Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι πιο γραφικές ατάκες του Δημήτρη Χατζηγεωργίου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
apkat
QUOTE(big dirk @ Sep 21 2009, 17:55 ) *
στο ματς ισπανια σερβια λεει σε μια φαση που ο ναβαρο παει για λει απ: ριχνει την μπομπιτα του!


Aυτο βεβαια ειναι αρκετα κλασσικο..Το λενε πλεον ολοι οι δημοσιογραφοι τουλαχιστον στην Ελλαδα..Δεν ξερω αν καν το εχει ξεκινησει ο Χατζη.

Σε καμια περιπτωση δεν μπαινει στις γραφικες του ατακες.
Flash
QUOTE(apkat @ Sep 21 2009, 19:48 ) *
Aυτο βεβαια ειναι αρκετα κλασσικο..Το λενε πλεον ολοι οι δημοσιογραφοι τουλαχιστον στην Ελλαδα..Δεν ξερω αν καν το εχει ξεκινησει ο Χατζη.

Σε καμια περιπτωση δεν μπαινει στις γραφικες του ατακες.


Και οι Ισπανοί έτσι το λένε. Ίσως αυτό που εννοεί ο Dirk είναι ότι τελικά έκανε λευ απ αντί για την κλασσική μπομπίτα και παρόλα αυτά ο Χάτζη την είπε μπομπίτα με το έτσι θέλω...
Emanuel David Ginobili
Eπισης, πως ειναι δυνατον να λες πως ο Llull ειναι ο πιο αθλητικος περιφερειακος των Ισπανων???
Ο Rudy τι κανει τζιτζικια πεταλωνει, μπρικια κολλαει, φιδια λουζει;;; 'Η μηπως δεν ειναι περιφερειακος;;; blink.gif
captain charisma
QUOTE(Flash @ Sep 21 2009, 21:52 ) *
Και οι Ισπανοί έτσι το λένε. Ίσως αυτό που εννοεί ο Dirk είναι ότι τελικά έκανε λευ απ αντί για την κλασσική μπομπίτα και παρόλα αυτά ο Χάτζη την είπε μπομπίτα με το έτσι θέλω...

ακριβως αυτο που λεει ο φλας. απο οτι ξερω οταν βαζει τριποντα οι δημοσιογραφοι φωναζουν λα μπομπιτα και στα διποντα λα μπομπα..παραξενο ενω παει για λει απ να λεει ο χατζη εριξε μπομπιτα!δλδ αν πηγαινε για καρφωμα τι θα λεγε? rolleyes.gif
??
aegeansheed
QUOTE(Flash @ Sep 21 2009, 19:52 ) *
Και οι Ισπανοί έτσι το λένε. Ίσως αυτό που εννοεί ο Dirk είναι ότι τελικά έκανε λευ απ αντί για την κλασσική μπομπίτα και παρόλα αυτά ο Χάτζη την είπε μπομπίτα με το έτσι θέλω...


offtopic.gif Περίεργο πάντως αυτό με το "la bomba". Κάποια στιγμή είχα ακούσει σε αγώνα τον Κατσικάρη-ως σχολιαστή- να εξηγεί, ότι κάποιος προπονητής του Navarro σε μικρή ηλικία Τον είχε αποκαλέσει "La Bomba" επειδή διέβλεπε ότι θα γίνει super παίκτης. Μη μας φαίνεται περίεργο το γένος-ως συνοδευτικό-για τον Navarro, απλά το bomba συντάσεται με la, ως θυληκό.

Αυτό με τις "μπόμπες" και τις "μπομπίτσες" δε γνωρίζω πώς έχει καθιερωθεί. Ομολογώ δεν έχω ακούσει ισπανική μετάδοση για να έχω άποψη, αλλά η τοποθέτηση του coach με έκανε να σκεφτώ ότι είχαμε μάλλον κλασικό δημοσιογραφικό δράκο magic.gif (ισπανικό ή ελληνικό). offtopic.gif
slok
νΟΜΙΖω πως στο ποστ πρεπει να μπει και η περιβοητη αγαπημενη ντριπλα του χατζη

Η ΡΑΧΙΑΙΑ
smiley.gif
colonel gomelsky
QUOTE(slok @ Sep 22 2009, 01:20 ) *
νΟΜΙΖω πως στο ποστ πρεπει να μπει και η περιβοητη αγαπημενη ντριπλα του χατζη

Η ΡΑΧΙΑΙΑ
smiley.gif


Πω,Πω! (όχι Γκασόλ, το επιφώνημα smiley.gif ) Που το θυμήθηκες; Όντως κορυφαία ατάκα.


ΥΓ. Θα αρχίσω να πετάω τη μπάλα στον τοίχο του σαλονιού και θα παίρνω μόνος μου μακρινά ριμπάουντ. Μια μεγάλη καριέρα με περιμένει.... smiley.gif bball.gif

Βλέπω παντού μακρινά ριμπάουντ λέμε.... icon_drunk.gif
aegeansheed
"Η παλιοπαρέα από το κολέγιο του INSEP"

Αν δεν κάνω λάθος, το Κολέγιο που αναφέρει ο τιτανοτεράστιος, λέγεται INSEP. Βρήκα μια ιστοσελίδα [ http://www.insep.fr/FR/Sports/Basketball/Pages/sport.aspx ], που φιγουράρει ο μοναδικός,ο κα-τα-πλη-κτικός, ο χαρισματικός αυτός παίκτης: ο νέος Αυτοκράτορας του Ευρωπαϊκού Μπάσκετ Tony Parker.
kolokotronis
Από τα καλύτερα θρεντ που έχω διαβάσει. 77.gif
Ακόμα γελάω. thumbsup.gif
Μπορεί να ακούγεται παράξενο αλλά αν κάποια στιγμή σταματήσει να μεταδίδει νομίζω θα λείψει σε όλους μας.
hellenic
χ,π,ψ παιχτης ενα βαρυ σεντερ φορ....
Alexmei
παιδιά μου φαίνεται μακράν το καλυτερό του είναι το "χιτσκοκικό φινάλε" χαχαχαχα
nairepao
"οχι δακρυα για αυτη την ομάδα"...μετα απο καθε αποτυχια της εθνικης
Air Kef




1:07
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Oct 6 2009, 10:35 ) *
1:07


Υπάρχουν ποσοστά και για τα καρφώματα... Dunks Goal Ratio%, Dunks Missed και Dunks Made!!! Όταν έγραφα κάτι ένιωσα να με γαργαλάει..λες να ήταν το χέρι του Sermadini ??? tongue.gif
Air Kef
Ρε λεμε "Ωωωωωωωωωωωωωωωωω, 4 ριπλέι σας προσφέρουμε". 24.gif
Flash
Και για να μην ξεχνιόμαστε

"Ο Planinic κατάγεται από το Mostar, τη μοναδική τριεθνή πολή στην Ευρώπη με Σέρβους, Κροάτες και ...μουσουλμάνους"

smiley.gif
benchwarmer
QUOTE(Flash @ Oct 11 2009, 19:26 ) *
Και για να μην ξεχνιόμαστε

"Ο Planinic κατάγεται από το Mostar, τη μοναδική τριεθνή πολή στην Ευρώπη με Σέρβους, Κροάτες και ...μουσουλμάνους"

smiley.gif


Μην μου πεις οτι το ξαναπε?????????

Βαζω αμεσως ΕΤ1! smiley.gif
petrovic
Σήμερα : "ο ΠΑΟ δεσπόζει του αγώνος"
Emanuel David Ginobili
Απο μονο του δεν αξιζει τιποτα αλλα οποιος το ακουσε καταλαβαινει:
(Με τερμα αισθησιακη φωνη, σαν να το ψυθιριζε ερωτικα στ' αυτι του Περπεριδη)

Εισαι... Παντα πολυ καλα διαβασμενος

QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Oct 11 2009, 21:57 ) *
Απο μονο του δεν αξιζει τιποτα αλλα οποιος το ακουσε καταλαβαινει:
(Με τερμα αισθησιακη φωνη, σαν να το ψυθιριζε ερωτικα στ' αυτι του Περπεριδη)

Εισαι... Παντα πολυ καλα διαβασμενος



Edit:
Αλλα και:

"Το τριποντο τελικα ειναι σαν το ποδηλατο.. ε;"

"Ο Καλαθης θελει λιγο για να ανακυρηχθει και με τη βουλα ο πιο γρηγορος Ευρωπαιος playmaker!" icon_drunk.gif


Και να φανταστειτε ο,τι εβλεπα το Βολλευ της ΑΕΚ και αλλαζα καναλι μονο σε καποια ταιμαουτ, τι διαμαντια πρεπει να 'χασα...
petrovic
"ο,τι είναι ηθικό είναι και δημοσιογραφικό; σοφιστικό το ερώτημα.." δεν παίζεται ο άνθρωπος (;;)
pitto
QUOTE(petrovic @ Oct 11 2009, 22:11 ) *
"ο,τι είναι ηθικό είναι και δημοσιογραφικό; σοφιστικό το ερώτημα.." δεν παίζεται ο άνθρωπος (;;)


ΜΕΓΑΛΗ ΑΤΑΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!


QUOTE(Flash @ Oct 11 2009, 20:26 ) *
Και για να μην ξεχνιόμαστε

"Ο Planinic κατάγεται από το Mostar, τη μοναδική τριεθνή πολή στην Ευρώπη με Σέρβους, Κροάτες και ...μουσουλμάνους"

smiley.gif


Το ξαναείπε ο Θεός ???? Το έλεγε συνέχεια και στο Ευρωμπάσκετ..............
reth1
τι είπε πάλι χθες ο στόμας του! χαχαχα!
Marciulionis

"'Οποιος είναι μεγάλος παίκτης είναι και μεγάλος άνθρωπος! Γενικά όποιος είναι μεγάλος σε οτιδήποτε πρέπει να είναι και μεγάλος άνθρωπος!" - Χατζη-απαυτός speaking!

Με απλή επαγωγική λογική, όποιος είναι και μεγάλος μ.....κας, είναι και μεγάλος άνθρωπος! cool.gif

kosts123
Μερικές ατάκες του Χατζη-τέτοιου και δεν είναι στην ψηφοφορία:

Σεμιναριακή άμυνα
Άμυνα για σεμινάριο
Σεμιναριακού επιπέδου μπάσκετ
Αυτός ο παίχτης πολύ μ'αρέσει (Πλάνινιτς), θα τον ήθελα στην ομάδα μου..!!
Ο πιο "τρελός" τρίποντος (Πόποβιτς) μετά τον τάδε (δεν τον θυμάμαι)

21.gif

Πρέπει να έχει κόλλημα με τους Γάλλους και τους Κροάτες!!!
gallistis
τι να πρωτοδιαλεξει κανεις...τελικα διαλεξα 1)τη φαση βγαλμενη απο το μαγικο κοσμο του nba,2)τo when things get tough,the tough get going,3)το finger roll.και το χειροτερο ειναι οτι τις δυο πρωτες εκφρασεις τις χρησιμοποιω ,χωρις να το εχω συνειδητοποιησει,κι εγω πλεον οταν παιζω μπασκετ.ειχα υποτιμησει τη δυναμη της πλυσης εγκεφαλου.πρεπει να κλεινω τον ηχο.

p.s πολυ καλο poll,ευγε που ανθολογησες τις εκφρασεις του χατζηγεωργιου

T.W.Is.M.
QUOTE(kosts123 @ Oct 12 2009, 16:43 ) *
Μερικές ατάκες του Χατζη-τέτοιου και δεν είναι στην ψηφοφορία:

Σεμιναριακή άμυνα
Άμυνα για σεμινάριο
Σεμιναριακού επιπέδου μπάσκετ
Αυτός ο παίχτης πολύ μ'αρέσει (Πλάνινιτς), θα τον ήθελα στην ομάδα μου..!!
Ο πιο "τρελός" τρίποντος (Πόποβιτς) μετά τον τάδε (δεν τον θυμάμαι)

21.gif

Πρέπει να έχει κόλλημα με τους Γάλλους και τους Κροάτες!!!


...μετα τον Κουντελιν.
(off-topic αλλα μεγαλη μορφη ο Κουντελιν)

Προτεινω να στειλουμε ομαδικο email στην ΕΡΤ να παρει το πρωταθλημα της Α1 για να ακουμε Χατζηγεωργιου στην περιγραφη να λεει τις μοναδικες του ατακες! smiley.gif
il postino
εχει πει τρελες ατακες αλλα ατακα σαν και αυτη που ειπε ο κοντος την κυριακη "ειμαι ο θανασης , ο δικος σας ανθρωπος" δεν εχει πει!
vikos1908
Παιδιά, για μένα η πιο χαρακτηριστική ατάκα του είναι:

"Και για όσους δεν γνωρίζουν, πρέπει να πούμε οτι το μπάσκετ δεν προήλθε απο ΠΑΡΘΕΝΟΓΕΝΝΕΣΗ". icon_drunk.gif

Απορώ πώς δεν είναι στη λίστα.

Οφείλω να ομολογήσω πάντως, οτι είχα καιρό να γελάσω έτσι.

Μπράβο ρε παιδιά, η γυναίκα μου με κοίταγε λες και ημουν τρελλός απ'το γέλιο που έριξα. smiley.gif

Χατζηγεωργίου = Θεός του μικροφώνου

wav.gif
Alexmei
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 13 2009, 18:36 ) *
...μετα τον Κουντελιν.
(off-topic αλλα μεγαλη μορφη ο Κουντελιν)

Προτεινω να στειλουμε ομαδικο email στην ΕΡΤ να παρει το πρωταθλημα της Α1 για να ακουμε Χατζηγεωργιου στην περιγραφη να λεει τις μοναδικες του ατακες! smiley.gif



Εγώ λέω να περιγράφει όλα τα παιχνίδια που μεταδίδονται για να μην χάνουμε στιγμή 24.gif
SotDan
Ostojic ταπωθηκε απο τη στεφανη smiley.gif
GMlls
o ostovic ή κάπως έτσι, ταπώθηκε απο τη στεφάνη. πρίν λίγο στο Πανελλήνιος - Παο.
aegeansheed
Ως γνωστόν "η Θεσσαλονίκη είναι σιτοβολώνας του ελληνικού μπάσκετ"!!!

Live από το κρατικό...έχει αρκετή ένταση και σήμερα. Ελπίζω σε εξίσου δυνατά Δημήτρη...don't let us down...

υ.γ. ρε γμτ θέλω να ξαναψηφίσω. Σκέφτομαι να κάνω και δεύτερο λογαριασμό... (σσσσσ..... 32.gif )

μόλις έριξε και την "Αγία ζώνη" !!!

24.gif
AZ1980
Υπερθεός ο Χατζηγεωργίου και χτες στη μετάδοση Καβάλα - ΠΑΟ! "Δεύτερο εύστοχο τρίποντο από τον Τέπο"!!!! Αχαχαχαχαχαααααααααααααααααα!!!! "Τέπο"!!!!!!!!


bball.gif
Gravedigger
QUOTE (AZ1980 @ Dec 14 2009, 17:45 ) *
Υπερθεός ο Χατζηγεωργίου και χτες στη μετάδοση Καβάλα - ΠΑΟ! "Δεύτερο εύστοχο τρίποντο από τον Τέπο"!!!! Αχαχαχαχαχαααααααααααααααααα!!!! "Τέπο"!!!!!!!!


bball.gif

Πάει όπως το Pekovic->Peko!
Έτσι Tepic->Tepo...
Μα καλά πως και δεν το κατάλαβες??? tongue.gif
AZ1980
QUOTE(Gravedigger @ Dec 14 2009, 17:02 ) *
Πάει όπως το Pekovic->Peko!
Έτσι Tepic->Tepo...
Μα καλά πως και δεν το κατάλαβες??? tongue.gif


To κατάλαβα... Και ακόμα γελάω! 21.gif


bball.gif
Manu7
Yποκλίνομαι στον Χατζημέγιστο που μέσα στα δακρυγόνα συνέχιζε να κάνει απτόητος μετάδοση! 77.gif 77.gif 77.gif
Τονίζοντας την φύση του επαγγέλματος και τους κινδύνους του.Γι'αυτό και πέταξε το επικό
"le risque de metier". 77.gif .Μην ρωτήσετε από ποιον υιοθέτησε αυτή την έκφραση.Δεν τον θυμάμαι.
pitto

μεγάλη ατάκα ο Χατζη στο χτεσινό Λαρισα - Πανιώνιος : "Ο Γκριν είναι...μεταλλιούχος !!!!!!!!!!!!!!! " (θέλωντας να πει πως πήρε το ασημένιο μετάλλιο)

ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΞΑΝΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alexmei
QUOTE (Manu7 @ Dec 20 2009, 17:41 ) *
Yποκλίνομαι στον Χατζημέγιστο που μέσα στα δακρυγόνα συνέχιζε να κάνει απτόητος μετάδοση! 77.gif 77.gif 77.gif
Τονίζοντας την φύση του επαγγέλματος και τους κινδύνους του.Γι'αυτό και πέταξε το επικό
"le risque de metier". 77.gif .Μην ρωτήσετε από ποιον υιοθέτησε αυτή την έκφραση.Δεν τον θυμάμαι.


η έκφραση είναι : "les risques du mEtier" και σημαίνει "Οι κύνδινοι του επαγγέλματος" σε ελεύθερη μετάφραση smile.gif

To E κεφαλαίο σημαίνει ότι εκεί τονίζεται η λέξη.

Αλλα ρε φίλε, ρίσκο της αθλητικής δημοσιογραφίας, στο μπάσκετ, να πεθανεις από ασφιξία; wtf? tongue.gif
panos75
QUOTE(pitto @ Feb 17 2010, 23:17 ) *
μεγάλη ατάκα ο Χατζη στο χτεσινό Λαρισα - Πανιώνιος : "Ο Γκριν είναι...μεταλλιούχος !!!!!!!!!!!!!!! " (θέλωντας να πει πως πήρε το ασημένιο μετάλλιο)

ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΞΑΝΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αυτό μου θυμίζει τον Χατζηχρήστο στο "Φως, Νερό, Τηλέφωνο, Οικόπεδα με Δόσεις", όπου προσπαθώντας να πουλήσει τα οικόπεδα του έλεγε ότι είναι "προνομιούχα και αεριούχα".
pitto
QUOTE(panos75 @ Feb 18 2010, 12:02 ) *
Αυτό μου θυμίζει τον Χατζηχρήστο στο "Φως, Νερό, Τηλέφωνο, Οικόπεδα με Δόσεις", όπου προσπαθώντας να πουλήσει τα οικόπεδα του έλεγε ότι είναι "προνομιούχα και αεριούχα".



77.gif 77.gif 77.gif
cydonian
Ρε παιδιά γιατί δεν υπάρχει το "Ο ___, ένας παίχτης που ξέρει καλά τα βασικά του μπάσκετ!"; icon_drunk.gif
kolokotronis
QUOTE(Alexmei @ Feb 18 2010, 01:31 ) *
η έκφραση είναι : "les risques du mEtier" και σημαίνει "Οι κύνδινοι του επαγγέλματος" σε ελεύθερη μετάφραση smile.gif

To E κεφαλαίο σημαίνει ότι εκεί τονίζεται η λέξη.

Αλλα ρε φίλε, ρίσκο της αθλητικής δημοσιογραφίας, στο μπάσκετ, να πεθανεις από ασφιξία; wtf? tongue.gif

Συγνώμη αλλά απ'όσο γνωρίζω όλες οι γαλλικές λέξεις τονίζονται στη λίγουσα.

Άρα ''λε ρισκ ντι μετιΈ'' διαβάζεται.
jim 3
ψηφισα το ταιζει τον σχορτσιανιτη, τριποντος παικτης, playmaker ρακετας bball.gif
X-NEC

Καλά μιλάμε έχω δακρύσει από τα γέλια διαβάζοντας όλο το θέμα από την αρχή. Οι φράσεις <<Ο Γκριν είναι...μεταλλιούχος !!!!!!!!!!!!!!!>>, << Πιετρίς…για τρείς>>, <<Μπατιιιιιιιιμ>> και <<έχει πλάνο γηπέδου>> είναι νομίζω κορυφαίες αλλα σίγουρα θα έχω ξεχάσει κάποιες.

Aegeansheed σε ευχαριστούμε για αυτό το υπέροχο θέμα! thumbsup.gif
pitto
τί ειπε πάλι χτες για τον Κλέιζα ο δικός μας ???

"Σήμερα έχει χρησιμοποιηθεί ΜΟΝΟ στην θέση 4, και καθόλου σαν 3αρι....."

λες και έχει παίξει ποτέ στον Ολυμπιακό 3.....
στο ΝΒΑ μπορεί να έπαιξε -και να έφτιαξε το σουτ του- αλλά εδώ δεν εχει παίξει ΠΟΤΕ 3αρι.....
morrison
QUOTE(pitto @ Feb 21 2010, 11:14 ) *
"Σήμερα έχει χρησιμοποιηθεί ΜΟΝΟ στην θέση 4, και καθόλου σαν 3αρι....."

Xτες αυτη ηταν η καλυτερη του στιγμη...Αυτη και στο τελος οπου και φωναξε δυο φορες:''Μιλαν Τεοντοσιτς''!
Καταληγω στο συμπερασμα οτι ο Χατζη δεν μπορει να πιασει το 100% της αποδοσης του σε ματς μεγαλης σημασιας οπως χτες οπου τα νευρα ειναι τεντωμενα και ολο και καποιος Λημνιατης θα τον βαζει στη θεση του.Το φορτε του ειναι σε κατι τελειωμενα παιχνιδια Ευρωμπασκετ τυπου Γαλλιας-Πολωνιας για τις θεσεις 5-8 οπου εχει αφθονο χρονο να σολαρει ελευθερα!
Κατι σαν τον Χαλπεριν δηλαδη... smiley.gif
aegeansheed
24.gif 24.gif 24.gif

Μίλαν Τεόντοσιτς

Ήμουν σίγουρος ότι θα με προλάβαινε κάποιος!!! Μεγάλη στιγμή!


p.s. Είδατε το 1 μέτρο που άφηνε ο Περπέρογλου στον Childress??? ohmy.gif

QUOTE(X-NEC @ Feb 21 2010, 02:27 ) *
Aegeansheed σε ευχαριστούμε για αυτό το υπέροχο θέμα! thumbsup.gif


Τα παιδιά του forum για την οργάνωση και την υλοποίηση και την αγάπη μας για τον Δημήτρη.
panagiotisTheDream
QUOTE(john morisson @ Feb 21 2010, 11:53 ) *
Xτες αυτη ηταν η καλυτερη του στιγμη...Αυτη και στο τελος οπου και φωναξε δυο φορες:''Μιλαν Τεοντοσιτς''!
Καταληγω στο συμπερασμα οτι ο Χατζη δεν μπορει να πιασει το 100% της αποδοσης του σε ματς μεγαλης σημασιας οπως χτες οπου τα νευρα ειναι τεντωμενα και ολο και καποιος Λημνιατης θα τον βαζει στη θεση του.Το φορτε του ειναι σε κατι τελειωμενα παιχνιδια Ευρωμπασκετ τυπου Γαλλιας-Πολωνιας για τις θεσεις 5-8 οπου εχει αφθονο χρονο να σολαρει ελευθερα!
Κατι σαν τον Χαλπεριν δηλαδη... smiley.gif


Πράγματι αλλά και χθες δεν έλειψαν τα κλασικά και αγαπημένα μας...
πχ, νομίζω μετά από καλάθι+φάουλ του Μπουρούση: "ο Μπουρούσης μπορεί να παίζει πιο πολύ μακριά απ' το καλάθι αλλά είναι ένα ψηλό παιδί με μακριά χέρια και θα κάνει δουλειά και κοντά στο καλάθι..."
icon_drunk.gif
sacarame
Κυριοι,νομίζω ότι την καλύτερη ατάκα την πέταξε χτες λίγο πριν την έναρξη του ματς....

Συγκεκριμένα είμαστε στο χρονικό σημείο πριν την παρουσίαση....Εκείνη τη στιγμή,χαμηλώνουν τα φώτα για να παρουσιαστούν οι ομάδες,ο βαγγελάκης ο ιωάννου λέει τις γνωστές μπαρούφες του..



ΚΑΙ ΤΟΤΕ Ο ΧΑΤΖΗ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΠΙΚΟ : '' Μη νομίζει κανένας τώρα ότι έγινε διακοπή ρεύματος..''



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Manu7
QUOTE(Alexmei @ Feb 18 2010, 01:31 ) *
η έκφραση είναι : "les risques du mEtier" και σημαίνει "Οι κύνδινοι του επαγγέλματος" σε ελεύθερη μετάφραση smile.gif

To E κεφαλαίο σημαίνει ότι εκεί τονίζεται η λέξη.

Αλλα ρε φίλε, ρίσκο της αθλητικής δημοσιογραφίας, στο μπάσκετ, να πεθανεις από ασφιξία; wtf? tongue.gif

"To E κεφαλαίο σημαίνει ότι εκεί τονίζεται η λέξη." icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Έγραψες φίλε. tongue.gif !

Ολες οι λέξεις τονίζονται στη λήγουσα στα Γαλλικά.Απλά εσυ μπερδεύεσαι στο ότι κανονικά υπάρχει τόνος στο
m"e"tier αν θυμάμαι καλά από τότε που έκανα Γαλλικά.Ο τόνος δεν αλλάζει την προφορά της λέξης.Υπάρχουν 3 ειδών τόνοι στα Γαλλικά.Απλά δεν έχω και το κατάλληλο πληκτρολόγιο για να τους γράψω.

Κατα τα άλλα ο Χατζημέγιστος ως σωστός δημοσιογράφος αντέχει και στην ασφυξία! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.