Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Ethnikaras
Κέρδισε η ομάδα μου τον Άρη σήμερα, σε ένα παιχνίδι που θέλω να ξεχάσω, και κρατάω μόνο τους πόντους της νίκης σαν κάτι θετικό, και την πολύ καλή απόδοση κάποιων παικτών αλλά και της ομάδας μου σε διαστήματα.
Ο λόγος ;;;
Η διαιτησία.
Σήμερα κυριολεκτικά κατάφεραν να κλέψουν την παράσταση οι διαιτητές, και τίναξαν ένα ήσυχο παιχνίδι στον αέρα.
Από τις αποφάσεις αδικήθηκε ο Άρης.
Πρέπει να χρεώθηκε με 5 τεχνικές ποινές, με μια αποβολή προπονητή στα πρώτα λεπτά του αγώνα, σίγουρα όμως η ομάδα του Άρη εκνευρίστηκε σε μεγάλο βαθμό και αυτό στοίχισε αρκετά.
Η οδηγία για τεχνική ποινή με το παραμικρό, στην κακή εφαρμογή της όπως σήμερα σκοτώνει το μπάσκετ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα καλό προβάδισμα για την ομάδα μου, με καλή άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση.
Κάπου εκεί, χωρίς εντάσεις και φωνές, δόθηκε μια τεχνική ποινή σε παίκτη του Άρη που διαμαρτυρήθηκε για ένα φάουλ.
Ακολούθησε σε επόμενη φάση τεχνική ποινή του προπονητή του Άρη, για άλλο ένα φάουλ που κακώς δεν δόθηκε, πάλι για διαμαρτυρία, και μετά την τεχνική ποινή έριξε ένα Γαλλικούλι και αποβλήθηκε.
Μετά η ομάδα του Άρη εκνευρίστηκε.
Εμείς είμαστε σοβαροί και παίξαμε το μπάσκετ μας.
Πήραμε διαφορά, βγάλαμε θέαμα, αλλά τι να το κάνεις ;
Νικήσαμε τελικά μια ομάδα που πιστεύω ότι θα κερδίζαμε και με μια πιο συμβιβασμένη στην ιδέα του ελεύθερου μπάσκετ διαιτησία, αφού φάνηκε ότι είμασταν καλύτεροι όσο παιζόταν μπάσκετ, αλλά με διαιτητές χωροφύλακες, χάσαμε σαν νικητές αυτήν την χαρά.
Είχαμε πολύ ζεστό τον Παπαδημητρίου σήμερα.
Και τον Θέμη επίσης.
Και πήγαν καλά και τα άλλα παιδιά, και ο Καλής, και ο Καρυπίδης, και βγάλαμε και καλές άμυνες, και τρέξαμε, σήμερα δεν χάναμε με τίποτα.
Αλλά όπως δεν μου αρέσει να χάνω με αυτόν τον τρόπο, δεν θα ήθελα να κερδίζω έτσι.
Πρέπει να γίνει κάτι ρε παιδιά, άνθρωποι επενδύουν χρήματα, οι αθλητές την ζωή τους, οι φίλαθλοι τον χρόνο τους, σε καμία περίπτωση δεν αρέσει αυτό το πράγμα, φρου φρου και μην μιλάς καθόλου αλλιώς τιμωρία, δεν είμαστε στο σχολείο, έλεος.
Μιλάμε για απλές διαμαρτυρίες.........
Τι να πω, συνεχίζουμε........
Από την ομάδα μου είμαι ευχαριστημένος, κάποια χαμένα λεϊ απ σήμερα, εύκολα καλάθια, αλλά γενικά λειτουργήσαμε καλά σαν ομάδα.
Πάμε δυνατά στο επόμενο, και ο Θεός να φυλάει μην έχουμε καμία τέτοια διαιτησία σε κρίσιμο παιχνίδι με κόσμο, γιατί του παίκτη του κόβεις την γλώσσα με τεχνικές ποινές, του οπαδού όμως που τρελαίνεται τζάμπα και βερεσέ, άντε να του κόψεις τον δρόμο άμα αποφασίσει να μπουκάρει μέσα και να αρχίσει τις φάπες.
Τέλος πάντων...........
sofos_14_
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ ΤΟΥ ΜΑΝΔΡΑϊΚΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ ΜΕ 61-65!!!!!!! Η ΟΜΑΔΑ ΕΔΩΣΕ ΧΑΡΑ ΣΤΟΥΣ 25-30 ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!! FORZA ΜΑΝΔΡΑΪΚΑΡΑΑΑΑΑΑ!!!!
sofos
QUOTE (Ethnikaras @ Nov 14 2011, 22:54 ) *
Κέρδισε η ομάδα μου τον Άρη σήμερα, σε ένα παιχνίδι που θέλω να ξεχάσω, και κρατάω μόνο τους πόντους της νίκης σαν κάτι θετικό, και την πολύ καλή απόδοση κάποιων παικτών αλλά και της ομάδας μου σε διαστήματα.
Ο λόγος ;;;
Η διαιτησία.
Σήμερα κυριολεκτικά κατάφεραν να κλέψουν την παράσταση οι διαιτητές, και τίναξαν ένα ήσυχο παιχνίδι στον αέρα.
Από τις αποφάσεις αδικήθηκε ο Άρης.
Πρέπει να χρεώθηκε με 5 τεχνικές ποινές, με μια αποβολή προπονητή στα πρώτα λεπτά του αγώνα, σίγουρα όμως η ομάδα του Άρη εκνευρίστηκε σε μεγάλο βαθμό και αυτό στοίχισε αρκετά.
Η οδηγία για τεχνική ποινή με το παραμικρό, στην κακή εφαρμογή της όπως σήμερα σκοτώνει το μπάσκετ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα καλό προβάδισμα για την ομάδα μου, με καλή άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση.
Κάπου εκεί, χωρίς εντάσεις και φωνές, δόθηκε μια τεχνική ποινή σε παίκτη του Άρη που διαμαρτυρήθηκε για ένα φάουλ.
Ακολούθησε σε επόμενη φάση τεχνική ποινή του προπονητή του Άρη, για άλλο ένα φάουλ που κακώς δεν δόθηκε, πάλι για διαμαρτυρία, και μετά την τεχνική ποινή έριξε ένα Γαλλικούλι και αποβλήθηκε.
Μετά η ομάδα του Άρη εκνευρίστηκε.
Εμείς είμαστε σοβαροί και παίξαμε το μπάσκετ μας.
Πήραμε διαφορά, βγάλαμε θέαμα, αλλά τι να το κάνεις ;
Νικήσαμε τελικά μια ομάδα που πιστεύω ότι θα κερδίζαμε και με μια πιο συμβιβασμένη στην ιδέα του ελεύθερου μπάσκετ διαιτησία, αφού φάνηκε ότι είμασταν καλύτεροι όσο παιζόταν μπάσκετ, αλλά με διαιτητές χωροφύλακες, χάσαμε σαν νικητές αυτήν την χαρά.
Είχαμε πολύ ζεστό τον Παπαδημητρίου σήμερα.
Και τον Θέμη επίσης.
Και πήγαν καλά και τα άλλα παιδιά, και ο Καλής, και ο Καρυπίδης, και βγάλαμε και καλές άμυνες, και τρέξαμε, σήμερα δεν χάναμε με τίποτα.
Αλλά όπως δεν μου αρέσει να χάνω με αυτόν τον τρόπο, δεν θα ήθελα να κερδίζω έτσι.
Πρέπει να γίνει κάτι ρε παιδιά, άνθρωποι επενδύουν χρήματα, οι αθλητές την ζωή τους, οι φίλαθλοι τον χρόνο τους, σε καμία περίπτωση δεν αρέσει αυτό το πράγμα, φρου φρου και μην μιλάς καθόλου αλλιώς τιμωρία, δεν είμαστε στο σχολείο, έλεος.
Μιλάμε για απλές διαμαρτυρίες.........
Τι να πω, συνεχίζουμε........
Από την ομάδα μου είμαι ευχαριστημένος, κάποια χαμένα λεϊ απ σήμερα, εύκολα καλάθια, αλλά γενικά λειτουργήσαμε καλά σαν ομάδα.
Πάμε δυνατά στο επόμενο, και ο Θεός να φυλάει μην έχουμε καμία τέτοια διαιτησία σε κρίσιμο παιχνίδι με κόσμο, γιατί του παίκτη του κόβεις την γλώσσα με τεχνικές ποινές, του οπαδού όμως που τρελαίνεται τζάμπα και βερεσέ, άντε να του κόψεις τον δρόμο άμα αποφασίσει να μπουκάρει μέσα και να αρχίσει τις φάπες.
Τέλος πάντων...........

δικαιη η νικη του εθνικου 100% το παιχνιδι δεν αξιζει κριτικης καθως καταφεραν οι διαιτητες να γινουν πρωταγωνιστες για αλλη μια φορα.....ασχημο βραδυ και για τον προπονητη του αρη με δευτερη μεγαλη σε εκταση ηττα....απο οτι εμαθα μαλιστα σημερα εχει και δευτερη ομαδα στην β που δεν τα πηγαινει και εκει καλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια συγχαρητηρια στον εθνικο για το ωραιο μπασκετ......καλη συνεχεια
margiou3
Ηττα για τον Ιωνικο, σε ενα κακο παιχνιδι και για τις δυο ομαδες...

Ο Ανθης τραυματιας (τον θελαμε), ο Φιλιπποπουλος επαιξε κανονικα ομως...

Δεν σκυβουμε το κεφαλι παμε παρακατω, στα θετικα οτι περισσοτεροι απο 500 φιλοι του Ιωνικου βρεθηκαν στον Πλατωνα, και παρα την ηττα φωναξαν και εδειξαν οτι κανεις δεν απογοητευεται και συνεχιζσουμε...

Πολυ καλη, και κόσμια ατμοσφαιρα απο τον κοσμο μας... Μπραβο μας...
bigmack
QUOTE (sofos_14_ @ Nov 15 2011, 00:00 ) *
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ ΤΟΥ ΜΑΝΔΡΑϊΚΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ ΜΕ 61-65!!!!!!! Η ΟΜΑΔΑ ΕΔΩΣΕ ΧΑΡΑ ΣΤΟΥΣ 25-30 ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!! FORZA ΜΑΝΔΡΑΪΚΑΡΑΑΑΑΑΑ!!!!

Πολύ όμορφο παιχνίδι στην Νίκαια με την ομάδα της Μάνδρας να παίρνει στο τέλος την νίκη,61-65, δίκαιη η νίκη των φιλοξενουμένων αφού επέδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία στο τέλος με τους γηπεδούχους στο τελευταίο 3λεπτο να επιτίθονται μονοδιάστατα μόνο έξω απτην γραμμή των 3 πόντων, πρέπει να έκαναν τουλάχιστον 6-7 τρίποντα χωρις να ευστοχήσει ούτε σε ένα, ξεχώρισαν από τους γηπεδούχους οι 2 ψηλοί τους το νούμερο 11 (Φιλιππόπουλος) και το 12 (ο Λαζαρίδης πρέπει να είναι), ενώ απτους φιλοξενούμενους το playmaker(ο Φιλίππου αν δεν κάνω λάθος) στο πρώτο ημίχρονο με τρίποντα που "έκοψε" τα πόδια των Νικαιωτών και ο under21 "μικρός" τους ,μεγάλη ωριμότητα, ξεχώρισε επίσης ο κόσμος του Ιωνικού πρωτόγνωρη ατμόσφαιρα για την κατηγορία
magic32
QUOTE(Ethnikaras @ Nov 14 2011, 22:54 ) *
Κέρδισε η ομάδα μου τον Άρη σήμερα, σε ένα παιχνίδι που θέλω να ξεχάσω, και κρατάω μόνο τους πόντους της νίκης σαν κάτι θετικό, και την πολύ καλή απόδοση κάποιων παικτών αλλά και της ομάδας μου σε διαστήματα.
Ο λόγος ;;;
Η διαιτησία.
Σήμερα κυριολεκτικά κατάφεραν να κλέψουν την παράσταση οι διαιτητές, και τίναξαν ένα ήσυχο παιχνίδι στον αέρα.
Από τις αποφάσεις αδικήθηκε ο Άρης.
Πρέπει να χρεώθηκε με 5 τεχνικές ποινές, με μια αποβολή προπονητή στα πρώτα λεπτά του αγώνα, σίγουρα όμως η ομάδα του Άρη εκνευρίστηκε σε μεγάλο βαθμό και αυτό στοίχισε αρκετά.
Η οδηγία για τεχνική ποινή με το παραμικρό, στην κακή εφαρμογή της όπως σήμερα σκοτώνει το μπάσκετ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα καλό προβάδισμα για την ομάδα μου, με καλή άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση.
Κάπου εκεί, χωρίς εντάσεις και φωνές, δόθηκε μια τεχνική ποινή σε παίκτη του Άρη που διαμαρτυρήθηκε για ένα φάουλ.
Ακολούθησε σε επόμενη φάση τεχνική ποινή του προπονητή του Άρη, για άλλο ένα φάουλ που κακώς δεν δόθηκε, πάλι για διαμαρτυρία, και μετά την τεχνική ποινή έριξε ένα Γαλλικούλι και αποβλήθηκε.
Μετά η ομάδα του Άρη εκνευρίστηκε.
Εμείς είμαστε σοβαροί και παίξαμε το μπάσκετ μας.
Πήραμε διαφορά, βγάλαμε θέαμα, αλλά τι να το κάνεις ;
Νικήσαμε τελικά μια ομάδα που πιστεύω ότι θα κερδίζαμε και με μια πιο συμβιβασμένη στην ιδέα του ελεύθερου μπάσκετ διαιτησία, αφού φάνηκε ότι είμασταν καλύτεροι όσο παιζόταν μπάσκετ, αλλά με διαιτητές χωροφύλακες, χάσαμε σαν νικητές αυτήν την χαρά.
Είχαμε πολύ ζεστό τον Παπαδημητρίου σήμερα.
Και τον Θέμη επίσης.
Και πήγαν καλά και τα άλλα παιδιά, και ο Καλής, και ο Καρυπίδης, και βγάλαμε και καλές άμυνες, και τρέξαμε, σήμερα δεν χάναμε με τίποτα.
Αλλά όπως δεν μου αρέσει να χάνω με αυτόν τον τρόπο, δεν θα ήθελα να κερδίζω έτσι.
Πρέπει να γίνει κάτι ρε παιδιά, άνθρωποι επενδύουν χρήματα, οι αθλητές την ζωή τους, οι φίλαθλοι τον χρόνο τους, σε καμία περίπτωση δεν αρέσει αυτό το πράγμα, φρου φρου και μην μιλάς καθόλου αλλιώς τιμωρία, δεν είμαστε στο σχολείο, έλεος.
Μιλάμε για απλές διαμαρτυρίες.........
Τι να πω, συνεχίζουμε........
Από την ομάδα μου είμαι ευχαριστημένος, κάποια χαμένα λεϊ απ σήμερα, εύκολα καλάθια, αλλά γενικά λειτουργήσαμε καλά σαν ομάδα.
Πάμε δυνατά στο επόμενο, και ο Θεός να φυλάει μην έχουμε καμία τέτοια διαιτησία σε κρίσιμο παιχνίδι με κόσμο, γιατί του παίκτη του κόβεις την γλώσσα με τεχνικές ποινές, του οπαδού όμως που τρελαίνεται τζάμπα και βερεσέ, άντε να του κόψεις τον δρόμο άμα αποφασίσει να μπουκάρει μέσα και να αρχίσει τις φάπες.
Τέλος πάντων...........

εκανε παιχνιδι να χαλαει ο κυριος πυο σφυριζε σημερα?εδωσε τεχνικη ποινη χωρις λογο?περιεργα πραγματα...την προηγουμενη βδομαδα να εβλεπες τι εκανε..βεβαια απο την μια μερια..

σημερα βεβαια ζησαμε ενα τελειως διαφορετικο εργο..ενα εργο που ενω η ομαδα μας παρα τι απουσιες ηταν εμφανως καλυτερη του αντιπαλου και εφτασε στο +25 απο το ημιχρονο,οι διατητες βαλανε 3 τεχνοικες ποινες και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χωρις ιχνος υπερβολης αν θυμηθω το πως εχουμε φαει μεχρι τωρα 6 ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ στο πρωταθλημα,το νουμερο δεν ειναι απλως λιγο αλλα ελαχιστο...Να μας πουνε ρε γμτ απο καπου ποτε ειναι τεχνικη ποινη?ειναι τεχνικη ποινη το εγωωωωω? και το πες μου τι εκανα,αλλα δεν ειναι τεχνικη ποινη και στη υνεχεια αποβολη το ΠΑΙΞΕ 50-50..ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ,ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ..Η οταν ενας παικτη σηκωνεται απο φαουλ που του εγινε και κυνηγαει να βαρεσει τον αντιπαλο του?

πραγματικα αυτα που γινανε σημερα χαλασανε ενα αμτς πυο καναμε παρα τις απουσιες επιτελους ενα καλο παιχνιδι και πηραμε μια νικη που θα βοηθησει τους πιτσιρικαδες μας να παρουν τα πανω τους ψυχολογικα..

DYTIKOS
[quote name='margiou3' date='Nov 15 2011, 00:27 ' post='519086']


Μεγαλη νικη για την ομαδα μας αποψε στον Πλατωνα με 65-61 απεναντι σε εναν πολυ καλο Ιωνικο! Με τραυματια τον Μπαρμπαρη απο την αρχη του ματς και επισης τραυματισμενους τον Φιλιππου στο κρισιμο τελευταιο διλεπτο και τον Καμπεριδη στο τελευταιο δεκαλεπτο.Σε μετρια μερα ηταν ο Πετας με τον Τασιοπουλο επιθετικα αλλα βοηθησαν πολυ στον αμυντικο τομεα.
Σουπερ σε ολους τους τομεις ηταν ο Φιλιππου ( με φαρμακερα τριποντα στο πρωτο μερος) , ο Τσαγκαρακης με φοβερες κινησεις μεσα στην ρακετα ( 10 ποντους πιο ψηλος να ησουν!!! ) και ο Λαμπροπουλος που μονο σαν "μικρος" δεν μετραει. Επαιξε καλη αμυνα στον Ντακουλια και εβαλε ψυχωμενους ποντους στην επιθεση! Σημαντικη η συμβολη και ολων των παιδιων που επαιξαν καθως και ο παγκος με την ενθαρρυνση που τους παρειχε.
Σ'αυτο το παιχνιδι δειξαμε ποσο αξιζει αυτη η ομαδα, παρ'ολο που ακομα δεν εχει δειξει το πραγματικο της προσωπο. Μετα απο μια δυσκολη αρχη με αγχωτικες νικες και μια ηττα απο τον Φαρο αποψε δειξαμε γιατι θα παμε μεχρι τελους την ανοδο.Οσο κι αν μερικοι δεν μας πιστευουν................. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
QUOTE(margiou3 @ Nov 14 2011, 23:27 ) *
Ηττα για τον Ιωνικο, σε ενα κακο παιχνιδι και για τις δυο ομαδες...

Ο Ανθης τραυματιας (τον θελαμε), ο Φιλιπποπουλος επαιξε κανονικα ομως...

Δεν σκυβουμε το κεφαλι παμε παρακατω, στα θετικα οτι περισσοτεροι απο 500 φιλοι του Ιωνικου βρεθηκαν στον Πλατωνα, και παρα την ηττα φωναξαν και εδειξαν οτι κανεις δεν απογοητευεται και συνεχιζσουμε...

Πολυ καλη, και κόσμια ατμοσφαιρα απο τον κοσμο μας... Μπραβο μας...


Συγνωμη αλλα θα πρεπει να ημουν σε αλλο γηπεδο σημερα.....πολυ καλη και ΚΟΣΜΙΑ ατμοσφαιρα???????εκτος αν εννοεις την συμπεριφορα των <<φιλαθλων>> προς την ομαδα του Ιωνικου που πραγματικα ηταν για πολλα συγχαρητηρια παρα την ηττα.....γιατι προς τους φιλαθλους της Μανδρας ηταν απαραδεκτη....Αντιθετα πολλα συγχαρητηρια και ενα μεγαλο ευχαριστω προς την διοικηση του Ιωνικου που μας προστατεψε ισως θετωντας σε κινδυνο και τον εαυτο τους

και κατι δικο μας για να μη ξεχνιωμαστε..........<<ψευτοκερατσινι>> συγνωμη που η ομαδα σε στεναχωρησε ......μην κλαις....γιατι μεχρι το τελος του πρωταθληματος μπορει να παθεις και τιποτα......βλεπεις εμεις προσεχουμε την υγεια σου .....αλλωστε αν σε χασουμε με ποιον θα γελαμε μετα......
basketikos
bball.gif Ενταξει, εγινε μια 'μανουρα' (sic), με τους φιλαθλους του Ιωνικου να πλησιαζουν στα 3 μετρα τους 30-40 της Μανδρας, αλλα με επεμβαση των ψυχραιμότερων τελος καλό. Με δεδομενα τα ποδοσφαιρικα προηγουμενα των 2 ομάδων, μια λέξε: blove.gif

Κατα τα αλλα, 400 ατομα σε αγωνα ΕΣΚΑΝΑ, δυσκολα βλέπει κανεις, καθως και φιλαθλους που εχασε η Ομαδα τους να χειροκροτουν 'οσο δεν πάει' και μετά το ματς.

bball.gif Ειχαμε αγχος, πηγαμε το ματς της Μανδρας στους 60 πόντους, αλλά τρεχαμε στην επιθεση τόσο βιαστικα που τα καναμε 'σαλατα'. Κριμα γιατι το ματς κρίθηκε στην λεπτομέρεια. Αν δεν ειχαμε 0/10 απο εναν αθλητη, και 2-3/30 συνολο τριποντα, ή δεν μας έλειπε ο Ανθης.. Αν είχαμε υπομονή και 'μυαλό', θα γελάγαμε. Αλλα η ιστορια δεν γραφεται με τα 'αν' - οποτε πρωτη ηττα για την Ομαδα μου.

Μπραβο στην Μανδρα - πολλά συγχαρητηρια στην μπασκετοπαρεα τους για την μεγάλη νικη (κατα την γνώμη μου οφειλεται στην πολυ καλή εμφάνιση Λαμπροπουλου/Φιλιπου), απο μια Ομαδα που επιβιωσε σε μια πραγματική εδρα.

bball.gif Ελπίζω απλά, οτι για μας η φετεινη ΕΣΚΑΝΑ είναι μια κατηγορια που στον πρώτο γυρο χάνεις απο την Μανδρα εντος αλλά μετά πας τρένο. Αρχη απο την Δευτερα που ερχεται στην Ν. Σμυρνη με Ικαρο - και χτίζουμε απ' την αρχη. Το ματς θέλει προσοχη. Επίσης: Υγεια να 'χουμε γιατι με 2 απουσιες σημερα (ελειπε και Τσολακος) επηρεαστηκαμε σε εναν βαθμο.

bball.gif Οσο για την εξέδρα; "Πιο Δυνατα-Πιο Δυνατα σου τραγουδω" - το παθος των φιλων της Ομαδας μας απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Δειτε το φετος γιατι (ελπίζω) του χρονου να μαζευεται Κυριακες..
bigmack
Η "μανούρα" στην εξέδρα της Νίκαιας έγινε έπειτα από βλακώδη χειρονομία που έκανε ένας εκ των φίλων της Μάνδρας,ήμουν στην κερκίδα κοντά τους και το είδα, το σίγουρο είναι ότι δεν χρειάζεται σε εκτός έδρας αγώνα με τέτοιους "πορομένους"οπαδούς να προκαλείς την "τύχη" σου κάνοντας άσεμνες χειρονομίες..
Blue1965White
Δίκαιη και παλληκαρίσια η νίκη της Μάνδρας. Όπως είχα γράψει και στο προηγούμενο post μου δεν αρκεί το πάθος χρειάζεται και καθαρό μυαλό. Χθες εμείς δεν το είχαμε. Πολύ κακές επιλογές στην επίθεση, λάθη ακόμα και χωρίς πίεση και φυσικά τραγικά ποσοστά ευστοχίας. Με τόσο κακή εμφάνιση δεν κερδίζεις μια ομάδα σαν τη Μάνδρα.
Ο κόσμος πραγματικά φανταστικός. Οι φίλαθλοι της Μάνδρας προστατεύθηκαν από τους φιλάθλους του Ιωνικού που κάθονταν στην ίδια εξέδρα με αυτούς. Το περιστατικό της χειρονομίας που αναφέρει ο bigmack δεν το είδα γιατί ήμουν στην άλλη γωνία του γηπέδου. Αυτό που ξέρω είναι ότι οι 10-15 που κινήθηκαν εναντίον τους παρακινήθηκαν (κακώς εννοείται) από την περσινή "φιλοξενία" στη Μάνδρα τόσο στο φιλικό παιχνίδι του ποδοσφαίρου με τους φουσκωτούς που επιτέθηκαν στα πιτσιρίκια όσο και στην μπασκετική αναμέτρηση όπου οι φίλαθλοι του Ιωνικού δέχθηκαν επίθεση από ένα ολόκληρο γήπεδο.
Η διαιτησία χθες ήταν αυτή που ονειρεύεται κάθε φιλοξενούμενος ειδικά σε μια έδρα σαν τον Πλάτωνα. Μπράβο στους διαιτητές και ελπίζω κάποια στιγμή να έχουμε και εμείς τέτοιες διαιτησίες στα εκτός έδρας παιχνίδια μας.
Συνεχίζουμε με αισιοδοξία και πείσμα.
mister
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΥΡΙΕΣ - ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΗΜΟΥΝ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΠΟ 2 ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΕΤΣΙ.
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΜΑΔΑ, ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ ΜΑΣ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ ΗΛΙΚΙΑΚΑ, ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ
ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ & ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΑΠΟ ΠΑΙΚΤΕΣ: ΞΕΧΩΡΙΣΕ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΥ, Ο ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ,
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ Η ΑΜΥΝΑ ΤΩΝ ΠΕΤΤΑ & ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ, ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΠΑΡΕΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΑ
ΠΑΡΩΝ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ.
leonkalf
Καλημέρα παιδιά.

Ένα post του margiou3 (αφορούσε τα της εξέδρας στο χθεσινό ματς της Νίκαιας, απάντηση στον Θριασιώτη) μεταφέρθηκε στο "Καφενείο". Συνεχίστε εκεί τετοιες συζητήσεις παρακαλώ. Εδώ μείνετε στο αγωνιστικό κομμάτι.

Επίσης, αποφεύγετε εκφράσεις που δεν αρμόζουν. Ας κρατάμε τις συζητήσεις μας σε καλό επίπεδο. Ελπίζω εκφράσεις όπως αυτές του margiou3 δεν θα συνεχιστούν αλλιώς θα υπάρξουν οι ανάλογες ποινές.
themis7
Φτανουμε λοιπον στη πρωτη κρισιμη στροφη του πρωταθληματος για εμας . Εχουμε 4 πολυ δυσκολα παιχνιδια μπροστα μας ... Παιζουμε στην Βουλιαγμενη ενα παρα πολυ δυσκολο ματς μετα με τον Ικαρο στην εδρα μας σ ενα επισης πολυ δυσκολο ματς και μετα τα 2 μεγαλα ντερμπι με Ιωνικο εντος κι Εθνικο εκτος ...
Ειναι θετικο που η καμπη αυτη μας βρισκει στην κορυφη και αηητητους ομως αυτο απο μονο του δεν λεει και πολλα ... Για εμας για να εχει αξια η σημερινη κορυφη θα πρεπει να συνεχισουμε σε ακομα πιο καλους ρυθμους ... Ξεκινοντας απο την προπονηση που θα πρεπει να ειμαστε ακομα πιο συγκεντρωμενοι και φτανοντας στους αγωνες που θα πρεπει να ειμαστε ετοιμοι 100% για να ανταπεξελθουμε στις προκλησεις που εχουμε μπροστα μας ....
Για αλλη μια φορα φαινεται καθαρα απο τα μεχρι τωρα αποτελεσματα η πολυ σοβαρη δουλεια που κανει ο coach ο οποιος σε οχι και τοσο ιδανικες συνθηκες (κι εμπεριεχει αυτοκριτικη αυτο ) λειτουργει ως ασπιδα πανω απο την ομαδα και την οδηγει σε ασφαλη μονοπατια ...
Τα παιδια λοιπον που μεχρι τωρα εχουν δειξει εξαιρετικα στοιχεια σοβαροτητας καλουνται να κανουν κι αυτοι την δικη τους υπερβαση για να πρωχορησουμε αυτο που ξεκινησαμε το καλοκαιρι ... Χρειαζεται απολυτη συγκεντρωση και διαθεση κι επειδη τους εχω μεγαλη εμπιστοσυνη νομιζω οτι θα ανταπεξελθουν ...

bigmack
QUOTE (Blue1965White @ Nov 15 2011, 07:36 ) *
Δίκαιη και παλληκαρίσια η νίκη της Μάνδρας. Όπως είχα γράψει και στο προηγούμενο post μου δεν αρκεί το πάθος χρειάζεται και καθαρό μυαλό. Χθες εμείς δεν το είχαμε. Πολύ κακές επιλογές στην επίθεση, λάθη ακόμα και χωρίς πίεση και φυσικά τραγικά ποσοστά ευστοχίας. Με τόσο κακή εμφάνιση δεν κερδίζεις μια ομάδα σαν τη Μάνδρα.
Ο κόσμος πραγματικά φανταστικός. Οι φίλαθλοι της Μάνδρας προστατεύθηκαν από τους φιλάθλους του Ιωνικού που κάθονταν στην ίδια εξέδρα με αυτούς. Το περιστατικό της χειρονομίας που αναφέρει ο bigmack δεν το είδα γιατί ήμουν στην άλλη γωνία του γηπέδου. Αυτό που ξέρω είναι ότι οι 10-15 που κινήθηκαν εναντίον τους παρακινήθηκαν (κακώς εννοείται) από την περσινή "φιλοξενία" στη Μάνδρα τόσο στο φιλικό παιχνίδι του ποδοσφαίρου με τους φουσκωτούς που επιτέθηκαν στα πιτσιρίκια όσο και στην μπασκετική αναμέτρηση όπου οι φίλαθλοι του Ιωνικού δέχθηκαν επίθεση από ένα ολόκληρο γήπεδο.
Η διαιτησία χθες ήταν αυτή που ονειρεύεται κάθε φιλοξενούμενος ειδικά σε μια έδρα σαν τον Πλάτωνα. Μπράβο στους διαιτητές και ελπίζω κάποια στιγμή να έχουμε και εμείς τέτοιες διαιτησίες στα εκτός έδρας παιχνίδια μας.
Συνεχίζουμε με αισιοδοξία και πείσμα.


Το περιστατικό της χειρονομίας είναι ακριβώς όπως το περιέγραψα, αυτό που για να είμαι ειλικρινής δεν ήξερα τα "προηγούμενα" ανάμεσα στους δύο συλλόγους, πράγμα που καθιστά ακόμα πιό βλακώδη την πράξη του εν λόγω "κυρίου". Όσο αναφορά την διαιτησία μπορώ να πώ ότι έκανε κάποια λάθη χωρίς όμως να κάνει το πολύ μεγάλο λάθος, λαμβάνοντας υπόψην και την ατμόσφαιρα που υπήρχε στο γήπεδο,ήταν πραγματική έδρα!!! προσωπική μου γνώμη ευνοήθηκε ελαφρώς η Μάνδρα
anonymousforumuser
Μετά κι από αυτό το διπλό η ήττα από τον ΦΑΡΟ υπερκαλύπτεται. Εκτός κι αν ο ΦΑΡΟΣ πάει άχαστος που δεν το βλέπω.
Apostolhs_
QUOTE(magic32 @ Nov 15 2011, 01:10 ) *
εκανε παιχνιδι να χαλαει ο κυριος πυο σφυριζε σημερα?εδωσε τεχνικη ποινη χωρις λογο?περιεργα πραγματα...την προηγουμενη βδομαδα να εβλεπες τι εκανε..βεβαια απο την μια μερια..

σημερα βεβαια ζησαμε ενα τελειως διαφορετικο εργο..ενα εργο που ενω η ομαδα μας παρα τι απουσιες ηταν εμφανως καλυτερη του αντιπαλου και εφτασε στο +25 απο το ημιχρονο,οι διατητες βαλανε 3 τεχνοικες ποινες και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χωρις ιχνος υπερβολης αν θυμηθω το πως εχουμε φαει μεχρι τωρα 6 ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ στο πρωταθλημα,το νουμερο δεν ειναι απλως λιγο αλλα ελαχιστο...Να μας πουνε ρε γμτ απο καπου ποτε ειναι τεχνικη ποινη?ειναι τεχνικη ποινη το εγωωωωω? και το πες μου τι εκανα,αλλα δεν ειναι τεχνικη ποινη και στη υνεχεια αποβολη το ΠΑΙΞΕ 50-50..ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ,ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ..Η οταν ενας παικτη σηκωνεται απο φαουλ που του εγινε και κυνηγαει να βαρεσει τον αντιπαλο του?

πραγματικα αυτα που γινανε σημερα χαλασανε ενα αμτς πυο καναμε παρα τις απουσιες επιτελους ενα καλο παιχνιδι και πηραμε μια νικη που θα βοηθησει τους πιτσιρικαδες μας να παρουν τα πανω τους ψυχολογικα..

Aγαπητέ φίλε. Αποφάσισα να γράψω σήμερα για το παιχνίδι της περασμένης εβδομάδας με την Δραπετσώνα που έτυχε να ήμουν μέσα τυχαία εντελώς!Καταρχάς ο Φοίνικας ήταν τραγικός και σε καμία περίπτωση δεν διεκδίκησε την νίκη, απέναντι σε μια Δραπετσώνα που αν έπαιζε με το εφηβικό του Ολυμπιακού θα έχανε με 20 πόντους.Ο Φοίνικας έχει μαζέψει και μπράβο του κάτι παιδαρέλια , που ξέρουν μεν μπάσκετ αλλά δενυπάρχει περίπτωση με τέτοιες εμφανίσεις να σωθεί.Οσο για τους διαιτητές τι να πω. Στην φάση της τεχνικής ποινής εγώ είδα τον παικτη του Φοίνικα να περναει μπροστά από τον διαιτητή και να χειρονομεί σφίγγοντας την γροθιά του και κουνόντας την.ΚΑι αυτός αντι να τον αποβαλει έδωσε τεχνική ποινή.Τι να πω για τα μπάζα ήταν οι τύποι.κοίτα την ομάδα σου πως θα δέσει και θα παίξει κανενα μπάσκετ της προκοπής.Γιατί μέσα από το παιχνίδι και την προσπάθεια θα δικαιωθούν και οι παίκτες και οι ομάδες.Αυτά....
magic32
QUOTE(Apostolhs_ @ Nov 15 2011, 20:08 ) *
Aγαπητέ φίλε. Αποφάσισα να γράψω σήμερα για το παιχνίδι της περασμένης εβδομάδας με την Δραπετσώνα που έτυχε να ήμουν μέσα τυχαία εντελώς!Καταρχάς ο Φοίνικας ήταν τραγικός και σε καμία περίπτωση δεν διεκδίκησε την νίκη, απέναντι σε μια Δραπετσώνα που αν έπαιζε με το εφηβικό του Ολυμπιακού θα έχανε με 20 πόντους.Ο Φοίνικας έχει μαζέψει και μπράβο του κάτι παιδαρέλια , που ξέρουν μεν μπάσκετ αλλά δενυπάρχει περίπτωση με τέτοιες εμφανίσεις να σωθεί.Οσο για τους διαιτητές τι να πω. Στην φάση της τεχνικής ποινής εγώ είδα τον παικτη του Φοίνικα να περναει μπροστά από τον διαιτητή και να χειρονομεί σφίγγοντας την γροθιά του και κουνόντας την.ΚΑι αυτός αντι να τον αποβαλει έδωσε τεχνική ποινή.Τι να πω για τα μπάζα ήταν οι τύποι.κοίτα την ομάδα σου πως θα δέσει και θα παίξει κανενα μπάσκετ της προκοπής.Γιατί μέσα από το παιχνίδι και την προσπάθεια θα δικαιωθούν και οι παίκτες και οι ομάδες.Αυτά....

αγαπητε φιλε μιας και με αποκαλεσες ετσι που "τυχαια" βρισκοσουν στο γηπεδο,οντως ο φοινικας ηταν τραγικος στο πρωτο ημιχρονο,οντως εχει μαζεψει παιδαρελια..το αν θα σωθει ασε να το ξερουμε εμεις και ο προπονητης..

απο εκει και περα στο παιχνιδι που "τυχαια"ειδες,αλλα μαλλον δεν ειδες οταν λες οτι δεν διεκδικησε το ματς ποτε..γτ το ματς τη στιγμη της ανυπαρκτης τεχνικης ποινης(και μαρτυρας μας ειναι το βιντεο)ειχε παει απο το -13 στο -2 και η δραπετσωνα ειχε σκοραρει μολις μετα βιας 1 καλαθι σε 6 λεπτα παιχνιδιου...Εκει λοιπον δοθηκε η τεχνικη ποινη και οι αντιπαλοι ξεθαφτηκαν..Εκτος αυτου ακομα και σωστη να ηταν η τεχνικη ποινη ειναι 2 μετρα και 2 σταθμα αφου η απεναντι μερια απο το πρωτο δευτερολεπτο διαμαρτυροταν και φωναζε στο διδυμο...αλλωστε ειχα συνομιλια μετα απο αλλο ματς με τον ετερο διατητη και οσα του διαμαρτυρηθηκα αποφανθηκε ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ...

Κι επειδη κουτοχορτο καλο ειναι να μην νομιζουμε οτι μασαμε...ΚΑΙ ΣΤΑ 3 ματς μετα ξυ δραπετσωνας-φοινικα απο περσυ εχει σφυριξει ο ιδιος..ΚΑΙ στα 3 εχει ΠΑΡΑΠΟΝΑ ο φοινικας....Οι συμπτωσεις πολλες και τα γεγονοτα γεγονοτα...

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΝΥΧΤΑ
magic32
http://www.mybasketball.gr/eskana/a-eskana...5-15-14-11.html

και μετα φιλε μου αποστολη μου ζητας να μην ασχολουμαι με διατησια σ ενα ματς που παιζοταν οταν προσπαθουν καποιοι να περασουν οτι ενα ματς στο οποιο παιζαμε μ3 βασικες απωλειες και ηταν στο 22-47 στο ημιχρονο κριθηκε απο τη διατησια...

Πραγματικα τι αλλο θ ακουσουμε..
ko xa
σιμος τελος απο ευρυαλη!καβασιλας στην θεση του!
leonkalf
Καλημέρα.

Το σημερινό πρόγραμμα:

21.00 ΚΛ.ΔΓ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

21.00 ΚΛ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. - ΕΘΝΙΚΟΣ

21.30 ΚΛ.ΒΑΡΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

21.30 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

21.45 ΚΛ.ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΙΜΟΣ - Π.ΦΑΛΗΡΟ

20.30 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

21.00 ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. - ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ


Ενδιαφέροντα παιχνιδάκια κι απόψε..

2 ματς πολύ σημαντικά σε Άλιμο και Πειραιά! Οι νικητές θα αναπνεύσουν λίγο..
και ενδιαφέροντα σε Νίκαια, Ν.Σμύρνη και Βάρη που ίσως κρύβουν εκπλήξεις και θέλουν προσοχή από τα -θεωρητικά- φαβορί..
bigmack
Νομίζω πως οι ομάδες που διεκδικούν άνοδο σήμερα θα έχουν εύκολο "έργο",με εξαίρεση ίσως τον Ιωνικό ο οποίος φιλοξενείται απο τον Ίκαρο στην Νέα Σμύρνη,ο Ίκαρος που ψάχνει ακόμα να βρεί την χημεία ώστε να αποδώσει αυτό που πραγματικά μπορεί. Κάποιες δυσκολίες ίσως κρύβει και η έξοδος Του Φάρου στην Βάρη,δεν θα περάσει εύκολο βράδυ αλλα το ροζ φύλλο στο τέλος θα το πάρει. Κακά τα ψέμματα το φετινό πρωτάθλημα όσο αναφορά τουλάχιστον το παιχνίδι της ανόδου θα παιχτεί στα παιχνίδια μεταξύ 4-5 ομάδων,η διαφορά ανάμεσα σε αυτές και τις υπόλοιπες είναι πολύ μεγάλη. Η μάχη όμως για την σωτηρία σίγουρα θα είναι ως το τέλος συναρπαστική ! Καλή αγωνιστική σε όλους. Εντυπώσεις το βράδυ αργά από την Βάρη..
gate14
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 54-84
Πολυ καλο μπασκετ στο δευτερο μερος για την ομαδα μας (αγωνιστηκε χωρις Κουκα και Ανδρεαδακη λογω τραυματισμου) .
Απο την Ελευθερια απουσιασε ο Παρασιδης
Και τωρα Βουλιαγμενη
bigmack
Νικητής ο Φάρος στην αναμέτρηση με την Βουλιαγμένη, δυνατό μάτς,χαμηλό σκορ και..αρκετό κρύο στο γήπεδο, όπως ειχα προβλέψει νίκησε το φαβορί αλλά ιδρωσε για να λυγίσει την αξιόμαχη Βουλιαγμένη, αν θυμάμαι καλά με 6 πόντους διαφορά. Άλλα ματς ξέρουμε??
gate14
Σπουδαιο διπλο της Δραπετσωνας στην Νικαια επι του Αρη , Νικη ανασα για τον Αλιμο επι του ΑΟΠΦ , διπλο σωτηριας και του Πρωτεα μεσα στον Φοινικα , νικη και της Μανδρας εκτος επι της Ευρυαλης και αναβληθηκε το Ικαρος - Ιωνικος
margiou3
Στο Ικαρος - Ιωνικος δεν ηρθε ο δευτερο διαιτητης (ειχε κλειστο και το κινητο)...

Τον περιμεναμε 20 λεπτα και μετα αναβλήθηκε οριστικα...
gate14
QUOTE(margiou3 @ Nov 22 2011, 00:20 ) *
Στο Ικαρος - Ιωνικος δεν ηρθε ο δευτερο διαιτητης (ειχε κλειστο και το κινητο)...

Τον περιμεναμε 20 λεπτα και μετα αναβλήθηκε οριστικα...


Θα ειχε σε αλλον.......... αγωνα ο γατος smiley.gif rolleyes.gif
bigmack
QUOTE(margiou3 @ Nov 22 2011, 00:20 ) *
Στο Ικαρος - Ιωνικος δεν ηρθε ο δευτερο διαιτητης (ειχε κλειστο και το κινητο)...

Τον περιμεναμε 20 λεπτα και μετα αναβλήθηκε οριστικα...


Αληθεύει όπως διάβασα στο mybasketball.gr ότι το παιχνίδι θα γίνει Τετάρτη στις 9.30 ?? Φαντάζομαι την ερχόμενη Τετάρτη έτσι?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
leonkalf
Ενδιαφέρον παιχνίδι χθες στη Βάρη, όπου η ομάδα μου ο Φάρος πήρε μια σχετικά δύσκολη νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της Βουλιαγμένης.
Κράτησε σε ενδιαφέρον τους θεατές (ανάμεσά τους και ο Γιάννης Γιαννούλης) με την εξέλιξή του, αφού δεν είχε καθαρίσει η υπόθεση νίκη από νωρίς (από σχεδόν σε όλα τα υπόλοιπα ματς του Φάρου).

Καλός από την Βουλιαγμένη ο "μικρός" τους ο Μιχάλης, και το 3αρι τους ο Χριστοφάκης. Ο Οικονόμου έδωσε μάχες μέσα στη ρακέτα, κάποιες φορές θύμιζε ταύρο εν υαλοπωλείο, δεν λογάριαζε αν και τι ήταν δίπλα του.. Ευτυχώς η μύτη του Αθανασούλα δεν υπέστη σοβαρή ζημιά.

Για εμάς, ήταν ένα καλό εκτός έδρας παιχνίδι, χρειάζεται η ομάδα να συναντά δυνατούς αντιπάλους εν' όψη και των πιο δυνατών αγώνων που έρχονται τις επόμενες εβδομάδες. Πιστεύω ότι λίγα περισσότερα σουτ να είχαν μπει απ 'εξω (έφταιξε και η ιδιομορφία του γηπέδου που θα αναφέρω παρακάτω) αλλά και κάποια άτυχα σουτ θα είχαμε τελειώσει το ματς νωρίτερα.
Επίσης πιστεύω θα μπορούσαμε να είχαμε εκτελέσει περισσότερες βολές.


bball.gif Από Βουλιαγμένη έλειψε ο Μ. Φωτόπουλος (τραυματίας) και έπαιξε με 7 παίκτες όλο το ματς.

bball.gif Πολύ έντονος φωτισμός στο γήπεδο (φώτιζε όλη την -σκοτεινή- γειτονιά από την τζαμαρία) και σε συνδυασμό με το άσπρο χρώμα πίσω από τα 2 καλάθια κάνει το γήπεδο να έχει μια ιδιαίτερη δυσκολία.
Επίσης, το "παρκέ" (δεν είναι κανονικό παρκέ) ασκούπιστο, γλιστρούσε πολύ.

bball.gif Θα ήθελα να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου (προσωπική), στον τρόπο αντιμετώπισης από πλευράς κριτών και διαιτητών προς κάποιους συμμετέχοντες. Μου προκάλεσε πολύ κακή εντύπωση η ανέχεια στις έντονες αντιδράσεις (και αρκετές φορές εκτός ορίων προς αντιπάλους παίκτες και πάγκο, κάποιου αθλητή) και αντίθετα άλλος παίκτης με μια απλή διαμαρτυρία για φάουλ -που κατά τη γνώμη του δεν πήρε- να δέχεται αμέσως τεχνική ποινή! Ειδικά, να πηγαίνει ο ατιμώρητος στη γραμματεία να φωνάζει και να μη του λεει κανείς τίποτα, παρά μόνο "ελα ρε .... μην φωνάζεις" χωρίς καμία σύσταση/προειδοποίηση ειλικρινά είναι κάτι απαράδεκτο.
2 μέτρα και 2 σταθμά?
Φέτος υποτίθεται υπάρχει οδηγία στους διαιτητές να τιμωρούν αμέσως τέτοια φαινόμενα και πιστεύω ότι αυτό έγινε για να τιθασευτούν τέτοιοι χαρακτήρες αθλητών. Αν είναι να δίνονται τεχνικές ποινές στα καλά παιδιά που δεν θα κάνουν και καμια μανούρα μετά και να φοβούνται τα "καλά παιδιά" που δεν καταλαβαίνουν και πολλά από τέτοια... ε να την βράσουμε την οδηγία αυτή.

Ήθελα αυτό να το εκφράσω σαν παράπονο, και πιστεύω να εισακουστεί από τους αρμόδιους. Πρέπει επιτέλους να λειτουργεί σωστά η δικαιοσύνη και οι νόμοι σε αυτή τη χώρα.


bball.gif Jna23, περαστικά!! Από το πολύ τενις θα την έπαθες τη ζημιά! smile.gif Χάθηκες από εδώ (μήπως δεν μπορείς να γράψεις κιόλας?), περιμένουμε τα σχόλιά σου από δω και μπρος!





QUOTE (bigmack @ Nov 22 2011, 15:25 ) *
Αληθεύει όπως διάβασα στο mybasketball.gr ότι το παιχνίδι θα γίνει Τετάρτη στις 9.30 ?? Φαντάζομαι την ερχόμενη Τετάρτη έτσι?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Όλα τα sites (και το επίσημο της εσκανα) λένε για αύριο 23/11 21:30
sofos
QUOTE (gate14 @ Nov 22 2011, 00:17 ) *
Σπουδαιο διπλο της Δραπετσωνας στην Νικαια επι του Αρη , Νικη ανασα για τον Αλιμο επι του ΑΟΠΦ , διπλο σωτηριας και του Πρωτεα μεσα στον Φοινικα , νικη και της Μανδρας εκτος επι της Ευρυαλης και αναβληθηκε το Ικαρος - Ιωνικος

φημες λενε για παραιτηση του προπονητη του αρη ξερει κανεις τιποτα????
coachmarian
QUOTE (sofos @ Nov 22 2011, 23:15 ) *
φημες λενε για παραιτηση του προπονητη του αρη ξερει κανεις τιποτα????


οντως ο Μωυσιαδης αποτελει παρελθον από τον παγκο του Αρη Νικαιας και αναζητα νεο προπονητη
leonkalf
Ο νέος προπονητής του Άρη Νικαίας -από σήμερα το βράδυ- είναι ο Μάνος Τσαπάκης.

Ο coach Τσαπάκης επιστρέφει μετά από 3 χρόνια στον πάγκο του Άρη, όπου είχε αφήσει πίσω του μια πολύ επιτυχημένη χρονιά στην α' κατηγορία.
Μάλλον κάτι είχε αφήσει στην μέση, και τώρα καλείται και του δίνετε η ευκαιρία να το συνεχίσει..


Μέχρι πρότινος ήταν στην ομάδα της ΑΕ Καλλιθέας (Β' εσκανα), όπου είχε την ομάδα 1η.
leonkalf
Καλημέρα.

Το σημερινό πρόγραμμα:

21.30 ΚΛ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.

20.30 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΕΘΝΙΚΟΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

21.30 ΚΛ.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

21.00 ΚΛ.ΔΓ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ

20.30 ΚΛ. ΣΕΦ Γ΄ Π.ΦΑΛΗΡΟ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

20.30 ΚΛ.ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΛΙΜΟΣ

20.30 ΚΛ.ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ



Ενδιαφέροντα ματς σε Δραπετσώνα, Φάληρο, Βούλα και το καλύτερο ματς πιστεύω θα είναι απόψε στο Κερατσίνι. Ελπίζω να έρθει αρκετός κόσμος να το δει.

Καλή αγωνιστική!
gate14
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 74-60
Πρωτο ημιχρονο 31-31
Ethnikaras
Νίκη 74-60 σήμερα.
Πολύ καλή ομάδα η Βουλιαγμένη, κόντραρε στο πρώτο ημίχρονο πολύ δυνατά, και είμασταν ισοπαλία και στο πρώτο αλλά και στο δεύτερο δεκάλεπτο.
Έπαιζαν καλή άμυνα, και είχαν πολύ καλή λειτουργία στην επίθεση.
Εμείς είμασταν απλά καλοί σε αυτό το διάστημα, χωρίς όμως να έχουμε τον έλεγχο του αγώνα, ειδικά αμυντικά όλα τους τα σουτ ήταν με καλές προϋποθέσεις.
Στο τρίτο δεκάλεπτο βελτιωθήκαμε πολύ στην άμυνα, με αποτέλεσμα να βγάζουν τραβηγμένες επιθέσεις, άστοχα σουτ, πήραμε τα ριμπάουντ και τρέξαμε στον αιφνιδιασμό.
Πήραμε διαφορά, παίξαμε όμορφα, λύθηκε η ομάδα.......
Μετά ήταν απλά τυπική διαδικασία, η διαφορά έφτασε και πάνω από τους 20, έπαιξαν σχεδόν όλοι οι παίκτες, και τελικά τελειώσαμε στους 14, απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα, που εάν παραμείνει έτσι και με 2 ακόμα παίκτες θα πρωταγωνιστήσει του χρόνου, αλλά σήμερα φάνηκε ότι δεν είχε τις λύσεις και το βάθος που έχουμε εμείς.
Πάντως σήμερα μας περιόρισε αρκετά, και ευτυχώς που στο τρίτο δεκάλεπτο πιάσαμε το καλό μας παιχνίδι γιατί θα είχαμε ντέρμπυ στον πόντο μέχρι το τέλος.
Πάμε γερά και συνεχίζουμε.
texas
Πρώτη ήττα για τον φάρο ένα πόντο απο τον ικαρο περισσότερα σε λίγο
lis
Π. Φάληρο - Άρης Νικαίας 58-64
Δραπετσώνα - Ελευθερία Μοσχ. 65-40
Εθνικός - Βουλιαγμένη 74-60
Φάρος Κερατσινίου - Ίκαρος/Ακαδημία 64-65
Mάνδρα - Φοίνικας Πειραιά 77-44
Πρωτέας Βούλας - Άλιμος 54-50
Ιωνικός - Ευρυάλη 85-59
themis7
Δικαιη νικη για τον Ικαρο με 64-65
Εμεις μπηκαμε υπεροπτικα στο ματς και χαναμε 8 -23 ...
Παρολο που το γυρισαμε και περασαμε μπροστα δεν ειμασταν καλοι .... Κερδιζαμε 64- 60 40 δευτερα πριν την ληξη αλλα ειμασταν χωρις συγκεντρωση και χασαμε .... Ξαναλεω δικαια κι ακομα κι αν κερδιζαμε θα ηταν απο τυχη...
Η τυχη βεβαια χρειαζεται στον πρωταθλητισμο αλλα εμεις δεν φημιζομαστε για την τυχη μας ....
Συγχαρητηρια στην Ομαδα του Ικαρου που ειναι πολυ δουλεμενη κι εκανε 2 μεγαλες νικες σε 5 μερες....
Εμεις εχουμε 2 πολυ μεγαλα ματς μπροστα μας και πρεπει να ξεχασουμε γρηγορα την σημερινη ηττα ...
Οι ομαδες φαινονται στα δυσκολα κι εμεις θεωρω οτι εχουμε την ποιοτητα να ανταπεξελθουμε...
margiou3
Εφτασε το ντερμπι με τον Φαρο λοιπον... Παμε γερα Ιωνικαρα!

Το καλο ειναι οτι παιζουμε στην εδρα μας...
PetranG3
Ιωνικος - Ευρυαλη 85-59

Νομιζω δε χωραει ιδιαιτερη κριτικη στο παιχνιδι. 22-9 πρωτο δεκαλεπτο, 52-24 ημιχρονο και καπου εκει το παιχνιδι τελειωσε...Και οι 2 ομαδες το καταλαβαμε. Στα τελευταια 2.30 λεπτα αγωνιστηκε η περσινη πενταδα του εφηβικου του Ιωνικου.
Για την Ευρυαλη, αν εχει μυαλο και λειτουργησει στο μελλον, ο Σταματης θα παει πολυ μπροστα...Πραγματικα πολυ καλος παικτης...Εχει εξελιχθει ακομα περισσοτερο απο περσυ που τον ειχα δει στο μεταξυ μας ματς με την Ευρυαλη για τους εφηβους...

Τωρα...ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα, η νικη μεσα στο Κερατσινι ειναι μονοδρομος...Κι αφου το καναμε περσι, μπορουμε και φετος...Τοσο απλα...Οπως ο Φαρος εχει την ποιοτητα να κερδιζει οπως λεει ο φιλος Βαγγελης, ετσι κι εμεις εχουμε τον τροπο...
Εγω δυστυχως δεν θα ειμαι, αλλα ειμαι σιγουρος οτι οι ορδες των ΙΩΝΙΚΩΝ, θα κανουν Πλατωνα το γηπεδο...

Ακομα κι αν δεν εχανε σημερα ο Φαρος, δε δυναται να θεωρησω οτι ολα τελειωσαν στα μισα του πρωτου γυρου...Ο Ιωνικος και μεγαλη ομαδα ειναι και θα πηγαινει παντου για να κερδιζει...


Υγ1: Επειδη κατανταει κουραστικο και το επαναλαμβανουν πολλοι...Καθομαι στα εισιτηρια στην εισοδο...Ειλικρινα δεν με ενδιαφερει, ποσο βαζουν τα εισιτηρια οι αλλες ομαδες...Δεν με ενδιαφερει αν π.χ. η Δραπετσωνα, η Ευρυαλη, η Βουλα κ.ο.κ. βαζουν εισοδο 3 ευρω ενω εμεις εχουμε 5...Καταρχας και 10 χρονια να μεινουμε στην ΕΣΚΑΝΑ, ο ΙΩΝΙΚΟΣ δεν ειναι ουτε Δραπετσωνα ουτε Ευρυαλη...Για να μη το χοντρυνω ακομα περισσοτερο...Αν το προβλημα σου ειναι τα 2 ευρω παραπανω, τι να σου πω...Η επιτροπη μπασκετ του συλλογου πηρε αποφαση για γενικη εισοδο τετοια...Φερτε μου λοιπον ενα κατασταατικο ή κατι που να υποχρεωνει ολες τις ομαδες να βαζουν πλαφον 3 ευρω...Για να τελειωνουμε μ αυτο και να το ξερουν ολοι οσοι ειναι να ερθουν...

Υγ2: Πολυ καλοι σημερα οι Παπαφωτιου-Κιουλαφας, να τα λεμε αυτα. Ισως γιατι δεν εγινε ντερμπυ ποτε το παιχνιδι θα πει καποιος...
Απ την αλλη, επειδη ελειπα απο το προηγουμενο ματς, αλλα τα μαθα πανω-κατω...Ειτε παιξει ο Μαρτιν ειτε οχι...Θελω να αφιερωσω παραφρεσμενα το τραγουδακι "Τελι τελι τελι" σε μια ψυχη που ξέρω ότι διαβάζει το φορουμ και "παιζει" με τις ψυχες μας...Ετσι λοιπον, "Μέλη, Μέλη, Μέλη, κάλπικε ντουνιά, σ’ έμαθα εντέλει δε με ρίχνεις πια..."
http://www.youtube.com/watch?v=lr7R3C66Wgg
magic32
ελειψες.... smiley.gif
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Nov 29 2011, 01:40 ) *
ελειψες.... smiley.gif



PORCA MISERIA....BASKET IS LIFE...για οποιον δεν ξερει... blove.gif
Δυστυχως παιζει να χασω και το εντος με εσας (το χανω δηλαδη)...και βλεπουμε..
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Nov 29 2011, 01:43 ) *
PORCA MISERIA....BASKET IS LIFE...για οποιον δεν ξερει... blove.gif
Δυστυχως παιζει να χασω και το εντος με εσας (το χανω δηλαδη)...και βλεπουμε..

κριμα..δεν θα με απολαυσεις..magic32 vs dirk10
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Nov 29 2011, 01:49 ) *
κριμα..δεν θα με απολαυσεις..magic32 vs dirk10




bball.gif Ωχ, αυτο δε χανεται..
leonkalf
Καλό ματς απόψε στο Κερατσίνι, σας είχα γράψει το πρωί ότι θα είναι το καλύτερο ματς της αγωνιστικής και όντως.. Παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, και στις λεπτομέρειες και στα 40 λεπτά κρατούσε σε αγωνία για την κατάληξή τους όλους όσους ήταν παρόντες.
Δυστυχώς δεν είχε πολύ κόσμο το κλειστό στο Κερατσίνι.. Και είναι και ένας επιβαρυντικός παράγοντας αυτός για την ομάδα του Φάρου, ότι δηλ. δεν έχει δυνατή έδρα (καλώς εννοούμενη δυνατή έδρα). Σημαντικό στοιχείο για μια ομάδα που πρωταγωνιστεί να έχει δυνατή έδρα!
Πιστεύω ότι σήμερα το παιχνίδι θα είχε άλλη κατάληξη αν... αλλά με τα αν δεν παίζεις μπάσκετ.

Στα του παιχνιδιού, αφού πέρασε λίγο η ώρα και έπεσαν οι σφυγμοι, μπορώ να πω ότι ο Ίκαρος δίκαια μου είχε προκαλέσει ένα κακό προαίσθημα από την προηγούμενη Δευτέρα (πριν δηλ. παίξει με Ιωνικό). Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα μια ανησυχία όλη την εβδομάδα σε σχέση με αυτό το ματς. Και δυστυχώς βγήκε αληθινή..

Παρότι είμασταν πολύ καλά προετοιμασμένοι, δεν πήραμε το ματς (και αυτό μετράει βέβαια). Αμυντικά είχαμε μια πολύ καλή προσαρμογή στα επιθετικά ατού του Ίκαρου, ο οποίος δεν πήρε το συνήθες σκορ από τους ψηλούς του (όπως συνήθως κάνει), με Αναστασόπουλο να σκοράσει 14π. με 10 βολές σε 40' συμμετοχής και Λυγγερίδης και Ντεφούδης 8 και οι δυο μαζί. Ο Ικαρος σήμερα στηρίχθηκε στην περιφέρειά του και κυρίως σε 2 μικρά παιδιά (13 Λοϊζίδης, 15 Δεληγιάννης) οι οποίοι ανταποκρίθηκαν με τον καλύτερο τρόπο στα καθήκοντά τους. Στη βασική 4αδα και οι 2, και έπαιξαν και πολύ ώρα και οι 2. Μπράβο τους!
Ο Δεληγιάννης έβαλε και το νικητήριο καλάθι 2'' πριν τη λήξη.


Κακό ξεκίνημα Φάρου και πολύ καλό Ίκαρου. Μετά το 2-0, το σκορ έφτασε στο 8-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 12-23. Στο 2ο δεκάλεπτο "ξύπνημα" Φάρου, αντεπίθεση και 30-33.

3ο δεκάλεπτο ισορροπημένο, ο Ίκαρος πάντα κρατούσε το προβάδισμα 46-47 (με τρίποντη βόμβα Καραλή λίγο κάτω από το κέντρο!).

Στο 4ο δεκάλεπτο περάσαμε μπροστά, δυνάμωσε η άμυνα και φαινόταν ότι το παιχνίδι γύριζε.

Με σκορ 64-60 στα 48'' περίπου, ο Ζάτας έβαλε ένα δύσκολο τρίποντο μπροστά στον Στέφο (64-63) στα 30'' περίπου και μετά από την άστοχη επίθεσή μας, απέμεναν 8,5'' για τη λήξη. Στα 2΄΄ ο Δεληγιάννης με ταμπλό ύστερα από διείσδυση σκόραρε. Time out, επίθεση μπροστά, ο Ίκαρος φάουλ αμέσως (είχε 3 ομαδικά, θεωρώ λίγα..) και επαναφορά στα 0,9'' κάτω από το καλάθι του Ίκαρου. Η φάση δε βγήκε και το ματς έληξε.


Ματς για γερά νεύρα, με ορισμένα διαιτητικά λαθάκια (με τα δικά μου μάτια, χωρίς να έχω δει το video) που πιστεύω μπορούσαν να αποφευχθούν (τα περισσότερα εις βάρος μας με κάποια πολύ τραβηγμένα φάουλ), και με ορισμένα λάθη δικά μας που θα μπορούσαν επίσης να αποφευχθούν και να είχαμε κερδίσει.
ΠΑρατηρώ το εξής, σε άλλα ματς η επαφή (hand checking δίνεται φάουλ, σήμερα στο κατέβασμα της μπάλας θεωρώ ότι έγιναν αρκετά φάουλ στην πίεση από τα αντίπαλα pm αλλά δεν πήραν φάουλ). Επίσης θεωρώ ότι ο Κούκουρας βγήκε εκτός αγώνα με ανύπαρκτα φάουλ (3/4 δε νομίζω ότι ήταν).

Είναι από τα ματς που κρίνονται στις λεπτομέρειες και πάντα θα βρεις κάτι που θα μπορούσε να είχε γίνει ώστε να έρθει διαφορετικό αποτέλεσμα. Βέβαια, τέτοια ματς τα χαίρεσαι να τα παίζεις, σου δίνουν τις εμπειρίες και σου δημιουργούν χαρακτήρα ώστε να συνεχίσεις πιο δυνατά..

Το πάθημα πρέπει να γίνει μάθημα, και η συνέχεια να είναι καλύτερη! Μια ήττα μπορεί να βγει και σε καλό... wink.gif Το κεφάλι ψηλά!


I love this game... blove.gif κι ας με στεναχωρούν βραδιές σαν τη σημερινή..
magic32
ο ικαρος εχει καλο ροστερ αλλα εχασε ματς στο ξεκινημα λογω της απουσιας λυγκεριδη..οσο μπαινει στο κλιμα μετα τον τραυματισμο του θα ανεβαινει η ομαδα τους
LEONIDIO B.C.
Ημουνα στο γήπεδο χθες και πραγματικά το ματς εξελίχθηκε σε θρίλλερ για γερά νεύρα.
Νομίζω ότι ο Ίκαρος είναι δίκαια νικητής καθώς ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.
Ο Φάρος είχε πολύ αγχος επειδή ήταν το φαβορί και πρωτοπόρος.
Παρόλο που δεν του έβγαιναν οι φάσεις και ο αντίπαλος είχε καλή απόδοση, κατάφερε με μεγάλη πίεση στην περιφέρεια και 2 εκπληκτικά τρίποντα του #10 (ειδικά εκείνο στην εκπνοή του τρίτου δεκαλέπτου έδωσε μεγάλη ώθηση στο Φάρο) να γυρίσει το ματς.
Από τον Φάρο ξεχώρησαν κατά τη γνώμη μου το 5, το 8 (καλύτερος του Φάρου παρόλο ότι έκανε το λάθος στη τελευταία πάσα), το 10 (έβαλε δύο καταπληκτικά σουτ και έβαλε την ομάδα του δύο φορές στο παιχνίδι, στα ελεύθερα σουτ η μπάλα τον "πουλούσε", φαινόταν όμως ότι το έχει)
Από τον Ίκαρο με διαφορά καλύτεροι
το 10 ( έπαιξε 40' και ήταν φοβερός, κέρδισε κατά κράτος τα 4αρια του Φάρου),
το 13 ο Λοιζίδης με πολύ ενέργεια σε άμυνα και επίθεση,
το 15 Δεληγιάννης (ήταν πολύ καλός σε όλο το ματς και έβαλε και το buzzer beater με προσωπική παλικαρίσια ενέργεια)
το 6 Ζάτας παρόλο που δεν βγάζει μάτια έβαλε 2-3 μακρινά σουτ με μεγάλη πίεση και σε πολύ σημαντικά χρονικά σημεία.

Τα 5άρια του Ίκαρου δεν με ενθουσίασαν. Ο Λυγγερίδης νομίζω ότι μπορεί να αποδόσει ακόμα καλύτερα από αυτό που έδειξε χθες.

Ηταν ένα πολύ καλό παιχνίδι. Για το Φάρο που έχασε νομίζω ότι πρέπει να συνεχίσει να στοχεύει στην κατάκτηση του πρωταθλήματος γιατί έδειξε ότ και στην κακή του ημέρα μπορεί να διεκδηκήσει τη νίκη απέναντι σε δυνατό ανττίπαλο, με την μαχητικότητα τουκαι την ποιότητα των παιχτών του.

Για τον Ίκαρο νομίζω ότι οι 2 μεγάλες νίκες που έκανε αυτή την εβδομάδα είναι η καλύτερη απάντηση για το κακό ξεκίνημα που έκανε.

Καλή συνέχεια στις 2 ομάδες. Θα προσπαθήσω να ξαναδώ παιχνίδια τους γιατί αποδίδουν καλό θεαματικό μπάσκετ.

jna23
QUOTE(Ethnikaras @ Nov 28 2011, 23:39 ) *
απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα, που εάν παραμείνει έτσι και με 2 ακόμα παίκτες θα πρωταγωνιστήσει του χρόνου, αλλά σήμερα φάνηκε ότι δεν είχε τις λύσεις και το βάθος που έχουμε εμείς.


[/size] Άξια η νίκητου Εθνικού καθώς έχει ομάδα με περισσότερο βάθος από εμάς ειδικά όταν από εμάς λείπει λόγο τραυματισμού ο βασικός μας ψηλός (Φωτόπουλος) και οι τεράστιες προσπάθειες των παικτών μας να αναπληρώσουν το κενό του δεν είναι επαρκείς για να μπορέσουμενα είμαστε ανταγωνιστικοί για 40 λεπτά.

Έχουμε νεαρή ομάδα με αποτέλεσμα πιο επιρρεπή σε λάθη και πιο άπειρη. Τα παιδιά προσπαθούνγια 40 λεπτά και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από αυτούς. Δεν έχουμε απαίτηση να μπορούμε να κερδίσουμε ομάδες τόσο έμπειρες σαν το Εθνικό τον Φάρο τον Ιωνικό την Μάνδρα καθώς εκείνοι έχουν 12 ισάξιους παίκτες και εμείς όπως λέει και ένας παίκτης μας πολεμάμε με τα τόξα μας μόνο. Πατάμε στην γη δεν ονειροβατούμε καθώς ξέρουμε τις δυνατότητές μας.

Πρέπει όμως τώρα να τα δώσουμε όλα για τα επόμενα 3 παιχνίδια φωτιά που ακολουθούν μέχρι τις γιορτές και που πιστεύω θα τα παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις. Ελπίζουμε να έχουμε στην ομάδα όλους τους τραυματίες και να είμαστε δυνατοί και με μυαλό.

Σε αυτό τοσημείο όμως θα ήθελα όμως να επισημάνω ένα γεγονός χωρίς να μειώσω καθόλου την ομάδα του Εθνικού. Πώς είναι δυνατόν στην κρίσιμη τρίτη περίοδο που ο Εθνικός πήρε την διαφορά εμείς παίζοντας μόνο ζώνη τα φάουλ στο 1:26 πριν το τέλος της εν λόγο περιόδου να είναι 0-9.Πώς κύριε Ουσταμπασίδη, που φαίνεται σας αρέσει πολύ η ομάδα μας και μας σφυρίζεται με το βαμβάκι στους τελευταίους3 από τους 4 αγώνες μας. Φάουλ για εμάς κάτω από το καλάθι δεν υπάρχουν. Γιατί τέτοια εμπάθεια προς την ομάδα μας. Μην αναφέρω φάσεις δεν μου αρέσει να γίνομαι γραφικός σαν εσάς που δεν θέλετε να μας ακούσετε ούτε ήρεμα μετάτο τέλος του αγώνα.

Γιατί Κύριε Ουσταμπασίδη ενώ είχατε δώσει (κακώς κατά την άποψη μου) αντιαθλητικό στην ομάδα του Εθνικού και 3 άτομα δίπλα σας ακριβώς, (εκεί που πήγατε να κάνετε το άουτ) σας έβριζαν λέγοντας σας ακατανόμαστε λέξεις (ακούγοντουσταν μέχρι τον πάγκο μας) εσείς δεν κάνατε τίποτα παρά μόνο να τους ακούτε.Φοράγατε ωτοασπίδες ? Τι λέει ο κανονισμός σε τέτοιες περιπτώσεις αμερόληπτε Κε Ουσταμπασίδη. Μήπως λέω μήπως αν γινόταν στην έδρα μας θα φωνάζατε αστυνομία να τους βγάλουν έξω. Η μήπως είναι και αυτό ένα μέρος του παιχνιδιού σας. Προσοχή ξαναλέω δεν θέλω να μειώσω ούτε την ομάδα του Εθνικού ούτε τους φιλάθλους της ομάδας τους.

Το άθλημα δεν έχει ανάγκη από άτομα σαν εσάς και σαν κάποιους άλλους συναδέλφου σας που συχνά αναφέρουν άλλοι παράγοντες. Αν μας την φυλάτε επειδή τιμωρηθήκατε και επαναλήφτηκε ένας αγώνας της Γ ΕΣΚΑΝΑ με δικό σας λάθος η ομάδα δεν φταίει. Οι άντρες Κύριε Ουσταμπασίδη παραδέχονται τα λάθη τους και δεν εκμεταλλεύονται την εξουσία που τους δίνει μία σφυρίχτρα για να τιμωρήσουν αυτόν που κάποτε είχε δίκιο.

Απορώ όμως και με την αμερόληπτη επιτροπή ορισμού διαιτητών η όπως αλλιώς αυτή λέγεται.

· Πως κύριοι για την ομάδα μας δεν τηρείτε ο κανόνας που δεν επιτρέπει σε ένα διαιτητή να σφυρίζει μία ομάδα σε συνεχόμενα παιχνίδια παρά μόνο μετά από 3 ή 4 αγωνιστικές.

· Πώς αλλάζετε στο παιχνίδι με τον Ίκαρο Ν. Σμύρνης τον ορισμένο από εσάς διαιτητή και φέρνεται τον Κο Ουσταμπασίδη (ο οποίος μας είχε σφυρίξει στο προηγούμενο αγώνα )? Με ποια δικαιολογία ? Μήπως επειδή ήθελε ο ίδιος , ο οποίος όπως μάθαμε ζήτησε να έρθει στο Ίκαρος Ν Σμύρνης – Βουλιαγμένη (21:30) καθώς λόγο βάρδιας στην υπηρεσίατου δεν θα μπορούσε να είναι στο παιχνίδι που είχε ορισθεί (21:00) ?

· Πώς κύριοι ο Κος Ουσταμπασίδης ήταν στο γήπεδο από τις 20:45 ? Είχε τελειώσει η βάρδια του νωρίτερα ? Ποιόν κοροϊδεύει εμάς η εσάς ? Μήπως έπρεπε να είναι κοντά στην μεγάλη τουαγάπη την Βουλιαγμένη ?

Αυτά τα ολίγα για τον εν λόγο Κύριο και ελπίζω να έχει την ευθιξία να μην μας σφυρίξει ξανά την ομάδα μας.

Εύχομαι ένα ανταγωνιστικόκαι δίκαιο πρωτάθλημα για τους πρωτοπόρους που όπως φαίνεται όλες οι ομάδεςέχουν τα τρωτά τους σημεία.

ΑσλανίδηςΙωάννης

για να μην μας πεί κανείς οτι επωφελούθεμα της ανωνυμίας μας icon_drunk.gif


[size="3"]
jna23
QUOTE(PetranG3 @ Nov 29 2011, 02:12 ) *
Ιωνικος - Ευρυαλη 85-59

Υγ1: Επειδη κατανταει κουραστικο και το επαναλαμβανουν πολλοι...Καθομαι στα εισιτηρια στην εισοδο...Ειλικρινα δεν με ενδιαφερει, ποσο βαζουν τα εισιτηρια οι αλλες ομαδες...Δεν με ενδιαφερει αν π.χ. η Δραπετσωνα, η Ευρυαλη, η Βουλα κ.ο.κ. βαζουν εισοδο 3 ευρω ενω εμεις εχουμε 5...Καταρχας και 10 χρονια να μεινουμε στην ΕΣΚΑΝΑ, ο ΙΩΝΙΚΟΣ δεν ειναι ουτε Δραπετσωνα ουτε Ευρυαλη...Για να μη το χοντρυνω ακομα περισσοτερο...Αν το προβλημα σου ειναι τα 2 ευρω παραπανω, τι να σου πω...Η επιτροπη μπασκετ του συλλογου πηρε αποφαση για γενικη εισοδο τετοια...Φερτε μου λοιπον ενα κατασταατικο ή κατι που να υποχρεωνει ολες τις ομαδες να βαζουν πλαφον 3 ευρω...Για να τελειωνουμε μ αυτο και να το ξερουν ολοι οσοι ειναι να ερθουν...



Πάλι καλά που δεν έβαλες και εμάς στο κουβά που το έχουμε προς το παρόν ελεύθερο να μας θαυμάσει όποιος θέλει smiley.gif
dirk10
ειχα καιρο να δω κ να θαυμασω εναν πραγματικο playmaker....πραγματικος αρχηγος μεσα στο γηπεδο ο μικρος πολυ καλο διαβασμα του παιχνιδιου καθοδηγει τους συμπαιχτες του...δυνατος γρηγορος(για την ηλικια του )....σκοραρει 'το βασικοτερο ομως για μενα ειναι το διαβασμα του παιχνιδιου.εχει μελλον και δειχνει και προσγειωμενος χαρακτηρας.μπραβο στον μικρο της ευριαλης
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.