Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
goos
QUOTE(alexas10 @ Mar 7 2010, 01:37 ) *
Απο τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι μαλλον δεν θυμασαι κ πολυ καλα τι εγινε. Στις 4 βολες χασαμε τις 2 κ δεν σκοραραμε κιολας στην επιθεση. Το αντιαθλητικο ειναι ορισμος.Το χτυπημα απο πισω που γραφεις ειναι ψευδες. Γλιστρησε ο παικτης μου κ επεσε ατσαλα στον δικο σου. Σε καμια περιπτωση δεν εσπρωξε απο πισω. Εγινε μπροστα μου.Το επιθετικο φαουλ στο τελος γινεται κ δεν μπορεις να κατακρινεις διαιτητη επειδη σφυριξε επιθετικο φαοθλ. σωστα σφυριξε ηταν ξεκαθαρο και κανεις δεν διαμαρτυρηθηκε. Οσο για το φαουλ στο τελος αν το λες εσυ που ησουν απο κατω σε πιστευω. δεν εχω μιλησει με το παικτη μου. Απο εκει που ημουν μου φανηκε πεντακαθαρο φαουλ. αν εκανα λαθος συγνωμη.Η φαση ομως ειναι ως μη γενομενη για μενα. Μη δημιουργεις εντυπωσεις λεγοντας ανακριβειες. Ο διαιτητης δεν υπαγορεψε τιποτα. τη γνωμη του ειπε. ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ. για να το ειπε κατι ξερει. το παραδεχτηκε κ μετα απο αυτο δεν μπορω να του καταλογησω τιποτα.Απλα λιγη προσοχη παραπανω γιατι δημιουργειται ολοκληρο θεμα απο μια ευκολη κ απλη φαση. Κατα τα αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ στην ομαδα του ΝΕΦΟ. ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΗ η θεση της. Πολυ καλη ομαδα απορω πως ειναι εκει που ειναι.

Τσπ σαν την τv κανουμε στα μεσημεριανα προγραμμτα που κουτσομπολευουν smile.gif.Συγνωμη που το συνεχισα . Μπαινουμε και εμεις σενα τρυπακι λες και θα κερδισουμε τιποτα αν εγω πω τα δικα μου,εσυ τα δικα σου ,ο αλλος τα δικα του.Γ' κατηγορια ειναι και κανουμε το χομπι μας.Εχει ακομα πολλα παιχνιδια ας κανει ο καθενας οτι καλυτερο μπορει για την ομαδα του κ στο τελος κανουν ολες οι ομαδες λογαριασμο.Εξαλου η βαθμολογια στο τελος λεει την αληθεια σχεδων παντα.
alexas10
QUOTE (goos @ Mar 7 2010, 11:02 ) *
Τσπ σαν την τv κανουμε στα μεσημεριανα προγραμμτα που κουτσομπολευουν smile.gif.Συγνωμη που το συνεχισα . Μπαινουμε και εμεις σενα τρυπακι λες και θα κερδισουμε τιποτα αν εγω πω τα δικα μου,εσυ τα δικα σου ,ο αλλος τα δικα του.Γ' κατηγορια ειναι και κανουμε το χομπι μας.Εχει ακομα πολλα παιχνιδια ας κανει ο καθενας οτι καλυτερο μπορει για την ομαδα του κ στο τελος κανουν ολες οι ομαδες λογαριασμο.Εξαλου η βαθμολογια στο τελος λεει την αληθεια σχεδων παντα.

σωστος... να σαι καλα κ καλη συνεχεια
jhantzop

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 65-46

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00020
http://www.ermisbc.gr/team_league.asp

Ημέρα/Ώρα: 5/3/2010 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μακρής, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 21-15, 15-13, 6-8, 23-10
Ημίχρονο: 36-28

Με ανεβασμένο ηθικό στο ντέρμπι

Η δωδέκατη νίκη του Ερμή στο πρωτάθλημα ήρθε πιο δύσκολα απ’ όσο δείχνει το τελικό σκορ. Μέχρι το 31ο λεπτό η Παλλήνη ήταν κοντά στο σκορ (42-37). Όμως, ένα σερί των γηπεδούχων (13-0) διαμόρφωσε το σκορ σε 55-37 και το τελικό 65-46 ήρθε φυσιολογικά. Ήταν η τρίτη σερί νίκη της ομάδας του Ερμή, η οποία την επόμενη αγωνιστική πηγαίνει στο Κλειστό της Νέας Ιωνίας (21:30) να αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής.

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 2, Παπαμιχαήλ 5, Κολοκυθάς 10 (1), Γκατζούλης Α, Πέρβιι 19 (1), Σολδάτος 8, Φίλιππας 5, Γιαλιάς, Τσιγαρίδης 16 (1), Κουλοσούσας, Πολίτης

Παλλήνη (Ορφανίδης): Σούρπας, Δολιανίτης, Τράμπας, Κολοβός 6 (1) , Τελλάκης, Σαχάς 13, Τζούρας, Σαμπάνης 4, Τσιαντής 21 (2), Παπαδόπουλος, Γωγούλης 2

Πηγή: www.ermisbc.gr


GR-HAMMER
σε εξ'αναβολης αγωνα λογω μη προσελευσης διαιτητη...
αο κωφων - νικηφορος 2 , +6(νομιζω τοση ητανε η τελικη διαφορα)
ντερμπυ για παραμονη...ωραιο παιχνιδι εγινε πιστευω...με πολλε εναλλαγες στο σκορ...πολλα 3ποντα και απο τις 2 ομαδες...
δυνατες μονομαχιες, χωρις να ξεφυγει απο τα μπασκετικα πλαισια...
πιο ψυχραιμος ο νικηφορος εβαλε στο τελος τα καλαθια που χρειαζοτανε και εμεις χασαμε αλλο 1 παιχνιδι πολυ κοντα στο σκορ...
τα πραγματα για τη παραμονη γινανε δυσκολα τωρα...αλλα δεν εχουμε να κανουμε τιποτα λιγοτερο η περισσοτερο απο το να διεκδικουμε ολα τα παιχνιδια και οτι βγει...
ρεπο αυτη τη παρασκευη για την ομαδα μου...καλη αγωνιστικη να εχετε!
jhantzop

Αποτελέσματα
ΚΩΦΟΙ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 28 (13-2) *
ΕΡΜΗΣ 28 (12-4)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 28 (12-4)
ΑΡΤΕΜΙΣ 27 (11-5)
ΑΡΙΩΝΑΣ 26 (10-6)
ΤΟΥΦΑ 25 (9-7)
ΖΕΦΥΡΙ 24 (8-8)
ΡΟΥΦ 23 (7-9)
ΕΚΑΛΗ 22 (7-8) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 20 (4-12)
ΚΩΦΟΙ 20 (4-12)
ΠΑΛΛΗΝΗ 19 (4-11) *
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 16 (1-14) *

* σε 15 αγώνες

Επόμενη αγωνιστική
ΕΚΑΛΗ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΑΡΙΩΝΑΣ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΡΜΗΣ
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΤΟΥΦΑ
ΖΕΦΥΡΙ - ΡΟΥΦ 80
ΡΕΠΟ: ΚΩΦΟΙ


rock
QUOTE(jhantzop @ Mar 8 2010, 15:47 ) *
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 65-46

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00020
http://www.ermisbc.gr/team_league.asp

Ημέρα/Ώρα: 5/3/2010 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μακρής, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 21-15, 15-13, 6-8, 23-10
Ημίχρονο: 36-28

Με ανεβασμένο ηθικό στο ντέρμπι

Η δωδέκατη νίκη του Ερμή στο πρωτάθλημα ήρθε πιο δύσκολα απ’ όσο δείχνει το τελικό σκορ. Μέχρι το 31ο λεπτό η Παλλήνη ήταν κοντά στο σκορ (42-37). Όμως, ένα σερί των γηπεδούχων (13-0) διαμόρφωσε το σκορ σε 55-37 και το τελικό 65-46 ήρθε φυσιολογικά. Ήταν η τρίτη σερί νίκη της ομάδας του Ερμή, η οποία την επόμενη αγωνιστική πηγαίνει στο Κλειστό της Νέας Ιωνίας (21:30) να αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής.

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 2, Παπαμιχαήλ 5, Κολοκυθάς 10 (1), Γκατζούλης Α, Πέρβιι 19 (1), Σολδάτος 8, Φίλιππας 5, Γιαλιάς, Τσιγαρίδης 16 (1), Κουλοσούσας, Πολίτης

Παλλήνη (Ορφανίδης): Σούρπας, Δολιανίτης, Τράμπας, Κολοβός 6 (1) , Τελλάκης, Σαχάς 13, Τζούρας, Σαμπάνης 4, Τσιαντής 21 (2), Παπαδόπουλος, Γωγούλης 2

Πηγή: www.ermisbc.gr

Απλα να προσθεσω και εγω οτι η Παλληνη επαιξε χωρις 3 παιχτες(τα 2 αδελφια Λαππιδες και τον Τελακη)
Καλη συνεχεια!!!
1911971
QUOTE(Artemida @ Mar 9 2010, 16:55 ) *
Αδερφε τα εχει γραψει καποιος απο την ομαδα σουΕΠΙΣΗΜΑ εδω http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=382563 στο ποστ 602 τωρα τι λες εσυ και που τα βρηκες δικο σου θεμα

Επι της ουσιας και οσον αφορα την ομαδα μας ,ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ ,παμε απο αγωνα σε αγωνα και οτι γινει ,το κεφαλαιο ανοδος εκλεισε ,εχει αποφασιστει -γνωμη μου- απο πριν ,την Λουτσα δεν την περιμεναν να μπει σφηνα ,τους χαλαγαμε τα σχεδια και μας καθαρισανε ,το Ρουφ κερδισε γιατι το ηθελε για να σωθει και μπραβο του ,ΟΜΩΣ ομαδα πουειναι 10 πισω και πιεζει ολο το γηπεδο στο 4ο δεκαλεπτο ειναι καπως ΠΕΡΙΕΡΓΟ να χρεωνεται το πρωτο του φαουλ 3 πριν ληξει το παιχνιδι ,ειναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ παιζοντας ζωνη να χασουμε 3 βασικους με 5 φαουλ ,ειναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ δεχομαστε 5 τεχνικες ποινες ΕΝΩ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ των αντιπαλων περναγαν με προειδοποιηση απο τους διαιτητες ,ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ διαιτητης να λεει σε παικτη στην πρωτη φαση ,"Αφου δεν ξερεις μπασκετ τι μιλας ; Εγω θα σε σωσω δινοντας φαουλ;" ( σε ενα απο τα καλυτερα εαν οχι το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας) ,ΓΙΑΤΙ να προσπαθησει να τον εκνευρισει; Τι λογους ειχε ρωτηστε την ,υπαρχει και το ΒΙΝΤΕΟγιατους δισπιστους ,ειναι περιεργο η μια ομαδα να εκτελει 40+ βολες ενω πιεζει ολο το γηπεδο ,και η αλλη 10-15 ,και οταν υπαρχουν ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ παιρνεις το μηνυμα και...........
.............ΟΚ Ενωση Γεννηθητω το θελημα σου ,τα ξαναλεμε του χρονου ,καλη συνεχεια σε ολους ,και μακρυα απο τραυματισμους ολοι μας

Από καθαρή περιέργεια και μόνο, ποιοι πιστεύεις ότι θα ανέβουν και για ποιους λόγους...θεωρώ ότι η υπόθεση άνοδος έχει πολλά ακόμα παιχνίδια μπροστά της, ειδικά για εμάς (Ερμής), την Αρτέμιδα και τον Περισσό.
Σε ευχαριστώ
str
QUOTE(Artemida @ Mar 9 2010, 16:55 ) *
Αδερφε τα εχει γραψει καποιος απο την ομαδα σουΕΠΙΣΗΜΑ εδω http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=382563 στο ποστ 602 τωρα τι λες εσυ και που τα βρηκες δικο σου θεμα

Επι της ουσιας και οσον αφορα την ομαδα μας ,ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ ,παμε απο αγωνα σε αγωνα και οτι γινει ,το κεφαλαιο ανοδος εκλεισε ,εχει αποφασιστει -γνωμη μου- απο πριν ,την Λουτσα δεν την περιμεναν να μπει σφηνα ,τους χαλαγαμε τα σχεδια και μας καθαρισανε ,το Ρουφ κερδισε γιατι το ηθελε για να σωθει και μπραβο του ,ΟΜΩΣ ομαδα πουειναι 10 πισω και πιεζει ολο το γηπεδο στο 4ο δεκαλεπτο ειναι καπως ΠΕΡΙΕΡΓΟ να χρεωνεται το πρωτο του φαουλ 3 πριν ληξει το παιχνιδι ,ειναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ παιζοντας ζωνη να χασουμε 3 βασικους με 5 φαουλ ,ειναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ δεχομαστε 5 τεχνικες ποινες ΕΝΩ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ των αντιπαλων περναγαν με προειδοποιηση απο τους διαιτητες ,ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ διαιτητης να λεει σε παικτη στην πρωτη φαση ,"Αφου δεν ξερεις μπασκετ τι μιλας ; Εγω θα σε σωσω δινοντας φαουλ;" ( σε ενα απο τα καλυτερα εαν οχι το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας) ,ΓΙΑΤΙ να προσπαθησει να τον εκνευρισει; Τι λογους ειχε ρωτηστε την ,υπαρχει και το ΒΙΝΤΕΟγιατους δισπιστους ,ειναι περιεργο η μια ομαδα να εκτελει 40+ βολες ενω πιεζει ολο το γηπεδο ,και η αλλη 10-15 ,και οταν υπαρχουν ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ παιρνεις το μηνυμα και...........
.............ΟΚ Ενωση Γεννηθητω το θελημα σου ,τα ξαναλεμε του χρονου ,καλη συνεχεια σε ολους ,και μακρυα απο τραυματισμους ολοι μας



πως γινεται ρε φιλε σε ολα τα ματσ που χανεις να φταιει η διαιτησια που σε ΟΛΟΥΣ οσους σας κερδιζουν δινει απειρες βολες, δεν τους σφυριζει κανενα φαουλ απο το ημιχρονο και μετα, δινει φαουλ μονο στο δικο σας ψηλο ο οποιος ειναι αγιος, παικταρας και δεν χτυπαει καθολου εκτος φασης ουτε κανει καθολου φαουλ..

ελεος,....λες και κανεις copy paste τα post σου και τα κολλας μετα απο καθε ηττα ειναι οταν σε διαβαζω..
tas13
QUOTE(1911971 @ Mar 9 2010, 18:28 ) *
Από καθαρή περιέργεια και μόνο, ποιοι πιστεύεις ότι θα ανέβουν και για ποιους λόγους...θεωρώ ότι η υπόθεση άνοδος έχει πολλά ακόμα παιχνίδια μπροστά της, ειδικά για εμάς (Ερμής), την Αρτέμιδα και τον Περισσό.
Σε ευχαριστώ


Θα συμφωνισω μαζι σου οτι η υποθεση ανοδος εχει πολυ ψωμι ακομα.. Εκει που διαφωνω ειναι οτι στο παιχνιδι ειναι ακομα και ο Αριωνας και ακομα και για την ομαδα μου την Ιωνια δεν εχει ξεκαθαρισει τιποτα ακομα (στο λεω γιατι απ' οτι λες τη θεωρεις δεδομενη)...
1911971
QUOTE(tas13 @ Mar 9 2010, 20:28 ) *
Θα συμφωνισω μαζι σου οτι η υποθεση ανοδος εχει πολυ ψωμι ακομα.. Εκει που διαφωνω ειναι οτι στο παιχνιδι ειναι ακομα και ο Αριωνας και ακομα και για την ομαδα μου την Ιωνια δεν εχει ξεκαθαρισει τιποτα ακομα (στο λεω γιατι απ' οτι λες τη θεωρεις δεδομενη)...

Οσο αφορά τον Αρίωνα νομίζω ότι έχει πια τον ρόλο (δυστυχώς) πια μόνο του ρυθμιστή. Μετά την αλλαγή προπονητή και επειδή μιλάω με αρκετά παιδιά από τον Αρίωνα, οι στόχοι δεν άλλαξαν...αν και ένας από αυτούς μου είχε πει ότι υπήρχε ως στόχος και η πρώτη θέση. Επειδή είναι και παλιός και λογικό παιδί, δεν ξέρω γιατί να μην τον πιστέψω...
Για την Ν. Ιωνία νομίζω ότι η διαφορά των δύο ηττών της αφήνει το περιθώριο να ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη ευελιξία. Σίγουρα το επόμενο μεταξύ μας παιχνίδι θα πει πολλά. Σε κάθε περίπτωση, ας γίνει ένα καλό παιχνίδι και ας νικήσει ο καλύτερος, χωρίς τραυματισμούς για καμία ομάδα.
Ο Χρήστος ο Ακριβούλης είναι ακόμα στην Ν. Ιωνία;
tas13
QUOTE(1911971 @ Mar 10 2010, 10:38 ) *
Οσο αφορά τον Αρίωνα νομίζω ότι έχει πια τον ρόλο (δυστυχώς) πια μόνο του ρυθμιστή. Μετά την αλλαγή προπονητή και επειδή μιλάω με αρκετά παιδιά από τον Αρίωνα, οι στόχοι δεν άλλαξαν...αν και ένας από αυτούς μου είχε πει ότι υπήρχε ως στόχος και η πρώτη θέση. Επειδή είναι και παλιός και λογικό παιδί, δεν ξέρω γιατί να μην τον πιστέψω...
Για την Ν. Ιωνία νομίζω ότι η διαφορά των δύο ηττών της αφήνει το περιθώριο να ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη ευελιξία. Σίγουρα το επόμενο μεταξύ μας παιχνίδι θα πει πολλά. Σε κάθε περίπτωση, ας γίνει ένα καλό παιχνίδι και ας νικήσει ο καλύτερος, χωρίς τραυματισμούς για καμία ομάδα.
Ο Χρήστος ο Ακριβούλης είναι ακόμα στην Ν. Ιωνία;


Μονο με νικη στο μεταξυ μας θα ατενιζουμε το μελλον με μεγαλυτερη ευελιξια, διαφορετικα μπλεκονται τα πραγματα γι'αυτο σου λεω οτι δεν εχει κριθει τιποτα ακομα για εμας..Σιγουρα να γινει καλο παιχνιδι και σιγουρα χωρις τραυματισμους..Οσο για τον Αριωνα δε ξερω αν θα παιξει το ρολο του ρυθμιστη και τι στοχους ειχε, αν ομως κερδισουμε στο μεταξυ μας θα δεις οτι τουλαχιστον βαθμολογικα εχει ελπιδες για τη τριτη θεση..
Ο Ακριβουλης ειναι ακομα στην ομαδα προπονητης στο παιδικο..
jhantzop
QUOTE(siloui11 @ Mar 10 2010, 12:38 ) *
...
Δεν μπορώ να ακούω εικασίες (τύπου "δεν μας θέλουν, μας πολεμάνε" κτλπ) στη Γ' ΕΣΚΑ , για αυτό και θα πω μια διαφορετική άποψη των πραγμάτων. Η Αρτέμιδα είναι μια ομάδα με ταλέντο και πάρα πολύ εμπειρία, αλλά όταν συναντιέσαι κάθε Παρασκευή και πας σε όλα τα ματς απροπόνητος δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να μη γκελάρεις. Οποια ομάδα και αν είσαι, όσο καλούς παίχτες αν έχεις , προσωπική άποψη είναι ότι απροπόνητος δεν πας πουθένα σε μια διάρκεια 1 έτους. Σίγουρα τα παιδιά εκεί έχουν πολλές δυσκολίες , ιδιαίτερα γηπεδικές, αλλά μην το παίζουμε επαναστάτες τύπου Τσε απέναντι στην κακιά ΕΣΚΑ ενώ ακουμπάμε τη μπάλα κάθε Παρασκευή.
...


Από το στόμα μου το πήρες!


1911971
QUOTE(tas13 @ Mar 10 2010, 11:24 ) *
Μονο με νικη στο μεταξυ μας θα ατενιζουμε το μελλον με μεγαλυτερη ευελιξια, διαφορετικα μπλεκονται τα πραγματα γι'αυτο σου λεω οτι δεν εχει κριθει τιποτα ακομα για εμας..Σιγουρα να γινει καλο παιχνιδι και σιγουρα χωρις τραυματισμους..Οσο για τον Αριωνα δε ξερω αν θα παιξει το ρολο του ρυθμιστη και τι στοχους ειχε, αν ομως κερδισουμε στο μεταξυ μας θα δεις οτι τουλαχιστον βαθμολογικα εχει ελπιδες για τη τριτη θεση..
Ο Ακριβουλης ειναι ακομα στην ομαδα προπονητης στο παιδικο..

Ελπίζω να ξαναδούμε τον Χρήστο την Παρασκευή μιας και τον έχουμε ζήσει πριν από αρκετά χρόνια σε προσωπικό επίπεδο και σαν προπονητή μας...
3-p
Καλησπερα μετα απο καιρο και απο μενα!Εγω δεν εχω λογω να αμφισβητησω τα λεγομενα κανενος αλλα λογω εμπειριας εχω να θεσω ενα θεμα στους παιχτες της Αρτεμις!Διαβαζω και μαθαινω οτι στο γηπεδο σας εχουν γινει . . . πολλα!Μηπως αυτος ειναι ενας λογος για τους διαιτητες να σας εχουν στη μπουκα?????Αυτο ισχυει παντου και παντα!Οι διαιτητες σε ολες τις κατηγοριες ' σταμπαρουν ' παιχτες και ομαδες λογω της συμπεριφορας τους οχι απο κακια ή σκοπο , αλλα για να προστατευτουν!!!Στην ομαδα μου δινουμε μαχη να ηρεμουμε παιδια που το εχουν στο αιμα τους να ειναι γκρινιαρηδες και πλεον τους συμπεριφερονται αναλογα και οι διαιτητες!!Οσο για το αγωνιστικο κομματι η Ιωνια ειναι στην καλυτερη κατασταση απο την αρχη της χρονιας και αυτο φαινεται απο την ευκολια που κερδιζει!Ειναι αληθεια ομως οτι πρεπει να κερδισουμε οπωσδηποτε αυριο τον Ερμη για να καταχηρωσουμε την θεση μας!Πιστευω οτι θα τα καταφερουμε και ας κανουμε ζημια στον προπονητη του Ερμη που εκτιμω πολυ λογω παλιοτερης συνεργασιας μας και ενα πρωταθλημα Ελλαδος!!
str
QUOTE(Artemida @ Mar 11 2010, 16:32 ) *
Οι ομαδες που θα ανεβουν ειναι οι 3 που ειναι στις τρεις πρωτες θεσεις ,εαν θες αξιοκρατικα θα ελεγα Περισσος -Ερμης -Ιωνια (με ολο τον σεβασμο στον Μαυρεα αλλα απο μονος του δεν κανει μια καλη ομαδα)



Και απο την Εκαλη χασαμε και δεν διαμαρτυρηθηκε κανεις ,ειμαστε σε κακη μερα και χασαμε ,τωρα στα 2 με τον Περισσο κατα περιεργη συμπτωση (wink.gif ηταν ο ιδιος διαιτητης και στην Ιωνια ο Σελληνας για τον οποιο εχουν γραφτει αρκετα για την συμπεριφερα του ,σημειωτεον δε οτι τον ειχαν ορισει και στο ματς με Αρτεμιδα-Περισσος (δεν καταλαβαινω το πως και γιατι) διδυμο με τον Ραχιωτη ,μην λεσ λοιπον οτι οποτε χανω φωναζω , ετσι και αλλοιως τι καλυτερο απο το να δεις τα βιντεο των αγωνων ;




Για το 4ο δεκαλεπτο δεν μου λες, οπως επισης δεν μου λες και ποσες βολες εκτελεσε το ρουφ ,αστο καλυτερα αδερφε μου ,οποιος μπορει να καταλαβει ας καταλαβει ,το ποιος θα ανεβει ηταν κανονισμενο απο πριν ,τι και αν παλευει ο Αριωνας και η Λουτσα δεν τους νοιαζει ,και θα με θυμηθεις στο τελος της χρονιας ,παντως επειδη ειναι αδικο αλλες ομαδες να παλευουν στα ισα στηνοντας υποδομες φτιαχνοντας γηπεδα εχοντας σαιτ στην προσπαθεια να ανεβασουν το αθλημα και αλλες να ανεβαινουν πλαγια στο τελευταιο παιχνιδι στον Ερμη θα παμε μια ωραια βολτα , ευχομαι να παιζεται η 2η 3η θεση αναμεσα σε Ερμη και Περισσο η Ιωνια και θα γελασουμε ,με το ποσο θα μας σπρωχνουν να κερδισουμε




ισως εχεις δικιο...ισως ιωνια ερμης και περισσος τους σπρωχνουν κι ας ειναι αμπαλοι..
αν παιζοταν δικαια το παιχνιδι η αρτεμιδα θα επρεπε να ανεβει κατηγορια αλλά ΣΤΗΝ ΠΥΓΜΑΧΙΑ (κοινως ΜΠΟΞ)
siloui11
QUOTE(Artemida @ Mar 11 2010, 16:32 ) *
Για το 4ο δεκαλεπτο δεν μου λες, οπως επισης δεν μου λες και ποσες βολες εκτελεσε το ρουφ ,αστο καλυτερα αδερφε μου ,οποιος μπορει να καταλαβει ας καταλαβει ,το ποιος θα ανεβει ηταν κανονισμενο απο πριν ,τι και αν παλευει ο Αριωνας και η Λουτσα δεν τους νοιαζει ,και θα με θυμηθεις στο τελος της χρονιας ,παντως επειδη ειναι αδικο αλλες ομαδες να παλευουν στα ισα στηνοντας υποδομες φτιαχνοντας γηπεδα εχοντας σαιτ στην προσπαθεια να ανεβασουν το αθλημα και αλλες να ανεβαινουν πλαγια στο τελευταιο παιχνιδι στον Ερμη θα παμε μια ωραια βολτα , ευχομαι να παιζεται η 2η 3η θεση αναμεσα σε Ερμη και Περισσο η Ιωνια και θα γελασουμε ,με το ποσο θα μας σπρωχνουν να κερδισουμε



Τουλάχιστον φίλε από την Αρτέμιδα συμφωνείς ότι :
- Στο 3ο δεκάλεπτο είναι όπως τα είπα με τα φάουλ
- Η φάση με τα 11' να περάσετε τη σέντρα έγινε
- Τα φάουλ του Ρουφ στο σύνολο ήταν περισσότερα
- Είστε απροπόνητοι (κακό για εσάς) και στο 2ο ημίχρονο δε βάλατε σουτ και φάγατε 5 αιφνδιασμούς.
Και δέχομαι επί της ευκαιρίας ότι όντως βαρέσαμε πολλές βολές στο τέλος, αφού κάνατε και φάουλ για να σταματήσετε το χρόνο.

Και επείδη μπαίνεις πάλι στη σύγκριση και στο παραμύθι.....από το Ρουφ πόσο καλύτερος ήσουν στα 2 παιχνίδια που αξίζεις να είσαι στη 3άδα που θα ανέβει??...και το ξέρεις ότι δεν είσαι αφού στο τέλος λέγατε "αν νομίζετε ότι θα ανεβείτε, κάνετε λάθος"....Αυτό έδειχνε ότι ούτε παρακολουθείτε αλλά και ότι έχετε βρει καραμελίτσα είτε με τον πρώτο παίζετε είτε με το τελευταίο να λέτε τα ίδια.
Και για τον Αρίωνα, άσε τα παιδιά που τον εκφράζουν στο φόρουμ να τα πούνε αυτά. Έχουν δική τους φωνή εδώ μέσα και δεν έχω δει κανέναν να εκφράζει κάτι τέτοιο.

tas13
ΕΚΑΛΗ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2 (δυσκολο παιχνιδακι αλλα εστω και δυσκολα βλεπω Περισσο, διπλο)

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 (πολυ αδυναμο το Πορτο Ραφτη, ευκαιρια για το Νικηφορο να το παρει το παιχνιδι, διπλο)

ΠΑΛΛΗΝΗ - ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (δεν εχει περιθωρεια ο Αριων και καλυτερη ομαδα, διπλο)

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (το ντερμπι της αγωνιστικης, σε καλη κατασταση και οι δυο ομαδες, μεγαλη ευκαιρια να παρουμε το ματσακι και να κανουμε μεγαλο βημα για την ανοδο, δυσκολο παιχνιδι που νομιζω θα κριθει στις λεπτομερειες, ασσος)

ΑΡΤΕΜΙΣ - ΤΟΥΦΑ 1 (μετα τα δυο ατυχα αποτελεσματα, βλεπω ευκολα ή δυσκολα ασσο)

ΖΕΦΥΡΙ - ΡΟΥΦ 80 2 (δυσκολη εδρα, αλλα καλυτερη ομαδα νομιζω το Ρουφ, διπλο)
1911971
Νομίζω ότι αν σήμερα η ομάδα μου (Ερμής) καταφέρει και περάσει από την Ν. Ιωνία, έχουμε κατά μεγάλο ποσοστό "κλειδώσει" μία από τις θέσεις ανόδου. Οσο αφορά την διαιτησία, εύχομαι να γίνει και από αυτούς ένα καλό παιχνίδι. Διαιτητές : Αντεριώτης-Σελλινάς....
Επίσης, νομίζω ότι Εκάλη και Παλλήνη ίσως κάνουν ζημιές σήμερα σε Περισσό και Αρίωνα.
Καλά παιχνίδια...
johnlogo
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 61-62
topten
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΑΡΙΩΝΑΣ 78-76
1911971
Μεγάλη νίκη χθες το βράδυ για την ομάδα μας, που πίστεψε από την αρχή στην νίκη. Δεν έχω γνώμη για τα υπόλοιπα μέχρι σήμερα ντέρμπι του ομίλου (εκτός από αυτά του Ερμή) αλλά χθες ήταν αγώνας που δεν μπορούσες να μην έχεις μάτια να τον βλέπεις...παιχνίδι με πάρα πολλές συγκινήσεις, δυνατό αλλά σε καμία περίπτωση αντιαθλητικό, νομίζω ότι η διαιτησία πήγε καλά χθες (τα φαλτσοσφυρίγματα λίγα και μοιρασμένα)...μπράβο και στις δύο ομάδες για το θέαμα και το μπάσκετ που έπαιξαν, μπράβο στον κόσμο που ήρθε στο γήπεδο και είδε το ματς (βοήθησαν κι αυτοί με τον τρόπο τους στην καλή ατμόσφαιρα εκατέρωθεν)...
Παρόλα αυτά πρέπει να προσπεράσουμε αυτό το παιχνίδι και να συγκεντρωθούμε στο επόμενο με τους Κωφούς στην έδρα μας και να ελπίσουμε ότι οι διακοπές του Πάσχα δεν θα μας επιρεάσουν προκειμένου να συνεχίσουμε την πορεία μας.
siloui11
Ήττα για το Ρουφ με +15 περίπου από το Ζεφύρι. Πληρώσαμε την κακή αρχή στο πρώτο δεκάλεπτο και ήταν πολύ δύσκολο μετά να γυρίσει ένα τέτοιο παιχνίδι. Καλύτερο το Ζεφύρι από εμάς, άξια και δίκαιη νίκη.
rock
QUOTE(topten @ Mar 13 2010, 02:20 ) *
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΑΡΙΩΝΑΣ 78-76

Καλη νικη για την Παλληνη χτες και εχει ελπιδες. Ωραιο ματς και απο τις 2 ομαδες που παλεψανε με την ομαδα του Αριωνα να προσπαθει να φερει το παιχνιδι στα ισια τα τελευταια δευτερολεπτα. Εκει η Παλληνη εχασε την ψυχραιμια της χανοντας βολες αλλα και μερικες μπαλες. Στο τελος ομως επικρατησαν οι γηπεδουχοι.
Καλη συνεχεια και για της 2 ομαδες και στον φιλο μας τον προεδρο του Αριωνα εχω μονο ενα να πω.... Προεδρε μακαρι και αλλες ομαδες να ειχαν ανθρωπους σαν και σενα!!!!!!
bmw
Καλησπερα.Ξεκινω να γραψω με αφορμη το χθεσινο παιχνιδι της Ιωνιας με τον Ερμη!Πολυ καλο παιχνιδι και αυτο ειναι μηνυμα οτι και σε αυτες τις κατηγοριες μπορει να παιχτει ενα καλο παιχνιδι με πολυ αγωνια και ενταση στα επιτρεπτα ορια!!Νικησε ο τυχεροτερος κατα την γνωμη μου,παρολο που πιστευω οτι τα ατου της Ιωνιας ηταν σε μετρια μερα και η επιθεση τους στατικη.Βεβαια δεν ειχα δει τον Ερμη! Εχω δει την Ιωνια και με την Τουφα εντος και προσπαθουσα να θυμηθω ποιος ηταν ο παιχτης της Ιωνιας με το 10 και τα γυαλια!!Χθες ακουσα το ονομα Ανεστης και το θυμηθηκα!Ζητω απλα επιβεβαιωση απο τον τας13 ή τον 3-ρ να μου πει αν ειναι ο Κεφαλιανος παλιος παιχτης της Ιωνιας!Αν ειναι αυτος ηθελα να ρωτησω πως σε ενα τοσο κρισιμο παιχνιδι στα τελευταια λεπτα δεν τον εβαλε καθολου (με ολο το σεβασμο στον προπονητη ) ειδικα στο τελευταιο σουτ αφου αν θυμαμαι καλα ειναι 'δολοφονος' απο μακρυα!Το λεω γιατι εκτος απο το παρελθον τον ειδα με την Τουφα και εκει επαιξε 5 λεπτα και παρα τα κιλα του (ας με συγχωρεσει ο παλιος φιλος) εβαζε συνεχεια!Ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους και πιστευω οτι και οι 2 ομαδες αξιζουν να ανεβουν!
caterpillar
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ – ΑΟ ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78-76 (ημ 37-43)

Σπουδαία νίκη πέτυχε εναντίον μας η Παλλήνη, στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τον υποβιβασμό. Ήταν πιο εύστοχη και ψύχραιμη στο τέλος και ήθελε περισσότερο το παιχνίδι από εμάς. Προσωπικά απορώ με τη φτωχή συγκομοιδή βαθμών της συγκεκριμένης ομάδας. Στα μεταξύ μας παιχνίδια (όπου σημείωσε συνολικά 159 πόντους με τρομερή ευστοχία από τη γραμμή των 6,25) έδειξε ότι διαθέτει 4-5 παίκτες με ικανότητες και προσωπικότητα. Όμως παρατήρησα ότι στα υπόλοιπα ματς του πρωταθλήματος έχει μέσο όρο στην επίθεση κάτω από 60 πόντους!

Εμείς στον Αρίωνα εδώ και αρκετό καιρό - κατά κάποιο τρόπο - έχουμε χάσει τη συγκέντρωσή μας.
Για μια νέα ομάδα σαν τη δική μας, χωρίς κλειστό γήπεδο ή ιδιαίτερες υποδομές, χωρίς στήριξη από κανένα δήμο ή άλλη αρχή, παρά μόνο τις φιλότιμες προσπάθειες του προέδρου μας που είναι άνθρωπος με μεράκι, όραμα και παρουσία, είναι δύσκολο να κρατηθείς ψηλά, ειδικά μετά από δύο αποχωρήσεις προπονητών και αρκετές αποχωρήσεις παικτών. Τουλάχιστον αυτοί που έχουμε μείνει ελπίζουμε να βγάλουμε τη χρονιά χωρίς τραυματισμούς και με το κεφάλι ψηλά.
Καλή συνέχεια...
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 61-62

Δε θα ξεκινησω με το παιχνιδι, αλλα αυτο που θα ηθελα πρωτα να πω ειναι οτι χαρηκα πολυ που γνωρισα εναν απο τους moderator που ειναι και μελος της ομαδας του Ερμη.. Πραγματικα ενας πολυ αξιολογος ανθρωπος, πολυ φιλικος και προσιτος, μπασκετικος, που κανει μεγαλη προσπαθεια για την ομαδα του και του αξιζουν πολλα μπραβο για το ολο στησιμο και την επιβλεψη του forum, που μεσα απο εδω γινονται γνωριμιες και ανταλασσονται αποψεις και γεγονοτα απο ολες τις ομαδες.. Και παλι πολλα μπραβο, χαρηκα πραγματικα και να του ζητησω συγνωμη για μια διενεξη που ειχαμε, αλλα καμια φορα τα νευρα σε βγαζουν εκτος εαυτου.. Στο τελος νομιζω οτι τα βρηκαμε..
Οσο αφορα το παιχνιδι ηταν ενα πραγματικο ντερμπι, σε ακρως αθλητικα πλαισια, απο δυο ομαδες που δεν αξιζουν να παιζουν σε αυτη τη κατηγορια, με εναλλαγες σε ολο το διαστημα του παιχνιδιου που μεχρι το τελος δεν ηξερες τι να περιμενεις.. Δυστυχως ομως αρνητικος πρωταγωνιστης για την ομαδα μου ηταν ο ενας κυριως διαιτητης, σε πολλα σημεια του παιχνιδιου, αλλα κυριως σε φαση που αρνηθηκε καθαρο φαουλ 25 δευτερολεπτα πριν το τελος και ενω προηγουμασταν 1ποντο και μαλιστα λεγοντας μας οτι και να ηταν δε δινεται σε αυτο το σημειο, αν ειναι δυνατον.. Στην επομενη φαση καμια φορα ο υπερβαλλων ζηλος για αμυνα, μας θολωσε αφηνοντας ενα παιχτη τους αφυλακτο κατω απο το καλαθι.. Ο διαιτητης αυτος μας σφυριξε αφου δηλωσε κολλημα ενας αλλος και ηταν αυτος, αργοτερα το εμαθα, που ειχε "σφαξει" τον Ερμη σε ενα αλλο παιχνιδι.. Προφανως κατι να τους χρωστουσε.. Παντως ειλικρινα δε θελω να πω οτι ηταν "δακτυλος" του Ερμη, ουτε σε καμια περιπτωση να μειωσω τη νικη τους, ουτε να ερθω σε διαφωνιες μεσα απο το forum με αλλα παιδια.. Απλα τα δεδομενα οπως τα βλεπω εγω ειναι αυτα και ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου.. Καλη συνεχεια στον Ερμη..
Ειχαμε την ευκαιρια να καθαρισουμε κατα μεγαλο ποσοστο την υποθεση ανοδο, αλλα δε τα καταφεραμε.. Ακολουθει ενα πολυ κρισιμο παιχνιδι στον Αριωνα και δε πρεπει να σκεφτομαστε τιποτα αλλο απο τη νικη, για να μη μπουμε σε περιπετειες και πιστευω οτι με νικη θα ειμαστε και παλι πολυ κοντα στο ονειρο.. Να ειστε καλα..
nikefalin
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΤΟΥΦΑ 58 - 70
jhantzop

Αποτελέσματα
ΕΚΑΛΗ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΑΡΙΩΝΑΣ 78-76
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΡΜΗΣ 61-62
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΤΟΥΦΑ 58-70
ΖΕΦΥΡΙ - ΡΟΥΦ 80 1
ΡΕΠΟ: ΚΩΦΟΙ

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες)
ΕΡΜΗΣ 30 (13-4)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 30 (13-4)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 29 (13-3) *
ΑΡΤΕΜΙΣ 28 (11-6)
ΑΡΙΩΝΑΣ 27 (10-7)
ΤΟΥΦΑ 27 (10-7)
ΖΕΦΥΡΙ 26 (9-8)
ΡΟΥΦ 24 (7-10)
ΕΚΑΛΗ 23 (7-9) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 22 (5-12)
ΠΑΛΛΗΝΗ 21 (5-11) *
ΚΩΦΟΙ 20 (4-12) *
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 17 (1-15) *

* σε 16 αγώνες

Επόμενη αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΕΡΜΗΣ - ΚΩΦΟΙ
ΡΟΥΦ 80 - ΕΚΑΛΗ
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΖΕΦΥΡΙ
ΡΕΠΟ: ΤΟΥΦΑ


ΥΓ. Thank you tas13, κι εγώ χάρηκα!


goos
πορτο ραφτη-νικηφορος 2
Spilios_3pt_king
Μια μικρή πρόβλεψη και από εμένα...πιστεύω ότι πρώτος θα βγει ο Ερμής λόγω προπονητή αλλά και παιχτών ενώ για υποβιβασμό βλέπω σίγουρα κωφούς, παλλήνη, πόρτο ράφτη αλλά και νικηφόρο (κυρίως διότι εκτώς απροόπτου θα πέσει σίγουρα μια ομάδα από την Γ Εθνική στην Α ΕΣΚΑ, οπότε κατά συνέπεια θα πέσουν ίσως και 5 ομάδες από την Γ ΕΣΚΑ).
jhantzop

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 61-62

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00021
http://www.ermisbc.gr/team_league.asp

Ημέρα/Ώρα: 12/3/2010 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Νέας Ιωνίας
Διαιτητές: Ραχιώτης, Σέληνας
Δεκάλεπτα: 17-12, 13-21, 17-16, 14-13
Ημίχρονο: 30-33

Νίκη στο ντέρμπι κορυφής

Παιχνίδι για καρδιακούς το ντέρμπι της αγωνιστικής, που βρήκε την ομάδα του Ερμή να πανηγυρίζει μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 61-62 σε ένα κατάμεστο από φιλάθλους του μπάσκετ κλειστό της Νέας Ιωνίας. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν με 8 πόντους λίγο πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (17-9). Ο Ερμής κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να προηγηθεί στο ημίχρονο με 30-33. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν τη μεγαλύτερη διαφορά τους στον αγώνα (35-43 στο 25’). Η Νέα Ιωνία αντέδρασε και το παιχνίδι ένα λεπτό πριν το τέλος ήρθε στην ισοπαλία (60-60). Μία βολή στα 15” δευτερόλεπτα πριν τη λήξη έδωσε το προβάδισμα στη Νέα Ιωνία. Στην τελευταία επίθεση του Ερμή όμως μίλησε η ψυχραιμία και με καλάθι 3” πριν το τέλος έγινε το τελικό 61-62. Το τέλος του αγώνα βρήκε την «οικογένεια» του Ερμή να πανηγυρίζει τη σπουδαία αυτή νίκη.

Νέα Ιωνία (Θεολογίτης): Χασαπόπουλος 3 (1), Καντιδάκης 11 (1), Σπυριδώνης, Αντώνος 2, Σπύρου 4, Κολίτας 5 (1), Κεφαλιανός, Σπανός 3, Μαυρέας 21 (2), Φατούρος 12 (2), Μαραγκουδάκης, Σαββαίδης

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 7 (1), Φίλιππας, Κολοκυθάς 3, Πέρβιι 9 (1), Σολδάτος 15 (1), Παπαμιχαήλ 2, Τσιγαρίδης 22 (2), Πολίτης 4

Πηγή: www.ermisbc.gr


Artemida
Ηττα για την Αρτεμιδα, δικαιοτατη νικη της Τουφας ,το ηθελε περισσοτερο και το πηρε ,συνεχιζουμε ελπιζω να βαρεσει το καμπανακι και οι συμπαικτες μου να μαζευτουν
Οσον αφορα την Αγωνιστικη μεγαλη νικη του Ερμη ,καλη νικη για την Παλληνη
Τελικα ο Σελινας εχει παρει εργολαβια την Ιωνια ,δε πα να διαμαρτυρονται ομαδες για αυτον η Ενωση δεν παιρνει χαμπαρι ,ο Ραχιωτης τον Περισσο ,θα μου πεις τωρα συμπτωση θα ειναι ,με την Ιωνια μας επαιξε ο Σελινας ακομα φωναζουμε ,με Περισσο εκτος ο Ραχιωτης ,εντος με Περισσο ηταν Ραχιωτης-Σελινας ορισμενοι να σφυριξουν ,φωναξαμε και αλλαξαν τον Σελινα αφου ειχε γινει ολοκληρο θεμα με απολογιες και διαφορα ,το χαλασαμε το διδυμο smile.gif ,ανευ ουσιας θα μου πεις
Καλο θα ειναι να ψαξει καποιος εαν εχει κεφι ,ποια παιχνιδια εχουν σφυριξει και ποιων ομαδων ,Στατιστικα μιλοντας παντα ετσι; δεν υπαινισομαι κατι
jhantzop
QUOTE(Artemida @ Mar 15 2010, 13:33 ) *
Ηττα για την Αρτεμιδα, δικαιοτατη νικη της Τουφας ,το ηθελε περισσοτερο και το πηρε ,συνεχιζουμε ελπιζω να βαρεσει το καμπανακι και οι συμπαικτες μου να μαζευτουν
Οσον αφορα την Αγωνιστικη μεγαλη νικη του Ερμη ,καλη νικη για την Παλληνη
Τελικα ο Σελινας εχει παρει εργολαβια την Ιωνια ,δε πα να διαμαρτυρονται ομαδες για αυτον η Ενωση δεν παιρνει χαμπαρι ,ο Ραχιωτης τον Περισσο ,θα μου πεις τωρα συμπτωση θα ειναι ,με την Ιωνια μας επαιξε ο Σελινας ακομα φωναζουμε ,με Περισσο εκτος ο Ραχιωτης ,εντος με Περισσο ηταν Ραχιωτης-Σελινας ορισμενοι να σφυριξουν ,φωναξαμε και αλλαξαν τον Σελινα αφου ειχε γινει ολοκληρο θεμα με απολογιες και διαφορα ,το χαλασαμε το διδυμο smile.gif ,ανευ ουσιας θα μου πεις
Καλο θα ειναι να ψαξει καποιος εαν εχει κεφι ,ποια παιχνιδια εχουν σφυριξει και ποιων ομαδων ,Στατιστικα μιλοντας παντα ετσι; δεν υπαινισομαι κατι


Να σου πω κάτι που καταρρίπτει τα όποια σενάρια μπορεί να έχεις κάνει και πάντα με καλή διάθεση: Νέα Ιωνία - Ερμής 2 (Σέληνας), Περισσός - Ερμής 2 (Ραχιώτης) και Άρτεμις - Ερμής 1 (Ραχιώτης). Εφόσον λοιπόν δεν υπαινίσεσαι κάτι (και καλά κάνεις) ας μη συνεχιστεί! Όποιος θέλει να βγάλει τα στατιστικά του ας πάει μία βόλτα από την Ένωση να μάθει ποιος ήταν που και τα συμπεράσματα δικά του (μιας και δεν υπάρχουν υπαινιγμοί). Προσωπική μου εκτίμηση πως ακόμα και αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν εύνοιες, οι καλές ομάδες που θα έχουν και διάρκεια στην απόδοσή τους θα ξεχωρίσουν.

blove.gif


Buddah
QUOTE(jhantzop @ Mar 15 2010, 14:39 ) *
Να σου πω κάτι που καταρρίπτει τα όποια σενάρια μπορεί να έχεις κάνει και πάντα με καλή διάθεση: Νέα Ιωνία - Ερμής 2 (Σέληνας), Περισσός - Ερμής 2 (Ραχιώτης) και Άρτεμις - Ερμής 1 (Ραχιώτης). Εφόσον λοιπόν δεν υπαινίσεσαι κάτι (και καλά κάνεις) ας μη συνεχιστεί! Όποιος θέλει να βγάλει τα στατιστικά του ας πάει μία βόλτα από την Ένωση να μάθει ποιος ήταν που και τα συμπεράσματα δικά του (μιας και δεν υπάρχουν υπαινιγμοί). Προσωπική μου εκτίμηση πως ακόμα και αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν εύνοιες, οι καλές ομάδες που θα έχουν και διάρκεια στην απόδοσή τους θα ξεχωρίσουν.

blove.gif


...........και αυτες που διαλανε μετα τα Χριστουγεννα θα μεινουν στασιμες ,συμπηρωνω εαν μου επιτρεπετε.
Διαβαζω διαφορα τις τελευταιες ημερες ,και θα ηθελα να πω μεταφεροντας την επισημη φωνη του ΑΟ . Αρτεμις οτι δεν συμμεριζομαστε τα οσα γραφονται ,οτι δηλαδη η ομαδα διαλυσε ,τα παρατησε ,κυριως δε για τους λογους που γραφεται οτι οδηγησαν σε αυτο.
Το οτι δεν υπαρχει συνεπεια στην προπονηση -δεν εχουμε δικο μας γηπεδο - ειναι ο λογος των κακων εμφανισεων της ομαδας ,η ομαδα εστω και με τις 2 προπονησεις που ειχε την δυνατοτητα να κανει ηταν ανταγωνιστικη ,ομως χωρις προπονηση (το ξερετε ολοι σας καλα) δουλεια δεν γινεται και συναμα χανεται και η οποια δουλεια ειχε γινει σιγα σιγα.
Εχω ξαναγραψει ,εαν η ομαδα σου κανει 20 λαθη,χανει 10 βολες και 6 κατω απο το καλαθι δεν σου φταινε τα λαθη του οποιου διαιτητη ,εαν δε κανεις το λαθος να ασχοληθεις με αυτο περισσοτερο(μπορει στιγμιαια να διαμαρτυρηθεις) χανεις την ομαδα σου ,δινεις αλλοθι στους παικτες σου (που δεν κανουν προπονηση) και δεν υπαρχει περιπτωση και να διορθωσεις τα κακως κειμενα στην ομαδα σου.
Κλεινοντας θα ηθελα να διαβεβαιωσω ολους τους φιλους οτι η ομαδα θα συνεχισει κανονικα παρα το γεγονος οτι ειναι εκτος στοχων ,προσπαθοντας σε καθε παιχνιδι για την νικη ,στο μετρο που μπορουμε θα ειμαστε αξιοπιστοι ,δεν θα χαριστουμε σε κανεναν



#15#
QUOTE(Spilios_3pt_king @ Mar 14 2010, 20:44 ) *
Μια μικρή πρόβλεψη και από εμένα...πιστεύω ότι πρώτος θα βγει ο Ερμής λόγω προπονητή αλλά και παιχτών ενώ για υποβιβασμό βλέπω σίγουρα κωφούς, παλλήνη, πόρτο ράφτη αλλά και νικηφόρο (κυρίως διότι εκτώς απροόπτου θα πέσει σίγουρα μια ομάδα από την Γ Εθνική στην Α ΕΣΚΑ, οπότε κατά συνέπεια θα πέσουν ίσως και 5 ομάδες από την Γ ΕΣΚΑ).

Όσο αφορά το πόσες ομάδες πέφτουν από την Γ Εσκα έχεις δίκιο.
Βέβαια για κάθε μια ομάδα της Γ Εθνικής που μπαίνει στην Εσκα τότε πέφτει από κάθε κατηγορία
και μια ομάδα.Αυτό σημαίνει ότι θα πέσει μια ομάδα από τους πέμπτους και των τριών ομίλων της Γ'.
jhantzop
QUOTE(Artemida @ Mar 9 2010, 16:55 ) *
...υπαρχει και το ΒΙΝΤΕΟγιατους δισπιστους ,ειναι περιεργο η μια ομαδα να εκτελει 40+ βολες ενω πιεζει ολο το γηπεδο ,και η αλλη 10-15...


Επειδή έπεσε στα χέρια μου το βίντεο του αγώνα (χωρίς να είμαι δύσπιστος - μου αρέσουν απλά τα νούμερα), να βοηθήσω τους δύσπιστους και μη!

1ο δεκάλεπτο | φάουλ 6-7 | βολές 4-8 | σκορ 13-21
2ο δεκάλεπτο | φάουλ 2-2 | βολές 2-3 | σκορ 18-19 (31-40)
3ο δεκάλεπτο | φάουλ 11-5 | βολές 9-19 | σκορ 18-20 (49-60)
4ο δεκάλεπτο | φάουλ 4-6 | βολές 10-4 | σκορ 27-6 (76-66)

Σύνολο | φάουλ 23-20 | βολές 25-34

Συμπέρασμα: οι 40+ βολές έγιναν 25 και οι 10-15 έγιναν 34

Όσο για τον αγώνα, αν και δεν είναι της τελευταίας αγωνιστικής, να πω πως η Άρτεμις ήταν καλύτερη στα τρία πρώτα δεκάλεπτα και πήρε τη διαφορά των 11 πόντων πιέζοντας στο τέλος της τρίτης περιόδου. Το Ρουφ πιέζοντας στο 4ο δεκάλεπτο κατάφερε μέσα σε 3 λεπτά να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Τα λάθη και η αστοχία των φιλοξενούμενων σε συνδυασμό με την ανεβασμένη ψυχολογία των γηπεδούχων έφεραν το τελικό αποτέλεσμα.

Να σημειώσω πως δύο παίκτες (και όχι τρεις) της Αρτέμιδας βγήκαν με πέντε φάουλ και ένας από το Ρουφ. Απ' ότι είδα και κατάλαβα σχεδόν κανένα φάουλ δεν αμφισβητήθηκε από αυτά που δόθηκαν. Για τις τεχνικές ποινές δεν μπορώ να πω γιατί δεν μπορούσα να ακούσω κάτι. Μόνο μία κατάλαβα όταν το 19 της Αρτέμιδας μετά από καλάθι του έδειξε τον ένα διαιτητή δίνοντάς του τα εύσημα!

Όποιος θέλει να έχει ιδία άποψη ας δει και εκείνος το βίντεο. Εγώ το είδα και είπα να συνεισφέρω στην κουβέντα! χωρίς να το έβλεπα δε θα μπορούσα και δε θα είχε νόημα!

blove.gif


ev67
QUOTE(jhantzop @ Mar 17 2010, 16:27 ) *
Επειδή έπεσε στα χέρια μου το βίντεο του αγώνα (χωρίς να είμαι δύσπιστος - μου αρέσουν απλά τα νούμερα), να βοηθήσω τους δύσπιστους και μη!

1ο δεκάλεπτο | φάουλ 6-7 | βολές 4-8 | σκορ 13-21
2ο δεκάλεπτο | φάουλ 2-2 | βολές 2-3 | σκορ 18-19 (31-40)
3ο δεκάλεπτο | φάουλ 11-5 | βολές 9-19 | σκορ 18-20 (49-60)
4ο δεκάλεπτο | φάουλ 4-6 | βολές 10-4 | σκορ 27-6 (76-66)

Σύνολο | φάουλ 23-20 | βολές 25-34

Συμπέρασμα: οι 40+ βολές έγιναν 25 και οι 10-15 έγιναν 34

Όσο για τον αγώνα, αν και δεν είναι της τελευταίας αγωνιστικής, να πω πως η Άρτεμις ήταν καλύτερη στα τρία πρώτα δεκάλεπτα και πήρε τη διαφορά των 11 πόντων πιέζοντας στο τέλος της τρίτης περιόδου. Το Ρουφ πιέζοντας στο 4ο δεκάλεπτο κατάφερε μέσα σε 3 λεπτά να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Τα λάθη και η αστοχία των φιλοξενούμενων σε συνδυασμό με την ανεβασμένη ψυχολογία των γηπεδούχων έφεραν το τελικό αποτέλεσμα.

Να σημειώσω πως δύο παίκτες (και όχι τρεις) της Αρτέμιδας βγήκαν με πέντε φάουλ και ένας από το Ρουφ. Απ' ότι είδα και κατάλαβα σχεδόν κανένα φάουλ δεν αμφισβητήθηκε από αυτά που δόθηκαν. Για τις τεχνικές ποινές δεν μπορώ να πω γιατί δεν μπορούσα να ακούσω κάτι. Μόνο μία κατάλαβα όταν το 19 της Αρτέμιδας μετά από καλάθι του έδειξε τον ένα διαιτητή δίνοντάς του τα εύσημα!

Όποιος θέλει να έχει ιδία άποψη ας δει και εκείνος το βίντεο. Εγώ το είδα και είπα να συνεισφέρω στην κουβέντα! χωρίς να το έβλεπα δε θα μπορούσα και δε θα είχε νόημα!

:blove:


.... Συμπέρασμα.... όταν υπερβάλουμε να έχουμε υπόψη μας ότι κάποιος μπορεί να είναι σε θέση να μας διαψέυσει !!!!!
st_79
καλησπερα.επειδη ο φιλος απο την αρτεμιδα μας ειπε οτι υπαρχει το βιντεο για τους δυσπιστους δεν μας λεει ποιο βιντεο τελικα ειδε!!!!!!!! απο οτι φαινεται μαλλον ετσι θα ηταν ολα τα παιχνιδια που εχασε η αρτεμης και τους αδικησε η διαιτησια και τους εσφαξαν και τους εστεισαν κλπ γιατι ολοι σουταρουν 40+ βολες ενω η ατρεμης 15 και μετα φυσικα τα πραγματα μπορει να ειναι και αναποδα!!!!! καλη συνεχεια σε ολους και χωρις τραυματισμους
str
να ξεκαθαρισω οτι την αρτεμιδα σαν ομαδα δεν την εχω καθολου σε εκτιμηση, οχι τοσο για το μπασκετ της οσο κυριως για την συμπεριφορα των παικτων της και των παροικουντων...
δυστυχως ο φιλος που χρησιμοποιει το nickname artemida την κανει ακομα πιο αντιπαθητικη με τα λεγομενα του στο φορουμ και καθε φορα πασχιζε να αποδειξει οτι κινειται ο ηλιος γυρω απο τη γη και οχι το αναποδο..
μεχρι που ηρθε η ωρα να ξεμπροστιαστει απο καποιον που επιτελους ειδε το απαγορευμενο dvd (οχι της τζουλιας αλλα της αρτεμιδας...)
ο φιλος buddah προσπαθησε να σωσει τα προσχηματα για την ομαδα της αρτεμιδας και ειναι προς τιμην του που απεφυγε να δικαιολογηθει μεσω της διατησιας...
dj15
paidia kalhspera.
mporei na me voithisei kapoios kai na mou pei pou einai to ghpedo tou Perissou?
eyxaristw
bmw
Για να πας στο γηπεδο του Περισσου πρεπει να βγεις στη σταση του ηλεκτρικου της Ν. Ιωνιας και να συνεχισεις ολο ευθεια μεχρι το σχολειο!Εκει κανεις αριστερα και εφτασες!
Ο 3-ρ και ο τας 13 με εγραψαν λιγο αλλα δεν πειραζει. Απο τις συνθεσεις πηρα την επιβεβαιωση που ηθελα για τον Κεφαλιανο!Για να καταλαβει ποιος ειμαι θα ηθελα να του θυμησω ισως το καλυτερο του παιχνιδι με το πανεπιστημιο στο οποιο ειχε βαλει 13/19 τριποντα και καμοια 60αρια ποντους!!!(δεν θα το ξεχασω ποτε!!!)Ημουν και εγω στην ομαδα τοτε αλλα μονο για δυο παιχνιδια!Το ονομα μου Θοδωρης.Βεβαια εχουν περασει 6-7 χρονια και ισως δεν με θυμαται.Καλη επιτυχια αυριο με τον Αριωνα!!!
tas13
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ 2 (ντερμπι παραμονης, λογω εμπειριας διπλο)

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - Ν.ΙΩΝΙΑ 2 (οπως ειναι τα πραγματα δεν εχουμε τα περιθωρεια για αλλη απωλεια, διπλο)

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1

ΡΟΥΦ 80 - ΕΚΑΛΗ 1 (αδιαφορο ντερμπακι, ασσος λογω εδρας)

ΑΡΤΕΜΙΣ - ΖΕΦΥΡΙ 1 (εε δε νομιζω και αλλη ηττα, ασσος)
tas13
QUOTE(bmw @ Mar 18 2010, 20:37 ) *
Για να πας στο γηπεδο του Περισσου πρεπει να βγεις στη σταση του ηλεκτρικου της Ν. Ιωνιας και να συνεχισεις ολο ευθεια μεχρι το σχολειο!Εκει κανεις αριστερα και εφτασες!
Ο 3-ρ και ο τας 13 με εγραψαν λιγο αλλα δεν πειραζει. Απο τις συνθεσεις πηρα την επιβεβαιωση που ηθελα για τον Κεφαλιανο!Για να καταλαβει ποιος ειμαι θα ηθελα να του θυμησω ισως το καλυτερο του παιχνιδι με το πανεπιστημιο στο οποιο ειχε βαλει 13/19 τριποντα και καμοια 60αρια ποντους!!!(δεν θα το ξεχασω ποτε!!!)Ημουν και εγω στην ομαδα τοτε αλλα μονο για δυο παιχνιδια!Το ονομα μου Θοδωρης.Βεβαια εχουν περασει 6-7 χρονια και ισως δεν με θυμαται.Καλη επιτυχια αυριο με τον Αριωνα!!!


Ο 3-ρ ειναι ο Ανεστις, μπορειτε να μιλησετε λοιπον..Ευχαριστουμε και για τη καλη επιτυχια..
dj15
QUOTE(bmw @ Mar 18 2010, 20:37 ) *
Για να πας στο γηπεδο του Περισσου πρεπει να βγεις στη σταση του ηλεκτρικου της Ν. Ιωνιας και να συνεχισεις ολο ευθεια μεχρι το σχολειο!Εκει κανεις αριστερα και εφτασες!
Ο 3-ρ και ο τας 13 με εγραψαν λιγο αλλα δεν πειραζει. Απο τις συνθεσεις πηρα την επιβεβαιωση που ηθελα για τον Κεφαλιανο!Για να καταλαβει ποιος ειμαι θα ηθελα να του θυμησω ισως το καλυτερο του παιχνιδι με το πανεπιστημιο στο οποιο ειχε βαλει 13/19 τριποντα και καμοια 60αρια ποντους!!!(δεν θα το ξεχασω ποτε!!!)Ημουν και εγω στην ομαδα τοτε αλλα μονο για δυο παιχνιδια!Το ονομα μου Θοδωρης.Βεβαια εχουν περασει 6-7 χρονια και ισως δεν με θυμαται.Καλη επιτυχια αυριο με τον Αριωνα!!!

thanx bmw
goos
Nικηφορος-Παλληνη 1.+ 18 περιπου αν και στο τελευταιο δεκαλεπτο πηγε εκει η δοαφορα.
alexman95
Νέα Ιωνία-Αρίων Αμαρουσίου 90-56.Μεγάλη νίκη της Νέας Ιωνίας με όλους τους παίχτες να έχουν διακριθεί
jhantzop

ΕΡΜΗΣ - ΚΩΦΟΙ 64-42 (ημ. 31-20)


alexas10
Ρουφ-Εκαλη 65-68 (ημ 38-28) Ωραιο ματς...

Περισσος-Πορτο Ραφτη 78-50 αν μου το ειπανε καλα..
jhantzop

ΑΡΤΕΜΙΣ - ΖΕΦΥΡΙ ???


Buddah
QUOTE(jhantzop @ Mar 20 2010, 08:53 ) *
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΖΕΦΥΡΙ ???



Διπλο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.