Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Laboral Kutxa vs. Panathinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Zoys
vs.

Οι πράσινοι απέναντι στους Bourousis & Friends.
A.CAB
Παναθηναικός

Δυνατό ζευγάρι. Δεν είμαστε καν το φαβορί αλλά θεωρώ πως υπάρχει μεγαλύτερη πληρότητα και μεγαλύτερες προσωπικότητες σε εμάς. Θέλω να πιστεύω πως 1 στα 3 στη Βιτόρια μπορούμε να το πάρουμε και πως από το ΟΑΚΑ δύσκολα θα περάσει η Κούτσα.

Θα δούμε ωραία ματσάκια.
koostas
ο παο εχει μεγαλη ευκαιρια να κανει τα γνωστα mind games στον μπουρουση που τον αποπροσανατολιζουν εντελως (βλ πχ με εθνικη προπερσι με ισπανια)
και χωρις κοζερ, νομιζω ο παναθηναικος ειναι ξεκαθαρρο φαβορι
tuareg
Δινω προβαδισμα στους Ισπανους γιατι εκει μεσα φετος εχει κερδισει μονο ο Ολυ.
Επισης εχουν τον παικτη που ειναι ιδανικος για το ματσαρισμα του Γουιλιαμς (Χαγκα).
more stars
Αμφίροπο. Πιο πολύ και απο αυτό της Λοκο με την Μπαρτσα.
Αυτοί οι 4 θεωρώ ότι είναι ισοδύναμοι. Οι υπόλοιποι 3 θα παίξουν για την κουπα.

Η Λαμποράλ μοιάζει ταβανιασμένη, ο παο κρατημένος. Αν αλλαξει αυτό περναει ο παο.

(ονειρεύομαι Ζέλικο ημιτελικό και Ιτούδη Τελικό... και τους δυο μαζί να δίνουν το 7ο στον Μήτσο! ...τσάμπα είναι)
TakeshyKurosawa
Πιστεύω θα περάσει ο ΠΑΟ με σκορ 1-3 και το μπρέικ στον δεύτερο αγώνα στην Ισπανία.
RipCity
Για 3-1 υπέρ του ΠΑΟ το βλέπω. Θα το ποντάρω κιόλας.

Δε νομίζω πως μπορεί να τον απειλήσει στο ΟΑΚΑ η Λαμποράλ, αφού εκεί ακόμη και στα χειρότερά του είναι πολύ δυνατός, πόσω μάλλον τώρα που έχει ανέβει κάπως αγωνιστικά και ψυχολογικά. Επίσης δεν πιστεύω πως θα χάσει και τα 3 παιχνίδια στην Ισπανία. Σίγουρα δεν είναι καμιά αστεία ομάδα, αλλά νομίζω πως την ματσάρει καλά ο ΠΑΟ κι αν είναι σοβαρός αμυντικά και με τη φθορά που θα χει ο Μπουρούσης προσπαθώντας να περιορίσει τον Ραντούλιτσα θα τα καταφέρει να επιστρέψει στα φ4.
Zoys
QUOTE(RipCity @ Apr 8 2016, 10:48 ) *
Δε νομίζω πως μπορεί να τον απειλήσει στο ΟΑΚΑ η Λαμποράλ, αφού εκεί ακόμη και στα χειρότερά του είναι πολύ δυνατός, πόσω μάλλον τώρα που έχει ανέβει κάπως αγωνιστικά και ψυχολογικά. Επίσης δεν πιστεύω πως θα χάσει και τα 3 παιχνίδια στην Ισπανία. Σίγουρα δεν είναι καμιά αστεία ομάδα, αλλά νομίζω πως την ματσάρει καλά ο ΠΑΟ κι αν είναι σοβαρός αμυντικά και με τη φθορά που θα χει ο Μπουρούσης προσπαθώντας να περιορίσει τον Ραντούλιτσα θα τα καταφέρει να επιστρέψει στα φ4.

Θα συμφωνήσω. Αν γίνει break μοιάζει πολύ πιθανότερο να το πετύχει ο Πανθηναϊκός γι' αυτό και τους θεωρώ φαβορί στη σειρά έστω και με το οριακό 55-45. Από εκεί και πέρα η Laboral έκανε θεαματική πορεία σε έναν όμιλο που άφησε έξω την πανάκριβη Khimki, τον φιναλίστ Ολυμπιακό και περιόρισε την Πρωταθλήτρια Real στην τέταρτη θέση παρουσιάζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στα περισσότερα παιχνίδια οπότε η σειρά μπορεί να κριθεί και στην κόψη του ξυραφιού. Πολλοί (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα) περιμέναμε ότι κάποια στιγμή η Laboral θα ξεφουσκώσει, αλλά η διάψευση ακολούθησε με ηχηρό τρόπο οπότε ίσως είναι λίγο άκομψο να εξακολουθούμε να τους θεωρούμε φωτοβολίδα. Το βέβαιο είναι ότι ακόμα κι αν ξεκινήσει με 2-0 η Laboral δεδομένου ότι ο Παναθηναϊκός θα συσπειρωθεί με δύναμη του το ΟΑΚΑ, η σειρά θα συνεχίσει να έχει πολύ ψωμί.
SkyFall
QUOTE (tuareg @ Apr 8 2016, 10:18 ) *
Δινω προβαδισμα στους Ισπανους γιατι εκει μεσα φετος εχει κερδισει μονο ο Ολυ.
Επισης εχουν τον παικτη που ειναι ιδανικος για το ματσαρισμα του Γουιλιαμς (Χαγκα).


Σωστά, θα τον ήθελα πολύ του χρόνου στην ομάδα μας. Αν δεν παίξει ο Κοζερ πιστεύω ότι θα περάσουμε. Παίχτης κλειδί ο Γκιστ και η περιφερειακή μας άμυνα. Full press 4/4 ή 3/4 να μη μπορούν να πάρουν ανάσα και να δυσκολευονται να περάσουν τη μπάλα στον Μπουρουση.
In Sale we trust (not).
mόrfeas79
Πιστεύω 3-1 υπέρ του Παναθηναϊκου θα έρθει η σειρά. Ένα break θα γίνει την επόμενη βδομάδα και η Λαμποράλ δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει διπλό στο ΟΑΚΑ σε τόσο κρίσιμο σημείο. Ακόμα όμως και 2-0 να έρθει στην αρχή και πάλι πιστεύω οτι ο ΠΑΟ θα περάσει καθώς η μπάλα στο 5ο παιχνίδι θα είναι τόσο βαριά για αυτούς που δεν θα μπορούν να ανταπεξέλθουν. Μην ξεχνάμε ότι κανένας πλην του Μπουρούση από το ρόστερ της Λαμποράλ δεν έχει ξαναπεράσει στους 8 (αν δεν κάνω λάθος). Κάποιες φορές η προοπτική και μόνο της υπέρβασης σε αγχώνει τόσο πολύ που απλά δεν μπορείς να λειτουργήσεις.
more stars
Game1: Λαμποράλ-Παναθηναϊκός 13/4, 21:45
Game2: Λαμποράλ-Παναθηναϊκός 15/4, 21:45
Game3: Παναθηναϊκός-Λαμποράλ 19/4, 21:15
Game4: Παναθηναϊκός-Λαμποράλ 21/4, 21:15 (αν χρειαστεί)
Game5: Λαμποράλ-Παναθηναϊκός 26/4, 21:45 (αν χρειαστεί)
troll_ey
Καλή επιτυχία στην ομάδα του μπουρούση!Εύχομαι να πάει Final4.
Είναι καλύτερη ομάδα απο τον παο φέτος και το αξίζει.
Βγήκε δεύτερη στον πιο δύσκολο όμιλο στην ιστορία της euroleague ενω στον όμιλο του παο στην ουσία παίζαν τεσσερις ομάδες.
Στην έδρα της είναι πολύ καλή ομάδα,έχει κερδίσει τσσκα,μπαρτσα,ρεαλ.
Εύχομαι και μια καλή διαιτησία σε όλη τη σειρά.
Αν πάντως ο παο καταφέρει και περάσει μαγκιά του!
shtarkws
QUOTE(troll_ey @ Apr 8 2016, 13:11 ) *
Καλή επιτυχία στην ομάδα του μπουρούση!Εύχομαι να πάει Final4.
Είναι καλύτερη ομάδα απο τον παο φέτος και το αξίζει.
Βγήκε δεύτερη στον πιο δύσκολο όμιλο στην ιστορία της euroleague ενω στον όμιλο του παο στην ουσία παίζαν τεσσερις ομάδες.
Στην έδρα της είναι πολύ καλή ομάδα,έχει κερδίσει τσσκα,μπαρτσα,ρεαλ.
Εύχομαι και μια καλή διαιτησία σε όλη τη σειρά.
Αν πάντως ο παο καταφέρει και περάσει μαγκιά του!


Ας κερδισει ο καλυτερος, αλλωστε η νικη δεν ειναι αυτοσκοπος αλλα η χαρα της συμμετοχης
j-kidd13
50-50 το ζευγαρι,αντε να δωσω λιγα σπορια παραπανω στην Λαμποραλ,λογω εδρας,και λογω του οτι ο Παναθηναικος φετος,δεν εχει πεισει με την αποδοση του,και κυριως γιατι δεν εχει πεισει ο προπονητης του.
Δεν μπορω να κανω προβλεψη,απλα οσο ο Κοζερ μενει εκτος,αποτελει πληγμα για την Λαμποραλ,γιατι προκειται για τον δευτερο καλυτερο της γκαρντ.
Περα απο τον Μπουρουση που βρισκεται σε φοβερη κατασταση,"φοβαμαι" το σουτ τους,Μπερτρανς-Μπλαζιτς-Τζειμς-Ανταμς,αν πιασουν ρυθμο,μπορουν να σου κανουν ζημια,ειδικα ο πρωτος παιζει να ειναι ο καλυτερος σουτερ της διοργανωσης.Μου αρεσει πολυ και ο Χανγκα,καλος παικτης,αθλητικος,με πολλαπλη προσφορα.Επειδη βλεπω μεγαλη αισιοδοξια απο πολλους,καλο ειναι να κραταμε μικρο καλαθι,η Λαμποραλ δεν ειναι της πλακας,ουτε και κανα μεγαθηριο.
Στη σουμα,αν ο Παναθηναικος ειναι αυτος που πρεπει,πιστευω οτι θα προκριθει.Αν δουμε τραγικες εμφανισεις,οπως εχουμε δει σε καποια ματς μεσα στη σεζον,δεν εχουμε τυχη.
EXASFAIROS
55-45 υπερ του Εξαστερου για 2 λογους

1)Ματσαρουμε Ταου και εχουμε παγκο.Το μισο σκορ περναει απο τα χερια του Μπουρουση .Σημαδευεις Μπουρουση και περιφερειακη αμυνα στο τριποντο .

2)ο βασικος λογος που θα παιξουν με καθαρο μυαλο οι παιχτες και ο λογος που ηθελα Ταου.Το κομπλεξ και το ανχος με Μπαρτσα,Ρεαλ,Τσκα σε 5απλα ματς.Ακομα και ο Γιάνκοβιτς πιστευω θα μασαει σιδερα.Επισης η Ταου δεν εχει εδρα Ερυθρου Αστερα.

Προβλεψεις μου...

Φενερ-ΡΕΑΛ
Ταου-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΤΣΚΑ-Ερυθρος Αστερας
Λοκο-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Εμεις ως φιλαθλοι εχουμε αποβαλει το στρεσαρισμα αν πεφταμε με Τσκα,Μπαρτσα.Οι παιχτες ποσο μαλλον....

Προβλεψη:Κερδιζουμε πρωτο ματς στην Βασκονια.


salonikatasos
3-1 παναθηναϊκός και δε θα μου κάνει εντύπωση και το 3-0 αν κερδίσουμε ήδη από το πρώτο ματς. η σειρά θα έχει ακριβώς την ίδια κατάληξη που είχε η σειρά αρμάνι μιλάνο-μακάμπι το 2014. μακάρι να υπάρχει και η ανάλογη συνέχεια στο φ4.
κάτι παιχτάκια με το στυλ του άνταμς(τον θεωρώ χειρότερο και από τον πούλεν της τσεντεβίτα) που κουμαντάρει το παιχνίδι της λαμποράλ ο καλάθης τα καταπίνει αμάσητα. θετικό επίσης το γεγονός ότι οι 2 καλύτεροι της παίχτες(μπουρούσης,χάνγκα) αμυντικά θα ματσάρουν πάνω στους 2 παίχτες μας που μπορούν να τους φορτώσουν με πολλά φάουλ(williams και ραντούλιτσα).

θα απειληθούμε από τη λαμποράλ μόνο εφόσον χάσουμε εντελώς τον έλεγχο των ριμπάουντ.
Janjuri
Συμφωνώ πως πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι.
Το πλεονέκτημα έδρας είναι σημαντικό.
Όμως, εκτός του ότι ματσαρουν καλα οι παίκτες μας, οι απουσίες και η απειρία τους μας δίνουν περισσότερες ελπίδες. Και η λουζερια του Γιανναρου φυσικά.
CG.
Επισης μεχρι τωρα κατεβαιναν σαν αουτσαιντερς.τωρα ειναι στα χαρτια φαβορι ,με βαση το γηπεδο τους και πρεπει να περασουν.
Θα δουμε με 3 εντος αν το πρεπει ειναι και το μπορει
Για την ιστορια ο κοζερ ειναι αμφιβολος.δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα παιξει.εχει προβλημα αλλα ισως με ενεσεις παιξει.την αλλη κυριακη επισης παιζαν με μπαρτσα αλλα λογο των πλειοφ συμφωνησαν μεταξυ τους να αναβληθει ο αγωνας να ετοιμαστουν για παο και κουμπαν.οποτε θα εχουν καποια ξεκουραση ενδιαμεσα.
Οποτε must αγωνες ειναι οι 2 πρωτοι που θα τους βρουμε σφιχτους ,κουρασμενους και με το ΠΡΕΠΕΙ.
Προσωπικα θα το θεωρησω αποτυχια αν αποκλειστουμε απο ενα ικανο συνολο που εχει τελευταια πολλα προβληματα και εξαιτιας αυτων εχει καμψη το παιχνιδι τους.
spysta
Ευκολα ο ΠΑΟ. Πολυ ΕΥΚΟΛΑ

Ματσαρει μια χαρα
Εχει εμπειρια
Του πανε ολα πριμα (πετυχε διανα με Ελιοτ,ευκολος ομιλος ΤΟΠ16, ευκολο ΤΟΠ8)

Δεν εχει κανενα ειδικο βαρος η Καχα για να αντεξει την πιεση του ΟΑΚΑ.Δεν εχει ψημμενους παικτες.Εκτος Ισπανιας εξαλλου φετος έχει χασει σχετικα ευκολα τα περισσοτερα ματς.δειτε τα stats
Με ενα διπλακι καθαρισε ο ΠΑΟ.
θα εχει παει final4 με μοναχα 1 σοβαρο διπλο στη Βιτορια ολη τη χρονια. Το φανταζεστε??
ΕΠΙΚΟ biggrin.gif
rahxephon13
3-1 υπερ μας ψηφισα τσαμπα ειναι τα ονειρα αλλωστε αν και θεωρω την λαμποραλ μικρο φαβορι λογω εδρας, ηρθε η ωρα να αποδειξουμε οτι μπορουμε να ανεβουμε ξανα στην κορυφη της ευρωπης και να παμε σε ενα F4 μετα απο πολλα χρονια.

QUOTE
Για την ιστορια ο κοζερ ειναι αμφιβολος.δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα παιξει.εχει προβλημα αλλα ισως με ενεσεις παιξει.την αλλη κυριακη επισης παιζαν με μπαρτσα αλλα λογο των πλειοφ συμφωνησαν μεταξυ τους να αναβληθει ο αγωνας να ετοιμαστουν για παο και κουμπαν.οποτε θα εχουν καποια ξεκουραση ενδιαμεσα.


Καπου διαβασα οτι τα ματς και των 3 θα αναβληθουν για να ειναι ξεκουραστοι και αυτο το κανουν για πρωτη φορα φετος λογω φοβου 0/3 και μηδενικης παρουσιας στην τελικη φαση, με τους 2 μεγαλους να παιζουν με μειονεκτημα εδρας και την κουτσα με εμας λογικο το βλεπω τουλαχιστων θα χουμε την δικαιολογια οτι το κανουν και οι ισπανοι tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Apr 8 2016, 16:21 ) *
Ευκολα ο ΠΑΟ. Πολυ ΕΥΚΟΛΑ

Ματσαρει μια χαρα
Εχει εμπειρια
Του πανε ολα πριμα (πετυχε διανα με Ελιοτ,ευκολος ομιλος ΤΟΠ16, ευκολο ΤΟΠ8)

Δεν εχει κανενα ειδικο βαρος η Καχα για να αντεξει την πιεση του ΟΑΚΑ.Δεν εχει ψημμενους παικτες.Εκτος Ισπανιας εξαλλου φετος έχει χασει σχετικα ευκολα τα περισσοτερα ματς.δειτε τα stats
Με ενα διπλακι καθαρισε ο ΠΑΟ.
θα εχει παει final4 με μοναχα 1 σοβαρο διπλο στη Βιτορια ολη τη χρονια. Το φανταζεστε??
ΕΠΙΚΟ biggrin.gif


Ευκολα???Πολυ ΕΥΚΟΛΑ???
Ο Παναθηναικος επεσε με την 2η ομαδα του πιο υπερδιαγαλαξιακου ομιλου που ειδε ποτε η ανθρωποτητα,οπως μου εχεις πει και πολλακις.Αρα μια ομαδα που τερματιζει 2η στον πιο δυσκολο ομιλο που ειδε ποτε η ευρωλιγκα,πανω απο ομαδες οπως η Μπαρτσα και η Ρεαλ,λογικα ειναι υπερτουμπανη ομαδα!Και με πλεονεκτημα εδρας κι ολας?Αρα δεν ειναι ευκολο ματς απ,και αν περασει ο Παναθηναικος θα μιλαμε για τεραστια προκριση!
Εκτος αν η Λαμποραλ οντως δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και ειναι ευκολη δουλεια για τον Παναθηναικο,αρα για να βγηκε 2η μια τετοια ομαδα,οντως δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο ο ομιλος του Ολυμπιακου!
Διαλεγεις......... wink.gif
rahxephon13
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 8 2016, 16:31 ) *
Ευκολα???Πολυ ΕΥΚΟΛΑ???
Ο Παναθηναικος επεσε με την 2η ομαδα του πιο υπερδιαγαλαξιακου ομιλου που ειδε ποτε η ανθρωποτητα,οπως μου εχεις πει και πολλακις.Αρα μια ομαδα που τερματιζει 2η στον πιο δυσκολο ομιλο που ειδε ποτε η ευρωλιγκα,πανω απο ομαδες οπως η Μπαρτσα και η Ρεαλ,λογικα ειναι υπερτουμπανη ομαδα!Και με πλεονεκτημα εδρας κι ολας?Αρα δεν ειναι ευκολο ματς απ,και αν περασει ο Παναθηναικος θα μιλαμε για τεραστια προκριση!
Εκτος αν η Λαμποραλ οντως δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και ειναι ευκολη δουλεια για τον Παναθηναικο,αρα για να βγηκε 2η μια τετοια ομαδα,οντως δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο ο ομιλος του Ολυμπιακου!
Διαλεγεις......... wink.gif

Νταξει ρε kidd και εγω αν η ομαδα μας ειχε αποκλειστη και επαιζε ο ολυμπιακος με μειονεκτημα εδρας χωρις αγχος τα ιδια θα ελεγα laugh.gif

Η λαμποραλ κερδισε ολους τους ισπανικους εμφυλιους αντιθετα στα αλλα εκτος εδρας παιχνιδια εχασε και σχετικα ευκολα οποτε το μεγαλο ερωτηματικο ειναι αν τελικα κερδισε ματς ειδικων συνθηκων και πραγματι δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο η αν εδωσε απλως περισσοτερο βαρος σε αυτα τα ματς και της βγηκε, συντομα λοιπον θα μαθουμε τι απο τα δυο ισχυει.
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 8 2016, 13:31 ) *
Ευκολα???Πολυ ΕΥΚΟΛΑ???
Ο Παναθηναικος επεσε με την 2η ομαδα του πιο υπερδιαγαλαξιακου ομιλου που ειδε ποτε η ανθρωποτητα,οπως μου εχεις πει και πολλακις.Αρα μια ομαδα που τερματιζει 2η στον πιο δυσκολο ομιλο που ειδε ποτε η ευρωλιγκα,πανω απο ομαδες οπως η Μπαρτσα και η Ρεαλ,λογικα ειναι υπερτουμπανη ομαδα!Και με πλεονεκτημα εδρας κι ολας?Αρα δεν ειναι ευκολο ματς απ,και αν περασει ο Παναθηναικος θα μιλαμε για τεραστια προκριση!
Εκτος αν η Λαμποραλ οντως δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και ειναι ευκολη δουλεια για τον Παναθηναικο,αρα για να βγηκε 2η μια τετοια ομαδα,οντως δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο ο ομιλος του Ολυμπιακου!
Διαλεγεις......... wink.gif

Δεν καταλαβαινω που δυσκολευεσαι.
Πιστευω οτι ο ΠΑΟ θα περασει την Καχα ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.
ΚΑΛΗ ομαδα η Καχα.. Χωρις ειδικο βαρος ομως.
Ηδη εχει κανει τρομακτικα μεγαλη υπερβαση για τα συνηθισμενα κυβικα της.


Πηρε μεσα εξω Ρεαλ Μπαρτσα.. Κατι που εχει μαθει να το κανει ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ στην Αcb και κλειδωσε προκριση και πλεονεκτημα.
(πχ σκεψου απλα πόσο ευκολα μπορουσε να κανει διπλο στο ΣΕΦ ο ΠΑΟ τα προηγουμενα χρόνια ενω σε οποιαδήποτε αλλη εδρα εχανε ανετα)

Μια αντιστοιχη περίπτωση του Αρμανι Μακαμπι προπερσι μου θυμίζει.

Τωρα τα αλλα που λες ειναι αχρειαστα.. και ο συλλογισμος σου παντελως ακυρος.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ηταν ο δυσκολοτερος ομιλος εβερ
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και η Καχα ειναι ΚΑΛΗ ομαδα
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα προτιμουσες Καχα απο Ρεαλ και Μπαρτσα ακομα και με 14-0 να ειχε τελειωσει η Καχα.

Τωρα να θεωρεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ προκριση να περασει ομάδα εμπειρη σαν τον ΠΑΟ την Καχα Λαμποραλ του 1 παικτη σε final4 και της συνολικά απλα συμπαθητικης παρουσιας των Βασκων στην Ευρωλιγκα εδω και τοσα χρονια.. τοτε καλυτερα πηγαινε ξανα στο Ελ.Βενιζελος laugh.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 8 2016, 16:31 ) *
Ευκολα???Πολυ ΕΥΚΟΛΑ???
Ο Παναθηναικος επεσε με την 2η ομαδα του πιο υπερδιαγαλαξιακου ομιλου που ειδε ποτε η ανθρωποτητα,οπως μου εχεις πει και πολλακις.Αρα μια ομαδα που τερματιζει 2η στον πιο δυσκολο ομιλο που ειδε ποτε η ευρωλιγκα,πανω απο ομαδες οπως η Μπαρτσα και η Ρεαλ,λογικα ειναι υπερτουμπανη ομαδα!Και με πλεονεκτημα εδρας κι ολας?Αρα δεν ειναι ευκολο ματς απ,και αν περασει ο Παναθηναικος θα μιλαμε για τεραστια προκριση!
Εκτος αν η Λαμποραλ οντως δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και ειναι ευκολη δουλεια για τον Παναθηναικο,αρα για να βγηκε 2η μια τετοια ομαδα,οντως δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο ο ομιλος του Ολυμπιακου!
Διαλεγεις......... wink.gif

Καλά σε όμιλο με άλλες 2 Ισπανικές... Εντελώς ιδιαίτερων συνθηκών όμιλος έχει χάσει:
1. Απο Ολυμπιακό μέσα-έξω
2. Απο ΤΣΣΚΑ έξω
3. Απο Κιμκι έξω
4. Απο Μπάμπεργκ έξω

Απλά κατάφερε και κέρδισε εντός όλα τα παιχνίδια με ομάδες τύπου Ζαλγκίρις-Μπάμπεργκ και πήρε και τις Ισπανικές. Για μένα αν η σειρά δεν πάει στην χειρότερη σε 5ο παιχνίδι είναι αποτυχία... Γενικά είναι ομάδα που ούτε το βάθος έχει, ούτε την ποιότητα του ΠΑΟ και είναι ομάδα που μπορείς να της κάνεις μέχρι και νίκη μέσα στο σπίτι της. Απλά θέλει σοβαρότητα απο κάποιους παίκτες και αυτός ο Κουζμιτς να καταλάβει ότι στο μπάσκετ βάζουμε και καλάθια γιατί παίζει πιο φοβισμένος και απο τον Λουντζη.
spysta
QUOTE(rahxephon13 @ Apr 8 2016, 13:41 ) *
Νταξει ρε kidd και εγω αν η ομαδα μας ειχε αποκλειστη και επαιζε ο ολυμπιακος με μειονεκτημα εδρας χωρις αγχος τα ιδια θα ελεγα laugh.gif

Κανεις λαθος. δεν γραφω ετσι.
Και για τον ΟΣΦΠ οταν επεσε με ΕΦΕΣ και Σιενα τα προηγουμενα χρονια...Ελεγα οτι θα περασει ευκολα για τους ιδιους λογους.


Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας φαινετε τοσο τρομερο ή που ακριβως ειναι το κακο??

Νιωθετε οτι θα σας μειωθει ενδεχομενη προκριση??
Σιγα ρε παιδια. Ποιος θα τα θυμαται αυτα μετα??
Αφου κι εσεις ξερετε οτι φτασατε σε τρομερα ευνοικη θεση χωρις ιδιαιτερο κοπο ΛΟΓΩ ΣΥΓΚΥΡΙΩΝ (ευκολος ομιλος στο ΤΟΠ16 που εδωσε το δικαιωμα προκρισης λογω μιας καλης προσθηκης στη δευτερη φαση παρα το τραγικο μπασκετ στις αρχες και το κακο ξεκινημα.. Τι αλλο να πουμε?)


Αφου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι ενα ΙΔΑΝΙΚΟ ματσαρισμα για τον ΠΑΟ στους 8 που μπορει να τον οδηγησει σχετικα ανετα στους 4.
Όποιος βλεπει μπασκετ το καταλαβαινει




QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 8 2016, 13:54 ) *
Καλά σε όμιλο με άλλες 2 Ισπανικές... Εντελώς ιδιαίτερων συνθηκών όμιλος έχει χάσει:
1. Απο Ολυμπιακό μέσα-έξω
2. Απο ΤΣΣΚΑ έξω
3. Απο Κιμκι έξω
4. Απο Μπάμπεργκ έξω

Απλά κατάφερε και κέρδισε εντός όλα τα παιχνίδια με ομάδες τύπου Ζαλγκίρις-Μπάμπεργκ και πήρε και τις Ισπανικές. Για μένα αν η σειρά δεν πάει στην χειρότερη σε 5ο παιχνίδι είναι αποτυχία... Γενικά είναι ομάδα που ούτε το βάθος έχει, ούτε την ποιότητα του ΠΑΟ και είναι ομάδα που μπορείς να της κάνεις μέχρι και νίκη μέσα στο σπίτι της. Απλά θέλει σοβαρότητα απο κάποιους παίκτες και αυτός ο Κουζμιτς να καταλάβει ότι στο μπάσκετ βάζουμε και καλάθια γιατί παίζει πιο φοβισμένος και απο τον Λουντζη.

Απλααααα πραγματακια.
Ομορφα και ωραια.

Τι αλλο να πουμε??
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Apr 8 2016, 16:52 ) *
Δεν καταλαβαινω που δυσκολευεσαι.
Πιστευω οτι ο ΠΑΟ θα περασει την Καχα ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.
ΚΑΛΗ ομαδα η Καχα.. Χωρις ειδικο βαρος ομως.
Ηδη εχει κανει τρομακτικα μεγαλη υπερβαση για τα συνηθισμενα κυβικα της.


Πηρε μεσα εξω Ρεαλ Μπαρτσα.. Κατι που εχει μαθει να το κανει ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ στην Αcb και κλειδωσε προκριση και πλεονεκτημα.
(πχ σκεψου απλα πόσο ευκολα μπορουσε να κανει διπλο στο ΣΕΦ ο ΠΑΟ τα προηγουμενα χρόνια ενω σε οποιαδήποτε αλλη εδρα εχανε ανετα)

Μια αντιστοιχη περίπτωση του Αρμανι Μακαμπι προπερσι μου θυμίζει.

Τωρα τα αλλα που λες ειναι αχρειαστα.. και ο συλλογισμος σου παντελως ακυρος.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ηταν ο δυσκολοτερος ομιλος εβερ
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και η Καχα ειναι ΚΑΛΗ ομαδα
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα προτιμουσες Καχα απο Ρεαλ και Μπαρτσα ακομα και με 14-0 να ειχε τελειωσει η Καχα.

Τωρα να θεωρεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ προκριση να περασει ομάδα εμπειρη σαν τον ΠΑΟ την Καχα Λαμποραλ του 1 παικτη σε final4.. τοτε καλυτερα πηγαινε ξανα στο Ελ.Βενιζελος laugh.gif


Εγω ξερω οτι επεσα με μειονέκτημα με την 2η ομαδα του πιο δυσκολου ομιλου εβερ!Αρα η είναι δυσκολη ομάδα και δεν εχω ευκολο εργο,για να βγει 2η στον πιο δυσκολο ομιλο,ή δεν ειναι τοσο δυσκολη ομαδα,μπορω να την περάσω ευκολα,και αρα για να βγήκε 2η στον όμιλο,ισως στην πράξη δεν ηταν και τοσο δυσκολος!Αν μπορω να περασω τόσο ευκολα την 2η του!Απλα πραγματα!
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 8 2016, 15:04 ) *
Εγω ξερω οτι επεσα με μειονέκτημα με την 2η ομαδα του πιο δυσκολου ομιλου εβερ!Αρα η είναι δυσκολη ομάδα και δεν εχω ευκολο εργο,για να βγει 2η στον πιο δυσκολο ομιλο,ή δεν ειναι τοσο δυσκολη ομαδα,μπορω να την περάσω ευκολα,και αρα για να βγήκε 2η στον όμιλο,ισως στην πράξη δεν ηταν και τοσο δυσκολος!Αν μπορω να περασω τόσο ευκολα την 2η του!Απλα πραγματα!

Παρε τον προαστιακο φιλαρα μου.
Μπλε γραμμη laugh.gif laugh.gif

j-kidd13
QUOTE(spysta @ Apr 8 2016, 17:10 ) *
Παρε τον προαστιακο φιλαρα μου.
Μπλε γραμμη laugh.gif laugh.gif

Μπερδεύεσαι!Ρωταω να μου πεις τη γνωμη σου!Τι απ τα 2 συμβαινει,απο οσα σου είπα!Δεν βγηκα εγω να πω οτι ειναι δυσκολη η ευκολη!Απλα σε ειδα σα το σαλιγκαρακι να βγάζεις ευκολη αποστολη το ματς απ με τη Λαμποραλ...Και απλα ειπα το προφανες....Οτι παιζω με την 2η του πιο δύσκολου ομιλου εβερ!Τη 2η......
Αρα οπως τα λες,αν ειναι ευκολη η αποστολή του Παναθηναϊκού με τη 2η του παλουκι ομιλου,ε δεν θα ταν και τοσο παλουκι.Αυτο σε ρωταω!
So simple φιλαρα μου! rolleyes.gif
rahxephon13
QUOTE (spysta @ Apr 8 2016, 16:58 ) *
Κανεις λαθος. δεν γραφω ετσι.
Και για τον ΟΣΦΠ οταν επεσε με ΕΦΕΣ και Σιενα τα προηγουμενα χρονια...Ελεγα οτι θα περασει ευκολα για τους ιδιους λογους.


Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας φαινετε τοσο τρομερο ή που ακριβως ειναι το κακο??

Νιωθετε οτι θα σας μειωθει ενδεχομενη προκριση??
Σιγα ρε παιδια. Ποιος θα τα θυμαται αυτα μετα??
Αφου κι εσεις ξερετε οτι φτασατε σε τρομερα ευνοικη θεση χωρις ιδιαιτερο κοπο ΛΟΓΩ ΣΥΓΚΥΡΙΩΝ (ευκολος ομιλος στο ΤΟΠ16 που εδωσε το δικαιωμα προκρισης λογω μιας καλης προσθηκης στη δευτερη φαση παρα το τραγικο μπασκετ στις αρχες και το κακο ξεκινημα.. Τι αλλο να πουμε?)


Αφου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι ενα ΙΔΑΝΙΚΟ ματσαρισμα για τον ΠΑΟ στους 8 που μπορει να τον οδηγησει σχετικα ανετα στους 4.
Όποιος βλεπει μπασκετ το καταλαβαινει

Γι'αυτο λεω οτι τα βλεπεις τα πραγματα πιο χαλαρα, ενταξει εχεις δει την κουτσα καλυτερα( αν και τα 2 παιχνιδια που παιξατε μπορει να σε εχουν παραπλανηση) και δεν σε πειθει και πραγματι υπαρχουν ενστασεις για το πως περασε ενω σιγουρα εχει αδυναμιες αλλα εχεις δει τον παναθηναικο? τι σε κανει να πιστευεις οτι τους εχουμε ευκολα ? γιατι εγω που ειναι και ομαδα μου εχω σοβαρες αμφιβολιες καποιες απο αυτες μπορει να ειναι λογω αγχους αλλα σιγουρα εχουμε προβληματα που αν βγουν μπρος θα μας στερησουν την προκριση.

Σε γενικες γραμμες αν παιξουμε οπως στο ματς με την νταρου πιστευω θα χασουμε αν παιξουμε οπως με ερυθρο ασχετα οτι χασαμε βλεπω προκριση, το θεμα ειναι τι προσωπο θα παρουσιασουμε στην πιο κρισιμη καμπη της σεζον αυτο εχει σημασια.


spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 8 2016, 15:21 ) *
Μπερδεύεσαι!Ρωταω να μου πεις τη γνωμη σου!Τι απ τα 2 συμβαινει,απο οσα σου είπα!Δεν βγηκα εγω να πω οτι ειναι δυσκολη ευκολη!Απλα σε ειδα σα το σαλιγκαρακι να βγάζεις ευκολη αποστολη το ματς απ με τη Λαμποραλ...Και απλα ειπα το προφανες....Οτι παιζω με την 2η του πιο δύσκολου ομιλου εβερ!Τη 2η......
Αρα οπως τα λες,αν ειναι ευκολη η αποστολή του Παναθηναϊκού με τη 2η του παλουκι ομιλου,ε δεν θα ταν και τοσο παλουκι.Αυτο σε ρωταω!
So simple φιλαρα μου! rolleyes.gif

Σου ειπα πήρε τα ματς με τους Ισπανους.. Ειναι κατι που εχει μαθει να κανει πολλα χρονια τωρα και της εκατσε καλα.
Ειναι ΚΑΛΗ ομαδα αλλα οχι τόσο οσο προσδιδει η δευτερη της θεση. Σ εναν παλουκι ομιλο βοηθηθηκε πολυ και απο τις συγκυριες (οπως αντιστοιχα και ο ΠΑΟ).. Δηλ να παιξει με Ισπανικες που εχει το know how,να πετυχει τραγικο ΟΣΦΠ και Κιμκι περιεργως να μην μπορει να σταυρωσει διπλο.
Btw Της εκατσε κουτι το γεγονός οτι ο ΟΣΦΠ εχασε αστεια ματς (οσοι δεν το εχετε συνειδητοποιησει αν ο ΟΣΦΠ είχε παρει τα 3 ματς με Ζαλγκιρις μπαμπεργκ τωρα θα ειχε πλεονεκτημα εδρας λοφω της τρομερης αναστατωσης απο την δυναμικη τοτ συγκεκειμενου ομιλου)

Η γνωμη μου ειναι οτι αποτελει ΕΥΚΟΛΗ αποστολη για τον ΠΑΟ.
1)γιατι η Καχα χάνει ευκολα έξω απο την Ισπανια
2)γιατι δεν εχει το ειδικο βαρος.. Και οι φανελες πλεον μετρανε
3)γιατι η εδρα της ειναι δυνατη.. Αλλα οχι και κανα φρουριο.

Το σαληγκαρακι που κολλαει??χθες οριστηκοποιηθηκαν τα ματσαρισματα σημερα εγραψα τη γνωμη μου.

Προφανως ενοχλησε επειδη νομιζεις οτι παω να μειωσω ενδεχομενη προκριση του ΠΑΟ.
Μα δεν το κανω.. Απλα τονιζω το γεγονος οτι ο ΠΑΟ θα οφειλει πολλα στην καλη του τυχη γιατι παιζει να παει final4 χωρις να εχει κοπιασει ιδαιτερα.
Το αντιλαμβανονται ολοι αυτο νομιζω ακόμα κι εσυ που εισαι οπαδος του ΠΑΟ.
Ευκολο ΤΟΠ16
Ιδανικό ΤΟΠ8 (ευκολο για εμενα)

That s all.. Προχωραμε
xomitsious
Συμφωνω με τον kidd οτι αν περασουμε θα ειναι τεραστια επιτυχια.
Η Λαμποραλ μπορει να μην ειναι μεγαθηριο αλλα εμεις ειμαστε μια ομαδα που εκανε restart το 2012 και απο τοτε δεν εχουμε ξαναπαει Φ4.
Θα προτιμουσα Μπαρτσα με πλεονεκτημα, και θεωρω τη Λοκο φαβορι σ'εκεινο το ζευγαρι.
Το δικο μας ειναι το πιο αμφιρροπο απ'τα 4, με μικρο προβαδισμα στην ομαδα που εχει πλεονεκτημα εδρας και εκανε ενα εκπληκτικο τοπ 16.
Μπορει να μην προκειτε για μεγαλη εκπληξη ετσι και περασουμε, αλλα μεγαλη επιτυχια θα ειναι σιγουρα.
Η ομαδα μου εχει να παει 3 χρονα Φ4 και το ιδιο θα ελεγα και αν διασταυρωνομασταν με Μπαμπεργκ.
spysta
QUOTE(rahxephon13 @ Apr 8 2016, 15:21 ) *
Γι'αυτο λεω οτι τα βλεπεις τα πραγματα πιο χαλαρα, ενταξει εχεις δει την κουτσα καλυτερα( αν και τα 2 παιχνιδια που παιξατε μπορει να σε εχουν παραπλανηση) και δεν σε πειθει και πραγματι υπαρχουν ενστασεις για το πως περασε ενω σιγουρα εχει αδυναμιες αλλα εχεις δει τον παναθηναικο? τι σε κανει να πιστευεις οτι τους εχουμε ευκολα ? γιατι εγω που ειναι και ομαδα μου εχω σοβαρες αμφιβολιες καποιες απο αυτες μπορει να ειναι λογω αγχους αλλα σιγουρα εχουμε προβληματα που αν βγουν μπρος θα μας στερησουν την προκριση.

Σε γενικες γραμμες αν παιξουμε οπως στο ματς με την νταρου πιστευω θα χασουμε αν παιξουμε οπως με ερυθρο ασχετα οτι χασαμε βλεπω προκριση, το θεμα ειναι τι προσωπο θα παρουσιασουμε στην πιο κρισιμη καμπη της σεζον αυτο εχει σημασια.

Εχω δει και ΠΑΟ και Λαμποραλ.. Παρα πολλες φορές φετος.
Ο ΠΑΟ ματσαρει πολυ καλα με τους Ισπανους.
Στην ρακετα υπερτερει
Στην περιφερεια δεν εχει να φοβηθει καποιον παικτη των Βασκων
Το ρυθμο πρεπει να ελεγξει στη Βιτορια και θα το παρει το διπλο.
ΔΕΝ θα ειναι πια ανετοι και ωραιοι οι Βασκοι για να χλατσωνουν τριποντακια στο τρανζισιον.
Πλεον ΟΛΟΙ περιμενουν απο αυτους την προκριση και οχι απλα καλες εμφανισεις.
Στο ΟΑΚΑ δεν το συζητω...ευκολοι ασσοι... Εκτος Ισπανιας οιΒασκοι χανουν για πλακα και με διαφορες
looser
Μερικα πραγματα που σκεφτομουν σημερα :

- Ο Ερυθρος πρεπει να μας κανει δωρο τον Γιοβιτς το καλοκαιρι σαν μπονους προκρισης στους 8. Απ' οτι αποδειχθηκε με αυτες τις δυο νικες που του χαρισαμε περασε στους 8 σαν 4ος αντι της Εφες και εμεις χασαμε το πλεονεκτημα εδρας.

- ΠΑΟ και Λαμποραλ ειναι και οι δυο ομαδες που δεν κερδιζουν εκτος ουτε τον Χαραυγιακο. Η λογικη λεει οτι θα παμε σε 5 παιχνιδια και εκει μας δινω ενα μικρο προβαδισμα, για τον πολυ απλο λογο οτι θα ηθελα να πιστευω οτι μετα απο τοσα χρονια θα μασησουμε σιδερα για να βρεθουμε σε ενα φαιναλ-4.

- Θα ειναι εγκλημα κατα την γνωμη μου οταν παιζει ο Μπουρουσης να τον μαρκαρουν ειτε ο Κουζμιτς, ειτε ο Χαντερ και ειδικα ο Ραντουλιτσα που ειναι ικανος να βγει με 5 φαουλ σε 3 λεπτα συμμετοχης. Ενα ειναι κατα την γνωμη μου το "τρικ" της σειρας που μπορει να μας στειλει στο φ4. Φωτσης πανω στον Μπουρουση. Πιστευω οτι λογω Εθνικης και λογω οτι εχουν αναμετρηθει τοσες πολλες φορες μαζι ο Αντωναρος ματσαρει καλυτερα απο οποιονδηποτε που εχουμε στο ροστερ μας με τον Μπουρουση. Ασε που του ταιριαζει του Φωτση ο σωματοτυπος του Μπουρουση. Εννοω οτι ο Μπουρουσης σπανιως θα χρησιμοποιησει τον ογκο του για να βαλει τον αντιπαλο μεσα ωστε να δημιουργησει μειονεκτημα στον Αντωνη που ειναι αδυναμος στο ποστ. Οπως και να 'χει πιστευω οτι αυτο το ματσαρισμα εχει περισσοτερη τυχη απο οποιοδηποτε αλλο. Ιδωμεν...
G-arenas
εχουμε καλυτερο ροστερ, πολυ πιο βαρια φανελα, πολυ καλυτερη εδρα και πολυ μεγαλυτερη εμπειρια, αλλα η λαμποραλ εχει σιγουρα καλυτερη ομαδα!! καμια σχεση με εμας! ειναι πολυ καλυτερη σαν συνολο, ξερουν τι θελουν μες στο γηπεδο και εχουν και προπονηταρα ! εμεις δεν εχουμε!

το θεμα ειναι οτι την καχα την βολευει παρα πολυ το ανοικτο παιχνιδι, να πηγαινει πανω κατω το ματς με υψηλο ρυθμο και και πολλες κατοχες!και στον διπλα ομιλο βρηκε και τα εκανε γιατι ολες οι ομαδες (πλην οσφπ και μπαμπεργκ) επαιζαν στο ιδιο στυλ με πολυ κακη αμυνα ολες και λιγο σοφτ( τσσκα, κιμκι,ρεαλ )! η μπαρτσα ειναι πιο σετ αλλα ειναι λιγο σοφτιλες!με λιγα λογια τους ταιριαζαν οι ομαδες σε αυτον τον ομιλο της καχα!

αρα αν εμεις παμε και παιξουμε σε υψηλο ρυθμο οπως χθες τελειωσαμε πριν καν το καταλαβουμε!! στο σετ πρεπει να τους παμε να τους βαλουμε να σκεφτουν! χαμηλο ρυθμο και να παει στο ξυλο, στο παθος και στην καρδια! αν τους αφηνουμε να βαρανε θα τα βαζουν ολα οπως η κιμκι με οσφπ και οπως εμεις χθες με εφες! πρεπει να πιεσουμε παρα πολυ τα γκαρντ τους στο κατεβασμα , οχι ομως ζον πρες γιατι θα ανοιξει ο ρυθμος , ωστε να τους χαλασουμε το μυαλο την, δημιουργια και να τους κουρασουμε αφου ειναι λιγοι! και τελος να παιξουμε στα ποδια τον μπουρουση! να τον τραβαμε ψηλα στα πικ και να ορμαμε μεσα! να του παρουμε φαουλ !

με λιγα λογια 50-50 ειναι! εγω θεωρω πως αν ο σαλε μας προετοιμασει εστω και μετρια και κανουμε τα βασικα αλλα σωστα τοτε θα περασουμε!αλλιως οι αλλοι θα το βλεπουν βαρελι και θα λεμε γιατι εχουμε ραντου και δεν πηραμε τσαμπα τον μπουρουση το καλοκαιρι!! tongue.gif
rahxephon13
QUOTE (spysta @ Apr 8 2016, 17:52 ) *
Εχω δει και ΠΑΟ και Λαμποραλ.. Παρα πολλες φορές φετος.
Ο ΠΑΟ ματσαρει πολυ καλα με τους Ισπανους.
Στην ρακετα υπερτερει
Στην περιφερεια δεν εχει να φοβηθει καποιον παικτη των Βασκων
Το ρυθμο πρεπει να ελεγξει στη Βιτορια και θα το παρει το διπλο.
ΔΕΝ θα ειναι πια ανετοι και ωραιοι οι Βασκοι για να χλατσωνουν τριποντακια στο τρανζισιον.
Πλεον ΟΛΟΙ περιμενουν απο αυτους την προκριση και οχι απλα καλες εμφανισεις.
Στο ΟΑΚΑ δεν το συζητω...ευκολοι ασσοι... Εκτος Ισπανιας οιΒασκοι χανουν για πλακα και με διαφορες

Στο γεγονος οτι ματσαρουμε καλα μαζι τους ελπιζω και εγω αλλα οπως σου ειπα δεν τους εχω σει αρκετα μακαρι να εχεις δικιο.

Στην ρακετα ποιος υπερτερει? εμεις η αυτοι? γιατι στους ψηλους εχουμε αρκετα προβληματα και κυριως στα ριμπαουντ ενω αυτοι ειναι πρωτοι και αν παρουσιαστουμε οπως χθες θα εχουμε σοβαρο προβλημα, εννοειται οτι μεγαλο ρολο θα παιξει το μαρκαρισμα του μπουρουση και αν θα καταφερουμε να τον βγαλουμε εκτος ρυθμου και το ματσαρισμα με τον ραντουλιτσα και ποιος θα κυριαρχήσει, αν συνεχιση της εμφανισεις του τοπ 16 η λαμποραλ θα εχει μεγαλες πιθανοτητες προκρισης.

Εκει οπου υπερεχουμε ξεκαθαρα εμεις ειναι στα γκαρντ εκει πρεπει να τους χτυπησουμε και να καταφερουμε να ελέγξουμε τον ρυθμο κυριως μεσω της αμυνας την οποια εχουμε βελτιωση αρκετα μεσα στο τοπ 16 κατι που μονο ευκολο δεν ειναι ειδικα μεσα στην βιτορια.

Τωρα για το ποιος εχει το αγχος δεν το ξερω εμεις βλεπω και δηλωνουμαι ολοενα και πιο εντονα οτι θελουμε να παμε f4 ενω απο αυτους μονο τον μπουρουση εχω ακουσει κι αυτο στο χαλαρω τυπου ναι θα θελαμε να παμε βερολινο, εγω απο τι εχω δει ολο αυτο το αντιμετωπιζουν σαν ενα ωραιο ταξιδι και δεν εχουν καθολου πιεση κι αυτο θα φανει, γενικα οι αστάθμητοι παράγοντες ειναι παρα ειναι πολλοι για να κανεις ασφαλεις προβλεψεις (τουλαχιστων εγω) αν τωρα εσυ εισαι τοσο σιγουρος τοτε τι να σου πω παιξτο στοιχημα tongue.gif
j.browning
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 8 2016, 16:31 ) *
Ευκολα???Πολυ ΕΥΚΟΛΑ???
Ο Παναθηναικος επεσε με την 2η ομαδα του πιο υπερδιαγαλαξιακου ομιλου που ειδε ποτε η ανθρωποτητα,οπως μου εχεις πει και πολλακις.Αρα μια ομαδα που τερματιζει 2η στον πιο δυσκολο ομιλο που ειδε ποτε η ευρωλιγκα,πανω απο ομαδες οπως η Μπαρτσα και η Ρεαλ,λογικα ειναι υπερτουμπανη ομαδα!Και με πλεονεκτημα εδρας κι ολας?Αρα δεν ειναι ευκολο ματς απ,και αν περασει ο Παναθηναικος θα μιλαμε για τεραστια προκριση!
Εκτος αν η Λαμποραλ οντως δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και ειναι ευκολη δουλεια για τον Παναθηναικο,αρα για να βγηκε 2η μια τετοια ομαδα,οντως δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο ο ομιλος του Ολυμπιακου!
Διαλεγεις......... wink.gif

επικο ποστ,μπραβο στον μοντ 41.gif 77.gif thumbsup.gif
απο χτες την φυλαγα να ποσταρω κατι τετοιο αλλα με προλαβες,δεν πηραζει χαλαλι σου
Nemesakos
Βασικά αν χάσει σήμερα η τσσκα, σε ισοβαθμία δεν είναι 2η η καχα? Αρα πρώτη..εκείνο το 3πόντο του μιλος 2 αγωνιστικές πριν στο μεταξύ τους δίνει την πρωτιά. Ας μην το παραβλεπουμε..

Ο παναθηναικος αν εμφανιστεί στο γήπεδο υπεροπτικά και υποτιμητικά τελείωσε... από την άλλη υπάρχει ήδη πίεση για final4 κ αυτά δεν μαρεσουν. Οι αγώνες κρύβουν περισσότερες παγίδες απο αυτές που λέμε...
φαβορί λόγω έδρας η λαμποραλ. Θεωρω πως αν σπάσει έδρα στο πρώτο αγώνα η σειρά μπορεί κ να πάει για 3-0..διαμαντιδη καλαθη Γουίλιαμς δεν έχει η λαμποραλ κ αυτό είναι το κλειδί..

Σήμερα μιας κ ξεμυτισα κοίταξα κλεφτα εισιτήρια κ διαμονη.για την ώρα είναι ακόμα φθηνά..προτρέχω το ξέρω αλλά αν υπάρχει έστω κ 1% να προκριθούμε πρέπει να κοιτάζω από νωρίς
G-arenas
QUOTE (rahxephon13 @ Apr 8 2016, 18:20 ) *
Στο γεγονος οτι ματσαρουμε καλα μαζι τους ελπιζω και εγω αλλα οπως σου ειπα δεν τους εχω σει αρκετα μακαρι να εχεις δικιο.

Στην ρακετα ποιος υπερτερει? εμεις η αυτοι? γιατι στους ψηλους εχουμε αρκετα προβληματα και κυριως στα ριμπαουντ ενω αυτοι ειναι πρωτοι και αν παρουσιαστουμε οπως χθες θα εχουμε σοβαρο προβλημα.

μπορει πλην μπουρουση να μην εχουν ποιοτητα στους ψηλους αλλα εχουν καλους ρολιστες που ειναι καλοι σε αμυνα και ριμπαουντ οπως ο τιγι και ο ντιοπ συν τον μπερτανς που σουταρει και εχει ψηλο κορμι, ενω πολυ δουλεια κανει ο χανγκα στα ριμπαουντ οπου ειναι εξαιρετικος! γενικα εχουν κορμια και παικτες που πανε στο ριμπαουντ αλλα πλην μπουρου δεν εχουν ποιοτητα αντε λιγο ο μπερτανς που ειναι σοφτ! το θεμα ειναι να ειναι αυτος που πρεπει ο ραντου και ο γκιστ και επισης να μην παιξει ο κουζμιτς!!δεν εχει τον εγωισμο να αντιμετωπισει τον μπουρου και θα του κανει πλακα!
shtarkws
QUOTE(Nemesakos @ Apr 8 2016, 18:33 ) *
Βασικά αν χάσει σήμερα η τσσκα, σε ισοβαθμία δεν είναι 2η η καχα? Αρα πρώτη..εκείνο το 3πόντο του μιλος 2 αγωνιστικές πριν στο μεταξύ τους δίνει την πρωτιά. Ας μην το παραβλεπουμε..

Ο παναθηναικος αν εμφανιστεί στο γήπεδο υπεροπτικά και υποτιμητικά τελείωσε... από την άλλη υπάρχει ήδη πίεση για final4 κ αυτά δεν μαρεσουν. Οι αγώνες κρύβουν περισσότερες παγίδες απο αυτές που λέμε...
φαβορί λόγω έδρας η λαμποραλ. Θεωρω πως αν σπάσει έδρα στο πρώτο αγώνα η σειρά μπορεί κ να πάει για 3-0..διαμαντιδη καλαθη Γουίλιαμς δεν έχει η λαμποραλ κ αυτό είναι το κλειδί..

Σήμερα μιας κ ξεμυτισα κοίταξα κλεφτα εισιτήρια κ διαμονη.για την ώρα είναι ακόμα φθηνά..προτρέχω το ξέρω αλλά αν υπάρχει έστω κ 1% να προκριθούμε πρέπει να κοιτάζω από νωρίς


50/50 είναι οι πιθανοτητες θεωρώ. Τα πρωτα 2 ματς ειναι το κλειδι. Αν καταφερουμε να παρουμε το ενα τοτε αυξανουμε σημαντικα τις πιθανοτητες μας
green_sky
Εγω θεωρω οτι το μεγαλο οπλο της Καχα ειναι η ενεργεια των παιχτων της.Οταν ο αλλος νιωθει καλα εχει και καθαροτερο μυαλο και μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση και βαζει και τα σουτακια.Η μοναδικη ομαδα που τους εχει κερδισει εκει μεσα αν δεν κανω λαθος ειναι ο ολυμπιακος γιατι εβγαλε ενεργεια στην ενεργεια.Επιπλεον οσο καλος μπασκεμπολιστας και να εισαι οταν ο αντιπαλος καταφερνει και ειναι παντα μπροστα σου και οι κενοι χωροι κλεινουν σε χρονο dt τοτε υπαρχει θεμα.Αν λοιπον η ομαδα δεν βγαλει ενεργεια θεωρω οτι θα τα χασει εκει και τα δυο παιχνιδια.Αν βγαλει ενεργεια τοτε θα γυρισει στην αθηνα για να κλεισει την προκριση.Περα λοιπον απο το αν θα προσπαθησουμε εμεις να βαλουμε την μπαλα στην ρακετα με τον Ραντουλιτσα ή αν αυτοι θα προσπαθησουν με τα drive να κανουν ζημια και περα απο οτιδηποτε αλλο εγω θεωρω πολυ σημαντικο το κομματι "ενεργεια".
rahxephon13
Για αυτους που λενε για πιεση απο πλευρας λαμποραλ δηλωσεις περασοβιτς http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...i-stin-edra-mas
Αποτιναζει την ταμπελα του φαβορι αλλα λεει οτι δυσκολα ο παναθηναικος θα κανει νικη στην βιτορια, ηδη εχει αρχιση η διαδικασια αποφορτισης της λαμποραλ...αντιθετα με αυτα που διαβαζω εδω κι εκει (και επισημως απο την ομαδα) για ευκαιρια και ευκολακι εμεις θα ειμαστε αυτοι με το αγχος του αποτελεσματος με μειονεκτημα εδρας... εχουμε πολυ δουλεια ακομη σε ολα τα επιπεδα για να επιστρεψουμε στο κορυφαιο επιπεδο.
Nik Tepits
Το πρωτο ματς ειναι και το πιο σημαντικο. Πρεπει οπωσδηποτε να το δουμε σαν τελικο χωρις επιστροφη. Εαν τυχον χασουμε στο τελευταιο σουτ το πρωτο ματς, μετα θα ανεβουν ψυχολογικα οι Βασκοι και το 2ο θα το χασουμε ανετα. Δεν το συζητω καν να παρουμε το 5ο, εκει μιλαει η εδρα και με 15 χιλ φανατισμενους Βασκους δεν νικαμε. Κλειδι το πρωτο!

Το θεμα δεν ειναι τοσο η Καχα, αλλα οι εμφανισεις εκτος εδρας του ΠΑΟ. Δεν εμπνεουν καμμια εμπιστοσυνη. Περιμενω ματσαρες απο Καλαθη, ΔΔ και Φωτση. Αυτοι ξερουνε τι σημαινουν τα χιαστι παιχνιδια. Πλακα πλακα μια εκδρομουλα με καπακια 2 ματς στη Βιτορια δεν ειναι ασχημη φαση! tongue.gif
troll_ey
Ο παο το πρώτο ματς νόμιζω πως θα το χάσει,ο μπουρούσης θα κάνει όργια και οι άλλοι θα τα βάζουν απο παντού,θα έχουν και αρκετό ενθουσιασμό ε δεν θέλει και πολυ.Εξάλλου ο παο στα εκτος εδρας δεν δείχνει σταθερότητα.Το θέμα είναι αν θα πάρει το δευτερο ματς, όπως ο ολυμπιακος περυσι με μπαρτσα.Αν το παρει θα περασει με 3-1 αν όχι θα αποκλειστεί με 3-2.
assistant
Η σειρα για μενα εχει ξεκαθαρο φαβορι την ομαδα την εμπειρη,τη μπαρουτοκαπνισμενη,τη συνηθισμενη σε τέτοιους αγωνες........αυτό φυσικα δε σημαινει ότι θα περασει περπατητο ο Παο......πρεπει να δωσει σε όλα τα παιχνίδια το 101% για να εξαργυρωσει την υπεροχη του.....

μερικα σημεια που πρεπει να προσεξετε για να εχετε το πανω χερι.....1)ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ ΡΥΘΜΟΥ......εκει μεσα ωρες-ωρες το γηπεδο κατηφοριζει,παιζουν με απιστευτο παθος κι ενεργεια στην αμυνα και μετα αρχιζουν το τρεχαλητο και το μπουμπουνητο απ παντου.........

2)ο Περασοβιτς είναι καλος προπονητης και προετοιμαζει παρα πολύ καλα την ομαδα του για κάθε παιχνιδι.......πρεπει να εχετε ετοιμα 4-5 ''τρικακια'' για να τον αιφνιδιασουν.....

3)ελεγχος του ριμπάουντ.......πηδανε ολοι,ειναι αθλητικοι,εχουν ενεργεια και ιδιαιτερα αυτος ο Χανγκα φοβάμαι ότι με τον Ελιοτ θα παρει πολύ επιθετικο.......

4)ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ.........εχω ξαναπει ότι φετος κανει παπαδες.....του εχει δωσει τα κλειδιά του μαγαζιου ο Περασοβιτς κι ο Ντιρκ ανταποδιδει.......εχει βαλει μες στα καλαθια φετος πολύ καλυτερους αμυντικα ψηλους απ τους δικους σας......είναι σε καλη κατασταση,θεωρω δεδομενο ότι θα σας δημιουργησει προβλήματα,δεν ξερω μονο τι μεγέθους.......θεωρω ότι με Κουζμιτς-Χαντερ θα τον στειλει στο ποστ ο Περασοβιτς ενώ τον Ραντου θα τον ξεχαρβαλωσει στο picknpop.....αν σουταρει με κανα 40% ο Μπουρουσαγα θα υπαρχει θεμα.......

5)τελος νομιζω ότι ο Περασοβιτς θα προσπαθησει να μην επιτρεψει στο Γκιστ να δινει βοήθειες στην αμυνα ματσαροντας τον κυριως με τον Μπερτανς........φονιας ο τυπος-μισο μετρο χρειαζεται για να το μπουμπουνισει......

6)τωρα τελος.......σε κλειστα παιχνίδια η Λαμποραλ μες στην Ισπανια είναι πολύ δυνατη και ξερει τι να ψαξει(αντίθετα μερικες φορες με το Σαλε).....

Δυσκολη κι ενδιαφερουσα σειρα θεωρω........δεν είμαι τοσο large για να υποστηριξω Παο-θα είμαι με τη σιντερελα που εχει φτειαξει μια πολλη ομορφη ιστορια φετος απ το πουθενα.........θεωρω όμως ότι θα περασετε οποτε στο Βερολινο απέναντι σε Τσσκα-Ρεαλ-Φενερ μαζι σας θα μαι.....
salonikatasos
εγώ αν ήμουν τζόρτζεβιτς θα έστελνα τον φώτση πάνω στον μπουρούση και τον ραντούλιτσα πάνω στον τιγί όταν παίζουν και οι 2 ταυτόχρονα. θετικό για τον παναθηναϊκό θεωρώ ότι είναι το γεγονός ότι οι 2 καλύτεροι παίχτες της κούτσα(χάνγκα και μπουρούσης) αμυντικά θα πέσουν πάνω σε williams και ραντούλιτσα,2 παίχτες που φορτώνουν τους αντιπάλους με πολλά φάουλ. πίσω από αυτούς δεν υπάρχει αξιόπιστη εναλλακτική
assistant
QUOTE(salonikatasos @ Apr 9 2016, 01:02 ) *
εγώ αν ήμουν τζόρτζεβιτς θα έστελνα τον φώτση πάνω στον μπουρούση και τον ραντούλιτσα πάνω στον τιγί όταν παίζουν και οι 2 ταυτόχρονα. θετικό για τον παναθηναϊκό θεωρώ ότι είναι το γεγονός ότι οι 2 καλύτεροι παίχτες της κούτσα(χάνγκα και μπουρούσης) αμυντικά θα πέσουν πάνω σε williams και ραντούλιτσα,2 παίχτες που φορτώνουν τους αντιπάλους με πολλά φάουλ. πίσω από αυτούς δεν υπάρχει αξιόπιστη εναλλακτική

δε γινεται αυτό που λες........πρωτον γιατι ο Μπουρούσης φετος ποσταρει καλα παιχτες 2 φορες πιο δυνατούς του Φωτση,μονο με φαουλ θα τον σταματάει ο Αντώνης και δευτερον ο Τιλι σουταρει αρκετα καλα κι αν παει να τον πλσιασει ο Ραντου θα ορμαει προς το καλαθι............στο τελευταιο που λες επειδή ολο το παιχνιδι της Κουτσα περναει απ το Γιαννη αυτος με τη συμφωνη προφανως γνωμη του Περασοβιτς δε φθειρεται ποτε......μη φανταστείς δηλαδή ότι θα εχει 2 φαουλ πριν βγει το ημιχρονο και θα παιξει αμυνα του σκοτωμου στο Ραντουλιτσα για να μη φαει το καλαθι......θα προτιμησει να φαει το καλαθι στις περιπτώσεις που δε θα προλαβαινει να κλεισει η βοηθεια.......
Air Kef
Άσχετα με το τι μπασκετ παίζουν, ρόστερ, απουσίες, φόρμα, ομίλους κτλ. κτλ. από Τοπ 8 και μετά, συνήθως μετράει περισσότερο το ειδικό βάρος παρά οτιδήποτε άλλο, όταν μιλάμε για ομάδες παρόμοιου επιπέδου.

Ένα διπλό ο ΠΑΟ θα το πάρει εκεί και μέσα από κατάμεστο και διψασμένο ΟΑΚΑ δεν περνάει με τίποτα η Κούτσα, ή όπως λέγεται φέτος.

Μην ταράζεστε οι του ΠΑΟ όταν λένε κάποιοι για ευνοικό ματσαπ, δεν μειώνει το αποτέλεσμα, λογικό είναι που και που θα είσαι και λίγο τυχερός και θα σου κάτσουν τα χιαστί καλύτερο από άλλους, η Ρεάλ πχ. πέρασε μετά κόπων και βασάνων τον όμιλο και παίζει με μεινονέκτημα απέναντι στην Φενέρ, ε, δεν είναι το ίδιο με την πορεία του ΠΑΟ.

Άντε και καλό Τοπ 8.
Ginobili
Οι Ολυμπιακοί μου κάνει εντύπωση πως μας χρίζουν τόσο μεγάλο φαβορί.Μου φαίνεται σουρεαλιστική αντιμετώπιση,άνευ λογικής...όταν τονίζει η πλειοψηφία ότι ο όμιλος τους ήταν πολύ πιο δύσκολος(έως γαλαξιακός) από τον όμιλο του Παναθηναικού.
2η τερμάτισε η Κούτσα σε αυτόν τον όμιλο....δεν καταλαβαινω τι θα πει...κέρδισε απλά τους εμφύλιους??? 4-0 με Μπάρτσα-Ρεάλ μέσα έξω...όταν οι άλλοι τρώνε 15αρες???
Επίσης...γιατί "ανακουφίστηκαν"....όταν με την ήττα στο ΣΕΦ από Εφές την απέφυγαν και τους έκατσε η Κούτσα?

Μιλάμε για ειδικό βάρος φανέλας...όπου μας συμφέρει με αυτό το επιχείρημα μου φαίνεται.
Ο Μπαρτζώκας δηλ είναι "τελειωμένος" με την Μπάρτσα?? Τι πιθανότητες έχει...φαβορί ή όχι??
Από την άλλη...αν η Φενέρ είχε Βέσελι,τώρα θα μιλάγαμε εντελώς διαφορετικά για την βαριά φανέλα της Ρεάλ...μπροστά στην ανύπαρκτη φανέλα της Φενέρ.
Αν περάσει η Ρεάλ...θα είναι επειδή η Φενέρ αυτήν την περίοδο σέρνεται..και έχει απολέσει απίστευτη δυναμικότητα χωρίς τον καλύτερο ψηλό της Ευρωλίγκα.Και όχι γιατί θα μιλήσει η φανέλα της....ΠΟΤΕ Μίλησε εξάλλου η φανέλα της Ρεάλ τα τελευταια 20 χρόνια???
Έπρεπε να παίξουν στην Μαδρίτη φαίναλ4 (πάλι) και τελικό με ομάδα φιλοσοφίας(κλεφτοκοτάς) για να το πάρουν.Μόνο έτσι...ΛΟΥΖΕΡΑΚΙΑ οι Ισπανοί!!! Ο Νοσιόνι στα γεράματα...ο Σλότερ και ο Κάρολ το καθάρισαν...αλλιώς,θα έχαναν από τον Λαφαγέτ και τον Χάντερ..
more stars
QUOTE (assistant @ Apr 9 2016, 00:43 ) *
θεωρω όμως ότι θα περασετε οποτε στο Βερολινο απέναντι σε Τσσκα-Ρεαλ-Φενερ μαζι σας θα μαι.....


Για να συμβεί αυτό θα πρέπει να αποποιηθούν το δικαίωμα συμμετοχής στο φ4 Αστέρας, Λοκο ή Μπάρτσα και Λαμποράλ.
Οπότε τη γλυτώνεις. (την υποστήριξη στον παο biggrin.gif )

Με την Λοκο θα εισαι και πολύ καλά θα κάνεις imo
pk13
Θεωρώ ότι θα περάσουμε...Πιστεύω σε μπρεικ από το πρώτο παιχνίδι...Δεν παίζει και πολυσύνθετα η Λαμποραλ επιθετικά...Η μπάλα στον Μπουρουση να πάρει προσπάθεια ή να την βγάλει έξω αν έρθει βοήθεια για να σουτάρουν τρίποντο, άντε και κανένα πικ εν ρολ όταν δεν είναι μέσα ο Μπουρου και καμία ατομική ενέργεια...Αν δεν μπουν τα τρίποντα ή ο Μπουρου δεν είναι καλά Καληνύχτα...

Για εμας οι δυο παίκτες που θα κρίνουν τη σειρά είναι οι Καλαθης-Ραντου....Ο Ουιλιαμς θα βάλει τους πόντους του,ο Διαμαντιδηςθα κάνει λίγο απ όλα....Αν ο Καλαθης είναι καλά μπορεί να καταπιεί την περιφέρεια τους...Ο Ραντουλιτσα πρέπει να παθιαστει λίγο να προσπαθήσει και όχι να βαριέται που ζει...
Γενικά πιστεύω τους έχουμε για να χάσουμε τρεις αγώνες εκεί πρέπει να κάνουν όργια.... 1-3 υπέρ μας την βλέπω τη σειρά...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.