Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Διάφορα Θέματα Μπασκετικής Επικαιρότητας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Go Aris
Παιδιά εγώ φοβάμαι όχι τόσο την παραμονή του Ματσόν (που και εγώ τον συμπαθώ, άσχετα αν το μυαλό του κολλάει ορισμένες φορές), αλλά το κατά πόσο θα παραμείνει ίδιο/ανανεωθεί το ρόστερ μας από την καινούρια χρονιά. Γιατί κακά τα ψέματα, άμα δεν έχεις υλικό, τι να σου κάνει και ο προπονητής...
Yusaku
QUOTE(Go Aris @ Jun 5 2009, 13:59 ) *
Παιδιά εγώ φοβάμαι όχι τόσο την παραμονή του Ματσόν (που και εγώ τον συμπαθώ, άσχετα αν το μυαλό του κολλάει ορισμένες φορές), αλλά το κατά πόσο θα παραμείνει ίδιο/ανανεωθεί το ρόστερ μας από την καινούρια χρονιά. Γιατί κακά τα ψέματα, άμα δεν έχεις υλικό, τι να σου κάνει και ο προπονητής...


Συμφωνώ απόλυτα... χρειαζόμαστε αυτό το κάτι παραπάνω ώστε να ξεκολλήσουμε απο την μετριότητα...
Timemaster
QUOTE(Yusaku @ Jun 5 2009, 14:46 ) *
Συμφωνώ απόλυτα... χρειαζόμαστε αυτό το κάτι παραπάνω ώστε να ξεκολλήσουμε απο την μετριότητα...



δε θα διαφωνήσω χρειαζόμαστε και σε παίχτες!!!

το ταβάνι του Ματσόν είναι αυτό που είχαμε δει το δεύτερο χρόνο του στην Ελλάδα όπου με μια μέτρια ομάδα
έφτασε δεύτερος στο πρωτάθλημα στην κανονική περίοδο και στις λεπτομέρειες δεν πήγε στους 8 της Eυρολίγκα

παρόλα ταύτα δε μπορούμε να τον βγάλουμε άχρηστο ούτε και αν τον συγκρίνουμε με κάποιους άλλους στην Ελλάδα!!!

θα ήθελα έναν έλληνα ελπιδοφόρο όπως ο Σφαιρόπουλος κ.λ.π.
όπως και θα ήθελα και τον Μεσίνα αλλά δυστυχώς για τα οικονομικά δεδομένα του Άρη ο Ματσόν είναι πολύ καλός.

QUOTE(hagi @ Jun 5 2009, 12:39 ) *
Και τί σύστημα είναι αυτό ρε παιδιά..Θα τρελαθούμε τελείως..Ο προπονητής δηλαδή θα μιλάει μόνο για την άμυνα..Έλεος.Τότε τί τον έχουμε..Αν μείνει που έτσι φαίνεται νομίζω θα δούμε μία από τα ίδια.Τον συμπαθώ τον Ματσόν αλλά δεν μπορει στην επίθεση..Κάτι πρέπει να γίνει εκεί..



είναι το σύστημα του ράγκμπι....
και δε μου φαίνεται και τόσο άσχημο....
αρκεί να υπάρχει συνεννόηση ανάμεσα στους δύο!!!
The Admiral
Πολυ σουρεαλιστικο αυτο,ακομη και για τα ελληνικα δεδομενα icon_drunk.gif ...

Εγω παντως δεν πιστευω οτι ασχολειται ο Ματσον με την αμυνα και την ψυχολογια και ο Βετουλας με την επιθεση.Ο Ματσον ασχολειται με ολα,μαλλον οχι ιδιαιτερα επιτυχημενα.

Τελος παντων,πιθανοτατα μενει ο Ματσον,λογω προτερου εντιμου βιου θα του εδινα μια ακομη ευκαιρια.Το μεγαλυτερο του μεινοεκτημα ειναι η ψυχροτητα του.Ο Ζοτς γινεται μοβ και αρχιζει τα μπινελικια οταν δεν πανε τα πραγματα καλα.Ο δικος μας καθεται αταραχος,σαν αλλος Χερμπερτ.Νομιζω ειναι υπερβολικα ανετος.Ισως φταιει και η διοικηση για αυτο.Οποιοσδηποτε αλλος προπονητης δε θα πηγαινε καν στη συνεντευξη τυπου,αυτος μιλησε για λαθη της ομαδας και ανωτεροτητα του Αμαρουσιου (σωστα και τα δυο,αλλα το ματς το χασαμε απο βλακειες μας).


Τελος παντων,καλο θα ηταν καποιος να του υπενθυμισει που βρισκεται.Κρισιμη χρονια η επομενη.Κρινονται οι παραμονες Ματσον,Γιαννακη και Τεν Κατε,Αντωνιου laugh.gif .
thrylos7
QUOTE
Ο Ζοτς γινεται μοβ και αρχιζει τα μπινελικια οταν δεν πανε τα πραγματα καλα.Ο δικος μας καθεται αταραχος,σαν αλλος Χερμπερτ


Νο way... Αν έναν προπονητή θυμάμαι φέτος που να μην κάθεται ατάραχος, αυτός είναι ο Ματσόν... Οποιαδήποτε στιγμή κι αν έστρεφα τη φωτογραφική μου σ' αυτόν, θα είχα μια πολύ ενδιαφέρουσα/περίεργη φωτογραφία...

Αν τα πράγματα δεν πάνε γενικά καλά, οποιοσδήποτε σοβαρός προπονητής θα σκεφτεί τι φταίει και τι πρέπει ν' αλλάξει...
The Admiral
Ναι?Mονο ορισμενα παιχνιδια απο την τηλεοραση εχω δει φετος και απο οσο θυμαμαι οποτε πηγαινε η καμερα πανω του,φαινοταν γενικα κυριλε.

Το εκνευριστικο για μενα φετος ηταν οτι εδινε συνεχως συγχαρητηρια στους παικτες του χασουν-κερδισουν και η αισθηση πως δεν ειχε απολυτη συνειδηση του τι διακυβευοταν καθε φορα.
thrylos7
Ερασιτέχνες σκηνοθέτες, τί περιμένεις; tongue.gif

Εντάξει, δεν ήταν και 40 λεπτά πάνω κάτω. Στους παίκτες πάντως τα έψελνε συχνά, μέσα στο παιχνίδι... Για τους διαιτητές να μη μιλήσουμε. biggrin.gif

Τώρα μετά το παιχνίδι δεν ξέρω. Λογικό πάντως να μην υπήρχαν ιδιαίτερες ...καντηλιές, αφού τα ατυχή αποτελέσματα για την ομάδα φέτος ήταν λίγα (αν και σημαντικά, ειδικά το τελευταίο).
Timemaster
QUOTE(The Admiral @ Jun 5 2009, 17:58 ) *
Ναι?Mονο ορισμενα παιχνιδια απο την τηλεοραση εχω δει φετος και απο οσο θυμαμαι οποτε πηγαινε η καμερα πανω του,φαινοταν γενικα κυριλε.

Το εκνευριστικο για μενα φετος ηταν οτι εδινε συνεχως συγχαρητηρια στους παικτες του χασουν-κερδισουν και η αισθηση πως δεν ειχε απολυτη συνειδηση του τι διακυβευοταν καθε φορα.


τον αδικείς...
ακόμα και φέτος είναι από τους ποιο αγχωτικούς και νευρικούς προπονητές...
μπορεί ανά διαστήματα να κολλάει και να μη βλέπει το παιχνίδι...
αλλά ήρεμος, κυριλέ και χαλαρός δεν είναι ποτέ!!!



Υ.Γ. Δεν είπα πως ο Βετούλας ήταν αυτός που έκανε συνέχει τα σχέδια της επίθεσης...
αλλά όταν έδειχνε η κάμερα τον πάγκο κάποιες φορές αυτός ήταν που έδινε στα ταιμ αουτ τα συστήματα τα επιθετικά...
και όχι ο Ματσόν. Ενώ μερικές φορές το δήλωσαν και κάποιου ρεπόρτερ σε τηλεοπτικές μεταδόσεις!!!
σίγουρα όμως δεν είναι αυτός ο κανόνας.


QUOTE(thrylos7 @ Jun 5 2009, 18:06 ) *
Ερασιτέχνες σκηνοθέτες, τί περιμένεις; tongue.gif

Εντάξει, δεν ήταν και 40 λεπτά πάνω κάτω. Στους παίκτες πάντως τα έψελνε συχνά, μέσα στο παιχνίδι... Για τους διαιτητές να μη μιλήσουμε. biggrin.gif

Τώρα μετά το παιχνίδι δεν ξέρω. Λογικό πάντως να μην υπήρχαν ιδιαίτερες ...καντηλιές, αφού τα ατυχή αποτελέσματα για την ομάδα φέτος ήταν λίγα (αν και σημαντικά, ειδικά το τελευταίο).



Γενικά τα ατυχή αποτελέσματα ήταν τα ποιο κρίσιμα:
αγώνας κυπέλλου με τον Πανιώνιο και ήττα μέσα στο Ισραηλ και τώρα ήττα από το Μαρούσι...
αλλά σαν καλός προπονητής πρέπει να εμψυχώνει την ομάδα του και να μην αρχίζει να επιτήθετε σε κάθε τι ειδικά εκτός αποδυτηρίων.

Υ.Γ. Θρύλε ,αν επιτρέπετε, είσαι φωτογράφος γηπέδων;
thrylos7
Όχι, απλά απαθανατίζω την μπασκετική μαγεία, για τον εαυτό μου και τους απανταχού μπασκετικούς. biggrin.gif

Το παιχνίδι στο Ισραήλ δεν το είχα δει... και ακόμη είμαι με την απορία πώς κατάφεραν να χάσουν...
Timemaster
QUOTE(thrylos7 @ Jun 5 2009, 18:17 ) *
Όχι, απλά απαθανατίζω την μπασκετική μαγεία, για τον εαυτό μου και τους απανταχού μπασκετικούς. biggrin.gif

Το παιχνίδι στο Ισραήλ δεν το είχα δει... και ακόμη είμαι με την απορία πώς κατάφεραν να χάσουν...



με παραπλήσιο τρόπο όπως και την Τετάρτη!!!
μέτρια εμφάνιση σε όλο το παιχνίδι με την χειρότερη εμφάνηση στο δεύτερο δεκάλεπτο
και στα τελευταία λεπτά γιουρούσι μπας και γυρίσει!!!
mono maroussi
Πιθανος εμφυλιος?Το Μαρουσι στους δυνατους και ο αρης στους αδυνατους..Υπαρχει περιπτωση διασταυρωσης η θα χουμε κλειδαριθμο;
weirdo1977
υπαρχει , καλα θα ειναι biggrin.gif
Vas
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 3 2009, 21:39 ) *
υπαρχει , καλα θα ειναι biggrin.gif


Δεν βάζετε μυαλο.... shot.gif smiley.gif
weirdo1977
θα το θελα πολύ να είστε ανταγωνιστικοί k φέτος αλλα δυστυχώς... δεν θα υπάρχετε

αν k τώρα που το ξανασκέφτομαι θα προτιμούσα καμια καβαλα στο δικό σας περσινό επίπεδο smile.gif
Vas
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 3 2009, 21:54 ) *
θα το θελα πολύ να είστε ανταγωνιστικοί k φέτος αλλα δυστυχώς... δεν θα υπάρχετε


δεν θα υπάρχουμε ..... στην ίδια διοργάνωση....

πάλι eurocup ο Αρης... cool.gif
weirdo1977
τα ονειρα ειναι τσαμπα laugh.gif
Vas
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 3 2009, 21:59 ) *
τα ονειρα ειναι τσαμπα laugh.gif



για αυτό συνεχίζετε να κάνετε ... icon_wave.gif
weirdo1977
περα απο την πλακα μακάρι να περάσουμε k οι δυο smile.gif
mono maroussi
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 3 2009, 22:16 ) *
περα απο την πλακα μακάρι να περάσουμε k οι δυο smile.gif

μακαρι αλλα δυσκολο..αν διασταυρωθουμε καποιος παει ευροκαπ.. icon_drunk.gif
apkat
Kαλυτερα να μην περασει κανεις γιατι και οι 2 σακος του μποξ θα ειστε..!!! blech.gif blech.gif blech.gif

19.gif 19.gif 19.gif



(Μπηκα στο κλιμα της πλακας και ειπα να το συνεχισω..Μην παρεξηγηθει κανεις)
Timemaster
QUOTE(mono maroussi @ Jul 3 2009, 23:45 ) *
μακαρι αλλα δυσκολο..αν διασταυρωθουμε καποιος παει ευροκαπ.. icon_drunk.gif



όχι απαραίτητα...
για να πας Εurocup πρέπει να περάσεις τον πρώτο γύρο από ότι λένε...
μόνο δύο ομάδες θα πάνε!!!

QUOTE(apkat @ Jul 4 2009, 00:04 ) *
Kαλυτερα να μην περασει κανεις γιατι και οι 2 σακος του μποξ θα ειστε..!!! blech.gif blech.gif blech.gif

19.gif 19.gif 19.gif



(Μπηκα στο κλιμα της πλακας και ειπα να το συνεχισω..Μην παρεξηγηθει κανεις)


δε θυμάμαι πάντως να είμασταν και πολύ σαν σακος του μποξ τις δύο χρονιές!!!
μια χαρά περάσαμε τον πρώτο γύρω και αν ήμασταν λίγο ποιο προσεκτικοί θα περνούσαμε και τον επόμενο!!!
celtic_pride
H εκδίκηση είναι ενα πιάτο που τρώγεται κρύο φίλοι Μαρούσιωτες.....3η και φαρμακερή...

(Στο κλίμα του off-topic... icon_drunk.gif )

On-topic: Φήμες λένε ότι μπορεί με τη στήριξη από επιχειρηματίες που θα βρει ο Τζεβ το μπάτζετ να φτάσει περίπου 2εκ.. Βέβαια, οι εφημερίδες λένε ότι πολλοί ενδιαφέρονται για τα διαρκείας.. Αμά γίνει κανα θαύμα και φτάσουμε 3000, τότε θα έχουμε +600.000Ε περίπου και απο κει....
apkat
QUOTE(Timemaster @ Jul 4 2009, 00:12 ) *
δε θυμάμαι πάντως να είμασταν και πολύ σαν σακος του μποξ τις δύο χρονιές!!!
μια χαρά περάσαμε τον πρώτο γύρω και αν ήμασταν λίγο ποιο προσεκτικοί θα περνούσαμε και τον επόμενο!!!


Ενταξει βεβαια σε σχεση με πριν 2-3 χρονια ο Αρης ειναι πολυ χειροτερος.

Τεσπα.Ας περασει και ας παει και καλα..Λιγο με νοιαζει..Εγω πλακιτσα εκανα..!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
celtic_pride
Φίλε apkat ενίσταμαι...biggrin.gif To μισό ποστ ήταν "on-topic" --> (Mπάτζετ)
Timemaster
QUOTE(apkat @ Jul 4 2009, 00:21 ) *
Ενταξει βεβαια σε σχεση με πριν 2-3 χρονια ο Αρης ειναι πολυ χειροτερος.

Τεσπα.Ας περασει και ας παει και καλα..Λιγο με νοιαζει..Εγω πλακιτσα εκανα..!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif



η πλάκα είναι πως έχουμε μια τρομερή ικανότητα!!!
να παίρνουμε μέτριους παίχτες και να τους κάνουμε αστέρες!!!
Στακ,Γουιλκινσον,Μάσευ...

φέτος δε μπορεί να μη βγήκε κανείς...
αλλά του χρόνου θα βγει διπλός!!!
smiley.gif

άμα πάει καλά όμως θα σε νοιάζει πολύ...
φαντάζεσαι να περάσει κανένας Άρης στην φάση των 8 αποκλείοντας στους ομίλους τον Ολυμπιακό;
αχ....τι φαντασιώσεις έχω ο άτιμος και δε βράδιασε ακόμα!!!

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
apkat
Σε χασα αλλα σε ξαναβρηκα..!!

Χαχα..Αυτο πραγματικα ειναι φαντασιωση..Ακομα καλυτερα να τον αποκλεισει στους 8 ωστε να παει και Φ4.. tongue.gif tongue.gif

Εκτος απο την ικανοτητα να παιρνετε μετριους και να τους κανετε σταρ(καλα δεν εγινε και κανενας σταρ αλλα οντως αναδειχτηκαν ως καλοι παικτες) εχετε την ικανοτητα να παιρνετε αυτους τους παικτες ως Αμερικανους και να τους κανετε κοινωτικους(μα και συ μου ανεφερες 3 Αμερικανους με Βαλκανικα διαβατηρια) blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif
Timemaster
QUOTE(apkat @ Jul 4 2009, 00:32 ) *
Σε χασα αλλα σε ξαναβρηκα..!!

Χαχα..Αυτο πραγματικα ειναι φαντασιωση..Ακομα καλυτερα να τον αποκλεισει στους 8 ωστε να παει και Φ4.. tongue.gif tongue.gif

Εκτος απο την ικανοτητα να παιρνετε μετριους και να τους κανετε σταρ(καλα δεν εγινε και κανενας σταρ αλλα οντως αναδειχτηκαν ως καλοι παικτες) εχετε την ικανοτητα να παιρνετε αυτους τους παικτες ως Αμερικανους και να τους κανετε κοινωτικους(μα και συ μου ανεφερες 3 Αμερικανους με Βαλκανικα διαβατηρια) blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif


ευχαριστώ για την βόλτα αλλά μάλλον θα πρέπει να λέγεται σελίδα ρεταρίσματος γιατί προς εκεί το κόβω....


όχι στην φάση των 8 θέλω τον Παναθηναικό ώστε να πάρω εκδίκηση σκουπίζοντας τον...
και στην τετράδα να συντρίψω κάτι ομαδούλες όπως η ΤΣΣΚΑ και η Μπαρτσελόνα αλλά πολύ φοβάμαι μην στο τελικό έχει καταφέρει να είναι το Μαρούσι!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

είδες;
και τους αναδικνίουμε και τους αλλάζουμε τα χαρτιά...
σαν κάτι αλλοδαπές κυρίες σε πονηρά γραφεία!!!
ολοκληρωμένες δουλειές με πολύ χρήμα!!!
smiley.gif

apkat
QUOTE(Timemaster @ Jul 4 2009, 00:41 ) *
ευχαριστώ για την βόλτα αλλά μάλλον θα πρέπει να λέγεται σελίδα ρεταρίσματος γιατί προς εκεί το κόβω....


όχι στην φάση των 8 θέλω τον Παναθηναικό ώστε να πάρω εκδίκηση σκουπίζοντας τον...
και στην τετράδα να συντρίψω κάτι ομαδούλες όπως η ΤΣΣΚΑ και η Μπαρτσελόνα αλλά πολύ φοβάμαι μην στο τελικό έχει καταφέρει να είναι το Μαρούσι!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

είδες;
και τους αναδικνίουμε και τους αλλάζουμε τα χαρτιά...
σαν κάτι αλλοδαπές κυρίες σε πονηρά γραφεία!!!
ολοκληρωμένες δουλειές με πολύ χρήμα!!!
smiley.gif


Με τις παραπλευρες μπιζνες δηλαδη μπορει να βρειτε λεφτα να παρετε πισω και τον Μασευ;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Timemaster
QUOTE(apkat @ Jul 4 2009, 00:42 ) *
Με τις παραπλευρες μπιζνες δηλαδη μπορει να βρειτε λεφτα να παρετε πισω και τον Μασευ;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif


κάπως έτσι βέβαια θα βάλουμε την Ρεαλ να πληρώσει τον μισό μισθό του μιας και μας τον επιστρέφει πίσω αφού τον χάλασε!!!
και εμείς στη συνέχεια
θα του βγάλουμε Ρώσικο διαβατήριο....
ώστε να μπορέσουμε να τον στείλουμε εκεί μιας και το τελευταίο καιρό δε βγάζουν παίχτες ώστε να ανακάμψει το Ρώσικο μπάσκετ...

για τον ίδιο λόγο θα μας στείλουν τώρα δανικό τον Γουίλκινσον βεβαίως βεβαίως
The Admiral
Στο γκρουπ των αδυνατων για την Ευρωλιγκα λοιπον.Μαλιστα.Νομιζω απο τις πιθανες αντιπαλους,μας ταιριαζει το Μαρουσι πιο πολυ.Με βαση την εικονα της περιοδου που μολις τελειωσε,ειμαστε ανωτερη ομαδα (ασχετα που χαθηκε η προκριση στον ημιτελικο του πρωταθληματος με εκεινο τον τραγελαφικο τροπο).Με βαση την εικονα της επομενης περιοδου ομως,δεν ειμαι και τοσο σιγουρος mellow.gif ....Ριξαμε το μπατζετ πολυ,βεβαια το ιδιο εκανε και το Μαρουσι+πηρε καινουριο προπονητη,που οσο καλος και να ειναι,κακα τα ψεματα η περσινη ομαδα του Αμαρουσιου ηταν ομαδα Μαρκοπουλου.

Τουλαχιστο να αποφυγουμε Αλμπα και Μπενετον,η πιθανοτητα ομως ειναι γυρω στο 50% να συμβει κατι τετοιο.Υπομονη λοιπον μεχρι την κληρωση.
Andrew19
Δεν είμαι Αρειανός αλλά αυτό που έπρεπε να κάνει η ομάδα ήταν να είχε πάρει τον Μαρκόπουλο προπονητή. Οσες φορές δεν έχει βγει Ευρωλίγκα ο Μαρκόπουλος την έκοψε. Tώρα δεν θυμάμαι καλά βέβαια τι είχε γίνει πριν από 10+ χρόνια που ήταν προπονητής πάλι στον Αρη.
gallistis
QUOTE(Andrew19 @ Jul 4 2009, 05:24 ) *
Δεν είμαι Αρειανός αλλά αυτό που έπρεπε να κάνει η ομάδα ήταν να είχε πάρει τον Μαρκόπουλο προπονητή. Οσες φορές δεν έχει βγει Ευρωλίγκα ο Μαρκόπουλος την έκοψε. Tώρα δεν θυμάμαι καλά βέβαια τι είχε γίνει πριν από 10+ χρόνια που ήταν προπονητής πάλι στον Αρη.


το 96 που ηταν παλι προπονητης και με ξενους τον γκουντα(αντικατασταθηκε απο στοουκς) και τον χαρολντ ελις,ειχαμε βγει τεταρτοι χανοντας την ευρωλιγκα απο τον παοκ(ειχε προηγηθει αγριος καβγας μεταξυ ελις και αγγελιδη με αποτελεσμα ο ελις να σπασει το σαγονι του ντινου-οι παοκτζηδες τραγουδαγαν "χτυπα τον αγγελιδη οσο θελεις,χαρολντ ελις,χαρολντ ελις").αντι για μαρκοπουλο που τον θεωρω καλο αν και περιορισμενων δυνατοτητων κοουτς(οπως και ο ματσον)θα προτιμουσα κατσικαρη αλλα εχει ακριβο συμβολαιο για τις δυνατοτητες μας.
mono maroussi
QUOTE(The Admiral @ Jul 4 2009, 01:10 ) *
Στο γκρουπ των αδυνατων για την Ευρωλιγκα λοιπον.Μαλιστα.Νομιζω απο τις πιθανες αντιπαλους,μας ταιριαζει το Μαρουσι πιο πολυ.Με βαση την εικονα της περιοδου που μολις τελειωσε,ειμαστε ανωτερη ομαδα (ασχετα που χαθηκε η προκριση στον ημιτελικο του πρωταθληματος με εκεινο τον τραγελαφικο τροπο).Με βαση την εικονα της επομενης περιοδου ομως,δεν ειμαι και τοσο σιγουρος mellow.gif ....Ριξαμε το μπατζετ πολυ,βεβαια το ιδιο εκανε και το Μαρουσι+πηρε καινουριο προπονητη,που οσο καλος και να ειναι,κακα τα ψεματα η περσινη ομαδα του Αμαρουσιου ηταν ομαδα Μαρκοπουλου.

Τουλαχιστο να αποφυγουμε Αλμπα και Μπενετον,η πιθανοτητα ομως ειναι γυρω στο 50% να συμβει κατι τετοιο.Υπομονη λοιπον μεχρι την κληρωση.

Το ιδανικο φιλε μου θα ταν να παιξεις με την Ορλεαν..Πραγματικα απορω πως προτιμας το Μαρουσι απο αυτη την ομαδα..Και μην τρελαθουμε οκ θα πεσει σπρωξιμο στην Αλμπα αλλα αμα η ομαδα δεν τραβαει οσο και να την σπρωξουν δεν γινεται τπτ..Μην τρελαθουμε οτι φοβομαστε και οι μεν και οι δε την τεταρτη γερμανικη ομαδα..
gallistis
QUOTE(mono maroussi @ Jul 4 2009, 13:22 ) *
Το ιδανικο φιλε μου θα ταν να παιξεις με την Ορλεαν..Πραγματικα απορω πως προτιμας το Μαρουσι απο αυτη την ομαδα..Και μην τρελαθουμε οκ θα πεσει σπρωξιμο στην Αλμπα αλλα αμα η ομαδα δεν τραβαει οσο και να την σπρωξουν δεν γινεται τπτ..Μην τρελαθουμε οτι φοβομαστε και οι μεν και οι δε την τεταρτη γερμανικη ομαδα..


η αλμπα εχει μπατζετ γυρω στα 8 εκατομμυρια.τεσσερις φορες πανω απο το δικο μας/σας.τεταρτη βγηκε γιατι εσπασε η εδρα της-ηταν πρωτη σε ολο τη κανονικη διαρκεια.κι εγω πιστευω οτι η ορλεανη θα ηταν καλη κληρωση-αν και αγνωστη.και μετα βεβαια μαρουσι smiley.gif smiley.gif
Andrew19
QUOTE(gallistis @ Jul 4 2009, 09:57 ) *
το 96 που ηταν παλι προπονητης και με ξενους τον γκουντα(αντικατασταθηκε απο στοουκς) και τον χαρολντ ελις,ειχαμε βγει τεταρτοι χανοντας την ευρωλιγκα απο τον παοκ(ειχε προηγηθει αγριος καβγας μεταξυ ελις και αγγελιδη με αποτελεσμα ο ελις να σπασει το σαγονι του ντινου-οι παοκτζηδες τραγουδαγαν "χτυπα τον αγγελιδη οσο θελεις,χαρολντ ελις,χαρολντ ελις").αντι για μαρκοπουλο που τον θεωρω καλο αν και περιορισμενων δυνατοτητων κοουτς(οπως και ο ματσον)θα προτιμουσα κατσικαρη αλλα εχει ακριβο συμβολαιο για τις δυνατοτητες μας.


Ναι αυτό το θυμάμαι που λες... τότε ο Ελις είχε παίξει ένα παιχνίδι και για τον Αγγελίδη και τον έδωσαν συγχωροχάρτι!!!
Αλλά το θέμα είναι ότι και περιορισμένων δυνατοτήτων να τον λες, περιορισμένων δυνατοτήτων είναι και το μπάτζετ του Αρη!
The Admiral
H πραγματικη πικρα δεν ειναι να εισαι σακος του μποξ στην ευρωλιγκα με 1 εκατ. μπατζετ.Πικρα ειναι να εχεις 20πλασιο μπατζετ σε σχεση με τον Αρη και τα τελευταια 10 χρονια να εχεις κατακτησει λιγοτερα τροπαια απο αυτον+να εισαι σακος του μποξ για τον "αιωνιο".
weirdo1977
QUOTE(The Admiral @ Jul 4 2009, 16:31 ) *
H πραγματικη πικρα δεν ειναι να εισαι σακος του μποξ στην ευρωλιγκα με 1 εκατ. μπατζετ.Πικρα ειναι να εχεις 20πλασιο μπατζετ σε σχεση με τον Αρη και τα τελευταια 10 χρονια να εχεις κατακτησει λιγοτερα τροπαια απο αυτον+να εισαι σακος του μποξ για τον "αιωνιο".



+1914 biggrin.gif για να μην λεμε ο,τι θελουμε wink.gif
The Admiral
Παρατηρω τον τελευταιο καιρο ολο και περισσοτερο τους φιλους του Αμαρουσιου να μπαινουν στα τοπικ του Αρη και να χλευαζουν παικτες,οπαδους,παραγοντες κτλ. που εκφραζουν την επιθυμια να εχουν το Μαρουσι σαν αντιπαλο στα προκριματικα.

Υποθετω η απειρια τους και η απουσια της ομαδας τους απο σημαντικες ευρωπαικες διοργανωσεις τούς κανει να αγνοουν τι μεγεθη ειναι η Αλμπα ή η Μπενετον ή οι γαλλικες ομαδες με τους αθλητικους τους παικτες.Φυσικα και το Μαρουσι ειναι κατωτερη ομαδα και απο τις 3 παραπανω,εξ ου και η ανωτερω εκπεφρασμενη επιθυμια.Κατωτερη ομαδα ηταν και απο τον Αρη περσι,συνολικα,νικώντας στο τελευταιο παιχνιδι αφου πρωτα ειχε κοιμηθει ο Θεος.

Διακρινω ενα αγχος,ενα φοβο στους φιλους του Αμαρουσιου,μπροστα σε μια κληρωση που δεν εχει καν γινει ή ειναι ιδεα μου rolleyes.gif ?
thrylos7
To post του vas προφανώς διαγράφηκε, λόγω φρασεολογίας.
Vas
QUOTE(The Admiral @ Jul 7 2009, 03:12 ) *
Παρατηρω τον τελευταιο καιρο ολο και περισσοτερο τους φιλους του Αμαρουσιου να μπαινουν στα τοπικ του Αρη και να χλευαζουν παικτες,οπαδους,παραγοντες κτλ. που εκφραζουν την επιθυμια να εχουν το Μαρουσι σαν αντιπαλο στα προκριματικα.

Υποθετω η απειρια τους και η απουσια της ομαδας τους απο σημαντικες ευρωπαικες διοργανωσεις τούς κανει να αγνοουν τι μεγεθη ειναι η Αλμπα ή η Μπενετον ή οι γαλλικες ομαδες με τους αθλητικους τους παικτες.Φυσικα και το Μαρουσι ειναι κατωτερη ομαδα και απο τις 3 παραπανω,εξ ου και η ανωτερω εκπεφρασμενη επιθυμια.Κατωτερη ομαδα ηταν και απο τον Αρη περσι,συνολικα,νικώντας στο τελευταιο παιχνιδι αφου πρωτα ειχε κοιμηθει ο Θεος.

Διακρινω ενα αγχος,ενα φοβο στους φιλους του Αμαρουσιου,μπροστα σε μια κληρωση που δεν εχει καν γινει ή ειναι ιδεα μου rolleyes.gif ?


Για μένα προσωπικά υπάρχουν πολλοί παράμετροι που δεν θέλω τον Άρη.

1.ειλικρινά θα ήθελα 4 ελληνικές ομάδες στους ομίλους.
2.Θα παίξουμε ευρωλίγκα για 1η φορά στην ιστορία μας. Ε ας παίξουμε και με καμιά ξένη ομάδα με ιστορία και βαριά φανέλα!! Πάλι με τον Άρη!;!;! Ψιλοβαρέθηκα να σας νικάμε. icon_wave.gif tongue.gif
3.Ο επαναληπτικός θα είναι ΟΑΚΑ και όχι Αγιο Θωμά. Ελπίζω να καταλαβαίνεις...

Αγωνιστικά πάντως παιδία επιμένω οι Γάλλοι δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό. Ναι όντως είναι αθλητικοί τύποι όλοι (η Ροαν που κερδίσαμε 2 φορές πέρσι, είχε 12 μαύρους) αλλά από συστήματα μηδέν…. Ίσως και η καλή προϊστορία με τις γαλλικές να με επηρεάζει…

Υπομονή λοιπόν 3-4 ώρες και τα λέμε το απόγευμα… Θα έχουμε πολλά να πούμε shot.gif

The Admiral
Εγω επιμενω παντως το Μαρουσι ειναι η χειροτερη ομαδα και απο τις 8 των προκριματικων.Δεν ειναι μονο ο Αρης πιστευω που θελει να κληρωθει μαζι του,αλλα και οι υπολοιποι "αδυνατοι".Περσι εκανε την υπερβαση,με τη βοηθεια και ενος πολυ καλου προπονητη.Φετος πηρε στη θεση του εναν που παλευει συνηθως να βοηθησει τις ομαδες του να αποφυγουν τον υποβιβασμο+εχασε τους ψηλους του που πηγαν στον ΟΣΦΠ.Απορω λοιπον απο που απορεει τοση αισιοδοξια,κομπασμος και ειρωνια,αλλα τελος παντων.

ΥΓ. Ελπιζω να ισχυει αυτο με το ΟΑΚΑ για να καταλαβει η Ευρωλιγκα οριστικα ποιες ομαδες δεν πρεπει να παιζουν καν προκριματικα και να δινονται οι θεσεις τους σε ομαδες που να μπορουν να γεμισουν ενα γηπεδο με τετραψηφιο αριθμο ατομων.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(The Admiral @ Jul 8 2009, 11:27 ) *
Εγω επιμενω παντως το Μαρουσι ειναι η χειροτερη ομαδα και απο τις 8 των προκριματικων.Δεν ειναι μονο ο Αρης πιστευω που θελει να κληρωθει μαζι του,αλλα και οι υπολοιποι "αδυνατοι".Περσι εκανε την υπερβαση,με τη βοηθεια και ενος πολυ καλου προπονητη.Φετος πηρε στη θεση του εναν που παλευει συνηθως να βοηθησει τις ομαδες του να αποφυγουν τον υποβιβασμο+εχασε τους ψηλους του που πηγαν στον ΟΣΦΠ.Απορω λοιπον απο που απορεει τοση αισιοδοξια,κομπασμος και ειρωνια,αλλα τελος παντων.

ΥΓ. Ελπιζω να ισχυει αυτο με το ΟΑΚΑ για να καταλαβει η Ευρωλιγκα οριστικα ποιες ομαδες δεν πρεπει να παιζουν καν προκριματικα και να δινονται οι θεσεις τους σε ομαδες που να μπορουν να γεμισουν ενα γηπεδο με τετραψηφιο αριθμο ατομων.


+1 rolleyes.gif
Vas
ε δεν το πιστεύω....
EXPLOITED ARIS
Κοιτα εδω τι γινεται!!!Ποιος θα ανοιξει το τοπικ;
athinaios
ΠΑΙΔΙΑ μπορει να εδωσε wild card στην Ελλαδα ο μπερτομεου αλλα σιγα μην αφηνε να υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν 4 ελληνικες ομαδες στους ομιλους.Ετσι κ εμεις ειμαστε ευχαριστημενοι επειδη μας εδωσε την ευκαιρια αλλα κ οι υπολοιποι δεν θα γκρινιαζουν για την πιθανη υπαρξη 4 ελληνικων ομαδων σε ομιλους.Αντε τωρα να αρχισει ο σχεδιασμος της ομαδας γιατι εχουμε μεινει λιγο πισω νομιζω.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(athinaios @ Jul 8 2009, 12:40 ) *
ΠΑΙΔΙΑ μπορει να εδωσε wild card στην Ελλαδα ο μπερτομεου αλλα σιγα μην αφηνε να υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν 4 ελληνικες ομαδες στους ομιλους.Ετσι κ εμεις ειμαστε ευχαριστημενοι επειδη μας εδωσε την ευκαιρια αλλα κ οι υπολοιποι δεν θα γκρινιαζουν για την πιθανη υπαρξη 4 ελληνικων ομαδων σε ομιλους.Αντε τωρα να αρχισει ο σχεδιασμος της ομαδας γιατι εχουμε μεινει λιγο πισω νομιζω.


Οντως ετσι εγινε.Απαγορευτηκε ο κλειδαριθμος ωστε να αποφυγουν η μια ομαδα την αλλη.
Vas
Καλά δεν μπορώ να δουλέψω…

Είναι το πεπρωμένο φαίνεται…. Το Μαρούσι να παίζει με τον Άρη για ευρωλίγκα. Και από το 1ο γύρο μάλιστα.
Τι να πω.

@Admiral

Ο Μπαρτζώκας δεν είναι Μαρκόπουλος (ακόμα) αλλά μαζί με Σκουρτόπουλο, Πιλαφίδη θεωρούνται οι πιο υποσχόμενοι νέοι προπονητές. Δεν ξέρω αν έχεις κάποια αντίρρηση

Ναι όντως χάσαμε τους 2 ψηλούς (αν και ακόμα παίζεται του Λουκά) αλλά δεν έχουμε κάνει και μεταγραφές ακόμα. Κάτσε να δούμε ποιους θα πάρουμε και τότε μας λες αδύναμους.

ΥΓ. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που ακόμα και τώρα, θεωρείτε ότι η περσυνή σας ομάδα έχασε την 3η θέση από τύχη (κοιμήθηκε ο Θεός όπως λες). Αυτό που πρέπει να δεις είναι πόσο ποιο περιζήτητοι είναι οι παίκτες του Αμαρουσίου, και πόσοι προσκλήθηκαν στις εθνικές. Για να μην μιλήσω για προπονητικό team…

ΥΓ2. Μα από το 1ο γύρο;;;;
The Admiral
Oπως ειπες,ο Μπαρτζωκας ειναι ενας υποσχομενος προπονητης,αρα κανει για μια υποσχομενη ομαδα,αρα σε καμια περιπτωση ομαδα Ευρωλιγκας.Συνεπως,οχι,δεν εχω αντιρρηση,νομιζω συμφωνουμε.

Δεν εχασε μονο τους ψηλους(νομιζω μιλαμε για τετελεσμενα γεγονοτα) αλλα και Χαραλαμπιδη,Κουμπουρα(τραυματιας μεχρι 2010).Το ευχομαι να παρετε καλυτερους παικτες,αλλα πιστευω οτι θα ειναι του επιπεδου Μπατη,Αποστολιδη και οι υπολοιποι.

Τελος,οι περιζητητοι παικτες και προπονητες του Αμαρουσιου ειναι πια ολοι τους πρωην του Αμαρουσιου.Δεν ειπα ποτε οτι δεν ειχε καλη ομαδα περσι το Μαρουσι,το ειχα επαινεσει μαλιστα κατα τη διαρκεια της περιοδου,αλλα μιλησα για το τωρα,που δε δικαιολογει τις ειρωνιες και την αλαζονεια των φιλων του.Αντιθετα,θα ελεγα οτι με τα τωρα δεδομενα,η επομενη χρονια προβλεπεται δυσκολη για το Μαρουσι (δε μιλαω μονο για την Ευρωλιγκα που αλλωστε δεν ειναι σοβαρος στοχος) και ευχομαι καλο κουραγιο...
Vas
QUOTE(The Admiral @ Jul 8 2009, 13:36 ) *
Oπως ειπες,ο Μπαρτζωκας ειναι ενας υποσχομενος προπονητης,αρα κανει για μια υποσχομενη ομαδα,αρα σε καμια περιπτωση ομαδα Ευρωλιγκας.Συνεπως,οχι,δεν εχω αντιρρηση,νομιζω συμφωνουμε.

Δεν εχασε μονο τους ψηλους(νομιζω μιλαμε για τετελεσμενα γεγονοτα) αλλα και Χαραλαμπιδη,Κουμπουρα(τραυματιας μεχρι 2010).Το ευχομαι να παρετε καλυτερους παικτες,αλλα πιστευω οτι θα ειναι του επιπεδου Μπατη,Αποστολιδη και οι υπολοιποι.

Τελος,οι περιζητητοι παικτες και προπονητες του Αμαρουσιου ειναι πια ολοι τους πρωην του Αμαρουσιου.Δεν ειπα ποτε οτι δεν ειχε καλη ομαδα περσι το Μαρουσι,το ειχα επαινεσει μαλιστα κατα τη διαρκεια της περιοδου,αλλα μιλησα για το τωρα,που δε δικαιολογει τις ειρωνιες και την αλαζονεια των φιλων του.Αντιθετα,θα ελεγα οτι με τα τωρα δεδομενα,η επομενη χρονια προβλεπεται δυσκολη για το Μαρουσι (δε μιλαω μονο για την Ευρωλιγκα που αλλωστε δεν ειναι σοβαρος στοχος) και ευχομαι καλο κουραγιο...


Αναφέρθηκα στην περσυνή ομάδα γιατί ανέφερες ότι κοιμήθηκε ο θεός… Σαν να κοιμάται πολύ τελευταία.

Όντως αν παίζαμε τώρα δεν θα κερδίζαμε (λογικά). Από την άλλη όμως δεν βλέπω και ο άρης να κάνει τρελές μεταγραφές . Για να φανταστείς ο κύριος στόχος σας είναι να μείνει ο τσαλδάρης.

Ο Μπατής για μένα είναι στο επίπεδο του Χαραλαμπίδη (άσχετα αν είναι παλιοχαρακτήρας…). Κράτα μια πισινή τι μεταγραφές θα κάνει το Μαρούσι γιατί ακούγονται διάφορα για το ποιοι επιχειρηματίες θα μπουν (οι οποίοι εδρεύουν στο Μαρούσι).

Και κάτι τελευταίο, δεν νομίζω να ειρωνεύεται κανείς την ομάδα του Άρη. Απεναντίας κρατάμε πάλι χαμηλό προφίλ όπως και πριν τον τελευταίο αγώνα. Στους φιλάθλους του Άρη υπάρχει πάλι μια αδικαιολόγητη έπαρση μετά την 1η Ιουλίου.

Κρίμα που δεν θα είναι και οι 2 ομάδες στα group.

YΓ. Θεωρώ την ευρωλίγκα τρομερά σοβαρή υπόθεση για το Μαρούσι. Μια καλή παρουσία θα το καθιερώσει και στην Ευρώπη
Timemaster
QUOTE(Vas @ Jul 8 2009, 12:51 ) *
Καλά δεν μπορώ να δουλέψω…

Είναι το πεπρωμένο φαίνεται…. Το Μαρούσι να παίζει με τον Άρη για ευρωλίγκα. Και από το 1ο γύρο μάλιστα.
Τι να πω.

@Admiral

Ο Μπαρτζώκας δεν είναι Μαρκόπουλος (ακόμα) αλλά μαζί με Σκουρτόπουλο, Πιλαφίδη θεωρούνται οι πιο υποσχόμενοι νέοι προπονητές. Δεν ξέρω αν έχεις κάποια αντίρρηση

Ναι όντως χάσαμε τους 2 ψηλούς (αν και ακόμα παίζεται του Λουκά) αλλά δεν έχουμε κάνει και μεταγραφές ακόμα. Κάτσε να δούμε ποιους θα πάρουμε και τότε μας λες αδύναμους.

ΥΓ. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που ακόμα και τώρα, θεωρείτε ότι η περσυνή σας ομάδα έχασε την 3η θέση από τύχη (κοιμήθηκε ο Θεός όπως λες). Αυτό που πρέπει να δεις είναι πόσο ποιο περιζήτητοι είναι οι παίκτες του Αμαρουσίου, και πόσοι προσκλήθηκαν στις εθνικές. Για να μην μιλήσω για προπονητικό team…

ΥΓ2. Μα από το 1ο γύρο;;;;


όπως όλοι οι υποσχόμενοι δεν ξέρεις τι θα κάνουν; μπορεί να γίνουν διάσημοι σε μια μέρα όμως το ποιο πιθανό είναι πως μόλις πέσουν στα βαθιά νερά να βουλιάξουν!

δεν είναι μόνο οι δύο ψηλοί αλλά και ο Κουμπούρας που τραυματίστηκε συν τον Χαραλαμπίδη που φεύγει και αυτός.

Μη σου κάνει εντύπωση... το Μαρούσι είχε καλή ομάδα αλλά όλη την χρονιά όμως έχασε από τον Άρη και τα δύο παιχνίδια στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και στο τελευταίο παιχνίδι πραγματικά ο Άρης αυτοκτόνησε!
σίγουρα δεν ήταν η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες το προτελευταίο παιχνίδι μέσα στο Αλεξάνδειο όμως ο Άρης έδειχνε να είναι κατά ένα σκαλί ανώτερος ανεξάρτητα του αποτελέσματος!


Υ.Γ.
Το θετικό με όλα αυτά πάντως είναι πως όποιος και να χάσει παίζει σίγουρα στους ομίλους του Eurocup.


QUOTE(Vas @ Jul 8 2009, 13:51 ) *
YΓ. Θεωρώ την ευρωλίγκα τρομερά σοβαρή υπόθεση για το Μαρούσι. Μια καλή παρουσία θα το καθιερώσει και στην Ευρώπη



Μακάρι το μέλλον να με βγάλει ψεύτη και θα λυπηθώ πραγματικά άμα γίνει έτσι όπως το φαντάζομαι!
αυτή θα είναι η τελευταία καλή χρονιά του Αμαρουσίου...
θα προσπαθήσει να μπει στους ομίλους...θα αποκλειστεί όμως και ούτε θα καταφέρει να βγει του χρόνου ξανά Ευρωλίγκα...
ενώ σε 2 χρόνια θα είναι από τις ομάδες που θα παλεύουν για να μη πέσουν στην Α2 όπως ήταν το Περιστέρι παλιότερα που χαίρομαι που επιστρέφει στην Α1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.