Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι πιο γραφικές ατάκες του Δημήτρη Χατζηγεωργίου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
aegeansheed
Ξεκίνησε ήδη δυνατά με "αυτό το κάτι που θέλω σαν σουτ" και "μπομπίτες"

Ελπίζω να πει κανένα καλό καινούριο!

Ο DJ συνεχίζει με Adam Smith και laissez-faire...
j-kidd13
Πρεπει σε καθε αγωνα που περιγραφει,να κανει σχολιο-α,για καθε παικτη που υπαρχει στο παρκε....Δεν μπορει αλλιως ο ανθρωπος!!!
sacarame
Σαλπίζει ο Τέπιτς την αντεπίθεση των Σέρβων.. smiley.gif

Ωπ επικ φέηλ από τον Χάτζη...


"Πρώτη μάχη του Βαλαντσιούνας απέναντι στον Κρίστιτς,τον παίκτη των Μπόστον Σέλτικς..."

cool.gif cool.gif
berry
ραχιαια πασα ?! καλοοοοο
KingCrimson
QUOTE(aegeansheed @ Sep 7 2011, 21:21 ) *
Ξεκίνησε ήδη δυνατά με "αυτό το κάτι που θέλω σαν σουτ" και "μπομπίτες"

Ελπίζω να πει κανένα καλό καινούριο!

Ο DJ συνεχίζει με Adam Smith και laissez-faire...


Laissez faire, laissez passer, διαφωτισμος, Βολταιρος--αντε ρε Χατζη πηγαινε να μετρησεις ποσο μακρυα χερια εχει ο Μπραμος καλυτερα......
MaJesty23
μετέδωσε χτές και ήμουνα έξω για ποτό?????ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ...
jovan
Άλλο ένα καλό που είπε χθές στο τέλος του αγώνα ότι οι Λιθουανοί φώναζαν "lithuania-lithuania" ενω οι άνθρωποι φώναζαν
"Lietuva-Lietuva" !!!! shot.gif shot.gif
Zoys
Έχω την αίσθηση πάντως ότι χθες υποστήριζε Λιθουανία και από τους Σέρβους μόνο τον Τέπιτς. Ίσως και να ήταν ιδέα μου...
Ginobili
QUOTE(Zoys @ Sep 8 2011, 11:49 ) *
Έχω την αίσθηση πάντως ότι χθες υποστήριζε Λιθουανία και από τους Σέρβους μόνο τον Τέπιτς. Ίσως και να ήταν ιδέα μου...

Μμμμμμμμμμμ...ίσα ίσα...που άφηνε κάτι "μπηχτές" για την ανυπαρξία του στον Παναθηναικό.Φαινόταν ότι τον έτρωγε να το πει πιο καθαρά..αλλά το έφερνε κομψά... laugh.gif
Zoys
Ε, καλά δεν λέω ότι πιστεύει ότι ο Τέπιτς είναι καλός παίκτης. Είπαμε, σκαμπάζει από μπάσκετ, δεν είναι Ιωάννου.
gallistis
ειπε ''φρονω''...αγαπαμε χατζη...
Zoys
"Ο Μαυροειδής κι ο Ζήσης άλλαξαν τη ροή του αγώνα". wink.gif

Ο Ζήσης το καταλαβαίνω, ο Μαυροειδής για ποιο λόγο; Επειδή απλώς μπήκε στο παιχνίδι είναι και υπαίτιος που αρχίσαμε να παίρνουμε μπρος επιθετικά;
baskethood
Εμενα μ αρεσε το "παλαιας κοπης ζωνη με απλωμενα χερια" biggrin.gif
j-kidd13
Βαρεθηκα να ακουω για "τον Μπεγκιτς στα 2,20 με τα γρηγορα ποδια"....
kotzito
Και μην ξεχναμε οτι ''το μομεντουμ του αγωνα ευνοει την ταδε ομαδα''


Μετρησε κανεις ποσες φορες σημερα αναφερομενος στον Σμοντις ειπε οτι δεν ειναι ο παλιος,καλος Σμοντις;
Zoys
QUOTE(kotzito @ Sep 8 2011, 22:47 ) *
Μετρησε κανεις ποσες φορες σημερα αναφερομενος στον Σμοντις ειπε οτι δεν ειναι ο παλιος,καλος Σμοντις;

Αυτό το επισήμανε μετά από ένα κόψιμο που δέχθηκε σε αιφνιδιασμό ο Σμόντις και ο Ιωάννου προφανώς για να το εμπεδώσουμε...
j-kidd13
Εδω απο ενα ευστοχο 3ποντο του Καλαθη (νομιζω) "που δεν ειναι και το δυνατοτερο του σημειο" καταλαβε οτι "η ελληνικη ομαδα εχει αυτοπεποιθηση και παταει πολυ καλα στο παρκε...."
Myria
Ελα τωρα αφου ολοι το προσεξατε το "χτσοκικο φιναλε" γιατι δεν το λετε?

Επισης μετρησα 3 φορες που ο Μαυροειδης ειπωθηκε(ή υπονοηθηκε) οτι ειναι εξυπνο παιδι 39.gif 7.gif

damian
Σήμερα δεν είπε το "laissez-faire"
KingCrimson
αυτα που μου αρεσαν περισσοτερο...
"ο ξανθοπουλος ειναι πλέι μέικερ ρυθμου'', " ο Μπουρουσης εξελισεται σε εναν πλέι μέικερ ρακετας", " ο ζησης εχει παιξει πολυ πλέι μέικερ σε αυτο το ευωμπασκετ και τα χει παει πολυ καλα!!!! " ο Ζησης μπορει να ταν αστοχος στους τελευταιους αγωνες αλλα κανει πολλες δουλειες μεσα στο γηπεδο...μπουρου, μπουρου κλπ" και last but not least, για το κοσμο που δε ξερει ή δε το εχει εμπεδωσει ακομα ..."ο Μπραμος ειναι ενα παιδι με ανοιγμα χεριων 2,13!!!"

wacko.gif ugly8.gif
Xaroumenos loukoumas
Για το Ζήση είπε κάποια στιγμή εχθές (μετά το rebound από ένα airball του Παπανικολάου νομίζω):
"Νίκος Ζήσης: ένας κοντός στον κόσμο των ψηλών"

Ε Λ Ι Ω Σ Α!
jovan
QUOTE(KingCrimson @ Sep 9 2011, 10:07 ) *
ο Μπραμος ειναι ενα παιδι με ανοιγμα χεριων 2,13!!!"

wacko.gif ugly8.gif

hppp://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Bramos
δες εδώ !
ελπίζω μόνο να μην το έχει γράψει ο ίδιος ο Χατζή στη wiki!! smiley.gif
MaJesty23
Ο Μαυροειδης τόσο έξυπνος που είναι πρέπει να ανήκει στην MENSA,κάθε σουτ του είναι πρακτική εφαρμογή τριγωνομετρίας,και σύντομα θα είναι υποψήφιος για την Ακαδημία Αθηνών! smiley.gif
Flash


Περίπου 20 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα είπε την ατάκα που δυστυχώς λόγω του πρόσφατου παρελθόντος έχει γίνει πέρα για πέρα γραφική: "Η ελληνική ομάδα μπαίνει στο γήπεδο για να κερδίσει ΚΑΘΕ αγώνα" rolleyes.gif

Πέταξε δυο φόρές ότι ο Μπράμος είναι "σουτέρ θέσης, spot shooter δηλαδη".

Του έκλεψε την αγαπημένη ατάκα ο Βάγγος καθώς μετά από μια πάσα του Μπουρούση στο Φώτση και κάρφωμα του τελευταίου απόκάλεσε τον Greek-Dirk play maker ρακέτας.

Καλά αυτό το "ενδιάμεσος παίκτης-μεσαίος παίκτης-παίκτης σκαλοπάτι" είναι η δεύτερη μεγαλύτερη ανακάλυψη του Β.Ι. (συνεπώς και του συγχρονου μπάσκετ) μετά το μακρινό ριμπάουντ.

Στο τέλος φυσικά είχαμε το "ψυχοβγαλτικό, επιτρέψτε μου την έκφραση" και "χιτσκοκικό" φινάλε. Δυστυχώς δεν είπε και "θριλερικό" 68.gif

Σε κάθε περίπτωση, εμένα μου είχε λείψει. Έχει γίνει ένοχη απόλαυση ο άτιμος. Honestly... wub.gif
Weekendman
Αφου και ο Μπουρούσης είναι πλέι-μεικερ ρακέτας το μόνο που απομένει είναι να τραβήξω τις κοτσίδες που δεν έχω για να ακολουθήσω τον σουρεαλισμό των λεγομένων...
phoenix_93
QUOTE(Flash @ Sep 9 2011, 14:40 ) *
Καλά αυτό το "ενδιάμεσος παίκτης-μεσαίος παίκτης-παίκτης σκαλοπάτι" είναι η δεύτερη μεγαλύτερη ανακάλυψη του Β.Ι. (συνεπώς και του συγχρονου μπάσκετ) μετά το μακρινό ριμπάουντ.


Για να του αποδώσουν φόρο τιμής, στο επόμενο παιχνίδι στην πρώτη επίθεση πρέπει να πάνε να στηθούν έτσι, μαζί με έναν πλευ-μεικερ ρακέτας και έναν κοντό ανάμεσα στους ψηλούς. Αν και για να καταλάβεις την διαφορά του ενδιάμεσου από τον μεσαίο πρέπει να κατέχεις μη-ευκλείδια γεωμετρία, μου θυμίζει τις οξείες γωνίες που συμπεριφέρονται σαν αμβλείες που έλεγε και ο Λαβκραφτ.
Flash
QUOTE(phoenix_93 @ Sep 9 2011, 14:03 ) *
Αν και για να καταλάβεις την διαφορά του ενδιάμεσου από τον μεσαίο πρέπει να κατέχεις μη-ευκλείδια γεωμετρία, μου θυμίζει τις οξείες γωνίες που συμπεριφέρονται σαν αμβλείες που έλεγε και ο Λαβκραφτ.


Πωωωωωω, τι έγραψες τώρα!!! Call of Cthulhu και Ιωάννου! Τρομερή (κυριολεκτικά) αναλογία!
baskethood
"Ο Πρελντζιτς ειναι πρωην Βοσνιος και πρωην Σλοβενος"
"Ο Ιλιασοβα ειναι Ουζμπεκος"
Πρεπει να τα εχει πει ισα με 5 φορες το καθενα,και ακομα ειμαστε στην πρωτη περιοδο.
Επισης σημερα εμαθα οτι υπαρχει το μαλακο και το(υποθετω εγω) σκληρο σουτ. biggrin.gif
Flash
QUOTE(baskethood @ Sep 9 2011, 16:21 ) *
Επισης σημερα εμαθα οτι υπαρχει το μαλακο και το(υποθετω εγω) σκληρο σουτ. biggrin.gif


H υπόθεση σου έχει επιβεβαιωθεί εμπειρικά πολλάκις στο παρελθόν 69.gif . Το έχει χρησιμοποιήσει πολλές φορές.
sacarame
Βασικά εγώ ξενέρωσα διότι ήμουν σίγουρος ότι θα περιγράψει την παλιοπαρέα των Γάλλων το βράδυ,και πολύ στεναχωρέθηκα που τον άκουσα τώρα... 68.gif
Manu7
Nαι ρε Χατζή !!

"Ένα πολυ πολύ δύσκολο σουτ!"
"Ένα πολύ πολύ χαμηλό σκορ!"

Και σκληρά σουτ και μαλακά σουτ και τα πάντα όλα λέμε...! icon_drunk.gif rolleyes.gif
Air Kef
QUOTE
Πέταξε δυο φόρές ότι ο Μπράμος είναι "σουτέρ θέσης, spot shooter δηλαδη".



Πωπω φίλε ναι, το έπιασα κι εγώ χθες, κλασσικός Χάτζη - νέα είσοδος μεταφρασμένης Αμερικανικής ορολογίας!
natouralistis
Δε το πιασατε το Θεϊκο που πεταξε για τον πιτσιρικα ψηλο της τουρκιας?

Γεννημενος λεει στη ζυριχη της σουηδιας.......
Kwstras7
Aπο εχθές μου εμεινε το: "Κουφός,το επιθετικό υπερόπλο!" tongue.gif
fkayios
Πεταξε και κατι καλα στο παιχνιδι Τουρκια - Γερμανια !!


Ευθηβολό σουτ απο τον Νοβιτσκι!!! (Οχι με φαλτσα δηλαδη ! )

Και το Θεικο :
Βοσνιοσλοβενοτουρκός !!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
a bullet for your head
QUOTE(natouralistis @ Sep 9 2011, 19:05 ) *
Δε το πιασατε το Θεϊκο που πεταξε για τον πιτσιρικα ψηλο της τουρκιας?

Γεννημενος λεει στη ζυριχη της σουηδιας.......

Αν εννοεις τον Καντερ δεν το 'πιασα.ομως πιασατε την ιστορια που προσπαθησε να μας πει για τον Καντερ??... rolleyes.gif
Τον λογο δηλαδη που δεν επαιξε περσι ο Καντερ στο NCAA??
Στην αρχη ειπα κατι για εμπλοκη αλλων κολεγιων(μαλλον χρηματισμο απ'αυτα),μετα θελοντας να το συνεχισει ειπε οτι ειχε γραφτει στο Κονεκτικατ.... biggrin.gif
Αδυνατω να πιστεψω πως οντας ''αμελετητος'',αρχισε να ριχνει φως,στην υποθεση Καντερ...
Αυτο τωρα για το Κονεκτικατ,του το μετεφερε(σφυριξε),καποιος αλλος,η' το 'βγαλε τελειως απ το μυαλο του?... rolleyes.gif
Αν το 'βγαλε απ το μυαλο του,θα το εκλαβω ως μια αποτυχημενη αποπειρα αυτοσχεδιαμου... thumbsup.gif
Αν του το μετεφερε αλλος,θα πρεπει να αναζητηθουν τα κινητρα....δηλαδη αν ηταν κοτσανα ''εξ'αμελειας''(αγνοιας),η' ''Εκ προμελετης'',προκειμενου να τον καψει.... smiley.gif

ΥΓ:Τετοια λαθη σε ζωντανη μεταδοση ειναι too much...την στιγμη που εχει μπει στην ατζεντα & η.....Εργασιακη Εφεδρεια.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
duncan21
"Είναι χρονιές που σουτάρει με πάνω απο 40% στα τρίποντα και στο nba"

Xάτζη για Κιριλένκο... icon_drunk.gif

"Κριάπα,2ος καλύτερος αμυντικός της Ευρώπης μετά το Διαμαντίδη"

captain charisma
μονο που ο κιριλενκο μια χρονια καταφερε να εχει 38 τις εκατο στα τριποντα και τις αλλες χρονιες χειροτερα ποσοστα...

χατζη ψαξου
teopt13
Ο Θεούλης κατάφερε μέσα σε ένα λεπτό(!!!) αγώνα να πει όλα τα ονόματα των Γάλλων με προφορά, να μας ενημερώσει για τον αμφιδέξιο Τραορέ( το είπε αλλες 2 φορες μεχρι το ημίχρονο), να μας θυμίζει την ιστορία του Τουριάφ ( αν και δεν είναι μέλος της ομάδας) και βέβαια να αναφέρει το περίφημο γαλλικό κολέγιο μπάσκετ...Respect!!!
Razorblade Fish
Νομιζω οτι ο Κεβα Σεγαφα ξεπερναει τον Μπατιουμ αποψε...
j-kidd13
Εγω που καθε φορα που ελεγε Αλμπισι,ακουγα αλτ τις ει???? 69.gif
Razorblade Fish
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 11 2011, 19:38 ) *
Εγω που καθε φορα που ελεγε Αλμπισι,ακουγα αλτ τις ει???? 69.gif

Ελεγες και τα συνθηματικα; smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 11 2011, 19:44 ) *
Ελεγες και τα συνθηματικα; smiley.gif

Bαραω προσοχες στον στρατηγο Χατζη......
tuareg
το καλυτερο ηταν τη στιγμη που οι ισπανοι παστελωναν το ενα μετα το αλλο αυτος επελεξε να πλεξει το εγκωμια του αμυντικου εξολοθρευτη φλοριαν πετρις επειδη εβγαλε μια αμυνα στον ιμπακα.....(λιγο πριν μας ειχε εξηγησει και το οτι οι ψηλοτεροι παικτες εχουν μεγαλυτερο ανοιγμα χεριων απο τους κοντυτερους και γι'αυτο εχει αξια που ο 2.02 φλοριαν πετρις διεκδικησε ενα ριμπαουντ απο το γκασολ)
tuareg
η γαλλια ειναι πιο αθλητικη ομαδα απο τις ηπα...
natouralistis
QUOTE (tuareg @ Sep 12 2011, 19:37 ) *
η γαλλια ειναι πιο αθλητικη ομαδα απο τις ηπα...


Μακραν η μεγαλυτερη κοτσανα....Ενταξει ο ανθρωπος ειναι παντελως αλλου γι' αλλου σε οτι εχει να κανει με αθλητισμο!

Το αλλο "πρεπει να παει η μπαλλα στο Μπουρουση γτ ο Σερμαντινι ειναι πολυ κοντυτερος του"

Οτι να'ναι...
Ginobili
Αμ το άλλο....το λέει μία,και μετά συμφωνώντας το επαναλαμβάνει και ο Ιωάννου..."Η Γαλλία δεν έχει άλλο καλό play maker εκτός του Πάρκερ"
Και ο Ντε Κολό τι είναι....? Σέντερ Φορ?
priest
QUOTE(Ginobili @ Sep 12 2011, 19:59 ) *
Αμ το άλλο....το λέει μία,και μετά συμφωνώντας το επαναλαμβάνει και ο Ιωάννου..."Η Γαλλία δεν έχει άλλο καλό play maker εκτός του Πάρκερ"
Και ο Ντε Κολό τι είναι....? Σέντερ Φορ?

επιτελικος μεσος ειναι ο ντε κολο...μαθε λιγη μπαλιτσα αγορι μ... smiley.gif
KingCrimson
QUOTE(natouralistis @ Sep 12 2011, 19:39 ) *
Μακραν η μεγαλυτερη κοτσανα....Ενταξει ο ανθρωπος ειναι παντελως αλλου γι' αλλου σε οτι εχει να κανει με αθλητισμο!

Το αλλο "πρεπει να παει η μπαλλα στο Μπουρουση γτ ο Σερμαντινι ειναι πολυ κοντυτερος του"

Οτι να'ναι...


εγω δε μπορω να καταλαβω το εξης...οκ εχει ενα κολημα ο ανθρωπος με τη Γαλλια, του αρεσει να βλεπει κατσικια να πηδανε στο θεο και οι 11 στους 12 να μπορουν να κανουν το flight του jordan, απο εκει και περα ποσο μυαλο χρειαζεται να χει καποιος, που οπως λεγεται ειναι και σε υπευθυνη θεση στα αθλητικα της ΕΡΤ, για να μη πεταει τετοιες κοτσανες και γελαει ολο το συμπαν με τις μ&### του? εκτος απο ασχετους που μπορει να χαζευουν κανα 5λεπτο πανω στο ζαπινγκ, υπαρχει και κοσμος που παρακολουθει μπασκετ στην Ελλαδα και δεν το ανακαλυψε, με το Χατζητετοιο εκφωνητη..οπως επισης υπαρχουν και καποιες χιλιαδες που εχουν ασχοληθει και επαγγελματικα..λεω εγω τωρα..39.gif
kotzito
Εντωμεταξυ οποιος ειδε σημερα το Ισπανια-Σλοβενια θα νομιζε οτι ο Ιμπακα ειναι ο Ντουαιτ Χαουαρντ να πουμε


''Ενας παικτης με καταπληκτικη σωματοδομη''
''Το νεο αστερι του παγκοσμιου μπασκετ''
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.