Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona vs. Panathinaikos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
j-kidd13
Ελεγα να ποσταρω μια και καλη στο ημιχρον(ι)ο αλλα ειμαι εκστασιασμενος απο αυτα που βλεπω...
Ο Λασμε εγινε μπασκετμπολιστας μονο και μονο για να παιξει στον Παναθηναικο...ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΤΟΝ ΧΘΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗ.
Δεν περιμενα τοσο αστοχη την Μπαρτσα στα 3ποντα ομολογω...

Χαρηκα που ειδα την ομαδα να στεκεται χωρις τον Μητσο για 6 λεπτα στην αρχη...
Ο Σοφο μια χαρα εκανε τη δουλεια του οσο εκατσε μεσα...Και ο Μπανκς δεν ηταν αρνητικος...Για να μην λετε οτι ζηταγα τον ουρανο με τ αστρα..tongue.gif

Και κατι ακομα...Ο Ναβαρο,σε καθε ματς που τον βλεπω με κανει να τον αντιπαθω ολο και πιο πολυ...Αν εκφραστω οπως μου βγαινει γι αυτον,θα με αυτομπαναρω απο το φορουμ.

Ελπιζω να μην παρασυρθουμε απο την αστοχια τους και αφησουμε και πολλα σουτ ελευθερα...
gspara
Βαλε μεσα στην δευτερη 5αδα........
AKRG
Ας μην τους αναστήσει πάλι ο Σάρας ... sad.gif
giorgos14
Oι αλλαγες στο 1ο δευτερολεπτο για ποιο λογο ηταν?
Paris87
Γκιστ τελικα δεν μπορει να παιξει? Ξερει κανεις τπτ περισσοτερο, κανας ξαδερφος του Πεδουλακη εδω?
AKRG
QUOTE (giorgos14 @ Apr 16 2013, 22:29 ) *
Oι αλλαγες στο 1ο δευτερολεπτο για ποιο λογο ηταν?


Για στατιστικούς λόγους, ποιος δηλαδή θα "χρεωθεί" την συμμετοχή στην αρχική πεντάδα ...
gspara
Μπραμος ολοταχως για mvp της σειρας!!!!
aegeansheed
Μπράμος ντύθηκε Γκιστ, ο Ukic αν βάζει τρίποντα- οι Sioux έχουν πει ότι είναι καλός οιωνός.

Μοναδικός μισμάτςμουτς όταν ο Μάσιος, που χαϊδευτικά κάποιοι φωνάζουν Μασιούλη, αναγκάστηκε να μαρκάρει Λόρμπεκ. Σε δυο φάσεις θύμησε Λόρμπεκ. Λάσμε μέσα σε 5 λεπτά είχε ιδρώσει τόσο που στη βολή δε σταμάταγε να στάζει...
j-kidd13
Mπραβο ρε μαγκα Μπραμος...

Λοιπον,παμε πολυ καλα,εξαιρετικα θα ελεγα.Φυσιολογικα η Μπαρτσα αντεδρασε και μειωσε.
Και οι 2 ομαδες στελνουν βοηθειες σε Σοφο και Τομιτς αντιστοιχα με αποτελεσματα να υπαρχουν αρκετα ελευθερα σουτ εκατερωθεν.Εμεις εχουμε αξιοποιησει καλυτερα αυτο το στοιχειο.
Περιμενα ευστοχια μας σημερα,αλλα περιμενα και της Μπαρτσελονα...Ευτυχως δεν εχει βγει αυτο.
Θετικο και οτι ο Γκιστ εχει χρησιμοποιηθει λιγο.
Γενικως ολα θετικα...tongue.gif

Φαινεται ο Σοφο σημερα τους εχει,παιρνεια τα φαουλ που χρειαζονται κλπ(μεχρι στιγμης,μη το γρουσουζεψω μονο φοβαμαι),οποτε πρεπει να κοιταμε πρωτα την πασα μεσα...

bbplayer
αν δεν κάναμε εκείνα τα ψόφια λάθη μαζεμένα και 3-4 λάθος επιλογές επιθετικές επίσης μαζεμένες θα μπορούσαμε άνετα να είμαστε στο ημίχρονο +12/+15 πόντους.

Λογικά θα πέσουμε στο 2ο από άποψης ποσοστών που έτσι κι αλλιώς παραείναι ψηλά για τέτοιας σημασίας ματς.

Για τη Μπάρτσα τι να πω... άλλα μου είχε δείξει με τον Ολυμπιακό. Και δε νομίζω ότι η απουσία του Μάικλ είναι η απάντηση για το χάλι της


QUOTE (aegeansheed @ Apr 16 2013, 22:32 ) *
Ukic αν βάζει τρίποντα- οι Sioux έχουν πει ότι είναι καλός οιωνός.
24.gif 24.gif 24.gif
paodynasty
QUOTE(giorgos14 @ Apr 16 2013, 21:29 ) *
Oι αλλαγες στο 1ο δευτερολεπτο για ποιο λογο ηταν?


επειδή είναι άσχετος ο Αργυρης rolleyes.gif
giorgos14
QUOTE(paodynasty @ Apr 16 2013, 19:36 ) *
επειδή είναι άσχετος ο Αργυρης rolleyes.gif


Μαλλον δηλωσε 5αδα,δηλωσε μετα η Μπαρτσα και ειδε οτι ο Μπανκς ματσαρει καλα στο μυαλο του.Οποτε ειπε να γλυτωσει 1,2 λεπτα απο το συνολικο χρονο του ΔΔ.Αν το εκανε ολο αυτο ,γρηγορη αντιδραση ...
a.car



Υπάρχει κανένας άγραφος νόμος που υπαγορεύει ότι όλες οι επιθέσεις πρέπει να περνάνε απο το Σόφο ? φοβερός Μπράμος

παίζει σα μαύρος σε streetball της γειτονιάς.
T.W.Is.M.
Αλλα 20' για να κερδισει το ματς ο ΠΑΟ. Δεν εννοω οτι θεωρω δεδομενη τη νικη, χρειαζεται πολλη προσπαθεια ακομα. Εννοω οτι σημερα πρεπει ο Παναθηναικος να κερδισει το ματς με τη δικη του καλη αποδοση και νομιζω οτι θα το κανει. Την Πεμπτη μπορει να τα καταφερει και χωρις να ειναι τοσο καλος. Του φτανει να χασει το ματς η Μπαρτσελονα(αν εχει κερδισει σημερα βεβαια).
bbplayer
από το να έχει το Λάσμε να κάνει σουτακια από το hi post καλύτερα το χοντρό χαμηλά. έτσι κι αλλιώς δεν είναι τόσο χάλια σήμερα
Magnus92
Παντως, αν ειναι να γινει μια ηττα σε καποιο απο τα δυο παιχνιδια, τοτε ειναι πολυ καλυτερα να ερθει σημερα....
aegeansheed
Αν πάω στον κομμωτή μου και του πω "θέλω να μου κάνεις κούρεμα Λόρμπεκ", θα τα καταφέρει? Θέλω να πώ, βγαίνει και σε άλλον άνθρωπο?/?/?
slok
πολυ κακος ο τσατσαρης σημερα! προσπαθει αλλα δεν
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 16 2013, 22:43 ) *
Αλλα 20' για να κερδισει το ματς ο ΠΑΟ. Δεν εννοω οτι θεωρω δεδομενη τη νικη, χρειαζεται πολλη προσπαθεια ακομα. Εννοω οτι σημερα πρεπει ο Παναθηναικος να κερδισει το ματς με τη δικη του καλη αποδοση και νομιζω οτι θα το κανει. Την Πεμπτη μπορει να τα καταφερει και χωρις να ειναι τοσο καλος. Του φτανει να χασει το ματς η Μπαρτσελονα(αν εχει κερδισει σημερα βεβαια).


Κι εγώ νομίζω ότι το ματς της Πέμπτης θα είναι δύσκολα διαχειρίσιμο από ψυχολογικής άποψης για την Μπάρτσα...
Νομίζω ότι τα γόνατα του Λόρμπεκ πλέον δεν κρατάνε...
t0ny3
Το μπασκετ εχει 2 ημιχρονα και ο Παναθηναικος πολλες φορες το ξεχναει φετος. Βραχυκηκλωμα εντελως στο 2ο ημιχρονο με αυτη τη ζωνη της Μπαρτσελονα...
aegeansheed
Σοφο και Jawai θυμίζουν την τιτανομαχία ανάμεσα στους stone giants στο Χόμπιτ. Υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο και κάνουν τα δικά τους, εύχεσαι απλά να μην μπεις κατά λάθος ανάμεσά τους
t0ny3
Μας σκοτωσαν με τα 2 τριποντα....... Γιατι ρε Σαρας; sad.gif
AKRG
όχι ρε Σάρας την τύχη μου μέσα ..
T.W.Is.M.
Μεγαλο σουτ του Γιασικεβιτσιους. Ειναι σε πολυ καλη μερα, αλλα εχει πολυ χρονο ακομα.
phoenix_93
Το μετάνιωσε ο Γιασικεβιτσιους και είπε να το δώσει στον Παναθηναικό.
gspara
Ανεπιδεκτος μαθησεως ο Πασκουαλ.......ειδε ονειρο Σαρας να μαρκαρει τον Μητσο?????
T.W.Is.M.
Μπορουμε να πουμε οτι μετα απ αυτο το σουτ του Διαμαντιδη την Μπαρτσελονα την επιασε ταμπλας??? smiley.gif

edit: Παμε για γκρανγκινιολικο, χιτσκοκικο φιναλε...
gmalamos
Φιλε μου λασμε απλα δεν παλευεσε..
belalik
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 16 2013, 23:27 ) *
Παμε για γκρανγκινιολικο, χιτσκοκικο φιναλε...


http://freddos.sport24.gr/2012/06/29/5063/


Ματσάρα, ένταση, ωραίο φινάλε... Μπράβο στον ΠΑΟ !!!
lightday
καρδιακοοοο sooosssss.........τιτανομαχία από τις λίγες ........
gspara
ευτυχως δεν πληρωσε τον βαθυ υπνο του Τσαρτσα στο κλεψιμο του Μητσου
Boom Dizzle
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
j-kidd13
Κοιμασαι ρε Τσαρτσαρη γαμωτο....Τερμα δεν ξαναβλεπω ματς...Θα παμε απο καρδια....tongue.gif
NAI ΡΕ ΠΑΝΑΘΑ!
Anaz
Κατουρηθηκαν πανω τους οι Μπαρτσελοναιοι στο τελος.. laugh.gif
30.gif
slok
Τσατσαρη αγορι μου κοψτο να τελειωνουμε, σε ολο το ματς εισαι τρεις ταχυτητες πισω.
priest
γκιστ απο εμενα...παικτης κλειδι και σημερα...καθοριστικη η ταπα του λασμε και το τριποντο του μητσου...

δεν γινεται να μην εισαι χαρουμενος και περηφανος για αυτην την ομαδα!
Pierce
QUOTE (Anaz @ Apr 16 2013, 23:35 ) *
Κατουρηθηκαν πανω τους οι Μπαρτσελοναιοι στο τελος.. laugh.gif
30.gif

Ρε οι χέστηδες απλά ήθελαν να διώξουν την μπάλα από τα χέρια τους laugh.gif
bbplayer
Δεν ανησυχώ καθόλου για το ματς της Πέμπτης. Βασικά δεν ανησυχώ καθόλου για την πορεία μέχρι το τέλος του δρόμου. Με τέτοιο φάρδος μέχρι και την κούπα παίρνουμε.

20 λεπτά ζώνη μας έπαιζε ο άλλος και η αντίδρασή μας ήταν επιεικώς αστεία αλλα στο τέλος το πήραμε. Εύχομαι, αν και δεν το ελπίζω γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται, να μας γίνει μάθημα η εμφάνιση του 2ου ημιχρόνου.

Πάντως οι παίχτες υπερβάλλουν τον εαυτό τους σε πάθος και αυτό μας βοηθάει πολύ.

Για άντε να δούμε
MaJesty23
Λίγα με Κωστάκη smiley.gif !Α ρε Μήτσο,ποιός να συγκριθεί μαζί σου!Κ Α Ν Ε Ι Σ !!!! Τρομερό μέταλλο έχει φτιάξει η ομάδα.Ολοι σκίζονται και αμυνάρα! wos_sport4.gif
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Apr 16 2013, 23:36 ) *
Ρε οι χέστηδες απλά ήθελαν να διώξουν την μπάλα από τα χέρια τους laugh.gif


Οταν ειδα τη φαση φωναξα δεν γινεται να χασουμε απο τους χεστηδες που ΟΛΟΙ περιμεναν να παρει την μπαλα ο Ναβαρο....
a.car


Ενα είναι το σίγουρο ,έχουμε δει τρεις ματσάρες (σε αγωνία εννοώ και όχι σε ποιότητα).
AKRG
ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ !!

ΤΟΠ 5 :

1. Ο Σάρας πήγε να το πάρει μόνος του
2. Ο Σάρας ότι πήγαινε να το πάρει μόνος του με εκείνο το αψυχολόγητο 3ποντο (δώρο ???) μας έδωσε το έναυσμα για την ανατροπή
3. Η άμυνα του Μασιούλις στον Γουάλας λίγο πριν το τέλος
4. Η τάπα στον Ναβαρο στο τέλος
5. ΜΗΤΣΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΜΕ ΤΑΜΠΛΟ ΑΛΑ .. ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

Ένα απο τα μάτς που θα τα θυμάμαι εφ' όρου ζωής ...
Weekendman
QUOTE(Anaz @ Apr 16 2013, 23:35 ) *
Κατουρηθηκαν πανω τους οι Μπαρτσελοναιοι στο τελος.. laugh.gif
30.gif

Μπα απλά φαίνεται να εμφανίζουν το συνήθες σύνδρομο με Πασκουάλ στην Ευρωλίγκα ,δηλαδή πρωταθλητές στην πρώτη φάση και στο ΤΟΠ-16 και μετα κάπου τα χαλάνε ,τώρα αμα αυτό συμβεί στα προημιτελικά η στο φάιναλ φορ θα δούμε...
MaJesty23
Εμένα με τρέλανε ο Σόφο!Απίστευτο πάθος και για πρώτη φορά έπαιξε άμυνα,κάνοντας κλέψιματα και κλείνοντας τους διαδρόμους πρός το καλάθι blink.gif
j-kidd13
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 16 2013, 23:44 ) *
Εμένα με τρέλανε ο Σόφο!Απίστευτο πάθος και για πρώτη φορά έπαιξε άμυνα,κάνοντας κλέψιματα και κλείνοντας τους διαδρόμους πρός το καλάθι blink.gif

Eδω μεχρι και βουτια εκανε 300 κιλα ανθρωπος για να σωσει τη μπαλα... smiley.gif
Ρε γαμωτο,που μπορω να γραψω ελευθερα και να μοιραστω αυτα που εχω μεσα μου τωρα και γενικα για τον Ναβαρο χωρις να εχω επιπτωσεις?Σκεφτηκα να βγω στο μπαλκονι να φωναξω αλλα θα με περασουν για τρελο οι λιγοστοι γειτονες.
AKRG
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 16 2013, 23:46 ) *
Eδω μεχρι και βουτια εκανε 300 κιλα ανθρωπος για να σωσει τη μπαλα... smiley.gif
Ρε γαμωτο,που μπορω να γραψω ελευθερα και να μοιραστω αυτα που εχω μεσα μου τωρα και γενικα για τον Ναβαρο χωρις να εχω επιπτωσεις?Σκεφτηκα να βγω στο μπαλκονι να φωναξω αλλα θα με περασουν για τρελο οι λιγοστοι γειτονες.


Εκφράσου ελεύθερα, γράψε τα εδώ , δεν είσαι ο μόνος, Ο καραγκιόζης είναι ερασιτέχνης μπροστά του ...
MaJesty23
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 16 2013, 23:46 ) *
Eδω μεχρι και βουτια εκανε 300 κιλα ανθρωπος για να σωσει τη μπαλα... smiley.gif
Ρε γαμωτο,που μπορω να γραψω ελευθερα και να μοιραστω αυτα που εχω μεσα μου τωρα και γενικα για τον Ναβαρο χωρις να εχω επιπτωσεις?Σκεφτηκα να βγω στο μπαλκονι να φωναξω αλλα θα με περασουν για τρελο οι λιγοστοι γειτονες.



Στείλε pm smiley.gif
priest
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 16 2013, 23:46 ) *
Eδω μεχρι και βουτια εκανε 300 κιλα ανθρωπος για να σωσει τη μπαλα... smiley.gif
Ρε γαμωτο,που μπορω να γραψω ελευθερα και να μοιραστω αυτα που εχω μεσα μου τωρα και γενικα για τον Ναβαρο χωρις να εχω επιπτωσεις?Σκεφτηκα να βγω στο μπαλκονι να φωναξω αλλα θα με περασουν για τρελο οι λιγοστοι γειτονες.

κερδισε η ομαδα μας και εσυ ασχολεισαι με τον ναβαρο?πραγματικα δεν αξιζει.
Paris87
Και καλα θα ηταν δυσκολο για τον Σαρας και και και...το ειδαμε
T.W.Is.M.
Οπως εγραψα και πριν, το ματς της Πεμπτης μπορει να το χασει πλεον η Μπαρτσελονα. Οποιος αμφιβαλλει, ας θυμηθει τις βολες του Τομιτς στο τελος(η πρωτη μολις που εφτασε στο καλαθι, λες και σουταρε με μπαλα του μποουλινγκ) και τις 2 ευκαιριες για σουτ που προσπερασε ο Σαδα. Ο Παναθηναικος μπορει να χασει το ματς αν βρισκεται συνεχως πισω και δεν παει το ματς στον ποντο ή αν καποιος απο τους Ναβαρο και Γιασικεβιτσιους(οι μονοι που δε θα φοβηθουν στο τελος) βρισκεται σε τοσο καλη μερα, που να μπορει να τα βαζει με αμυνα.
Αρκει βεβαια να μπουν στο γηπεδο με την ιδια ενταση και την ιδια ενεργεια και παθος που εχουν σε ολη τη σειρα, γιατι αν θεωρησουν οτι η σειρα τελειωσε στο 2-1, τους βλεπω να ταξιδευουν ξανα στη Βαρκελωνη. Αν και δε νομιζω να εφησυχασει κανεις στον Παναθηναικο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.