Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
troll_ey
QUOTE (shtarkws @ Jan 15 2017, 19:58 ) *
Ο φιλος μας ο deadbeef αποβάλλεται απο το φορουμ παραβιάζοντας τον κανονισμό 2 και παει να κανει παρεα στον acielaw και akatallhlo

Συγγνώμη για την παρέμβαση,δεν μου πέφτει λόγος αλλά απο που προκύπτει οτι ο χρήστης acielaw είναι το ίδιο πρόσωπο με τον akatallhlo?Απο την IP? Ειλικρινά ρωτάω γιατί δεν ξέρω.
Αν ναι, θα μπορούσε να είναι απλά 2 αδέρφια που χρησιμοποιούν την ίδια σύνδεση ξέρω γω?
nikolas_asteri
Ποτέ δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος αλλά με IP, user agents, cookies, ίσως email παρόμοιο σε όλα τα accounts, τρόπος γραφής κλπ να έχεις μία καλή προσέγγιση για το αν πρόκειται για το ίδιο άτομο. rolleyes.gif
jazz thrilos
Πάει το ματσάκι για το κύπελο, το χάσαμε απο τον Πασχάλη. Τα πολλά τα γράψαμε στο τόπικ του αγώνα.

Πάντως ελπίζω να μην έχει κανένα απολύτως impact στην ψυχολογία της ομάδας γιατί την Παρασκευή έχουμε πραγματικό must win παιχνίδι και όχι σαν αυτό του κυπελου. Ξέρω μπορεί να μου την πέσουν κάποιοι φίλοι του Παο θεωρώντας οτι υποβαθμίζω τη νίκη της ομάδας τους. Κάθε άλλο. Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και θα τους βοηθήσει πολύ η νίκη, ασε που κατα πάσα πιθανότητα εξασφάλισαν και τον πρώτο τίτλο της χρονιάς. Αλλά πραγματικά τώρα, αν μας έλεγαν να διαλέξουμε μία μόνο νίκη ανάμεσα στο παιχνίδι κυπέλου και την Μπασκόνια τι θα διαλέγαμε οι περισσότεροι;

Ελπίζω η ομάδα να ξεκουραστεί και να δει τα λάθη που μας οδήγησαν στην ήττα απο τον Παο έτσι ώστε να μην δώσουμε κανένα δικαίωμα στην Μπασκόνια.
T.W.Is.M.
QUOTE(jazz thrilos @ Jan 16 2017, 22:38 ) *
Πάει το ματσάκι για το κύπελο, το χάσαμε απο τον Πασχάλη. Τα πολλά τα γράψαμε στο τόπικ του αγώνα.

Πάντως ελπίζω να μην έχει κανένα απολύτως impact στην ψυχολογία της ομάδας γιατί την Παρασκευή έχουμε πραγματικό must win παιχνίδι και όχι σαν αυτό του κυπελου. Ξέρω μπορεί να μου την πέσουν κάποιοι φίλοι του Παο θεωρώντας οτι υποβαθμίζω τη νίκη της ομάδας τους. Κάθε άλλο. Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και θα τους βοηθήσει πολύ η νίκη, ασε που κατα πάσα πιθανότητα εξασφάλισαν και τον πρώτο τίτλο της χρονιάς. Αλλά πραγματικά τώρα, αν μας έλεγαν να διαλέξουμε μία μόνο νίκη ανάμεσα στο παιχνίδι κυπέλου και την Μπασκόνια τι θα διαλέγαμε οι περισσότεροι;

Ελπίζω η ομάδα να ξεκουραστεί και να δει τα λάθη που μας οδήγησαν στην ήττα απο τον Παο έτσι ώστε να μην δώσουμε κανένα δικαίωμα στην Μπασκόνια.


Τη Μπασκονια, τη Μπασκονια... cool.gif
Dreamerpanos
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 16 2017, 22:38 ) *
Πάει το ματσάκι για το κύπελο, το χάσαμε απο τον Πασχάλη. Τα πολλά τα γράψαμε στο τόπικ του αγώνα.

Πάντως ελπίζω να μην έχει κανένα απολύτως impact στην ψυχολογία της ομάδας γιατί την Παρασκευή έχουμε πραγματικό must win παιχνίδι και όχι σαν αυτό του κυπελου. Ξέρω μπορεί να μου την πέσουν κάποιοι φίλοι του Παο θεωρώντας οτι υποβαθμίζω τη νίκη της ομάδας τους. Κάθε άλλο. Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και θα τους βοηθήσει πολύ η νίκη, ασε που κατα πάσα πιθανότητα εξασφάλισαν και τον πρώτο τίτλο της χρονιάς. Αλλά πραγματικά τώρα, αν μας έλεγαν να διαλέξουμε μία μόνο νίκη ανάμεσα στο παιχνίδι κυπέλου και την Μπασκόνια τι θα διαλέγαμε οι περισσότεροι;

Ελπίζω η ομάδα να ξεκουραστεί και να δει τα λάθη που μας οδήγησαν στην ήττα απο τον Παο έτσι ώστε να μην δώσουμε κανένα δικαίωμα στην Μπασκόνια.



Δεν στην πέφτουμε νταξει,άλλωστε με διαφορετικό αποτέλεσμα τα ίδια θα ακουγόντουσαν και από την άλλη πλευρά.

Όσο για αν θα έχει impact πιστεύω θα έχει και μάλιστα σημαντικό(νομίζω το ξέρετε και εσείς,αλλά τα λέτε για γούρι tongue.gif ).Γι αυτό κανονίστε να με πληρώσετε την Παρασκευή στον άσο 6-10. biggrin.gif

Y.Γ. Δεν είμαι ξαφνικά "καλός" επειδή κερδίσαμε,απλά σας έχω μάθει τόσο καιρό και πρέπει κάπως να βγει ένα κέρδος από την αντίδραση που θα έχετε - και μέχρι στιγμής έχω βγάλει και προσδοκώ περισσότερα. cool.gif
jazz thrilos
QUOTE (Dreamerpanos @ Jan 17 2017, 01:13 ) *
Δεν στην πέφτουμε νταξει,άλλωστε με διαφορετικό αποτέλεσμα τα ίδια θα ακουγόντουσαν και από την άλλη πλευρά.

Όσο για αν θα έχει impact πιστεύω θα έχει και μάλιστα σημαντικό(νομίζω το ξέρετε και εσείς,αλλά τα λέτε για γούρι tongue.gif ).Γι αυτό κανονίστε να με πληρώσετε την Παρασκευή στον άσο 6-10. biggrin.gif

Y.Γ. Δεν είμαι ξαφνικά "καλός" επειδή κερδίσαμε,απλά σας έχω μάθει τόσο καιρό και πρέπει κάπως να βγει ένα κέρδος από την αντίδραση που θα έχετε - και μέχρι στιγμής έχω βγάλει και προσδοκώ περισσότερα. cool.gif


Μακάρι φίλε μου να πληρωθείς με νίκη μας!! laugh.gif Δεν παίζω στοίχημα, και ειδικά τον Ολυμπιακό, αλλά την Παρασκευή θα έπαιζα πρώτο σκόρερ τον Λαρκιν, ασχέτως αποτελέσματος αγώνα. Μιλάμε για ένα απο τα καλύτερα γκαρντ της ευρωλίγκας, πολύ τον φοβάμαι τον παίχτη και το ματς γενικά.
Tesla
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 16 2017, 23:52 ) *
Τη Μπασκονια, τη Μπασκονια... cool.gif


Σοβαρα τωρα ποιος μπορει να ειναι ο λογος να προτιμαει κανεις νικη επι της Μπασκονια σε ενα απλο ματς ομιλου του οποιου η νικη μπορει να εξανεμιστει με μια γκελα στον Αστερα ή στην Μακαμπι ή οπουδηποτε αλλου πχ, στο κυνηγι απλως για το πλεονεκτημα εδρας στα πλει οφ (αληθεια ποσο σημαντικο μπορει να ειναι το πλεονεκτημα τελικα?..), σε αντιθεση με μια νικη επι του αιωνιου που θα τον εριχνε στα ταρταρα και θα ισοδυναμουσε με μια κατακτηση τιτλου που εχουμε να κατακτησουμε κατι χρονια...? Οκ γουστα ειναι αυτα, απλα αδυνατω να πιστεψω οτι οντως καποιοι προτιμουσαν και προτιμουν νικη επι της Μπασκονια αντι του Παο σε εναν ημιτελικο κυπελλου και μαλιστα μεσα στο Σεφ!.. blink.gif
jazz thrilos
Προσωπικά πιστεύω οτι το τελευταίο που πρέπει να νοιάζει τον Ολυμπιακό είναι να ρίξει στα τάρταρα τον Παναθηναϊκό. Ούτε που πρέπει να ασχοληθούμε ξανά μαζί τους μέχρι τους τελικούς της Α1 (εκτός κι αν έχουμε ραντεβού στην ευρωλίγκα....)

Σε σχέση με το κυνήγι των στόχων, δεν είμαστε ούτε Ζαλγκίρις ούτε Ούνιξ ούτε Ερυθρός που μπορεί να έχουν μειωμένες προσδοκίες λόγω μεγέθους. Πρώτος στόχος κάθε χρόνο για μένα πρέπει να είναι η κατάκτηση της Ευρωλίγκας , μετά το πρωτάθλημα και μετά το Κύπελο. Δίχως βέβαια να υποτιμάμε κανέναν τίτλο. Κι επειδή ο δρόμος για το φάιναλ φορ, εκεί δηλαδή που θα παιχτεί ο πρωταρχικός στόχος, περνάει κατά ένα μεγάλο βαθμό όπως έχουν έρθει τα πράγματα απο το παιχνίδι με την Μπασκόνια, στο υποθετικό σενάριο του να διαλέγαμε μία νίκη ανάμεσα στα δύο παιχνίδια φυσικά και προτιμώ αυτή με την Μπασκόνια.
back2back
QUOTE(Tesla @ Jan 17 2017, 11:19 ) *
Σοβαρα τωρα ποιος μπορει να ειναι ο λογος να προτιμαει κανεις νικη επι της Μπασκονια σε ενα απλο ματς ομιλου του οποιου η νικη μπορει να εξανεμιστει με μια γκελα στον Αστερα ή στην Μακαμπι ή οπουδηποτε αλλου πχ, στο κυνηγι απλως για το πλεονεκτημα εδρας στα πλει οφ (αληθεια ποσο σημαντικο μπορει να ειναι το πλεονεκτημα τελικα?..), σε αντιθεση με μια νικη επι του αιωνιου που θα τον εριχνε στα ταρταρα και θα ισοδυναμουσε με μια κατακτηση τιτλου που εχουμε να κατακτησουμε κατι χρονια...? Οκ γουστα ειναι αυτα, απλα αδυνατω να πιστεψω οτι οντως καποιοι προτιμουσαν και προτιμουν νικη επι της Μπασκονια αντι του Παο σε εναν ημιτελικο κυπελλου και μαλιστα μεσα στο Σεφ!.. blink.gif


εντάξει μια νίκη κάνατε και εσείς και το κάνεις θέμα. που έλειπες τόσες ημέρες; ήταν μεγάλο το σερί έτσι laugh.gif tongue.gif
Conan1982
QUOTE (Tesla @ Jan 17 2017, 11:19 ) *
Σοβαρα τωρα ποιος μπορει να ειναι ο λογος να προτιμαει κανεις νικη επι της Μπασκονια σε ενα απλο ματς ομιλου του οποιου η νικη μπορει να εξανεμιστει με μια γκελα στον Αστερα ή στην Μακαμπι ή οπουδηποτε αλλου πχ, στο κυνηγι απλως για το πλεονεκτημα εδρας στα πλει οφ (αληθεια ποσο σημαντικο μπορει να ειναι το πλεονεκτημα τελικα?..), σε αντιθεση με μια νικη επι του αιωνιου που θα τον εριχνε στα ταρταρα και θα ισοδυναμουσε με μια κατακτηση τιτλου που εχουμε να κατακτησουμε κατι χρονια...? Οκ γουστα ειναι αυτα, απλα αδυνατω να πιστεψω οτι οντως καποιοι προτιμουσαν και προτιμουν νικη επι της Μπασκονια αντι του Παο σε εναν ημιτελικο κυπελλου και μαλιστα μεσα στο Σεφ!.. blink.gif


Εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση το ακριβώς αντίθετο. Και δεν το λέω ειρωνικά, το εννοώ.

Τι ακριβώς ευχαρίστηση δίνει το κύπελλο δεν έχω καταλάβει, είναι ένας θεσμός που ο τελικός του γίνεται σε πολεμικό κλίμα, με καμιά 200αριά θεατές από κάθε ομάδα. Αν το κύπελλο γίνει γιορτή με τον τελικό να διεξάγεται σε γεμάτο γήπεδο να το συζητήσουμε.
Επίσης δεν έχω καταλάβει γιατί θα πρέπει να δούμε τον Παναθηναϊκό στα τάρταρα, προσωπικά χαίρομαι όσο ισχυρότερη γίνεται η ομάδα και όσο λιγότερα προβλήματα αντιμετωπίζει, μου αρκεί να την κερδίσουμε όταν πρέπει.

Στα της Μπασκονίας τώρα, Δεν είναι ένα απλό ματς ομίλου, αν κερδίσουμε πηγαίνουμε ουσιαστικά στις 3 νίκες διαφορά με την μπασκονία ενώ αν χάσουμε στην ισοβαθμία πέφτουμε ίσως και κάτω από αυτούς. Οπότε μια γκέλα δεν εξανεμίζει την διαφορά, χρειάζονται 2. Το πλεονέκτημα μπορεί να μην είναι καθοριστικό είναι όμως σημαντικό και σε όσο υψηλότερη θέση τερματίσουμε τόσο ευκολότερος θεωρητικά αντίπαλος μπορεί να μας τύχει.
Tesla
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 17 2017, 12:05 ) *
Προσωπικά πιστεύω οτι το τελευταίο που πρέπει να νοιάζει τον Ολυμπιακό είναι να ρίξει στα τάρταρα τον Παναθηναϊκό. Ούτε που πρέπει να ασχοληθούμε ξανά μαζί τους μέχρι τους τελικούς της Α1 (εκτός κι αν έχουμε ραντεβού στην ευρωλίγκα....)

Σε σχέση με το κυνήγι των στόχων, δεν είμαστε ούτε Ζαλγκίρις ούτε Ούνιξ ούτε Ερυθρός που μπορεί να έχουν μειωμένες προσδοκίες λόγω μεγέθους. Πρώτος στόχος κάθε χρόνο για μένα πρέπει να είναι η κατάκτηση της Ευρωλίγκας , μετά το πρωτάθλημα και μετά το Κύπελο. Δίχως βέβαια να υποτιμάμε κανέναν τίτλο. Κι επειδή ο δρόμος για το φάιναλ φορ, εκεί δηλαδή που θα παιχτεί ο πρωταρχικός στόχος, περνάει κατά ένα μεγάλο βαθμό όπως έχουν έρθει τα πράγματα απο το παιχνίδι με την Μπασκόνια, στο υποθετικό σενάριο του να διαλέγαμε μία νίκη ανάμεσα στα δύο παιχνίδια φυσικά και προτιμώ αυτή με την Μπασκόνια.


Νομιζω οτι δεν υπαρχει (ακομη και μετριοπαθης φιλαθλος) που να μην θελει τον αιωνιο αντιπαλο στα ταρταρα..Οι λογοι σωστοι λαθος ειναι πολλοι αλλα υπαρκτοι.

Συμφωνω εν μερει στο 2ο σκελος που μιλας για τους στοχους. Μακαρι καθε χρονο να μπαινουμε Φαιναλ 4 και να χτυπαμε Ευρωλιγκες και ας χανω σε ολα τα εν Ελλαδι.
Απο την στιγμη ομως που δεν ειναι δυνατον κατι τετοιο, τοτε ο,τι τιτλος κυκλοφορει νομιζω χρηζει διεκδικησης του και φυσικα αναλογης χαρας αλλα και λυπης αναλογα με το αποτελεσμα.. Δεν μπορουμε να ειμαστε ουδετεροι ως προς το συναισθημα μετα το χθεσινο παντως σε καμια περιπτωση..

QUOTE (Conan1982 @ Jan 17 2017, 12:08 ) *
Εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση το ακριβώς αντίθετο. Και δεν το λέω ειρωνικά, το εννοώ.

Τι ακριβώς ευχαρίστηση δίνει το κύπελλο δεν έχω καταλάβει, είναι ένας θεσμός που ο τελικός του γίνεται σε πολεμικό κλίμα, με καμιά 200αριά θεατές από κάθε ομάδα. Αν το κύπελλο γίνει γιορτή με τον τελικό να διεξάγεται σε γεμάτο γήπεδο να το συζητήσουμε.
Επίσης δεν έχω καταλάβει γιατί θα πρέπει να δούμε τον Παναθηναϊκό στα τάρταρα, προσωπικά χαίρομαι όσο ισχυρότερη γίνεται η ομάδα και όσο λιγότερα προβλήματα αντιμετωπίζει, μου αρκεί να την κερδίσουμε όταν πρέπει.

Στα της Μπασκονίας τώρα, Δεν είναι ένα απλό ματς ομίλου, αν κερδίσουμε πηγαίνουμε ουσιαστικά στις 3 νίκες διαφορά με την μπασκονία ενώ αν χάσουμε στην ισοβαθμία πέφτουμε ίσως και κάτω από αυτούς. Οπότε μια γκέλα δεν εξανεμίζει την διαφορά, χρειάζονται 2. Το πλεονέκτημα μπορεί να μην είναι καθοριστικό είναι όμως σημαντικό και σε όσο υψηλότερη θέση τερματίσουμε τόσο ευκολότερος θεωρητικά αντίπαλος μπορεί να μας τύχει.


Με την λογικη σου να υποθεσω οτι απαξιωνουμε και το πρωταθλημα που επισης γινεται σε καφροκλιμα? Αν ειναι ετσι οκ. Αλλα και η Ευρωλιγκα αβανταρει ΤΣΣΚΑ και Ρεαλ οποτε και αυτη απαξιωνεται?.. Δεν συμφωνω με την λογικη σου αλλα δεχομαι την ερμηνεια που δινεις σαν μια αποψη που απλως δεν συμμεριζομαι. Εγω πιστευω οτι οταν μπαινεις μεσα, και τουρνουα κοκα κολας να γινεται, παιζεις για τον τιτλο. Σαν ιεραρχια ναι ειναι κατω απο πρωταθλημα και πολυ περισσοτερο απο Ευρωλιγκα, αλλα δεν παυει να ειναι ενας τιτλος.

QUOTE (back2back @ Jan 17 2017, 12:05 ) *
εντάξει μια νίκη κάνατε και εσείς και το κάνεις θέμα. που έλειπες τόσες ημέρες; ήταν μεγάλο το σερί έτσι laugh.gif tongue.gif


Εαν υπονοεις οτι ειμαι Παναθηναικος τι να πω φιλε μου biggrin.gif Ειχα φαουλ και τρεχαματα γι'αυτο ελειπα και ας ειπα οτι δεν θα ξαναερθω αλλα μου λειψατε biggrin.gif
Conan1982
QUOTE (Tesla @ Jan 17 2017, 12:18 ) *
Με την λογικη σου να υποθεσω οτι απαξιωνουμε και το πρωταθλημα που επισης γινεται σε καφροκλιμα? Αν ειναι ετσι οκ. Αλλα και η Ευρωλιγκα αβανταρει ΤΣΣΚΑ και Ρεαλ οποτε και αυτη απαξιωνεται?.. Δεν συμφωνω με την λογικη σου αλλα δεχομαι την ερμηνεια που δινεις σαν μια αποψη που απλως δεν συμμεριζομαι. Εγω πιστευω οτι οταν μπαινεις μεσα, και τουρνουα κοκα κολας να γινεται, παιζεις για τον τιτλο. Σαν ιεραρχια ναι ειναι κατω απο πρωταθλημα και πολυ περισσοτερο απο Ευρωλιγκα, αλλα δεν παυει να ειναι ενας τιτλος.


Για την διαιτησία δεν είπα κάτι, για το πρωτάθλημα να σου πω μετά που είχε διακοπεί ο τελικός στο ΣΕΦ και αυτά που είχα δει αρχικά με τον υπεύθυνο ασφαλείας να πετάει κροτίδα κάτω από το προστατευτικό δίχτυ και μετά τα επεισόδια που τον διέκοψαν, το 2013 νομίζω και είχα φύγει όλο νεύρα από το γήπεδο και έλεγα ότι δεν θα ασχοληθώ ξανά με το πρωτάθλημα αλλά δεν μπορώ..
Θέλω νίκες και πρωταθλήματα αλλά δεν είναι για μένα μοναδικός στόχος να νικάμε τον Παναθηναϊκό με κάθε κόστος.

Γενικώς για μένα η ιεραρχία είναι πρώτα να πάμε καλά στην Ευρωλίγκα, δευτερευόντως να πάρουμε το πρωτάθλημα, ακόμα πιο κάτω οι νίκες επί του Παναθηναϊκού και για το κύπελλο όπως είναι επί του παρόντος δεν με απασχολεί καθόλου.
RipCity
Καλά δε λέει νομίζω κανείς πως αν μας έδιναν το κύπελο δε θα το θέλαμε, αλλά εμένα προσωπικά πέρυσι πχ με "πόνεσαν" πολύ περισσότερο τα ευρωπαϊκά κλαρίνα, παρά το κύπελο.

Την Ευρωλίγκα, ακόμα και το παιχνίδι ομίλου κόντρα στη Μπασκόνια (που είναι και πολύ σημαντικό για την τελική κατάταξη), την έχω πολύ ψηλότερα από τα εγχώρια γιατί η Ευρωλίγκα έπλασε την ομάδα του Ολυμπιακού που γουστάρουμε τα τελευταία χρόνια. Η Ευρωλίγκα έφτιαξε το μέταλλο που λέμε και ξαναλέμε, όχι τα εγχώρια κύπελα. Η Ευρωλίγκα κάνει τους GMs να λένε δεύτερος δυσκολότερος αντίπαλος Ολυμπιακός. Γενικά αν η Ευρωλίγκα είναι στο 10 για τα ευρωπαϊκά δεδομένα, η Α1 είναι στο 7 και το κύπελο είναι στο 2. Δεν υπάρχει καν σύγκριση για εμένα κι ούτε δίλημμα για το αν προτιμάω νίκη στο κύπελο (πόσο μάλλον όταν έχω σταματήσει πια να είμαι στη "σφαλιάρα") ή σε ένα σημαντικό παιχνίδι Ευρωλίγκας.
back2back
Πέρσι πήρε το κύπελλο ο Τζόρτζεβιτς αλλά τη χρονιά δεν τη τελείωσε, τόσο σημαντικός θεσμός είναι. Από εκεί και πέρα ο Παο αγωνίστηκε με 8 παίκτες, με ότι αυτό συνεπάγεται για τα πλέι οφ
Ginobili
QUOTE(back2back @ Jan 17 2017, 12:47 ) *
Πέρσι πήρε το κύπελλο ο Τζόρτζεβιτς αλλά τη χρονιά δεν τη τελείωσε, τόσο σημαντικός θεσμός είναι. Από εκεί και πέρα ο Παο αγωνίστηκε με 8 παίκτες, με ότι αυτό συνεπάγεται για τα πλέι οφ

Επειδή αποκλείστηκε με 3-0 από την Κούτσα,παίζοντας κακό μπάσκετ και δεν πήγε final4.Όταν δηλ αποκλείστηκε...τέλειωσε η Ευρωλίγκα.
Στα πλει οφς θα υπάρχει και ο Γκιστ.Ο Παναθηναικός ακόμα δουλευεται και βελτιωνεται.
Varvos
Για να μπει ο Γκιστ θα πρεπει να βγει καποιος αλλος ξενος εκτος ροστερ οποτε παλι 8 μενουν
Ginobili
QUOTE(Varvos @ Jan 17 2017, 13:22 ) *
Για να μπει ο Γκιστ θα πρεπει να βγει καποιος αλλος ξενος εκτος ροστερ οποτε παλι 8 μενουν

Ναι ο Φελντίν,και την θέση του ο Παπάς.Επίσης μπορεί να μην του κανει ο Τζεντίλε και να βάλει τον Νίκολς.Υπάρχει βάθος στο ρόστερ,δεν καταπονούνται οι παίκτες.Οι μόνοι που πιάνουν 30'+ συνήθως είναι Καλάθης-Σίγκλετον.
Ο Τζέιμς μπορεί να παίζει 30'+ στους ίδιους παλμούς.Ο Διαμαντίδης δυστηχώς πέρσι....10-15' με το ζόρι,και χωρίς κουράγια στα πόδια.
back2back
QUOTE(Ginobili @ Jan 17 2017, 14:12 ) *
Επειδή αποκλείστηκε με 3-0 από την Κούτσα,παίζοντας κακό μπάσκετ και δεν πήγε final4.Όταν δηλ αποκλείστηκε...τέλειωσε η Ευρωλίγκα.
Στα πλει οφς θα υπάρχει και ο Γκιστ.Ο Παναθηναικός ακόμα δουλευεται και βελτιωνεται.


μα αυτό είπα κι εγώ ότι η πρόκριση στο f4 κρίθηκε από τη διοίκηση του Παο περισσότερο σημαντική από την κατάκτηση του κυπέλλου. από εκεί και πέρα μέχρι 6 ξένους μπορείς να χρησιμοποιήσης στο πρωτάθλημα και αλλαγές ξένων στα πλέι οφ δεν επιτρέπονται
Varvos
QUOTE (Tesla @ Jan 17 2017, 12:18 ) *
Νομιζω οτι δεν υπαρχει (ακομη και μετριοπαθης φιλαθλος) που να μην θελει τον αιωνιο αντιπαλο στα ταρταρα..Οι λογοι σωστοι λαθος ειναι πολλοι αλλα υπαρκτοι.


Δε μιλαμε για τον παναθηναικο του Αλαφουζου εδω για να περιμενει καποιος οτι θα τον ριξει στα ταρταρα
Πρακτικα μιλαμε για ισοδυναμες ομαδες, ενω απο πλευρας τιτλων και φανελας ο μπασκετικος παναθηναικος ειναι πολυ ανωτερος του Ολυμπιακου
Το να παρει ολα τα ντερμπι ο Ολυμπιακος θα ταν πολυ ωραιο για εμας τους οπαδους του, αλλα ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας.
back2back
Για εμένα η κατάκτηση του κυπέλλου έχει αξία μονάχα για τους οπαδούς των ομάδων που δεν μπορούν να διεκδικήσουν το πρωτάθλημα, να το σηκώσει δηλαδή ο Άρης να καεί η Θεσσαλονίκη. Τώρα το να πανηγυρίζουν οι οπαδοί του Παο ή του Ολυμπιακού επειδή κατάκτησαν το κύπελλο είναι σαν να φουντώνεις επειδή είδες γυμνή τη γιαγιά σου στην παραλία που έλεγε και ο Στηβ cool.gif
Dreamerpanos
Νταξει ξεκολλάτε και οι μεν και οι δε....

Αφενός οι μεν πανηγυρίζουν γιατί κέρδισαν τον αιώνιο στο σπίτι του,του στέρησαν έναν από τους 3 τίτλους και λένε υπερβολές,αφετέρου σε λίγο θα απολογηθούμε που κατεβάσαμε την ομάδα του Σφαιρόπουλου στο ΣΕΦ αντί να έχει ρεπό(αφού δεν την ενδιέφερε ΚΑΘΟΛΟΥ το ματς,εκ των υστέρων),γιατί την κουράσαμε ενόψει Παρασκευής!

Ούτε κερδίσαμε την μικτή κόσμου,ούτε τίτλο πήραμε,ούτε ήταν η σημαντικότερη νίκη του αιώνα,αλλά δεν ήταν και η πιο ασήμαντη όπως θέλουν κάποιοι να πείσουν τους εαυτούς τους.

Τελείωσε το ματς,κέρδισε ο καλύτερος(χθεσινός καλύτερος) και πάμε παρακάτω.
Tesla
QUOTE (Dreamerpanos @ Jan 17 2017, 15:45 ) *
Νταξει ξεκολλάτε και οι μεν και οι δε....

Αφενός οι μεν πανηγυρίζουν γιατί κέρδισαν τον αιώνιο στο σπίτι του,του στέρησαν έναν από τους 3 τίτλους και λένε υπερβολές,αφετέρου σε λίγο θα απολογηθούμε που κατεβάσαμε την ομάδα του Σφαιρόπουλου στο ΣΕΦ αντί να έχει ρεπό(αφού δεν την ενδιέφερε ΚΑΘΟΛΟΥ το ματς,εκ των υστέρων),γιατί την κουράσαμε ενόψει Παρασκευής!

Ούτε κερδίσαμε την μικτή κόσμου,ούτε τίτλο πήραμε,ούτε ήταν η σημαντικότερη νίκη του αιώνα,αλλά δεν ήταν και η πιο ασήμαντη όπως θέλουν κάποιοι να πείσουν τους εαυτούς τους.

Τελείωσε το ματς,κέρδισε ο καλύτερος(χθεσινός καλύτερος) και πάμε παρακάτω.


Διαφωνω μονο στο 'εκ των υστερων'. Διαβασα παρα πολλα σχολια που απαξιωναν εκ των προτερων και αμφιπλευρα και απο τις 2 ομαδες, το χθεσινο ματς. Γνωμη μου ειναι οτι το εκαναν για να ειναι καλυμενοι στο ενδεχομενο ηττας εχοντας απαξιωσει το γεγονος.. Οπως και να χει οπως λες τελειωσε το ματσακι και παμε παρακατω.
back2back
εγώ να σημειώσω πως απευθύνομαι στους οπαδούς του Ολυμπιακού γι' αυτό και γράφω τα σχόλια μου στο συγκεκριμένο τόπικ, αν ήθελα να απαξιώσω τη νίκη του Παο θα έγραφα στο ειδικό τόπικ για το ντέρμπι, γι' αυτό και το απέφυγα
jazz thrilos
QUOTE (RipCity @ Jan 17 2017, 13:41 ) *
Καλά δε λέει νομίζω κανείς πως αν μας έδιναν το κύπελο δε θα το θέλαμε, αλλά εμένα προσωπικά πέρυσι πχ με "πόνεσαν" πολύ περισσότερο τα ευρωπαϊκά κλαρίνα, παρά το κύπελο.

Την Ευρωλίγκα, ακόμα και το παιχνίδι ομίλου κόντρα στη Μπασκόνια (που είναι και πολύ σημαντικό για την τελική κατάταξη), την έχω πολύ ψηλότερα από τα εγχώρια γιατί η Ευρωλίγκα έπλασε την ομάδα του Ολυμπιακού που γουστάρουμε τα τελευταία χρόνια. Η Ευρωλίγκα έφτιαξε το μέταλλο που λέμε και ξαναλέμε, όχι τα εγχώρια κύπελα. Η Ευρωλίγκα κάνει τους GMs να λένε δεύτερος δυσκολότερος αντίπαλος Ολυμπιακός. Γενικά αν η Ευρωλίγκα είναι στο 10 για τα ευρωπαϊκά δεδομένα, η Α1 είναι στο 7 και το κύπελο είναι στο 2. Δεν υπάρχει καν σύγκριση για εμένα κι ούτε δίλημμα για το αν προτιμάω νίκη στο κύπελο (πόσο μάλλον όταν έχω σταματήσει πια να είμαι στη "σφαλιάρα") ή σε ένα σημαντικό παιχνίδι Ευρωλίγκας.


Σωστότατος!
john wick
Αμφιβολος γραφουν ο Sengelia για το ματς με Ολυμπιακο...
Παλι τυχεροι ειστε.. tongue.gif
RipCity
QUOTE (john wick @ Jan 19 2017, 12:45 ) *
Αμφιβολος γραφουν ο Sengelia για το ματς με Ολυμπιακο...
Παλι τυχεροι ειστε.. tongue.gif


said the man and then Udoh went down.
το_καλύτερο_3d
Φίλοι ολυμπιακοι τόσο σίγουροι έχετε την νίκη σήμερα που δεν ανοίξατε ουτε τοπικ για τον αγώνα?? tongue.gif
Πλακίτσα κανω.
Στα σοβαρα τώρα,πιστευω οτι η μπασκόνια μαζι με μας και τσσκα είναι απ τις πιο φορμαρισμένες ομαδες στην ευρώπη.
Προβλέπω ήττα οσφπ με 8-12 πόντους.
jazz thrilos
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Jan 20 2017, 09:57 ) *
Φίλοι ολυμπιακοι τόσο σίγουροι έχετε την νίκη σήμερα που δεν ανοίξατε ουτε τοπικ για τον αγώνα?? tongue.gif
Πλακίτσα κανω.
Στα σοβαρα τώρα,πιστευω οτι η μπασκόνια μαζι με μας και τσσκα είναι απ τις πιο φορμαρισμένες ομαδες στην ευρώπη.
Προβλέπω ήττα οσφπ με 8-12 πόντους.


Εδώ και δύο συνεχόμενα χρόνια φορμαρισμένη είναι η Μπασκόνια. Ούτε πέρυσι ούτε φέτος θυμάμαι να έκανε "κοιλιά" για πάνω απο 2-3 αγωνιστικές. Αυτό βέβαια δεν μας σταμάτησε απο το να την κερδίζουμε μέσα έξω. Οπότε με προσοχή, έλεγχο του ρυθμού και λίγη ευστοχία ίσως καταφέρουμε να την κερδίσουμε ξανά. Πάντως δύσκολο παιχνίδι.
Varvos
η μια πιο φορμαρισμενη ομαδα εφαγε 100αρα απο τη Νταρουσαφακα κι η αλλη 20 απο τη Φενερ

Καλα ειδικα για τον Παναθηναικο ποτε εγινε απο τις πιο φορμαρισμενες ομαδες ενω στα τελευταια ματς ειχε 2 ηττες και μια νικη απο το πουθενα με την Εφες, δε το καταλαβα να πω την αληθεια

Αλλα λογικο ειναι οταν επι 3 μερες διαβαζουμε για τον Ριβερς που εγινε Τζορνταν και τον Παναθηναικο που θα σηκωσει το διηπειρωτικο επειδη νικησε τον Ολυμπιακο μετα απο 3 ηττες, καποιοι θα το πιστεψουν κιολας

Ευτυχως υπαρχουν και οι βαθμολογιες που ειναι αμειλικτες
RipCity
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Jan 20 2017, 08:57 ) *
Φίλοι ολυμπιακοι τόσο σίγουροι έχετε την νίκη σήμερα που δεν ανοίξατε ουτε τοπικ για τον αγώνα?? tongue.gif
Πλακίτσα κανω.
Στα σοβαρα τώρα,πιστευω οτι η μπασκόνια μαζι με μας και τσσκα είναι απ τις πιο φορμαρισμένες ομαδες στην ευρώπη.
Προβλέπω ήττα οσφπ με 8-12 πόντους.


Εσείς γιατί είστε φορμαρισμένοι ακριβώς? Καλά είδα ότι έγραψες κι ότι στο τέλος ο Ολυμπιακός θα παλεύει να μπει 8άδα και κόντεψα να πάθω τίποτα από τα γέλια.
natouralistis
Που είναι το δύσκολο σε 12 παιχνίδια να κάνει 9 ήττες;
το_καλύτερο_3d
QUOTE (RipCity @ Jan 20 2017, 13:16 ) *
Εσείς γιατί είστε φορμαρισμένοι ακριβώς? Καλά είδα ότι έγραψες κι ότι στο τέλος ο Ολυμπιακός θα παλεύει να μπει 8άδα και κόντεψα να πάθω τίποτα από τα γέλια.

Ο ολυμπιακος έχει εκτος τσσκα,φενερ,μακαμπι,ερ.αστερα,εφες,ουνικς,α
μανι και εντος ρεαλ,μπαμπεργκ,γαλατα,νταρουσαφακα και ζαλγκιρις..πόσες νίκες νομίζεις οτι θα κάνει ακόμη?Να σου πω εγω τι πιστευω?
Εκτός θα χάσει απο όλες εκτός απ την αρμάνι και εντός θα χάσει απο ρεαλ μπαμπεργκ και νταρουσαφακα.Δλδ θα τελειώσει με 14 ήττες.Οπότε?
Την ομάδα μου την κατατάσσω στις φορμαρισμένες ομάδες γιατί παίζουμε καταπληκτικά τελευταία και στην επίθεση αλλά ειδικά στην άμυνα,έχουμε ροστερ που θα ζήλευε ακόμη και η τσσκα και όσα ματς έχουμε χάσει(εκτος απ το χθεσινό)τα χουμε χάσει στον πόντο και πολύ δύσκολα για χ-ψ λόγους(ατυχία,διαιτησία κ.λ.π)
RipCity
Εντάξει πες μου ότι τρολάρεις από την αρχή για να μην κάτσω ν' ασχοληθώ.
back2back
QUOTE(το_καλύτερο_3d @ Jan 20 2017, 13:29 ) *
Ο ολυμπιακος έχει εκτος τσσκα,φενερ,μακαμπι,ερ.αστερα,εφες,ουνικς,α

�μανι και εντος ρεαλ,μπαμπεργκ,γαλατα,νταρουσαφακα και ζαλγκιρις..πόσες νίκες νομίζεις οτι θα κάνει ακόμη?Να σου πω εγω τι πιστευω?
Εκτός θα χάσει απο όλες εκτός απ την αρμάνι και εντός θα χάσει απο ρεαλ μπαμπεργκ και νταρουσαφακα.Δλδ θα τελειώσει με 14 ήττες.Οπότε?
Την ομάδα μου την κατατάσσω στις φορμαρισμένες ομάδες γιατί παίζουμε καταπληκτικά τελευταία και στην επίθεση αλλά ειδικά στην άμυνα,έχουμε ροστερ που θα ζήλευε ακόμη και η τσσκα και όσα ματς έχουμε χάσει(εκτος απ το χθεσινό)τα χουμε χάσει στον πόντο και πολύ δύσκολα για χ-ψ λόγους(ατυχία,διαιτησία κ.λ.π)


όπα φίλε από πού έως πού θα νικήσει την Αρμάνι; Νομίζω δεν μας τα λες καλά
natouralistis
Το φόρουμ από πλευράς φίλων Παναθηναϊκού με εξαίρεση 5-6 ανθρώπους έχει μετατραπεί σε chat τύπου gazzeta, όλα πράσινα. Κανένα νόημα και καμία λογική να συμμετέχει κάποιος στη κουβέντα.
Coach Periklis
Πέρσι στο τοπ-16 όταν είχαμε αγώνα " ζωής ή θανάτου" με την Μπαρτσελόνα , χάσαμε με κατεβασμένα τα χέρια

Μετά βαπτίστηκε επίσης αγώνας " ζωής ή θανάτου" εκείνο με την Ρεαλ που το πήρε ο Μάντζαρης με 6/6 τρίποντα

νομίζω φέτος είμαστε σε καλύτερη κατάσταση εάν παραβλέψουμε την απαράδεκτη εμφάνιση μας με τον ΠΑΟ .

Ποτέ δεν ξέρεις την έκβαση ενός αγώνα, πόσο μάλλον όταν θα αναμετρηθούν 2 εξαιρετικές ομάδες, περίπου ίδιας δυναμικής . Ελπίζω μόνο σε ματσάρα και να μη χάσουμε διαφορά
Quincy
QUOTE(natouralistis @ Jan 20 2017, 11:20 ) *
Που είναι το δύσκολο σε 12 παιχνίδια να κάνει 9 ήττες;



vs Crvena Zvezda mts Belgrade
at Maccabi FOX Tel Aviv
at Anadolu Efes Istanbul
vs EA7 Emporio Armani Milan
at Brose Bamberg
vs Panathinaikos Superfoods Athens
at Galatasaray Odeabank Istanbul
vs Zalgiris Kaunas

Από αυτά τα 8 νομίζω πολύ δύσκολα θα χάσει πάνω από 3, ενώ στα υπόλοιπα (Ολυμπιακό, Μπαρτσα, Φενερ εκτος, ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ εντος) είναι επίσης δύσκολο να έχει ΜΟΝΟ ήττες.
natouralistis
QUOTE (Quincy @ Jan 20 2017, 15:45 ) *
vs Crvena Zvezda mts Belgrade
at Maccabi FOX Tel Aviv
at Anadolu Efes Istanbul
vs EA7 Emporio Armani Milan
at Brose Bamberg
vs Panathinaikos Superfoods Athens
at Galatasaray Odeabank Istanbul
vs Zalgiris Kaunas

Από αυτά τα 8 νομίζω πολύ δύσκολα θα χάσει πάνω από 3, ενώ στα υπόλοιπα (Ολυμπιακό, Μπαρτσα, Φενερ εκτος, ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ εντος) είναι επίσης δύσκολο να έχει ΜΟΝΟ ήττες.

Δεν αναφερόμουν στη Μπασκόνια. Γράφτηκε ότι ο Ολυμπιακός δεν θα είναι στην 8αδα και έκανα πλάκα ότι θα κάνει 9 ήττες στα 12 παιχνίδια για να μείνει έξω.
Quincy
QUOTE(natouralistis @ Jan 20 2017, 14:52 ) *
Δεν αναφερόμουν στη Μπασκόνια. Γράφτηκε ότι ο Ολυμπιακός δεν θα είναι στην 8αδα και έκανα πλάκα ότι θα κάνει 9 ήττες στα 12 παιχνίδια για να μείνει έξω.


Α οκ, γράψε λάθος. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
jazz thrilos
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Jan 20 2017, 13:29 ) *
Ο ολυμπιακος έχει εκτος τσσκα,φενερ,μακαμπι,ερ.αστερα,εφες,ουνικς,α

�μανι και εντος ρεαλ,μπαμπεργκ,γαλατα,νταρουσαφακα και ζαλγκιρις..πόσες νίκες νομίζεις οτι θα κάνει ακόμη?Να σου πω εγω τι πιστευω?
Εκτός θα χάσει απο όλες εκτός απ την αρμάνι και εντός θα χάσει απο ρεαλ μπαμπεργκ και νταρουσαφακα.Δλδ θα τελειώσει με 14 ήττες.Οπότε?
Την ομάδα μου την κατατάσσω στις φορμαρισμένες ομάδες γιατί παίζουμε καταπληκτικά τελευταία και στην επίθεση αλλά ειδικά στην άμυνα,έχουμε ροστερ που θα ζήλευε ακόμη και η τσσκα και όσα ματς έχουμε χάσει(εκτος απ το χθεσινό)τα χουμε χάσει στον πόντο και πολύ δύσκολα για χ-ψ λόγους(ατυχία,διαιτησία κ.λ.π)


Κοιμήθηκες νωρίς;; Που είσαι; Να σου πω τα νέα; Την κερδίσαμε την Μπασκόνια.

Αναρωτιέμαι τι είναι πιο μπούρλεσκ, το σχόλιο σου ή εγώ που απαντάω;; wacko.gif
το_καλύτερο_3d
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 21 2017, 00:00 ) *
Κοιμήθηκες νωρίς;; Που είσαι; Να σου πω τα νέα; Την κερδίσαμε την Μπασκόνια.

Αναρωτιέμαι τι είναι πιο μπούρλεσκ, το σχόλιο σου ή εγώ που απαντάω;; wacko.gif

Ανέλπιστα καλή εμφάνιση για τον ολυμπιακό,νίκη που δικαιωματικά πλέον του δίνει ελπίδες για πρόκριση στα playoffs.
Πάντως βρήκε και μια μπασκόνια χωρίς σενγκελια και με τον ραντούλιτσα της ιταλιας να παίζει πόση ώρα στο 5 tongue.gif
Να δώσω και με την σειρά μου μια τελική κατάταξη μιας και το κάνουν όλοι :

Ρεαλ
Τσσκα
Παο
Φενερ
Μπασκονια
Νταρουσαφακα
Οσφπ
Ερ.Αστέρας
pan24
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Jan 21 2017, 08:43 ) *
Ανέλπιστα καλή εμφάνιση για τον ολυμπιακό,νίκη που δικαιωματικά πλέον του δίνει ελπίδες για πρόκριση στα playoffs.
Πάντως βρήκε και μια μπασκόνια χωρίς σενγκελια και με τον ραντούλιτσα της ιταλιας να παίζει πόση ώρα στο 5 tongue.gif
Να δώσω και με την σειρά μου μια τελική κατάταξη μιας και το κάνουν όλοι :

Ρεαλ
Τσσκα
Παο
Φενερ
Μπασκονια
Νταρουσαφακα
Οσφπ
Ερ.Αστέρας

Ρε καρντασι πως θα βρεθουμε εμεις τριτοι πανω απο φενερ κιολας που μας πηρε την διαφορα?
Ο ολυμπιακος μπορει να χασει την 4αδα(ειναι μονο δυο νικες πανω απο την 5η τωρα φενερ και δεν εχει παιξει εκτος με φενερ,ερυθρο,εφες,τσσκα και εντος με ρεαλ) αλλα για να βγει 7ος,δηλαδη η νταρουσαφακα να κανει 3 παραπανω νικες θα πρεπει σε αυτα τα παιχνιδια να χασει παντου και να κανει και 1-2 γκελες
Govanni
Γεια σας παιδια,

Τα σεναρια για το F4, (ξερω προτρεχω αλλα δεν με πειραζει) ειναι τα εξης παρακατω:
Αν ο Ολυμπιακος τερματισει 4ος θα αντιμετωπισει την Τσσκα στο F4.
Αν τερματισει 2ος ή 3ος θα παιξει με την Real
Αν τερματισει 1ος θα παιξει με Fener η Baskonia

Οσο για το προηγουμενο παιχνιδι του Ολυμπιακου. Παιδια για να μην κρυβομαστε, οταν μεταξυ του θυτη και του θυματος, παιρνεις ΟΥΔΕΤΕΡΟ ρολο, δηθεν αντικειμενικου,τοτε εισαι με το μερος του Θυτη. Παντοτε, μα παντοτε, στα match Ολυμπιακου με Παναθηναικου, οταν οι δυο ομαδες ειναι κοντα στο σκορ,δηλαδη, οποτε ενα παιχνιδι ειναι αμφιρροπο, ΤΟΤΕ η διαιτησια ειναι 70-30 υπερ του Παναθηναικου. Και ναι, ειτε ετσι ειτε αλλιως
η διαιτησια εχει κρινει ΟΛΑ τα μεταξυ μας match που ηταν αμφιρροπα.


Αυτο τι σημαινει; Σημαινει οτι οι διαιτητες μας φταινε που μπαινουν τα τριποντα και τα διποντα;;; Προφανως και οχι. ΑΛΛΑ φερειπειν, οτι:
η μια πλευρα μοιαζει να παιζει αμυναρα επειδη επιτρεπεται το ξυλο. ´Η ενας κακος παιχτης ρακετας, μοιαζει θεος, κερδιζοντας συνεχως φαουλ.

Να με συμπαθατε, ομως παιχτες που ιστορικα δεν ειναι καλοι αμυντικοι, πως το λενε, σε αυτα τα match φαινονται αμυντικαρες, και ειναι λογικο οταν η
αγκωνια γινεται κλεψιμο. Ο Ολυμπιακος χρονια τωρα βγαζει υγεια, και ολος ο κοσμος χαιρεται να τον βλεπει, τολμω να πω, οπως καποτε ολη η Ελλαδα ηταν Αρης.

Πληρης στηριξη στην ομαδα και τους παιχτες, για το καλυτερο μεχρι το τελος στο F4. Ορισμενοι αγωτικοι κοψτε την γκρινια. tongue.gif Εκτος αν ετσι
εκτονωνετε το αγχος σας οποτε παω πασο.

Θελουμε πολυ να να παμε ολο τον δρομο μεχρι το τελος. Οσο για Ελλαδα... Αδιαφορω εδω και χρονια... ας πεσει το κατεστημενο της ΕΟΚ, εννοω της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρης tongue.gif οχι της Ευρωπιακης Οικονομικης Κοινοτητας tongue.gif και ξανα-μιλουμε.

Αυτά τα ολιγα απο μενα παιδες!
Απαντησεις ατομων κατω των 28-30, δεν θα λαμβανονται υποψιν tongue.gif tongue.gif

T.W.Is.M.
QUOTE(Govanni @ Jan 21 2017, 14:41 ) *
Γεια σας παιδια,

Τα σεναρια για το F4, (ξερω προτρεχω αλλα δεν με πειραζει) ειναι τα εξης παρακατω:
Αν ο Ολυμπιακος τερματισει 4ος θα αντιμετωπισει την Τσσκα στο F4.
Αν τερματισει 2ος ή 3ος θα παιξει με την Real
Αν τερματισει 1ος θα παιξει με Fener η Baskonia

Οσο για το προηγουμενο παιχνιδι του Ολυμπιακου. Παιδια για να μην κρυβομαστε, οταν μεταξυ του θυτη και του θυματος, παιρνεις ΟΥΔΕΤΕΡΟ ρολο, δηθεν αντικειμενικου,τοτε εισαι με το μερος του Θυτη. Παντοτε, μα παντοτε, στα match Ολυμπιακου με Παναθηναικου, οταν οι δυο ομαδες ειναι κοντα στο σκορ,δηλαδη, οποτε ενα παιχνιδι ειναι αμφιρροπο, ΤΟΤΕ η διαιτησια ειναι 70-30 υπερ του Παναθηναικου. Και ναι, ειτε ετσι ειτε αλλιως
η διαιτησια εχει κρινει ΟΛΑ τα μεταξυ μας match που ηταν αμφιρροπα.


Αυτο τι σημαινει; Σημαινει οτι οι διαιτητες μας φταινε που μπαινουν τα τριποντα και τα διποντα;;; Προφανως και οχι. ΑΛΛΑ φερειπειν, οτι:
η μια πλευρα μοιαζει να παιζει αμυναρα επειδη επιτρεπεται το ξυλο. ´Η ενας κακος παιχτης ρακετας, μοιαζει θεος, κερδιζοντας συνεχως φαουλ.

Να με συμπαθατε, ομως παιχτες που ιστορικα δεν ειναι καλοι αμυντικοι, πως το λενε, σε αυτα τα match φαινονται αμυντικαρες, και ειναι λογικο οταν η
αγκωνια γινεται κλεψιμο. Ο Ολυμπιακος χρονια τωρα βγαζει υγεια, και ολος ο κοσμος χαιρεται να τον βλεπει, τολμω να πω, οπως καποτε ολη η Ελλαδα ηταν Αρης.

Πληρης στηριξη στην ομαδα και τους παιχτες, για το καλυτερο μεχρι το τελος στο F4. Ορισμενοι αγωτικοι κοψτε την γκρινια. tongue.gif Εκτος αν ετσι
εκτονωνετε το αγχος σας οποτε παω πασο.

Θελουμε πολυ να να παμε ολο τον δρομο μεχρι το τελος. Οσο για Ελλαδα... Αδιαφορω εδω και χρονια... ας πεσει το κατεστημενο της ΕΟΚ, εννοω της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρης tongue.gif οχι της Ευρωπιακης Οικονομικης Κοινοτητας tongue.gif και ξανα-μιλουμε.

Αυτά τα ολιγα απο μενα παιδες!
Απαντησεις ατομων κατω των 28-30, δεν θα λαμβανονται υποψιν tongue.gif tongue.gif


Το πρωτο ζητουμενο στο τοπικ αυτο δεν ειναι η διαιτησια.
Καλο θα ειναι λοιπον να μην περιστρεφεται η κουβεντα εκει. Υπαρχει ξεχωριστο τοπικ για τη διαιτησια και η σχετικη συζητηση μπορει να γινει εκει.
Οπως μπορει να ισχυριστει καποιος για ευνοια της μιας ομαδας, οι αντιπαλοι θα βρουν αντιστοιχα παραδειγματα για ευνοια της αλλης, εστω κι αν γυρισουν στο παρελθον, αν επικαλεστουν αλλες διοργανωσεις ή αν υπερβαλλουν. Ειναι ομως μια κουβεντα που δεν εχει τελος.

Στο αγωνιστικο κομματι που αναφερεις, το μεγαλο λαθος που κανεις δεν ειναι οτι προτρεχεις να βαλεις τον Ολυμπιακο στην 4αδα, αλλα οτι παραβλεπεις τα πλει οφ! Υπαρχει μια σειρα best of 5 που θα ειναι πολυ δυσκολη για ολους. Δεν ξερουμε ποιον θα βρουμε εκει και με ποιες προυποθεσεις. Υπομονη, που ελεγε κι ο Γιαννακης.
back2back
QUOTE(Govanni @ Jan 21 2017, 14:41 ) *
Γεια σας παιδια,

Τα σεναρια για το F4, (ξερω προτρεχω αλλα δεν με πειραζει) ειναι τα εξης παρακατω:
Αν ο Ολυμπιακος τερματισει 4ος θα αντιμετωπισει την Τσσκα στο F4.
Αν τερματισει 2ος ή 3ος θα παιξει με την Real
Αν τερματισει 1ος θα παιξει με Fener η Baskonia


Δεν ξέρω τι μας βολεύει, πάντως οι οπαδοί της Ρεάλ, από κάτι σχόλια που διάβασα, τρέμουν ΤΣΣΚΑ και Φενέρ και ελπίζουν να τις αποκλείσει ο Ολυμπιακός
T.W.Is.M.
Η συζητηση για τις δηλωσεις Σφαιροπουλου και τη διαιτησια μεταφερθηκε στα Παρασκηνιακα, στο τοπικ της διαιτησιας ΠΑΟ-ΟΣΦΠ.
jazz thrilos
QUOTE (Govanni @ Jan 21 2017, 14:41 ) *
Γεια σας παιδια,

Τα σεναρια για το F4, (ξερω προτρεχω αλλα δεν με πειραζει) ειναι τα εξης παρακατω:
Αν ο Ολυμπιακος τερματισει 4ος θα αντιμετωπισει την Τσσκα στο F4.
Αν τερματισει 2ος ή 3ος θα παιξει με την Real
Αν τερματισει 1ος θα παιξει με Fener η Baskonia

Οσο για το προηγουμενο παιχνιδι του Ολυμπιακου. Παιδια για να μην κρυβομαστε, οταν μεταξυ του θυτη και του θυματος, παιρνεις ΟΥΔΕΤΕΡΟ ρολο, δηθεν αντικειμενικου,τοτε εισαι με το μερος του Θυτη. Παντοτε, μα παντοτε, στα match Ολυμπιακου με Παναθηναικου, οταν οι δυο ομαδες ειναι κοντα στο σκορ,δηλαδη, οποτε ενα παιχνιδι ειναι αμφιρροπο, ΤΟΤΕ η διαιτησια ειναι 70-30 υπερ του Παναθηναικου. Και ναι, ειτε ετσι ειτε αλλιως
η διαιτησια εχει κρινει ΟΛΑ τα μεταξυ μας match που ηταν αμφιρροπα.


Αυτο τι σημαινει; Σημαινει οτι οι διαιτητες μας φταινε που μπαινουν τα τριποντα και τα διποντα;;; Προφανως και οχι. ΑΛΛΑ φερειπειν, οτι:
η μια πλευρα μοιαζει να παιζει αμυναρα επειδη επιτρεπεται το ξυλο. ´Η ενας κακος παιχτης ρακετας, μοιαζει θεος, κερδιζοντας συνεχως φαουλ.

Να με συμπαθατε, ομως παιχτες που ιστορικα δεν ειναι καλοι αμυντικοι, πως το λενε, σε αυτα τα match φαινονται αμυντικαρες, και ειναι λογικο οταν η
αγκωνια γινεται κλεψιμο. Ο Ολυμπιακος χρονια τωρα βγαζει υγεια, και ολος ο κοσμος χαιρεται να τον βλεπει, τολμω να πω, οπως καποτε ολη η Ελλαδα ηταν Αρης.

Πληρης στηριξη στην ομαδα και τους παιχτες, για το καλυτερο μεχρι το τελος στο F4. Ορισμενοι αγωτικοι κοψτε την γκρινια. tongue.gif Εκτος αν ετσι
εκτονωνετε το αγχος σας οποτε παω πασο.

Θελουμε πολυ να να παμε ολο τον δρομο μεχρι το τελος. Οσο για Ελλαδα... Αδιαφορω εδω και χρονια... ας πεσει το κατεστημενο της ΕΟΚ, εννοω της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρης tongue.gif οχι της Ευρωπιακης Οικονομικης Κοινοτητας tongue.gif και ξανα-μιλουμε.

Αυτά τα ολιγα απο μενα παιδες!
Απαντησεις ατομων κατω των 28-30, δεν θα λαμβανονται υποψιν tongue.gif tongue.gif


Είμαι πάνω απο 28-30 οπότε περνάω το τεστ νοημοσύνης που έθεσες, έτσι; (εντελώς οτι να'ναι προσεγγιση αλλά τεσπά)

Πέρυσι που οι τελικοι κρίθηκαν στο τελευταίο καλάθι όλοι, η διατησία ήταν εναντίον μας 70-30;;; Μα είναι δυνατον να λέμε οτι θέλουμε;; Τιμούνε την ομάδα μας τέτοιου είδους προσεγγίσεις του αγωνίσματος; Τι μίρλα είναι αυτή για την διαιτησία; Χθες στο γήπεδο κερδίζαμε 30 πόντους μια απο τις καλύτερες ομάδες της ευρωλίγκας, παιζαμε ολοκληρωτικό μπάσκετ και στο πέταλο μερίδα (ισχυρή δυστυχώς) των οπαδών μας που όταν μπαινει η μπάλα στο καλάθι φωνάζουν γκολ ευχόντουσαν ρυθμικά "ψόφο" σε μπασκετικούς παραγοντες που δήθεν μας στέρησαν τον σημαντικοτερο τίτλο παγκοσμίως, το κύπελλο Ελλάδος!!!!!!

Άσχημα σημάδια για την μπασκετική κουλτούρα μας...έχουμε δρόμο ακόμη να διανύσουμε.
Govanni
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 21 2017, 17:51 ) *
QUOTE
(Govanni @ Jan 21 2017, 14:41 ) *
Γεια σας παιδια,

Τα σεναρια για το F4, (ξερω προτρεχω αλλα δεν με πειραζει) ειναι τα εξης παρακατω:
Αν ο Ολυμπιακος τερματισει 4ος θα αντιμετωπισει την Τσσκα στο F4.
Αν τερματισει 2ος ή 3ος θα παιξει με την Real
Αν τερματισει 1ος θα παιξει με Fener η Baskonia

Οσο για το προηγουμενο παιχνιδι του Ολυμπιακου. Παιδια για να μην κρυβομαστε, οταν μεταξυ του θυτη και του θυματος, παιρνεις ΟΥΔΕΤΕΡΟ ρολο, δηθεν αντικειμενικου,τοτε εισαι με το μερος του Θυτη. Παντοτε, μα παντοτε, στα match Ολυμπιακου με Παναθηναικου, οταν οι δυο ομαδες ειναι κοντα στο σκορ,δηλαδη, οποτε ενα παιχνιδι ειναι αμφιρροπο, ΤΟΤΕ η διαιτησια ειναι 70-30 υπερ του Παναθηναικου. Και ναι, ειτε ετσι ειτε αλλιως
η διαιτησια εχει κρινει ΟΛΑ τα μεταξυ μας match που ηταν αμφιρροπα.

Αυτο τι σημαινει; Σημαινει οτι οι διαιτητες μας φταινε που μπαινουν τα τριποντα και τα διποντα;;; Προφανως και οχι. ΑΛΛΑ φερειπειν, οτι:
η μια πλευρα μοιαζει να παιζει αμυναρα επειδη επιτρεπεται το ξυλο. ´Η ενας κακος παιχτης ρακετας, μοιαζει θεος, κερδιζοντας συνεχως φαουλ.

Να με συμπαθατε, ομως παιχτες που ιστορικα δεν ειναι καλοι αμυντικοι, πως το λενε, σε αυτα τα match φαινονται αμυντικαρες, και ειναι λογικο οταν η
αγκωνια γινεται κλεψιμο. Ο Ολυμπιακος χρονια τωρα βγαζει υγεια, και ολος ο κοσμος χαιρεται να τον βλεπει, τολμω να πω, οπως καποτε ολη η Ελλαδα ηταν Αρης.

Πληρης στηριξη στην ομαδα και τους παιχτες, για το καλυτερο μεχρι το τελος στο F4. Ορισμενοι αγωτικοι κοψτε την γκρινια. tongue.gif Εκτος αν ετσι
εκτονωνετε το αγχος σας οποτε παω πασο.

Θελουμε πολυ να να παμε ολο τον δρομο μεχρι το τελος. Οσο για Ελλαδα... Αδιαφορω εδω και χρονια... ας πεσει το κατεστημενο της ΕΟΚ, εννοω της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρης tongue.gif οχι της Ευρωπιακης Οικονομικης Κοινοτητας tongue.gif και ξανα-μιλουμε.

Αυτά τα ολιγα απο μενα παιδες!
Απαντησεις ατομων κατω των 28-30, δεν θα λαμβανονται υποψιν tongue.gif tongue.gif


Είμαι πάνω απο 28-30 οπότε περνάω το τεστ νοημοσύνης που έθεσες, έτσι; (εντελώς οτι να'ναι προσεγγιση αλλά τεσπά)

Πέρυσι που οι τελικοι κρίθηκαν στο τελευταίο καλάθι όλοι, η διατησία ήταν εναντίον μας 70-30;;; Μα είναι δυνατον να λέμε οτι θέλουμε;; Τιμούνε την ομάδα μας τέτοιου είδους προσεγγίσεις του αγωνίσματος; Τι μίρλα είναι αυτή για την διαιτησία; Χθες στο γήπεδο κερδίζαμε 30 πόντους μια απο τις καλύτερες ομάδες της ευρωλίγκας, παιζαμε ολοκληρωτικό μπάσκετ και στο πέταλο μερίδα (ισχυρή δυστυχώς) των οπαδών μας που όταν μπαινει η μπάλα στο καλάθι φωνάζουν γκολ ευχόντουσαν ρυθμικά "ψόφο" σε μπασκετικούς παραγοντες που δήθεν μας στέρησαν τον σημαντικοτερο τίτλο παγκοσμίως, το κύπελλο Ελλάδος!!!!!!

Άσχημα σημάδια για την μπασκετική κουλτούρα μας...έχουμε δρόμο ακόμη να διανύσουμε.


Δεν ηταν τεστ νοημοσυνης, απλως ηταν χιουμοριστικο.
Εχω να πω exceptio probat regulam in casibus non exceptis, ή
όπως συχνά λέμε η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.
Ισα ισα, δεν γκρινιαζω, εξιστορω την πραγματικοτητα και ειπα, απολαυστε την Euroleague και αν ντε και καλα, θελετε να δειτε Α1 αποδεχτειτε την.



Καποιος μου γραψε ια το φαιναλ φορ, φυσικα και προτρεχω, εδω εχω ηδη αγορασει τα εισητηρια tongue.gif Στην τελικη 1% αν δεν ειμαστε εκει θα δω επισης, ωραια ματσακια. Δηλαδη να μην αγοραζα και να τα εψαχνα μαυρα τελευταια στιγμη;;; tongue.gif tongue.gif
yorgos
QUOTE
οταν οι δυο ομαδες ειναι κοντα στο σκορ,δηλαδη, οποτε ενα παιχνιδι ειναι αμφιρροπο, ΤΟΤΕ η διαιτησια ειναι 70-30 υπερ του Παναθηναικου. Και ναι, ειτε ετσι ειτε αλλιως
η διαιτησια εχει κρινει ΟΛΑ τα μεταξυ μας match που ηταν αμφιρροπα.

Τόσο ΟΛΑ που πήρε 3 συνεχομενους τελικούς πρωταθλήματος στον πόντο, για να στεφθεί πρωταθλητής με κίνηση που ολόιδια στην Ευρωλίγκα από τον ίδιο παίκτη σφυρίζεται βήματα.
QUOTE
Εχω να πω exceptio probat regulam in casibus non exceptis, ή
όπως συχνά λέμε η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.

3 στους 4 τελικούς είναι 75%. Δεν το λες και εξαίρεση το πινοτσετικό ποσοστό...

Χαίρομαι που υπάρχουν και φίλοι Ολυμπιακοί που δεν πέφτουν στη λούμπα. Γενικά οι διαιτησίες στο μπάσκετ έχουν τεράστια βελτίωση... καταρχήν βλέπουμε πιο πολλά μπρέικ από εντός νίκες... Και πάμε να τα χαλάσουμε ποδοσφαιροποιώντας και αυτό. Μεγάλο φάουλ του Σφαιρόπουλου. Το πιο ανησυχητικό είναι ότι τα πιστεύει. Γιατί τον έχω για αξιοπρεπή άνυρωπο, δε νομίζω ότι είναι σχέδιο θυματοποίησης, τα πιστεύει αυτά που λέει.
basket72
[quote name='yorgos' date='Jan 21 2017, 21:43 ' post='810419']
Τόσο ΟΛΑ που πήρε 3 συνεχομενους τελικούς πρωταθλήματος στον πόντο, για να στεφθεί πρωταθλητής με κίνηση που ολόιδια στην Ευρωλίγκα από τον ίδιο παίκτη σφυρίζεται βήματα.


Καλά τα λες γενικώς αλλά και ειδικώς, εδώ που απαντάς στην οπαδική υπερβολή του φίλου πιο πάνω, από την άλλη πάντως οφείλουμε να παραδεχθούμε ότι γίνεται συνέχεια λόγος για το ότι σας πήραμε το περσινό πρωτάθλημα με νίκες στον πόντο. Ο Παναθηναικός πόσες φορές έχει πάρει κρίσιμους τίτλους στον πόντο;
Πολλούς το δίχως άλλο, τόσο ευρωπαικούς όσο κι ελληνικούς. Συνήθως οι τίτλοι στον πόντο κρίνονται, έχει τη λογική του άλλωστε. rolleyes.gif
Το βήματα τα αφήνω ασχολίαστα, γιατί τότε θα μπει και στη συζήτηση και το βίντεο που (κακώς) έβγαλε μεσοβδόμαδα, η ΚΑΕ Ολυμπιακός και επίσης κακώς αναμόχλευσε ο Σφαιρό μετά τη 30αρα στην Μπασκόνια.
Πιάστο το αυγό και κούρευτο. Το θέμα είναι ότι και πέρυσι στους τελικούς (3-1) και φέτος στο κύπελλο, κέρδισε η καλύτερη ομάδα.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.