Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
PetranG3
QUOTE(jna23 @ Feb 21 2012, 11:37 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλάνα προσθέσω και τους φιλάθλους. Η κοινωνία αλλάζει και πρέπει να το καταλάβουνμερικοί οπαδοί όπως κάποιο στον χτεσινό αγώνα με τον Ιωνικό.

Όσο αφορά τους διαιτητές καιειδικά για τον Κο Ντζαμάρα όπως ανέφερε και ο Petran πιστεύωότι τα σφυρίγματα του στο κρίσιμο σημείο που μειώσαμε την διάφορα έκρινα και τοαποτέλεσμα. Σε εκείνο το σημείο μόνο με βολές βάλατε τους 6 από τους 8 πόντους πουανέφερες. Σίγουρα δεν υπάρχει αμφιβολία ποια ομάδα έχει καλύτερους παίκτες καθώς έτσι και αλλιώς εμείς αγωνιστήκαμε με 7 ήρωες (κατά την άποψη μου). Όμως αυτή ημικρή βοήθεια πιστεύω ότι έκρινε τον νικητή του χτεσινού αγώνα.

Μπράβο στην ομάδα σας και τους παίκτες σας που δείχνουν πολλοί ενωμένοι και ομάδα και αυτό νομίζω θα είναι το advantage σας απέναντι στον Εθνικό.

Σε αυτό το σημείο να αναφέρω κάτι που με ενόχλησε και με εξέπληξε. Μιλάω για τους 4-5 φιλάθλους σας (κάφρους κατά την γνώμη μου) που κάθονταν στην γωνία του γηπέδου. Θεωρώ απαράδεκτη όλη την συμπεριφορά τους από την αρχή έως το τέλος του αγώνα. Ζούνε σε άλλες εποχές και πιστεύω και σε άλλο άθλημα. Δεν μπορεί με το που ξεκινάει ο αγώνας να ξεκινάνε μία ειρωνεία στον προπονητή και στην ομάδα. Όταν δε η διαφορά έφτασε στους 6 πόντους νόμιζα ότι ήμουν σε γήπεδο ποδοσφαίρου. Δύο ’’φίλαθλοι’’ είχαν καβαλήσει τα κάγκελα και ήταν έτοιμοι και καλά να μπουν μέσα στον αγωνιστικό χώρο να επιβάλουν την τάξη και οι υπόλοιποι με τσαμπουκά να βρίζουν περσινό παίκτη της ομάδας τους, διαιτητές και όποιον άλλον θεωρούσαν ευάλωτο. Κρίμα κύριοι (για αυτά τα 4-5 άτομα μιλάω) καθώς έχετε και μικρά παιδιά στο γήπεδο (ανιψιός ο ένας του παίκτη μας) που βλέπουν αυτά σαν παράδειγμα και σας μιμούνται. Είστε όντως ιστορικό σωματείο και άξιο σεβασμού αλλά αυτά είναι σε άλλες εποχές κατά την δική μου άποψη φυσικά και σε άλλο άθλημα. Δενυπάρχει κανένα λόγος να υπάρχει τέτοια συμπεριφορά απέναντι μας όταν ειδικά δεν σας προσβάλαμε ουτε με την αθλητική μας συμπεριφορά ούτε με την διοικητική. Εννοείται πως μόλις η διαφορά πήγε σε επιθυμητά επίπεδα οι συγκεκριμένοι τύποι σταμάτησαν να ασχολούνται με εμάς και τους διαιτητές και γέλαγαν με τα αστεία μεταξύ τους.Κρίμα να συμβαίνουν αυτά στην εποχή που ζούμε.

Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ένα μπράβο σε όλους τους αθλητές (μερικοί υπήρξαν συμπαίκτες και σε ψηλά πρωταθλήματα) και των δύο ομάδων καθώς ήταν κύριοι όλοι τους.

Υ.Σ. Για όσους δεν με ξέρουν χτες καθόμουν στην άκρη του πάγκου της ομάδας μου με πολιτικά και όταν σας κοίταζα (χωρίς να σας προκαλέσω καθόλου) και αναρωτιόμουν αν αυτά που βλέπω συμβαίνουν πραγματικά εσείς με βρίζατε και με απειλούσατε ότι θα κατέβετε να με κάνετε ντα. Στα 28 χρόνια που έπαιξα μπάσκετ δεν φοβήθηκα κανένα φίλαθλο που με έβριζε ή με απειλούσε επειδή απλά έβαζα καλάθια στην ομάδα του η έπαιζα μια καλή άμυνα (πιστέψτε με υπήρχαν πολλοί σαν και εσάς). Πάντα σεβόμουν τους συμπαίκτες μου και τους αντιπάλους μου και κυρίως όλους τους φιλάθλους που εμψύχωναν σε φυσιολογικά πλαίσια την ομάδα τους. Το μπάσκετ δεν είναι ποδόσφαιρο κύριοι και δυστυχώς μερικοί θα αργήσουν να το καταλάβουν.





Υπερβολη αυτο που λες για "βοηθεια" απο τον Ντζαμαρα...Κυνηγαγες στο σκορ. Ειχαμε υπομονη...Περασαμε τη μπαλα μεσα, ειτε με διεισδυσεις (Ντακουλιας, Μπουρτζουκλης) ειτε στον ψηλο (Φιλιπποπουλος) και αναγκαστικα εκανες φαουλ...Ειχε ηδη 4 ομαδικα + 3 που εκανες... κι ετσι πηγε...Αν απομονωσουμε παντως φασεις, θα δεις οτι δεν εχω αδικο...Και οτι το 9-2 φαουλ στο 3ο δεκαλεπτο, σε κρατησε στο παιχνιδι....Δεν εννοω τιποτα πονηρο, αλλα σου βγαλα τη λογικη οτι απο τη στιγμη που μια ομαδα κυνηγαει ειναι πολυ οξυμωρο, η προπορευομενη να κανει 9 φαουλ...(Αποκορυφωμα η προσπαθεια του Σκουζη, στη ντελευταια περιοδο, για 3 και το τραβηγμενο φαουλ που εδωσε στο Ντακουλια)...

Ο Ντζαμαρας, επειδη σου λεω οτι τον εχω ζησει, ειναι ανθρωπος που δεν εχει δολο...Θεωρω οτι εχει σφυριξει και καλυτερα...

Ο προπονητης σας παντως στο τελος του αγωνα, σε πηγαδακι που εγινε, δε μιλησε καν γι αυτο που αναφερεις...Και πιο πολυ σταθηκε στις 3-4 απουσιες που ειχες, αγωνιστικα...να ξερεις...

Οσον αφορα αυτο που λες για τους οπαδους μας...Κατα βαθος και κατα πλατος το ηξερες εσυ και ολοι δεν προκειται να μπει κανεις μεσα...Κανεις δεν ειναι κουτος να τιμωρηθει η εδρα του...
Jna, δε μπορουμε να απολογηθουμε που διαθετουμε και ομαδα ποδοσφαιρου και απο κει προερχεται η δεξαμενη των φιλαθλων μας...Να ξερεις βεβαια, οτι κι αυτοι που περιγραφεις, δεν εχουν χασει αγωνα μπασκετικο φετος...Και ηδη, το μπασκετ μας, αρχιζει να στελεχωνεται απο κυριως μπασκετικους φιλαθλους...
Αν και, αυτα γινονται σε ολες τις μεγαλες ομαδες...Και σαν Παναθηναϊκος που εισαι, νομιζω το γνωριζεις..

Ουτε και μ ενα μ αρεσει, η βια...Αλλα αν θες τη γνωμη μου, κακως και ο Οικονομου πηγε να ανοιξει διαλογο με την κερκιδα...Αλιμονο, αν καθε παικτης εκανε κατι τετοιο..

Οντως παντως, το μπασκετ δεν ειναι ποδοσφαιρο...
dirk10
QUOTE(PetranG3 @ Feb 21 2012, 16:03 ) *
Υπερβολη αυτο που λες για "βοηθεια" απο τον Ντζαμαρα...Κυνηγαγες στο σκορ. Ειχαμε υπομονη...Περασαμε τη μπαλα μεσα, ειτε με διεισδυσεις (Ντακουλιας, Μπουρτζουκλης) ειτε στον ψηλο (Φιλιπποπουλος) και αναγκαστικα εκανες φαουλ...Ειχε ηδη 4 ομαδικα + 3 που εκανες... κι ετσι πηγε...Αν απομονωσουμε παντως φασεις, θα δεις οτι δεν εχω αδικο...Και οτι το 9-2 φαουλ στο 3ο δεκαλεπτο, σε κρατησε στο παιχνιδι....Δεν εννοω τιποτα πονηρο, αλλα σου βγαλα τη λογικη οτι απο τη στιγμη που μια ομαδα κυνηγαει ειναι πολυ οξυμωρο, η προπορευομενη να κανει 9 φαουλ...(Αποκορυφωμα η προσπαθεια του Σκουζη, στη ντελευταια περιοδο, για 3 και το τραβηγμενο φαουλ που εδωσε στο Ντακουλια)...

Ο Ντζαμαρας, επειδη σου λεω οτι τον εχω ζησει, ειναι ανθρωπος που δεν εχει δολο...Θεωρω οτι εχει σφυριξει και καλυτερα...

Ο προπονητης σας παντως στο τελος του αγωνα, σε πηγαδακι που εγινε, δε μιλησε καν γι αυτο που αναφερεις...Και πιο πολυ σταθηκε στις 3-4 απουσιες που ειχες, αγωνιστικα...να ξερεις...

Οσον αφορα αυτο που λες για τους οπαδους μας...Κατα βαθος και κατα πλατος το ηξερες εσυ και ολοι δεν προκειται να μπει κανεις μεσα...Κανεις δεν ειναι κουτος να τιμωρηθει η εδρα του...
Jna, δε μπορουμε να απολογηθουμε που διαθετουμε και ομαδα ποδοσφαιρου και απο κει προερχεται η δεξαμενη των φιλαθλων μας...Να ξερεις βεβαια, οτι κι αυτοι που περιγραφεις, δεν εχουν χασει αγωνα μπασκετικο φετος...Και ηδη, το μπασκετ μας, αρχιζει να στελεχωνεται απο κυριως μπασκετικους φιλαθλους...
Αν και, αυτα γινονται σε ολες τις μεγαλες ομαδες...Και σαν Παναθηναϊκος που εισαι, νομιζω το γνωριζεις..

Ουτε και μ ενα μ αρεσει, η βια...Αλλα αν θες τη γνωμη μου, κακως και ο Οικονομου πηγε να ανοιξει διαλογο με την κερκιδα...Αλιμονο, αν καθε παικτης εκανε κατι τετοιο..

Οντως παντως, το μπασκετ δεν ειναι ποδοσφαιρο...

jna23
Δεν είπα ’’βοήθεια’’. Δενθεωρώ ότι ο Ντζαμάρας τα έκανε εσκεμμένα καθώς από όσα γνωρίζω δεν είναι τέτοιοςάνθρωπος και τον σέβομαι απόλυτα. Όπως και τον Μπίκα άλλωστε αλλά πάντα μιλάμεγια προσωπική άποψη. Απλά είπα τα σφυρίγματα έκριναν το αποτέλεσμα μόνο, χωρίςνα θέλω μειώσω την ομάδα σας που εννοείται είναι καλύτερη της δικής μας χωρίςκαμία μα καμία αμφισβήτηση. Μάλιστα μία φάση την είδε λάθος ο Μπίκας που έδωσε φάουλστην σέντρα στον Σκουζή. Εννοείται βέβαια ότι δεν θεωρώ ότι η συνολική εικόνα τηςδιαιτησίας ήταν κακή σε βάρος μας. Να εκφράσω εδώ ένα παράπονο που πιστεύω θασυμφωνήσεις και εσύ. Αν ο Σκουζής έπαιζε στην δική σας ομάδα και εννοώ ομάδαπου πρωταγωνιστεί θα έπαιρνε περισσότερα φάουλ από ότι του δίνονται με εμάς.

Ξέρω τι λέει ο προπονητήςμου και δεν είχα και αντίθετη άποψη και η αλήθεια είναι ότι χτες στο δεύτεροημίχρονο κάναμε πολύ καλή εμφάνιση και μάλιστα κερδίσαμε 37-30 αν δεν κάνωλάθος. Είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι από τα παιδιά μας για την χτεσινή τους προσπάθεια.

Συμφωνώ με το ότι ο Οικονόμουέπραξε λάθος αλλά μην ξεχνάς περσυ νομίζω έπαιζε σε εσάς οπότε τους ήξερε. Άσεπου χτες ψόφησε το θηρίο J και ίσως ήθελεδικό του ταιμ άουτ εκείνη την στιγμή J

Αυτούς του ποδοσφαίρου δεντους πήγαινα ποτέ καθώς και εμείς είχαμε ποδόσφαιρο και μην μου μιλάς για τους δικούςμας κάφρους φιλάθλους του Παναθηναϊκού καθώς πέρσι μετά τον αγώνα στην Βαρκελώνηκαι αφού το είχαμε σηκώσει (δεν ξέχασαν ότι πριν μπούμε στο γήπεδο έδωσα ένα μαλακισμένοστην αστυνομία εξω από το γήπεδο που πηγε να κλέψει το εισιτήριο μιας γυναίκαςγια να μπει στο γήπεδο) μου έριξαν 2-3 χοντρες. Οπότε εγω αυτούς ξέρεις πως τουςαγαπώ J

jna23
QUOTE(dirk10 @ Feb 21 2012, 14:35 ) *



smiley.gif
margiou3
Φιλε jna23,


Οταν μια ομαδα εχει μια Α' ποσότητα κοσμου, δεν μπορεις να πιστευεις - απαιτεις - κατηγορεις, να μην υπαρχουν και καποιοι "αλλοι"...


Ο Ιωνικος ειναι ομαδα με τεραστια Ιστορια και σε ποδοσφαιρο και σε μπασκετ, εχει κοσμο που την ακολουθει παντου και παντα. Χθες, οπως και στα τελευταια παιχνιδια, ο κοσμος ελειπε. Το οτι ειδες αυτο, ειναι πραγματικα αναξιο αναφορας, γιατι ουδεποτε θα εβλαπτε κανεις εσας και την ομαδα σας.


Αλλο οι κουβεντες που λεγονται για να... λέγονται, κι αλλο οι πράξεις... Οι ιδιοι ανθρωποι που κατηγορεις πριν δυο μερες σε αγωνα ποδοσφαιρου του Ιωνικου ( λεπτομερειες εδω ----> http://www.ionikosfc.gr/index.php/news/109...-astynomikh-bia ) εσωσαν τις ζωες τον αντιπαλων παικτων που ειχαν κλειδωθει στα αποδυτηρια την ωρα που η αστυνομια ειχε ριξει χημικα...


Αυτο δεν σημαινει οτι κατα την διαρκεια του αγωνα, δεν τους εβριζαν... Το αντιθετο... Στο τελος ομως, ολοι μπηκαν μπροστα για να τους προστατεψουν, και μαλιστα σε ενα παιχνιδι που ειχαμε χασει με 1-2 στο 90' ...


Και εγω εβρισα τον Οικονομου χθες, και μιλαω μαζι του, και τον εχω και φιλο στο facebook... Τι παει να πει αυτο, οτι θα έμπαινα μεσα να τον δειρω...?



Καλο θα ειναι να μην δημιουργουμε εντυπωσεις απο το πουθενα γιατι πραγματικα εκνευριζομαι οταν ολοι "πεφτουν απο τα συννεφα", "απογοητευονται" και "προβληματιζονται"...

Σε προσκαλω στο εντος εδρας παιχνιδι του Ιωνικου με τον Φαρο ή και τον Εθνικο που θα ειναι κομβικα, και θα υπαρχει μεγαλη παρουσια κοσμου, και ειμαι σιγουρος οτι θα αυτοαναιρεθεις.
apoditiriakias
πιστευω στο μεγαλο διπλο του εθνικου μεσα στην νικαια γιατι εχει πολυ καλυτερη ομαδα!!!
margiou3
Κατω απο το δικο μου ποστ βρηκες να το γραψεις αυτο...?

Και μετα λενε πως φταιει ο φονιας... rolleyes.gif
PetranG3
QUOTE(apoditiriakias @ Feb 21 2012, 19:02 ) *
πιστευω στο μεγαλο διπλο του εθνικου μεσα στην νικαια γιατι εχει πολυ καλυτερη ομαδα!!!



Αποψεις ειναι αυτες...Απο το Φλεβαρη εσυ πηγες στις 10 Απριλη...

Εχουμε αλλες προτεραιοτητες εμεις...Πρωτα το αυριανο παιχνιδι κυπελλου...

Για το πρωταθλημα...πρωτα το εκτος στη Μανδρα...κι αν περασουμε απο κει, το εντος με Ικαρο...Σε 2 μηνες ποιος ζει, ποιος πεθαινει...
apoditiriakias
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΔΕΙΡΕ.......

Οσο αναφορα το περιστατικο του ΤΣΟΛΑΚΗ με τον παιχτη ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟ επειδη παρακολουθω χρονια την ΕΣΚΑΝΑ ετυχε να ημουν στο ΣΑΛΠΕΑΣ την Δευτερα το βραδυ.... Ο προπονητης εχωντας 9 παιχτες στο ροστερ του που οι 6 ηταν εφηβοι εβριζε απτην αρχη του αγωνα τους παντες και συγκεκριμενα και τον Ασημακοπουλο ο οποιος παρεπιμπτςντοσ ξεκινησε και πολυ καλα τον αγωνα.... και σε μια φαση εν ωρα παιχνιδιου πανω σε οδηγιες που εδινε ο Τσολακης προς τον παιχτη φανηκε να τον χαστουκιζει και ο παιχτης δεν αντεδρασε αλλα προφανως ειχαν μαζευτει πολλα μεσα του..... και σε ανοιποπτο χρονο διεκοπει το παιχνιδι και ενα γηπεδο βρεθηκε να κοιταζει τον παιχτη να δερνει με μανια τον προπονητη..... και ο διαιτητης να δινει απλα μια τεχνικη ποινη αντι να τους αποβαλει και τους δυο.... και το παραξενο ολων πιο ηταν??? με το που τελειωνει η συμπλοκη ειναι ολο το γηπεδο ορθιο και χειροκροτει τον Ασημακοπουλο για την πραξη που εκανε... πραγματικα απιστεθτο αντι να τον αποδοκιμασουν ολοι του φωναζαν καλα του εκανες να αγιασει το χερι σου..... προφανως ολοι ξερουν το ποιον του Τσολακη και την πορεια του ολα αυτα τα χρονια.... και δεν ειναι τυχαιο που σε οποιο γηπεδο παει τον αποδοκιμαζουν..... οσον αφορα τον παιχτη σιγουρα καταδικαζουμε την συμπεριφορα του αλλα απτην μια των ζηλεψανε πολλοι παιχτες που θα ηθελαν να ειναι στην θεση του.... Ασ μην ξεχναμε οτι ο Τσολακης δυστυχως χειροδικει και εκτοσ απ τα παιδια του αλιμου που αποτι ακουσα απτους γονεις στο τελος του αγωνα εχει χειροδικησει σε αρκετα εχει χτυπησει και καταξιωμενους αθλητες με προσωπικοτητα και ηθος (βλεπε ΚΟΣΑΝΟΒΙΤΣ) οπωσ και σε αλλους που ητανε τρελλοι και δεν τον επαιρνε κοιταγε κατω οταν τους μιλουσε..(βλεπε ΣΠΑΝΟΥΛΗ, ΓΚΑΓΚΑΛΟΥΔΗ).... Μετα απο αυτο το ρεζιλικι στο ΣΑΛΠΕΑΣ γνωμη μου ειναι πως πρεπει να παραιτηθει ο Τσολακης απτον ΑΛΙΜΟ, τον εχει ξερασει το συστημα εδω κ καιρο και ψαχνει ανυποψιαστους προεδρους για να τους τρωει λεφτα...... λοιπον νεαρε μου αν και δεν σε ξερω φανηκε οτι εχεισ καρυδια στο σορτσακι σου,,, να αγιασει το χερι σου και απο μενα λοιπον.......
basketikos
Έτυχε να δώ το β ημίχρονο Αλιμος-Φάρος. Αυτο που μου έκανε εντύπωση: Ο καλύτερος μικρός της Κατηγορίας - Μελισσαρατος- ανέβαινε κατέβαινε στο γήπεδο χωρίς νόημα. Ένα Σύστημα μια απλή πάσα για να ποσταρει; Τίποτα. Και μιλάμε για Κεφάλαιο για τό ελληνικο μπάσκετ.

Είδα ακόμα ένα παιδί - το ίδιο - με συμπεριφορά 40αρη. Παράπονα σε συμπαίκτες και διαιτητές και αντιπάλους. Όταν το ταλέντο είναι απο δώ ως την Αμερική.

Απογοητευθηκα- και δεν ξέρω τίνος είναι οι ευθύνες ( ο Ιβκοβιτς εξήγησε στο Βήμα της Κυριακής πόσο μπορεί να φταίνε οι παίκτες κάποια φορά). Σίγουρα όμως στον Αλιμο πρέπει να βρουν τι φταίει..


ΥΓ. Αποδυτηριακια σου λείπει το ένστικτο peace.gif peace.gif peace.gif
DJS
[quote name='apoditiriakias' post='537061' date='Feb 21 2012, 19:28 ']ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΔΕΙΡΕ.......

Συγχαρητηρια φιλε...δειχνεις μεγαλο μπασκετικο ηθος,.αμφιβαλλω αν εχεις παιξει ποτε μπασκετ με αυτα που γραφεις οταν ενας παικτης γρονθοκοπει τον προπονητη του και του λες να αγιασει το χερι του Η μαλλον εχεις προσωπικο θεμα μαζι του..Δεν γνωριζω προσωπικα κανεναν απο τους 2 αλλα τον ασημακοπουλο τον εχω δει σε αρκετα παιχνιδια και δεν ειναι απο τα καλυτερα παιδια smiley.gif .Ειναι εξεραιτικα εριστικος,ολο διαμαρτυρεται και προκαλει τους αντιπαλους και δεν νομιζω να χαιρει ιδιαιτερης εκτιμησης απο τους μπασκετικους...Η διοικηση παντως του αλιμου εχει διαφορετικη αποψη για το επεισοδιο
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...t=1&i=97900

Υ.Γ Αυτα προς γνωση και συμμορφωση! bball.gif smiley.gif
TIPP-EX

ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ!ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΝΑ ΠΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΕΛΛΑ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΤΟΝ ΤΣΟΛΑΚΗ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΤΟΥΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑΝ!!!!!Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΟΥΝΙΕΣ!!!!!!!!!
apoditiriakias
QUOTE(TIPP-EX @ Feb 21 2012, 21:13 ) *
ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ!ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΝΑ ΠΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΕΛΛΑ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΤΟΝ ΤΣΟΛΑΚΗ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΤΟΥΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑΝ!!!!!Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΟΥΝΙΕΣ!!!!!!!!!

Εγω αυτο που διαπίστωσα φίλε είναι ΟΤΙ κανένας δεν μπήκε στην μέση να χωρίσει τον παιχτη απο τον προπονητή οπότε θελαν και οι συμπαιχτες του να τον δείρει γιατί αποτί ακούγεται ο Τσολακης έχει κάνει πολλα στον αλιμο φέτος...
Johnny Shooter
Είναι γνωστός ο χαρακτήρας του συγκεκριμένου προπονητή... καθώς και η "προπονητική???" του αξία (???)...

Το θέμα όμως δεν είναι αυτό... αλλά το ότι υπάρχουν ακόμα "παράγοντες" να τον εμπιστεύονται!!!
apoditiriakias
QUOTE(Johnny Shooter @ Feb 22 2012, 14:16 ) *
Είναι γνωστός ο χαρακτήρας του συγκεκριμένου προπονητή... καθώς και η "προπονητική???" του αξία (???)...

Το θέμα όμως δεν είναι αυτό... αλλά το ότι υπάρχουν ακόμα "παράγοντες" να τον εμπιστεύονται!!!

Περιστατικό Νο1: Πριν από κάποιους μήνες αν δεν κάνω λάθος, στην προθέρμανση του ντέρμπυ Εθνικού - Ιωνικού, τραυματίας παίχτης του Ιωνικού, ώντας εκτός 12άδας, πάει ως είθισται να κάτσει στον πάγκο της ομάδας του, για να παρακολουθήσει το ματς. Ο προπονητής του Ιωνικού με αρκετά υποτιμητικό ύφος, και σκληρή γλώσσα τον στέλνει κακήν κακώς να κάτσει στην εξέδρα, άνευ λόγου και αιτίας. Ο παίχτης δεν μπορεί να συγκρατήσει τα νεύρα του και μην έχοντας κάνει πέντε μέτρα για να απομακρυνθεί, γυρνάει και επιστρέφει στο μέρος του προπονητή και τον χτυπάει στο πρόσωπο, με αποτέλεσμα να σωριαστεί κάτω αιμόφυρτος.
Περιστατικό Νο2: Μόλις χθες στον αγώνα Εθνικού - Αλίμου (κακή παράδοση αυτό το γήπεδο πια!), κατά την διάρκεια κάποιου time-out προφανώς, ο προπονητής του Αλίμου για αρκετή ώρα φώναζε και έβριζε άσχημα και με βαριές κουβέντες παίχτη του, ο οποίος παίχτης δεν άντεξε και σε κλάσματα δευτερολέπτου του όρμηξε με αποτέλεσμα να τραυματίσει τον προπονητή του και ο ίδιος να αποβληθεί από τον αγώνα.
Και πάμε τώρα στο ζουμί. Αρχικά σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω την βία και όσα δίκια και να είχαν οι παίχτες άποψή μου ότι δεν είναι λύση να επιτεθείς στον άλλον εμψυχρώ και μάλιστα κατά την διάρκεια αγώνα όπου παρακολουθούν το ματς μεταξύ άλλων παιδιά, οικογένειες κλπ. Τουλάχιστον αν θεωρείς ότι δεν υπάρχει άλλη λύση παρά το ξύλο, βρες τον άλλον έξω όταν θα είστε ένας με έναν και λύσε ότι διαφορά έχεις, ο κόσμος, οι συμπαίχτες σου δεν σου φταίνε σε τίποτα που ήρθαν να περάσουν ευχάριστα 2 ώρες. Ωστόσο καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει, και στην προκειμένη περίπτωση η φωτιά είναι και αρκετά φουντωμένη. Τι θέλω να πω? Ότι επιτέλους κάποιοι προπονητές πρέπει να ξεφύγουν από αυτά που ξέρανε όταν παίζανε μπάσκετ στις δεκαετίες του 70' και του 80', και να καταλάβουν τον ρόλο τους και το έργο που οφείλουν να διατελέσουν.
Πιο συγκεκριμένα, ποιος νομίζει ότι είναι ο κάθε προπονητής που επειδή έχει μια Α' εξουσία σε μια ομάδα μπάσκετ, νομίζει ότι μπορεί ελεύθερα στον βωμό της νίκης να βρίζει, να προσβάλλει ακόμα και να χτυπάει τους παίχτες του? Έχω παίξει και παίζω μπάσκετ (και έχω και πολλά χρόνια ακόμα μπροστά μου σαν αθλητής), και ξέρω ότι ο προπονητής όντως πρέπει να είναι λίγο σκληρός με τους παίχτες του, δεν πρέπει να τους χαϊδεύει αλλά να τους σκληραγωγεί και να τους δίνει κίνητρο συνέχεια, και το "μπινελίκι" ναι, είναι μές' στο πρόγραμμα και αυτό, αλλά μέχρι εκεί. Οτιδήποτε παραπάνω είναι υπερβολή, και όχι μόνο αυτό, θεωρώ ότι φέρνει και εντελώς αντίθετα αγωνιστικά αποτελέσματα. Διότι αν κάτσεις και τα καλοσκεφτείς στους 10 παίχτες που ο προπονητής θα τους βρίζει μάνες, σπίτια, θεόυς και δαιμονες πόσοι πιστεύετε ότι θα το δουν σαν κίνητρο να παίξουν καλύτερα για να του "κλείσουν" το στόμα? Εγώ πιστεύω το πολύ δύο!! Οι υπόλοιποι 8, μάλλον θα βρεθούν εκτός εαυτού, και ακόμα και αν δεν προβούν σε βιοπραγίες σίγουρα θα προτιμήσουν να τα παρατήσουν παρά να κάθονται να ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές.
Γι' αυτό λοιπόν καλό είναι μερικοί προπονητές (αν μπορούμε να τους χαρακτηρίσουμε έτσι), να καταλάβουν ότι ο προπονητής δεν είναι μόνο ένας πρώην παίχτης μπάσκετ, μεγάλος σε ηλικία με ένα πινακάκι που δείχνει συστήματα και φωνάζει χωρίς λόγο. Ο προπονητής πέρα από την εμπειρία και τις μπασκετικές γνώσεις (που σίγουρα οφείλει να έχει), πρέπει να είναι ταυτόχρονα παιδαγωγός, να γνωρίζει δυο πράγματα για την ψυχολογία του αθλητή, να μπορεί μέσα από την προπόνηση και το coachάρισμα όχι μόνο να μεταφέρει το μπάσκετ σε γνώση αλλά και να πλάθει σωστούς αθλητές πρωτίστως. Και βέβαια το σημαντικότερο? Να καταλαβαίνει τα όριά του! Και τι εννοώ? Ότι οκ, δέχομαι ότι ο χαρακτήρας σου είναι οξύθυμος ή λίγο κυκλοθυμικός, δεν σου φταίει ο παίχτης σου για αυτό! Ο παίχτης σου που θα κάνει το χ-y λάθος μέσα στο γήπεδο, δεν το κάνει γιατί γουσταρει να σε βλέπει τσιτωμένο, το κάνει είτε άθελά του, είτε γιατί κάτι εσύ δεν του εξήγησες είτε ακόμα γιατί μπορεί να μην ήταν συγκεντρωμένος. Αν λοιπόν μια τέτοια κατάσταση δεν μπορείς να την διαχειριστείς ψύχραιμα για το καλό το δικό σου, της ομάδας και κατα συνέπεια του εκάστοτε παίχτη, τότε πάρε κανά χάπι, πιες λίγο νερό στην τελική παράτα την προπονητική και κάνε κάτι άλλο, που και εσένα θα κρατάει πιο ήρεμο και τους ίδιους σου τους παίχτες.
Έτσι λοιπόν καταλήγω στο εξής: Όπως προανέφερα, δεν ζούμε στα πέτρινα χρόνια του ελληνικού μπάσκετ. Η τεχνολογία έχει εξελιχθεί, το μπάσκετ έχει μελετηθεί από ένα σωρό πλευρές και έχει γίνει ακόμα και επιστήμη σαν άθλημα. Οπότε καλό θα ήταν οι εγχώριες μπασκετικές ενώσεις (EOK, ΣΕΠΚ κλπ.) να τροποποιήσουν τα κριτήρια με τα οποία καταχωρούν το δίπλωμα και άδεια άσκησης της προπονητικής, έτσι ώστε να έχουν αυτό το προνόμιο μόνο οι σωστά καταρτισμένοι και όχι ο κάθε τυχάρπαστος. Ακόμα καλό θα ήταν να εμπλουτίσουν το ετήσιο μπασκετικό ημερολόγιο, με ακόμα περισσότερα σεμινάρια, διαλέξεις όχι μόνο πάνω στο μπάσκετ αυτό καθ' αυτό αλλά και στους παράπλευρους τομείς (ψυχολογία αθλητή-προπονητή κλπ.) που δομούν και συνθέτουν έναν προπονητή μπάσκετ. Ελπίζω όλα αυτά να ακουστούν κάπως και να πιάσουν τόπο.
natouralistis
Ο Ασημακόπουλος με επιστολή στο basketblog, δίνει τη δικιά του οπτική για το τι έγινε.

"Προς πλήρη αποκατάσταση της αλήθεια, θα ήθελα η παρούσα επιστολή να δημοσιευτεί στην ιστοσελίδα σας.

Πάνω και πρώτα απ' όλα, θέλω να ζητήσω δημόσια συγγνώμη από τους συμπαίκτες μου, από τη διοίκηση της ομάδας, από τους φιλάθλους του Αλίμου, για το ατυχές γεγονός, που δεν με εκφράζει ως άνθρωπο. Ζητώ συγγνώμη για την εικόνα, όμως για να γνωρίζουν όλοι τα πραγματικά περιστατικά:

Ο προπονητής με έβριζε καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και στο ημίχρονο μου επιτέθηκε φραστικά, χρησιμοποιώντας ειρωνικά σχόλια.

Μπορεί ο κόουτς σε κάθε ομάδα να είναι αυτός που αποφασίζει για πολλά πράγματα, δεν έχει όμως κανείς το δικαίωμα να προσβάλλει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια κανενός. Αυτή τη συμπεριφορά δεν άντεξα, έφτασα στα όρια μου, και -εν βρασμώ ψυχής- συνέβη το συγκεκριμένο γεγονός.

Επαναλαμβάνω, πως είναι καταδικαστέο, αλλά ποτέ στην ως τώρα διαδρομή στο μπάσκετ δεν έφτασα σε τέτοιο σημείο. Για μένα ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που ξεπέρασα τα όριά μου.

Για τον συγκεκριμένο προπονητή, δεν είναι λίγες οι φορές που έχει χρησιμοποιήσει λεκτική και σωματική βία στις προπονήσεις και στα παιχνίδια, εναντίον συμπαικτών μου. Δεν είναι παρά συνηθισμένη πρακτική, καθώς και σε παλιότερες ομάδες είχε δημιουργήσει προβλήματα με παίκτες (Κοσάνοβιτς).

Καθένας κρίνεται από τη διαδρομή και την ιστορία του. Δεν έπρεπε να φτάσω σε αυτό το σημείο, όμως θεωρώ πως πάνω από την αγάπη για το μπάσκετ είναι η ανθρώπινη αξιοπρέπεια".
Johnny Shooter
QUOTE(apoditiriakias @ Feb 22 2012, 14:22 ) *
Περιστατικό Νο1: Πριν από κάποιους μήνες αν δεν κάνω λάθος, στην προθέρμανση του ντέρμπυ Εθνικού - Ιωνικού, τραυματίας παίχτης του Ιωνικού, ώντας εκτός 12άδας, πάει ως είθισται να κάτσει στον πάγκο της ομάδας του, για να παρακολουθήσει το ματς. Ο προπονητής του Ιωνικού με αρκετά υποτιμητικό ύφος, και σκληρή γλώσσα...



Φίλε το θέτεις πολύ καλά το θέμα και στην σωστή του βάση!

Προσθέτω απλώς (ξανά) πως την τελική ευθύνη την φέρουν οι παράγοντες των ομάδων, μιας και αυτοί έχουν τον ρόλο του να επιλέξουν τον εκάστοτε προπονητή.

Αν λοιπόν μπορώ α δικαιολογήσω την λάθος τους επιλογή για κάποιον που δεν είναι χρόνια στο χώρο και δεν έχουν τις πληροφορίες, δεν μπορώ να κάνω το ίδιο για ανθρώπους που είναι πολλά χρόνια στο χώρο και μπορείς να μάθεις για αυτούς (χαρακτήρα - γνώσεις περί του αθλήματος κ.τ.λπ...)

Δεν έχει να κάνει αυτό που λέω μόνον με το συγκεκριμένο περιστατικό (προφανός) είναι απλώς μια ευκαιρία να εστιάσω (και να αναρωτηθώ...) στην κρίση τους...
PetranG3
QUOTE(apoditiriakias @ Feb 22 2012, 14:22 ) *
Περιστατικό Νο1: Πριν από κάποιους μήνες αν δεν κάνω λάθος, στην προθέρμανση του ντέρμπυ Εθνικού - Ιωνικού, τραυματίας παίχτης του Ιωνικού, ώντας εκτός 12άδας, πάει ως είθισται να κάτσει στον πάγκο της ομάδας του, για να παρακολουθήσει το ματς. Ο προπονητής του Ιωνικού με αρκετά υποτιμητικό ύφος, και σκληρή γλώσσα τον στέλνει κακήν κακώς να κάτσει στην εξέδρα, άνευ λόγου και αιτίας. Ο παίχτης δεν μπορεί να συγκρατήσει τα νεύρα του και μην έχοντας κάνει πέντε μέτρα για να απομακρυνθεί, γυρνάει και επιστρέφει στο μέρος του προπονητή και τον χτυπάει στο πρόσωπο, με αποτέλεσμα να σωριαστεί κάτω αιμόφυρτος.



Ημερα κυπελλου σημερα...μ' αυτο θα επρεπε να ασχολουμαι, αλλα μ αυτα που διαβαζω, δεν μπορω....Αποδυτηριακια, αν στα μετεφερε αυτα καποιος που συμμετειχε στο γεγονος, παω πασο...Αν στα μετεφερε αυτα καποιος που ειδε το ματς ή αν το ειδες εσυ, αντε να μην σε κοντραρω...Αλλα αν αναπαραγεις ραδιο αρβυλα, απ το λιγο που σου ειπαν, λιγο που διαβασες κ.ο.κ...τοτε το ποστ σου, στο σημειο που αφορα τον Ιωνικο ειναι λαθος...

Οτι ειχα να πω τοτε για το συμβαν, το εγραψα...
Ο παιχτης δεν ηταν τραυματιας (ή μαλλον αποθεραπευοταν και ηταν σε βαθμο να παιξει)...Για τη σκληρη γλωσσα και το υποτιμητικο υφος, αν δεν ησουν μπροστα, καλυτερα μην το αναφερεις...
Κανενας εδω περα δεν ειναι τρελος για να πραττει "ανευ λογου και αιτιας"...Ή μηπως εισαι στις προπονησεις της ομαδας και δεν το ξερω...
Για τον Χ λογο που ειναι εσωτερικο θεμα και δεν μπορει να τεθει εδω, ο προπονητης του ζητησε να μην καθησει στον παγκο..
Λοιπον, μην γραφουμε οτι θελουμε και μην αναπαραγουμε αποψεις αμφιλεγομενες...

Το μεχρι τωρα παντως, καλο κλιμα της ομαδας...ή μαλλον το παρα πολυ καλο κλιμα της ομαδας, λεει παρα πολλα....


Αυτα απο μενα...Σε λιγη ωρα ειναι ωρα κυπελλου...Το πρωταθλημα ας περιμενει λιγο...
DJS
QUOTE(apoditiriakias @ Feb 21 2012, 19:28 ) *
Ο προπονητης εχωντας 9 παιχτες στο ροστερ του που οι 6 ηταν εφηβοι εβριζε απτην αρχη του αγωνα τους παντες και συγκεκριμενα και τον Ασημακοπουλο ο οποιος παρεπιμπτςντοσ ξεκινησε και πολυ καλα τον αγωνα.

Φιλε δεν ημουνα στο γηπεδο αλλα απο τα στατιστικα του αγωνα φαινεται να συμμετειχαν 12 παικτες στο ματς
ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 78-49 (36-30)
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Καρακωνσταντόπουλος
ΕΘΝΙΚΟΣ (Λαρόζας – Γεωργάκης): Παπαδόπουλος 3 (1), Καυκής 8, Καλής 2, Παπαδημητρίου 3 (1), Ανδρεδάκης 5 (1), Φούκος, Φωτόπουλος 36 (4), Βαμβακάρης 11, Καρυπίδης, Φραντζής 2, Χατζηκίδης, Τάγαρης Κ. 8.
ΑΛΦΑ ΑΛΙΜΟΥ (Τσολάκης): Τσιριγωτάκης 11 (1), Ασημακόπουλος 5 (1), Καββαδάς, Κουτσούκος 10, Γαρδικιώτης, Τσαπαρδώνης, Κουρής, Καρακωνσταντάκης 7 (1), Κούστας, Μελισσαράτος 5 (1), Κατοπόδης 11 (1), Σαφός.

Μαλλον ο PetranG3 ισως εχει δικιο για ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ....
apoditiriakias
QUOTE(DJS @ Feb 22 2012, 18:09 ) *
Φιλε δεν ημουνα στο γηπεδο αλλα απο τα στατιστικα του αγωνα φαινεται να συμμετειχαν 12 παικτες στο ματς
ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 78-49 (36-30)
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Καρακωνσταντόπουλος
ΕΘΝΙΚΟΣ (Λαρόζας – Γεωργάκης): Παπαδόπουλος 3 (1), Καυκής 8, Καλής 2, Παπαδημητρίου 3 (1), Ανδρεδάκης 5 (1), Φούκος, Φωτόπουλος 36 (4), Βαμβακάρης 11, Καρυπίδης, Φραντζής 2, Χατζηκίδης, Τάγαρης Κ. 8.
ΑΛΦΑ ΑΛΙΜΟΥ (Τσολάκης): Τσιριγωτάκης 11 (1), Ασημακόπουλος 5 (1), Καββαδάς, Κουτσούκος 10, Γαρδικιώτης, Τσαπαρδώνης, Κουρής, Καρακωνσταντάκης 7 (1), Κούστας, Μελισσαράτος 5 (1), Κατοπόδης 11 (1), Σαφός.

Μαλλον ο PetranG3 ισως εχει δικιο για ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ....

Φίλε έχεις δίκιο αλλα επειδή ήμουνα στο γήπεδο την ώρα παιχνιδιού στον πάγκο καθόντουσταν 4 παίχτες ένας ΧΟΝΤΡΟΣ και ένας με βαμμένα μαλλιά! Τώρα πως δηλώθηκαν ΟΤΙ είχαν συμμετοχή οι υπόλοιποι ΟΤΙ ξέρεις ξέρω....
kalathis
κατι ακουστηκε οτι επεσε τηλεφωνο απο το δημαρχο κερτσινιου προς εσκανα να μη τιμωρηθεί η ομαδα του φαρου,
μαλων αρχισαν τα χατηρια λογω εκλογων απο τους παπουδες,
το μονο που με εχει χαλασει ειναι οτι μετα το ματς με φαρο καποιοι φιλοι τα εβαλαν με μας στη ΜΑΝΔΡΑ
και τωρα παμε να παιξουμε με ιωνικο και η νικαιοτες θελουν το ματς με διαφορους τροπους απο οτι μαθαινω
Αντε να δουμε τι θα κανει το διδυμο τη δευτερα αλλα βλεπεις αν δεν εχεις ακρες με τους γκρι δεν πας πουθενα
και ο ΙΩΝΙΚΟΣ εχει πολλες αποτι φαινεται.
εγώ ελπίζω να μην το παρατήσουν τα παιδια και να τιμησουν τη φανελα μας και τα χριματα που περνουν.
dirk10

μεγαλο τραγουδι...........................
κατι εχω ακουσει και γω για ιωνικο δεν μας τα λεει καλα!!!!κατεβαζει λεει αλεξανδριδη για κομισαριο.πρωτο ρεφ τον δρακο και για δευτερο τον μπολατογλου!!!!!!
τον εβαλα κομισαριο τον κ.κωστα γιατι δεν τον εχω να αντεχει πανω κατω για 40λεπτα
margiou3
QUOTE(kalathis @ Mar 1 2012, 22:19 ) *
κατι ακουστηκε οτι επεσε τηλεφωνο απο το δημαρχο κερτσινιου προς εσκανα να μη τιμωρηθεί η ομαδα του φαρου,
μαλων αρχισαν τα χατηρια λογω εκλογων απο τους παπουδες,
το μονο που με εχει χαλασει ειναι οτι μετα το ματς με φαρο καποιοι φιλοι τα εβαλαν με μας στη ΜΑΝΔΡΑ
και τωρα παμε να παιξουμε με ιωνικο και η νικαιοτες θελουν το ματς με διαφορους τροπους απο οτι μαθαινω
Αντε να δουμε τι θα κανει το διδυμο τη δευτερα αλλα βλεπεις αν δεν εχεις ακρες με τους γκρι δεν πας πουθενα
και ο ΙΩΝΙΚΟΣ εχει πολλες αποτι φαινεται.
εγώ ελπίζω να μην το παρατήσουν τα παιδια και να τιμησουν τη φανελα μας και τα χριματα που περνουν.




Βρε γραφικουλη, τι κανεις εσυ? Καλα??

Μπηκες στην διαδικασια να κανεις λογαριασμο κι εσυ, για να πεταξεις την ομορφια σου...?

Και δηλωνεις και Μανδρα...! Και με κεφαλαια παρακαλω... Μην τυχον και σε περασουμε για τιποτα αλλο...

PetranG3
Καταρχας ειναι ΟΙ ΝΙΚΑΙΩΤΕΣ...το Η, μ αυτους που συχναζεις...

Κατα δευτερον...ναι φιλε...μας επεισες...

Ευτυχως βεβαια για οσους εχουν ματια και βλεπουν, καταλαβαινουν...

Να θυμισω βεβαια, οτι στον πρωτο γυρο μετα την ηττα στον Πλατωνα, απο τη Μανδρα, βγαλαμε ανακοινωση για την πολυ καλη διαιτησια, οταν αλλοι θα ψαχνανε φαντασματα....Τα κακως κειμενα τα λεμε, μονο εκει που υπαρχουν. Οταν χανουμε απο ανωτεροτητα του αντιπαλου, ξερουμε να το αναγνωριζουμε...

Δεν αμφιβαλλω οτι γουσταρεις το ΜΠΛΕ-ΑΣΠΡΟ, αλλα πολυ αμφιβαλλω αν εισαι φιλος της Μανδρας, οπως λες...


Τελος, παρ οτι οι αποκριες τελειωσαν, το μασκαριλικι συνεχιζεται...


Να δωσω κι εγω μια ευθυμη νοτα, συνεχιζοτας το μουσικο διαλειμμα, με ενα ωραιο τραγουδι απο ΤΡΥΠΕΣ...Καλη διασκεδαση...


basketikos
QUOTE(kalathis @ Mar 1 2012, 22:19 ) *
κατι ακουστηκε οτι επεσε τηλεφωνο απο το δημαρχο κερτσινιου προς εσκανα να μη τιμωρηθεί η ομαδα του φαρου,
μαλων αρχισαν τα χατηρια λογω εκλογων απο τους παπουδες,
το μονο που με εχει χαλασει ειναι οτι μετα το ματς με φαρο καποιοι φιλοι τα εβαλαν με μας στη ΜΑΝΔΡΑ
και τωρα παμε να παιξουμε με ιωνικο και η νικαιοτες θελουν το ματς με διαφορους τροπους απο οτι μαθαινω
Αντε να δουμε τι θα κανει το διδυμο τη δευτερα αλλα βλεπεις αν δεν εχεις ακρες με τους γκρι δεν πας πουθενα
και ο ΙΩΝΙΚΟΣ εχει πολλες αποτι φαινεται.
εγώ ελπίζω να μην το παρατήσουν τα παιδια και να τιμησουν τη φανελα μας και τα χριματα που περνουν.


bball.gif Ο Ιωνικος έχει πολλές άκρες icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Μην σταματας να μας κανείς ευτυχισμένους - Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή, όπως είπε και κάποιος επιχειρηματίας που καταστράφηκε προσφάτως....
(καλως ηλθες στην παρεα μας - ελπίζω να είσαι μαζί μας και απο βδομάδα πάντως)

bball.gif να σοβαρευτούμε. Και να μην το δηλητηριασουμε επειδή αγαπάμε τις ομαδες μας. Αν ο Ιωνικος είναι καλύτερος (δεν ξέρετε πόσο το εύχομαι) να μπει μέσα, να τρώει σίδερα και να κερδίσει. Ένα ματς που έχουμε στοχεύσει εδώ και καιρό είναι. Εχουμε το κινητρο που ειναι ενα plus σε ολους τουσ αγωνες. Αλλα μονο αν ειμαστε αυτοι που μπορουμε θα το παρουμε το ματς. Για Να βγούμε Πρωταθλητές πρέπει να το πάρουμε.

Δεν μας νοιάζει για τους γκρι - αρκεί να είναι 50-50 αυτο μας αρκεί - και το λέμε προς όλες τις κατευθύνσεις, απλά και ξεκάθαρα. Για να πάρει αυτο το πρωτάθλημα οποίος το αποδείξει ότι το αξίζει.

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!
notis15
QUOTE (basketikos @ Mar 2 2012, 18:17 ) *
bball.gif Ο Ιωνικος έχει πολλές άκρες icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Μην σταματας να μας κανείς ευτυχισμένους - Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή, όπως είπε και κάποιος επιχειρηματίας που καταστράφηκε προσφάτως....
(καλως ηλθες στην παρεα μας - ελπίζω να είσαι μαζί μας και απο βδομάδα πάντως)

bball.gif να σοβαρευτούμε. Και να μην το δηλητηριασουμε επειδή αγαπάμε τις ομαδες μας. Αν ο Ιωνικος είναι καλύτερος (δεν ξέρετε πόσο το εύχομαι) να μπει μέσα, να τρώει σίδερα και να κερδίσει. Ένα ματς που έχουμε στοχεύσει εδώ και καιρό είναι. Εχουμε το κινητρο που ειναι ενα plus σε ολους τουσ αγωνες. Αλλα μονο αν ειμαστε αυτοι που μπορουμε θα το παρουμε το ματς. Για Να βγούμε Πρωταθλητές πρέπει να το πάρουμε.

Δεν μας νοιάζει για τους γκρι - αρκεί να είναι 50-50 αυτο μας αρκεί - και το λέμε προς όλες τις κατευθύνσεις, απλά και ξεκάθαρα. Για να πάρει αυτο το πρωτάθλημα οποίος το αποδείξει ότι το αξίζει.

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!

παμε γερα στη μανδρα μωρη ιωνικαρααααα
leonkalf
Καλημέρα σε όλους:

Το σημερινό πρόγραμμα έχει ως εξής:

21.45 ΚΛ.ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΙΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ Στρέμπας Ζακεστίδης

21.00 ΚΛ.ΔΓ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ Σιώκας Μέλης

21.00 ΚΛ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Παπαφωτίου Ουσταμπασίδης

21.30 ΚΛ.ΒΑΡΗΣ Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Βίλλιας Γαρίνη

20.30 ΚΛ.ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Μηλαπίδης Μαραβέλιας

20.30 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - Π.ΦΑΛΗΡΟΥ Αρφαρά Φασόλης

21.00 ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Μπίκας Λάτσης


bball.gif Ενδιαφέρουσα αγωνιστική..

O φορμαρισμένος Άρης υποδέχεται τον Εθνικό, και εκεί μέσα στον Πλάτωνα τα τελευταία (αρκετά) χρόνια πάντα κερδίζει τον Εθνικό. Μετά την νίκη και μέσα στο Κερατσίνι, αν κερδίσει και τον Εθνικό θα είναι σούπερ στη Νίκαια.
Ελπίζω (μόνο αυτό) ο ορισμός του 2ου διαιτητή να μην επηρεάσει το παιχνίδι.. γιατί και στον Άρη τον θυμούνται ακόμα από πρόσφατο παιχνίδι με Ελευθερία στον Πλάτωνα που πήγε να το τινάξει στον αέρα και να πάρει και το δελτίο Γαλίτη και οι φήμες που κυκλοφορούν... ξέρετε τι λένε. Απορώ πάντως.. ξέρετε γιατί.. 39.gif

Στην Μάνδρα επίσης πολύ καλό παιχνίδι, ανάμεσα σε 2 δυνατές ομάδες. Το άγχος στην πλευρά του Ιωνικού, για να δούμε.. Αν η Μάνδρα παίξει με βάση της δυνατότητές της και όχι απογοητευμένη και "αδειασμένη" από την μέχρι τώρα πορεία θα γίνει δυνατό ντέρμπι.


Καλά παιχνίδια και κυρίως μέσα σε αγωνιστικά πλαίσια. blove.gif
PetranG3
QUOTE(leonkalf @ Mar 5 2012, 10:09 ) *
Ελπίζω (μόνο αυτό) ο ορισμός του 2ου διαιτητή να μην επηρεάσει το παιχνίδι.. γιατί και στον Άρη τον θυμούνται ακόμα από πρόσφατο παιχνίδι με Ελευθερία στον Πλάτωνα που πήγε να το τινάξει στον αέρα και να πάρει και το δελτίο Γαλίτη και οι φήμες που κυκλοφορούν... ξέρετε τι λένε. Απορώ πάντως.. ξέρετε γιατί.. 39.gif




Ντροπη ρε Λεωνιδα...Δεν αγαπας το μπασκετ...? shot.gif
leonkalf
smile.gif γεια σου ρε Πέτρο..

Εγώ το αγαπώ πάντως.. άλλοι δεν ξέρω πόσο και γιατί..
PetranG3
Μανδρα - ΙΩΝΙΚΟΣ 62-60

Οπως ειδατε, τιποτα περι διαιτησιας και αδιαφοριας και λοιπες γελοιοτητες που εγραφε εδω μεσα ο καθε πικραμενος, ισχυει...

Η ομαδα μου, αγχωμενη και κατωτερη των περιστασεων για ενα τετοιο παιχνιδι, εχασε απο τη Μανδρα που επαιξε χωρις αγχος...

Στο 1ο δεκαλεπτο ημασταν κοντα και προηγηθηκαμε με 20-22

Στις αρχες του 2ου δεκαλεπτου φυγαμε με 20-27. Ομως ενα πολυ νεκρο διαστημα και μια εξαιρετικη αστοχια απο μακρια, εδωσε στη Μανδρα την ευκαιρια να τρεξει ενα σερι 11-0. Βρεθηκαμε και παλι κοντα στο σκορ και μειωσε σε 35-32.

Στο 3ο δεκαλεπτο, παραμειναμε κοντα, καναμε την αντεπιθεση μας και με 3ποντο του Ντακουλια στην εκπνοη περασαμε μπροστα. Τη ζημια μας την κανει ο Μελνικς με καλαθια απο τη ρακετα.

Και φτανουμε στο τελος. Οπως και στο 20-27 οπου 3 φορες δεν μπορεσαμε να διευρυνουμε τη διαφορα ετσι και τωρα, στο 47-52 σε 4 επιθεσεις κι ενω η Μανδρα δεν σκοραρει, δεν διευρυνουμε τη διαφορα. Διποντο η Μανδρα, αστοχη επιθεση, τριποντο η Μανδρα, αστοχη επιθεση, ξανα τριποντο η Μανδρα και περναει μπροστα. Και απο τοτε κυνηγαμε. Περναμε μπροστα με 55-56, ομως οχι για πολυ...59-56, 59-58, 61-58, 61-60 με βολες Ντακουλια. 62-60 η Μανδρα και μενουν 10''. Επαναφορα απο τα πλαγια, τα σκριν δεν βγαινουν οπως πρεπει και στα 4'', σουταρει ο Λαζαριδης τριποντο υπο πιεση, στεφανι και εξω και το παιχνιδι τελειωνει...


Deja vu παιχνιδι με του πρωτου γυρου...Σημερα δεν μας βγηκε το παιχνιδι....

Η Μανδρα μας εκανε οτι κι εμεις περσι που αδιαφοροι την κερδισαμε και της κοψαμε ουσιαστικα την ανοδο (στο Καραμπινη).


Πλεον, η κατασταση δεν ειναι στο χερι μας...Οφειλουμε, να μην κανουμε τις περσινες γκαφες και μεχρι τελους να ειμαστε σοβαροι...Αρχης γενομενης απο τον αγωνα με τον Ικαρο στη Νικαια...


Στο εν λογω παιχνιδι, γι αυτο που λυπαμαι πιο πολυ απ ολα, ειναι για τον κοσμο της ομαδας...που ηρθε και ειδε την ομαδα να μην μπορει...80-100 δεν σταματησαν στιγμη να φωναζουν...ΚΡΙΜΑ...
basketikos
bball.gif 47-52, 6´20´´ για την λήξη. Παίζεις με μυαλό και κλειδωνεις Νικη κ έχεις πλεονέκτημα για το Πρωτάθλημα. Δεν το κάναμε, και τώρα τρέχουμε..

bball.gif6 στα 6 - Ιωνικος είμαστε, θα το κάνουμε, και αν σκοντάψει ο Εθνικός τότε θα βγούμε. Ψηλά το κεφάλι -ανασύνταξη -και Πρωτάθλημα. Αυτός είναι ο στόχος, και ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ.

bball.gif Απιστευτος ο κόσμος (του Ιωνικου) κ ο χαρακτήρας μας (να μην δίνει την Χαρα που αξίζει αυτός ο κόσμος).

bball.gif Έμαθα για τα όργια τα μελατα στον Πλατωνα. 68.gif 68.gif τι να πει κανείς....καλύτερα να τα ακούσουμε απο τους πρωταγωνιστες.

bball.gif Τέλος, περιμένω νέα και απο τον kalathis k company....ελπίζω να είναι ακόμα εδώ, και όσο να ναι, ένα mea culpa εκ μέρους τους δεν βλάπτει.
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Mar 6 2012, 02:03 ) *
bball.gif Έμαθα για τα όργια τα μελατα στον Πλατωνα. 68.gif 68.gif τι να πει κανείς....καλύτερα να τα ακούσουμε απο τους πρωταγωνιστες.


Τα ίδια έμαθα κι εγώ από παρόντες στο ματς, θεατές και πρωταγωνιστές..

Το να βάζει στο μάτι ένας διαιτητής έναν παίχτη (Γαλίτη, που όλοι ξέρουμε τι άνθρωπος πρώτα απ' όλα είναι) και να του φυλάει χρωστούμενα από προηγούμενο ματς.. τι να πει κανείς.. Και πόσο μάλλον όταν έχει βγάλει από τα ρούχα του τον παίκτη και τον αναγκάζει σε τέτοια συμπεριφορά (μπροστά δεν ήμουν αλλά μπορώ να καταλάβω λόγω του συγκεκριμένου ref (για μένα δεν είναι αλλά ακόμα κάποιοι τον έχουν).
Και το κάνει αυτό (σας το ΄χα γράψει χθες) και μετά έρχεται σε επόμενο ματς (χθες), και με το έτσι θέλω βγάζει τον Γαλίτη εκτός παιχνιδιού στα 4 πρώτα λεπτά. 2 φάουλ (με το 1 να είναι ίσως.., γυρίζει ο Άρης σε ζώνη για να τον προφυλάξει λογικά, 3ο καπάκι αμέσως ανύπαρκτο και στην δικαιολογημένη αντίδραση του παίκτη με απλή ερώτηση "τι δίνεις?", παίρνει και τεχνική ποινή 4ο φάουλ..
Και μετά, μόλις μπήκε στο Β' ημίχρονο, αμέσως 5ο φάουλ..


Αυτά μου μεταφέρθηκαν, επαναλαμβάνω δεν ήμουν εκεί, αλλά για να το λένε όλοι έτσι, έτσι θα έγινε.
Από αυτό και μόνο... καταλαβαίνεις..
Και γενικά ο Άρης είχε παράπονα από τον συγκεκριμένο, σαν σύνολο διαιτησίας.


Δυστυχώς κάποιοι παραμένουν με μάτια και αυτιά ερμητικά κλειστά.. παρότι διαβάζουν (αποδεδειγμένα) basketforum ..


Είναι κρίμα πραγματικά να χαλάνε κάποιοι την διάθεσή τους, ενώ το μπάσκετ σαν άθλημα μας προσφέρει τόση χαρά και ικανοποίηση.



Στα αγωνιστικά, τα δικά μας, η ομάδα μου χθες πέρασε από το Μοσχάτο σχετικά άνετα.. Μετά την ήττα-σοκ από τον Άρη, που φυσιολογικά έφερε μια κατήφεια και προβληματισμό επανήλθαμε καλά, παίξαμε καλύτερα και με καλή διάθεση και ξεκινώντας από την άμυνα βγάλαμε και μπροστά καλές φάσεις.
Συνεχίζουμε για να κλείσουμε τη χρονιά με το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, με στόχο το 6/6 ως το τέλος και ότι γίνει.
Υπάρχει ακόμα αρκετός δρόμος, τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί δεδομένο. Όλες οι ομάδες έχουν δύσκολα παιχνίδια μπροστά τους.
Let's play basketball... να το ευχαριστηθούμε!!! blove.gif
barbarosa
QUOTE (leonkalf @ Mar 6 2012, 15:08 ) *
Δυστυχώς κάποιοι παραμένουν με μάτια και αυτιά ερμητικά κλειστά.. παρότι διαβάζουν (αποδεδειγμένα) basketforum ..


Είναι κρίμα πραγματικά να χαλάνε κάποιοι την διάθεσή τους, ενώ το μπάσκετ σαν άθλημα μας προσφέρει τόση χαρά και ικανοποίηση.

Τα ίδια και τα ίδια χρόνια τώρα.
Τα μάτια για να ανοίξεις πρέπει να δώσει εντολή ο εγκέφαλος και αποδεδειγμένα ο εγκέφαλος όταν γεράσει δεν λειτουργεί ιδανικά
leonkalf
Στους 10 καλύτερους νεαρούς Ευρωπαίους επελέγη στο Jordan Brand Classic στο Λονδίνο ο Δημήτρης Σταμάτης


Εξαιρετικά πήγε στο τετραήμερο του Jordan Brand Classic στο Σορέϊ Πάρκ του Λονδίνου ο 16χρονος Δημήτρης Σταμάτης της Ευρυάλης Γλυφάδας και μάλιστα επελέγη στους 10 πολυτιμότερους παίκτες του αντίστοιχου καμπ που έγινε στο Λονδίνο .


Ο νεαρός διεθνής με την παίδων είναι γιός του παλιού αθλητή του Ολυμπιακού και του Πανελληνίου Αντώνη Σταμάτη και επελέγη αρχικά στους 20 κορυφαίους της διοργάνωσης από την αρχική 40άδα . Εν συνεχεία μπήκε στους καλύτερους 10 από όλη την Ευρώπη και τα παιδιά αυτά θα πάνε στην πόλη Σάρλοτ των ΗΠΑ την Μεγάλη Εβδομάδα όπου μαζί με τους κορυφαίους έξι από τον υπόλοιπο κόσμο εκτός Ευρώπης θα φτιάξουν την All Star ομάδα των πιο εξελισσόμενων μπασκετικά νεαρών αθλητών.

Μεγάλη τιμή σίγουρα για τον νεαρό αθλητή , για την χώρα μας και την Εθνική αλλά φυσικά και για την Ένωσή μας αφού αγωνίστηκε στις μικτές αναπτυξιακές ομάδες της Ένωσης και αγωνίζεται (πολύτιμη μονάδα) αν και μόλις 16 ετών στην ανδρική ομάδα της Ευρυάλη στην Α΄ ΕΣΚΑΝΑ ανδρών .

Ο νεαρός συνοδεύται από τους γονείς του και επιστρέφει σήμερα από την Βρεττανική πρωτεύουσα .


πηγή: eskana.gr



Μπράβο στον Σταμάτη, δείχνει ότι έχει λαμπρό μέλλον μπροστά του. 41.gif
Καλή πρόοδο!
leonkalf
20.45 ΚΛ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

20.30 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΕΘΝΙΚΟΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.

20.45 ΚΛ.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

21.00 ΚΛ.ΔΓ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

20.15 ΚΛ. ΣΕΦ Γ΄ Π.ΦΑΛΗΡΟ - ΑΛΙΜΟΣ

20.30 ΚΛ.ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ



TEΤΑΡΤΗ 14/03/12

20.30 ΚΛ.ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ



Ουδέτερα ματς απόψε, σε Δραπετσώνα, Βούλα, Φάληρο. Χωρίς ουσιαστικό βαθμολογικό κίνητρο.
Στον Πειραιά ο Εθνικός θα κερδίσει εύκολα, και πιστεύω και ο Φάρος λογικά θα επικρατήσει αν παίξει σοβαρά.

Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι μου λέει ότι το ματς στην Νίκαια θα είναι κλειστό, και μυρίζομαι διπλό ή πολύ δύσκολη νίκη Ιωνικού. Ο Ίκαρος θα είναι ο ρυθμιστής για την άνοδο, παίζοντας σερί με τις 3 πρωτοπόρες ομάδες. Έχω την αίσθηση ότι σε κάποια θα κάνει ζημιά..


Καλά παιχνίδια! Απολαύστε το παιχνίδι.. bball.gif
margiou3
Leo ο Ικαρος μας εχει ολους εκτος??
leonkalf
Όχι, έχει Φάρο εντός σε 1 βδομάδα.

Τους άλλους 2 (εσάς και Εθνικό) έξω.
leonkalf
ΦΑΡΟΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 109-83

Πολύ ωραίο παιχνίδι!
leonkalf
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΆΡΗΣ Ν. διπλό στην παράταση
PetranG3
QUOTE(leonkalf @ Mar 12 2012, 16:36 ) *
Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι μου λέει ότι το ματς στην Νίκαια θα είναι κλειστό, και μυρίζομαι διπλό ή πολύ δύσκολη νίκη Ιωνικού. Ο Ίκαρος θα είναι ο ρυθμιστής για την άνοδο, παίζοντας σερί με τις 3 πρωτοπόρες ομάδες. Έχω την αίσθηση ότι σε κάποια θα κάνει ζημιά..



Κι ομως..πολυ κοντα επεσες Λεω...

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ 86-76

Αλλα το παιχνιδι ηταν παρα πολυ δυσκολο. Γυρισαμε ενα παιχνιδι απο το -15 (43-58) στα μισα περιπου του 3ου δεκαλεπτου...

Ο Ικαρος ηταν εκπληκτικος και ασταμαητοτς απο τα τριποντα ιδιως στις 2 πρωτες περιοδους. Πραγματικα δεν ξερω κι εγω ποσα μας εβαλε, σμπαραλιαζοντας στην κυριολεξια τη ζωνη μας. Εμεις, πολυ κακοι αμυντικα μεχρι το 25, σε πολλες περιπτωσεις μαρκαραμε με τα ματια. Διαθεση λιγη στην αμυνα.

Ο Ικαρος απο το 12-15 και μετα ηταν συνεχως μπροστα, με +7 στο ημιχρονο.
Στην τελευταια περιοδο, σοβαρευτηκαμε, παιξαμε μεγαλο μπασκετ, βγαλαμε πολυ παθος στην αμυνα και με επιμερους σκορ 31-11, πηραμε το ματς.


Ο Ικαρος πολυ καλη ομαδα. Ισως και να κανει ζημια. Αν τους παει το σουτ, μπορουν...Τωρα καταλαβα γιατι μας κερδισε στο 1ο παιχνιδι (δεν ημουν)...

Θελω να πιστευω οτι αυτη η ανατροπη θα μας κανει καλο στην ψυχολογια...Μετρουσαμε μια ηττα σε ντερμπυ με Εθνικο στο κυπελλο και μια ηττα οριακη στη Μανδρα, με κακη αποδοση...
Η αποδοση του τελευταιου δεκαλεπτου, γιατι αυτο πρεπει να κρατησουμε, ηταν ενθαρρυντικη...


Επομενο παιχνιδι, δυσκολη εξοδος, στη Γλυφαδα με την Ευρυαλη, που καιγεται για βαθμους για να σωθει. Συγκεντρωση και συνεχιζουμε...
basketikos
QUOTE(PetranG3 @ Mar 12 2012, 23:37 ) *
Κι ομως..πολυ κοντα επεσες Λεω...

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ 86-76

Θελω να πιστευω οτι αυτη η ανατροπη θα μας κανει καλο στην ψυχολογια...Μετρουσαμε μια ηττα σε ντερμπυ με Εθνικο στο κυπελλο και μια ηττα οριακη στη Μανδρα, με κακη αποδοση...
Η αποδοση του τελευταιου δεκαλεπτου, γιατι αυτο πρεπει να κρατησουμε, ηταν ενθαρρυντικη...

Επομενο παιχνιδι, δυσκολη εξοδος, στη Γλυφαδα με την Ευρυαλη, που καιγεται για βαθμους για να σωθει. Συγκεντρωση και συνεχιζουμε...


Aντε Petran3, γιατι μου βγηκε η ψυχή ωσπου να τελειωσει.. Ευτυχώς, τελος καλο ολα καλα. Ο Ικαρος παραμενει η μονη ομαδα που σαν μοναδες 'δεν μας παει' και γι' αυτο φοβομουν.
Επίσης, αν είχαμε και τον Μπουρτζου στον Α γυρο, οταν μας ελειψαν οι 'μικροι', ισως τα πραγματα να ηταν ακομα διαφορετικα...


bball.gif Λεω αγορι μου: Οχι μια, δύο ζημιές αν γινεται θα είναι ακόμα καλύτερα - ποσο θα θελα τωρα ο Ικαρος να παρει Φαρο και Εθνικο..

QUOTE(leonkalf @ Mar 12 2012, 16:36 ) *
Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι μου λέει ότι το ματς στην Νίκαια θα είναι κλειστό, και μυρίζομαι διπλό ή πολύ δύσκολη νίκη Ιωνικού. Ο Ίκαρος θα είναι ο ρυθμιστής για την άνοδο, παίζοντας σερί με τις 3 πρωτοπόρες ομάδες. Έχω την αίσθηση ότι σε κάποια θα κάνει ζημιά..

Καλά παιχνίδια! Απολαύστε το παιχνίδι.. bball.gif


Αυτό ειναι σωστο - Αυτό ειναι σωστο - Ιωνικος και Ικαρος να πανε τρενο απο το σημειο αυτό icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
themis7
ΕΥΤΕΡΑ 19/03/12
Α΄Α ΝΔΡΩΝ

21.30 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Στρέμπας Μέλης Χασάπης Νικολαίδης Μπασούκος Κουτσομήτρος


Τρομος με επιασε οταν το διαβασα...... Καπιοι εχουν τρομερο χιουμορ η τρομερο θρασος ........

Δεν μπορεις να ηρεμησεις λεπτο ......................
margiou3
Themis παρε αναισθητικό απο το σπιτι, γιατι αυτοι στα χειρουργια τους, δεν βαζουν...!
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Mar 14 2012, 23:09 ) *
ΕΥΤΕΡΑ 19/03/12
Α΄Α ΝΔΡΩΝ

21.30 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Στρέμπας Μέλης Χασάπης Νικολαίδης Μπασούκος Κουτσομήτρος


Τρομος με επιασε οταν το διαβασα...... Καπιοι εχουν τρομερο χιουμορ η τρομερο θρασος ........

Δεν μπορεις να ηρεμησεις λεπτο ......................




IN THE END THERE SHOULD BE ONLY ONE!
themis7
Προκαλω δημοσια τον Μελη αν εχει σκοπο να δωσει το show που εδωσε στον Αλιμο για καλο ολων μας να δηλωσει κολημα ....

Να μην ξεχνιομαστε τι εκανε..................

http://www.aofaros.blogspot.com/2012/02/blog-post_18.html
lis
Mάνδρα - Ευρυάλη 64-66
leonkalf
Μόλις τώρα είδα τον ορισμό.... Αυτό δε το πίστευα ποτέ ότι θα γίνει!

Τελικά... δεν παίζονται οι άνθρωποι... χάνουμε τα λόγια μας νομίζω!!

Δε φταίει κι ο Μέλης στο τωρινό, αλλά αυτοί που τον όρισαν! Κι επειδή ξέρουν πολύ καλά τι έγινε πριν λίγες εβδομάδες στον Άλιμο... δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο παρά το ότι το κάνουν πλέον επίτηδες! Κι επιπλέον, ότι μάλλον δεν νοιάζονται και για τον ίδιο τον διαιτητή τους.. που δεν τον "προστατεύουν". Δεν τα αφήνουν καν να ξεχαστούν (που δεν θα ξεχαστούν) τα όσα έκανε..


Πολύ καλά λοιπόν... το πήραμε το μήνυμα..
Θα είναι ένα πολύ ωραίο βράδυ τη Δευτέρα, αν έρθει πάλι ο Μέλης να πάρει ξανά εκδίκηση για άλλους, για τον ίδιο, ποιος ξέρει για ποιον άλλον... wacko.gif


Μέλη, έλα να μας κοιτάξεις στα μάτια τη Δευτέρα...

Ξέρω ότι δεν πρόκειτε να δηλώσεις κόλλημα (όπως θα έπρεπε να κάνεις αν είχες έστω λίγη αξιοπρέπεια), αφού αυτό τώρα σε φτιάχνει..



ΚΕΔ 77.gif, είστε ωραίοι!
jna23
Μπορεί να μου πεί κάποιος γιατι το παιχνίδι Μανδρα Ευρυάλη έγινε Τετάρτη ?
Εγω γνωρίζω οτι ο αθλητής της Ευρυάλης Σταμάτης (+1.000 μπραβο στο παιδί ) δεν είχε αγωνα με εθνική ομάδα αλλά σε Camp οπως αναφερεται και παρακάτω. Ποιοί αποφασίζουν τελικά για μετάθεση αγώνα και με ποια κρητήρια. Αυτό δεν είναι αλλοίωση αποτελέσματος και σε συνέχεια πρωταθλήματος η εγώ ειμαι πολύ ΑΣΧΕΤΟΣ και ΚΑΚΟΣ ταυτόχρονα.

http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...6&Itemid=67
vidrax1
QUOTE(jna23 @ Mar 15 2012, 13:13 ) *
Μπορεί να μου πεί κάποιος γιατι το παιχνίδι Μανδρα Ευρυάλη έγινε Τετάρτη ?
Εγω γνωρίζω οτι ο αθλητής της Ευρυάλης Σταμάτης (+1.000 μπραβο στο παιδί ) δεν είχε αγωνα με εθνική ομάδα αλλά σε Camp οπως αναφερεται και παρακάτω. Ποιοί αποφασίζουν τελικά για μετάθεση αγώνα και με ποια κρητήρια. Αυτό δεν είναι αλλοίωση αποτελέσματος και σε συνέχεια πρωταθλήματος η εγώ ειμαι πολύ ΑΣΧΕΤΟΣ και ΚΑΚΟΣ ταυτόχρονα.

http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...6&Itemid=67



"δεν είναι αλλοίωση αποτελέσματος και σε συνέχεια πρωταθλήματος..."ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!

Μπραβο λοιπον στον jna23, θελουμε και αλλες παρομοιες αποψεις που συμβαλλουν στην προωθηση του μπασκετ!!!
sacramento56
QUOTE (jna23 @ Mar 15 2012, 13:13 ) *
Μπορεί να μου πεί κάποιος γιατι το παιχνίδι Μανδρα Ευρυάλη έγινε Τετάρτη ?
Εγω γνωρίζω οτι ο αθλητής της Ευρυάλης Σταμάτης (+1.000 μπραβο στο παιδί ) δεν είχε αγωνα με εθνική ομάδα αλλά σε Camp οπως αναφερεται και παρακάτω. Ποιοί αποφασίζουν τελικά για μετάθεση αγώνα και με ποια κρητήρια. Αυτό δεν είναι αλλοίωση αποτελέσματος και σε συνέχεια πρωταθλήματος η εγώ ειμαι πολύ ΑΣΧΕΤΟΣ και ΚΑΚΟΣ ταυτόχρονα.

http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...6&Itemid=67


Φίλε jna23

Γιατί η αναβολή ενός αγώνα και ειδικά του συγκεκριμένου συνιστά αλλοίωση αποτελέσματος;
Αν όντως αναβλήθηκε λόγω της συμμετοχής του παιδιού σε αυτό το camp πού είναι το παράτυπο;
Απ'ότι είδα στο site του camp, το συγκεκριμένο δεν έχει καμία σχέση με τα camp που ξέρουμε, και εκτιμώ ότι είναι διάκριση για οποιοδήποτε αθλητή της Ευρώπης και πολύ περισσότερο της Ελλάδας. Πιστεύω ότι ο αθλητής της εθνικής παίδων θα είχε κάθε δικαίωμα να συμμετάσχει και κάθε δικαίωμα η ομάδα του να πάρει αναβολή.

Για να μην παρεξηγηθώ, ουδεμία σχέση έχω με την ομάδα της Ευρυάλης ή με το ίδιο το παιδί, απλά το έχω δει σε 2-3 παιχνίδια να παίζει και το λιγότερο που έχω να πω είναι ότι εντυπωσιάστηκα. Συγχαρητήρια στον αθλητή, να είναι γερός, καλός μαθητής και προσγειωμένος καθώς επίσης πολλά μπράβο στην ομάδα του που τον εμπιστεύεται. Μακάρι όλες να κάνουν το ίδιο για τους αθλητές τους (και όχι αναγκαστικά λόγω μέτρου).

Επιπλέον, αν η μέχρι πρότινος υποψήφια για άνοδο ομάδα της Μάνδρας ηττήθηκε χθες από την προτελευταία του ομίλου, μάλλον τα αίτια πρέπει να αναζητηθούν αλλού και όχι στη συμμετοχή ή όχι ενός 16χρονου αθλητή.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.