Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
margiou3
QUOTE (atalantos @ Apr 3 2012, 00:57 ) *
Πρώτο φαβορί δινεται η διακοπη του αγώνα......




Εμεις εδω στην Νικαια δεν διακόπτουμε τους αγώνες...


Διαιτητης δεν μας απασχολει ποιος θα ειναι...! Οποιος εχει τα αρχ_ _ιδια να ερθει να κανει μαλακιες μπροστα σε 1000 ατομα, με χαρα να ερθει, να σφυριξει το τελευταιο ματς της καριερας του...



Καλη σας νυχτα.
atalantos
QUOTE (PetranG3 @ Apr 3 2012, 01:03 ) *
Καποιοι μπορει να θελουν κι αυτο...Σε πληροφορω πως αυτο ειναι το λιγοτερο πιθανο για να γινει...Να εισαι σιγουρος...

ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ...ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ...? ΠΟΤΕ...? ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ...?? ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ...? ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ...?
ΡΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΤΟ ΜΕΛΑΝΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ...ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ...?

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΤΩΝ ΔΙΑΘΕΣΕΩΝ...
ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΝΙΚΗΤΕΣ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ...ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ...

ΑΣΤΕΙΟΤΗΤΕΣ...

δεν θα ερθει κανεις με αυτες τις διαθεσεις......Θελει πολυ ομως νομιζεις να γινει το μπαμ?
PetranG3
QUOTE(atalantos @ Apr 3 2012, 02:08 ) *
δεν θα ερθει κανεις με αυτες τις διαθεσεις......Θελει πολυ ομως νομιζεις να γινει το μπαμ?



Τους καλους διαιτητες τους ξερουμε ολοι...3-4 ειναι που μπορουν να σηκωσουν το βαρος ενος τετοιου ματς...Επειδη δεν τα θελω ολα δικα μου...Περιμενω τουλαχιστον 1 στους 2 να ειναι απο αυτους τους 3-4...

Να σου απαντησω κι εγω με ερωτηση...Κι εσυ που ξερεις τις διαθεσεις...?

ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΑ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΗΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗΣ...Απο αθλητικους νομους, τρομονομους - απαγορευσεις μετακινησης φιλαθλων κλπ...?

Το οτι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΝΙ, δε σημαινει οτι θα "πεσουν" φερετρα μεσα στο γηπεδο...Δηλαδη η Μακαμπι οταν λενε οτι εχει καυτη εδρα, ειδες εσυ να γινεται κανενα ΜΠΑΜ...?

Να ειναι ομως σοβαροι, αταλαντε και οι αλλοι...Αυτο που περιγραφω πιο πανω, εμενα με πειραζει και με θιγει...Εσυ το ειρωνευτηκες...Ο καθενας εχει την προσωπικοτητα του...

ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ..
atalantos
QUOTE (PetranG3 @ Apr 3 2012, 01:18 ) *
Τους καλους διαιτητες τους ξερουμε ολοι...3-4 ειναι που μπορουν να σηκωσουν το βαρος ενος τετοιου ματς...Επειδη δεν τα θελω ολα δικα μου...Περιμενω τουλαχιστον 1 στους 2 να ειναι απο αυτους τους 3-4...

Να σου απαντησω κι εγω με ερωτηση...Κι εσυ που ξερεις τις διαθεσεις...?

ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΑ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΗΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗΣ...Απο αθλητικους νομους, τρομονομους - απαγορευσεις μετακινησης φιλαθλων κλπ...?

Το οτι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΝΙ, δε σημαινει οτι θα "πεσουν" φερετρα μεσα στο γηπεδο...Δηλαδη η Μακαμπι οταν λενε οτι εχει καυτη εδρα, ειδες εσυ να γινεται κανενα ΜΠΑΜ...?

Να ειναι ομως σοβαροι, αταλαντε και οι αλλοι...Αυτο που περιγραφω πιο πανω, εμενα με πειραζει και με θιγει...Εσυ το ειρωνευτηκες...Ο καθενας εχει την προσωπικοτητα του...

ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ..
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ....ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΤΙΚΑ ΕΣΕΝΑ.....ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΕΣΚΑΝΑ......ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΦΑΡΟΣ ΟΥΤΕ ΙΩΝΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΕΘΝΙΚΟΣ....ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ .....ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΙΚΑΡΟΣΦΑΡΟΣ......ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ PLAYSTATION

PetranG3
QUOTE(atalantos @ Apr 3 2012, 02:26 ) *
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ....ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΤΙΚΑ ΕΣΕΝΑ.....ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΕΣΚΑΝΑ......ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΦΑΡΟΣ ΟΥΤΕ ΙΩΝΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΕΘΝΙΚΟΣ....ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ .....ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΙΚΑΡΟΣΦΑΡΟΣ......ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ PLAYSTATION



Δεκτο...Τουλαχιστον, αρχικα, ετσι το εξελαβα...
Για Playstation παντως, το NBA2K δεν ειναι κακο... smiley.gif (πλακα κανω)


Ελπιζω να ερθεις τη Δευτερα, να γινει ενα παιχνιδι ανταξιο της κρισιμοτητας του, και να κερδισει, ειλικρινα ο καλυτερος...Εμεις παντως το θελουμε πολυ...

Αυτα για την ωρα...Απ οτι φαινεται, αυτη 1 βδομαδα θα ειναι σαν χρονος...Θα δουμε και θα ακουσουμε πολλα...

Καλο βραδυ για την ωρα...
themis7
Με πολυ αναμεικτα συναισθηματα ολοκληρωνεται αλλη μια Δευτερα ......
Μετα απο μια αξια και σχετικα ανετη οπως εξελιχθηκε νικη επι του Εθνικου οπου το 2012 ηταν η μονη αηητητη ομαδα της Α κατηγοριας ....
Το θεμα ειναι τετοιες ωρες τι να πρωτοαισθανθεις ?????
Απο την μια χαρα γιατι κερδισες τον πρωτοπορο με τους 4 καλυτερους σου παιχτες στην κερκιδα ....
Απο την αλλη λυπη γιατι η ομαδα δεν αφεθηκε να διεκδικησει αυτο που τις αξιζε ...
Απο την μια μεγαλη χαρα που ολα τα παιδια και ο προπονητης που ηταν τιμωρημενοι ΑΔΙΚΑ στην κερκιδα να καθονται ολοι διπλα διπλα και ν αγωνιουν για μια ομαδα που ξερουν οτι δεν θα ειναι του χρονου .........
Απο την αλλη μεγαλη πικρα γιατι ολοι μεσα μας ξεραμε οτι δεν δωσαμε το 100% του εαυτου μας....
Απο την μια μεγαλη χαρα να βλεπεις τα παιδια που επαιξαν να κανουν καταθεση ψυχης και στα 2 ματς που επαιξαν ( Σημερα ημασταν πιο τυχεροι απ οτι στην Νικαια αλλιως κι εκει 2πλο θα ηταν ...)
Απ οτην αλλη εισαι στεναχωρημενος γιατι ξερεις κατα βαθος οτι αδικησαμε τους εαυτους μας....

Τα πραγματα ειναι απλα για οσους βλεπουν μπασκετ χωρις παρωπιδες ....
Ο Φαρος 2011- 2012 ειναι η πιο πληρης 12αδα που εχει εμφανιστει τα τελευταια χρονια σε γηπεδα της ΕΣΚΑΝΑ...
Υπερπληρης ......!!!!!
Για πολλους λογους που δεν ειναι της παρουσης στιγμης δεν ανεβηκαμε ......
Αλλα αυτο δεν λεει και πολλα ... Ακομα και 26 -0 να καναμε η φετινη χρονια θα ηταν για μενα η τελευταια ....
Εγω επιμενω σημασια εχουν οι στιγμες και οι συγκινησεις που παιρνεις απο αυτην την ενασχοληση .....
Κι αυτη η βραδια οπως εκλεισε ηταν για αλλη μια φορα πολυ ομορφη ....
Ολη η ομαδα παρεα μαζι με τις κοπελες τους καναμε ενα τελευταιο τραπεζι ολοι μαζι και ηταν πολυ ομορφα....
Δυσκολευομαι να φανταστω αλλη ομαδα ακομα και σ επαγγελματικο επιπεδο που πριν 2 εβδομαδες βγηκε και τυπικα εκτος στοχων .... Εγιναν τα επισοδεια μετα το ματς με τον Ικαρο ... Περασε την διαδικασια των καθυστερησεων πληρωμων ....
Περασε την διαδικασια των αδικων ποινων σε 4 μελη της ... Περασε μια ψυχοφθορα ηττα μεσα στην Νικαια ... Ειχε ολη την Εβδομαδα τραυματιες αρρωστους και γεννες ... Προπονηση ουσιαστικα εκαναν οι τιμωρημενοι και οι εφηβοι ... Κι ομως αυτη η ομαδα Δεν διαλυθηκε αλλα εμφανιστηκε στιο γηπεδο σαν να επαιζε αυτη τελικο κι οχι ο αντιπαλος της ...
Και μετα ολοι μαζι ολα τα παιδια μαζι αγαπημενοι μεχρι τις 3 τα ξημερωματα να τρωνε παρεα κι ολοι να νιωθουν οτι θελουν να παιζουν για παντα παρεα ....
Αυτες ειναι οι στιγμες που ψαχνει καποιος στο μπασκετ .... Αυτες νομιζαν οτι θα μας στερησουν ...
Ομως αυτο που φτιαχτηκε εδω 3 χρονια ξεπερναει την μικροπρεπεια μιας ανοδου η μιας νικης ...
Πανω απ ολα ειναι αλλα πραγματα που καποτε καπιοι αλλοι θα τα καταλαβουν ...
Φαρμακι και κακια φετος απο διαφορους παπαρολογους χορτασαμε ... Εμεις εδω μαθαμε στο τελος να σερβιρουμε γλυκο για να γλυκαινομαστε ... Αυτο λεει το savoir - vivre αυτο καναμε ... Κερασαμε γλυκο τους εαυτους μας και την παρεα μας γιατι καπιοι φροντισαν να ριχνουν φαρμακι και χολη ολη την χρονια....

Αυτην την ομαδα την χτισαμε για να ειμαστε μια παρεα και μια οικογενεια ... Με τις καλες μας και τις κακες μας στιγμες ...
Μειναμε μεχρι το τελος ενωμενοι ... Αρα πετυχαμε.... Ολα τ αλλα ειναι θεωριες .... Στο κατω κατω εμεις που στησαμε αυτην την ομαδα εμεις αποφασιζουμε τι μας κανει να νιωθουμε καλα....

Ακομα και το μηνυμα που μου στελνει τωρα ο φιλος μου ο leonkalf λεει την αληθεια κι αντικατροπτιζει πληρως τα συναισθηματα της στιγμης .... << Με Ρεμο live στο cd player οδηγωντας στους αδειους δρομους σκεφτομαι οσα εγιναν φετος.... Σαν μια ιστορια .... Γλυκοπικρη .... >>
Ειναι αληθεια ολα για μας ειναι γλυκοπικρα πια ... Οσο υπεροχα γλυκα κι αν μας σερβιραν στο τραπεζι σημερα το βραδυ η πικρα στην γευση δεν εφυγε ....
Εμεινε τουλαχιστον η Φωτο απο αυτην την βραδια για να την θυμομαστε για παντα .....

Εις το επανιδειν μαγκες................





jna23
Θέμη
Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά και σίγουρα δεν με ξέρεις και εσυ αλλα μπορείς να μάθεις για εμένα απο τον Λεωνίδα. Ειμαι στο μπάσκετ απο μικρό παιδί σε ένα συλλογο που τον θεωρώ οικογένεια μου πιά.
Σε απάντηση του παραπάνω ποστ σου έχω μόνο να σου πω κάτι και αν θές ακουσέ το. Το μπάσκετ και ειδικά με μία ομάδα όπως την αναφέρεις (καλή παρέα- καλά παιδιά - οικογενειακό κλίμα) σου δίνει ζωή. Σου δίνει πολύ περισσότερα πράγματα απο όσα αυτην την στιγμή πιστεύεις και θές να τα παρατήσεις. Θα το ανακαλύψεις συντομα γιατί είσαι έξυπνος άνθρωπος αλλα ισως θα είναι αργά αν έχεις χαλάσει την χημεια της ομάδας.

Συμβουλή μου λοιπόν κρατήστε (και εσυ μαζί ) αυτό το καλό κλίμα στην ομάδα με τα ίδια καλα παιδια μην αφήσετε κανένα να σας το χαλάσει και πολύ σημαντικό δώστε ένα κινητρο και ένα παράδειγμα στα παιδιά του συλλογου σας να έχουν στόχους μέσα στον αθλητισμό. Κράτα αυτό που περιγράφεις παραπάνω για όσο καιρό μπορείτε γιατί δυσκολα θα το βρείς ξανά και εχω επίγνωση τι σου λέω.

Αυτα τα ολίγα απο ενα γερολυκο των γηπέδων
anonymousforumuser
Δεν προέβλεψε η διοίκηση του ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΥ να σημάνει ΚΟΚΚΙΝΟ συναγερμό στο χθεσινό παιχνίδι και η ήττα ήρθε φυσιολογικά. Το διαλυμένο πρώην σωματείο με τους αποκαμωμένους παίχτες, τους ψεύτες-άνανδρους παράγοντες και τον γραφικό ΓΡΙΒΑ στο ρόλο του ΜΠΑΜΠΗ ΛΕΖΕ (ας τον απελάσει κανείς να γλυτώσουμε) έχει γίνει περίγελος στις τάξεις της ΕΣΚΑΝΑ.
jna23
Η εβδομάδα των παθών ξεκινάει απο Μ. Δευτέρα wink.gif
leonkalf
QUOTE (margiou3 @ Apr 3 2012, 00:49 ) *
Ο Φαρος για εμενα, ειναι η καλύτερη και πληρέστερη ομάδα του πρωταθλήματος...

Οπως εχω ξαναπεί ομως, του λείπει κατι...! Ο ΚΟΣΜΟΣ... Ο κοσμος που θα προστατέψει την ομαδα σας...!

Ευχαριστούμε για την αναγνώριση!
Την συγκεκριμένη πρόταση την έχω ακούσει (τηλέφωνα, μηνύματα) από χθες το βράδυ από αρκετούς (αντιπάλους, ουδέτερους) και με χαροποιεί ιδιαίτερα, απλά και μόνο για το... γαμώτο που λένε. Βέβαια, αυτό δε λέει τίποτα ουσιαστικά, απλά μια αναγνώριση και μια ηθική ικανοποίηση..





QUOTE (themis7 @ Apr 3 2012, 02:47 ) *
Με πολυ αναμεικτα συναισθηματα ολοκληρωνεται αλλη μια Δευτερα ......
Μετα απο μια αξια και σχετικα ανετη οπως εξελιχθηκε νικη επι του Εθνικου οπου το 2012 ηταν η μονη αηητητη ομαδα της Α κατηγοριας ....
Το θεμα ειναι τετοιες ωρες τι να πρωτοαισθανθεις ?????
Απο την μια χαρα γιατι κερδισες τον πρωτοπορο με τους 4 καλυτερους σου παιχτες στην κερκιδα ....
Απο την αλλη λυπη γιατι η ομαδα δεν αφεθηκε να διεκδικησει αυτο που τις αξιζε ...
Απο την μια μεγαλη χαρα που ολα τα παιδια και ο προπονητης που ηταν τιμωρημενοι ΑΔΙΚΑ στην κερκιδα να καθονται ολοι διπλα διπλα και ν αγωνιουν για μια ομαδα που ξερουν οτι δεν θα ειναι του χρονου .........
Απο την αλλη μεγαλη πικρα γιατι ολοι μεσα μας ξεραμε οτι δεν δωσαμε το 100% του εαυτου μας....
Απο την μια μεγαλη χαρα να βλεπεις τα παιδια που επαιξαν να κανουν καταθεση ψυχης και στα 2 ματς που επαιξαν ( Σημερα ημασταν πιο τυχεροι απ οτι στην Νικαια αλλιως κι εκει 2πλο θα ηταν ...)
Απ οτην αλλη εισαι στεναχωρημενος γιατι ξερεις κατα βαθος οτι αδικησαμε τους εαυτους μας....

Τα πραγματα ειναι απλα για οσους βλεπουν μπασκετ χωρις παρωπιδες ....
Ο Φαρος 2011- 2012 ειναι η πιο πληρης 12αδα που εχει εμφανιστει τα τελευταια χρονια σε γηπεδα της ΕΣΚΑΝΑ...
Υπερπληρης ......!!!!!
Για πολλους λογους που δεν ειναι της παρουσης στιγμης δεν ανεβηκαμε ......
Αλλα αυτο δεν λεει και πολλα ... Ακομα και 26 -0 να καναμε η φετινη χρονια θα ηταν για μενα η τελευταια ....
Εγω επιμενω σημασια εχουν οι στιγμες και οι συγκινησεις που παιρνεις απο αυτην την ενασχοληση .....
Κι αυτη η βραδια οπως εκλεισε ηταν για αλλη μια φορα πολυ ομορφη ....
Ολη η ομαδα παρεα μαζι με τις κοπελες τους καναμε ενα τελευταιο τραπεζι ολοι μαζι και ηταν πολυ ομορφα....
Δυσκολευομαι να φανταστω αλλη ομαδα ακομα και σ επαγγελματικο επιπεδο που πριν 2 εβδομαδες βγηκε και τυπικα εκτος στοχων .... Εγιναν τα επισοδεια μετα το ματς με τον Ικαρο ... Περασε την διαδικασια των καθυστερησεων πληρωμων ....
Περασε την διαδικασια των αδικων ποινων σε 4 μελη της ... Περασε μια ψυχοφθορα ηττα μεσα στην Νικαια ... Ειχε ολη την Εβδομαδα τραυματιες αρρωστους και γεννες ... Προπονηση ουσιαστικα εκαναν οι τιμωρημενοι και οι εφηβοι ... Κι ομως αυτη η ομαδα Δεν διαλυθηκε αλλα εμφανιστηκε στιο γηπεδο σαν να επαιζε αυτη τελικο κι οχι ο αντιπαλος της ...
Και μετα ολοι μαζι ολα τα παιδια μαζι αγαπημενοι μεχρι τις 3 τα ξημερωματα να τρωνε παρεα κι ολοι να νιωθουν οτι θελουν να παιζουν για παντα παρεα ....
Αυτες ειναι οι στιγμες που ψαχνει καποιος στο μπασκετ .... Αυτες νομιζαν οτι θα μας στερησουν ...
Ομως αυτο που φτιαχτηκε εδω 3 χρονια ξεπερναει την μικροπρεπεια μιας ανοδου η μιας νικης ...
Πανω απ ολα ειναι αλλα πραγματα που καποτε καπιοι αλλοι θα τα καταλαβουν ...
Φαρμακι και κακια φετος απο διαφορους παπαρολογους χορτασαμε ... Εμεις εδω μαθαμε στο τελος να σερβιρουμε γλυκο για να γλυκαινομαστε ... Αυτο λεει το savoir - vivre αυτο καναμε ... Κερασαμε γλυκο τους εαυτους μας και την παρεα μας γιατι καπιοι φροντισαν να ριχνουν φαρμακι και χολη ολη την χρονια....

Αυτην την ομαδα την χτισαμε για να ειμαστε μια παρεα και μια οικογενεια ... Με τις καλες μας και τις κακες μας στιγμες ...
Μειναμε μεχρι το τελος ενωμενοι ... Αρα πετυχαμε.... Ολα τ αλλα ειναι θεωριες .... Στο κατω κατω εμεις που στησαμε αυτην την ομαδα εμεις αποφασιζουμε τι μας κανει να νιωθουμε καλα....

Ακομα και το μηνυμα που μου στελνει τωρα ο φιλος μου ο leonkalf λεει την αληθεια κι αντικατροπτιζει πληρως τα συναισθηματα της στιγμης .... << Με Ρεμο live στο cd player οδηγωντας στους αδειους δρομους σκεφτομαι οσα εγιναν φετος.... Σαν μια ιστορια .... Γλυκοπικρη .... >>
Ειναι αληθεια ολα για μας ειναι γλυκοπικρα πια ... Οσο υπεροχα γλυκα κι αν μας σερβιραν στο τραπεζι σημερα το βραδυ η πικρα στην γευση δεν εφυγε ....
Εμεινε τουλαχιστον η Φωτο απο αυτην την βραδια για να την θυμομαστε για παντα .....

Εις το επανιδειν μαγκες................


Πραγματικά, η χθεσινή βραδιά είχε ανάμεικτα συναισθήματα.. και η χρονιά αφήνει πίσω της μια γλυκόπικρη γεύση. Έχω τόσα στο μυαλό μου, ευχάριστα και δυσάρεστα και ένα μεγάλο ΓΙΑΤΙ να είναι καρφωμένο στο μυαλό μου..

Όσα λέει ο Βαγγέλης, είναι και δικές μου εικόνες, συναισθήματα και σκέψεις.. Ο Βαγγέλης γύρισε σπίτι και έκατσε και έγραψε, εγώ χθες όπως με "πρόδωσε" γυρνούσα με το αυτοκίνητο με μουσικούλα (ωραίο να οδηγείς βράδυ σε άδειους δρόμους) και περνούσε η χρονιά μπροστά μου.. Μεγάλο σχολείο πραγματικά και μεγάλη εμπειρία ζωής (μπασκετικής και εξωμπασκετικής..).

Η χθεσινή βραδιά, έδειξε σε όλους (έτσι πιστεύω εγώ), ποια ήταν η πιο μπασκετική ομάδα μέσα στο γήπεδο. Μέσα στο παρκέ..
Απέδειξε σε μας κυρίως που δουλέψαμε μέσα στην ομάδα του Φάρου, τι δυνατότητες είχαμε πραγματικά. Η χθεσινή εικόνα πιστεύω ήταν η αντάξια της ομάδας που έχτισε ο coach μαζί με την διοίκηση, και αυτή η εικόνα που ΕΠΡΕΠΕ να είχε σε όλα τα ματς. Δυστυχώς, αυτό ήταν το μόνο μείον μας θεωρώ, και τώρα που φτάνει η ώρα του απολογισμού το βλέπω ξεκάθαρα.
Αν είμασταν σε ΟΛΑ τα ματς το ίδιο με χθες (και με όλα τα derby, γιατί σε όλα τα derby η ομάδα έβγαλε καλή εικόνα και μπάσκετ), δε θα μας σταματούσε κανείς....
Σίγουρα, μας εμπόδισαν αγωνιστικά αλλά και μας χάλασαν και το μυαλό όλα όσα έγιναν παρασκηνιακά και πλέον όλοι τα ξέρουν, όμως τελικά την ψυχή, την ομόνοια, το πάθος, τη θέληση για νίκη αν την μεταφέραμε και στα ματς που δεν ήταν -θεωρητικά- ντερμπι μάλλον θα είχαμε καλύτερη τύχη..
Αυτό το ΓΙΑΤΙ θα μου μείνει και θα το κουβαλάω.. και πιστεύω ότι θα γίνει μάθημα σε όλους όσους είμασταν σε αυτή την ομάδα τη σεζόν 2011-12 και θα μας συντροφεύει και στο μέλλον. Επίσης, όσοι διαβάζουν και παίζουν, ας το κρατήσουν στο μυαλό τους αυτό το πράγμα..

Πραγματικά, για μας, ήταν μια επιβεβαίωση χθες νικώντας τον Εθνικό - που πήγαινε τρένο για την άνοδο - να αποδείξουμε ότι αξίζουμε. Ότι είμαστε καλύτεροι. Έστω και με 4 παιδιά και τον coach στην εξέδρα. To βάθος που είχε αυτή η ομάδα φέτος μπορούσε να καλύψει κάθε απουσία, αρκεί να έπαιζαν οι αντικαταστάτες όπως ξέρουμε ότι μπορούν να παίξουν. Και έδειξαν αυτά τα παιδιά ότι και χωρίς τους 4 μπορούν. Δεν θεωρώ ότι οι 4 που έλειπαν είναι οι καλύτεροί μας παίκτες, είναι ναι βασικά στελέχη όπως όμως και τα υπόλοιπα παιδιά. Και οι υπόλοιποι δεν υστερούν σε αξία, και το έδειξαν και χθες και την προηγούμενη βδομάδα με τον Ιωνικό.
Η ομάδα, όταν λειτουργεί σαν ομάδα, είναι πάνω από πρόσωπα..
Και στη Νίκαια, το παιχνίδι το χάσαμε στο τσακ, εμείς το χάσαμε. Για μερικά καλάθια που θα μπορούσαμε να είχαμε βάλει.
Τώρα, ότι έγινε έγινε..

Η ομάδα έπαιξε και στα 2 ματς, για την τιμή της και για την αξιοπιστία του πρωταθλήματος. Όπως θεωρώ ότι πρέπει να κάνει κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της. Ήταν και θέμα υπερηφάνιας των παιδιών για να δείξουν ότι άξιζαν καλύτερης αντιμετώπισης...
Και επειδή είδα κάποια δυσανασχέτηση από τους φίλους του Εθνικού, ας μην ξεχνάνε ότι πέρυσι είχε γίνει το αντίστροφο.. Και εμείς σαν ομάδα παίξαμε και τα 2 ματς για τη νίκη.


Οι στιγμές μετά, στη συγκέντρωση της ομάδας στο τραπέζι, είναι στιγμές που μένουν.. και τις θυμάσαι.
Για μένα αυτό είναι το μπάσκετ και γι' αυτό το μπασκετ θέλω να ζω και να μιλάω.
Να προπονείσε όλη τη βδομάδα, περιμένοντας με λαχτάρα το (κάθε) ματς που έρχεται, να πηγαίνεις στο ματς με την καλή σου διάθεση, τα καλά σου ρούχα σου (σαν να νομίζεις ότι πας σε "γάμο" όπως σωστά μας έλεγε ο δάσκαλος) και το χαμόγελό σου, να μπαίνεις να ζεις το ματς και να παίζεις με πάθος και ένταση, να είναι "καθαρό", να το χαίρεσαι ανεξαρτήτου αποτελέσματος και μετά αυτή η οικογένεια που λέγεται ομάδα να μοιράζεται στιγμές.. χαράς και λύπης. Όλοι μαζί σε ένα τραπέζι.. όλοι αντάμα, να μιλάς, να σχολιάζεις φάσεις, αποφάσεις προπονητών-παικτών, καζούρα, όμορφα πράγματα.. ΑΥΤΟ είναι το μπάσκετ και ο αθλητισμός και ΟΧΙ όλα όσα ζήσαμε τις προηγούμενες βδομάδες!!!

Αυτό θέλω να μου μείνει και να θυμάμαι από την σεζόν 2011-12 και την ομάδα που είχα την τιμή να είμαι μέλος. Μια βραδιά σαν την χθεσινή.. (φυσικά τα όσα στραβά έζησα και έμαθα, δεν πρόκειτε να τα ξεχάσω ποτέ...)

Και όλοι οι παίκτες και οι προπονητές το ξέρουμε καλά αυτό, και αυτό θέλουμε. Ελπίζω κάποια στιγμή να το καταλάβουν και οι άλλοι, οι μεγαλύτεροι που παίζουν κι αυτοί το δικό τους 'παιχνίδι'..






πληγωμένη καρδιά μου... κάνε υπομονή...






excl.gif Θα ήθελα να παρακαλέσω τους φίλους και γενικά όσους φίλους θα ασχοληθούν από εδώ μέσα με το επερχόμενο ντερμπι Ιωνικός-Εθνικός, να μην προκαλούν και δυναμιτίζουν το κλίμα (οπαδικά).
Είναι κρίμα να πάει αλλού η κουβέντα.. Εδώ δεν είμαστε οπαδικό site, και δεν θα επιτρέψουμε να αρχίσουν προκλήσεις, βρισιές και ότι άλλο. peace.gif
Παρακαλώ πολύ. Προσπαθήστε και από την μεριά σας να μη οξύνετε την κατάσταση. Είναι κρίμα να μην είναι πρωταγωνιστές οι αθλητές και οι προπονητές τους σε ένα τέτοιο παιχνίδι που ΟΛΟΙ πιστεύω θα ήθελαν να συμμετέχουν, και όσοι είναι σε αυτές τις ομάδες είναι τυχεροί που θα το ζήσουν.
Βοηθείστε οι απ' έξω να παιχτεί μπάσκετ και να το χαρείτε!!!! Να το απολαύσετε!

Το κατανοώ ότι εδώ μέσα το ντέρμπι θα μονοπολήσει όλη τη βδομάδα το ενδιαφέρον, αλλά παιδιά όχι οπαδικές κόντρες κλπ. Θα σβηστούν τέτοια προκλητικά μηνύματα. Και ζητώ από τα παιδιά που έγραψαν τη νύχτα να γράψουν κάτι που να δείχνει ότι είναι σε αυτή την κατεύθυνση. Πλέον όλοι τα έχουν διαβάσει, οπότε είναι ανούσιο να κρυφτούμε και να πούμε ότι ποτέ δεν γράφτηκαν..
Σας το ζητώ σαν χάρη εκ μέρους (θέλω να πιστεύω) όλων των αθλητών και των προπονητών που θα θέλουν να απολαύσουν μια μπασκετική γιορτή.

Εγώ ζηλέυω που δεν μπορώ να ζήσω κάτι τέτοιο, όπως πίστευα ότι θα το ζούσα χθες (αν δεν είχε προηγηθεί ότι είχε προηγηθεί και αν δεν είχε προηγηθεί η ...... τιμωρία που "έκλεισε" το γήπεδο του Κερατσινίου και αντί να γεμίσει και να απολαύσει όλος ο κόσμος του Πειραιά (και όχι μόνο) ένα μεγάλο ματς.. παίχτηκε ένα ματς με λίγους θεατές..)




Υ.Γ :: Όποιος θέλει να δει το χθεσινό ματς Φάρος - Εθνικός μπορεί να το κάνει κάνοντας κλικ ΕΔΩ


Υ.Γ 2: Οι φωνές για την διαιτησία, και όσα γίνονται υπόγεια, δεν είναι μόνο εδώ.. Για δείτε ανακοίνωση-καταπέλτη του ΓΣ Περιστερίου.. κλικ ΕΔΩ
Δεν έχω δει το παιχνίδι για το οποίο διαμαρτύρεται ούτε ξέρω τι έχει γίνει, απλά και μόνο το παραθέτω.

Υ.Γ 3: Τι δείπνο ήταν αυτό ρε παιδιά χθες...??? Λουκούλειο!!! (βέβαια δεν ήταν η πρώτη φορά....)
Τα πιάτα έρχονταν κι έρχονταν κι έρχονταν (κι όλα ήταν ένα κι ένα!!!).. Λίγο ακόμα και θα ερχόταν πατσάς στο τέλος... κατά τις 4-5 το πρωί..
Τα γλυκά στο τέλος... αποθέωση!! smile.gif
Κι όλα αυτά που? Στον Ιστιοπλοϊκό όμιλο στον Πειραιά... αξίζει να πας.. η κουζίνα άπαικτη... wink.gif
margiou3
leonkalf εχεις δικιο...


Ενταξει γραψαμε πολλα χθες πανω στην ενταση...



Ελπιζω και ευχομαι να δω αλλη μια ματσαρα, οπως στον πρωτο γυρω, και οπως στο κυπελλο...


Με μια αριστη διαιτησια σαν την χθεσινη στο Φαρος - Εθνικος...




Οι φιλοι του Εθνικου μπορουν να ερθουν κανονικα να δουν το παιχνιδι...


Απλα μια προειδοποίηση...

Επίδειξη δυναμης δεν δεχόμαστε απο κανεναν...!!!
Μην προκαλείτε...!
magic32
Ολα θα παικτουν τελικα στον πλατωνα...Ωραιο για το ενδιαφερον ενος πρωταθληματος μεσα στη βρωμα...

Καταρχην συγχαρητηρια στον Φαρο...Το ηθελε,το ελεγε και πηρε το ματς που εβαλε φωτια στην κορυφη...

Σχετικα με το χτεσινο ματς μας με τον ιωνικο..Εμεις καναμε ισως το καλυτερο ματς της σεζον,χωρς κανενα αγχος κι εχοντας στην 12αδα 8 παιδια που λογιζονται ως "μικροι"..Νομιζω οτι αγχωσαμε αρκετα τον ιωνικο και τον φιλο μου τον πετραν που τον εβλεπα στην κερκιδα να μαθαινει οτι ο φαρος κερδιζει αλλα εβλεπε την ομαδα του να μην μπορει να καθαρισει εμας..Ειναι λογικο βεβαια ως ενα σημειο..Αφου παιζανε ενα ματς με υποβιβασμενη ομαδα και το μυαλο των περισσοτερων ηταν στο κερατσινι που ουσιαστικα εκρινε ΑΝ θα ειναι ακομα στο κολπο την αλλη βδομαδα...

Τελικα οι περισσοτερες λυσεις κι εμπειρια του ιωνικου του δωσανε τη νικη και μας αφησαν ακομα μια φορα με την πικρη γευση του παραλιγο....

υγ1.Θελω να κατακρινω τους διατητες της αναμετρησης μας που βλεπανε ΞΕΚΑΘΑΡΑ τον ντιρκ να με βριζει και να μ κανει χειρονομιες και δεν τον τιμωρησαν ποτε...

υγ2.Το πρωταθλημα τελειωνει...Τι θα γινει με το τραπεζι που ειχε προταθει?tongue.gif

υγ3 και σοβαρο..Πολλα περιεργα πραγματα γινονται στην μαχη της ουρας μεταξυ ελευθεριας κι ευρυαλης....Δεν μπορουσα να μην το πω
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Apr 3 2012, 14:47 ) *
Ολα θα παικτουν τελικα στον πλατωνα...Ωραιο για το ενδιαφερον ενος πρωταθληματος μεσα στη βρωμα...



Οσο και να μη θες να το δυναμιτησεις, δεν σ'αφηνουν...Στον Πλατωνα..? Ξεχαστε το...Εχουν βαλει λυτους και δεμενους...η ιδια ΕΣΚΑΝΑ το τρεχει και τωρα θυμηθηκε οτι και καλα τοσο ο Πλατωνας οσο και το Καραμπινη δεν πληρουν τις προϋποθεσεις για να διεξαγονται αγωνες μπασκετ. Ναι καλα διαβαζετε. Μετα απο 12 αγωνες στον Πλατωνα και 1 στο Καραμπινη, θεωρειται πολυ δυσκολο εως απιθανο να διεξαχθει το παιχνιδι στη φυσικη μας εδρα και ενδεχεται να χρειαστει να βρουμε αλλη (ουδετερο για να τα λεμε χυμα)...

Ντροπη και αισχος...Οι ανθρωποι ειναι πολυ προκλητικοι...

Να φανταστω βεβαιως οτι αν ο Εθνικος κερδιζε στο Κερατσινι, τετοιο θεμα δεν θα ανεκυπτε.

Δηλαδη πριν 2 βδομαδες που παιξαμε με τον κακομοιρη τον Φαρο (σχετικα μ αυτα που εχει τραβηξει), ο Πλατωνας ηταν καταλληλος και τωρα οχι...ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ...Αλλα ειπαμε, θα φατε καλα ολοι...Ειτε γινει στο Ρεντη, ειτε στη Δραπετσωνα, ειτε στο Σαλπεας ειτε ακομα και στο ΣΕΦ...

Θα καταλαβετε ολοι τη Δευτερα τι σημαινει ΙΩΝΙΚΟΣ...Τα ψεματα τελειωσαν...


Ολα αυτα και ειναι μολις Τριτη...Ειπαμε, εχουμε να δουμε και να ακουσουμε ακομα...Καποιοι επιλεγουν το δρομο της πολωσης...Εμεις δεν εχουμε ουτε κονε, ουτε φιλιες ουτε δημοσιογραφους να μας σπρωχνουν και να μας αβανταρουν...
Με βαση την εμπειρια λοιπον που εχω στην κερκιδα των RANGERS, και επειδη οι ΙΩΝΙΚΟΙ δεν ειναι ολοι του μιλητου, οσοι ειναι να ερθουν και να υποστηριξουν κατι πλην του ΙΩΝΙΚΟΥ (δεν εννοω τους μπασκετοφιλους), καλυτερα να το ξανασκεφτουν...
magic32
ελα πρωταπριλιατικο ειναι..πες την αληθεια!!!!
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Apr 3 2012, 15:12 ) *
ελα πρωταπριλιατικο ειναι..πες την αληθεια!!!!



ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΟΧΙ..ΟΧΙ...ΟΧΙ...!!!! 68.gif blink.gif blink.gif shot.gif shot.gif shot.gif
magic32
ΕΛΕΟΣ
iverson7
Τρομερη νικη χτες του Φαρου..συγχαρητηρια..!κρατησε το ενδιαφερον στην Α'.. wos_sport4.gif !Εγω ειμαι Πειραιωτης και θα ηθελα ν'ανεβει ο Εθνικος..!Πιστευω ομως και παρολο που εχει μεγαλυτερο βαθος στο ροστερ ο Εθνικος (παρα την μεγαλη απουσια Φωτοπουλου) οτι μεσα στον "καυτο" Πλατωνα και με τους Rangers σε φορμα ph34r.gif biggrin.gif , οτι δεν εχει τυχη στο παιχνιδι...!ειδωμεν..Παντως αποδειχτηκε (και) χτες οτι ο Φαρος ηταν μακραν η πληρεστερη ομαδα στην κατηγορια!ισως ομως σε καποια ματς δεν παρουσιαστηκαν ετοιμοι..ειτε αγωνιστικα (π.χ στο Κερατσινι με ηττα - σοκ απο Αρη) ειτε διοικητικα οπως π.χ στην νεα Σμυρνη με Ικαρο.. 39.gif !αυτα,ευχομαι να γινει ΜΑΤΣΑΡΑ wos_sport3.gif χωρις παρατραγουδα!!!
themis7
QUOTE (leonkalf @ Apr 3 2012, 12:48 ) *
Υ.Γ :: Όποιος θέλει να δει το χθεσινό ματς Φάρος - Εθνικός μπορεί να το κάνει κάνοντας κλικ ΕΔΩ


Οποιος θελει να θαυμασει Air George Kountoura στα σημεια 2.34 , 35.52 και 42.10 ... Εριξε και κανα δυο ζειμπεκες αλλα ολα μεσα στο κολπο ειναι .....



QUOTE (leonkalf @ Apr 3 2012, 12:48 ) *
Υ.Γ 3: Τι δείπνο ήταν αυτό ρε παιδιά χθες...??? Λουκούλειο!!! (βέβαια δεν ήταν η πρώτη φορά....)
Τα πιάτα έρχονταν κι έρχονταν κι έρχονταν (κι όλα ήταν ένα κι ένα!!!).. Λίγο ακόμα και θα ερχόταν πατσάς στο τέλος... κατά τις 4-5 το πρωί..
Τα γλυκά στο τέλος... αποθέωση!! smile.gif
Κι όλα αυτά που? Στον Ιστιοπλοϊκό όμιλο στον Πειραιά... αξίζει να πας.. η κουζίνα άπαικτη... wink.gif


Λεω το βραδυ θ αναρτηθει ντοκουμεντο με αυτα που εφαγες ..............................
dirk10
QUOTE (magic32 @ Apr 3 2012, 14:47 ) *
υγ1.Θελω να κατακρινω τους διατητες της αναμετρησης μας που βλεπανε ΞΕΚΑΘΑΡΑ τον ντιρκ να με βριζει και να μ κανει χειρονομιες και δεν τον τιμωρησαν ποτε...

υγ2.Το πρωταθλημα τελειωνει...Τι θα γινει με το τραπεζι που ειχε προταθει?tongue.gif

και λιγα σου εκανε................. smiley.gif smiley.gif και σε σενα και στον αλλον τον ασχετο στον παγκο icon_drunk.gif

κατι για τα παιδια του φοινικα αν διαβαζουν ...πραγματικα εχετε την τυχη να εχετε εναν δασκαλο μαζι σας.......τα πραγματα που μπορει να σας δωσει και να σας μαθει δυσκολα να τα βρειτε αλλου...κοιταξτε να το εκμεταλλευτειτε!!!!!
magic32
QUOTE(dirk10 @ Apr 3 2012, 15:48 ) *
και λιγα σου εκανε................. smiley.gif smiley.gif και σε σενα και στον αλλον τον ασχετο στον παγκο icon_drunk.gif
κατι για τα παιδια του φοινικα αν διαβαζουν ...πραγματικα εχετε την τυχη να εχετε εναν δασκαλο μαζι σας.......τα πραγματα που μπορει να σας δωσει και να σας μαθει δυσκολα να τα βρειτε αλλου...κοιταξτε να το εκμεταλλευτειτε!!!!!

κοιτα τα χαλια σου ρε παλτο..Που χες πεσει κατω απο τις κραμπες στο τελος λες και ησουν ο νεστα μετα το κυνηγητο στον μεσι... smiley.gif
dirk10
QUOTE(magic32 @ Apr 3 2012, 15:50 ) *
κοιτα τα χαλια σου ρε παλτο..Που χες πεσει κατω απο τις κραμπες στο τελος λες και ησουν ο νεστα μετα το κυνηγητο στον μεσι... smiley.gif

γεραματα..................ε μα ετρεχες σαν τρελος
magic32
QUOTE(dirk10 @ Apr 3 2012, 15:59 ) *
γεραματα..................ε μα ετρεχες σαν τρελος

ναι αυτο ηταν...το τριποντο στο χαρισα παντως... smiley.gif
dirk10
να σε καλα ρε ευχαριστω και γω ομως ειδες σε αφησα αλλα.............
αν ισχυουν ολα αυτα που διαβαζω παντως κανω προταση στην ΕΣΚΑΝΑ το παιχνιδι να γινει στην ΠΑΤΡΑ .............ουδετερο γηπεδο ειναι
magic32
αντε ρε μλκ..μ πηρες το επιθετικο απο τη βολη..ολο το βραδυ μ το χτυπαγε.. smiley.gif
dirk10
QUOTE(magic32 @ Apr 3 2012, 16:19 ) *
αντε ρε μλκ..μ πηρες το επιθετικο απο τη βολη..ολο το βραδυ μ το χτυπαγε.. smiley.gif

χαχαχαχαχαχαχααχαχα και σου το ειπα να πεις οτι δεν στο λεγα.........
leonkalf
QUOTE (themis7 @ Apr 3 2012, 14:18 ) *
Λεω το βραδυ θ αναρτηθει ντοκουμεντο με αυτα που εφαγες ..............................

blush.gif

Και των αλλωνών κ. πρόεδρε..... μην αναφέρω ονόματα.... (ας ποστάρουν εδώ μόνοι τους...) wacko.gif

Και που 'σαι, είμαι και σε δίαιτα... συγκρατήθηκα.. αν και οι προκλήσεις πολλές.. (θα πάω άλλη φορά να φάω μόνος με τον coach να μην μας βλέπετε και μας γλωσσοτρώτε.. tongue.gif)

blink.gif

basketikos
68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif ........... (αυτά προς το παρον).
jna23
Αν ισχύουν οσα αναφέρθηκαν για το γήπεδο και η ΕΣΚΑΝΑ ορίσει τον αγώνα σε αλλη έδρα θα είναι η μεγαλύτερη ξεφτίλα που θα έχει γίνει ποτέ. Θα δείξει η Ένωση ότι όσοι την κατηγορούσαν για την μη αμεροληψία της είναι πραγματικότητα. Περιμένω ανακοινώσεις για να φέρνω ανάλογα και επώνυμα. Κρίμα πολύ κρίμα αν σκέφτεστε να κάνετε κάτι τέτοιο
basketikos
QUOTE(jna23 @ Apr 3 2012, 19:44 ) *
Αν ισχύουν οσα αναφέρθηκαν για το γήπεδο και η ΕΣΚΑΝΑ ορίσει τον αγώνα σε αλλη έδρα θα είναι η μεγαλύτερη ξεφτίλα που θα έχει γίνει ποτέ. Θα δείξει η Ένωση ότι όσοι την κατηγορούσαν για την μη αμεροληψία της είναι πραγματικότητα. Περιμένω ανακοινώσεις για να φέρνω ανάλογα και επώνυμα. Κρίμα πολύ κρίμα αν σκέφτεστε να κάνετε κάτι τέτοιο


Το θέμα έχει Πολύ πλάκα - προσωπικά εγώ εντυπωσιασθει απο την κινητικότητα που υπάρχει απο χθες το βράδυ - και φαντάζομαι ότι θα συνεχίσει τις επόμενες μέρες.

Προσωπικά, σκέφτομαι να τα καταγράψω, και να τα δημοσιεύσω 10 λεπτά πριν αρχίσει ο αγώνας. Ως τότε μια λέξη:


ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ
texas
QUOTE(basketikos @ Apr 3 2012, 18:13 ) *
Το θέμα έχει Πολύ πλάκα - προσωπικά εγώ εντυπωσιασθει απο την κινητικότητα που υπάρχει απο χθες το βράδυ - και φαντάζομαι ότι θα συνεχίσει τις επόμενες μέρες.

Προσωπικά, σκέφτομαι να τα καταγράψω, και να τα δημοσιεύσω 10 λεπτά πριν αρχίσει ο αγώνας. Ως τότε μια λέξη:


ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ


Εθνικός: «Δεν έχουμε σχέση με το θέμα του γηπέδου»
απο superbasket 3 ώρες και 17 λεπτά πριν
Μέγεθος γραμμάτων:


Θέμα με την άδεια του κλειστού "ο Πλάτων" προέκυψε μετά από γράμμα που έστειλε η αστυνομική διεύθυνση Πειραιά, που αναφέρει ότι το γήπεδο δεν έχει άδεια λειτουργίας!

Το γεγονός αυτός προκάλεσε την αντίδραση των ανθρώπων του Ιωνικού και μάλιστα στο στόχαστρο βρέθηκε ο Εθνικός, επειδή δεν θέλει να γίνει το μεγάλο ματς της Μεγάλης Δευτέρας στον "Πλάτωνα".

Η διοικούσα επιτροπή του Εθνικού από την πλευρά της πήρε θέση στο όλο ζήτημα, ήταν ξεκάθαρη και διέψευσε κάθε εμπλοκή στην υπόθεση. «Πληροφορηθήκαμε τηλεφωνικώς την Τρίτη (03/04) το μεσημέρι, πως υπάρχει πρόβλημα με τη λειτουργία του γηπέδου. Δεν γνωρίζαμε κάτι για την άδεια, άρα δεν ήταν δυνατόν να έχουμε υποκινήσει ένα τέτοιο ζήτημα, όπως μας καταλογίζουν. Ουδεμία σχέση έχουμε και το τονίζουμε με κάθε τρόπο. Εμείς το μόνο που ξέρουμε είναι πως θέλουμε να γίνει ένα παιχνίδι αντάξιο του ονόματος και της ιστορίας των δύο ομάδων και να νικήσει ο καλύτερος».
PetranG3
QUOTE(texas @ Apr 3 2012, 21:23 ) *
Εθνικός: «Δεν έχουμε σχέση με το θέμα του γηπέδου»
απο superbasket 3 ώρες και 17 λεπτά πριν
Μέγεθος γραμμάτων:


Θέμα με την άδεια του κλειστού "ο Πλάτων" προέκυψε μετά από γράμμα που έστειλε η αστυνομική διεύθυνση Πειραιά, που αναφέρει ότι το γήπεδο δεν έχει άδεια λειτουργίας!

Το γεγονός αυτός προκάλεσε την αντίδραση των ανθρώπων του Ιωνικού και μάλιστα στο στόχαστρο βρέθηκε ο Εθνικός, επειδή δεν θέλει να γίνει το μεγάλο ματς της Μεγάλης Δευτέρας στον "Πλάτωνα".

Η διοικούσα επιτροπή του Εθνικού από την πλευρά της πήρε θέση στο όλο ζήτημα, ήταν ξεκάθαρη και διέψευσε κάθε εμπλοκή στην υπόθεση. «Πληροφορηθήκαμε τηλεφωνικώς την Τρίτη (03/04) το μεσημέρι, πως υπάρχει πρόβλημα με τη λειτουργία του γηπέδου. Δεν γνωρίζαμε κάτι για την άδεια, άρα δεν ήταν δυνατόν να έχουμε υποκινήσει ένα τέτοιο ζήτημα, όπως μας καταλογίζουν. Ουδεμία σχέση έχουμε και το τονίζουμε με κάθε τρόπο. Εμείς το μόνο που ξέρουμε είναι πως θέλουμε να γίνει ένα παιχνίδι αντάξιο του ονόματος και της ιστορίας των δύο ομάδων και να νικήσει ο καλύτερος».




Κοιτα να δεις...Δηλαδη με προφορικη επικοινωνια + οτι αλλο γραφτηκε εδω, χωρις ομως ο επισημος ΙΩΝΙΚΟΣ να βγαλει ανακοινωση, πηρε την πρωτοβουλια ο Εθνικος κι εβγαλε ανακοινωση για να βαλει τα πραγματα στη θεση τους...
Αυτο σε μια πρωτη αναγνωση λεγεται, προσεχω για να εχω, αλλα για καποιον καχυποπτο μπορει και να ενσαρκωνει το "οποιος εχει τη μυγα, μυγιαζεται"..

Θα συμφωνησω παντως απολυτα με την τελευταια βουληση, της ανακοινωσης...

Παντως, εγω αν ημουν διοικηση του Εθνικου, θα επιθυμουσα να παιξω σε μια τετοια ιστορικη εδρα...Πρωτα-πρωτα για την ατμοσφαιρα που θα υπαρχει και σιγουρα δεν θα την εχουν ξαναδει (ουτε καλα καλα οι δικοι μας θα ελεγα) και δευτερον γιατι αν κερδισει ο Εθνικος κι ανεβει, θα προκειται ισως για την πιο γενναια (?) νικη της ιστοριας του που θα σημανει παραλληλα και ανοδο...

Πολλοι θα ηθελαν να παιξουν σ' αυτο το γηπεδο...

Απορια: Ειναι ακαταλληλος ο Πλατωνας με 3 κερκιδες. 2 εισοδους και 2 εξοδους ασφαλειας και δεν ειναι ακταλληλο το Σαλπεας, για παραδειγμα...Πραγματικα γελαει ο κοσμος...

Για να δουμε τι θα ειπωθει και στα εκτακτα μετρα, αυριο στη συσκεψη...
nikitas111
Η διοικούσα επιτροπή του Εθνικού από την πλευρά της πήρε θέση στο όλο ζήτημα, ήταν ξεκάθαρη και διέψευσε κάθε εμπλοκή στην υπόθεση. «Πληροφορηθήκαμε τηλεφωνικώς την Τρίτη (03/04) το μεσημέρι, πως υπάρχει πρόβλημα με τη λειτουργία του γηπέδου. Δεν γνωρίζαμε κάτι για την άδεια, άρα δεν ήταν δυνατόν να έχουμε υποκινήσει ένα τέτοιο ζήτημα, όπως μας καταλογίζουν. Ουδεμία σχέση έχουμε και το τονίζουμε με κάθε τρόπο. Εμείς το μόνο που ξέρουμε είναι πως θέλουμε να γίνει ένα παιχνίδι αντάξιο του ονόματος και της ιστορίας των δύο ομάδων και να νικήσει ο καλύτερος».


Εδώ θα συμφωνήσουμε, όλοι θέλουμε να γίνει ένα παιχνίδι αντάξιο της ιστορίας των δύο ομάδων και να νικήσει ο καλύτερος ΑΛΛΆ αυτό που ξέχασαν να σημειώσουν οι συντάκτες του κειμένου είναι το ΠΟΥ θα γίνει, αν διαβάσουμε προσεχτικά πουθενά δεν αναφέρει η επιστολή το αυτονόητο.Τι δηλαδή ; Απλά ότι όπως ο ΙΩΝΙΚΟΣ του πρώτου γύρου των 3 ηττών δηλαδή ήρθε με την πλάτη στον τοίχο και πήρε άξια την νίκη μέσα στο Σαλπέας έτσι και ο Εθνικός τώρα που χρειάζεται θα σταθεί αντάξιος της δικής του ιστορίας και θα ταξιδέψει στη Νικαια παίζοντας με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ αυτόν τον τελικό.

Λοιπόν Κύριοι το παιχνίδι θα οριστεί στον ΠΛΑΤΩΝΑ 21.00 Μ.Δευτέρα
ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ

http://youtu.be/9rtKBgF6LWE
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Apr 3 2012, 22:47 ) *
Κοιτα να δεις...Δηλαδη με προφορικη επικοινωνια + οτι αλλο γραφτηκε εδω, χωρις ομως ο επισημος ΙΩΝΙΚΟΣ να βγαλει ανακοινωση, πηρε την πρωτοβουλια ο Εθνικος κι εβγαλε ανακοινωση για να βαλει τα πραγματα στη θεση τους...
Αυτο σε μια πρωτη αναγνωση λεγεται, προσεχω για να εχω, αλλα για καποιον καχυποπτο μπορει και να ενσαρκωνει το "οποιος εχει τη μυγα, μυγιαζεται"..

Θα συμφωνησω παντως απολυτα με την τελευταια βουληση, της ανακοινωσης...

Παντως, εγω αν ημουν διοικηση του Εθνικου, θα επιθυμουσα να παιξω σε μια τετοια ιστορικη εδρα...Πρωτα-πρωτα για την ατμοσφαιρα που θα υπαρχει και σιγουρα δεν θα την εχουν ξαναδει (ουτε καλα καλα οι δικοι μας θα ελεγα) και δευτερον γιατι αν κερδισει ο Εθνικος κι ανεβει, θα προκειται ισως για την πιο γενναια (?) νικη της ιστοριας του που θα σημανει παραλληλα και ανοδο...

Πολλοι θα ηθελαν να παιξουν σ' αυτο το γηπεδο...

Απορια: Ειναι ακαταλληλος ο Πλατωνας με 3 κερκιδες. 2 εισοδους και 2 εξοδους ασφαλειας και δεν ειναι ακταλληλο το Σαλπεας, για παραδειγμα...Πραγματικα γελαει ο κοσμος...

Για να δουμε τι θα ειπωθει και στα εκτακτα μετρα, αυριο στη συσκεψη...

εχω ζησει τετοιο ματς στον πλατωνα,αν και μολις 8 χρονων και μαλιστα με ιδιατερα εχθρικο κοινο προς τον πατερα μου..Και οντως ηταν μαγκικη ανοδο αυτη που κατεκτησε ο πειραικος τοτε στην Α1!!!!
themis7
Για αλλη μια φορα φετος δεν μιλαμε για το Αυτονοητο.......
Δηλαδη για μπασκετ......
Κανεις δεν μιλαει για τους παιχτες , για προπονητες για συστηματα .....
Ολη η χρονια κυλησε μεσα στην γαμημενη προπαγανδα που καπιοι νομιζαν οτι ελεγχουν και τωρα παει να τους σκασει σαν βομβα στα χερια.....
Κι οι 2 ομαδες εχουν τοσο καλους παιχτες αλλα κανεις δεν μιλαει γι αυτους.....
magic32
QUOTE(themis7 @ Apr 4 2012, 00:15 ) *
Για αλλη μια φορα φετος δεν μιλαμε για το Αυτονοητο.......
Δηλαδη για μπασκετ......
Κανεις δεν μιλαει για τους παιχτες , για προπονητες για συστηματα .....
Ολη η χρονια κυλησε μεσα στην γαμημενη προπαγανδα που καπιοι νομιζαν οτι ελεγχουν και τωρα παει να τους σκασει σαν βομβα στα χερια.....
Κι οι 2 ομαδες εχουν τοσο καλους παιχτες αλλα κανεις δεν μιλαει γι αυτους.....

δυστυχως ετσι γινεται ΠΑΝΤΑ σε αυτη τη χωρα.κ ξαναλεω κατι που ειπα κ το πρωι..Η βρωμα δεν υπαρχει μονο στα ψηλα..Αλλα και στα χαμηλα
basketikos
QUOTE(themis7 @ Apr 4 2012, 00:15 ) *
Για αλλη μια φορα φετος δεν μιλαμε για το Αυτονοητο.......
Δηλαδη για μπασκετ......
Κανεις δεν μιλαει για τους παιχτες , για προπονητες για συστηματα .....
Ολη η χρονια κυλησε μεσα στην γαμημενη προπαγανδα που καπιοι νομιζαν οτι ελεγχουν και τωρα παει να τους σκασει σαν βομβα στα χερια.....
Κι οι 2 ομαδες εχουν τοσο καλους παιχτες αλλα κανεις δεν μιλαει γι αυτους.....


Συγνώμη, αλλα χθες στις 00.40 (!!!!!!!!!) μας τηλεφώνησε η ΕΣΚΑΝΑ για να δούμε τα έκτακτα μέτρα !!!!! 00.40 !!!! Φαεινή ιδέα

Φίλοι του Ιωνικου, ας το κλείσουμε εδώ - σας καλώ όλους να δούμε κ να γράψουμε για τους πραγματικούς πρωταγωνιστες του αγώνα του Πλατωνα

Ίσως γιατί μας συμφέρει:

Καλύτεροι στην άμυνα, με δυνατότητα να πιέσουμε στον άσσο, και να βγαλουμε τους γνωστους αιφνιδιασμους - και με αβανταζ αν περάσουμε την μπάλα στο καλάθι. Με κοουτς που δεν σταμάτησε τις εκπλήξεις όλη την χρόνια. Αν δεν βιαζόμαστε, και περιορίσουμε τα λάθη, τότε ΝΑΙ.

Να θυμίσω ότι και άλλοι διεκδικούν τον τίτλο της καλύτερης ομάδας αλλα ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΠΛΗΡΗΣ στο φετινό Πρωτάθλημα . Χάσαμε μόνο παιχνίδια που έλειπαν τραυματίες ο Μπουρτζουκλης κ ο Μαλαφεκας (άρα λιγότερες λύσεις στο μικρό), η τον αγώνα στην Μανδρα που έλειπε και Μαλαφεκας κ Πρινεας.

ΑΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΊΝΑΙ ΥΓΕΙΑ - ΥΠΟΜΟΝΗ-ΚΑΙ Η ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΘΕΛΗΣΗ -ΚΑΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΣΕΙ

όλα τα αλλα είναι μικρότητες που δεν αξίζουν στην περίσταση.

ΥΓ. Ο magic έβαλε τρίποντο σήμερα (ευτυχώς έχασε το χθεσινό blink.gif ). Ο Πειραικος του Ποτοσογλου, στην Α2, ήρθε, κέρδισε απήλθε. Μας στοιχειωσε αυτή η ήττα χρόνια (αφού χάσαμε και απο τον αδιαφορο Νεστωρα, και την Λάρισα τις τελευταίες 2 αγωνιστικές - ανέβηκαν Α1 οι Λάρισα, Πειραικος, Αλλα όπως θα πει και ο δάσκαλος του μπάσκετ πατήρ Ποτοσογλου, το μόνο που τον ενδιέφερε ήταν τι θα γίνει τα 40 του αγώνα.

ΥΓ2. ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ - ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ
magic32
QUOTE(basketikos @ Apr 4 2012, 00:57 ) *
Συγνώμη, αλλα χθες στις 00.40 (!!!!!!!!!) μας τηλεφώνησε η ΕΣΚΑΝΑ για να δούμε τα έκτακτα μέτρα !!!!! 00.40 !!!! Φαεινή ιδέα

Φίλοι του Ιωνικου, ας το κλείσουμε εδώ - σας καλώ όλους να δούμε κ να γράψουμε για τους πραγματικούς πρωταγωνιστες του αγώνα του Πλατωνα

Ίσως γιατί μας συμφέρει:

Καλύτεροι στην άμυνα, με δυνατότητα να πιέσουμε στον άσσο, και να βγαλουμε τους γνωστους αιφνιδιασμους - και με αβανταζ αν περάσουμε την μπάλα στο καλάθι. Με κοουτς που δεν σταμάτησε τις εκπλήξεις όλη την χρόνια. Αν δεν βιαζόμαστε, και περιορίσουμε τα λάθη, τότε ΝΑΙ.

Να θυμίσω ότι και άλλοι διεκδικούν τον τίτλο της καλύτερης ομάδας αλλα ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΠΛΗΡΗΣ στο φετινό Πρωτάθλημα . Χάσαμε μόνο παιχνίδια που έλειπαν τραυματίες ο Μπουρτζουκλης κ ο Μαλαφεκας (άρα λιγότερες λύσεις στο μικρό), η τον αγώνα στην Μανδρα που έλειπε και Μαλαφεκας κ Πρινεας.

ΑΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΊΝΑΙ ΥΓΕΙΑ - ΥΠΟΜΟΝΗ-ΚΑΙ Η ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΘΕΛΗΣΗ -ΚΑΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΣΕΙ

όλα τα αλλα είναι μικρότητες που δεν αξίζουν στην περίσταση.

ΥΓ. Ο magic έβαλε τρίποντο σήμερα (ευτυχώς έχασε το χθεσινό blink.gif ). Ο Πειραικος του Ποτοσογλου, στην Α2, ήρθε, κέρδισε απήλθε. Μας στοιχειωσε αυτή η ήττα χρόνια (αφού χάσαμε και απο τον αδιαφορο Νεστωρα, και την Λάρισα τις τελευταίες 2 αγωνιστικές - ανέβηκαν Α1 οι Λάρισα, Πειραικος, Αλλα όπως θα πει και ο δάσκαλος του μπάσκετ πατήρ Ποτοσογλου, το μόνο που τον ενδιέφερε ήταν τι θα γίνει τα 40 του αγώνα.

ΥΓ2. ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ - ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ


οποτε συζηταμε αυτο το ματς το θεωρει απο τις καλυτερες στιγμες της καριερας του...Ειχαν γινει καποια ασχημα πραγματα στον πρωτο γυρο και το κλιμα ηταν τεταμενο...Καταφερε ν αποφορτωσει τους παικτες του απο την καυτη ατμοσφαιρα και ηρθε το διπλο...Οταν καποιος ειναι καλυτερη ομαδα ΜΠΟΡΕΙ να κερδισει οπουδηποτε και οποιονδηποτε..Πολλες φορες και στημενη διατησια(ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ!!!)

υγ.Κι ηταν καλο το χτεσινο μου τριποντο ρε γμτ
themis7
QUOTE(magic32 @ Apr 4 2012, 00:01 ) *
οποτε συζηταμε αυτο το ματς το θεωρει απο τις καλυτερες στιγμες της καριερας του...Ειχαν γινει καποια ασχημα πραγματα στον πρωτο γυρο και το κλιμα ηταν τεταμενο...Καταφερε ν αποφορτωσει τους παικτες του απο την καυτη ατμοσφαιρα και ηρθε το διπλο...Οταν καποιος ειναι καλυτερη ομαδα ΜΠΟΡΕΙ να κερδισει οπουδηποτε και οποιονδηποτε..Πολλες φορες και στημενη διατησια(ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ!!!)

υγ.Κι ηταν καλο το χτεσινο μου τριποντο ρε γμτ

Μονο ο Αγγελος Αναστασιαδης 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif εφτιαξε τετοια ομαδα .......Ομαδα που κερδιζε και τους διαιτητες..... http://archive.sport.gr/football/hellas04/031004/pakksa2.asp
Την απληρωτη ομαδα που σηκωσε την κουπα μεσα στην Τουμπα με την Γκολαρα του Γ.Χ.
http://www.youtube.com/watch?v=B_9MEbUum88

Αν εχεις νιωσει την ατμοσφαιρα της Τουμπας ολα τ αλλα μοιαζουν φιλικα......

Για να χαλαρωνουμε και λιγο......
margiou3
QUOTE(themis7 @ Apr 4 2012, 00:07 ) *
Μονο ο Αγγελος Αναστασιαδης 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif εφτιαξε τετοια ομαδα .......Ομαδα που κερδιζε και τους διαιτητες..... http://archive.sport.gr/football/hellas04/031004/pakksa2.asp
Την απληρωτη ομαδα που σηκωσε την κουπα μεσα στην Τουμπα με την Γκολαρα του Γ.Χ.
http://www.youtube.com/watch?v=B_9MEbUum88

Αν εχεις νιωσει την ατμοσφαιρα της Τουμπας ολα τ αλλα μοιαζουν φιλικα......

Για να χαλαρωνουμε και λιγο......



Ετσι ακριβως...!!!

Και οι οπαδοι του Ιωνικου ειναι οι μονοι (μαζι με αυτους του Φωστηρα πολυ παλαιότερα), που εχουν παει στην τουμπα χωρις συνοδεια...!!!

icon_drunk.gif
magic32
QUOTE(themis7 @ Apr 4 2012, 01:07 ) *
Μονο ο Αγγελος Αναστασιαδης 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif εφτιαξε τετοια ομαδα .......Ομαδα που κερδιζε και τους διαιτητες..... http://archive.sport.gr/football/hellas04/031004/pakksa2.asp
Την απληρωτη ομαδα που σηκωσε την κουπα μεσα στην Τουμπα με την Γκολαρα του Γ.Χ.
http://www.youtube.com/watch?v=B_9MEbUum88

Αν εχεις νιωσει την ατμοσφαιρα της Τουμπας ολα τ αλλα μοιαζουν φιλικα......

Για να χαλαρωνουμε και λιγο......

γι αυτο του ανταποδωσατε φετος? smiley.gif
pinezas14
καλησπερα,δυο πραγματακια και ειμαστε στην διαθεση σας.
1ον ο φιλος του φαρου σε προηγουμενο ποστ του ειπε για δισαρεσκεια καποιον φιλων του εθνικου,για το πως επαιζε ο φαρος.
ξεχασε να πει ομως οτι αυτος ηταν μονο ενας,και τουν την πεσαμε εμεις οι ιδιοι λεγοντας του πολλα και διαφορα.οκ?συν οτι στο τελος πηρατε και το χειροκροτημα.
2ον πραγματικα ο φαρος ειναι η πιο πληρης ομαδα της κατηγοριας,τωρα τι και πως,αυτοι ξερουν καλυτερα.
3ον και σημαντικοτερο.....ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ,ΑΣ ΠΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ.
ΕΜΕΙΣ ΡΕΖΙΛΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ,ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ.ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ 10 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ,ΠΑΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
ΤΕΛΟΣ ΕΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΜΑΣ ΘΑ ΜΕΤΑΒΕΙ ΣΤΟΥΣ ΡΕΙΤΖΕΡΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΟΠΩΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Υ.Γ. ΜΑΚΑΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ,ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΚΕΙ....ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥΣ.
fake
συνεχιζω να λέω όπως έχω πει εδώ και μήνες ότι αυτός που θα ανέβει είναι ο ιωνικός....... είδες όμως πως τα φέρνει η πουτ.... η ζωή αυτός που δεν έδωσε χρήματα σε διαιτησία να ανεβεί γ εθνική ............ βλέπεις μπορεί να είναι φτωχογειτονιά αλλά μπασκετακι ξέρει και λαό έχει...... όσο για τον εθνικό άξιος της μοίρας του και για τον φάρο οποίος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε και οι κότες!!! καλό πασχα σε όλους εχθρούς και φίλους και υγειά σε όλους
themis7
QUOTE(magic32 @ Apr 3 2012, 23:20 ) *
γι αυτο του ανταποδωσατε φετος? smiley.gif

χαλαλι του .......
jna23
QUOTE(pinezas14 @ Apr 4 2012, 01:01 ) *
ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ,ΑΣ ΠΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ.


ΕΜΕΙΣ ΡΕΖΙΛΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ,ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ.

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΟΠΩΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Υ.Γ. ΜΑΚΑΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ,ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΚΕΙ....ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥΣ.



Σωστότατος. Να γίνει το ματς στην έδρα της ομαδας που έπαιζε 12 αγωνιστικές να τελειωσει ο αγωνας που πιστευω δεν θα γίνιε κανένα παρατραγουδο και απο την νέα χρονιά βλέπουν τι θα κανουν.
themis7
QUOTE(pinezas14 @ Apr 4 2012, 00:01 ) *
καλησπερα,δυο πραγματακια και ειμαστε στην διαθεση σας.
1ον ο φιλος του φαρου σε προηγουμενο ποστ του ειπε για δισαρεσκεια καποιον φιλων του εθνικου,για το πως επαιζε ο φαρος.
ξεχασε να πει ομως οτι αυτος ηταν μονο ενας,και τουν την πεσαμε εμεις οι ιδιοι λεγοντας του πολλα και διαφορα.οκ?συν οτι στο τελος πηρατε και το χειροκροτημα.


Σ αυτο που γραφεις εχεις απολυτο δικιο γιατι ημουν στην κερκιδα........
Δεν υπαρχει κανενα παραπονο απο τον Κοσμο του Εθνικου ... Αλωστε για την κρισιμοτητα του αγωνα για εσας η συμπεριφορα σας ηταν αψογη.....
Απο εκει και περα για να κλεισει μια και καλη αυτο το θεμα ειναι απολυτα θεμιτο κατα την αποψη μου μια ομαδα προκειμενου να προασπισει τα συμφεροντα της οπως αυτη νομιζει να ακολουθησει οποια πολιτικη αυτη θελει.....
Ενα παραπονο υπαρχει απο μενα .... Οταν τα παιδια της ομαδας μας τιμωρηθηκαν ΑΔΙΚΑ κι εξοντωτικα κι ενω το ξερατε οτι ειναι ετσι γιατι και το βιντεο ειχατε δει και στο οπαδικο σας forum γραφατε ποσο αδικο ηταν γι αυτα τα παιδια κανεις δεν εμφανιστηκε εδω να γραψει κατι......
Οταν ο Θεμης χτυπησε κι εμεις κι ο Ιωνικος σπευσαμε να γραψουμε περαστικα .....
Ολα αυτα γιατι πολυ απλα δεν ειμαστε Ολυμπιακοι που κανουνε οτι του συμφερει προκειμενου να κατακτησουνε ενα πρωταθλημα ....
Κατα τα αλλα επαναλαμβανω οτι ουδεν παραπονο ... Ολα ειναι part of the game ....
Αλλωστε ολοι Πειραιωτες ειμαστε συχναζουμε στα ιδια μερη και ξεχωριζουμε γιατι δεν ειμαστε Ολυμπιακοι στην νοοτροπια....

QUOTE(fake @ Apr 4 2012, 00:16 ) *
όσο για τον εθνικό άξιος της μοίρας του και για τον φάρο οποίος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε και οι κότες!!! καλό πασχα σε όλους εχθρούς και φίλους και υγειά σε όλους

Αν εσυ απ ολα αυτα που εγιναν ανακαλυψες οτι ανακατευτηκαμε με τα πιτουρα κι οχι κατι αλλο τι να πω ....

Οσο για την ανοδο του Ιωνικου θα σας πω απο εδω κατι και για το παιχνιδι αφου δεν αρεσει σε κανεναν να μιλαει για μπασκετ ....

Ο Ιωνικος οπως ηρθαν τα πραγματα ειναι μεν φαβορι αλλα ... Ανατρεξτε σ ολα τα φετινα ντερμπι και δειτε ποτε κερδισαν τα θεωρητικα φαβορι.... Σχεδον ποτε... Οποια ομαδα επαιζε με την πλατη στον τοιχο κερδιζε ... Και για πρωτη φορα φετος ο Εθνικος παιζει με την πλατη στον τοιχο και κανεις δεν ξερει πως θα αντιδρασει ... Εχει μπασκετικα παιδια με εγωισμο που θα παιξουν κι αυτα για την ομαδα τους .... Αν ο Ιωνικος πεσει στην παγιδα της αντιπαραθεσης και των εντυπωσεων και δεν μπει σαν ομαδα συγκεντρωμενος τοτε ο Εθνικος θα βρει χωρο να κανει το διπλο....

Τα φωτα στους πραγματικους πρωταγωνιστες............
Blue1965White
Για το παιχνίδι της Δευτέρας τα πράγματα είναι πολύ απλά. Αν δε γίνει στον Πλάτωνα θα είναι η μεγαλύτερη ξευτίλα της ΕΣΚΑΝΑ και σίγουρα θα συζητήται για χρόνια. Καλύτερα η ομάδα μου να μην κατέβει καθόλου να αγωνιστεί αν αποφασιστεί αλλαγή έδρας.
Αν το παιχνίδι οριστεί στον Πλάτωνα, τότε εννοείται ότι οι φίλοι του Εθνικού πρέπει να έχουν στη διάθεση τους τη μία από τις δύο τσιμεντένιες κερκίδες χωρητικότητας 400-500 ατόμων. Είμαι σίγουρος ότι η ατμόσφαιρα θα είναι εκπληκτική και από τις δύο πλευρές. Αν η διαιτησία σταθεί στο ύψος της τότε θα μιλάμε για παιχνίδι διαφήμιση ολόκληρης της ένωσης. Θα μιλάμε για παιχνίδι γιορτή και παιχνίδι επιπέδου Α1. Οι φίλαθλοι των δύο ομάδων δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε και δεν υπάρχει κανένας λόγος να καλλιεργείται κλίμα εχθρότητας ανάμεσα μας.
Η απόφαση είναι της ΕΣΚΑΝΑ. Παρωδία και ξευτίλα ή διαφήμιση του αθλήματος και γιορτή;
fake
QUOTE (themis7 @ Apr 4 2012, 08:53 ) *
Αν εσυ απ ολα αυτα που εγιναν ανακαλυψες οτι ανακατευτηκαμε με τα πιτουρα κι οχι κατι αλλο τι να πω ....


έδωσες χρήματα στους διαιτητές ναι η οχι όσο και να σε συμπαθώ για μένα έχεις τελιωσει όχι πως δεν το ήξερα οτι τα έδωσες γιατί όλοι σε είδανε στα προσταζ που έφερες την ομάδα σου και την ομιλία σου με μακεδονοπουλο και τζαμαρα στο κλειστό της ελευθερίας....... κανένας δεν είχε αποδείξεις τότε .... μαγκιά σου που το παραδεχτηκες αλλά βγήκε ανακοίνωση του συδκνα για συμμετοχή των ομάδων της εσκανα σε χορηγία προς τον συδκνα για τα προσταζ........ΟΧΙ οτι εγινε εγινε μυστικά ΚΑΙ στο ξαναλέω ξέρω οτι είσαι καλό παιδί και γουστάρεις το μπασκετ οχι απο εδώ μέσα αλλά από τα γήπεδα αλλά με αυτό που έκανες για μένα εισαι απαράδεκτος και ίσως ο θεος του μπασκετ να σε τιμώρησε που είχες συναλλαγή με τα γκρι λαμογια





QUOTE (themis7 @ Apr 4 2012, 08:53 ) *
Οσο για την ανοδο του Ιωνικου θα σας πω απο εδω κατι και για το παιχνιδι αφου δεν αρεσει σε κανεναν να μιλαει για μπασκετ ....

Ο Ιωνικος οπως ηρθαν τα πράγματα ειναι μεν φαβορι αλλα ... Ανατρεξτε σ ολα τα φετινα ντερμπι και δειτε ποτε κερδισαν τα θεωρητικα φαβορι.... Σχεδον ποτε... Οποια ομαδα επαιζε με την πλατη στον τοιχο κερδιζε ... Και για πρωτη φορα φετος ο Εθνικος παιζει με την πλατη στον τοιχο και κανεις δεν ξερει πως θα αντιδρασει ... Εχει μπασκετικα παιδια με εγωισμο που θα παιξουν κι αυτα για την ομαδα τους .... Αν ο Ιωνικος πεσει στην παγιδα της αντιπαραθεσης και των εντυπωσεων και δεν μπει σαν ομαδα συγκεντρωμενος τοτε ο Εθνικος θα βρει χωρο να κανει το διπλο....

ο ολυμπιακός στο ποδόσφαιρο μια χρονιά κέρδισε όλα τα παιχνίδια εκτός από τα ντέρμπι και πήρε πρωτάθλημα......
themis7
QUOTE(fake @ Apr 4 2012, 12:45 ) *
έδωσες χρήματα στους διαιτητές ναι η οχι όσο και να σε συμπαθώ για μένα έχεις τελιωσει όχι πως δεν το ήξερα οτι τα έδωσες γιατί όλοι σε είδανε στα προσταζ που έφερες την ομάδα σου και την ομιλία σου με μακεδονοπουλο και τζαμαρα στο κλειστό της ελευθερίας....... κανένας δεν είχε αποδείξεις τότε .... μαγκιά σου που το παραδεχτηκες αλλά βγήκε ανακοίνωση του συδκνα για συμμετοχή των ομάδων της εσκανα σε χορηγία προς τον συδκνα για τα προσταζ........ΟΧΙ οτι εγινε εγινε μυστικά ΚΑΙ στο ξαναλέω ξέρω οτι είσαι καλό παιδί και γουστάρεις το μπασκετ οχι απο εδώ μέσα αλλά από τα γήπεδα αλλά με αυτό που έκανες για μένα εισαι απαράδεκτος και ίσως ο θεος του μπασκετ να σε τιμώρησε που είχες συναλλαγή με τα γκρι λαμογια


Τα έδωσα χωρίς να ζητήσω ανταλαγμα ...
Φάνηκε πεντακάθαρα και στο μήνυμα πουεχω στείλει ...
Αν είχα ζητήσει ποτε κάτι αντιλαμβάνεσαι ότι θα εκανα όπως άλλοι την πάπια ...
Τώρα έλα στην θέση μου και πες μου τι θα έκανες ...
Πιθανών να έχεις δίκιο κανείς δεν διεκδικεί το αλάθητο απλά πες μου τι θα έκανες στηην θέση μου ...
Εγω αποφασισα να τα δώσω και να μην ζητήσω ΠΟΤΕ τίποτα ...
Τώρα εκ του αποτέλεσματος μπορούμε να λέμε πολλα ...
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Apr 4 2012, 00:06 ) *
εχω ζησει τετοιο ματς στον πλατωνα,αν και μολις 8 χρονων και μαλιστα με ιδιατερα εχθρικο κοινο προς τον πατερα μου..Και οντως ηταν μαγκικη ανοδο αυτη που κατεκτησε ο πειραικος τοτε στην Α1!!!!



Τι τα θες και τα λες αυτα και μας ριχνεις... smiley.gif


Υπομονη...
Δε νομιζω οτι ο Εθνικος ειναι αυτος με την πλατη στον τοιχο...Δεν ειναι της παρουσης αλλα και να κερδισει το ντερμπυ η ομαδα μου, γιατι διαφαινεται τοσο ευκολη η επικρατηση στον Αλιμο...? Ουτε για αστειο...Εχουμε 2 δυσκολα ματς, 1 ντερμπυ και ενα περιεργο...που γινεται μετα απο 2 βδομαδες, με διακοπες ενδιαμεσα και και και....

Τωρα μιλαμε για το ματς με τον Εθνικο...

Για να αποφορτισω λιγο το κλιμα, απ οτι φαινεται κλεινει για Πλατωνα (με τα κοπων και βασανων)...

Γι αυτο που θελω σιγουρα να πω ενα μπραβο, για το διαιτητικο διδυμο και γι αυτους που τους ορισαν...Μιλαμε για 2 διαιτητες που μεχρι τωρα, οπου μας εχουν παιξει, σφυριζουν οτι βλεπουν και ποτε δεν ειχαμε παραπονο απο κανεναν απο τους 2...Οποτε, μεσα στο παρκε, ειναι σιγουρο οτι οποιος ειναι καλυτερος, θα κερδισει...Τουλαχιστον υπαρχουν αυτες οι προϋποθεσεις...

Στο απ' εξω...Η παρουσια η δικη μας, θα ειναι τετοια που δε νομιζω να τη θυμαμαι κι εγω, ολα αυτα τα χρονια...ΟΥΤΕ ΜΠΑΜ ουτε μαλακιες...ΦΕΤΟΣ, ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΩΚΥΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ...

Σε λιγη ωρα ειναι τα μετρα ασφαλειας στην ΕΣΚΑΝΑ για το παιχνιδι, αν δεν εχουμε εκ νεου εμποδια και υπαρξουν οι αμοιβαιες εγγυησεις, οι φιλοι του Εθνικου, να ερθουν και να δουν το παιχνιδι...

Και το προβλημα, για να απαντησω με το φιλαθλο του Εθνικου που εγραψε, δεν ειναι με εσας σαν οπαδους...Οι οπαδοι φταινε το λιγοτερο...Αλλα με τις μεθοδευσεις καποιων...Αυτα εν πολλοις...


magic32
QUOTE(PetranG3 @ Apr 4 2012, 16:18 ) *
Τι τα θες και τα λες αυτα και μας ριχνεις... smiley.gif


Υπομονη...
Δε νομιζω οτι ο Εθνικος ειναι αυτος με την πλατη στον τοιχο...Δεν ειναι της παρουσης αλλα και να κερδισει το ντερμπυ η ομαδα μου, γιατι διαφαινεται τοσο ευκολη η επικρατηση στον Αλιμο...? Ουτε για αστειο...Εχουμε 2 δυσκολα ματς, 1 ντερμπυ και ενα περιεργο...που γινεται μετα απο 2 βδομαδες, με διακοπες ενδιαμεσα και και και....

Τωρα μιλαμε για το ματς με τον Εθνικο...

Για να αποφορτισω λιγο το κλιμα, απ οτι φαινεται κλεινει για Πλατωνα (με τα κοπων και βασανων)...

Γι αυτο που θελω σιγουρα να πω ενα μπραβο, για το διαιτητικο διδυμο και γι αυτους που τους ορισαν...Μιλαμε για 2 διαιτητες που μεχρι τωρα, οπου μας εχουν παιξει, σφυριζουν οτι βλεπουν και ποτε δεν ειχαμε παραπονο απο κανεναν απο τους 2...Οποτε, μεσα στο παρκε, ειναι σιγουρο οτι οποιος ειναι καλυτερος, θα κερδισει...Τουλαχιστον υπαρχουν αυτες οι προϋποθεσεις...

Στο απ' εξω...Η παρουσια η δικη μας, θα ειναι τετοια που δε νομιζω να τη θυμαμαι κι εγω, ολα αυτα τα χρονια...ΟΥΤΕ ΜΠΑΜ ουτε μαλακιες...ΦΕΤΟΣ, ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΩΚΥΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ...

Σε λιγη ωρα ειναι τα μετρα ασφαλειας στην ΕΣΚΑΝΑ για το παιχνιδι, αν δεν εχουμε εκ νεου εμποδια και υπαρξουν οι αμοιβαιες εγγυησεις, οι φιλοι του Εθνικου, να ερθουν και να δουν το παιχνιδι...

Και το προβλημα, για να απαντησω με το φιλαθλο του Εθνικου που εγραψε, δεν ειναι με εσας σαν οπαδους...Οι οπαδοι φταινε το λιγοτερο...Αλλα με τις μεθοδευσεις καποιων...Αυτα εν πολλοις...

6 χρονων ησουν εσυ τοτε..τι σε ριχνω..Αξεχαστο μ χε μεινει το πρωτο ματς...Στο παπαστρατειο..Ολη η κερκιδα πισω απο τν παγκο ιωνικοι..Κανει μια χειρονομια πανω στο παθος του αγωνα ο απτερας μου και ολη η κερκιδα κατω..σοου..Στο τμημα την βγαλαμε...Στο δευτερο ματς ειχα ανεβασει πυρετο απο τον φοβο μου...Αλλα εποχες με γεματα γηπεδα και κανονικο μπασκετ!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.