Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι πιο γραφικές ατάκες του Δημήτρη Χατζηγεωργίου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
kolokotronis
QUOTE(spysta @ Mar 23 2011, 02:19 ) *
σημερα ειδαμε και το εξης καταπληκτικο .. εκτος απο καλαθι .. να πανηγυριζει και πανω στην προσπαθεια ενος παικτη του ΠΑΟ.

Ο ΝΙΙΙΚΟΛΑΑΑΑΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΑΑΙ ΓΙΑ ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΣΣΣ ....... αστοχος ο αμερικανος.
blink.gif blink.gif

Ρε γαμώτο, και είχαμε καταλάβει ότι είχε καθυστέρηση η εικόνα σε σχέση με τον ήχο, που έφτανε πρώτος, και νομίζαμε, λανθασμένα, σε μερικά σουτ ότι είχανε μπει ενώ ήταν τελικά άστοχα...

Επίτηδες το έκανε ο αθεόφοβος??
benchwarmer
Σε κάποια στιγμή πρέπει να είπε ένα θεϊκό, αναφερόμενος στον τίτλο του καλύτερου νέου παίχτη της Ευρωλίγκα, ως τον τίτλο του νεότερου παίχτη icon_drunk.gif
Anaz
QUOTE
(μέχρι και το όνομα του Χάτζη επικαλέστηκε επί ματαίω ο Anaz ohmy.gif , εκεί φτάσαμε)
Βασικα..μεχρι και βλαφημια το λες!! Θου Χατζη φυλακην τω στωματι μου.. 77.gif Μετανοια, προσευχη, νηστεια κι αυτομαστιγωμα καθε πρωι μεχρι την Ανασταση, με την ελπιδα ο μεγιστος Χατζη να με συγχωρεσει κ να εξαγνιστω για οσα ξεστομισα ο αμαρτωλος..

Χατζη σε αγαπαμε!!!!!!!! wub.gif
Alexmei
Εγώ πάντως την αγαπημένη μου ατάκα του Χιτσκοκικού Φινάλε την άκουσα οπότε έμεινα ευχαριστημένος biggrin.gif
Air Kef
QUOTE(Alexmei @ Mar 23 2011, 13:49 ) *
Εγώ πάντως την αγαπημένη μου ατάκα του Χιτσκοκικού Φινάλε την άκουσα οπότε έμεινα ευχαριστημένος biggrin.gif



Eτσι.

Η σύγκριση με την περιγραφή Καρύδα - Παπαδογιάνη βέβαια ηταν αναπόφευκτη, δυστυχώς..
giannis_mg
Μην τολμησει κανεις να μιλησει ασχημα για αυτο το ινδαλμα γιατι θα γινω εξαλλος shot.gif .Δεν μπορω να καταλβω,χθες μια χαρα ητανε,την Ελληνικη ομαδα υποστηριζε.Δηλαδη καποιους τους πειραζει ο Θ-Ε-Ο-Σ Χατζη και δεν τους πειραζει ο Ιωαννου,αλλα ειναι φανερο οτι αναλογα με το χρωμα παει και εδω,δυστυχως.Οι κοκκινοι δεν μπορουν να παιρνουν σοβαρα τον Χατζη,οι πρασινοι θελουν να μην ακουν τον Ιωαννου και γελανε μαζι του με τον τροπο που φωναζει λες και ειναι τρομπετα(φερνει λιγο tongue.gif) .Ετσι παει απ'οτι φαινεται αλλα ελα που στους αγωνες της Εθνικης ειμαι υποχρεωμενος να ακουω τον speaker(ο Θεος να τον κανει)Ιωαννου.

Τωρα την Πεμπτη στη ΝΟΒΑ σε περιγραφη Φυλιπου Συριγου θα σας πω εγω τι παει να πει αντικειμενικη μεταδοση,χωσ'τα ρε Φυλιππα οπως μονο εσυ ξερεις 19.gif
Μπερτομεου καλυψου icon_drunk.gif

Χατζη εισαι ΘΕΟΣ,μην ακους τιποτα χωρις καμια πλακα τον θεωρω απ'τους καλυτερους speaker για το πως σου κρατα το ενδιαφερον,απ'το να ειχε τον Νατου χθες η ΕΤ1.......

Air Kef
Προσωπικά γελαγα και με τους 2, ο Χάτζη ομως χθες ξεπέρασε την χαβαλε και γίνεται επικίνδυνος για τους ανίδεους.
giannis_mg
QUOTE(Air Kef @ Mar 23 2011, 18:13 ) *
Προσωπικά γελαγα και με τους 2, ο Χάτζη ομως χθες ξεπέρασε την χαβαλε και γίνεται επικίνδυνος για τους ανίδεους.

Να σου πω χθες μου θυμιζε ολιγον απο τεννις η περιγραφη του Χατζη rolleyes.gif
Ενατξει σιγουρα ηταν υπερβολικος αλλα ξαναλεω ολοι μα ολοι οι Ελληνες speaker οταν μεταδιδουν την ομαδα τους οταν αντιπαλος ειναι μια ξενη ειναι κατι πολυ παραπανω απο υπερβολικοι ολοι τους.Εμενα ο Χατζη με τρελενει(μαζι με Συριγο Jr ειναι οι αγαπημενοι μου)και η περιγραφη δεν με πειραξε καθολου καθως ηταν και υπερ της ομαδας μου,ετσι.....,αλλα και εγω οταν ακουγα τον Ιωαννου στο ματς Φενερ-ΟΣΦΠ κοντευα να σπασω την ΤV με την αγριογκαριδα του και την υπερβολη του...

Ο Χατζη σου λεει και ιστοριουλες,δεν φωναζει μονο....
Χθες την τηλεοραση την ειχα στο full ακουω καθως δεν μπορεις να φανταστεις την ευχαριστηση που ειχα καθως περιμενα κανενα Νατου να κοψουμε τις φλεβες μας...
Air Kef
QUOTE
Να σου πω χθες μου θυμιζε ολιγον απο τεννις η περιγραφη του Χατζη


Μα στο τένις είναι μια χαρά. Μεταδίδει χαλαρός και ουδέτερος χωρίς ελληνικές φανφάρες τα ματς.
Μου χουν πει και κατι παιδια οτι δεν πετάει και τόσες μπαρούφες όσες στο μπάσκετ.

Την Εθνική και τον ΠΑΟ πρέπει να του κόψουν.
Ας μεταδίδει μονο Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα και ας παει ο Ιωάννου στου ΠΑΟ να λέει "νικολας για τρειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
ιιιιις" και να για το -μυθικό πια- μακρυνό ριμπάουντ
natouralistis
Η γραφικότερη ατάκα του ,που είναι και το χιτ του και την επαναλαμβάνει 600 φορές είτε περιγράφει μπάσκετ ,είτε βόλλευ, είτε μπάντμιντον είναι: "Τον έριξε στο καναβάτσο"..
Σε απλή μεταφορά, Pls όχι άλλο καναβάτσο!!!
Anaz
QUOTE
Δηλαδη καποιους τους πειραζει ο Θ-Ε-Ο-Σ Χατζη και δεν τους πειραζει ο Ιωαννου,αλλα ειναι φανερο οτι αναλογα με το χρωμα παει και εδω,δυστυχως.Οι κοκκινοι δεν μπορουν να παιρνουν σοβαρα τον Χατζη,οι πρασινοι θελουν να μην ακουν τον Ιωαννου και γελανε μαζι του με τον τροπο που φωναζει λες και ειναι τρομπετα(φερνει λιγο tongue.gif) .Ετσι παει απ'οτι φαινεται αλλα ελα που στους αγωνες της Εθνικης ειμαι υποχρεωμενος να ακουω τον speaker(ο Θεος να τον κανει)Ιωαννου.
Ωπα!! Δεν παει παντα ετσι!! Εγω "κοκκινος" ειμαι και προτιμω Χατζη απο Ιωαννου!! Ξεκαθαρα!!!
Επισης προσωπικα πλεον ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ με την γραφικοτητα του Χατζη, σε αντιθεση με του Ιωαννου.
Απλα χτες ξεφυγε για αλλους λογους.Κι αυτο ηταν που με ενοχλησε. Και δεν αναφερομαι στον υπερβολικο τροπο που πανηγυριζε η υποστηριζε τον Παο, αλλα κυριως στον τροπο που σχολιαζε την διαιτησια.
Για τα υπολοιπα φυσικα συνεχιζουμε να τον αγαπαμε...!!
QUOTE
ας παει ο Ιωάννου στου ΠΑΟ να λέει "νικολας για τρειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
ιιιιις" και να για το -μυθικό πια- μακρυνό ριμπάουντ

Αυτο παλιωσε..Το καινουργιο ειναι "το σουτ εκτος ισορροπιας"..
plo koon
Lol ποιος Ιωάννου? Ο άνθρωπος έχει αναγκάσει ολόκληρη την Ελλάδα να βλέπει στο mute τη μεγάλη ανατροπή με τη Σλοβενία

Όχι ακούστε το 2:50. Νομίζεται ότι του βγάζουν τα νύχια!!

Τώρα και εμένα ο Χάτζη δεν μου χτυπάει τόσο άσχημα. Όποτε τον ακούω περνάω καλά... Ντάξει μπορεί να υπερβάλει (σίγουρα) αλλά είναι αδιαμφισβήτητο ότι έχει πλάκα και λέει και ιστοριούλες magic.gif
Leon_cp3
QUOTE(Anaz @ Mar 23 2011, 19:32 ) *
Απλα χτες ξεφυγε για αλλους λογους.Κι αυτο ηταν που με ενοχλησε. Και δεν αναφερομαι στον υπερβολικο τροπο που πανηγυριζε η υποστηριζε τον Παο, αλλα κυριως στον τροπο που σχολιαζε την διαιτησια.
Για τα υπολοιπα φυσικα συνεχιζουμε να τον αγαπαμε...!!


A ναι,τώρα που το λες,γενικότερα με τα φάουλ και τις παραβάσεις χθες είχε ξεφύγει λίγο όχι μόνο με τη διαιτησία, σε κάποιο φάουλ -δε πολυπρόσεχα εκείνη τη στιγμή για να θυμάμαι ακριβώς σε ποιο,ίσως σε αυτό στον Μάριτς- είπε ένα επικό "τώρα κοιτάξτε,αυτό το φάουλ, εντάξει να μη το χαρακτηρίσω"... Δηλαδή πώς θα μπορούσε να το χαρακτηρίσει το φάουλ ως χειρότερο του αντιαθλητικού; @@@μημένο; Ξεδιάντροπο; "Πισωγλεντζέδικο"; 69.gif Πολύ νεύρο Μήτσο...
giannis_mg
QUOTE(Anaz @ Mar 23 2011, 19:32 ) *
Ωπα!! Δεν παει παντα ετσι!! Εγω "κοκκινος" ειμαι και προτιμω Χατζη απο Ιωαννου!! Ξεκαθαρα!!!
Επισης προσωπικα πλεον ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ με την γραφικοτητα του Χατζη, σε αντιθεση με του Ιωαννου.
Απλα χτες ξεφυγε για αλλους λογους.Κι αυτο ηταν που με ενοχλησε. Και δεν αναφερομαι στον υπερβολικο τροπο που πανηγυριζε η υποστηριζε τον Παο, αλλα κυριως στον τροπο που σχολιαζε την διαιτησια.
Για τα υπολοιπα φυσικα συνεχιζουμε να τον αγαπαμε...!!

Αυτο παλιωσε..Το καινουργιο ειναι "το σουτ εκτος ισορροπιας"..

Ωραια δικος μας εισαι εσυ 19.gif
Ενταξει ο Χατζη για μενα ειναι τελειος και χθες ηταν ο καλος κλασσικος Χατζη που γουσταρουμ και αγαπαμε,αυτον που δεν αντεχω ειναι τον Ιωαννου με τιποτα ομως.Προτιμω να ακουω τον αφηγητη νανουρισματων Γιαννη Νατου παρα την ''στριγγλα''...
kolokotronis
QUOTE(Air Kef @ Mar 23 2011, 18:34 ) *
Μα στο τένις είναι μια χαρά. Μεταδίδει χαλαρός και ουδέτερος χωρίς ελληνικές φανφάρες τα ματς.
Μου χουν πει και κατι παιδια οτι δεν πετάει και τόσες μπαρούφες όσες στο μπάσκετ.

Την Εθνική και τον ΠΑΟ πρέπει να του κόψουν.
Ας μεταδίδει μονο Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα και ας παει ο Ιωάννου στου ΠΑΟ να λέει "νικολας για τρειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
ιιιιις" και να για το -μυθικό πια- μακρυνό ριμπάουντ

Μάλλον δεν είχες παρακολουθήσει τον τελικο του αυστραλιανού όπεν το 06' μεταξύ Φέντερερ-Παγδατή. tongue.gif

Όσο για χθες, δε νομίζω ότι άλλαξε κάτι.
Ο γνωστός-παλιός-καλός Χατζή ήτανε.

Αυτό που είχε αλλάξει ήταν το μέγεθος της κρισιμότητας του αγώνα.
Γι'αυτό και πολλές φορές δεν άντεχες, ειδικά αν είσαι παναθηνα'ι'κός, να τον ακούς.
Geteo
Παιδια παρακολουθω το φορουμ καιρο αλλα αποψε μπηκα στη διαδικασια να δημιουργησω λογαριασμο μολις ειδα το τοπικ για τον Χατζηγεωργιου!! Ελιωσα smiley.gif Γ αυτο θα θελα να συνεισφερω σ αυτο με 2 ατακες του.Μια απο το μπασκετ με εθνικη Ελλαδος και το καρφωμα το Σχορτσανιτη στον αγωνα με τη Γερμανια βλεποντας το ριπλέυ ξεστομιζει το αμυθητο "απαπαπα.." "απαπαπα..."

Το αλλο ειναι για τη μεγαλη του αγαπη Ραφαελ Ναδαλ και το "δειτε εδω το γραμμωμενο χερι του ναδαλ, ο ναδαλ να πουμε σ αυτο το σημειο οτι ειναι ενας ενας αθλητης,υπεραθλητης θα λεγαμε μολις στα 23 του 1.86 , 86 κιλα ,γεννημα θρεμμα.... μπλα μπλα μπλα..." smiley.gif

Ιδου και το λινκ για το καρφωμα: http://www.youtube.com/watch?v=Oxd60ADNOWM
kolokotronis
QUOTE(Geteo @ Apr 16 2011, 02:58 ) *
Παιδια παρακολουθω το φορουμ καιρο αλλα αποψε μπηκα στη διαδικασια να δημιουργησω λογαριασμο μολις ειδα το τοπικ για τον Χατζηγεωργιου!! Ελιωσα smiley.gif Γ αυτο θα θελα να συνεισφερω σ αυτο με 2 ατακες του.Μια απο το μπασκετ με εθνικη Ελλαδος και το καρφωμα το Σχορτσανιτη στον αγωνα με τη Γερμανια βλεποντας το ριπλέυ ξεστομιζει το αμυθητο "απαπαπα.." "απαπαπα..."

Το αλλο ειναι για τη μεγαλη του αγαπη Ραφαελ Ναδαλ και το "δειτε εδω το γραμμωμενο χερι του ναδαλ, ο ναδαλ να πουμε σ αυτο το σημειο οτι ειναι ενας ενας αθλητης,υπεραθλητης θα λεγαμε μολις στα 23 του 1.86 , 86 κιλα ,γεννημα θρεμμα.... μπλα μπλα μπλα..." smiley.gif

Ιδου και το λινκ για το καρφωμα: http://www.youtube.com/watch?v=Oxd60ADNOWM

Όντως κρίμμα που η΄κρατική δείχνει μόνο ρολάν γκαρός...

Όλα τα άλλα απο το συνδρομιτικό.

Δεν πειράζει από τα ολότελα..
Έτσι κι αλιώς πλησιάζει (τέλη μα'ί'ου).
Leon_cp3
"1.86, 86 κιλά όλα μυς"... Αναφέρει συγκεκριμένα,κάθε φορά. smiley.gif
Manu7
Με Final four να διεξάγεται, προσπαθεί να κλέψει τις εντυπώσεις.

Μάθαμε λοιπόν ότι η Σιένα είναι δεξιόστροφη ομάδα!Στηριζόμενος μάλιστα στο ότι ο Χέρστον έκανε ένα αριστερό λέι απ
ενώ η Σιένα κάνει μόνο δεξί λέι απ... smiley.gif
kotzito
Επισης μαθαμε οτι ο Χερστον ειναι ο σταρ της Σιενα.Δηλαδη οι Ζησης,Λαβρινοβιτς,Καουκενας και λοιποι μπροστα του ειναι μυρμηγκακια.
Magnus92
QUOTE(Manu7 @ May 6 2011, 19:18 ) *
Μάθαμε λοιπόν ότι η Σιένα είναι δεξιόστροφη ομάδα!Στηριζόμενος μάλιστα στο ότι ο Χέρστον έκανε ένα αριστερό λέι απ
ενώ η Σιένα κάνει μόνο δεξί λέι απ... smiley.gif



Ναιιιι... Αυτο ηταν επικο, ηθελα να το ποσταρω κι εγω αλλα με προλαβες...
Χατζη 77.gif
lamar
QUOTE(Manu7 @ May 6 2011, 19:18 ) *
Με Final four να διεξάγεται, προσπαθεί να κλέψει τις εντυπώσεις.

Μάθαμε λοιπόν ότι η Σιένα είναι δεξιόστροφη ομάδα!Στηριζόμενος μάλιστα στο ότι ο Χέρστον έκανε ένα αριστερό λέι απ
ενώ η Σιένα κάνει μόνο δεξί λέι απ... smiley.gif


Ελα πες οτι κανεις πλακα. Ειπε αυτο το πραγμα???
kseplenhs
QUOTE(Manu7 @ May 6 2011, 19:18 ) *
Με Final four να διεξάγεται, προσπαθεί να κλέψει τις εντυπώσεις.

Μάθαμε λοιπόν ότι η Σιένα είναι δεξιόστροφη ομάδα!Στηριζόμενος μάλιστα στο ότι ο Χέρστον έκανε ένα αριστερό λέι απ
ενώ η Σιένα κάνει μόνο δεξί λέι απ... smiley.gif


δεν έχει σημασία η εμπειρία μου αλλά το τάιμινγκ των καταστάσεων που ζούσα.

Την ίδια ώρα που ο χατζή μιλούσε για δεξιόστροφες ομάδες (βλέπω μπάσκετ όσο θυμάμαι τον εαυτό μου,τέτοιον χαρακτηρισμό δεν θυμάμαι να έχω ξανακούσει),έξω ένας σαουδάραβας γειτονάς μου είχε βγάλει ένα ηχείο ίσα με το μπόι του αντε τόμιτς στην αυλή του και έπαιζε τσιφτετέλια σε τερματισμένο volume.

Μπροστά μου στην τηλεόραση δεξιόστροφες ομάδες και στην ατμόσφαιρα να παίζουν τσιφτετέλια.Κι όμως ούτε lsd είχα πάρει,ούτε αυτή η σκηνή παίχτηκε στον ύπνο μου...
cydonian
QUOTE(Leon_cp3 @ Apr 16 2011, 10:24 ) *
"1.86, 86 κιλά όλα μυς"... Αναφέρει συγκεκριμένα,κάθε φορά. smiley.gif

icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Μου έκανε εντύπωση σήμερα που και ο μέγιστος και ο Ιωάννου το alley oop νομίζουν οτι λέγεται alley hoop!
jovan
Παίκτης του ΠΑΟ βάζει καλαθι μέσα από τη ρακέτα σχεδόν κάτω από τη μπασκέτα και ο Θεός λεει "για δύο!!!"
Προσκυνώ!! 77.gif 77.gif 77.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(kseplenhs @ May 6 2011, 21:58 ) *
δεν έχει σημασία η εμπειρία μου αλλά το τάιμινγκ των καταστάσεων που ζούσα.

Την ίδια ώρα που ο χατζή μιλούσε για δεξιόστροφες ομάδες (βλέπω μπάσκετ όσο θυμάμαι τον εαυτό μου,τέτοιον χαρακτηρισμό δεν θυμάμαι να έχω ξανακούσει),έξω ένας σαουδάραβας γειτονάς μου είχε βγάλει ένα ηχείο ίσα με το μπόι του αντε τόμιτς στην αυλή του και έπαιζε τσιφτετέλια σε τερματισμένο volume.

Μπροστά μου στην τηλεόραση δεξιόστροφες ομάδες και στην ατμόσφαιρα να παίζουν τσιφτετέλια.Κι όμως ούτε lsd είχα πάρει,ούτε αυτή η σκηνή παίχτηκε στον ύπνο μου...


Αχαχαχαχαα!!!
Best post of the thread που λέμε κι εμείς οι Έλληνες tongue.gif
benchwarmer
Μόλις κατάφερε να ενώσει δυο εκφράσεις σε μία, "να βγάλει λαγούς απ' το μανίκι" smiley.gif
rankin
αγαπημένη ατάκα Χατζηγεωργίου
Η Μακάμπι έχει 4,5 ευρωπαϊκά, γιατί το ένα που πήρε ήταν όταν η ευρώπη ήταν χωρισμένη σε 2 λιγκες
φαντάζομαι αν το είχε πάρει ο Παναθηναικός τότε, θα το μετρούσε και πάλι μισό ε?
Γεια σου ρε Χατζηγεωργίου κρατικοδίαιτε!
jhantzop

Γιατί υπάρχει;;;


Boom Dizzle
Ενα μακροσυρτο "ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ" που ειπε σε ενα 3ποντο του Σατο!
Ακουστηκε καπως στην περιγραφη.....
Air Kef
εγω πιστεύω ακράδαντα ότι μας διαβάζει και χαίρεται. αλήθεια το λέω αυτό.
kotzito
''Ο Ρομειν Σατο,ενα παιδι που ξεκινησε στα 17 του χρονια απο τα βαθη της Αφρικης''.Οπως το λεει θα νομιζει κανεις οτι ο Σατο βγηκε απο καμια ζουγκλα η κανα χωριο ιθαγενων.
cydonian
QUOTE(kotzito @ May 8 2011, 21:34 ) *
''Ο Ρομειν Σατο,ενα παιδι που ξεκινησε στα 17 του χρονια απο τα βαθη της Αφρικης''.Οπως το λεει θα νομιζει κανεις οτι ο Σατο βγηκε απο καμια ζουγκλα η κανα χωριο ιθαγενων.

"Ο πρώτος Κεντροαφρικανός που παίζει σε final 4" 5-6 φορές σε κάθε αγώνα.
Flash
Καλά χθες το μακράν πιο γραφικό ήταν που σε συνεργασία με τον Ιωάννου είχαν λήξει τον αγώνα 7-8 λεπτα πριν το τέλος.

Χαρακτηριστική θυμάμαι ότι 13 λεπτά πριν το τέλος με το σκορ 46-40 έλεγαν ότι "το νερό έχει μπει στο αυλάκι" και ότι "όλα είναι στο χέρι του Παναθηναϊκού πλέον".

5 λεπτά πριν το τέλος με τη διαφορά στους 10 ο αγώνας ήταν "τυπική διαδικασία πλέον".

3 λεπτά πριν το τέλος ήταν "αντίστροφη μέτρηση για την απονομή"

Και πολλά άλλα.

Αναρωτιέμαι, αν κάποιος μετέφραζε το σπικάζ τους πόσο αστείους και αλαζόνες θα μας πίστευαν;

Εδώ εκνευριζόμουν εγώ, πόσο μάλλον κάποιος ουδέτερος μπασκετόφιλος.

lightday
QUOTE(Flash @ May 9 2011, 14:51 ) *
Καλά χθες το μακράν πιο γραφικό ήταν που σε συνεργασία με τον Ιωάννου είχαν λήξει τον αγώνα 7-8 λεπτα πριν το τέλος.

Χαρακτηριστική θυμάμαι ότι 13 λεπτά πριν το τέλος με το σκορ 46-40 έλεγαν ότι "το νερό έχει μπει στο αυλάκι" και ότι "όλα είναι στο χέρι του Παναθηναϊκού πλέον".

5 λεπτά πριν το τέλος με τη διαφορά στους 10 ο αγώνας ήταν "τυπική διαδικασία πλέον".

3 λεπτά πριν το τέλος ήταν "αντίστροφη μέτρηση για την απονομή"

Και πολλά άλλα.

Αναρωτιέμαι, αν κάποιος μετέφραζε το σπικάζ τους πόσο αστείους και αλαζόνες θα μας πίστευαν;

Εδώ εκνευριζόμουν εγώ, πόσο μάλλον κάποιος ουδέτερος μπασκετόφιλος.

όντως και όταν η διαφορά έπεσε στους 4 πόντους τότε φάγαν οτι αγίους και σπίτια δεν έχουν φάει στην ζωή τους. Μιλάμε το απόλυτο γκαντέμιασμα. Να μην μπορείς να βάλεις την μπάλα στο παρκε να επικρατεί τρικυμία και οι άλλοι να φτιάχνονται για την απονομή.
KingCrimson
Περα απο το αστειο της υποθεσης ο Χατζι εχει καταντησει ακρως εκνευριστικος, αυτο με το 'να τα λεμε και αυτα', 'ειπαμε..' , οπου πετυχαινε το Σατο, 'ενα παιδι που το εσκασε απο τα βαθυ της Αφρικης...μπουρου μπουρου..' , το Φωτση: 'οτι ειναι ο καλυτερος στο παιχνιδι πανω απο τη στεφανη...', 100 ωρες να πλεκει το εγκωμιο του Ζηση, ποσο καταπληκτικο παιδι ειναι ..λες και τον ειχε γκομενο ...οτι παιχτη εβλεπε, να σου αραδιαζει την ιστορια του και τα στατιστικα της καριερας του και σε ποιες ομαδες επαιξε και ποιες τον ηθελαν και που θα παει διακοπες φετος κλπ.
Οκ ρε μεγαλε, δικο σου το μαχαιρι, δικο σου και το καρπουζι, απο τη στιγμη που αυτοι που σε βαλαν εκει περα, σε εχουν τοσα χρονια και σε καμαρωνουν, αλλα σεβασου και τον αλλον που ανοιγει μια ωρα τη ριμαδα τη τηλεοραση, να δει απλα και μονο ενα ματς!
Zoys
QUOTE(Flash @ May 9 2011, 14:51 ) *
Καλά χθες το μακράν πιο γραφικό ήταν που σε συνεργασία με τον Ιωάννου είχαν λήξει τον αγώνα 7-8 λεπτα πριν το τέλος.

Χαρακτηριστική θυμάμαι ότι 13 λεπτά πριν το τέλος με το σκορ 46-40 έλεγαν ότι "το νερό έχει μπει στο αυλάκι" και ότι "όλα είναι στο χέρι του Παναθηναϊκού πλέον".

5 λεπτά πριν το τέλος με τη διαφορά στους 10 ο αγώνας ήταν "τυπική διαδικασία πλέον".

3 λεπτά πριν το τέλος ήταν "αντίστροφη μέτρηση για την απονομή"

Και πολλά άλλα.

Αναρωτιέμαι, αν κάποιος μετέφραζε το σπικάζ τους πόσο αστείους και αλαζόνες θα μας πίστευαν;

Εδώ εκνευριζόμουν εγώ, πόσο μάλλον κάποιος ουδέτερος μπασκετόφιλος.


Ναι, και στο τέλος που η Μακάμπι είχε μειώσει τη διαφορά έλεγε ότι οι παίκτες του Παναθηναϊκού είχαν πιστέψει ότι τελείωσε το παιχνίδι... Που να σας άκουγαν κιόλας...
T.W.Is.M.
QUOTE(Flash @ May 9 2011, 14:51 ) *
Καλά χθες το μακράν πιο γραφικό ήταν που σε συνεργασία με τον Ιωάννου είχαν λήξει τον αγώνα 7-8 λεπτα πριν το τέλος.

Χαρακτηριστική θυμάμαι ότι 13 λεπτά πριν το τέλος με το σκορ 46-40 έλεγαν ότι "το νερό έχει μπει στο αυλάκι" και ότι "όλα είναι στο χέρι του Παναθηναϊκού πλέον".

5 λεπτά πριν το τέλος με τη διαφορά στους 10 ο αγώνας ήταν "τυπική διαδικασία πλέον".

3 λεπτά πριν το τέλος ήταν "αντίστροφη μέτρηση για την απονομή"

Και πολλά άλλα.

Αναρωτιέμαι, αν κάποιος μετέφραζε το σπικάζ τους πόσο αστείους και αλαζόνες θα μας πίστευαν;

Εδώ εκνευριζόμουν εγώ, πόσο μάλλον κάποιος ουδέτερος μπασκετόφιλος.



Θυμηθηκα τωρα τον τελικο του 1997 που τον βλεπαμε ολοι μαζι στο σπιτι και ειχε καταφερει να εκνευρισει ακομα και την αδερφη μου που ηταν τοτε 14 χρονων με την ιδια σιγουρια που ειχε και χτες οτι ο Ολυμπιακος(τοτε) θα επαιρνε το κυπελλο.
Geteo
Εμενα παιδια αυτα που με εκνευρισε απο τις μεταδοσεις ηταν και στον ημιτελικο και στον τελικο η μανια με το να "μπει το νερο στο αυλακι" και μπηκε το νερο στ΄αυλακι μπουρου μπουρου... απο το τριτο δεκαλεπτο!! shot.gif Μου ρθε να παρω μια τσαπα να τους τη δωσω να σκαβουν μπας και μπει πιο γρηγορα!!! smiley.gif smiley.gif Τα θεωρω μεγαλη γκαντεμια κατι τετοια σχολια...(οχι οτι ειμαι προληπτικος αλλα εκνευριζομαι κ ολας!) smiley.gif Να μην πουμε σε περιπτωσεις εκτελεσης ελευθερων βολων (γιατι οι μακαμπι ειναι η χειροτερη ομαδα της ευρωλιγκας στις ελευθερες βολες-Και μετα να τις παστελωνουν μια-μια!)!! icon_drunk.gif
pitto
Εχω να εξομολογηθώ κάτι.....
τους αγώνες τους παρακαλούθησα στην NOVA με σχολιασμό Συρίγο (από την Σκύλλα στην Χάρυβδη δηλαδή.....), κυρίως για το γεγονός του ότι μαζί του ήταν Καρύδας & Παπαδογιάννης....
Ναι, είμαι αμαρτωλός, ξεστράτησα, είμαι το μαύρο πρόβατο του forum, αλλά υπόσχομαι να επανορθώσω στα play-off....

πάντως, ο αγαπημένος μου Χάτζη, πριν αρχίσει ο τελικός, εμφανίστηκε ξαφνικά μπροστά στην οθόνη μου (μάλλον από λάθος του σκηνοθέτη), να φτιάχνει την.....χαίτη του, περιμένοντας να πάρει συνέντευξη από κάποιον παίχτη, χωρίς φυσικά να καταλάβει πως η κάμερα "γράφει" !!!!

Manu7
QUOTE(lamar @ May 6 2011, 21:47 ) *
Ελα πες οτι κανεις πλακα. Ειπε αυτο το πραγμα???

Kαθόλου πλάκα...Και τώρα με έβαλε σε σκέψεις και λέω να δω όλους τους αγώνες του ΟΣΦΠ φέτος για
να βγάλω συμπέρασμα αν είμαστε δεξιόστροφη ή αριστερόστροφη ομάδα...wink.gif.

Βέβαια εμείς μπορεί και να μην στρίβουμε καθόλου tongue.gif
rankin
QUOTE(kotzito @ May 8 2011, 22:34 ) *
''Ο Ρομειν Σατο,ενα παιδι που ξεκινησε στα 17 του χρονια απο τα βαθη της Αφρικης''.Οπως το λεει θα νομιζει κανεις οτι ο Σατο βγηκε απο καμια ζουγκλα η κανα χωριο ιθαγενων.


77.gif έχω λιώσει .... 24.gif

Αυτό με τον Σάτο ήταν όντως η μεγαλύτερη του στιγμή εδω και χρόνια...
morfi
"Μια φαση βγαλμενη απ'τον μαγικο κοσμο του ΝΒΑ" "Χούκ-σατ"
Χαρακτηριστικές εκφράσεις του Χατζηγεωργίου.
Ginobili
Ρε σεις...το πήρατε πρέφα στον τελικό,ότι ο Συρίγος αποκάλεσε τον καλάθη ταχυδακτυλουργό...Αρσέν Λουπέν!!! laugh.gif
nikolas12
QUOTE(KingCrimson @ May 9 2011, 16:34 ) *
Περα απο το αστειο της υποθεσης ο Χατζι εχει καταντησει ακρως εκνευριστικος, αυτο με το 'να τα λεμε και αυτα', 'ειπαμε..' , οπου πετυχαινε το Σατο, 'ενα παιδι που το εσκασε απο τα βαθυ της Αφρικης...μπουρου μπουρου..' , το Φωτση: 'οτι ειναι ο καλυτερος στο παιχνιδι πανω απο τη στεφανη...', 100 ωρες να πλεκει το εγκωμιο του Ζηση, ποσο καταπληκτικο παιδι ειναι ..λες και τον ειχε γκομενο ...οτι παιχτη εβλεπε, να σου αραδιαζει την ιστορια του και τα στατιστικα της καριερας του και σε ποιες ομαδες επαιξε και ποιες τον ηθελαν και που θα παει διακοπες φετος κλπ.


Έλιωσα σε αυτό με τον Σάτο. Με τον Ζήση είχε πει μαζί με τον Σκουντή το θεϊκό: Ένας παίκτης μικρός αλλά πολύ ώριμος για την ηλικία του και το ίδιο πράγμα το είπε για άλλες 5-6 φορές στον αγώνα. Γενικά όμως κάθε φορά οι παίκτες της Εθνικής και των ελληνικών ομάδων είναι ημίθεοι για τον Χάτζη...
morrison
Οταν στραβωσε η στεφανη εμφανιστηκε ενας ασπρομαλλης τυπος ο οποιος ειχε την φαεινη ιδεα να ξεβιδωσει ολη την μπασκετα για να την κατεβασει.Τι ηθελε να κανει αραγε;Να την μετρησει κατεβασμενη;
Ευτυχως καπου εκει παρενεβη ο Χατζη ο οποιος με πυγμη βροντοφωναξε απο το κρατικο μικροφωνο "ειναι λαθος,δεν πρεπει να κατεβει η μπασκετα.Υπαρχει ενας ειδικος μετρητης...μπλα,μπλα,μπλα" και μας γλιτωσε απο αρκετη ωρα αναμονης. 41.gif
phoenix_93
Στο τέλος πίεζε αντικανονικά ο Παπαλουκάς τηνεπαναφορά και είπε 'ωραία άμυνα από τον Παπαλουκά'.
Igor
Δεν βλεπω τιποτα για το "ενδιαμεσο" σουτ του Χαλπεριν....
Zoys
Σήμερα σε συζήτηση με τον Καλαφατάκη στο ΠΑΟ-ΠΑΟΚ για το Διαμαντίδη είπε:
"Ο Διαμαντίδης είναι ένας αντιστάρ σταρ γι' αυτό και είναι σταρ" !

icon_drunk.gif
Magnus92
QUOTE(Zoys @ May 19 2011, 20:15 ) *
Σήμερα σε συζήτηση με τον Καλαφατάκη στο ΠΑΟ-ΠΑΟΚ για το Διαμαντίδη είπε:
"Ο Διαμαντίδης είναι ένας αντιστάρ σταρ γι' αυτό και είναι σταρ" !

icon_drunk.gif



24.gif 24.gif 24.gif Ελα δεν μπορει να το ειπε αυτο... Πλακα κανεις... w00t.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.