Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Laboral Kutxa vs. Panathinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
pk13
QUOTE(sircharles @ Apr 14 2016, 14:27 ) *
Πολυ μου αρεσεις...


Δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα δεν με νοιαζει κιολας...Εσυ αν περνουσες τεταρτος αντι για την Ρεαλ και επαιζες με τη Φενερ θα σε χαλαγε ο τραυματισμος του Βεσελι που εχει κανει τη ρακετα της Φενερ πολυ αδυναμη?...Θα προτιμουσες να παιξεις εναντιον της με τον Βεσελι?

Και το ξαναλεω ο καθε τραυματισμος παικτη του αντιπαλου ειναι καλοδεχουμενος...Ειναι ενα τυχαιο γεγονος που ενισχυει τις πιθανοτητες της ομαδας μου να περασει...Δικος τους ο τραυματισμος δικο τους και το προβλημα...Δεν θα κλαψω που δεν ειναι πληρεις...Ας ειχαν μεγαλυτερο ροτεισιον...
Nemesakos
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 14 2016, 17:49 ) *
χαχαχαχαχα κανένα θέμα πραγματικά. Απλά το βλέπουμε εντελώς διαφορετικά το όλο θέμα. Τεσπα, το θέμα είναι να συνέλθει η ομάδα γιατι πραγματικά και πέρα απο τις όποιες συγκεκριμένες ενστάσεις έχουμε, χθες ΟΛΗ η ομάδα δεν μπήκε στο γήπεδο. Πάντως συμφωνώ μαζί σου ότι ο μηδενισμός είναι κάτι που δεν αξίζει να γίνεται, ειδικά σε μια σειρά όπου ένας αγώνας δεν λέει τίποτα! wink.gif


Ολη η ομάδα δεν μπήκε σωστά τα λες όμως το καρφάκι σου για τους Κούζμιτς και Πάβλοβιτς πάλι το πέταξες βρε αθεόφοβε....tongue.gif χαχα

Και για να απαντήσω σε πόστ δικό σου προηγούμενο, καλά του κάνει του Βλάντο και δεν τον βάζει. Κ γω Πάβλοβιτς θα έβαζα 1000 φορές. Όχι γιατι μου αρέσει σαν παίκτης ή δεν ξέρω και γω τι, απλά όπως και να το κάνουμε είναι καλύτερος του Βλάντο.
Δεν κοιτάζω Έλληνες ξένους Σέρβους μικρούς μεγάλους. Στις προπονήσεις δεν είμαι για να ξέρω τι γίνεται όμως για να παίζουν αυτοί σημαίνει όχι ότι είναι απλά καλύτεροι παίκτες αλλά σίγουρα αντιλαμβάνονται καλύτερα το άθλημα, από αυτούς που έχουμε. Δυστυχώς αυτούς έχουμε φέτος με αυτούς θα πορευθούμε. Από κει κ πέρα σίγουρα καλύτερος είναι πάντα ο απών. Δεν πήρε χρόνο ο Παπαγιάννης αυτόματα λείπει. Δεν πήρε χρόνο ο Χάντερ αυτόματα ήταν αυτό που έλειπε. Όχι δεν πάει έτσι. Για να μην παίζουν σημαίνει ότι κάτι δεν κάνουν καλά. Ο Κούζμιτς πάντως χτες ήταν αρκετά καλός και το σουτ που πήρε το βαλε κιόλας. Παντως αν για χτες μας φταίνε πάλι οι Σέρβοι παίκτες τότε κάτι δεν βλέπουμε σωστά. Πρώτα ΟΛΑ τα γκαρντ και μετά τα υπόλοιπα. Εκεί χάθηκε το ματς.

Nik Tepits
Απο contra.gr:

http://www.contra.gr/Columns/Comment/giann...os.4007172.html

Γι' αυτό και σε σχέση με το κακό πρώτο ματς ο Παναθηναϊκός θα χρειαστεί:

- Να μειωθούν οι κατοχές των Βάσκων. Είναι στόχος που θα επιτευχθεί μόνο αν οι "πράσινοι" ελέγξουν το αμυντικό ριμπάουντ. Αν και στο πρώτο ματς οι "πράσινοι" κέρδισαν 15 επιθετικά, επέτρεψαν στην Μπασκόνια να ανανεώσει 14 επιθέσεις της και τουλάχιστον στις 9-10 να βρει σκορ. Είναι χαρακτηριστική η φάση στο 24' που Τιλί και Πλάνινιτς πήραν τέσσερα επιθετικά. Με αυτόν τον τρόπο θα πέσει και η παραγωγικότητά της, αφού ο Παναθηναϊκός θέλει να κατεβάσει το σκορ στους 70-75 πόντους.

- Να προστατευτεί ο Ραντούλιτσα. Από τους 17 πόντους του πρώτου ημιχρόνου έπεσε στους 4 του δευτέρου, αφού ήταν εμφανής η καταπόνηση που είχε υποστεί από τα συνεχή ανεβοκατεβάσματα και τις μάχες σώμα με σώμα στη ρακέτα. Ο Περάσοβιτς πήρε (απρόσμενα) πράγματα από τον Πλάνινιτς, το ίδιο οφείλει να κάνει ο Τζόρτζεβιτς με τον Χάντερ, ο οποίος έδειξε στο φινάλε ότι μπορεί να βγάλει δυο-τρεις προσωπικές άμυνες. Θα μπορούσαν ίσως να δοκιμαστούν και μαζί και όχι να γίνεται 4άρι ο Πάβλοβιτς. Ίσως αποφευχθούν και οι τρύπες στη ρακέτα μετά τις αλλαγές.

- Να κλείσει το ροτέισον. Δεν είναι απαραίτητο να παίζουν όλοι, αν δεν ματσάρουν με τους προσωπικούς αντιπάλους τους. Πώς θα κυνηγήσει ο αργός Πάβλοβιτς τον Μπέρτανς, πώς θα κοντράρει ο αδύναμος Κούζμιτς τον Μπουρούση; Δεν είναι κακό να μείνουν στον πάγκο, δεν είναι αναγκαίο να γράψουν λεπτά συμμετοχής.

- Να δοθεί ρόλος-χρόνος στον Χέινς. Είναι οξύμωρο απέναντι σε μια Μπασκόνια που έχει Αμερικανούς στα γκαρντ να μην γίνεται εκμεταλλεύσιμος ένας τέτοιος παίκτης. Είναι από τα λίγα παιχνίδια που μπορεί να βοηθήσει πράγματικά.

- Να μπουν τα σουτ. Δεν υπάρχει πιο σίγουρος τρόπος προκειμένου να "λυγίσει" η Μπασκόνια εκεί μέσα. Όταν η ίδια πετυχαίνει με άνεση διψήφιο αριθμό τριπόντων, σουτάροντας κατά ριπάς, ο Παναθηναϊκός δεν πρόκειται έχει τύχη μ' ένα νέο 3/19, τον Διαμαντίδη με 0/5 σουτ, τον Φελντέιν με 1/6 και τον Γουίλιαμς με 3/11.

- Ο Καλάθης να φρενάρει τον Άνταμς. Ο Αμερικανός θα πάρει πολλές τραβηγμένες προσπάθειες, ο γκαρντ του Παναθηναϊκού οφείλει να περιορίσει τις λογικές κλείνοντάς του το πρώτο βήμα. Γιατί σε πολλές περιπτώσεις ο αρχισκόρερ της Μπασκόνια ήταν ολομόαχος. Προφανώς και ο Γιάνκοβιτς δεν δύναται να τον κυνηγάει όπως προέκυψε σε δυο-τρεις φάσεις.
Ben30
QUOTE (assistant @ Apr 14 2016, 13:34 ) *
αν παιξει τελικα ο Χανγκα αυριο αυτό θα είναι κακο αγωνιστικα νέο αλλα όπως ελεγα κι εχθες βραδυ ισως είναι κακο για την πνευματικη ετοιμότητα της Λαμποραλ.......το παιχνιδι ολο θα κριθει στην πνευματικη ετοιμότητα τη δικη σας......πρεπει να δουν στα ματια σας και στη συμπεριφορα σας ότι θα χασουν.......στο πρωτο επιθετικο ριμπάουντ που θα πανε να κανουν τη ρακετα σας δικη τους 4 Λαμποραλαιοι πρεπει να σωριαστουν αιμόφυρτοι........πρεπει να τους δειξετε ποιος είναι τ αφεντικο της σειρας....

είμαι απ αυτους που θεωρουν ότι αν γινει αυριο το 2-0 η Λαμποραλ θα παει Βερολινο.........ακομα κι αν χρειαστεί 5ο παιχνιδι,ακομα κι αν τα 2 του ΟΑΚΑ τα κερδισετε με 60 ποντους διαφορα το καθενα.....αν πιστεψουν 2 φορες σερι ότι σας εχουν στην εδρα τους δεν περνατε από κει......


Κι εγώ είμαι ένας από αυτούς.Το αυριανό ματς θα κρίνει όλη την σειρά.Με 2-0,δεν υπάρχει γυρισμός και το πιθανότερο είναι να τελειώσει η σειρά στο ΟΑΚΑ.Με 1-1,τους βάζουμε δύσκολα και πάμε στο ΟΑΚΑ 30.000 (τρόπος του λέγειν) για να πάρουμε τα 2 παοχνίδια.
Τώρα που το σκέφτομαι...είτε έτσι είτε αλλιώς,μάλλον η σειρά θα τελειώσει στο ΟΑΚΑ. smile.gif .
Reggie Miller 31
QUOTE (Nemesakos @ Apr 14 2016, 18:08 ) *
Ολη η ομάδα δεν μπήκε σωστά τα λες όμως το καρφάκι σου για τους Κούζμιτς και Πάβλοβιτς πάλι το πέταξες βρε αθεόφοβε....tongue.gif χαχα

Και για να απαντήσω σε πόστ δικό σου προηγούμενο, καλά του κάνει του Βλάντο και δεν τον βάζει. Κ γω Πάβλοβιτς θα έβαζα 1000 φορές. Όχι γιατι μου αρέσει σαν παίκτης ή δεν ξέρω και γω τι, απλά όπως και να το κάνουμε είναι καλύτερος του Βλάντο.
Δεν κοιτάζω Έλληνες ξένους Σέρβους μικρούς μεγάλους. Στις προπονήσεις δεν είμαι για να ξέρω τι γίνεται όμως για να παίζουν αυτοί σημαίνει όχι ότι είναι απλά καλύτεροι παίκτες αλλά σίγουρα αντιλαμβάνονται καλύτερα το άθλημα, από αυτούς που έχουμε. Δυστυχώς αυτούς έχουμε φέτος με αυτούς θα πορευθούμε. Από κει κ πέρα σίγουρα καλύτερος είναι πάντα ο απών. Δεν πήρε χρόνο ο Παπαγιάννης αυτόματα λείπει. Δεν πήρε χρόνο ο Χάντερ αυτόματα ήταν αυτό που έλειπε. Όχι δεν πάει έτσι. Για να μην παίζουν σημαίνει ότι κάτι δεν κάνουν καλά. Ο Κούζμιτς πάντως χτες ήταν αρκετά καλός και το σουτ που πήρε το βαλε κιόλας. Παντως αν για χτες μας φταίνε πάλι οι Σέρβοι παίκτες τότε κάτι δεν βλέπουμε σωστά. Πρώτα ΟΛΑ τα γκαρντ και μετά τα υπόλοιπα. Εκεί χάθηκε το ματς.

χαχαχαχαχα συμφωνώ ότι ο Βλάντο δεν κάνει και ναι, κανένας Πάβλοβιτς δεν του τρώει χρόνο συμμετοχής. Αυτή την στιγμή ο Σέρβος είναι καλύτερος, όπως και καλύτερο είναι να πάει πιο συχνά σε σχήμα με 3 γκαρντ ο Σάλε.

Πάντως και στην Α1 που τον βλέπω τον Γιάνκοβιτς πραγματικά συγχύζομαι (να είσαι σίγουρος στους τελικούς θα περιλάβω Βλάντο, αντί για Πάβλοβιτς).

Καλά χθες το ματς χάθηκε γιατί πέρα απο τον Ραντούλιτσα όλοι οι άλλοι ήταν άλλου. Δεν ξέρω το γιατί ρε συ και αυτό είναι πιο πολύ που με ανησυχεί, παρά η Κάχα και αν παίξει ο Hanga (σιγά τον παίκτη κιόλας). Ξέρεις τι με ανησυχεί ακόμα πιο πολύ; Ότι στα 3 break που κάναμε με Barca (2011, 2013) και Maccabi (2012), στον πρώτο αγώνα εκτός έδρας χάσαμε στις λεπτομέρειες... Αντίθετα εδώ χάσαμε απο τα... αποδυτήρια απο μια ομάδα που σαφέστατα την έχουμε.
Ben30
QUOTE (Nemesakos @ Apr 14 2016, 15:08 ) *
Ολη η ομάδα δεν μπήκε σωστά τα λες όμως το καρφάκι σου για τους Κούζμιτς και Πάβλοβιτς πάλι το πέταξες βρε αθεόφοβε....tongue.gif χαχα

Και για να απαντήσω σε πόστ δικό σου προηγούμενο, καλά του κάνει του Βλάντο και δεν τον βάζει. Κ γω Πάβλοβιτς θα έβαζα 1000 φορές. Όχι γιατι μου αρέσει σαν παίκτης ή δεν ξέρω και γω τι, απλά όπως και να το κάνουμε είναι καλύτερος του Βλάντο.
Δεν κοιτάζω Έλληνες ξένους Σέρβους μικρούς μεγάλους. Στις προπονήσεις δεν είμαι για να ξέρω τι γίνεται όμως για να παίζουν αυτοί σημαίνει όχι ότι είναι απλά καλύτεροι παίκτες αλλά σίγουρα αντιλαμβάνονται καλύτερα το άθλημα, από αυτούς που έχουμε. Δυστυχώς αυτούς έχουμε φέτος με αυτούς θα πορευθούμε. Από κει κ πέρα σίγουρα καλύτερος είναι πάντα ο απών. Δεν πήρε χρόνο ο Παπαγιάννης αυτόματα λείπει. Δεν πήρε χρόνο ο Χάντερ αυτόματα ήταν αυτό που έλειπε. Όχι δεν πάει έτσι. Για να μην παίζουν σημαίνει ότι κάτι δεν κάνουν καλά. Ο Κούζμιτς πάντως χτες ήταν αρκετά καλός και το σουτ που πήρε το βαλε κιόλας. Παντως αν για χτες μας φταίνε πάλι οι Σέρβοι παίκτες τότε κάτι δεν βλέπουμε σωστά. Πρώτα ΟΛΑ τα γκαρντ και μετά τα υπόλοιπα. Εκεί χάθηκε το ματς.


Αυτό το νέο στυλ της εποχής ΔΓ,το ότι δηλαδή έχουν εμφανιστεί πολλοί που ''τα χώνουν'' συστηματικά και αδιάκριτα σε κάθε Σέρβο και γενικά σε κάθε ξένο,είναι καταστρεπτικό,διαλυτικό.Καθηλώνει τον Εξάστερο.
Γι'αυτό ξηλώσαμε και τον κορμό της εποχής Πεδουλάκη.Θεωρούμε αδιακρίτως τους ξένους αναλώσιμους και τους Έλληνες ''το άλας της γης''.Και να είχαμε τον Γκάλη και τον Γιαννάκη,να το καταλάβαινα.Ε,δεν τους έχουμε.Ένας μας απέμεινε,ο Διαμαντίδης,κι αυτός σταματάει.
Μέχρι και τον Γκιστ καλούσαν πολλοί να διώξουμε πέρσι!! Μέχρι και τον Γκιστ...Και μας λέγανε ότι θα καλύψει τη θέση του Γκιστ ο αθλητής Βεζένκοφ! Απορώ πώς τον κρατήσαμε τον Αμερικανό.
Και κάπως έτσι,τα χώναμε και στον Ούκιτς,ο οποίος ήταν ο βασικός γκαρντ της διετίας των νταμπλ και με τον Ολυμπιακό έβγαζε ψυχή και ξεχώριζε.Μας χάλαγε ο Κροάτης που,ακόμα και με 0 πόδια,έσβηνε όλα τα γκαρντ του Ολυμπιακού και σηκώναμε τις κούπες.Κι έπαιζε με ραγισμένα πόδια ο άνθρωπος!! Αντί να τον αποθεώνουμε για το 101% που έβγαζε στο παρκέ,''εμείς'' τον βρίζαμε...Ε,λοιπόν,έφυγε ο ''κακός'' Κροάτης και μετά το μόνο που σηκώσαμε ήταν...τα χέρια μας από την απόγνωση.
Τα ίδια και φέτος.Εχουμε θέμα στη θέση 3.Το ξέρουμε.Αλλά από αυτούς που υπάρχουν,πρέπει κάποιος να είναι ο μάνατζερ του Βλάντο για να τον βάλει αντί του Πάβλοβιτς,όσο ξεζουμισμένος κι αν είναι ο Σέρβος.Στη θέση 5,αυτήν την στιγμή 2ος σέντερ είναι ο Κούζμιτς.Δυστυχώς,θα πω.Αλλά αφού δεν υπάρχει άλλος,τι να γίνει;Αυτός είναι ο 2ος.
Αυτός ο τοξικός διαχωρισμός ''χαϊδεμένοι Έλληνες και οι κακοί ξένοι που φταίνε ακόμα και για το προπατορικό αμάρτημα'' πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει στον Παναθηναϊκό.Αλλιώς,προκοπή δεν βλέπουμε.
Είπε κάποιες πολύ σωστές κουβέντες ο Σάσα για τους μάνατζερς γύρω από την ομάδα...
Τα γράφω όλα αυτά,διότι από χτες άρχισε πάλι το παιχνιδάκι.Ο Πάβλοβιτς,ο Κούζμιτς...Λες και έβλεπαν άλλο ματς ορισμένοι.Δεν είδαν ποιοί σέρνονταν στο παρκέ και ποιοί δικαιολόγησαν τα λεφτά τους...


CG.
Δεν θα σχολιασω την σειρα μιας και εχει δρομο ακομα και μπορει να το φερουμε τουμπα,δεν θα σχολιασω το χθεσινο τραγικοτατο ματς που μπηκαμε ανετοιμοι σωματικα,πνευματικα ,οργανωτικα κτλ αλλα θα αναφερθω στο οτι η σειρα που ειναι κοκκινο χαλι για μας θα κρινει τον προπονητη σαλε.σε περιπτωση αποκλεισμου ειναι αδικαιολογητος και πρεπει στο τελος της χρονιας να το θυμηθουμε.
Απο κει και περα αυριο ειναι αλλη μερα.οσο και εκνευρισμενοι να ειμαστε απο την εμφανιση θα πρεπει να το θυμομαστε.αλλωστε αν ειναι και νιωθουν παιχτες ανωτατου ευρωπαικου επιπεδου θα χει θιχτει ο εγωισμος τους καιθα μπουν αλλιως
Αν λειψει ειδικα ο χανγκα αυριο και δεν παρουν την νικη παντως δεν βλεπω φως στο τουνελ
yorgos
QUOTE(assistant @ Apr 14 2016, 12:54 ) *
διαβαζω από χθες καποια περιεργα πραγματα σε σχεση με τη Λαμποραλ και λεω να το παιξω δικηγόρος του διαβολου.....

διαβαζω λοιπον ότι δε γινεται να χασεις απ τον Μπουρουση γιατι αυτος δεν εγινε Χακιμ στα 33 οποτε ας τον αφησουμε να παιζει ολο το παιχνιδι 1 vs 1......διαβαζω ότι δε γινεται να χασεις απ τους ''χαζους'' γκαρ της Κουτσα που εχουν iq ραδικιού.....διαβαζω ότι δε γινεται να χασεις απ τους αμπαλους Τιλι και Μπλαζιτς που ουτε αυτων πολυκοβει το μυαλο τους.......

δε διαφωνω εντελως με όλα αυτά αλλα τα θεωρω πολύ επιφανειακη αναγνωση........φυσικα και δε θα χασεις από καθεναν ξεχωριστα απ τους (οντως) μετριους παιχτες της Καχα..........ΑΝ χασεις θα χασεις επειδη η ΟΜΑΔΑ που συνθετουν αυτοι οι (οντως) μετριοι είναι καλυτερη απ αυτην που συνθετουν οι ποιοτικότεροι δικοι σου παιχτες.......ΑΝ χασεις θα χασει2 γιατι αυτοι οι (οντως) μετριοι παιχτες βγαζουν 3 φορες μεγαλυτερη ενεργεια και παθος από σενα.......ΑΝ χασεις θα χασεις γιατι αυτοι οι (οντως) μετριοι παιχτες ακολουθουν πιστα ένα συγκεκριμενο ΠΛΑΝΟ που εσυ δε δειχνεις να εχεις........ΑΝ χασεις θα χασεις γιατι αυτοι οι (οντως ) μετριοι παιχτες δειχνουν να εχουν μεγαλυτερο ΚΙΝΗΤΡΟ να πανε φαιναλ-4.......συνολικα ΑΝ χασεις θα χασεις γιατι αυτοι οι μετριοι τυποι παιζουν ολη τη χρονια καλυτερο μπάσκετ από σενα.......

ΑΝ τωρα καποιος μπορει να διαβασει όλα αυτά τα ΑΝ ''αναποδα'' μπορει και να δει τι ακριβως χρειαζεται για να παρει την προκριση ο Παναθηναικος.....

Αυριο η Καχα θα κατεβει με ροτεισον 6 παιχτων + Κορμπατσο + Ντιοπ.......περιμενω να δω πολύ ζωναρα(μια 1-3-1 με τελευταιο Μπερτανς ή Μπλαζιτς και στο κεντρο Μπουρουση πιστευω θα σας δυσκολευε αρκετα και ο Σαλε θα εκανε 1 ημιχρονο να την αποκρυπτογραφησει) για να αποφυγει τη φθορα και αρκετα ελεγχομενο ρυθμο ώστε να μη βγει η γλωσσα σ αυτους που θα κληθουν να παιξουν 35'

Μεγαλυτερη ευκαιρεια απ αυτή που εχει φετος ο Παναθηναικος δεν ξερω ποτε θα ξαναπαρουσιαστεί σε ελληνικη ομαδα...............

+1 εκτός από την ορθογραφία στο "ευκαιρεία" peace.gif
Το ερώτημα είναι, πες ότι ξεφτιλιζόμαστε πάλι και τρώμε 20π στο κεφάλι. Το θεωρώ απίθανο, αλλά λέμε τώρα. Τι θα κάνει ο ΔΓ;
shtarkws
QUOTE(yorgos @ Apr 14 2016, 18:57 ) *
+1 εκτός από την ορθογραφία στο "ευκαιρεία" peace.gif
Το ερώτημα είναι, πες ότι ξεφτιλιζόμαστε πάλι και τρώμε 20π στο κεφάλι. Το θεωρώ απίθανο, αλλά λέμε τώρα. Τι θα κάνει ο ΔΓ;


Θα βαλει η σορτσακι η σακακι προπονητη tongue.gif
j.browning
QUOTE (Nemesakos @ Apr 14 2016, 14:51 ) *
Ακόμα και όταν χάναμε στην δεύτερη περίοδο, πριν φτάσει τους 20, έλεγα ότι η Λαμποράλ είναι για 20 πόντους. Και ας τους φάγαμε εμείς τελικά. Ακόμα και σήμερα δεν αλλάζω την άποψή μου πάντως ακόμα και μετά το χαστούκι. Αν εμφανιστούμε ξανά έτσι καλά να πάθουμε.

QUOTE (green_sky @ Apr 14 2016, 14:59 ) *
Απολυτα μα απολυτα συμφωνος μαζι σου μονο που εγω το ελεγα πριν αρχισουν οι αγωνες και το λεω και μετα το πρωτο ματς.Αν αποκλειστουμε απο αυτους καλα να παθουμε.Εγω δεν θελω εξω Χανγκα και Κουζερ και οποιον αλλον.Ολοι μεσα.Ειμαστε ο Εξαστερος.
Αν δεν περασουμε τοτε απλα δεν αξιζαμε να περασουμε.

ετσι,και εγω μαζι σας wink.gif ακριβως το ιδιο σκεφτομουν με τον νεμεσακο μεχρι το τελος του ματς.
str
QUOTE(shtarkws @ Apr 14 2016, 19:10 ) *
Θα βαλει η σορτσακι η σακακι προπονητη tongue.gif


τζιν σορτσακι..και απο πανω κοντομανικο μαυρο πουκαμισο...
η εχει στυλ ή δεν εχει...
thanath
QUOTE (shtarkws @ Apr 14 2016, 19:10 ) *
Θα βαλει η σορτσακι η σακακι προπονητη tongue.gif


Σαν τον Μπέζο στης Ελλάδος τα παιδιά ένα πράγμα ε? tongue.gif
yorgos
QUOTE(thanath @ Apr 14 2016, 18:26 ) *
Σαν τον Μπέζο στης Ελλάδος τα παιδιά ένα πράγμα ε? tongue.gif

biggrin.gif


j.browning
QUOTE (salonikatasos @ Apr 14 2016, 16:46 ) *
Ο κουζμιτς χθες ηταν ο μονος που διασωθηκε εκτος ραντουλιτσα και χεϊνς. Αλλα εχει κολλησει η βελονα ορισμενων και για ολα φταινε ο κουζμιτς και ο παβλοβιτς(χθες ηταν κακος,αλλα απ το ματς με τον οσφπ κι επειτα μονο στην τουρκια με νταρουσαφακα δεν ηταν εστω αξιοπρεπης. Σε ολα τα αλλα ηταν μεχρι και θετικος σε καποια κρισιμα ματς οπως με την εφες στο ΟΑΚΑ).

Ο χαντερ μεσα στην εφες ηταν ο χειροτερος παιχτης του γηπεδου και παλι διαβαζαμε εδω περα γιατι δεν το εβαλε στο πρωτο ημιχρονο και αντι αυτου επαιζε ο κουζμιτς. Χθες ο γιανκοβιτς τα ιδια με χαντερ στο 1ο ημιχρονο,διαβαζαμε παλι ομως για τον παβλοβιτς. Αναρωτιεμαι ωρες ωρες πώς ολοι οι προπονητες (και σκαουτερ και λογιστες του ΔΓ. 3 σε 1) χαραμιζουν τις γνωσεις τους εδω μεσα και δεν βρισκονται σε παγκο ομαδας της ευρωλιγκας ή και του νβα ακομα ακομα(μεχρι και ο μεσινα αχρηστος ανεβαινε,ασχετος κατεβαινε).

Ουτε nba 2k ειναι η προπονητικη,ουτε football manager η στελεχωση και η διαχειριση ενος ροστερ. Βεβαια την παρασκευη αν κερδισουμε θα διαβαζουμε για τον διαμαντιδη που εσωσε τον σαλε(που ηταν χθες ο διαμαντιδης που εκανε λαθος πασα που δεν γινεται ουτε στα junior απο επαναφορα? Διαβασαμε και γι αυτον γτ τον κρατησε εξω ο σαλε). Διαβαζουμε για τα λεφτα που πληρωνει ο καθενας για να παει στο γηπεδο(λες και τους τα παιρνουν απο την τσεπη με το ζορι),διαβαζουμε για προπονητες,για αχρηστους παιχτες κλπ κλπ. Ολα εχουν και 1 οριο κατα τη γνωμη μου

Και μια ερωτηση προς τους "διαμαρτυρομενους". Καθε καλοκαιρι δεν φωναζατε οτι τις μεταγραφες πρεπει να τις κανει ο προπονητης και να φερνει τους παιχτες που αυτος θελει να φερει και οχι ο ΔΓ να του φορτωνει οποιους παιχτες θελει εκεινος να φερει? Μπορει να εχω αμνησια και να μη θυμαμαι καλα,τι να πω

QUOTE (Nemesakos @ Apr 14 2016, 16:55 ) *
γενικότερα +1000 κ ειδικότερα για τα bold +denxerokaigoposo

και εγω μαζι σας.
θα φτιαξουμε ομαδα jbrowning nemesakos salonikatassos kai greensky tongue.gif
assistant
QUOTE(yorgos @ Apr 14 2016, 18:57 ) *
+1 εκτός από την ορθογραφία στο "ευκαιρεία" peace.gif
Το ερώτημα είναι, πες ότι ξεφτιλιζόμαστε πάλι και τρώμε 20π στο κεφάλι. Το θεωρώ απίθανο, αλλά λέμε τώρα. Τι θα κάνει ο ΔΓ;

παντα με μπερδευει αυτή η παλιοευκαιρια,sorry κι είμαι απ αυτους που εκνευρίζονται να διαβαζουν ανορθογραφα και ασυντακτα κειμενα......

σε αυτό που ρωτας τωρα ενας κανονικος ΔΓ απ τα παλια(αν χαθει τελικα η σειρα) φωναζει το Λυκο απ το νησι,δινει και ρολο στο Φραγκι που εχει βαρεθεί τη ζωη του να μην κανει τιποτα και στελνει το Σαλε να οργανωσει πως θα σηκωσει η χωρα του το Ολυμπιακο μεταλλιο......αλλα πολύ ηρεμο τον βλεπω φετος σαν να του δινει ο Μπαλτακος ηρεμιστικα ένα πραγμα.......ουτε ένα πρωτοσελιδο για την τριανταρα που εφαγε ο Ολυ στο do or die με την Κιμκι.........ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ......
Nik Tepits
Εαν ειχαμε τη μαχητικοτητα του Ερ.Αστερα, η σειρα με Καχα θα ηταν τελειωμενη υπερ μας. Καλο παιχτακι ο Γιοβιτς οντως.
yorgos
QUOTE(assistant @ Apr 14 2016, 19:01 ) *
παντα με μπερδευει αυτή η παλιοευκαιρια,sorry κι είμαι απ αυτους που εκνευρίζονται να διαβαζουν ανορθογραφα και ασυντακτα κειμενα......

σε αυτό που ρωτας τωρα ενας κανονικος ΔΓ απ τα παλια(αν χαθει τελικα η σειρα) φωναζει το Λυκο απ το νησι,δινει και ρολο στο Φραγκι που εχει βαρεθεί τη ζωη του να μην κανει τιποτα και στελνει το Σαλε να οργανωσει πως θα σηκωσει η χωρα του το Ολυμπιακο μεταλλιο......αλλα πολύ ηρεμο τον βλεπω φετος σαν να του δινει ο Μπαλτακος ηρεμιστικα ένα πραγμα.......ουτε ένα πρωτοσελιδο για την τριανταρα που εφαγε ο Ολυ στο do or die με την Κιμκι.........ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ......

Κι εμενα μου λείπει ο περσινός ΔΓ. Ούτε μια ανανκοίνωση κατα του προπονητή μας (!), ένα ντου στααποδυτήρια, μια δήωση για το ρόστερ του Ρεθύμνου ότι είναι ανώτερο από του Ολυμπιακού.... Δηλαδή χαθήκανε τα κηροπήγια, δεν έχουν κόρες και συζύγους οι φετινοί διαιτητές της Ευρωλίγκας, δεν καταλαβαίνω...
A.CAB
Νομίζω πως μέσα σε όλα όσα είδαμε και βλέπουμε από την ομάδα, ένα ακόμα είναι και το μπουρδόκλωμα όσον αφορά το ροτέισον και το ρόλο που έχει ο κάθε παίχτης. Δηλαδή η θέση 2 έχει υπερφορτωθεί (4 παίχτες παίρνουν χρόνο εκεί σε κάθε ματς!) όπου τελικά κανείς δεν βρίσκει ρυθμό ενώ το ίδιο συμβαίνει και στο 3 όπου πλην Ουίλιαμς έχουμε εναν παλαίμαχο και μια μετριάτζα.
Βλέποντας την εμφάνιση του Χέινς χθες (ενός μάλλον μέτριου παίχτη έτσι κι αλλιώς) και το πόσο καλύτερα λειτουργεί ως 2άρι (όπου και αυτό είναι ουσιαστικά) ίσως θα έπρεπε να καθιερωθεί εκεί και να μοιράζεται τη θέση με τον Φελντέιν ο οποίος όχι μόνο δείχνει μπερδεμένος πια αλλά και σαν να τα 'χει φτύσει μιας και τράβαγε μαζί με Καλάθη όλο μα όλο το κουπί.
Ενώ στον άσσο πίσω απ' το Νικ να είναι ο Μήτσος. Ετσι κι αλλιώς ο Καλάθης κάτω από 27-30 λεπτά δύσκολο να παίξει. Εδώ τον είχε πάνω από 30 πριν 2 μέρες με την Κηφησιά...
Ο Ουίλιαμς να παίζει αυστηρά στο 3. Ετσι κι αλλιώς ανταγωνισμός δεν υπάρχει. Ο Πάβλοβιτς σέρνεται όλη τη χρονιά τώρα θ' αναστηθεί; Καλά ο Βλάντο ντάξει. Είχα κάτι διαφωνίες παλιότερα για το αν είναι πιο χρήσιμος και αν έχει προσφέρει περισσότερα από (όχι το Γιόνας) το Μάικ το Μπράμο. Τι να πεις τώρα; Αλλά θα μου πεις εδώ πετάχτηκε ένας και είπε πως έχτιζε πολυκατοικία στο Τοπ8 με την Μπαρτσελόνα.... Έτσι θέλει να τα θυμάτε τι να κάνουμε; Βέβαια είχε 10/21 σε εκεινη τη σειρά αλλά δεν πειράζει...

Γενικά καλό θα ήταν να μπορούσε ο Σάλε να δώσει συγκεκριμένους ρόλους. Να μπορούσε να εκμεταλευτεί τα πλεονεκτήματα του εκάστοτε παίχτη και να κρύψει τα μειονεκτήματά του αλλά τα χεντς άουτ του Ραντούλιτσα όλη τη χρονιά, η παραμονή και χρησιμοποίηση Κούζμιτς χωρίς ιδιαίτερο σχέδιο για το τι κάνει και τι μπορεί να κάνει, η εξαφάνιση του πικ ν ρολ, το γεγονός πως σουτέρ δεν έχουμε και όποιους έχουμε σύστηματα να σουτάρουν δεν έχουμε παρά ότι φωτίσει ο θεός τον ΔΔ και τον Καλάθη...

Το ξέρω πως ο Σάλε είναι άπειρος και κάνω υπομονή μαζί του αλλά πρέπει ν' αρχίσει να μαθαίνει σαφώς πιο γρήγορα.
shtarkws
Τα 2 σημερινά ματς (Τσκα -Αστερας / Φενερ - Ρεαλ) είναι καρμπόν με τα προηγούμενα. Να σημαίνει αυτό ότι δεν μπορεί να αλλάξει η εικόνα ενός αγώνα σε 2 ημέρες? Ελπίζω πως όχι και αύριο να δούμε έναν άλλο Παναθηναικο αν και ο τρόπος που ήρθε η ήττα δεν μου αφήνει χώρο για αισιοδοξία
Nik Tepits
QUOTE(shtarkws @ Apr 14 2016, 11:40 ) *
Τα 2 σημερινά ματς (Τσκα -Αστερας / Φενερ - Ρεαλ) είναι καρμπόν με τα προηγούμενα. Να σημαίνει αυτό ότι δεν μπορεί να αλλάξει η εικόνα ενός αγώνα σε 2 ημέρες? Ελπίζω πως όχι και αύριο να δούμε έναν άλλο Παναθηναικο αν και ο τρόπος που ήρθε η ήττα δεν μου αφήνει χώρο για αισιοδοξία



Η' θα αντιδρασουμε σαν μεγαλη ομαδα και θα το παλεψουμε μεχρι τελους η' θα μας παρει απο κατω μετα το πρωτο ματς και θα φαμε αλλη μια 20αρα στο κεφαλι. Ιδωμεν.

Η Φενερ παντως νικαει με 30 ποντους διαφορα, δεν ειναι ακριβως οπως το πρωτο ματς! biggrin.gif
assistant
μεχρι τωρα ολες οι εδρες κρατανε.......δεν μπορει καποιο στασιμο θα γινει αυριο......8/8 δεν ξερω αν θα εχει ξαναγινει....
irving
QUOTE(A.CAB @ Apr 14 2016, 21:19 ) *
Νομίζω πως μέσα σε όλα όσα είδαμε και βλέπουμε από την ομάδα, ένα ακόμα είναι και το μπουρδόκλωμα όσον αφορά το ροτέισον και το ρόλο που έχει ο κάθε παίχτης. Δηλαδή η θέση 2 έχει υπερφορτωθεί (4 παίχτες παίρνουν χρόνο εκεί σε κάθε ματς!) όπου τελικά κανείς δεν βρίσκει ρυθμό ενώ το ίδιο συμβαίνει και στο 3 όπου πλην Ουίλιαμς έχουμε εναν παλαίμαχο και μια μετριάτζα.
Βλέποντας την εμφάνιση του Χέινς χθες (ενός μάλλον μέτριου παίχτη έτσι κι αλλιώς) και το πόσο καλύτερα λειτουργεί ως 2άρι (όπου και αυτό είναι ουσιαστικά) ίσως θα έπρεπε να καθιερωθεί εκεί και να μοιράζεται τη θέση με τον Φελντέιν ο οποίος όχι μόνο δείχνει μπερδεμένος πια αλλά και σαν να τα 'χει φτύσει μιας και τράβαγε μαζί με Καλάθη όλο μα όλο το κουπί.
Ενώ στον άσσο πίσω απ' το Νικ να είναι ο Μήτσος. Ετσι κι αλλιώς ο Καλάθης κάτω από 27-30 λεπτά δύσκολο να παίξει. Εδώ τον είχε πάνω από 30 πριν 2 μέρες με την Κηφησιά...
Ο Ουίλιαμς να παίζει αυστηρά στο 3. Ετσι κι αλλιώς ανταγωνισμός δεν υπάρχει. Ο Πάβλοβιτς σέρνεται όλη τη χρονιά τώρα θ' αναστηθεί; Καλά ο Βλάντο ντάξει. Είχα κάτι διαφωνίες παλιότερα για το αν είναι πιο χρήσιμος και αν έχει προσφέρει περισσότερα από (όχι το Γιόνας) το Μάικ το Μπράμο. Τι να πεις τώρα; Αλλά θα μου πεις εδώ πετάχτηκε ένας και είπε πως έχτιζε πολυκατοικία στο Τοπ8 με την Μπαρτσελόνα.... Έτσι θέλει να τα θυμάτε τι να κάνουμε; Βέβαια είχε 10/21 σε εκεινη τη σειρά αλλά δεν πειράζει...

Γενικά καλό θα ήταν να μπορούσε ο Σάλε να δώσει συγκεκριμένους ρόλους. Να μπορούσε να εκμεταλευτεί τα πλεονεκτήματα του εκάστοτε παίχτη και να κρύψει τα μειονεκτήματά του αλλά τα χεντς άουτ του Ραντούλιτσα όλη τη χρονιά, η παραμονή και χρησιμοποίηση Κούζμιτς χωρίς ιδιαίτερο σχέδιο για το τι κάνει και τι μπορεί να κάνει, η εξαφάνιση του πικ ν ρολ, το γεγονός πως σουτέρ δεν έχουμε και όποιους έχουμε σύστηματα να σουτάρουν δεν έχουμε παρά ότι φωτίσει ο θεός τον ΔΔ και τον Καλάθη...

Το ξέρω πως ο Σάλε είναι άπειρος και κάνω υπομονή μαζί του αλλά πρέπει ν' αρχίσει να μαθαίνει σαφώς πιο γρήγορα.


συμφωνω απολυτα
QUOTE(assistant @ Apr 14 2016, 23:57 ) *
μεχρι τωρα ολες οι εδρες κρατανε.......δεν μπορει καποιο στασιμο θα γινει αυριο......8/8 δεν ξερω αν θα εχει ξαναγινει....


ηθελα να το ρωτησω αυτο. υπηρξε χρονια που να περασαν μονο οι ομαδες με πλεονεκτημα εδρας?
Germany96
QUOTE(irving @ Apr 14 2016, 23:21 ) *
συμφωνω απολυτα


ηθελα να το ρωτησω αυτο. υπηρξε χρονια που να περασαν μονο οι ομαδες με πλεονεκτημα εδρας?

Στο FF του Λονδίνου (2013) είχαν περάσει και οι 4 ομάδες που είχαν πλεονέκτημα έδρας στους προημιτελικούς.

Η προηγούμενη φορά που είχε συμβεί το ίδιο ήταν στο FF του Βερολίνου (2009). Δύο φορές δηλαδή στα τελευταία επτά χρόνια που έχουμε σειρές best of five στους 8.
QUOTE(assistant @ Apr 14 2016, 22:57 ) *
μεχρι τωρα ολες οι εδρες κρατανε.......δεν μπορει καποιο στασιμο θα γινει αυριο......8/8 δεν ξερω αν θα εχει ξαναγινει....

Οκτώ στα οκτώ στα δύο πρώτα ματς δεν έχει γίνει ποτέ τα τελευταία επτά χρόνια αλλά από το 2012-13 που άλλαξε το format του ΤΟΡ16 έχουμε επί τρία σερί έτη 7-1.

Οι περισσότεροι αγώνες στο ΤΟΡ16 οδηγήσαν σε αντιπροσωπευτικότερα της αξίας των ομάδων πλασαρίσματα στις θέσεις των ομίλων κι ως εκ τούτου τα break στα προημιτελικά έγιναν δυσκολότερη υπόθεση. Σκέψου ότι αυτά τα τελευταία 3 χρόνια περάσαν στα FF μόνο 2 ομάδες με μειονέκτημα έδρας ενώ ας πούμε το 2011 είχαμε FF με τις τρεις από τις τέσσερις ομάδες να έχουν προκριθεί με ντεσαβαντάζ έδρας
salonikatasos
QUOTE (Germany96 @ Apr 15 2016, 00:37 ) *
Στο FF του Λονδίνου (2013) είχαν περάσει και οι 4 ομάδες που είχαν πλεονέκτημα έδρας στους προημιτελικούς.

Η προηγούμενη φορά που είχε συμβεί το ίδιο ήταν στο FF του Βερολίνου (2009). Δύο φορές δηλαδή στα επτά χρόνια που έχουμε σειρές best of five στους 8.

είχαμε σπάσιμο έδρας βέβαια και στις 2 περιπτώσεις και απλά αυτός που είχε το αρχικό πλεονέκτημα έδρας ξαναέσπασε την έδρα στη συνέχεια(εμείς με τη σιένα το 2009 και η μπαρτσελόνα με εμάς το 2013)
irving
να ειστε καλα. με καλυψατε! παμε για το μπρεικ αυριο εμεις η η μπαρτσελονα (λεμε τωρα..)
Germany96
QUOTE(salonikatasos @ Apr 14 2016, 23:43 ) *
είχαμε σπάσιμο έδρας βέβαια και στις 2 περιπτώσεις και απλά αυτός που είχε το αρχικό πλεονέκτημα έδρας ξαναέσπασε την έδρα στη συνέχεια(εμείς με τη σιένα το 2009 και η μπαρτσελόνα με εμάς το 2013)

Φυσικά τα σπασίματα έδρας δεν είναι καθόλου σπάνια, ακόμα και τα break στο break συμβαίνουν όπως λες.

Σε σειρές best of five η αναλογία είναι 82 νίκες γηπεδούχων με 32 νίκες φιλοξενούμενων (ποσοστό 72%).

Και επειδή κάποια παιδιά το είχαν αναφέρει νωρίτερα, όντως τα σπασίματα έδρας έχουν προκύψει με υπερδιπλάσια συχνότητα στα δεύτερα ματς απ' ότι στα πρώτα. Στα πρώτα παιχνίδια το ποσοστό νικών των φιλοξενούμενων είναι 14% ενώ στα δεύτερα ανεβαίνει στο 32%.
yorgos
QUOTE(Germany96 @ Apr 15 2016, 00:00 ) *
Φυσικά τα σπασίματα έδρας δεν είναι καθόλου σπάνια, ακόμα και τα break στο break συμβαίνουν όπως λες.

Σε σειρές best of five η αναλογία είναι 82 νίκες γηπεδούχων με 32 νίκες φιλοξενούμενων (ποσοστό 72%).

Και επειδή κάποια παιδιά το είχαν αναφέρει νωρίτερα, όντως τα σπασίματα έδρας έχουν προκύψει με υπερδιπλάσια συχνότητα στα δεύτερα ματς απ' ότι στα πρώτα. Στα πρώτα παιχνίδια το ποσοστό νικών των φιλοξενούμενων είναι 14% ενώ στα δεύτερα ανεβαίνει στο 32%.

Μη χάνεσαι εσύ!
Germany96
icon_wave.gif Όποτε βρίσκω αφορμές να αραδιάζω ποσοστά εδώ θα είμαι biggrin.gif

Πως ακούσαν αυτές τις μέρες Kaspars Kambala και Jeff Nordgaard και ξεμυτίσαν μέλη εξαφανισμένα εδώ και χρόνια; Έτσι είναι καθένας με τα βίτσια του tongue.gif
green_sky
QUOTE (Nik Tepits @ Apr 14 2016, 20:32 ) *
Εαν ειχαμε τη μαχητικοτητα του Ερ.Αστερα, η σειρα με Καχα θα ηταν τελειωμενη υπερ μας.

Τελικα αυτη η ιστορια με τις ελληνοποιησεις κτλ εχει κανει πολυ κακο στον ψυχολογια της ομαδας αλλα και σε ολους μας.
Παιζουμε χιαστι με την Καχα του Μπουρουση,του Τζειμς και του Ανταμς και συζηταμε αν θα περασουμε.Αν παιζαμε χιαστι με την Καχα του Νοτσιονι και του Σκολα τι θα λεγαμε ? Βοηθα Παναγια μην φτασει η διαφορα στους 50? Αν αποκλειστουν απο αυτη την Καχα θα προκειται ξεκαθαρα για αποτυχια .
SkyFall
+10 σήμερα καθαρά και εξάστερα. Θα τους πατήσουμε στο λαιμό και θα πάμε Βερολίνο, δεν έκλεισα το ταξίδι για να δω τα αξιοθέατα, τα έχω ξαναδεί. Κανονίστε ρεμάλια..
doctorjekil
QUOTE(SkyFall @ Apr 15 2016, 12:26 ) *
+10 σήμερα καθαρά και εξάστερα. Θα τους πατήσουμε στο λαιμό και θα πάμε Βερολίνο, δεν έκλεισα το ταξίδι για να δω τα αξιοθέατα, τα έχω ξαναδεί. Κανονίστε ρεμάλια..

Κ εγω αυτο σκεφτομαι,εχω παει 2 φορες βερολινο και δεν θελω να παω να δω την πυλη του βραδεμβουργου και να ψαχνω να πουλησω τα εισητηρια σε τουρκους
Ginobili
QUOTE(doctorjekil @ Apr 15 2016, 10:40 ) *
Κ εγω αυτο σκεφτομαι,εχω παει 2 φορες βερολινο και δεν θελω να παω να δω την πυλη του βραδεμβουργου και να ψαχνω να πουλησω τα εισητηρια σε τουρκους

Κάτσε να πάμε πρώτα...
Πάντως,εγώ θα έλεγα ότι σε περίπτωση που αλλάξει ριζικά η ομάδα την απόδοση της,και καταφέρει να πάει Βερολίνο,το πιθανότερο είναι μετά τον ημιτελικό με τον Ζοτς να ψάχνεις να δώσεις τα εισιτήρια σε τούρκους.
doctorjekil
QUOTE(Ginobili @ Apr 15 2016, 13:56 ) *
Κάτσε να πάμε πρώτα...
Πάντως,εγώ θα έλεγα ότι σε περίπτωση που αλλάξει ριζικά η ομάδα την απόδοση της,και καταφέρει να πάει Βερολίνο,το πιθανότερο είναι μετά τον ημιτελικό με τον Ζοτς να ψάχνεις να δώσεις τα εισιτήρια σε τούρκους.

Εγω θα θα παω ετσι κι αλλιως γιατι εχω κλεισει ηδη,και δεν θελω να παω να δω τα αξιοθετα,οπως ειπε κι ο skyfall,γιατι τα εχω ξαναδει
SkyFall
Εγώ θα πάω όπως και να' χει, απλά αν δεν περάσουμε δεν θα έχω το άγχος των αγώνων αλλά εννοείται ότι δεν δίνω τα εισιτήρια. Κανονίστε ρεμάλια.. tongue.gif
pan24
Κοζερ και χανγκα προπονηθηκαν χτες.Η συμμετοχη τους θα αποφασιστει λιγο πριν τον αγωνα...
assistant
QUOTE(pan24 @ Apr 15 2016, 14:31 ) *
Κοζερ και χανγκα προπονηθηκαν χτες.Η συμμετοχη τους θα αποφασιστει λιγο πριν τον αγωνα...

καλα νεα......
SkyFall
QUOTE (assistant @ Apr 15 2016, 14:51 ) *
καλα νεα......


για ποιον;
G-arenas
δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι λετε οτι ο κουζμιτς ειναι καλυτερος απο χαντερ ενω πλεον και αποδεδειγμενα ο χαντερ παιζει καλυτερα απο τον κουζμιτς. και στα στατιστικα φαινετε αυτο αλλα και στην λειτουργια της ομαδας στην αμυνα που ειμαστε πολυ πιο γρηγοροι και αθλητικοι αλλα και στην επιθεση που με χαντερ εχουμε σωστες αποστασεις καθως με την ταχυτητα του στα πικ εχουμε επιπλεον λυσεις για να δημιουργησουμε. δεν λεω οτι ο χαντερ ειναι παικτης επιπεδου παο αλλα 1ον) δεν ειναι τοσο τραγικος οσο ο κουζμιτς και 2ον) εχει τα χαρακτηρηστικα που μας λειπουν, δηλαδη αθλητικοτητα, ταχυτητα, ενεργεια και παθος! δεν φοβαται ο ανθρωπος και φαινετε, οχι σαν τον κουζμιτς που ειναι 2,13 μονος του απο κατω και τρομαζει να σηκωθει να αφησει την μπαλα στο καλαθι! και επισης παβλοβιτς που τον ειδατε καλο? στην επιθεση δεν σχολιαζω καθως ειναι σαν να παιζουμε με μειον εναν παικτη και οταν ειναι με κουζμιτς ειναι σαν να παιζουμε με μειον 2 στην επιθεση. στην αμυνα επισης τραγικος και λογω παβλοβιτς βρηκαν ρυθμο στην επιθεση. αν θυμαστε ενω ξεκινησαν με κακα ποσοστα ο παβλο αργησε να βγει στον μπερτανς που του το εβαλε ενω εκανε και επιθετικο φαουλ και λιγο πιο μετα εδωσε βοηθεια απο την strong side και εφαγε τριποντο απο χανγκα ή μπλαζιτς! και απο εκεινο το σημειο και μετα παιζει να μην εχασαν και σουτ η καχα!

το rotation πρεπει να ειναι απο το 1-3 τα 5 γκαρντ μας και βλαντο και παβλο εκτος και στους ψηλους γκιστ-ραντου- χαντερ και κανα 5λεπτο το πολυ φωτσης και κουζμιτς μονο αν εχουμε θεμα με τα φαουλ!

σημερα το πιστευω πολυ το παιχνδι και θεωρω οτι θα τους κερδισουμε! το θεωρω δεδομενο οτι θα μπουμε παρα πολυ δυνατα και θα παιξουμε ξυλο και ετσι δυσκολα θα βρουν ρυθμο οι ισπανοι! συν οτι περιμενω μεγαλο ματς απο δδ συν οτι θα μπουν καποια σουτ! το θεμα ειναι μην αρχισει παλι τις λαλακιες ο σαλε με κουζμιτς και παβλοβιτς και να βαζει χαμηλα σχηματα που να βγαζουν ενεργεια, ταχυτητα και παθος και να τους ματσαρουμε ετσι στην αθλητικοτητα τους και στην ενεργεια! αλλιως παλι 2 ταχυτητες πανω απο εμας θα παιζουν και θα μας κανουν πλακα!!

ΥΓ οχι παλι 5αδες με δδ, παβλο, φωτση και κουζμιτς ή ραντου!! και οχι ραντου να βγαινει στα χεντζ αουτ στο 8 μετρα!! ελεος!
Reggie Miller 31
Στο 3.20 την πέτυχα χθες την Πανάθα για απλή νίκη! Σάλε κάνε με πλούσιο!!!! tongue.gif
assistant
QUOTE(SkyFall @ Apr 15 2016, 15:02 ) *
για ποιον;

μπορω να σου απαντησω το βραδυ κατα τις 11.30-12.00;;;;;;;θα ελεγα παντως για οποιον καταφερει να το διαχειριστεί καλυτερα πνευματικα.......αν η Λαμποραλ εφησυχασει επειδή παιζει ο Χανγκα κι επιστρεφει ο αρχηγος τους και δε βγαλει την ιδια ενεργεια θα εχει σοβαρο πρόβλημα........απ την άλλη αν ο Παο θεωρησει ότι θα παιξουν ο Καρι με τον Τομπσον κι όχι ο Κοζερ και ο Χανγκα θα αντιμετωπισει αυτος πρόβλημα.......θα δειξει το βραδυ.....
Saras-13-Bodiroga
QUOTE (pan24 @ Apr 15 2016, 13:31 ) *
Κοζερ και χανγκα προπονηθηκαν χτες.Η συμμετοχη τους θα αποφασιστει λιγο πριν τον αγωνα...

Που το είδες;;;
salonikatasos
για το στοίχημα. μπουρούσης πρώτος σκόρερ,νικητής παναθηναϊκός με 8-10 πόντους
pan24
QUOTE (Saras-13-Bodiroga @ Apr 15 2016, 16:54 ) *
Που το είδες;;;

Εδω και αυτο λεει τωρα και στο live
Reggie Miller 31
QUOTE (salonikatasos @ Apr 15 2016, 16:58 ) *
για το στοίχημα. μπουρούσης πρώτος σκόρερ,νικητής παναθηναϊκός με 8-10 πόντους

Τζογάρεις άγρια εσύ! tongue.gif
shtarkws
Φοβάμαι ότι θα έχουμε μια από τα ίδια απόψε. Μακάρι να διαψευσθω αλλά δεν βλέπω πως θα υπάρξει τόσο ραγδαία βελτίωση. Αν δω πάλι Ραντου να ξεκινάει θεωρώ ότι τακτικά θα είμαστε μια από τα ίδια. Από τους παίκτες περιμένω κατάθεση ψυχής στο παρκέ, προχθές απλά δεν εμφανίστηκαν
Ben30
Σήμερα κρίνεται όλη η σειρά.Με νίκη,μπορούμε να το καθαρίσουμε στο ΟΑΚΑ. Με 2-0,δεν υπάρχει γυρισμός.
Απαγορεύεται να παρουσιάσουν οι μισοί παίχτες μας την τραγική εικόνα της Τετάρτης.
Νομίζω ότι πρέπει να προσπαθήσουμε να ρίξουμε τον ρυθμό.Στα ίσια και με γρήγορο τέμπο,αυτοί δεν παίζονται.
Ο Γουίλιαμς πιστεύω ότι θα κάνει καλό παιχνίδι είτε έχει απέναντι τον Χάνγκα είτε όχι.''Το έχει'' ο Αμερικανός και δεν είναι τυχαία όσα μας παρουσίασε μέχρι τώρα.
Ο Μίρο θα μας κουβαλήσει και σήμερα,όπως και προχτές.Ο Φελντέιν θα προσφέρει και θα δώσει το 100%,είτε μπουν τα σουτ του είτε όχι.
Το θέμα είναι να εμφανιστούν στο παρκέ και οι Καλάθης,Διαμαντίδης,Φώτσης.Οι 3 αυτοί Έλληνες παίχτες καλύπτουν πάνω από το μισό μπάτζετ της ομάδας.4 εκατομμύρια ετησίως.Είναι έμπειροι και μπορούν να διαχειριστούν τον εαυτό τους σε τέτοια ματς.Δεν χρειάζεται να τους προετοιμάσει κάποιος πνευματικά για τέτοιον αγώνα.Ξέρουν πόσο σημαντικός αγώνας είναι ο σημερινός.Απαγορεύεται να χαθούν στο πιο κρίσιμο ματς της φετινής Ευρωλίγκα.Διότι,με αυτούς εξαφανισμένους, δεν μπορείς να περιμένεις τίποτα.
AirNick7
το ματς βρωμαει 2πλο απο χιλιομετρα...
j.browning
QUOTE (Germany96 @ Apr 15 2016, 01:00 ) *
Φυσικά τα σπασίματα έδρας δεν είναι καθόλου σπάνια, ακόμα και τα break στο break συμβαίνουν όπως λες.

Σε σειρές best of five η αναλογία είναι 82 νίκες γηπεδούχων με 32 νίκες φιλοξενούμενων (ποσοστό 72%).

Και επειδή κάποια παιδιά το είχαν αναφέρει νωρίτερα, όντως τα σπασίματα έδρας έχουν προκύψει με υπερδιπλάσια συχνότητα στα δεύτερα ματς απ' ότι στα πρώτα. Στα πρώτα παιχνίδια το ποσοστό νικών των φιλοξενούμενων είναι 14% ενώ στα δεύτερα ανεβαίνει στο 32%.

αν αφαιρεσεις απο το ποσοστο τα παιχνιδια του πρωτου με τον τεταρτο απο τους δυο ομιλους που συνηθως εχουν τεραστιο χασμα σε ροστερ και παει σκουπα,το ποσοστο κατεβαινει κιαλλο,σχεδον εκμηδενιζεται.
αρα ποιαααααα εδρα?
ποιαααααα φανελα? biggrin.gif
pk13
Σημερα ειναι το ματς κλειδι..Ή τους νικας και πας Αθηνα για να τους τελειωσεις,ή χανεις και χανεσαι....
Πολυ δυσκολο να παρεις μετα τρια ματς σερι...
erasitehnis
Ο Τζόρτζεβιτς χρειάζεται την πρόκριση για να εξασφαλίσει και την επόμενη μέρα.
Οι Αμερικάνοι χρειάζονται μια διάκριση που πιθανότατα δεν θα έχουν ευκαιρία να την ξανακάνουν (πλην Γκιστ που θα μείνει -λογικά- και τα επόμενα χρόνια).
Ο Μήτσος θέλει να κλείσει την καριέρα του με -τουλάχιστον- ένα final-4.
Oι μικροί χρειάζονται επιβεβαίωση ότι βρίσκονται σε ομάδα όχι μόνο με ένδοξο παρελθόν αλλά και λαμπρό μέλλον.
Ο Δ. Γιανννακόπουλος θέλει να επιβεβαιωθεί ως παράγοντας.
Η ομάδα χρειάζεται μια επιτυχία γιατί τέσσερα χρόνια είναι πολλά χωρίς final-4, για το μέγεθός μας.
Ο σύλλογος χρειάζεται μια επιτυχία γιατί τα υπόλοιπα τμήματα δεν στέκονται στο ύψος που τους επιβάλλεται.
ΕΜΕΙΣ ζητάμε την πρόκριση για να χαμογελάσουμε πραγματικά μετά από καιρό, γιατί κακά τα ψέμματα τα ευρωπαϊκά σε κάνουν κολοσσό και όχι τα εγχώρια (από τα οποία έχουμε καραβιές).

Ποιός θα σταθεί εμπόδιο? Αν δεν μπορούνε να τα βάλουνε με την αξιοπρεπή αλλά λίγη Κούτσα, ας κάθονται το Μάη να τσακώνονται με τους λιμανίσιους για τα συμβόλαιά τους.
Στατιστικά και λογικά το παιχνίδι σήμερα θα είναι πολύ πιο αμφίρροπο από το πρώτο. Θεωρώ ότι οι ελπίδες μας είναι πολλές και βάσιμες ανεξάρτητα των απουσιών ή μη των Βάσκων. Άντε να δούμε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.