Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
nik100
QUOTE(jsoiler @ Nov 10 2008, 10:45 ) *
Δηλαδή όταν το παιχνίδι ηταν στους 4 πόντους στη τέταρτη περίοδο τι ηταν??Εκτός αν έβλεπα άλλο παιχνίδι.....


file epidi imoun kai ego sto gipedo na do ton agona tha miliso san oudeteros o diagoras apilise mono se liges periptosi pou o themistoklis evriske amesos apantisis!! na simiothi oti den epexe kai to noumero (5) apo ton themistokli para mono 3 lepta den xero tous logous alla einai para poli kalos pextis ton thimithika apo palia!! euxome ston diagora na sothi kai kalo protathima!!
goos
Συγνωμη φιλε Νikefalin θεωρεις το υλικο του Διαγορα καλο;Δηλαδη τι σου αρεσε απο το παιχνιδι τους η ατομικα;Ημουν και εγω στο γηπεδο αλλα τα παιδια του Διαγορα δειχνουν να μην μπορουν.Οταν χανεις μπασιματα μονο σου και καλαθια χωρις αντιπαλο κατω απο το καλαθι παει να πει οτι δεν μπορεις.Μονο το παληκαρακι που παιζει 2-3 που ειναι γυμνασμενος εδειχε να μπορει να κανει κατι (το 5 νομιζω) .Σε σχεση με 6 ομαδες που εχω δει απο τον ομιλο ο Διαγορας ειναι ο πιο κακος.Μακαρι να σωθει αλλα δυσκολο.
nikefalin
QUOTE(goos @ Nov 10 2008, 19:52 ) *
Συγνωμη φιλε Νikefalin θεωρεις το υλικο του Διαγορα καλο;Δηλαδη τι σου αρεσε απο το παιχνιδι τους η ατομικα;Ημουν και εγω στο γηπεδο αλλα τα παιδια του Διαγορα δειχνουν να μην μπορουν.Οταν χανεις μπασιματα μονο σου και καλαθια χωρις αντιπαλο κατω απο το καλαθι παει να πει οτι δεν μπορεις.Μονο το παληκαρακι που παιζει 2-3 που ειναι γυμνασμενος εδειχε να μπορει να κανει κατι (το 5 νομιζω) .Σε σχεση με 6 ομαδες που εχω δει απο τον ομιλο ο Διαγορας ειναι ο πιο κακος.Μακαρι να σωθει αλλα δυσκολο.


την είπα τη γνώμη μου, ο Διαγόρας υστερεί σε ταχύτητα και για την ώρα παίζει με τη δύναμη. Αν δέσει και βελτιωθεί με προπονήσεις θα έχει τύχη να μείνει
pg21
Καλημέρα. Τι λένε οι bookies για την 4η αγωνιστική. Για εμάς πάντως θα'ναι δύσκολα χωρίς τον βάτραχο και χωρίς τον μεγάλο Βερούκη...........
plat
ΙΩΝΙΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 66 - 55

Για δεύτερο παιχνίδι δεν είμασταν καλοί, αλλά εκμεταλευτήκαμε τα λάθη του διαγόρα στη πίεση με αποτέλεσμα να είμαστε συνέχεια μπροστά από 2 έως 10 πόντους.
duke10
Νικη για Πολιτεια με περιπου 23-25 ποντους. Ναι ρε ομαδα!!!!
mimos8
QUOTE(duke10 @ Nov 15 2008, 00:15 ) *
Νικη για Πολιτεια με περιπου 23-25 ποντους. Ναι ρε ομαδα!!!!

με διαστημικο καρτανο (28π,6/8 τριποντα ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ!) και εγκεφαλο ευθυμιοπουλο που βρισκει τα πατηματα του!
Slt
Το λιγότερο που θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τον ένα διαιτητή στο Πλατωνας-Ατταλλος είναι απλα ΤΡΑΓΙΚΟΣ...Ο τύπος δεν είχε ιδέα...Έδινε ότι ήθελε υπερ του Άτταλου..Γύρω στις 5-7 τεχνικές ποινές.. Και το κορυφαίο.. Είχαν μείνει 12" για το τέλος της επίθεσης του Άτταλου,δεν είχανε περάσει το κέντρο,δεν έδινε τπτ και επειδή διαμαρτυρήθηκε ένας του Πλάτωνα έφαγε τεχνική...Ελεος...Αυτός εδωσε την νίκη στον ατταλο...δεν πρέπει να ξανασφυρίξει...Είναι επικίνδυνος...
fersteine
Για το παιχνίδι θα μας πεις κάτι; Πώς είδες τις ομάδες , ποιοι παίκτες ξεχώρισαν , πώς πήγε το παιχνίδι;
stefan
QUOTE(mimos8 @ Nov 15 2008, 00:34 ) *
με διαστημικο καρτανο (28π,6/8 τριποντα ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ!) και εγκεφαλο ευθυμιοπουλο που βρισκει τα πατηματα του!


Ο μεγαλος και τρανος billtsek τι εκανε??
Πηγε καλα??
Slt
QUOTE(fersteine @ Nov 15 2008, 02:15 ) *
Για το παιχνίδι θα μας πεις κάτι; Πώς είδες τις ομάδες , ποιοι παίκτες ξεχώρισαν , πώς πήγε το παιχνίδι;

Το παιχνίδι δεν ήταν πολύ καλό...Ο πλάτωνας πάντως ήταν καλύτερος σε όλο τον αγώνα με μία διαφορά των 5-10 πόντων(έφτασε και τους 16)..Αυτά μέχρι το τελευταίο 5λεπτο του αγώνα που άρχισε τα τρελά του ο διαιτητής και στα τελευταία 5" έχανε ο πλατωνας με 2 ποντους και με 2 βολες στα 2" έστειλε το παιχνίδι στην παράταση,οπου εκεί έγινε ΜVP του αγώνα ο διαιτιτάκος και έδωσε την νίκη στον άτταλο..
BILLTSEK
QUOTE(stefan @ Nov 15 2008, 02:48 ) *
Ο μεγαλος και τρανος billtsek τι εκανε??
Πηγε καλα??

αγαπημενε μου stefan ..τα πρωτα βιολια ειναι αλλοι..
duke10
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 15 2008, 11:42 ) *
αγαπημενε μου stefan ..τα πρωτα βιολια ειναι αλλοι..


Τα πρωτα βιολια, χωρις παιχτες σαν και σενα διπλα τους να κανεις πολλες χαμαλοδουλειες, την λεγομενη και βρωμικη δουλεια, δε θα καταφερουν να κανουν τη διαφορα. Παιχταρα μου!!!! Αλλωστε ολοι οι προπονητες θελουν να εχουν παιχτες εργατες. Σωστα mimo?
10karo
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2 (νομίζω γύρω στους 10 πόντους).....θεωρώ πως έπρεπε να είχαμε κερδίσει με περισσότερους πόντους. Δεν απειληθήκαμε σχεδόν σε κανένα σημείο. Περίμενα το Θεμιστοκλή καλύτερο αλλά με απογοήτευσε χθες. Ελπίζω να βρουν το δρόμο τους γιατί έχουν κάποιες καλές μονάδες αν και υστερούν υπερβολικά στους ψηλούς.

...όσο για εμάς θεωρώ και πιστεύω πλέον πως η άνοδος είναι ο μοναδικός μας στόχος. Οτιδήποτε άλλο το θεωρούμε αποτυχία.
loufer
QUOTE(to 10 to kalo @ Nov 15 2008, 17:48 ) *
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2 (νομίζω γύρω στους 10 πόντους).....θεωρώ πως έπρεπε να είχαμε κερδίσει με περισσότερους πόντους. Δεν απειληθήκαμε σχεδόν σε κανένα σημείο. Περίμενα το Θεμιστοκλή καλύτερο αλλά με απογοήτευσε χθες. Ελπίζω να βρουν το δρόμο τους γιατί έχουν κάποιες καλές μονάδες αν και υστερούν υπερβολικά στους ψηλούς.

...όσο για εμάς θεωρώ και πιστεύω πλέον πως η άνοδος είναι ο μοναδικός μας στόχος. Οτιδήποτε άλλο το θεωρούμε αποτυχία.


Χαλαρή νίκη δηλαδή με την απουσία του Κοτσιλίνη... Θα φροντίσω να κάτσει ένα μήνα παραπάνω στα σκοινάκια ο Γιωτοδόκιμος... Γλυτώσατε και καμιά 10αριά τούβλα τρίποντα...
10karo
....louf.....η ομάδα χωρίς Τεό ρόλαρε καλύτερα!!!!.....τον πήρα τηλ το γιωτά κ τον ενημέρωσα ότι πλέον μπορεί άνετα να εκπληρώσει το όνειρό του κ να γίνει ΕΠΟΠ. Η ομάδα είναι σε καλά χέρια κ γλιτώνουμε κ τα τούβλα του...¨)
loufer
QUOTE(to 10 to kalo @ Nov 15 2008, 20:22 ) *
....louf.....η ομάδα χωρίς Τεό ρόλαρε καλύτερα!!!!.....τον πήρα τηλ το γιωτά κ τον ενημέρωσα ότι πλέον μπορεί άνετα να εκπληρώσει το όνειρό του κ να γίνει ΕΠΟΠ. Η ομάδα είναι σε καλά χέρια κ γλιτώνουμε κ τα τούβλα του...¨)


Σαν Αρχηγός προς Αρχηγό, πολύ καλά έκανες, επιτέλους ο Τεό μπορεί να κάνει την καριέρα που πάντα ονειρευόταν σαν ΕΠΟΠ, και να παίζει μονάκια με τα φαντάρια και να καθαρίζει τουαλέτες στο τέλος μιας και πάντα θα είναι ο χαμένος...
tripontokoutalas
Ψαράδες γιοτόμπαλα και οι δύο, έφυγε ο υπολοχαγός και αρχίσατε τα μεγάλα λόγια σαν κλασσικά αρούρια...

Από 5 μέρες στο καθένα....ειδικά στο Στέφανο [μπας και παίξουμε λίγο παραπάνω δλδ...]

Εύγε Ολυμπιάς, αλλά για άνοδο θα μιλήσουμε μετά τον πρώτο γύρο να έχουμε εικόνα από τι μπορούμε και τι μπορούνε οι άλλοι!

stefan
QUOTE(duke10 @ Nov 15 2008, 17:44 ) *
Τα πρωτα βιολια, χωρις παιχτες σαν και σενα διπλα τους να κανεις πολλες χαμαλοδουλειες, την λεγομενη και βρωμικη δουλεια, δε θα καταφερουν να κανουν τη διαφορα. Παιχταρα μου!!!! Αλλωστε ολοι οι προπονητες θελουν να εχουν παιχτες εργατες. Σωστα mimo?


Mπραβο ρε φιλε duke!
Αυτα ειχα σκοπο να του πω!!

Βλεπεις πως αναγνωριζεται η δουλεια σου παικταρα μου???
Ολοι ξερουμε την αξια σου!!

Βilltsek wav.gif
BILLTSEK
[quote name='stefan' date='Nov 16 2008, 04:53 ' post='246384']
Mπραβο ρε φιλε duke!
Αυτα ειχα σκοπο να του πω!!

Βλεπεις πως αναγνωριζεται η δουλεια σου παικταρα μου???
Ολοι ξερουμε την αξια σου!!

Βilltsek wav.gif
φιλαρακια μου εσεις!!!!για να μην παρεξηγηθω το σχολιο μου δεν ειχε δοση πικρας..ειμαι τυχερος που εχω τετοιους συμπαικτες τωρα στα τελειωματα..λοιπον χθες παιξαμε πολυ ομορφο μπασκετ με αντιπαλο τον νικηφορο..καρφωματα τριποντα,αμυνα ,ασιστ κ το κυριοτερο περασαμε πολυ καλα..τρελλες ατακες στον παγκο ενω στην κερκιδα εδινε ρεσιταλ ενας μπαμπουινος απο αττικο παρκο..χαχαχαχα!!!
stefan
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 16 2008, 05:22 ) *
φιλαρακια μου εσεις!!!!για να μην παρεξηγηθω το σχολιο μου δεν ειχε δοση πικρας..ειμαι τυχερος που εχω τετοιους συμπαικτες τωρα στα τελειωματα..λοιπον χθες παιξαμε πολυ ομορφο μπασκετ με αντιπαλο τον νικηφορο..καρφωματα τριποντα,αμυνα ,ασιστ κ το κυριοτερο περασαμε πολυ καλα..τρελλες ατακες στον παγκο ενω στην κερκιδα εδινε ρεσιταλ ενας μπαμπουινος απο αττικο παρκο..χαχαχαχα!!!


Αυτα που λες δειχνουν ανθρωπο που ξερει να εκτιμαει.
Για αυτο και εγω στον επομενο αγωνα θα κανω τον Λυκο..μπαμπουινο και θα ερθουμε να σε δουμε.. laugh.gif laugh.gif
pg21
QUOTE(Slt @ Nov 15 2008, 11:46 ) *
Το παιχνίδι δεν ήταν πολύ καλό...Ο πλάτωνας πάντως ήταν καλύτερος σε όλο τον αγώνα με μία διαφορά των 5-10 πόντων(έφτασε και τους 16)..Αυτά μέχρι το τελευταίο 5λεπτο του αγώνα που άρχισε τα τρελά του ο διαιτητής και στα τελευταία 5" έχανε ο πλατωνας με 2 ποντους και με 2 βολες στα 2" έστειλε το παιχνίδι στην παράταση,οπου εκεί έγινε ΜVP του αγώνα ο διαιτιτάκος και έδωσε την νίκη στον άτταλο..

Αγαπητέ έκτε παίχτη,
Γέλασα αρχικά το βράδυ της Παρασκευής με την 1η άποψή σου για το παιχνίδι αλλά είπα να μην ασχοληθώ. Τώρα διάβασα και τη νέα τοποθέτησή σου για τον αγώνα και πραγματικά συμπεραίνω πως ήσουν σε άλλο γήπεδο. Στο 1ο 10λεπτο ήμασταν καλύτεροι και αν δεν κάναμε κάποια παιδαριώδη λάθη θα είχαμε πάρει και διαφορά. Στο 2ο και 3ο 10λεπτο ήταν όντως καλύτερος ο Πλάτωνας. Στο 4ο όμως ήρθε η κατάρρευσή σας καθώς δεν αντέξατε την πίεση και φυσικά λόγω της απειρίας των αξιόλογων πιτσιρικάδων που έχετε χάσατε το παιχνίδι. Όσο για το παραμύθι για τους διαιτητές : Όταν μας πεις πως έγινε το 70-70 θα το συζητήσουμε. Από που να ξεκινήσουμε, την ανικανονική 2η βολή? το επιθετικό φαουλ που δεν έδωσε και το έκανε αμυντικό και έτσι με 2 νέες βολές το πήγατε στην παράταση? Όσο για τις τεχνικές ποινές όλες ήταν ( εκτός αυτής που δόθηκε στον coach όταν είχε ήδη κριθεί το παιχνίδι ). Κρίμα που σε αυτήν την ηλικία αντί να χαιρόσαστε το μπάσκετ ασχολιέστε με τους διαιτητές. Αλλά έτσι παίρνουν τα μυαλά σας αέρα έχοντας τους πατεράδες σας απ'έξω να βρίζουν όλη την ώρα. Άσε που και η παρουσία του μάνατζερ Κίμωνα μπορεί να σας κάνει να νιώθετε κάπως.
Σας εύχομαι καλή συνέχεια. bball.gif bball.gif bball.gif
BILLTSEK
QUOTE(Slt @ Nov 15 2008, 01:26 ) *
Το λιγότερο που θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τον ένα διαιτητή στο Πλατωνας-Ατταλλος είναι απλα ΤΡΑΓΙΚΟΣ...Ο τύπος δεν είχε ιδέα...Έδινε ότι ήθελε υπερ του Άτταλου..Γύρω στις 5-7 τεχνικές ποινές.. Και το κορυφαίο.. Είχαν μείνει 12" για το τέλος της επίθεσης του Άτταλου,δεν είχανε περάσει το κέντρο,δεν έδινε τπτ και επειδή διαμαρτυρήθηκε ένας του Πλάτωνα έφαγε τεχνική...Ελεος...Αυτός εδωσε την νίκη στον ατταλο...δεν πρέπει να ξανασφυρίξει...Είναι επικίνδυνος...

μου κανει εντυπωση τοσο κακη διαιτησια μεσα στην εδρα σας.οι γονεις που ηταν..?τ.παντων πρεπει να προσαρμοστουμε ολοι σε κακες διαιτησιες..εξαλλου γ εσκα παιζουμε εδω γινονται οργια σε μεγαλυτερες κατηγοριες..

QUOTE(stefan @ Nov 16 2008, 05:38 ) *
Αυτα που λες δειχνουν ανθρωπο που ξερει να εκτιμαει.
Για αυτο και εγω στον επομενο αγωνα θα κανω τον Λυκο..μπαμπουινο και θα ερθουμε να σε δουμε.. laugh.gif laugh.gif

μεγαλη μου τιμη κ χαρα να ερθουν τα αδερφια μας απο τισ κουκουβαουνες!!
stefan
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 18 2008, 03:39 ) *
μεγαλη μου τιμη κ χαρα να ερθουν τα αδερφια μας απο τισ κουκουβαουνες!!


Ειναι μεσα στο προγραμμα μας να ερθουμε να βοηθησουμε τον billtsek και την Πολιτεια..
Με αρχηγο αποστολης τον Λυκο(αν μπορει και δεν εχει καμια υποχρεωση.. rolleyes.gif ),μην φοβασαι τιποτα!!! biggrin.gif biggrin.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Nov 18 2008, 04:57 ) *
Ειναι μεσα στο προγραμμα μας να ερθουμε να βοηθησουμε τον billtsek και την Πολιτεια..
Με αρχηγο αποστολης τον Λυκο(αν μπορει και δεν εχει καμια υποχρεωση.. rolleyes.gif ),μην φοβασαι τιποτα!!! biggrin.gif biggrin.gif

Ξεχνας μια πολυ μικρη λεπτομερεια.
Και ο Λυκος ρε ταγαρι τις Παρασκευες παιζει.

Μηπως θες να αφησω το δικο μου ματς για να παω
σε αλλα??
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 18 2008, 05:08 ) *
Ξεχνας μια πολυ μικρη λεπτομερεια.
Και ο Λυκος ρε ταγαρι τις Παρασκευες παιζει.

Μηπως θες να αφησω το δικο μου ματς για να παω
σε αλλα??


1) Λες να το ξεχασα ρε κριαρι??
Πλακα εκανα..

2) Μην εισαι ιεροσυλος..
Ακους εκει "παιζει"..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Nov 18 2008, 06:19 ) *
1) Λες να το ξεχασα ρε κριαρι??
Πλακα εκανα..

2) Μην εισαι ιεροσυλος..
Ακους εκει "παιζει"..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Εχεις δικιο δεν παιζει,
διδασκει.
Slt
QUOTE(pg21 @ Nov 17 2008, 18:03 ) *
Αγαπητέ έκτε παίχτη,
Γέλασα αρχικά το βράδυ της Παρασκευής με την 1η άποψή σου για το παιχνίδι αλλά είπα να μην ασχοληθώ. Τώρα διάβασα και τη νέα τοποθέτησή σου για τον αγώνα και πραγματικά συμπεραίνω πως ήσουν σε άλλο γήπεδο. Στο 1ο 10λεπτο ήμασταν καλύτεροι και αν δεν κάναμε κάποια παιδαριώδη λάθη θα είχαμε πάρει και διαφορά. Στο 2ο και 3ο 10λεπτο ήταν όντως καλύτερος ο Πλάτωνας. Στο 4ο όμως ήρθε η κατάρρευσή σας καθώς δεν αντέξατε την πίεση και φυσικά λόγω της απειρίας των αξιόλογων πιτσιρικάδων που έχετε χάσατε το παιχνίδι. Όσο για το παραμύθι για τους διαιτητές : Όταν μας πεις πως έγινε το 70-70 θα το συζητήσουμε. Από που να ξεκινήσουμε, την ανικανονική 2η βολή? το επιθετικό φαουλ που δεν έδωσε και το έκανε αμυντικό και έτσι με 2 νέες βολές το πήγατε στην παράταση? Όσο για τις τεχνικές ποινές όλες ήταν ( εκτός αυτής που δόθηκε στον coach όταν είχε ήδη κριθεί το παιχνίδι ). Κρίμα που σε αυτήν την ηλικία αντί να χαιρόσαστε το μπάσκετ ασχολιέστε με τους διαιτητές. Αλλά έτσι παίρνουν τα μυαλά σας αέρα έχοντας τους πατεράδες σας απ'έξω να βρίζουν όλη την ώρα. Άσε που και η παρουσία του μάνατζερ Κίμωνα μπορεί να σας κάνει να νιώθετε κάπως.
Σας εύχομαι καλή συνέχεια. bball.gif bball.gif bball.gif

Καταρχην για να μην κατηγορείς τσαμπα τα παιδιά,όπως είπες και εσύ είμαι έκτος παίχτης που σημαίνει οτι δεν παίζω στην ομάδα αλλα την παρακολουθώ...Τώρα για το πόσο η ομάδα σου ήταν καλύτερη απο τον Πλάτωνα και αυτο ας μην το σχολιάσω γιατι δεν θέλω να δημιουργηθεί κόντρα..πάμε στους καλούς διαιτητές όπως εσυ υποστηρίζεις..το ΜΟΝΟ δίκιο που έχεις είναι η δεύτερη βολή...Όλες οι τεχνικές ποινές ήταν τραγικές με αποκορύφωμα ,όχι αυτη στο προπονητή που μίλησε για πρώτη φορά στον αγώνα στην παράταση και έφαγε τεχνική ενω ο προπονητής σας είχε τρελαθεί και είχε μπει και πόσες φορές μέσα στο γήπεδο και δεν εφαγε καμία,αλλά στον παίκτη μετα την διαμαρτυρία του για τα 8" που είχανε περάσει 12 και δεν είχατε περάσει το κέντρο...εκτος και αν ειναι καινουργιος κανονισμός και τον ξέρει μονο η ομάδα σου..Άσε για μερικά φαουλ που χωρις καθόλου επαφή τα σφύριζε και για την αποβολή....
Smil12
Καλημερα ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να ευχηθω καλη συνεχεια πρωταθληματος σε ολους μακρυα απο τραυματισμους, τσακωμους και κακες διαιτησιες!
Ας γινουν πολυ καλα παιχνιδια και να δουμε ωραιο μπασκετ.
Μακαρι στο τελος της χρονιας να επιβραβευτουν οι καλυτερες ομαδες.
Και ολοι να ειναι ευχαστημενοι με το τι εχουν καταφερει με την ληξη και να παρουν οτι τους αξιζει.

Πραγματικα δεν ασχολουμε με την διαιτησια ποτε! ακομα και κατα την διαρκεια του αγωνα!!!
Αλλα δυστυχως για πρωτη, και ανεξαρτητως του τι θα ακολουθησει τελευταια, φορα αναγκαζομαι να "σχολιασω" την αντικειμενικα "οχι και τοσο καλη" διαιτησια που ειχαμε στον αγωνα μεταξυ Αστερα Περιστεριου και Παιανιας.
Για να σας δωσω ενα δειγμα, 2" πριν την ληξη καταλογιστηκε "αμφισβητουμενο" φαουλ με αποτελεσμα την ισοφαρηση του Αστερα.
Αυτη ηταν σχεδον η καταληξη (γιατι ακολουθησε και παραταση) απο μια σειρα αποφασεων μαλλον οχι ιδιαιτερα ευνοικων προς την ομαδα μου, που ελπιζω να μην προερχονταν απο συγκριμενη συμπεριφορα απενατι μας, (για παραδειγμα λογω καποιας ανυπαρκτης βεντετας εδω και καιρο) λεμε τωρα τυχαιο τελειως το παραδειγμα!
Απο την πλευρα μας το θεωρουμε τυχαιο γεγονος! και συνεχιζουμε

Στα αγωνιστικα τωρα που εχουν και σημασια, η Παιανια εμφανιστηκε πολυ σκληρη και ετοιμη σε ολα τα σημεια του παιχνιδιου και προιγηθηκε ακομα και με 21 ποντους! Παρα τις δυσμενεις συνθηκες (χωρις πινακα, πολλες απουσιες) καταφεραμε να το γυρισουμε.
Στην παραταση ομως η Παιανια με μεγαλυτερη πολυφωνια καταφερε τελικα να παρει το παιχνιδι.


Καλη συνεχεια σε ολους τα λεμε και στο γηπεδο... No 15

blove.gif
Kiddakos
Λοιπόν μάγκες εγω λέω να αφήσουμε την πάρλα και να κανουμέ τις προβλέψεις μας έστω και καθυστεριμένα για την ερχόμενη αγωνιστική.
Smil12
Δυσκολη κατηγορια για προβλεψεις


5η Αγωνιστική

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 1
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2

10karo
καλημέρα και από εμένα...

5η Αγωνιστική

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
10karo
...εκπληκτικό μπάσκετ από την ομάδα μου για 30 λεπτά και ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - Ν.ΙΩΝΙΑ 1 (νομίζω 73-57....κάπου εκεί)
...πήραμε από την αρχή την πρωτοπορία κ δεν απειληθήκαμε σε κανένα σημείο. Η διαφορά έφτασε κ το + 25 κάποια στιγμή.
....η Ν.Ιωνία μια καλή αθλητική ομάδα έπεσε απλά σήμερα σε μια από τις καλύτερές μας μέρες τα τελευταία 2 χρόνια. Νομίζω πως όσο προχωράμε η ομάδα ρολάρει όλο κ καλύτερα....η συνέχεια δύσκολη.....ο Πλάτων μας περιμένει την επόμενη αγωνιστική.
Ilias7
Νικηφόρος-Αστέρας Περιστερίου..Νικη του Αστέρα με 2 πόντους...
Άεκ Περιστερίου-Πολιτεία..Νικη της Πολιτείας με 15 πόντους..
nikefalin
Παιανία - Αγιοι Ανάργυροι 52 - 67
stormrider13
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 2 με καμια 15αριά πόντους
Kiddakos
QUOTE(nikefalin @ Nov 22 2008, 01:30 ) *
Παιανία - Αγιοι Ανάργυροι 52 - 67



Αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι. με τις ομάδες να κρατούν το προβάδισμα πότε η μία και πότε η άλλη για περίπου 35 λεπτά, με την Παιανία να παίζει ζώνη σχεδόν σε όλο το ματς και να προσπαθεί να παρασύρει τους Αγίους σε ένα ξέφρενο ρυθμό. Στα τελευταία λεπτά όμως και οι Άγιοι έπαιξαν ζώνη, με αποτέλεσμα να βγάλουν απ τα νερά τους τους τους αντιπάλους, ενώ αρχισαν να ελέγχουν και τα ριμπάουντ (στο πρώτο ημίχρονο οι Άγιοι ήταν τραγικοί σ' αυτόν τον τομέα). Οι παίκτες της Παιανίας δεν είχαν τις δυνάμεις να συνεχίσουν, αλλά ούτε και το βάθος του πάγκου που έχουν οι Άγιοι (τον περισσότερο χρόνο συμμετοχής τον πείραν 5 με 6 παίκτες)
και ετσί το αποτέλεσμα ήρθε φυσιολογικά.

Καλή συνέχεια σε όλους. blove.gif
Smil12
Δυσκολο παιχνιδι χθες
Νικηφορος-Αστερας
Κερδισαμε στο τελος λογω του οτι διατηρησαμε την ψυχραιμια μας σε ολη την διαρκεια (ιδιαιτερα στα τελευταια λεπτα) και δεν παψαμε στιγμη να πιστευουμε οτι θα παρουμε την νικη, παρολο που βρεθηκαμε και με 13 ποντους πισω.

Ζεφυρι - Ατταλος???
Kiddakos
QUOTE(Smil12 @ Nov 22 2008, 23:03 ) *
Δυσκολο παιχνιδι χθες
Νικηφορος-Αστερας
Κερδισαμε στο τελος λογω του οτι διατηρησαμε την ψυχραιμια μας σε ολη την διαρκεια (ιδιαιτερα στα τελευταια λεπτα) και δεν παψαμε στιγμη να πιστευουμε οτι θα παρουμε την νικη, παρολο που βρεθηκαμε και με 13 ποντους πισω.

Ζεφυρι - Ατταλος???



Δεν καταλαβαίνω όμως ποια όμαδα κέρδισε. 39.gif Μήπως θυμάσαι και το σκορ?
Smil12
Ο αστερας με 2 ποντους.
nikefalin
Διαγόρας - Εκπ. Πλάτωνα 70 - 79
Smil12
Δεν εμαθε κανεις για το Ατταλος-Ζεφυρι?
ειναι το μονο που λειπει
fersteine
Κέρδισε ο Ατταλος με 85-80, μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση.
Smil12
Αρα η βαθμολογια μετα την πεμπτη αγωνιστικη αν δεν κανω καποιο λαθος πρεπει να ειναι:

ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 9
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 9
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 9
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 9
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 8
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 8
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 8
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 7
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 7
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 7
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 7
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 7
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 5
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 5

πολυ νωρις ακομα για καθε συμπερασμα, σε καμια περιπτωση δεν θα ειναι ευκολο πρωταθλημα.

Smil12
Προβλεψεις για την αυριανη αγωνιστικη κανεις???

6η Αγωνιστική

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
nikefalin

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1~2

10karo
καλημέρα και από εμένα...

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1Χ2 (ειλικρινά δεν έχω ιδέα)..smile.gif
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1

...καλή αγωνιστική σε όλους....
Smil12
Απο οτι φαινεται στα δυο ντερμπι στην κορυφη διαφερουν οι αποψεις,
εμεις στον αστερα για αλλον ενα αγωνα θα εχουμε ελλειψεις, αλλα οπως και στα προιγουμενα ελπιζουμε να τις ξεπερασουμε!
Για να δουμε θα παιξουν ρολο οι εδρες...
eddo
Καλησπέρα παιδιά...
μεγάλη επιστροφή σήμερα για τον Ατταλο...
ο πιστολέρο shot.gif shot.gif shot.gif Βερούκης ,μετά απο συνειδητή αποχή, ξανά στην προπόνηση...
οι φήμες οτι με τα σουτ του θα βοηθήσει στην ανοικοδόμηση του νεου κλειστού του Αττάλου
δεν επιβεβαιώνονται.....!!!!!
καλή αγωνιστική παιδιά!!
pg21
QUOTE(eddo @ Nov 27 2008, 23:04 ) *
Καλησπέρα παιδιά...
μεγάλη επιστροφή σήμερα για τον Ατταλο...
ο πιστολέρο shot.gif shot.gif shot.gif Βερούκης ,μετά απο συνειδητή αποχή, ξανά στην προπόνηση...
οι φήμες οτι με τα σουτ του θα βοηθήσει στην ανοικοδόμηση του νεου κλειστού του Αττάλου
δεν επιβεβαιώνονται.....!!!!!
καλή αγωνιστική παιδιά!!

Καλημέρα μάγκες,
Πράγματι η επιστροφή του πιστολέρο Βερούκη shot.gif shot.gif shot.gif είναι πραγματικότητα. Τυχεροί οι παίχτες της Πολιτείας καθώς θα μπορεί να αγωνιστεί απ'την επόμενη αγωνιστική. Μεγάλες στιγμές θα ζήσουν όσοι έρθουν τότε στα Λιόσια καθώς θα έχουμε και την επιστροφή του Βατράχου 77.gif .Όσο για σήμερα πραγματικά περιμένω με αγωνία το παιχνίδι και εύχομαι να το ευχαριστηθούμε.
Τα λέμε bball.gif smiley.gif bball.gif smiley.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.