Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Conan1982
Καταλαβαίνω ότι τα σώματα τους έχουν καταπονηθεί μέσα στην χρονιά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μην μπορούν να παρουσιαστούν φρέσκοι σε μια σειρά αγώνων. Στο NBA παίζουν 82 αγώνες, περισσότερα λεπτά και περισσότερους αγώνες play off και όμως δεν εμφανίζονται πτώματα στους τελικούς.
Varvos
αυτο το πραγμα που κανει ο Μιλουτνοφ μερικες φορες προσπαθωντας να παρει θεση μεσα στη ρακετα, που βαζει τον κωλο του στο κωλο του αντιπαλου κι ειναι στραμμενος προς τη μπασκετα αντι να κοιταει το συμπαικτη του που εχει τη μπαλα, τι νοημα εχει μπορει να μου εξηγησει καποιος;

Δεν εχω ξαναδει ψηλο να προσπαθει να παρει θεση για ποστ με αυτο τον τροπο
DADA
QUOTE (back2back @ Jun 9 2017, 12:53 ) *
Φίλε όλοι χάλια παίζουν, με εξαίρεση τον Μιλουτίνοφ και λίγο τον Γκριν, εσένα ο Παπαπέτρου σε πείραξε;


Δεν διαφωνώ
Αλλα κάποια στιγμή πρέπει και αυτός να δείξει το κατι παραπάνω που δεν νομίζω να το έχουμε δει μεχρι τωρα
Και όταν οι άλλοι ήταν στα καλά τους αυτός πάλι εδειχνε ανέτοιμος να ανεβει
Υπερτιμημένος αρκετά


QUOTE (Varvos @ Jun 9 2017, 13:03 ) *
αυτο το πραγμα που κανει ο Μιλουτνοφ μερικες φορες προσπαθωντας να παρει θεση μεσα στη ρακετα, που βαζει τον κωλο του στο κωλο του αντιπαλου κι ειναι στραμμενος προς τη μπασκετα αντι να κοιταει το συμπαικτη του που εχει τη μπαλα, τι νοημα εχει μπορει να μου εξηγησει καποιος;

Δεν εχω ξαναδει ψηλο να προσπαθει να παρει θεση για ποστ με αυτο τον τροπο


Τον παίζουν άμυνα απο μπροστα και προσπαθεί να εκμεταλευτει με αυτό τον τροπο
Αργούν όμως να του περάσουν σωστά αυτή την λομπα πασα
firemankostas
σωστο αυτο που λετε με παπαπετρου....τιποτα για μενα...ακομα και αν κανει ενα καλο ματς στον 5ο τελικο....εχει στηριχτει οσο κανενας αλλος...περυσι ξεκινησε βασικος τα μισα ματς και τιποτα...φετος παλι τα ιδια...στο F4 ειτε ηταν εκει ειτε οχι το ιδιο και το αυτο...στους τελικους τωρα παλι τα ιδια.... μονο καποιες εκλαμψεις εχει και τιποτα αλλο. ποτε δεν εχει κανει 2 σερι ματς καλα....τι να πω????
rankin
QUOTE(yorgos @ Jun 9 2017, 05:14 ) *
Ολίγον οφ τόπικ (ένεκα της ώρας, δικαιολογούμαι) αλλά θυμήθηκα το εξής περιστατικό:
Έκανε μια εκπομπή κάποτε ο Γεωργίου ο φαφούτης και είχε μια συμπαθέστατη Βουλγάρα να του διαβάζει τα μέιλ δίπλα του. Η εκπομπή μάλιστα κατά τη Βουλγάρα λεγόταν "ένα δυο χι γκιούρο".
Χάνει λοιπόν η Εθνική Ελλάδος σε ένα ματς (πρεμιέρα euro ήταν νομίζω) από τη Σουηδία με 3-0 και ήταν μετά το προηγούμενο euro όπου υπήρχε το γνωστό σύνθημα για τον τσολιά και το πόσο βαριά είναι κλπ. Μετά την τριάρα λοιπόν όλα τα μηνύματα στην εκπομπή ήταν θάψιμο για το Ρεχάγγελ και τους άχρηστους παίκτες που ξεφτιλίζουν το εθνόσημο κλπ κι ένας τηλεθεατής γράφει το εξής θεϊκό που διάβασε η Βουλγάρα με την προφορά της "Βρε Γκιώργκο μήπως να τους την αλαφρύνουμε λίγκο γκιατί ντεν μπορούν να μπάρουν τα πόντια τους;".


Φίλε, ποτέ δεν εισαι off topic.

Οσο για το ξαλάφρωμα, είμαι σίγουρος οτι ξαλαφρώνουν καλά τα παλικάρια.
Είναι διάσημοι και με γεμάτα πορτοφόλια στα 25 τους... Θα υπάρχει σίγουρα μεγάλη ζήτηση εργασίας.

QUOTE(Conan1982 @ Jun 9 2017, 12:57 ) *
Καταλαβαίνω ότι τα σώματα τους έχουν καταπονηθεί μέσα στην χρονιά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μην μπορούν να παρουσιαστούν φρέσκοι σε μια σειρά αγώνων. Στο NBA παίζουν 82 αγώνες, περισσότερα λεπτά και περισσότερους αγώνες play off και όμως δεν εμφανίζονται πτώματα στους τελικούς.


Συγκρίνεις τώρα τη σωματοδομή και τις αντοχές του Λεμπρόν με τις αντίστοιχες του Σπανούλη;


QUOTE(Varvos @ Jun 9 2017, 13:03 ) *
αυτο το πραγμα που κανει ο Μιλουτνοφ μερικες φορες προσπαθωντας να παρει θεση μεσα στη ρακετα, που βαζει τον κωλο του στο κωλο του αντιπαλου κι ειναι στραμμενος προς τη μπασκετα αντι να κοιταει το συμπαικτη του που εχει τη μπαλα, τι νοημα εχει μπορει να μου εξηγησει καποιος;

Δεν εχω ξαναδει ψηλο να προσπαθει να παρει θεση για ποστ με αυτο τον τροπο


Προπονείται στην οπισθογωνία.
Δίνει για δίπλωμα οδήγησης την άλλη εβδομάδα
back2back
QUOTE(DADA @ Jun 9 2017, 13:12 ) *
Δεν διαφωνώ
Αλλα κάποια στιγμή πρέπει και αυτός να δείξει το κατι παραπάνω που δεν νομίζω να το έχουμε δει μεχρι τωρα
Και όταν οι άλλοι ήταν στα καλά τους αυτός πάλι εδειχνε ανέτοιμος να ανεβει
Υπερτιμημένος αρκετά


Και για τον Μιλουτίνοφ τα ίδια λέγαμε πέρσι και μας διέψευσε, φέτος πάντως έχει κάνει και καλά ματς με κορυφαίο αυτό κόντρα στον Παο στο ΣΕΦ για την Ευρωλίγκα. Επιπλέον άλλος Έλληνας καλύτερος από τον Παπαπέτρου δεν υπάρχει σ' αυτές τις ηλικίες
gerorge
QUOTE (back2back @ Jun 9 2017, 17:18 ) *
Και για τον Μιλουτίνοφ τα ίδια λέγαμε πέρσι και μας διέψευσε, φέτος πάντως έχει κάνει και καλά ματς με κορυφαίο αυτό κόντρα στον Παο στο ΣΕΦ για την Ευρωλίγκα. Επιπλέον άλλος Έλληνας καλύτερος από τον Παπαπέτρου δεν υπάρχει σ' αυτές τις ηλικίες



Ελληνας εννοεις που να ειναι διαθεσιμος για Εθνικη ή να εχει Ελληνικη υπηκοοτητα;
back2back
QUOTE(gerorge @ Jun 9 2017, 17:33 ) *
Ελληνας εννοεις που να ειναι διαθεσιμος για Εθνικη ή να εχει Ελληνικη υπηκοοτητα;


εννοώ για να τον πάρουμε στη θέση του, φυσικά υπάρχει και ο Γιάννης smiley.gif

Τώρα αν εννοείς τον Βεζένκοφ, δεν είναι 3αρι και το σημαντικότερο δεν πρόκειται να τον αφήσει η Μπαρτσελόνα
nikolas_asteri
QUOTE (Varvos @ Jun 9 2017, 13:03 ) *
αυτο το πραγμα που κανει ο Μιλουτνοφ μερικες φορες προσπαθωντας να παρει θεση μεσα στη ρακετα, που βαζει τον κωλο του στο κωλο του αντιπαλου κι ειναι στραμμενος προς τη μπασκετα αντι να κοιταει το συμπαικτη του που εχει τη μπαλα, τι νοημα εχει μπορει να μου εξηγησει καποιος;

Δεν εχω ξαναδει ψηλο να προσπαθει να παρει θεση για ποστ με αυτο τον τροπο


Θεωρητικά, αφού ο αντίπαλος τον έχει κερδίσει από μπροστά, τον κλειδώνει ο Μιλουτίνοφ σε αυτή τη θέση. Η μπάλα πρέπει να μεταφερθεί γρήγορα σε κάποιον παίκτη με καλύτερη γωνία πάσας και από εκεί να περάσει στον Μιλουτίνοφ (ο οποίος θα έιναι φάτσα με το καλάθι).
gerorge
QUOTE (back2back @ Jun 9 2017, 17:43 ) *
εννοώ για να τον πάρουμε στη θέση του, φυσικά υπάρχει και ο Γιάννης smiley.gif

Τώρα αν εννοείς τον Βεζένκοφ, δεν είναι 3αρι και το σημαντικότερο δεν πρόκειται να τον αφήσει η Μπαρτσελόνα



Ναι, τον Βεζενκοφ ειχα στο μυαλο μου,αλλα αν εννοεις διαθεσιμοι ναι δεν υπαρχουν.
benchwarmer
Επίσης, το να λέμε ότι κάποιος είναι εκνευριστικά ασταθής και στάσιμος, δεν σημαίνει ότι απαραίτητα θέλουμε και να φύγει.
RipCity
Εγώ δε λέω πάντως να φύγει, αλλά πλέον δεν τον εμπιστεύομαι. Έχει αργήσει πάρα πολύ να κάνει ξεπέταγμα και δύο σερί παιχνίδια καλά ακόμα να δούμε. Έχει πάρει τις ευκαιρίες του ο Πάπι και του χει κάνει όσο χώρο μπορεί η ομάδα, αλλά για μένα πλέον θα χρειαστεί αντί Λοτζέσκι κι ας είναι ο Παπι ο πέμπτος παίκτης στις θέσεις 3-4. Δεν αξίζει κάτι παραπάνω μέχρι στιγμής. Παίκτης με τέτοια προσόντα τεχνικά και φυσικά και κοιμάται όρθιος.
back2back
QUOTE(benchwarmer @ Jun 9 2017, 17:55 ) *
Επίσης, το να λέμε ότι κάποιος είναι εκνευριστικά ασταθής και στάσιμος, δεν σημαίνει ότι απαραίτητα θέλουμε και να φύγει.


Τώρα το έπιασα, όποιος τα γράφει αυτά δεν θέλει να φύγει απλώς να μην παίζει και το κυριότερο μην πάει στους απέναντι rolleyes.gif
pan24
Ο παπαπετρου οταν τον ειχατε παρει μου φαινοταν φοβερο ταλεντο και ζηλευα που τον πηρατε.Απο την πρωτη σεζον του εκανε πολυ καλες εμφανισεις για ρουκι,κατι στο οποιο τον βοηθησε οτι σωματικα ηταν ετοιμος,και μας εκανε ολους να πιστευουμε οτι θα εχει μεγαλη εξελιξη
Φετος ειναι η 4η σεζον του και μαλιστα απο περσι παιζει και αρκετο χρονο
Τι εχει βελτιωσει αυτα τα 4 χρονια?Ποστ παιχνιδι εχει σε βρεφικο επιπεδο,το ποσοστο στο τριποντο ειναι σταθερο με μειωτικες τασεις και δεν εχει αποκτησει ακομα σταθεροτητα στο παιχνιδι του
Σιγουρα δεν τν βοηθαει οτι δεν επαιζε στην φυσικη του θεση αλλα και παλι επρεπε να εχει βελτιωθει καπου

Ο αγραβανης απο τον γεναρη και μετα μου αρεσει περισσοτερο.Δειχνει επιτελους να ωριμαζει,πολυ καλος στα ριμπαουντ και στην αμυνα απεναντι σε δυνατα 4αρια ενω αν φτιαξει το ποστ παιχνιδι του η/και το σουτ του θα γινει καλος και επιθετικα
Coach Periklis
Κι εγώ παραδόξως θεωρώ πολύ πιο χρήσιμο τον Αγραβάνη και πολύ πιο βελτιωμένο . Έστω αυτό το λίγο που έχει βελτιώσει

Παίζει και δεν είναι αρνητικός , πρόοδος tongue.gif
back2back
Αν η ομάδα είχε καλή φυσική κατάσταση όλοι θα ήταν ήρωες και σούπερ, ακόμα και ο Γουότερς
natouralistis
Ο Παπαπέτρου δεν έχει ξεκάθαρο ρόλο στην ομάδα, άρα η λέξη σταθερότητα σε ένα παιδί που υπάρχουν παιχνίδια που δεν παίζει καν μέσα στη χρονιά δεν υφίσταται.

Ξεκίνησε τη χρονιά σαν ο μπαλαντέρ πίσω από Λοτζέσκι - Παπανικολάου στο 3 και Πρίντεζη -Αγρα στο 4. Δηλαδή ήταν ο τρίτος για το 3 και ο τρίτος για το 4. Πιαστο αυγό και κούρευτο. Ποια σταθερότητα; Έκανε ο Αγραβάνης τα δικά του από το πρώτο ματς της χρονιάς στην Ευρωλίγκα με τη Ρεάλ, παραγκωνίστηκε και πήρε το ρόλο του δεύτερου τεσσαριού ο Παπαπέτρου χωρίς το παληκάρι να είναι 4. Παλεύει φιλότιμα να βοηθήσει όπου του ζητηθεί αλλά το να βαφτίσεις πάουερ φόργουορντ και να περιμένεις σταθερότητα είναι ουτοπικό.

Όταν κατέβηκε στο 3 λόγω τραυματισμού Λοτζέσκι και άφεση αμαρτιών βελούδινου σπυριού, πράγματι δεν είναι ο τύπος που ξέρεις τι θα περιμένεις αλλά για μένα είναι ξεκάθαρα θέμα συγκεκριμένου ρόλου που δεν έχει και όταν αποκτήσει θα βρει ένα ρυθμό να αποδίδει μέχρι εκεί που μπορεί.
airg
QUOTE(natouralistis @ Jun 9 2017, 19:58 ) *
Όταν κατέβηκε στο 3 λόγω τραυματισμού Λοτζέσκι και άφεση αμαρτιών βελούδινου σπυριού,


Να μη σου αρεσει ο Αγραβανης, δικαιωμα σου.
Το να αναφερεσαι με προσβλητικο προσδιορισμο, λογω ιατρικου θεματος, δεν το θεωρω σωστο.
aegeansheed
Προειδοποίηση στον Naturalisth. Παρακαλώ να προσέχετε περισσότερο τη γλώσσα με τέτοιους χαρακτηρισμούς δημόσια.
Redoctor
Μικρή ευθύνη σε σφαιρο για την σειρα.
Χάκετ αντικαταστάθηκε με ουοτερς. Λοτζεσκι παππούς και λιγο μας πούλησε.
Γιανγκ μπερτς δεν μπορούν τα παιδιά πλέον. Ό Γιανγκ διαχρονικά. Ό Μπιρτς το τελευταίο δίμηνο εχει παίζει Καλά μόνο με Φενερ.
Πριντεζης πέραν κούρασης παίζει να παθε και ψυχολογικό μετα τον τελικό με Φενερ. Έπρεπε να παίξει 5 λεπτά σήμερα.
Στο τέλος έπρεπε να βγάζουμε Αγραβανη που επαιζε ψυχωμενα να τα σκάει απο τις 45 μοίρες και ότι γίνει.
Σπανούλης είναι 35 χρόνων δεν μπορεί πια μόνιμα ναναι τοπ.
Θελουμε κατι καλυτερο στη θέση του γκριν τελικα.
Και του χάκετ μάλλον Γιατί φέτος οσο έπαιξε μέτριος ήταν.
Μιλου μακάρι να μείνει αλλιώς πρόβλημα.
Αγραβανης 5ος ψηλός 4-5αρι
Ανανέωση Μαντζαρη-Πρι εννοείται.
Δεν ξενερωνουμε. Η χρόνια είναι πετυχημένη στην πιο βάρβαρη Ευρωλίγκα Έβερ.
Αν και η εξάντληση στους τελικούς ήταν υπερβολική. Βέβαια πρώτη φορά έπαιξε ομάδα 37 ματς Ευρωλίγκα...! Και με 2-3 ξένους πρακτικά

ΥΓ1 Συγχαρητήρια στον ΠΑΟ. Πασκουαλ έπαιξε σωστά στην άμυνα. Επίθεση έβαλαν τα βασικα και κέρδισαν. Αν και γενικα η εξάντληση Σπανούλη Πριντεζη και η έλλειψη ξένων επέτρεψε την ανάσταση του.

ΥΓ2 Κρίμα να είναι πρόεδρος ο Γιαννακόπουλος. προβάλλει χουλιγκανικες συμπεριφορές από την θέση προεδρου. Τις καθιστά ακόμα πιο αποδεκτές/φυσιολογικές σε αρκετους οπαδούς ειδικά στους νεότερους.

ΥΓ3 Αν οι Αγγελόπουλοι θέλουν να ανεβούν επίπεδο σαν πρόεδροι πρέπει να βελτιώσουν την αντιμετώπιση των ορκ.
ΝΤΈΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΜΟΝΟ <3
Mr_Cadwell
Το γεγονός ότι δεν έχει κάνει παίκτης δήλωση ακόμα για τον χαμένο τελικό εμένα με προβληματίζει ιδιαίτερα για την συνέχεια. 68.gif

Μία πρώτη σκέψη με πηγαίνει σε δύο λέξεις: ξενέρα,επιστήμονες.
kotzito
QUOTE(Mr_Cadwell @ Jun 12 2017, 02:11 ) *
Το γεγονός ότι δεν έχει κάνει παίκτης δήλωση ακόμα για τον χαμένο τελικό εμένα με προβληματίζει ιδιαίτερα για την συνέχεια. 68.gif

Μία πρώτη σκέψη με πηγαίνει σε δύο λέξεις: ξενέρα,επιστήμονες.

Και οι πρόεδροι πάντως δεν είδα να έχουν δηλώσει κάτι μέχρι τώρα. Μόνο ο Σφαιρόπουλος στην συνέντευξη τύπου, που φάνηκε όμως αρκετά μπερδεμένος και νευρικός. Φαντάζομαι υπερισχύει το αίσθημα της ξενέρας προς το παρόν. Ελπίζω αύριο που θα έχουν όλοι πιο καθαρό μυαλό, να πουν 1-2 κουβέντες. Δεν χρειάζονται να κάνουν αναλύσεις επί αναλύσεων, έτσι κι αλλιώς φαντάζομαι ξέρουν και οι ίδιοι τι φταίει.
Conan1982
Σχολιάζουμε πάντως για την απόδοση του Σπανούλη, αν είναι πεσμένος ή όχι, αν μπορεί κλπ αλλά εγώ ανησυχώ καιρό τώρα για την απόδοση του Πρίντεζη. Από τα πλέυ οφ και μετά τα ποσοστά του κοντά στο καλάθι έχουν πέσει εντυπωσιακά και ένα μέρος αυτών είναι σχετικά εύκολα καλάθια όπου είναι κοντά στο καλάθι μόνος και το χάνει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν η κούραση που λέμε μπορεί να φταίει για κάτι τέτοιο πάντως είναι ανησυχητικό και θεωρώ ότι αυτά τα εύκολα καλάθια μας κόστισαν αρκετά αφού θα μας ξεκολλούσαν σε αρκετά ματς.
drunk guy
Ζερβας και Βλαχοπουλος μολις ειπαν οτι ανανεωσε ο πριντεζης οποτε περιμενουμε και το ραντεβου με μαντζαρη για να προχωρησει και ο σχεδιασμος της ομαδας
Dreamerpanos
Ρε παιδιά δεν πάνε πουθενά ούτε ο Πρίντεζης,ούτε ο Μάντζαρης. Ειδικά για τον πρώτο δεν πρέπει να έχετε καν αγωνία. Εδώ που τα λέμε ούτε για τον δεύτερο,αλλά αν έδινα στον Πρίντεζη 0,1% να φύγει στον Μάντζαρη δίνω 1%.
Reggie Miller #31
Ο Πρίντεζης μόλις τώρα γράφουν για νέο 3ετές,άρα μένει εδώ που θέλει και θα κλείσει την καριέρα του εδώ που γουστάρει και φτιάχοντας ένα μύθο που δύσκολα θα ξεπεράσει άλλος!!!
RipCity
Δακρυσμένος Πρίντεζης: «Θα κλείσω την καριέρα μου στον Ολυμπιακό»!

Α ρε Γιωργάρα!
pan24
Στο gazzetta λενε για πανω απο 2 μυρια για 3 χρονια.Ειναι δυνατον να του εκαναν μειωση η μιλαμε για τυπογραφικο και ηθελαν να γραψουν 3?
Reggie Miller #31
QUOTE(pan24 @ Jun 14 2017, 18:30 ) *
Στο gazzetta λενε για πανω απο 2 μυρια για 3 χρονια.Ειναι δυνατον να του εκαναν μειωση η μιλαμε για τυπογραφικο και ηθελαν να γραψουν 3?



Κάπου αλλού έγραψαν ότι θα έχει αυξημένες αποδοχές,άρα ας περιμένουμε να δούμε...
Dreamerpanos
QUOTE (pan24 @ Jun 14 2017, 18:30 ) *
Στο gazzetta λενε για πανω απο 2 μυρια για 3 χρονια.Ειναι δυνατον να του εκαναν μειωση η μιλαμε για τυπογραφικο και ηθελαν να γραψουν 3?


Καλά ναι σιγά μην τον υπέγραψαν και για 2 πορτοκαλάδες. Προφανώς είναι τυπογραφικό. Νομίζω έπαιρνε 1,2 μέχρι σήμερα,άρα στο νέο 3ετες,λογικά θα είναι στα 4,σύνολο.
Zoys
Δεν ανησυχούσαμε για τον Γιώργαρο. Είχε κάνει φανερές τις προθέσεις του να παραμείνει για πάντα στον Ολυμπιακό και φαινόταν από τις δηλώσεις του ότι δεν σκέφτεται καν την προοπτική του εξωτερικού. Του Μάντζαρη θα είναι άλλη υπόθεση αν υπάρχει πράγματι σοβαρό ενδιαφέρον από Efes.


QUOTE(pan24 @ Jun 14 2017, 18:30 ) *
Στο gazzetta λενε για πανω απο 2 μυρια για 3 χρονια.Ειναι δυνατον να του εκαναν μειωση η μιλαμε για τυπογραφικο και ηθελαν να γραψουν 3?

QUOTE
Οικονομικοί όροι δεν έγιναν γνωστοί, ωστόσο το συμβόλαιο είναι κλειστό τριετές με συνολικές απολαβές που φτάνουν περίπου τα 3.500.000 ευρώ.
Reggie Miller #31
QUOTE(Zoys @ Jun 14 2017, 18:37 ) *
Δεν ανησυχούσαμε για τον Γιώργαρο. Είχε κάνει φανερές τις προθέσεις του να παραμείνει για πάντα στον Ολυμπιακό και φαινόταν από τις δηλώσεις του ότι δεν σκέφτεται καν την προοπτική του εξωτερικού. Του Μάντζαρη θα είναι άλλη υπόθεση αν υπάρχει πράγματι σοβαρό ενδιαφέρον από Efes.



Σίγουρα διαφορετικές υποθέσεις,άλλωστε βρίσκονται και σε διαφορετική ηλικία,πρόσθεσε και το παιδί που θα έρθει...
Ειδικά αν του Μάντζαρη ισχύουν τα ποσά που πλησιάζουν το 1μύριο,τότε το βλέπω δύσκολο να μείνει...Θα πρόκειται για θαύμα και για μεγάλο Μάγκα!
Dreamerpanos
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Jun 14 2017, 18:41 ) *
Σίγουρα διαφορετικές υποθέσεις,άλλωστε βρίσκονται και σε διαφορετική ηλικία,πρόσθεσε και το παιδί που θα έρθει...
Ειδικά αν του Μάντζαρη ισχύουν τα ποσά που πλησιάζουν το 1μύριο,τότε το βλέπω δύσκολο να μείνει...Θα πρόκειται για θαύμα και για μεγάλο Μάγκα!


Δεν τον έχω να βάζει τα λεφτά πάνω από την ηρεμία και τη σιγουριά που έχει στον Ολυμπιακό.
Reggie Miller #31
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 14 2017, 18:42 ) *
Δεν τον έχω να βάζει τα λεφτά πάνω από την ηρεμία και τη σιγουριά που έχει στον Ολυμπιακό.


Σίγουρα δεν έχει δείξει τέτοια σημάδια,αλλά θα παίξει ρόλο η πρόταση του Ολυμπιακού.
Λογικά θα είναι αυξημένο το ποσό,αλλά ας περιμένουμε...
Putnam
QUOTE (RipCity @ Jun 14 2017, 18:19 ) *
Δακρυσμένος Πρίντεζης: «Θα κλείσω την καριέρα μου στον Ολυμπιακό»!

Α ρε Γιωργάρα!


μπορει να ξεκινησει η αγωνιστικη πτωση και να φτασει τον τελευταιο χρονο του νεου συμβολαιου απλα να σπαει τα αλατα οπως ο φωτσαρος

γενικα το θεμα "κλεινω καριερα στην αγαπημενη μου ομαδα" ειναι δικοπο μαχαιρι
Zoys
QUOTE(Putnam @ Jun 14 2017, 18:51 ) *
μπορει να ξεκινησει η αγωνιστικη πτωση και να φτασει τον τελευταιο χρονο του νεου συμβολαιου απλα να σπαει τα αλατα οπως ο φωτσαρος

γενικα το θεμα "κλεινω καριερα στην αγαπημενη μου ομαδα" ειναι δικοπο μαχαιρι

Καλά, δεν είναι και το ίδιο, ειδικά στο ρόλο τους στις ομάδες τους. Στη μία περίπτωση μιλάμε για πρωταγωνιστή, στην άλλη για χρήσιμο γρανάζι σε μια ομάδα που οι μεγάλοι σταρ ήταν άλλοι.
Nemesakos
Έτσι εύκολα κ αύριο ο μαντζαρης..
merpasas
Καλα δεν εχει κ το συναισθηματισμο του Πριντεζη ο Φωτσης. Εχει φυγει 3-4 φορες ο Φωτσης κ για τα λεφτα.
Εγω πιστευω οτι δεν ειναι τυχαια η χρονικη προτεραιοτητα της ανανεωσης του Πριντεζη. Ισως να ειναι μια μορφη πιεσης στο Μαντζαρη τυπου "Δες ποσο αγαπουν κ σεβονται τον Πριντεζη" Αν μεινεις θα γινεις συμβολο θα μεινεις στην ιστορια θα σε λατρεψει ο κοσμος οχι οσο τον Πριντεζη βεβαια, αλλα παρα πολυ
Dreamerpanos
QUOTE (merpasas @ Jun 14 2017, 19:16 ) *
Εγω πιστευω οτι δεν ειναι τυχαια η χρονικη προτεραιοτητα της ανανεωσης του Πριντεζη. Ισως να ειναι μια μορφη πιεσης στο Μαντζαρη τυπου "Δες ποσο αγαπουν κ σεβονται τον Πριντεζη" Αν μεινεις θα γινεις συμβολο θα μεινεις στην ιστορια θα σε λατρεψει ο κοσμος οχι οσο τον Πριντεζη βεβαια, αλλα παρα πολυ



Σωστό αυτό,αλλά από την άλλη το να ασχοληθείς πρώτα με τον Μάντζαρη και μετά με τον Πρίντεζη είναι....κάπως.
Reggie Miller #31
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 14 2017, 19:18 ) *
Σωστό αυτό,αλλά από την άλλη το να ασχοληθείς πρώτα με τον Μάντζαρη και μετά με τον Πρίντεζη είναι....κάπως.


Κι εγώ συμφωνώ,νομίζω πως είναι καθαρά θέμα ιεραρχίας,που στην ομάδα του δίνουν ιδιαίτερη βαρύτητα...
Mr_Cadwell
Εγώ άμα ήμουν Αγγελόπουλος θα καλούσα Πρίντεζη θα τα βρίσκαμε στο δεκάλεπτο και μετά από μισή ώρα θα ερχόταν και ο Μάντζαρης. Θα του έλεγα Βαγγέλη ο Γιώργος θα μείνει,η ομάδα θα δυναμώσει σου κάνω και μία αύξηση(όσο του κάνουν) τι λες γουστάρεις;

Ποιος άνθρωπος στον κόσμο δεν θα ήταν κολακευμένος από μια τέτοια κίνηση;
Δείχνει σεβασμό και κυρίως τεράστια αγάπη προς το πρόσωπο του παίκτη.
shtarkws
Απο ένα φάουλ σε kamenos και ripcity για τους χαρακτηρισμούς
kamenos
QUOTE (shtarkws @ Jun 14 2017, 19:46 ) *
Απο ένα φάουλ σε kamenos και ripcity για τους χαρακτηρισμούς


Να το διορθώσω τότε.

Ευτυχώς ο Ολυμπιακός συνεχίζει και στηριζεται σε παίκτες που θα βρίσκονται σε συνεχή πτώση
Dreamerpanos
Το αυριανό ΦΩΣ γράφει 3,5 για 3 χρόνια χωρίς την εφορια στον Πρίντεζη.
Stojako
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 15 2017, 02:27 ) *
Το αυριανό ΦΩΣ γράφει 3,5 για 3 χρόνια χωρίς την εφορια στον Πρίντεζη.


Αν ήταν με εφορία αυτό το ποσό θα έπαιρνε κάτω από μμύριο ανά χρονιά τότε.
Dreamerpanos
QUOTE (Stojako @ Jun 15 2017, 02:46 ) *
Αν ήταν με εφορία αυτό το ποσό θα έπαιρνε κάτω από μμύριο ανά χρονιά τότε.


Ναι,βασικά ήθελα να τονίσω ότι τελικα είναι 3,5 και όχι 4-4,5 που λέγαμε.

Την εφορία την έβαλα γιατί την αναφέρει το εξώφυλλο(!)
Aipnos
Δεν αμφεβαλλα ουτε μια στιγμη για τον γιωργαρα , σειρα εχει ο βαγγελης ... αληθεια σε συνεχη πτωση ο πριντεζης ?
ο ανθρωπος ηταν στην κορυφαια 5αδα της ευρωλιγκας φετος τι αλλο να κανει πια .

back2back
Έξαλλος ο Σπανούλης!

QUOTE
Σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας "Φως των Σπορ" ο Βασίλης Σπανούλης είναι πολύ εκνευρισμένος, αφού ενημερώθηκε ότι κατά την διάρκεια των εορτασμών των παικτών του Παναθηναϊκού για την κατάκτηση του πρωταθλήματος υπήρξαν κάποιοι που τραγούδησαν συνθήματα εναντίον της συζύγου του.


http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...hs.4722379.html
Aipnos
αυριο το μεσημερι οι συζητησεις με ματζαρη , οταν κλεισει κι αυτος θα αποκτησει ενδιαφερον το τοπικ . btw ο μοναδικος παιχτης που θα θελα απο τσσκα στν οσφπ εμεινε ελευθερος (τζακσον) αλλα ενταξει μην τρελενομαστε.
Varvos
δε τρελαινομαι για Τζακσον, πιστευω στον Παναθηναικο θα ταιριαζε πιο πολυ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.