Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Διάφορα Θέματα Μπασκετικής Επικαιρότητας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
The Admiral
QUOTE(Vas @ Jul 8 2009, 13:51 ) *
Αναφέρθηκα στην περσυνή ομάδα γιατί ανέφερες ότι κοιμήθηκε ο θεός… Σαν να κοιμάται πολύ τελευταία.

Όντως αν παίζαμε τώρα δεν θα κερδίζαμε (λογικά). Από την άλλη όμως δεν βλέπω και ο άρης να κάνει τρελές μεταγραφές . Για να φανταστείς ο κύριος στόχος σας είναι να μείνει ο τσαλδάρης.

Ο Μπατής για μένα είναι στο επίπεδο του Χαραλαμπίδη (άσχετα αν είναι παλιοχαρακτήρας…). Κράτα μια πισινή τι μεταγραφές θα κάνει το Μαρούσι γιατί ακούγονται διάφορα για το ποιοι επιχειρηματίες θα μπουν (οι οποίοι εδρεύουν στο Μαρούσι).

Και κάτι τελευταίο, δεν νομίζω να ειρωνεύεται κανείς την ομάδα του Άρη. Απεναντίας κρατάμε πάλι χαμηλό προφίλ όπως και πριν τον τελευταίο αγώνα. Στους φιλάθλους του Άρη υπάρχει πάλι μια αδικαιολόγητη έπαρση μετά την 1η Ιουλίου.

Κρίμα που δεν θα είναι και οι 2 ομάδες στα group.

YΓ. Θεωρώ την ευρωλίγκα τρομερά σοβαρή υπόθεση για το Μαρούσι. Μια καλή παρουσία θα το καθιερώσει και στην Ευρώπη


Λοιπον,απανταω για τελευταια φορα,γιατι νομιζω αρχιζεις και υποτιμας τη νοημοσυνη μου.

Πρωτον,φυσικα και κοιμηθηκε ο Θεος και ο διαολος εσπασε το ποδαρι του μαζι&κερδισε το Μαρουσι το τελευταιο ματς.Η ανατροπη που εκανε το Μαρουσι ηταν παρομοια με αυτην της Ελλαδας στον αγωνα με τη Γαλλια στο Ευρωμπασκετ.Εγω θα το πηγαινα ακομη παραπερα&θα εξεταζα πιο προσεκτικα την αρνηση του Ραιτ να μην παιξει στο συγκεκριμενο παιχνιδι,μη σου πω θα ημουν καχυποπτος και για τον Κλαρκ.

Δευτερον,το ποιος προκαλει ολο αυτο τον καιρο φαινεται,καθως η πρωτη συμμετοχη μου στο τοπικ ηταν προς απαντηση του εμετικου σου ποστ που διαγραφηκε απο τους μοντς.

Αυτα και τελος απο μενα για το παρον θεμα.Η συνεχεια στα καθαρα αγωνιστικα των προσεχων αναμετρησεων.
mono maroussi
απιστευτο ρε γμτ..παλι με τον αρη?Βαρεθηκα πια..Κριμα ποιυ δεν θα ναι και οι 2 στους ομιλους..Τωρα θα γινει η μαχη και απο οτι βλεπω παλι εσεις εχετε την επαρση και οχι εμεις..Αν κανουμε μεταγραφες θα κριθει στις λεπτομερειες ειναι και αρχη της σεζον..Ελπιζω να περασει το Μαρουσι γιατι το αξιζει..
thrylos7
QUOTE
Εγω θα το πηγαινα ακομη παραπερα&θα εξεταζα πιο προσεκτικα την αρνηση του Ραιτ να μην παιξει στο συγκεκριμενο παιχνιδι,μη σου πω θα ημουν καχυποπτος και για τον Κλαρκ.


Τότε γιατί εξακολουθείς να υποστηρίζεις Άρη;
mono maroussi
QUOTE(The Admiral @ Jul 8 2009, 14:11 ) *
Λοιπον,απανταω για τελευταια φορα,γιατι νομιζω αρχιζεις και υποτιμας τη νοημοσυνη μου.

Πρωτον,φυσικα και κοιμηθηκε ο Θεος και ο διαολος εσπασε το ποδαρι του μαζι&κερδισε το Μαρουσι το τελευταιο ματς.Η ανατροπη που εκανε το Μαρουσι ηταν παρομοια με αυτην της Ελλαδας στον αγωνα με τη Γαλλια στο Ευρωμπασκετ.Εγω θα το πηγαινα ακομη παραπερα&θα εξεταζα πιο προσεκτικα την αρνηση του Ραιτ να μην παιξει στο συγκεκριμενο παιχνιδι,μη σου πω θα ημουν καχυποπτος και για τον Κλαρκ.

Δευτερον,το ποιος προκαλει ολο αυτο τον καιρο φαινεται,καθως η πρωτη συμμετοχη μου στο τοπικ ηταν προς απαντηση του εμετικου σου ποστ που διαγραφηκε απο τους μοντς.

Αυτα και τελος απο μενα για το παρον θεμα.Η συνεχεια στα καθαρα αγωνιστικα των προσεχων αναμετρησεων.

Στο πρωτο ματς του μικρου τελικου δεν κοιμηθηκε ο θεος που κερδισες στον ποντο?
Vas
QUOTE(The Admiral @ Jul 8 2009, 14:11 ) *
Λοιπον,απανταω για τελευταια φορα,γιατι νομιζω αρχιζεις και υποτιμας τη νοημοσυνη μου.

Πρωτον,φυσικα και κοιμηθηκε ο Θεος και ο διαολος εσπασε το ποδαρι του μαζι&κερδισε το Μαρουσι το τελευταιο ματς.Η ανατροπη που εκανε το Μαρουσι ηταν παρομοια με αυτην της Ελλαδας στον αγωνα με τη Γαλλια στο Ευρωμπασκετ.Εγω θα το πηγαινα ακομη παραπερα&θα εξεταζα πιο προσεκτικα την αρνηση του Ραιτ να μην παιξει στο συγκεκριμενο παιχνιδι,μη σου πω θα ημουν καχυποπτος και για τον Κλαρκ.

Δευτερον,το ποιος προκαλει ολο αυτο τον καιρο φαινεται,καθως η πρωτη συμμετοχη μου στο τοπικ ηταν προς απαντηση του εμετικου σου ποστ που διαγραφηκε απο τους μοντς.

Αυτα και τελος απο μενα για το παρον θεμα.Η συνεχεια στα καθαρα αγωνιστικα των προσεχων αναμετρησεων.


Καλά κάνεις και δεν το συνεχίζεις…

Άρχισες να υποπτεύεσαι και το Κλαρκ… προσπαθώ να καταλάβω τι εννοείς. Τον Λάδωσε ο βωβός; 69.gif

@ Τimemaster

Φίλε ελπίζω να μην βγεις αληθινός. Το σενάριο που λες δεν είναι απίθανο (λόγω και της κρίσης). Θα το δούμε στο μέλλον.

The Admiral
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 14:16 ) *
Τότε γιατί εξακολουθείς να υποστηρίζεις Άρη;


O Ραιτ εκδιωχθηκε,ενω ο Κλαρκ τελικα μπορει να εκανε τις ανοησιες που εκανε επειδη πιθανον μπερδευτηκε με την ανανεωση της επιθεσης των 24".

Και οι αιχμες που αφησα δεν ηταν για την πλευρα του Αρη και τη διοικηση του.
thrylos7
Άρα για τον Ράιτ είσαι σίγουρος;

Κι αν δεν είναι έτσι για τον Κλαρκ, τότε τί εννοείς;

Άφησες αιχμές για παίκτη που ανήκει τώρα στον Άρη...
Vas
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 14:25 ) *
Άρα για τον Ράιτ είσαι σίγουρος;

Κι αν δεν είναι έτσι για τον Κλαρκ, τότε τί εννοείς;

Άφησες αιχμές για παίκτη που ανήκει τώρα στον Άρη...



Ρε συ thryle, όταν βλέπω ότι έχεις ποστάρει τρέμει το φιλοκάρδι μου…

Λέω « τώρα θα μου έχει ρίξει φαουλ». έχω πάθει πλάκα μαζί σου! smiley.gif

Είσαι τόσο αυστηρός και στην προσωπική σου ζωή;; icon_wave.gif peace.gif
The Admiral
@ thrylos7

Ειμαι ενα απλο μελος του φορουμ,οχι μελος της διοικησης του Αρη,συνεπως πιστευω οτι μπορω να κανω υποθεσεις χωρις την υποχρεωση να κανω "διαψευσεις" κτλ. Δεν καταλαβαινω το υφος σου,προσπαθεις να μου πεις κατι που δεν καταλαβαινω;

Ενας παικτης που αφηνει την ομαδα του μια ωρα πριν το κρισιμοτερο ματς της χρονιας(και εξοφλημενος οικονομικα απο οσο ξερω) για μενα ειναι υποπτος για πολλα πραγματα.

Ο Κλαρκ με τις δηλωσεις του μετα αλλα και ξεροντας τον τροπο που αγωνιζεται δυσκολα μπορεις να του ριξεις φταιξιμο για οποιαδηποτε ανοησια κανει.Συνεπως,οχι,οι αιχμες που αφησα για αυτον δεν ηταν κυριολεκτικες.

Ελπιζω με αυτα να εξηγηθηκα επαρκως και να μη δω το ποστ μου στην betsmart και αυριο πρωτοσελιδο στη metrosport,ετσι thrylos7 ;
Gravedigger
Μόνο εγώ βρίσκω άδικο αυτό που συμβαίνει?Το Μαρούσι κέρδισε στον μικρό τελικό για να έχει την δυνατότητα να ξαναπαίξει με τον Άρη??Δηλαδή μπράβο στο Μαρούσι που κέρδισε γιατί τώρα θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την θέση του από την ομάδα την οποία κέρδισε!
thrylos7
QUOTE
Ρε συ thryle, όταν βλέπω ότι έχεις ποστάρει τρέμει το φιλοκάρδι μου…


Στην πραγματικότητα είμαι θεριό ανήμερο... blech.gif

Τα όποια φάουλ δεν είναι θέμα αυστηρότητας, αλλά κανονισμών. Εφόσον δεν έχεις λόγο ν' ανησυχείς για κάτι επ' αυτού, δεν έχεις λόγο ν' ανησυχείς για τη δική μου "αυστηρότητα" και το αντίθετο. wink.gif


QUOTE
Ειμαι ενα απλο μελος του φορουμ,οχι μελος της διοικησης του Αρη,συνεπως πιστευω οτι μπορω να κανω υποθεσεις χωρις την υποχρεωση να κανω "διαψευσεις" κτλ. Δεν καταλαβαινω το υφος σου,προσπαθεις να μου πεις κατι που δεν καταλαβαινω;

Ενας παικτης που αφηνει την ομαδα του μια ωρα πριν το κρισιμοτερο ματς της χρονιας(και εξοφλημενος οικονομικα απο οσο ξερω) για μενα ειναι υποπτος για πολλα πραγματα.

Ο Κλαρκ με τις δηλωσεις του μετα αλλα και ξεροντας τον τροπο που αγωνιζεται δυσκολα μπορεις να του ριξεις φταιξιμο για οποιαδηποτε ανοησια κανει.Συνεπως,οχι,οι αιχμες που αφησα για αυτον δεν ηταν κυριολεκτικες.

Ελπιζω με αυτα να εξηγηθηκα επαρκως και να μη δω το ποστ μου στην betsmart και αυριο πρωτοσελιδο στη metrosport,ετσι thrylos7 ;


Αν κάποιος προσπαθεί να πει κάτι, αυτός δεν είμαι εγώ.

Ούτε λίγο, ούτε πολύ, θεώρησες πουλημένο τον Ράιτ και ...περίεργο τον Κλαρκ, έστω κι αν τώρα το αναιρείς τελείως για τον 2ο.

Οπότε σαν μέλος (κι όχι ως moderator) έχω κάθε δικαίωμα αφενός ν' αμφισβητήσω τα λεγόμενά σου, αφετέρου να σε ρωτήσω τι εννοείς γι' αυτά που είπες για τους δύο παίκτες. Το παράξενο του ύφους μου έχει να κάνει με το παράξενο των λεγομένων σου.

Όσον αφορά τον Ράιτ, αυτός που πήρε την απόφαση να μην παίξει ήταν ο Ματσόν, όχι ο ίδιος ο παίκτης. Ο ίδιος βέβαια ήταν αδικαιολόγητος, ερχόμενος στο Παλέ μισή ώρα πριν το ματς. Η εύλογη υπόθεση είναι ότι ...ξενύχτησε. Αυτό που υποννοείς εσύ η αλήθεια είναι ότι είναι βαρύ.

Δεν ξέρω που μπορείς να δεις μορφοποιημένο το post σου. Δεν μπορώ να το ελέγξω σε κανένα μέσο, πόσο μάλλον στη betsmart, ή στη metrosport. Κοινώς, δεν είναι θέμα δικό μου, αλλά όπως ίσως ...υποθέτεις, το forum διαβάζεται από πολλούς και ο διάολος των ΜΜΕ έχει πολλά ποδάρια. Αυτή η υπόθεση είναι και η μοναδική που θα μπορούσε να είναι σωστή, από αυτές που έχεις κάνει.



mono maroussi
QUOTE(Gravedigger @ Jul 8 2009, 14:57 ) *
Μόνο εγώ βρίσκω άδικο αυτό που συμβαίνει?Το Μαρούσι κέρδισε στον μικρό τελικό για να έχει την δυνατότητα να ξαναπαίξει με τον Άρη??Δηλαδή μπράβο στο Μαρούσι που κέρδισε γιατί τώρα θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την θέση του από την ομάδα την οποία κέρδισε!

+1 icon_drunk.gif
The Admiral
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 15:03 ) *
Στην πραγματικότητα είμαι θεριό ανήμερο... blech.gif

Τα όποια φάουλ δεν είναι θέμα αυστηρότητας, αλλά κανονισμών. Εφόσον δεν έχεις λόγο ν' ανησυχείς για κάτι επ' αυτού, δεν έχεις λόγο ν' ανησυχείς για τη δική μου "αυστηρότητα" και το αντίθετο. wink.gif




Αν κάποιος προσπαθεί να πει κάτι, αυτός δεν είμαι εγώ.

Ούτε λίγο, ούτε πολύ, θεώρησες πουλημένο τον Ράιτ και ...περίεργο τον Κλαρκ, έστω κι αν τώρα το αναιρείς τελείως για τον 2ο.

Οπότε σαν μέλος (κι όχι ως moderator) έχω κάθε δικαίωμα αφενός ν' αμφισβητήσω τα λεγόμενά σου, αφετέρου να σε ρωτήσω τι εννοείς γι' αυτά που είπες για τους δύο παίκτες. Το παράξενο του ύφους μου έχει να κάνει με το παράξενο των λεγομένων σου.

Όσον αφορά τον Ράιτ, αυτός που πήρε την απόφαση να μην παίξει ήταν ο Ματσόν, όχι ο ίδιος ο παίκτης. Ο ίδιος βέβαια ήταν αδικαιολόγητος, ερχόμενος στο Παλέ μισή ώρα πριν το ματς. Η εύλογη υπόθεση είναι ότι ...ξενύχτησε. Αυτό που υποννοείς εσύ η αλήθεια είναι ότι είναι βαρύ.

Δεν ξέρω που μπορείς να δεις μορφοποιημένο το post σου. Δεν μπορώ να το ελέγξω σε κανένα μέσο, πόσο μάλλον στη betsmart, ή στη metrosport. Κοινώς, δεν είναι θέμα δικό μου, αλλά όπως ίσως ...υποθέτεις, το forum διαβάζεται από πολλούς και ο διάολος των ΜΜΕ έχει πολλά ποδάρια. Αυτή η υπόθεση είναι και η μοναδική που θα μπορούσε να είναι σωστή, από αυτές που έχεις κάνει.


Oτι ο Ματσον πηρε την αποφαση να μην παιξει ο παικτης,ηταν το πρωτο που ακουστηκε.Μετα ομως ακουστηκε οτι ο παικτης ζητησε να μην αγωνιστει και ο Ματσον το σεβαστηκε.Αν οντως ισχυει το πρωτο,τοτε η "υποθεση" μου ειναι εωλη,αν ισχυει το δευτερο ομως,χρειαζεται περαιτερω διευκρινησεις,ασχετα απο τη δικη μου "υποθεση" που τοσο σε τρομαξε.

Περιμενω λοιπον την απαντηση σου με λινκ για να παρω πισω τη "σκανδαλωδη υποθεση" μου.Αν ομως ισχυει το δευτερο,επισης περιμενω τη δικη σου εκδοχη.
nikefalin
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 14:03 ) *
Τα όποια φάουλ δεν είναι θέμα αυστηρότητας, αλλά κανονισμών. Εφόσον δεν έχεις λόγο ν' ανησυχείς για κάτι επ' αυτού, δεν έχεις λόγο ν' ανησυχείς για τη δική μου "αυστηρότητα" και το αντίθετο. wink.gif


γεια σου ρε thryle πριονοκορδέλα smiley.gif smiley.gif smiley.gif

εμένα πολύ μου μυρίζει πάντως η κλήρωση. Ο Μπερτολομέου (όπως τον έλεγε μια ψυχή) "αγόρασε" την ψήφο του ΕΣΑΚΕ με την 4η θέση , έσπασε έτσι το μέτωπο με την ΑCB (που θα μπορούσε να παρασύρει και άλλους) , και για να μην χαθεί και κάτι πετά αι τη 1 ομάδα από τις 4 αυτόματα στο Eurocup.

Ο Οικονομίδης ψήφισε στη συνέλευση χτες βράδυ και πριν αλέκτων λαλήσει 3 ....πάλι με 3 και αν....μείναμε
thrylos7
O Ράιτ έφτασε μισή ώρα πριν την έναρξη στο γήπεδο, είχε το θάρρος (=θράσος εν προκειμένω) να ζητήσει να μην αγωνιστεί και ο ήρεμος και πράος Ματσόν, πριν το ματς της χρονιάς το σεβάστηκε; Δε νομίζω...

Η ενημέρωσή μου δεν προέρχεται από κάποιο link, αλλά αν θέλεις, μπορείς να ψάξεις στη betsmart και στη metrosport.gr, όλο και κάτι δε θα έχουν... rolleyes.gif

Δε μ' ενδιαφέρει να πάρεις πίσω την υπόθεσή σου, απλά διαφωνώ.

QUOTE
Μόνο εγώ βρίσκω άδικο αυτό που συμβαίνει?Το Μαρούσι κέρδισε στον μικρό τελικό για να έχει την δυνατότητα να ξαναπαίξει με τον Άρη??Δηλαδή μπράβο στο Μαρούσι που κέρδισε γιατί τώρα θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την θέση του από την ομάδα την οποία κέρδισε!


Welcome to Bertomeu world...

QUOTE
γεια σου ρε thryle πριονοκορδέλα


Άλλος έχει το όνομα κι άλλος τη Χάρη... banana.gif
Timemaster
QUOTE(nikefalin @ Jul 8 2009, 15:21 ) *
γεια σου ρε thryle πριονοκορδέλα smiley.gif smiley.gif smiley.gif

εμένα πολύ μου μυρίζει πάντως η κλήρωση. Ο Μπερτολομέου (όπως τον έλεγε μια ψυχή) "αγόρασε" την ψήφο του ΕΣΑΚΕ με την 4η θέση , έσπασε έτσι το μέτωπο με την ΑCB (που θα μπορούσε να παρασύρει και άλλους) , και για να μην χαθεί και κάτι πετά αι τη 1 ομάδα από τις 4 αυτόματα στο Eurocup.

Ο Οικονομίδης ψήφισε στη συνέλευση χτες βράδυ και πριν αλέκτων λαλήσει 3 ....πάλι με 3 και αν....μείναμε



βασικά όλες οι ομάδες που δε θα προκριθούν Ευρωλίγκα θα πάνε στους ομίλους του Eurocup!!!

αλλά ναι τα κανόνισε καλά ο Ισπανός!!!
και αν εξαιρέσεις την ACB κανείς δε διαμαρτύρεται!

το κακό είναι όμως ότι η τρίτη θέση χάθηκε ανεπιστρεπτί...
και δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναδούμε τον τέταρτο στα προκριματικά!


και δεν είναι άδικο μόνο για το Μαρούσι φέτος (θα ήταν ποιο δίκαιο να έπεφτε με την Μπενετόν; )
αλλά και για όλες τις ομάδες που θα βγαίνουν τρίτες από εδώ και πέρα
mono maroussi
Παντως ειναι πολυ αδικο για μας..Ελπιζω να αποδωθει αθλητικη δικαιοσυνη να χουμε καλη ομαδα και να περασουμε μιας και το αξιζουμε..Τοσα χρονια το παλευουμε κανεις δεν θα μας στερησει το ονειρο.Maroussi club est 1997
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Jul 8 2009, 15:48 ) *
Παντως ειναι πολυ αδικο για μας..Ελπιζω να αποδωθει αθλητικη δικαιοσυνη να χουμε καλη ομαδα και να περασουμε μιας και το αξιζουμε..Τοσα χρονια το παλευουμε κανεις δεν θα μας στερησει το ονειρο.Maroussi club est 1997


Ελικρινα δεν καταλαβαινω αυτο που λες περι αδικιας κ αξιας.
Δηλαδη εμεις περυσι που καναμε πολυ καλη χρονια κ χασαμε απο αυτοκτονια μια ολοκλητη χρονια μεσα σε 3 λεπτα δε θα ειναι αδικο να μην περασουμε;
Κ αυτος που αξιζει κατι δεν το λεει ο ιδιος.Αφηνει αλλους να το αναφερουν. smile.gif
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 8 2009, 16:08 ) *
Ελικρινα δεν καταλαβαινω αυτο που λες περι αδικιας κ αξιας.
Δηλαδη εμεις περυσι που καναμε πολυ καλη χρονια κ χασαμε απο αυτοκτονια μια ολοκλητη χρονια μεσα σε 3 λεπτα δε θα ειναι αδικο να μην περασουμε;
Κ αυτος που αξιζει κατι δεν το λεει ο ιδιος.Αφηνει αλλους να το αναφερουν. smile.gif

Ποια αυτοκτονια?Αμα το παμε ετσι και το Μαρουσι στον πρωτο μικρο τελικο που χασε στον ποντο αυτοκτονησε και σφακτηκε απο την διαιτησια..Κανεις δεν αυτοκτονησε φιλε..Απλα οι μαγκες παικτες του Αμαρουσιου κοντρα σε ολους και σε ολα αλωσαν το παλε..και μακαρι να το ξανακανουν γιατι ειναι αδικο να κερδιζεις καποιον και μετα να πρεπει αν τον ξανακερδισεις για να παρεις αυτο που αξιζεις
The Admiral
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 15:03 ) *
Όσον αφορά τον Ράιτ, αυτός που πήρε την απόφαση να μην παίξει ήταν ο Ματσόν, όχι ο ίδιος ο παίκτης. Ο ίδιος βέβαια ήταν αδικαιολόγητος, ερχόμενος στο Παλέ μισή ώρα πριν το ματς. Η εύλογη υπόθεση είναι ότι ...ξενύχτησε. Αυτό που υποννοείς εσύ η αλήθεια είναι ότι είναι βαρύ.



QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 15:30 ) *
O Ράιτ έφτασε μισή ώρα πριν την έναρξη στο γήπεδο, είχε το θάρρος (=θράσος εν προκειμένω) να ζητήσει να μην αγωνιστεί και ο ήρεμος και πράος Ματσόν, πριν το ματς της χρονιάς το σεβάστηκε; Δε νομίζω...

Η ενημέρωσή μου δεν προέρχεται από κάποιο link, αλλά αν θέλεις, μπορείς να ψάξεις στη betsmart και στη metrosport.gr, όλο και κάτι δε θα έχουν... rolleyes.gif

Δε μ' ενδιαφέρει να πάρεις πίσω την υπόθεσή σου, απλά διαφωνώ.



http://www.arisbc.gr/index.php?SCREEN=page...94&LangID=1

QUOTE
Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών…

Αντρέα Ματσόν: «Πιστεύω ότι το παιχνίδι γύρισε στο τρίποντο που πέτυχε ο Καϊμακόγλου. Ήμασταν εννιά πόντους τρία λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι. Από κει και πέρα, χάσαμε κάποια ελεύθερα σουτ που κάναμε και αυτό μας στοίχισε. Ήμασταν πολύ κακοί στις ελεύθερες βολές και άξια στο τέλος το Μαρούσι πήρε τη νίκη».

Ερωτηθείς για τον λόγο που δεν αγωνίστηκε ο Μπρέϊσι Ράϊτ ανέφερε: «Ο Ράϊτ είχε πρόβλημα στο γόνατο και εδώ και δύο μέρες δεν μπορούσε να προπονηθεί. Μου είπε ότι δεν ένιωθε έτοιμος να αγωνιστεί και το σεβάστηκα. Η διαφορά στο σημερινό παιχνίδι δεν ήταν ο Ράιτ, αλλά τα λάθη που κάναμε στα τελευταία λεπτά».



Αυτο ακριβως εννοουσα.Ο Ματσον(και ο επισημος Αρης κατ'επεκταση) μιλα για τραυματισμο,ο thrylos7 (και η υπολοιπη θεσσαλονικη) για πειθαρχικο παραπτωμα.

Οποτε ερχομαι εγω να ρωτησω 2 πραγματα:

1) Τελικα ο Ραιτ ηταν τραυματιας ή ξενυχτακιας?

2) Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα?


Για το 1) : Θα ηθελα να πιστεψω οτι ισχυει το πρωτο.Ολη τη χρονια ειχε προβλημα,αργησε να μπει στις υποχρεωσεις της ομαδας και γενικα δεν πατουσε καλα.Αλλα οταν ολοι οι υπολοιποι υποστηριζουν το δευτερο,για εναν παικτη που δεν εχει δωσει ποτε του δικαιωματα,δεν εχει παραπονεθει για χρονο συμμετοχης,δεν εχει κατηγορηθει ποτε για κακη εξωγηπεδικη ζωη,ξαφνου μας προκυπτει παραμονες του κρισιμοτερου αγωνα της χρονιας γκομενιαρης και παρτακιας.Σιχαινομαι οταν η πολιτικη ορθοτητα των αποψεων υποτιμα τη λογικη.

Για το 2) : Οχι,δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα.Και οσο δε σοβαρευουν ή τουλαχιστο δε δινονται ειλικρινεις και επαρκεις εξηγησεις,τοσο θα τροφοδοτουνται "παραξενα" και "παραλογα" σεναρια που σοκαρουν οσους μενουν ικανοποιημενοι με παραλογες ερμηνειες.


Αναφορικα με την κληρωση και το ποσο ειναι δικαιο να αναμετρηθει το Μαρουσι παλι με τον Αρη απο τη στιγμη που το εχει ηδη κανει,συμφωνω οτι ειναι αδικο και πιθανως προϊον μαγειρεματος.Αλλα δυστυχως τετοια φαινομενα θα συμβαινουν οσο δεν κανουν το συστημα οπως το Τσ.Λιγκ στο ποδοσφαιρο με φαση των 32 και 8 ομιλους των 4 ομαδων.Ας παιζανε 2 παιχνιδια παραπανω,δεν εγινε και τιποτα.Αλλα πώς να συμβει αυτο οταν εχουμε καθε 6 μηνες Εθνικη μπασκετ και ο Μπερτομεου θελει να δωσει ολες τις θεσεις με συμβολαια.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Jul 8 2009, 16:33 ) *
Ποια αυτοκτονια?Αμα το παμε ετσι και το Μαρουσι στον πρωτο μικρο τελικο που χασε στον ποντο αυτοκτονησε και σφακτηκε απο την διαιτησια..Κανεις δεν αυτοκτονησε φιλε..Απλα οι μαγκες παικτες του Αμαρουσιου κοντρα σε ολους και σε ολα αλωσαν το παλε..και μακαρι να το ξανακανουν γιατι ειναι αδικο να κερδιζεις καποιον και μετα να πρεπει αν τον ξανακερδισεις για να παρεις αυτο που αξιζεις


Εσυ ακομη βλεπεις διαιτησια.Τελος παντων.Δικαιωμα σου να βλεπεις οοοοοοτι θες εσυ!Αυτοκτονια ειναι οταν εισαι 11 ποντους μπροστα κ στο τελος χανεις.Μπορει να ειναι κ η μαγκια που λες εσυ.Δεκτο!Σας καναμε μαγκες!Αλλα αυτο που σου ειπα πριν περι αδικιας κ αξιας εξακολουθεις να μην το καταλαβαινεις.
Γιατι ειναι αδικο κατι που βγαινει με κληρωση;Κ στην τελικη θα παιξεις Θεσσαλονικη εκτος,οχι Λετονια η Βελγιο.Γιατι αδικο να πρεπει να με ξανακερδισεις(θα δουμε) για να παρεις αυτο που αξιζεις;Σου ειπα κ πριν οτι αν αξιζει καποιος κατι ασε τους αλλους να το πουν,μην το λες εσυ.
Επισης,αυτα περι αλλαζονειας κλπ τα ακουω βερεσε.Ειλικρινα.Εχω την εντυπωση πως απο τοτε που πηραμε την wild card ασχολειστε μονο με τον Αρη.Κ με μια δοση ειρωνειας.Εγω δεν μπηκα ποτε να ποσταρω στα τοπικ του Αμαρουσιου μετα απο ενα καζο ή να ειρωνευτω.Εσυ γιατι μπηκες στο τοπικ του Αρη κ αναφερθηκες απο εκει(στον Vas) οτι βγηκαμε Ευρωλιγκα κλπ; Αν αυτο δεν ειναι προκλητικο τοτε τι ειναι;

Εγω προσωπικα δε μπορω να σου απαγορευσω να ποσταρεις,κ να σου πω την αληθεια δε θελω κιολας γιατι εδω ειναι forum κ ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει τη γνωμη του,αλλα λιγος σεβασμος δε θα εβλαπτε.
Δηλαδη μετα απο καθε νικη εγω θα πρεπει να μπαινω στο subforum της αντιπαλου κ να κραζω;

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω τη νοοτροπια σου.Κ στο λεω κ παλι.Αυτο που εχει να επιδειξει το Μαρουσι ειναι ενα champion's cup κ τους δικους μας αποκλεισμους.Συγχαρητηρια για το παλμαρε σου.
Ειλικρινα ζητω συγγνωμη απο τους υπολοιπους γιατι καταντησε κουραστικο.
Τελος απο εμενα guys.
Το μονο που θελω τωρα ειναι να βγει η Αρειαναρα κ να παρει αυτο που της αναλογει.
Ας μαθουμε απο τα λαθη μας,που ειναι τεραστια κ ας εκμεταλλευτουμε αυτην την ευκαιρια που μας δινεται. wav.gif
thrylos7
QUOTE
Σιχαινομαι οταν η πολιτικη ορθοτητα των αποψεων υποτιμα τη λογικη.


Εμένα πάλι η λογική είναι η αγαπημένη μου... απλά πάντα θα υπολείπεται της παρατήρησης. wink.gif

QUOTE
για εναν παικτη που δεν εχει δωσει ποτε του δικαιωματα,δεν εχει παραπονεθει για χρονο συμμετοχης,δεν εχει κατηγορηθει ποτε για κακη εξωγηπεδικη ζωη,ξαφνου μας προκυπτει παραμονες του κρισιμοτερου αγωνα της χρονιας γκομενιαρης και παρτακιας.


Ούτε πουλημένος είχε χαρακτηριστεί... Πώς προκύπτει κι αυτό λοιπόν, δίχως την παραμικρή ένδειξη; Δε θα το 'λεγα λογική αυτό.


Τα όποια δεδομένα υπάρχουν κατευθύνουν προς τα εκεί. Το γόνατο προφανώς είναι απλώς η επίσημη (και η πολιτικά ορθή) εξήγηση της κατάστασης. Δίνω μικρότερη πιθανότητα να ισχύει ακόμη κι από το δικό σου σενάριο.

Ούτως ή άλλως, ακόμη και ο χειρότερος και ο πιο διεφθαρμένος χαρακτήρας να ήταν, μετά το ματς δεν είδαμε τον Βωβό να καίγεται και να πανηγυρίζει έξαλλα την κατάκτηση της τρίτης θέσης. Εδώ δεν ήξερε και δεν ξέρει τι θα γίνει με την ομάδα του, η οποία την επόμενη μέρα ήταν στα πρόθυρα της αγωνιστικής διάλυσης, το λάδωμα του Ράιτ θα τον απασχολούσε; Αυτό είναι λογική.
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 8 2009, 18:01 ) *
Εσυ ακομη βλεπεις διαιτησια.Τελος παντων.Δικαιωμα σου να βλεπεις οοοοοοτι θες εσυ!Αυτοκτονια ειναι οταν εισαι 11 ποντους μπροστα κ στο τελος χανεις.Μπορει να ειναι κ η μαγκια που λες εσυ.Δεκτο!Σας καναμε μαγκες!Αλλα αυτο που σου ειπα πριν περι αδικιας κ αξιας εξακολουθεις να μην το καταλαβαινεις.
Γιατι ειναι αδικο κατι που βγαινει με κληρωση;Κ στην τελικη θα παιξεις Θεσσαλονικη εκτος,οχι Λετονια η Βελγιο.Γιατι αδικο να πρεπει να με ξανακερδισεις(θα δουμε) για να παρεις αυτο που αξιζεις;Σου ειπα κ πριν οτι αν αξιζει καποιος κατι ασε τους αλλους να το πουν,μην το λες εσυ.
Επισης,αυτα περι αλλαζονειας κλπ τα ακουω βερεσε.Ειλικρινα.Εχω την εντυπωση πως απο τοτε που πηραμε την wild card ασχολειστε μονο με τον Αρη.Κ με μια δοση ειρωνειας.Εγω δεν μπηκα ποτε να ποσταρω στα τοπικ του Αμαρουσιου μετα απο ενα καζο ή να ειρωνευτω.Εσυ γιατι μπηκες στο τοπικ του Αρη κ αναφερθηκες απο εκει(στον Vas) οτι βγηκαμε Ευρωλιγκα κλπ; Αν αυτο δεν ειναι προκλητικο τοτε τι ειναι;

Εγω προσωπικα δε μπορω να σου απαγορευσω να ποσταρεις,κ να σου πω την αληθεια δε θελω κιολας γιατι εδω ειναι forum κ ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει τη γνωμη του,αλλα λιγος σεβασμος δε θα εβλαπτε.
Δηλαδη μετα απο καθε νικη εγω θα πρεπει να μπαινω στο subforum της αντιπαλου κ να κραζω;

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω τη νοοτροπια σου.Κ στο λεω κ παλι.Αυτο που εχει να επιδειξει το Μαρουσι ειναι ενα champion's cup κ τους δικους μας αποκλεισμους.Συγχαρητηρια για το παλμαρε σου.
Ειλικρινα ζητω συγγνωμη απο τους υπολοιπους γιατι καταντησε κουραστικο.
Τελος απο εμενα guys.
Το μονο που θελω τωρα ειναι να βγει η Αρειαναρα κ να παρει αυτο που της αναλογει.
Ας μαθουμε απο τα λαθη μας,που ειναι τεραστια κ ας εκμεταλλευτουμε αυτην την ευκαιρια που μας δινεται. wav.gif

1 Σαπορτα ειναι μαθε λιγο ιστορια εσυ πηρες το τσαμπιονς καπ που στο κανε δωρο ο βασιλακοπουλος δινοντας σου το φαιναλ 4.Το Μαρουσι τα τελευταια 8 χρονια λοιπον εχει παρει 1 σαπορτα εχει παιξει σε ενα τελικο φελ εχει παιξει σε 3 φαιναλ 4 κυπελλου(2 τελικους),σε εναν τελικο πρωταθληματος,σε εναν ημιτελικο κορατς και ειναι σταθερα στην τετραδα του πρωταθληματος..Με λιγα λογια ειναι η καλυτερη ομαδα μετα τους 2 αιωνιους..Η περσινη ομαδα του Αμαρουσιου ηταν καλυτερη απο τον αρη των μισθοφορων και εν τελει αυτο φανηκε.Το Μαρουσι ειχε ελληνικο κορμο ωρηκε την ταυτοτητα του απο το τελος του πρωτου γυρου και παροτι οι παικτες ηταν απληρωτοι 6 μηνες καταφεραν κοντρα σε ολα και βγηκαν ευρωλιγκα..Αρα αυτη η ομαδα το αξιζει..Ακομα αν δεν ηταν το λαμογιο ο Μπερτομεου να σου δωσει ελευθερη καρτα δεν θα μιλαγαμε τωρα..Εγω ειπα μακαρι να περασουν και οι 2 εσεις μιλαγατε για εκδικηση(οχι ολοι..εσυ και μερικοι αλλοι 68.gif )
danibra
για το θεμα του ραιτ που λετε,ειχα ακουσει ,νομιζω απο την ερα σπορ, οτι ο παικτης εκανε τσαλιμακια γιατι ειχαν καθυστερησει να τον πληρωσουν.Παντως,για μενα η σταση του ραιτ ηταν ανεπιτρεπτη οτι και να ειχε γινει :δεν μπορεις να εμφανιζεσαι στο ματς που κρινεται ολη η χρονια 30 λεπτα πριν τον αγωνα.....
scales84
κοιμηθηκε ο θεος γτ το τριποντο του καιμακογλου απο το οποιο ξεκιναει η αντεπιθεση μπαινει μια φορα...αυτοκτονησαμε γιατι ημασταν 11 ποντους μπροστα και ειναι ανεπιτρεπτο να χασουμε..γκρινιαζεις για κατι που πλεον εγινει...με την λογικη αυτη ν αρχιθσω να γκρινιαζω εγω που χει αλλαξει τοσα χρονια το συστημα διεξαγωγης του πρωταθληματος και δεν μετρανε και οι νικες της κανονικης σεζον που σε ειχα 2-0 ηδη...Δεν θυμαμαι να γκρινιαξες ποτε που δεν επαιξες ευρωλιγκα οταν πηγες τελικο κι επαιξε ο 8ος ολυμπιακος..τωρα τι σ ενοχλει?στο φιναλε εχεις την ευκαιρια σου..αν μας θεωρεις τοσο πελατες ειχες την καλυτερη δυνατη κληρωση...μηπως ομως φοβασαι?γτ ξερεις οτι το λογικο ειναι ν αποκλειστεις?μηπως βλεπεις εσυ τα φαντασματα του 2005 να ξυπνανε?λεω εγω τωρα....
The Admiral
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 18:09 ) *
Εμένα πάλι η λογική είναι η αγαπημένη μου... απλά πάντα θα υπολείπεται της παρατήρησης. wink.gif



A,ναι?Και για πες μου παρατηρητικε μου φιλε τι λεει η επιστημη της παρατηρησης οταν αλλα υποστηριζει ο ενας και αλλα ο αλλος?Και επισης εχω καποιο ιδιαιτερο λογο να πιστεψω αυτα που λες εσυ (οτι ηταν ξενυχτης) και οχι οτι αρνηθηκε να παιξει?





QUOTE
Ούτε πουλημένος είχε χαρακτηριστεί... Πώς προκύπτει κι αυτό λοιπόν, δίχως την παραμικρή ένδειξη; Δε θα το 'λεγα λογική αυτό.


Απο πουθενα δεν προκυπτει.Μια υποθεση ειναι που θα μπορουσε να την κανει καποιος καχυποπτος μπροστα σε μια μπερδεμενη κατασταση.Τις λεξεις "πουλημενος" και "λαδωμα" δεν τις χρησιμοποιησα καν,αλλα εσυ και ο Vas.Μηπως λοιπον ηταν και στα δικα σας μυαλα αυτα τα πραγματα που γινονται αλλα δε λεγονται?


QUOTE
Τα όποια δεδομένα υπάρχουν κατευθύνουν προς τα εκεί. Το γόνατο προφανώς είναι απλώς η επίσημη (και η πολιτικά ορθή) εξήγηση της κατάστασης. Δίνω μικρότερη πιθανότητα να ισχύει ακόμη κι από το δικό σου σενάριο.


Εντελως προσωπικη αποψη.Για μενα ειναι σα να μην τη διατυπωσες καν.

QUOTE
Ούτως ή άλλως, ακόμη και ο χειρότερος και ο πιο διεφθαρμένος χαρακτήρας να ήταν, μετά το ματς δεν είδαμε τον Βωβό να καίγεται και να πανηγυρίζει έξαλλα την κατάκτηση της τρίτης θέσης. Εδώ δεν ήξερε και δεν ξέρει τι θα γίνει με την ομάδα του, η οποία την επόμενη μέρα ήταν στα πρόθυρα της αγωνιστικής διάλυσης, το λάδωμα του Ράιτ θα τον απασχολούσε; Αυτό είναι λογική.


Ελα σε παρακαλω.Ποιος βγηκε πρωτος να κανει θεμα με επισημες ανακοινωσεις για τη διαιτησια που κατεσφαξε το Μαρουσι.Ποιος απειλουσε πριν χρονια με μηνυσεις και οτι θα αποχωρουσε απο το μπασκετ επειδη ηταν να βγει το Μαρουσι Ευρωλιγκα (με μυστικο εγγραφο της Ευρωλιγκας) και ας εχασε καθαρα στο γηπεδο απο τον Αρη.Θα μου πεις τωρα εσυ για τυπους σαν το Βωβο που ενα κανουν και κρυβουν δεκα απο πισω του ή για παραγοντες σαν τον Ελληνιαδη.Εχω μεινει εκθαμβος απο την ακεραιοτητα και τις προθεσεις της διοικησης του Αμαρουσιου τοσα χρονια.

YΓ.Επισης δεν ξερω ποσο κακος και διεφθαρμενος χαρακτηρας ειναι ο Ραιτ,δεν κοιμαμαι μαζι του.Οπως φανηκε ομως,και εφοσον αληθευει αυτο που σημειωσε ο danibra,ενα θεμα με τα χρηματα το εχει rolleyes.gif ...Οπως και με τον επαγγελματισμο του.
mono maroussi
Φυσικα και με ενοχλουσε τοτε για αυτο και λεω οτι μας το χρωσταει η ιστορια..Εσενα ξυπνανε μνημες περσινες και φετινες.Εφιαλτες εβλεπες με το Μαρουσι μεχρι τωρα.Με τον Ματσον δεν πας πουθενα ειναι ο ανθρωπος που ριξε την φορτιτουτο.Παλι τις δηλωσεις αρχισαν οι δικοι σας..Πραγματικα αν χασετε δεν θα σας χωραει η γη αυτη τη φορα..
scales84
ο ματζον ειναι ο ανθρωπος που πεταξε εξω το μαρουσι με προπονητη τον γιαννακη με μειονεκτημα εδρας...ο ματζον ως μαρουσι σε εχει πελατη...σε συνολο νικων...δεν μπορει να κανει κατι αν ο αργυροπουλος κι ο κλαρκ την ειδανε κομπι και σας δωσανε το ματς...ο ματσον με λιγοτερα λεφτα απο την ομαδα σου εχασε απο το πουθενα την τριτη θεση και πριν 2 χρονια βγηκε 2ος πανω απο τον ολυμπιακο των αγγελοπουλων κι εχασε ξανα στις λεπτομερειες...και στο φιναλε..ποιον προπονητη πηρες?τον μπαρτζωκα..ελεος δλδ...

σταματαω ν ασχολουμαι...ΕΙΜΑΙ ΑΡΗΣ κι εισαι μαρουσι...αυτο τα λεει ολα..αν δεν υπηρχαμε εμεις θα βλεπες χαντμπολ τωρα...καταλαβε το
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Jul 8 2009, 18:17 ) *
1 Σαπορτα ειναι μαθε λιγο ιστορια εσυ πηρες το τσαμπιονς καπ που στο κανε δωρο ο βασιλακοπουλος δινοντας σου το φαιναλ 4.Το Μαρουσι τα τελευταια 8 χρονια λοιπον εχει παρει 1 σαπορτα εχει παιξει σε ενα τελικο φελ εχει παιξει σε 3 φαιναλ 4 κυπελλου(2 τελικους),σε εναν τελικο πρωταθληματος,σε εναν ημιτελικο κορατς και ειναι σταθερα στην τετραδα του πρωταθληματος..Με λιγα λογια ειναι η καλυτερη ομαδα μετα τους 2 αιωνιους..Η περσινη ομαδα του Αμαρουσιου ηταν καλυτερη απο τον αρη των μισθοφορων και εν τελει αυτο φανηκε.Το Μαρουσι ειχε ελληνικο κορμο ωρηκε την ταυτοτητα του απο το τελος του πρωτου γυρου και παροτι οι παικτες ηταν απληρωτοι 6 μηνες καταφεραν κοντρα σε ολα και βγηκαν ευρωλιγκα..Αρα αυτη η ομαδα το αξιζει..Ακομα αν δεν ηταν το λαμογιο ο Μπερτομεου να σου δωσει ελευθερη καρτα δεν θα μιλαγαμε τωρα..Εγω ειπα μακαρι να περασουν και οι 2 εσεις μιλαγατε για εκδικηση(οχι ολοι..εσυ και μερικοι αλλοι 68.gif )

Οτι πεις κουκλε μου...σου χαλαω εγω χατιρι; biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .
Οοοοοοτι θες εσυ.Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου καλε!
Κ ευτυχως που ξερεις εσυ απο ιστορια.Ευτυχως που εισαι κ εσυ κ με μαθαινεις κ κατι!
thrylos7
Προφανώς δε συνεχίζει κανείς το οπαδικό.

1 foul σε scales και exploited.
Vas
QUOTE(scales84 @ Jul 8 2009, 19:03 ) *
ο ματζον ειναι ο ανθρωπος που πεταξε εξω το μαρουσι με προπονητη τον γιαννακη με μειονεκτημα εδρας...ο ματζον ως μαρουσι σε εχει πελατη...σε συνολο νικων...δεν μπορει να κανει κατι αν ο αργυροπουλος κι ο κλαρκ την ειδανε κομπι και σας δωσανε το ματς...ο ματσον με λιγοτερα λεφτα απο την ομαδα σου εχασε απο το πουθενα την τριτη θεση και πριν 2 χρονια βγηκε 2ος πανω απο τον ολυμπιακο των αγγελοπουλων κι εχασε ξανα στις λεπτομερειες...και στο φιναλε..ποιον προπονητη πηρες?τον μπαρτζωκα..ελεος δλδ...

σταματαω ν ασχολουμαι...ΕΙΜΑΙ ΑΡΗΣ κι εισαι μαρουσι...αυτο τα λεει ολα..αν δεν υπηρχαμε εμεις θα βλεπες χαντμπολ τωρα...καταλαβε το


1. φίλε το ότι βλέπουμε μπάσκετ και όχι χαντμπολ το οφείλουμε στον πανεμεγιστοΝικο Γκάλη. Αν δεν υπήρχε αυτός ούτε το 87 θα υπήρχε ούτε τα 3 final 4 που πήγατε. Τελεία και παύλα. έτυχε να παίζει στον αρη.

2. Θα σου στείλω σε λινκ πόσα ποστ είχατε γράψει όλοι οι φίλαθλοι του άρη (πριν την 1η ιουλίου) ότι θα θέλατε να φύγει ο Μανσον. Μην τα γυρνάτε τώρα μονο και μονο για να μας πάτε κόντρα.


3. Ο θεός ροχάληζε όταν έβαλε τρίποντο ο Στακ το 2005 69.gif

4. Αντε καλά παιχνίδια να έχουμε!! smiley.gif (χαχαχα)


ΥΓ. Thryle7 ηρέμησε :-PPPP
celtic_pride
"Eίμαστε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα" smiley.gif ....

Να πω και εγώ το οφ-τόπικ μου?

"Φερτε πίσω τον Τζέρυ ρεεε....." Ευχαριστώ.. biggrin.gif

P.S. 1. Μήπως, λέω μήπως, η ΚΑΕ να κάνει πρόταση στον Σούλη να έρθει ως ασίσταντ στα 2 ματς με Μαρούσι? Πάντως, άμα περάσουμε τον "κακό μας δαίμονα", δεν με νοιάζει τίποτα.. Βουρ για Παρίσι.. biggrin.gif biggrin.gif

P.S. 2. Tα χαιρετίσματα μου σε όσους δημοσιογράφους (της Θεσ/νίκης) βλέπουνε το φόρουμ!!.. biggrin.gif (Eπειδή αναφέρθηκε παραπάνω.. )

P.S.3. Oλοι Διαρκείας....
mono maroussi
QUOTE(Vas @ Jul 8 2009, 19:13 ) *
1. φίλε το ότι βλέπουμε μπάσκετ και όχι χαντμπολ το οφείλουμε στον πανεμεγιστοΝικο Γκάλη. Αν δεν υπήρχε αυτός ούτε το 87 θα υπήρχε ούτε τα 3 final 4 που πήγατε. Τελεία και παύλα. έτυχε να παίζει στον αρη.

2. Θα σου στείλω σε λινκ πόσα ποστ είχατε γράψει όλοι οι φίλαθλοι του άρη (πριν την 1η ιουλίου) ότι θα θέλατε να φύγει ο Μανσον. Μην τα γυρνάτε τώρα μονο και μονο για να μας πάτε κόντρα.


3. Ο θεός ροχάληζε όταν έβαλε τρίποντο ο Στακ το 2005 69.gif

4. Αντε καλά παιχνίδια να έχουμε!! smiley.gif (χαχαχα)


ΥΓ. Thryle7 ηρέμησε :-PPPP

Που να φτασουν και οι μερες για τα ματς..φαντασου τι εχει να γινει..χαχα.Το πουλμανακι για βορρα ετοιμαζετε απο τωρα οποιος μαρουσιωτης προλαβει προλαβε icon_drunk.gif

QUOTE(scales84 @ Jul 8 2009, 19:03 ) *
ο ματζον ειναι ο ανθρωπος που πεταξε εξω το μαρουσι με προπονητη τον γιαννακη με μειονεκτημα εδρας...ο ματζον ως μαρουσι σε εχει πελατη...σε συνολο νικων...δεν μπορει να κανει κατι αν ο αργυροπουλος κι ο κλαρκ την ειδανε κομπι και σας δωσανε το ματς...ο ματσον με λιγοτερα λεφτα απο την ομαδα σου εχασε απο το πουθενα την τριτη θεση και πριν 2 χρονια βγηκε 2ος πανω απο τον ολυμπιακο των αγγελοπουλων κι εχασε ξανα στις λεπτομερειες...και στο φιναλε..ποιον προπονητη πηρες?τον μπαρτζωκα..ελεος δλδ...

σταματαω ν ασχολουμαι...ΕΙΜΑΙ ΑΡΗΣ κι εισαι μαρουσι...αυτο τα λεει ολα..αν δεν υπηρχαμε εμεις θα βλεπες χαντμπολ τωρα...καταλαβε το

Το Μαρουσι επαιζε α εθνικη απο το 60 δεν χρειαζοταν εσενα..Απο τις πιο παλιες ομαδες στην αθηνα ειναι και ειχε και εδρα κολαση για οσους θυμουνται..Ειμαι Μαρουσι και ειναι τιμη μου και καμαρι μου μακαρι και οι αλλοι να στηριζαν τις πολεις τους icon_drunk.gif .Μην παρεκτρεπεστε ομως μιλαμε πολιτισμενα εδω.Παω να πιω ενα ποτακι με την κοπελα μου και επανερχομαι το βραδυ icon_drunk.gif .Μαρουσαρα σας λεω δεν εχω τα μυαλα μου
celtic_pride
Ξεκολλάτε ρε...... Τι να λέμε τώρα? Από οτι φαίνεται εδω πέρα είμαστε (όχι όλοι) ΑΡΗΣ και (όλοι) δεν είμαστε καλά....... smiley.gif

Φίλοι Vas και mono_maroussi η σύμβαση της ΚΑΕ Αμαρουσίου (Starbucks, Coffe.. Tι είναι αυτό που έχετε..) με τους... Ghostbusters, έληξε στις 3 Ιουνίου 2009.. Το φαντασματάκι του Παλέ ετοιμάζεται για μεγάλα πράγματα... wink.gif
thrylos7
QUOTE
A,ναι?Και για πες μου παρατηρητικε μου φιλε τι λεει η επιστημη της παρατηρησης οταν αλλα υποστηριζει ο ενας και αλλα ο αλλος?Και επισης εχω καποιο ιδιαιτερο λογο να πιστεψω αυτα που λες εσυ (οτι ηταν ξενυχτης) και οχι οτι αρνηθηκε να παιξει?


QUOTE
Επισης δεν ξερω ποσο κακος και διεφθαρμενος χαρακτηρας ειναι ο Ραιτ,δεν κοιμαμαι μαζι του.Οπως φανηκε ομως,και εφοσον αληθευει αυτο που σημειωσε ο danibra,ενα θεμα με τα χρηματα το εχει rolleyes.gif ...Οπως και με τον επαγγελματισμο του.


Καμιά επιστήμη...

Δε με νοιάζει τι υποστηρίζει ο άλλος, αλλά ο ένας, αυτός που βρέθηκε στο γήπεδο..

Η παρατήρηση αναφέρεται σ' αυτούς που έτυχε να έρχονται στο γήπεδο την ίδια στιγμή με τον Ράιτ...

Προφανώς, μπορεί να αρνήθηκε και ο ίδιος να παίξει για τους χ, y λόγους. Αλλά δεν είναι αυτός υπεύθυνος να πάρει την απόφαση. Αν ήθελε ο Ματσόν, τον έβαζε μέσα στον παρκέ, ότι κι αν είχε κάνει ο άλλος, όποια αντίδραση κι αν είχε, όποιον σκοπό κι αν είχε, απλά πράγματα.


QUOTE
Τις λεξεις "πουλημενος" και "λαδωμα" δεν τις χρησιμοποιησα καν,αλλα εσυ και ο Vas.Μηπως λοιπον ηταν και στα δικα σας μυαλα αυτα τα πραγματα που γινονται αλλα δε λεγονται?


Τις υποννόησες ξεκάθαρα... Εφόσον σχολιάσαμε την υπόθεσή σου, λογικό να τις χρησιμοποιήσουμε.. Μην κάνουμε σαν μικρά παιδιά τώρα.


QUOTE
Εντελως προσωπικη αποψη.Για μενα ειναι σα να μην τη διατυπωσες καν.


Ποια απ' όλες; Ο τραυματισμός;

Προφανώς θα ξέρεις ότι ο Ράιτ έκανε ζέσταμα στο ημίχρονο...

QUOTE
Ελα σε παρακαλω.Ποιος βγηκε πρωτος να κανει θεμα με επισημες ανακοινωσεις για τη διαιτησια που κατεσφαξε το Μαρουσι.Ποιος απειλουσε πριν χρονια με μηνυσεις και οτι θα αποχωρουσε απο το μπασκετ επειδη ηταν να βγει το Μαρουσι Ευρωλιγκα (με μυστικο εγγραφο της Ευρωλιγκας) και ας εχασε καθαρα στο γηπεδο απο τον Αρη.Θα μου πεις τωρα εσυ για τυπους σαν το Βωβο που ενα κανουν και κρυβουν δεκα απο πισω του ή για παραγοντες σαν τον Ελληνιαδη.Εχω μεινει εκθαμβος απο την ακεραιοτητα και τις προθεσεις της διοικησης του Αμαρουσιου τοσα χρονια.


Ωραία όλα αυτά, αλλά που κολλάνε μ' αυτό που ανέφερα; Δεν έκανα καμιά νύξη για την ακεραιότητα της διοίκησης του Αμαρουσίου κι ούτε μ' ενδιαφέρει για το συγκεκριμένο θέμα. Ανέφερα ένα σκεπτικό, σύμφωνα με το οποίο, το τελευταίο πράγμα που θα ένοιαζε τον Βωβό το προηγούμενο βράδυ ήταν να λαδώσει τον Ράιτ και τον κάθε Ράιτ. Ειδικότερα, όταν υπάρχει κίνδυνος (όπως σε κάθε τέτοια περίπτωση) ο παίκτης ν' αντιδράσει αντίθετα από αυτό που περιμένει ο άλλος (άρα να κάνει καταγγελία) και όλη η προσπάθεια του προέδρου και της ομάδας να καταστραφεί πριν τη σημαντικότερη βραδιά της... Δε γίνονται αυτά τα πράγματα.
Vas
QUOTE(celtic_pride @ Jul 8 2009, 19:29 ) *
Ξεκολλάτε ρε...... Τι να λέμε τώρα? Από οτι φαίνεται εδω πέρα είμαστε (όχι όλοι) ΑΡΗΣ και (όλοι) δεν είμαστε καλά....... smiley.gif

Φίλοι Vas και mono_maroussi η σύμβαση της ΚΑΕ Αμαρουσίου (Starbucks, Coffe.. Tι είναι αυτό που έχετε..) με τους... Ghostbusters, έληξε στις 3 Ιουνίου 2009.. Το φαντασματάκι του Παλέ ετοιμάζεται για μεγάλα πράγματα... wink.gif



Ρε ποια φαντάσματα!;

Θα τα ξορκισουμε και αυτά
Μαρούσι και δεν είμαι καλαααα icon_drunk.gif


ΥΓ Εν τω μεταξύ ο καθένας γράφει το μακρύ και το κοντό του και ο ADMIRAL με το THRYLO7 σκοτωνοντε!!! ΘΡΥΛΕ ΕΙΣΑΙ BAN ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!
scales84
μπραβο θρυλε..εμεις φαγαμε φαουλ κι αυτος που προκαλεσε πρωτος παει για ποτακι...και στο φιναλε δεν ειπα τπτ ουτε προκαλεσα,ουτε ειρωνευτηκα...οπως αλλοι...

το τριποντο του στακ βας ηταν ενα εντελως ξερμαρκαριστο σουτ..του κωστακη ενα τουβλο λογω πιεσης χρονου και διαφορας...μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα..ο γκαλης δλδ ξυπνησε μια μερα και ειπε που να παω να παιξω?ας παω στον αρη να χουν να λενε κι αυτοικατι μετα απο μερικα χρονια...τι αλλο θ ακουσω..ο νεοπλουτισμος θα μας φαει σ αυτη τη χωρα..και δεν λεω και μια αλλη παροιμια γιατι θα αποβληθω εντελως....αλλα απλα ελεος...θελετε πολλα ψωμια και πολλους ποκλεισμους για να γινετε αρης..Ουτε ο ολυμπιακος δεν μπορει να μιλησει στον αρη σε θεματα ιστοριας..ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
Vas
QUOTE(scales84 @ Jul 8 2009, 19:37 ) *
μπραβο θρυλε..εμεις φαγαμε φαουλ κι αυτος που προκαλεσε πρωτος παει για ποτακι...και στο φιναλε δεν ειπα τπτ ουτε προκαλεσα,ουτε ειρωνευτηκα...οπως αλλοι...

το τριποντο του στακ βας ηταν ενα εντελως ξερμαρκαριστο σουτ..του κωστακη ενα τουβλο λογω πιεσης χρονου και διαφορας...μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα..ο γκαλης δλδ ξυπνησε μια μερα και ειπε που να παω να παιξω?ας παω στον αρη να χουν να λενε κι αυτοικατι μετα απο μερικα χρονια...τι αλλο θ ακουσω..ο νεοπλουτισμος θα μας φαει σ αυτη τη χωρα..και δεν λεω και μια αλλη παροιμια γιατι θα αποβληθω εντελως....αλλα απλα ελεος...θελετε πολλα ψωμια και πολλους ποκλεισμους για να γινετε αρης..Ουτε ο ολυμπιακος δεν μπορει να μιλησει στον αρη σε θεματα ιστοριας..ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ



Δεν θα γίνουμε ποτέ Άρης. Οντως. Τον άρη τον έβλεπε όλη η Ελλάδα. Αλλά δεν θα ξαναυπάρξει και ποτέ ξανά τέτοιος Αρης... οι καιροι άλλαξαν, όλα έγιναν επαγγελματικά χάθηκε αυτός ο ρομαντισμος που πρόλαβα για λιγο όταν έπεζε το Μαρούσι Α2 και Β.

Ξέρεις κάτι, όταν ημουν μικρουλης έλεγα και εγώ, ότι στο Μπάσκετ είμαι Αρης.... απλά μεγάλωσα και γουστάρω πιο πολύ Μαρούσι τώρα γιατί είναι καλύτερη ομάδα.... (πως να το κάνουμε...;;) rolleyes.gif
The Admiral
Παντως το πιο απογοητευτικο απο ολα δεν ειναι μονο οτι μεθοδευσαν να φυγει η μια ελληνικη ομαδα νωρις νωρις,αλλα και στην απιθανη περιπτωση που περασει στον ομιλο,ετυχε στον πιο δυσκολο απο τους 4.Μπραβο.Τι αλλο μενει?Να βαλουν την ελληνικη ομαδα να παιζει με 4 αντι 5?

@ thrylos7

Δε νομιζω οτι εχει νοημα να συνεχισουμε την κουβεντα,δεν μπορουμε να επικοινωνησουμε,τουλαχιστο σε αυτο το θεμα.Παντως πανω που ειχα ( ή μαλλον θα ηθελα) αρχισει να πιστευω πιο πολυ το σεναριο του Danibra οτι ολα αυτα τα εκανε επειδη δεν πληρωνοταν,η δικη σου αποψη οτι ο παικτης ηταν υγιης,αλλα ρεμαλος και ξενυχτης με κανει να στρεφομαι παλι στην αρχικη μου υποψια,πραγμα που δε με διασκεδαζει καθολου.
thrylos7
QUOTE
ΥΓ Εν τω μεταξύ ο καθένας γράφει το μακρύ και το κοντό του και ο ADMIRAL με το THRYLO7 σκοτωνοντε!!! ΘΡΥΛΕ ΕΙΣΑΙ BAN ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!


Αν ξέρεις να συζητάς και τις πιο αντίθετες απόψεις να έχεις με τον άλλο, μπορείς να συζητήσεις... Τα ουγκ τα αφήνουμε για την κόντρα των δύο τιτανοτεράστιων ομάδων που θ' αναμετρηθούν στον 1ο γύρο των προκριματικών της Ευρωλίγκας.

Βασικά, πλέον, δεν αφήνουμε ούτε τα ουγκ.

Και ήρεμα με το spam.

QUOTE
μπραβο θρυλε..εμεις φαγαμε φαουλ κι αυτος που προκαλεσε πρωτος παει για ποτακι...και στο φιναλε δεν ειπα τπτ ουτε προκαλεσα,ουτε ειρωνευτηκα...οπως αλλοι...


Δηλαδή αν δεν πήγαινε για ποτάκι θα ήταν οκ;

Μην περιμένεις ν' απαντήσω σοβαρά σε κάτι που παραβιάζει εκ προοιμίου κανονισμό του forum (δημόσια κριτική σε moderator).

Πέρα από το γεγονός ότι συνεχίζεις στο ίδιο μοτίβο που είπαμε να σταματήσει... Κι όχι μόνο εσύ βέβαια.







Paris87
QUOTE(Vas @ Jul 8 2009, 19:44 ) *
Δεν θα γίνουμε ποτέ Άρης. Οντως. Τον άρη τον έβλεπε όλη η Ελλάδα. Αλλά δεν θα ξαναυπάρξει και ποτέ ξανά τέτοιος Αρης... οι καιροι άλλαξαν, όλα έγιναν επαγγελματικά χάθηκε αυτός ο ρομαντισμος που πρόλαβα για λιγο όταν έπεζε το Μαρούσι Α2 και Β.

Ξέρεις κάτι, όταν ημουν μικρουλης έλεγα και εγώ, ότι στο Μπάσκετ είμαι Αρης.... απλά μεγάλωσα και γουστάρω πιο πολύ Μαρούσι τώρα γιατί είναι καλύτερη ομάδα.... (πως να το κάνουμε...;;) rolleyes.gif

Ο Αρης ειναι καλυτερη ΟΜΑΔΑ γιατι για εμενα εστω ομαδα δεν νοειται να εχει δανεικους παιχτες...
Θα παει του χρονου στο Μαρουσι κανενας Ερτσενγκ,Τεοντοσιτς,Σερμαντινι και θα τρεχει ο Αρης να τους νικησει!!
Ομαδα ειναι αυτο? Για αυτο το Μαρουσι ειναι και τοσο ψηλα...Ο Αρης δεν εχει δανεικο κανενος και παραμενει εκει που ειναι χαρη στους οπαδους του και στο βαρος της φανελας
Vas
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 19:53 ) *
Δηλαδή αν δεν πήγαινε για ποτάκι θα ήταν οκ;

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Timemaster
πάντως το θέμα με τον Ράητ που το θίξατε...
έχει το εξής δεδομένα:

α) ο Ράητ ήταν για ένα μήνα απλήρωτος και έκανε επεισόδιο μέσα στα αποδυτήρια μερικές μέρες πριν από τον αγώνα
και στην τελευταία προπόνηση αποχώρησε.Ο μισθός του καταβλήθηκε κανονικά την ίδια μέρα σύμφωνα με τις εφημερίδες.
β) την ημέρα του αγώνα ήρθε στο γήπεδο μισή ώρα πριν να ξεκινήσει το παιχνίδι.
γ) ο Ματσόν τον κάλυψε μετά από τον αγώνα λέγοντας πως είχε πρόβλημα τραυματισμού.


αυτά όπως και να το κάνουμε είναι κατακριτέα για έναν επαγγελματία αθλητή!
και έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης.
ενώ μου άρεσε η στάση του Ματσόν που δεν έδωσε συνέχεια στο περιστατικό και το κράτησε όσο μπορούσε στα αποδυτήρια.

οι θεωρίες από την μεριά τους είναι:

1)ο παίχτης τα έπινε την προηγούμενη μέρα και πήγε στο γήπεδο με χανκοβερ
2)εκβίαζε την ομάδα για την καθυστέρηση πληρωμής του και για αυτό άργησε επίτηδες.
3)τα πήρε ώστε να μην παίξει!
4)ότι τραυματίστηκε στο γόνατο

το πρώτο το βρίσκω παράλογο και ατυχές μιας και η Θεσσαλονίκη θα είχε βουήξει και σίγουρα θα ήταν το πρώτο θέμα την επόμενη μέρα το ότι ήταν στα μπουζούκια ή όπου αλλού μεγεθύνοντας τα πράγματα...συν ότι δε φαινόταν καθόλου κομμάτια στο γήπεδο!

το δεύτερο το βρίσκω πιθανό μιας και ο παίχτης και κατά την διάρκεια που ήταν τραυματίας-γυμναζόταν κ.λ.π. και ο Άρης τον περίμενε είχε μια περίεργη στάση λες και έκανε χάρη στην ομάδα και ακόμα και πέρσι λεγόταν πως ήταν φιλοχρήματος κ.λ.π.

το τρίτο το θεωρώ απλά αστείο

ενώ θεωρώ πως ο τραυματισμός του ήταν ένα κόλπο του Ματσόν να κρατήσει όλο το θέμα στα αποδυτήρια!!!
μιας και ο παίχτης φαινόταν έτοιμος στο ημίχρονο που έκανε κανονικά ζέσταμα συν ότι σε ένα τέτοιο κρίσιμο παιχνίδι ένας μικροτραυματισμός θεωρείται αμελητέος και ο παίχτης χρησημοποιήται (έστω με ένεση)


όσο για τον Κλαρκ και τον Αργυρόπουλο είναι σίγουρο πως το στυλ παιχνιδιού είναι τέτοιο που δε μπορείς να τους προσάψεις κατηγορία για μειωμένη απόδοση κ.λ.π.



Vas
QUOTE(Paris87 @ Jul 8 2009, 20:00 ) *
Ο Αρης ειναι καλυτερη ΟΜΑΔΑ γιατι για εμενα εστω ομαδα δεν νοειται να εχει δανεικους παιχτες...
Θα παει του χρονου στο Μαρουσι κανενας Ερτσενγκ,Τεοντοσιτς,Σερμαντινι και θα τρεχει ο Αρης να τους νικησει!!
Ομαδα ειναι αυτο? Για αυτο το Μαρουσι ειναι και τοσο ψηλα...Ο Αρης δεν εχει δανεικο κανενος και παραμενει εκει που ειναι χαρη στους οπαδους του και στο βαρος της φανελας



εσύ τώρα τι αντιπροσωπεύεις; εσύ ομάδα έχεις ή πολυεθνική; O Πάο τι αντιπροσωπεύει; Αθλητική Ομάδα είναι;;
Με οργανωμένο στρατό να ακολουθεί, με τους προέδρους να μπουκάρουν, αθλητική ομάδα έχεις;;

το ότι ήρθε δανεικός ο Λουκάς σε πείραξε?? Δηλαδή τι αλλο θα ακούσω;;;
Paris87
QUOTE(Vas @ Jul 8 2009, 20:11 ) *
εσύ τώρα τι αντιπροσωπεύεις; εσύ ομάδα έχεις ή πολυεθνική; O Πάο τι αντιπροσωπεύει; Αθλητική Ομάδα είναι;;
Με οργανωμένο στρατό να ακολουθεί, με τους προέδρους να μπουκάρουν, αθλητική ομάδα έχεις;;

το ότι ήρθε δανεικός ο Λουκάς σε πείραξε?? Δηλαδή τι αλλο θα ακούσω;;;

Νομιζω πως εχω αθλητικη ομαδα,ναι...
Δεν ειπα οτι με πειραξε, ειπα την γνωμη μου, και επισης ειπα οτι ο Αρης δεν εχει δανεικους οπως εχει το Μαρουσι...
Απο οτι φενεται σε πειραξε ιδιαιτερα για αυτο και επιτιθεσαι...
Και επισης εδω ΟΛΑ θα τα ακουσεις, εισαι σε φορουμ...στο λεω πληροφοριακα!
thrylos7
Ήρεμα vas. Ήθελες και 2 μέρες ban για μένα... icon_blahblah.gif


QUOTE
Δε νομιζω οτι εχει νοημα να συνεχισουμε την κουβεντα,δεν μπορουμε να επικοινωνησουμε,τουλαχιστο σε αυτο το θεμα.Παντως πανω που ειχα ( ή μαλλον θα ηθελα) αρχισει να πιστευω πιο πολυ το σεναριο του Danibra οτι ολα αυτα τα εκανε επειδη δεν πληρωνοταν,η δικη σου αποψη οτι ο παικτης ηταν υγιης,αλλα ρεμαλος και ξενυχτης με κανει να στρεφομαι παλι στην αρχικη μου υποψια,πραγμα που δε με διασκεδαζει καθολου.


Καλά, δεν είπα ότι είναι και ο μεγαλύτερος ρέμαλος (αν και οι ξένοι, τουλάχιστον εδώ όσο ξέρω το συνηθίζουν)... Υπόθεση έκανα για τη συγκεκριμένη βραδιά. tongue.gif

Μπορεί καν να μη σχετίζονται η μη πληρωμή του με αυτό....

QUOTE
το πρώτο το βρίσκω παράλογο και ατυχές μιας και η Θεσσαλονίκη θα είχε βουήξει και σίγουρα θα ήταν το πρώτο θέμα την επόμενη μέρα το ότι ήταν στα μπουζούκια ή όπου αλλού μεγεθύνοντας τα πράγματα...συν ότι δε φαινόταν καθόλου κομμάτια στο γήπεδο!


Μα δεν είναι απαραίτητο κάποιος να μεθύσει για να ξυπνήσει αργά... tongue.gif

Timemaster
QUOTE(thrylos7 @ Jul 8 2009, 20:21 ) *
Μα δεν είναι απαραίτητο κάποιος να μεθύσει για να ξυπνήσει αργά... tongue.gif



φυσικά ο άνθρωπος μπορεί όλο το βράδυ να ικανοποιούσε τις ερωτικές του ανάγκες και να μη ξύπνησε...
αλλά επειδή μιλάμε για ξένο στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στη Θεσσαλονίκη συνήθως τέτοια παραπτώματα καθυστέρησης έχουν να κάνουν με μπουζούκια,ποτά,ιερόδουλες κ.λ.π.

έτσι άμα γινόταν κάτι τέτοιο την επόμενη μέρα δε θα μπορούσαν να το κρύψουν μιας και η πόλη είναι μικρή!
ενώ και η ώρα του αγώνα δεν ήταν πρωινής προπόνησης!
Vas
QUOTE(Paris87 @ Jul 8 2009, 20:16 ) *
Νομιζω πως εχω αθλητικη ομαδα,ναι...
Δεν ειπα οτι με πειραξε, ειπα την γνωμη μου, και επισης ειπα οτι ο Αρης δεν εχει δανεικους οπως εχει το Μαρουσι...
Απο οτι φενεται σε πειραξε ιδιαιτερα για αυτο και επιτιθεσαι...
Και επισης εδω ΟΛΑ θα τα ακουσεις, εισαι σε φορουμ...στο λεω πληροφοριακα!


ναι οκ. Με το σκεπτικό σου, ας πουμε ο Ολυμπιακός που έφερε το Λετο δεν είναι ομαδα.... Ο Πάοκ που έδωσε το σαλπιγκίδι για 3 άλλους δεν είναι ομάδα... η Αεκ που έχει πάρει τόσους δεν είναι ομάδα...
Το Ποστιγκα δανεικό δεν το είχατε από τη Πόρτο;;; ε δεν ειναι ομάδα αυτή...!!!


όπως λες, ολα θα τα ακούσουμε...
The Admiral
QUOTE(Paris87 @ Jul 8 2009, 20:00 ) *
Ο Αρης ειναι καλυτερη ΟΜΑΔΑ γιατι για εμενα εστω ομαδα δεν νοειται να εχει δανεικους παιχτες...
Θα παει του χρονου στο Μαρουσι κανενας Ερτσενγκ,Τεοντοσιτς,Σερμαντινι και θα τρεχει ο Αρης να τους νικησει!!
Ομαδα ειναι αυτο? Για αυτο το Μαρουσι ειναι και τοσο ψηλα...Ο Αρης δεν εχει δανεικο κανενος και παραμενει εκει που ειναι χαρη στους οπαδους του και στο βαρος της φανελας


Σωστη η παρατηρηση σου.Και παρολο τη σημαντικη ενισχυση που λαμβανει το Μαρουσι με τετοιους τροπους κατα καιρους,απο τον ΟΣΦΠ κυριως,53 ποντους διαφορα μαζεψε στο κεφαλι στους 3 ημιτελικους.Τουλαχιστο ο Αρης παλεψε καπως τον ΠΑΟ.Και ειχα προσωπικα εκτεθει οταν σε καποιο τοπικ του Ολυμπιακου ειχα εκτιμησει οτι το ζευγαρι ΟΣΦΠ-Μαρουσι θα ηταν πιο ισορροπημενο απο του ΠΑΟ-Αρη.Ποιος ξερει,μαλλον θα κανανε συντηρηση δυναμεων για τους μικρους τελικους με τον Αρη και τους βγηκε και σε καλο εν τελει....
thrylos7
Εντάξει ρε παιδιά για τον Ράιτ, αλλά όχι και για τον Ποστιγκα στο οφφ τοπικ του Άρη! tongue.gif

Μπορεί να ξενύχτησε και με το facebook, δεν το ξέρουμε! biggrin.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.