Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundobasket 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
xristos_metal
Οι Ισπανια για μενα ειναι η καλυτερη ομαδα της τελευταιας δεκαετιας στην Ευρωπη. Σιγουρα ειναι ανωτερη απολους, αλλα οσον αφορα σε σχεση με τη δικια μας ομαδα η διαφορα δεν ειναι τοσο μεγαλη ωστε να χανουμε συνεχεια με 20 ποντους διαφορα. Υπαρχει ψυχολογικο προβλημα απεναντι τους και καποια στιγμη πρεπει να ξεπεραστει. Απορω για ποιο λογο δεν κανονιζουν κανενα φιλικο παιχνιδι μαζι τους.

Στα του Μουντομπασκετ κακα τα ψεμματα τα 3 φαβορι για μεταλιο ειναι οι ΗΠΑ, Ισπανια και εμεις. Η Σερβια θα εχει καλη ομαδα αλλα πλεον δε θα ειναι εκπληξη οπως στο Ευρωμπασκετ, η Τουρκια θα ειναι αρκετα δυνατη αλλα το ποσο θα προχωρησει εξαρταται απο ποια ομαδα θα αντιμετωπισει στα νοκ αουτ. Η Αργεντινη ειναι παντα υπολογισιμη, το ιδιο και η Σλοβενια. Τις Λιθουανια και Ρωσια δεν τις υπολογιζω. Πιστευω η μεγαλη εκπληξη θα ειναι η Βραζιλια και ισως η Γαλλια.

Αν ειμαστε σοβαροι δεν διασταυρωνομαστε μεχρι τον τελικο ουτε με ΗΠΑ, ουτε με Ισπανια. Ειναι στο χερι μας και πιστευω πιο εφικτο σε σχεση με το 2006 να ξαναπαμε τελικο. ΤΟ επιπεδο ειναι 3 φορες πιο χαμηλο σε σχεση με τοτε.
Nostradamus
QUOTE(xristos_metal @ Aug 1 2010, 10:24 ) *
Απορω για ποιο λογο δεν κανονιζουν κανενα φιλικο παιχνιδι μαζι τους.

Γιατί μάλλον δε θα είναι φιλικό. shot.gif
Πάντως τα ίδια που λες για εμάς, λένε και οι Τούρκοι για την δική τους Εθνική, σχετικά με τα διασταυρώματα και ελπίζουν σε μετάλλιο μέσα στην έδρα τους. 19.gif
xristos_metal
Γιατι να μην ειναι φιλικο? Τι ειμαστε μαλωμενοι?

Δε ξερω αν μπορει να κανει την υπερβαση η Τουρκια. Στους κοντους υστερει πολυ.
Nostradamus
QUOTE(xristos_metal @ Aug 1 2010, 13:55 ) *
Γιατι να μην ειναι φιλικο? Τι ειμαστε μαλωμενοι?

Δε ξερω αν μπορει να κανει την υπερβαση η Τουρκια. Στους κοντους υστερει πολυ.

Mαλωμένοι σίγουρα όχι, αλλά δεν έχουμε και τις καλύτερες σχέσεις, μετά τα flopping του 2007. 68.gif
GK_23
Στις 2:30 παίζουν Αυστραλία-Σλοβενία για τον τελικό του τουρνουά Στάνκοβιτς Καπ στην Κίνα. Όποιος ενδιαφέρεται να ρίξει μια ματιά στις 2 ομάδες, το ματς μεταδίδεται δωρεάν από το FIBA TV και από πολλά ακόμα λινκς στο ίντερνετ wink.gif
Manu7
QUOTE(xristos_metal @ Aug 1 2010, 10:24 ) *
Στα του Μουντομπασκετ κακα τα ψεμματα τα 3 φαβορι για μεταλιο ειναι οι ΗΠΑ, Ισπανια και εμεις. Η Σερβια θα εχει καλη ομαδα αλλα πλεον δε θα ειναι εκπληξη οπως στο Ευρωμπασκετ, η Τουρκια θα ειναι αρκετα δυνατη αλλα το ποσο θα προχωρησει εξαρταται απο ποια ομαδα θα αντιμετωπισει στα νοκ αουτ. Η Αργεντινη ειναι παντα υπολογισιμη, το ιδιο και η Σλοβενια. Τις Λιθουανια και Ρωσια δεν τις υπολογιζω. Πιστευω η μεγαλη εκπληξη θα ειναι η Βραζιλια και ισως η Γαλλια.

Εγώ την Σερβία την είχα για 4άδα σε αυτό το μουντομπάσκετ.Αλλά από τη στιγμή που δεν θα έχουν ούτε Κριστιτς ούτε Μίλισιτς,δεν τους έχω για πολλά παρόλο που έχουν 1 ακόμη χρόνο εμπειρία στις πλάτες τους.
GK_23
QUOTE(Manu7 @ Aug 1 2010, 17:29 ) *
Εγώ την Σερβία την είχα για 4άδα σε αυτό το μουντομπάσκετ.Αλλά από τη στιγμή που δεν θα έχουν ούτε Κριστιτς ούτε Μίλισιτς,δεν τους έχω για πολλά παρόλο που έχουν 1 ακόμη χρόνο εμπειρία στις πλάτες τους.

Ο Κρστιτς γιατί δεν θα αγωνιστεί; Έχω την εντύπωση πως άργησε λίγο λόγω των Θάντερ αλλά έχει ενσωματωθεί πλέον κανονικά στην προετοιμασία της εθνικής Σερβίας.

Ο Μίλιτσιτς έχει ούτως ή άλλως να παίξει από το 2007 στην εθνική. Δε ξέρω κανέναν Σέρβο να λυπάται για την απουσία του rolleyes.gif

Οι Σέρβοι πάνω-κάτω θα έχουν την ίδια ομάδα με πέρυσι. Το πολύ δύο αλλαγές προβλέπω, με τον Ράσιτς να παίρνει τη θέση του Πάουνιτς και τον Κέσελι να είναι το αναπληρωματικό τριάρι πίσω από τον Μπιέλιτσα.
Manu7
QUOTE(sixama23 @ Aug 1 2010, 18:02 ) *
Ο Κρστιτς γιατί δεν θα αγωνιστεί; Έχω την εντύπωση πως άργησε λίγο λόγω των Θάντερ αλλά έχει ενσωματωθεί πλέον κανονικά στην προετοιμασία της εθνικής Σερβίας.

Ο Μίλιτσιτς έχει ούτως ή άλλως να παίξει από το 2007 στην εθνική. Δε ξέρω κανέναν Σέρβο να λυπάται για την απουσία του rolleyes.gif

Οι Σέρβοι πάνω-κάτω θα έχουν την ίδια ομάδα με πέρυσι. Το πολύ δύο αλλαγές προβλέπω, με τον Ράσιτς να παίρνει τη θέση του Πάουνιτς και τον Κέσελι να είναι το αναπληρωματικό τριάρι πίσω από τον Μπιέλιτσα.

Α ναι...?Εγώ αυτό το είχα δει πριν κάπου 1.5 μήνα.Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι και ο Κριστιτς είναι κανονικά στην αποστολή.

Κοίτα απλά με τον Μίλισιτς θεωρώ ότι γίνονταν πάρα πολύ ισχυροί και επειδή είχε κληθεί,πιστεύω είναι σημαντική απουσία.
SG3ptshooter
To 12 στην πλάτη το έχει καπαρωμένο ο Κρστιτς, όσο για τον Κέσελι μοιάζει ιδιαιτέρως ανερχόμενος απλά περίμενα κάπως μεγαλύτερα νούμερα φέτος, ιδίως Eurocup, επειδή και η περσινή του χρονιά ήταν αρκετά καλή ώστε να με κάνει να περιμένω περισσότερα. Βέβαια έχω μικρή εικόνα του παίκτη και συμφωνώ ότι παίζει για μια θέση στη 12αδα, οπότε μιας και μιλάμε και για Σέρβους δίνω ψήφο εμπιστοσύνης στην οπτική του Σιχάματος..

Milicic ... who? The draft steal of the century? Still can't believe Cavs chose LeBron over Darko... smiley.gif
Nostradamus
QUOTE(Manu7 @ Aug 1 2010, 17:29 ) *
Εγώ την Σερβία την είχα για 4άδα σε αυτό το μουντομπάσκετ.Αλλά από τη στιγμή που δεν θα έχουν ούτε Κριστιτς ούτε Μίλισιτς,δεν τους έχω για πολλά παρόλο που έχουν 1 ακόμη χρόνο εμπειρία στις πλάτες τους.

Θα πρεπει να φάνε την Αργεντινή στον όμιλο και δεν θα είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται, ειδικά με τους Σκόλα, Νοτσιόνι και Ντελφίνο να την απαρτίζουν. Τέλος πάντων, για εμάς τους ουδέτερους θα έχει πολύ ενδιαφέρον. blove.gif
colonel gomelsky
http://www.enet.gr/?i=news.el.a8lhtismos&id=189425

Άλλη κουλτούρα είχε ανέκαθεν το μπάσκετ, πώς να το κάνουμε. Το θέμα στην "ε" ότι μια από τις ηλιθιότερες κατασκευές όλων των εποχών δεν θα (ηχο)ρυπάνει τα γήπεδα της Τουρκίας.

Έτσι ρε FIBA!!!

ΥΓ. Υπάρχει βέβαια ένα μοναδικό μειονέκτημα. Ο συνδυασμός Χάτζη και βουβουζέλας. Ποτέ δεν θα μάθουμε πώς θα είναι.
Stelios 12
Πάντως οι Ισπανοί μετά την άνετη νίκη επί του Καναδά δυσκολεύτηκαν αρκετά κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού την οποία νίκησαν με 80-75.

http://basketnet.gr/main/2/europe/articles...spania-akt.html

Η πιο πρόσφατη είδηση από την άλλη άκρη του Ατλαντικού είναι ότι ο βοηθός προπονητή του Μάικ Σιζέφσκι, ο Μάικ Ντ' Αντόνι χάνει το Μουντομπάσκετ λόγω προβλήματος στη μέση.

http://basketnet.gr/main/2/nba/articles/1/world-no-mike.html

Και για να μην ξεχνιόμαστε...ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!!

Μας βλέπω στην τετράδα!!
il postino
δε θα ναι ευκολα τα πραγματα φετος για τους ισπανους χωρις το γκασολ!!!

με παου μεσα θα ταν το ξεκαθαρο φαβορι για το χρυσο , χωρις αυτον ομως αλλαζει το πραγμα. τα φιλικα δε λενε πολλα , οποτε ας μην καταπιανομαστε απο κει.

οι ισπανοι εχουν μια φοβερη τριπλετα στην περιφερεια που συνεννοειται με κλειστα ματια (ναβαρο, καλντερον, ρουντυ) , εχουν νεους και καλους παικτες (ρουμπιο , μαρτινεθ , σ.εμετεριο, κλαβερ) , εχουν αρκετα καλη φροντ λαιν (ρεγιες, μαρκ, γκαρμπα, φραν), εχουν εργαλεια τυπου μουμπρου. ειναι πληρης ομαδα αλλα λειπει αυτος που θα καθαρισει σιγουρα στα δυσκολα! λειπει αυτος που οι διαιτητες τον βλεπουν αλλιως! λειπει αυτος που δινει σε ολους τους αλλους σιγουρια!

ακομα και χωρις γκασολ , στο ματι το δικο μου , οι ισπανοι εξακολουθουν και υπερεχουν εναντι ολων (οι αμερικανοι ειναι ερωτηματικο). το θεμα ειναι , κατα ποσο ειναι καλυτεροι και αν αυτη η διαφορα μπορει να "κρυφτει" σε ενα νοκ αουτ ματς?
Stelios 12
Είναι να μην τους πετύχεις στη μέρα τους φίλε μου. Από κει και πέρα όλοι έχουν αδυναμίες και θεωρώ ότι με το σωστό reading μπρούμε να τους χτυπήσουμε. Μην ξεχνάμε ότι πέρυσι στο Ευρωμπάσκετ στην αρχή δεν τα πήγαιναν και τόσο καλα...τώρα το τι έγινε στη συνέχεια είναι άλλη ιστορία!! smiley.gif
Manu7
QUOTE(Stelios 12 @ Aug 3 2010, 14:43 ) *
Πάντως οι Ισπανοί μετά την άνετη νίκη επί του Καναδά δυσκολεύτηκαν αρκετά κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού την οποία νίκησαν με 80-75.

Διόρθωση: 85-70 κέρδισαν οι Ισπανοί.
comrade
Ο μαρκ γκασολ δεν παει μουντομπασκετ??
il postino
QUOTE(comrade @ Aug 3 2010, 16:09 ) *
Ο μαρκ γκασολ δεν παει μουντομπασκετ??

πες μας τετοια!!! διαβασες κατι?
Stelios 12
QUOTE(Manu7 @ Aug 3 2010, 16:04 ) *
Διόρθωση: 85-70 κέρδισαν οι Ισπανοί.



Ουπς..Λάθος μου!!Σόρρυ... rolleyes.gif
Manu7
QUOTE(comrade @ Aug 3 2010, 16:09 ) *
Ο μαρκ γκασολ δεν παει μουντομπασκετ??

Παει.Αυτός και ο Βάσκεθ είναι τα 5άρια.
Stelios 12
QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 16:11 ) *
πες μας τετοια!!! διαβασες κατι?



Πάει κανονικά μόνο ο Πάου δεν πάει.
Manu7
QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 16:11 ) *
πες μας τετοια!!! διαβασες κατι?

Νομίζω φίλε il postino με αυτό το ποστ εσύ ο ίδιος αναιρείς τα λεγόμενα σου ότι τους έχουμε τους Ισπανούς με Πάου ή χωρίς...
comrade
QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 16:11 ) *
πες μας τετοια!!! διαβασες κατι?


Το ποστ σου διαβασα στη προηγουμενη σελιδα που δεν τον ανεφερες στο ροστερ tongue.gif

Γι αυτο και ρωτησα..

Edit: Ενταξει, και παλι πολυ δυνατοι ειναι με μαρκ. Παντως εχω ξενερωσει που λειπουν πολλα αστερια! Ιδιως απο αμέρικα!

Edit 2: Ουπς, σορρυ!! Τον ειχες αναφερει, απλα εμενα μου διεφυγε. Ειναι επειδη μολις ξυπνησα μαλλον biggrin.gif
Stelios 12
QUOTE(comrade @ Aug 3 2010, 16:15 ) *
Το ποστ σου διαβασα στη προηγουμενη σελιδα που δεν τον ανεφερες στο ροστερ tongue.gif

Γι αυτο και ρωτησα..

Edit: Ενταξει, και παλι πολυ δυνατοι ειναι με μαρκ. Παντως εχω ξενερωσει που λειπουν πολλα αστερια! Ιδιως απο αμέρικα!

Edit 2: Ουπς, σορρυ!! Τον ειχες αναφερει, απλα εμενα μου διεφυγε. Ειναι επειδη μολις ξυπνησα μαλλον biggrin.gif



Ναι και γω έχω ξενερώσει με την απουσία των "αστέρων" αλλά βλέπεις υπάρχει ανωτέρα βία. Πάντως αισιοδοξώ ότι θα είναι ένα από τα θεαματικότερα Μουντομπάσκετ!
il postino
QUOTE(Manu7 @ Aug 3 2010, 16:15 ) *
Νομίζω φίλε il postino με αυτό το ποστ εσύ ο ίδιος αναιρείς τα λεγόμενα σου ότι τους έχουμε τους Ισπανούς με Πάου ή χωρίς...

καθολου φιλε μου!

εχω απιστευτα μεγαλη πιστη στην εθνικη μας ομαδα και θεωρω οτι μπορουμε , υπο κανονικες συνθηκες (οχι ιδανικες), να χτυπησουμε τους παντες.

αυτο δε σημαινει οτι δεν αναγνωριζω το οτι οι ισπανοι εχουν φοβερη ομαδα. δε σημαινει οτι δεν αναγνωριζω την πολυ μεγαλη κλαση του παου γκασολ. τελος, δε σημαινει οτι δεν αναγνωριζω οτι και χωρις το γκασολ παλι αποτελουν σπουδαιο συνολο.

σε τι αυτοαναιρουμαι? ειπα εγω ποτε οτι ειμαστε καλυτερη ομαδα? απλα το μονο που υποστηριζω ειναι οτι τους εχουμε (σε μονό ματς) και για να γινει αυτο πρεπει να παιξουμε καλυτερα απο οτι καναμε στο πεκινο και να μας εχουν στο 50-50 (οχι οπως στο 2007). με τη φραση " τους εχουμε" εννοω απλα οτι μπορουμε να τους κερδισουμε , οχι οτι ειμαστε καλυτεροι.

σε περιπτωση που πηρες αφορμη απο την ερωτηση μου αν θα λειψει ο μικρος γκασολ ,

να σου πω οτι και αυτον τον σεβομαι ως παικτη και καλο θα ταν ενας ψηλος λιγοτερος!! δε τρεμω στην ιδεα μην κατεβει ο μικρος και μας θερισει , απλα ειναι αρκετα καλος παικτης και οσο λιγοτεροι τοσο καλυτερα. αλλωστε αν εχει παιξει η μια ομαδα την αλλη μιση, αυτη σιγουρα δεν ειμαστε εμεις.
Manu7
QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 16:36 ) *
σε τι αυτοαναιρουμαι? ειπα εγω ποτε οτι ειμαστε καλυτερη ομαδα? απλα το μονο που υποστηριζω ειναι οτι τους εχουμε (σε μονό ματς) και για να γινει αυτο πρεπει να παιξουμε καλυτερα απο οτι καναμε στο πεκινο και να μας εχουν στο 50-50 (οχι οπως στο 2007). με τη φραση " τους εχουμε" εννοω απλα οτι μπορουμε να τους κερδισουμε , οχι οτι ειμαστε καλυτεροι.

σε περιπτωση που πηρες αφορμη απο την ερωτηση μου αν θα λειψει ο μικρος γκασολ ,

να σου πω οτι και αυτον τον σεβομαι ως παικτη και καλο θα ταν ενας ψηλος λιγοτερος!! δε τρεμω στην ιδεα μην κατεβει ο μικρος και μας θερισει , απλα ειναι αρκετα καλος παικτης και οσο λιγοτεροι τοσο καλυτερα. αλλωστε αν εχει παιξει η μια ομαδα την αλλη μιση, αυτη σιγουρα δεν ειμαστε εμεις.

A...ακόμη καλύτερη λογική...Αν είναι,μακάρι να μην κατέβαινε και ο Ναβάρο,ο Ρούντι,ο Ρούμπιο..Οσο λιγότεροι τόσο το καλύτερο!Και όντως αυτοαναιρείσαι...Στο ποστ σου πριν ήταν σαν να έλεγες : "Άντε μακάρι να λείπει και ο Μαρκ για να έχουμε ακόμη περισσότερες πιθανότητες να τους νικήσουμε".Γιατί αν είναι να νικήσεις την Ισπανία με όσο το δυνατόν λιγότερους αστέρες, με γεια σου με χαρά σου...Εγώ δεν θα το ευχαριστηθώ πάντως.Γιατί στην ουσία αυτό λες από τα λεγόμενα σου!
Βέβαια εδώ να πω ότι η Ελλάδα πέρα του Γκασόλ όλα αυτά τα χρόνια χάνει από την περιφέρεια της Ισπανίας και όχι από τους ψηλούς της.
Και τον μικρό Γκασόλ φυσικά θα έπρεπε να τον σεβόμαστε όλοι...Άλλωστε θεωρώ ότι η Ελλάδα ούτε Μαρκ Γκασόλ έχει και ας είμαι υπερβολικός.
colonel gomelsky
QUOTE(Manu7 @ Aug 3 2010, 18:53 ) *
Και τον μικρό Γκασόλ φυσικά θα έπρεπε να τον σεβόμαστε όλοι...Άλλωστε θεωρώ ότι η Ελλάδα ούτε Μαρκ Γκασόλ έχει και ας είμαι υπερβολικός.


Εννοείς από ψηλούς μόνο; Αν όχι ο Διαμαντίδης και ο Σπανούλης είναι σαφώς μεγαλύτεροι παίχτες. Αλλά και στους ψηλούς πιστεύεις ότι ο Μπουρούσης υστερεί σε κατι του Μαρκ?
xristos_metal
QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 15:55 ) *
δε θα ναι ευκολα τα πραγματα φετος για τους ισπανους χωρις το γκασολ!!!

με παου μεσα θα ταν το ξεκαθαρο φαβορι για το χρυσο , χωρις αυτον ομως αλλαζει το πραγμα. τα φιλικα δε λενε πολλα , οποτε ας μην καταπιανομαστε απο κει.

οι ισπανοι εχουν μια φοβερη τριπλετα στην περιφερεια που συνεννοειται με κλειστα ματια (ναβαρο, καλντερον, ρουντυ) , εχουν νεους και καλους παικτες (ρουμπιο , μαρτινεθ , σ.εμετεριο, κλαβερ) , εχουν αρκετα καλη φροντ λαιν (ρεγιες, μαρκ, γκαρμπα, φραν), εχουν εργαλεια τυπου μουμπρου. ειναι πληρης ομαδα αλλα λειπει αυτος που θα καθαρισει σιγουρα στα δυσκολα! λειπει αυτος που οι διαιτητες τον βλεπουν αλλιως! λειπει αυτος που δινει σε ολους τους αλλους σιγουρια!

ακομα και χωρις γκασολ , στο ματι το δικο μου , οι ισπανοι εξακολουθουν και υπερεχουν εναντι ολων (οι αμερικανοι ειναι ερωτηματικο). το θεμα ειναι , κατα ποσο ειναι καλυτεροι και αν αυτη η διαφορα μπορει να "κρυφτει" σε ενα νοκ αουτ ματς?



Πολυ σωστος ο φιλος. Ουσιαστικα αυτος ειναι ο προπονητης, εμπνεει σιγουρια σε ολους και τους ανεβαζει ενα επιπεδο απο αυτο που ειναι. Ειναι πιο δεμενη η ομαδα με τον Γκασολ και εχει εμγαλυτερη αυτοπεποιθηση. Ειναι πολυ μεγαλο πληγμα. Εγω δεν θα εκπλαγω αν δε τα παει καλα η Ισπανια. Περσυ κοντεψε να αποκλειστει και εριξαν τον Γκασολ μεσα να παιζει με ενα χερι για να περασουν.
il postino
QUOTE(Manu7 @ Aug 3 2010, 18:53 ) *
A...ακόμη καλύτερη λογική...Αν είναι,μακάρι να μην κατέβαινε και ο Ναβάρο,ο Ρούντι,ο Ρούμπιο..Οσο λιγότεροι τόσο το καλύτερο!Και όντως αυτοαναιρείσαι...Στο ποστ σου πριν ήταν σαν να έλεγες : "Άντε μακάρι να λείπει και ο Μαρκ για να έχουμε ακόμη περισσότερες πιθανότητες να τους νικήσουμε".Γιατί αν είναι να νικήσεις την Ισπανία με όσο το δυνατόν λιγότερους αστέρες, με γεια σου με χαρά σου...Εγώ δεν θα το ευχαριστηθώ πάντως.Γιατί στην ουσία αυτό λες από τα λεγόμενα σου!
Βέβαια εδώ να πω ότι η Ελλάδα πέρα του Γκασόλ όλα αυτά τα χρόνια χάνει από την περιφέρεια της Ισπανίας και όχι από τους ψηλούς της.
Και τον μικρό Γκασόλ φυσικά θα έπρεπε να τον σεβόμαστε όλοι...Άλλωστε θεωρώ ότι η Ελλάδα ούτε Μαρκ Γκασόλ έχει και ας είμαι υπερβολικός.

αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι σαν εθνικη ομαδα μπορουμε να τους κερδισουμε. δεν τους θεωρω ατρωτους. αυτο δε σημαινει οτι μας θεωρω και καλυτερη ομαδα. οχι! αυτοι ειναι καλυτερη ομαδα και γι αυτο δε μας κερδιζουν τυχαια , με καθε πιθανο τροπο , τα τελευταια 4 χρονια.

απο κει και περα , προσωπικα , επειδη σα φιλαθλος της εθνικης τους εχω αχτι , δεν εχω κανενα προβλημα να πανηγυρισω πιθανη νικη επι των ισπανων και ας λειπει και ο παου και ο αδερφος του και ο ξαδερφος του και ο μπατζανακης του και ολοι τους!!! η ιστορια θα γραψει οτι τη ροζαλια την πηραμε εμεις , οπως εγραψε περυσι οτι η ροζαλια πηγε στα χερια των ισπανων , των οποιων φυσικα δεν τους ενοιαξε και πολυ που ελειπαν καποιοι βασικοι μας παικτες. το αν θα το ευχαριστηθεις ειναι δικο σου θεμα.

τελος , το τι εχει η ισπανια και τι δεν εχουμε εμεις οσον αφορα τους παικτες με αφηνει αδιαφορο! μιλαμε για μια χωρα με 5πλασιο πληθυσμο και που εχει διπλασια , χρονικα , παραδοση στο αθλημα απο οτι εμεις. για καθε εναν διαμαντιδη που βγαζουμε εμεις σε αυτους αντιστοιχουν 5 ναβαρο! φυσιολογικο ειναι να μην εχουμε μαρκ γκασολ και αλλους 10 σαν αυτον, δε μου λεει κατι. παντως , εμεις νατουραλιζε αμερικανο στην εθνικη δεν εχουμε βαλει!!!!!
Manu7
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 3 2010, 19:12 ) *
Εννοείς από ψηλούς μόνο; Αν όχι ο Διαμαντίδης και ο Σπανούλης είναι σαφώς μεγαλύτεροι παίχτες. Αλλά και στους ψηλούς πιστεύεις ότι ο Μπουρούσης υστερεί σε κατι του Μαρκ?

E ναι βρε για ψηλούς μιλάω.Δεν θα συγκρίνω τον Μαρκ με τον Διαμαντίδη...
Κοίτα.Ο Μπουρούσης παίζει όποτε του καπνίσει.Τον Μαρκ τον βλέπω να τα δίνει όλα παντού.Σαν 5άρι τον θεωρώ καλύτερο ναι.


QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 19:22 ) *
αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι σαν εθνικη ομαδα μπορουμε να τους κερδισουμε. δεν τους θεωρω ατρωτους. αυτο δε σημαινει οτι μας θεωρω και καλυτερη ομαδα. οχι! αυτοι ειναι καλυτερη ομαδα και γι αυτο δε μας κερδιζουν τυχαια , με καθε πιθανο τροπο , τα τελευταια 4 χρονια.

Αυτό το λες και το ξαναλές και καλά κάνεις biggrin.gif.Ούτε εγώ θεωρώ ότι δεν γίνεται να τους κερδίσουμε ποτέ.

QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 19:22 ) *
απο κει και περα , προσωπικα , επειδη σα φιλαθλος της εθνικης τους εχω αχτι , δεν εχω κανενα προβλημα να πανηγυρισω πιθανη νικη επι των ισπανων και ας λειπει και ο παου και ο αδερφος του και ο ξαδερφος του και ο μπατζανακης του και ολοι τους!!! η ιστορια θα γραψει οτι τη ροζαλια την πηραμε εμεις , οπως εγραψε περυσι οτι η ροζαλια πηγε στα χερια των ισπανων , των οποιων φυσικα δεν τους ενοιαξε και πολυ που ελειπαν καποιοι βασικοι μας παικτες. το αν θα το ευχαριστηθεις ειναι δικο σου θεμα.

Μωρέ ας πάρω και εγώ τουρνουά και ας λείπουν ένα σωρό παίχτες.Χάιρω πολύ.Κούπα θα είναι.
Απλά για ένα μεταξύ μας ματς που υπάρχει κόντρα καιρό τώρα,θα μου κάτσει κάπως αν τους κερδίσω με 4-5 απουσίες τους.Σε κάθε περίπτωση άποψη σου φίλε και άποψη μου.

QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 19:22 ) *
τελος , το τι εχει η ισπανια και τι δεν εχουμε εμεις οσον αφορα τους παικτες με αφηνει αδιαφορο! μιλαμε για μια χωρα με 5πλασιο πληθυσμο και που εχει διπλασια , χρονικα , παραδοση στο αθλημα απο οτι εμεις. για καθε εναν διαμαντιδη που βγαζουμε εμεις σε αυτους αντιστοιχουν 5 ναβαρο! φυσιολογικο ειναι να μην εχουμε μαρκ γκασολ και αλλους 10 σαν αυτον, δε μου λεει κατι. παντως , εμεις νατουραλιζε αμερικανο στην εθνικη δεν εχουμε βαλει!!!!!

Αυτό που λες είναι σωστό και το λέμε όλοι μας χρόνια τώρα όχι μόνο σε σχέση με την Ισπανία αλλά και άλλα κράτη.
Βέβαια εδώ να σημειωθεί όμως ότι οι Ισπανοί δεν βγάζουν μόνο μπασκετμπολίστες αλλά και ποδοσφαιριστές,βολλευμπολίστες,τενίστες wink.gif.

Εγώ απλά μίλησα για τον Μαρκ Γκασόλ συγκεκριμένα για αυτή την χρονική περίοδο.Δεν μίλησα γενικά.

Τhat's all! bball.gif
Stelios 12
QUOTE(il postino @ Aug 3 2010, 19:22 ) *
αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι σαν εθνικη ομαδα μπορουμε να τους κερδισουμε. δεν τους θεωρω ατρωτους. αυτο δε σημαινει οτι μας θεωρω και καλυτερη ομαδα. οχι! αυτοι ειναι καλυτερη ομαδα και γι αυτο δε μας κερδιζουν τυχαια , με καθε πιθανο τροπο , τα τελευταια 4 χρονια.

απο κει και περα , προσωπικα , επειδη σα φιλαθλος της εθνικης τους εχω αχτι , δεν εχω κανενα προβλημα να πανηγυρισω πιθανη νικη επι των ισπανων και ας λειπει και ο παου και ο αδερφος του και ο ξαδερφος του και ο μπατζανακης του και ολοι τους!!! η ιστορια θα γραψει οτι τη ροζαλια την πηραμε εμεις , οπως εγραψε περυσι οτι η ροζαλια πηγε στα χερια των ισπανων , των οποιων φυσικα δεν τους ενοιαξε και πολυ που ελειπαν καποιοι βασικοι μας παικτες. το αν θα το ευχαριστηθεις ειναι δικο σου θεμα.

τελος , το τι εχει η ισπανια και τι δεν εχουμε εμεις οσον αφορα τους παικτες με αφηνει αδιαφορο! μιλαμε για μια χωρα με 5πλασιο πληθυσμο και που εχει διπλασια , χρονικα , παραδοση στο αθλημα απο οτι εμεις. για καθε εναν διαμαντιδη που βγαζουμε εμεις σε αυτους αντιστοιχουν 5 ναβαρο! φυσιολογικο ειναι να μην εχουμε μαρκ γκασολ και αλλους 10 σαν αυτον, δε μου λεει κατι. παντως , εμεις νατουραλιζε αμερικανο στην εθνικη δεν εχουμε βαλει!!!!!



Όντως η Ισπανία είναι υπερδύναμη, έχει απουσίες αλλά με έξυπνο παχνίδι μπορούμε να τους χτυπήσουμε!!!

QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 3 2010, 19:12 ) *
Εννοείς από ψηλούς μόνο; Αν όχι ο Διαμαντίδης και ο Σπανούλης είναι σαφώς μεγαλύτεροι παίχτες. Αλλά και στους ψηλούς πιστεύεις ότι ο Μπουρούσης υστερεί σε κατι του Μαρκ?



Πιστεύω ότι με πρόσωπο στο καλάθι ο Μπουρούσης είναι από τους καλύτερους Ευρωπαίους σεντερ. Αυτό που με ανησυχεί είναι η όχι και τόσο καλή χρονία του με τον Ολυμπιακό και ειδικά στα κρίσιμα ματς, δηλαδή τους τελικούς. Αντίθετα ο Μαρκ έκανε την καλύτερη χρονία του στο ΝΒΑ. Το ματς απ των ψηλών θα είναι άκρως ενδιαφέρον!!
GK_23
Κόπηκαν οι Κρούσιτς, Τσέμπουλαρ

Δύο παίκτες "έκοψε" ο Μέμι Μπετσίροβιτς από τη συνέχεια της προετοιμασίας της Εθνικής Σλοβενίας. Ο λόγος για τους Ματέι Κρούσιτς και Σάντι Τσέμπουλαρ που δεν θα δώσουν το παρών στο Μουντομπάσκετ της Τουρκίας.

Την απόφασή του να αφήσει εκτός Σλοβενίας τους Κρούσιτς και Τσέμπουλαρ ανακοίνωσε ο Μέμι Μπετσίροβιτς. Ο Ομοσπονδιακός τεχνικός τους άφησε εκτός παρά το γεγονός ότι προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.

"Το τουρνουά της Κίνας ήταν το πρώτο δυνατό τεστ για τους παίκτες. Τσέμπουλαρ και Κρούσιτς έδειξαν τον καλύτερο εαυτό τους, αλλά δεν μπορούν να μείνουν όλοι στην ομάδα. Μίλησα και με τους δύο και αποδέχθηκαν την απόφαση. Μπορούν πάντως να παλέψουν για μία θέση στο Ευρωμπάσκετ του 2011", σχολίασε για την απόφασή του ο Σλοβένος προπονητής.

Την προεπιλογή συνθέτουν οι Γιάκα Λάκοβιτς, Σάνι Μπετσίροβιτς, Γκόραν Ντράγκιτς, Ζόραν Ντράγκιτς, Γιάκα Κλόμπουτσαρ, Σάμο Ούντριχ, Γκόραν Γιαγκόντνικ, Ντίνο Μούριτς, Μπόστιαν Νάχμπαρ, Ούρος Σλόκαρ, Μίχα Ζουπαν, Πρίμοζ Μπρέζετς, Χασάν Ρίζβιτς και Γκάσπερ Βιντμαρ.


Πηγή: www.sport24.gr
SG3ptshooter
Λογικά "κοψίματα", δύο παίκτες που αγωνίστηκαν σε άλλες ομάδες της Σλοβενίας πλην της "Ευρωπαίας" Ολύμπια Λιουμπλιάνας. Γενικά η δυναμική της Σλοβενίας, όπως και των περισσότερων ομάδων, είναι εμφανής κι απλά οι κόουτς αποφασίζουν ποια στοιχεία θέλουν να παίρνουν από αυτούς που θα έρχονται από το βάθος του πάγκου..

Όσο έχουν το Γιάκα για ηγέτη πιο πιθανό είναι να φοράνε γύρω από το λαιμό κασκόλ Σεπτέμβρη μήνα παρά μετάλλια.. smiley.gif Ας ακολουθήσουν το παράδειγμα της Μπαρτσελόνα που τον πάρκαρε στον πάγκο και είδε άσπρη μέρα.
Manu7
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 3 2010, 21:47 ) *
Όσο έχουν το Γιάκα για ηγέτη πιο πιθανό είναι να φοράνε γύρω από το λαιμό κασκόλ Σεπτέμβρη μήνα παρά μετάλλια.. smiley.gif Ας ακολουθήσουν το παράδειγμα της Μπαρτσελόνα που τον πάρκαρε στον πάγκο και είδε άσπρη μέρα.

Άλλωστε νομίζω ότι ο Μπένο Ούντριχ αποχώρησε από την προετοιμασία της εθνικής Σλοβενίας επειδή ο Μπετσίροβιτς θεωρούσε ηγέτη της ομάδας τον Λάκοβιτς... hammer.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Manu7 @ Aug 4 2010, 02:43 ) *
Άλλωστε νομίζω ότι ο Μπένο Ούντριχ αποχώρησε από την προετοιμασία της εθνικής Σλοβενίας επειδή ο Μπετσίροβιτς θεωρούσε ηγέτη της ομάδας τον Λάκοβιτς... hammer.gif

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...;pubid=33122679 exactly icon_drunk.gif

Οριακά έτοιμος από φυσικής κατάστασης θα είναι στις αρχές του επικείμενου τουρνουά ο Νοτσιόνι μετά τον τραυματισμό του, που θα τον αφήσει έξω για 20 μέρες.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...;pubid=35348658
il postino
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 3 2010, 21:47 ) *
Όσο έχουν το Γιάκα για ηγέτη πιο πιθανό είναι να φοράνε γύρω από το λαιμό κασκόλ Σεπτέμβρη μήνα παρά μετάλλια.. smiley.gif Ας ακολουθήσουν το παράδειγμα της Μπαρτσελόνα που τον πάρκαρε στον πάγκο και είδε άσπρη μέρα.


αυτος και ο ρακοσεβιτς οι μεγαλυτερες απατες γκαρντ στην ευρωπη (ειδικα αν θες να βασισεις την περιφερεια σου πανω τους).

οσο για τους σλοβενους απλα να πω οτι διαφερουν , σε μπασκετικο χαρακτηρα , απο τις υπολοιπες ομαδες της πρωην γιουγκοσλαβιας! και οι σερβοι και οι κροατες , ακομα και οι σκοπιανοι με τους βοσνιους ειναι παλικαρια! παιζουν αναλογα με τις δυνατοτητες τους , δεν τα παρατανε ποτε και αρκετες φορες κανουν και την υπερβαση. οι σλοβενοι ομως , ενω εχουν πολυ ταλεντο σαν ομαδα , παντα εμφανιζονται κατωτεροι των περιστασεων! ειναι λιγοψυχοι και ηττοπαθεις! στην ευρωπη αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει ενας σλοβενος ολοκληρωμενος , τεχνικα και πνευματικα , μπασκετμπολιστας!!! εναν ειχανε (σμοντις) και αυτος τσακιστηκε!!

ομαδα που βρισκεται 12π μπροστα 1,5 λεπτο πριν τη ληξη προημιτελικου ευρωπαικου πρωταθληματος και στο τελος χανει πρεπει να σβηνεται απο το μπασκετικο χαρτη!!!!
SG3ptshooter
O Λόρμπεκ (ο Έραζεμ εννοείται) είναι αυτός που τους κουβάλησε μέχρι τα ημιτελικά πέρυσι και νομίζω είναι ο νέος Σμόντις. smiley.gif

Γενικά όντως κι εγώ δεν τους εμπιστεύομαι με μακράν πρώτο το Γιάκα.
HLR CENATION
Eγω το Ζντοβτς δεν εμπιστευομαι...Υλικο εχουν πολυ καλο...
colonel gomelsky
QUOTE(laclippers @ Aug 4 2010, 15:42 ) *
Eγω το Ζντοβτς δεν εμπιστευομαι...Υλικο εχουν πολυ καλο...


Δεν είναι πλέον ο Ζντοβτς προπονητής. Ένας Μέμο Μπετσίροβιτς είναι (δεν ξέρω αν έχει καμιά σχέση με τον Σάνι)
SG3ptshooter
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 4 2010, 15:49 ) *
Ένας Μέμο Μπετσίροβιτς είναι (δεν ξέρω αν έχει καμιά σχέση με τον Σάνι)

Πατέρας και γιός.

http://turkey2010.fiba.com/pages/eng/fe/10...28/article.html
GK_23
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 4 2010, 15:49 ) *
Δεν είναι πλέον ο Ζντοβτς προπονητής. Ένας Μέμο Μπετσίροβιτς είναι (δεν ξέρω αν έχει καμιά σχέση με τον Σάνι)

Μέμι Μπετσίροβιτς...
Επειδή είδα 2 παιχνίδια των Σλοβένων στο τουρνουά της Κίνας, έχω να πω πως μάλλον έχει αρκετή αδυναμία στο γιο του... smiley.gif
xristos_metal
Αν η Σλοβενια ειχε εναν σοβαρο προπονητη θα μπορουσε να κανει πολλα πραματα. Να εχουν τετοιους παιχταραδες και να μη μπορουν να παρουν ουτε ενα μεταλιο ειναι μεγλαη ξεφτιλα. Ακομη και τωρα που εχει απουσιες ειναι απο τις πληρεστερες ομαδεςς.
Manu7
Έκοψε και άλλους 3 ο Ίβκοβιτς.

http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundo...its.450197.html

Κόπηκαν οι Ιβάν Ραντένοβιτς, Μπόμπαν Μαριάνοβιτς και Μπόγιαν Πόποβιτς.

Στη διάθεση του πλέον 13 παίχτες:Μίλος Τεόντοσιτς, Μιλένκο Τέπιτς, Αλεξάνταρ Ράσιτς, Ντράγκαν Μιλισάβλιεβιτς, Ιβάν Πάουνιτς, Μάρκο Κέσελι, Νεμάνια Μπιέλιτσα, Μίλαν Μάτσβαν, Ντούσκο Σαβάνοβιτς, Νόβιτσα Βελίτσκοβιτς, Νέναντ Κρστιτς, Κόστα Πέροβιτς, Μίροσλαβ Ραντούλιτσα.

Ερώτηση 1η:Ποιος εστί Μιλισάβλιεβιτς?
Ερώτηση 2η:Με ποια λογική προτιμά τον Πάουνιτς από τον Πόποβιτς που έκανε πολύ καλή χρονιά?
GK_23
QUOTE(Manu7 @ Aug 4 2010, 18:49 ) *
Έκοψε και άλλους 3 ο Ίβκοβιτς.

http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundo...its.450197.html

Κόπηκαν οι Ιβάν Ραντένοβιτς, Μπόμπαν Μαριάνοβιτς και Μπόγιαν Πόποβιτς.

Στη διάθεση του πλέον 13 παίχτες:Μίλος Τεόντοσιτς, Μιλένκο Τέπιτς, Αλεξάνταρ Ράσιτς, Ντράγκαν Μιλισάβλιεβιτς, Ιβάν Πάουνιτς, Μάρκο Κέσελι, Νεμάνια Μπιέλιτσα, Μίλαν Μάτσβαν, Ντούσκο Σαβάνοβιτς, Νόβιτσα Βελίτσκοβιτς, Νέναντ Κρστιτς, Κόστα Πέροβιτς, Μίροσλαβ Ραντούλιτσα.

Ερώτηση 1η:Ποιος εστί Μιλισάβλιεβιτς?
Ερώτηση 2η:Με ποια λογική προτιμά τον Πάουνιτς από τον Πόποβιτς που έκανε πολύ καλή χρονιά?

Βασικά έχει ένα λάθος στο άρθρο το sport24...
Οι παίκτες που απέμειναν είναι 14 και όχι 13. Έχουν ξεχάσει τον Στέφαν Μάρκοβιτς της Χέμοφαρμ.

http://turkey2010.fiba.com/pages/eng/fe/10...28/article.html

1. Ο Μιλοσάβλιεβιτς είναι 21 ετών και παίζει SG. Τον υπέγραψε η Παρτιζάν φέτος το καλοκαίρι.
2. Ουσιαστικά ο Πόποβιτς έμεινε έξω για χάρη του Ράσιτς όχι του Πάουνιτς. Με τους Τεόντοσιτς, Μάρκοβιτς και Ράσιτς δεν υπάρχει ανάγκη και για άλλον play maker.

Νομίζω ότι ακόμα παίζονται 2 θέσεις. Μια στο "2" μεταξύ Πάουνιτς-Μιλοσάβλιεβιτς και μία στο "4" μεταξύ Μάτσβαν-Σαβάνοβιτς. Μάλλον ο Πάουνιτς θα προκριθεί στην 1η περίπτωση ενώ στη 2η νομίζω ότι είναι πιο "ανοικτά" τα πράγματα.
ALdaperan
ο gasol (pau) θα κατέβει? ποια θα είναι η συνθεση της ισπανιας? rolleyes.gif

ρωτάω για να δω αν θα έχουμε ελπίδες για μετάλιο, πάντως θεωρώ οτι είμαστε στο τοπ 5:
ΗΠΑ
ισπανια
αργεντινη
ελλαδα-τουρκια-γαλλια
λιθουανια(εχει πολλες απωλιες)

αυτες ειναι οι τοπ ομάδες (ξεχασα καμια?) ξέρουμε τις συνθέσεις τους?
SG3ptshooter
http://turkey2010.fiba.com/eng Eδώ μπορείς να δεις μεταξύ πολλών άλλων τα ρόστερ των ομάδων, στο επίσημο σάιτ της διοργάνωσης.

Ο Π. Γκασόλ δε θα κατέβει, θα έχουν οι Ισπανοί όμως πολλούς καλούς παίκτες στη σύνθεσή τους.

Όσο για κατάταξη, εγώ βλέπω φαβορί της ΗΠΑ και ισχυρό δεύτερο φαβορί την Ισπανία, μετά όλοι οι άλλοι που είμαστε αξιόλογοι είμαστε κοντά σε πιθανότητες, ίσως να έδινα τρίτη την Τουρκία, μα είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Όσο για την ομάδα που υποστηρίζω, τη Λιθουανία, που αναφέρεις, δεύτερη σερί χρονιά που δεν βάζω καν όριο απαιτήσεων, είμαστε σε μεταβατικό στάδιο.
colonel gomelsky
QUOTE(ALdaperan @ Aug 4 2010, 20:58 ) *
ο gasol (pau) θα κατέβει? ποια θα είναι η συνθεση της ισπανιας? rolleyes.gif

ρωτάω για να δω αν θα έχουμε ελπίδες για μετάλιο, πάντως θεωρώ οτι είμαστε στο τοπ 5:
ΗΠΑ
ισπανια
αργεντινη
ελλαδα-τουρκια-γαλλια
λιθουανια(εχει πολλες απωλιες)

αυτες ειναι οι τοπ ομάδες (ξεχασα καμια?) ξέρουμε τις συνθέσεις τους?


Ο Γκασόλ δεν θα κατέβει. Θα κατέβει όμως ο Καλντερόν που έλειπε από την ομάδα του 2008. Η Αργεντινή δεν έχει τον Τζινόμπιλι και δεν έχει και πάγκο (κλασσικά), ενώ Λιθουανία δεν υπάρχει στον χάρτη καθώς θα απουσιάσουν ο Σάρας, ο Σισκάουσκας, ο Καουκένας, ο Πετραβίτσιους και ο Κλέιζα (νομίζω και οι αφοι Λαβρίνοβιτς)

Η Γαλλία θα κατέβει χωρίς τον Πάρκερ και η Τουρκία χωρίς τον Οκούρ. Η Γαλλία (και με τον Πάρκερ) από πότε είναι τοπ ομάδα;

ΥΓ. Αυτήν την ώρα στη ΝΕΤ Ελλάδα-Κύπρος φιλικό. Ο αντίπαλος δεν προσφέρεται για συμπεράσματα, αλλά φαίνεται η διάθεση να παίξουμε ΠΟΛΥ γρηγορα.
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 4 2010, 21:04 ) *
http://turkey2010.fiba.com/eng Eδώ μπορείς να δεις μεταξύ πολλών άλλων τα ρόστερ των ομάδων, στο επίσημο σάιτ της διοργάνωσης.

Ξαναβάζω μόνο το λινκ από το ποστ μου που έμεινε στην προηγούμενη σελίδα, για όποιον δεν το ξέρει ήδη θα του φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο.
SG3ptshooter
http://www.sport-fm.gr/article/285968

Eκτός μουντομπάσκετ ο Μπρουκ Λόπεζ, επιστρέφει μόνο για την προετοιμασία ο Μακ Γκι. 39.gif
a bullet for your head
Το πιο ενδιαφερον εγχειρημα των Γαλλων,θα ειναι που θα χρησιμοποιησουν τον Νικολας Μπατουμ στη θεση 2...
http://www.iamatrailblazersfan.com/Article...61/Default.aspx

Το Γαλλακι παρα τους τους ενδοιασμους των Μπλειζερς,οχι μονο πηρε το ok για να συμμετασχει,αλλα απ'οτι φαινεται θα αποτελεσει & τον παρτενερ του Μπεμπουα στο διδυμο των G..
Ο Μπατουμ ειναι πολυδιαστατος παικτης & το να αποκομισει παραστασεις παιζοντας σ'αλλη θεση,μονο οφελος μπορει να υπαρξει,περαν του οτι θα του δοθει & η ευκαιρια να αναδειξει & ηγετικες αρετες.
Ο υγιης & βελτιωμενος Μπατουμ,ειναι υπεραπαραιτητος για την υπερβαση που θελουν να κανουν οι Μπλειζερς... rolleyes.gif
GK_23
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 6 2010, 04:26 ) *
Το πιο ενδιαφερον εγχειρημα των Γαλλων,θα ειναι που θα χρησιμοποιησουν τον Νικολας Μπατουμ στη θεση 2...
http://www.iamatrailblazersfan.com/Article...61/Default.aspx

Το Γαλλακι παρα τους τους ενδοιασμους των Μπλειζερς,οχι μονο πηρε το ok για να συμμετασχει,αλλα απ'οτι φαινεται θα αποτελεσει & τον παρτενερ του Μπεμπουα στο διδυμο των G..
Ο Μπατουμ ειναι πολυδιαστατος παικτης & το να αποκομισει παραστασεις παιζοντας σ'αλλη θεση,μονο οφελος μπορει να υπαρξει,περαν του οτι θα του δοθει & η ευκαιρια να αναδειξει & ηγετικες αρετες.
Ο υγιης & βελτιωμενος Μπατουμ,ειναι υπεραπαραιτητος για την υπερβαση που θελουν να κανουν οι Μπλειζερς... rolleyes.gif

Τελικά ο Νοά δεν θα αγωνιστεί με την Γαλλία στο Παγκόσμιο.
http://www.sport-fm.gr/article/286172

Για να πω την άποψή μου, μικρό το κακό για τους Γάλλους...
Έχουν πολλά μεγάλα κορμιά, όπως τον Αζινκά, τον Μαχινμί, τον Τραόρε.
Ίσως μετά από αυτήν την εξέλιξη κληθεί και ο Πετρό στην προετοιμασία.

Πολύ καλά μαντάτα για τους Αυστραλούς...
Ο Μάριτς ενσωματώθηκε στην αποστολή της ομάδας στη Μελβούρνη και είναι διαθέσιμος για το Μουντομπάσκετ.
http://turkey2010.fiba.com/pages/eng/fe/10...28/article.html

Πλάκα-πλάκα και οι Αυστραλοί διαθέτουν μια εξαιρετική frontline με Μάριτς, Άντερσεν, Νίλσεν, Μπάινς και Ογκίλβι.
Αν έπαιζε και ο τραυματίας Μπόγκουτ, τότε θα μιλούσαμε για μια από τις καλύτερες ρακέτες της διοργάνωσης...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.