Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
natouralistis
Ας παραδειγματιστεί η διοίκηση που δεν φείδεται χρημάτων από τη Ρεάλ και το πως δένει με τριετή συμβόλαια παίχτες που αλλάζουν τη δυναμική της και να κάνει το ίδιο προκειμένου κάθε καλοκαίρι η ομάδα να μην αποδυναμώνεται τουλάχιστον. Αν το είχε κάνει το back2back θα είχε και συνέχεια.

Επέλεξε τη λογική "οι παίχτες από μόνοι τους δεν αξίζουν και πολλά, φαίνονται από την δουλειά της ομάδας" και κατέρριψε κάθε μπασκετική λογική αφού πίστευαν πως το να κατακτάς για 2 συνεχόμενα χρόνια την Ευρωλίγκα, όντας καθοριστικότατος (Χάινς), δεν σημαίνει αυτόματα και ραγδαία ζήτηση και αύξηση της χρηματιστηριακής αξίας του παίχτη. Κάθε χρόνο χάνουμε όποιον καλό ξένο έχουμε και άντε πάλι από την αρχή να ξαναχτίσουμε.

Ο Μιλουντίνοβ είναι αναλώσιμος, δεν θα μας λείψει και κατά τη γνώμη μου παντελώς αχρείαστη η μεταγραφή του στον Ολυμπιακό. Να αναλώσει θέση ξένου σε πιτσιρικά για να τον χτίσει; WTF! Θυγατρική των Spurs φάση; Καταλαβαίνω το να χτίζεις μικρούς Έλληνες για να δημιουργήσεις κορμό, κοιτάζοντας μακροπρόθεσμα αλλά ξένο που θέλει να πάει NBA και όταν θα έχει φτάσει σε ένα σημείο να αποδώσει την επένδυση που έκανες πάνω του θα φύγει...Πολύ νόημα.
Conan1982
QUOTE (natouralistis @ Mar 28 2017, 15:22 ) *
Ας παραδειγματιστεί η διοίκηση που δεν φείδεται χρημάτων από τη Ρεάλ και το πως δένει με τριετή συμβόλαια παίχτες που αλλάζουν τη δυναμική της και να κάνει το ίδιο προκειμένου κάθε καλοκαίρι η ομάδα να μην αποδυναμώνεται τουλάχιστον. Αν το είχε κάνει το back2back θα είχε και συνέχεια.

Επέλεξε τη λογική "οι παίχτες από μόνοι τους δεν αξίζουν και πολλά, φαίνονται από την δουλειά της ομάδας" και κατέρριψε κάθε μπασκετική λογική αφού πίστευαν πως το να κατακτάς για 2 συνεχόμενα χρόνια την Ευρωλίγκα, όντας καθοριστικότατος (Χάινς), δεν σημαίνει αυτόματα και ραγδαία ζήτηση και αύξηση της χρηματιστηριακής αξίας του παίχτη. Κάθε χρόνο χάνουμε όποιον καλό ξένο έχουμε και άντε πάλι από την αρχή να ξαναχτίσουμε.

Ο Μιλουντίνοβ είναι αναλώσιμος, δεν θα μας λείψει και κατά τη γνώμη μου παντελώς αχρείαστη η μεταγραφή του στον Ολυμπιακό. Να αναλώσει θέση ξένου σε πιτσιρικά για να τον χτίσει; WTF! Θυγατρική των Spurs φάση; Καταλαβαίνω το να χτίζεις μικρούς Έλληνες για να δημιουργήσεις κορμό, κοιτάζοντας μακροπρόθεσμα αλλά ξένο που θέλει να πάει NBA και όταν θα έχει φτάσει σε ένα σημείο να αποδώσει την επένδυση που έκανες πάνω του θα φύγει...Πολύ νόημα.


Είναι σαφές ότι οι Αγγελόπουλοι δεν θέλουν να ξεφύγουν στο μπάτζετ, γι' αυτό και προτιμούν να χάνουν παίκτες παρά να τους δίνουν μεγαλύτερα συμβόλαια και να τους δένουν.
Ειδικά πάντως για τους ανερχόμενους ψηλούς mobile η 7footer ο Ολυμπιακός πλέον νομίζω ότι είναι ο ελκυστικότερος προορισμός στην Ευρώπη και αυτό είναι ένα συν τα καλοκαίρια όταν ψάχνουμε ψηλούς ασχέτως που κάθε 2 χρόνια θα τους χάνουμε, άλλωστε έλληνες ψηλοί αυτήν την περίοδο είναι είδος προς εξαφάνιση.
back2back
Δώσαμε κλειστό διετές στον Γιανγκ που τραυματίστηκε και τριετές στον Λοτζέσκι που κάθε χρόνο χάνει τη μισή σεζόν
natouralistis
QUOTE (Conan1982 @ Mar 28 2017, 17:52 ) *
Είναι σαφές ότι οι Αγγελόπουλοι δεν θέλουν να ξεφύγουν στο μπάτζετ, γι' αυτό και προτιμούν να χάνουν παίκτες παρά να τους δίνουν μεγαλύτερα συμβόλαια και να τους δένουν.
Ειδικά πάντως για τους ανερχόμενους ψηλούς mobile η 7footer ο Ολυμπιακός πλέον νομίζω ότι είναι ο ελκυστικότερος προορισμός στην Ευρώπη και αυτό είναι ένα συν τα καλοκαίρια όταν ψάχνουμε ψηλούς ασχέτως που κάθε 2 χρόνια θα τους χάνουμε, άλλωστε έλληνες ψηλοί αυτήν την περίοδο είναι είδος προς εξαφάνιση.


Τα χρήματα τα δίνουν εκεί που θέλουν και μια χαρά εκτοξεύεται το μπάτζετ. Με τα ποσά που δαπανήθηκαν για Γιανκ - Γκριν θα είχαν ανανεώσει Ντάνστον - Σλούκας. Το πρόβλημα της διοίκησης είναι πως λειτουργεί λανθασμένα κατ εμέ στο κομμάτι των ανανεώσεων, δεν θέλει με τίποτα να διπλασιάζει τις αποδοχές ενός υπάρχοντα στο ρόστερ παίχτη. Αυτό είναι πέρα από όποια μπασκετική λογική και πρέπει να το κοιτάξουν. Δεν γίνεται να μη κινείσαι βάση της πραγματικής αξίας του παίχτη και να να θεωρείς πως δεν τα αξίζει αλλά φάνηκε απλά μέσα από την ομάδα. Οι ίδιοι παίχτες είναι αυτοί που έχουν τονίσει κατ'επανάληψη πως περνούν καλά στον Ολυμπιακό και θέλουν να μείνουν αλλά με λογικά χρήματα και όχι τα μισά ή το 1/3 αυτών που τους προσφέρονται. Οκ δεν διπλασιάζουμε τις αποδοχές του Σλούκα, ξοδεύουμε ένα κάρο λεφτά σε Στρόμπερι-Χάκετ-Όντομ-Γκρίν στη προσπάθεια να βρούμε κάποιον να προσφέρει αυτά που αποδεδειγμένα μπορούσε ο Σλούκας. Εμένα αυτό μου φαίνεται εγωισμός κακομαθημένου πλουσιόπαιδου.
pan24
QUOTE (Conan1982 @ Mar 28 2017, 13:31 ) *
Ειδικά αυτό με το σώμα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να βελτιωθεί και εδώ στην Ευρώπη, είναι πια τόσο μυστικές οι τεχνικές για αύξηση της μυϊκής μάζας;

Γιατι εκει ειδικα σε εξελιξιμους παικτες αντιστοιχουν 2-3 μελη τεχνικου τιμ στον καθενα
Γενικοτερα αν δεις τα τιμ βοηθων εκει ειναι τεραστια και δεν ειναι για να φαινονται.Οντως κανουν σοβαρη δουλεια
Ομως εχουν και το αλλο πλεονεκτημα

Οσο θα ειναι στον ολυμπιακο αναγκαστικα θα ακολουθει την ομαδα οποτε δεν θα εχει εξτρα χρονο για προπονησεις με τα συνεχομενα ταξιδια και η προπονηση που κανει θα εχει ενταση που θα του επιτρεπει να ειναι σε φυσικη κατασταση καταλληλη για να παιξει σε αγωνες
Εκει δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα για 6μηνες-1χρονο να τον πλακωσουν στην προπονηση και να παιζει μονο για ξεμουδιασμα στην dleague

Το θεμα με τους μπασκετμπολιστες δεν ειναι το να παρουν μυικη μαζα,αυτο ειναι ευκολο.Πλακωνεσαι στα βαρη αλα βασιλης καββαδας και ετοιμη η μυικη μαζα.Το δυσκολο ειναι να παρεις μυικη μαζα χωρις να χασεις ταχυτητα,αθλητικοτητα,εκρηκτικοτητα κτλ
Δες αντετοκουμπο πχ που ειναι ο μονος ελληνας που εχει κατσει καιρο αμερικη και εχει δουλευτει ως προτζεκτ ποσο αδυναμος ηταν οταν πηγε και ποσο ογκο εχει παρει τωρα χωρις να χασει σε αθλητικα προσοντα(αντιθετα βελτιωθηκε και σε αυτα)
Quincy
QUOTE(natouralistis @ Mar 28 2017, 12:22 ) *
Ο Μιλουντίνοβ είναι αναλώσιμος, δεν θα μας λείψει και κατά τη γνώμη μου παντελώς αχρείαστη η μεταγραφή του στον Ολυμπιακό. Να αναλώσει θέση ξένου σε πιτσιρικά για να τον χτίσει; WTF! Θυγατρική των Spurs φάση; Καταλαβαίνω το να χτίζεις μικρούς Έλληνες για να δημιουργήσεις κορμό, κοιτάζοντας μακροπρόθεσμα αλλά ξένο που θέλει να πάει NBA και όταν θα έχει φτάσει σε ένα σημείο να αποδώσει την επένδυση που έκανες πάνω του θα φύγει...Πολύ νόημα.


+1

Αν και πιστεύω ότι αν μείνει και του χρόνου, θα είναι κερδισμένη η ομάδα σε αναλογία προσφοράς κόστους. Μόνο πέρυσι θα λεγα ότι σπαταλήσαμε θέση ξένου. Φέτος ακόμη και σε ρόλο 2ου C είναι θετικότατος
natouralistis
QUOTE (Quincy @ Mar 28 2017, 18:57 ) *
Αν και πιστεύω ότι αν μείνει και του χρόνου, θα είναι κερδισμένη η ομάδα σε αναλογία προσφοράς κόστους. Μόνο πέρυσι θα λεγα ότι σπαταλήσαμε θέση ξένου. Φέτος ακόμη και σε ρόλο 2ου C είναι θετικότατος


Δεν διαφωνώ αλλά σκέψου ότι η λογική της ομάδας είχε τον Γιάνγκ τουλάχιστον 2ο C, άρα ο Μιλού θα έπιανε και για δεύτερη χρονιά μία θέση ξένου που θα μπορούσε να αξιοποιηθεί καλύτερα και να μην αναλώνεται σε project υπό επεξεργασία, γιατί ξαναλέω αυτό το project δεν έχει κανένα νόημα να δουλεύεται από εμάς για άλλους, δηλαδή το NBA. Κατάλληλος για κάτι τέτοιο θα ήταν ο Ερυθρός Αστέρας και όχι ο Ολυμπιακός που έχει 1 τόνο πίεση για τίτλους και αποτελέσματα.
Reggie Miller #31
Ο Γιανγκ με την Εφές θα πατήσει παρκέ ή θα βάλει τα κλάματα και θα αρχίσει τα ψυχολογικά;;;
Quincy
QUOTE(natouralistis @ Mar 28 2017, 19:04 ) *
Δεν διαφωνώ αλλά σκέψου ότι η λογική της ομάδας είχε τον Γιάνγκ τουλάχιστον 2ο C, άρα ο Μιλού θα έπιανε και για δεύτερη χρονιά μία θέση ξένου που θα μπορούσε να αξιοποιηθεί καλύτερα και να μην αναλώνεται σε project υπό επεξεργασία, γιατί ξαναλέω αυτό το project δεν έχει κανένα νόημα να δουλεύεται από εμάς για άλλους, δηλαδή το NBA. Κατάλληλος για κάτι τέτοιο θα ήταν ο Ερυθρός Αστέρας και όχι ο Ολυμπιακός που έχει 1 τόνο πίεση για τίτλους και αποτελέσματα.


Οκ καταλαβαίνω τι λες, είναι θέμα σχεδιασμού. Το νόημα φαντάζομαι ήταν ότι θα προλάβαινε η ομάδα να κερδίσει κάτι σ αυτήν την 3ετία ανάλογη του χρόνου και της θέσης ξένου που σπαταλήθηκε. Υποκειμενικό αυτό βέβαια, και μάλλον συμφωνώ μαζί σου, αλλά θα περιμένω να δω και την επόμενη χρονιά για να κρίνουμε με νέα βάση. Αν φύγει φέτος εννοείται ότι είμαστε χαμένοι.

Έχει option για NBA; Παίζει να τσιμπήσουμε καμιά ρήτρα; 69.gif
natouralistis
QUOTE (Quincy @ Mar 28 2017, 21:14 ) *
Έχει option για NBA; Παίζει να τσιμπήσουμε καμιά ρήτρα; 69.gif


Παίζει να θελήσει ο Γρεγκ να μας ευχαριστήσει για τη προσφορά μας και να δώσει και στον Πρίντεζη ένα συμβόλαιο ζωής απαλλάσσοντας μας από το κόπο να μπούμε σε κατάσταση δημοπρασίας.

QUOTE (Reggie Miller #31 @ Mar 28 2017, 21:13 ) *
Ο Γιανγκ με την Εφές θα πατήσει παρκέ ή θα βάλει τα κλάματα και θα αρχίσει τα ψυχολογικά;;;


Ποιος Γιάνγκ
jazz thrilos
Και το όνομα αυτής, Ανατολού Εφές. Πάμε να δούμε τι θα γίνει τώρα σε σειρά 5 αγώνων. Όχι και η δυσκολότερη διασταύρωση σε μια πρώτη ανάγνωση, αλλά όλα θα αποδειχθούν στο παρκέ.
Quincy
QUOTE(jazz thrilos @ Apr 6 2017, 22:13 ) *
Και το όνομα αυτής, Ανατολού Εφές. Πάμε να δούμε τι θα γίνει τώρα σε σειρά 5 αγώνων. Όχι και η δυσκολότερη διασταύρωση σε μια πρώτη ανάγνωση, αλλά όλα θα αποδειχθούν στο παρκέ.


Αν χάσει αύριο στην Μαδρίτη και κερδίσει ο Ερυθρός, η τριπλή ισοβαθμία πως πάει;
benchwarmer
QUOTE(Quincy @ Apr 7 2017, 00:15 ) *
Αν χάσει αύριο στην Μαδρίτη και κερδίσει ο Ερυθρός, η τριπλή ισοβαθμία πως πάει;


Η Εφές είναι 6η πάντως με οποιονδήποτε συνδυασμό αποτελεσμάτων πλέον.


Το νου σας ρεμάλια...
Dreamerpanos
QUOTE (Quincy @ Apr 7 2017, 00:15 ) *
Αν χάσει αύριο στην Μαδρίτη και κερδίσει ο Ερυθρός, η τριπλή ισοβαθμία πως πάει;


Εφές 6η με 3-1
Μπασκονια 7η με 2-2
Ερυθρος 8ος με 1-3

Ορίστε πείτε και μια καλή κουβέντα για τον Σάρας rolleyes.gif
D-Wade
Τι ζητάμε ? Ένα 2013 ζητάμε. ------>Εφες------>CSKA------> Real------> wav.gif
Stojako
Αθλητική ομάδα αλλά είναι γατάκια στα δύσκολα σε αντίθεση με εμάς. Μέχρι και 3-0 υπέρ μας μπορεί να πάει.
Coach Periklis
QUOTE (D-Wade @ Apr 7 2017, 00:21 ) *
Τι ζητάμε ? Ένα 2013 ζητάμε. ------>Εφες------>CSKA------> Real------> wav.gif


το θέλω κολασμένα .
.
kyuss
Τι ωραια ειδηση, να ξυπνας το πρωι και να βλεπεις για ζευγαρι παο σουπερφουντς - φενερ. Σου φτιαχνουν τη μερα τετοιες κωμωδιες. Τελικα αυτο που ελεγα σε φιλο του παο στο θρεντ για τον αγωνα οσφπ - αναντολου εγινε πραγματρικοτητα!
Τωρα, δυστυχως για εκεινους, οι φιλοι του παο θα διαπιστωσουν απο πρωτο χερι τι σημαινει ζοτς και τι γινεται οταν ο ζοτς θελει να πετυχει κατι.
καλη επιτυχια στον ΟΣΦΠ καλο κουραγιο στον παο.
Dreamerpanos
Ο Ζοτς θα αποθεωθεί στο ΟΑΚΑ πριν την έναρξη των ματς και για 40 λεπτά θα είναι αντίπαλος όπου θα σκυλιασει να κερδίσει όπως θα σκυλιασει και ο Παναθηναικος.

Και ο κόσμος θα φωνάζει για να δώσει την νίκη στην ομάδα του και ο ίδιος θα χρωματιστεί στο γνωστό μελιτζανι και θα είναι παθιασμένος και πολύ καλά θα κάνει.

Το ότι εσύ έχεις φριχτες μνήμες απέναντι του για πάρα πάρα πολλά χρόνια αυτό δεν σημαίνει ότι θα γίνει αυτό που θες και περιμένεις.

Και αυτό να γίνει πάντως αυτά τα χρόνια δεν σβήνονται και πάντα θα φουντωνεις και θα σου ξυπνάνε μνήμες όταν θα ακούς το όνομα του ή όταν θα βλέπεις την φάτσα του.

Άλλωστε φαίνεται και από το υφακι σου.

ΥΓ. Το παραπάνω αφορά μόνο το από πάνω ποσταρισμα και σε καμία περίπτωση τους υπόλοιπους Ολυμπιακούς συμφορουμιτες.

Όσο αφορά το Ολυμπιακος-Εφες ισχύει αυτό που είχα πει προ εβδομαδων.

Μιλάμε για μία ομάδα χωρις χαρακτήρα με εξαιρετικό προπονητή αλλά κατ'εμε καμία πιθανότητα να περασει Φ4.

Και στο ΣΕΦ να κερδίσει π λέει ο λόγος ,γιατί δεν το πιστεύω,θα γυρίσει η σειρά πάλι εδώ.

3-0,το πολύ 3-1.

Το ίδιο ισχύει αν είχαν το πλεονέκτημα οι Τούρκοι.Θα είναι έγκλημα να μείνει ο Ολυμπιακός έξω από την Εφές.
kyuss
QUOTE (Dreamerpanos @ Apr 7 2017, 12:09 ) *
Ο Ζοτς θα αποθεωθεί στο ΟΑΚΑ πριν την έναρξη των ματς και για 40 λεπτά θα είναι αντίπαλος όπου θα σκυλιασει να κερδίσει όπως θα σκυλιασει και ο Παναθηναικος.

Και ο κόσμος θα φωνάζει για να δώσει την νίκη στην ομάδα του και ο ίδιος θα χρωματιστεί στο γνωστό μελιτζανι και θα είναι παθιασμένος και πολύ καλά θα κάνει.

Το ότι εσύ έχεις φριχτες μνήμες απέναντι του για πάρα πάρα πολλά χρόνια αυτό δεν σημαίνει ότι θα γίνει αυτό που θες και περιμένεις.

Και αυτό να γίνει πάντως αυτά τα χρόνια δεν σβήνονται και πάντα θα φουντωνεις και θα σου ξυπνάνε μνήμες όταν θα ακούς το όνομα του ή όταν θα βλέπεις την φάτσα του.

Άλλωστε φαίνεται και από το υφακι σου.

ΥΓ. Το παραπάνω αφορά μόνο το από πάνω ποσταρισμα και σε καμία περίπτωση τους υπόλοιπους Ολυμπιακούς συμφορουμιτες.

Όσο αφορά το Ολυμπιακος-Εφες ισχύει αυτό που είχα πει προ εβδομαδων.

Μιλάμε για μία ομάδα χωρις χαρακτήρα με εξαιρετικό προπονητή αλλά κατ'εμε καμία πιθανότητα να περασει Φ4.

Και στο ΣΕΦ να κερδίσει π λέει ο λόγος ,γιατί δεν το πιστεύω,θα γυρίσει η σειρά πάλι εδώ.

3-0,το πολύ 3-1.

Το ίδιο ισχύει αν είχαν το πλεονέκτημα οι Τούρκοι.Θα είναι έγκλημα να μείνει ο Ολυμπιακός έξω από την Εφές.

Ντριμερ, οταν θα δεις Λαμονικα, γιατι αυτος θα σφυριζει, να σε σφαζει σε 5ο ματς ΟΑΚΑ, ή αν κανει break η Φενερ, στο 4ο στην Πολη, εμφανισου σε παρακαλω παλι και πες μου ποσο πολυ ζητωκραυγασες τον αγαπητο Ζοτς. Ιδιως οταν θα βγει μετα και θα δηλωσει οτι περασε η καλυτερη ομαδα. Εδω περσι τον νικησε ο κουμπαρος του στον τελικο και στο τελος με το ζορι τον χαιρετησε. Κυριακη κοντη γιορτη.
Επισης, δεν ξερω για σενα, αλλα εγω φουντωνω μονο οταν βλεπω ωραιες γυναικες.
Dreamerpanos
Να σε αδικεί η διαιτησία και να τα βάζεις με τον αντίπαλο....Προπονητή.

Ναι.Δεν λέω μπορεί να βρίσκεις λογικη,εγώ προσωπικά δεν.

Προσβλητικές δηλώσεις για τον Παναθηναϊκό δεν κάνει ο Ζοτς.Ακομα και αν γίνει πραγματικότητα το σενάριο που θέλεις και πει ότι πέρασε η καλύτερη ομάδα,εγώ προσωπικά,στην χειρότερη,θα διαφωνώ μαζί του.

Ούτε βρισιμο,ούτε θα τον δω σαν εχθρό,πέρα από τα 40 λεπτά του αγώνα ούτε τίποτα.

Τα υπόλοιπα ασχολιαστα νομίζω οποίος τα διαβάσει καταλαβαίνει.

Ας βάλει κάποιος μοντ τα τελευταία ποστ στο αντίστοιχο Παναθηναϊκό τοπικ εδώ είμαστε τελείως εκτός.
MaJesty23
Πάντως το 99,99 % των φιλάθλων του Ολυμπιακού δεν θέλανε Ζοτς και παρακαλούσανε να γίνει κάνα κινέζικο και να πέσει με μας.Με το που οριστικοποιήθηκε το match up ,έλαβα μηνυματα από φίλους μου Ολυμπιακούς ,ότι δεν με χάλασε κτλ.

Εμένα ειλικρινά δεν με χάλασε πάντως!Η Φενέρ παίζει χάλια,μπορεί να βελτιωθεί αλλά πριν 1 μήνα παλευα για την 8αδα.Οπότε όλα μου φαίνονται σούπερ που έχω πλεονέκτημα έδρας,σε ένα ΟΑΚΑ που με κέρδισε μόνο ο Ολυμπιακος στο τελευταίο λεπτό.

Γενικά ο Ολυμπιακος ,τον μόνο φόβο που πρέπει να χεί,είναι ότι εδώ και κάνα μήνα ,κάτι οι τραυματισμοί κάτι η χαλαρότητα ,δεν έχει σταυρώσει νίκη.Θα χει ενδιαφέρον να δούμε πως θα γυρίσει το κουμπί σε beast mode πάλι,γιατι τελευταία μοιάζει με Αθηναιο στην τεμπελιά του Αυγουστου

Για μας είμαι σίγουρος ότι θα μαστε με το μαχαίρι στα δοντια ,ειδικά τώρα που δεν παίζουμε με Μπασκόνια.
Dreamerpanos
Καλά αδιάφορα ματς παίζει ο Ολυμπιακός και με μισή ομάδα.

Αν κατέβει πλήρης ή άντε το πολύ με -1 παίχτη δεν τον φοβάμαι.

Έχει το know how και παίζει και με μια ομάδα που δεν τρομάζει σε καμία περίπτωση και μάλιστα με πλεονέκτημα έδρας.Πιστεύω δεν θα έχει ιδιαίτερο πρόβλημα.
Reggie Miller #31
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 7 2017, 13:28 ) *
Πάντως το 99,99 % των φιλάθλων του Ολυμπιακού δεν θέλανε Ζοτς και παρακαλούσανε να γίνει κάνα κινέζικο και να πέσει με μας.Με το που οριστικοποιήθηκε το match up ,έλαβα μηνυματα από φίλους μου Ολυμπιακούς ,ότι δεν με χάλασε κτλ.

Εμένα ειλικρινά δεν με χάλασε πάντως!Η Φενέρ παίζει χάλια,μπορεί να βελτιωθεί αλλά πριν 1 μήνα παλευα για την 8αδα.Οπότε όλα μου φαίνονται σούπερ που έχω πλεονέκτημα έδρας,σε ένα ΟΑΚΑ που με κέρδισε μόνο ο Ολυμπιακος στο τελευταίο λεπτό.

Γενικά ο Ολυμπιακος ,τον μόνο φόβο που πρέπει να χεί,είναι ότι εδώ και κάνα μήνα ,κάτι οι τραυματισμοί κάτι η χαλαρότητα ,δεν έχει σταυρώσει νίκη.Θα χει ενδιαφέρον να δούμε πως θα γυρίσει το κουμπί σε beast mode πάλι,γιατι τελευταία μοιάζει με Αθηναιο στην τεμπελιά του Αυγουστου

Για μας είμαι σίγουρος ότι θα μαστε με το μαχαίρι στα δοντια ,ειδικά τώρα που δεν παίζουμε με Μπασκόνια.


Λογικό μου φαίνεται,όχι μόνο λόγω Ζοτς,αλλά και λόγω Φενέρ,με ότι συνεπάγεται αυτό...
Βέβαια,η Εφές φέτος είναι καλύτερη,με πολύ ενέργεια και καλή επίθεση,αν το πάμε χαλαρά θα την πατήσουμε.Θέλει προσοχή και προσωπικά ούτε εγώ ήθελα Φενέρ.

Η παρουσία της Φενέρ στα τελευταία ματς είναι και λίγο εικονική,επειδή παίζει με αρκετά προβλήματα τραυματισμών και με μισό πλέι μέικερ.Λογικά θα ανέβει σε απόδοση....
yorgos
Κανένα από τα δυο ελληνικά ζευγάρια δεν είναι εύκολο. Και οι δυο παίζουμε με ομάδες εντελώς αντίθετες, οπότε θα παιχτεί στο ποιος θα πάει το παιχνίδι στο δικό του στιλ, ειδικά στο ΠΑΟ-Φενέρ. Κοινώς ο παράγοντας κοουτσάρισμα θα είναι κλειδί.
pan24
Ο μπιρτς παραπατησε πανω σε παικτη του ολυμπιακου και πρεπει να επαθε διαστρεμμα η κατι τετοιο.Δεν ξερω τι ακριβως εγινε παντως απο το γηπεδο φανηκε αρκετα ασχημο.Δεν μπορουσε να το πατησει καθολου και μπηκε μεσα ολος ο παγκος για να τον βγαλει εξω
Stojako
QUOTE (pan24 @ Apr 10 2017, 19:52 ) *
Ο μπιρτς παραπατησε πανω σε παικτη του ολυμπιακου και πρεπει να επαθε διαστρεμμα η κατι τετοιο.Δεν ξερω τι ακριβως εγινε παντως απο το γηπεδο φανηκε αρκετα ασχημο.Δεν μπορουσε να το πατησει καθολου και μπηκε μεσα ολος ο παγκος για να τον βγαλει εξω



Στο live του sport 24 έγραψαν για διαστρεμμα.

Αφού καταφέραμε να χτυπήσουμε μεταξύ μας, ας το κλείσουμε το μαγαζί για φέτος.
qspock
Μπα, ψεμα θα ειναι δεν μπορει...
Στον Ολυμπιακο? Πρωτη φορα!
45.gif
kotzito
Ε κι εσείς τι θέλατε τώρα; Χτύπησε κανένας με Εφές, ΤΣΣΚΑ; Όχι... Άρα καιρός ήτανε...

Πέρα από την πλάκα, αν είναι διάστρεμμα σημαίνει ότι χάνει σίγουρα την πρώτη δυάδα αγώνων με την Εφές και στην καλύτερη να είναι αμφίβολος για την δεύτερη δυάδα. Είναι και τέτοιος ο τραυματισμός, που αν το ζορίσει μπορεί να υποτροπιάσει μετά. Όσο ντεφορμέ κι αν είναι τον τελευταίο μήνα, σίγουρα είναι ο πιο χαρισματικός από τα πεντάρια μας επιθετικά και αυτός που μάτσαρε καλύτερα με τον Ντάνστον.
RipCity
Στον Πειραιά τρόμαξαν με τον τραυματισμό του Κεμ Μπιρτς, αλλά στο ημίχρονο ηρέμησαν. Ο Καναδός σέντερ του Ολυμπιακού υπέστη ελαφρύ διάστρεμμα, οι ενοχλήσεις υποχώρησαν, με τον παίκτη στην ανάπαυλα να δοκιμάζει και σουτ στην προθέρμανση μαζί με τους συμπαίκτες του. Μάλιστα, όπως ανέφεραν οι Πειραιώτες, ενδέχεται και να χρησιμοποιηθεί στο δεύτερο ημίχρονο, αν και υπάρχει η σκέψη να προφυλαχθεί ενόψει της συνέχειας.
Reggie Miller #31
Λογικά του Μπιρτς δεν πρέπει να είναι κάτι σοβαρό,αλλά ας περιμένουμε και τις εξετάσεις

Ότι και να λέει ο κόουτς ο Αθηναίου δεν υπολογίζεται ούτε για το ροτέισον και είναι κρίμα να μην παίρνει έστω και λίγα λεπτά στο πρωτάθλημα.Πάντως θα έχει ενδιαφέρον πως θα μοιράσει το χρόνο στα play off της ευρωλίγκας,θα εμπιστευτεί τους παίκτες του πάγκου ή με το παραμικρό λάθος θα τους παρκάρει;
T.W.Is.M.
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 7 2017, 14:28 ) *
Πάντως το 99,99 % των φιλάθλων του Ολυμπιακού δεν θέλανε Ζοτς και παρακαλούσανε να γίνει κάνα κινέζικο και να πέσει με μας.Με το που οριστικοποιήθηκε το match up ,έλαβα μηνυματα από φίλους μου Ολυμπιακούς ,ότι δεν με χάλασε κτλ.

Εμένα ειλικρινά δεν με χάλασε πάντως!Η Φενέρ παίζει χάλια,μπορεί να βελτιωθεί αλλά πριν 1 μήνα παλευα για την 8αδα.Οπότε όλα μου φαίνονται σούπερ που έχω πλεονέκτημα έδρας,σε ένα ΟΑΚΑ που με κέρδισε μόνο ο Ολυμπιακος στο τελευταίο λεπτό.

Γενικά ο Ολυμπιακος ,τον μόνο φόβο που πρέπει να χεί,είναι ότι εδώ και κάνα μήνα ,κάτι οι τραυματισμοί κάτι η χαλαρότητα ,δεν έχει σταυρώσει νίκη.Θα χει ενδιαφέρον να δούμε πως θα γυρίσει το κουμπί σε beast mode πάλι,γιατι τελευταία μοιάζει με Αθηναιο στην τεμπελιά του Αυγουστου

Για μας είμαι σίγουρος ότι θα μαστε με το μαχαίρι στα δοντια ,ειδικά τώρα που δεν παίζουμε με Μπασκόνια.


Εγω ομολογω οτι δεν ηθελα Φενερμπαχτσε. Μπορει να παιζει χειροτερα απ την Εφες τελευταια, αλλα εχει μεγαλυτερα ονοματα, τον Ομπραντοβιτς στον παγκο και θεωρειται η μεγαλυτερη ελπιδα της Τουρκιας για να κερδισει το κυπελλο μεσα στην Κωνσταντινουπολη. Απ αυτη την αποψη δεν την ηθελα με τιποτα 4η, αρα αναμεσα σε Φενερ 4η και Φενερ 6η προτιμουσα το δευτερο. Τελικα πηρε τη θεση αναμεσα και σε μας επεσε η αντιπαλος που ηθελα πιο πολυ. Οχι γιατι τη θεωρω ευκολη, αλλα γιατι τη θεωρω πιο σοφτ απ τις υπολοιπες υποψηφιες(δεν ηταν σε αυτες η Νταρουσαφακα).

QUOTE(natouralistis @ Mar 28 2017, 21:21 ) *
Ποιος Γιάνγκ


Οταν θα γυρισει το 5ο ματς με την Εφες με δικες του ενεργειες σαν αλλος Τζος Παουελ, τοτε θα τα πουμε... smiley.gif
Stojako
Λέγεται ότι χτύπησε ο Honeycutt και δύσκολα θα ακολουθήσει την αποστολή για ΣΕΦ. Τώρα γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν θα παίξει ; rolleyes.gif
SteveNashidis
http://www.eurohoops.net/el/interviews-el/...tm_content=OSFP
QUOTE
Αν αυτή η ομάδα είχε μείνει ίδια, τι πιστεύεις ότι θα είχε συμβεί;

«Δεν μπορείς κανείς να ξέρει τι θα μπορούσε να είχε συμβεί. Νομίζω όμως πως τίποτα δεν μας έλειπε ώστε να κερδίσουμε περισσότερους τίτλους και γιατί όχι, την Τρίτη Ευρωλίγκα στη σειρά. Είναι όμως μία υποθετική ερώτηση. Το σωστό πράγμα που μπορώ να πω είναι ότι ο Ολυμπιακός με αυτή τη σύνθεση αποτελούσε μία πολύ ξεχωριστή ομάδα».


Δεν είσαι ο μόνος Law που απορεί γιατί χάλασε εκείνο το ρόστερ... Και ας εβγαιναν όλοι να έλεγαν τότε για θέματα πειθαρχίας και budget.
Redoctor
Το ροστερ του 11-13 όντως ηταν τρομερό. Αλλά το βασικό φάουλ ηταν που χάθηκε ο Χαινς.
Κατά τ'άλλα ο Παπ ήθελε να δοκιμάσει NBA οποτε λογικό να δεχτεί την πρόταση από Μπάρτσα ο οσφπ
Ο άντιτς δεν τα χε βρει με τζωκα.
Και ο λο που ηταν ο παίχτης κλειδί ανανεώθηκε αλλα του κόπηκε το Μπάσκετ. Επίσης ο λο είχε Θέματα και στους τελικούς το '13 Και η απουσία του έπαιξε βασικό ρόλο στο να μας πάρει 3-0 ο ΠΑΟ. Η ομάδα παντως παρέμεινε στην κορυφή την αμέσως επόμενη χρονιά φτάνοντας στον τελικό Χωρίς όλους αυτούς.
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 10 2017, 21:15 ) *
Οταν θα γυρισει το 5ο ματς με την Εφες με δικες του ενεργειες σαν αλλος Τζος Παουελ, τοτε θα τα πουμε... smiley.gif


Ακονίζει μαχαίρια ο μπαιχταρας, θα κρατήσει την παράδοση του άκυρου Αμερικανού που κάνει μια καλή εμφάνιση όλη κ όλη αλλά μετράει για χρυσάφι! Ήδη η Κύμη βίωσε την οργή του smiley.gif!
Conan1982
Με τον Αθήναιου τι έγινε άραγε; Όχι ότι έπαιζε αλλά κρίμα για το παιδί που νομίζω όσες φορές τον έβαζε προσπαθούσε.
kotzito
QUOTE(Conan1982 @ Apr 18 2017, 09:14 ) *
Με τον Αθήναιου τι έγινε άραγε; Όχι ότι έπαιζε αλλά κρίμα για το παιδί που νομίζω όσες φορές τον έβαζε προσπαθούσε.

Ε καμία μανούρα για τον χρόνο συμμετοχής λογικά. Στην ΤΣΣΚΑ έπαιξε μόλις 2-3 λεπτά αν θυμάμαι καλά, και στον Προμηθέα σε ένα ματς που στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν σταθερά στο +10 τουλάχιστον, μπήκε 44 δευτερόλεπτα στο τέλος όλα κι όλα. Δεν ξέρω βέβαια αν η φασαρία έγινε για αυτό το σκηνικό συγκεκριμένα ή είχε ξεκινήσει πιο νωρίς κι αυτό ήταν ένα καψώνι απλά.

kyuss
QUOTE (kyuss @ Apr 7 2017, 14:04 ) *
Ντριμερ, οταν θα δεις Λαμονικα, γιατι αυτος θα σφυριζει, να σε σφαζει σε 5ο ματς ΟΑΚΑ, ή αν κανει break η Φενερ, στο 4ο στην Πολη, εμφανισου σε παρακαλω παλι και πες μου ποσο πολυ ζητωκραυγασες τον αγαπητο Ζοτς. Ιδιως οταν θα βγει μετα και θα δηλωσει οτι περασε η καλυτερη ομαδα. Εδω περσι τον νικησε ο κουμπαρος του στον τελικο και στο τελος με το ζορι τον χαιρετησε. Κυριακη κοντη γιορτη.
Επισης, δεν ξερω για σενα, αλλα εγω φουντωνω μονο οταν βλεπω ωραιες γυναικες.

Να πω οτι δεν τα ελεγα.... Λαμονικα στην Πολη για να πανε ολα μελι γαλα.....

http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...-panathinaikos/
Quincy
QUOTE(kyuss @ Apr 24 2017, 14:48 ) *
Να πω οτι δεν τα ελεγα.... Λαμονικα στην Πολη για να πανε ολα μελι γαλα.....

http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...-panathinaikos/


Πάντως ούτε σφαγές είδαμε, ούτε έχουν καμιά σχέση όλα αυτά με τον Ολυμπιακό.
kyuss
QUOTE (Quincy @ Apr 24 2017, 17:29 ) *
Πάντως ούτε σφαγές είδαμε, ούτε έχουν καμιά σχέση όλα αυτά με τον Ολυμπιακό.

Το παιχνιδι γινεται σημερα, μην προτρεχεις. Επισης αν κοιταξεις κανα δυο σελιδουλες πιο πριν θα δεις οτι αναφερομαι σε στιχομυθια που ειχα με φιλο του παο σουπερφουντς, οποτε ουσιαστικα αναφερομαι σε εκεινα να σχολια. Τελος ο λογος που δεν τα εγραψα στο σχετικο θρεντ του παο σουπερφουντς, ειναι γιατι θα πεταγοταν τοτε καποιος συναδελφος σου και θα μου ελεγε οτι προκαλω. Οποτε γενικα ακυρο το σχολιο σου φιλε. Και επισης τι πρεμουρα εχετε παθει ολοι οι μοντς με εμενα? Μια να μου τη λετε σε σχολια, μια να μου στελνετε και προσωπικα μηνυματα, χαλαρωστε λιγο μαγκες. Αν δεν γουσταρετε αυτα που λεω καντε μου κανα μπαν να τελειωνουμε...ή καντε κανα ιδιωτικο φορουμ να τα γραφετε και να τα διαβαζετε μεταξυ σας.
Quincy
QUOTE(kyuss @ Apr 25 2017, 08:16 ) *
Το παιχνιδι γινεται σημερα, μην προτρεχεις. Επισης αν κοιταξεις κανα δυο σελιδουλες πιο πριν θα δεις οτι αναφερομαι σε στιχομυθια που ειχα με φιλο του παο σουπερφουντς, οποτε ουσιαστικα αναφερομαι σε εκεινα να σχολια. Τελος ο λογος που δεν τα εγραψα στο σχετικο θρεντ του παο σουπερφουντς, ειναι γιατι θα πεταγοταν τοτε καποιος συναδελφος σου και θα μου ελεγε οτι προκαλω. Οποτε γενικα ακυρο το σχολιο σου φιλε. Και επισης τι πρεμουρα εχετε παθει ολοι οι μοντς με εμενα? Μια να μου τη λετε σε σχολια, μια να μου στελνετε και προσωπικα μηνυματα, χαλαρωστε λιγο μαγκες. Αν δεν γουσταρετε αυτα που λεω καντε μου κανα μπαν να τελειωνουμε...ή καντε κανα ιδιωτικο φορουμ να τα γραφετε και να τα διαβαζετε μεταξυ σας.


Το παιχνίδι γίνεται σήμερα, αλλά η σειρά έχει κριθεί κατά 90% χωρίς συνωμοσίες. Κανείς δεν έχει κάτι μαζί σου, αλλά το ΠΑΟ-Φενερ δεν έχει καμία σχέση με την επικαιρότητα του Ολυμπιακού. Ούτε τώρα, ούτε πριν μια εβδομάδα, ούτε είναι δικαιολογία οι παρατηρήσεις που δέχεσαι για να ποστάρεις offtopic. peace.gif
Reggie Miller #31
Έχει αναφερθεί κάπου πως η Χοψονίδου είναι έγκυος;;;; smiley.gif
garou
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Apr 27 2017, 22:50 ) *
Έχει αναφερθεί κάπου πως η Χοψονίδου είναι έγκυος;;;; smiley.gif

χαρας το κουραγιο της
στα ποσα παιδια ειναι?
Coach Periklis
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΑΠΙΣΤΟΙ

ΑΛΑΛΑ ΤΑ ΧΕΙΛΗ

ΥΓ: Και στη Μαδρίτη έγκυος ήταν η Ολυμπία
Stojako
QUOTE (garou @ Apr 27 2017, 22:51 ) *
χαρας το κουραγιο της
στα ποσα παιδια ειναι?



5ο είναι. 41.gif


Να αρχίσουν οι μετάνοιες ; 65.gif 39.gif
shtarkws
Ο Σπαν παντως ακουραστος εκτος παρκέ. 5ο;

Χαρας το κουράγιο του!
Zephyr
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Apr 27 2017, 22:50 ) *
Έχει αναφερθεί κάπου πως η Χοψονίδου είναι έγκυος;;;; smiley.gif


O ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC smiley.gif
rankin
QUOTE(shtarkws @ Apr 27 2017, 23:56 ) *
Ο Σπαν παντως ακουραστος εκτος παρκέ. 5ο;

Χαρας το κουράγιο του!


Ρε συ, ο Σπανούλης έχει λεφτά να πληρώνει νταντάδες να φροντίζουν τα 4, όταν αυτός δημιουργεί το 5ο!
Τι ειναι; Φουκαράς σα και του λόγου μας, που αλλάζουμε πάνες το μωρό στο γραφείο;
shtarkws
QUOTE(rankin @ Apr 28 2017, 10:49 ) *
Ρε συ, ο Σπανούλης έχει λεφτά να πληρώνει νταντάδες να φροντίζουν τα 4, όταν αυτός δημιουργεί το 5ο!
Τι ειναι; Φουκαράς σα και του λόγου μας, που αλλάζουμε πάνες το μωρό στο γραφείο;


Σε νιώθω smile.gif

Ps Πόσα αγόρια πόσα κορίτσια; Κανονικά τον Σπανούλη τον Διαμαντίδη και όλους τους κορυφαίους πρέπει να τους αναγκάζουν να κάνουν πολλά παιδιά.

Off topic mode off
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.