Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Anaz
QUOTE(jazz thrilos @ Oct 31 2016, 23:01 ) *
Kανείς δεν τον αποκαλεί άχρηστο τον Μάντζαρη, τουλάχιστον εδώ μέσα, και φυσικά η κριτική δεν αποτελεί έλλειψη σεβασμού. Πάντως για το γεγονός οτι είναι αναντικατάστατος ως βασικός στον Ολυμπιακό μην υποτιμάς τον ρόλο Σπανούλη και τα θέλω του αρχηγού σε σχέση με το ποιόν προτιμά ή νιώθει οτι του ταιριάζει καλυτερα στο παιχνίδι του. Εγώ παντως επιμένω, με Χάκετ στην ομάδα ο Μάντζαρης δεν θα έπρεπε να είναι βασικός ή τελοσπάντων να παίζει περισσότερο χρόνο απο τον Ιταλό. Αν είχαμε τον Όντομ για ενναλακτική εντάξει, δεν θα το συζητάγαμε καν. Βαγγέλης και ξερό ψωμί. cool.gif
Σωστά το θέτεις.
QUOTE(zak @ Oct 31 2016, 23:36 ) *
Αυτο ομως ειναι αλλο θεμα.Κ μενα μου αρεσει ο Χακετ παρα πολυ,σε χαρακτηριστικα περισσοτερο απο το Μαντζαρη.Τον Μαντζαρη τον σεβομαι ομως περισσοτερο, για ολα αυτα που εχει δωσει και δεν θα εκανα ποτε κατι που να υποννοει το αντιθετο. Οπως αυτο που γινεται στο ΣΕΦ τον τελευταιο καιρο που στην αλλαγη Μαντζαρη με Χακετ,πεφτει χειροκροτημα απο ολο το γηπεδο για Χακετ και για το Μαντζα ουτε παλαμακι.Ουσιαστικα προσπαθουμε να περασουμε το μηνυμα στο Σφαιρο οτι θελουμε να παιζει περισσοτερο ο Χακετ ομως παραλληλα περναει και το μηνυμα οτι δεν γουσταρουμε να βλεπουμε το Μαντζαρη τοση ωρα στο παρκε.Αυτη ειναι η εκτιμηση μας σε ενα παιδι που εχει προσφερει οσο λιγοι στην ομαδα;
Αυτο ειναι αχαριστια και οποιος δεν το βλεπει ισως πρεπει να αναθεωρησει τι σημαινει αγαπη για την ομαδα.Απλα στο τελος της χρονιας τελειωνει το συμβολαιο του Βαγγελη οποτε αν μας χαιρετησει και παει να βρει κανενα φιλο του προς Τουρκια μη μας παραξενεψει.
Αυτο το είχα προβλέψει πριν μερικά ποστ.. Απολύτως αναμενόμενο και η ευθύνη είναι του Σφαιρό(?), όχι του κόσμου.

QUOTE
χωρις να λεω πως σε αυτο που γραφω εχω σιγουρα δικιο,εχω ομως καποια επιχειρηματα πανω στην αποψη που εκφραζω.Επειδη λοιπον ανοιξα την συζητηση χθες για τον Αθηναιου και επειδη βλεπω οτι πιστευεις οτι εχει τα προσοντα θελω να μου πεις,αν γινεται με επιχειρηματα ( γιατι αλλιως δε θα μπορεσουμε ποτε να συννενοηθουμε).
Τι ειναι αυτο ,με μπασκετικους ορους,που κανει τον Αθηναιου χρησιμο ακομα και στη Α1,προσεξε,ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ.
Για να παρει καποια λεπτα και να ξεκουρασει τα υπολοιπα guard εχουμε και τον Τολιοπουλο οπως γραφεις κ εσυ.
Ξαναλεω δεν ειμαι καθετος απλα συζητησηνα γινεται!
Σου απάντησα.Λιγο πολύ ότι ισχύει για τον Μαντζαρη.. κατεβασμα, λίγα λάθη, αμυνα, σποτ σουτ και team spirit. Πιστευω οτι μια χαρα μπορεί να ανταπεξελθει στον ρόλο του Μαντζαρη. Εξάλλου κ περσι στο διάστημα που είχε πάρει σημαντικό ρόλο τα είχε πάει πολύ καλα.
(Κι αυτό δεν είναι μομφη για τον Βαγγέλη.)
RipCity
Δεν πειράζει για το χειροκρότημα, έχουμε τον Τσουκαλά να κυκλοφορεί με φανέλα Μάντζαρη και εξισορροπείται το πράγμα.
kyuss
QUOTE (zak @ Oct 31 2016, 15:48 ) *
Θα κανω μια απλη ερωτηση,αφου δεν ειμαστε ευχαριστημενοι και πιστευουμε οτι ο Μαντζαρης δεν εχει θεση σε ομαδα επιπεδου Ολυμπιακου .Ποιος παιχτης υπαρχει αυτη τη στιγμη ο οποιος παιρνει 500χιλ,θα μπορουσε να κολλησει με την ομαδα και ποια ειναι τα χαρακτηριστικα που θα τον εκαναν να κολλησει με τους υπολοιπους ;

Επισης,
πιστευουμε οτι ειναι τυχαιο το οτι εχει ξεκινησει απο τα παιδικα να σηκωνει κυπελα οντας ΠΑΝΤΑ βασικο μελος στις ομαδες που επαιζε?Πιστευουμε πως οι Πεδουλακης,Ντουντα,Μπαρτσωκας,Σφαιροπουλο

� ειναι τυχαιο πως του ειχαν τυφλη εμπιστοσυνη?Πιστευεουμε πως οντας βασικο μελος στις ομαδες του back to back δεν εχει σημαντικοτατο μεριδιο ευθυνης;

Ισως οσοι κραζουν το Μαντζαρη θα πρεπει να το παρουν αντιθετα και να αναρωτηθουν τι εχει προσφερει και αφου δουν τι εχει προσφερει ας σκεφτουν γιατι τα εχει προσφερει,μηπως τελικα ολα δεν ειναι οπως φαινονται με την πρωτη ματια,οπως οι 4,5 ποντοι και οι 2,3 ασιστ;Μηπως οντως τελικα κανει πραγματα που δεν φαινονται στη στατιστικη,τα οποια ειναι χρυσαφι;Μηπως το παιχνιδι του ειναι αμεσα συνδεδεμενο και αλληλοεξαρτωμενο με την ομαδα,τους προπονητες και τους συμπαιχτες του;Μηπως πρεπει να καταλαβουμε οτι δεν βλεπουμε ατομικο αθλημα αλλα ενα ομαδικο αρα θα πρεπει να δινουμε και credit σε αυτους που προσφερουν στον σημαντικοτερο τομεα ενος συνολου,την ομαδικοτητα;Πιστεουμε οτι ειναι τυχαιο οτι ηταν παρον στα τελευταια λεπτα ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ τα κρισιμα παιχνιδια που εχει παιξει η ομαδα τα τελευταια 5 χρονια και τα οποια ειναι αυτα που εκαναν πιο βαρια τη φανελα,μας ξαναεβαλαν στο χαρτη και τελικα μας εκαναν την πιο πετυχημενη ομαδα των τελευταιων ετων;Δεν πρεπει να του πιστωθει αυτο και να τον σεβομαστε για αυτο;Πιστευουμε οτι ενας οποιοσδηποτε παιχτης που απλα εχει καλυτερο drive θα μπορουσε να σταθει σε αυτα τα παιχνιδια?Μηπως τελικα ειμαστε λιγο αχαρηστοι ως οπαδοι?Μηπως δεν αξιζει τοσο κραξιμο και ειναι αδικο?Μηπως το να κραζουμε το Μαντζαρη ειναι η αποδειξη του οτι ειμαστε λιγο αχορταγοι ως οπαδοι στην Ελλαδα κ δεν μας νοιαζει τοσο το αθλημα οσο η νικη;Αλλα εδω δε εχουμε σεβαστει το Σπανουλη και αμφισβητειται η αξια του σε καθε κακη του στιγμη,στο Μαντζαρη θα κολλουσαμε;

Τελος οπως προανεφερα ναι ειναι αδιανοητο παιχτης αυτου του επιπεδου να μην εχει αναπτυξει ολα αυτα τα χρονια μια κινηση για να τελειωνει φασεις κοντα στο καλαθι.Αυτο ειναι κατι για το οποιο θα πρεπει να τα "ακουει" οπως επισης για τα ματς που ειναι διστακτικος και δεν παιρνει τα σουτ που του αναλογουν οπως εκανε με τη baskonia.Αλλο αυτο ομως και αλλο να τον βγαλουμε ξαφνικα αχρηστο κ να θεωρουμε οτι ειναι μη χρησιμα αυτα που εχει προσφερει ολα αυτα τα χρονια ή αυτα που εχει ακομα να προσφερει..

Φιλε, οτι και να πεις, δεν προκειται να σε καταλαβουν παρα μονο λιγοι. Εγω εφαγα κραξιμο προσφατα επειδη υποστηριξα τον Βαγγελη. Εννοειται οτι εχεις δικιο σε αυτα που λες, αλλα εχεις την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι γνωριζουν το αθλημα? Αντιθετως, οι περισσοτεροι κρινουν με ποδοσφαιρικα κριτηρια. Στο ποδοσφαιρο πιστευουν οτι οποιος βαλει τα περισσοτερα γκολ ειναι ο καλυτερος παικτης (κ εδω λαθος), αρα στο μπασκετ αντιστοιχα, ο παικταρας ειναι οποιος βαζει τους περισσοτερους ποντους. Αντε, τα τελευταια χρονια μαθανε και την εννοια της ασσιστ και διευρυνθηκε η εννοια του παικταρα σε καποιον που νταξει, αν δεν βαζει πολλους ποντους τουλαστιχον δινει αρκετες ασσιστς. Αν τα κανει και τα 2, ε τοτε φτανει στα επιπεδα του Μαικλ Τζορνταν....
Weekendman
Εντάξει παίκτης Φάρος Κερατσινίου ο Λαφαγιετ, μπασκετμπολίστας δεκαετίας 90 ο Μάντζαρης, ο Σλούκας είχε επιθετικές περιόδους όπως στους προημιτελικούς με την Μπαρτσελόνα με 3,8 πόντους μέσο όρο, όποτε η θα πρέπει να ήταν Γκάλης *2 o Σπανούλης το 2014-2015 , η νομίζω λίγο μέτρο στην υποτίμηση ορισμένων παικτών δεν βλάπτει. Παρόλο ότι φυσικά δεν μας χάλαει που βλέπουμε τώρα έναν παίκτη σαν τον Γκριν, μετα απο αρκετά χρόνια...


QUOTE(kyuss @ Nov 1 2016, 11:58 ) *
Φιλε, οτι και να πεις, δεν προκειται να σε καταλαβουν παρα μονο λιγοι. Εγω εφαγα κραξιμο προσφατα επειδη υποστηριξα τον Βαγγελη. Εννοειται οτι εχεις δικιο σε αυτα που λες, αλλα εχεις την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι γνωριζουν το αθλημα? Αντιθετως, οι περισσοτεροι κρινουν με ποδοσφαιρικα κριτηρια. Στο ποδοσφαιρο πιστευουν οτι οποιος βαλει τα περισσοτερα γκολ ειναι ο καλυτερος παικτης (κ εδω λαθος), αρα στο μπασκετ αντιστοιχα, ο παικταρας ειναι οποιος βαζει τους περισσοτερους ποντους. Αντε, τα τελευταια χρονια μαθανε και την εννοια της ασσιστ και διευρυνθηκε η εννοια του παικταρα σε καποιον που νταξει, αν δεν βαζει πολλους ποντους τουλαστιχον δινει αρκετες ασσιστς. Αν τα κανει και τα 2, ε τοτε φτανει στα επιπεδα του Μαικλ Τζορνταν....


Όσο και αν κάποιοι θέλουν να πιστεύουν, ότι ο Διαμαντίδης μαζί με τον Παπαλουκά άλλαξαν τον τρόπο που βλέπουμε το άθλημα, γιατί εκτιμούσαμε υποτίθεται αποκλειστικά τους σκόρερ. Υπενθυμίζω ότι οι ίδιοι οι Διαμαντίδης και Παπαλουκάς, μεγάλωσαν στην εποχή του Φάνη Χριστοδούλου τον ορισμό του πολυσύνθετου παίκτη. Ζούσαν την καταλυτική ανασταλτική παρουσία παικτών χταποδιών Βράνκοβιτς και Φασούλα. Και έβλεπαν τον Ράμπο Σιγάλα να χαρίζει με καθοριστικές άμυνες 2 Ελληνικά πρωταθλήματα στους τελευταίους τελικούς του 94 και 95 και ενδιάμεσα μια πρόκριση στα ημιτελικά Παγκοσμίου, σε εκείνο το ματς με τον Καναδά μεταξύ των άλλων αμυντικών κατορθωμάτων του. Ενώ φυσικά μιλάμε και για μια Ελληνική σχολή, που δεν έχει πια ένα πρωτάθλημα, που τα σκορ, είναι τόσο χαμηλά , όσο στην δεκαετία του 90, αλλά το μπασκετικό μας χαρακτηριστικό, είναι ακόμα η πρωταρχική προσήλωση μας στην άμυνα, και την ομαδική δουλεία γενικότερα. Και μετά, να καλλιεργήσουμε το επιθετικό ταλέντο των παιδιών! Αν δεν αρκούν τα παραπάνω για να έχει χωνέψει ο Έλληνας τι παίζει στο δικό μας μπάσκετ, και το γιατί θα επιβιώνουν, και θα βοηθούν οι Μαντζάρηδες , αυτού του πλανήτη δεν ξέρω τι άλλο θα ήθελε να δει για να πειστεί. Αν και φυσικά περσι έπρεπε να δείξουμε μεγάλη υπομονή με τον Μάντζαρη με την αστοχία του, και είναι λογικό να θέλεις τον πιο ακριβό ρολίστα σου, να αξιοποιηθεί περισσότερο. Προς το παρόν παράγοντες όπως ότι μέχρι τώρα λειτουργούν καλά οι πεντάδες, στις όποιες είναι χωριστά Σπανούλης και Χάκετ, και η μετριότητα της δημιουργίας που θα πρόσφερε το δίδυμο Μάντζαρης και Γκριν, φαίνεται να μετράνε περισσότερο.
back2back
QUOTE(kyuss @ Nov 1 2016, 11:58 ) *
Φιλε, οτι και να πεις, δεν προκειται να σε καταλαβουν παρα μονο λιγοι. Εγω εφαγα κραξιμο προσφατα επειδη υποστηριξα τον Βαγγελη. Εννοειται οτι εχεις δικιο σε αυτα που λες, αλλα εχεις την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι γνωριζουν το αθλημα? Αντιθετως, οι περισσοτεροι κρινουν με ποδοσφαιρικα κριτηρια. Στο ποδοσφαιρο πιστευουν οτι οποιος βαλει τα περισσοτερα γκολ ειναι ο καλυτερος παικτης (κ εδω λαθος), αρα στο μπασκετ αντιστοιχα, ο παικταρας ειναι οποιος βαζει τους περισσοτερους ποντους. Αντε, τα τελευταια χρονια μαθανε και την εννοια της ασσιστ και διευρυνθηκε η εννοια του παικταρα σε καποιον που νταξει, αν δεν βαζει πολλους ποντους τουλαστιχον δινει αρκετες ασσιστς. Αν τα κανει και τα 2, ε τοτε φτανει στα επιπεδα του Μαικλ Τζορνταν....


Έτσι είναι φίλε μου, βγήκαν κάποιοι μετά το παιχνίδι με τη Βασκόνια έδωσαν συγχαρητήρια σε Μάντζαρη και Παπ και ζήτησαν να παίζουν έτσι από εδώ και πέρα. Δεν πήραν χαμπάρι τι έγινε στο ματς και για πιο λόγο οι δύο αυτοί παίκτες πήραν τόσες προσπάθειες. Το πώς παίζει ο αντίπαλος τους είναι τελείως αδιάφορο
zak
QUOTE(RipCity @ Nov 1 2016, 11:55 ) *
Δεν πειράζει για το χειροκρότημα, έχουμε τον Τσουκαλά να κυκλοφορεί με φανέλα Μάντζαρη και εξισορροπείται το πράγμα.


Με τη μαγκια του Μαντζαρη πηρα 2 ευρωπαικα και 3 πρωταθληματα Ελλαδος.Με τη μαγκια του Τσουκαλα θα παλευα για την κατηγορια στο Γ΄ΕΣΚΑΝΑ και παιζει να αλλαζα προπονητη και το μισο ροστερ μετα απο καθε ηττα!
Κιμ πατα το !

υγ.το μηνυμα δεν παει στον ripCity που λογικα κανει χιουμορ
jazz thrilos
Πω ρε παιδιά, τι Μαντζαριάδα είναι αυτή τις τελευταίες μέρες;; laugh.gif
Εντάξει, κι εμείς που δεν έχουμε τον Μάντζαρη στην κορυφή των Ελλήνων γκαρντ κάτι καταλαβαίνουμε απο μπάσκετ, όχι πολλά, αλλά εντάξει, τόσα όσα να δικαιούμαστε να έχουμε άποψη. Εντωμεταξύ στο παιχνίδι με την Μπασκόνια, όπου ο Βαγγέλης εκμεταλλεύτηκε τα πολλά ελεύθερα σουτ που του άφησαν οι αντίπαλοι (γιατί άραγε το επέλεξε ο κοουτς τους; ) τον Σέην Λάρκιν ποιός τον μάρκαρε;;;
kyuss
Η μπασκετικη ειδηση της χθεσινης μερας!!!

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...oy.4348591.html
D-Wade
QUOTE(jazz thrilos @ Nov 2 2016, 09:18 ) *
Πω ρε παιδιά, τι Μαντζαριάδα είναι αυτή τις τελευταίες μέρες;; laugh.gif
Εντάξει, κι εμείς που δεν έχουμε τον Μάντζαρη στην κορυφή των Ελλήνων γκαρντ κάτι καταλαβαίνουμε απο μπάσκετ, όχι πολλά, αλλά εντάξει, τόσα όσα να δικαιούμαστε να έχουμε άποψη. Εντωμεταξύ στο παιχνίδι με την Μπασκόνια, όπου ο Βαγγέλης εκμεταλλεύτηκε τα πολλά ελεύθερα σουτ που του άφησαν οι αντίπαλοι (γιατί άραγε το επέλεξε ο κοουτς τους; ) τον Σέην Λάρκιν ποιός τον μάρκαρε;;;


Δεν το είδες το παιχνίδι?

Ο Παπ στο πρώτο ημίχρονο που οργίασε. Ο Μάντζαρης στο δεύτερο τα πήγε πολύ καλύτερα.

Για την ακρίβεια τελείωσε το πρώτο με 12 πόντους 7 ασ
Τελείωσε το παιχνίδι με 14 πόντους 11 ασ smile.gif
Zephyr
QUOTE(kyuss @ Nov 2 2016, 10:30 ) *
Η μπασκετικη ειδηση της χθεσινης μερας!!!

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...oy.4348591.html


Αλλάζω avatar μέχρι να ξαναφυτρώσουν angry_red.gif (μπορεί δηλαδή να μπει και το ζήτημα της ανανέωσης συμβολαίου μέχρι τότε biggrin.gif )
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Nov 2 2016, 10:41 ) *
Αλλάζω avatar μέχρι να ξαναφυτρώσουν angry_red.gif (μπορεί δηλαδή να μπει και το ζήτημα της ανανέωσης συμβολαίου μέχρι τότε biggrin.gif )


Ας ανανεώσει και ας είναι και χωρίς καθόλου μαλλί tongue.gif Διοίκηση δε μας νοιάζουν ανακοινώσεις για το νέο στυλ κάθε παίκτη στο Twitter, ανακοίνωση για καμιά πρόωρη ανανέωση θέλουμε P
Zephyr
QUOTE(nikolas12 @ Nov 2 2016, 11:11 ) *
Ας ανανεώσει και ας είναι και χωρίς καθόλου μαλλί tongue.gif Διοίκηση δε μας νοιάζουν ανακοινώσεις για το νέο στυλ κάθε παίκτη στο Twitter, ανακοίνωση για καμιά πρόωρη ανανέωση θέλουμε P


Ναι καλά Νικόλα, πρώτα θα φυτρώσουν ράστα σε εμένα (που έχουν μείνει 5-10 τρίχες στο κεφάλι μου) και μετά θα δεις πρόωρη ανανέωση από την Διοίκηση tongue.gif
ΥΓ. Ας ανανεώσει και ας είναι και σαν νεοσύλλεκτος, είναι παίχτης που έχει ταιριάξει στο στυλ της ομάδας και ίσως ο μόνος περιφερειακός μας που δαγκώνει στην στην άμυνα.
D-Wade
Παίδες ο Χάκετ είναι σαν τον Σαμψών. Περιμένω ντεφορμάρισμα
kyuss
QUOTE (D-Wade @ Nov 2 2016, 11:46 ) *
Παίδες ο Χάκετ είναι σαν τον Σαμψών. Περιμένω ντεφορμάρισμα

Παιδια, κακα τα ψεματα, αν δεν ανανεωσει ο Ματ, τι Χακετ και πρασσειν αλογα...Χακετ μπορει να ξαναβρεις, Λοτζεσκυ με ολο το πακετο που προσφερει τοσο ως παικτης οσο και ως χαρακτηρας και ιδιοσυγκρασια, σε 3αρι, μοχλο το βλεπω...
Reggie Miller #31
QUOTE(zak @ Nov 1 2016, 00:05 ) *
χωρις να λεω πως σε αυτο που γραφω εχω σιγουρα δικιο,εχω ομως καποια επιχειρηματα πανω στην αποψη που εκφραζω.Επειδη λοιπον ανοιξα την συζητηση χθες για τον Αθηναιου και επειδη βλεπω οτι πιστευεις οτι εχει τα προσοντα θελω να μου πεις,αν γινεται με επιχειρηματα ( γιατι αλλιως δε θα μπορεσουμε ποτε να συννενοηθουμε).
Τι ειναι αυτο ,με μπασκετικους ορους,που κανει τον Αθηναιου χρησιμο ακομα και στη Α1,προσεξε,ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ.
Για να παρει καποια λεπτα και να ξεκουρασει τα υπολοιπα guard εχουμε και τον Τολιοπουλο οπως γραφεις κ εσυ.
Ξαναλεω δεν ειμαι καθετος απλα συζητησηνα γινεται!


Ότι λέει ο Anaz θα έλεγα κι εγώ.Οργανώνει μια χαρά,γρήγορος είναι,με γρήγορα πόδια για την άμυνα,πιέζει,σουτάρει αρκετά καλά και πασάρει αρκετά καλά(εντάξει δεν βγάζει τις πάσες του Σλούκα ας πούμε).Είναι ένας χρήσιμος παίκτης....
Δε μιλάω να είναι πρωταγωνιστής και να στηριχθεί η ομάδα πάνω του...
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Nov 2 2016, 11:38 ) *
Ναι καλά Νικόλα, πρώτα θα φυτρώσουν ράστα σε εμένα (που έχουν μείνει 5-10 τρίχες στο κεφάλι μου) και μετά θα δεις πρόωρη ανανέωση από την Διοίκηση tongue.gif
ΥΓ. Ας ανανεώσει και ας είναι και σαν νεοσύλλεκτος, είναι παίχτης που έχει ταιριάξει στο στυλ της ομάδας και ίσως ο μόνος περιφερειακός μας που δαγκώνει στην στην άμυνα.


Καλά ναι μωρέ, αλλά δεν ανανεώνει που δεν ανανεώνει, λέμε και καμιά βλακεία να περνάει η ώρα tongue.gif Πάντως γνώμη μου είναι ότι και ο Hackett και ο Lojeski ταιριάζουν πάρα πολύ στην ομάδα, μακάρι να μη χαθούν και να σοβαρευτούμε στο θέμα των πρόωρων ανανεώσεων.
jazz thrilos
Πάει το παιχνίδι με την ΤΣΣΚΑ, οτι είχαμε να πούμε το είπαμε στο αντίστοιχο τόπικ. Ακολουθούν για την ευρωλίγκα τα παιχνίδια με Γαλατά στην Τουρκία, Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ και Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Ιδιαίτερα κρίσιμη τριάδα παιχνιδιών. Η Γαλατά βρίσκεται στο 0-5, είναι σε κακή κατάσταση, ίσως η χειρότερη ομάδα της διοργάνωσης μέχρι αυτή τη στιγμή. Η Μπαρτσελόνα είναι ματιασμένη, χάνει τον ένα παίχτη μετά τον άλλο, τραυματίστηκε και θα μείνει εκτός για ένα μήνα και ο Κλαβέρ. Ο Παναθηναϊκός δείχνει σημάδια αγωνιστικής ανόδου, η έλευση του Πασκουάλ (δεν τον έχω σε εκτίμηση προσωπικά) έκανε καλό στην ομάδα, θα βρει σιγά σιγά ρυθμό η ομάδα και θα γίνει πολύ πιο ανταγωνιστική απο αυτή που είδαμε στο ΣΕΦ πριν απο ένα μήνα. Φυσικά και ένα τρία στα τρία στα παραπάνω παιχνίδια θα ήταν οτι καλύτερο για τον Ολυμπιακό, ειδικά μετά απο την ήττα στο ΣΕΦ απο την ΤΣΣΚΑ. Προσωπικά πιστεύω οτι ρεαλιστικά θα κάνουμε δύο νίκες και μια ήττα. Αυτό που με βασανίζει είναι ποιό απο τρία παραπάνω παιχνίδια θα προτιμούσα να χάσουμε. Τα ζυγίζω έτσι, τα ζυγίσω αλλιώς και δεν μπορώ να διαλέξω (αν αυτό ήταν δυνατόν) ποιά είναι η πιο "ανώδυνη" ήττα. Να χάσουμε απο τον πιο αδύναμο και ουσιαστικά εκτός κάθε διεκδίκησης αντίπαλο της διοργάνωσης ή απο κάποιον εκ των ανταγωνιστών μας; Μέχρι να δούμε στην πράξη, θα συνεχίσω να ελπίζω για νίκες και στα τρία. Αν επιτευχθεί νομίζω οτι οι βάσεις για την οχτάδα θα έχουν μπει γερά και μάλιστα απο πολύ νωρίς.
T.W.Is.M.
QUOTE(jazz thrilos @ Nov 6 2016, 11:53 ) *
Πάει το παιχνίδι με την ΤΣΣΚΑ, οτι είχαμε να πούμε το είπαμε στο αντίστοιχο τόπικ. Ακολουθούν για την ευρωλίγκα τα παιχνίδια με Γαλατά στην Τουρκία, Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ και Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Ιδιαίτερα κρίσιμη τριάδα παιχνιδιών. Η Γαλατά βρίσκεται στο 0-5, είναι σε κακή κατάσταση, ίσως η χειρότερη ομάδα της διοργάνωσης μέχρι αυτή τη στιγμή. Η Μπαρτσελόνα είναι ματιασμένη, χάνει τον ένα παίχτη μετά τον άλλο, τραυματίστηκε και θα μείνει εκτός για ένα μήνα και ο Κλαβέρ. Ο Παναθηναϊκός δείχνει σημάδια αγωνιστικής ανόδου, η έλευση του Πασκουάλ (δεν τον έχω σε εκτίμηση προσωπικά) έκανε καλό στην ομάδα, θα βρει σιγά σιγά ρυθμό η ομάδα και θα γίνει πολύ πιο ανταγωνιστική απο αυτή που είδαμε στο ΣΕΦ πριν απο ένα μήνα. Φυσικά και ένα τρία στα τρία στα παραπάνω παιχνίδια θα ήταν οτι καλύτερο για τον Ολυμπιακό, ειδικά μετά απο την ήττα στο ΣΕΦ απο την ΤΣΣΚΑ. Προσωπικά πιστεύω οτι ρεαλιστικά θα κάνουμε δύο νίκες και μια ήττα. Αυτό που με βασανίζει είναι ποιό απο τρία παραπάνω παιχνίδια θα προτιμούσα να χάσουμε. Τα ζυγίζω έτσι, τα ζυγίσω αλλιώς και δεν μπορώ να διαλέξω (αν αυτό ήταν δυνατόν) ποιά είναι η πιο "ανώδυνη" ήττα. Να χάσουμε απο τον πιο αδύναμο και ουσιαστικά εκτός κάθε διεκδίκησης αντίπαλο της διοργάνωσης ή απο κάποιον εκ των ανταγωνιστών μας; Μέχρι να δούμε στην πράξη, θα συνεχίσω να ελπίζω για νίκες και στα τρία. Αν επιτευχθεί νομίζω οτι οι βάσεις για την οχτάδα θα έχουν μπει γερά και μάλιστα απο πολύ νωρίς.


Συμφωνα με τον υπολογισμο που ειχα κανει πριν μια βδομαδα, η "ανωδυνη" ηττα θα ηταν απο τον Παναθηναικο! Επειδη ομως ειναι ματς ειδικων συνθηκων, στοχος ειναι το 3-0.
ranaoutis
Παιδια διαβασα οτι το μπλουζακι αυτο με τον εντι των μειντεν και τη μπασκονια βγηκε και σε ολυμπιακη εκδοση
Μηπως εχει κανεις φωτο γιατι δε μπορω να το βρω
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 6 2016, 12:52 ) *
Συμφωνα με τον υπολογισμο που ειχα κανει πριν μια βδομαδα, η "ανωδυνη" ηττα θα ηταν απο τον Παναθηναικο! Επειδη ομως ειναι ματς ειδικων συνθηκων, στοχος ειναι το 3-0.


Ρισκάροντας μια πρόωρη πρόβλεψη, θεωρώ εύκολη την νίκη στην τουρκία, μέτριας δυσκολίας την νίκη στο ΣΕΦ με Μπαρτσα (λόγω των τραυματισμών που φέτος τους κατατρέχουν) και αφήνω ερωτηματικό τον αγώνα με ΠΑΟ. Αν είχαν ακόμα τον Πέδουλα θα το έδινα το 3-0, τώρα με Πασκουάλ ο ΠΑΟ είναι πιο απρόβλεπτος συν ότι θα παίζει στην έδρα του.
Quincy
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 6 2016, 11:52 ) *
Συμφωνα με τον υπολογισμο που ειχα κανει πριν μια βδομαδα, η "ανωδυνη" ηττα θα ηταν απο τον Παναθηναικο! Επειδη ομως ειναι ματς ειδικων συνθηκων, στοχος ειναι το 3-0.


Θεωρητικά και σύμφωνα με εκείνο το ποστ σου ναι είναι ανώδυνη. Όμως πιστεύω ότι αυτό ισχύει για την 8αδα, κι όχι για την 4αδα. Αν στόχος είναι το FF - που θα έπρεπε να είναι- θα χρειαστούν μεγάλα διπλά, είτε τώρα για να την 4αδα, είτε στους 8 με μειονέκτημα έδρας.

Anaz
QUOTE(Zephyr @ Nov 6 2016, 17:10 ) *
Ρισκάροντας μια πρόωρη πρόβλεψη, θεωρώ εύκολη την νίκη στην τουρκία, μέτριας δυσκολίας την νίκη στο ΣΕΦ με Μπαρτσα (λόγω των τραυματισμών που φέτος τους κατατρέχουν) και αφήνω ερωτηματικό τον αγώνα με ΠΑΟ. Αν είχαν ακόμα τον Πέδουλα θα το έδινα το 3-0, τώρα με Πασκουάλ ο ΠΑΟ είναι πιο απρόβλεπτος συν ότι θα παίζει στην έδρα του.
Ναι, γιατι με τον Πεδουλα έχουμε καλή προιστορία..
RipCity
Εντάξει νομίζω έχουμε επηρεαστεί αρκετά στο θέμα Πεδουλάκη από την Μπαρτζωκική περίοδο. Ο Σφαιρόπουλος 4-1 δεν τον έχει?
Carey Scurry
Στο κομμάτι των ασίστ πέραν του Σπανουλη δεν βλέπω συνεισφορά από τα άλλα γκαρντ.
Reggie Miller #31
Σημαντική νίκη με τον Άρη,εκτός έδρας και με πολύ κακό Πρίντεζη,αλλά φοβερό Μπιρτς που έκανε νταμπλ-νταμπλ και 4 τάπες....
Φυσικά τώρα σκεφτόμαστε την Γαλατά και μόνο την νίκη,είναι από τα διπλά που πρέπει να πάρεις αν θες να πας μακριά...
Zephyr
QUOTE(Anaz @ Nov 7 2016, 10:12 ) *
Ναι, γιατι με τον Πεδουλα έχουμε καλή προιστορία..


Φέτος ειδικά με τον τραυματισμό του Τζέιμς στον οποίο πόνταρε πολλά, δεν του βγήκε τίποτα. Και πέραν αυτού από ομάδα του Πέδουλα ξέρεις τι να περιμένεις, όχι ότι ο Πασκουάλ είναι ο Πόποβιτς αλλά όσο να ναι έχει αλλάξει το προφιλ του ΠΑΟ.
Reggie Miller #31
Ο Μάντζαρης γράφουν πως έχει τενοντίτιδα στο γόνατο,αλλά λογικά θα παίξει κανονικά...
Δε θα μας χαλάσει βέβαια να δούμε και λίγο παραπάνω Χάκετ,αλλά καλύτερα να είναι ετοιμοπόλεμος ο Βαγγέλης,αφού στα τελευταία ματς κάπως πάει να ξυπνήσει κι αυτός μετά τον Παπανικολάου.
Και ο Γιανγκ στο ματς με τον Άρη ήταν κάπως πιο κινητικός...Άντε αν δούμε....
john wick
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...lo.4368570.html
Τι παιχτηκε;
kotzito
QUOTE(john wick @ Nov 12 2016, 20:05 ) *

Το πιο πιθανόν είναι ή νυχτοπερπατήματα ή θα παίχτηκε τίποτα με τον κόουτς σε κάποια από τις τελευταίες προπονήσεις ή χτες.

Ανησυχητικό βέβαια καθώς είχαμε να δούμε νομίζω από την παρουσία του Ντόρσεϊ να βγαίνει κάποιο εσωτερικό θέμα προς τα έξω.
Stojako
Αρχιζει να χανει και τα αποδυτηρια πλεον.
Reggie Miller #31
QUOTE(kotzito @ Nov 12 2016, 20:07 ) *
Το πιο πιθανόν είναι ή νυχτοπερπατήματα ή θα παίχτηκε τίποτα με τον κόουτς σε κάποια από τις τελευταίες προπονήσεις ή χτες.

Ανησυχητικό βέβαια καθώς είχαμε να δούμε νομίζω από την παρουσία του Ντόρσεϊ να βγαίνει κάποιο εσωτερικό θέμα προς τα έξω.


Μπα δε νομίζω νυχτοπερπάτημα,απλά μάλλον κάπου στράβωσε προχθές που βγήκε αλλαγή ή που δεν έπαιξε και ο κόουτς τον τιμωρεί κάπως.
RipCity
Ας δώσουν οι αφοί μια 48ωρη και στον coach όμως να είμαστε δίκαιοι.
jazz thrilos
Το πιο πονηρό σημείο της όλης υπόθεσης είναι οτι ενώ ο Ολυμπιακός θα μπορούσε απλά να πει οτι ο Γκριν πήρε δυο μέρες άδεια για προσωπικούς λόγους, ή έστω λόγω μικροενοχλήσεων ας πούμε, βγάζει προς τα έξω οτι η άδεια δόθηκε υποχρεωτικά απο τον Σφαιρόπουλο, για λόγους που ναι μεν δεν διευκρινίζονται αλλά αφήνει να εννοηθεί οτι έχει να κάνει με αδιαφορία, απειθαρχία, κακή απόδοση ή κανά ξενύχτι (λίγο δύσκολο το τελευταίο γιατί πότε πρόλαβε απο χθες το βράδυ;;;). Βρήκε τον Γκριν ο Σφαιρόπουλος για να εξαντλήσει την αυστηρότητα του. Που ούτε έλληνας είναι, ούτε παλιός στην ομάδα. Με λίγα λόγια βρέθηκε ο αποδιοπομπαίος τράγος. Α ρε κόουτς γίγαντα!!!
Quincy
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 12 2016, 19:12 ) *
Μπα δε νομίζω νυχτοπερπάτημα,απλά μάλλον κάπου στράβωσε προχθές που βγήκε αλλαγή ή που δεν έπαιξε και ο κόουτς τον τιμωρεί κάπως.


Στη δευτερη φορά που έγινε αλλαγή -την πρώτη δεν την είδα-, δεν έφταιγε ο Γκριν. Του γύρισαν τη μπάλα με 5 δευτερόλεπτα, κι ενώ ήταν μαρκαρισμένος. Έκανε ένα σουτ υπο πίεση, το χασε και πήγε στον πάγκο laugh.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(Quincy @ Nov 12 2016, 20:26 ) *
Στη δευτερη φορά που έγινε αλλαγή -την πρώτη δεν την είδα-, δεν έφταιγε ο Γκριν. Του γύρισαν τη μπάλα με 5 δευτερόλεπτα, κι εν'ω ήταν μαρκαρισμένο. Έκανε ένα σουτ υπο πίεση, το χασε και πήγε στον πάγκο laugh.gif


Δεν λέω ότι του έδωσε άδεια για αγωνιστικούς λόγους,απλά κάπου θα στραβοκοίταξε τον κόουτς ή μπορεί και να είπε κάτι.
Αλλά ας μην υπερβάλουμε τώρα και για αυτό όπως ο φίλος παραπάνω.Τον Αγραβάνη είχε πάλι τιμωρήσει σιωπηλά για τις χαζομάρες με Ρεάλ,δηλαδή αν οι άλλοι δεν δίνουν αφορμές πρέπει να τιμωρηθούν ή αλλιώς ποιος Έλληνας έχει δώσει αφορμές
για να γίνει κάτι ανάλογο...
kotzito
QUOTE(jazz thrilos @ Nov 12 2016, 20:21 ) *
Το πιο πονηρό σημείο της όλης υπόθεσης είναι οτι ενώ ο Ολυμπιακός θα μπορούσε απλά να πει οτι ο Γκριν πήρε δυο μέρες άδεια για προσωπικούς λόγους, ή έστω λόγω μικροενοχλήσεων ας πούμε, βγάζει προς τα έξω οτι η άδεια δόθηκε υποχρεωτικά απο τον Σφαιρόπουλο, για λόγους που ναι μεν δεν διευκρινίζονται αλλά αφήνει να εννοηθεί οτι έχει να κάνει με αδιαφορία, απειθαρχία, κακή απόδοση ή κανά ξενύχτι (λίγο δύσκολο το τελευταίο γιατί πότε πρόλαβε απο χθες το βράδυ;;;). Βρήκε τον Γκριν ο Σφαιρόπουλος για να εξαντλήσει την αυστηρότητα του. Που ούτε έλληνας είναι, ούτε παλιός στην ομάδα. Με λίγα λόγια βρέθηκε ο αποδιοπομπαίος τράγος. Α ρε κόουτς γίγαντα!!!

Σε Έλληνα δεν νομίζω να το έκανε ποτέ, γιατί εκεί κι αν θα έχανε τα αποδυτήρια.

Απλά σου λέει έκανε που έκανε την λαλακία του, θα έχω τον γάιδαρο μου δεμένο εγώ οπότε στο παραμικρό που θα ξανακάνει θα μπορώ να έχω ένα πάτημα για να φερθώ πιο δραστικά. Και επειδή μιλάμε και για έναν Αμερικάνο 24 χρονών με μικρή εμπειρία σε επαγγελματικό μπάσκετ εκτός κολλεγίου, δεν ξέρεις και αν θα τον αφυπνήσει ή θα τον ξενερώσει τελείως αυτή η κίνηση.

Για να δούμε πάντως πως θα το χειριστεί κι όταν γυρίσει και αν θα του δώσει χρόνο αρκετό με Μπαρτσελόνα, ΠΑΟ. Γιατί και τον Αγραβάνη ουσιαστικά τιμωρία τον έβαλε για αυτά που έκανε στην Ρεάλ για 2-3 ματς, αλλά ήταν έμμεση η τιμωρία του.
Reggie Miller #31
QUOTE(kotzito @ Nov 12 2016, 20:29 ) *
Σε Έλληνα δεν νομίζω να το έκανε ποτέ, γιατί εκεί κι αν θα έχανε τα αποδυτήρια.


Ναι ρε παίδες,αλλά ποιος Έλληνας έχει δώσει αφορμές πέρα του Αγραβάνη;;

Το θέμα είναι πως αυτή τη στιγμή η ομάδα θέλει ηρεμία και ανασυγκρότηση,αλλιώς θα μπει σε περίεργες καταστάσεις,αλλά αγωνιστικά αυτό δεν γίνεται και το χειρότερο είναι πως έρχεται βδομάδα με 2 ευρωπαικά παιχνίδια,δύσκολα παιχνίδια και το ένα ματς είναι εκτός με τον ΠΑΟ,που μια ήττα θα αυξήσει τη μουρμούρα...

Τώρα θα φανεί πόσο ομάδα είμαστε και πως θα αντιδράσουν οι παίκτες και σε 3-4 ματς θα αρχίσει να φαίνεται και πως θα πάει
η Ευρωλίγκα,να δούμε προς τα που πάμε.Έχω την εντύπωση πως τα επόμενα ματς θα είναι και τελικά για τον Γιανγκ ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω,γιατί κλείνει ένας χρόνος από τον τραυματισμό του και αν δεν δείξει εμφανή σημεία βελτίωσης τότε θα είναι λάθος ο Ολυμπιακός να μην κοιτάξει για αντικαταστάτη...
back2back
QUOTE(kotzito @ Nov 12 2016, 20:29 ) *
Σε Έλληνα δεν νομίζω να το έκανε ποτέ, γιατί εκεί κι αν θα έχανε τα αποδυτήρια.

Απλά σου λέει έκανε που έκανε την λαλακία του, θα έχω τον γάιδαρο μου δεμένο εγώ οπότε στο παραμικρό που θα ξανακάνει θα μπορώ να έχω ένα πάτημα για να φερθώ πιο δραστικά. Και επειδή μιλάμε και για έναν Αμερικάνο 24 χρονών με μικρή εμπειρία σε επαγγελματικό μπάσκετ εκτός κολλεγίου, δεν ξέρεις και αν θα τον αφυπνήσει ή θα τον ξενερώσει τελείως αυτή η κίνηση.

Για να δούμε πάντως πως θα το χειριστεί κι όταν γυρίσει και αν θα του δώσει χρόνο αρκετό με Μπαρτσελόνα, ΠΑΟ. Γιατί και τον Αγραβάνη ουσιαστικά τιμωρία τον έβαλε για αυτά που έκανε στην Ρεάλ για 2-3 ματς, αλλά ήταν έμμεση η τιμωρία του.


Όπως είπες το έκανε και με τον Αγραβάνη, και ο Γιανγκ έπαιξε άθλια αλλά βγήκε και το παραδέχθηκε. Οι Έλληνες βρίσκονται πολλά χρόνια στην ομάδα και ξέρουν τι πρέπει να κάνουν, το ίδιο και ο Λοτζέσκι. Όταν κατέρρευσε η ομάδα ο Χάκετ, ο Γκριν και ο Γιανγκ τα έκαναν μούσκεμα, οι Έλληνες όπως πάντα ήταν εκεί και τα έδωσαν όλα, μακάρι να παίζαμε μόνο με Έλληνες αν ήταν δυνατόν κάτι τέτοιο, άντε με 10 Έλληνες + Λοτζέσκι και Μπιρτς (Έλληνες με σωστή νοοτροπία τύπου Ζήση και Σλούκα όχι Παπά και Μπορούση tongue.gif )
Tesla
Το εγραψα και στο αλλο τοπικ και πιθανως κακως γιατι ηταν αλλη η θεματολογια του οποτε ας το γραψω και εδω.

Για τον Γκριν εγω προσωπικα θεωρω οτι εχει τα προσοντα να γινει μια καλαθομηχανη τυπου Φορντ στον Ολυμπιακο. Ειναι νεος και ακομη μαθαινει την ομαδα.Ειναι πολυ αδικο και κακο για την ομαδα να του φερονται ετσι. Δεν δικαιουται ενας προπονητης αυτου του ελαχιστου διαμετρηματος, να διαχειριζεται την ομαδα λες και ειναι καμια ερασιτεχνικη. Αυτα ειναι αστειοτητες. Και οπως ειπα και στο αλλο τοπικ, αλλη βαρυτητα εχει να σου δινει "48ωρη" ενας μεγαλος προπονητης τυπου Ομπραντοβις η' Ντουσαν και αλλο αυτος που εγινε μαγκας απο την ομαδα, και ουδέποτε η ομαδα απο αυτον..

Υ.Γ. Αν και απεχω παρασάγγας απο οποιουδηποτε ειδους ποδοσφαιρικη αντιληψη και λογικη, νομιζω οτι ειναι καιρος στο Σεφ τουλαχιστον ο κοσμος να εκφραστει λιγο πιο απελευθερωμενα στο προσωπο του...Κοινως It's Cornedes time biggrin.gif
jonaldidhs
Και να συμπληρωσω οτι ενας προπονητης κερδιζει τον σεβασμο οταν ειναι δικαιος..Αυτο αντιλαμβανονται οι παιχτες και αυτο του δινει το δικαιωμα να μπορει να φωναξει στους παιχτες οποτε κρινει οτι ξεστρατιζουν..Οταν βλεπουν ομως οτι συμβαδιζει με κλικες και ψαχνει αποδιοπομπαιους τραγους τοτε θα χασει τους παιχτες..Και πιθανοτατα θα χασει το λομπι των ξενων που δεν παιζουν και πολυ (βλ χακετ,γκριν,γιανγκ,μιλουτινοφ)..
kyuss
QUOTE (RipCity @ Nov 12 2016, 20:14 ) *
Ας δώσουν οι αφοί μια 48ωρη και στον coach όμως να είμαστε δίκαιοι.

και μια βδομαδα μη σου πω...

QUOTE (jonaldidhs @ Nov 12 2016, 21:03 ) *
Και να συμπληρωσω οτι ενας προπονητης κερδιζει τον σεβασμο οταν ειναι δικαιος..Αυτο αντιλαμβανονται οι παιχτες και αυτο του δινει το δικαιωμα να μπορει να φωναξει στους παιχτες οποτε κρινει οτι ξεστρατιζουν..Οταν βλεπουν ομως οτι συμβαδιζει με κλικες και ψαχνει αποδιοπομπαιους τραγους τοτε θα χασει τους παιχτες..Και πιθανοτατα θα χασει το λομπι των ξενων που δεν παιζουν και πολυ (βλ χακετ,γκριν,γιανγκ,μιλουτινοφ)..

Συμφωνω. Επισης, τετοιες τιμωριες οπως στον Γκριν, κακο πρωτιστως κανουν στην ομαδα, δεν και πολλοι οι παικτες εκτος του Γκριν και του Ματ που δουλεια εινα κατακυριο λογο να σκοραρουν. Για την ακριβεια δεν ειναι κανενας.
Θεωρω οτι ο Σφαιρο, χανει σιγα σιγα τα αποδυτηρια. Και κατι αλλο: οι παικτες δεν ειναι μαριονεττες. Ξερουν και αυτοι μπασκετ. Οταν βλεπουν 2 συστηματα ως τα κυριοτερα στην ομαδα, και οτι αυτα τα συστηματα πολλες φορες δεν λειτουργουν γτ καθιστανται προβλεψιμα, ειναι λογικο να ξενερωνουν...
Παντως μοναχα οι νικες σε συνδυασμο με καλες εμφανισεις θα αντιστρεψουν το ασχημο κλιμα. Αν οι πρωτες μαλιστα δεν ερθουν αμεσα, μαλλον θα εχουμε εξελιξεις, ακομα και σε προπονητικο επιπεδο...
D-Wade
Εγώ λέω να πάρουμε τηλ τους ανθρώπους της Μπεσίκτας και να ζητήσουμε ανταλλαγή Green - Φράουλα tongue.gif
ssoulliss
Σε αυτές τις περιπτώσεις και εφόσον δεν έχει γίνει γνωστό τι ακριβώς έχει συμβεί, πάντα θα έχει δίκιο ο προπονητής. Ο εκάστοτε προπονητής πρέπει να παίζει και το ρόλο του μαντρόσκυλου.

Μπορεί ο Σφαιρόπουλος έχει αγωνιστικά κολλήματα, να έχει κάνει πολλά λάθη στα παιχνίδια αλλά ο Γκριν είναι στην τελική ένα μέρος της ομάδας και μάλιστα προσφατο.

Μπορεί βέβαια όλο αυτό να είναι και ένα τρικ για να σφίξουν τα πράγματα ενόψει Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκού. Το αν πιάσει θα φανεί στο τέλος της εβδομάδας.
sircharles
Νομιζω οτι ειναι πασιφανες τι εγινε. Ο Γκριν εχει ξενερωσει με την αντιμετωπιση που εχει. Ηρθε πανω απο ολα να φτιαξει το ονομα του και βλεπει οτι εμπλεξε με τσαρλατανο. Χθες επαιξε ελαχιστα τη στιγμη που η ομαδα δεν τον βοηθαει καθολου. Του δινουν τη μπαλα στο κεντρο και αυτος πρεπει να παιξει μονος του. Τον βαζουν να παιζει μαζι με το σπανουλη και στην αμυνα γινεται του κουτρουλη ο γαμος. Και φυσικα την πληρωνει ο γκριν

Τα αδελφια δε θα κινηθουν για προπονητη. Αλλα υπαρχει ενα πολυ πιο σημαντικο ερωτημα. το στυλ παιχνιδιου μας ειναι απλα κολλημα του σφαιροπουλου ή το εχει επιβαλλει ο βασίλης και ο σφαιροπουλος ειναι απλα αχυρανθρωπος? Αν ισχυει το δευτερο τοτε υπαρχει τεραστιο προβλημα , καθως και αλλαγη προπονητη δε θα αλλαξει κατι ευκολα.
Προσωπικα φοβαμαι το δευτερο. Αν ο βασιλης ενδιαφεροταν πραγματικα για την ανταγωνιστικοτητα της ομαδας, θα ειχε επικοινωνησει κι αυτος με το σλουκα περυσι το καλοκαιρι. Δε το εκανε. Μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση.Γιατι το προβλημα του σλουκα ηταν πολυ συγκεκριμενο.. Η σιωπη του βασιλη τοτε νομιζω οτι λεει πολλα για τα προβληματα μας μεχρι και σημερα
jonaldidhs
QUOTE (sircharles @ Nov 12 2016, 22:13 ) *
Νομιζω οτι ειναι πασιφανες τι εγινε. Ο Γκριν εχει ξενερωσει με την αντιμετωπιση που εχει. Ηρθε πανω απο ολα να φτιαξει το ονομα του και βλεπει οτι εμπλεξε με τσαρλατανο. Χθες επαιξε ελαχιστα τη στιγμη που η ομαδα δεν τον βοηθαει καθολου. Του δινουν τη μπαλα στο κεντρο και αυτος πρεπει να παιξει μονος του. Τον βαζουν να παιζει μαζι με το σπανουλη και στην αμυνα γινεται του κουτρουλη ο γαμος. Και φυσικα την πληρωνει ο γκριν

Τα αδελφια δε θα κινηθουν για προπονητη. Αλλα υπαρχει ενα πολυ πιο σημαντικο ερωτημα. το στυλ παιχνιδιου μας ειναι απλα κολλημα του σφαιροπουλου ή το εχει επιβαλλει ο βασίλης και ο σφαιροπουλος ειναι απλα αχυρανθρωπος? Αν ισχυει το δευτερο τοτε υπαρχει τεραστιο προβλημα , καθως και αλλαγη προπονητη δε θα αλλαξει κατι ευκολα.
Προσωπικα φοβαμαι το δευτερο.
Αν ο βασιλης ενδιαφεροταν πραγματικα για την ανταγωνιστικοτητα της ομαδας, θα ειχε επικοινωνησει κι αυτος με το σλουκα περυσι το καλοκαιρι. Δε το εκανε. Μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση.Γιατι το προβλημα του σλουκα ηταν πολυ συγκεκριμενο.. Η σιωπη του βασιλη τοτε νομιζω οτι λεει πολλα για τα προβληματα μας μεχρι και σημερα

+1

Αυτο πιστευω ακραδαντα οτι ισχυει..
SteveNashidis
QUOTE(sircharles @ Nov 12 2016, 22:13 ) *
Νομιζω οτι ειναι πασιφανες τι εγινε. Ο Γκριν εχει ξενερωσει με την αντιμετωπιση που εχει. Ηρθε πανω απο ολα να φτιαξει το ονομα του και βλεπει οτι εμπλεξε με τσαρλατανο. Χθες επαιξε ελαχιστα τη στιγμη που η ομαδα δεν τον βοηθαει καθολου. Του δινουν τη μπαλα στο κεντρο και αυτος πρεπει να παιξει μονος του. Τον βαζουν να παιζει μαζι με το σπανουλη και στην αμυνα γινεται του κουτρουλη ο γαμος. Και φυσικα την πληρωνει ο γκριν

Τα αδελφια δε θα κινηθουν για προπονητη. Αλλα υπαρχει ενα πολυ πιο σημαντικο ερωτημα. το στυλ παιχνιδιου μας ειναι απλα κολλημα του σφαιροπουλου ή το εχει επιβαλλει ο βασίλης και ο σφαιροπουλος ειναι απλα αχυρανθρωπος? Αν ισχυει το δευτερο τοτε υπαρχει τεραστιο προβλημα , καθως και αλλαγη προπονητη δε θα αλλαξει κατι ευκολα.
Προσωπικα φοβαμαι το δευτερο. Αν ο βασιλης ενδιαφεροταν πραγματικα για την ανταγωνιστικοτητα της ομαδας, θα ειχε επικοινωνησει κι αυτος με το σλουκα περυσι το καλοκαιρι. Δε το εκανε. Μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση.Γιατι το προβλημα του σλουκα ηταν πολυ συγκεκριμενο.. Η σιωπη του βασιλη τοτε νομιζω οτι λεει πολλα για τα προβληματα μας μεχρι και σημερα


Δε θα πάρει ο Σπανούλης τηλεφωνο τον Σλούκα. Μην τρελαθούμε. Είναι το νούμερο 1 της ομάδας μας . Ο Σφαιρό έπρεπε να πάρει τηλέφωνο αν κάποιος έπρεπε να το κάνει.
Γενικότερα να βρει τις ισορροπίες με το rotation και τα συστήματα. Αν ο Green έχει ξενερώσει με τον τρόπο αντιμετώπισης δεν έχει 100% άδικο γιατί με τέτοια σουτάρα που έχει 5-6 ομάδες θα ενδιαφερθούν μόλις τον αφήσουμε ελεύθερο και εμείς θα είμαστε οι βλάκες που δεν τον αξιοποιήσαμε. Από την άλλη είσαι επαγγελματίας και πρέπει να είσαι υπάκουος στον προπονητή.

Επειδή όλοι βλέπουμε ότι έχουμε μόνο 1 σύστημα στα τελευταία λεπτά ενός αγώνα καλό είναι να βρουν μια χρυσή τομή εκεί μέσα στην ομάδα γιατί χαραμίζουμε ένα πολύ καλό υλικό.
ranaoutis
Απιστευτα αυτα που γινονται
Ενας πελαγωμενος Σφαιροπουλος παει να βαλει μπουρλοτο στην ομαδα απο το Νοεμβριο
Εχει βγαλει στη σεντρα τη μιση ομαδα με τα αρθρα παραγγελιες των διαφορων Στεφανου Ψιλοπουλων και παει λεγοντας. Μια για το Γιανγκ, τωρα για τον Γκριν, σε λιγο για τον Χακετ πιο πριν για τον Αγραβανη
Το πραγμα αρχιζει και ξεφευγει, με ξενερωμενη τη μιση ομαδα δε παμε πουθενα
jonaldidhs
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...xh.4368655.html

Εδω παντως αποτι φαινεται δειχνει να χειροτερευει το πραγμα,καθως αφηνει να εννοηθει οτι θα διωξει τον αγραβανη(δε νομιζω να εννοει παπαπετρου) αν δεν αλλαξει συμπεριφορα..

Αν δεν συνετιστουν οι παιχτες βλεπω να αλλαζει προπονητη και οχι παιχτες παντως..
sircharles
QUOTE (jonaldidhs @ Nov 12 2016, 22:46 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...xh.4368655.html

Εδω παντως αποτι φαινεται δειχνει να χειροτερευει το πραγμα,καθως αφηνει να εννοηθει οτι θα διωξει τον αγραβανη(δε νομιζω να εννοει παπαπετρου) αν δεν αλλαξει συμπεριφορα..

Αν δεν συνετιστουν οι παιχτες βλεπω να αλλαζει προπονητη και οχι παιχτες παντως..


Απιστευτο αρθρο-παραγγελια! Ο ψινοπουλος εκανε τον κοπο να το συνταξει ή του το εδωσαν ετοιμο?
TakeshyKurosawa
Ο Σφαιρόπουλος έχει δημιουργήσει κλίκα Ελλήνων και κλίκα ξένων. Οι πεντάδες του είναι όλοι οι Έλληνες μαζί και όλοι οι ξένοι μαζί πριν ελαχίστων περιπτώσεων.. Δεν δοκιμάζει τίποτα. Ειδικά Σπανούλης,Μάντζαρης,Παπανικολάου,Πρίντεζη
,
πάνε πακέτο!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.