Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Διάφορα Θέματα Μπασκετικής Επικαιρότητας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 10 2009, 17:07 ) *
Σε αυτο εχεις δικιο οντως... smile.gif

Καλα εισαι απο το Περιστερι και εισαι αρης?Περιεργα πραγματα..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Jul 10 2009, 17:20 ) *
Καλα εισαι απο το Περιστερι και εισαι αρης?Περιεργα πραγματα..


Εχω γεννηθει στο Περιστερι.Εμενα μεχρι τα 25 κ τωρα ζω Ναυπλιο...Καλο;
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 10 2009, 17:31 ) *
Εχω γεννηθει στο Περιστερι.Εμενα μεχρι τα 25 κ τωρα ζω Ναυπλιο...Καλο;

Και αρης πως εγινες?Αντι να υποστηριζεις την περιοχη σου καθεσαι και ασχολεισαι με ομαδα αλλης πολης.Αν ολοι στηριζαμε τις περιοχες μας τοτε θα υπηρχαν αλλες δυναμικες και για το Μαρουσι και για το Περιστερι κλπ..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Jul 10 2009, 17:39 ) *
Και αρης πως εγινες?Αντι να υποστηριζεις την περιοχη σου καθεσαι και ασχολεισαι με ομαδα αλλης πολης.Αν ολοι στηριζαμε τις περιοχες μας τοτε θα υπηρχαν αλλες δυναμικες και για το Μαρουσι και για το Περιστερι κλπ..


Μπορει.Αλλα εγω απο τοτε που με θυμαμαι ειμαι Αρειανος.Κ στις χαρες κ στις λυπες!!!Το Περιστερι να σου πω την αληθεια απλως το συμπαθουσα αλλα απο τοτε που μπηκαν καποιοι χαραμοφαηδες επαψα να ασχολουμαι...
scales84
κι εγω ειμαι απο τον πειραια και ειμαι αριανος..χωρις να χω καμια σχεση με τη θεσσλονικη..γιατι πολυ απλα οποιςο ασχολειται με το μπασκετ εχει μεσα του κατι απο αρη..ειτε φανατικα ειτε κρυφα...
mono maroussi
QUOTE(scales84 @ Jul 10 2009, 17:56 ) *
κι εγω ειμαι απο τον πειραια και ειμαι αριανος..χωρις να χω καμια σχεση με τη θεσσλονικη..γιατι πολυ απλα οποιςο ασχολειται με το μπασκετ εχει μεσα του κατι απο αρη..ειτε φανατικα ειτε κρυφα...

Αρα οταν παιζει Μαρουσι Αρης ερχεσαι ε?Να δωσουμε κανενα ραντεβου να τα πουμε την αλλη φορα icon_drunk.gif χαχαχα
EXPLOITED ARIS
QUOTE(scales84 @ Jul 10 2009, 17:56 ) *
κι εγω ειμαι απο τον πειραια και ειμαι αριανος..χωρις να χω καμια σχεση με τη θεσσλονικη..γιατι πολυ απλα οποιςο ασχολειται με το μπασκετ εχει μεσα του κατι απο αρη..ειτε φανατικα ειτε κρυφα...


Εγω φανατικα!!! 77.gif 77.gif 77.gif .
Επισης καμια σχεση με Θεσσαλονικη!!!Απλως ειμαι μασωνος με το μπασκετ!!!

QUOTE(mono maroussi @ Jul 10 2009, 18:09 ) *
Αρα οταν παιζει Μαρουσι Αρης ερχεσαι ε?Να δωσουμε κανενα ραντεβου να τα πουμε την αλλη φορα icon_drunk.gif χαχαχα


Εγω παντως ειμαι μεσα.Αν ανεβω σε κανα παιχνιδι θα σου στειλω pm να τα πουμε!
gallistis
QUOTE(Vas @ Jul 10 2009, 11:41 ) *
Αν αν αν, όπως είπα και σε άλλο ποστ αν δεν είχε πάει ο γκάλης στον Άρη δεν θα είχατε τίποτα.


ενταξει,και εσας αν δε σας ειχε ο βωβος,θα παιζατε ακομα στο κλειστο που ειναι διπλα στο τρενο στο σταθμο του αμαρουσιου.και ο μεγαλυτερος παιχτης της ιστοριας σας θα ηταν ο ...φωσσες.και θα ειχαμε το πρωταθλημα του 79.το πηραμε πριν ερθει ο γκαλής.
κι εγω μενω πατησια αλλα ειμαι αρειανος.οποιος ειδε αρη το 80 και 90,ηταν αρης.οταν παιζαμε ευρωπη τις πεμπτες αδειαζαν οι δρομοι.οι κινηματογραφοι εκεινοι τη μερα ειχαν φθηνοτερο εισητηριο μπας και τσιμπησουν κανενα θεατη.οταν αρχισε η πτωση-και ολοι αλλαξαν ομαδα και εγιναν οτι ειναι στο ποδοσφαιρο,μερικοι εμειναν πιστοι.γι΄αυτο και βλεπεις αρειανους στα πιο ασχετα μερη.ειναι ο καρπος που εσπειρε εκεινη η ομαδα
scales84
στο μαρουσι λογω συγκυριων εχω να ρθω 2-3 χρονια...παω σιγουρα παντα πανελληνιο και πανιωνιο
thrylos7
QUOTE
κι εγω ειμαι απο τον πειραια και ειμαι αριανος..χωρις να χω καμια σχεση με τη θεσσλονικη..γιατι πολυ απλα οποιςο ασχολειται με το μπασκετ εχει μεσα του κατι απο αρη..ειτε φανατικα ειτε κρυφα...


Είσαι το alter ego μου δηλαδή! biggrin.gif tongue.gif

gallistis
δειτε τι γινεται στην αρειαναρα μας...

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=43562

EXPLOITED ARIS
QUOTE(gallistis @ Jul 25 2009, 10:53 ) *
δειτε τι γινεται στην αρειαναρα μας...

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=43562


41.gif 41.gif 41.gif
Αυτο ειναι το ο παραγοντας που μας ελειπε τοσα χρονια...Το οραμα!!!
Πιστευω πως ειμαστε σε πολυ καλο δρομο!
Weekendman
QUOTE
Διαφωνώ πλήρως. Η ακμή του Άρη είχε περάσει, ούτως ή άλλως (προ πολλού) και αργά ή γρήγορα (μάλλον γρήγορα) θα συνέβαινε. Άντε και έγινε μια χρονιά νωρίτερα. Για μένα δεν έχει σημασία το γεγονός, αφού, έτσι όπως ήταν τα δεδομένα, ήταν προδιαγεγραμμένο πλέον. Δε μπαίνω στη διαδικασία να σχολιάσω αυτό το, μάλλον, δεδομένο στην επιλογή που έκανε τότε ο ΠΑΟΚ. Εκτός των άλλων θα ξεφύγουμε από το θέμα μας.

Ο Άρης πράγματι εκείνη την εποχή βρισκόταν σε μια παρακμή που φαινόταν να είχε αρχίσει λίγα χρόνια νωρίτερα οπότε συμφωνώ οτι ήταν προδιαγεγραμένο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν ισχύουν 2 πράγματα
1Δεν μπορεί να είμαι εντελώς σίγουρος για το τι έγινε εκείνη την περίοδο 1991-1992 λόγω ηλικίας, αλλά σε όση παρακμή και να ήταν ο Άρης με αυτά που είχε πάθει ο ΠΑΟΚ απο τον Άρη τόσα χρόνια δεν αποκλειώ καθόλου να έχασε απο τον Ολύμπιακό εκείνη την χρονιά για να μην βρεί τον Άρη, όπως παραδέχεσαι και εσύ.
Και
2 Που άφορα στην μίνι-Ιστορική ανασκόπηση που έκανα ήτε σε παρακμή(Άρης92) ήτε σε ακμή(Ολυμπιακός1998 και ΠΑΟ2002) έχουμε μια τρομερή σύμπτωση στο γεγονός οτι τρίτος βγάζει τον πολύχρονο πρωταθλητή έξω για αυτό ξεκινάω λέγοντας μεταξύ σοβαρού και αστειού την ιστορική αναφορά δεν την πιστεύω πλήρως αλλά δεν μπορώ να την αγνοήσω οταν ισχυεί για καμιά 25αριά χρόνια τουλάχιστον!
EXPLOITED ARIS
O ΠΑΟ θα κανει εναν αγωνα προς τιμην του μεγαλου τους παιχτη Φραγκισκου Αλβερτη.Κ καλα κανουν.
Εμεις προσπαθουμε τοσο καιρο να τιμησουμε τον μεγαλο παιχτη ολης της Ελλαδος κ κοιμουνται ορθιοι...
Κριμα για το Νικ,τιποτα αλλο.
Μεγαλο κριμα για ενα παιχτη που ειχε φυγει κλαιγοντας απο τα γραφεια του Αρη...
SteelGandalf
Ξύνεις πληγές φίλε (καλά κάνεις, αλλά πονάει). Νιώθω κι εγώ πως έχω μερίδιο ευθύνης απέναντι στο Νικόλα και ντρέπομαι πραγματικά... ohmy.gif
Weekendman
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 31 2009, 13:01 ) *
Ξύνεις πληγές φίλε (καλά κάνεις, αλλά πονάει). Νιώθω κι εγώ πως έχω μερίδιο ευθύνης απέναντι στο Νικόλα και ντρέπομαι πραγματικά... ohmy.gif

Υπερβολές τα θεωρώ, γιατί θυμάσαι να κάνουν πολλά αποχαιρετηστήρια παιχνίδια για τους άσσους του παρελθόντος;, και όταν γίνονται καταλήγουν ανιαρά στο πνεύμα ίσα-ισα να βγάλουμε την υποχρέωση ακόμα και αν υπάρχουν και οι καλύτερες προθέσεις.
SteelGandalf
Δεν κοιτάζω, φίλε μου, τι γινόταν στο παρελθόν. Το θέμα είναι τι γίνεται στο παρόν και τι θα γίνει στο μέλλον. Ακόμη και τίποτα να μη γινόταν στο παρελθόν, αυτό δε σημαίνει πως είναι σωστό κάτι τέτοιο. Υπάρχει πρόοδος και επιβάλλεται να αλλάξουμε συνήθειες και συμπεριφορές. Βέβαια, τα τελευταία χρόνια, είναι και ελάχιστοι οι αθλητές οι οποίοι είναι ταυτισμένοι (όπως ο Γκάλης κι ο Αλβέρτης) με κάποιες ομάδες. Αυτός είναι ένας ακόμη λόγος που δε γίνονται τέτοιοι αγώνες. Μπράβο στον Παναθηναϊκό λοιπόν, που θα τιμήσει τον παίχτη-σύμβολο του.

Εμείς ακόμη ελπίζουμε...
Weekendman
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 31 2009, 16:16 ) *
Δεν κοιτάζω, φίλε μου, τι γινόταν στο παρελθόν. Το θέμα είναι τι γίνεται στο παρόν και τι θα γίνει στο μέλλον. Ακόμη και τίποτα να μη γινόταν στο παρελθόν, αυτό δε σημαίνει πως είναι σωστό κάτι τέτοιο. Υπάρχει πρόοδος και επιβάλλεται να αλλάξουμε συνήθειες και συμπεριφορές. Βέβαια, τα τελευταία χρόνια, είναι και ελάχιστοι οι αθλητές οι οποίοι είναι ταυτισμένοι (όπως ο Γκάλης κι ο Αλβέρτης) με κάποιες ομάδες. Αυτός είναι ένας ακόμη λόγος που δε γίνονται τέτοιοι αγώνες. Μπράβο στον Παναθηναϊκό λοιπόν, που θα τιμήσει τον παίχτη-σύμβολο του.

Εμείς ακόμη ελπίζουμε...

Προόδος επιβάλεται να γίνει στο θέμα αυτό, για Αθλητές που μένουν πολλά χρόνια στον σύλλογο όπως ο Αλβέρτης και ο Γκάλης, προσοχή όμως αυτό πρέπει να γίνει σχετικά σε σύντομο χρονικό διάστημα μετά το τέλος της καριέρας, και όταν γίνεται αυτή η όποια τιμητική εκδήλωση να είναι ο Αθλητής στο επίκεντρο και όχι λέω εγω τώρα να είναι ο αγώνας 2 ωρες και να έχουμε π.χ άλλες 2...ώρες με ομιλίες πολιτικών που θα αδράξουν την ευκαιρία να προβληθούν( γιατί Αλβέρτης μπασκετικό σύμβολο,αλλά Γκάλης κάτι παραπάνω).
Και δεν νομίζω να είναι αποκλειστικά το ότι οι παίκτες δεν μένουν πολλά χρόνια στην ίδια ομάδα, είναι και αυτό αλλά π.χ ο ο Φασούλας απο τον Ολυμπιακό μπορούσε να του κάνουν ένα παιχνίδι προς τιμή του και ας μην ήταν μόνο στον ΟΣΦΠ, το θέμα είναι για τον Άλβέρτη να τον τιμήσουν όπως πρέπει αλλά εδώ όλοκληρη εκδήλωση για τα 100 χρόνια του Παναθηναικού ήταν αποτυχημένη για αυτό αμφιβάλω...
Weekendman
QUOTE
το θέμα είναι για τον Άλβέρτη να τον τιμήσουν όπως πρέπει αλλά εδώ όλοκληρη εκδήλωση για τα 100 χρόνια του Παναθηναικού ήταν αποτυχημένη για αυτό αμφιβάλω...

Αν και λίγο δύσκολο να τα καταφέρουν χειρότερα παραδέχομαι...

SteelGandalf
Μα και ο Γκάλης δεν έπαιξε, ουσιαστικά, μόνο στον Άρη, αλλά όπως είδες τον αναφέρω διότι αποτελεί, όπως πολύ σωστά είπες, κάτι παραπάνω από ένα σύμβολο για την ομάδα μου. smile.gif
Weekendman
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 31 2009, 17:07 ) *
Μα και ο Γκάλης δεν έπαιξε, ουσιαστικά, μόνο στον Άρη, αλλά όπως είδες τον αναφέρω διότι αποτελεί, όπως πολύ σωστά είπες, κάτι παραπάνω από ένα σύμβολο για την ομάδα μου. smile.gif

Το παράδειγμα του Φασούλα στο λέω γιατί έπαιξε περισσότερο στον ΠΑΟΚ απο ότι στον Ολυμπιακό, αλλά παρόλου αυτά ήταν σημαντικό πρόσωπο της μπασκετικής Ιστορίας του Ολυμπιακού, για τον Γκάλη για να μείνουμε σε πιο Αρειανά θέματα ναι έπαιξε και λίγο στον Παναθηναικό αλλά ο τρόπος που έφυγε δεν τον έδεσε ακριβώς με την ομάδα των πρασίνων, πέραν τον πολύ περισσότερων χρόνων που έπαιξε στον Άρη.
Αλλά εδώ τα Ολ σταρ γκείμ που συγκεντρώνονται οι καλύτεροι υποτίθεται προκαλούν πλην ελαχίστων περιπτώσεων...νύστα οπότε επαναλαμβάνω τι να περιμένω
, ο Γκάλης δεν χρειάζεται τιμητική εκδήλωση ο τρόπος που τον υποδεχονται σαν Μεσσία τις ελάχιστες φορές που εμφανίζεται στο γήπεδο είναι κάθε φορά σαν τιμητική εκδήλωση, την πιο σημαντική ,την αυθόρμητη αποθέωση του κόσμου...
Timemaster
QUOTE(Weekendman @ Jul 31 2009, 17:15 ) *
ο Γκάλης δεν χρειάζεται τιμητική εκδήλωση ο τρόπος που τον υποδεχονται σαν Μεσσία τις ελάχιστες φορές που εμφανίζεται στο γήπεδο είναι κάθε φορά σαν τιμητική εκδήλωση, την πιο σημαντική ,την αυθόρμητη αποθέωση του κόσμου...


θα συμφωνήσω!
οι μεγάλοι παίχτες δεν έχουν ανάγκη από τέτοια πανηγύρια!!!

Όμως μόλις ο Άρης κάνει νέο γήπεδο αυτό πρέπει να πάρει το όνομά Του
να ανέβει η φανέλα του σαν λάβαρο στην κορυφή του γηπέδου
να φτιαχτεί ένα μουσείο που να περιλαμβάνει την ιστορία του Άρη
και μετά θάνατον να κατασκευαστεί και ένα άγαλμα από έξω!!!
Giorgos#4
δεν χρειαζεται να ειναι μεταθανατον το αγαλμα στο σικαγο το κανανε μολις αποσυρθηκε ο Τζορνταν(καποια απο τις 3 φορες smiley.gif )
hagi
QUOTE(Timemaster @ Aug 1 2009, 13:31 ) *
θα συμφωνήσω!
οι μεγάλοι παίχτες δεν έχουν ανάγκη από τέτοια πανηγύρια!!!

Όμως μόλις ο Άρης κάνει νέο γήπεδο αυτό πρέπει να πάρει το όνομά Του
να ανέβει η φανέλα του σαν λάβαρο στην κορυφή του γηπέδου
να φτιαχτεί ένα μουσείο που να περιλαμβάνει την ιστορία του Άρη
και μετά θάνατον να κατασκευαστεί και ένα άγαλμα από έξω!!!

Συμφωνώ αλλά όχι για το μεταθάνατον.Θα μπορούσε ανετα να γινόταν ένα άγαλμα και τώρα..
SteelGandalf
Ναι ρε παιδιά!!! Τι μετά θάνατον (φτου, φτου) που μου τον πεθάνατε κιόλας το Νικόλα (να 'σαι καλά Νικ για πολλά πολλά ακόμη χρόνια).

Έπρεπε ήδη να έχει γίνει άγαλμα και φυσικά, όταν με το καλό, γίνει το γήπεδο του Άρη μας, επιβάλλεται να πάρει το όνομα "Νίκος Γκάλης" και να έχει το άγαλμα του απ' έξω.

Αυτονόητα πράγματα δηλαδή.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 2 2009, 14:47 ) *
Ναι ρε παιδιά!!! Τι μετά θάνατον (φτου, φτου) που μου τον πεθάνατε κιόλας το Νικόλα (να 'σαι καλά Νικ για πολλά πολλά ακόμη χρόνια).

Έπρεπε ήδη να έχει γίνει άγαλμα και φυσικά, όταν με το καλό, γίνει το γήπεδο του Άρη μας, επιβάλλεται να πάρει το όνομα "Νίκος Γκάλης" και να έχει το άγαλμα του απ' έξω.

Αυτονόητα πράγματα δηλαδή.

+1
Κ οχι σαλες vodafone κ αλλες αηδιες! shot.gif
a bullet for your head
QUOTE(hagi @ Aug 2 2009, 12:04 ) *
Συμφωνώ αλλά όχι για το μεταθάνατον.Θα μπορούσε ανετα να γινόταν ένα άγαλμα και τώρα..

Γνωμη μου ειναι πως θα επρεπε εδω και πολλα χρονια να εχει γινει..
Και απ την πλευρα του Αρη,αλλα και της επισημης πολιτειας..
Η αγνωμοσυνη ειναι απ'τα πραγματα που απεχθανομαι..
Δεν θα επρεπε να αγγιζουν τη περιπτωση του Γκαλη,μικρο-πολιτικες,χοντρο-κωλληματα,η' απλα αμελεια...
athinaios
παιδια να κανω μια ερωτηση?ακουγεται οτι το connx θα παρει τα δικαιωματα για του χρονου.αυτο πρακτικα τι σημαινει?δεν θα εχει πλεον ελευθερη τηλεοπτικη καλυψη αλλα μονο συνδρομητικη?
Tatubasketfan
QUOTE(athinaios @ Aug 3 2009, 15:31 ) *
παιδια να κανω μια ερωτηση?ακουγεται οτι το connx θα παρει τα δικαιωματα για του χρονου.αυτο πρακτικα τι σημαινει?δεν θα εχει πλεον ελευθερη τηλεοπτικη καλυψη αλλα μονο συνδρομητικη?


ακριβώς... rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(athinaios @ Aug 3 2009, 15:31 ) *
παιδια να κανω μια ερωτηση?ακουγεται οτι το connx θα παρει τα δικαιωματα για του χρονου.αυτο πρακτικα τι σημαινει?δεν θα εχει πλεον ελευθερη τηλεοπτικη καλυψη αλλα μονο συνδρομητικη?


Αααααααααααααααααα...δε θελω τετοια...
gallistis
QUOTE(athinaios @ Aug 3 2009, 15:31 ) *
παιδια να κανω μια ερωτηση?ακουγεται οτι το connx θα παρει τα δικαιωματα για του χρονου.αυτο πρακτικα τι σημαινει?δεν θα εχει πλεον ελευθερη τηλεοπτικη καλυψη αλλα μονο συνδρομητικη?


μαλλον ο οτε απο σεπτεμβρη θα ξεκινησει συνδρομιτικη δορυφορικη τηλεοραση (οπως η nova).θελει να χτυπησει εκτος απο τα ευρωπαικα πρωταθληματα που ηδη εχει,το κυπελλο ελλαδος στη μπαλα,καθως και το πρωταθλημα στο μπασκετ.η συνδρομη δε ξερω ποσο θα ειναι(σιγουρα χαμηλοτερα απο nova).στη ρουμανια το αντιστοιχο πακετο του οτε ειναι γυρω στα 10 ευρω το μηνα(αλλα επειδη εδω ειναι ελλαδα θα ειναι πολυ παραπανω).για περισσοτερα δειτε εδω
http://www.ote.gr/portal/page/portal/OTEGR...09_pr_hellassat
Tatubasketfan
εγώ πάντως για το ποδόσφαιρο τουλάχιστον, απ'ότι ξέρω τα δικαιώματα τα πήρε το connx tv και πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και κάτι ανάλογο με το μπάσκετ dry.gif
klearxos
QUOTE(Tatubasketfan @ Aug 3 2009, 23:12 ) *
εγώ πάντως για το ποδόσφαιρο τουλάχιστον, απ'ότι ξέρω τα δικαιώματα τα πήρε το connx tv και πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και κάτι ανάλογο με το μπάσκετ dry.gif


Για ποιους ακριβως αγωνες πηρε τα δικαιωματα στο ποδοσφαιρο το connx-tv?
Εγω ξερω για τους φιλικους αφου για τα υπολοιπα υπαρχει η κεντρικη διαχειριση...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Tatubasketfan @ Aug 3 2009, 23:12 ) *
εγώ πάντως για το ποδόσφαιρο τουλάχιστον, απ'ότι ξέρω τα δικαιώματα τα πήρε το connx tv και πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και κάτι ανάλογο με το μπάσκετ dry.gif


εν τω μεταξυ αυτο με τις ψηφιακες πλατφορμες κ αλλα παρομοια ειναι κ λιγο επιφοβα.
Ακομη καποιοι περιμενουν λεφτα απο alpha digital...
Εννοειται ομως πως το χιροτερο ολων ειναι πως δε θα μπορουμε να απολαυσουμε την ομαδα μας sad-smiley-009.gif
Tatubasketfan
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202
εγώ ψηφίζω σκάι για να έχουμε και καλή εικόνα tongue.gif
NIKOLAS3
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ?
gallistis
QUOTE(Weekendman @ Jul 30 2009, 18:05 ) *
Ο Άρης πράγματι εκείνη την εποχή βρισκόταν σε μια παρακμή που φαινόταν να είχε αρχίσει λίγα χρόνια νωρίτερα οπότε συμφωνώ οτι ήταν προδιαγεγραμένο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν ισχύουν 2 πράγματα
1Δεν μπορεί να είμαι εντελώς σίγουρος για το τι έγινε εκείνη την περίοδο 1991-1992 λόγω ηλικίας, αλλά σε όση παρακμή και να ήταν ο Άρης με αυτά που είχε πάθει ο ΠΑΟΚ απο τον Άρη τόσα χρόνια δεν αποκλειώ καθόλου να έχασε απο τον Ολύμπιακό εκείνη την χρονιά για να μην βρεί τον Άρη, όπως παραδέχεσαι και εσύ.


επειδη θυμαμαι εκεινο το παιχνιδι στο σεφ,ο παοκ δε βλεποτανε.ο μπανε αθλιος,ο κορφας μετριος,γενικα κακη κατασταση.και μια εβδομαδα αργοτερα για τον τελικο με τον ολυμπιακο(τοτε τα αποτελεσματα της κανονικης διαρκειας μεταφερονταν στους τελικους)πηρε το ματς αερα στο σεφ.δε λεω οτι εαν επαιζε με τον αρη θα εχανε,αλλα δε θα ηταν τοσο σιγουρος.η πτωση ειχε εμφανισθει το 1990,οταν βγηκαμε δευτερη τη κανονικη περιοδο(πρωτος ο παοκ-αλλα πηραμε τους τελικους) και το 1991,που γυρισαμε τη σειρα.αλλα απο το 1991 ο παοκ,ειχε δυστυχως που το παραδεχομαι,καλυτερη ομαδα(ειχαν ιβκοβιτς κοουτς κι εμεις λεσιτς)
weirdo1977


η απάντηση τον book σε όσους γκρινιάζουν rolleyes.gif
The Admiral
QUOTE(Vas @ Aug 26 2009, 16:07 ) *
Μα τι είναι αυτά που λες;; Ο βωβός είναι στο Μαρούσι από το 1996. Ποιο Mall και ποιο γήπεδο του Πάο; Τον εκβιασμό που έκανε (γιατί όντως ήταν εκβιασμός) τον πείρε πίσω ενώ όσοι ήμαστε Μαρούσι τον κράξαμε. Στο τέλος ζήτησε και συγνώμη…

τέλος παντων...



1) Το τι κανει ενας επιχειρηματιας το 1996 δεν αποκλειει το οτι εχει κανει τον προγραμματισμο του και για το 2006 και για το 2016.

2) Το γηπεδο του ΠΑΟ και το Μall ειναι ενα μονο μερος των επιχειρηματικων δραστηριοτητων του.Ειναι ασχετο το γεγονος οτι ανελαβε την ομαδα μπασκετ του Αμαρουσιου και εκτοτε στο Μαρουσι χτιζει ΜΟΝΟ αυτος?Αλλοι επιχειρηματιες δεν υπαρχουν?
thrylos7
Off-topic με την ομάδα, εν μέρει, άκουσα πως ο Αγαδάκος είχε ένα σοβαρό τροχαίο πριν λίγες μέρες, κάτι που του επέφερε διάφορες σωματικές βλάβες και θα είναι σε θέση να ξαναμπεί σε αγωνιστική δραστηριότητα μετά από 5 μήνες.
hagi
Όντως..Περαστηκα στον Λάζαρο και με το καλό να γυρίσει και πάλι..
SteelGandalf
Περαστικά στο Λάζο. Εύχομαι να επιστρέψει γρήγορα στα γήπεδα και σιδερένιος. smile.gif

Αλήθεια, πότε και που συνέβη ρε παιδιά; Γνωρίζετε λεπτομέρειες; Δεν το είχα μάθει, μέχρι που το διάβασα εδώ.
Yusaku
Φαίνεται ότι τα αισθήματα συμπάθειας είναι αμοιβαία μεταξύ του Μάσεϊ και του λαού του Άρη. smiley.gif
Εδώ οι δηλώσεις του στο πλαίσιο του πανευρωπαϊκου....

Ο Μάσεϊ αναφέρθηκε και στο συμβόλαιό του με τη Ρεάλ Μαδρίτης:

«Έχω συμβόλαιο με τη Ρεάλ, θα επιστρέψω εκεί. Δεν μου έχουν πει κάτι διαφορετικό. Ο Μεσίνα δεν νομίζω ότι με χρειάζεται αυτή τη στιγμή, αλλά έχω συμβόλαιο και θα δούμε τι θα γίνει. Θα πάω, θα είμαι εκεί και θα δούμε ποιους και πόσο θέλει να χρησιμοποιήσει. Είναι ωραία η ζωή στη Μαδρίτη. Είναι μεγάλη πόλη, την ξέρω καλύτερα τώρα. Η Θεσσαλονίκη είναι η καλύτερη πάντως!» Καταλήγοντας δεν ξέχασε να πει τα καλύτερα λόγια για τους φιλάθλους του Άρη: «Δεν νομίζω ότι οι φίλαθλοι μπορούν να συγκριθούν με αυτούς του Άρη. Υπάρχουν και εκεί πολύ καλοί φίλαθλοι, αλλά δεν έχουν καμία σχέση με του Άρη!


Όσο δεν έχει κλήσει ακόμα ελπίζεις.... smiley.gif

πηγη: http://www.goalday.gr/article.asp?catid=16...p;pubid=4135713
Tatubasketfan
Ο αγαπημένος μας Καστλ, στον Ηρακλή!!! http://www.metrosport.gr/archives/31205
Yusaku
QUOTE(Tatubasketfan @ Sep 30 2009, 12:56 ) *
Ο αγαπημένος μας Καστλ, στον Ηρακλή!!! http://www.metrosport.gr/archives/31205


Μακάρι να κάνει ένα πολύ καλό πρωτάθλημα. Πραγματικά μας λείπει ένας άσσος σαν τον Καστλ φοβερά. Όταν έφυγε ο Κλαρκ χθες με το 5ο και κατεβάσαμε την μπάλα με τον Ντέι πραγματικά ένοιωθα πολύ άβολα! χαχαχ (όχι ότι και ο Κλαρκ είναι άσσος, αλλά ρε γμτι στην πιον κρίσιμη επίθεση σου να κάτεβάζει την μπάλα ένας άγνωστος - κ 2αρι)
athinaios
ολοι ειδαμε οτι ποναμε στον ασσο δυστυχως αλλη μια χρονια.κ ειναι κριμα γιατι ο παικτης που οργανωνει ειναι που κανει την επιθεση να ρολαρει.κ εμεις δυστυχως εκει εχουμε προβλημα.καλος ο κλαρκ μπορει να βγει καλος κ ο ντει αλλα δεν ειναι ασσοι.βοηθαν στο κατεβασμα αλλα δεν ειναι η θεση τους.αν τους μαρκαρουν ψηλοτεροι που ειναι κ το πιθανοτερο αφου ειναι σχετικα κοντοι κ οι δυο τοτε ....τοσο δυσκολο ηταν να το δει στην προετοιμασια ο ιταλος η ηταν τοσο ακριβοι οι παικτες σε αυτη την θεση?
athinaios
ολοι ειδαμε οτι ποναμε στον ασσο δυστυχως αλλη μια χρονια.κ ειναι κριμα γιατι ο παικτης που οργανωνει ειναι που κανει την επιθεση να ρολαρει.κ εμεις δυστυχως εκει εχουμε προβλημα.καλος ο κλαρκ μπορει να βγει καλος κ ο ντει αλλα δεν ειναι ασσοι.βοηθαν στο κατεβασμα αλλα δεν ειναι η θεση τους.αν τους μαρκαρουν ψηλοτεροι που ειναι κ το πιθανοτερο αφου ειναι σχετικα κοντοι κ οι δυο τοτε ....τοσο δυσκολο ηταν να το δει στην προετοιμασια ο ιταλος η ηταν τοσο ακριβοι οι παικτες σε αυτη την θεση?
Yusaku
QUOTE(athinaios @ Sep 30 2009, 13:27 ) *
ολοι ειδαμε οτι ποναμε στον ασσο δυστυχως αλλη μια χρονια.κ ειναι κριμα γιατι ο παικτης που οργανωνει ειναι που κανει την επιθεση να ρολαρει.κ εμεις δυστυχως εκει εχουμε προβλημα.καλος ο κλαρκ μπορει να βγει καλος κ ο ντει αλλα δεν ειναι ασσοι.βοηθαν στο κατεβασμα αλλα δεν ειναι η θεση τους.αν τους μαρκαρουν ψηλοτεροι που ειναι κ το πιθανοτερο αφου ειναι σχετικα κοντοι κ οι δυο τοτε ....τοσο δυσκολο ηταν να το δει στην προετοιμασια ο ιταλος η ηταν τοσο ακριβοι οι παικτες σε αυτη την θεση?


Την ίδια απορία έχω κ γω. Και φυσικά να σημείωσω ότι Τσαλδάρης - Καλαμπόκης που συζητιούνται δεν είναι άσσοι... rolleyes.gif
athinaios
τουλαχιστον ο καλαμποκης αν κ δεν ειναι καθαρος ασσος μπορει να βοηθησει περισσοτερο πιστευω στην οργανωση ορθολογικων επιθεσεων απο οτι κλαρκ κ ντει κ αργυροπουλο.ειναι κριμα γιατι ειδαμε χτες οτι ο κλαρκ στο 2 που ειναι η θεση του παιζει με αλλον αερα.
basketmania
Το πρόβλημα με το νέο προπονητή οποιος και αν είναι αυτός είναι και το poly δύσκολο πρόγραμμα που έχει ο Aris στο ξεκίνημα και είναι πολύ πιθανό να ξεκινήσει με 0-3 (Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός). Κανονικά έπρεπε να έχει ανακοινωνθεί προπονητής σχεδόν άμεσος μετά το match. . ʼAρα εκτος του πολύ ψηλού κασέ του Κατσικάρη είναι και το δύσκολο πρόγραμμα και η γρηγορη fthora που κάθε Έλληνας προπονητής θα ήθελε να αποφύγει με τη νοοτροπία που επικρατεί στην Ελλάδα. Για την ισορροπία τις ομάδας θα πρέπει να προσληφθεί κάποιος αξιόλογος ξένος προπονητής για να μείνει συγκεντρωμένος στους στόχους τις ομάδας σε βάθος χρόνου και να μην επηρεαστεί από αντιδράσεις του κόσμου μετά από το πιθανό κακό ξεκίνημα τhς ομάδας όπως διαφαίνεται βάση προγράμματος Αύριο έχει προπόνηση η ομάδα και δεν iparhei κανένας, ούτε καν βοηθόs.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.