Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona vs. Panathinaikos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
bbplayer
Ο Ναβάρο είναι αντιπαθέστατος αλλά είναι μεγάλος παίχτης. Από την τελευταία φουρνια των μεγάλων παιχτών. Δε ξαναβγαίνει εύκολα
giorgos14
Εγω να ρωτησω κατι ασχετο;Εισαι προπονητης τοπ επιπεδου Ευρωλιγκας και πας να εφαρμοσεις την ιδια κομπινα δευτερη φορα σε μια εβδομαδα απο αουτ ενω ληγει ο χρονος.Πασκουαλ δεν εισαι και σε μεγαλη φορμα τωρα τελευταια...Γιατι και με τη ζωνη δεν το γυρισες εσυ αλλα ο παο μονος του
bbplayer
QUOTE (giorgos14 @ Apr 16 2013, 23:52 ) *
Εγω να ρωτησω κατι ασχετο;Εισαι προπονητης τοπ επιπεδου Ευρωλιγκας και πας να εφαρμοσεις την ιδια κομπινα δευτερη φορα σε μια εβδομαδα απο αουτ ενω ληγει ο χρονος.Πασκουαλ δεν εισαι και σε μεγαλη φορμα τωρα τελευταια...Γιατι και με τη ζωνη δεν το γυρισες εσυ αλλα ο παο μονος του


για το κόψιμο του Τόμιτς μέσα μετά την επαναφοράς μιλάς? ή για κάτι άλλο?
Pierce
Ο Παναθηναϊκός, είναι η Μίλαν του μπάσκετ. Ας παίζει και με τον φούφουτο πλέον, αρκεί να περιφέρεται η πράσινη φανέλα στο γήπεδο .
aegeansheed
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 16 2013, 23:50 ) *
...λες και σουταρε με μπαλα του μποουλινγκ...


Λίγος σεβασμός στους πιο ευαίσθητους πορ φαβόρ... sad.gif
geoko13
Ο Ναβάρο είναι κοτούλα κοκοκο και αρχιθεατρίνος.....Ας ρουφήξει τώρα το αυγουλάκι του (ή κάτι άλλο....) και ας κλάψει στο ξενοδοχείο μέχρι την Πέμπτη που θα πάει σπίτι του ακόμη μια φορά κλαμμένος που τον απέκλεισε η ΟΜΑΔΑΡΑ!Πολλά συγχαρητήρια στους παιχταράδες και ειδικότερα στο Μητσάρα!!Για να μην περάσουμε πιστεύω πρέπει να γίνει θαύμα...
giorgos14
QUOTE(bbplayer @ Apr 16 2013, 21:54 ) *
για το κόψιμο του Τόμιτς μέσα μετά την επαναφοράς μιλάς? ή για κάτι άλλο?


Ναι για αυτο.Ηταν ακριβως ιδια κομπινα με αυτη που εγινε στο 1ο ματς και τον ταπωσε ο Γκιστ..
T.W.Is.M.
Δε θα θελα να φανταζομαι τι θα ακουγε ο Πεδουλακης(ή και ο Μπαρτζωκας), αν η ομαδα του ειχε κανει τη φετινη πορεια της Μπαρτσελονα. 22-2 στους ομιλους και μια ηττα μακρια απ τον αποκλεισμο απο το φαιναλ φορ τωρα. Να προσθεσω λοιπον και τον Πασκουαλ στη λιστα με τους προπονητες που θα τα ακουγαν αν ηταν στην Ελλαδα. Και ο μονος απ αυτους που δειχνει να διαψευδει οσους θα του ασκουσαν κριτικη ειναι ο Μεσινα.

Σε λιγες μερες, αν ολα εχουν παει καλα και για τις 2 ομαδες, υποσχομαι να ανεβασω βιντεο με διαφωνια Κοτζια-Αλεφαντου γυρω απο τους Ελληνες προπονητες.
MaJesty23
QUOTE(geoko13 @ Apr 16 2013, 23:56 ) *
Ο Ναβάρο είναι κοτούλα κοκοκο και αρχιθεατρίνος.....Ας ρουφήξει τώρα το αυγουλάκι του (ή κάτι άλλο....) και ας κλάψει στο ξενοδοχείο μέχρι την Πέμπτη που θα πάει σπίτι του ακόμη μια φορά κλαμμένος που τον απέκλεισε η ΟΜΑΔΑΡΑ!Πολλά συγχαρητήρια στους παιχταράδες και ειδικότερα στο Μητσάρα!!Για να μην περάσουμε πιστεύω πρέπει να γίνει θαύμα...



μην το παρατραβάμε...
j-kidd13
QUOTE(priest @ Apr 16 2013, 23:49 ) *
κερδισε η ομαδα μας και εσυ ασχολεισαι με τον ναβαρο?πραγματικα δεν αξιζει.

Καλα το οτι κερδισε η ομαδα μας,τι σημαινει,οτι επαψε να με εκνευριζει ο συγκεκριμενος?
Εχει καταφερει να ξεπερασει μεσα μου τον Νικοπολιδη και τον Κωνσταντινου ο κερατας...tongue.gif
AKRG
QUOTE (bbplayer @ Apr 16 2013, 23:52 ) *
Ο Ναβάρο είναι αντιπαθέστατος αλλά είναι μεγάλος παίχτης. Από την τελευταία φουρνια των μεγάλων παιχτών. Δε ξαναβγαίνει εύκολα



Κανείς δεν αμφιβάλει οτι είναι μεγάλος παίχτης, αλλά πραγματικά φέρνοντας στον μυαλό μου μεγάλους παίχτες απο το παρελθόν δεν βρίσκω ΚΑΝΕΝΑΝ τόσο μεγάλο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ..
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Apr 16 2013, 23:52 ) *
Ο Ναβάρο είναι αντιπαθέστατος αλλά είναι μεγάλος παίχτης. Από την τελευταία φουρνια των μεγάλων παιχτών. Δε ξαναβγαίνει εύκολα


Συμφωνω και επαυξανω για να τα λεμε ολα...
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Apr 16 2013, 23:55 ) *
Λίγος σεβασμός στους πιο ευαίσθητους πορ φαβόρ... sad.gif


Καλα ντε, για τον Αντε Τομιτς μιλησα, οχι για τον ακατονομαστο για σενα συνωνοματο του αναπληρωματικου πλει μεικερ των Πιστονς... smiley.gif
chinaski
Υπαρχει μια μεγαλη διαφορα μεταξυ στο Ναβαρο και στον Διαμαμαντιδη μιας που κανετε κουβεντα.

Ο Διαμαντιδης ειναι παικαταρα με @@. Θελει τη νικη αλλα οχι με καθε τιμημα. Αμα ειναι καλυτερος να κερδισει. Ο Ναβαρο ειναι παικτης coorperation, θελει τη νικη ακομα και αν δεν την αξιζει.

Πολλα μπραβο στον Παναθηναικο και κυριως πεδουλακη.
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 17 2013, 00:00 ) *
Καλα το οτι κερδισε η ομαδα μας,τι σημαινει,οτι επαψε να με εκνευριζει ο συγκεκριμενος?
Εχει καταφερει να ξεπερασει μεσα μου τον Νικοπολιδη και τον Κωνσταντινου ο κερατας...tongue.gif



Σε καταλαβαινω. Εχω κι εγω μια τετοια περιπτωση... laugh.gif
bbplayer
QUOTE (chinaski @ Apr 17 2013, 00:04 ) *
Υπαρχει μια μεγαλη διαφορα μεταξυ στο Ναβαρο και στον Διαμαμαντιδη μιας που κανετε κουβεντα.

Ο Διαμαντιδης ειναι παικαταρα με @@. Θελει τη νικη αλλα οχι με καθε τιμημα. Αμα ειναι καλυτερος να κερδισει. Ο Ναβαρο ειναι παικτης coorperation, θελει τη νικη ακομα και αν δεν την αξιζει.

Πολλα μπραβο στον Παναθηναικο και κυριως πεδουλακη.


δεν μπήκε πουθενά τέτοια σύγκριση. Ο ΔΔ είναι εδώ και κάτι χρόνια σε άλλα επίπεδα που ο Ναβάρο θα ήθελε 2-3 ζωές να τα φτάσει
chinaski
Οταν μιλας για μεγεαλους παικτες η συγκριση ειναι αναποφευτκη. Δεν θα διαφωνησω μαζι σου. Ο ναβαρο για εμενα δεν ειναι οσο μεγαλος ειναι ο διαμαντιδης. Απλα εξηγω γιατι ΔΕΝ ειναι.Δεν ειναι για λογους αντιληψης υστεροφημιας και ενοιας καλλυτερος/μεγαλυτερος.



Και μια επεξεργασια γιατι μου ξυνετε το χερι. Μπατιστ που σερνοταν φετος . Μπραβο μπατιτστ εβγαλες 1 εκατομυρριο περισσοτερα και χαλασες την υστεροφημια σου, γιατι οπως ειπες η τσκα σου εδινε καποτε 300 χιλιαδες περισσοτερα και δεν εφευγες . "Ναι γαιτι να φυγω για 300 χιλιαρικα απο τον πρωτο στον δευτερο". Επελεξεες την κατ ουσιαν τελευταια σου χρονια να φυγεις για 1 εκατομμυριο περισσοτερα ενω ηξερες οτι τοσα χρονια ο εργοδοτης σου μπαινει μεσα για να σε κανει μαγκα, και εφυες απο την ομαδα ΠΟΥ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΜΑΓΚΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΓΑΖΕ .


Δεν ειμαι Παναθηναικος, αλλα δεν μπορω να βλεπω ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥΣ να δικαιολογουν τον Μπατιστ και τον τυχοδιωκτισμο του για να κολλησει τα τελευταια ενσημα, αντι να κατσει στον παναθηναικο και να μεταλαμπαδεψσει την γνωση του στους νεοτερους. Δικαιολογω απεριοριστα τον καλαθη π.χ και τον Καιμακογλου

Αλλα αυτο που εκανε ο Μπατιστ μου σηκωνετε η τριχα.
MaJesty23
Βλέπω live στον Onsports ,δηλώσεις Πεδουλάκη.Απίστευτα ώριμος και ειλικρινής...
lightday
QUOTE(bbplayer @ Apr 17 2013, 00:08 ) *
δεν μπήκε πουθενά τέτοια σύγκριση. Ο ΔΔ είναι εδώ και κάτι χρόνια σε άλλα επίπεδα που ο Ναβάρο θα ήθελε 2-3 ζωές να τα φτάσει



χαλάρωσε λιγάκι γιατί και αυτά που έχει ζησει ο ναβάρο με την εθνική του δεν τα εχει ζήσει ο δδ .....παρόλα τα εκνευριστικά του είναι τεράστια παιχτούρα...και παίζει με ένα πόδι ουσιαστικά φέτος...σεβασμός στα τοτέμ.
j-kidd13
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 17 2013, 00:18 ) *
Βλέπω live στον Onsports ,δηλώσεις Πεδουλάκη.Απίστευτα ώριμος και ειλικρινής...

Εχει λινκ να στειλεις?
AKRG
Πάρτα μωρή άρρωστη! (Τίτλος στο site leoforo.gr) !!!! :

http://www.leoforos.gr/article/54372/live-...kos-mpartselona

smiley.gif


@j-kidd13 : http://www.onsports.gr/basket/Euroleague/i...TV-toy-Onsports
T.W.Is.M.
QUOTE(lightday @ Apr 17 2013, 00:18 ) *
χαλάρωσε λιγάκι γιατί και αυτά που έχει ζησει ο ναβάρο με την εθνική του δεν τα εχει ζήσει ο δδ .....παρόλα τα εκνευριστικά του είναι τεράστια παιχτούρα...και παίζει με ένα πόδι ουσιαστικά φέτος...σεβασμός στα τοτέμ.


Ακριβως. Κατι τετοιο ηθελα κι εγω να απαντησω. Ειναι απολυτα συγκρισιμα τα μεγεθη. Δεν ειναι μονο η παρουσια του Γκασολ(και του πραγματικου και του ιμιτασιον) που κανει τη διαφορα. Ειναι κυριως τα μεγαλα παιχνιδια που εχουν παιξει οι Ισπανοι εναντιον των ΗΠΑ.
MaJesty23
http://www.onsports.gr/basket/Euroleague/i...TV-toy-Onsports


Τώρα έχει δηλώσεις παικτών.
j-kidd13
Εγω δεν ξερω αν ο Διαμαντιδης ειναι καλυτερος απο τον Ναβαρο...
Σιγουρα ομως ειναι χρησιμοτερος...
Ο Ναβαρο ειδικα λιγα χρονακια πιο πριν,ηταν αλλη κλαση.
chinaski
QUOTE(lightday @ Apr 17 2013, 00:18 ) *
χαλάρωσε λιγάκι γιατί και αυτά που έχει ζησει ο ναβάρο με την εθνική του δεν τα εχει ζήσει ο δδ .....παρόλα τα εκνευριστικά του είναι τεράστια παιχτούρα...και παίζει με ένα πόδι ουσιαστικά φέτος...σεβασμός στα τοτέμ.



Κανεις νομιζω δεν διαφωνει οτι ο Ναβαρο ειναι μεγαλος παικτης. Για εμενα η διαφορα ειναι στο ηθος του παικτη. Επαναλαμβανω, ο Διαμαντιδης δεν γουσταρει να κερδιζει αμα δεν το αξιζει, ειμαι σιγουρος απο τους θεατρινισμους και τα καραγκοζιλικια του Ναβαρο οτι δεν θα ειχε κανενα προβλημα να κερδιζει ακομα και αν δεν το αξιζει. Αυτη για εμενα ειναι η μεγαλυτερη διαφορα τους και για αυτο ο Διαμαντιδης ειναι μεγαλυτερος παικτης απο τον Ναβαρο.
damian
QUOTE (chinaski @ Apr 17 2013, 00:26 ) *
Κανεις νομιζω δεν διαφωνει οτι ο Ναβαρο ειναι μεγαλος παικτης. Για εμενα η διαφορα ειναι στο ηθος του παικτη. Επαναλαμβανω, ο Διαμαντιδης δεν γουσταρει να κερδιζει αμα δεν το αξιζει, ειμαι σιγουρος απο τους θεατρινισμους και τα καραγκοζιλικια του Ναβαρο οτι δεν θα ειχε κανενα προβλημα να κερδιζει ακομα και αν δεν το αξιζει. Αυτη για εμενα ειναι η μεγαλυτερη διαφορα τους και για αυτο ο Διαμαντιδης ειναι μεγαλυτερος παικτης απο τον Ναβαρο.


αυτό σηκώνει αρκετή συζήτηση και δεν είναι και της παρούσης.
j-kidd13
QUOTE(chinaski @ Apr 17 2013, 00:26 ) *
Κανεις νομιζω δεν διαφωνει οτι ο Ναβαρο ειναι μεγαλος παικτης. Για εμενα η διαφορα ειναι στο ηθος του παικτη. Επαναλαμβανω, ο Διαμαντιδης δεν γουσταρει να κερδιζει αμα δεν το αξιζει, ειμαι σιγουρος απο τους θεατρινισμους και τα καραγκοζιλικια του Ναβαρο οτι δεν θα ειχε κανενα προβλημα να κερδιζει ακομα και αν δεν το αξιζει. Αυτη για εμενα ειναι η μεγαλυτερη διαφορα τους και για αυτο ο Διαμαντιδης ειναι μεγαλυτερος παικτης απο τον Ναβαρο.

Φιλε μου δεν νομιζω οτι υπαρχει παικτης στον κοσμο που δεν θελει να κερδιζει αν δεν ειναι καλυτερος...
Απλα ο Ναβαρο,οπως και ολη η φουρνια του στην Εθνικη,αλλα κυριως αυτος,εχει τον θεατρινισμο και την εκβιαση σφυριγματων στο αιμα του...
bbplayer
QUOTE (lightday @ Apr 17 2013, 00:18 ) *
χαλάρωσε λιγάκι γιατί και αυτά που έχει ζησει ο ναβάρο με την εθνική του δεν τα εχει ζήσει ο δδ .....παρόλα τα εκνευριστικά του είναι τεράστια παιχτούρα...και παίζει με ένα πόδι ουσιαστικά φέτος...σεβασμός στα τοτέμ.



mia χαρά χαλαρός είμαι δες τι έγραψα και πιο πάνω για τον Ναβάρο. η σύγκριση συλλόγων vs ΕΟ είναι τουλάχιστο ατυχής. Ο ΔΔ κάνει πράγματα μέσα στο γήπεδο που ο Ναβάρο δεν τα έχει καν ονειρευτεί
MaJesty23
QUOTE(damian @ Apr 17 2013, 00:27 ) *
αυτό σηκώνει αρκετή συζήτηση και δεν είναι και της παρούσης.



Lets not go that way...Απο τον Μήτσο θέλω να παίζει καλά...έλεος με τα κολλήματα και τις ταμπέλες!Μιλάμε για μπάσκετ και όχι με ποιόν θέλουμε για γαμπρό. shot.gif Επιστροφή στο μπάσκετ!


Πιστεύω ότι την Πέμπτη θα μάστε πιο χαλαροί και θα νικήσουμε ευκολότερα.Έχουν αδειάσει ψυχολογικά ,οι παίχτες της Μπάρτσας.Δικαιώνομαι που δεν ήθελα διασταύρωση με Ολυμπιακό αλλά με Ισπανούς.
chinaski
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 17 2013, 00:30 ) *
Φιλε μου δεν νομιζω οτι υπαρχει παικτης στον κοσμο που δεν θελει να κερδιζει αν δεν ειναι καλυτερος...
Απλα ο Ναβαρο,οπως και ολη η φουρνια του στην Εθνικη,αλλα κυριως αυτος,εχει τον θεατρινισμο και την εκβιαση σφυριγματων στο αιμα του...



Συγνωμη, αλλα παιχνιδια βλεπουμε τοσα χρονια? Ειναι θεμα νοοτροπιας για εμενα. Ο καλως νοουμενος εγωισμος και ο κακος "μαμα μου κλεψανε το παγωτο" πιστευω κανει μπαμ και καθε νοημων ανθρωπος πανω απο καποια ηλικια μπορει πολυ ευκολα να διακρινει την διαφορα.
j-kidd13
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 17 2013, 00:32 ) *
Πιστεύω ότι την Πέμπτη θα μάστε πιο χαλαροί και θα νικήσουμε ευκολότερα.Έχουν αδειάσει ψυχολογικά ,οι παίχτες της Μπάρτσας.Δικαιώνομαι που δεν ήθελα διασταύρωση με Ολυμπιακό αλλά με Ισπανούς.


Aυτο γυρναει και μπουμερανγκ καμια φορα...Οπως και να εχει υπαρχει μια μικρη μορη εφυσιχασμου(δεν ειναι ακριβως αυτο που θελω να πω αλλα δεν μου ρχεται καποια λεξη να το αποδωσω σωστα,κολλησα...) γιατι εχεις 2 ευκαιριες.Το επομενο παιχνιδι το θεωρουσα εξ αρχης πιο δυσκολο απο το σημερινο,γιατι ειναι do or die για αυτους,και ξερουν οτι νικανε και πανε να τα παιξουν ολα στην εδρα τους,οπου εχουν το πλεονεκτημα...
lightday
QUOTE(bbplayer @ Apr 17 2013, 00:32 ) *
mia χαρά χαλαρός είμαι δες τι έγραψα και πιο πάνω για τον Ναβάρο. η σύγκριση συλλόγων vs ΕΟ είναι τουλάχιστο ατυχής. Ο ΔΔ κάνει πράγματα μέσα στο γήπεδο που ο Ναβάρο δεν τα έχει καν ονειρευτεί


σαφως και πιο ολοκληρωμενος παιχτης ο δδ , αλλά δεν έχει να λέει κάτι ...
ptstein
Ο ΠΑΟ διαχειριστηκε λαθος το ματς και παραλιγο να το πληρωσει...πολλοι νομιζαν οτι το ματς τελειωσε στο 29-14 και στο καρφωμα της χρονιας απ τον Λασμε.Τιποτα δεν ειχε τελειωσει ομως,οπως και τωρα ακομα τιποτα δεν εχει τελειωσει .Αρκουσαν μια ζωνη απο τον Πασκουαλ,και καποια ψυχρα σουτ απ τον Σαρας για να ερθει τουμπα το ματς,και να χρειαστει πραγματικα υπερβαση απο τον ΠΑΟ.
Προσοχη λοιπον,συγκεντρωση και ηρεμια για 40λεπτα ακομα,θα ειναι κριμα να χαθει εδω αυτη η μεγαλη ευκαιρια.
Για τη Μπαρτσελονα δεν υπηρχε ισως χειροτερος τροπος να χαθει αυτο το ματς,θα παλεψει ομως.Ειναι ομαδα με μεγαλες προσωπικοτητες αν και στο ματς της Πεμπτης Ναβαρο και Σαρας θα χρειαστουν εξτρα ανασες και βοηθειες...
Μεγαλη σειρα,μεγαλος ΠΑΟ,ανταξιος της ιστοριας του...εαν προκριθει θα πω απλα οτι εχει καλες πιθανοτητες να παιξει τελικο...προεχει η προκριση πρωτα ομως. blove.gif
Reggie Miller 31
1. Η σειρά δεν τελείωσε ακόμα... 3 αγώνες και ήταν όλοι ντέρμπι και κρίθηκαν στις λεπτομέριες! Τώρα είναι που θέλει σοβαρότητα να τελειώσει η σειρά μια και καλή

2. Τελικά είμαστε πολύ μεγάλη ΟΜΑΔΑ!!! Με όλη την σημασία της λέξης!!!

3. Πάλι ανοίξαν οι πόρτες στο ΟΑΚΑ και ξαναρωτάω, όσοι πληρώσαμε διαρκειας, είμαστε βλάκες; Δηλ. σε τέτοιους αγώνες πρέπει να είμαστε με το άγχος μην μας έχει φάει την θέση ο τζαμπατζής (που όλη την χρονιά δεν πατάει καν στο γήπεδο). ΟΚ, 25.000 αλλά όχι και έτσι...

4. Ο Ναβάρο κακά τα ψέμματα είναι πολύ μεγάλος παίκτης... απο τις λίγες προσωπικότητες που έχουν μείνει στα Ευρωπαϊκά γήπεδα! Όλοι οι παίκτες αυτού του επιπέδου έχουν τα ελλατώματά τους, αλλά αυτό δεν τους μειώνει καθόλου! Όσο για την σύγκριση με ΔΔ άλλοι παίκτες, διαφορετική νοοτροπία... είναι σαν να συγκρίνεις τον Magic με τον Jordan... ο ένας δημιουργούσε ο άλλος εκτελούσε!
tzagasdog
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 17 2013, 00:52 ) *
2. Τελικά είμαστε πολύ μεγάλη ΟΜΑΔΑ!!!


και είσαστε και μία πολύ καλή ομάδα.
gmalamos
Σε λιγο ρε παιδια θα συζηταμε για το αν ειναι πιο ολοκληρωμενος παιχτης ο Σπανουλης η ο Διαμαντιδης.

Παμε στα του αγωνα

Ο παναθηναικος οπως και στα αλλα 2 παιχνιδια μπηκε δυνατα και αποφασισμενος για τη νικη.
Στο 2 ημιχρονο ητανε αναμενομενο οτι θα αντιδρασει η μπαρστελονα και ετσι εγινε.Η ομαδα δεν αντεδρασε καθολου καλα απεναντι στη ζωνη των ισπανων παραγμα που πρεπει να προσεχτει στο επομενο παιχνιδι.
πιστευω πφως ο αρτζι σκεφτηκε να παει το παιχνιδι στην επαφη και στη φθορα των αντιπαλων πραγμα που εγινε γι αυτο ειδαμε και το σοφο τοση ωρα μεσα.Πιστευω πως αυτη ητανε η εκπληξη που επεφιλασε ο παο στη μπαρτσα πραγμα που παραλιγο να του στοιχισει στο τελος.Παλι καλα που υπαρχει και ο τεραστιος δδ και εσωσε τη παρτιδα στο τελος.
Το επομενο παιχνιδι ειναι καθοριστικο και οι ισπανοι πιστευω οσο παραξενο και αν ακουγεται θα ειναι πιο κουρασμενοι απο εμας αν εχουμε την ιδια συγκεντωση σε αμυνα και επιθεση ο παναθηναικος βαζει πλωρη γαι τελικο..
j-kidd13
Ας κανουμε εναν παραλληλισμο ολοι μας,στα τωρινα ποστ,με τα αντιστοιχα του καλοκαιριου και επειτα....Και βαζω και τον ευατο μου μεσα...Καλυτερα να μασας... 69.gif
AKRG
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 17 2013, 01:01 ) *
Ας κανουμε εναν παραλληλισμο ολοι μας,στα τωρινα ποστ,με τα αντιστοιχα του καλοκαιριου και επειτα....Και βαζω και τον ευατο μου μεσα...Καλυτερα να μασας... 69.gif


Στις κωλοτουμπες και γω έχω μερίδιο ..
belalik
QUOTE(bbplayer @ Apr 17 2013, 00:08 ) *
δεν μπήκε πουθενά τέτοια σύγκριση. Ο ΔΔ είναι εδώ και κάτι χρόνια σε άλλα επίπεδα που ο Ναβάρο θα ήθελε 2-3 ζωές να τα φτάσει


Μου τη σπάει πολύ ο Ναβάρο σα τύπος, αλλά πιστεύω πως είσαι υπερβολικός το λιγότερο ..


Ο Ναβάρο έχει πάρει ευρωμπάσκετ μόνος του σχεδόν, έχει παίξει απίστευτα σε κορυφαία παιχνίδια που μένουν στην ιστορία (τελικοί ολυμπιακών vs team USA), έχει σταθεί αξιοπρεπέστατα στο NBA εκτός από ότι άλλο έχει να δείξει στο ευρωπαικό συλλογικό μπάσκετ.

Όλα αυτά από έναν μέτριο (στη καλύτερη) αθλητή που δεν τον βοηθά το σώμα του...


Μιλάμε για καθαρό ατόφιο ταλέντο και άπειρη δουλειά προφανώς. Σπάνιος παίκτης, πολύ 'μπασκετικός', killer κανονικός...


Εκνευριστικός ναι, αντιπαθής καμιά φορά ναι (και λόγω προιστορίας με εθνική), άλλο το ένα,άλλο το άλλο..
Reggie Miller 31
QUOTE (gmalamos @ Apr 17 2013, 00:59 ) *
Σε λιγο ρε παιδια θα συζηταμε για το αν ειναι πιο ολοκληρωμενος παιχτης ο Σπανουλης η ο Διαμαντιδης.

Ο Διαμαντίδης!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
passer

Άσχετο αλλά παρατήρησε κανείς το ύφος του Τόμιτς πριν τις βολές;;
gmalamos
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 17 2013, 01:06 ) *
Ο Διαμαντίδης!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Συμφωνω και γω.Μεταξυ μας.. rolleyes.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(passer @ Apr 17 2013, 01:12 ) *
Άσχετο αλλά παρατήρησε κανείς το ύφος του Τόμιτς πριν τις βολές;;

Εγω το παρατηρω εδω και 3 ματς και με εκνευριζει...Σαν 14χρονο φυτουκλακι ειναι.

Πεθανα με την αντιδραση του ΔΓ οταν οι διαιτητες εδωσαν κατοχη σε μας στην φαση με τον Μασιουλις στο τελος...
MaJesty23
Τόμιτς στην θέση του Σόφο δεν με χάλαγε και ας είναι φυτουκλάκι icon_wave.gif .Πολύ ωραίες κινήσεις στο low post o Ante και γενικά μπασκετικός.
passer
QUOTE (MaJesty23 @ Apr 17 2013, 01:17 ) *
Τόμιτς στην θέση του Σόφο δεν με χάλαγε και ας είναι φυτουκλάκι icon_wave.gif .Πολύ ωραίες κινήσεις στο low post o Ante και γενικά μπασκετικός.



http://www.youtube.com/watch?v=o20C8lbpEhI smiley.gif
gmalamos
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 17 2013, 01:15 ) *
Εγω το παρατηρω εδω και 3 ματς και με εκνευριζει...Σαν 14χρονο φυτουκλακι ειναι.

Πεθανα με την αντιδραση του ΔΓ οταν οι διαιτητες εδωσαν κατοχη σε μας στην φαση με τον Μασιουλις στο τελος...


Εχασε 2 βολες και στο τελος στο προηγουμενο παιχνιδι στο τελος..Φενεται να μην εχει ψηχολογια και να θολωνει.Θα ελεγα οτι ειναι νοοτροπια looser των κροατων..Το ξερω οτι θα προκαλεσω αλλα.. Α ρε ντραζεν εφυγες και τους σκορπισες..
PAKMAN
O Ναβάρο είναι πολύ μεγάλος σκόρερ. Σαν παίκτης όμως δεν είναι ολοκληρωμένος γιατί :

1) Δεν παίζει άμυνα
2) Δεν δίνει ασιστ
3) Δεν καλύπτει τον αιφνιδιασμό ούτε τα ριμπαουντ, ούτε κάνει βρωμοδουλείες.

Αμυνα με Σάρας και Ναβάρο κανονικά της βάζεις καλάθι σε κάθε επίθεση.

Επίσης έχει το Ισπανικό σύνδρομο. Παίζουν με μπαταρία στα παπούτσια. Οταν τους ακουμπήσει κάποιος γίνεται γείωση και τους πετάει το ρεύμα. ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ smiley.gif

Στην Αμερική πια το θέατρο και ειδικά το φλοπινγκ τιμωρείται με έως 15.000$ προστιμο και έως 3 νομίζω αγωνιστικές rolleyes.gif
AKRG
QUOTE (PAKMAN @ Apr 17 2013, 01:23 ) *
O Ναβάρο είναι πολύ μεγάλος σκόρερ. Σαν παίκτης όμως δεν είναι ολοκληρωμένος γιατί :

1) Δεν παίζει άμυνα
2) Δεν δίνει ασιστ
3) Δεν καλύπτει τον αιφνιδιασμό ούτε τα ριμπαουντ, ούτε κάνει βρωμοδουλείες.

Αμυνα με Σάρας και Ναβάρο κανονικά της βάζεις καλάθι σε κάθε επίθεση.

Επίσης έχει το Ισπανικό σύνδρομο. Παίζουν με μπαταρία στα παπούτσια. Οταν τους ακουμπήσει κάποιος γίνεται γείωση και τους πετάει το ρεύμα. ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ smiley.gif

Στην Αμερική πια το θέατρο και ειδικά το φλοπινγκ τιμωρείται με έως 15.000$ προστιμο και έως 3 νομίζω αγωνιστικές rolleyes.gif


Πες τα ρε φίλε !!! έλεος πια με τον ναβάρο ... δεν είναι Γκαλης δεν είνα Πέτροβιτς δεν είναι καν Διαμαντίδης ...
PAKMAN
New NBA flopping rule is working....


http://www.usatoday.com/story/sports/nba/2...ackson/1954959/



NBA to crack down on flopping
ESPN.com news services


The NBA will penalize floppers this season, fining players for repeated violations of an act a league official said has "no place in our game."

Those exaggerated falls to the floor might fool the referees and fans during the game, but officials at league headquarters plan to take a look for themselves afterward.

Players will get a warning the first time, then be fined $5,000 for a second violation. The fines increase to $10,000 for a third offense, $15,000 for a fourth and $30,000 for the fifth. Six or more could lead to a suspension.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.