουμε φάει στη μούρη τόσα χρόνια με διάφορες ομάδες που αχολούνται κατα καιρούς,έχοντας το γνωστό πόστο 'πάνω στη γραμμή'.......Ξαναλέω δίκαιη η νίκη του πλάτων....΄
Φίλε BILLTSEK σου ζητάω ξανά συγγνώμη για χθές.. rolleyes.gif Μη στεναχωριέσαι η ομάδα παιχνίδι με παιχνίδι θα παίζει σίγουρα καλύτερα...........Καλή συνέχεια σε όλους...

γιατι ζητας συγγνωμη παικτουρα μου??ολοι μαζι χανουμε κ ολοι μαζι κερδιζουμε..εισαι ο ηγετης μας!!!!
mimos8
συγχαρητηρια φιλε!ευχομαι να τον πετυχεις το στοχο σου!αλλη μια ερωτηση....ποιος ειναι μενουδακος που τον εχεις βαλει αγαπημενο σου παιχτη στο στατους σου?
duke10
Billtsek μπορεις, αν θες βεβαια, να μου στειλεις pm ποιος εισαι? καπου παει το μυαλο μου, χωρις ομως να ειμαι σιγουρος. νομιζω πως εχουμε παιξει και συμπαιχτες...
BILLTSEK
QUOTE(mimos8 @ Nov 1 2008, 23:55 ) *
συγχαρητηρια φιλε!ευχομαι να τον πετυχεις το στοχο σου!αλλη μια ερωτηση....ποιος ειναι μενουδακος που τον εχεις βαλει αγαπημενο σου παιχτη στο στατους σου?

επειδη με προκαλεις ακουσε λοιπον τι εστι μενουδακος..ειναι ενασ τυπος που ειναι καβλωμενος με το μπασκετ που εχει προπονηθει σκληρα κ επαγγελματικα σε οποια κατηγορια κ αν επαιζε,παικτης που αγαπηθηκε απο ολους τους προπονητες κ συμπαικτες που καποια στιγμη θα ξαναπαιξει εστω κ για το χομπι του..τωρα δουλευει κ ειμαι σιγουρος οτι θα γινει μεγαλο ονομα στην αγορα...αυτα!!!α κ μια λεπτομερεια ειναι φιλος μου καλος...
BILLTSEK
QUOTE(duke10 @ Nov 1 2008, 23:58 ) *
Billtsek μπορεις, αν θες βεβαια, να μου στειλεις pm ποιος εισαι? καπου παει το μυαλο μου, χωρις ομως να ειμαι σιγουρος. νομιζω πως εχουμε παιξει και συμπαιχτες...

ασε τα πμ εσυ κ μολις γυρισεις απο λονδινο βαλε σοτσακι κ ελα για προπονηση στο γηπεδο!!!ντροπη σου που κανεις οτι δεν με θυμασαι!!!
Slt
QUOTE(peter @ Nov 1 2008, 22:27 ) *
Φιλαράκι Slt για να μην παρεξηγηθώ(αν και είπα στο μνμ μου οτι ήταν δίκαιη η νίκη του πλάτων),σε αυτές τις κατηγορίες δυστυχώς οι διαιτητές το μόνο που καταφέρνουν είναι να εκνευρίζουν και τις 2 ομάδες!!Εκτός ελαχίστων περιπτώσεων είναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!Δεν καταλαβαίνω πως ένας τύπος 150 κιλά μπορεί να γίνεται διαιτητής(ήταν αστεία η εικόνα,δεν προλάβαινε να περάσει το κέντρο ο τύπος) blink.gif Απλά ήθελα πολύ να σχολιάσω τους Κύριους-Κύριους γιατί τους έχουμε φάει στη μούρη τόσα χρόνια με διάφορες ομάδες που αχολούνται κατα καιρούς,έχοντας το γνωστό πόστο 'πάνω στη γραμμή'.......Ξαναλέω δίκαιη η νίκη του πλάτων....΄
Φίλε BILLTSEK σου ζητάω ξανά συγγνώμη για χθές.. rolleyes.gif Μη στεναχωριέσαι η ομάδα παιχνίδι με παιχνίδι θα παίζει σίγουρα καλύτερα...........Καλή συνέχεια σε όλους...

Έχεις απόλυτο δικιο και για τους διαιτητές και για τους Κυρίους απο έξω..Εύχομαι οτι καλύτερο στην ομαδα σας..
MAGI
QUOTE(Slt @ Nov 2 2008, 18:26 ) *
Έχεις απόλυτο δικιο και για τους διαιτητές και για τους Κυρίους απο έξω..Εύχομαι οτι καλύτερο στην ομαδα σας..
Ελπίζω η ομάδα του ΤΣΕΚ να μην απαγοητευτεί από αυτά και να συνεχίσει το δρόμο της προς την άνοδο
Slt
QUOTE(MAGI @ Nov 2 2008, 18:00 ) *
Ελπίζω η ομάδα του ΤΣΕΚ να μην απαγοητευτεί από αυτά και να συνεχίσει το δρόμο της προς την άνοδο

Ο καθένας θέλει το καλύτερο για την ομάδα του...
Ευχομαι να ανεβούν οι καλύτερες ομάδες και αυτές που θα δείξουν ΜΟΝΟ μέσα στο γήπεδο οτι πραγματικά το αξίζουν..
Αλήθεια πόσες ανεβαίνουν???
peter
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 2 2008, 00:10 ) *
επειδη με προκαλεις ακουσε λοιπον τι εστι μενουδακος..ειναι ενασ τυπος που ειναι καβλωμενος με το μπασκετ που εχει προπονηθει σκληρα κ επαγγελματικα σε οποια κατηγορια κ αν επαιζε,παικτης που αγαπηθηκε απο ολους τους προπονητες κ συμπαικτες που καποια στιγμη θα ξαναπαιξει εστω κ για το χομπι του..τωρα δουλευει κ ειμαι σιγουρος οτι θα γινει μεγαλο ονομα στην αγορα...αυτα!!!α κ μια λεπτομερεια ειναι φιλος μου καλος...


Αρχίσαμε τις amboules βλέπω οπότε μάλλον δε θα πρέπει να ξαναγράψουμε σε αυτό το forum!!!!!!!!!!ΝΤΡΟΠΗ!!!
peter
QUOTE(Slt @ Nov 2 2008, 20:10 ) *
Ο καθένας θέλει το καλύτερο για την ομάδα του...
Ευχομαι να ανεβούν οι καλύτερες ομάδες και αυτές που θα δείξουν ΜΟΝΟ μέσα στο γήπεδο οτι πραγματικά το αξίζουν..
Αλήθεια πόσες ανεβαίνουν???


Ανεβαίνουν 2 απευθείας,οι τρίτοι των ομίλων παίζουν μπαραζ σε περίπτωση που αδειάσει κάποια θέση!!Τουλάχιστον αυτό γινόταν τα τελευταία χρόνια..
BILLTSEK
QUOTE(peter @ Nov 4 2008, 02:48 ) *
Αρχίσαμε τις amboules βλέπω οπότε μάλλον δε θα πρέπει να ξαναγράψουμε σε αυτό το forum!!!!!!!!!!ΝΤΡΟΠΗ!!!

χαχαχα!!!αφου ξερεισ τι ψοναρα ειναι ο φιλος σου..
mimos8
ρε παιδια μην τα πολυλογουμε...η πολιτεια θα ανεβει σιγουρα!οταν φορμαριστει η κοντουρα που εχουν play maker (ευθυμιοπουλος),θα κανει παπαδες στο γηπεδο και δε θα προλαβαινουν να τον παρακολουθησουν συμπαικτες και αντιπαλοι!
duke10
Για ενα απο τα λιγα πραγματα που μετανιωνω που εφυγα φετος απο τη Πολιτεια ειναι που εχασα την ευκαιρια να ειμαι συμπαιχτης με τον Ευθυμιοπουλο και τον Τσεκουρα. 2 φιλους με τους οποιους εχω παιξει στο παρελθον και ειμαι σιγουρος οτι θα οδηγησουν τη Πολιτεια σε επιτυχιες. Αν ηξερα νωριτερα πως θα ηταν στην ομαδα ισως να ειχα κανει αλλη επιλογη.
nikoswq6
nefo nikiforos :xeperasame hdh thn prohgoumenh htta kai pame gia nikh me ton ktisifonta paianias
Kiddakos
Άγιοι Ανάργυροι-Διαγόρας Δρυοπιδέων 73-44. Το παιχνίδι έγειρε απ την αρχή για τους Αγίους, αφού στο πρώτο δεκάλεπτο
το σκορ ήταν 22-3. Με εξαίρεση την αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου σε όλο το υπόλοιπο ματς συνέχισαν οι Άγιοι να παίζουν στον ίδιο ρυθμό και το αποτέλεσμα ήρθε απόλυτα φυσιολογικά. Επόμενο ματς με την Ολυμπιάδα Παπάγου. Ίδωμεν.

Υ.Γ. Μπορεί κανείς να γράψει τους αγώνες της ερχόμενης αγωνιστικής? bball.gif

Και αν θέλει ας κάνει και καμιά πρόβλεψη. Άντε γεια μας icon_drunk.gif icon_drunk.gif
BILLTSEK
QUOTE(Kiddakos @ Nov 5 2008, 21:51 ) *
Άγιοι Ανάργυροι-Διαγόρας Δρυοπιδέων 73-44. Το παιχνίδι έγειρε απ την αρχή για τους Αγίους, αφού στο πρώτο δεκάλεπτο
το σκορ ήταν 22-3. Με εξαίρεση την αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου σε όλο το υπόλοιπο ματς συνέχισαν οι Άγιοι να παίζουν στον ίδιο ρυθμό και το αποτέλεσμα ήρθε απόλυτα φυσιολογικά. Επόμενο ματς με την Ολυμπιάδα Παπάγου. Ίδωμεν.

Υ.Γ. Μπορεί κανείς να γράψει τους αγώνες της ερχόμενης αγωνιστικής? bball.gif

Και αν θέλει ας κάνει και καμιά πρόβλεψη. Άντε γεια μας icon_drunk.gif icon_drunk.gif
λοιπον να ξεκινησω πρωτος ΚΗΦΗΣΙΑ 2003-ΑΣΤΕΡΣς ΠΕΡ. 2 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1 ΔΙΑΓΟΡΑς ΔΡΙΟΠΙΔΕΩΝ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗς 2 ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΕΚΠ.ΠΛΑΤΩΝΑ 1 ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΖΕΦΥΡΙ 1 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑς 1.
jsoiler
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 5 2008, 21:58 ) *
λοιπον να ξεκινησω πρωτος ΚΗΦΗΣΙΑ 2003-ΑΣΤΕΡΣς ΠΕΡ. 2 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1 ΔΙΑΓΟΡΑς ΔΡΙΟΠΙΔΕΩΝ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗς 2 ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΕΚΠ.ΠΛΑΤΩΝΑ 1 ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΖΕΦΥΡΙ 1 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑς 1.


Καλημέρα!!Το Διαγόρας - Θεμιστοκλής είναι τοπικό derby αν δεν κάνω λάθος ε???
nikefalin
QUOTE(jsoiler @ Nov 6 2008, 07:21 ) *
Καλημέρα!!Το Διαγόρας - Θεμιστοκλής είναι τοπικό derby αν δεν κάνω λάθος ε???

ακριβώς! την κυριακή δεν είναι ?
jsoiler
QUOTE(nikefalin @ Nov 6 2008, 10:00 ) *
ακριβώς! την κυριακή δεν είναι ?


Ναι στις 15:30....
nikefalin

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡ. 2
αμφίβολο όμως, η Κηφισιά θα έχει φαντάζομαι νέα παιδιά, ο Αστερας έχει έμμπειρους παίκτες με δύναμη στην περιφέρεια
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣΔΡΙΟΠΙΔΕΩΝ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 1~2 τόπικο ντέρμπυ, να τα περιμένουμε όλα
ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1 στη Ν.Ιωνία παίζει φέτος εκείνος ο θανατηφόρος σουτέρ ?
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΕΚΠ.ΠΛΑΤΩΝΑ 1 , αν αντέξει η ΑΕΚ το τρέξιμο και δε σκάσει
ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΖΕΦΥΡΙ 1 ,
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 1 , έχω να τους δω από πέρυσι από το παιχνίδι του υπερπρωταθλητή Δ
gon
3η Αγωνιστική

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
jsoiler
3η Αγωνιστική

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. derby
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
gsaa7
καλησπερα σε ολους!μηπως ξερει κανεις να μου πει που ακριβως ειναι το γηπεδο της Ολυμπιαδας,στου Παπαγου??? smiley.gif
alexas10
Η λεγεωνα της Πολιτειας με μπροσταρη Ευθυμιοπουλο κ μηχανοδηγο τον αειθαλη Τσεκουρα αποψε θα κερδισει ο κοσμος να χαλασει... Εκφραζω την αμεριστη πιστη μου στην ομαδα των βορειων προαστειων κ αναμενω να κατεθεσουν ψυχη κ σωμα ωστε να ικανοποιησουν το φιλοθεαμον κοινο τους...

BET TIPS: Καρτανος οβερ 2.5 καρφωματα, οβερ 9.5 προσπαθειες για τριποντο
Κιτσος οβερ 4.5 φαουλ
Ευθυμιοπουλος οβερ 1.5 ποδιες... οβερ 3.5 μπινελικια σε διαιτητη(εκτος κ αν ειναι γυναικα)
Τσεκ οβερ 9,5 ποντοι και οβερ 2.5 βουτιες κοντα στην εξεδρα.... smiley.gif

ολοι εκει 9.30 στο κλειστο της πολιτειας....
duke10
QUOTE(alexas10 @ Nov 7 2008, 16:51 ) *
Η λεγεωνα της Πολιτειας με μπροσταρη Ευθυμιοπουλο κ μηχανοδηγο τον αειθαλη Τσεκουρα αποψε θα κερδισει ο κοσμος να χαλασει... Εκφραζω την αμεριστη πιστη μου στην ομαδα των βορειων προαστειων κ αναμενω να κατεθεσουν ψυχη κ σωμα ωστε να ικανοποιησουν το φιλοθεαμον κοινο τους...

BET TIPS: Καρτανος οβερ 2.5 καρφωματα, οβερ 9.5 προσπαθειες για τριποντο
Κιτσος οβερ 4.5 φαουλ
Ευθυμιοπουλος οβερ 1.5 ποδιες... οβερ 3.5 μπινελικια σε διαιτητη(εκτος κ αν ειναι γυναικα)
Τσεκ οβερ 9,5 ποντοι και οβερ 2.5 βουτιες κοντα στην εξεδρα.... smiley.gif

ολοι εκει 9.30 στο κλειστο της πολιτειας....



Για τον coach δεν εχεις να προτινεις τιποτα?
mimos8
QUOTE(alexas10 @ Nov 7 2008, 18:51 ) *
Η λεγεωνα της Πολιτειας με μπροσταρη Ευθυμιοπουλο κ μηχανοδηγο τον αειθαλη Τσεκουρα αποψε θα κερδισει ο κοσμος να χαλασει... Εκφραζω την αμεριστη πιστη μου στην ομαδα των βορειων προαστειων κ αναμενω να κατεθεσουν ψυχη κ σωμα ωστε να ικανοποιησουν το φιλοθεαμον κοινο τους...

BET TIPS: Καρτανος οβερ 2.5 καρφωματα, οβερ 9.5 προσπαθειες για τριποντο
Κιτσος οβερ 4.5 φαουλ
Ευθυμιοπουλος οβερ 1.5 ποδιες... οβερ 3.5 μπινελικια σε διαιτητη(εκτος κ αν ειναι γυναικα)
Τσεκ οβερ 9,5 ποντοι και οβερ 2.5 βουτιες κοντα στην εξεδρα.... smiley.gif

ολοι εκει 9.30 στο κλειστο της πολιτειας....

1)εισαι σιχαμενος γιατι προσπαθεις να μπαλωσεις αυτα που εγραψες στον αλλο ομιλο για διπλο του ζεφυριου αποψε
2)ο ευθυμιοπουλος δε βριζει ΠΟΤΕ!
3)ο τσεκουρας βουταει οπουδηποτε και οχι μονο στην εξεδρα-αφησες αρνητικο υποννοουμενο για τον γερο-τσεκ!
4)το παιχνιδι ειναι 9:15!
lamar
QUOTE(alexas10 @ Nov 7 2008, 18:51 ) *
Η λεγεωνα της Πολιτειας με μπροσταρη Ευθυμιοπουλο κ μηχανοδηγο τον αειθαλη Τσεκουρα αποψε θα κερδισει ο κοσμος να χαλασει... Εκφραζω την αμεριστη πιστη μου στην ομαδα των βορειων προαστειων κ αναμενω να κατεθεσουν ψυχη κ σωμα ωστε να ικανοποιησουν το φιλοθεαμον κοινο τους...

BET TIPS: Καρτανος οβερ 2.5 καρφωματα, οβερ 9.5 προσπαθειες για τριποντο
Κιτσος οβερ 4.5 φαουλ
Ευθυμιοπουλος οβερ 1.5 ποδιες... οβερ 3.5 μπινελικια σε διαιτητη(εκτος κ αν ειναι γυναικα)
Τσεκ οβερ 9,5 ποντοι και οβερ 2.5 βουτιες κοντα στην εξεδρα.... smiley.gif

ολοι εκει 9.30 στο κλειστο της πολιτειας....

μεγαλε ο κοσμος χαλασε αλλα η Πολιτεια δεν κερδισε. Μεγαλο διπλο του Ζεφυριου που ειχε παθος αντιθετα με την Πολιτεια που ηταν πολυ μπλαζε! Α! και ολα τα bet tips σου ηταν σκετος κουβας!
plat
ΑΤΤΑΛΟΣ - ΙΩΝΙΑ 59 - 56

Σε ένα κακό παιχνίδι κέρδισε ο Άτταλος όπου εκμεταλεύτηκε τα λάθη της Ιωνίας και στην άμυνα και στην επίθεση.
pg21
QUOTE(plat @ Nov 8 2008, 01:12 ) *
ΑΤΤΑΛΟΣ - ΙΩΝΙΑ 59 - 56

Σε ένα κακό παιχνίδι κέρδισε ο Άτταλος όπου εκμεταλεύτηκε τα λάθη της Ιωνίας και στην άμυνα και στην επίθεση.

Καλησπέρα μάγκες. Έχω καιρό να γράψω στο forum αλλά δεν μπορώ παρά μόνο να συμφωνήσω με τον plat ( εσύ είσαι ρε Ζαχαρία ? ) γιατί έγινε όντως κακό παιχνίδι. Απλά εμείς έχουμε την δικαιολογία ότι επειδή έγινε πολύ νωρίς η αλλαγή του 1ου μας coach, είναι δύσκολο να κάνουμε πράξη αυτά που θέλει ο καινούργιος τόσο γρήγορα. Πήγα και εγώ να κάνω την μαλακία του αγώνα αφού στο τέλος πήρα την προσπάθεια icon_drunk.gif , ανεπιτυχώς , αντί να την γυρίσω. Πάλι καλά... Χάρηκα που είδα τους παλιούς μου συμπαίχτες και τους εύχομαι καλή συνέχεια. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Άσχετο αλλά κρίμα που σταμάτησε το GOAL να γράφει τις Κυριακές για την Γ' ΕΣΚΑ. Τόσο δύσκολο τους ήταν?
gon
Ολυμπιάδα Παπάγου-Αγιοι Ανάργυροι 68-62
nikefalin
Πολιτεία - Ζεφύρι 59 - 62
Kiddakos
Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο κλειστό γήπεδο της Ολύμπιας Παπάγου με τους Αγίους Αναργύρους. Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού οι Άγιοι ηταν μπροστά στο σκορ με βραχέα κεφαλή (2-5 πόντους) αλλά στα τελευταία 2 λεπτά οι ρόλοι αντιστράφηκαν με την Ολύμπια να προηγείται 1 πόντο 5 δεύτερα πριν το τέλος. Οι Άγιοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν το ματς (κέρδισαν φάουλ -λάθος του διαιτητή- 1 δεύτερο πριν τη λήξη αλλά ευστόχησαν μόνο στη μία) και το παιχνίδι πήγε στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι έχοντας πιο καθαρό μυαλό και παίζοντας σωστή άμυνα λύγισαν την αντίσταση των φιλοξενούμενων και νίκησαν 68-62.

Ηθικό δίδαγμα: Τα ματς των Αγίων εκτός έδρας δεν είναι για καρδιακούς 42.gif !!
BILLTSEK
QUOTE(lamar @ Nov 8 2008, 00:36 ) *
μεγαλε ο κοσμος χαλασε αλλα η Πολιτεια δεν κερδισε. Μεγαλο διπλο του Ζεφυριου που ειχε παθος αντιθετα με την Πολιτεια που ηταν πολυ μπλαζε! Α! και ολα τα bet tips σου ηταν σκετος κουβας!

αν κ δεν συμπαθω τον τροπο που τα λες. εχεις δικιο..ειμασταν απαραδεκτοι.δικαιη η νικη της της ομαδας σου..
stefan
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 8 2008, 04:22 ) *
αν κ δεν συμπαθω τον τροπο που τα λες. εχεις δικιο..ειμασταν απαραδεκτοι.δικαιη η νικη της της ομαδας σου..


Μου φαινεται φιλαρακι πρεπει να φερω λιγο κοσμο απο Μεταμορφωση να σε εμψυχωσουμε μηπως και αρχισετε τις νικες.. biggrin.gif biggrin.gif
goos
Νικηφορος-Κτησιφων 58-38
kontos
Η Κηφησιά έχασε από τον Αστέρα με 4 πόντους, στο τέλος
Καλό ματς, με τον Αστέρα να χάνει τους δύο καλούς ψηλούς του με τραυματισμούς αλλά να αντέχει και την Κηφισιά να αυτοκτονεί για ένα ακόμα παιχνίδι, αφου ήταν μπροστά 1' πριν το τέλος και έκανε 3 λάθος επιθέσεις μαζεμένες
mirts
θα ηθελα να ξεκαθαριστουν δυο πραγματακια οσο αφορα την ολυμπιαδα... το κλιμα ηταν και παραμενει πολυ καλο διοτι πρωτα ειμαστε μια μεγαλη παρεα και μετα μια καλη ομαδα.. αυτο δεν το ανατρεπουν οι οποιες αλλαγες γινονται κατα καιρους σωστες η λανθασμενες...το γιατι εγινε η αλλαγη προπονητη αυτο ειναι κατι που το ξερει μονο η ομαδα...οσο αφορα τον ΄'' βοηθο '' προπονητη οπως ειπε και καποιος παραπανω δεν υφισταται διοτι ειναι και οι δυο μαζι και οποιος τους γνωριζει καταλαβαινει τι εννοω... το εαν κατεβασε σωστα την ομαδα η οχι αυτο το δειχνει το αποτελεσμα που μαζι με την δυναμη και το παθος των παιχτων εγινε το +17... αυτο σημαινει ομαδα... ολοι μαζι...αυτο το εχει η ολυμπιαδα....ειναι ομαδα.. ελπιζω να το εχουν και αλλες ομαδες για να ευχαριστιομαστε το μπασκετακι οπως θελουμε.. περαστικα στον παπαδοπουλο απο κουκου γιατι δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν τραυματισμοι και καλοι συνεχεια.. υπαρχει πολυς δρομος ακομα...
stefan
QUOTE(mirts @ Nov 8 2008, 13:16 ) *
θα ηθελα να ξεκαθαριστουν δυο πραγματακια οσο αφορα την ολυμπιαδα... το κλιμα ηταν και παραμενει πολυ καλο διοτι πρωτα ειμαστε μια μεγαλη παρεα και μετα μια καλη ομαδα.. αυτο δεν το ανατρεπουν οι οποιες αλλαγες γινονται κατα καιρους σωστες η λανθασμενες...το γιατι εγινε η αλλαγη προπονητη αυτο ειναι κατι που το ξερει μονο η ομαδα...οσο αφορα τον ΄'' βοηθο '' προπονητη οπως ειπε και καποιος παραπανω δεν υφισταται διοτι ειναι και οι δυο μαζι και οποιος τους γνωριζει καταλαβαινει τι εννοω... το εαν κατεβασε σωστα την ομαδα η οχι αυτο το δειχνει το αποτελεσμα που μαζι με την δυναμη και το παθος των παιχτων εγινε το +17... αυτο σημαινει ομαδα... ολοι μαζι...αυτο το εχει η ολυμπιαδα....ειναι ομαδα.. ελπιζω να το εχουν και αλλες ομαδες για να ευχαριστιομαστε το μπασκετακι οπως θελουμε.. περαστικα στον παπαδοπουλο απο κουκου γιατι δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν τραυματισμοι και καλοι συνεχεια.. υπαρχει πολυς δρομος ακομα...


Παλι γραφεις σε λαθος topic φιλε..
BILLTSEK
QUOTE(stefan @ Nov 8 2008, 07:11 ) *
Μου φαινεται φιλαρακι πρεπει να φερω λιγο κοσμο απο Μεταμορφωση να σε εμψυχωσουμε μηπως και αρχισετε τις νικες.. biggrin.gif biggrin.gif

ναι!!!κανονισε το γιατι σας εχουμε αναγκη..κ εγω την πεμπτη θα ειμαι εκει..
stefan
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 8 2008, 16:41 ) *
ναι!!!κανονισε το γιατι σας εχουμε αναγκη..κ εγω την πεμπτη θα ειμαι εκει..


Εγω το κανονιζω!!
Αλλα εμεις παιζουμε Τριτη τελικα στις 21.30..
Αρα θα εξαρτηθουν απο την παρουσια σου πρωτα... smiley.gif smiley.gif
BILLTSEK
QUOTE(stefan @ Nov 8 2008, 17:57 ) *
Εγω το κανονιζω!!
Αλλα εμεις παιζουμε Τριτη τελικα στις 21.30..
Αρα θα εξαρτηθουν απο την παρουσια σου πρωτα... smiley.gif smiley.gif

χαχα!!μου βαζεις το μαχαιρι στο λαιμο αλλα θα ειμαι εκει..
stefan
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 8 2008, 16:59 ) *
χαχα!!μου βαζεις το μαχαιρι στο λαιμο αλλα θα ειμαι εκει..


Εγω?? rolleyes.gif

Απλα για να ερθουμε να υποστηριξουμε την Πολιτεια θελουμε ενα μικρο "ανταλλαγμα".. biggrin.gif biggrin.gif
10karo
....καλησπέρα και από εμένα...

....θα αναφερθώ κ εγώ στο παιχνίδι ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ- ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ και θα δώσω τα συγχαρητήρια μου στην ομάδα των Αναργύρων για το πολύ καλό σύνολο που έδειξαν. Συγκροτημένοι, αθλητικοί και κόσμιοι. Πραγματικά αν συνεχίσουν έτσι είναι από τα φαβορί για την άνοδο.

Όσον αφορά τη δική μου ομάδα να πω ένα μπράβο στους συμπαίχτες μου γιατί για άλλο ένα παιχνίδι δεν παράτησαν την προσπάθεια σε κανένα σημείο. Κ αυτό ήταν κ το κλειδί της νίκης μας χτες.

....όσον αφορά τη διαιτησία θα πω απλά πως ήταν ιδανική για ομάδα που παίζει εκτός έδρας. Έδωσαν κάποια απίστευτα σφυρίγματα (κ στις δύο πλευρές) με αποκορύφωμα το φάουλ που μου σφύριξαν 1 δευτερόλεπτο πριν το τέλος και παραλίγο να μας στερήσουν την νίκη. Όχι απλά δεν ήταν φάουλ....εδώ δεν το πίστευαν και τα ίδια τα παιδιά των Αναργύρων ότι πήραν τέτοιο σφύριγμα.
Kiddakos
QUOTE(to 10 to kalo @ Nov 8 2008, 18:20 ) *
....καλησπέρα και από εμένα...

....θα αναφερθώ κ εγώ στο παιχνίδι ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ- ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ και θα δώσω τα συγχαρητήρια μου στην ομάδα των Αναργύρων για το πολύ καλό σύνολο που έδειξαν. Συγκροτημένοι, αθλητικοί και κόσμιοι. Πραγματικά αν συνεχίσουν έτσι είναι από τα φαβορί για την άνοδο.

Όσον αφορά τη δική μου ομάδα να πω ένα μπράβο στους συμπαίχτες μου γιατί για άλλο ένα παιχνίδι δεν παράτησαν την προσπάθεια σε κανένα σημείο. Κ αυτό ήταν κ το κλειδί της νίκης μας χτες.

....όσον αφορά τη διαιτησία θα πω απλά πως ήταν ιδανική για ομάδα που παίζει εκτός έδρας. Έδωσαν κάποια απίστευτα σφυρίγματα (κ στις δύο πλευρές) με αποκορύφωμα το φάουλ που μου σφύριξαν 1 δευτερόλεπτο πριν το τέλος και παραλίγο να μας στερήσουν την νίκη. Όχι απλά δεν ήταν φάουλ....εδώ δεν το πίστευαν και τα ίδια τα παιδιά των Αναργύρων ότι πήραν τέτοιο σφύριγμα.



Για την διαιτησία έχεις δίκιο, αφού και εμείς όταν σφύριξε ο διαιτητής στην τελευταία φάση νομίζαμε ότι θα έδινε βήματα ή
κάποια άλλη παράβαση εις βάρος μας. Τέλος πάντων είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε, και αφού δεν ευστοχήσαμε
και στις 2 βολές καλά να πάθουμε, μιας και στην παράταση ήσασταν καλύτεροι. Καλή συνέχεια σε όλους.
Slt
Μήπως γνωρίζει κανείς τι έκανε ο Πλάτωνας???
stormrider13
Στο τοπικό ντέρμπυ (μόνο στα χαρτιά) ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 49 - 64 rolleyes.gif
jsoiler
QUOTE(stormrider13 @ Nov 9 2008, 19:25 ) *
Στο τοπικό ντέρμπυ (μόνο στα χαρτιά) ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 49 - 64 rolleyes.gif


Δηλαδή όταν το παιχνίδι ηταν στους 4 πόντους στη τέταρτη περίοδο τι ηταν??Εκτός αν έβλεπα άλλο παιχνίδι.....
nikefalin
QUOTE(jsoiler @ Nov 10 2008, 10:45 ) *
Δηλαδή όταν το παιχνίδι ηταν στους 4 πόντους στη τέταρτη περίοδο τι ηταν??Εκτός αν έβλεπα άλλο παιχνίδι.....


το δε και ουδέτερος το παιχνίδι, δεν ήταν ούτε ο ορισμός του ντέρμπυ αγωνιστικά αλλά ούτε και περίπατος. ο Θεμιστοκλής είχε τον έλεγχο χωρίς όμως να ξεφύγει και να εφησυχάσει.

Ο Διαγόρας έχει καλό υλικό αλλά δεν έχει δέσει ακόμα. Παίζει πιο πολύ με τη δύναμη, υστερεί λίγο στην ταχύτητα.

Ο Θεμιστοκλής δεν πιστεύω να κινδυνεύσει αν και σε αυτές τις κατηγορίες αστάθμητοι παράγοντες (τραυματισμοί π.χ.) μπορούν εύκολα να διαταράξουν την εικόνα και την ισορροπία κάθε ομάδας
jsoiler
QUOTE(nikefalin @ Nov 10 2008, 10:52 ) *
το δε και ουδέτερος το παιχνίδι, δεν ήταν ούτε ο ορισμός του ντέρμπυ αγωνιστικά αλλά ούτε και περίπατος. ο Θεμιστοκλής είχε τον έλεγχο χωρίς όμως να ξεφύγει και να εφησυχάσει.

Ο Διαγόρας έχει καλό υλικό αλλά δεν έχει δέσει ακόμα. Παίζει πιο πολύ με τη δύναμη, υστερεί λίγο στην ταχύτητα.

Ο Θεμιστοκλής δεν πιστεύω να κινδυνεύσει αν και σε αυτές τις κατηγορίες αστάθμητοι παράγοντες (τραυματισμοί π.χ.) μπορούν εύκολα να διαταράξουν την εικόνα και την ισορροπία κάθε ομάδας


Πάντως ο Θεμιστοκλής κέρδισε δίκαια.Ο Διαγόρας προσπάθησε μετά το πολύ κακό πρώτο ξεκίνημα και έφτασε το παιχνίδι δυο φορές μέχρι το -4....
10karo
καλησπέρα σε όλους....

3η Αγωνιστική

07/11/2008 21:15:00 ΟΛΥΜΠΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 59-63
07/11/2008 21:45:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 69-62
09/11/2008 15:30:00 ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 49-64
07/11/2008 21:45:00 ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 59-56
07/11/2008 21:45:00 ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΥ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 91-83
07/11/2008 21:30:00 ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 59-62
07/11/2008 20:30:00 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 58-38

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.