Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
10karo
...φίλε all around.....μπορώ να θυμηθώ 4 χτυπήματα που δέχθηκα......το ένα δε (στα πλευρά) μου έχει κόψει μέχρι τώρα που ποστάρω την ανάσα......κ το αστείο είναι πως σε όλες τις φάσεις ήταν δίπλα διαιτητής.....προσπαθώ να καταλάβω τελικά ποιος είναι ο όρος του αντιαθλητικού.

....έχεις δίκιο όμως για το άναρχο παιχνίδι μας.....αλλά είναι κ αυτό που ανάφερες....να μαζευτούμε.....να γυρίσουν βασικά οι τραυματίες.....γιατί χθες δεν υπήρχαν λύσεις.....
...όπως καταλαβαίνεις mpampatsa 13 πόδι δεν σταμπουλήξαμε....πάθαμε απλά όλα τα άλλα..smile.gif smile.gif smile.gif.....πάντως δίκαια κέρδισε το Ζεφύρι....
all around.
QUOTE(to 10 to kalo @ Mar 28 2009, 16:06 ) *
...φίλε all around.....μπορώ να θυμηθώ 4 χτυπήματα που δέχθηκα......το ένα δε (στα πλευρά) μου έχει κόψει μέχρι τώρα που ποστάρω την ανάσα......κ το αστείο είναι πως σε όλες τις φάσεις ήταν δίπλα διαιτητής.....προσπαθώ να καταλάβω τελικά ποιος είναι ο όρος του αντιαθλητικού.

....έχεις δίκιο όμως για το άναρχο παιχνίδι μας.....αλλά είναι κ αυτό που ανάφερες....να μαζευτούμε.....να γυρίσουν βασικά οι τραυματίες.....γιατί χθες δεν υπήρχαν λύσεις.....
...όπως καταλαβαίνεις mpampatsa 13 πόδι δεν σταμπουλήξαμε....πάθαμε απλά όλα τα άλλα..smile.gif smile.gif smile.gif.....πάντως δίκαια κέρδισε το Ζεφύρι....

φιλε μου.....να φανταστείς ακόμα και εγώ που ήμουν στην κερκίδα είδα την αγκωνιά που έφαγες απο το 7 την ώρα που έκοβες στο καλάθι.....όπως και την κλωτσιά απο το 13 του Ζεφυρίου....ο διαιτητής ήταν ακριβώς μπροστά.......
Αυτό δεν πιστεύω να τιμάει ούτε τον διαιτητή αλλά ούτε και τους εν λόγω παίχτες.....και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνουν......(δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτονται τον αθλητισμό ορισμένοι παίχτες????????????)
να γίνει κάτι πάνω στην φάση το καταλαβαίνω αλλά αντιαθλητικό χτύπημα εκτός φάσης πάει πολύ.....το ξέρω οτι δεν είναι κάτι καινούριο αυτό που λέω αλλά στις κατηγορίες μας δεν πιστεύω ότι χρειάζονται.........

Υ.Γ.ήθελες να δώσεις και το χέρι σου στο 13 όταν τον χτύπησες κατα λάθος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 69.gif 69.gif

Υ.Γ Σε αυτό το γήπεδο το να φύγεις υγιείς και με το αμάξι σου είναι απλά τύχη....................(και με τα εξαρτήματα του αυτοκινήτου μαζί .... )smiley.gif smiley.gif smiley.gif



Smil12
PLATWNAS???
MPAMPATSAS_13
QUOTE(goos @ Mar 28 2009, 13:05 ) *
Για να τελειωσεις αξιοπρεπος την κατηγορια πρεπει να εχεις ενα επιπεδο που οι πιο πολλοι απο τους συμπαιχτες σου και παραγοντες δυστυχως (οχι ολοι)δεν το εδειξαν.Το να πλακωνεις διαιτητη επειδη εχασες απο παιδοεφηβηκο ουσιαστηκα και να κανεις ολα αυτα δεν νομιζω οτι δειχνουν επιπεδο.Η ευκολη λυση ειναι να ριχνουμε το φταιξιμο σε 3ους.Στο κατω κατω δεν σας φταιει κανεις που ειχατε διαλυσει για ενα μηνα χωρις προπονητη -προπονησεις -παιχτες και θυμηθηκατε να μαζευτητε ξαφνικα.Δειτε τι κανατε μονοι σας και καντε την αυτοκριτικη σας.

Aσε αδερφε αμα δεν ξερεις καποια πραγματα και καταστασεις καλυτερα να μην μιλας. Η ομαδα ετσι οπως ητανε παρεμενε ανετα στην κστηγορια......
Kiddakos
Αγιοι Ανάργυροι - Νικηφόρος 79-59

Ευχάριστο ματσάκι για τον κόσμο που πήγε να το δει, με τους Αγίους να παίζουν αρκετά καλό μπάσκετ επιθετικά, αλλά για άλλη μια φοράνα εμφανίζουν κάποια κενά στην άμυνα. Απ την άλλη ο Νικηφόρος στάθηκε αξιοπρεπώς παρά τη μεγάλη διαφορά του τελικού σκορ,
έκανε ότι μπορούσε και μάλιστα στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου έφερε τη διαφορά στο καλάθι. Απο κει και πέρα όμως οι γηπεδούχοι ανέβαζαν σταθερά την απόδοση τους και η διαφορά απ εκείνο το σημείο μόνο ανέβαινε για να φτάσει στο τελικό σκορ.
(Δεν εχώ πολλή όρεξη για ανάλυση)


Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
10karo
...φίλε all around.....η φάση με το 13 που δεν δίνει το χέρι ήταν που με πείραξε περισσότερο απ όλα (είπα κ ένα γαλλικό μετά smile.gif )......γιατί δείχνει το ήθος του άλλου.....

....τελικά ήσουν πολύ κοντά στις φάσεις !!!...smile.gif......θα μπορούσα να σου πω κ άλλα που μάλλον σου διέφυγαν (ειδικά κάποιοι εκπληκτικοί διάλογοι με τους διαιτητές...κ οι ακόμα πιο σοκαριστικές απαντήσεις τους) αλλά ας το αφήσουμε εδώ γιατί θα νομίζουν οι ύπόλοιποι ότι δεν κέρδισαν δίκαια τα παιδιά από το Ζεφύρι (που το ξαναλέω δίκαια πήραν το ματσάκι).....απλά κουβέντα να γίνεται με κάποια " μικρά μικρά" ( που λέμε) από το παιχνίδι....smile.gif
10karo
....ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΠΟΛΙΤΕΙΑ 62-63...

...όλα τελείωνουν όταν βγει να τραγουδήσει η χοντρή....η χοντρή σήμερα ήταν ο φίλος peter ( να με συγχωρέσεις για το χαρακτηρισμό...το λέω χαριτολογώντας κ με καλή διάθεση...smile.gif...).....που με τρίποντο 3 δεύτερα πριν το τέλος έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Συγχαρητήρια στην Πολιτεία.....δεν ξέρω αν ήταν ανεβασμένη κ καλύτερη από το ματς του πρώτου γύρου ή εμείς είμαστε πλέον χωρίς διάθεση (θέλω να ελπίζω το πρώτο) πάντως αδικεί τον εαυτό της με την θέση που έχει στη βαθμολογία....έπρεπε από την αρχή να παίζει έτσι, όπως σήμερα......

...δεν βρήκαμε λύσεις αμυντικά στο 10 το 6 κ τον peter κ χάσαμε ......έτσι όπως πήγε στο τέλος η μια ομάδα έκανε δώρο το παιχνίδι στην άλλη....

.....δυστυχώς ένας τραυματισμός από το ματς με το Ζεφύρι με ανάγκασε να βοηθήσω μόλις 8 λεπτά την ομάδα μου....

.....καλη συνέχεια σε όλους....κ πάλι συγχαρητήρια στο peter κ την ομάδα του.....
all around.
Νικηφορος -Ατταλος 2
fersteine
Ο peter της πολιτειας ποιο νουμερο φοραει;
all around.
QUOTE(fersteine @ Apr 4 2009, 02:23 ) *
Ο peter της πολιτειας ποιο νουμερο φοραει;

ειναι το πλει μεκερ τησ ομαδας.....
fersteine
Το 6 εχω δει εγω για play
all around.
QUOTE(fersteine @ Apr 4 2009, 02:40 ) *
Το 6 εχω δει εγω για play

εχω την εντυπωση πως το 6 είναι το πλει μεκερ........
οι αγιοι τι έκαναν?
peter
QUOTE(to 10 to kalo @ Apr 3 2009, 23:54 ) *
....ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΠΟΛΙΤΕΙΑ 62-63...

...όλα τελείωνουν όταν βγει να τραγουδήσει η χοντρή....η χοντρή σήμερα ήταν ο φίλος peter ( να με συγχωρέσεις για το χαρακτηρισμό...το λέω χαριτολογώντας κ με καλή διάθεση...smile.gif...).....που με τρίποντο 3 δεύτερα πριν το τέλος έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Συγχαρητήρια στην Πολιτεία.....δεν ξέρω αν ήταν ανεβασμένη κ καλύτερη από το ματς του πρώτου γύρου ή εμείς είμαστε πλέον χωρίς διάθεση (θέλω να ελπίζω το πρώτο) πάντως αδικεί τον εαυτό της με την θέση που έχει στη βαθμολογία....έπρεπε από την αρχή να παίζει έτσι, όπως σήμερα......

...δεν βρήκαμε λύσεις αμυντικά στο 10 το 6 κ τον peter κ χάσαμε ......έτσι όπως πήγε στο τέλος η μια ομάδα έκανε δώρο το παιχνίδι στην άλλη....

.....δυστυχώς ένας τραυματισμός από το ματς με το Ζεφύρι με ανάγκασε να βοηθήσω μόλις 8 λεπτά την ομάδα μου....

.....καλη συνέχεια σε όλους....κ πάλι συγχαρητήρια στο peter κ την ομάδα του.....



Σε ευχαριστούμε πολύ...περαστικά και σε σένα φίλε μου!!!
Δυνατό,σκληρό ματς με τις αψημαχίες του,το "ξύλο" του,τα παράπονα εκατέροθεν απο τους διαιτητές,αλλά όλα σε "μπασκετικά" πλαίσια νομίζω!!!Αφού δεν κατάφερε η Ολυμπιάδα να τελειώσει το ματς εκεί που ξέφυγε με 13 και βρίσκοντας εμείς ανορθοδοξες λύσεις στην επίθεση καταφέραμε να κλέψουμε το ματς...Η τελευταία φορά που είχαμε περάσει μπροστά ήταν στο 2-7....μετά κυνηγάγαμε!!!

Θέλω να πώ ένα μπράβο στους συμπαίκτες μου που είχαμε να βρεθούμε όλοι μαζι απο την προηγούμενη Πέμπτη (να γιατί είμαστε τόσο χαμηλά φίλε 10 to kalo) αλλά και ένα μπράβο στα παιδιά της Ολυμπιάδας που παρά την ήττα (και με αυτό το τρόπο που ήρθε) ήταν κύριοι στο τέλος!

Μόνη παραφωνία για μένα ήταν (και θέλω το σχόλιο σου φιλε 10 to kalo) ήταν ο συμπαικτης σου στην εξέδρα!
Αυτός που και εγώ ο ίδιος έχω πει καλά λόγια για την "αξία" του!!!!ΟΧΙ φίλε!!!!!Ο παίκτης χαρακτηρίζεται από όλες τις πράξεις του....εντός και εκτός γηπέδου....Εντός γηπέδου κάνεις τη διαφορα για την ομάδα σου....χθες έδειξες οτι την κάνεις και εκτός γηπέδου!!!!Γιάτι?????Γιατί ενώ μες στο ματς κάναμε πλακίτσα με τους περισσότερους συμπαίκτες σου,εσύ έκανες τη διαφορα απέξω βρίζοντας τους πάντες!!!Δε ξέρω ίσως να φταίει ο γύψος!!!Δε θέλω να το συνεχίσω και ίσως κακώς το αναφέρω...

Καλή συνέχεια σε όλους!!!!!

Υ.Γ. Φίλε 10 to kalo στο τελευταίο time out είχαμε προετοιμαστεί πως θα κάνετε φάουλ....0/7 είχαμε στο τελευταίο λεπτό!!! smiley.gif

QUOTE(fersteine @ Apr 4 2009, 02:23 ) *
Ο peter της πολιτειας ποιο νουμερο φοραει;



Φίλε fersteine όλη τη χρονία φορούσα το 5.....χθές όμως μετά απο λάθος του φροντιστή της ομάδας (χαχα 69.gif ) φορούσα το 9............
BILLTSEK
QUOTE(to 10 to kalo @ Apr 3 2009, 23:54 ) *
....ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΠΟΛΙΤΕΙΑ 62-63...

...όλα τελείωνουν όταν βγει να τραγουδήσει η χοντρή....η χοντρή σήμερα ήταν ο φίλος peter ( να με συγχωρέσεις για το χαρακτηρισμό...το λέω χαριτολογώντας κ με καλή διάθεση...smile.gif...).....που με τρίποντο 3 δεύτερα πριν το τέλος έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Συγχαρητήρια στην Πολιτεία.....δεν ξέρω αν ήταν ανεβασμένη κ καλύτερη από το ματς του πρώτου γύρου ή εμείς είμαστε πλέον χωρίς διάθεση (θέλω να ελπίζω το πρώτο) πάντως αδικεί τον εαυτό της με την θέση που έχει στη βαθμολογία....έπρεπε από την αρχή να παίζει έτσι, όπως σήμερα......

...δεν βρήκαμε λύσεις αμυντικά στο 10 το 6 κ τον peter κ χάσαμε ......έτσι όπως πήγε στο τέλος η μια ομάδα έκανε δώρο το παιχνίδι στην άλλη....

.....δυστυχώς ένας τραυματισμός από το ματς με το Ζεφύρι με ανάγκασε να βοηθήσω μόλις 8 λεπτά την ομάδα μου....

.....καλη συνέχεια σε όλους....κ πάλι συγχαρητήρια στο peter κ την ομάδα του.....

η αληθεια ειναι οτι ο peter ειχ παρει καποια κιλα τον χειμωνα αλλα τα εχασε γρηγορα αλλα στο τραγουδι ειναι τραγικος..χαχαχα!η νικη αποκταει αξια οταν εχεισ αντιπαλο μια πολυ καλη ομαδα οπως η ολυμπιαδα ..αφιερωνουμε την νικη αυτη στον αρχηγο της ομαδας ριζομιλιωτη που την πεμπτη εκανε επεμβαση στο ποδι..σε περιμενουμε γιαννη!!!!
10karo
καλημέρα ......

....φίλε peter σου έστειλα ένα pm που σου απαντώ για τον συμπαίχτη μου κ τη συμπεριφορά του (μακρία από τα μάτια όλων για να μην νομίζει κανείς τπτ το περίεργο)

......εσείς περιμένατε να σας κάνουμε φάουλ.....αλλά εμείς πιστεύαμε ότι ο συμπαίχτης μου που πήγε στις βολές στα 13 sec ( κ μέχρι τότε είχε σχεδόν το απόλυτο) θα έβαζε τουλάχιστον μία!!!!....κ μετά θα το κάναμε.....δυστυχώς για εμάς , δεν έβαλε καμία.......το τραγικότερο όμως είναι άλλο....που θα στο πω σε επόμενο pm.....
lazy
QUOTE(to 10 to kalo @ Apr 4 2009, 14:12 ) *
καλημέρα ......

....φίλε peter σου έστειλα ένα pm που σου απαντώ για τον συμπαίχτη μου κ τη συμπεριφορά του (μακρία από τα μάτια όλων για να μην νομίζει κανείς τπτ το περίεργο)

......εσείς περιμένατε να σας κάνουμε φάουλ.....αλλά εμείς πιστεύαμε ότι ο συμπαίχτης μου που πήγε στις βολές στα 13 sec ( κ μέχρι τότε είχε σχεδόν το απόλυτο) θα έβαζε τουλάχιστον μία!!!!....κ μετά θα το κάναμε.....δυστυχώς για εμάς , δεν έβαλε καμία.......το τραγικότερο όμως είναι άλλο....που θα στο πω σε επόμενο pm.....



Δυστυχώς το παιχνίδι έφτασε σε τέτοιο σημείο που κρίθηκε στις βολές που σούταρα και στο σουτ του peter. Κακώς που δεν το καθαρίσαμε νωρίτερα αφού μετά το 2-7 προηγηθήκαμε 21-9. Το 10 και το 6 έκαναν όλη τη δουλειά για την Πολιτεία, από ένα ημίχρονο ο καθένας(πρέπει να έβαλαν 40 τουλάχιστον πόντους από τους 63) και κράτησαν την Πολιτεία μέσα στο παιχνίδι για να φτάσουμε στο τελευταίο σουτ.

Εγώ να δεις Στεφ που πίστευα ότι θα τις έβαζα και τις 2 icon_drunk.gif Γι αυτό και ζήτησα να πάρω τη μπάλα από την επαναφορά και να μου γίνει το φάουλ. Anyway, πάμε για τα υπόλοιπα 4 και ότι γίνει. Δυστυχώς όμως δεν είναι στο χέρι μας.

p.s Το τραγικότερο θέλω να το μάθω κι εγώ Στεφ
fersteine
O Πλατωνας ποσο ηρθε;
Kiddakos
Αγ. Ανάργυροι - Θεμιστοκλής 68-50

Σχετικα εύκολη νίκη για τους Αγίους οι οποίοι ξεκίνησαν δυνατα το ματς και προηγήθηκαν με 8 πόντους στο πρώτο πεντάλεπτο, αλλά στη συνλεχεια έχασαν την αυτοσυγκέντρςση τους στην άμυνα και το 1ο δεκάλεπτο έληξε 18-16. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γήπεδούχοι εξακολουθούσαν να ειναι μπροστα στο σκορ, αλλά η κακή τους αμυντική λειτουργία και κυρίως τα χαμένα αμυντικά ριμπάουντ επέτρεψαν στον Θεμιστοκλή να παραμείνει κοντά στο σκορ, και το ημίχρονο έδειξε 33-32. Στην επανάληψη όμως οι Άγιοι εμφανίστικαν σαφώς πιο βελτιωμένοι έσφυξαν την άμυνα τους, μάζεψαν τα αμυντικά ριμπάουντ, ενω στην επίθεση περιόρισαν τα λάθη τους και τις κακές επιλογές και με το τέλος του 3ου δεκαλέπτου πήραν μια ασφαλή διαφορά +11 πόντων (50-39). Το τέταρτο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό, η διαφορά στο σκορ κυμάνθηκε γύρω στους 10-12 πόντους, ώσπου στο τέλος και οι φιλοξενούμενοι εδειξαν να μένουν απο καύσιμα και η διαφορά ανέβηκε μεχρι και τους 20, για να λήξει το παιχνίδι στο 68-50.


Καλή συνέχεια σε όλους. blove.gif
top_thanos_90
η πολιτεία κέρδισε περίπου με 20
all around.
Ατταλος- διαγορας 1

ξέρει κανείς τι εκανε ο Πλάτωνας με τον Αστέρα?
Ilias7
Πλάτωνας-Αστέρας Περιστερίου 1...νομίζω 9 πόντους..
10karo
...καλημέρα.....

...μιας κ δεν είχαμε χθες αγώνα αποφάσισα (μιας κ είναι κοντά) να πάω να δω το παιχνίδι ΠΛΑΤΩΝΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ....

.....καλό παιχνίδι....με τον Αστέρα να θέλει τη νίκη κ να παίζει με πάθος. Το passing game όμως του Πλάτωνα είναι από τα καλύτερα των τοπικών κατηγοριών. Τα παιδιά είναι πολύ δουλεμένα στο κομμάτι αυτό. Ο καθένας ξέρει σχεδόν άψογα το τι πρέπει να κάνει μέσα στο γήπεδο. Νομίζω πως κέρδισε με σβηστές μηχανές χθες.....ήταν (σύμφωνα με αυτό που είχα δει πιο πα΄λιά) νωθρός κ χαλαρός. Από την άλλη ο Αστέρας τα περίμενε όλα από το Νο9 (ειδικά στο φινάλε). Όσο οι πόντοι μοιράζονταν έδειχνε να μπορεί να χτυπήσει το ματσάκι. Όλα κρίθηκαν προς το φινάλε όταν δόθηκε ένα φάουλ (που νομίζω δεν ήταν) υπέρ του Πλάτωνα κ στη συνέχεια δέχθηκε ο Αστέρας (σωστά κατά την γνώμη μου) τεχνική ποινή. Κακή σε γενικές γραμμές η διαιτησία (ώρες ώρες νόμιζα πως ή δεν βλέπω καλά ή δεν ξέρω κ εγώ τι)....έπαιξε λίγο έδρα, ειδικά στην αρχή.....δεν ξέρω πόσες φορές δεν έδωσε βήματα σε drive των παιχτών του Πλάτωνα (κ δικαιολογημένα τα παράπονα από τα παιδιά του Περιστερίου).
.....κόλλησε στη ζώνη ο Αστέρας (η μπάλα δεν ακούμπαγε καν το καλάθι...λες κ είχε ναρκοπέδιο) κ φυσιολογικά στο τέλος έχασε....

.....smil.......ελπίζω να είσαι καλά ...κ μου έκανε εντύπωση που έπαιξες τόσο λίγο.....νομίζω πως με τη σωματοδομή σου είσουν ο μόνος που μπορούσε να κοντράρει το Νο11 του Πλάτωνα.....

...καλή συνέχεια σε όλους....
Kiddakos
Ν.Ιωνία - Αγ.Ανάργυροι 77-83 (δεκάλεπτα 20-23 40-36 54-62 77-83)

Αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι για όσους το παρακολούθησαν, με τις 2 ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς. Οι Άγιοι όμως ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος, έχοντας περισσότερες λύσεις στην επίθεση και βγάζοντας καλές άμυνες στα τελευταία λεπτά του αγώνα υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους σε κακές επιλογές και δύσκολα σουτ.


Καλή συνέχεια σε όλους και από μένα. blove.gif
Smil12
QUOTE(to 10 to kalo @ Apr 11 2009, 15:32 ) *
...καλημέρα.....

...μιας κ δεν είχαμε χθες αγώνα αποφάσισα (μιας κ είναι κοντά) να πάω να δω το παιχνίδι ΠΛΑΤΩΝΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ....

.....καλό παιχνίδι....με τον Αστέρα να θέλει τη νίκη κ να παίζει με πάθος. Το passing game όμως του Πλάτωνα είναι από τα καλύτερα των τοπικών κατηγοριών. Τα παιδιά είναι πολύ δουλεμένα στο κομμάτι αυτό. Ο καθένας ξέρει σχεδόν άψογα το τι πρέπει να κάνει μέσα στο γήπεδο. Νομίζω πως κέρδισε με σβηστές μηχανές χθες.....ήταν (σύμφωνα με αυτό που είχα δει πιο πα΄λιά) νωθρός κ χαλαρός. Από την άλλη ο Αστέρας τα περίμενε όλα από το Νο9 (ειδικά στο φινάλε). Όσο οι πόντοι μοιράζονταν έδειχνε να μπορεί να χτυπήσει το ματσάκι. Όλα κρίθηκαν προς το φινάλε όταν δόθηκε ένα φάουλ (που νομίζω δεν ήταν) υπέρ του Πλάτωνα κ στη συνέχεια δέχθηκε ο Αστέρας (σωστά κατά την γνώμη μου) τεχνική ποινή. Κακή σε γενικές γραμμές η διαιτησία (ώρες ώρες νόμιζα πως ή δεν βλέπω καλά ή δεν ξέρω κ εγώ τι)....έπαιξε λίγο έδρα, ειδικά στην αρχή.....δεν ξέρω πόσες φορές δεν έδωσε βήματα σε drive των παιχτών του Πλάτωνα (κ δικαιολογημένα τα παράπονα από τα παιδιά του Περιστερίου).
.....κόλλησε στη ζώνη ο Αστέρας (η μπάλα δεν ακούμπαγε καν το καλάθι...λες κ είχε ναρκοπέδιο) κ φυσιολογικά στο τέλος έχασε....

.....smil.......ελπίζω να είσαι καλά ...κ μου έκανε εντύπωση που έπαιξες τόσο λίγο.....νομίζω πως με τη σωματοδομή σου είσουν ο μόνος που μπορούσε να κοντράρει το Νο11 του Πλάτωνα.....



...καλή συνέχεια σε όλους....

Προσπαθησαμε οσο μπορουσαμε να παρουμε το παιχνιδι που ηταν χωρις αυριο για εμας αν θελαμε να εχουμε ελπιδες για την τριτη θεση. Αλλα δυστυχως δεν τα καταφεραμε κοντρα σε μια πολυ ποιοτικη και δουλεμενη ομαδα.

Οσων αφορα εμενα δυστυχως δεν μπορουσα οπως θα ειδες να βοηθησω, κι αυτο λογω θλασης στους κοιλιακους που επαθα στον αγωνα με την Ν.Ιωνια και απο οτι φενεται θα με ταλαιπωρησει για καιρο...

Καλη συνεχεια σε ολους παιδια και μακρυα απο τραυματισμους...
all around.
Ατταλος - Κηφισια 1...........................ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΣΤΗΝ Β ΕΣΚΑ....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Ilias7
Πολιτεια-Αστερας Περιστεριου 2 (16-18 ποντους αν θυμαμαι καλα)
10karo
...καλησπέρα σε όλους....

.....θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά των Αγίων και του Άτταλου για την άνοδο τους στη Β ΕΣΚΑ.....πέρα από το γεγονός πως ήταν καλές ομάδες ήταν κ οι ποιο σταθερές σε όλη τη χρονιά.....κ αυτό στην τελική ( η σταθερότητα) είναι το πιο σημαντικό......εύχομαι τα καλύτερα κ καλή πορεία να έχουν του χρόνου....κ πάλι συγχαρητήρια παιδιά....smile.gif smile.gif
Kiddakos
Ζεφύρι - Αγ. Ανάργυροι 1 (γύρω στους 7 με 10 πόντους)

Δίκαιη νίκη για τους γηπεδούχους, οι οποίοι παρέσυραν την ομάδα των Αγίων στον ρυθμό τους, μάζεψαν αρκετά επιθετικά ριμπάουντ και χτύπησαν τους φιλοξενούμενους στο αδύνατο τους σημείο, κάτω απ τα καλάθια (και λέω αδύνατο γιατί δεν αγωνίστηκαν οι τρεις απ τους τέσσερις ψηλούς των Αγίων). Απ την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι παρ όλο που μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έφτιαξαν γρήγορα μια διάφορα 10 πόντων δεν κατάφεραν να την κρατήσουν και όσο περνούσε ο χρόνος έχαναν την υπομονή και την αυτοσυγκέντρωση τους, με αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά του ματς που το σκορ ήταν ισόπαλο, να αναλωθούν σε ανεπιτυχείς επιθέσεις και να χάσουν το παιχνίδι.
Για την ομάδα μου μένει 1 ακόμα παιχνίδι με την πολιτεία, μιας και στην τελευταία αγωνιστική παίζουμε με την ΑΕΚ Περιστερίου.

Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
eddo
καλησπερα παιδια...
γραφω παλι μετα απο καιρο υστερα απο ενα χειρουργιο στο χιαστο...

πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα μου τον Ατταλο, παρολο που στο τελος ειχαν μεινει τρεις και ο κουκος,
καταφεραν και πηραν την ανοδο για την Β' εσκα..
παιδια μπραβο και σας ευχαριστω για μια φοβερα ευθυμη χρονια.
μπασκετακι και χαβαλες συνδιαστηκαν φετος υπεροχα!!!
μπραβο.
Συγχαρητηρια επισης στους Αγιους για την εξαιρετικη χρονια...
καλη επιτυχια του χρονου παιδες....


Υγ. φιλε all around δεν εχω ακουσει ακομα που θα παμε!!!!!!
Βερτη, Καρρα , Οικονομοπουλο...???????????
hidalgo
ισχυει οτι ενας απο τους τρεις τριτους που θα παιξουν μπαραζ ανεβαινει σιγουρα στη
β εσκα διοτι υπαρχει κενη θεση?
ξερει κανεις αν ανεβαινει κι αλλη ομαδα?
all around.
QUOTE(eddo @ May 13 2009, 16:18 ) *
καλησπερα παιδια...
γραφω παλι μετα απο καιρο υστερα απο ενα χειρουργιο στο χιαστο...

πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα μου τον Ατταλο, παρολο που στο τελος ειχαν μεινει τρεις και ο κουκος,
καταφεραν και πηραν την ανοδο για την Β' εσκα..
παιδια μπραβο και σας ευχαριστω για μια φοβερα ευθυμη χρονια.
μπασκετακι και χαβαλες συνδιαστηκαν φετος υπεροχα!!!
μπραβο.
Συγχαρητηρια επισης στους Αγιους για την εξαιρετικη χρονια...
καλη επιτυχια του χρονου παιδες....


Υγ. φιλε all around δεν εχω ακουσει ακομα που θα παμε!!!!!!
Βερτη, Καρρα , Οικονομοπουλο...???????????

eddo χρονια και ζαμανια καναμε να σε δουμε..........πιστευω η αποθεραπεια σου να πηγαινει καλα smiley.gif smiley.gif smiley.gif
λοιπον μετα απο ομοφωνη αποφαση μεσα στο πουλμαν θα παμε............στην θωδη....αλλα δυστυχως ειναι κλειστα για αυτο θα παμε........στην χασια...... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Υ.Γ εμαθα οτι εγινες και διπλωματουχος.........συγχαρητηρια........

Υ.Γ οι 3οι απο καθε ομιλο θα παιξουν μπαραζ και ανεβαινουν οι 2 σιγουρα.
pg21
QUOTE(all around. @ May 16 2009, 19:44 ) *
eddo χρονια και ζαμανια καναμε να σε δουμε..........πιστευω η αποθεραπεια σου να πηγαινει καλα smiley.gif smiley.gif smiley.gif
λοιπον μετα απο ομοφωνη αποφαση μεσα στο πουλμαν θα παμε............στην θωδη....αλλα δυστυχως ειναι κλειστα για αυτο θα παμε........στην χασια...... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Υ.Γ εμαθα οτι εγινες και διπλωματουχος.........συγχαρητηρια........

Υ.Γ οι 3οι απο καθε ομιλο θα παιξουν μπαραζ και ανεβαινουν οι 2 σιγουρα.

Καλησπέρα μάγκες,
Τελικά το παρεάκι τα κατάφερε. Ναι αυτοί που σώθηκαν πέρσι τελευταία αγωνιστική. Αυτοί που με την προσθήκη μερικών παιχτών έφτιαξαν πρώτα απ'όλα μια παρέα και μετά μια καλή ομάδα. Ταλαιπωρηθήκαμε περισσότερο απ'τον καθένα με τραυματισμούς ( αρκετά σοβαρούς μάλιστα ) και με ελλείψεις λόγω στρατιωτικών υποχρεώσεων. Δεν τα βγάζαμε προς τα έξω γιατί ποτέ δεν θέλαμε να φανεί κάτι σαν δικαιολογία ( τα είχα γράψει και μετά τη 2η ήττα απ'τους Αγίους ). Είμαι πολύ χαρούμενος διότι η επιστροφή μου στον Άτταλο συνοδεύτηκε με την άνοδο. Ακόμα πιο χαρούμενος είμαι και περήφανος για τους συμπαίκτες μου. Ότι και να πω γι'αυτούς είναι λίγο. 77.gif 77.gif 77.gif
Θα ήταν άδικο να μην ευχαριστήσω τον coach ( και τον Τάκη ) για την συνεισφορά του στην άνοδο ( έφτιαξαν την ψυχολογία της ομάδας ) όπως και των διοικούντων που ότι μπορούσαν κάνανε ( εύχομαι του χρόνου να κάνουν ακόμα περισσότερα γιατί θεωρώ πως τα αξίζουμε ). 69.gif 69.gif 69.gif
Έμεινε ένα ματσάκι όλο και όλο που θα είναι η φιέστα της ανόδου και εύχομαι να συνοδευτεί με μια ακόμα νίκη.
Υ.Γ.1: All around μιας και έχεις τα κονέ ( ξέρεις εσύ ) κανόνισε τίποτα καλό για την Παρασκευή. icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Υ.Γ.2: Eddo μπορεί το άθλημα να κέρδισε με τον τραυματισμό σου αλλά το σίγουρο είναι πως έχασα έναν απ'τους καλύτερούς μου φίλους icon_wave.gif και μας έλλειψες. Σιδερένιος του χρόνου στην Β'.
Υ.Γ.3: Ακόμα κλαίνε στον Περισσό για την απώλεια του πιστολέρο. shot.gif shot.gif shot.gif
Υ.Γ.4: Κου, εύχομαι η φετινή χρονιά να ήταν η αρχή για ακόμα καλύτερες μπασκετικές σεζόν.
Υ.Γ.5: Πληροφορίες που αναφέρουν πως το δεξί χέρι απέσυρε τη μήνυση απ'το αριστερό χέρι του Γκέρτσου κρίνονται ως ανακριβείς.
Υ.Γ.6: Αδερφέ βάτραχε, εύχομαι από του χρόνου να μην είσαι άλλο στο καράβι και να μπορέσεις να παίξεις όπως λίγοι ξέρουν. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.