Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Pierce
Θα ήθελα να δηλώσετε παρουσία οι περσινοί, που έχετε όρεξη να παίξετε και φέτος. ΟΙ θέσεις σας είναι κρατημένες μέχρι 1/10 , μετά θα δεχτούμε και νέες συμμετοχές.
Όσοι ενδιαφέρεστε αν ανοίξουν θέσεις, επίσης μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή, μπορείτε να ανατρέξετε στα παλιότερα αρχικά post των topic των fantasy για πληροφορίες.
Ποιοι ανεβοκατεβαίνουν, αν εγώ θα παίξω κλπ θα τα δούμε στην πορεία.

Καλή σεζόν.

Η λίστα:

-Johnaros
-HLR
-kudelin8
-teopt13
-massey
-klow13
-giorgos14
-Nuntius
-jasonick
-Knickerbocker
-Zoys
-Pmam
-Sg3ptShooter
Johnaros
Μέσα φυσικά.
HLR CENATION
Μεσα και εγω.

Συγγνωμη απο ολους που δεν ασχοληθηκα περυσι τις τελευταιες 15 μερες,ειχα ξενερωσει με κατι.Φετος δεν θα επαναληφθει.
kudelin8
τα ufos κ ο χαρισματικος gm/coach kudelin8 ανακοινωνουν τν συμμετοχη τους στον φετινο μαραθωνιο
teopt13
Μέσα και εγώ!Ξέρουμε αν έχουν βγει τα projections???
massey
Mεσα και εγω biggrin.gif
duncan21
QUOTE(teopt13-1908 @ Sep 19 2013, 17:02 ) *
Μέσα και εγώ!Ξέρουμε αν έχουν βγει τα projections???

http://games.espn.go.com/fba/freeagency?le...p;seasonId=2014

Περίπου.Απλά δεν έχουν γράψει κάτι στο outlook του κάθε παίκτη ακόμη,τι περιμένουν κτλ.

υ.γ 33.2 βλέπω τον Amir 24.gif ,να τον πάρετε 4-5 γύρο.
klow13
μεσα και εγω
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Sep 19 2013, 12:47 ) *


Μεσα και εγω παιδια...Καλη χρονια να χουμε tongue.gif
Johnaros
Θα κάνει παπάδες ρε ο Αμίρης φέτος.
jasonick
I 'm all in, όπως λέει και ο μεγάλος Phil.
Nuntius
Μέσααααααααααααα biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

6ος ο Παυλογιώργης στα projections cool.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Sep 20 2013, 12:32 ) *
Μέσααααααααααααα biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

6ος ο Παυλογιώργης στα projections cool.gif

Σε total points είναι 6ος γιατί υπολογίζουν πιθανούς τραυματισμούς άλλων παικτών,στο average που θεωρητικά μας καίει είναι 13ος.Tα 'χουμε ξαναπεί,espn sucks.Aπλά σου δίνει μια εικόνα που μπορούν να κινηθούν τα νούμερα κάθε παίκτη και κάνετε εσείς τις προσθαφαιρέσεις βάσει των εκτιμήσεων σας.
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Sep 20 2013, 12:48 ) *
Σε total points είναι 6ος γιατί υπολογίζουν πιθανούς τραυματισμούς άλλων παικτών,στο average που θεωρητικά μας καίει είναι 13ος.Tα 'χουμε ξαναπεί,espn sucks.Aπλά σου δίνει μια εικόνα που μπορούν να κινηθούν τα νούμερα κάθε παίκτη και κάνετε εσείς τις προσθαφαιρέσεις βάσει των εκτιμήσεων σας.


Δεν αντιλέγω. Και πάλι cool.gif
HLR CENATION
QUOTE(sacarame @ Sep 23 2013, 20:10 ) *
+ 1 φάουλ στον χρήστη σπύστα για σπαμμάρισμα... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Μάγνε , ρίξε ένα βλέφαρο στους κανόνες και το τι χρειάζεται το φάνταζυ, και μετά τις 30/9 που θα ολοκληρώσουν οι περσινοί την ανανέωση της συμμετοχής τους, μπορείς να δηλώσεις αν θες...


Ο Μαγνε ειναι ο Magnus?
Αν ναι,και εχουν κλεισει οι θεσεις απο τους περσινους θα του παραχωρησω την δικη μου θεση.Παιζω και αλλου εγω.Αλλα μονο για τον Magnus.
sacarame
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 23 2013, 20:48 ) *
Ο Μαγνε ειναι ο Magnus?
Αν ναι,και εχουν κλεισει οι θεσεις απο τους περσινους θα του παραχωρησω την δικη μου θεση.Παιζω και αλλου εγω.Αλλα μονο για τον Magnus.



Ιππότης ΧΛΡ σε όλο του το μεγαλείο..... Αράχτε και κάντε λίγο υπομονή. Μέχρι τις 30/9. Θα τα βρούμε όλα..

Προβλέπω ότι θα έχουμε στάνταρ θέσεις...

Εντιτ: Αν κάποιοι μιλάνε με παιδιά που ήταν πέρσι και δεν έχουν ανανεώσει ακόμα τη συμμετοχή, ενημερώστε τους...
Knickerbocker
QUOTE (Pierce @ Sep 19 2013, 14:47 ) *
Θα ήθελα να δηλώσετε παρουσία οι περσινοί, που έχετε όρεξη να παίξετε και φέτος. ΟΙ θέσεις σας είναι κρατημένες μέχρι Παρασκευή 1/10 , μετά θα δεχτούμε και νέες συμμετοχές.
Όσοι ενδιαφέρεστε αν ανοίξουν θέσεις, επίσης μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή, μπορείτε να ανατρέξετε στα παλιότερα αρχικά post των topic των fantasy για πληροφορίες.
Ποιοι ανεβοκατεβαίνουν, αν εγώ θα παίξω κλπ θα τα δούμε στην πορεία.

Καλή σεζόν.

Η λίστα:

-Johnaros
-HLR
-kudelin8
-teopt13
-massey
-klow13
-giorgos14
-Nuntius
-jasonick



ALL IN και εγω.Απελυσα προπονητή και οπως και οι knicks πάω για πρωτάθλημα icon_drunk.gif

QUOTE (jasonick @ Sep 20 2013, 07:46 ) *
I 'm all in, όπως λέει και ο μεγάλος Phil.


Δε το χα δει οτι βάλαμε το ίδιο (all in)...το δικό μου πήγαινε σε d rose is all in (τέτοιο ξενέρωσα που τον είχα πέρσι που σκέφτομαι να τον πάρω πρώτο γύρο)
jasonick
QUOTE(Knickerbocker @ Sep 23 2013, 22:14 ) *
Δε το χα δει οτι βάλαμε το ίδιο (all in)...το δικό μου πήγαινε σε d rose is all in (τέτοιο ξενέρωσα που τον είχα πέρσι που σκέφτομαι να τον πάρω πρώτο γύρο)


Κανένα πρόβλημα ρε μαν.... αρκεί να μου δώσεις το pick του 2ου γύρου. tongue.gif
jasonick
Μόλις είδα το post του Sheed στο άλλο τόπικ αποφάσισα να σας δώσω και εγώ τη δικιά μου λίστα στο fantasy. wink.gif











Ουπς, λάθος λίστα. 17.gif









Έεεετσι. cool.gif
Knickerbocker
QUOTE (jasonick @ Sep 24 2013, 09:42 ) *
Κανένα πρόβλημα ρε μαν.... αρκεί να μου δώσεις το pick του 2ου γύρου. tongue.gif


Ετσι στο ψητο...Υπόσχομαι ότι δε θ αγγιξω Dirk, αυτό φτάνει βλέπω.
sacarame
Να υπενθυμίσω στους παλίκαρους της D-league που παίξαν πέρσι, ότι μπορούν να ανανεώσουν την θέση τους για φέτος μέχρι και την Δευτέρα. Μετά οι θέσεις ελευθερώνονται.....
massey
btw εκανε κανεις καποιο mock draft?

Τι παιζει με τις θεσεις?Το αλλαξανε φετος το συστημα και ολοι θα χουν μονο μια? blink.gif
sacarame
QUOTE(massey @ Sep 28 2013, 14:23 ) *
btw εκανε κανεις καποιο mock draft?

Τι παιζει με τις θεσεις?Το αλλαξανε φετος το συστημα και ολοι θα χουν μονο μια? blink.gif



Νομίζω ότι απλά δεν έχουν κάνει ενημέρωση του συστήματος για τους διπλοθεσίτες. Περιμένουν να αρχίσει η πρισίζον και μετά θα διαμορφωθούν...
HLR CENATION
Με τα αντ-ντροπ τι θα γινει φετος?Εγω οτι πειτε δεν εχω προβλημα.
Knickerbocker
Βλέπω στους γείτονες τις προτάσεις για αλλαγές και ειναι ενδιαφέρουσες.Οτι ισχύσει εκει περνάει και σε μας;
Nuntius
QUOTE (Knickerbocker @ Sep 29 2013, 18:25 ) *
Βλέπω στους γείτονες τις προτάσεις για αλλαγές και ειναι ενδιαφέρουσες.Οτι ισχύσει εκει περνάει και σε μας;


Αν δεν ισχύει και για μας τότε τζάμπα λέω την άποψη μου εκεί tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(Nuntius @ Sep 29 2013, 19:00 ) *
Αν δεν ισχύει και για μας τότε τζάμπα λέω την άποψη μου εκεί tongue.gif


Aν ειστε θετικοι σε αλλαγες στο point system και στη δικης σας λιγκα,τοτε εδω πρεπει να κανετε τις οποιες προτασεις και οχι στο αλλο τοπικ...
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ Sep 29 2013, 19:37 ) *
Aν ειστε θετικοι σε αλλαγες στο point system και στη δικης σας λιγκα,τοτε εδω πρεπει να κανετε τις οποιες προτασεις και οχι στο αλλο τοπικ...


Got it.

Τότε ξέρει κανείς τι point system ακολουθούσαμε πέρυσι σε αυτήν την λίγκα? Είναι το ίδιο με το spreadsheet που είδα στο topic για την άλλη λίγκα ή είναι κάτι διαφορετικό?

Αν είναι κάτι διαφορετικό τότε πολύ θα ήθελα να το δω happy.gif
sacarame
QUOTE(Nuntius @ Sep 29 2013, 19:44 ) *
Got it.

Τότε ξέρει κανείς τι point system ακολουθούσαμε πέρυσι σε αυτήν την λίγκα? Είναι το ίδιο με το spreadsheet που είδα στο topic για την άλλη λίγκα ή είναι κάτι διαφορετικό?

Αν είναι κάτι διαφορετικό τότε πολύ θα ήθελα να το δω happy.gif



Just the same..Αν κάνω λάθος, με διορθώνει ο κομμίσιονερ...
Pierce
Ο κομίσιονερ θα πεί ότι ο Άγγελος βιάζεται tongue.gif. Ο τρόπος βαθμολογίας είναι κοινός. Από τη στιγμή που θα αλλάξει κάτι στην άλλη, θα αλλάξει και εδώ. smile.gif Όταν βρώ λιγάκι χρόνο γιατί πνίγομαι με το GRE , θα κοιτάξω την πρόταση του kudelin πως παραμετροποιεί ακριβώς τα score και θα τεθεί προς ψηφοφορία.
Nuntius
QUOTE (Pierce @ Sep 29 2013, 19:53 ) *
Ο κομίσιονερ θα πεί ότι ο Άγγελος βιάζεται tongue.gif. Ο τρόπος βαθμολογίας είναι κοινός. Από τη στιγμή που θα αλλάξει κάτι στην άλλη, θα αλλάξει και εδώ. smile.gif Όταν βρώ λιγάκι χρόνο γιατί πνίγομαι με το GRE , θα κοιτάξω την πρόταση του kudelin πως παραμετροποιεί ακριβώς τα score και θα τεθεί προς ψηφοφορία.


Purrrrrrrrrrrrrrfect smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Sep 29 2013, 19:53 ) *
Ο κομίσιονερ θα πεί ότι ο Άγγελος βιάζεται tongue.gif. Ο τρόπος βαθμολογίας είναι κοινός. Από τη στιγμή που θα αλλάξει κάτι στην άλλη, θα αλλάξει και εδώ. smile.gif Όταν βρώ λιγάκι χρόνο γιατί πνίγομαι με το GRE , θα κοιτάξω την πρόταση του kudelin πως παραμετροποιεί ακριβώς τα score και θα τεθεί προς ψηφοφορία.

Δεν το ξερα ρε (chris) boss.... σχωρα με....
Knickerbocker
Καλημέρα και καλό μήνα,

Σε 713 ώρες έχουμε παιχνίδι.....Που ειναι το draft?????? smiley.gif icon_drunk.gif
SG3ptshooter
duncan21
ohmy.gif.ohmy.gif,ανεβαίνει 2 επίπεδα η λίγκα πλέον κι αποκτά άλλο ενδιαφέρον.Πόσο θα 'θελα να 'χω ομάδα εφέτο.Bienvenue!
jasonick
Χωρίς Κουτς χάνει σε αίγλη η D-League για αυτό και οι μπλοφαδόροι της Team Ivey προσφέρουν θέση coowner, αν δεν συμπληρωθούν ομάδες.
Και τώρα που είπα για συμπλήρωση ομάδων, γιατί κοτεύει ο Nashidis και οι άμπαλοι των Arizona Fighters;
sacarame
QUOTE(jasonick @ Oct 1 2013, 12:52 ) *
Χωρίς Κουτς χάνει σε αίγλη η D-League για αυτό και οι μπλοφαδόροι της Team Ivey προσφέρουν θέση coowner, αν δεν συμπληρωθούν ομάδες.
Και τώρα που είπα για συμπλήρωση ομάδων, γιατί κοτεύει ο Nashidis και οι άμπαλοι των Arizona Fighters;



duncan21
QUOTE(jasonick @ Oct 1 2013, 12:52 ) *
Χωρίς Κουτς χάνει σε αίγλη η D-League για αυτό και οι μπλοφαδόροι της Team Ivey προσφέρουν θέση coowner, αν δεν συμπληρωθούν ομάδες.
Και τώρα που είπα για συμπλήρωση ομάδων, γιατί κοτεύει ο Nashidis και οι άμπαλοι των Arizona Fighters;

Σε μερσώ για τη φιλοφρόνηση και τιμή μου να μπω co-owner αλλά αν είμαι συγκομισάριος συν co-owner σε πρώην αδελφό σωματείο θα δεχθώ ακόμη περισσότερες κατηγορίες συγκριτικά με πέρυσι για τον τρόπο που λειτουργώ στα trades icon_drunk.gif .O Nashidis δεν άντεξε την πίεση προφανώς μετά τις βαρύγδουπες περσινές δηλώσεις,λογικό κατ' εμέ.

QUOTE(sacarame @ Oct 1 2013, 13:21 ) *

Τι εννοά ο ποιητής?
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Oct 1 2013, 13:23 ) *
Τι εννοά ο ποιητής?



HLR CENATION
Εμενα των παικτων μου περυσι η κλιμακα των ποντων ηταν

5-10 χρησιμος
11-20 πολυτιμος
21-25 mvp
25-30 Ρετζι Εβανς

Κατι Θορντον,κατι Κολισον,τραγικα τρειντ επισης ,τραγικη χρονια.Πρωτος στοχος να μην με πιασει πλημμυρα φετος.
merlin1
το εχω πει κε στο αλλο θρεντ οτι με εχεις σβησει χωρις να με ρωτησεις και δεν καταλαβαινω τον λογο!!!!
sacarame
QUOTE(merlin1 @ Oct 2 2013, 14:27 ) *
το εχω πει κε στο αλλο θρεντ οτι με εχεις σβησει χωρις να με ρωτησεις και δεν καταλαβαινω τον λογο!!!!



Για το θέμα της ειδοποίησης θα απαντήσουν τα παιδιά, μιας και δεν έχω ρόλο κομμίσιονερ στη λίγκα οπότε δεν ξέρω τι παίχτηκε. Αλλά το συγκεκριμένο τόπικ άνοιξε στις 19 Σεπτεμβρίου όπου σε αρκετά ποστς έγινε αναφορά για το χρονικό διάστημα που έχουν οι περσινοί χρήστες να ανανεώσουν τη συμμετοχή τους. Δηλαδή δόθηκαν 21 μέρες περιθώριο.

Συγκεκριμένα εδώ και εδώ ενώ εγώ ζήτησα να ενημερωθείτε και μεταξύ σας όσοι επικοινωνείτε και εκτός φόρουμ για το θέμα της λίγκας.

Οπότε δεν νομίζω ότι το έκρυψε κανείς και ήθελε να σε βγάλει απέξω. Επιβεβαιώνω μάλιστα σε συνομιλία μου με τους κομμίσιονερ όταν ρώτησα πώς πάμε σε συμμετοχές, ότι περιμένουμε μόνο τον Voyager και τον merlin που δεν έχουν ανανεώσει...


για το θέμα των ειδοποιήσεων περιμένεις απάντηση από τους 2 πιο υπεύθυνους...
merlin1
κανενας δεν με ενημερωσε ουτε καν μυνημα ειτε εδω ειτε στο εσπν αρα εχουν αδικο αυτοι που με διεγραψαν!!!Jordan and Lebron sux and are Overated(merlin1)
Pierce
Ρε μέρλιν δες το πρώτο ποστ του τόπικ τι γράφω πριν 20 μέρες. Δεν γίνεται να πάω σε 1-1 να ρωτάω αν θα παίξει και φέτος ή όχι.
SG3ptshooter
QUOTE(jasonick @ Oct 1 2013, 12:52 ) *
οι μπλοφαδόροι της Team Ivey

κάντο Albuquerque Fighting Heisenbergs ρε.
merlin1
μετα εγω φταιω να βριζω?εγω ειχα μεινει στο παλιο τοπικ και παρολο που το καινουριο θρεντ ηταν πινεντ δεν το πηρα χαμπαρι εκτος και με μισεις επειδη δεν υποστιριζω λεηκερς,παντος οπως με λεει κε ο αλος απο τη στιγμη που εχω μεινει εγω με ενα αλλο ατομε δεν ειναι λογοσ να μην με ειδοποιεις!!!!taime for war??? 68.gif
sacarame
QUOTE(merlin1 @ Oct 2 2013, 18:01 ) *
μετα εγω φταιω να βριζω?εγω ειχα μεινει στο παλιο τοπικ και παρολο που το καινουριο θρεντ ηταν πινεντ δεν το πηρα χαμπαρι εκτος και με μισεις επειδη δεν υποστιριζω λεηκερς,παντος οπως με λεει κε ο αλος απο τη στιγμη που εχω μεινει εγω με ενα αλλο ατομε δεν ειναι λογοσ να μην με ειδοποιεις!!!!taime for war??? 68.gif



Ρε μέρλιν για κάτσε λίγο. Λες λοιπόν ότι όντως από δικό σου λάθος δεν είδες το νεο θρεντ παρ' ότι είναι φατσα φόρα πιναρισμένο. Είχες ένα μήνα περιθώριο να μπεις να το δεις, και δεν το έκανες. Ένα αυτό.

Δεύτερον, είπα ότι είχατε μείνει 2 άτομα ναι. Αυτό δεν είναι ευθύνη του διοργανωτή. Ποτέ ο κομμίσιονερ δεν ενημερώνει κάθε έναν προσωπικά. Οποιος ενδιαφέρεται μπαίνει και κοιτάει, ή κάνει ένα ποστ και ρωτάει " παιδιά τι παίζει με φάνταζι φέτος;;"

12 άτομα έτσι έκαναν. Μονο εσύ και ο βόγιατζερ δεν είχατε ενημερώσει για παρουσία σας. Μάλιστα, περιμέναμε μια μέρα ακόμα εκπρόθεσμα μήπως φανείτε. Κι έρχεσαι μετά από 2 μέρες να μας πεις ότι κάλπικα σε πεταξαν έξω οι κακοί κομμίσιονερς;; Και μάλιστα επειδή μισείς τον Τζόρνταν και τον Λεμπρον;;;

Και από την άλλη λες στον Pierce ότι σε πέταξε έξω επειδή δεν είσαι Λέικερς;; Που ως nickname έχει τον αρχηγό των Κελτών;;


Επίσης χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς ενώ και φταις και δεν σου επιτέθηκε κανένας. Η συμπεριφορά σου δε αυτή, παρ' ότι έτσι κι αλλιώς ήσουν εκπρόθεσμος, δεν μας αφήνει και πολλά περιθώρια για οποιαδήποτε αναθεώρηση.
merlin1
δεν εισαι δικαιος!!ολοι εχουν δικαιωμα να κανουν λιγκ,εσυ λογω μισους κανεις καταχρηση εξουσιας!
Pierce
merlin1
ενταξει το καταλαβα με μισιτε αλα ποτε δεν σας εβρισα η εστω ειπα κατι προσβλητικο !!!ακομα και οταν ειπα πως δεν ειδα το νεο θεμα συνεχισατε την αδιαφορια σας !!!

τι σχεση εχει ο καπτεν απο το firefly?????(εκτος και αν δεν εχεις δει αυτη τη γαματη σειρα!)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.