Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Διάφορα Θέματα Μπασκετικής Επικαιρότητας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Warrior
Το τοπικ αυτο εχει πιο "ελευθερη" θεματολογια! smile.gif

Εδω μπορουμε να γραφουμε τις σκεψεις/σχολια μας γυρω απο τον Αρη και οτιδηποτε αφορα την μπασκετικη
επικαιροτητα,να "τρωγομαστε" χωρις να χαλαμε τα υπολοιπα τοπικ tongue.gif ,να κραζουμε την διοικηση rolleyes.gif
και γενικοτερα να συζηταμε για οποιοδηποτε δεν καλυπτεται απο την υπαρχουσα θεματολογια....
valsam
Για μενα το εφτιαξες αυτο το τοπικ?
Παντως συμφωνησαμε σε κατι τελος παντων,οτι πρεπει να φυγει ο σιμονας αλλα πολυ χλωμο το βλεπω γιατι του εκαναν οι χαζοι 2 χρονια συμβολαιο!και απ'οτι μας εδειξαν στο παρελθον δεν αλαζουν παικτες στην μεση τις σεζον (Φλετσερ)για να μην φεσοθουν το υπολιπο του συμβολαιου!
Warrior
Oχι ρε....καμια σχεση(εσενα θα σου ανοιγα ενα για την ΚΑΕ tongue.gif )!! biggrin.gif
Απο αλλου πηρα το ερεθισμα...

Απλα δεν ειχαμε ενα τοπικ γενικης(πιο ελευθερης) θεματολογιας,προς οφελος γενικοτερα του φορουμ Αρη. wink.gif
Καιρο ηθελα να το ανοιξω(ειχε παρουσιαστει και η αναγκη) αλλα βαριομουν! icon_bored.gif

Tον Σεραπινας...μπορουμε να τον δωσουμε στην Σοργκουτ!Ματια θα βγαλουν μαζι με Φλετσερ! laugh.gif
Παλιοτερα παντως (αλλες σεζον) ειχαμε διορθωτικες κινησεις,σε σημειο μαλιστα παρεξηγησεως.

Αν ερθουν στραβα αποτελεσματα και χαθουν στοχοι,θα αναγκαστουν να κανουν αλλαγες.Το θεμα ειναι
να μην φτασουμε εκει.Αυτο που φοβαμαι περισσοτερο..ειναι μην την πληρωσει ο Τερι,που ειναι το πιο
"ευκολο θυμα".
hagi
Σωστή σκέψη το topic wink.gif Πάντως δε νομίζω να πάμε τόσο χάλια φέτος ώστε να γίνουν τρελές αλλαγές.Ο Τέρι πιστεύω προσαρμόζεται σιγά σιγά και θα τον δούμε καλύτερο.Νομίζω ήδη με τον Πανελλήνιο ήταν καλός..Να δούμε και με τη Λε Μαν.
valsam
Παντως για να γινουν διορθωτικες κινησεις θελει η διοικιση και λιγο πιεση (ηδη την ακουσαν με τα μειωμενα εισητηρια!)
Ηταν πριν 2-3 χρονια που ειχαμε εκεινον τον απιθανο Walker που τον ειχαν φερει απο την βενεζουελα?
Ε λοιπον σένα ματς δεν αντεξα αλλο (νομιζω ηταν με το μαρουσι)και αρχισα να κραζω τον Δαμιαν και τους υπολοιπους τις γενεσης ( καθομουν πολυ κοντα)και μετα ηρθαν τα προτοπαλικαρα του για να μου πουν να σταματησω αλλα εγω συνεχησα και βρηκα και μερικους συμπαραστατες! Την αλλη μερα τον ειχαν αλαξει!
Δεν λεω οτι εγω θα τους πω τι θα κανουν και θα το κανουν,βλεπουν κι'αυτοι οταν η ομαδα δεν παει καλα και το ποιος εχει διορια χρονου και μετα πρεπει να παρει μπουλο!
Αλλα κανουν το κοροιδο για ευνοητους λογους,δεν εχουν τα χρηματα για αλλαγες!
Και δεν τους κατηγορω γιατι δεν ξοδευουν λεφτα με το τσουβαλι για να παρουν παικτες!
Αφου δεν εχουν!Δεν ειναι Κοκαλης o Τζεβ!
Αλλα με τρελενει οταν βγαινει και λεει οτι ματωνουμε οικονομικα!!!!
Μακαρι να βγω ψευτης αλλα του χρονου (αν συνεχιστουν τα λιγα εσοδα απο εισητηρια)θα ψαχνουμε για προεδρο!
Τους κραζω για πολυ λανθασμενες κινησεις οπως η περιπτωση του σεραπινας (απο την μια δεν τον θελεις μεχρι την τελευταια στιγμη και απο την αλλη του κανεις 2ετες συμβολαιο?)Αντε και δεν παιρναμε τον Παντιους γιαυτη την θεση δεν θα μπορουσαν να παρουν εστω τον κοματο (που αυτους 100% παρακαλουσε να γυρισει στον αρη)και θα εμενε μια θεση κοινοτικου για να παρεις ενα πλει μεικερ που απο την αρχη το ξεραμε οτι ποναει η ομαδα.
Warrior
QUOTE
Μακαρι να βγω ψευτης αλλα του χρονου (αν συνεχιστουν τα λιγα εσοδα απο εισητηρια)θα ψαχνουμε για προεδρο!


Δεν αποκλειεται....

Το προβλημα με τα λιγα εισητηρια(και διαρκειας) ειναι μεγαλο.Και αν περυσι μπηκαμε περιπου 500-800
χιλιαρικα μεσα,φετος το προβλημα αναμενεται να ειναι μεγαλυτερο.Γι'αυτο πρεπει να ξπνησει και ο
κοσμος καποια στιγμη και να στηριξει λιγο την προσπαθεια.

Γιατι καλα να ζηταμε αλλαγες,αλλα εσυ πιστευεις οτι αν αλλαξουν τον Σεραπινας για παραδειγμα με καλυτερο
παικτη...θα αρχισει να γεμιζει το παλε??
Μαλλον οχι θα ελεγα...

Και για μενα λαθος η παραμονη Σεραπινας,επειδη με τον ερχομο του Τερι το προβλημα δεν εντοπιζοταν
στην συγκεκριμενη θεση.Προφανως ομως δεν ειχαν λεφτα να παρουν καλυτερο,μιας και θεμα
αντικαταστασης τεθηκε το καλοκαιρι...

Για τα λεφτα που παιρνει ο Σεραπινας δεν ειναι τοσο κακος παικτης,απλα δεν μας "εκατσε".Εχεις πει πολλες
φορες για τον Παντιους και οτι παρακαλουσε....Αν δεν κανω λαθος,το καλοκαιρι εκλεισε με 600 χιλιαδες
στην Ρωσια!Λεφτα τα οποια δεν μπορουσαμε να του δωσουμε με τιποτα εμεις. wink.gif

Ο Κομματος πιστευεις οτι θα αλλαζε τοσο πολυ την εικονα της ομαδας??Αν ηταν τοσο καλος δεν θα ηταν εκει
που ειναι(αληθεια...ξερει κανεις που βρισκεται?).

Το θεμα ειναι τι γινεται τωρα....Και αν δεν υπαρχουν τα λεφτα,εχουμε προβλημα.
sarounas
QUOTE(Warrior @ Dec 18 2007, 08:46 ) *
tongue.gif ,να κραζουμε την διοικηση rolleyes.gif

επιτέλους ένα σπουδαίο play maker tongue.gif
και μην τολμήσετε να διώξετε τον Τέρι shot.gif
valsam
Εχω γραψει επανελημενος οτι ο λαος του αρη ειναι ο πραγματικος προεδρος της ομαδας και εχω παρεξηγηθει!
Το λεω αυτο γιατι η διοικηση υπολογιζει τα εσοδα και μονο αυτα για τον προγραματισμο!
Δηλ. δεν υπαρχει καποιος γιανακοπουλος η αγγελοπουλος να τα χωνει ετσι για την καυλα του!
Ωσο για τα 500-800 χιλ. ελειμα περσυ το ακουσα και γω αυτο αλλα αμφιβαλω!(εισητηρια+τηλεοπτικα+διαφημηση+χωρηγιες καλυπταν με το παραπανω τα συμβολαια παικτων και προπονητων,εκτος αν ειχαμε μυστικα κονδυλια οπως επι εποχη Μητρουδη)
Ο κοματος δεν ξερω αν θα εκανε την διαφορα αλλα για 5-10 λεπτα στο 3 θα ηταν πολυ καλυτερος του σεραπινας και θα μπορουσαν να παρουν ενα κοινοτικο (αμερικανο) πλει μεικερ που ολοι το ηξεραν οτι χρειαζομαστε!
Ωσο για τον Παντιους,καπου διαβασα οτι πηρε 450χιλ. και ρωταω ο σεραπ ποσα παιρνει?Αν υπολογισουμε τα λεφτα του συν το καλαιτζη που δεν θα χρειαζοταν αν επαιρναν εναν ασο,δεν θα μπορουσαμε να τον εχουμε?
Ενα καλο μας ετυχε περσυ που ο Στακ τελικα εφυγε γιατι αυτοι ηταν ετοιμοι να του δωσουν 1 εκατομυριο!
Καλος χρυσος ο Ραιαν αλλα για 100-120χιλ.(οσα πηρε οταν προτωηρθε)αντε 200 με τον πλυθορισμο!
Γιαυτο τους κραζω, για ασχετοσινη!και φγουρα με τα λεφτα των αλλων!(του λαου που παει στο γηπεδο)
Εχω εναν φιλο που παει σε καθε ματς του παναθ. και του ολυμπ. και μου λεει οτι εν εχει δωσει πανω απο 20 ευρω εισητηριο!Ε' οχι ρε παιδια να πληρωνω τον σεραπινας για ματιγιαουσκας!!!!
Αυτα πιστευω συν την οικονομικη στενοτητα των καιρων ειναι που βλεπουμε τις αδειες κερκιδες!
sarounas
QUOTE(valsam @ Dec 19 2007, 01:32 ) *
Εχω γραψει επανελημενος οτι ο λαος του αρη ειναι ο πραγματικος προεδρος της ομαδας και εχω παρεξηγηθει!
Το λεω αυτο γιατι η διοικηση υπολογιζει τα εσοδα και μονο αυτα για τον προγραματισμο!
Δηλ. δεν υπαρχει καποιος γιανακοπουλος η αγγελοπουλος να τα χωνει ετσι για την καυλα του!
Ωσο για τα 500-800 χιλ. ελειμα περσυ το ακουσα και γω αυτο αλλα αμφιβαλω!(εισητηρια+τηλεοπτικα+διαφημηση+χωρηγιες καλυπταν με το παραπανω τα συμβολαια παικτων και προπονητων,εκτος αν ειχαμε μυστικα κονδυλια οπως επι εποχη Μητρουδη)
Ο κοματος δεν ξερω αν θα εκανε την διαφορα αλλα για 5-10 λεπτα στο 3 θα ηταν πολυ καλυτερος του σεραπινας και θα μπορουσαν να παρουν ενα κοινοτικο (αμερικανο) πλει μεικερ που ολοι το ηξεραν οτι χρειαζομαστε!
Ωσο για τον Παντιους,καπου διαβασα οτι πηρε 450χιλ. και ρωταω ο σεραπ ποσα παιρνει?Αν υπολογισουμε τα λεφτα του συν το καλαιτζη που δεν θα χρειαζοταν αν επαιρναν εναν ασο,δεν θα μπορουσαμε να τον εχουμε?
Ενα καλο μας ετυχε περσυ που ο Στακ τελικα εφυγε γιατι αυτοι ηταν ετοιμοι να του δωσουν 1 εκατομυριο!
Καλος χρυσος ο Ραιαν αλλα για 100-120χιλ.(οσα πηρε οταν προτωηρθε)αντε 200 με τον πλυθορισμο!
Γιαυτο τους κραζω, για ασχετοσινη!και φγουρα με τα λεφτα των αλλων!(του λαου που παει στο γηπεδο)
Εχω εναν φιλο που παει σε καθε ματς του παναθ. και του ολυμπ. και μου λεει οτι εν εχει δωσει πανω απο 20 ευρω εισητηριο!Ε' οχι ρε παιδια να πληρωνω τον σεραπινας για ματιγιαουσκας!!!!
Αυτα πιστευω συν την οικονομικη στενοτητα των καιρων ειναι που βλεπουμε τις αδειες κερκιδες!

άσχετοι δεν νομίζω ότι είναι..
αυτό που χρειάζεται όταν δεν υπάρχουν τα πολλά χρήματα είναι λίγη μεθοδικότητα και σύνεση
και προπαντώς μακριά από καλοθελητές μάνατζερ μιας και έχουμε πολλούς εδώ στα μέρη μας

πως δηλαδή το Αιγάλεω πάει και φέρνει με πενταροδεκάρες τον Κλάρκ πέρσι και τον Τζάαμπερ φέτος;
ή πως ο Μαλάκος μέσα από το τμήμα μάρκετιν που έχει συσταθεί στην ομάδα του την Ολύμπια Λάρισας για πηγή εσόδων έχει προσεγγίσει ένα σωρό εταιρείες να διαφημιστούν και καταφέρνει και την συντηρεί όταν στην πόλη υπάρχει η ΑΕΛ;

υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορεί να κάνει μια διοίκηση προκειμένου να βαήθήσει την ομάδα -πόσο μάλλον όταν υπάρχει σε αυτήν ένα τέτοιο λαικό έρεισμα όπως του Άρη έστω και αν μετά τα γεγονότα του καλοκαιριού στην ουσία έδιωξαν τον κόσμο από την ομάδα-

το θέμα είναι να μην υπάρχουν συγκρούσεις τόσο μεταξύ των μελών της διοίκησης όσο και αυτής με τους φιλάθλους
valsam
QUOTE(sarounas @ Dec 19 2007, 18:02 ) *
άσχετοι δεν νομίζω ότι είναι..
αυτό που χρειάζεται όταν δεν υπάρχουν τα πολλά χρήματα είναι λίγη μεθοδικότητα και σύνεση
και προπαντώς μακριά από καλοθελητές μάνατζερ μιας και έχουμε πολλούς εδώ στα μέρη μας

πως δηλαδή το Αιγάλεω πάει και φέρνει με πενταροδεκάρες τον Κλάρκ πέρσι και τον Τζάαμπερ φέτος;
ή πως ο Μαλάκος μέσα από το τμήμα μάρκετιν που έχει συσταθεί στην ομάδα του την Ολύμπια Λάρισας για πηγή εσόδων έχει προσεγγίσει ένα σωρό εταιρείες να διαφημιστούν και καταφέρνει και την συντηρεί όταν στην πόλη υπάρχει η ΑΕΛ;

υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορεί να κάνει μια διοίκηση προκειμένου να βαήθήσει την ομάδα -πόσο μάλλον όταν υπάρχει σε αυτήν ένα τέτοιο λαικό έρεισμα όπως του Άρη έστω και αν μετά τα γεγονότα του καλοκαιριού στην ουσία έδιωξαν τον κόσμο από την ομάδα-

το θέμα είναι να μην υπάρχουν συγκρούσεις τόσο μεταξύ των μελών της διοίκησης όσο και αυτής με τους φιλάθλους

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!
Και η συγκρουσεις που εγιναν στην γενεσης πιστευω οτι οφειλονται στηγ αλαζονεια που διακατεχει τον τορινο προεδρο(και του πρωην εμισθου προεδρου)!
Οταν ειδα περυση την συνεντευξη του στην ετ3 καταλαβα οτι κι'αυτον τον χτυπησε η αρωστια της καρεκλας!
weirdo1977
κάποιος που να του έπεσε το φλουρί ας ανοίξει το topic με την τσιμπόνα... έχουμε αγώνα αύριο.... cool.gif
Koul
Μια που αυτό το topic είναι πιο ελεύθερο θα αναφέρω κι εγώ κάποιες άσχετες παρατηρήσεις!

1) Θυμάμαι που για καιρό συζητούσαμε και διαφωνούσαμε για την Αεκ και για το αν οι Έλληνες παίκτες της θα κάνουν τη διαφορά. Δεν ξέρω τελικά αν ο Μπάρλος είναι καλύτερος από τον Αγαδάκο αλλά τελικά η Αεκ προέκυψε μεγάλη φούσκα και αποδείχτηκε για άλλη μια φορά ότι είναι μικρό μέγεθος στο μπάσκετ.

2) Αν έχετε την απορία πώς τα πάει ο Wilkinson με τη Χίμκι τα στατιστικά του στο Uleb Cup σε 7 αγώνες ως τώρα είναι τα εξής: Σε 28:18 λεπτά συμμετοχής 9π., 71.4% βολές, 44.9% δίποντα, 33.3% τρίποντα, 5.1 ριμπ., 1.1 ασίστ & 1.4 κλεψίματα. Mike γύρνα στον Άρη! Εμένα πάντως ο Mike μου έδειξε ότι δεν έχει ιδιαίτερες αθλητικές φιλοδοξίες αλλά κοιτάει τα λεφτά. Προτίμησε να αφήσει την Ευρωλίγκα και τον μεγάλο Άρη για να παίξει στο Uleb Cup και τη Χίμκι... Γιατί ο Σκέιλς που παίζει στο Milko Fiba Cup;

3) Δεν ξέρω που θα ποντάρετε τα λεφτά σας για το νικητή του Ολυμπιακού τουρνουά στο μπάσκετ αλλά εγώ πάντως με κλειστά μάτια θα ποντάρω στα Σκόπια. Πλέον έχουν Στακ, Ουίλκινσον, Μάσεϊ, Ουάσιγκτον και τον Τζάκσον του Ολυμπιακού αν δεν κάνω λάθος...

4) Απ' ότι το κόβω Μάσεϊ και Τέρι θα την κάνουν το καλοκαιράκι. Ο Μάσεϊ ήδη έχει κάνει κάποιες δηλώσεις, ενώ ο Τέρι θα γυρίσει NBA με την πρώτη ευκαιρία. Μακάρι να βγάλουμε κάτι τουλάχιστον, ειδικά από την πώληση του Μάσεϊ.
Gravedigger
QUOTE(Koul @ Jan 6 2008, 00:10 ) *
3) Δεν ξέρω που θα ποντάρετε τα λεφτά σας για το νικητή του Ολυμπιακού τουρνουά στο μπάσκετ αλλά εγώ πάντως με κλειστά μάτια θα ποντάρω στα Σκόπια. Πλέον έχουν Στακ, Ουίλκινσον, Μάσεϊ, Ουάσιγκτον και τον Τζάκσον του Ολυμπιακού αν δεν κάνω λάθος...

Σε κάθε ομάδα επιτρέπεται 1 ξένος οπότε είναι απίθανο να αγωνιστούν όλοι αυτοί μαζί.
QUOTE(Koul @ Jan 6 2008, 00:10 ) *
4) Απ' ότι το κόβω Μάσεϊ και Τέρι θα την κάνουν το καλοκαιράκι. Ο Μάσεϊ ήδη έχει κάνει κάποιες δηλώσεις, ενώ ο Τέρι θα γυρίσει NBA με την πρώτη ευκαιρία. Μακάρι να βγάλουμε κάτι τουλάχιστον, ειδικά από την πώληση του Μάσεϊ.

Ο Massey θα την κάνει σίγουρα αφού πολλές είναι οι ομάδες που τον έχουν ως στόχο.Αλλά ο Terry δεν είναι έτοιμος για NBA οπότε δεν βλέπω τον λόγο να φύγει,εκτός βέβαια και αν έχει άλλη,καλύτερη πρόταση από Ευρωπαική ομάδα.
xavier
Ο Μάσει έχει συμβόλαιο για ακόμα ένα χρόνο...ΝΒΑ δεν πρόκειται να πάει, οπότε δεν υπάρχει ανησυχία...Ο Τέρυ θα δοκιμάσει στα σάμερ λίγκ, αυτη τη στιγμη ειναι πολύ νωρις να συζητάμε για αυτον. Τωρα αρχισε σιγά σιγά να βρισκει τον εαυτό του...Το ίδιο και για τον Ράιτ...

Απο την άλλη το πιο επίφοβο, ειναι το ΝΒΑ αουτ του Γουάσινγκτον, πολύ φοβάμαι θα το χρησιμοποιήσει και το καλοκαίρι θα ψάχνουμε πάλι πλέιμεικερ...
celtic_pride
QUOTE(xavier @ Jan 6 2008, 11:36 ) *
Ο Μάσει έχει συμβόλαιο για ακόμα ένα χρόνο...ΝΒΑ δεν πρόκειται να πάει, οπότε δεν υπάρχει ανησυχία...



H ανησυχία μας είναι αν θα πάει στο ΝΒΑ ή αν το πάρει κάποια ευρωπαική ομάδα..... 39.gif
Αν είναι να πάει στο ΝΒΑ (ψιλοχλωμό το βλέπω), δεν νομίζω να μας απασχολήσει και πολυ. Αν όμως ειναι να παει στην Ευρώπη (και μάλιστα σε ομάδα Ευρωλίγκας), αυτό πρέπει να μας απασχολήσει....

Πάντως είναι πολύ νωρίς ακόμα για να μιλάμε για τετοια σενάρια..

(Αν φύγει πάντως το καλοκαίρι, θα ωφελήθει η ομάδα λόγω του υψηλού μπαι-αουτ. Αρα, "ουδέν κακό αμιγές καλού"....wink.gif )
scales84
Μαγκες νομιζω οτι μετα τη σημερινη απο οτι ακουω καλη εμφανιση του τερελ θα πρεπει να μεινει για την ευρωλιγκα.κατι σαν τον ραουφ περσι.αλλωστε νομιζω οτι με ενα ματς τη βδομαδα θα μπορει να ναι και αρκετα πιο αποδοτικος...

Και κατι ακομα.ξερει κανεις αν μπορω να δω προιοντα απο την μπουτικ της ΚΑΕ στο ιντερνετ?
Warrior
QUOTE
Και κατι ακομα.ξερει κανεις αν μπορω να δω προιοντα απο την μπουτικ της ΚΑΕ στο ιντερνετ?


http://www.empirestores.gr/


Για τον Καστλ θα συμφωνησω....Το θεμα ειναι αν ο ιδιος ειναι διατεθιμενος να παραμεινει μονο για τους
αγωνες στην Ευρωλιγκα.
basketaris
QUOTE
ΠΑΟΚ: Θα ζητήσει εισιτήρια από Αρη

Για το ντέρμπι του Αλεξανδρείου

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ προτίθεται να ζητήσει εισιτήρια από την ΚΑΕ Αρης για το ντέρμπι του Αλεξανδρείου, στις 19 Ιανουαρίου. Οι ιθύνοντες του «Δικεφάλου» είναι διατεθειμένη από την πλευρά της να δώσει εισιτήρια στον Αρη στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου, στον αγώνα της Πυλαίας. Παράλληλα, οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ σκέφτονται να μειώσουν την τιμή των εισιτηρίων για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό, ώστε να γεμίσει το «παλατάκι».

Την ίδια ώρα, οι ιθύνοντες της ΚΑΕ κινούνται για εξασφάλιση κρατικής χορηγίας.


Ακουω γνωμες... Αν ειναι να ρισκαρουμε την ομαλη διεξαγωγη του αγωνα με κινδυνο τιμωριας αμφοτερων, τοτε καλυτερα να μη γινει...

Εγω, παντως, τασσομαι υπερ του να ερθουν... Μπας και αναβιωσει κατι απο την παλια ατμοσφαιρα των ντερμπι...
hagi
Συμφωνώ να υπάρχουν φίλαθλοι και από τις δύο πλευρές και να αναβιώσει το Παλέ τις παλιές εποχές αλλά πολύ φοβάμε ότι δεν είμαστε για τέτοια.Δυστυχώς θα πάνε όλα τα "καλά" παιδιά και από τις δύο πλευρές με σκοπό απλώς τον τσαμπουκά και όχι δούνε το παιχνίδι.

Οπότε καλύτερα να μην πάνε.Κανένας νομίζω δεν θα έλεγε όχι σε μία ατμόσφαιρα φοβερή χωρίς βία,αλλά στην Ελλάδα δε γίνεται αυτό 68.gif 68.gif

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γεμίσει το γήπεδο tongue.gif
Air Kef
QUOTE(Warrior)
Για τον Καστλ θα συμφωνησω....Το θεμα ειναι αν ο ιδιος ειναι διατεθιμενος να παραμεινει μονο για τους


Ρωτηθηκε μετα τον αγώνα με τον ΑΓΟΡ και παρολο που απαντησε "οτι θελει η ομαδα" το ύφος του και το βλέμμα του δν ηταν και τόσο χαρούμενα...


--------------------------------------

Αν ερθουν φίλοι του ΠΑΟΚ ποσο θα μειωθει η χωριτικότητα;;;

Και που θα κατσουν;;Εκει που καθονται οι Ιερολοχίτες;
basketaris
QUOTE(Air Kef @ Jan 7 2008, 15:23 ) *
Ρωτηθηκε μετα τον αγώνα με τον ΑΓΟΡ και παρολο που απαντησε "οτι θελει η ομαδα" το ύφος του και το βλέμμα του δν ηταν και τόσο χαρούμενα...

Λογικο το βρισκω... Ηθελε να μεινει και να παιζει, αλλωστε δεν υπαρχει παικτης στον κοσμο που να μην το θελει... Παρ' ολα αυτα, πιστευω πως αγαπησε τοσο πολυ την ομαδα, που θα το δεχτει με αξιοπρεπεια και επαγγελματισμο. Αλλωστε, η χθεσινη του εμφανιση το αποδεικνυει...
--------------------------------------

QUOTE(Air Kef @ Jan 7 2008, 15:23 ) *
Αν ερθουν φίλοι του ΠΑΟΚ ποσο θα μειωθει η χωριτικότητα;;;

Και που θα κατσουν;;Εκει που καθονται οι Ιερολοχίτες;

Καποτε η χωρητικοτητα μειωνοταν ελαχιστα, γυρω στις 200 θεσεις. Τωρα ακομη και για την προσελευση 500 οπαδων του Παοκ, θα πρεπει τουλαχιστον 1.000 θεσεις να κρατηθουν κενες. Οσο για το που θα κατσουν, ακριβως εκει που ανεφερες... Στη Θυρα 10.
valsam
QUOTE(hagi @ Jan 7 2008, 14:48 ) *
Συμφωνώ να υπάρχουν φίλαθλοι και από τις δύο πλευρές και να αναβιώσει το Παλέ τις παλιές εποχές αλλά πολύ φοβάμε ότι δεν είμαστε για τέτοια.Δυστυχώς θα πάνε όλα τα "καλά" παιδιά και από τις δύο πλευρές με σκοπό απλώς τον τσαμπουκά και όχι δούνε το παιχνίδι.

Οπότε καλύτερα να μην πάνε.Κανένας νομίζω δεν θα έλεγε όχι σε μία ατμόσφαιρα φοβερή χωρίς βία,αλλά στην Ελλάδα δε γίνεται αυτό 68.gif 68.gif

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γεμίσει το γήπεδο tongue.gif

Ποτε ξανα εισητηρια στον παοκ!!!!!!
Μην ξεχνατε εκεινο το "ειπαμε-ξειπαμε" που εγινε με τον παοκ πριν απο 3-4 χρονια!
Ειχανε συμφωνησει να γινουν και τα δυο ματς με φιλαθλους απο τις 2 ομαδες και επειδη ο αρης ειχε τιμωρηθει και ο αγωνας εγινε κεκλισμενων θυρων οταν ηρθε η σειρα του αγωνα στην πυλεα ο προεδρος του παοκ ειπε εκεινο το περιφημο "ειπαμε-ξειπαμε" και για τον λογο οτι επειδη ο παοκ ειχε φτασει στους 2-3 βαθμους τον αρη ειχε πει οτι δηθεν θα τον εφτανε στην βαθμολογια!!
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΕΤΑΜΕΝΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΜΠΕΣΑ!!!!!
weirdo1977
k όμως... είναι τόσο ερεθιστικό να τους έχεις διπλά σου να κλαιγοντε... μου χει λείψει τόσο αυτή η αίσθηση.... 19.gif 19.gif
CHATZI
Πιστευω οτι αν οι οπαδοι και απο τις δυο πλευρες εχουν κοσμια συμπεριφορα,το μπασκετ θα κερδισει απο την παρουσια φιλαθλων και απο τις δυο μεριες!
Ειναι μια ευκαιρια για την διοικηση του αρη να δειξει ανωτεροτητα ξεχνωντας τις ομολογουμενως απαραδεκτες(κι ας ειμαι ΠΑΟΚ) δηλωσεις-κινησεις του πρωην προεδρου και να ανταποκριθει στο καλεσμα της νεας διοικησης του ΠΑΟΚ,γιατι και οι δυο ομαδες θα βγουν κερδισμενες αν δοθουν εισιτηρια.
Οσον αφορα στον κινδυνο να υπαρξουν εκτροπα,μην ξεχναμε οτι την περιοδο 2002-2003 οταν και ειχαν δοθει εισιτηρια καθως και στο κυπελλο στην Πυλαια το 2005,οι αγωνες κυλησαν ηρεμα και η ατμοσφαιρα ηταν καταπληκτικη.
Τελος,ενα σχολιο για τον weirdo1977.ενα θα σου πω,μην προτρεχεις και μην λες μεγαλα λογια γιατι και περσυ τα ιδια λεγατε για το ματς της δευτερης περιοδου και ειδατε τι εγινε τελικα... biggrin.gif
weirdo1977
βασικά είναι όντως δύσκολο, αν βλέπατε τις wc μετά τα μαυροσκουφια πρόπερσι θα καταλαβαίνατε, όσο για το σχόλιο του chatzi εγώ δεν προδίκασα αποτέλεσμα, σχολίασα μια ερεθιστική κατάσταση tongue.gif
CHATZI
QUOTE(weirdo1977 @ Jan 7 2008, 22:00 ) *
βασικά είναι όντως δύσκολο, αν βλέπατε τις wc μετά τα μαυροσκουφια πρόπερσι θα καταλαβαίνατε, όσο για το σχόλιο του chatzi εγώ δεν προδίκασα αποτέλεσμα, σχολίασα μια ερεθιστική κατάσταση tongue.gif

Ε πως δεν προδικαζεις?Οταν λες οτι σου χει λειψει το κλαψουρισμα των παοκτσηδων ειναι σαν να λες εμμεσως οτι θα νικησει ο αρης...αλλιως δεν δικαιολογειται το κλαψουρισμα των οπαδων του ΠΑΟΚ!!'Η Μηπως κανω λαθος?! biggrin.gif
basketaris
Αφου κι εσεις...ερεθιζεστε φιλε chatzi να μας βλεπετε διπλα σας, γιατι δεν το παραδεχεστε? smile.gif tongue.gif

Για μενα, η προοπτικη συνυπαρξης και των 2, θα κανει αμφοτερους να ξανα-ασχοληθουν με το αθλημα. Ειδικα απο τη στιγμη που ουτε στο ποδοσφαιρο υπαρχουν ντερμπι με παρουσια και των 2, ειναι μια καλη ευκαιρια να θεσουμε τους ορους των μπασκετικων παιχνιδιων σε νεα βαση. Ισως με αυτον τον τροπο να ωφεληθουμε και οι 2.

Βλεποντας το απο την πλευρα της δικης μου ομαδας, η καταφατικη απαντηση θα δειξει και ανωτεροτητα ως προς τις αντιπαλες διοικησεις, που τουλαχιστον 2 φορες (μην ξεχνατε και την περιπτωση Αλεξοπουλου) εχει κατορθωσει με τις πραξεις της να υποβαθμισει τη σημασια των αγωνων αυτων...
basketaris
Δειτε τι ωραια που ξεχωριζει το κιτρινο οταν υπαρχει ασπρομαυρο φοντο... wink.gif rolleyes.gif smile.gif




Αντε παιχταρα μου, μακαρι να κιτρινισει ολο το site σου!

Ολοι στο www.dwash.net παιδια, να του εκτιναξουμε την επισκεψιμοτητα για να καταλαβει σε ποια ομαδα ηρθε...
basketaris
weirdo ή geosider, καποιος το τοπικ για Λιετουβος? rolleyes.gif
Aντε κοντευει... 45.gif
weirdo1977
παιδια δεν ειμαι σε καλη κατασταση, ειμαι 2-3 μερες αρρωστος και κατα πασαα πιθανατητα δε θα παω και στο γηπεδο, ας ανοιξει το τοπικ καποιος που νιωθει καλυτερα. peace.gif
basketaris
Περαστικα, weirdo... sad.gif
Eλπιζω τουλαχιστον να μπορεσεις να το δεις το παιχνιδι και να σε αποζημιωσει η ομαδα με μια καλη εμφανιση! smile.gif
Koul
QUOTE(Gravedigger @ Jan 5 2008, 22:20 ) *
Σε κάθε ομάδα επιτρέπεται 1 ξένος οπότε είναι απίθανο να αγωνιστούν όλοι αυτοί μαζί.

Ο Massey θα την κάνει σίγουρα αφού πολλές είναι οι ομάδες που τον έχουν ως στόχο.Αλλά ο Terry δεν είναι έτοιμος για NBA οπότε δεν βλέπω τον λόγο να φύγει,εκτός βέβαια και αν έχει άλλη,καλύτερη πρόταση από Ευρωπαική ομάδα.


Και τότε τι συμφέρον τα Σκόπια να κοινοτικοποιούν τόσους παίκτες; Μου κάνει εντύπωση...

Ο Μάσεϊ ήδη έχει αφήσει να εννοηθεί με δηλώσεις ότι θα φύγει το καλοκαίρι. Συμβόλαιο μπορεί να έχει αλλά όπως είδαμε και στην περίπτωση του Ουίλκινσον δεν αποτελεί εμπόδιο. Μακάρι τουλάχιστον να έχουν βάλει υψηλή ρήτρα.

'Οσον αφορά το θέμα με τα εισιτήρια για το Αρης-Παοκ και εγώ είμαι υπέρ του να δοθούν. Αυτή η πρακτική ξεκίνησε από τις διοικήσεις του Παοκ, τους κράζαμε χρόνια γι' αυτό, οπότε δε λέει τώρα να κάνουμε το ίδιο...

Ο Τερέλ όλοι θέλουμε να μείνει για την Ευρωλίγκα. Απλώς κάποια στιγμή θα έπρεπε να γίνει κάποια ανανέωση λόγω της ηλικίας του. Μακάρι να βρεθεί τρόπος να αξιοποιηθεί αγωνιστικά, μια που στα τελευταία ματς το χρόνο στη θέση 2 μοιράζονται Τσαλδάρης και Ηλιάδης.
xavier
Ενα λινκ με δηλώσεις του Μάσευ που να λέει οτι θα φύγει το καλοκαίρι?Τα σκόπια δεν έχουν συμφέρον, έχει ο Άρης και αυτό αρκεί...

Εγώ δεν θέλω να δωθούν εισητήρια στους παοκτσήδες γιατι σαν ομάδα δεν έχουν στόχους, θα έρθουν στο παλέ να κανουν μανούρες και βλαχομαγκιές, μιας και δεν τους ενδιαφέρει αν θα τιμωρηθεί η ομάδα τους...Δεν θα τους μάθουμε τώρα...τους ξέρουμε...
hagi
QUOTE(xavier @ Jan 9 2008, 12:31 ) *
Εγώ δεν θέλω να δωθούν εισητήρια στους παοκτσήδες γιατι σαν ομάδα δεν έχουν στόχους, θα έρθουν στο παλέ να κανουν μανούρες και βλαχομαγκιές, μιας και δεν τους ενδιαφέρει αν θα τιμωρηθεί η ομάδα τους...Δεν θα τους μάθουμε τώρα...τους ξέρουμε...


Τί εννοείς δεν έχουν στόχους;; blink.gif Όλες οι ομάδες έχουν στόχους.Ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι αρχικά να μην πέσει κατηγορία και στη συνέχεια να πλασαριστεί όσο πιο ψηλά γίνεται.Και μην ξεχνάς ότι είναι ντέρμπι πάντα και κρίβει εκπλήξεις..Άλλωστε αυτά που αναφέρεις είναι εξωαγωνιστικά και οπαδικά.Οι παίχτες δε νομίζω ότι έχουν αυτή τη λογική.

Αν θέλεις να λέγεσαι φίλαθλος του μπάσκετ και του Άρη φυσικά θα πρέπει να μην είσαι κατά σε τέτοιες περιπτώσεις.Ο μόνος λόγος είναι τα επειδόδια.Για τους οπαδούς που αναφέρεις μπορεί και να είναι έτσι αλλά γιατί αν πάνε οι Αρειανοί στο Παλατάκι δεν θα είναι το ίδιο;; wink.gif
xavier
δεν λέω για τους παίκτες, οι παίκτες είναι επαγγελματίες, θα κάνουν οτι μπορούν για να κερδίσουν...Οι οπαδοί του παοκ δεν ενδιαφέρονται για την ομάδα τους, δεν ενδιαφέρονται για το αν θα τιμωρηθούν...Και για αυτό είναι πολύ πιο επικύνδινοι...Αυτοί που θα ερχόντουσταν στο παλέ, θα είχαν στο μυαλό τους μονάχα τις βλαχομαγκιές απο τη στιγμη που αγωνιστικά ξέρουν οτι ειναι κατώτεροι...
basketaris
Μιας και βλεπω οτι κουβεντα για το σημερινο ματς δεν εγινε, ουτε τοπικ ανοιχτηκε στο forum του Αιγαλεω ( sad.gif ohmy.gif ), θελω να ευχηθω, σε αυτο το topic, καλη επιτυχια στην ομαδα μας και με το καλο να ερθει το διπλο!

Ευκαιρια να εδραιωθουμε για τα καλα στην 3η θεση, αν και το ματς θελει πολλη προσοχη!
valsam
Καλος ο Μποισα,μου αρεσε,οχι τοσο επιθετικα(εχει καπως περιεργο σουτ) αλλα αμυντικα φανηκε πολυ δυνατο παιδι και με πολυ καλη φυσικη κατασταση και πολυ τσαμπουκα!
Ο Τσαλδαρις τους εκοψε τα ποδια σημερα!οποτε πηγαν να πλησιασουν στο πρωτο ημιχρονο τους εχωνε 1-2 τριποντα και αντε για!μου θυμησε αυτο που παθαμε με τον πανιωνιο!
Warrior
QUOTE
Καλος ο Μποισα,μου αρεσε,οχι τοσο επιθετικα(εχει καπως περιεργο σουτ) αλλα αμυντικα φανηκε πολυ δυνατο παιδι και με πολυ καλη φυσικη κατασταση και πολυ τσαμπουκα!


Η "κοψια" του και η μαχητικοτητα του μου θυμησε τον Ουιλκινσον!
Δεν συγκρινω τους δυο παικτες(εξαλλου δεν εχουμε ικανοποιητικο δειγμα ακομα),αλλα νομιζω οτι θα
βοηθησει.Ηταν ενας παικτης που ελειπε απο την ομαδα...Θα τον δουμε και στην συνεχεια.Χθες
φορτωθηκε με φαουλ γρηγορα και δεν επαιξε πολυ,ενω ηταν και φανερο οτι θελει χρονο να "δεσει"
με τους υπολοιπους συμπαικτες του.

Καταφερα να δω τον αγωνα αργα χθες το βραδυ και νομιζω οτι καναμε μια πολυ καλη εμφανιση.
Μου αρεσε πολυ η ομαδα σε ολη την διαρκεια του αγωνα.Καλη αποδοση σε αμυνα και επιθεση,δεν
υστερησε σχεδον κανενας παικτης.Μονο στα αμυντικα ριμπαουντ δεν τα πηγαμε και πολυ καλα.

Κατα τα αλλα....Τσαλδαρης και τα "μυαλα στα καγκελα"( biggrin.gif )!! w00t.gif 77.gif 41.gif

Τωρα μπροστα μας το κρισιμο παιχνιδι με Μιλανο!
Warrior
Kατι που ξεχασα....

Τι παικταρας ρε παιδια ο Τζααμπερ?? 77.gif
Πως θα γινει να τον παρουμε αυτον?? biggrin.gif
NBAer
QUOTE(Warrior @ Jan 13 2008, 12:23 ) *
Τι παικταρας ρε παιδια ο Τζααμπερ?? 77.gif

Ναι πολυ φοβερος! Εκεινη η φαση με το καρφωμα μπροστα στα μουτρα του Μασει ηταν απιστευτη!!!! Εκει που ελεγες παει για λει-απ αλλα θα τον φαει ο Μασει που ακολουθουσε, ξαφνικα σηκωνεται, σηκωνεται, ανεβαινει, ανεβαινει και καρφωνει μπροστα στον Μασει με μεγαλη ανεση και χαρη..... ohmy.gif
Koul
[quote name='xavier' date='Jan 9 2008, 08:31 ' post='147424']
Ενα λινκ με δηλώσεις του Μάσευ που να λέει οτι θα φύγει το καλοκαίρι?Τα σκόπια δεν έχουν συμφέρον, έχει ο Άρης και αυτό αρκεί...

Φίλε Xavier δεν έχεις παρά να κοιτάξεις στη σελίδα 10 του Topic "Κοινοτικός ο Μάσεϊ!" Για να σε διευκολύνω:

"Δεν σκοπεύω να γυρίσω στο ΝΒΑ. Αυτό ήταν καλό για μένα στην αρχή της καριέρας μου, που ήμουν και μικρότερος σε ηλικία. Τώρα σκέφτομαι ρεαλιστικά. Για μένα είναι καλό να βελτιώνομαι συνεχώς ως παίκτης. Ο Aρης είναι πολύ μεγάλος σύλλογος, αλλά θα ήθελα να παίξω σε μία κορυφαία ευρωπαϊκή ομάδα και να διεκδικήσω ευρωπαϊκούς τίτλους". ohmy.gif

Ότι θα φύγει είναι δεδομένο, τουλάχιστον να ωφεληθεί η ομάδα οικονομικά.
Λίγες μέρες προτού ξεσπάσει το θέμα με το Μάσεϊ και τα Σκόπια διερωτώμουν τι συμφέρον έχουν τα Σκόπια σε όλη αυτή την ιστορία. Μάλλον απαντήθηκα, όπως κι εσύ Xavier...
weirdo1977
άσχετο... αν δεν δώσουν το βραβείο του mvp στον AIR Τσαλδάρη να πάνε να... kill.gif
thrylos7
Προβλέπω Τσιάρα... και μετά Τσαλδάρη. Λογικά αρκετές ψήφους θα πάρουν Κουτλουάι (και λόγω ονόματος, αντί Ρόου), Σπανούλης, Χατζηβρέττας από τους νικητές και Τζάαμπερ, Βουγιούκας από τους ηττημένους (λιγότερες ασφαλώς). Μεγάλο αουτσάιντερ ο Πίνοκ.
thrylos7
Έπεσα έξω τελικά:

QUOTE
1. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ (ΑΡΗΣ) 120
2. Γιώργος Τσιάρας (Ολύμπια Λ.) 84
3. Ιμπραϊμ Κουτλουάι (ΠΑΟΚ) 36
4. Νίκος Χατζηβρέττας (Παναθηναϊκός) 17
5. Ντανίλο Πίνοκ (Κολοσσός) 10
6. Γιάννης Γιαννούλης (Πανιώνιος) 9
7. Ντούσαν Σάκοτα (Πανιώνιος) 8
8. Μαρκ Τζάκσον (Ολυμπιακός) 4
9. Τζερεμάια Μάσεϊ (Αρης) 3
10. Ιβάν Ζορόσκι (Πανιώνιος) 3
11. Γιάννης Μπουρούσης (Ολυμπιακός) 3
12. Ιμπραϊμ Τζάμπερ (Αιγάλεω) 1
13. Φραγκίσκος Αλβέρτης (Παναθηναϊκός) 1
14. Αρης Ταταρούνης (Παναθηναϊκός) 1


Ρε τον Ταταρούνη! Ίδιος ο Τζάαμπερ! laugh.gif
Warrior
Και μιας και αναφερθηκε και ο Τσιαρας....

QUOTE(παρασκηνια betsmart.gr)
Ο Αρης βρήκε το «νέο Τσαλδάρη». Κι αυτός λέγεται Γιώργος Τσιάρας. Η σχετική κρούση έλαβε χώρα εδώ και λίγο καιρό. 25 χρονών, Ελληνας, 3-4ρι ύψους 2.08μ. Και μόνο να φανταστείτε ότι τη σχετική θέση κατείχε ο Σεραπίνας...


Αν ειναι αληθεια....ενδιαφερουσα περιπτωση! biggrin.gif
basketaris
Καταρχας μπραβο στον Τσαλδαρη για την εμφανιση (και το βραβειο) και στην ομαδα για τη νικη! 41.gif

Η περιπτωση του Τσιαρα, αν οντως ευσταθει, ειναι πολυ καλη επιλογη, αφου ειναι Ελληνας, εξελιξιμος, ταλαντουχος και φτηνος σε σχεση με καποιον αντιστοιχο παικτη απο το εξωτερικο.

Για τον Τζααμπερ που γραφτηκε παραπανω, ειναι σχεδον κλεισμενος απο τον Ολυμπιακο... Σιγα που θα τον αφηνε... sad.gif Μεγαλος παικταρας ειναι, παντως! Μονος του μας επαιζε προχθες...
Warrior
QUOTE(basketaris @ Jan 14 2008, 20:45 ) *
Για τον Τζααμπερ που γραφτηκε παραπανω, ειναι σχεδον κλεισμενος απο τον Ολυμπιακο... Σιγα που θα τον αφηνε... sad.gif Μεγαλος παικταρας ειναι, παντως! Μονος του μας επαιζε προχθες...


Ναι και μενα κατι πηρε το αυτι μου σημερα.... sad.gif
Ετσι και αλλιως η αποκτηση του Ουασινγκτον αφηνε μικρες πιθανοτητες για κατι τετοιο..
basketaris
Eνδιαφερον αρθρο απο τον Παρι Καλημεριδη...

QUOTE
Με το μάτι του Πάρι. Του Πάρι Καλημερίδη

Τι συνέβη τελικά σε αυτήν την καταραμένη -για τον Άρη- πόλη, το Μιλάνο; Ο Άρης έχασε από την "Αρμάνι", που το μοναδικό κίνητρό της ήταν να πετύχει μια νίκη στην έδρα της για την αξιοπρέπειά της.

Έτσι όπως εξελισσόταν το παιχνίδι, φαινόταν ότι κάποια στιγμή ο Άρης θα λυγίσει τους αντιπάλους του. Δεν έδειχναν όμως οι κίτρινοι, ότι αυτοί ήταν που καίγονταν για τη νίκη. Λες και η μοίρα παίζει τυραννικό παιχνίδι με τον Άρη. Να εξασφαλίζει δηλαδή, κάθε χρόνο την πρόκριση με κάμποσα καρδιοχτύπια.
Ξέρετε πού είναι το ενοχλητικό και ανησυχητικό για τον κόσμο του Άρη; Ότι όπως πέρυσι, έτσι και φέτος δεν γίνεται σωστή διαχείριση των παικτών. Δεν μπορεί δηλαδή, ο Τέρι να αγωνίζεται μόνον επτά λεπτά και ο Ηλιάδης μόνο τρία λεπτά. Αυτό είναι αδιανόητο.
Ο Μπόισα έδειξε καλά στοιχεία. Δικαιούται μεγαλύτερης εμπιστοσύνης. Ειδικά, όταν ο Μότολα και ο Μασεϊ ήταν κάπου "χαμένοι". Ο Ουάσιγκτον μπήκε πολύ ζωηρά στο παιχνίδι. Πήγε να δώσει έναν διαφορετικό ρυθμό, που ίσως να "ξυπνούσε" τον Άρη και τελικά αλλάχτηκε πριν καλά-καλά ιδρώσει στα πέντε λεπτά, επειδή έκανε ένα λάθος. Αυτή η αντιμετώπιση του Ουάσιγκτον ήταν για μένα παράδοξη.
Έρχεται ένας νέος παίκτης, που εννοείται ότι τον προορίζεις για αντικαταστάτη του Καστλ. Θα πρέπει, αφού τον πιστεύεις και τον έφερες -εννοείται- για να αλλάξεις την εικόνα της ομάδας σου, να του δώσεις χρόνο συμμετοχής, ώστε να προσαρμοσθεί στην ομάδα και να πείσει με την απόδοσή του ότι αξίζει να αναπληρώσει τον Καστλ στο ελληνικό πρωτάθλημα.
Αφήνεις λοιπόν τον Καστλ μέσα στο παιχνίδι και σε σύγκριση με τους υπόλοιπους παίκτες είναι ο καλύτερος (4/5 τρίποντα, 4 κλεψίματα). Το παιχνίδι με την "Αρμάνι" όμως χάνεται με άδοξο τρόπο και ο Ουάσιγκτον δηλώνεται σαν κοινοτικός στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.
Αργά ή γρήγορα θα γινόταν αυτή η αντικατάσταση. Δεν μπορώ να γνωρίζω όμως, αν αυτό έπρεπε να γίνει στο συγκεκριμένο παιχνίδι με το δεδομένο ότι ο Καστλ έδειχνε στα τελευταία παιχνίδια αναγεννημένος.
Από την άλλη πλευρά όμως, μπορεί να θεωρηθεί και πλεονέκτημα για μια ομάδα (Άρης) που θα έχει στις τάξεις της δύο νέους παίκτες. Γιατί η φρεσκάδα είναι απαραίτητη σε κάθε σύλλογο. Άλλωστε, ο Άρης θα αγωνισθεί σε ένα γήπεδο, που θα έχει μόνον δικό του κόσμο και σε συνδυασμό ότι διαθέτει μεγαλύτερο βάθος φέτος σαν ομάδα, η λογική λέει ότι είναι πιο κοντά στη νίκη από τον αντίπαλό του.

www.makthes.gr
basketaris
XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΜΑΣ, ΘΑΝΑΣΗ ΤΖΕΒΕΛΕΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΗΘΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΣ, ΘΑΝΑΣΗ ΠΑΠΑΧΑΤΖΗ! icon_wave.gif
weirdo1977
αντιγράφω από άλλο forum:

QUOTE
http://www.plk.pl/?sub=game&id=4096&htid=19&vtid=22

12 ποντους 6 rebound ο Serapinas με την πρωτη εμφανιση του στην Προκομ.. 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.