Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona vs. Panathinaikos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
aegeansheed
Κόβω το ΣΕΦ, ξεκινάω το ΟΑΚΑ...
ptstein
Τα λογια πραγματικα περιττά...ομαδα φτιαγμενη για να σπαει ταβανια...Αφιερωμενη στον Περπερογλου,τον Μπατιστ και σε ολα εκεινα τα Κορακια που το καλοκαιρι ηθελαν να τη δουν να διαλυεται...οτι και αν γινει ο ΠΑΟ ειναι ξανα εδω...

Υ.Γ. : Να μην θεωρησουμε υπερβολη πλεον οτι ο ΠΑΟ ηταν καλυτερος και στα δυο ματς και οτι ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ(το τονιζω) η σειρα δειχνει ΠΑΟ.
androu
Μπράβο ρε πανάθα!!!!

Πάντως το τι de ja vu πρέπει να βλέπουν οι καταλανοί δεν λέγεται.

Η σειρά πάντως δεν έχει τελειώσει ακόμα ότι και να λέμε και θέλει προσοχή!
HLR CENATION
Tι ματσαρα ειδαμε και σημερα Θεε μου???


Χορτασαμε μπασκετ.

Προπονητικα τον τυλιξε σε μια κολλα χαρτι ο Πεδουλακης τον πασκουαλ.Γινομαι κουραστικος αλλα θα το λεω,εκπληκτικο στησιμο,εντυπωσιακο κοουτσαρισμα απο το Αρτζυ καθ ολη την διαρκεια του ματς.

Εχει εξαφανισει στην σειρα τους Χουερτας,Λορμπεκ.

Σαντα 5 σημερα δεν ειχε καθαρο μυαλο.

Ναβαρο 8 Οτι καλυτερο ειχε να παρουσιασει η Μπαρτσελονα στην επιθεση.Υπεροπλο

Ιγκλις 6 Παλεψε αλλα παικτης περιορισμενων δυνατοτητων

Λορμπεκ 3 για ενα ακομα ματς εκτος τοπου και χρονου.Κατι που πιστωνεται στον Πεδουλακη και στον Γκιστ

Τομιτς 7 Μπορει να μην σκοραρε πολυ σημερα ,πηρε ομως 7 ριμπ και βοηθησε στην κυκλοφορια της μπαλας

Γιασικεβιτσιους 3 εξαφανισμενος αποψε

Χουερτας 2Τραγικος στην επιθεση

Τζαβαι 4 εσπρωξε στην ρακετα αλλα δεν πηρε μαχες

Διαμαντιδης 7 με την προσωπικοτητα του εσπρωξε στην νικη τον παναθηναικο

Ουκιτς 7 Καλος στο κουμαντο εβαλε και δυο μεγαλα σουτ

Μασιουλις 6 δεν ηταν σε καλο βραδυ

Γκιστ 8 ο καλυτερος του αγωνα,φανταστικος σε αμυνα ,επιθεση

Λασμε 8 ανικητος στην αμυνα,εδωσε λυσεις στην επιθεση

Μπραμος 8καταπληκτικος στην επιθεση,οπως παντα καλος στην αμυνα

Τσαρτσαρης 5 κακος στην επιθεση

Σχορτσιανιτης 1 οτι χειροτερο εχει παρουσιασει ο Παναθηναικος στην σειρα μεχρι στιγμης.

bbplayer
QUOTE (ptstein @ Apr 11 2013, 23:46 ) *
Τα λογια πραγματικα περιττά...ομαδα φτιαγμενη για να σπαει ταβανια...Αφιερωμενη στον Περπερογλου,τον Μπατιστ και σε ολα εκεινα τα Κορακια που το καλοκαιρι ηθελαν να τη δουν να διαλυεται...οτι και αν γινει ο ΠΑΟ ειναι ξανα εδω...


Ντάξει τώρα...μην τα ισοπεδώνουμε...αν δεν ήταν ο Μάικ ούτε τα μισά δε θα είχαμε καταφέρει. 9 χρόνια ήταν στην ομάδα. Και ο Πέρπε μας είχε βοηθήσει
Reggie Miller 31
QUOTE (ptstein @ Apr 11 2013, 23:46 ) *
Τα λογια πραγματικα περιττά...ομαδα φτιαγμενη για να σπαει ταβανια...Αφιερωμενη στον Περπερογλου,τον Μπατιστ και σε ολα εκεινα τα Κορακια που το καλοκαιρι ηθελαν να τη δουν να διαλυεται...οτι και αν γινει ο ΠΑΟ ειναι ξανα εδω...

Υ.Γ. : Να μην θεωρησουμε υπερβολη πλεον οτι ο ΠΑΟ ηταν καλυτερος και στα δυο ματς και οτι ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ(το τονιζω) η σειρα δειχνει ΠΑΟ.

+1 απο μένα! Γι' αυτούς που φύγαν... γιατί φύγαν όλοι!!!!
j-kidd13
Μαγικό και μαγκικο διπλό....εγώ τα παρατησα κ βγήκαν εξω απ την καφετέρια στα τελευταια 4 λεπτα και έβλεπα εξ αποστασεως γιατί το καρδιακο ηταν προ των πυλών... smiley.gif
Άμυνα για σεμινάριο και στα 2 ματς.Δεν ξέρω και τι να πω τωρα,είμαι ακόμα σαστισμένος.... 69.gif
lightday
Ναι μωρή ομάδα...Το έφερε το ματσάκι εκεί που ήθελε και στο τέλος το τσίμπημα της κόμπρας...
Από την σειρά αυτή κέρδίζει νομίζω συμβόλαιο για όσο χρόνο θέλει ο Λάσμε ..τεράστιο εργαλείο ο μπαγάσας...μου φέρνει στο μυαλό την χρησιμότητα του Μιντλετον ,αλλά στο πιο αθλητικο.
Είναι από την στιγμές που μια καινούργια ομάδα ψηλώνει και παίρνει πόντους. Αρκεί να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ..
ptstein
QUOTE (bbplayer @ Apr 11 2013, 23:49 ) *
Ντάξει τώρα...μην τα ισοπεδώνουμε...αν δεν ήταν ο Μάικ ούτε τα μισά δε θα είχαμε καταφέρει. 9 χρόνια ήταν στην ομάδα. Και ο Πέρπε μας είχε βοηθήσει


Δεχομαι οποιαδηποτε δικαιολογια για οποιονδηποτε αλλον,αυτους τους δυο ομως δεν τους συγχωρω...
Ο ενας με τα ιδια λεφτα και ορο στο συμβολαιο του στον ΟΣΦΠ και ο αλλος...στα 35 στο τεραστιο project που λεγοταν Φενερ...τεσπα..δεν ειναι της παρουσης...η ομαδα βρηκε αλλους στρατιωτες... bball.gif
olympiakos
Αυτόν τον Σοφοκλή αν τον ξαναβάλει ο Πεδουλάκης θα είναι για κλωτσίες.
thalys
Και ποιος να κάνει τα ρεπό του Λάσμε; Ο Σκορδίλης ή ο Διαμαντάκος;
T.W.Is.M.
Σας το χα πει χτες οτι ο ΠΑΟ θα κερδισει κι ο Ολυμπιακος θα χασει αυριο. Βεβαια το εγραψα στο απεναντι τοπικ, αλλα δεν πειραζει.
Σημερα σας λεω οτι θα περασουν κι οι δυο!
Συγχαρητηρια στον Παναθηναικο, βλεποντας το ματς στο β ημιχρονο αν και παρακολουθουσα ουδετερα και πολυ ηρεμα, σε αρκετες φασεις το χαιρομουν να τον βλεπω να γυριζει το ματς. Εκει που το παιχνιδι γυρισε απο το -13 μεσα σε 5' νομιζω οτι η Μπαρτσελονα εχασε το κομματι της ψυχολογιας. Ο ΠΑΟ τη χτυπαει εκει που χτυπησε περσι και ο Ολυμπιακος, ειναι πιο γρηγορη ομαδα, ειδικα με τους Λασμε και Γκιστ ταυτοχρονα μεσα.
vastravoud
QUOTE(rakos @ Apr 11 2013, 23:39 ) *
ημαρτον ρε συ υποκλινομαι εγραψα και εβαλα και το αλλο για πλακα

αμα γραψει κανεις παναθηναικος υπκλιση στο χοψωνιδη θα το κανεις θεμα;


Να είσαι σίγουρος πως θα το έκανα - ρίξε μια ματιά στις δημοσιεύσεις μου με θέμα "Σπανούλη".

Μου φαίνεται εξωφρενικά βλακώδες το πως τσιτώνουν οι Ολυμπιακοί με τον ΔΔ και οι Παναθηναϊκοί με τον Σπανούλη. Μη γράψει κανείς δημοσιογράφος κάτι, αμέσως γεμιζει το fb με κορυφαίας εξυπνάδας σχόλια "χο, χο, γράψτε τώρα ότι είναι καλύτερος από το Jordan". Μην κλ@σει ο Σπανούλης, τσουπ, οι "πράσινοι" εμφανίζονται να την πουν στο "πουλητάρι"....... Τεσπα, just my 2c.

Στα του αγώνα, λέτε να πάμε πάλι για επανάληψη του 2011;

Για να λέμε πάντως και του στραβού το δίκιο, η Μπάρτσα του σήμερα δεν είναι το ίδιο δυνατή με τότε.
kouousma
μεγαλη βραδια αποψε....
ειναι μεγαλο μεγεθος η φανελα του παναθηναικου...τοσο μεγαλο που παρασυρει και γιγαντωνει παικτες που χτες επαιζαν σε μικρομεσαιες ομαδες , τετοια που φτιαχνει πρωταθλητες...
ποιος το φανταζοταν? ο "αρτζι"να παιρνει την ταυτοτητα του πασκουαλ μεσα στη λυκοτρυπα....
προειδοποιησα εδω και μηνες....
καλυτερα να μασανε πολλοι παρα να μιλανε.....ειναι μεγαλο μεγεθος ο παναθηναικος και ΝΑΙ η φετινη ομαδα εχει ταλεντο
ο γκιστ ελεγε καποια ψυχη εδω μεσα ειναι λιγος, αταλαντος , κατσικι , χωρις μπασκετικο iq...
φευ....ειναι η αρχη της αυτογελοιοποιησης....εχει δρομο ακομα....
προειδοποιησα εδω και μηνες.....
ειναι ατιμη η σπυριαρα....εκθετει παντογνωστες επιπεδου Δ ΕΣΚΑ σε χρονο dt.....
καληνυχτα σε ολους...ζουμε με την ελπιδα πλεον....ας ευχηθουμε να γινει πραγματικοτητα το ονειρο.......
ΟΛΟΙ ΟΑΚΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ, ΣΠΡΩΞΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΝΙΚΗ.....ΤΟ ΒΑΘΥΤΕΡΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΠΕΡΑΣΕ...ΑΧΝΟΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΧΑΡΑΥΓΗ
spysta
oπως τα λεγαμε ο ΠΑΟ το χτυπησε στα ισα ΞΑΝΑ το ματσακι και το πηρε ΔΙΚΑΙΑ !!!του χαμογελασε και η τυχη στο τελος (τριποντα οφ μπαλα Διαμαντιδη και χαμενο ελευθερο του Σαρας) οποτε το break εγινε !!
αυτα που προσφερουν οι Λασμε Γκιστ στον ΠΑΟ ειναι πραγματικα ΦΟΒΕΡΑ σε αμυντικο επιπεδο.απο τη στιγμη που τους βγαινει και επιθετικα .. αυτοματα γινονται ΥΠΕΡπολυτιμοι


η Μπαρτσελονα χωρις τον Μαικλ ειναι ΑΛΛΗ ομαδα.χανει ολα τα ποσταρισματα του Αμερικανου και φυσικα την σκυλισια αμυνα του ..
ο Λορμπεκ επισης ειναι ανυπαρκτος μεχρι στιγμης.ο Χουερτας το ιδιο

αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι η Μπαρτσα θα χασει ανετα τα 2 παιχνιδια στο ΟΑΚΑ .. δεν ειναι σε θεση ακομα και αυτος ο φορμαρισμενος Παναθηναικος να κερδισει ευκολα 2 παιχνιδια απεναντι στους Καταλανους.
εννοειται βεβαια πως ειναι σε θεση να κερδισει μετα απο μαχη .. 2 παιχνιδια σερι στην Ελλαδα .. θελω να δω ομως πως θα διαχειριστουν τα ματς που ερχονται οι Γκιστ,Ουκιτς,Μπραμος .. ο πρωτος ηταν το κλειδι και φανηκε οτι στο ματσαρισμα με Λορμπεκ κανει παρτυ παιρνοντας την μπαλλα στα 5-6 μετρα και τελειωνοντας τη φαση δυναμικα προς το καλαθι. κανεις ομως απο τους 3 που ηταν καταλυτες δεν εχει την εμπειρια απο αυτα τα παιχνιδια .. ειτε θα τους βγουν ολα χωρις αγχος ειτε θα σκαλωσουν.50-50

νομιζω οτι η σειρα θα παει σε 5ο ματς στην Βαρκελωνη
olympiakos
QUOTE(thalys @ Apr 12 2013, 00:00 ) *
Και ποιος να κάνει τα ρεπό του Λάσμε; Ο Σκορδίλης ή ο Διαμαντάκος;


Ο Σκορδίλης γιατί όχι ? καλύτερος θα είναι, ο Σχορτσιανίτης τι προσφέρει ? εκτός από τρύπια άμυνα και κακές επιλογές στην επίθεση ? θυμήσου όταν τον έβαλε η διαφορά πήγε στο +10.
sni79per


Το πρόβλημα ξεκινάει φυσικά από το dna του Διαμαντίδη, ο οποίος μπορεί να θυμίζει ορχήστρα του ενός, αλλά δεν είναι ο ηγέτης που θα τραβήξει την ομάδα από τα μαλλιά για να την περάσει απέναντι. Θα πασάρει, θα οργανώσει, θα μοιράσει, θα σουτάρει όταν βρεθεί εύκαιρος, αλλά δεν θα απειλήσει εκβιαστικά το καλάθι.



υγ μπραβο σε ομαδα κ δημητρη γιατι η διαιτησια σημερα εδειξε τεραστια βελτιωση.
gspara
QUOTE (thrylos7 @ Apr 8 2013, 15:39 ) *
Θα περάσει ο ΠΑΟ και θα το σηκώσει κιόλας.

Καμιά ειρωνία/πλάκα κλπ. smile.gif

Μοd εισαι απιστευτος.Μην μας πεις ποιον θα νικησει να εχουμε αγωνια.

Ολα τα λεφτα το 3ποντο Ουκιτς στο 42-27!!!
Worm
QUOTE (ptstein @ Apr 11 2013, 23:54 ) *
Δεχομαι οποιαδηποτε δικαιολογια για οποιονδηποτε αλλον,αυτους τους δυο ομως δεν τους συγχωρω...
Ο ενας με τα ιδια λεφτα και ορο στο συμβολαιο του στον ΟΣΦΠ και ο αλλος...στα 35 στο τεραστιο project που λεγοταν Φενερ...τεσπα..δεν ειναι της παρουσης...η ομαδα βρηκε αλλους στρατιωτες... bball.gif


Ο προπονητής δεν μας παράτησε; Σε αυτόν γιατί δεν το αφιερώνεις. Δεν πειράζει, του το αφιερώνω εγω!!! Για πάρτη σου Ζοτς, που λάκισες στα δυσκολα, κι ενώ στο Κάραβελ, μας παραμύθιαζες οτι θα μείνεις!

Πεδουλάκη κλείνεις πολλά στοματάκια, ειδικά πράσινα!
Reggie Miller 31
QUOTE (olympiakos @ Apr 12 2013, 00:05 ) *
Ο Σκορδίλης γιατί όχι ? καλύτερος θα είναι, ο Σχορτσιανίτης τι προσφέρει ? εκτός από τρύπια άμυνα και κακές επιλογές στην επίθεση ? θυμήσου όταν τον έβαλε η διαφορά πήγε στο +10.

Πραγματικά μέχρι στιγμής ο Σόφο είναι αρνητικός... βέβαια στο θέμα του Σκορδίλη είναι κατά πόσο έχει @ρχίδι@ για να παίξει σε τέτοια ματς...
bbplayer
QUOTE (spysta @ Apr 12 2013, 00:04 ) *
oπως τα λεγαμε ο ΠΑΟ το χτυπησε στα ισα ΞΑΝΑ το ματσακι και το πηρε ΔΙΚΑΙΑ !!!του χαμογελασε και η τυχη στο τελος (τριποντα οφ μπαλα Διαμαντιδη και χαμενο ελευθερο του Σαρας) οποτε το break εγινε !!


τον ξέκανε τον χοντρό κουράζοντας τον στα πόδια και στις προσποιήσεις και στο τέλος έκανε το σουτ με πολύ καλές προϋποθέσεις. Σταμάτησε και πάτησε καλά αφού ο αμυντικός δεν ήταν σε θέση να τον "απειλήσει" και ήταν στα 2 μέτρα σχεδόν. Δεν ήταν τύχη! Όταν το έχεις κάνει τόσες φορές στην καριέρα σου δεν είναι τύχη.

Του Σάρας πάλι, ήταν άλλη περίπτωση σουτ
olympiakos
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 12 2013, 00:09 ) *
Πραγματικά μέχρι στιγμής ο Σόφο είναι αρνητικός... βέβαια στο θέμα του Σκορδίλη είναι κατά πόσο έχει @ρχίδι@ για να παίξει σε τέτοια ματς...



O Ξανθόπουλος πάντως λίγο που τον έβαλε έδειξε ότι μπορεί,άρα δεν βρίσκω τον λόγο να μην μπορεί και ο Σκορδίλης! bball.gif
Marciulionis
QUOTE(vastravoud @ Apr 11 2013, 23:02 ) *
Για να λέμε πάντως και του στραβού το δίκιο, η Μπάρτσα του σήμερα δεν είναι το ίδιο δυνατή με τότε.


Ούτε ο ΠΑΟ του σήμερα.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη. Αριστοτεχνικό κοουτσάρισμα από τον Άρτζι και στα 2 παιχνίδια και ΓΙΓΑΝΤΑΣ Διαμαντίδης. Το χρωστούσε ένα τέτοιο τρίποντο φέτος κι ήρθε στο πιο κρίσιμο σημείο του πιο κρίσιμου αγώνα! Συγχαρητήρια σε όλους και προσοχή γιατί έχουμε κι άλλα ματς.

Φοβάμαι πολύ το γεμάτο ΟΑΚΑ. Αγχώνει τους παίκτες.

Ελπίζω επίσης να συγκρατηθούν ορισμένοι και να μην έχουμε παρόμοια περιστατικά όπως με ΤΣΣΚ ή Ρεάλ. Οι ροχάλες, οι κόκα κόλες και το ξυλίκι αποδεδειγμένα ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΖΟΥΝ την ομάδα.

gmalamos
Παιδια ο γκιστ απο τη μαλαγα ηρθε η απο το μαγικο κοσμο του nba..??Πραγματικα εντυπωσιακος...ΔΕν θα μου εκανε εντυπωση αν το καλοκαιρι εκανε κανενα υπερατλαντικο ταξισδι..
j-kidd13
QUOTE(vastravoud @ Apr 12 2013, 00:02 ) *
Για να λέμε πάντως και του στραβού το δίκιο, η Μπάρτσα του σήμερα δεν είναι το ίδιο δυνατή με τότε.

Ουτε ο Παναθηναϊκός είναι η ίδια δεμένη ομάδα και με τον καλυτερο προπονητη της ευρωπης στον παγκο.Αλλα μια εντελως νεα ομαδα,με παίκτες λιγοτερο έμπειρους και ψημενους σε τέτοιο επίπεδο και με ενα αντίστοιχα νεο προπονητη σε τέτοιο επίπεδο που αποδεικνύεται αντάξιος του προκατόχου του βέβαια.Γι αυτό και η μέχρι τώρα προσπαθεια και αν ερθει,η προκριση,θα ειναι 2 φορες πιο μεγαλο κατόρθωμα απο το 2011.

ΥΓ:Ήθελα να ξερα ποιος προτιμούσε τον Πανκο απο τον Γκίστ στη Μάλαγα....tongue.gif
rchos
Φοβερή άμυνα ο Παναθηναικός και σήμερα.
Πολύ μεγάλη νίκη σήμερα από τα χέρια του αρχηγού.

Ο Γιαννάκης το έχει πει πολλάκις.Υπομονή χρειάζεται γιατί οι κωλοτούμπες δεν είναι μακριά...
vastravoud
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 12 2013, 00:16 ) *
Ουτε ο Παναθηναϊκός είναι η ίδια δεμένη ομάδα και με τον καλυτερο προπονητη της ευρωπης στον παγκο.Αλλα μια εντελως νεα ομαδα,με παίκτες λιγοτερο έμπειρους και ψημενους σε τέτοιο επίπεδο και με ενα αντίστοιχα νεο προπονητη σε τέτοιο επίπεδο που αποδεικνύεται αντάξιος του προκατόχου του βέβαια.Γι αυτό και η μέχρι τώρα προσπαθεια και αν ερθει,η προκριση,θα ειναι 2 φορες πιο μεγαλο κατόρθωμα απο το 2011.

ΥΓ:Ήθελα να ξερα ποιος προτιμούσε τον Πανκο απο τον Γκίστ στη Μάλαγα.... tongue.gif


Ούτε συζήτηση γι' αυτό - κι εμείς δεν είμαστε το ίδιο!
a.car
QUOTE(sni79per @ Apr 12 2013, 00:07 ) *


Το πρόβλημα ξεκινάει φυσικά από το dna του Διαμαντίδη, ο οποίος μπορεί να θυμίζει ορχήστρα του ενός, αλλά δεν είναι ο ηγέτης που θα τραβήξει την ομάδα από τα μαλλιά για να την περάσει απέναντι. Θα πασάρει, θα οργανώσει, θα μοιράσει, θα σουτάρει όταν βρεθεί εύκαιρος, αλλά δεν θα απειλήσει εκβιαστικά το καλάθι.



υγ μπραβο σε ομαδα κ δημητρη γιατι η διαιτησια σημερα εδειξε τεραστια βελτιωση.


Εχεις άδικο για τον Παπαδογιάννη γιατί το βασικό νόημα του άρθρου ήταν ότι οΔ.Δ πρέπει να σουτάρει παραπάνω και να μη δίνει τη μπάλα όπως έκανε την Τρίτη
thalys
Δίκιο είχε ο Παπαδογιάννης.

Ο Σόφο έχει ένα όνομα στην Ευρωλίγκα, ακόμα κι έτσι μαζεύει 2 παίκτες πάνω του στην άμυνα. Τον Σκορδίλη δεν θα τον φοβηθεί κανείς. Ειδικά από τα δείγματα γραφής που έχει δώσει.

Ο Ξανθόπουλος δεν έχει καμμία σχέση με τον Σκορδίλη. Είναι πολύ ποιοτικότερος παίκτης. Τα σωματικά προσόντα του λείπουν. Γι'αυτό και δεν έχει μεγαλύτερο ρόλο, αλλά έχει θέση στον φετινό ΠΑΟ.
AKRG
QUOTE (gmalamos @ Apr 12 2013, 00:15 ) *
Παιδια ο γκιστ απο τη μαλαγα ηρθε η απο το μαγικο κοσμο του nba..??Πραγματικα εντυπωσιακος...ΔΕν θα μου εκανε εντυπωση αν το καλοκαιρι εκανε κανενα υπερατλαντικο ταξισδι..



Ο ΓΚΙΣΤ είναι κλασική περίπτωση παίκτη κομμενου και ραμμένου στα πρότυπα του ΝΒΑ, ειναι για ένας εναντίον ενός και μαν του μαν ...
gmalamos
QUOTE(andykrg @ Apr 12 2013, 00:27 ) *
Ο ΓΚΙΣΤ είναι κλασική περίπτωση παίκτη κομμενου και ραμμένου στα πρότυπα του ΝΒΑ, ειναι για ένας εναντίον ενός και μαν του μαν ...



Ακριβως..
bbplayer
QUOTE (Marciulionis @ Apr 12 2013, 00:12 ) *
Αριστοτεχνικό κοουτσάρισμα από τον Άρτζι


μερικά πράγματα που είδα εγώ είναι τα εξής : (μπορεί να έγιναν και άλλα και να μην τα είδα βέβαια)

- η ομάδα στην επίθεση εξακολουθεί να πηγαίνει με τον αυτόματο πιλότο. Οι παίχτες εμπιστεύονται τον ευατό τους και το ταλέντο τους (όσοι έχουν). Η ομάδα φαίνεται να είναι τόσο κολλημένη ώρες ώρες , όπως π.χ στην επίθεση που κάναμε μετά τη διακοπή που έγινε στο σουτ του Γουάλας, που είναι ν' απορείς. Μες στη Μάλαγα πέρσι ο ΔΔ έκανε ελεύθερο ή σχεδόν ελεύθερο σουτ που είχε βγει από σύστημα, σήμερα το έβγαλε μόνος του.

- στην άμυνα τα πάει καλύτερα για τον απλούστατο λόγο ότι η άμυνα δεν έχει τις απαιτήσεις της επίθεσης. Είναι κυρίως θέμα διάθεσης (αφού λίγο πολύ προσόντα έχουν όλοι στο σημερινό μπάσκετ αλλιώς δεν παίζουν) . Με τον Σάντα προχθές δεν του βγήκε .
Γενικά του βγήκε και σήμερα και προχθές το ότι εκμεταλλευόμενος την ανυπαρξία των 4αριών της Μπάρτσα (δε θυμάμαι να έχω δει χειρότερο Λόρμπεκ ποτέ), Μάικλ απών, Γουάλας δεν το'χει, έστελνε ψηλό παίχτη ψηλά για να μαρκάρει τα σουτ της περιφέρειας της Μπάρτσα (π.χ Γκιστ) και άφηνε το εις βαρος μας miss match χαμηλά.
Εκεί παίχτηκε πολλή τακτική . Μπορεί να φάγαμε κάμποσα αλλά έχοντας και το Λάσμε σαν σκιάχτρο ελαχιστοποίησε τη συγκομιδή πόντων των ψηλών της Μπάρτσα. (θέλω να δω καλά τη στατιστική;για να το επιβεβαιώσω αυτό. απλώς μεταφέρω την αίσθησή μου τώρα)
Βέβαια η συνταγή χάλαγε όταν έβαζε μέσα το χοντρό. Ο Πεδουλάκης το έσωσε (για την άμυνα μιλάω πάντα) όταν αποφάσισε να αλλάξει τον Πάνκο
επαθα λαστιχο
η μπαρτσελονα πρεπει να ειναι πολυ αχρηστη ομαδα που καταφερε και εχασε απο μια ομαδα που δεν εχει συστηματα και παιζουν ο,τι να'ναι οι παικτες στην επιθεση.ωπα κατσε,αν οι παικτες μονοι τους κερδιζουν την μπαρτσα,τοτε ειναι παικταραδες.ελα ομως που εγινε κακιστος σχεδιασμος το καλοκαιρικαι δεν πηραμε καλους παικτες.....μμμμ καπου δεν μου βγαινουν τα κουκια γαμω τη μου....
vastravoud
Ο Παπαδογιάννης ΠΑΝΤΑ μου δίνει την εντύπωση του τύπου που γουστάρει τρελά να δίνει την εντύπωση του σοφιστικέ τύπου που πάει κόντρα στο ρεύμα και κανει το δικηγόρο του διαβόλου. Νομίζω πως αν του μιλάς και συμφωνήσεις μαζί του θα φάει τέτοιο κοκομπλόκο που θα βγάλει μπλε οθόνη tongue.gif
gmalamos
Παιδια κατηγορουμε τον πεδουλακη για την επιθετη αδυναμια της ομαδας αλλα μην ξεχναμε πως περα του δδ στη δημιουργια απο κει και περα το χαος..Ετσι??
j-kidd13
Τα παιχνίδια που ακολουθούν είναι 2 φορες πιο δύσκολα...
επαθα λαστιχο
QUOTE(vastravoud @ Apr 12 2013, 00:38 ) *
Ο Παπαδογιάννης ΠΑΝΤΑ μου δίνει την εντύπωση του τύπου που γουστάρει τρελά να δίνει την εντύπωση του σοφιστικέ τύπου που πάει κόντρα στο ρεύμα και κανει το δικηγόρο του διαβόλου. Νομίζω πως αν του μιλάς και συμφωνήσεις μαζί του θα φάει τέτοιο κοκομπλόκο που θα βγάλει μπλε οθόνη tongue.gif

δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος παγκοσμιως που να ζει απο το γραψιμο του και να μην ειναι ερωτευμενος με τον εαυτο του.γνωμη μου
gmalamos
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 12 2013, 00:42 ) *
δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος παγκοσμιως που να ζει απο το γραψιμο του και να μην ειναι ερωτευμενος με τον εαυτο του.γνωμη μου



rolleyes.gif rolleyes.gif
bbplayer
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Apr 12 2013, 00:37 ) *
η μπαρτσελονα πρεπει να ειναι πολυ αχρηστη ομαδα που καταφερε και εχασε απο μια ομαδα που δεν εχει συστηματα και παιζουν ο,τι να'ναι οι παικτες στην επιθεση.ωπα κατσε,αν οι παικτες μονοι τους κερδιζουν την μπαρτσα,τοτε ειναι παικταραδες.ελα ομως που εγινε κακος σχεδιασμος το καλοκαιρι.....μμμμ καπου δεν μου βγαινουν τα κουκια γαμω τη μου....


μαστορα το φόρουμ είναι για κουβέντα και όχι για να βγάζεις τα συμπλέγματά σου. η ομάδα έχει πρόβλημα στην επίθεση και εάν δεν το βλέπεις δε σου φταίει κανένας.

Μερικοί είσαστε της γνώμης ότι επειδή είμαστε Παναθηναϊκοί πρέπει να αναπαράγουμε τα πρωτοσέλιδα της Πράσινης. Πάρτε το αλλιώς γιατί θα βρείτε. Αντε μπράβο
AKRG
Τάδε έφη Διαμαντίδης :

"Ο κόουτς είχε σχεδιάσει την επίθεση, είπε να βγω στην κορυφή και να παίξω πικ εν ρολ με τον Λάσμε. Η αλήθεια είναι πως η πρώτη μου σκέψη ήταν να πάω ως το καλάθι, τελικά όμως σούταρα», τόνισε αρχικά για το παιχνίδι για να...ξεκαθαρίσει:
«Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Φαβορί είναι η Μπαρτσελόνα, μαζί με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Η Μπαρτσελόνα είναι καλύτερη ομάδα, έχει πιο έμπειρο προπονητή. Πάμε στην έδρα μας τώρα, αλλά σε αυτή την φάση δεν παίζουν ρόλο οι έδρες. Η ανηφόρα είναι μεγάλη."

Μπράβο του για την αναφορά στον Άρτζυ ...
επαθα λαστιχο
QUOTE(bbplayer @ Apr 12 2013, 00:44 ) *
μαστορα το φόρουμ είναι για κουβέντα και όχι για να βγάζεις τα συμπλέγματά σου. η ομάδα έχει πρόβλημα στην επίθεση και εάν δεν το βλέπεις δε σου φταίει κανένας.

Μερικοί είσαστε της γνώμης ότι επειδή είμαστε Παναθηναϊκοί πρέπει να αναπαράγουμε τα πρωτοσέλιδα της Πράσινης. Πάρτε το αλλιώς γιατί θα βρείτε. Αντε μπράβο

μα εγω συμφωνω μαζι σου.περυσι η ομαδα σκοραρε πιο πολυ και απο τους μαιμι χιτ και τωρα δεν μπορουν τα ταγαρια να περασουν τους 60 ποντους.ξερεις,ειθισται οι πρωτοι που κατηγορουν για συμπλεγματα τους αλλους να ειναι οι ιδιοι συμπλεγματικοι.πρασινη δεν εχω διαβασει ποτε στην ζωη μου.φιλε αν πεθανει ο ομπραντοβιτς θα παθεις μεγαλη πλακα.ελα να στο πω σιγα σιγα μην παθεις τιποτα...

που λες λοιπον....ο ζοτς.....ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!
sni79per
ρε βεντουζα λεμε με τον ασχετο δηλητηριογραφο μην πω τιποτα χειροτερο.
εχει λυσσαξει απο την ωρα που αποχωρησε ο μητσος απο την εθνικη.
αντε να πουμε με τον ''.....''.
Dreamerpanos
QUOTE (andykrg @ Apr 12 2013, 00:46 ) *
Τάδε έφη Διαμαντίδης :


«Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Φαβορί είναι η Μπαρτσελόνα, μαζί με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Η Μπαρτσελόνα είναι καλύτερη ομάδα, έχει πιο έμπειρο προπονητή. Πάμε στην έδρα μας τώρα, αλλά σε αυτή την φάση δεν παίζουν ρόλο οι έδρες. Η ανηφόρα είναι μεγάλη."

Μπράβο του για την αναφορά στον Άρτζυ ...


Όντως η ανηφόρα είναι πολύ μεγάλη if you know what i mean tongue.gif
gmalamos
QUOTE(sni79per @ Apr 12 2013, 00:51 ) *
ρε βεντουζα λεμε με τον ασχετο δηλητηριογραφο μην πω τιποτα χειροτερο.
εχει λυσσαξει απο την ωρα που αποχωρησε ο μητσος απο την εθνικη.
αντε να πουμε με τον ''.....''.



Ρε τι φαρα ειμαστε..Πηραμε τετοια νικη σημερα και μιλαμε για ζοτσ και παπαδογιαννη!!Ελεος που λεει και ο αλλος..
bbplayer
QUOTE (andykrg @ Apr 12 2013, 00:46 ) *
Τάδε έφη Διαμαντίδης :

"Ο κόουτς είχε σχεδιάσει την επίθεση, είπε να βγω στην κορυφή και να παίξω πικ εν ρολ με τον Λάσμε. Η αλήθεια είναι πως η πρώτη μου σκέψη ήταν να πάω ως το καλάθι, τελικά όμως σούταρα», τόνισε αρχικά για το παιχνίδι για να...ξεκαθαρίσει:
«Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Φαβορί είναι η Μπαρτσελόνα, μαζί με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Η Μπαρτσελόνα είναι καλύτερη ομάδα, έχει πιο έμπειρο προπονητή. Πάμε στην έδρα μας τώρα, αλλά σε αυτή την φάση δεν παίζουν ρόλο οι έδρες. Η ανηφόρα είναι μεγάλη."

Μπράβο του για την αναφορά στον Άρτζυ ...


δε μου βγαίνει και σόρυ κιόλας...εάν πήγαινε στο καλάθι όπως λέει θα ισοφαρίζαμε απλώς. Και θα "ζητούσαμε" και 2η παράταση εκεί μεσα? δύσκολο μου φαίνεται


πάντως και έτσι να είναι όπως τα λέει (που επιμένω ότι μου φαίνεται δύσκολο) ...δεν είναι και ότι πρωτότυπο. rolleyes.gif Όλη τη χρονιά λόμπες του ΔΔ στο Λάσμε βλέπουμε. Λογικό είναι να τον περιμένει ο άλλος.

Εάν ο ΔΔ μεταφέρει πιστά ότι έγινε, απλώς είναι πιο ξύπνιος από τον προπονητή του, κάνοντας αυτό που έπρεπε να κάνει. Οπότε μπράβο του
vastravoud
Ωπα, πολλά μπορούμε να πουμε για τον Παπαδογιάννη, αλλά δηλητηριογράφος δεν είναι.

Λίγο άκομψη η δήλωση του Μήτσου για τον κόουτς πάντως.
bbplayer
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Apr 12 2013, 00:49 ) *
μα εγω συμφωνω μαζι σου.περυσι η ομαδα σκοραρε πιο πολυ και απο τους μαιμι χιτ και τωρα δεν μπορουν τα ταγαρια να περασουν τους 60 ποντους.ξερεις,ειθισται οι πρωτοι που κατηγορουν για συμπλεγματα τους αλλους να ειναι οι ιδιοι συμπλεγματικοι.πρασινη δεν εχω διαβασει ποτε στην ζωη μου.φιλε αν πεθανει ο ομπραντοβιτς θα παθεις μεγαλη πλακα.ελα να στο πω σιγα σιγα μην παθεις τιποτα...

που λες λοιπον....ο ζοτς.....ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!


πιθανόν.

εσύ όμως που φτύνεις εκεί που έγλυφες, έχεις ήδη πάθει χειρότερα. απώλεια αξιοπρέπειας το λένε, αχαριστία, αγνωμοσύνη και διάφορα άλλα
keraynopoylos
QUOTE(bbplayer @ Apr 11 2013, 22:53 ) *
δε μου βγαίνει και σόρυ κιόλας...εάν πήγαινε στο καλάθι όπως λέει θα ισοφαρίζαμε απλώς. Και θα "ζητούσαμε" και 2η παράταση εκεί μεσα? δύσκολο μου φαίνεται


πάντως και έτσι να είναι όπως τα λέει (που επιμένω ότι μου φαίνεται δύσκολο) ...δεν είναι και ότι πρωτότυπο. rolleyes.gif Όλη τη χρονιά λόμπες του ΔΔ στο Λάσμε βλέπουμε. Λογικό είναι να τον περιμένει ο άλλος.

Εάν ο ΔΔ μεταφέρει πιστά ότι έγινε, απλώς είναι πιο ξύπνιος από τον προπονητή του, κάνοντας αυτό που έπρεπε να κάνει. Οπότε μπράβο του



QUOTE(vastravoud @ Apr 11 2013, 22:53 ) *
Ωπα, πολλά μπορούμε να πουμε για τον Παπαδογιάννη, αλλά δηλητηριογράφος δεν είναι.

Λίγο άκομψη η δήλωση του Μήτσου για τον κόουτς πάντως.



Σας εχασα και τους δυο.


Επειδη ακουσα live τη συνεντευξη του Διαμαντιδη στο Συριγο, αυτο που γραφτηκε ειναι μια συμπτυξη της απαντησης του.
Ειπε οτι ο Πεδουλακης σχεδιασε επιθεση με σκοπο το pnr, αλλα φυσικα αναλογα με την εξελιξη επρεπε να δρασουν κατ'εκτιμηση. Οταν ειδε την αλλαγη στο σκριν φυσικα αλλαξε το πλανο. Σε καποια απο τις τριπλες ειδε οτι ο Τζαβαι εαχσε την ισοροπια του και αποφασισε να σουταρει.
Ταδε εφη ΔΔ ετσι; Δεν τα λεω εγω.

Οποτε τι το ακομψο ειπε για τον κοουτς;

Το σχολιο παραπανω σχολιο που λεει οτι ο ΔΔ καλυπτει τον Πεδουλακη δεν το σχολιαζω καν. Και η εμπαθεια (πρεπει να) εχει τα ορια της.

Επισης χαλαρωστε λιγο με το Σχορτσιανιτη. Δεν ειναι δυνατον να λεγεται οτι ειναι καλυτερα να παιξει ο Σκορδιλης. Νισαφι δηλαδη. Ισοπεδωση.
sni79per
QUOTE(vastravoud @ Apr 12 2013, 00:53 ) *
Ωπα, πολλά μπορούμε να πουμε για τον Παπαδογιάννη, αλλά δηλητηριογράφος δεν είναι.

Λίγο άκομψη η δήλωση του Μήτσου για τον κόουτς πάντως.


βγαινουμε λιγο οφ αλλα η αποψη μου ειναι οτι δεν υπαρχει δημοσιογραφια σε αυτη την χωρα.
οι ποδοσφαιρικοι ειναι στημενοι μεχρι εκει που δεν παει.
οι μπασκετικοι ειναι ''μασονοι'' κ αλαζονικα ξερολες παιδια ενος ανωτερου Θεου.
μονο αυτοι του πολιτικου ρεπορταζ ειναι ανεξαρτητοι κ γαμω τα παιδια. smiley.gif
ο παπαδογιαννης εχει τεραστια εμπαθεια με το μητσο εκτος αν διαβαζετε αλλον αρδ.
spysta
QUOTE(andykrg @ Apr 11 2013, 21:27 ) *
Ο ΓΚΙΣΤ είναι κλασική περίπτωση παίκτη κομμενου και ραμμένου στα πρότυπα του ΝΒΑ, ειναι για ένας εναντίον ενός και μαν του μαν ...

στο στυλακι μπορει να ειναι .. αλλα γενικα ΔΕΝ κανει για ΝΒΑ ο Γκιστ.


δεν εχει την τριπλα για να παιξει στο 3 (που εκει θα επρεπε να παιζει για ΝΒΑ δεδομενα καθως αν και ψηλος ειναι ελαφρυς)
και δεν εχει τον ογκο ουτε το ποστ παιχνιδι για να παιξει στο 4

στην Ευρωπη ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ. αν το εχει συνειδητοποιησει απο τωρα θα βγει πολυ κερδισμενος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.