Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona vs. Panathinaikos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
ALdaperan
Αναμενόμενη εμφάνιση από μπάρτσα !!

Είχαμε την ευκαιρία μας στο οακα και την πετάξαμε στα σκουπίδια !! shot.gif
keraynopoylos
ΟΛΑ μεσα
paodynasty
QUOTE(ALdaperan @ Apr 25 2013, 21:31 ) *
Αναμενόμενη εμφάνιση από μπάρτσα !!

Είχαμε την ευκαιρία μας στο οακα και την πετάξαμε στα σκουπίδια !! shot.gif


ναι καλά
keraynopoylos
QUOTE(ALdaperan @ Apr 25 2013, 20:31 ) *
Αναμενόμενη εμφάνιση από μπάρτσα !!

Είχαμε την ευκαιρία μας στο οακα και την πετάξαμε στα σκουπίδια !! shot.gif


Ε, οχι και αναμενομενη...
SG3ptshooter
Πάει, αναστήθηκε κι ο σωσίας μου. Όλα στραβά απόψε.

Διαμαντίδη αν το γυρίσεις κι αυτό είσαι ο μεγαλύτερος παίκτης που έχω δει.
j-kidd13
QUOTE(ALdaperan @ Apr 25 2013, 22:31 ) *
Αναμενόμενη εμφάνιση από μπάρτσα !!

Είχαμε την ευκαιρία μας στο οακα και την πετάξαμε στα σκουπίδια !! shot.gif

Με την Μπαρτσελόνα παίζουμε,όχι με την ντριμ τιμ.διαιτησία εφάμιλλη Ευθυμιάδη στην λεωφόρο.
Reggie Miller 31
QUOTE (ALdaperan @ Apr 25 2013, 22:31 ) *
Είχαμε την ευκαιρία μας στο οακα και την πετάξαμε στα σκουπίδια !! shot.gif

Καλά και στο ΟΑΚΑ στον 2ο αγώνα, ξυπνήσαμε πολύ αργά... Δυστυχώς με τον ΔΔ έξω και χωρίς εναλλακτική στο 1 δεν έχουμε σοβαρές ελπίδες... Τεσπα, στην ομάδα μόνο μπράβο αξίζουν για την μέχρι τώρα πορεία της... Προσωπικά περίμενα η σειρά να τελειώσει με 3-0 ή 3-1!
priest
τουλαχιστον ας μειωσουν την διαφορα για να τελειωσει το φετινο παραμυθι ομορφα γιατι θα ειναι κριμα να τελειωσει με συντριβη!


keraynopoylos
Αφου εκανε μ@λακ@ και ο Τοντοροβιτς το Λασμε μες τη ρακετα, δε μπορουμε να περιμενουμε πολλα...
bbplayer
QUOTE (keraynopoylos @ Apr 25 2013, 22:34 ) *
Ε, οχι και αναμενομενη...


στο περίπου αναμενόμενη. έχουν εξασφαλίσει τα ριμπάουντ με τη ζώνη και κάνουν ότι θέλουν. τα 3ποντα τους είναι σχεδόν αμαρκάριστα και με καλές πρϋποθέσεις. Αυτά που έχαναν μόνοι τους στη 2η περίοδο προχθές στο ΟΑΚΑ, σήμερα τα βαζουν
ice-wolf
Τους Καταλανούς στην κερκίδα τι μας τους δείχνει συνέχεια; Να μας σπάσουν τα νεύρα; Ή για να δείξουν και εκείνοι ότι ειναι ένθερμοι;;; Ρε ουστ!

Το ματσάκι γυρίζει.
keraynopoylos
QUOTE(bbplayer @ Apr 25 2013, 20:37 ) *
στο περίπου αναμενόμενη. έχουν εξασφαλίσει τα ριμπάουντ με τη ζώνη και κάνουν ότι θέλουν. τα 3ποντα τους είναι σχεδόν αμαρκάριστα και με καλές πρϋποθέσεις. Αυτά που έχαναν μόνοι τους στη 2η περίοδο προχθές στο ΟΑΚΑ, σήμερα τα βαζουν


Ρε φιλε, τριποντα ειναι, οχι layup. Και δεν ειναι ολα αμαρκαριστα. Τελοσπαντων, εινια πολλα που πρεπει να αλλαξουν.

Παντως δε μπορεις να φυλαξεις τη ρακετα σου οταν τα βαζουν απο παντου...
ALdaperan
Καλά τα ποσοστά στα 3ποντα της Μπαρτσελόνα θα πέσουν σίγουρα.. αλλά και πάλι η εμφάνιση της είναι πολύ παθιασμένη , δεν πρόκειται να το αφήσει να χαθεί το ματς.. Αυτό εννοώ κυρίως ως αναμενόμενη εμφάνιση !!

Αν και πολλά απο τα 3ποντα ήταν και αμαρκάριστα .. όταν είναι αμαρκάριστος ο ναβάρο ή ο αμπρίνιες ή ο λόρμπεκ λογικό είναι να μπουν tongue.gif
bbplayer
QUOTE (keraynopoylos @ Apr 25 2013, 22:40 ) *
Ρε φιλε, τριποντα ειναι, οχι layup. Και δεν ειναι ολα αμαρκαριστα. Τελοσπαντων, εινια πολλα που πρεπει να αλλαξουν.

Παντως δε μπορεις να φυλαξεις τη ρακετα σου οταν τα βαζουν απο παντου...


με 40+ % στα τρίποντα , σταθήκαμε στα 2 πρώτα ματς. 46 % έχει σήμερα η Μπάρτσα στο γήπεδό της. Πού το βλέπεις το φοβερό ?στο 14-10 ο παίχτης του Ιγκλς δίνει βοήθεια στον παίχτη που μαρκάρει τον Τζαουάι στα 5 μέτρα. Τι θα σου κάνει ο Τζαουάι απο τα 5 μέτρα? πάρε το 3ποντο άμα είσαι βλάκας. Ο Σάρας έκανε βόλτες στη ρακέτα μας και έβγαζε πάσες στις γωνίες

Τε σπα, οι 11 πόντοι παλεύονται.
ice-wolf
6/13 η Μπάρτσελόνα στα τρίποντα. Απλά δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό το ποσοστό. Λίγο να κυκλοφορήσει καλύτερα η μπάλα στην επίθεση. Κλειδί μην χρεωθεί νωρίς ο Μήτσος με 4ο φάουλ.

Είμαι περίεργος με τον "παικταρά" τον άπλυτο τον Ναβάρο. Σε κάθε επαφή κάνει λες και του την έπεσε ο Εξολοθρευτής.
lightday
το ματσακι εχει τελειωσει ηδη .... αυτος που σφυρίζει εκει κάτω δεν υπάρχει....είπαμε να δουμε το ματσακι, να περασει η μπαρτσα...αλλα ρε παιδι μου ασε μας να πέσουμε ηρωικά...αμαρτια ειναι κ για το μεγεθός μας και για την προσπάθεια που κάνανε φέτος.
keraynopoylos
Το θετικο ειναι οτι δε μπορει να μας πελεκησει ο Τομιτς που μας εκανε μεγαλη ζημια στους αλλους αγωνες, αφου εχει ηδη 3 φαουλ.

Ωρα να σφιξει η αμυνα και, αν σταματησουν να τα βαζουν με τετοια ευκολια απο μακρια, να το γυρισουμε.

Αν οχι, at least we tried...

(βαλαμε μερικες βολες και εχασαν κανα 2 τριποντα και απο 17 πηγε στους 11)
SG3ptshooter
Στη δεύτερη περίοδο κερδίσαμε στο επί μέρους σκορ, 16-19. Με βάση τα ως τώρα δεδομένα, οι 11 πόντοι στο ημίχρονο δεν είναι απαγορευτικοί. Όχι, δεν είναι εύκολο να κερδίσεις μια ομάδα που απ' τη στιγμή που κατάλαβε πως είναι με την πλάτη στον τοίχο βρίσκει σκορ, ενώ στόχος σου είναι κατά πρώτο λόγο να την περιορίσεις. Αν κολλήσει για ένα διάστημα κι εσύ βάλεις τις συνεργασίες με το Lasme και βέβαια τα σουτ που ψάχνουμε συνήθως, προφανώς και γυρίζει.

Αν η Barcelona είναι τυχερή που έχει 46% τρίποντα στο ημίχρονο, 3/4 βραδιές στο ΟΑΚΑ ο Ζοτς κέρδιζε γιατί ήταν κωλόφαρδος. Ναι, ξέρω, έφυγε, άρα προφανώς και ήταν. tongue.gif
slok
αν εξαιρεσουμε τα φαουλ στο διαμαντιδη που δεν δινονται σε αγωνα τετοιας σημασιας στον σταρ μιας ομαδας (τραγικα πραγματα) ο παο παιζει πολυ χαλια κυριως στην αμυνα.
a.car


Πολύ καλή η διαφορά σε σχέση με την εικόνα του αγώνα , ο οποίος γυρίζει με βελτίωση σε ριμπαουντ και βολές.
keraynopoylos
QUOTE(bbplayer @ Apr 25 2013, 20:48 ) *
με 40+ % στα τρίποντα , σταθήκαμε στα 2 πρώτα ματς. 46 % έχει σήμερα η Μπάρτσα στο γήπεδό της. Πού το βλέπεις το φοβερό ?



Μου δινεις το ποσοστο του διαστηματος που αρχισαμε να τη μαζευουμε.

Το δικο μου ποστ εγινε οταν ειχαν 60%. Το οποιο δεν ειναι φυσιολογικο.

Οπως και να'χει, πρεπει να αλλαξουν και αλλα...

Συμφωνω παντως οτι η αμυνα μας δεν ειναι εξυπνη.

πχ πηγε βοηθεια στο Σαδα στο τριποντο(που στους πρωτους 2 του αφηναμε 5 μετρα αποσταση) απο τον αμυνομενο στον Αμπρινες που ηταν στην κορυφη... Ευτυχως ο δευτερος το εχασε.
bbplayer
QUOTE (lightday @ Apr 25 2013, 22:50 ) *
το ματσακι εχει τελειωσει ηδη .... αυτος που σφυρίζει εκει κάτω δεν υπάρχει....είπαμε να δουμε το ματσακι, να περασει η μπαρτσα...αλλα ρε παιδι μου ασε μας να πέσουμε ηρωικά...αμαρτια ειναι κ για το μεγεθός μας και για την προσπάθεια που κάνανε φέτος.


Ο Λαμόνικα πρόπερσι αχρήστεψε το ΔΔ εδώ μέσα με τη Μπάρτσα, εκεί θα κολώσει?
paodynasty
Αν ήμουν Διαμαντίδης πάντως στα 33 μου (και μετά από όσα πετύχει αυτός ο άνθρωπος) θα σκεφτόμουν σοβαρά να σταματήσω
και τότε όλοι θα θυμόντουσαν αυτή τη νύχτα της ντροπής.

Με τι κίνητρο δηλαδή, να πρέπει να κερδίζει κάθε φορά τη Μπαρτσελόνα ή την Τσσκα και τον κάθε Λαμόνικα μαζί ???

ugly1.gif ugly1.gif ugly1.gif

shot.gif shot.gif shot.gif

68.gif 68.gif 68.gif
lightday
QUOTE(bbplayer @ Apr 25 2013, 22:56 ) *
Ο Λαμόνικα πρόπερσι αχρήστεψε το ΔΔ εδώ μέσα με τη Μπάρτσα, εκεί θα κολώσει?



ο αλλος ο τσεχος( ?πολωνός) αν δεν κανω λαθος..
j-kidd13
Μεγάλη ζημιά αυτό το πρωτο 10λεπτο,ειδικα όταν άρχιζε να φεύγει η διαφορα,εκεί οι δικοί μας είχαν αντιμετώπιση παιδικού.Χάσανε τον μπουσουλα...Απαραδεκτο.Με Διαμαντίδη με 3 φάουλ,και με τον τροπο που έδωσαν τα 2 τελευταια,είναι ζήτημα χρονου να πάρει και το 4ο και να τελειωσει η ιστορια...Οι διαιτητές σφυρίζουν με 2 μέτρα και 2 σταθμά.
T.W.Is.M.
QUOTE(ice-wolf @ Apr 25 2013, 22:39 ) *
Το ματσάκι γυρίζει.


Ε βεβαια, η γη θα γυριζε? Θα πεφταμε! tongue.gif

Η Μπαρτσελονα παντως βγαζει παθος στο παιχνιδι της. Νομιζω οτι πιο σημαντικο στοιχειο για τη συνεχεια του ματς ειναι αυτο και οχι τα ποσοστα της. Τα φαουλ του Διαμαντιδη ειναι επισης πολυ σημαντικα. Πρεπει να μεινει μακρια απο 4ο φαουλ οπωσδηποτε!
Να πω οτι τα ειπα για το Λαμο-γιο-νικα?
HLR CENATION
Πολυ καλη η Μπαρτσελονα στην πρωτη περιοδο.Οχι καλη στην δευτερη.

Τραγικη η αμυνα του ΠΑΟ.ΕΦαγε πολλα σουτ απ εξω.

Ναβαρο-Τζαβαι κανουν πολυ ζημια στον Παναθηναικο ενω εχει μπει και στην εξισωση ο Ιγκλις.

Απο τον Παναθηναικο πολυ καλο ματς μπροστα ο τσαρτσαρης και ο Λασμε εφαγε ο Ουκιτς απο το Ναβαρο οπως και ο Μπραμος,καλος στην αμυνα ο Γκιστ,δημιουργει σημερα ια την Μπαρτσελονα ο Λορμπεκ.
vastravoud
Παιδιά χαλαρώστε - ΟΛΑ είναι μέσα στο παιχνίδι. Δηλαδή κάθε φορά που παίζουν καλά το Διαμαντίδη οι διαιτητές θα έπρεπε να φεύγουν οι αντίπαλοι;
Reggie Miller 31
καλά εντάξει όταν πας να κάνεις την ανατροπή και πέφτεις σε τόσο ηλίθια λάθη όπως τα βήματα δεν έχεις καθόλου ψυχολογία!

ΥΓ Να μαντέψω το πρωτοσέλιδο του ΔΓ αύριο;;; tongue.gif
a.car

Ο Γκιστ τον έσκισε σε δυο φάσεις τον λα Μπόμπα
keraynopoylos
Δυστυχως συνεχιζουμε να χανουμε τα ελευθερα...
bbplayer
QUOTE (a.car @ Apr 25 2013, 23:10 ) *
Ο Γκιστ τον έσκισε σε δυο φάσεις τον λα Μπόμπα


αστείος είναι ο Ναβάρο στην 3η περίοδο. Εχει εκνευριστεί από το airball και τα ταπίδια.

έτσι όπως πάει το ματς...εάν δεν είχαμε το μπαλ άουτ της 1ης περιόδου....
ice-wolf
QUOTE(shtarkws @ Apr 25 2013, 23:14 ) *
Επειδη εως τωρα δεν εχω παρει ποτε φαουλ νομιζω δικαιουμαι ενα οποτε:

Luigi Lamonica, grandissimo figlio di mignotta vai a fare il culo, cornuto!!

Αλλα ο πολωνος ειναι χειροτερος..

smiley.gif
ALdaperan
Πώς τρώμε ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ευκολα τις προσποιήσεις ; :@
j-kidd13
Mασιουλις ουτε καν τα βασικά σήμερα....Το θέμα με τα ριμπάουντ έχει καταντήσει γελοίο...
ice-wolf
Αυτό στον Ούκιτς δεν είναι φάουλ;;;;;;
Anaz
Ρε παιδια επειδη τωρα εβαλα το ματς και μου κανε τρομερη εντυπωση τα 4 φαουλ του ΔΔ απο τοσο νωρις, ηταν οντως και τα 4??
j-kidd13
QUOTE(Anaz @ Apr 25 2013, 23:21 ) *
Ρε παιδια επειδη τωρα εβαλα το ματς, και μου κανε τρομερη εντυπωση τα 4 φαουλ του ΔΔ απο τοσο νωρις, ηταν οντως και τα 4??

Τα 2 ηταν.στα αλλα 2, φάουλ έκανε ο ανεμος.
AKRG
Ε δεν γίνεται να βαράμε μόνο τρίποντα.. έλεος πια (1/12 - 4 χαμένα στη σειρά)
keraynopoylos
QUOTE(ALdaperan @ Apr 25 2013, 21:17 ) *
Πώς τρώμε ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ευκολα τις προσποιήσεις ; :@


Αυτο σκεφτομουν και γω.

(να δω ποσα πεναλτυ θα χασουμε ακομα...)
paodynasty
QUOTE(andykrg @ Apr 25 2013, 22:23 ) *
Ε δεν γίνεται να βαράμε μόνο τρίποντα.. έλεος πια


τι μόνο ρε φίλε 11 τριπ και 29 δίποντα έχουμε !!!
T.W.Is.M.
Ελα κοψτε την πλακα. Βγαλτε το καπακι απ τα καλαθια...
Reggie Miller 31
Κάτι εκτός απο 3ποντα έχουμε κατά νου;;;;
Anaz
Με 1/12 τριποντα και 15 χαμενα αμυντικα ριμπαουντ για τον Παο εγω απορω πως ειναι η διαφορα μονο στους 8...
Δεν εχω δει τα πρωτα 25 λεπτα, αλλα μηπως λεει κατι αυτο για τη συνεχεια..?? Αν δεν ηταν και τα 4 φαουλ του Διαμαντιδη..
ice-wolf
Το ματσάκι γυρίζει. Ενα ξέσπασμα είναι. Οι Καταλανοι αρχίζουν και αγχώνονται. Ο ΠΑΟ δεν έχει να χάσει τίποτα πλέον.
bbplayer
όχι ότι τα άλλα ματς δικεδικούσαν δάφνες αλλά τούτο δω παραείναι πονόματος
SG3ptshooter
O Maciulis έκανε στο Navarro το, αγαπημένο μου, σώσιμο κατοχής που του έκανε πριν ο Huertas. tongue.gif

Αμυντικά το τρίτο δεκάλεπτο πήγε ξανά στα μέτρα μας. Η επίθεση έχει άλλη μια ευκαιρία στο τέταρτο. Για πάμε. wink.gif
t0ny3
Καλυτερος παικτης τις 3ης περιοδου ειναι ο Μπομπ ο Μαστορας. Χτισανε και οι 2 ομαδες.

Ενα να εμπαινε, ΕΝΑ. Αλλα εχει καταντησει αηδια αυτο με τα τριποντα, κατι αλλο δεν μπορουμε να κανουμε;
a.car


Σε ένα δεκάλεπτο μειώσαμε τη διαφορά κατά τρεις άλλα τρία θέλουμε και φύγαμε για Λονδίνο.
keraynopoylos
Εχουμε βελτιωσει πολυ την αμυνα(αφου σταματησαν να ξασκιζονται οι ισπανοι απο την περιφερεια) αλλα επιθετικα η αστοχια μας ειναι φοβερη...

Μαλλον κανα play με Σοφο βλεπω, μηπως και παρομε κανα ποντακι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.