Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona vs. Panathinaikos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
sni79per
Για την Μπαρτσελόνα, αντίπαλο του Παναθηναϊκού στα πλέι οφ: «Είναι ομάδα η οποία είναι χτισμένη για να κερδίζει τρόπαια. Το απέδειξε στην Ισπανία στο Κόπα Ντελ Ρέι και το αποδεικνύει και στην Ευρωλίγκα, όπου ξεκαθάρισε νωρίς την πρόκριση και την πρώτη θέση. Είχε πολύ σταθερή απόδοση. Το ρεκόρ της 22-2 είναι εντυπωσιακό. Αυτό που χαρακτηρίζει την Μπαρτσελόνα, εκτός από την ταχύτητα στο ανοιχτό γήπεδο η οποία πάντως είναι μικρότερη φέτος, είναι η ταχύτητα εκτέλεσης στο μισό γήπεδο. Έχει ομοιογένεια και καλό τάιμινγκ σε πολλές πάσες. Η ταχύτητα εκτέλεσης είναι θέμα στο οποίο πρέπει να δώσουν προσοχή και θα δώσουν οι προπονητές του Παναθηναϊκού. Δεν θα συμφωνούσα ότι ο Χουέρτας ή ο Ναβάρο είναι κακοί αμυντικοί. Ίσως λίγο ο φίλος μου ο Σάρας δεν είναι τόσο καλός αμυντικός επειδή δεν έχει γρήγορα πόδια. Κάποιοι παίκτες, όμως, έχουν την ικανότητα να βοηθούν την προπονητική φιλοσοφία με την ταχύτητα αντίληψης ιδιαίτερα στην αδύνατη πλευρά, στο ένας εναντίον ενός. Η Μπαρτσελόνα έχει παίξει παιχνίδια που έχει κρατήσει τον αντίπαλο σε χαμηλό σκορ. Μπορεί, όμως, να παίξει και σε υψηλό σκορ. Δεν τη λες αμυντικογενή ομάδα. Διαμορφώθηκε στη διάρκεια της σεζόν το αγωνιστικό προφίλ της, αφού είχε αρκετά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της. Το αβαντάζ της έδρας δίνει κάτι παραπάνω, αλλά όταν αρχίσουν τα παιχνίδια μετρούν οι ικανότητες των παικτών και το πόσο μπορούν να μετουσιώσουν σε πράξη τις οδηγίες των προπονητών. Η Μπαρτσελόνα και τότε και τώρα είχε και έχει ένα επιπλέον δημιουργό και εκτελεστή, το Ναβάρο. Δεν μπορώ να ξέρω σε ποια κατάσταση θα είναι, αλλά έχει ξεκουραστεί σε κάποια παιχνίδια που επελέγησαν μαζί με τον προπονητή. Γενικότερα, ίσως όλα αυτά να σημαίνουν ότι πιθανώς να πρέπει να ξεκουραστεί και να μην πάει στην Εθνική Ισπανίας το καλοκαίρι. Δεν είναι, βέβαια, μόνο αυτός. Η Μπαρτσελόνα έχει γεμάτο ρόστερ που μπορεί να της επιτρέψει να παίξει με δύο ψηλούς, με το Λόρμπεκ στο «τέσσερα» ή στο «πέντε». Ο Τόμιτς έχει κάνει καλά παιχνίδια. Όσο περνάει ο καιρός δένει ως ομάδα. Βέβαια, αυτό συμβαίνει και με τον Παναθηναϊκό, ο οποίος προοδεύει με την καλή δουλειά παικτών και προπονητών και με την πίστη του κόσμου. Ο Παναθηναϊκός έχει σημείο αναφοράς το inside game ή στο χαμηλό ποστ ή στην καρδιά της ρακέτας, όπου θέλει να παίζει για το Σοφοκλή. Αντίστοιχα, το σημείο αναφοράς της Μπαρτσελόνα είναι ο Λόρμπερκ ως «τεσσάρι» ή «πεντάρι» και ο Τόμιτς. Λιγότερο ο Τζαβάι. Βέβαια, η δημιουργία και των δύο ομάδων έγκειται στα γκαρντ».



ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ: Μετά από 21 συνεχόμενα χρόνια εργασίας για μια χρονιά μένω τόσο πολύ έξω. Είδα, όμως, πολύ μπάσκετ και κολεγιακό και Ευρωλίγκα. Περιμένουμε το καλοκαίρι και εγώ προσωπικά και αν συμβαδίσουν οι προτάσεις με τα πιστεύω μου θα είναι αυτές που θα σκεφτώ άμεσα.

Ναι, έχω δει το εφηβικό του Παναθηναϊκού και πολλές άλλες ομάδες. Υπάρχουν πολλά παιδιά που θα πλαισιώσουν τους συλλόγους και τις εθνικές στο μέλλον. Την πρώτη ομάδα δεν την έχω δει αλλά σίγουρα δε νιώθω ότι μπορεί να μην είμαι επιθυμητός. Αν είναι δυνατόν! Προφανώς μπορεί να υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις αλλά δε νομίζω ότι μπορεί να διαγραφεί μια διαδρομή. Εχω παραβρεθεί σε τρεις εκδηλώσεις συνδέσμων φιλάθλων του Παναθηναϊκού. Η οικογένεια Γιαννακόπουλου και όλοι οι συνεργάτες που εργαστήκαμε, νιώθω ότι απολαμβάνουμε την αποδοχή του κόσμου -όσο αναλογεί στον καθένα μας- γι αυτά τα 13 χρόνια που η ομάδα ήταν σε θέση να διεκδικεί τίτλους.

Παρακολουθώ τον Παναθηναϊκό. Το αν θα πάω στο γήπεδο είναι άλλη ιστορία. Θα είμαι, πάντως, στο φάιναλ φορ. Ελπίζω να είναι και οι δυο ελληνικές ομάδες εκεί. Με έναν φίλο μου που συζητούσαμε, λέγαμε ότι υπάρχει μια μερίδα κόσμου που υποστηρίζει ότι θα ήταν καλύτερα ένας εμφύλιος ελληνικός για να έχουμε σίγουρα μια ομάδα στο φάιναλ φορ. Τώρα είναι καλύτερα, για να έχουμε δυο ομάδες στο φάιναλ φορ».

Δημήτρης Ιτούδης
morrison
VS.



Πρόγραμμα αγώνων :
GAME 1
FC Barcelona Regal vs. Panathinaikos Athens April 09, 2013
GAME 2
FC Barcelona Regal vs. Panathinaikos Athens April 11, 2013
GAME 3
Panathinaikos Athens vs. FC Barcelona Regal April 16, 2013

Παραδοσιακοί αντίπαλοι Μπαρτσελόνα και Παναθηναικός έχουν δώσει στο παρελθόν μερικά από τα συγκλονιστικότερα ματς για την Ευρωλίγκα.
Οι Καταλανοί μπαίνουν από τη θέση του φαβορί αλλά η απουσία του Πιτ Μάικλ και τα προβλήματα του Χουάν Κάρλος Ναβάρο αφήνουν ανοιχτό παράθυρο στον Παναθηναικό. Είναι προφανές τι θα επιδιώξει ο Παναθηναικός στα παιχνίδια...χαμηλά σκορ και αντίστοιχος ρυθμός, στο τοπ16 ήταν η τελευταία ομάδα σε κατοχές ανά παιχνίδι ενώ την ίδια ώρα η Μπαρτσελόνα έχει αποδείξει ότι μπορεί να ανταποκριθεί σε διαφορετικά στυλς. Το ζευγάρι Τζαβάι εναντίον Σόφο είναι highlight από μόνο του.


Τι σκέφτονται στην Μπαρτσελόνα: ευκαιρία για ρεβάνς...

Τι σκέφτονται στον Παναθηναικό: θυμάσαι τι έγινε το 2011;

Πιθανότητες/Πρόβλεψη σκορ:65-35 Μπαρτσελόνα, στα 5 ματς
Number11
Παίδες, έχω καλό προαίσθημα, θα τα πάμε καλά στη Βαρκελώνη (η ζημιά όμως θα γίνει στο ΟΑΚΑ). icon_drunk.gif shot.gif
paodynasty
QUOTE(Number11 @ Apr 8 2013, 00:01 ) *
Παίδες, έχω καλό προαίσθημα, θα τα πάμε καλά στη Βαρκελώνη (η ζημιά όμως θα γίνει στο ΟΑΚΑ). icon_drunk.gif shot.gif

Αυτό μου φαίνεται κι εμένα αρκετά πιθανό, αν και είμαι και ακόμα πιο αισιόδοξος
spysta
ο ΠΑΟ πρεπει να παιξει ΤΑΛΙΜΠΑΝ αμυνα στο πρωτο παιχνιδι .. να τους βγαλει την γλωσσα .. να παει ο Μπραμος στο Ναβαρο και να τον κοπαναει σε καθε φαση και οι Γκιστ Λασμε να γεμισουν μελανιες το σωμα του Λορμπεκ.
ο ΔΔ να παιξει ενα 25λεπτο το πολυ για να ειναι ξεκουραστος ..

και να παει να παρει το παιχνιδι της Πεμπτης ο ΠΑΟ wink.gif
μπορει να κανει το break απεναντι σε μια κουρασμενη και ελλειπης στην περιφερεια Μπαρτσελονα
thrylos7
Θα περάσει ο ΠΑΟ και θα το σηκώσει κιόλας.

Καμιά ειρωνία/πλάκα κλπ. smile.gif
louie
καλησπερα παιδια, δεν γραφω συχνα(βασικα τοσο σπανια που ξεχασα τον κωδικο για το παλιο μου προφιλ) αλλα αυτη η σειρα με την μπαρτσελονα ειναι ευκαιρια. αρχικα να σας ρωτησω αν εχει καταλαβει κανεις τι παιζεται με τον ναβαρρο; ειναι τραυματιας, δεν ειναι, κανουν τα γνωστα κολπα που καναν και περσι στον ημιτελικο με τον ολυμπιακο;

απο εκει και περα θεωρω οτι η σειρα θα κριθει στο ποσο φρεσκο μπορει να κρατησει τον διαμαντιδη και τον ουκιτς ο πεδουλακης δλδ κατα ποσο ο μπανκς και ο ξανθοπουλος θα μπορουν να εχουν εναν ρολο καποιων λεπτων χωρις να δημιουργουνται τα γνωστα μπλακ αουτ που εχει φετος η ομαδα. εκτος αυτου θεωρω οτι στο 3 με μοναδικο παιχτη τον αμπρινες με την ελαχιστη εμπειρια του πρεπει να χτυπησει ο παναθηναικος, να τον ποσταρει ο μασιουλις ο οποιος ειναι ΠΟΛΥ πιο δυνατος και ισως να τον φορτωσει με καποια φαουλ που να βαλει ενα ακομα προβλημα στην μπαρτσελονα. τωρα στον τομιτς που κατα την γνωμη μου ειναι ισως ο καλυτερος παιχτης της μπαρτσελονα φετος νομιζω οτι επειδη δεν γινεται να τον σταματησει ουτε ο λασμε στην αμυνα, ο καλυτερος τροπος θα ηταν να τον ποσταρει ο σοφο μπας και τον φορτωσει με φαουλ. αν σε αυτο το υπεραισιοδοξο σεναριο ο τομιτς βγει εκτος αγωνα(εστω να μεινει στον παγκο για μεγαλο διαστημα) τοτε ο παναθηναικος εχει μεγαλο πλεονεκτημα. αυτα ετσι μπακαλιστικα σαν αναλυση

και κατι ασχετο, αν και ειναι νωρις. ποιους βλεπετε σαν υποψηφιους για mvp της φετινης σεζον στην ευρωλιγκα;




QUOTE (thrylos7 @ Apr 8 2013, 14:39 ) *
Θα περάσει ο ΠΑΟ και θα το σηκώσει κιόλας.

Καμιά ειρωνία/πλάκα κλπ. smile.gif


αληθεια το πιστευεις; εμενα μου φαινεται σαν μακρινο θαυμα. παντως σε πληροφορω οτι αυτη τη στιγμη ο παναθηναικος απο τις στοιχηματικες εταιριες εχει την 7η μεγαλυτερη αποδοση για νικητης της διοργανωσης με 31. μονο η καχα εχει παραπανω. αν οντως το πιστευεις εστω λιγο αξιζει η αποδοση.
thrylos7
QUOTE
αληθεια το πιστευεις; εμενα μου φαινεται σαν μακρινο θαυμα. παντως σε πληροφορω οτι αυτη τη στιγμη ο παναθηναικος απο τις στοιχηματικες εταιριες εχει την 7η μεγαλυτερη αποδοση για νικητης της διοργανωσης με 31. μονο η καχα εχει παραπανω. αν οντως το πιστευεις εστω λιγο αξιζει η αποδοση.


Στον ΟΠΑΠ που ξέρω έχει την 5η μεγαλύτερη μαζί με Μακάμπι (στο 14,00) και ακολουθούν Εφές και Κάχα αρκετά ψηλότερα. Όχι μόνο το πιστεύω, το' χω παίξει κιόλας, ενδεικτικά βέβαια, δεν μπήκα και μέσα.
louie
QUOTE (thrylos7 @ Apr 8 2013, 21:19 ) *
Στον ΟΠΑΠ που ξέρω έχει την 5η μεγαλύτερη μαζί με Μακάμπι (στο 14,00) και ακολουθούν Εφές και Κάχα αρκετά ψηλότερα. Όχι μόνο το πιστεύω, το' χω παίξει κιόλας, ενδεικτικά βέβαια, δεν μπήκα και μέσα.


καλα στον οπαπ ειναι και λιγο κλεφτες... bwin που κοιταξα εχει 31 ο παναθηναικος και η μακκαμπι που ειναι 5η εχει 21.
MaJesty23
Δεν έπαψα ποτέ να σε πιστεύω και δεν ΘΑ πάψω ποτέ... 77.gif η καρδιά μας είναι πράσινη!Παίξτε για μας και την ιστορία μας!! Πάμε ρε %^&$3στη μου!!!!!! 56.gif
bbplayer
Κομβικό το πρώτο ματς που οι παίχτες-κλειδιά μας θα είναι ξεκούραστοι. Εάν το πάρουμε θα μιλάμε σε άλλη βάση χωρίς βέβαια να γίνουμε ξαφνικά φαβορί. Εάν το πάρει η Μπάρτσα , αντίο ζωή.

Τους Ισπανούς τους είδα με τον Ολυμπιακό και τρόμαξα. Πέρα από αυτό το ματς δεν έχω γνώμη καθώς δεν έχω δει κάποιο άλλο δικό τους. Παρουσιάζει όμως μεγάλη σταθερότητα, σε αντίθεση με μας που είμαστε μια έτσι και 5 κοκορέτσι
Badass
QUOTE (thrylos7 @ Apr 8 2013, 14:39 ) *
Θα περάσει ο ΠΑΟ και θα το σηκώσει κιόλας.

Καμιά ειρωνία/πλάκα κλπ. smile.gif


Κι εγώ μαζί σου
bul_69
QUOTE (bbplayer @ Apr 9 2013, 08:08 ) *
Κομβικό το πρώτο ματς που οι παίχτες-κλειδιά μας θα είναι ξεκούραστοι. Εάν το πάρουμε θα μιλάμε σε άλλη βάση χωρίς βέβαια να γίνουμε ξαφνικά φαβορί. Εάν το πάρει η Μπάρτσα , αντίο ζωή.

Τους Ισπανούς τους είδα με τον Ολυμπιακό και τρόμαξα. Πέρα από αυτό το ματς δεν έχω γνώμη καθώς δεν έχω δει κάποιο άλλο δικό τους. Παρουσιάζει όμως μεγάλη σταθερότητα, σε αντίθεση με μας που είμαστε μια έτσι και 5 κοκορέτσι


Εγώ πάλι πιστεύω πως κομβικό θα είναι το δεύτερο ματς στη Βαρκελώνη, αν το πάρουμε μπορεί να κάνουμε και το 3-1. Σίγουρα πάντως θα πρέπει να πάρουμε ένα ματς εκεί διαφορετικά οι πιθανότητές μας για πρόκριση ελαχιστοποιούνται επικίνδυνα και δυστυχώς θα είναι και πολύ πιθανό ένα sweep της Barcelona. Πάμε γερά και βλέπουμε, ελπίζουμε για το καλύτερο.
pivot
Ο Πεδουλάκης το έχει ξανακάνει!

Η Μπαρτσελόνα έχει χάσει συνολικά έξι φορές από ελληνικές ομάδες στην Βαρκελώνη. Το… ρόδι έσπασε ο μεγάλος Αρης την σεζόν 1987-88 με μια «εξωγήινη» εμφάνιση του Νίκου Γκάλη (45 πόντοι!), για να ακολουθήσει ο ΠΑΟΚ την περίοδο 2000-01.

Ποιος έκανε το τρίτο «μπαμ»; Το Περιστέρι, την σεζόν 2001-02 (77-73), με προπονητή τον… Αργύρη Πεδουλάκη και παίκτη, μεταξύ άλλων, τον Κώστα Τσαρτσαρή!
Μεγάλοι πρωταγωνιστές για το Περιστέρι οι Ανταμ Βόιτσικ (28 π., 10 ρ., 5 ασ.) και Μπάιρον Ντίνκινς (23 π.), κόντρα σε μια Μπαρτσελόνα που είχε, σε σχέση με την τωρινή ομάδα, τους Ναβάρο (10 π.) και Γιασικεβίτσιους (19 π., 5 ασ.), αλλά και τους Ελληνες Οικονόμου (2) και Ρεντζιά (8).

Ο «Αρτζι», λοιπόν, ξέρει τι σημαίνει η νίκη στο «Παλάου Μπλαουγκράνα», ενώ ο Τσαρτσαρής ήταν παρών και στα τρία «διπλά» των «Πρασίνων» (το πρώτο στο «Παλάου Σαν Τζόρντι»), όντας μάλιστα ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην πρώτη χρονικά νίκη του Παναθηναϊκού στο «Παλάου Μπλαουγκράνα», με 20 πόντους (5/9 τρίποντα) και οκτώ ριμπάουντ.

priest
η κατασταση μοιαζει αρκετα με αυτην του 2011:

ο παναθηναικος παει ως αουτσαιντερ,σε μια περιοδο που σιγουρα δεν υπαρχει 100% εμπιστοσυνη στις δυνατοτητες της ομαδας απο τους οπαδους και οχι μονο και με τις εμφανισεις της ομαδας να δειχνουν οτι μπορει για κατι καλο αλλα οχι εναντιον μιας θεωρητικα καλυτερης ομαδας σε μια σειρα παιχνιδιων.

αλλα

η μπαρτσα δειχνει αρκετα σταθερη στην αμυνα κατι που τουλαχιστον δεν εχω ξαναδει σε τετοιο βαθμο απο ισπανικη ομαδα,οι τραυματισμοι σιγουρα την αποδυναμωνουν αρκετα αλλα υπαρχει και η περιπτωση να δωσουν ενα επιπλεον κινητρο για προκριση και τελος η εμπειρια του πασκουαλ σε τετοια ματς ειναι πολυ μεγαλυτερη σε συγκριση με του πεδουλακη.

το σημερινο ματς ειναι κρισιμο οχι ως προς το αποτελεσμα αλλα ως προς το τροπο που θα ερθει το αποτελεσμα..μια ευκολη νικη της μπαρτσα θα τους δωσει ψυχολογια και τα πραγματα στο δευτερο ματς θα γινουν πιο δυσκολα.αντιθετα μια δυσκολη νικη της ή μια νικη δικη μας πιστευω θα μας δωσει την ωθηση για να τους τελειωσουμε στο δευτερο ματς.

bballbill
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 9 2013, 02:26 ) *
Δεν έπαψα ποτέ να σε πιστεύω και δεν ΘΑ πάψω ποτέ... 77.gif η καρδιά μας είναι πράσινη!Παίξτε για μας και την ιστορία μας!! Πάμε ρε %^&$3στη μου!!!!!! 56.gif


+1

That's the spirit
Number11
QUOTE (bbplayer @ Apr 9 2013, 07:08 ) *
Παρουσιάζει όμως μεγάλη σταθερότητα, σε αντίθεση με μας που είμαστε μια έτσι και 5 κοκορέτσι


Ελπίζω πάρα πολύ στο ταίριασμα του ΠΑΟ με την Μπάρτσα. Δηλαδή από εκεί που δεν το περιμένει κανείς να
ταιριάξει η ομάδα γάντι στον αντίπαλο και να βραχυκυκλώσει η Μπάρτσα.

*Ο Πασκουάλ δεν θα πέσει κορόιδο της χρήσης Τζαγουάι, θεωρώ πως δεν θα τον χρησιμοποιήσει πολύ, αλλα
θα τον κρατήσει για το 2ο ματς. Η Μπάρτσα έχει σίγουρα έτοιμα πλάνα για τα πάντα και για όλα τα ματς.
SG3ptshooter
Δεν έχω ώρα, θα χάσω και το πρώτο ημίχρονο, όλα ανάποδα με πάνε σήμερα.
Τα γνωστά:
Γίνεται.
Ο Sofo είναι αναγκαίο να δώσει αυτά που χρωστάει σε αυτή τη σειρά (τον πήρα και στο fantasy), ο Διαμαντίδης είναι το παν κι ας ελπίσουμε η εμφάνιση με την CSKA να είναι τρολάρισμα, πρέπει να βρούμε σταθερά σκορ στο 5 και είναι πιο βατό απ' ότι μοιάζει απέναντι στη συγκεκριμένη αντίπαλο, κατάρες για το πέλμα του Navarro τώρα που λείπει κι ο Pete. Περιμένω μεγάλη βοήθεια απ' τους x factors της περιφέρειας, μια επιστροφή του ξεχασμένου τελευταία Aϊ-Ukic για το διπλό και η εναλλάξ καλή βραδιά απ' τα 6,75 των Maciulis - Μπράμου είναι αναγκαίες. Gist, πάλεψτο ρε φίλε. Κάτι ώρες είσαι αυτό που χρειαζόμαστε, κάτι ώρες είσαι χειρότερος κι απ' ότι έμοιαζες στη Malaga. Έχει Lorbek τώρα. Δίποντα, δίποντα, δίποντα. Είναι καλοί οι Καταλανοί. Αλλά είναι και η λιγότερο αχτύπητη Barcelona μετά την επάνοδο του Navarro.

Ξέρετε οι περισσότεροι τη σχέση με μου την "Ελληνική σχολή μπάσκετ", τη στόχευση αγώνων κλπ. Καταλαβαίνω τη λογική του να θες να κερδίσεις περισσότερο το παιχνίδι της Πέμπτης. Αλλά πέραν του ότι ζητάς απ' το x,y outsider να κάνει 3 σερί νίκες για να περάσει, για να κερδίσεις τη δεύτερη ευκαιρία σου επιλέγεις να πετάξεις στα σκουπίδια την πρώτη.

H σειρά θυμίζει το 2011 για προφανείς λόγους, δεν πιστεύω ότι θα μοιάζει τόσο στο παρκέ. Τα παραμύθια ότι δε θα περνάγαμε απ' την πρώτη φάση, αλλού. Η είσοδος στους 8 ήταν επιτυχία, αλλά όχι και λόγος για Παναθηναϊκή υπερδιέγερση. Η σειρά που θα δούμε ελπίζω να την προκαλέσει. Ένας αποκλεισμός με το κεφάλι ψηλά δεν είναι αποτυχία, μια πρόκριση βάζει την Ευρωπαϊκή χρονιά στο ξεπέρασμα των προσδοκιών.



Καλή επιτυχία. Για το πόσα τρίποντα θέλω απ' τον Τσαρτσαρή δεν γράφω εκτίμηση, έχω πολλούς φίλους Ολυμπιακούς και δε θέλω να μου πάθουν τίποτα, έχουν κι αυτοί τα δικά τους με την Efes.
gspara
μια χαρα η περιφερειακη αμυνα της μπαρτσα.Ονειρεμενο ξεκινημα,ελπιζω αναλογη συνεχεια!!!!
gmalamos
Να κανω μια ακυρη ερωτηση..??


Με ποια μπαλα παιζουνε??Αυτη δεν ειναι του ισπανικου πρωταθληματος?? rolleyes.gif
bbplayer
τωρα δηλαδή, αυτή είναι η ομάδα που βλέπαμε κόντρα στη Ρεάλ?? blink.gif blink.gif
HLR CENATION
Aψογα διαβασμενος ο Πεδουλακης.

Πολυ καλα στημενος ο παναθηναικος.

Πολυ καλος στο ξεκινημα ο Διαμαντιδης,αψογος ο Μασιουλις.

Κολωνα ο Λασμε.

Καλυτερος της Μπαρτσελονα μεχρι στιγμης ο Τομιτς.
gspara
ποτε θα φαει ταυ για θεατρο ο αντιπαθητικος και υπερτιμημενος Χουερτας???
Gidovoskos
Είδαν την τριφυλλάρα και έκλασαν μου φαίνετε , να συνεχίσουν έτσι γίνετε ?


Δεν το βουλώνω λέω εγώ .....
bbplayer
βγήκε ο ΔΔ και άρχισε το τουρλουμπούκι. στα ίσα πια το ματς
Magnus92
Μπερδεψα την ωρα ο μπουφος, και εχασα ολο το πρωτο 10λεπτο... Νομιζα ηταν 10παρα σημερα.... laugh.gif

Και παιζει να ειμαι και λιγο γκαντεμακος ε ? 12-0 μολις ανοιγω....

QUOTE(gmalamos @ Apr 9 2013, 20:44 ) *
Να κανω μια ακυρη ερωτηση..??


Με ποια μπαλα παιζουνε??Αυτη δεν ειναι του ισπανικου πρωταθληματος?? rolleyes.gif


Ειναι η νεα μπαλα της EL , ειναι η πρωτη της εμφανιση σε αυτη τη φαση....



ΥΓ Πως λατρεμενος εισαι ρε Σαρας ? blove.gif
gspara
δυστυχως ο μητσος θα πρεπει να παιξει και για τους Ουκιτς και Μπανκς σημερα

τουλαχιστον περασε η καταιγιδα
Magnus92
Τρικυμια τελειως το 2ο δεκαλεπτο, αλλα τουλαχιστον με τα ψεματα δεν εφυγε το ματς....
MaJesty23
δυστυχώς η έμνευση μπανκς δεν τράβηξε!Ο Ούκιτς θυμίζει τον παλιό Ούκιτς...
rchos
Το παιχνίδι θυμίζει ως τώρα το παιχνίδι της Μπαρτσελόνα με την Μακάμπι την προηγούμενη εβδομάδα.

Η διαφορά που πήρε ο Παναθηναικός στην αρχή ήταν καθαρά λόγω ευστοχίας και αστοχίας της Μπαρτσελόνα.

Πλέον τα ποσοστά ισοροπούν και άρα ισορόπησε και το σκορ.


Πολύ κακός Ναβάρο και Λόρμπεκ ως τώρα.Καλό αυτό για τον Παναθηναικό.Από την άλλη ο Τόμιτς κάνει ότι θέλει.

Από Παναθηναικό με εξαίρεση τον Μπανκς οι υπόλοιποι σκίζονται και αν συνεχίσουν έτσι έχουν πολύ τύχη στο παιχνίδι.



Υ.Γ. Ο φετινός Ναβάρο είναι πραγματικά σκιά του εαυτού του.
tReason
Aτυχης συλληψη να μην παιζει ενας εκ των σοφο λασμε τα τελυταια λεπτα.
Ατυχης συλληψη και τα συνεχομενα iso του ουκιτς και οχι αρκετα πικ εν ρολ με τον ΔΔ.

Τελος,μπραβο στον Ρηγα...
HLR CENATION
Πανεμορφο ματς.Αιμα και αμμος.Τετοια ματς μ αρεσουν,τακτικης.

Φοβερη δουλεια του Μπραμος πανω στον Ναβαρο ,οπως και του Γκιστ πανω στον Λορμπεκ.Μαλιστα ο αμερικανος βοηθα και στην επιθεση.

Προσπαθει να σουλουπωσει την επιθεση ο Διαμαντιδης γιατι η αληθεια ειναι οτι ο Παναθηναικος επιθετικα δεν παει καλα,εχει κολλησει μετα το καλο ξεκινημα.

Μοναδικη παραφωνια ο Μπανκς μεχρι στιγμης και σε επιθεση και σε αμυνα.

Απο την Μπαρτσελονα οι καλυτεροι ειναι οι Σαρας,Τομιτς,Τζαβαι.
gspara
που εισαι SG3 τωρα που σε χρειαζομαστε??υποσχεθηκες β ημιχρονο.....
paodynasty
Πολύ καλό 1ο δεκάλεπτο, ήταν αναμενόμενο βέβαια ότι η Μπαρτσελόνα θα αντιδρούσε, απαράδεκτα σφυρίγματα τα 2α φάουλ των Σόφο, Λάσμε, και τώρα κάνουμε αλχημείες στο 5 με Τσαρτσαρή κ Γκιστ για να μείνουμε στο παιχνίδι. Πάντως γενικά το ημίχρονο δείχνει αυτό που πιστεύαμε πολλοί, ότι δηλαδή κοιτάμε κατάματα τη Μπάρτσα και μέσα στο γήπεδό της μάλιστα και ότι η ομάδα έχει σκληρύνει πολύ (κυρίως το οφείλει στον RG)
Reggie Miller 31
Ο Σόφο είναι έξω απο τα νερά του σήμερα! Η άμυνα μας είναι καλή, αλλά η επίθεση πάλι δεν πολυ-τραβάει! Αν την βελτιώσουμε, ίσως έχουμε ελπίδες για το θαύμα!!!
jovan
Πολύ καλό 1 ημίχρονο για τον ΠΑΟ νομιζώ όσο περνάνε τα λεπτά το άγχος θα είναι με την μπαρτελόνα ενώ αντίθετα ο παναθηναικός με την άνεση του αουτσαίντερ μπορεί να χτυπήσει το παιχνίδι!
priest
o μπανκς δεν πρεπει να ξαναμπει σε ματς μεχρι το τελος της σεζον.προκλητικα κακος και αδιαφορος.

ξανθοπουλο και παλι ξανθοπουλο..
rchos
Ο Γιαννόπουλος προσπαθεί να μοιάσει εμφανισιακά στον Αλβέρτη μπας και μπερδευτούν και τον βάλουν να παίξει?
SG3ptshooter
QUOTE(gspara @ Apr 9 2013, 21:24 ) *
που εισαι SG3 τωρα που σε χρειαζομαστε??υποσχεθηκες β ημιχρονο.....

Καμία σχέση, είπα ότι δε θα δω το πρώτο. Βασικά πρόλαβα 87 δευτερόλεπτα. Άρα τι να πω; Έχετε όλοι δει περισσότερα από μένα.
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 9 2013, 21:51 ) *
Ο Σόφο είναι έξω απο τα νερά του σήμερα! Η άμυνα μας είναι καλή, αλλά η επίθεση πάλι δεν πολυ-τραβάει! Αν την βελτιώσουμε, ίσως έχουμε ελπίδες για το θαύμα!!!

Όχι ρε συ. Ο στόχος μας είναι προφανώς το ανάποδο. Να σταματήσουμε αυτούς ακόμα περισσότερο. Όχι ότι θα μας χάλαγε να μπουν κάποια στιγμή δύο σουτ παραπάνω, δεν το βλέπω ως την πρώτη προτεραιότητά μας απόψε.
QUOTE(rchos @ Apr 9 2013, 21:53 ) *
Ο Γιαννόπουλος προσπαθεί να μοιάσει εμφανισιακά στον Αλβέρτη μπας και μπερδευτούν και τον βάλουν να παίξει?

Αν αφήσω μύτη λες να με πάρει ο Έκτορας του χρόνου; rolleyes.gif
( tongue.gif )
bbplayer
μεγάλη απώλεια ο Μασιούλις ήταν πολύ καλός αλλά και πολύ ηλίθιο το φάουλ που έκανε.

έχει χτίσει τα καλάθια η Μπάρτσα. μεγάλη ευκαιρία σήμερα για το σπάσιμο της έδρας της
damian
πιστεύω ότι εκσπερμάτωσε
paodynasty
QUOTE(damian @ Apr 9 2013, 21:06 ) *
πιστεύω ότι εκσπερμάτωσε


24.gif 24.gif 24.gif

πλάκα πλάκα εγώ κόντευα
Pierce
Ο Μήτσος φέτος, είναι φάση cp3 με Griffin/Deandre . Πετάει τη μπάλα, και κάπου θα πεταχτεί κάποιο χέρι (Γκίστ/Λάσμε) , να την καρφώσει.
gspara
τι κεφαλοκλειδωμα ειναι αυτο???μονο μια ομαδα υπαρχει στο γηπεδο και φοραει πρασινα!!!!
Reggie Miller 31
QUOTE (SG3ptshooter @ Apr 9 2013, 22:00 ) *
Όχι ρε συ. Ο στόχος μας είναι προφανώς το ανάποδο. Να σταματήσουμε αυτούς ακόμα περισσότερο. Όχι ότι θα μας χάλαγε να μπουν κάποια στιγμή δύο σουτ παραπάνω, δεν το βλέπω ως την πρώτη προτεραιότητά μας απόψε.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, η άμυνα είναι αυτή που θα μας δώσει την όποια νίκη και καλά κάνει ο RG και έχει δώσει έμφαση εκεί... σίγουρα χωρίς καλή άμυνα δεν πάμε πουθενά απένταντι στην Μπάρτσα, απλά για να μετουσιωθεί η άμυνα σε νίκη, πρέπει να μπουν και 2-3 σουτ (τα οποία μέχρι στιγμής μπάινουν)!!!!

Πολλά μπράβο στην ομάδα!!! Μέχρι στιγμής παίζει πάρα πολύ καλά!!!!
rchos
QUOTE(paodynasty @ Apr 9 2013, 22:07 ) *
24.gif 24.gif 24.gif

πλάκα πλάκα εγώ κόντευα



αυτός όμως πληρώνεται και το κάνει...
tReason
O Aρτσι παει να χασει το ματς ασε τα ποσταρισματα και παιξε κανα πικ εν ρολ με τον ΔΔ
paodynasty
QUOTE(tReason @ Apr 9 2013, 21:12 ) *
O Aρτσι παει να χασει το ματς ασε τα ποσταρισματα και παιξε κανα πικ εν ρολ με τον ΔΔ


αυτά είναι, η προπονητική στο μεγαλείο της w00t.gif
bbplayer
QUOTE (gspara @ Apr 9 2013, 22:08 ) *
τι κεφαλοκλειδωμα ειναι αυτο???μονο μια ομαδα υπαρχει στο γηπεδο και φοραει πρασινα!!!!


δε μπορούμε να ξεφύγουμε όμως και η Μπάρτσα παίζει χάλια. εάν μείνει η διαφορά γύρω στο +4 / +6 που είναι τωρα , χαιρετάμε
keraynopoylos
Απο πλατη-της-απελπισιας ενας με ολους, καλυτερα να αρχισουμε να κοπαναμε τριποντα μπας και μπει κανενα...


(ή ακομα καλυτερα να στησουμε κανα συστηματακι)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.