Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Buddah
QUOTE(pokos @ May 22 2010, 22:31 ) *
Επιτέλους κατάλαβα ποιος είσαι.
Πρώτον τα φιλάκια που λες οτι έστειλε ο παίχτης σου τα μπερδεύεις με τα α...δια του που έδειξε στην κυρία!
Δεύτερον και εσείς όρθιοι ήσασταν με τον Ζαφειρόπουλο να μοιράζει απειλές.
Τρίτον τα χέρια που είδες ανοιχτά τα μπερδεύεις με την αγκαλιά που με είχε πάρει ο παίχτης σας ο οποίος μου ζήτησε και συγνώμη.
Τέταρτον μάθε τους κανονισμούς, όταν κάνεις φάουλ πριν την επαναφορά είναι αντιαθλητικό εξ' ορισμού.
Πέμπτον το επιθετικό ριμπάουντ το πήρα πάνω από τον παίχτη σου που δε μπορούσε να πηδήξει και έκανε βουτιά μπας και σωθεί απο τον διαιτητή.
Έκτον το πόσο αδιάφοροι ήρθατε το ακούσαμε στα διαφορα πηγαδάκια σας στο τέλος του αγώνα..''Βάλτο να πάμε στη παράταση να τους γα...με τους μα...κες''
Τέσπα, ευτυχώς που έχω τον πρώτο αγώνα σε dvd και ευχαριστως να τον δούμε παρέα να αναλύσουμε τις φάσεις!


Το ποιος ειμαι το γνωριζει ο Διαχειριστης -φαινεται καθαρα απο το e-mail μου ,εφ οσον εχεις και το dvd μπορεις να δεις στο τελος το Νο 15 να εχει τα 2 χερια του στο στομα του και να στελνει φιλια -πολυ αντιαθλητικο αυτο-

Ο παγκος οφειλει βασει κανονισμου οχι γιατι το λεω εγω,να ειναι κοσμιος ενεργος μεν αλλα κοσμιος ,τωρα την στιγμη που αρχιζεται να πιεζεται να φωναζει ολος ο παγκος "αααα ου ου ου" "μπαλα μπαλα μπαλα" κτλ απαγορευεται ,για αυτο μιλησα
Οπως ειπα και στον φιλτατο Διαχειριστη ,συμφωνω απολυτα οτι κακως ο Ζαφειροπουλος ανοιγε διαλογο με τον παγκο σας ,σκεψου ομως μηπως ηταν αποτελεσμα-αντιδραση- στην προκλητικη συμπεριφορα του παγκου σας

Παιζοντας μια παθητικοτατη ζωνη για 39,30" ειχαμε περισσοτερα φαουλ εις βαρος μας απο οτι εσεις που πιεζατε ολο το γηπεδο για 40λεπτα -απλα το αναφερω- ,αποφασισαμε να σε παιξουμε αρνηση ενω ειμαστε 4 ποντους μπροστα απλα για να καθυστερησουμε το να παρεις την μπαλλα ,η φαση εγινε μπροστα στον παγκο μας την ειδα καθαρα ,εσυ σπρωχνεις -για να ξεμαρκαριστεις- το Νο 10 και τον πετας επανω στον σκρηνερ ,ο διαιτητης ειπε οτι ειδε τραβηγμα στην συγκεκριμενη φαση ,και εδειξε αντιαθλητικο -σωστα - εφ οσον ετσι ειδε ,η ενσταση μου παλληκαρι μου δεν ειναι για το αντιαθλητικο η οχι -δεν τιθεται λοιπον θεμα για το εαν καποιος γνωριζει η οχι τους κανονισμους - αλλα για το εαν υπηρξε παραβαση .

Το οτι εσπωξες -και καλα ξηγηθηκες- για να παρεις το ρημπ δεν αποτελει προσωπικη μομφη η κατι τετοιο ,λεμε πως τα εβλεπε ο διαιτητης τα τελευταια 30" και ενω εισασταν 4 ποντους πισω

Εμεις ειμαστε αδιαφοροι -και χωρις προπονηση - απο το παιχνιδι με τον Περισσο ,ηρθαμε 6 παικτες (εξι) ,ποσο πιο αδιαφορη δηλαδη μπορει να παρουσιαστει μια ομαδα; Απο εκει και μετα ειναι και θεμα ικανοτητας .Αυτο που λες -και δεν λες ψεματα - ειπωθηκε αφου ειχε κανει το απιθανο ο διαιτητης ,απο το Νο 15

Θα κλεισω εδω ,γραφοντας για ακομη μια φορα -στο εχω πει και κατ`ιδιαν στον αγωνα του πρωτου γυρου που δεν επαιξες- το ποσο σε εκτιμω και σαν αθλητη και σαν χαρακτηρα ,και σου ευχομαι τα καλυτερα για εσενα και την ομαδα σου στην προσπαθεια των μπαραζ



ΥΓ @str Καλως τον
pokos
QUOTE(Buddah @ May 23 2010, 01:48 ) *
Το ποιος ειμαι το γνωριζει ο Διαχειριστης -φαινεται καθαρα απο το e-mail μου ,εφ οσον εχεις και το dvd μπορεις να δεις στο τελος το Νο 15 να εχει τα 2 χερια του στο στομα του και να στελνει φιλια -πολυ αντιαθλητικο αυτο-

Ο παγκος οφειλει βασει κανονισμου οχι γιατι το λεω εγω,να ειναι κοσμιος ενεργος μεν αλλα κοσμιος ,τωρα την στιγμη που αρχιζεται να πιεζεται να φωναζει ολος ο παγκος "αααα ου ου ου" "μπαλα μπαλα μπαλα" κτλ απαγορευεται ,για αυτο μιλησα
Οπως ειπα και στον φιλτατο Διαχειριστη ,συμφωνω απολυτα οτι κακως ο Ζαφειροπουλος ανοιγε διαλογο με τον παγκο σας ,σκεψου ομως μηπως ηταν αποτελεσμα-αντιδραση- στην προκλητικη συμπεριφορα του παγκου σας

Παιζοντας μια παθητικοτατη ζωνη για 39,30" ειχαμε περισσοτερα φαουλ εις βαρος μας απο οτι εσεις που πιεζατε ολο το γηπεδο για 40λεπτα -απλα το αναφερω- ,αποφασισαμε να σε παιξουμε αρνηση ενω ειμαστε 4 ποντους μπροστα απλα για να καθυστερησουμε το να παρεις την μπαλλα ,η φαση εγινε μπροστα στον παγκο μας την ειδα καθαρα ,εσυ σπρωχνεις -για να ξεμαρκαριστεις- το Νο 10 και τον πετας επανω στον σκρηνερ ,ο διαιτητης ειπε οτι ειδε τραβηγμα στην συγκεκριμενη φαση ,και εδειξε αντιαθλητικο -σωστα - εφ οσον ετσι ειδε ,η ενσταση μου παλληκαρι μου δεν ειναι για το αντιαθλητικο η οχι -δεν τιθεται λοιπον θεμα για το εαν καποιος γνωριζει η οχι τους κανονισμους - αλλα για το εαν υπηρξε παραβαση .

Το οτι εσπωξες -και καλα ξηγηθηκες- για να παρεις το ρημπ δεν αποτελει προσωπικη μομφη η κατι τετοιο ,λεμε πως τα εβλεπε ο διαιτητης τα τελευταια 30" και ενω εισασταν 4 ποντους πισω

Εμεις ειμαστε αδιαφοροι -και χωρις προπονηση - απο το παιχνιδι με τον Περισσο ,ηρθαμε 6 παικτες (εξι) ,ποσο πιο αδιαφορη δηλαδη μπορει να παρουσιαστει μια ομαδα; Απο εκει και μετα ειναι και θεμα ικανοτητας .Αυτο που λες -και δεν λες ψεματα - ειπωθηκε αφου ειχε κανει το απιθανο ο διαιτητης ,απο το Νο 15

Θα κλεισω εδω ,γραφοντας για ακομη μια φορα -στο εχω πει και κατ`ιδιαν στον αγωνα του πρωτου γυρου που δεν επαιξες- το ποσο σε εκτιμω και σαν αθλητη και σαν χαρακτηρα ,και σου ευχομαι τα καλυτερα για εσενα και την ομαδα σου στην προσπαθεια των μπαραζ



ΥΓ @str Καλως τον

Εσύ είδες οτι τον έσπρωξα, εγώ είδα τα χέρια του να με αγκαλιάζουν, προφανώς δε θα συμφωνήσουμε σε αυτό. Φυσικά στον αγώνα δεν έπρεπε να φτάσουμε εκεί, απλά λόγω κακής ψυχολογίας που χάσαμε τη δεύτερη θέση δε παίξαμε καθόλου καλά.
Όσο για τον πρώτο αγώνα, επειδή ήμουν τραυματίας και το είδα όλο από τον πάγκο, πραγματικά αποτελεί για μένα ότι χειρότερο έζησα φέτος στα γήπεδα για αυτό και το ανέφερα και ας έχουν περάσει κατι μήνες.
Δεν είναι τυχαίο πως όλοι είχαν κάτι καλό να πουν για την ομάδα μου, σε αντίθεση με τη δική σου που συγκέντρωσε πολλά ''παράπονα'' και αρκετές αντιπάθειες.
Αυτά, καλό καλοκαίρι με υγεία.
str
QUOTE(Buddah @ May 23 2010, 01:48 ) *
Το ποιος ειμαι το γνωριζει ο Διαχειριστης -φαινεται καθαρα απο το e-mail μου ,εφ οσον εχεις και το dvd μπορεις να δεις στο τελος το Νο 15 να εχει τα 2 χερια του στο στομα του και να στελνει φιλια -πολυ αντιαθλητικο αυτο-

Ο παγκος οφειλει βασει κανονισμου οχι γιατι το λεω εγω,να ειναι κοσμιος ενεργος μεν αλλα κοσμιος ,τωρα την στιγμη που αρχιζεται να πιεζεται να φωναζει ολος ο παγκος "αααα ου ου ου" "μπαλα μπαλα μπαλα" κτλ απαγορευεται ,για αυτο μιλησα
Οπως ειπα και στον φιλτατο Διαχειριστη ,συμφωνω απολυτα οτι κακως ο Ζαφειροπουλος ανοιγε διαλογο με τον παγκο σας ,σκεψου ομως μηπως ηταν αποτελεσμα-αντιδραση- στην προκλητικη συμπεριφορα του παγκου σας

Παιζοντας μια παθητικοτατη ζωνη για 39,30" ειχαμε περισσοτερα φαουλ εις βαρος μας απο οτι εσεις που πιεζατε ολο το γηπεδο για 40λεπτα -απλα το αναφερω- ,αποφασισαμε να σε παιξουμε αρνηση ενω ειμαστε 4 ποντους μπροστα απλα για να καθυστερησουμε το να παρεις την μπαλλα ,η φαση εγινε μπροστα στον παγκο μας την ειδα καθαρα ,εσυ σπρωχνεις -για να ξεμαρκαριστεις- το Νο 10 και τον πετας επανω στον σκρηνερ ,ο διαιτητης ειπε οτι ειδε τραβηγμα στην συγκεκριμενη φαση ,και εδειξε αντιαθλητικο -σωστα - εφ οσον ετσι ειδε ,η ενσταση μου παλληκαρι μου δεν ειναι για το αντιαθλητικο η οχι -δεν τιθεται λοιπον θεμα για το εαν καποιος γνωριζει η οχι τους κανονισμους - αλλα για το εαν υπηρξε παραβαση .

Το οτι εσπωξες -και καλα ξηγηθηκες- για να παρεις το ρημπ δεν αποτελει προσωπικη μομφη η κατι τετοιο ,λεμε πως τα εβλεπε ο διαιτητης τα τελευταια 30" και ενω εισασταν 4 ποντους πισω

Εμεις ειμαστε αδιαφοροι -και χωρις προπονηση - απο το παιχνιδι με τον Περισσο ,ηρθαμε 6 παικτες (εξι) ,ποσο πιο αδιαφορη δηλαδη μπορει να παρουσιαστει μια ομαδα; Απο εκει και μετα ειναι και θεμα ικανοτητας .Αυτο που λες -και δεν λες ψεματα - ειπωθηκε αφου ειχε κανει το απιθανο ο διαιτητης ,απο το Νο 15

Θα κλεισω εδω ,γραφοντας για ακομη μια φορα -στο εχω πει και κατ`ιδιαν στον αγωνα του πρωτου γυρου που δεν επαιξες- το ποσο σε εκτιμω και σαν αθλητη και σαν χαρακτηρα ,και σου ευχομαι τα καλυτερα για εσενα και την ομαδα σου στην προσπαθεια των μπαραζ



ΥΓ @str Καλως τον


καλως σε βρηκα...
αν και φανταζομαι η ειρωνια δεν πρεπει να ειναι χαρακτηριστικο του βουδισμου...

τωρα το γεγονoς οτι σας κραζουν ολοι και εσεις μαλλον το εκλαμβανετε σαν χειροκροτημα..τι να πω...μακαριοι οι πτωχοι το πνευματι...

οσον αφορα τον ερμη..τι να πω καθε χρονο ανεβαζουν και ομαδα εκει στα μελισσια ...με τετοια γηπεδαρα βεβαια ποιος δεν θα ηθελε να κανει προπονηση...αυτο ειναι μεγαλο πλεονεκτημα...(βεβαια και περυσι την αλλη ομαδα των μελισσιων και φετος εσας, σας κερδισα στην εδρα σας και εχασα στην δικια μου αλλα στο τελος ανεβηκε η ομαδα των μελισσιων..σημαδι και για εσας φετος οτι εστω και με μπαραζ θα ανεβειτε..καλη τυχη σας ευχομαι..)
Buddah
QUOTE(str @ May 23 2010, 11:30 ) *
καλως σε βρηκα...
αν και φανταζομαι η ειρωνια δεν πρεπει να ειναι χαρακτηριστικο του βουδισμου...

τωρα το γεγονoς οτι σας κραζουν ολοι και εσεις μαλλον το εκλαμβανετε σαν χειροκροτημα..τι να πω...μακαριοι οι πτωχοι το πνευματι...


Χαιρομαι που εχεις το "Γνώθι σαυτόν" ,εξακολουθω να συμπαθω την ομαδα σου ,το γραφω αλλως τε απο την αρχη της χρονιας , να μου φιλησεις τον Κο Κωστα και να του πεις οτι τον εκτιμω παντα παρα πολυ
str
QUOTE(Buddah @ May 23 2010, 12:56 ) *
Χαιρομαι που εχεις το "Γνώθι σαυτόν" ,εξακολουθω να συμπαθω την ομαδα σου ,το γραφω αλλως τε απο την αρχη της χρονιας , να μου φιλησεις τον Κο Κωστα και να του πεις οτι τον εκτιμω παντα παρα πολυ

τεσπα..δεν εχει νοημα ο τσακωμος...απλα πιστευω οτι αν ησουν σε αλλη ομαδα και εβλεπες την συμπεριφορα σας θα ελεγες ακριβως οτι λενε και οι περισσοτεροι εδω μεσα...

δεν εχω σκοπο να σε πεισω για κατι...
δεν σε ξερω προσωπικα,μπορει στην ομαδα σου να εισαι η σημαια και η ιστορια της και να παιζεις απο μικρο παιδι...τοτε ομως θα επρεπε να διαχωρισεις τη θεση σου... αυτο θα σε τιμουσε περισσοτερο πιστευω παρα να προσπαθεις να δικαιολογησεις οτι γινεται...οταν συνδεεις το ονομα σου με μια ομαδα πρεπει να στεκεσαι και αντιθετος σε καταστασεις που μικραινουν και υποβαθμιζουν την ομαδα... και δυστυχως για εσας ειναι κοινη παραδοχη οτι οι περισσοτεροι λενε τα χειροτερα και αυτο σας μικραινει πολυ σαν ομαδα...
αυτα....
Buddah
QUOTE(str @ May 23 2010, 12:14 ) *
τεσπα..δεν εχει νοημα ο τσακωμος...απλα πιστευω οτι αν ησουν σε αλλη ομαδα και εβλεπες την συμπεριφορα σας θα ελεγες ακριβως οτι λενε και οι περισσοτεροι εδω μεσα...

δεν εχω σκοπο να σε πεισω για κατι...
δεν σε ξερω προσωπικα,μπορει στην ομαδα σου να εισαι η σημαια και η ιστορια της και να παιζεις απο μικρο παιδι...τοτε ομως θα επρεπε να διαχωρισεις τη θεση σου... αυτο θα σε τιμουσε περισσοτερο πιστευω παρα να προσπαθεις να δικαιολογησεις οτι γινεται...οταν συνδεεις το ονομα σου με μια ομαδα πρεπει να στεκεσαι και αντιθετος σε καταστασεις που μικραινουν και υποβαθμιζουν την ομαδα... και δυστυχως για εσας ειναι κοινη παραδοχη οτι οι περισσοτεροι λενε τα χειροτερα και αυτο σας μικραινει πολυ σαν ομαδα...
αυτα....


Οπως ειπα ,απο την αρχη εκτιμουσα την ομαδα σας ,οπως αλλως τε και τον Ερμη ,τωρα για ποιες ομαδες εχουν ολοι εκφρασει παραπονα ανεξαρτητα απο την βαθμολογικη τους θεση διαβασε το φορουμ και θα τις βρεις ,ειναι οι δυο ομαδες που σπρωχτηκαν ,ειναι οι δυο ομαδες που αν ασχοληθεις θα δεις οτι μια ομαδα διαιτητων τις ειχε πακετο ,ειτε παιζοντας παιχνιδια τους ,ειτε παιζοντας παιχνιδια διεκδικητων και φροντιζοντας να τους φρεναρουν ,γνωστη ιστορια ,και βεβαιως δεν μιλω για τον Ερμη η το Ρουφ η ομαδες οπως η Αρτεμιδα στην οποια οι παικτες παιζουν για την παρεα και τον εγωισμο τους και οχι για ευρω -και οι περισσοτερες ομαδες ειναι σαν την Αρτεμιδα- .
Η ομαδα μου ειχε ευνοια σε καποια παιχνιδια ,ειχε γιατι καποιον αλλο συνεφερε να εχει ,πως το λεει ο λαος "Μαζι με τον Βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα" κατι τετοιο
Δεν ειναι κακο καποιες φορες να λεμε τα πραγματα οπως ειναι .
Σας ευχομαι καλη επιτυχια
shoot2
Καλησπέρα κι άπο εμένα.Παρακολουθώ πολύ καιρό την συγκεκριμένη ιστοσελίδα και είπα τώρα που τελείωσε το πρωτάθλημα να γράψω.Θέλω να συγχαρώ όλες τις ομάδες που αγωνίστηκαν στον 3ο όμιλο της Γ εσκα.Ήταν ενας πολύ ανταγωνιστικός όμιλος με πολλές ανατροπές και συγκινήσεις.Επίσης,θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα του ΕΡΜΗ γιατί πραγματικά ήταν από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος.Εύχομαι να καταφέρουν να πάρουν την άνοδο γιατί πραγματικά το αξίζουν!!!Ένα τεράστιο μπράβο στον παλιό μου συμπαίκτη (Κώστα Τσιγαρίδα) γιατί μετά από κάποιους τραυματισμούς κατάφερε να βρει τον καλό του εαυτό και να βοηθήσει την ομάδα να φτάσει στον στόχο της.Φίλε Κώστα είσαι ένας πάρα πολύ καλός παίχτης και συνέχισε έτσι,γιατί το άθλημα σε χρειάζετε.
Όσο για την ομάδα μου την Ν. Ιωνία,πιστεύω οτι άξιζε αυτήν την άνοδο.Είχαμε πολλούς τραυματισμούς και αυτό πραγματικά δεν μας άφησε να παίξουμε το μπάσκετ που μπορούσαμε.Αυτό που μας κράτησε στην πρώτη θέση όμως δεν ήταν τίποτ 'άλλο άπο τον τσαμπουκά μας και από αυτο που μας έλεγε ο προπονητής μας, οτι είμαστε ένα ορφανοτροφείο.Θέλω να συγχαρώ όλους τους συμπαίχτες,τον προπονητή,την διοίκηση γι αυτήν την χρονιά και μία μάζα φιλάθλων που στα μεγάλα ματς ήταν παρών.
Τώρα πλέον,έμειναν τα 2 παιχνίδια που θα αναδείξουν τον υπερπρωταθλητή της κατηγορίας.Εύχομαι στους συμπαίχτες μου καλή επιτυχία μιας κι εγω δεν θα μπορέσω να αγωνιστώ λόγο του τραυματισμού μου στα τελευταία λεπτά του αγώνα ΙΩΝΙΑ-ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ.

Είμαι ο Δημήτρης Κολίτας αρχηγός της Ν. Ιωνίας κ ελπίζω του χρόνου να καταφέρω να βρω χρόνο να βρίσκομαι κοντά σ'άυτο το ορφανοτροφείο.
Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά τους συμπαίχτες μου για τις στιγμές που μου χάρισαν.

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
pokos
Φίλε Δημήτρη να σου ευχηθώ να γίνεις γρηγορα καλά και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Σίγουρα είσαι ο ιδανικός αρχηγός για μια ομάδα.Πριν κάτι χρονάκια σα συμπαίχτες βγήκαμε δεύτεροι, τώρα εσύ πήρες τη πρωτιά! περιμένω πρόσκληση για τα ματσάκια του υπερπρωταθλητή και σου εύχομαι να πάρετε τη κούπα!

υγ.
θυμάσαι τα κόκκινα εσώρουχα μέσα στο βύρωνα???

θα τα πούμε σύντομα φιλαράκι
shoot2
Φίλε Κώστα αυτά δεν ξεχνιούνται με τίποτα.Αν θυμάσαι καλά και τότε είχαμε πάρα πολύ κάλη ομάδα και αξίζαμε περισσότερα,αλλά κάποια προβλήματα δεν μας άφησαν να βγούμε 1η.Σίγουρα θα μιλήσουμε για να πάμε μαζί στα παιχνίδια που θα κρίνουν τον υπερπρωταθλητή.Γράψε το τηλέφωνο μου και πάρεμε να κανονίσουμε(6974148630).Θα χαρώ πολύ να τα πούμε.
pokos
Tέλεια, θα κάνουμε καλή κερκίδα φιλαράκι. Σου στέλνω sms
GR-HAMMER
οταν βγουνε οι ημερομηνιες και τα γηπεδα ας τα ποσταρει καποιος εδω...
μηπως τα γεμισουμε!
1911971
QUOTE(Buddah @ May 22 2010, 21:44 ) *
Αρχικα θα σας συγχαρω για την νικη σας και θα ευχηθω καλη επιτυχια στα μπαραζ ,θα συνεχισω παρακαλοντας σε να μου ορισεις το τι εννοεις αντιαθλητικη απαραδεκτη και απολιτιστη συμπεριφορα ,γιατι με δεδομενο οτι στο μεταξυ μας ειχατε εσεις 15 ατομα στην εξεδρα και εμεις 4 λογικα δεν υπηρξε θεμα απο τους φιλαθλους ,το μονο μελανο ηταν η συμπεριφορα μιας κυριας απο την εξεδρα σας που την ωρα που οι παικτες της Αρτεμιδας εκανα "ζντο" στο κεντρο τους γιουχαριζε παρατεταμενα και παρεξηγηθηκε οταν καποιος παικτης γυρισε και της εστειλε φιλακια
Απαραδεκτο και συναμα ανεπιτρεπτο ειναι να μπουκαρει στα αποδυτηρια της Αρτεμιδας παραγοντας σας να ζητησει τον λογο για τα φιλακια ,σε πολυ εντονο μαλιστα υφος αντι να νουθετησει την εν λογω κυρια
Αντικανονικο και αντιαθλητικο ειναι οταν 10 ατομα απο τον παγκο ειναι μονιμα ορθια και φωναζουν την ωρα που η ομαδα σας προσπαθει να πιεσει μονο και μονο για να δημιουργησει "βαβουρα και πανικο" ,με την Ανοχη του Ραχιωτη
Οσο για το εαν εχασες απο διαιτησια αστο καλυτερα ,το ειδες και εχθες -οπου ησουν οπως παντα εξαιρετικος- οτι παρα το γεγονος οτι ηρθαμε 6 παικτες ολοι και ολοι ,χωρις προπονηση εδω και μηνες ,χρειαστηκε να ανακαλυψει το σφυριγμα αντιαθλητικο φαουλ ο διαιτητης σε φαση οπου ο αμυντικος σου -την μια και ΜΟΝΑΔΙΚΗ φορα που παιξαμε μαν του μαν- σε παιζει αρνηση με τα δυο χερια ανοικτα και εσυ τον σπρωχνεις και τον πετας στον σκρηνερ ,εκει 30δευτερα πριν το τελος ησουν 4ποντους πισω ,στην συνεχεια εξυπνα (με την ανοχη του διαιτητη) κερδισες επιθετικο ρημπ σπρωχνοντας απο πισω και σκοραρατε ξανα , αστο λοιπον ,τα κατεβασμενα κεφαλια σας μετα το παιχνιδι και το τι ελεγαν οι δικοι σας στην εξεδρα(δικοι μας δεν υπηρχαν) για το απιθανο που σφυριξε ο διαιτητης μου φτανουν
Σας ευχομαι με ολη μου την καρδια καλη επιτυχια γιατι και εγω πιστευω οτι σας αξιζε να πατε χωρις μπαραζ στην Β`


ΥΓ Γιατι δεν γραφετε με ποιους στα αληθεια εχετε παραπονα ;Συζητοντας πριν τον αγωνα με ανθρωπους της ομαδας μας γνωριζαν σχετικα, και δεν εχουν σχεση με οσα γραφεις ,ξερουν πολυ καλα ποιοι και απο ποιους "σπρωχθηκαν"


Τελικά κάποιες φορές κάποιοι άνθρωποι σε κάνουν να τρελένεσαι για να δημιουργούν εντυπώσεις....μόνο που οι εντυπώσεις είναι ήδη άσχημα διαμορφωμένες για την ομάδα τους αλλά ίσως και για αυτούς τους ίδιους.
Το φόρουμ δυστυχώς ή ευτυχώς δεν θέλει να αναπολήσει πόσα τραγελαφικά συνέβαιναν όταν αντιμετώπιζαν την Αρτέμιδα και ειδικά στην έδρα της. Αλλά μιας και θέλεις να ξαναθυμηθούμε τι γινόταν τότε, no problem....
- θα ήθελα από περιέργεια να μας χαρακτηρίσεις την διαιτησία του τότε αγώνα, με την κατωχύρωση καλαθιού εις βάρος μας όταν κόβεστε καθαρά στο λεϊ-απ, την συμπεριφορά τόσο μέσα στο γήπεδο όσο και μέσα σε αυτό του center σας, την συμπεριφορά του κοτσιδάκια (Νο 13 αν θυμάμαι καλά) που έκανε άσεμνες χειρονομίες και έλεγε πολλά το στόμα του μετά το τέλος του αγώνα....από περιέργεια αξιώνω μία απάντηση....γιατί όλα αυτά γίνονται όταν κάποιος τα επιτρέπει και θέλει να έχει τέτοια εικόνα...
- όσο για τους θεατές, εμείς είμαστε 10 άνθρωποι που αγαπάμε την ομάδα και την ακολουθούμε μέσα έξω όχι μόνο γιατί είμαστε (και άλλοι όχι) ΔΣ και πονάμε την ομάδα μας, αλλά και γιατί σεβάμαστε την προσπάθεια των παικτών και του προπονητή και θέλουμε να ξέρουν ότι είμαστε ΠΑΝΤΑ κοντά τους, χωρίς να προσβάλουμε ΠΟΤΕ κανέναν...
- η κυρία που λες, χαλαρά έχει και τα διπλάσια χρόνια μέσα στα γήπεδα και ίσως έχει δει πολύ περισσότερο μπάσκετ και να έχει μεγαλύτερη αντίληψη για αυτό το άθλημα, από ότι ο αθλητής της ομάδας σου...αλήθεια, έχεις μιλήσει σε κάποιον ποτέ για αυτό το πράγμα; μου είπες ότι έχεις εικόνες από μπάσκετ μεγαλύτερων και εθνικών κατηγοριών...η αντίδραση είναι η σιωπή;
- τα δικά μου παράπονα : καλώς ή κακώς έχουμε φάει όλοι τα μούτρα μας με την διαιτησία...εύχομαι όσοι έχουν κάνει κάτι με την διαιτησία να τα καταφέρουν και να μην γίνουν ασανσέρ λόγω κακής διαχείρησης....έχω παράπονο που η ΕΣΚΑ που τα αφουγκράζεται όλα αυτά, στην ουσία τα δέχεται...έχω παράπονο που δεν βλέπουμε (ακόμα και σε Γ ή Δ ΕΣΚΑ) κάποιους από την ΕΣΚΑ να δουν ένα παιχνίδι (πχ ένα ντέρμπυ)...
- άφησα τελευταίο το θέμα του παράγοντα : επειδή έχω φάει και έγω κάποια χρονάκια μέσα στα γήπεδα, θέλω να σου πω ότι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να αφήσω την ομάδα και τους ανθρώπους που την περιβάλουν, στο έλεος του κάθε ενός τυχάρπαστου που έχει μακρυά γλώσσα και χέρια....ήρθα σαν άνθρωπος και σου είπα ότι έχω παράπονο από αυτό το επεισόδιο, και ο εφορός σου (που θέλησε να με οδηγήσει στα αποδυτήρια για να λυθεί το θέμα) θα σου πει ποιος δέχθηκε τον προπιλακισμό...καλός ο τσαμπουκάς αλλά κάποιες φορές με μέτρο....
Ηθελα να ήξερα, αν μας έβλεπε κάποιος από την ΕΣΚΑ (πρόεδρος, αντιπρόεδρος (;;;;) ή όποιος άλλος) τι θα γινόταν σε αυτό το παιχνίδι;...και δεν μιλάω μόνο για το αποτέλεσμα αλλά και για το μετά....

Και επειδή φόρτωσα, καλό θα είναι κόουτς, όταν αντιμετωπίζεις ομάδες καλές και οργανωμένες να τους αποδίδεις τον απαιτούμενο σεβασμό (δεν μιλάω για αποτέλεσμα), γιατί οποιαδήποτε άλλη κίνηση, την θεωρώ απλά γλύψιμο.......τα ναι μεν αλλά, είναι για άλλες ομάδες....

Είμαι περήφανος για τον Ερμή και ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια που έχουν να πουν για την ομάδα, ευχαριστώ τα παιδιά και τον προπονητή για την δύσκολη χρονιά που βγάλαμε μέσα από τόσα που περάσαμε, μακάρι να ανεβούμε αλλά ακόμα κι αν αυτό δεν γίνει όλη αυτή η ομάδα αξίζει ένα standing ovation....

Εύχομαι υγεία σε όλους και καλή επάνοδο στα γήπεδα

....ο παράγοντας (πρόεδρος του Ερμή)
Aias
Θα ήθελα απο την πλευρά μου να δώσω συγχαρητήρια στη Ν. Ιωνία και τον Περισσό για την άνοδο αλλά και να

συμφωνήσω με τον GR-HAMMER σχετικά με το σχόλιο του για το ν. 13 του Ερμή τον Κώστα Τσιγαρίδη. Αντιμετωπίσαμε τον

Ερμή όταν ήταν στη Δ' ΕΣΚΑ (είμασταν μαζί στον ίδιο όμιλο) αλλά και φέτος στο κύπελλο και θεωρώ ότι είναι απο τους

καλύτερους παίχτες στη θέση του, άν όχι ο καλύτερος. Αγωνίζομαι στο ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ και θα με θυμάται (πιστεύω), το ν. 6

είμαι ο Άρης ο Μαρκάτος (περιφερειακός). Εύχομαι καλή συνέχεια στα μπαράζ για την ομάδα του Ερμή και με

την .......άνοδο!

Εμείς φίλε GR μπορεί να τα πούμε του χρόνου στη Δ΄. Ίσως βρεθούμε στον ίδιο όμιλο.

Καλό καλοκαίρι σε όλους με υγεία!
str
buddah εισαι ο κοουτσ της αρτεμιδας? καλα καταλαβα απο ενα παπαραπω ποστ?εισαι αυτος που ησουν και στο ματσ ιωνια αρτεμιδα στον πρωτο γυρο?
(δεν ξερω αν αλλαξε προπονητη η αρτεμιδα για αυτο ρωταω..)
GR-HAMMER
QUOTE(Aias @ May 24 2010, 13:47 ) *
Θα ήθελα απο την πλευρά μου να δώσω συγχαρητήρια στη Ν. Ιωνία και τον Περισσό για την άνοδο αλλά και να

συμφωνήσω με τον GR-HAMMER σχετικά με το σχόλιο του για το ν. 13 του Ερμή τον Κώστα Τσιγαρίδη. Αντιμετωπίσαμε τον

Ερμή όταν ήταν στη Δ' ΕΣΚΑ (είμασταν μαζί στον ίδιο όμιλο) αλλά και φέτος στο κύπελλο και θεωρώ ότι είναι απο τους

καλύτερους παίχτες στη θέση του, άν όχι ο καλύτερος. Αγωνίζομαι στο ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ και θα με θυμάται (πιστεύω), το ν. 6

είμαι ο Άρης ο Μαρκάτος (περιφερειακός). Εύχομαι καλή συνέχεια στα μπαράζ για την ομάδα του Ερμή και με

την .......άνοδο!

Εμείς φίλε GR μπορεί να τα πούμε του χρόνου στη Δ΄. Ίσως βρεθούμε στον ίδιο όμιλο.

Καλό καλοκαίρι σε όλους με υγεία!


φιλε μου βασικα δε γνωριζω τι θα μου ξημερωσει η επομενη χρονια...
Αυγουστο παρουσιαζομαι φανταρος...και αφου βησματα-conne δεν υπαρχουνε, οπου με στειλουνε...
Τωρα για το που θα εχω το δελτιο μου του χρονου και αν αυτο θα ειναι στον αο κωφων, στην προηγουμενη ομαδα μου (χαραυγιακο) η καπου αλλου δεν ξερω...
Αρα ουσιαστικα σα μπασκετικη χρονια τη χανω...
Μπορει να κανω μονο τιποτα guest εμφανισεις....ετσι για το καλο... tongue.gif
Buddah
QUOTE(1911971 @ May 24 2010, 10:02 ) *
Τελικά κάποιες φορές κάποιοι άνθρωποι σε κάνουν να τρελένεσαι για να δημιουργούν εντυπώσεις....μόνο που οι εντυπώσεις είναι ήδη άσχημα διαμορφωμένες για την ομάδα τους αλλά ίσως και για αυτούς τους ίδιους.
Το φόρουμ δυστυχώς ή ευτυχώς δεν θέλει να αναπολήσει πόσα τραγελαφικά συνέβαιναν όταν αντιμετώπιζαν την Αρτέμιδα και ειδικά στην έδρα της. Αλλά μιας και θέλεις να ξαναθυμηθούμε τι γινόταν τότε, no problem....

Αγαπητε ,την δημιουργια εντυπωσεων δεν θα την σχολιασω καθολου γιατι δεν ειναι η δουλεια μου ,οσο για το τι συνεβαινε και αν ηταν τραγελαφικο( αληθεια ποιος προσπαθει να δημιουργησει εντυπωσεις τωραwink.gif μπορει να στο πουν οι ομαδες που μας κερδισαν εντος εδρας και να σου πουν επισης αν τους γιουχαισε κανεις η εαν τους δημιουργησε καποιο προβλημα οταν πηγαν στο κεντρο του γηπεδου μας να κανουν το "ζντο" τους ,απλα θα σου πω οτι εμεις σε καμμια εκτος εδρας νικη μας δεν πηγαμε στο κεντρο (το καναμε χωρις να προκαλεσουμε η να πουλησουμε φτηνη μαγκια στον παγκο της ομαδας μας) για το "ζντο"της νικης μας


- θα ήθελα από περιέργεια να μας χαρακτηρίσεις την διαιτησία του τότε αγώνα, με την κατωχύρωση καλαθιού εις βάρος μας όταν κόβεστε καθαρά στο λεϊ-απ, την συμπεριφορά τόσο μέσα στο γήπεδο όσο και μέσα σε αυτό του center σας, την συμπεριφορά του κοτσιδάκια (Νο 13 αν θυμάμαι καλά) που έκανε άσεμνες χειρονομίες και έλεγε πολλά το στόμα του μετά το τέλος του αγώνα....από περιέργεια αξιώνω μία απάντηση....γιατί όλα αυτά γίνονται όταν κάποιος τα επιτρέπει και θέλει να έχει τέτοια εικόνα...

Στο να χαρακτηρισω την διαιτησια τωρα εχει κανενα νοημα; Εσεις φιλτατε θα λετε για το καλαθι που μετρησε εγω θα λεω για το οτι εσεις πιεζατε ολο το γηπεδο και εμεις ειχαμε περισσοτερα φαουλ,οτι εσεις μενατε στο παιχνιδι απο τις ελευθερς βολες και ακρη δεν θα βγει ,οπως εγραψα ειχμα σε καποια ματς ευνοια (και δεν θα πω οπως ολες οι ομαδες γιατι δεν χρειαζομαι την γενικευση για να στηριξω τα λογια μου ) ,η ευνοια ομως αυτη δεν ηταν αποτελεσμα καποιας δικης μας ενεργειας ,το εγραψα -δεν ξερω εαν το καταλαβατε αγαπητε - "Μαζι με τον βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα"
Θα σας υπενθυμισω οτι αναφερθηκα στο πως αντεδρασε στο γιουχαισμα ο Νο 15 -φαινεται και στο τελος του βιντεο .
Για την συμπεριφερα του Νο13 (κοτσιδακια δεν εχω στην ομαδα) δεν εχω αποψη οποτε θα πιστεψω τα οσα λετε και φυσικα απολογουμαι ,κατι που επραξα και τοτε σας ειπα δε οτι οι αθλητες μετα τον αγωνα και ευρισκομενοι σε ενταση μπορει να πουν και κατι παραπανω
Για την συμπεριφερα του center τωρα ,εκτος γηπεδου-μετα την ληξη- προκαλεσε καποιον ;Απο οτι θυμαμαι στην πορτα του γηπεδου ειχαν "πηγαδακι" παικτες-παραγοντες και των δυο ομαδων χωρις να συμβει κατι ,για την διαρκεια του αγωνα τωρα πιστευετε οτι ειχε την αναγκη ο συγκεκριμενος παικτης να φερθει ασχημα για να κυριαρχισει ;Η απλη λογικη λεει οτι το πιθανοτερο ειναι οι αμυντικοι του να εψαχναν οχι αθλητικους τροπους για να τον σταματησουν ,το λαθος το οποιο εκανε και για το οποιο δεχτηκε παρατηρησεις ηταν το οτι λιγο πριν την ληξη ειπε καποιες κουβεντες -χωρις να βρισει οπως εκανε ο 15χρονος αθλητης σας προχθες - προς τον παγκο σας ,συγκεκριμενα -γιατι τον ρωτησα τι ειπε και τον πιστευω οπως πστεψα και εσας παραπανω μη εχοντας ιδιαν γνωμη - ειπε "Και τωρα που δεν εχει αλλες βολες για να σκοραρετε τι γινεται;" Σιγουρα ειναι προκλητικο -και για αυτο και ο αθλητης δεχθηκε παρατηρησεις - ομως οπως καλα γνωριζεται αγαπητε τα παντα εχουν να κανουν με δραση και αντιδραση ,χρειαζεται δηλαδη καποια δραση για να προκληθη μια αντιδραση ,τωρα εαν εσεις πιστευετε οτι στο συγκεκριμενο παιχνιδι οτι ο παγκος της ομαδας σας ηταν κοσμιος και δεν προκαλουσε(λογω της εντσης του παιχνιδιου) με την ανοχη των διαιτητων , τοτε δικαιως βρισκετε λαθος την αντιδραση του αθλητη και αυτο γιατι δεν θελετε να εξετασετε τη δραση που την προκαλεσε ,εμεις απο την πλευρα εξεταζουμε πρωτα το πως συμπεριφερομαστε εμεις και κοιταμε μεσα απο τα οποια λαθη μας να γινομαστε καλυτεροι ,για αυτο και σας ευχαριστω για καποια πραγματα που μας επισημανατε


- όσο για τους θεατές, εμείς είμαστε 10 άνθρωποι που αγαπάμε την ομάδα και την ακολουθούμε μέσα έξω όχι μόνο γιατί είμαστε (και άλλοι όχι) ΔΣ και πονάμε την ομάδα μας, αλλά και γιατί σεβάμαστε την προσπάθεια των παικτών και του προπονητή και θέλουμε να ξέρουν ότι είμαστε ΠΑΝΤΑ κοντά τους, χωρίς να προσβάλουμε ΠΟΤΕ κανέναν...
- η κυρία που λες, χαλαρά έχει και τα διπλάσια χρόνια μέσα στα γήπεδα και ίσως έχει δει πολύ περισσότερο μπάσκετ και να έχει μεγαλύτερη αντίληψη για αυτό το άθλημα, από ότι ο αθλητής της ομάδας σου...αλήθεια, έχεις μιλήσει σε κάποιον ποτέ για αυτό το πράγμα; μου είπες ότι έχεις εικόνες από μπάσκετ μεγαλύτερων και εθνικών κατηγοριών...η αντίδραση είναι η σιωπή;

Πολυ καλα κανετε και παντα να στηριζετε τα παιδια της ομαδας σας ,και σιγουρα δεν εχετε προθεση να προσβαλετε κανενα ομως πως χαρακτηριζετε το γεγονος να γιουχαρει καποιος μετα το περας του αγωνα τους αθλητες που ειναι στο κεντρο για να κανουν το "ζντο" της νικης τους ;Εκτος και εαν θα πρεπει και εδω να ασχοληθουμε με την αντιδραση και οχι με την δραση που προκαλεσε τα "φιλακια" , δεν γνωριζω την κυρια και δεν εχω κανενα λογω να μην πιστεψω τα λογια σας ,ομως καλως κακως ,λογω φορτισης πιστευω εγω γιουχαιζε τους αθλητες ΜΕΤΑ την ληξη του παιχνιδιου παρατεταμενα,αυτο δεν θα το εξετασουμε ;Αυτο θα το δικαιολογησουμε λεγοντας "ελα μωρε τωρα φιλαθλος ειναι,ολοι δεν γιουχαρουν " ;Ετσι θα κανουμε τα πραγματα καλυτερα ;

- τα δικά μου παράπονα : καλώς ή κακώς έχουμε φάει όλοι τα μούτρα μας με την διαιτησία...εύχομαι όσοι έχουν κάνει κάτι με την διαιτησία να τα καταφέρουν και να μην γίνουν ασανσέρ λόγω κακής διαχείρησης....έχω παράπονο που η ΕΣΚΑ που τα αφουγκράζεται όλα αυτά, στην ουσία τα δέχεται...έχω παράπονο που δεν βλέπουμε (ακόμα και σε Γ ή Δ ΕΣΚΑ) κάποιους από την ΕΣΚΑ να δουν ένα παιχνίδι (πχ ένα ντέρμπυ)...

Δεν κανει κακο να τα λεμε αυτα ,εμεις τα 2 παιχνιδια που θυμαμαι να ειχαμε Γυμνασιαρχο ηταν με Περισσο και Ιωνια εντος

- άφησα τελευταίο το θέμα του παράγοντα : επειδή έχω φάει και έγω κάποια χρονάκια μέσα στα γήπεδα, θέλω να σου πω ότι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να αφήσω την ομάδα και τους ανθρώπους που την περιβάλουν, στο έλεος του κάθε ενός τυχάρπαστου που έχει μακρυά γλώσσα και χέρια....ήρθα σαν άνθρωπος και σου είπα ότι έχω παράπονο από αυτό το επεισόδιο, και ο εφορός σου (που θέλησε να με οδηγήσει στα αποδυτήρια για να λυθεί το θέμα) θα σου πει ποιος δέχθηκε τον προπιλακισμό...καλός ο τσαμπουκάς αλλά κάποιες φορές με μέτρο....
Ηθελα να ήξερα, αν μας έβλεπε κάποιος από την ΕΣΚΑ (πρόεδρος, αντιπρόεδρος (;;;;) ή όποιος άλλος) τι θα γινόταν σε αυτό το παιχνίδι;...και δεν μιλάω μόνο για το αποτέλεσμα αλλά και για το μετά....

Μιλησαμε για αυτο ,εκεινο το βραδυ ,εγραψα και πιο πανω ,εχοντας οπως λετε τα χρονακια σας στο χωρο γνωριζετε καλως οτι ΔΕΝ επιτρεπεται να μπεις σε αποδυτηρια αλλης ομαδος ,τωρα εαν σας πηγε ο δικος μας παραγοντας διπλο το λαθος ,δηλ εαν εμπαινε καποιος στα αποδυτηρια σας και τον πεταγατε εξω θα φταιγατε εσεις η αυτος που μπηκε ;Ειναι νομος τα αποδυτηρια -και ο παγκος - ειναι για την ομαδα μονο κανενας εκτος ομαδας δεν εχει δουλεια εκει ,θα επρεπε να το ξερετε ,και επαναλαμβανω οτι αφου σας πηγε ο παραγοντας μας ειναι κυριως δικο του λαθος ,και θα ρωτησετε λογικα ποιο ειναι το σωστο ,το σωστο θα ηταν να μπει ο παραγοντας μας στα αποδυτηρια και να φερει τον αθλητη με τον οποιον ειχατε το παραπονο/διενεξη για να απολογηθει η οτι αλλο θα επρεπε .
Τωρα για το μετα που λετε ,για τους τυχαρπαστους κτλ δεν θα σχολιασω γιατι ζητησατε να μην γραφουμε για την δημιουργια εντυπωσεων ,αυτο που θα ξαναγραψω ειναι οτι μετα το περας του παιχνιδιου ειμασταν ολοι μαζι σε πηγαδακια εξω απο το γηπεδο χωρις να συμβει το παραμικρο ,κατι που θα εβλεπαν ΕΑΝ ηταν στο γηπεδο και οι εκπροσωποι της Ενωσης


Και επειδή φόρτωσα, καλό θα είναι κόουτς, όταν αντιμετωπίζεις ομάδες καλές και οργανωμένες να τους αποδίδεις τον απαιτούμενο σεβασμό (δεν μιλάω για αποτέλεσμα), γιατί οποιαδήποτε άλλη κίνηση, την θεωρώ απλά γλύψιμο.......τα ναι μεν αλλά, είναι για άλλες ομάδες....

Δεν σας καταλαβαινω ,για το οτι ηρθαμε 6 παικτες στο γηπεδο αναφερεστε; Αυτο εννοειται ελλειψη σεβασμου ;Δεν εγινε για αυτον τον λογο σας διαβεβαιω και οπως θα ειδατε εστω και 6 σταθηκαμε στο υψος μας.


Είμαι περήφανος για τον Ερμή και ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια που έχουν να πουν για την ομάδα, ευχαριστώ τα παιδιά και τον προπονητή για την δύσκολη χρονιά που βγάλαμε μέσα από τόσα που περάσαμε, μακάρι να ανεβούμε αλλά ακόμα κι αν αυτό δεν γίνει όλη αυτή η ομάδα αξίζει ένα standing ovation....

Εύχομαι υγεία σε όλους και καλή επάνοδο στα γήπεδα

....ο παράγοντας (πρόεδρος του Ερμή)


Ευχομαι και εγω με την σειρα μου υγεια ,και καλη νεα χρονια σε ολους
jhantzop
QUOTE(Buddah @ May 25 2010, 15:07 ) *
Ευχομαι και εγω με την σειρα μου υγεια ,και καλη νεα χρονια σε ολους


Αγαπητέ Buddah! Δεν θα ασχοληθώ με τίποτα άλλο παρά μόνο με την κυρία στην οποία αναφέρεσαι και το τι έγινε. Επειδή "τυγχάνει" να είναι γυναίκα μου, μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πως τα "φιλάκια" (καλά κάνεις και τα βάζεις σε παρένθεση), τα έδωσε/έδειξε με το άλλο του "πρόσωπο" ο αθλητής σου, γεγονός που εξόργισε τους πάντες διότι υπερβαίνει τα όρια της δράσης-αντίδρασης έαν συμφωνήσουμε πως το γιουχάισμα είναι η δράση! Δεν επιθυμώ να πούμε τίποτα άλλο για το θέμα αυτό διότι για μένα ήταν απαράδεκτη αυτή η συμπεριφορά του αθλητή σου. Η διάσταση απόψεων που έχουμε σε αρκετά θέματα αποκλείει και τη συζήτηση για οτιδήποτε άλλο μιας και δεν θα είχε νόημα μία ακόμα ανταλλαγή "απόψεων". Καλή νέα χρονιά και σε σένα αλλά και σε όλους τους μπασκετάνθρωπους.


str
QUOTE(jhantzop @ May 25 2010, 16:44 ) *
Η διάσταση απόψεων που έχουμε σε αρκετά θέματα αποκλείει και τη συζήτηση για οτιδήποτε άλλο μιας και δεν θα είχε νόημα μία ακόμα ανταλλαγή "απόψεων".

ευτυχως το καταλαβες...μην κανουν και αλλοι το ιδιο λαθος με εμενα που πιστεψα οτι μπορω να συζητησω...
Buddah
QUOTE(jhantzop @ May 25 2010, 15:44 ) *
Αγαπητέ Buddah! Δεν θα ασχοληθώ με τίποτα άλλο παρά μόνο με την κυρία στην οποία αναφέρεσαι και το τι έγινε. Επειδή "τυγχάνει" να είναι γυναίκα μου, μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πως τα "φιλάκια" (καλά κάνεις και τα βάζεις σε παρένθεση), τα έδωσε/έδειξε με το άλλο του "πρόσωπο" ο αθλητής σου, γεγονός που εξόργισε τους πάντες διότι υπερβαίνει τα όρια της δράσης-αντίδρασης έαν συμφωνήσουμε πως το γιουχάισμα είναι η δράση! Δεν επιθυμώ να πούμε τίποτα άλλο για το θέμα αυτό διότι για μένα ήταν απαράδεκτη αυτή η συμπεριφορά του αθλητή σου. Η διάσταση απόψεων που έχουμε σε αρκετά θέματα αποκλείει και τη συζήτηση για οτιδήποτε άλλο μιας και δεν θα είχε νόημα μία ακόμα ανταλλαγή "απόψεων". Καλή νέα χρονιά και σε σένα αλλά και σε όλους τους μπασκετάνθρωπους.


Δεν υπαρχει διασταση αποψεων σχετικα με το θεμα ,και εξηγουμαι ,βλεποντας το βιντεο ξανα στο τελος εκει που εχουν κανει το "ζντο" βλεπω το Ν015 να στελνει φιλακια ,βλεπεις εσυ κατι αλλο εκει ;Εαν τωρα αλλος αθλητης εκανε την ενεργεια που περιγραφεις απολογουμαι και σε εσενα προσωπικα και στην συζυγο σου ,ξαναλεω στο βιντεο δεν υπαρχει τετοια εικονα
Μπορουμε οποτε θελεις να παρακολουθησουμε το βιντεο μαζι -και οποιος αλλος δεν το εχει δει - η εικονα δεν λεει ποτε ψεματα

Καλη επιτυχια σας ευχομαι
katsman4
QUOTE(shoot2 @ May 23 2010, 18:06 ) *
Καλησπέρα κι άπο εμένα.Παρακολουθώ πολύ καιρό την συγκεκριμένη ιστοσελίδα και είπα τώρα που τελείωσε το πρωτάθλημα να γράψω.Θέλω να συγχαρώ όλες τις ομάδες που αγωνίστηκαν στον 3ο όμιλο της Γ εσκα.Ήταν ενας πολύ ανταγωνιστικός όμιλος με πολλές ανατροπές και συγκινήσεις.Επίσης,θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα του ΕΡΜΗ γιατί πραγματικά ήταν από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος.Εύχομαι να καταφέρουν να πάρουν την άνοδο γιατί πραγματικά το αξίζουν!!!Ένα τεράστιο μπράβο στον παλιό μου συμπαίκτη (Κώστα Τσιγαρίδα) γιατί μετά από κάποιους τραυματισμούς κατάφερε να βρει τον καλό του εαυτό και να βοηθήσει την ομάδα να φτάσει στον στόχο της.Φίλε Κώστα είσαι ένας πάρα πολύ καλός παίχτης και συνέχισε έτσι,γιατί το άθλημα σε χρειάζετε.
Όσο για την ομάδα μου την Ν. Ιωνία,πιστεύω οτι άξιζε αυτήν την άνοδο.Είχαμε πολλούς τραυματισμούς και αυτό πραγματικά δεν μας άφησε να παίξουμε το μπάσκετ που μπορούσαμε.Αυτό που μας κράτησε στην πρώτη θέση όμως δεν ήταν τίποτ 'άλλο άπο τον τσαμπουκά μας και από αυτο που μας έλεγε ο προπονητής μας, οτι είμαστε ένα ορφανοτροφείο.Θέλω να συγχαρώ όλους τους συμπαίχτες,τον προπονητή,την διοίκηση γι αυτήν την χρονιά και μία μάζα φιλάθλων που στα μεγάλα ματς ήταν παρών.
Τώρα πλέον,έμειναν τα 2 παιχνίδια που θα αναδείξουν τον υπερπρωταθλητή της κατηγορίας.Εύχομαι στους συμπαίχτες μου καλή επιτυχία μιας κι εγω δεν θα μπορέσω να αγωνιστώ λόγο του τραυματισμού μου στα τελευταία λεπτά του αγώνα ΙΩΝΙΑ-ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ.

Είμαι ο Δημήτρης Κολίτας αρχηγός της Ν. Ιωνίας κ ελπίζω του χρόνου να καταφέρω να βρω χρόνο να βρίσκομαι κοντά σ'άυτο το ορφανοτροφείο.
Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά τους συμπαίχτες μου για τις στιγμές που μου χάρισαν.

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


Φίλε Δημήτρη, είμαι το νούμερο 4 και αρχηγός από το Πόρτο. Χτύπησες στο lay up που έκανες μπροστά μου και σου εύχομαι περαστικά! Συγχαρητήρια για την ομάδα σου και να ξέρεις ότι μια ομάδα χρειάζεται δίπλα της τον αρχηγό της ακόμα και όταν δεν είναι ετοιμοπόλεμος! Σας εύχομαι λοιπόν καλή συνέχεια για τον πρωταθλητή κατηγορίας και που ξέρεις...μπορεί να προλάβεις κάποιον αγώνα!
jhantzop

ΠΑΛΛΗΝΗ - ΤΟΥΦΑ 77-69

ΖΕΦΥΡΙ - ΤΟΥΦΑ ???


MANOLIS24
QUOTE(jhantzop @ May 26 2010, 11:59 ) *
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΤΟΥΦΑ 77-69

ΖΕΦΥΡΙ - ΤΟΥΦΑ ???



ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ- ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 88 - 77 (Καν. Αγώνας 71-71)
jhantzop

Τελική Βαθμολογία
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 44 (20-4)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 42 (18-6)

ΕΡΜΗΣ 42 (18-6)
ΖΕΦΥΡΙ 38 (14-10)
ΕΚΑΛΗ 37 (13-11)
ΤΟΥΦΑ 36 (12-12)
ΑΡΤΕΜΙΣ 36 (12-12)
ΑΡΙΩΝΑΣ 35 (11-13)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 34 (10-14)
ΡΟΥΦ 33 (9-15)
ΠΑΛΛΗΝΗ 32 (8-16)
ΚΩΦΟΙ 32 (8-16)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 27 (3-21)
ΠΛΑΤΩΝΑΣ



MANOLIS24
QUOTE(jhantzop @ May 26 2010, 12:33 ) *
Τελική Βαθμολογία
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 44 (20-4)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 42 (18-6)

ΕΡΜΗΣ 42 (18-6)
ΖΕΦΥΡΙ 38 (14-10)
ΕΚΑΛΗ 37 (13-11)
ΤΟΥΦΑ 36 (12-12)
ΑΡΤΕΜΙΣ 36 (12-12)
ΑΡΙΩΝΑΣ 35 (11-13)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 34 (10-14)
ΡΟΥΦ 33 (9-15)
ΠΑΛΛΗΝΗ 32 (8-16)
ΚΩΦΟΙ 32 (8-16)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 27 (3-21)
ΠΛΑΤΩΝΑΣ


Απο το σαιτ της Τουφας (www.fot.gr):

25/05/2010 - ΑΝΔΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΔΑΣ ΖΑΦΥΡΙΟΥ- Φ.Ο.Τ 88 - 77 (Καν. Αγώνας 71-71)

Οι κακές επιλογές στο τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα και η αδυναμία μας στα rebound δε επέτρεψε στην ομάδα μας να νικήσει αν και βρέθηκε πάρα πολύ κοντά στη νίκη. Η κακή άμυνα μας στο πρώτο ημίχρονο σε συνδιασμό με τα πολλά φάουλ που χρεώθηκαν οι ψηλοί της ομάδας, δεν μας έκαναν αισιόδοξους για τη συνέχεια. Οι αθλητές μας όμως μας διέψευσαν και με μεγαλύτερη διάθεση και καλύτερη άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο βρέθηκαν να είναι μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλο το τέταρτο δεκάλεπτο. Στις λεπτομέρειες χάθηκε ένας αγώνας που άμα τον κερδίζαμε θα μας έδινε το δικαίωμα να διεκδικήσουμε την άνοδο μας στη μαγαλύτερη κατηγορία (Β'ΕΣΚΑ) μέσω των αγώνων μπαράζ.
Με αυτόν τον αγώνα τελείωσαν οι φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις τις ομάδας μας η οποία κατετάγει έκτη στη σχετική βαθμολογία.

υ.γ ποσοι πανε τελικα στα μπαραζ;;



Ha6
QUOTE(MANOLIS24 @ May 26 2010, 13:08 ) *
Απο το σαιτ της Τουφας (www.fot.gr):

25/05/2010 - ΑΝΔΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΔΑΣ ΖΑΦΥΡΙΟΥ- Φ.Ο.Τ 88 - 77 (Καν. Αγώνας 71-71)

Οι κακές επιλογές στο τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα και η αδυναμία μας στα rebound δε επέτρεψε στην ομάδα μας να νικήσει αν και βρέθηκε πάρα πολύ κοντά στη νίκη. Η κακή άμυνα μας στο πρώτο ημίχρονο σε συνδιασμό με τα πολλά φάουλ που χρεώθηκαν οι ψηλοί της ομάδας, δεν μας έκαναν αισιόδοξους για τη συνέχεια. Οι αθλητές μας όμως μας διέψευσαν και με μεγαλύτερη διάθεση και καλύτερη άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο βρέθηκαν να είναι μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλο το τέταρτο δεκάλεπτο. Στις λεπτομέρειες χάθηκε ένας αγώνας που άμα τον κερδίζαμε θα μας έδινε το δικαίωμα να διεκδικήσουμε την άνοδο μας στη μαγαλύτερη κατηγορία (Β'ΕΣΚΑ) μέσω των αγώνων μπαράζ.
Με αυτόν τον αγώνα τελείωσαν οι φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις τις ομάδας μας η οποία κατετάγει έκτη στη σχετική βαθμολογία.

υ.γ ποσοι πανε τελικα στα μπαραζ;;


Υπήρχε συζήτηση να πάνε σε μπαράζ και οι τέταρτοι των ομίλων σε περίπτωση που προκύψουν κενές θέσεις να καλυφθούν. Τελικά όμως λόγω της αναδιοργάνωσης των κατηγοριών έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο.

Συγχαρητήρια στις ομάδες που ανέβηκαν και καλή επάνοδο στις ομάδες που υποβιβάστηκαν. Επίσης καλή επιτυχία στον Ερμή στους αγώνες μπαράζ.
nikefalin
QUOTE(Ha6 @ May 26 2010, 13:21 ) *
Υπήρχε συζήτηση να πάνε σε μπαράζ και οι τέταρτοι των ομίλων σε περίπτωση που προκύψουν κενές θέσεις να καλυφθούν. Τελικά όμως λόγω της αναδιοργάνωσης των κατηγοριών έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο.

Συγχαρητήρια στις ομάδες που ανέβηκαν και καλή επάνοδο στις ομάδες που υποβιβάστηκαν. Επίσης καλή επιτυχία στον Ερμή στους αγώνες μπαράζ.


σε λίγη ώρα γίνεται στην ΕΣΚΑ η συνάντηση για τον ορισμό των μπαράζ της Γ , οπότε το αργότερο αύριο θα γνωρίζουμε αν πάνε και οι 4οι ( ψιλοχλωμό το βλέπω κι εγώ όμως)
shoot2
Φιλαράκι ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Αυτά συμβαίνουν στον αθλητισμό.Μακάρι να μπορέσω ν'αγωνιστώ σ'ένα από τα παιχνίδια που θα αναδείξουν τον υπερπρωταθλητή της κατηγορίας αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο.Καλή συνέχεια πραγματικά στην ομάδα σου.Αυτό που βλέπω μ'ευχαριστεί ιδιαίτερα, να παίζουν τόσα πολλά νέα παιδιά σε μία ομάδα όπως είναι η δικία σας.Συνεχίστε έτσι και μην τα παρατάτε.Η προσπάθεια πάντα αποφέρει καρπούς.
Καλή συνέχεια................................
pokos
Παρασκευή, 20:30 Ερμής - Αστέρας Περιστερίου

Περιμένω να σας δω όλους στο νέο κλειστό Μελισσίων!!
jhantzop

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΡΤΕΜΙΣ 63-60

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00028
http://www.ermisbc.gr/team_league.asp

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον το οποίο έπρεπε να γίνει, ο Ερμής επικράτησε με 63-60. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πάρουν και να διατηρήσουν διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων (27-16 στο 20’, 46-38 στο 30’) με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ροκανίσουν τη διαφορά και να προηγηθούν 35 δευτερόλεπτα πριν το τέλος με 56-60. Η ψυχραιμία των παικτών του Ερμή στις βολές και ένα επιθετικό ριμπάουντ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Ερμή θα διεκδικήσει την άνοδο στην Β’ ΕΣΚΑ σε αγώνες μπαράζ.

Ημέρα/Ώρα: 21/5/2010 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Μακρής
Δεκάλεπτα: 9-4, 18-12, 19-22, 17-22
Ημίχρονο: 27-16

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας, Παπαμιχαήλ, Κολοκυθάς, Γκατζούλης Α, Πέρβιι 17 (1), Σολδάτος 16 (2), Φίλιππας 9 (1), Γιαλιάς, Τσιγαρίδης 19 (2), Κουλοσούσας, Πολίτης 2

Άρτεμις (Κορωνίδης): Γιαννακόπουλος 6, Μανώλης 2, Βαμβακάς 15 (1), Κωνσταντινίδης 2, Δημητρίου 20 (2), Τσερπές 15 (2)

Πηγή: www.ermisbc.gr


savag1
Η κλήρωση για τον υπερπρωταθλητή της κατηγορίας έγινε και παίζουν την Παρασκευή 28/05/2010 η Αχαρνής με τον Καρέα στις 21:30.
Την Τετάρτη 2/06/2010 παίζει ο Καρέας με την Ιωνία και την Παρασκευή 4/06/2010 η Ιωνία με την Αχαρνής. Τα παιχνίδια θα αρχίζουν στις 21:30
1911971
Μπαράζ ανόδου Γ ΕΣΚΑ

Ερμής Μελισσίων - Αστέρας Περιστερίου : 60-44

Επόμενη αγωνιστική : Βριλησσιακός - Ερμής Μελισσίων (1/6, 20:30, κλειστό Βριλησσίων)
savag1
Υπερπρωταθλητής Γ' Κατηγορίας αναδείχθηκε η ΑΧΑΡΝΗΣ όπου επικράτεισε στο τελευταίο παιχνίδι της ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ με 70-86. Στο πρώτο από τα παιχνίδια η ΑΧΑΡΝΗΣ έχασε από τον ΚΑΡΕΑ με τρεις πόντους διαφορά στο κλειστό Μενιδίου.Το επόμενο παινίδι ήταν στο Βύρωνα ΑΟ ΚΑΡΕΑ-ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ όπου η Ιωνία κέρδισε με ένα πόντο διαφορά 67-68.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και ειδικότερα στα παιδιά της Ιωνίας για την φιλότιμη προσπάθεια τους.
Καλό καλοκαίρι σε όλους και του χρόνου πάλι εδώ να τα λέμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.