Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
peter
QUOTE(BILLTSEK @ Mar 2 2009, 15:11 ) *
πατερα!!!!!με σενα στην κερκιδα θα παιζω μεχρι τα βαθεια γεραματα..!!μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα...



"Πατέρα"??????????Στα πόσα σε έκανε ρε billtsek????????Στα 8 του????χαχαχαχαχαχαχα..........


QUOTE(alexas10 @ Mar 2 2009, 17:58 ) *
μηπως σε αυτο το παζλ πρεπει να προστεθω καπου κ εγω....?


Εσύ να πάς να γράψεις στη Γ εθνική και να σχολιάζεις την ομάδα σου και τον προπονητή σου και να αφήσεις την Γ ΕΣΚΑ ήσυχη..........εκτός αν αναλάβεις πουθενά!!!!!!!!!! smiley.gif
BILLTSEK
[quote name='alexas10' date='Mar 2 2009, 15:58 ' post='278111']
μηπως σε αυτο το παζλ πρεπει να προστεθω καπου κ εγω....?
[/quotekoouts θελω να παρεις θεση σε παρακαλω..
fersteine
Aτταλος - Πλατωνας 78-55 νομιζω, ευκολη νικη απο οτι δειχνει και το τελικο σκορ.
Smil12
Παιανια - Αστερας 72-81 νομιζω
Διπλο ξερο δεν καταλαβαινουμε εμεις απο γηπεδα...χαχαχαχαχα
Η διαφορα ηταν για αρκετη ωρα πανω απο τους 20 αλλα στο τελος χαλαρωσαμε αν και δεν επρεπε για να αποδειξουμε οτι ηταν αδικη η ηττα μας στον πρωτο γυρο.
Ωραιο tatoo Νο9!!!!!!!!
smiley.gif
savag1
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΜΑΤΣ ΜΕΤΑΞΥ ΔΙΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΙΩΝΙΑΣ.ΑΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΛΟΓΩ ΜΗ ΚΟΣΜΙΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ!!!!! ΚΑΠΟΙΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑ. ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΙΩΝΙΑΣ 65-71. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΙΩΝΙΑΣ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ........
goos
Νικηφορος-Πολιτεια 1
arkoudas
Μετά από τη χθεσινή νίκη-έκπληξη των Αγίων,θεωρώ ότι δύσκολα θα χάσουν την τρίτη προνομιούχο θέση που οδηγεί στα μπαράζ..Τελικά το 8 των αγίων είναι το δεύτερο πιο όμορφο αγόρι στην κατηγορία..Αλλά κάνει ωραίες γυμνές βουτιές..
scottie
εγω λεω οι αγιοι να το κοψουν και να φτιαξουν ομαδα κολυμβησης,καλυτερα θα τα πανε..ουτως η αλλως πιο γρηγοροι ειναι στο νερο παρα στον ταπητα-παρκε...
fersteine
Δεν ειπατε ποσο εληξε το παιχνίδι Κηφισια - Αγ.Αναργυροι και πόσο ήρθε η Ολυμπιάδα
10karo
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 54-35 (νομίζω).....
Kiddakos
Κηφισιά - Αγ. Ανάργυροι 61-74

Χαλαρό βράδυ για την ομάδα των Αγίων, κατα τη διάρκεια του αγώνα, αλλά και μετά τον αγώνα (τα μάθαμε τα μάθαμε 15.gif)
με τους φιλοξενούμενους να παίζουν απλό μπάσκετ, και να πετυχαίνουν πόντους είται με αιφνιδιασμούς, είται παιρνώντας τη μπάλα κάτω απ το καλάθι. Το πρώτο ημίχρονο κύλισε φυσιολογικά θα λέγαμε, με τη διαφορα να ανεβαίνει σταθερά (10-22 πρώτο δεκάλεπτο 21-40 ημίχρονο). Στο δεύτερο ημίχρονο ο κόουτς βρήκε την ευκαιρία να δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής σε παίχτες που έπαιζαν λιγότερο σε προηγούμενους αγώνες, ο ρυθμός έπεσε, ενώ η Κηφισιά πετυχαίνοντας κάποια ελεύθερα σουτ περιόρισε τη διαφορά στους 11 πόντους (44-55 τρίτο δεκάλεπτο). Το τέταρτο δεκάλεπτο κύλισε όπως και το τρίτο, η διαφορά κυμάνθηκε ανάμεσα στους 10
με 19 πόντους, για να λήξει 61-74. Και ζήσαν αυτοί καλά και μεις καλύτερα.

Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
Smil12
Αστερας - Νικηφορος (83-61) νομιζω ποτε δεν θημαμαι ακριβως.....
Σχετικα ανετο απογευμα για εμας δεν κυνδινεψαμε ιδιαιτερα σε κανενα σημειοενα μραβο σε ολα τα παιδια και των δυο ομαδων που το παιχνιδι κυλησε σε αθλητικα πλαισια.
Και τωρα Αγιοι...!!!!!!!!!!!
lazy
Ιωνία-Ολυμπιάδα 60-68
fersteine
Nέα ήττα για τον Άτταλο 85-81 από το Ζεφύρι και η μάχη για τη 2η θέση παίρνει φωτιά με την Ολυμπιάδα τώρα να ειναι το μεγαλο φαβορί αφού έχει το παιχνίδι στην έδρα της. Η ομάδα του Άτταλου έδειξε πάλι ότι εκτός έδρας στο 2ο γύρο δεν μπορεί να κερδίσει ομάδες που ειναι πιο κάτω στην βαθμολογία.
Kiddakos
Άγ. Ανάργυροι - Παιανία 67-40

30 λεπτά κατάφερε να αντέξει η Παιανία, αλλά στο τέλος έμεινε από δυνάμεις και ξεφούσκωσε με απτοτέλεσμα η διαφορά στο σκορ να πάρει μεγάλες διαστάσεις. Οι Άγιοι ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι, παίζοντας απλό μπάσκετ, τροφοδοτόντας κυρίως τους ψηλούς και κάνοντας ελεύθερα σουτ όποτε εβρισκαν ευκαιρία και προηγήθηκαν στο 10 με 22-13. Στο 2ο δεκάλεπτο όμως, παρόλο που ο ρυθμός δεν έπεσε (μάλλον ανέβηκε) οι ομάδες αναλώθηκαν σε βιαστικές και κακές επιθέσεις, άστοχα σουτ και αρκετά λάθη, ενώ υπήρξαν και πολλά νεύρα μεταξύ των παιχτών των 2 ομάδων με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 28-19. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερο απ το 2ο, επιθετικά τουλάχιστον, με τη διαφόρα να αυξάνετε ελαφρώς στους 13 (48-35). Στο τέταρτο δεκάλεπτο. Οι παίχτες της Παιανίας
δεν μπόρεσαν να κρατίσουν το ρυθμο του παιχνιδιού όμως, ο ένας απ τους 2 παίχτες της που την ενίσχυαν επιθετικά αποβλήθηκε με 5 φάουλ, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και ετσι το σκορ έφτασε στο 67-40.

Καλή συνέχεια σε όλους. blove.gif
fersteine
Προγνωστικα για την επομενη αγωνιστικη απο το 10 το καλο;
10karo
καλημέρα....φίλε fersteine σε καλόμαθα μου φαίνετε...smile.gif......

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ...........................2 (εύκολα...ειδικά αν δείξει το πρόσωπο που είδα στο μεταξύ μας)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ ..........1 (η προιστορία λέει 2...καιρός να την αλλάξουμε)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ ...................1 (ντερμπάρα)
ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ........................1 (λες να μας κάνει κάνει κανά καλό ο peter με την παρέα του?)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ..............1 άνευ αγώνα
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ..............1 (ντέρμπυ Νο3 τρία)
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ...........2 (δεν νομίζω πως θα ξαναχάσουν οι Άγιοι)

....καλή αγωνιστική......
loufer
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 18 2009, 13:39 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ ..........1 (η προιστορία λέει 2...καιρός να την αλλάξουμε)


Θα κερδίσετε γιατί την επόμενη μέρα (Σάββατο στις 18:00), παίζει το εφηβικό τους με το δικό μας για την πρόκριση στην 6αδα της Αθήνας...Εκτός και αν τους κατεβάσει κανονικά και παίξουν μέσα σε 14 ώρες 2 ματσάκια οι πιτσιρικάδες...

Υ.Γ.: Σταμάντα να αγοράζεις τα pet μου...έχεις καταντήσει γραφικός...
10karo
...εγώ άλλα άκουσα louf.....όσον αφορά τον Πλάτωνα......(θα στα πω από κοντά)

.....κ κάνε μας τη χάρη....θα αγοράζω ότι θέλω όποτε θέλω...smile.gif smile.gif smile.gif
Legionary
Σχετικά με το ντέρμπυ Νο3 τρία...ανεπιβεβαίωτες πηγές μέσα από book στα Δ. Προάστια λένε ότι το ματς έχει
κλειδώσει σε ξερό διπλό... 39.gif
Είδομεν...
BILLTSEK
[quote name='to 10 to kalo' date='Mar 18 2009, 14:39 ' post='282561']
καλημέρα....φίλε fersteine σε καλόμαθα μου φαίνετε...smile.gif......

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ...........................2 (εύκολα...ειδικά αν δείξει το πρόσωπο που είδα στο μεταξύ μας)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ ..........1 (η προιστορία λέει 2...καιρός να την αλλάξουμε)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ ...................1 (ντερμπάρα)
ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ........................1 (λες να μας κάνει κάνει κανά καλό ο peter με την παρέα του?)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ..............1 άνευ αγώνα
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ..............1 (ντέρμπυ Νο3 τρία)
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ...........2 (δεν νομίζω πως θα ξαναχάσουν οι Άγιοι)

....καλή αγωνιστική......δυστηχως ο peter ειναι με 39 πυρετο επομενως δυσκολα τα πραγματα..
Smil12
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ...........................2 (ΞΕΡΟ)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ ..........2 (ΑΝ ΠΑΙΞΟΥΝ ΠΛΗΡΕΙΣ)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ ...................1 (ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΠΟΛΥ)
ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ........................1
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ..............1 άνευ αγώνα
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ..............1 (ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ)
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ...........1 (ΟΛΑ Η ΤΙΠΟΤΑ)

Καλη αγωνιστικη......... blove.gif
gk65
Διαγορας--- Ζεφυρι 42---49 Τελικο σκορ
Legionary
...οι μουγγοί μίλησαν...οι τυφλοί ειδαν...οι άπιστοι πήγανε κουβά...και οι πιστοί ταμείο... 69.gif

Στο "δύσκολο" παιχνίδι της Παιανίας με το Θεμιστοκλή, τελικά το πήραν οι δεύτεροι, 52 -73 τελικό σκόρ!!!
Σκυλίσια άμυνα με "run&jump" (α ρε Τολάρα), ξύλο και τους λεγεωνάριους shot.gif στην αρένα, υποχρέωσε τα παιδιά της Παιανίας σε λιγότερο από 25 ποντάκια στο ημίχρονο.

Μπροστά σε όλο το παιχνίδι η Μιστόκλα με 14-22 πόντους διαφορά. Η διαφορά έπεσε στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου στους πέντε, αλλά εκεί το "τρίγωνο των Βερμούδων" (ξανά α ρε Τολάρα), Τάρας-Σκαρί-Ταριφεθέλ μετέτρεψε το παίχνιδι σε τυπική διαδικασία.

Ένας καλωσήρθες στον Κόρω που μετά από απουσία μιας σεζόν (σε κέντρο αποτοξίνωσης από τα κεμπάπ blech.gif ) επέστρεψε με ποδιές στα γήπεδα.

Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά.

Ilias7
Αστέρας Περιστερίου-Άγιοι Ανάργυροι 77-71
Smil12
QUOTE(Ilias7 @ Mar 21 2009, 01:19 ) *
Αστέρας Περιστερίου-Άγιοι Ανάργυροι 77-71

Ρε ταμπλαδουρα με προλαβες!!!! (δεν σε ξαναπαω σπιτι)χαχαχα

Μεγαλο παιχνιδι ενα πραγματικο ντερμπι με τις δυο ομαδες να ειναι κοντα στο σκορ σε ολο το ματς.
Καποιες στιγμες ξεφευγαμε και με 10-12 αλλα ολο μειωναν οι Αγιοι. Κλασικο παραδειγμα το τελευταιο λεπτο οπου 59'' πριν το τελος ημασταν μπροστα με 10 και βαζουν οι Αγιοι 3 σερι τριποντα η διαφορα φτανει στους 2!!! (βαλαμε κατι βολες) Παραλιγο να το χασουμε και αυτο αλλα με σοβαροτητα καταφεραμε να κρατηθουμε.
Οι Αγιοι δυσκολευτικαν πολυ στο πρωτο μερος στη ζωνη, οπου κρατηθηκαν καθαρα απο βολες αλλα στο δευτερο ολα αλλαξαν μας πιεσαν και εγινε πολυ ωραιο παιχνιδι με δυο ομαδες που εδιναν τα παντα για τη νικη μεχρη το τελος.

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολη την ομαδα παιξαμε με μυαλο και ομαδικοτητα σε ολη τη διαρκεια και δεν φοβηθηκαμε την ομαδα που ειχε χασει μονο μια φορα.

Επισης δεν ξερω τι λενε οι αλλοι στο forum παντως σημερα δεν ειδα τους χοντρους που ολοι σχολιαζαν αντιθετως ειδα μια πολυ αθλητικη ομαδα η οποια στο μεγαλυτερο μερος πιεζε στα 3/4 του γηπεδου!!!! Ομαδα με χοντρους δεν μπορει να το κανει αυτο!!!!


Καλη συνεχεια σε ολους.......
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
10karo
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΠΛΑΤΩΝ 64-75.........με 34-34 ημίχρονο...κάναμε τραγικό τρίτο δεκάλεπτο.......πολλά μα πάρα πολλά φάουλ υπέρ του Πλάτωνα (στο 3 δεκάλεπτο πρέπει να έβαλαν μόνο βολές) που μας έκοβαν τα πόδια σε κάθε άμυνα....κ ένας σοβαρός τραυματισμός του καλύτερού μας παίχτη έως τότε που μας έκοψε τον ρυθμό......πολύ άστοχοι εμείς....πολύ πιο εύστοχος ο Πλάτωνας......

....τα δώρα εκατέρωθεν συνεχίζονται......τώρα πάμε Ζεφύρι.....απλά συνεχίζουμε κ όπου βγει.....υγεία να έχουμε γιατί δεν μας βλέπω καλά......είναι πραγματικά κρίμα να χαλάσει η προσπάθεια από τραυματισμούς.....

.....καλή συνέχεια σε όλους κ πραγματικά να είστε υγιείς γιατί τραυματισμοί σαν του συμπαίχτη μου είναι κρίμα να γίνονται...
fersteine
Ποιος τραυματιστηκε και τι επαθε ακριβως; Kαι απο τον Ατταλο το 7 επαθε εξαρθρωση ωμου απο οτι ακουσα και δεν επαιξε με Πολιτεια.
10karo
....το πολυεργαλείο μας (όπως το είχε παρουσιάσει κάποτε ο φίλος peter)........γύρισε το πόδι του κ απ ότι ξέρω το έβαλε σε νάρθηκα σήμερα.....έπεσε μόνο με αστράγαλο......κ καταλαβαίνεις......όλο το βάρος επάνω.....πολύ πολύ άσχημο γύρισμα στον αστράγαλο....

.....Νικόλα....περαστικά......οι επόμενες νίκες κ η επόμενη προσπάθεια θα είναι για εσένα....
Ilias7
Καλησπερα!!!

Παιδια ξερει κανεις τι εγινε στο παιχνιδι του Ατταλου με τη Πολιτεια??
fersteine
78-68 ο Ατταλος
peter
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 21 2009, 19:42 ) *
....το πολυεργαλείο μας (όπως το είχε παρουσιάσει κάποτε ο φίλος peter)........γύρισε το πόδι του κ απ ότι ξέρω το έβαλε σε νάρθηκα σήμερα.....έπεσε μόνο με αστράγαλο......κ καταλαβαίνεις......όλο το βάρος επάνω.....πολύ πολύ άσχημο γύρισμα στον αστράγαλο....

.....Νικόλα....περαστικά......οι επόμενες νίκες κ η επόμενη προσπάθεια θα είναι για εσένα....


Περαστικά στο παλικάρι.....κρίμα πραγματικα!


Kiddakos
Όπως έγραψε προηγουμένως ο smill12 λοιπόν, ο Αστέρας έριξε βόμβα την Παρασκευή μέσα στην έδρα του και νίκησε τους Αγίους με 77-71. Οι φιλοξενούμενοι, δεν πήρανε στα σοβαρά το παιχνίδι απ την αρχή και το πλήρωσαν ακριβά. Απ το πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι δεν είχαν σκοπό να χάσουν με κατεβασμένα τα χέρια, αιφνιδίασαν τους Αγίους και προηγήθηκαν στο 10, με 17-13. Το 2ο δεκάλεπτο κύλισε περίπου όπως το 1ο, με τους παίχτες του Αστέρα να στηρίζονται αμυντικά μόνο στη ζώνη, να βγαίνουν πολλές φορές στον αιφνιδιασμό, να μαζεύουν πολλά επιθετικά ριμπάουντ και η περιφερειακοί τους να διεισδύουν συνέχεια στη ρακέτα, με συνέπεια να φορτώσουν τους αντιπάλους με πολλά φάουλ. Έτσι το σκορ στο ημίχρονο έληξε 33-28 για τους γηπεδούχους. Το 3ο δεκάλεπτο ήταν ένας εφιάλτης για τους Αγίους, οι οποίοι δεν μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι όπως συνήθως, τα σουτ δεν έλεγαν να μπουν, η μπάλα κυκλοφορούσε πολύ αργά επιθετικά και αρκετές ενέργειες ήταν τραβηγμένες απ τα μαλλιά, ενώ απ την άλλη μεριά οι γηπεδούχοι συνέχισαν το βιολί τους, πέτυχαν και 2 σημαντικά τρίποντα όταν η διαφορά ήταν κοντά και η διαφορά έκλεισε στο +13 για τον Αστέρα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο λοιπόν οι Άγιοι αποφάσισαν να ξυπνήσουν και πίεσαν απ την αρχή, έκλεισαν τους διαδρόμους στην άμυνα και αναλώθηκαν σε πιο ορθολογιστικές επιθέσεις με αποτέλεσμα να μειώσουν σχετικά γρήγορα στους 5 πόντους. Κάπου εκεί όμως η αυτοσυγκέντρωση χάθηκε για άλλη μια φορά, οι γηπεδούχοι κράτησαν την ψυχραιμία τους συνέχισαν να διεισδύουν και να κερδίζουν πολλά φάουλ που τους έστελναν στη γραμμή των βολών (κάτι που εκνεύρισε τους φιλοξενούμενους που έβλεπαν ότι σε αντίστοιχες φάσεις δεν έπαιρναν τα σφυρίγματα που δικαιούνταν) και έτσι λιγότερο απο 1.30 πριν το τέλος η διάφορα πήγε στους +10 (ή κάπου εκεί γύρω).Εκεί λοιπόν οι Άγιοι τα έπαιξαν όλα για όλα, σκύλιασαν, πίεσαν όσο μπορούσαν έκλεψαν 2 φορές τη μπάλα και με 3 συνεχόμενα τρίποντα, 32 δέυτερα πριν το τέλος η διαφορά πήγε στους -3 και η κατοχή της μπάλας δική τους!!Εκεί λοιπόν έγιναν και οι 2 σημαντικές φάσεις του αγώνα καθώς σε άστοχο τρίποντο τους οι Άγιοι, παίρνουν το επιθετικό ριμπάουντ και σε προσπάθεια για σουτ κάτω απ το καλάθι έγινε ή φάουλ, ή κόψιμο και η μπάλα έξω, ή κόντρα στο κόψιμο. Ο διαιτητής έδωσε τη μπάλα στους γηπεδούχους πάντως, στην επαναφορά σφύριξε αντιαθλητικό φάουλ στους Αγίους
και κάπου εκεί τα πράγματα τελειώσαν. Οι Άγιοι δικαιούνται νομίζω να έχουν κάποια ''παραπονάκια'' για τη διαιτησία, αλλά ο Αστέρας δικαιούνταν τη νίκη, πάλεψε για να την πάρει και την πήρε. Μπράβο του. 41.gif


Καλή συνέχεια σε όλους. blove.gif
10karo
...καλησπέρα σε όλους,

...παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει να μου στείλει σε pm πως θα πάμε Ζεφύρι αύριο.....αν υπάρχει γρήγορο δρομολόγιο από Αττική Οδό , όπως καταλαβαίνετε, μας βολεύει....

ευχαριστώ....κ καλή αγωνιστική σε όλους.....χωρίς τραυματισμούς....smile.gif

nikefalin
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 26 2009, 12:13 ) *
...καλησπέρα σε όλους,

...παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει να μου στείλει σε pm πως θα πάμε Ζεφύρι αύριο.....αν υπάρχει γρήγορο δρομολόγιο από Αττική Οδό , όπως καταλαβαίνετε, μας βολεύει....

ευχαριστώ....κ καλή αγωνιστική σε όλους.....χωρίς τραυματισμούς....smile.gif


Δίπλα είναι φίλε, έξοδος "Ανω Λιόσια" , παίρνεις την Φυλής με κατεύθυνση προς Αθήνα και στο πρώτο φανάρι (του Καματερού) στρίβεις αριστερά , περνάς τις γραμμές του τρένου και απέναντι σου έχεις ένα παρκάκι οπού στο πίσω μέρος έχει σχολεία και το γήπεδο.
BILLTSEK
QUOTE(nikefalin @ Mar 26 2009, 12:19 ) *
Δίπλα είναι φίλε, έξοδος "Ανω Λιόσια" , παίρνεις την Φυλής με κατεύθυνση προς Αθήνα και στο πρώτο φανάρι (του Καματερού) στρίβεις αριστερά , περνάς τις γραμμές του τρένου και απέναντι σου έχεις ένα παρκάκι οπού στο πίσω μέρος έχει σχολεία και το γήπεδο.

αγαπτε nikefalin ξεχασες να πεισς στα παιδια να παρουν κ φωτογραφικη μηχανη..βγαλτε κια μια φωτο τα αυτοκινητα σας πριν μπητε στο γηπεδο ετσι για να τα θυμαστε τι οδηγουσατε καποτε..χαχαχαχα!!!
10karo
....φίλε BILLTSEK....τι συμπέρασμα θα έπρεπε να βγάλω τώρα με το ποστάρισμά σου?.....στη Νάπολι πάμε?.....δλδ τη μηχανή μου να την παρκάρω στα αποδυτήρια????


ΥΓ: ευχαριστώ nikefalin.....smile.gif
loufer
QUOTE(BILLTSEK @ Mar 26 2009, 12:32 ) *
αγαπτε nikefalin ξεχασες να πεισς στα παιδια να παρουν κ φωτογραφικη μηχανη..βγαλτε κια μια φωτο τα αυτοκινητα σας πριν μπητε στο γηπεδο ετσι για να τα θυμαστε τι οδηγουσατε καποτε..χαχαχαχα!!!


Προτείνω στο παιδιά της Ολυμπιάδας να πάρουν την καλύτερη ψηφιακή που διαθέτουν και να βγάλουν μια ομαδική φωτό έξω από το κλειστό γήπεδο με τα αυτοκίνητά τους...
Επίσης μπορούν να ξεκινήσουν από τις 5 το απόγευμα με ποδήλατα από τον Παπάγου (θα έχουν κάνει και το ζέσταμά τους)
Τέλος προτείνω στον παλαιό δόκιμο ( και νυν υπολοχαγό Κοτσιλίνη) να βγάλει 2 σκοπιές ( τις οποίες θα φυλάνε διαδοχικά ένας ψηλός με ένα κοντό της ομάδας, οι αλλαγές θα γίνονται ανά δεκάλεπτο, δεκανέας αλλαγής ο έφορος της ομάδας)
nikefalin
QUOTE(loufer @ Mar 26 2009, 15:19 ) *
Προτείνω στο παιδιά της Ολυμπιάδας να πάρουν την καλύτερη ψηφιακή που διαθέτουν και να βγάλουν μια ομαδική φωτό έξω από το κλειστό γήπεδο με τα αυτοκίνητά τους...
Επίσης μπορούν να ξεκινήσουν από τις 5 το απόγευμα με ποδήλατα από τον Παπάγου (θα έχουν κάνει και το ζέσταμά τους)
Τέλος προτείνω στον παλαιό δόκιμο ( και νυν υπολοχαγό Κοτσιλίνη) να βγάλει 2 σκοπιές ( τις οποίες θα φυλάνε διαδοχικά ένας ψηλός με ένα κοντό της ομάδας, οι αλλαγές θα γίνονται ανά δεκάλεπτο, δεκανέας αλλαγής ο έφορος της ομάδας)


χιχι, τα παραλέτε λίγο, όσες φορές πήγα το βρήκα στη θέση του :-)
taper
κότσυ σου δανείζω το datsun του παππού αρκεί να μου φέρεις τίποτα ματζούνια smiley.gif smiley.gif smiley.gif
10karo
...nikefalin.....το βρήκες στη θέση του κομπλέ???...με τις ρόδες???...smile.gif......ή ήταν πάνω σε τσιμεντόλιθους???...smile.gif......

......μπάσκετ πάμε να παίξουμε όχι να πάρουμε μέρος σε παζάρι με ανταλακτικά αυτοκινήτων!

....louf.....περνάω αν θες κ δανειζόμαστε το αυτοκινήτό σου γιατί ποδηλατάκια δεν παίζουν πλέον....smile.gif.....κ αν περιμένεις από Τεό να κάνει τέτοια νταβατζιλίκια την πατήσαμε!!!.....αν κ το datsun του Sofo μου κάνει...smile.gif smile.gif

....μου φαίνετε πως θα χώσω Κοτσιλίνη γιατί είναι κ η σειρά του.....
tripontopirounas
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 27 2009, 01:53 ) *
...nikefalin.....το βρήκες στη θέση του κομπλέ???...με τις ρόδες???...smile.gif......ή ήταν πάνω σε τσιμεντόλιθους???...smile.gif......

......μπάσκετ πάμε να παίξουμε όχι να πάρουμε μέρος σε παζάρι με ανταλακτικά αυτοκινήτων!

....louf.....περνάω αν θες κ δανειζόμαστε το αυτοκινήτό σου γιατί ποδηλατάκια δεν παίζουν πλέον....smile.gif.....κ αν περιμένεις από Τεό να κάνει τέτοια νταβατζιλίκια την πατήσαμε!!!.....αν κ το datsun του Sofo μου κάνει...smile.gif smile.gif

....μου φαίνετε πως θα χώσω Κοτσιλίνη γιατί είναι κ η σειρά του.....



λοιπόν, έχουμε και λέμε :
Σοφ, θα πάρω το ντατσούνι αύριο
Στελ, θα ξεκινήσουμε πριν τις 5 με το όχημα , αφού σίγουρα το ποδήλατο πάει πιο γρήγορα
Στεφ.....πρώτο νούμερο....
BILLTSEK
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 26 2009, 15:44 ) *
....φίλε BILLTSEK....τι συμπέρασμα θα έπρεπε να βγάλω τώρα με το ποστάρισμά σου?.....στη Νάπολι πάμε?.....δλδ τη μηχανή μου να την παρκάρω στα αποδυτήρια????


ΥΓ: ευχαριστώ nikefalin.....smile.gif

αν δεν εχεις φωτογραφικη μηχανη παρε παγομηχανη,ραπτομηχανη η μηχανη του καφε..οτι χωραει στα αποδυτηρια...με εχει πιασει η μαλ... μου σημερα!!χαχα!!!

QUOTE(nikefalin @ Mar 26 2009, 16:32 ) *
χιχι, τα παραλέτε λίγο, όσες φορές πήγα το βρήκα στη θέση του :-)

σου αρεσει ο τζογος ε??
Smil12
Ας κανουμε και μια προβλεψη ετσι για το καλο...

20η Αγωνιστική

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (χωρις σχολια)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2 (αλλα θα γινει καλο παιχνιδι) Α επισης εμεις δεν χασαμε τιποτα...
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1 (ευκολα)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 (ανευ)
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (πιο ευκολα)
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 (πολυ καλυτεροι ομαδα)
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 (το χρωσταμε απο τον προιγουμενο γυρο που κατεβηκαμε οι μισοι)

Καλη αγωνιστικη σε ολους με ωραιο μπασκετ... blove.gif
MPAMPATSAS_13
QUOTE(Smil12 @ Mar 27 2009, 18:19 ) *
Ας κανουμε και μια προβλεψη ετσι για το καλο...

20η Αγωνιστική

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (χωρις σχολια)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2 (αλλα θα γινει καλο παιχνιδι) Α επισης εμεις δεν χασαμε τιποτα...
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1 (ευκολα)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 (ανευ)
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (πιο ευκολα)
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 (πολυ καλυτεροι ομαδα)
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 (το χρωσταμε απο τον προιγουμενο γυρο που κατεβηκαμε οι μισοι)

Καλη αγωνιστικη σε ολους με ωραιο μπασκετ... blove.gif

Καλημερα σε ολους.Κανενα αποτελεσμα γνωριζετε? rolleyes.gif rolleyes.gif
10karo
καλημέρα σε όλους......ΖΕΦΥΡΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 59-57.....

......θα μπορούσα να σχολιάσω πάρα πολλά πράγματα για το σημερινό παιχνίδι.......τους διαιτητές, το σκληρό παιχνίδι, την ομάδα που κατεβάσαμε (ή καλύτερα, που καταφέραμε να συμπληρώσουμε),τους συμπαίχτες μου, αλλά καλύτερα να μείνω στην απλή αναφορα.

...συγχαρητήρια στα παιδιά κ την ομάδα του Ζεφυρίου για τη νίκη κ τους εύχομαι καλή συνέχεια....

...προσωπική μου άποψη (που δεν συμμερίζονται οι άλλοι) είναι πως ο στόχος της ανόδου χάθηκε. κ το θεωρώ αποτυχία γιατί από την αρχή της χρονιάς (κ μέσα κ από το forum) έλεγα πως έχουμε ομάδα για άνοδο κ θα ανέβουμε. Καλύτερα να μασάω άλλη φορά κ όχι να μιλάω.....smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

...καλή συνέχεια σε όλους....
MPAMPATSAS_13
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 28 2009, 03:19 ) *
καλημέρα σε όλους......ΖΕΦΥΡΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 59-57.....

......θα μπορούσα να σχολιάσω πάρα πολλά πράγματα για το σημερινό παιχνίδι.......τους διαιτητές, το σκληρό παιχνίδι, την ομάδα που κατεβάσαμε (ή καλύτερα, που καταφέραμε να συμπληρώσουμε),τους συμπαίχτες μου, αλλά καλύτερα να μείνω στην απλή αναφορα.

...συγχαρητήρια στα παιδιά κ την ομάδα του Ζεφυρίου για τη νίκη κ τους εύχομαι καλή συνέχεια....

...προσωπική μου άποψη (που δεν συμμερίζονται οι άλλοι) είναι πως ο στόχος της ανόδου χάθηκε. κ το θεωρώ αποτυχία γιατί από την αρχή της χρονιάς (κ μέσα κ από το forum) έλεγα πως έχουμε ομάδα για άνοδο κ θα ανέβουμε. Καλύτερα να μασάω άλλη φορά κ όχι να μιλάω.....smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

...καλή συνέχεια σε όλους....

Καλημερα φιλαρακι.Δεν περιμενα οτι εσεις θα χανατε απο το Ζεφυρι ,θεωρω πως ειναι εκπληξη.Αν και βεβαια εχω να παρακολουθησω και να μαθω νεα της κατηγοριας πολυ καιρο...Απο τοτε που οι γκριζοι λυκοι δυστυχως δεν μας αφησαν να τελειωσουμε αξιοπρεπως το πρωταθλημα!! rolleyes.gif .Αλλα τι να κανεις? Ετσι ειναι αυτα...Οσο για το γηπεδο τους , αφου δεν στραμπουλιξατε κανενα ποδι παλι καλα να λες..
Smil12
Θεμιστοκλης - Αστερας 65-68

Μου αρεσε αυτο με τους γκριζους λυκους...
και απορω πως γινεται καθε Παρασκευη να βρισκονται ταυτοχρονα σε ολα τα γηπεδα!!!!
goos
Για να τελειωσεις αξιοπρεπος την κατηγορια πρεπει να εχεις ενα επιπεδο που οι πιο πολλοι απο τους συμπαιχτες σου και παραγοντες δυστυχως (οχι ολοι)δεν το εδειξαν.Το να πλακωνεις διαιτητη επειδη εχασες απο παιδοεφηβηκο ουσιαστηκα και να κανεις ολα αυτα δεν νομιζω οτι δειχνουν επιπεδο.Η ευκολη λυση ειναι να ριχνουμε το φταιξιμο σε 3ους.Στο κατω κατω δεν σας φταιει κανεις που ειχατε διαλυσει για ενα μηνα χωρις προπονητη -προπονησεις -παιχτες και θυμηθηκατε να μαζευτητε ξαφνικα.Δειτε τι κανατε μονοι σας και καντε την αυτοκριτικη σας.
all around.
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 28 2009, 03:19 ) *
καλημέρα σε όλους......ΖΕΦΥΡΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 59-57.....

......θα μπορούσα να σχολιάσω πάρα πολλά πράγματα για το σημερινό παιχνίδι.......τους διαιτητές, το σκληρό παιχνίδι, την ομάδα που κατεβάσαμε (ή καλύτερα, που καταφέραμε να συμπληρώσουμε),τους συμπαίχτες μου, αλλά καλύτερα να μείνω στην απλή αναφορα.

...συγχαρητήρια στα παιδιά κ την ομάδα του Ζεφυρίου για τη νίκη κ τους εύχομαι καλή συνέχεια....

...προσωπική μου άποψη (που δεν συμμερίζονται οι άλλοι) είναι πως ο στόχος της ανόδου χάθηκε. κ το θεωρώ αποτυχία γιατί από την αρχή της χρονιάς (κ μέσα κ από το forum) έλεγα πως έχουμε ομάδα για άνοδο κ θα ανέβουμε. Καλύτερα να μασάω άλλη φορά κ όχι να μιλάω.....smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

...καλή συνέχεια σε όλους....

καλημέρα....ήμουν στο γήπεδο και το είδα ολο το παιχνίδι.....η αλήθεια είναι οτι το ζεφύρι άξιζε την νίκη,πιστεύω οτι παίζατε πολύ άναρχα χωρίς κάποια τακτική με πολλά σούτ απο την περιφέρεια και το γήπεδο του ζεφυρίου δεν είναι για τέτοια...... rolleyes.gif

Η ομάδα του Ζεφυρίου έχει καλούς και αξιόλογους παίχτες αλλά έχει και άτομα που δεν πρέπει να περνάνε ούτε έξω απο το γήπεδο.....
Είναι ντροπή να χτυπάνε εκτός φάσης( 2 φορές χτυπήσανε το 10 της Ολυμπιάδας χωρίς να πάρει ούτε φάουλ.......)

Δυστυχώς δεν θα τους αντιμετωπίσουμε ξανά γιατί θα έιμαστε σε διαφορετική κατηγορία του χρόνου. smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Οσο για την άνοδο πιστεύω και εγώ οτι αυξήσαμε πολύ τις πιθανότητες μας για την 2η θέση.....(όπως κατάλαβες είμαι απο τον Άτταλο)αλλα νομίζω οτι και η 3η θέση δίνει άνοδο απο τα μπαράζ.....και έχετε πολλές πιθανότητες.....αν σκεφτείς οτι ο Πλάτωνας έχει τους Αγίους και ο Αστέρας εμάς τελευταία αγωνιστική.....(με την προϋπόθεση να μαζευτέιτε 10 άτομα.... smiley.gif smiley.gif

καλή συνέχεια σε όλους.....και περαστικά σε eddo kai billy.....










This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.