Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι πιο γραφικές ατάκες του Δημήτρη Χατζηγεωργίου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
kotzito
QUOTE(Zoys @ May 19 2011, 20:15 ) *
Σήμερα σε συζήτηση με τον Καλαφατάκη στο ΠΑΟ-ΠΑΟΚ για το Διαμαντίδη είπε:
"Ο Διαμαντίδης είναι ένας αντιστάρ σταρ γι' αυτό και είναι σταρ" !

icon_drunk.gif

Ναι.Με το που ακουω για τον Διαμαντιδη λεω απο μεσα μου 'παλι θα ακουσουμε ατακαρα'.Και με το που λεει αυτη την φραση ο τρισμεγιστος λεω,νταξει,μαθαμε οτι για να εισαι σταρ πρεπει να εισαι αντισταρ.
Zoys
Έχω βαρεθεί να ακούω από Χάτζη:
-ότι ο Ίβκοβιτς παρέδωσε τα κλειδιά της Εθνικής Σερβίας στον Τεόντοσιτς
-ότι ο Μπουρούσης υπήρξε συμπαίκτης του Σάτο στην Μπαρτσελόνα πριν 5 χρόνια
-ότι ο Φώτσης είναι ο καλύτερος Έλληνας στο παιχνίδι πάνω από το καλάθι

wink.gif
kotzito
QUOTE(Zoys @ May 30 2011, 13:02 ) *
Έχω βαρεθεί να ακούω από Χάτζη:
-ότι ο Ίβκοβιτς παρέδωσε τα κλειδιά της Εθνικής Σερβίας στον Τεόντοσιτς
-ότι ο Μπουρούσης υπήρξε συμπαίκτης του Σάτο στην Μπαρτσελόνα πριν 5 χρόνια
-ότι ο Φώτσης είναι ο καλύτερος Έλληνας στο παιχνίδι πάνω από το καλάθι

wink.gif

Και επισης οτι:

-o Μαυροκεφαλιδης ειναι ενας ψηλος με ελαστικες κινησεις
-ο Μπατιστ ειναι ενας παικτης που ηρθε απο το ΝΒΑ ως 3αρι και εγινε 4αρι
-ο Σατο ειναι απο τους πιο αθλητικους παικτες στην Ελλαδα/Ευρωπη
LFO
και βεβαια το "ενα σκληρο σουτ" μετα την αστοχη βολη του Μαυροκεφαλιδη ο οποιος εχει γενικως "γλυκο σουτ"
pitto
"Στητό (!!!) σουτ του Καλάθη"

Magnus92
Ναιιι ... Και τα δυο προηγουμενα ειναι επικα !!!


Ενα που μου ηρθε τωρα (προφανως εχει αναφερθει αλλα βαριεμαι να ψαξω) "Ωραια κινηση μεν, βηματα δε..."
T.W.Is.M.
Μου εχει λειψει η περιγραφη αγωνα της εθνικης Γαλλιας απο Χατζη...
Θελω να ακουσω για τους μεσους ορους του Παρκερ στο ΝΒΑ.
Θελω να δω τον Πιετρις να σουταρει για τρεις.
Θελω να ακουσω τον Ντιαο/Ντιο.
Θελω να μαθω για την εγχειρηση καρδιας του Τουριαφ.
Θελω να ακουσω για τον αμφιδεξιο Τραορε.
Και τελος, θελω να ακουσω και παλι την ιστορια για το αθλητικο σχολειο στη Γαλλια, που πηγαν ολοι μαζι.
Flash
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 31 2011, 22:36 ) *
Και τελος, θελω να ακουσω και παλι την ιστορια για το αθλητικο σχολειο στη Γαλλια, που πηγαν ολοι μαζι.


"Το λέω και συγκινούμαι..."
Igor
QUOTE(Flash @ May 31 2011, 23:41 ) *
"Το λέω και συγκινούμαι..."


Αφου ειναι ο λογος που ακομα κατεβαινει ο Παρκερ με την Εθνικη Γαλλιας. Ειναι συγκινητικο..
LFO
Το ματς θελει 2 λεπτα να ληξει και ο τιτανομεγιστος Χατζηγεωργιου λεει: "Το ματς εχει γινει ντερμπι ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ομάδες!!".....Δηλαδή υπάρχει και ντερμπι μονο για την μια ομάδα?.....
petrovic
επίσης ο τάδε (νομίζω Ζήσης) είναι ο "ξεκινών στην πεντάδα".

κλασικά μετά ο Φώτσης ο καλύτερος Έλληνας στο παιχνίδι πάνω από το στεφάνι. είχε επίσης φοβερό κόλλημα με το πόσο καλό παιδί ειναι ο Ξανθόπουλος.
il postino
χθες εμαθα οτι ο μπαρνιανι ειναι ενας σταρ των γηπεδων και ο μπελινελι τελειος σουτερ!!!

επισης εμαθα οτι ο ξανθοπουλος ειναι καλο παιδι!! ευτυχως δηλαδη γιατι τον ειχα για τσογλανο... smiley.gif

α ρε χατζη, εισαι απιστευτος!! παρολαυτα,

σε παω...
morrison
Καλη η επιστροφη Χατζη,καπως νωχελικος στην αρχη αλλα σε υψηλο επιπεδο παντα.

Το καλυτερο που συγκρατησα ηταν οτι:
"η Ιταλια δεν ανηκει τα τελευταια χρονια στην cream della cream του Ευρωπαικου μπασκετ". smile.gif
lamar
O Κουφος που επαιξε στους hawkeyes του Ohio State... Μου βγηκε ο χυμος απο τη μυτη.... Σιγα μην επαιξε και backhand down the line....
gallistis
QUOTE(il postino @ Aug 6 2011, 10:54 ) *
επισης εμαθα οτι ο ξανθοπουλος ειναι καλο παιδι!! ευτυχως δηλαδη γιατι τον ειχα για τσογλανο... smiley.gif

α ρε χατζη, εισαι απιστευτος!! παρολαυτα,

σε παω...


μπορει να τον προοριζει για γαμπρο smiley.gif

παιζουμε με ισραηλ και δεν εχει πει ακομα ''ειναι καλος,ειναι μπασκετικος ο ελιγιαχου''

ειπε ομως ''εξτρα πασα''
sir-elric
ειστε παλιοχαρακτηρες! εχω λιωσει στο γελιο
petrovic
"έχει παρει την άδεια να σκοτώνει όχι βεβαια τους αντιπάλους, αλλά το αντίπαλο καλάθι. κατι σαν τον Τζειμς Μποντ" (για Βασιλειάδη)
a bullet for your head
Η' κατι για οδηγο της αμαξοστοιχειας του παιχνιδιου(η' κατι τετοιο τελος παντων..)... rolleyes.gif
Εντωμεταξυ,απ την μινι συνεντευξη του Μπλατ,ζητημα να μετεφρασε τα μισα απ'αυτα που ελεγε ο Αμερικανο-Ισραηλινος... biggrin.gif

Τελος κ.Χατζη....μην πας να το παιξεις υπερασπιστης του ολου εγχειρηματος,μιλωντας για Κασσανδρες...& σταματησε να μας υπενθυμιζεις καθε λιγο & λιγακι,τα 15 συναπτα-συνεχομενα καλοκαιρια του Φωτση,με την μοναδικη παρενθεση,εκεινη του 2007... wink.gif
petrovic
"o μπράμος εχει πολύ καλο στητό σουτ"
baskethood
QUOTE (petrovic @ Aug 7 2011, 20:24 ) *
"o μπράμος εχει πολύ καλο στητό σουτ"

Εγω,και οι περισσοτεροι ανδρες, για γυναικειο στηθος χρησιμοποιουμε αυτη τη λεξη,ο Χατζηγεωργιου ομως δινει μια αλλη διασταση στις λεξεις. biggrin.gif
Ευγε 77.gif
pitto
σ'ημερα είχε ρέντα πάλι ο αγαπημένος μας :

1) "Η reverse κίνηση του Μπουρούση έφτασε τις 180º "
2) "Στον πάγκο ο Σβέντ στον πάγκο για να τ'ακούσει από τον Μπλάτ, ο Μπλάτ όμως δεν του μιλάει καθόλου".....
3) "Η...προπαίδεια του παγκοσμίου μπάσκετ λέει πως δεν κάνεις φάουλ στον Κιριλένκο όταν σηκώνεται για Tomahock dunk" !
4) "η Εθνική παίζει συντεταγμένο παιχνίδι...."
5) "ο ΑΚ-47, ο ΑΚ-47, ο ΑΚ-47, ο ΑΚ-47............"
sacarame
Χτες μάθαμε επίσης από τον μέγιστο ότι ο Φώτσης είναι ο καλύτερος Ευρωπαίος σουτέρ την τελευταία δεκαετία...Βέβαια δεν διευκρίνισε αν είναι στητός ή όχι,αλλά το μάθαμε και αυτό.... shot.gif icon_drunk.gif
reth1
έκαναν τα αυτιά μου κόλπα ή εκθείαζε τον Μπουρούση για την "τρομερή" εμφάνιση του στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας;;;

ελα τώρα Αγαπούλα... ξέρεις ποιον τελικό... smiley.gif
KingCrimson
Γενικα δε παλευεται !!! πιστευω ομως οτι ειναι ακομα και αυτος σε περιοδο προετοιμασιας, τα πολυ καλα τα φυλαει και αυτος για τους επισημους αγωνες και βεβαια θελω να τον δω μαζι με Ιωαννου στο ακροπολις, να κανουν ενα τελικο τεστ για Ευρωμπασκετ, ωστε να ναι και οι 2 σε φουλ φορμα στα κρισιμα.......
duncan21
Δε θα παει Νταεγου ο Χατζη ρε φουστη μου unsure.gif ?Ποιος θα παιρνει τις συνεντευξεις στη μικτη ζωνη(περιμενω πως και πως τις ερωτησεις στο Λεμετρ με το σωστο accent)?
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Aug 8 2011, 12:08 ) *
Δε θα παει Νταεγου ο Χατζη ρε φουστη μου unsure.gif ?Ποιος θα παιρνει τις συνεντευξεις στη μικτη ζωνη(περιμενω πως και πως τις ερωτησεις στο Λεμετρ με το σωστο accent)?


Εχεις δικιο. Ποτε ειναι το παγκοσμιο στιβου? Δεν πιστευω να πεφτει μαζι με το Ευρωμπασκετ. Δεν τη βγαζω μονο με Βαγγελη Ιωαννου, χρειαζεται οπωσδηποτε και ο Χατζη. Οι δυο τους αλληλοσυμπληρωνονται...
duncan21
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 8 2011, 20:11 ) *
Εχεις δικιο. Ποτε ειναι το παγκοσμιο στιβου? Δεν πιστευω να πεφτει μαζι με το Ευρωμπασκετ. Δεν τη βγαζω μονο με Βαγγελη Ιωαννου, χρειαζεται οπωσδηποτε και ο Χατζη. Οι δυο τους αλληλοσυμπληρωνονται...

27/08-4/09 ειναι το παγκοσμιο στιβου.Η λογικη λεει οτι θα χασει αρχικα ενα μερος του Ευρωμπασκετ αλλα στα δυσκολα θα ειναι εκει 40.gif.Χιλια κομματια θα γινει ο τρισμεγιστος...
comrade
Ρε σεις μη κοροιδευετε το Χατζη...
Ξερετε πόσα πραγματα εχω μαθει εγω απ αυτον (high-low, εξτρα πάσα, figure 8)? thumbsup.gif

ΙΔΕΑ
Να φτιαξουμε γκρουπ στο facebook με τις ατακες του χατζη... 56.gif 56.gif

Τι λετε? Να το αναλαβει ο topic starter ή εγω biggrin.gif
captain charisma
καλη ιδεα να τιμησουμε τον μεγιστο στο facebook..πιστευω θα συγκινηθει και θα συνεχισει στο ιδιο τεμπο
comrade
Εδω εχει ο τσακ νορρις, και δεν θα εχει ο μεγιστος χατζη...?

Θα πεσει φωτια να μας καψει biggrin.gif
topscorer
και να μην ψεχναμε οτι
bball.gif '' ο παπανικολαου ειναι ο νεος μπατμαν του ελληνικου μπασκετ''
bball.gif '' το κατι σαν σουτ του πριντεζη''
bball.gif '' ψηλαααα ο σατο''
bball.gif ''η ελλαδα κερδισε τη ρωσια του κιριλενκο,του μονυα,και του μοζγκοφ''
bball.gif '' ειναιαιαι μεεεεσα κι αυτοοοο''
bball.gif ''τριποντο ψυχολογιας,παιχτης ρυθμου''
bball.gif ''η σκιπ πασα,δηλαδη η διαγωνια πασα''
LFO
H ET1 κλεινει.....Η κρατικη τηλεοραση σιγα σιγα συρικνωνεται...Τι θα απογινει το αγορι μας τωρα? Ακαρδη κυβέρνηση....
comrade
Το αγορι μας ειναι κατι σαν υπευθυνος των αθλητικων στην ερτ. Δυσκολο να χαθει....
pitto
ψιλοπράματα απόψε :

1) "Σκληρό σούτ στην στεφάνη" (από τα κλασικά του πλέον)

2) "Στατικό σουτερ ο Μπράμος, spot souter δηλαδή............"

3) "Ο επιμένων, όχι Ελληνικά, αλλά Αμερικανικά !!!!" (μάλλον το κορυφαίο της βραδιάς)

sacarame
QUOTE(pitto @ Aug 23 2011, 22:52 ) *
ψιλοπράματα απόψε :

1) "Σκληρό σούτ στην στεφάνη" (από τα κλασικά του πλέον)

2) "Στατικό σουτερ ο Μπράμος, spot souter δηλαδή............"

3) "Ο επιμένων, όχι Ελληνικά, αλλά Αμερικανικά !!!!" (μάλλον το κορυφαίο της βραδιάς)


Και βέβαια ο λόγος για τον Ηλία Ζούρο, " ο οποίος διακονεί το μπάσκετ τόσα χρόνια" smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Aug 24 2011, 13:02 ) *
Και βέβαια ο λόγος για τον Ηλία Ζούρο, " ο οποίος διακονεί το μπάσκετ τόσα χρόνια" smiley.gif


Βοηθεια μας... smiley.gif
kolimvitis
Τον θυμαμαι παντα να λεει το βιογραφικο καποιου παικτη η καποιο γεγονος που σημαδεψε την καριερα του , κατα την διαρκεια της περιγραφης του αγωνα ...Για παραδειγμα τονιζει απο ποιο πανεπιστημιακο κολλεγιο της Αμερικης περασε ο ταδε παικτης και ποια ηταν τα στατιστικα του...
morrison
damian
QUOTE (topscorer @ Aug 18 2011, 17:29 ) *
και να μην ψεχναμε οτι
bball.gif '' ο παπανικολαου ειναι ο νεος μπατμαν του ελληνικου μπασκετ''
bball.gif '' το κατι σαν σουτ του πριντεζη''
bball.gif '' ψηλαααα ο σατο''
bball.gif ''η ελλαδα κερδισε τη ρωσια του κιριλενκο,του μονυα,και του μοζγκοφ''
bball.gif '' ειναιαιαι μεεεεσα κι αυτοοοο''
bball.gif ''τριποντο ψυχολογιας,παιχτης ρυθμου''
bball.gif ''η σκιπ πασα,δηλαδη η διαγωνια πασα''



Που θυμίζει το κάτι σαν σουτ του Γουόλτερ Μπέρι
Air Kef
Eνα εχω να πω
Τζοοοοοοοος Τσιλντρες


sacarame
Λέτε να έχουμε μεγάλη επιστροφή σήμερα???Είναι ευκαιρία... rolleyes.gif
rchos
QUOTE(sacarame @ Sep 7 2011, 11:14 ) *
Λέτε να έχουμε μεγάλη επιστροφή σήμερα???Είναι ευκαιρία... rolleyes.gif


fingers crossed!
GK_23
Ήδη σκέφτομαι τον Χάτζη να μεταδίδει αγώνα της Γαλλίας και πέρα από τα "γνωστά" που λέει όταν μεταδίδει αγώνες των Γάλλων, να αρχίσει να μιλάει και για τον ...τενίστα πατέρα του Νοά icon_drunk.gif

Τώρα που ο Νοά παίζει επιτέλους με την εθνική, δεν θα χάσει την ευκαιρία ο Χάτζη...
Air Kef
QUOTE
Τώρα που ο Νοά παίζει επιτέλους με την εθνική, δεν θα χάσει την ευκαιρία ο Χάτζη...

icon_headbang.gif
PanosIlio
Και έχει και καλή .......προφορά tongue.gif

Λέτε να στείλουν και τον Λημνιάτη τώρα???

Πλάκα θα έχει, Ιωάννου - Χάτζη και Λημνιάτης να προσπαθεί να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα lol
kolokotronis
QUOTE(sixama23 @ Sep 7 2011, 14:13 ) *
Ήδη σκέφτομαι τον Χάτζη να μεταδίδει αγώνα της Γαλλίας και πέρα από τα "γνωστά" που λέει όταν μεταδίδει αγώνες των Γάλλων, να αρχίσει να μιλάει και για τον ...τενίστα πατέρα του Νοά icon_drunk.gif

Τώρα που ο Νοά παίζει επιτέλους με την εθνική, δεν θα χάσει την ευκαιρία ο Χάτζη...

''Ο οποίος, να σημειώσουμε για όσους δεν το γνωρίζουν, ήταν και ο τελευταίος γάλλος τενίστας ο οποίος κέρδισε το ρολάν γκαρός, το 1983.''
baskethood
Ναι,ναι.Επιτελους.... 77.gif 77.gif 77.gif
Κρατηστε σημειωσεις. biggrin.gif
rchos
QUOTE(baskethood @ Sep 7 2011, 20:53 ) *
Ναι,ναι.Επιτελους.... 77.gif 77.gif 77.gif
Κρατηστε σημειωσεις. biggrin.gif


to eurobasket molis arxizei
morrison
QUOTE(baskethood @ Sep 7 2011, 20:53 ) *
Ναι,ναι.Επιτελους.... 77.gif 77.gif 77.gif
Κρατηστε σημειωσεις. biggrin.gif


Το Ευρωμπασκετ ξεκιναει ΤΩΡΑ! wav.gif


edit:Χαχα τι ομοφωνια ειναι αυτη...
baskethood
Απ τη βιασυνη και την ηδονη που ενιωσε εγραψε σε greeklish biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.