Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
fersteine
Σκορ;
Ilias7
Αστέρας Περιστερίου-Πλάτων 58-79
10karo
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 67-56 (νομίζω)......

.....θέλω να πω ένα μπράβο στα παιδιά της ΑΕΚ (κ ιδιαίτερα στους μικρούς της ομάδας) γιατί σε κανένα σημείο του αγώνα δεν παράτησαν το παιχνίδι. Μπράβο για το ήθος και την προσπάθεια που έκαναν......συγχαρητήρια κ στο Νο8 της ΑΕΚ που νομίζω πως είναι πολυτέλεια για την κατηγορία.

....εμείς επηρεασμένοι ίσως από τις απουσίες της ΑΕΚ (νομίζαμε θα ήταν εύκολο βράδυ) μπήκαμε νωχελικά.....η διαφορά έφτασε κάποια στιγμή στο +20 αλλά τα παιδιά του Περιστερίου το πάλεψαν κ την έριξαν στο +9. Γενικά δεν απειληθήκαμε αλλά σίγουρα δεν είμαστε ευχαριστημένοι από την απόδοσή μας.

......εύχομαι καλές γιορτές σε όλους......
loufer
QUOTE(to 10 to kalo @ Dec 20 2008, 13:19 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 67-56 (νομίζω)......

.....θέλω να πω ένα μπράβο στα παιδιά της ΑΕΚ (κ ιδιαίτερα στους μικρούς της ομάδας) γιατί σε κανένα σημείο του αγώνα δεν παράτησαν το παιχνίδι. Μπράβο για το ήθος και την προσπάθεια που έκαναν......συγχαρητήρια κ στο Νο8 της ΑΕΚ που νομίζω πως είναι πολυτέλεια για την κατηγορία.

....εμείς επηρεασμένοι ίσως από τις απουσίες της ΑΕΚ (νομίζαμε θα ήταν εύκολο βράδυ) μπήκαμε νωχελικά.....η διαφορά έφτασε κάποια στιγμή στο +20 αλλά τα παιδιά του Περιστερίου το πάλεψαν κ την έριξαν στο +9. Γενικά δεν απειληθήκαμε αλλά σίγουρα δεν είμαστε ευχαριστημένοι από την απόδοσή μας.

......εύχομαι καλές γιορτές σε όλους......


Πόσα έβαλε από τα 8 μέτρα το Νο6, ο υπέρτατος σουτέρ της κατηγορίας (ΚΟΤΣΙΛΙΝΗΣ) ο οποίος είναι πολυτέλεια ακόμα και για τις εθνικές κατηγορίες???
10karo
.....δυστυχώς για αυτόν κ για εμάς, χθες, ο παίχτης πολυτέλεια για όλες τις εθνικές κατηγορίες δεν έβαλε ΤΙΠΟΤΑ.....πληροφορίες λένε πως ο λόγος της αστοχίας του οφείλετε σε συγκεκριμένο άτομο που τον παρακολουθούσε από την εξέδρα κ το οποίο του μετέδωσε επιπλέον άγχος......κ αν κατάλαβες κατάλαβες φίλε louf.....smile.gif smile.gif
Kiddakos
Αγ. Ανάργυροι - Ν. Ιωνία 80-68.

Αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να ζορίζουν για τουλάχιστον 30 λεπτά τους γηπεδούχους και η διαφορά να μην ξεπερνά τους 10 πόντους (εκτός απ το τέλος) κυρίως λόγω της ευστοχίας της ν.Ιωνίας και των πολλών λαθών των Αγίων.Ανάλυση στο αγώνιστικό κομμάτι δεν θα ξανακάνω δυστυχώς sad.gif
(Κρίμα γιατί είχα πολλά να γράψω για τον συγκεκριμένο αγώνα smiley.gif )
fersteine
Σε ένα κακό παιχνίδι Διαγόρας - Άτταλος 49-68
Anaz
Παιδιά ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με υγεία σε όλους. Μάλλον αυτός είναι ο όμιλος της σιωπής ε? Οι άλλοι όλοι μιλάνε και εμείς εδώ τπτ. Για ξεκινήστε λίγο... Έπαιξε καμιά ομάδα κανένα φιλικό ή είχαν όλες ρεπο?
Και πάλι εύχομαι ΥΓΕΙΑ σε όλους.
jsoiler
Αλλαγή προπονητή στο Διαγόρα.Τάκης Σφυρής στη θέση του Ραλφ Μπρόμπεργκερ......
10karo
καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους....με υγεία....

...ξεκινάω λίγο νωρίς αυτή την εβδομάδα....

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (ξερός)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2 (ντέρμπυ Νο1....δεν έχω εικόνα της ομάδας του ΑΤΤΑΛΟΥ)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (ρισκάρω στον άσσο εξαιτίας της αλλαγής προπονητή)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 (δύσκολα να ξεφύγει από τον άσσο το παιχνίδι αυτό)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1 ( από ένστικτο)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1 (ντέρμπυ Νο2...νομίζω πως οι Άγιοι, αν κ όπως είπα από την αρχή της χρονιάς μου άρεσαν σαν ομάδα δεν πιστεύω πως θα αντέξουν στον ρυθμό του Πλάτωνα. Σε σετ παιχνίδι μπορούν να κερδίσουν αλλά σε run πολύ δύσκολα)
Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1 (καλή ομάδα η Ν.Ιωνία και αδικείται βαθμολογικά)
Smil12
Καλημερα και καλη χρονια σε ολους...

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 (η τελευταια μας ευκαιρια αν θελουμε να μεινουμε ψηλα)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1
plat
ΙΩΝΙΑ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 60 - 47

Smil12
Zεφυρι - Αστερας 2
Νικη με 8 ποντους νομιζω.
Ο αγωνας στο χειροτερο γηπεδο της κατηγοριας και οχι μονο, σημαδευτικε απο μεγαλη καθυστερηση στην εναρξη του λογω προβληματος με τα φωτα!
fersteine
Ο Ατταλος κερδισε την Ολυμπιαδα 76-59 μαλλον ευκολα απο οτι δειχνει το σκορ. Περισσοτερες πληροφορίες κανεις για το παιχνιδι, ποιοι ξεχωρισαν κτλ.
peter
Πολιτεία-Παιανία 77-61....Σκορ ημιχρόνου 32-38!
10karo
καλημέρα σε όλους....

....όπως έγραψε και ο φίλος fersteine....νίκη εύκολη του Άτταλου. Για την ομάδα μου δεν θα πω ποιος ξεχώρισε γιατί πολύ απλά είμασταν τραγικοί κάνοντας το χειρότερό μας παιχνίδι. Μάλλον μας έπεσαν άσχημα τα μελομακάρονα. Πραγματικά είμαστε στεναχωρημένοι για την απόδοσή μας κυρίως γιατί στη διάρκεια των γιορτών παίξαμε δυνατά φιλικά ακόμα κ με πρωτοπόρους της Β ΕΣΚΑ κ στα οποία φιλικά κερδίσαμε παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ.
.....πολύ καλή η διαιτησία (κ μπράβο στους διαιτητές).....κ συγχαρητήρια στα παιδιά του Άτταλου για την όλη παρουσία τους κ το ήθος τους......το παιχνίδι κύλησε ήρεμα κ σε ωραία πλαίσια.....καλή συνέχεια σε όλους....
Kiddakos
Εκπαιδευτηρια Πλάτωνα - Αγ. Ανάργυροι 2

Τα δεκάλεπτα 10-15, 22-27, 36-49, 53-64

Πολυ ενδιαφέρον ματς, με τους Αγίους να παίζουν πολυ καλό μπάσκετ, να γυρνάνε σωστά τη μπάλα επιθετικά και να αντιμετωπίζουν σχεδόν άριστα την πίεση που εφάρμοζαν οι γηπεδούχοι. Η διαφορά θα μπορούσε ίσως να ήταν μεγαλύτερη, αν οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο εύστοχοι απ τα 6.25 και δεν έχαναν ορισμένα καλάθια στο ένας εναντίον κανενός ohmy.gif !!!! Το παιχνίδι τέλειωσε ενάμισυ λεπτό νωρίτερα, καθώς στο τέταρτο δεκάλεπτο ο πίνακας του σκορ έσβησε και όταν τον φτιάξανε το χρονόμετρο έδειχνε 6.30 αντι για 8. Τουλάχιστον έτσι ισχυρίζονταν κάποιοι απ την κερκίδα..... Καλή συνέχεια σε όλους. blove.gif


Υ.Γ. Πάλι κάποιοι απ το φόρουμ πήγαν στον κουβά εχθές!!!!!!! 24.gif
peter

Φίλε Smile12,o Aστέρας παίζει στο γήπεδο που παίζει κ η ΑΕΚ?Πηγαίνουμε τη επόμενη βδομάδα εκεί κ η βοήθεια σου θα ήταν πολύτιμη....ευχαριστώ smiley.gif
Smil12
Ναι φιλε στο ιδιο γηπεδο παιζουμε.
Αν δεν το ξερεις το γηπεδο στειλε pm να σου πω.

Παντως μετα και απο την χθεσινη αγωνιστικη αφου ανεβαινουν 2 ομαδες (νομιζω), τολμω να πω οτι εχουμε 2 μεγαλα φαβορι αρκετα νωρις.
soouza
QUOTE(to 10 to kalo @ Jan 10 2009, 15:48 ) *
καλημέρα σε όλους....

....όπως έγραψε και ο φίλος fersteine....νίκη εύκολη του Άτταλου. Για την ομάδα μου δεν θα πω ποιος ξεχώρισε γιατί πολύ απλά είμασταν τραγικοί κάνοντας το χειρότερό μας παιχνίδι. Μάλλον μας έπεσαν άσχημα τα μελομακάρονα. Πραγματικά είμαστε στεναχωρημένοι για την απόδοσή μας κυρίως γιατί στη διάρκεια των γιορτών παίξαμε δυνατά φιλικά ακόμα κ με πρωτοπόρους της Β ΕΣΚΑ κ στα οποία φιλικά κερδίσαμε παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ.
.....πολύ καλή η διαιτησία (κ μπράβο στους διαιτητές).....κ συγχαρητήρια στα παιδιά του Άτταλου για την όλη παρουσία τους κ το ήθος τους......το παιχνίδι κύλησε ήρεμα κ σε ωραία πλαίσια.....καλή συνέχεια σε όλους....

Nαι κάπως έτσι έγιναν τα πράγματα.Ο Άτταλος πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ και έπαιξε σχετικά έξυπνα.

Η Ολυμπιάδα έκανε μόνο ένα καλό τρίλεπτο στην αρχή του αγώνα που μου άρεσε.Επίσης πίεσε κι έκλεψε μπάλες.Πλην όμως εγκωβίστηκε στη ζώνη κι έκανε κακό επιθετικό παιχνίδι.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif
peter
QUOTE(Smil12 @ Jan 10 2009, 23:49 ) *
Ναι φιλε στο ιδιο γηπεδο παιζουμε.
Αν δεν το ξερεις το γηπεδο στειλε pm να σου πω.

Παντως μετα και απο την χθεσινη αγωνιστικη αφου ανεβαινουν 2 ομαδες (νομιζω), τολμω να πω οτι εχουμε 2 μεγαλα φαβορι αρκετα νωρις.


Σε ευχαριστώ πολυ φιλαράκι smil12...θα τα πούμε στο γήπεδο...No 5!
agge10
ΙΩΝΙΑ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 60 - 47

Σε ενα παιχνιδι που ηταν συνεχεια κοντα στο σκορ με μια διαιτησια να ειναι τραγικη κυριος απο τον 1 διαιτητη πιστευω να συμφωνουν και οι παιχτες της Ιωνιας αφου να φαντασταιτε το σκορ ηταν 29-28 και σε μια φαση ανακαλυψαν οτι στο φυλλο αγωνα δεν μας ειχαν σημειωσει ενα τριποντο ενο στον πινακα του σκορ ηταν κανονικα και μας αφαιρεσαν τους 3 ποντους τι να πω ρε παιδια εγινε κι αυτο!
10karo
φίλε kiddako.....σίγουρα κουβαδιαστήκαμε.....αλλά γενικά στην κατηγορία μας δεν γράφουν αρκετά άτομα, δεν γίνονται προβλέψεις, δεν ποστάρονται απόψεις......οι περισσότεροι είναι απλοί παρατηρητές.....περιμένω λοιπόν την επόμενη αγωνιστική να δώσεις κ εσύ τα δικά σου προγνωστικά!...smile.gif....κ ευελπιστώ να υπάρχει μεγαλύτερη συμμετοχή εδώ....

.....προσωπικά με το πέρας του πρώτου γύρου θα κάνω μια γενική κριτική για όλες τις ομάδες....

Korakis
magkes eimai kainourgios, kai exontas gnwsh gia ta endotera tou nikhforou, kai exontas diabasei kapoia pragmata pou exoun graftei gia thn omada apo perysi pou epaize d eska, 8a sas pw mono auto: fetos o nikhforos exei 8apsei sto efhbiko 3 paiktes pou 8a ekanan diafora sto antriko, kai 8a boh8ousan para poly thn omada, ena 3-4ari karafla gyrw sto 1.93, 18 xronwn me shootaki, kinhseis kai taxythta, ena 4-5ari 1.97, 19 xronwn pou exei swmatara, kai mazevei ta rebound san fystikia, kai ena playmaker 1.85 peripou, 16 xronwn, talentara pou scorarei opws 8elei kai exei shootara epipedou e8nikwn kathgoriwn. Autoi loipon den exoun symmetoxh sto antriko oute kan stis proponhseis, eis baros twn opoiwn kanoun proponhsh sto antriko kai se agwnes paidakia apo to paidiko.
Smil12
Πρωτων καλως ορισες, δευτερων να ξερεις πως τετοιες αλλα και πολλων αλλων ειδων αδικιες συμβαινουν σε καθε ομαδα σε νεους η και σε μεγαλυτερους παιχτες. Δυστυχως ετσι ειναι ο χωρος και αυτο δεν αλλαζει απο την στιγμη που οι ομαδες ειναι στα χερια παραγοντων οι οποιοι στοχευουν σε καθαρα πελατιακες σχεσεις. Απο εκει και περα ο καθενας πρεπει να δουλευει και να προσπαθει και αργα η γρηγορα θα ανταμοιφθει.
arkoudas
ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΘΑΥΜΑΣΤΗΣ ΤΟΥ ΝΟ 8 ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ.ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ...
goos
QUOTE(Korakis @ Jan 12 2009, 04:40 ) *
magkes eimai kainourgios, kai exontas gnwsh gia ta endotera tou nikhforou, kai exontas diabasei kapoia pragmata pou exoun graftei gia thn omada apo perysi pou epaize d eska, 8a sas pw mono auto: fetos o nikhforos exei 8apsei sto efhbiko 3 paiktes pou 8a ekanan diafora sto antriko, kai 8a boh8ousan para poly thn omada, ena 3-4ari karafla gyrw sto 1.93, 18 xronwn me shootaki, kinhseis kai taxythta, ena 4-5ari 1.97, 19 xronwn pou exei swmatara, kai mazevei ta rebound san fystikia, kai ena playmaker 1.85 peripou, 16 xronwn, talentara pou scorarei opws 8elei kai exei shootara epipedou e8nikwn kathgoriwn. Autoi loipon den exoun symmetoxh sto antriko oute kan stis proponhseis, eis baros twn opoiwn kanoun proponhsh sto antriko kai se agwnes paidakia apo to paidiko.

Επειδη εισαι γνωστης οπως λες για το τι γινεται στον Νικηφορο θελω να σου πω μερικα πραγματακια ως παιχτης του Νικηφορου.Η ομαδα μου φετος εχει στο αντρικο 8 παιδια που ειναι απο 14 ως 17 δηλ απο τα παιδοεφηβικα μας που δεν κανουν μονο προπονησεις στην ομαδα αλλα εχουν ολοι τους ενεργο ρολο στην ομαδα.Ξερεις εσυ καμια ομαδα στις κατηγοριες μας να το κανει αυτο(εκτος του Πλατωνα που ειναι εκπαιδευτηρια);Επισης ολοι η εφηβοι μας ,μα ολοι παιζουν στο αντρικο.Εχουμε παιχτη 1.97 και δεν τον εχω δει ποτε μου ;Η φιλοσοφια της ομαδας φιλε μου ειναι να βγαζει παιδια δικα της να στελεχωνουν την ομαδα και αν μπορουν να συνεχιζουν σε υψηλο επιπεδο , δεν εκοψε σε κανενα τον δρομο και οπως ισως ξερεις εχει παιδια και στις Εθνικες ομαδες και εχει δωσει παιδια σε μεγαλυτερες κατηγοριες.Γιαυτο μην βγαινεις και λες βλακειες χωρις λογο και επειδη εχω παιξει σε αρκετες ομαδες και εχω δει πραγματα μακαρι ολοι να δουλευαν τισ ακαδημιες και τα παιδοεφηβηκα τους ετσι και να ειχαν τετοια δοιηκηση.Αυτα για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.
goos
Και επειδη για να λες τετοια πραγματα μαλλον κανενας πιτσιρικας παιχτης μασ εισαι η φιλος καποιου που νοιωθει αδικημενος η συμβουλη που σου δεινω ειναι κατσε δουλεψε και τα μυαλα σου να ειναι μεσα στο κεφαλι σου κ αι οχι εξω γιατι πολοι ειναι αυτοι ποθ νομιζουν μεγαλα πραγματα για τον εαυτο τους .Αν υπηρχαν αυτοι ποθ λες και ηταν τοσο καλοι μεχρι Α2 μας βλεπω smiley.gif
arkoudas
Καλησπέρα σε όλους..Καλή συνέχεια στη χρονιά που διανύουμε.Το πρώτο μου σχόλιο για τον όμιλο έχει να κάνει με την απορία μου για τις πολλές ήττες της πολιτείας.Περίμενα να πάει καλύτερα..Βέβαια,έχουμε πάνω άπο ένα γύρο ακόμα οπότε θα δούμε.Θα τα λέμε σύντομα από δω και πέρα..
Korakis
Eisai sigouros oti oloi oi efhboi paizoun sto antriko? Kai egw ta paidia ta 3erw apo to efhbiko, kai erxomai kai ta blepw se olous tous agwnes, kai 3erw oti 2 basikoi den paizoun sto antriko oute kan stis proponhseis! Mporeis na to arnh8eis?



Epishs den paizw ston nikhforo, apla 3erw proswpa kai katastaseis!


Kai gia na mhn me pare3hgheis, 3erw kala oti o nikhforos doulevei kala stis ypodomes kai fainetai apo thn paidikh omada tou kai apo thn antistoixh paidikh prin 3 xronia, alla ta paidia ta 3erw kai exoume milhsei, kai exoume pai3ei basket, kai 3erw oti a3izoun kati para panw apo g eska. To oti oi pitsirikades paizoun sthn antrikh omada, einai kalo giati pairnoun empeiries, kai gia na pw thn alh8eia den 3erw poia paidia einai stous paides (onomata klp. stoixeia), 8elw na pw mporei kai na a3izoun, alla a3izoun kai alloi....
10karo
καλημέρα σε όλους.....ας κάνω πάλι την αρχή....

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1 (από ένστικτο)
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2΄

καλή αγωνιστική σε όλους.....
Smil12
Συμφωνω σε ολες τις προβλεψεις...!!!!!!!!!!!!!
pg21
QUOTE(to 10 to kalo @ Jan 10 2009, 15:48 ) *
καλημέρα σε όλους....

....όπως έγραψε και ο φίλος fersteine....νίκη εύκολη του Άτταλου. Για την ομάδα μου δεν θα πω ποιος ξεχώρισε γιατί πολύ απλά είμασταν τραγικοί κάνοντας το χειρότερό μας παιχνίδι. Μάλλον μας έπεσαν άσχημα τα μελομακάρονα. Πραγματικά είμαστε στεναχωρημένοι για την απόδοσή μας κυρίως γιατί στη διάρκεια των γιορτών παίξαμε δυνατά φιλικά ακόμα κ με πρωτοπόρους της Β ΕΣΚΑ κ στα οποία φιλικά κερδίσαμε παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ.
.....πολύ καλή η διαιτησία (κ μπράβο στους διαιτητές).....κ συγχαρητήρια στα παιδιά του Άτταλου για την όλη παρουσία τους κ το ήθος τους......το παιχνίδι κύλησε ήρεμα κ σε ωραία πλαίσια.....καλή συνέχεια σε όλους....

Καλημέρα παιδιά,
Κατά διαστήματα παίξαμε πολύ καλό μπάσκετ και η νίκη μας ήταν δίκαιη. Σίγουρα η αξία του ηττημένου δίνει και μεγαλύτερη δυναμική στο παιχνίδι μας. Πράγματι οι διαιτητές ήταν εξαιρετικοί. Το παιχνίδι κύλησε σε αθλητικά πλαίσια και σε αυτό βοήθησαν και τα παιδιά της Ολυμπιάδας.
Τα λέμε................ bball.gif bball.gif bball.gif
Υ.Γ. The πιστολέρο shot.gif is back................. smiley.gif
arkoudas
Σχετικά προβλέψιμη αγωνιστική.Πιστέυω ότι το πιο καλό ματσάκι θα είναι αστέρας-πολιτεία που το θεωρώ ψιλοαμφίρροπο..
goos
QUOTE(Korakis @ Jan 15 2009, 03:00 ) *
Eisai sigouros oti oloi oi efhboi paizoun sto antriko? Kai egw ta paidia ta 3erw apo to efhbiko, kai erxomai kai ta blepw se olous tous agwnes, kai 3erw oti 2 basikoi den paizoun sto antriko oute kan stis proponhseis! Mporeis na to arnh8eis?



Epishs den paizw ston nikhforo, apla 3erw proswpa kai katastaseis!


Kai gia na mhn me pare3hgheis, 3erw kala oti o nikhforos doulevei kala stis ypodomes kai fainetai apo thn paidikh omada tou kai apo thn antistoixh paidikh prin 3 xronia, alla ta paidia ta 3erw kai exoume milhsei, kai exoume pai3ei basket, kai 3erw oti a3izoun kati para panw apo g eska. To oti oi pitsirikades paizoun sthn antrikh omada, einai kalo giati pairnoun empeiries, kai gia na pw thn alh8eia den 3erw poia paidia einai stous paides (onomata klp. stoixeia), 8elw na pw mporei kai na a3izoun, alla a3izoun kai alloi....

Κοιτα τα 3 παιδια που μαλλον εννοεις εκτος οτι δεν εχουν τα στοιχεια ολα αυτα που λες θελουν παρα παρα πολυ δουλεια για να μπορεσουν να παιχουν αντρικο και μην νομιζεις το οτι εχεις δει καποιον σε ενα φιλικο η σε μονακια που παιζουμε ολοι μας εξω μπορουν να παιξουν και σε συνθηκες αγωνα το ιδιο.Την κυριακη που παιζαμε στην 5αδα ηταν 2 παιδια 15 χρονων ενας 18,ενας 21 και ενας 30 οποτε βλεπεις οτι υπαρχει διαθεση να παιξουν μικροι.Να εισαι σηγουρος οτι οποιος μικρος αξιζει στον Νικηφορο παιζει και πρεπει να αισθανονται πολυ τυχεροι ολοι που υπαρχει αυτη η νοοτροπια στην ομαδα και που εχουν εναν προπονητη που δουλευει ετσι με τους μικρους
top_thanos_90
QUOTE(arkoudas @ Jan 15 2009, 14:37 ) *
Σχετικά προβλέψιμη αγωνιστική.Πιστέυω ότι το πιο καλό ματσάκι θα είναι αστέρας-πολιτεία που το θεωρώ ψιλοαμφίρροπο..


συμφωνώ..τν αστέρα δν τν εχω δει αλλα απο τ βαθμολογία κ τ αποτελέσματά του θεωρώ οτι θα ειναι μεγάλο ντέρμπυ...
Smil12
Και εμεις στον Αστερα το βλεπουμε πολυ σοβαρα για αυτο και προετοιμαζομαστε για ενα απο τα σημαντικοτερα παιχνιδια.
Καλη αγωνιστικη σε ολους!!!
blove.gif Νο15
peter
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας,μάλλον είναι μια καλή αγωνιστική για..στοίχημα!Πολλά στάνταρ...Το μόνο ματσάκι που ξεχωρίζει είναι το δικό μας με τον Αστέρα..Εμείς μετά τις 3 ήττες μέσα στην έδρα μας,ψάχνουμε μια καλή εκτός έδρας νίκη που ελπίζουμε να την κάνουμε αύριο......sorry smile12... smiley.gif Καλή αγωνιστική σε όλους.....
Korakis
εντάξει θα σεβαστώ την άποψή σου απλά πιστεύω ότι δεν τους έχεις δει και τα λες αυτά (τουλαχιστον τους 2), προσωπικά πιστεύω ότι στο αντρικό οι 2 τουλάχιστον θα μπορούσαν να βοηθήσουν αρκετά. Πάντως αν επιτρέπεται κιόλας ποιος παίκτης του αντρικού είσαι? Ο Αντρέας?
Smil12
Πραγματικα σε καταλαβαινω.
Αλλα κοιτα να δεις στην εδρα μας εχουμε 3/4 ηττες!!!!!!
Εκτος εδρας 5/6 νικες!!!!!!!!
Οπως καταλαβαινεις δεν εχουμε αλλα περιθωρια για εντως εδρας ηττα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σιγουρα εκ των πραγματων θα γινει ενα πολυ καλο παιχνιδι κι ας κερδισει ο καλυτερος.
Τα λεμε αυριο...
tsolman
Plaka exete oloi...
Pou nomizete oti paizete re paides???
A1?xalarwste ligo...
kai provlepseis se auth th kathgoria den paizoun.
tha to deite ayrio... icon_drunk.gif o asxetos
bball.gif
plat
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΙΩΝΙΑ 1
Ilias7
Αστέρας Περιστερίου-Πολιτεία 1
Smil12
Ψυχομενη νικη απο τον Αστερα δεν γινοταν να χασουμε αλλο εντος και το πηραμε οσο πιο σοβαρα γινοταν.
Γενικα εγινε ενα πολυ δυνατο παιχνιδι με εναλλαγες στο σκορ, το οποιο κριθηκε στην αμυνα και στα στον ελεγχο των ριμπαουντ.
Στο τελος η Πολιτεια πλησιασε στον ποντο αλλα με μερικες καλες αμυνες δεν αφησαμε περιθωρια και εληξε με +7.
smiley.gif
top_thanos_90
QUOTE(Smil12 @ Jan 17 2009, 01:04 ) *
Ψυχομενη νικη απο τον Αστερα δεν γινοταν να χασουμε αλλο εντος και το πηραμε οσο πιο σοβαρα γινοταν.
Γενικα εγινε ενα πολυ δυνατο παιχνιδι με εναλλαγες στο σκορ, το οποιο κριθηκε στην αμυνα και στα στον ελεγχο των ριμπαουντ.
Στο τελος η Πολιτεια πλησιασε στον ποντο αλλα με μερικες καλες αμυνες δεν αφησαμε περιθωρια και εληξε με +7.
smiley.gif



το σκορ πήγε ψηλά ή ήταν χαμηλό????
Smil12
Εμεις κοντα στους εβδομηντα, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Εγινε πολυ καλο παιχνιδι παντως.
peter
QUOTE(Smil12 @ Jan 17 2009, 06:14 ) *
Εμεις κοντα στους εβδομηντα, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Εγινε πολυ καλο παιχνιδι παντως.


Αστέρας-Πολιτεία 59-54..νομίζω..48" πριν το τέλος πλησίασαμε 55-54(βρεθήκαμε και 15 πίσω) και αν αποφεύγαμε κάποια τραγίκα λάθη μπορεί να κλέβαμε τη νίκη,αλλά μάλλοόν θα ήταν άδικο για τον Αστέρα....
Πόλυ δυνατό παιχνίδι με δυνατές άμυνες πολλά λάθη και πολλά χαμένα σουτ (ελεύθερα,ακόμα κ lay up).
Οι διαιτητες (δεν έκριναν τον νικητή) εκνεύρισαν και τις 2 ομάδες ΠΑΛΙ!
Πολύ καλός για τον Αστέρα ο Smil12(μπράβο παλικαρά μου),ο νμρ 9 και 10!
Γενικά πολύ ψυχή απο όλα τα παιδία του Αστέρα,τον coach,όλους.......Εμείς στο άλλο άκρο.."ΧΑΛΑΡΟΙ"..απο το ζέσταμα...παμε για άλλα...


Υ.Γ.Ρε smil12 2ερωτήσεις θέλω να σου κάνω...1)Το ταμπλό βολή μέσα το δουλεύεις καιρό?????χαχαχα...2)Κάποιος απο εσάς έχει παίξαι Αιγάλεω?Τα λέμε...

QUOTE(tsolman @ Jan 16 2009, 01:57 ) *
Plaka exete oloi...
Pou nomizete oti paizete re paides???
A1?xalarwste ligo...
kai provlepseis se auth th kathgoria den paizoun.
tha to deite ayrio... icon_drunk.gif o asxetos
bball.gif


Δεν ξέραμε ρε φίλε οτι για να μιλάμε και να κάνουμε πλακίτσα μεταξύ μας έπρεπε να παίζουμε μόνο Α1..Σου ζητάμε συγγνώμη,αλλα να σε ρωτησω 2 πραγματάκια....Εσυ που παιζεις???? και αφού δεν είναι Α1 εδώ γιατί μπήκες να διαβάσεις??Μπερδευτηκές???
Έχουν πολύ πλάκα ορισμένοι...
Smil12
Ασ' τον ρε φιλε μην ασχολησε...!!!!!!!!!

Οσο για την βολη διαλεγω καθε φορα πως θα την βαλω!!!!χαχαχαχαχα
πλακα κανω...
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα αντικειμενικα τελειως δεν ημουν καλος χθες εχασα τα απιστευτα. (ειδες πως μπηκε η βολη) lol...
Οσο για εσας ησασταν πολυ καλη ομαδα, αλλα καποιοι στο τελος ειχαν κουραστει πολυ.....!!! δεν συμφωνεις???


Κανεις απο μας δεν επαιζε Αιγαλεω, οι περισσοτεροι προερχομαστε απο τα εφηβικα του Περιστεριου. Δεν ξερω αν ησασταν χαλαροι η οχι αλλα εχετε μια πολυ καλη και πληρη ομαδα σε ολες τις θεσεις πολυ δικαια ησαστε ψηλα και θα μπορουσατε και ψηλοτερα.
Καλη επιτυχια στο πολυ δυσκολο επομενο παιχνιδι σας...
agge10
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΠΛΑΤΩΝΑΝ 57-59

Αλλο ενα ματσ στο ποντο που χανουμε!!!!!

Απορρο πως κατι ομαδες οπως οτταλος και πλατων ειναι στης πρωτες θεσεις!!

Αδικουμαστε απο τιν πορεια που εχουμε!!


Καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια!!

Κια στον αστερα παρα που τον νικησαμε ειναι απο της καλες ομαδες και πιστευω θα ανεβει!!!!
fersteine
Κηφισια- Ατταλος 68 - 105 . Όσο για το παιδί από το Θεμιστοκλή , που σχολιάζει αρνητικά τον Άτταλο και τον Πλάτωνα , δεν νομίζω ότι είναι δίκαια η κριτική του για 2 ομάδες που έχουν μόλις 1 και 2 ήττες αντίστοιχα. Προφανώς θα έχουν και κάποια καλά στοιχεία αλλιώς δεν θα βρίσκονταν τόσο ψηλά στη βαθμολογία.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.