Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι πιο γραφικές ατάκες του Δημήτρη Χατζηγεωργίου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
morrison
Συνεχιζω την εξερευνηση του μαγικου κοσμου του Δημητρη Χατζηγεωργιου.
Στο κανονικο τοπικ πλεον.

Λοιπον,
ντελικατος Ζελαμπαλ και φτερωτοι Γαλλοι... icon_drunk.gif
Zoys
1η περίοδος και έχει ήδη γίνει ανυπόφορος... Ανέφερε μάλιστα για εκατοστή δέκατη τρίτη φορά ότι ο Μάριτς επέλεξε να αγωνίζεται με την εθνική Αυστραλίας και όχι με τη Σερβία...
T.W.Is.M.
Θελω να υποβαλλω επισημο αιτημα στην ΕΡΤ να μεταδωσει την Κυριακη στις 6.15 το απογευμα το παιχνιδι Βιλερμπαν-Νανσι για το γαλλικο πρωταθλημα. Με περιγραφη Χατζη φυσικα. Φανταστειτε τον ηρωα μας να μεταδιδει τις επικες μαχες Παρκερ και ηρωα Τουριαφ με το Μπατιιιιμ! Ποσες φορες θα μας πει για την εγχειρηση του Τουριαφ, θα μας πει τα στατιστικα του Παρκερ στο Σαν Αντονιο, θα μας υπενθυμισει την κοντρα Μπατουμ-Ρουντι Φερναντεθ στο Πορτλαντ και φυσικα θα επαναλαβει οτι και οι 3 τους, κατοχοι του ασημενιου μεταλλιου στο Ευρωμπασκετ της Λιθουανιας για να μην ξεχνιομαστε, βρισκονται στην Ευρωπη μονο για οσο διαρκεσει το λοκ αουτ. Τελος, θα μας ενημερωσει οτι ο Παρκερ ειναι συνιδιοκτητης της Βιλερμπαν και ετσι επεισε το φιλο του το Ρονι να ερθει κι αυτος να παιξει και last but not least, δε θα ξεχασει να αναφερθει στο INSEP, στο οποιο φοιτησε το διδυμο της Βιλερμπαν και αποτελεσε τη βαση της παλιοπαρεας που αποτελει τον κορμο της εθνικης Γαλλιας ολη αυτη τη δεκαετια.
Αλλα δεν τον ζηταμε μονο γι αυτα. Ο θαυμασμος του για το παιχνιδι των 2 ομαδων και ο ενθουσιασμος του στην περιγραφη ειναι αυτα που μας κανουν να τον επιζηταμε και να απαιτουμε απο την ΕΡΤ να δειξει το ματς...
lakersdynasty
Παναθηναϊκος - Ζαλγκιρις
1ο λεπτο του αγωνα:

"Εδω το φαουλ απο τον...Γκρεγκ Ποποβιτς..."

spurs1-sm.gif

smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(lakersdynasty @ Nov 6 2011, 00:18 ) *
Παναθηναϊκος - Ζαλγκιρις
1ο λεπτο του αγωνα:

"Εδω το φαουλ απο τον...Γκρεγκ Ποποβιτς..."

spurs1-sm.gif

smiley.gif


Αυτό είναι κορυφαίο. Φαντάζομαι τον Μάρκο με τα χέρια στη μέση και βλέμμα απορίας που διαπερνά τα μάτια των διαιτητών!

Μερικά καλά του Βρετανού official speaker της μετάδοσης:
-Ζαζάρης (Τσαρτσαρής)
-Βου-τζι-ού-κας (αναφερόταν με τιμή ως british greek συχνά)
-Καϊμάγλου
-Γιασικέβιτσους
benchwarmer
Σε κάποια στιγμή έχω την εντύπωση ότι αναφέρθηκε στον Τάι Λόουσον ως Τι-Γουάι Λόουσον (σαν να ήταν T.Y. και όχι Ty δηλαδη...) icon_drunk.gif
Nuntius
QUOTE (benchwarmer @ Nov 6 2011, 19:19 ) *
Σε κάποια στιγμή έχω την εντύπωση ότι αναφέρθηκε στον Τάι Λόουσον ως Τι-Γουάι Λόουσον (σαν να ήταν T.Y. και όχι Ty δηλαδη...) icon_drunk.gif


Δεν είναι εντύπωση σου. Όντως το είπε. Το άκουσα κι εγώ και μου δημιουργήθηκε απορία tongue.gif
morrison
rchos
ειπε οτι ο τζαμοντ γκορντον εχει περασει απο μαρουσι-ολυμπιακο η παρακουσα?
j-kidd13
Ο Βουγιουκας παρενοχλει τον Κιριλενκο........Πως δεν μας ειπε..... smiley.gif
lamar
QUOTE(rchos @ Nov 10 2011, 21:55 ) *
ειπε οτι ο τζαμοντ γκορντον εχει περασει απο μαρουσι-ολυμπιακο η παρακουσα?


Το ειπε το ειπε ο ανεκδιηγητος!!! Πραγματικα πλεον καμια λεξη δεν εχει αξια για να περιγραψει την γελοιοτητα αυτου του υποκειμενου. Οτι σφυραει ο Λαμονικα θελει να το ξαναδει....
Anaz
εντωμεταξυ ειδε και κανεις αλλος απο κεινο το ριπλευ εκτος απο τον μεγιστο Χατζη, πως τραυματιστηκε ο Τσαρτσαρης?? Γιατι εγω δεν ειδα τιποτα.. huh.gif
lamar
Εδω ειδε οτι ο Μπατιστ ειναι ψηλοτερος του Κιριλενκο, στο ριπλει του Τσαρτσαρη θα κολλαγε...

ΓΕΛΩΤΟΠΟΙΟΣ!!!
thrylos7
τζάμπολ... από τις εξέδρες ακούγεται ένα ΜΠΟΥΜ...

"Χριστός Ανέστη"

24.gif
spysta
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΘΕΟ.

λατρευουμε - αγαπαμε γιατι εχει μεταξενια μαλλια



###ΝΟΟΤΗΗΗ ειπε ο χατζηθεος ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ μετα απο ΜΠΟΥΜ στις εξεδρες ????ΟΝΤΩΣ ειπε τετοιο πραγμα??Ελα σοβαρα πες μου το ειπε???δηλ ακουστηκε χριστος ανεστη απο το μικροφωνο???? Π Ε Σ μου.

--->ΑΝ ισχυει θα σκασω τατου μετην φατσα του σε ολη μου την πλατη
thrylos7
Ξύπνα πρωί πρωί αύριο.. έχει δουλειά το πράγμα!
akrata
Ιντιάνα...η Μέκκα του αμερικάνικου μπάσκετ..!!!
T.W.Is.M.
QUOTE(thrylos7 @ Nov 11 2011, 02:27 ) *
τζάμπολ... από τις εξέδρες ακούγεται ένα ΜΠΟΥΜ...

"Χριστός Ανέστη"

24.gif



Αληθως Ανεστη!


QUOTE(akrata @ Nov 11 2011, 18:03 ) *
Ιντιάνα...η Μέκκα του αμερικάνικου μπάσκετ..!!!


Αυτο ειναι το πιο λογικο αναμεσα σε οσα διαβασα απο τη χτεσινη μεταδοση.
damian
Ρε μήπως παίρνει τίποτα μίζες απ'το INSEP ?
thrylos7
Εμένα μ' άρεσε η ατάκα μετά το "γαμώ την πουτ@ν@ μου" (ευτυχώς το λογόκρινα!) του Σάρας: "με γυναίκα Ελληνίδα και κόρη Ελληνίδα"...

Για το παραλήρημα στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου που κάτι πήγε να πει ο σχολιαστής και μιλούσε κανά 2λεπτο για τον κακό Σάρας στο Ευρωμπάσκετ περιμένουμε βίντεο στο youtube!
MaJesty23
ατακα που 'ηταν λίγο μακάβρια: o Saras θα αποχώρήσει πλήρης ημερών!!!Μπρρρρρρ... blink.gif!Και κλασσικά είπε για το γαλλικό lycee,(αναφερόμενος στον Μπατουμ)και τους Γάλλους που έχουν τελειώσει το ινστιτούτο των sports,και γνωρίζονται απο μικρά παιδιά!
morrison
Βοηθήστε λίγο γιατί δεν είδα το ματς...
Για να μην κάθομαι να το βλέπω(όρεξη...δεν έχω)πότε περίπου είπε για το ΙNSEP?
damian
4η περίοδος από το 5 και μετά, δεν είμαι και πολύ σίγουρος, ας βοηθήσει κάποιος...
morrison
QUOTE(damian @ Dec 1 2011, 01:43 ) *
4η περίοδος από το 5 και μετά, δεν είμαι και πολύ σίγουρος, ας βοηθήσει κάποιος...


Thanks man,θα σε βάλω credit στο βίντεο... tongue.gif
bbplayer
QUOTE (thrylos7 @ Dec 1 2011, 00:30 ) *
Εμένα μ' άρεσε η ατάκα μετά το "γαμώ την πουτ@ν@ μου" (ευτυχώς το λογόκρινα!) του Σάρας: "με γυναίκα Ελληνίδα και κόρη Ελληνίδα"...

Για το παραλήρημα στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου που κάτι πήγε να πει ο σχολιαστής και μιλούσε κανά 2λεπτο για τον κακό Σάρας στο Ευρωμπάσκετ περιμένουμε βίντεο στο youtube!

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif κλαιωωωωω
vastravoud
QUOTE(thrylos7 @ Dec 1 2011, 01:30 ) *
Εμένα μ' άρεσε η ατάκα μετά το "γαμώ την πουτ@ν@ μου" (ευτυχώς το λογόκρινα!) του Σάρας: "με γυναίκα Ελληνίδα και κόρη Ελληνίδα"...


ΛΟΛ, ναι!

Φαντάζομαι Σάρας να ταχταρίζει την κόρη, η γυναίκα να γκρινιάζει(δε χρειάζεται να υπάρχει λόγος για αυτό wink.gif) και τον ίδιο να απαντά με αυτόν τον τρόπο tongue.gif
captain charisma


ετοιμο
morrison
Αναλοίωτος-ατόφιος-μασίφ! tongue.gif

NBAholic
Αλήθεια, από όλους εσάς που περιράφετε Χάτζη τόσο καιρό κι επί τόσα παιχνίδια, υπάρχει κανείς που να κάνει καταμέτρηση των ατακών, για να ξέρουμε ποια από αυτές που αναφέρθηκαν στη λίστα προηγείται αριθμητικά και ποια αξίζει να προστεθεί στη λίστα; Νομίζω - κι ας το λέω κι ετεροχρονισμένα - ότι κάποιες που λείπουν είναι όσες αναφέρονται στο Νοά και τον πατέρα του.
T.W.Is.M.
Σημερα μαθαμε οτι οταν κανεις το σκορ 18-37 κανεις διψηφιο σκορ!
Αν παλι μετεδιδε ο Βαγγελας, μαλλον θα λεγοταν μεσαιο σκορ.
Τελικα τι παιζουμε? Σκορ 4???
baskethood
Υπόγειο σουτ.
Magnus92
"Υπογειο σουτ !!! Σουτ επιβιωσης !!! "


24.gif 24.gif 24.gif
Flash
QUOTE(Magnus92 @ Jan 19 2012, 20:30 ) *
"Υπογειο σουτ !!! Σουτ επιβιωσης !!! "


24.gif 24.gif 24.gif


WE LOVE YOU HATZI blove.gif blove.gif blove.gif
Flash
Ηρωικό σλάλομ

Πιρουέτα 180 μοιρών

Αχ, μου είχε λείψει... 77.gif

ΥΓ: κσι ρίχνει και τα "κονιορτοποιήσει" και "φρονώ" μετά για να λιώσω περισσότερο...

ΥΓ2: ΡΑΒΕΡΣΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ
Nuntius
QUOTE (Magnus92 @ Jan 19 2012, 22:30 ) *
"Υπογειο σουτ !!! Σουτ επιβιωσης !!! "


24.gif 24.gif 24.gif


Τι να εννοεί άραγε ο ποιητής? tongue.gif
aegeansheed
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 19 2012, 22:25 ) *
Αν παλι μετεδιδε ο Βαγγελας, μαλλον θα λεγοταν μεσαιο σκορ.


Μικρό Σκορ < Μεσαίο Σκορ < Μακρινό Σκορ

Επειδή βλέπω ότι έχει στηθεί ένα μικρό πάρτυ πάλι, κατάλαβα ότι είχαμε μετάδοση σήμερα, right? Κράτησε κανένας ντοκουμέντα για το "υπόγειο σουτ"?
Magnus92
QUOTE(aegeansheed @ Jan 19 2012, 23:31 ) *
Μικρό Σκορ < Μεσαίο Σκορ < Μακρινό Σκορ

Επειδή βλέπω ότι έχει στηθεί ένα μικρό πάρτυ πάλι, κατάλαβα ότι είχαμε μετάδοση σήμερα, right? Κράτησε κανένας ντοκουμέντα για το "υπόγειο σουτ"?


Τελος πρωτης περιοδου ηταν, αν δεν κανω λαθος...

Τα υπολοιπα δικα σας smiley.gif
morfi
Μη γελάτε έχω κάνει υπόγειο σουτ.
morrison
Manu7
"O Ίκαρος παίζει το σύστημα Tween Towers (δίδυμοι πύργοι δηλαδή...)" icon_drunk.gif
duncan21
Πριν από λίγο ανακάλυψα tongue.gif ότι συνάδελφοι(αφεντικά και δουλοί...,πολύ θα 'θελαν τα γατάκια να του μοιάσουν) του Χάτζη τον ειρωνεύονται στο φεισμπούκιο.Σεβασμός κι αλληλεγγύη μεταξύ των Ελλήνων δημοσιογράφων,μπράβο τους.Αλλά νταξ,λογικό είναι να φθονούν τον τρισμέγιστο,τον ένα,τον μοναδικό...
morrison
Μετράει ή δεν μετράει?
tornado
Γνωρίζω ότι είναι δολοφονικός ο συνδυασμός των δύο, αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ!

http://www.youtube.com/watch?v=QKCD0k87PL8
SteveNashidis
Δεν υπήρχε η χθεσινή περιγραφή του με την Μακάμπι !!!!!!!

Σε μια φάση , σε τρίποντο του Καιμακόγλου λέει :

ΝΑΙ ΤΡΙΠΟΝΤΟ , ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΜΑΚΟΓΛΟΥ
και σε δεύτερο χρόνο ηρεμεί λες και πάτησε το κουμπί
off-enthusiasm και λέει με απαλό τόνο ... αμφίρροπο ματς !!

ΘΕΟΣ
PanosIlio
"Θάψιμο" από Καίσαρη...

http://www.sport24.gr/Columns/kaisaris/oxi...lo.1723284.html

Και λίγα του λέει rolleyes.gif
maik23
μαρεσε εχθες και το σχολιαζαμε καθως το βλεπαμε απο το καναλι ερτ υψηλης αναλυσης που καθε τοσο εμφανιζοταν πανω απο το σκορ ο τιλος περιγραφη-δημητρης χατζηγεωργιου.λες και δεν τον ξερουμε!!!

νομιζω παντως οτι οι μοντερειτορ θα επρεπε το συγκεκριμενο θρεντ να το στελνανε σαν τριμπιουτ στον αγαπημενο μας εκφωνητη!! θα χαιροταν πολυ!!!
Lebron08
Χθες προς το τελος του αγώνα¨"ΣΥΡΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΒΕΛΑΚΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ!!!!!"

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
damian
(με ενθουσιασμό) "Πάμε για ένα δραματικο,,γκρακινιολικό θριλερικο,χιτσκοκικο φινάλε"

μπορεί να έβαλε και άλλα επίθετα morrison κάνε ένα βίντεο-τρίμπιουτ που "το'χεις"....
Zoys
Χθες με κούρασε πάλι τρομερά! Σε κάποια φάση έλεγε ασταμάτητα για κάθε παίκτη στον οποίο αναφερόταν "ο οποίος το ένα, ο οποίος το άλλο"... Το έχει παρακάνει με το ιστορικό των παικτών, τις υπερβολές και τις άχρηστες για τη ροή του ματς πληροφορίες και λέει συνέχεια τα ίδια πράγματα. 68.gif

Δεν μπορώ ακόμα να επιλέξω τον χειρότερο ανάμεσα σε Ιωάννου και Χατζηγεωργίου. 39.gif Πρέπει να ανοίξει σχετικό poll (χωρίς να υπάρχει επιλογή "και οι δύο" φυσικά).
Anaz
Eγω ζω για μεταδοση Ιωαννου-Συριγο μαζι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.