Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
topten
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
jhantzop
QUOTE(goos @ Dec 19 2009, 01:27 ) *
Ερμης-Νικηφορος 1


ΕΡΜΗΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 72-51 (ημ. 26-27)
savag1
bball.gif ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ -ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ : 78-62. ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Η ΑΡΤΕΜΙΣ ΠΗΡΕ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ 10 ΠΟΝΤΩΝ (37-47)ΑΛΛΑ Η ΙΩΝΙΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΑΜΥΝΑ ΣΤΟ Β' ΜΕΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ 3ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΜΕ 19-8 ΚΑΙ 4ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΜΕ 22-7 ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΙΩΝΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΑΡΤΕΜΙΣ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
buzzerbeater
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΖΕΦΥΡΙ 2
jhantzop

10η αγωνιστική
ΕΡΜΗΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 72-51
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΤΟΥΦΑ 1
ΚΩΦΟΙ - ΡΟΥΦ 80 67-63
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΡΤΕΜΙΣ 78-62
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΖΕΦΥΡΙ 2
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΕΚΑΛΗ 63-69
ΡΕΠΟ: ΠΕΡΙΣΣΟΣ

Βαθμολογία
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 17 (8-1)
ΑΡΤΕΜΙΣ 17 (7-3)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 16 (7-2)
ΕΡΜΗΣ 16 (7-2)
ΑΡΙΩΝΑΣ 15 (6-3)
ΡΟΥΦ 15 (5-5)
ΖΕΦΥΡΙ 15 (5-5)
ΕΚΑΛΗ 13 (4-5)
ΤΟΥΦΑ 12 (3-6)
ΠΑΛΛΗΝΗ 11 (2-7)
ΚΩΦΟΙ 10 (2-6)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 10 (2-6)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 10 (1-8)

Επόμενη αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΕΡΜΗΣ
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΡΙΩΝΑΣ
ΤΟΥΦΑ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΚΩΦΟΙ
ΖΕΦΥΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΕΚΑΛΗ - ΠΑΛΛΗΝΗ
ΡΕΠΟ: ΡΟΥΦ 80


tas13
ΙΩΝΙΑ - ΑΡΤΕΜΙΣ 78-62 (37-47)

Πολυ μεγαλη και σημαντικη νικη για την ομαδα μου, σε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι με πολυ δυναμη και παθος και απο τις δυο ομαδες.. Στο πρωτο ημιχρονο δεν ειμασταν πολυ καλοι αν και ηταν μοιρασμενο παιχνιδι, με σταθερα ομως μπροστα την Αρτεμις.. Επικεντρωθηκαμε στο ψηλο, που πραγματι οσα ακουγα τοσο καιρο επιβεβαιωθηκαν και τη πληρωσαμε απο τη περιφερεια τους με αποτελεσμα στο τελος του ημιχρονου να χανουμε με 10ποντους.. Στο δευτερο ημιχρονο ειμασταν πραγματικα παρα πολυ καλοι.. Πολυ καλες επιλογες στην επιθεση, με ωραιο μπασκετ και καλες συνεργασιες.. Στην αμυνα επιλεξαμε και ρισκαραμε να παιξουμε ζωνη, πραγμα που δε το συνηθιζουμε και δικαιωθηκαμε, καθως οι περιφερειακοι δεν ηταν καθολου ευστοχοι οπως στο πρωτο ημιχρονο και παραλληλα περιορισαμε και τις οποιες αλλες επιλογες ειχαν επιθετικα και γι'αυτο φαγαμε μονο 15 ποντους.. Καλη ομαδα η Αρτεμις και θα ειναι μεσα στις πρωταγωνιστριες για την ανοδο.. Εντυπωση παντως μου εκανε η ζωνη που επαιξαν σχεδον ολο το παιχνιδι, καθως και η πολυ γκρινια και διαμαρτυριες σε καθε φαση, πραγμα που πιστευω επηρεασε και την αποδοση τους στο δευτερο ημιχρονο.. Κλεισαμε καλα λοιπον τη χρονια και τωρα καιρος για ηρεμια και ξεκουραση, γιατι μετα τις γιορτες ακολουθει μεγαλη και δυσκολη συνεχεια.. Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια..
jhantzop

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 72-51

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00013
http://www.ermisbc.gr/team_league.asp

Ημέρα/Ώρα: 18/12/2009 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μανουσόπουλος, Μουρμούρης
Δεκάλεπτα: 15-15, 11-12, 24-12, 22-12
Ημίχρονο: 26-27

Εύκολη νίκη και επειγόντως αγιασμός

Με το πόδι στο γκάζι η ομάδα του Ερμή επικράτησε εύκολα του Νικηφόρου και πρόσθεσε μία ακόμα νίκη στο ενεργητικό της. Το παιχνίδι στα δύο πρώτα δεκάλεπτα ήταν ντέρμπυ με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα επτά πόντων (6-13 στο 7’). Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ (26-27). Με την έναρξη όμως της τρίτης περιόδου, ο Ερμής με πολύ καλή άμυνα και με τα σουτ να βρίσκουν στόχο, πήρε μία διαφορά άνω των 10 πόντων την οποία συνεχώς αύξανε φτάνοντας στην τελική διαφορά των 21 πόντων (72-51). Η νίκη είναι ιδιαίτερης σημασίας διότι η ομάδα του Ερμή αναγκάστηκε να αγωνιστεί στο συγκεκριμένο αγώνα με μείον τρεις παίκτες λόγω ασθενειών και τραυματισμών της τελευταίας στιγμής.

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 6 (1), Κολοκυθάς 7 (2), Γκατζούλης Α, Πέρβιι 24, Σολδάτος 11, Τσιγαρίδης 22 (4), Γιαλιάς, Πολίτης 2, Λουμάκος, Κουλοσούσας

Νικηφόρος (Μαγκούνης): Ανεζάκης 3 (1), Μπισμπίκος 3, Χατζηιωάννου 1, Ηλιαδάκης 9, Μιχάκης Α 11 (3), Μιχάκης Κ 9 (3), Κοντοστάθης, Βαγγέλης, Δημητρίου 5, Τσέτας, Μαυραντζάκης 4, Καμνιώτης 6


Artemida
QUOTE(tas13 @ Dec 20 2009, 16:28 ) *
ΙΩΝΙΑ - ΑΡΤΕΜΙΣ 78-62 (37-47)

Πολυ μεγαλη και σημαντικη νικη για την ομαδα μου, σε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι με πολυ δυναμη και παθος και απο τις δυο ομαδες.. Στο πρωτο ημιχρονο δεν ειμασταν πολυ καλοι αν και ηταν μοιρασμενο παιχνιδι, με σταθερα ομως μπροστα την Αρτεμις.. Επικεντρωθηκαμε στο ψηλο, που πραγματι οσα ακουγα τοσο καιρο επιβεβαιωθηκαν και τη πληρωσαμε απο τη περιφερεια τους με αποτελεσμα στο τελος του ημιχρονου να χανουμε με 10ποντους.. Στο δευτερο ημιχρονο ειμασταν πραγματικα παρα πολυ καλοι.. Πολυ καλες επιλογες στην επιθεση, με ωραιο μπασκετ και καλες συνεργασιες.. Στην αμυνα επιλεξαμε και ρισκαραμε να παιξουμε ζωνη, πραγμα που δε το συνηθιζουμε και δικαιωθηκαμε, καθως οι περιφερειακοι δεν ηταν καθολου ευστοχοι οπως στο πρωτο ημιχρονο και παραλληλα περιορισαμε και τις οποιες αλλες επιλογες ειχαν επιθετικα και γι'αυτο φαγαμε μονο 15 ποντους.. Καλη ομαδα η Αρτεμις και θα ειναι μεσα στις πρωταγωνιστριες για την ανοδο.. Εντυπωση παντως μου εκανε η ζωνη που επαιξαν σχεδον ολο το παιχνιδι, καθως και η πολυ γκρινια και διαμαρτυριες σε καθε φαση, πραγμα που πιστευω επηρεασε και την αποδοση τους στο δευτερο ημιχρονο.. Κλεισαμε καλα λοιπον τη χρονια και τωρα καιρος για ηρεμια και ξεκουραση, γιατι μετα τις γιορτες ακολουθει μεγαλη και δυσκολη συνεχεια.. Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια..


Δεν ειχα σκοπο να γραψω για το παιχνιδι ,τελικα ομως θα πρεπει να το κανω γιατι αυτα που εγιναν βλεπω να μη γραφονται.
Μια χαρα τα γραφει ο φιλος Τας13 ,θα ηθελα ομως να μου εξηγησει μερικα πραγματα τα οποια δεν συμφωνουν με οσα περιγραφει
1.- Πως η ομαδα μου παιζοντας ζωνη χρεωθηκε με τα διπλασια φαουλ απο την Ιωνια ;
2.- Πως η ομαδα μου παιζοντας με τον ψηλο που οπως λες διπλωνατε (και τριπλωνατε) κερδισε μισα φαουλ ,δεν υπηρξε προσπαθεια του ψηλου που να μην εχει 3 κρεμασμενους απο τα χερια του σαν σταφυλια ,
3.- Πως γινεται μια ομαδα που κυνηγα το σκορ στο 3 δεκαλεπτο να χει 2 ομαδικα ;και η ομαδα που παιζει ζωνη 7 με συμπληρωμενα τα 5 απο το 3λεπτο ;
4.- Πως γινεται μια ομαδα να εχει στα 2 δεκαλεπτα (3ο και 4ο) συνολικα 5ομαδικα και ο Αντιπαλος 14(ισως ετσι εξηγηται το πως γυρισε το ματς στο δευτερο ημιχρονο)
5.- Πως γινεται νε εχετε εκτελεσει διπλασιες βολες ;

και μια ερωτηση για οποιον ξερει να απαντησει γιατι ο Τας δεν ειναι αρμοδιος

Πως η Ενωση στο ντερμπυ της αγωνιστικης οριζει διαιτητη που την προηγουμενη αγωνιστικη εκανε ενα παιχνιδι ανω κατω με την συμπεριφορα του και τα σφυριγματα του ;Μηπως ο εν λογω διαιτητης εκτελουσε υπηρεσια ;Υπαρχει αλλη λογικη εξηγηση; Τουλαχιστον στο φορουμ μας γραφτηκε το τι εκανε ο διαιτητης αυτος ,και ειναι γνωστος δεν ειναι η πρωτη του φορα

Και κλεινω λεγοντας το εξης ,εμεις ξεραμε οτι θα παιξουμε ενα παιχνιδι κοντρα σε 7αδα και οχι σε 5αδα ,(προσοχη δεν κατηγορω την Ιωνια για αυτο) δεν το περιμεναμε να γινει τοσο θρασυτητα και τοσο χοντροκομενα ,τι να κανουμε θα ζησουμε και με αυτο και απο εδω και εμπρος θα λαβουμε τα μετρα μας για να προστατευσουμε την ομαδα μας

Καλες γιορτες σε ολους
str
QUOTE(Artemida @ Dec 21 2009, 22:03 ) *
Δεν ειχα σκοπο να γραψω για το παιχνιδι ,τελικα ομως θα πρεπει να το κανω γιατι αυτα που εγιναν βλεπω να μη γραφονται.
Μια χαρα τα γραφει ο φιλος Τας13 ,θα ηθελα ομως να μου εξηγησει μερικα πραγματα τα οποια δεν συμφωνουν με οσα περιγραφει
1.- Πως η ομαδα μου παιζοντας ζωνη χρεωθηκε με τα διπλασια φαουλ απο την Ιωνια ;
2.- Πως η ομαδα μου παιζοντας με τον ψηλο που οπως λες διπλωνατε (και τριπλωνατε) κερδισε μισα φαουλ ,δεν υπηρξε προσπαθεια του ψηλου που να μην εχει 3 κρεμασμενους απο τα χερια του σαν σταφυλια ,
3.- Πως γινεται μια ομαδα που κυνηγα το σκορ στο 3 δεκαλεπτο να χει 2 ομαδικα ;και η ομαδα που παιζει ζωνη 7 με συμπληρωμενα τα 5 απο το 3λεπτο ;
4.- Πως γινεται μια ομαδα να εχει στα 2 δεκαλεπτα (3ο και 4ο) συνολικα 5ομαδικα και ο Αντιπαλος 14(ισως ετσι εξηγηται το πως γυρισε το ματς στο δευτερο ημιχρονο)
5.- Πως γινεται νε εχετε εκτελεσει διπλασιες βολες ;

και μια ερωτηση για οποιον ξερει να απαντησει γιατι ο Τας δεν ειναι αρμοδιος

Πως η Ενωση στο ντερμπυ της αγωνιστικης οριζει διαιτητη που την προηγουμενη αγωνιστικη εκανε ενα παιχνιδι ανω κατω με την συμπεριφορα του και τα σφυριγματα του ;Μηπως ο εν λογω διαιτητης εκτελουσε υπηρεσια ;Υπαρχει αλλη λογικη εξηγηση; Τουλαχιστον στο φορουμ μας γραφτηκε το τι εκανε ο διαιτητης αυτος ,και ειναι γνωστος δεν ειναι η πρωτη του φορα

Και κλεινω λεγοντας το εξης ,εμεις ξεραμε οτι θα παιξουμε ενα παιχνιδι κοντρα σε 7αδα και οχι σε 5αδα ,(προσοχη δεν κατηγορω την Ιωνια για αυτο) δεν το περιμεναμε να γινει τοσο θρασυτητα και τοσο χοντροκομενα ,τι να κανουμε θα ζησουμε και με αυτο και απο εδω και εμπρος θα λαβουμε τα μετρα μας για να προστατευσουμε την ομαδα μας

Καλες γιορτες σε ολους


φιλε απ την αρτεμιδα..
θα απαντησω και εγω γιατι πιστευω θα απαντησει και ο τας13.

1.- Πως η ομαδα μου παιζοντας ζωνη χρεωθηκε με τα διπλασια φαουλ απο την Ιωνια ;
1.- στο δευτερο ημιχρονο οταν και επιτελους παιξαμε καλυτερη αμυνα , πιο σωστη , γιατι αλλαξαμε τον τροπο αντιμετωπισης σας, εσεις δεν κανατε ουτε ενα μπασιμο. ολες σας οι προσπαθειες ηταν ή απο εξω ή προσπαθωντας να περασετε την μπαλλα στον ψηλο σας κατι που δεν καταφερνατε. εμας οι μισες τουλαχιστον προσπαθειες ηταν μπασιματα.

2.- Πως η ομαδα μου παιζοντας με τον ψηλο που οπως λες διπλωνατε (και τριπλωνατε) κερδισε μισα φαουλ ,δεν υπηρξε προσπαθεια του ψηλου που να μην εχει 3 κρεμασμενους απο τα χερια του σαν σταφυλια ,
2.- καταρχας στο δευτερο παιξαμε απιστευτη αμυνα στον ψηλο σας και εκει εσεις εγκλωβιστηκατε. δεν του καναμε φαουλ γιατι πολυ απλα παιζαμε εξυπνα καλυπτοντας τον και απο μπροστα..εκτος αν αυτο απαγορευεται ή εκτος αν βοηθεια ή παγιδα σε ενα παικτη για σενα σημαινει κατευθειαν φαουλ...αν πιστευεις οτι ο ψηλος σας επειδη ειναι ογκωδης θα παιρνει οποιαδηποτε παγιδα πανω του φαουλ, τοτε πατε με λαθος τροπο να κερδιζετε τα ματσακια...

3.- Πως γινεται μια ομαδα που κυνηγα το σκορ στο 3 δεκαλεπτο να χει 2 ομαδικα ;και η ομαδα που παιζει ζωνη 7 με συμπληρωμενα τα 5 απο το 3λεπτο ;
3.- απαντησα παραπανω.αλλα για να σε διαψευσω ξανα να σου πω οτι επειδη κυνηγουσαμε το σκορ δεν σημαινει οτι σε πιεζαμε σε ολο το γηπεδο , οπως συνηθως γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις. το οτι γυρισαμε στο σκορ οφειλεται στην καλη μας 5χ5 αμυνα και οχι στην πιεση της μπαλλας στην δικη σας κυκλοφορια, οπου ισως θα μπορουσες να ζητησεις φαουλ (αν και δεν πιστευς οτι πιεση στη μπαλλα σημαινει κατ αναγκη φαουλ αλλα τεσπα..)

4.- Πως γινεται μια ομαδα να εχει στα 2 δεκαλεπτα (3ο και 4ο) συνολικα 5ομαδικα και ο Αντιπαλος 14(ισως ετσι εξηγηται το πως γυρισε το ματς στο δευτερο ημιχρονο)
4.- απαντησα στο 1.- δεν χρειαζεται αλλη απαντηση..

5.- Πως γινεται νε εχετε εκτελεσει διπλασιες βολες ;
5.- απαντησα στο 4.-



Υ.Σ. θα μπορουσα να πω παρα πολλα ακομα οπως πχ οι αγκωνιες ,αντιμπασκετικες και επικινδυνες ορισμενες, που εριχνε ο ψηλος σας, η τον προπηλακισμο του διαιτητη στο τελος απο καποιον παραγοντα σας.(τον οποιον ευτυχως καποιοι δικοι σας πιο ψυχραιμοι συγκρατησαν)..
αλλα δεν θα εχει νοημα...
αν πιστευεις οτι για το ματσακι που γυρισε (δεν χασατε απλως,,,απο 47 στο ημιχρονο τελειωσατε με 62) πιστευεις οτι φταιει η διατησια , καλως...
κρατησε το ως δικαιολογια.. μπορει αυτο να σας πεισμωσει να συνεχισετε την προσπαθεια σας..και να ξεπερασετε πιο ευκολα την ηττα αυτη..
εμας αυτο το ματσακι και ο τροπος που ηρθε η νικη μας δινει και εμας δυναμη αλλα γιατι ειδαμε οτι στα δυσκολα αντιδρουμε και ενω ολοι μποριε να μας εχουν ξεγραμμενους εμεις αναπνεουμε και εμεις αυτο κραταμε απ την δικια μας πλευρα για συνεχισουμε ..
και κατι τελευταιο..αυτο που λες θα παρετε τα μετρα σας..ελπιζω προς θεου να μην εννοεις αυτα που ελεγε ο προπονητης σας στους διαδρομους μετα το τελος του ματς τα οποια ακουσαν πολλοι ανθρωποι και τα οποια δεν θελω να αναφερω γιατι θα χοντρυνει πολυ το πραγμα ακομα και αν τα ελεγε εν βρασμω ψυχης και δεν τα εννοουσε..

καλες γιορτες σε ολους.....
και απο του χρονου... Citius, Altius, Fortius

1911971
Από περιέργεια, ποιοι ήταν οι διαιτητές στο Ν. Ιωνία-Αρτέμιδα;....αν είναι αυτός που νομίζω, πράγματι έχει κακό όνομα...χωρίς αυτό να σημαίνει ότι συμφωνώ ή διαφωνώ με τις απόψεις των παιδιών που υποστηρίζουν τις ομάδες τους και το παιχνίδι τους....

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία και κάθε επιτυχία!
GR-HAMMER
QUOTE(jhantzop @ Dec 23 2009, 00:20 ) *
Όντως ο διαιτητής Σέλληνας ήταν στο παιχνίδι Αρίωνας - Ερμής αλλά μην το λες έτσι απλά αγαπητέ φίλε ότι τους το γύρισε. Απαξιώνεις την προσπάθεια των παικτών του Ερμή και είμαι σίγουρος ότι δεν ήσουν στο γήπεδο. Ο ίδιος διαιτητής ήταν και στο Κωφοί - Ερμής και πάλι είχε κακή διαιτησία χωρίς αναγκαστικά να ευνοήσει κάποιον.


αστο αυτο το παιχνιδι...δεν ξερω πως το λενε το διαιτητη, ουτε με ενδιαφερει...τα παραπονα μου τα ειχα...
ουτε να σου πω την αληθεια θυμαμαι ποιος ειναι ο διαιτητης αυτος... απο τους δυο που μας ειχανε σφυριξει..
ειπαμε υπαρχουνε καλες και "κακες" διαιτησιες... αλλα δε νομιζω να γινεται επιτηδες οτιδηποτε...
θα πω και κατι ακυρο, αλλα πιστευω εχει βαση...για να καταλαβετε τι γνωμη μου για τη διαιτησια...
ραδιο αρβυλα, mega, εκπομπη αμεσως μετα τη συμπληρωση ενος χρονου απο το θανατο του πιτσιρικα στα εξαρχεια...
αναφερεται στην ελληνικη αστυνομια, λεγοντας οτι δε πρεπει να τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι...
ετσι υπαρχουνε οπως ειπε ο κ. κανακης...αστυνομικοι...που κανουνε τη δουλεια τους...και μπατσοι...που εκμεταλευονται τη θεση τους...δεν ειναι ολοι κακοι, δεν ειναι ολοι καλοι...
κατι παρομοιο πιστευω ισχυει και στις κατηγοριες που εχω παιξει...υπαρχουνε διαιτητες που κανουνε τη δουλεια τους γιατι γουσταρουνε και γιατι πληρωνονται απο αυτη....και αλλοι που την κανουνε απλα για την εξουσια που τους δινει και ισως πολλες φορες γιατι δε καταφεραν ποτε να παιξουνε μπασκετ... το ποσοστο των δευτερων ειναι μικρο, αλλα αρκετο για να κακοχαρακτηριζει γενικοτερα τη διαιτησια...
να τονισω οτι δεν εννοω καποιον συγκεκριμενα...γιατι πολλα εχουνε δει και εμενα τα ματια μου, στα λιγα χρονια που παιζω σε αντρικα και στα αρκετα σε υποδομες με "καλους διαιτητες", που παιζουνε κατηγοριες...
απο εμενα οσο ειναι δυνατον δεν ασχολουμαι με τους διαιτητες...ας παιξω καλα και βλεπουμε μετα...
στο παιχνιδι που ανεφερε ο jhantzop εγω εβαλα 37 ποντους σαν ομαδα(37-49) ευκολο να το ριξω στους διαιτητες για τα νευρα που μου δημιουργησαν...αλλα με 37 σε ολο το παιχνιδι, η με 15 στο 2ο ημιχρονο, οπως εγινε στο παιχνιδι της αρτεμις....νικη δε παιρνεις!
αυτη ειναι η γνωμη μου!
καλες γιορτες!


str
QUOTE(Artemida @ Dec 22 2009, 23:57 ) *
Τελικα βλεπω πως ειναι αρκετα δυσκολο να παρω απαντηση σε αυτα που ερωτω
Γιατι δεν πιστευω οτι εχει υπαρξει αλλο παιχνιδι (οχι υποχρεωτικα ντερμπυ κορυφης) που να εχει ομαδα σε 2 δεκαλεπτα (3/4) 5 ομαδικα φαουλ
Οσο για το πως παιξαμε (και δεν ομιλω για το τελευταιο μισο που το παρατησαμε εκνευρισμενοι και απογοητευμενοι) κυριως μεχρι την ληξη του 3ου οπου και το ματς ηταν Χ η στον ποντο ,οσες φορες πηγαμε την μπαλλα στον Ψηλο ,εφαγε το ξυλο του εχοντας 3 γυρω του να σπρωχνουν( στα ισα δεν μπορουσαν και ειναι φυσικο) χωρις να παρει σφυριγμα οσες φορες καναμε ντραιβ παλι δεν πηραμε σφυριγμα ,μεχρι και σε καθαρο φαουλ σε προσπαθεια 3π οπου ο παικτης σας γκρεμισε τονσουτερ οι Σελληνας εδειξε παιζετε .Οταν εχεις τετοια διαιτησια ,δεχεσαι 4 τεχνικς ποινες αναιτια ,ειναι φυσικο καπου να τα παρατησεις
Μην πουμε και για το πρωτο μερος οπου σας κραταγαν οι διαιτητες με βολες/τεχνικες/αντιαθλητικα μεσα στο παιχνιδι ,και αντι ναναι το παιχνιδι στους 20 ηταν στους 10 ,αφηστε καλυτερα
Τωρα για τον φιλο που γραφει πως το ειδε κλπ ,εχω και εγω φιλους να ανοιξουν 3-4 ακκαουντ και να γραψουν σχετικα αλλα δεν παει ετσι

φιλε τοσα ατομα απαντησαν αλλα εσυ επιμενεις οτι απαντησεις δεν πηρες...βλεπεις τα πραγματα μονο απ τη μερια σου μαυριζοντας εντελως την αλλη οπτικη γωνια,..
δεν μπορω να σε πεισω αν δεν θελεις να πεισθεις....

QUOTE(Artemida @ Dec 22 2009, 23:57 ) *
Και τελικα ο Σελληνας αφου τα εκανε οπως τα εκανε την προηγουμενη αγωνιστικη (ρωτηστε τα παιδια του Αριωνα ηταν +15 και τους το γυρισε ) πως ΟΡΙΣΤΗΚΕ στο ντερμπυ και ΓΙΑΤΙ ;
Επαναλαμβανω πως δενκατηγορω τα παιδια της Ιωνιας για αυτο ,κανα δυο κανανε κατι προκλησεις στον παγκο μας αλλα αυτα γινονται αλλως τε εχουμε και Β γυρο
Οπως ειπα θα θωρακισουμε την ομαδα μας ,εχουμε 3 ηττες μια καθαρα απο Εκαλη στην εδρα μας οπου ειμαστε σε κακη μερα και δυο με Περισσο -Ιωνια με κακες διαιτησιες -βεβαια καμμια σχεση στον Περισσο ηταν λογικα λιγο εδρα αλλα εντος πλαισων και δεν διαμορφωσε αποτελεσμα εν αντιθεσει με το παιχνιδι με την Ιωνια- εχουμε δρομο
Καλες Γιορτες σε ολους

ΥΓ Προς Τας13 ,αυτο με το ποτε θα γραφω δεν το καταλαβα ,συμμετεχω στο φορουμ απο την προηγουμενη αγωνιστικη ,δεν μπορουσα να γραφω ενωριτερα ,θα με συγχωρεσεις ;


μηπως μπορεις να μας πεις πως θωρακιζεται μια ομαδα σε αυτες τις κατηγοριες???εγω σαν παιχτης τοσα χρονια δεν ασχοληθηκα ποτε με θωρακησεις και αντιαρματικα...και οταν ακουω κατι τετοιο μονο σε στημενους ή εκφοβισμενους/απειλουμενους διατητες παει το μυαλο μου..
οποτε αν εισαι παικτης πες μας λοιπον πως σκεφτεσαι οτι γινεται κατι τετοιο ή αν εισαι παραγοντας πες μας πως εχεις ξαναθωρακισει την ομαδα σου??ετσι για να μαθουμε και εμεις...

(και κατι τελευταιo :ολο επιμενεις οτι τα παιδια της νεας ιωνιας δεν φταινε τιποτα και αυτα συμβαινουν, αλλα ολο για βρωμικη νικη μιλας και ολο λες υπαρχει και δευτερος γυρος με υφος ελαφρως απειλητικο να το πω??πως συμβαδιζουν αυτα??μονο αν εισαι παραγοντας που δεν ιδρωσε ποτε τη φανελα θα σε δικαιολογουσα να μιλας τοσο αντιφατικα...γνωμη μου...)
Artemida
Τελικα θα μου πει καποιος αν εχει ξαναγινει σε παιχνιδι (οχι υποχρεωτικα ντερμπυ) να εχει ομαδα σε 3-4 δεκαλεπτο 5ομαδικα συνολο; Ολοι παιζουμε και βλεπουμε τι γινεται
Οσο για τον φιλο που λεει οτι δεν ειναι διαιτητης ,και ειδε την διαιτησια 50-50 ,μηπως εννοει 50% υπερ της Ιωνιας και 50% σε βαρος μας ;
Τελειωνω εδω ,και καλες γιορτες σε ολους

ΥΓ δεν ειχα προθεση να μειωσω την προσπαθεια των Μελισσιων οταν εγραψα οτι ο Σελληνας εκανε τα ιδια την προηγουμενη εβδομαδα ,οπως σωστα λες δεν το ειδα ,η πληροφορηση που ειχα ηταν πως με το να μη σφυριζει το βοηθησε
topten
QUOTE(str @ Dec 14 2009, 20:36 ) *
μηπως μπορεις πραγματι να μας το δωσεις??να το καψεις σε ενα dvd και αφου λες μενεις και ιωνια καποια στιγμη αν σε βγαλει ο δρομος να το αφησεις στο γηπεδο μας??
οχι τπτ αλλο αλλα παιζουμε χρονια μπασκετ αλλα σπανια βλεπουμε τις φατσες μας..ετσι για αρχειο..μετα απο χρονια να εχουμε να θυμομαστε...(αν και το ματσακι αυτο δεν ηταν για να το θυμαται κανεις..αλλα τι να κανουμε τωρα..)

Απο οτι εμαθα τωρα μπορειται να βλεπετε και τις φατσες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WWW.BASKETVIDEO.GR

Οποτε απο εδω και περα ολα τα πραγματα θα μπουν σε μια σειρα και δεν θα υπαρχει παραπληροφορηση για τα παιχνιδια!!!!!!!
3-p
Χρονια πολλα σε ολους και καλα Χριστουγεννα!!!!!!!!!Επειδη διαβασα περιπου 4 φορες πως γινεται μια ομαδα να εχει 5 φαουλ σε ενα ημιχρονο θα ηθελα να απαντησω!!!Οταν σουταρεις απο οπου να ναι για ενα ημιχρονο επειδη στο 1ο τα εβαλες ολα και οποτε παιρνει ο ψηλος την μπαλα,επειδη ειναι θηριο, να γυριζει γυρω γυρω ολοι για να παρει φαουλ δεν γινεται δουλεια ετσι!Και να θυμισω και το εξης:στο 3ο δεκαλεπτο κανατε 7 λεπτα να βαλετε ποντο και φαγατε 5-6 αιφνιδιασμους!!!!!Ετσι γυρισε το ματς και οχι απο τη διαιτησια!Αν σας ικανοποιει να πιστευεται οτι χασατε απο τη διαιτησια κανενα προβλημα,ομως μη το εφαρμοζετε σε ολα τα παιχνιδια που σας πανε ασχημα γιατι πραγματικα πιστευω οτι ειστε η καλυτερη ομαδα που παιξαμε και αδικητε τους εαυτους σας με την συμπεριφορα σας!!!Αυτα!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ και επειδη ειμαστε και αθλητες ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ!!!!
str
QUOTE(topten @ Dec 24 2009, 11:38 ) *
Απο οτι εμαθα τωρα μπορειται να βλεπετε και τις φατσες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WWW.BASKETVIDEO.GR

Οποτε απο εδω και περα ολα τα πραγματα θα μπουν σε μια σειρα και δεν θα υπαρχει παραπληροφορηση για τα παιχνιδια!!!!!!!


ωραια η πληροφορια που παραθεσες..αλλα πρωτον λεει δεν εγγυαται οτι ολα τα ματσ θα υπαρχουν και δευτερον θελουν 180 ευρω συνδρομη το χρονο...
οποτε δεν νομιζω να το χρησιμοποιησω εγω
εχω την εντυπωση οτι μαλλον σε προπονητες απευθυνονται με συνδρομη (τοσα) λεφτα...
να δωσω 180 ευρω..δυσκολο...

οποτε παραμενει... αν σε βγαλει ο δρομος....
1911971
QUOTE(str @ Dec 24 2009, 19:40 ) *
ωραια η πληροφορια που παραθεσες..αλλα πρωτον λεει δεν εγγυαται οτι ολα τα ματσ θα υπαρχουν και δευτερον θελουν 180 ευρω συνδρομη το χρονο...
οποτε δεν νομιζω να το χρησιμοποιησω εγω
εχω την εντυπωση οτι μαλλον σε προπονητες απευθυνονται με συνδρομη (τοσα) λεφτα...
να δωσω 180 ευρω..δυσκολο...

οποτε παραμενει... αν σε βγαλει ο δρομος....

Η συυνδρομή έχει να κάνει κυρίως με τους συλλόγους νομίζω, καθώς μπορούν με 180 ευρώ όλη την χρονιά, να έχουν άποψη για ομάδες και παίκτες (souting) με λίγα χρήματα...χώρια που πριν πας να παίξεις, κάτι παραπάνω θα ξέρεις για τον αντίπαλο...εμάς φέτος μας έχουν βιντεοσκοπήσει σε 7-8 παιχνίδια....ούτε το Cleveland να είμασταν....

Οσο αφορά το παιχνίδι μας με τον Αρίωνα και τον Σελληνά (για τον οποίο έχουν ακουστεί πάρα πολλά, και όχι καλά), θα ήταν καλό να ρωτήσετε κάποια από τα έμπειρα παιδιά του Αρίωνα, τι πραγματικά έγινε, και το -19 έγινε -1...για το θέμα έχω αναφερθεί παλαιότερα και δεν θα ήθελα να το συνεχίσω.
Ερχεται το παιχνίδι με τον Περισσό και θα πρέπει να βλέπουμε μόνο σε αυτή την κατεύθυνση.

Εύχομαι καλές γιορτές σε όλους, καλή χρονιά, γεμάτη υγεία και κάθε επιτυχία...όσο για την ομάδα μου...τα πάντα όλα (πως να το κάνομεν άλλωστε....)
topten
Καλη χρονια σε ολους!!!!!
Ας ξεκινησουμε σιγα σιγα με προγνωστικα για την πρωτη αγωνιστικη του ετους.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

Για να δουμε αν θα εχουμε εκπληξεις μετα τη διακοπη.
Pau Gasol
Χρόνια πολλα σε όλους...
1911971
Καλή χρονιά σε όλους, γεμάτη από υγεία και κάθε επιτυχία σε προσωπικό αλλά και σε ομαδικό επίπεδο. Αντε, και την Παρασκευή να ξαναφτιαχτούμε λίγο...σκουριάσαμε...
katsman4
Καλή χρονιά σε όλους!
ev67
Καλη χρονια, για όλους και χωρίς τραυματισμούς.

Τα προγνωστικά μου για την Παρασκευή:

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

Συνήθως στην κατηγορία μας, μετά τα χριστούγεννα παρατηρείται μια πτώση των ομάδων. Θα συμβεί το ίδιο και φέτος? Θα έχουμε εκπλήξεις μετά τη διακοπη? Θα το δούμε...

Καλή χρονιά και πάλι.


tas13
Καλη Χρονια παιδια και απο εμενα..Να ειστε ολοι καλα, υγιεις και καλη επιτυχια στους στοχους των ομαδων σας..
Δυστυχως η χρονια δε ξεκινησε καλα για εμας καθως ενας παιχτης μας επαθε χιαστους, οποτε και τον χανουμε για τη υπολοιπη χρονια.. Θα μαθουμε ομως να ζουμε με αυτο, καθως δυστυχως και οι τραυματισμοι μεσα στο παιχνιδι ειναι..

Ξεκιναμε λοιπον με τα προγνωστικα για αυτη την εβδομαδα..

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (το ντερμπι της αγωνιστικης και θα δωσω ενα μικρο προβαδισμα στο γηπεδουχο, λογω εδρας, αλλα και επειδη επιστρεφουν και αρκετοι τραυματιες, ασσος)

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (δυσκολο παιχνιδι και θελει προσοχη απο τον Αριωνα, αλλα στο τελος λογω εμπειριας πιστευω οτι θα επικρατησει, διπλο)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 (νομιζω οτι η Τουφα εχει προβαδισμα σε αυτο το παιχνιδι, ασσος)

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1 (και εδω νομιζω δε θα εχει προβλημα η Αρτεμις, ασσος)

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (επιστροφη μετα τη διακοπη και παντα καθε παιχνιδι ειναι επικινδυνο, σε μια δυσκολη εδρα και σιγουρα θελει πολυ προσοχη για να ξεκινησουμε επιτυχημενα τη χρονια, διπλο)

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 (δυσκολο παιχνιδι, πιστευω ομως οτι η Παλληνη θα ξεκινηση με το δεξι, διπλο)

Καλη αγωνιστικη και καλο ξεκινημα να εχουμε..
GR-HAMMER
καλη χρονια σε ολους...
ας κανω και εγω τα προγνωστικα...
δεν ξερω ποσο και ποιες ομαδες δουλεψαν μεσα στις γιορτες, αν και πιστευω οι περισσοτερες θα κανανε λιγες προπονησεις και με πολλες απουσιες και θα στηριχθηκαν σε φιλικα παιχνιδια για να μεινουνε σε ρυθμο...

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (2 πολυ δυνατες ομαδες, με 2 απο τα φαβορι για ανοδο κατα τη γνωμη μου και ισως και αλλων, ο περισσος πηγαινει σε γρηγορο ρυθμο και σε μεγαλα σκορ, ρυθμο που μπορει πιστευω να ακολουθησει ο ερμης και παιζει και καλυτερη αμυνα...αν εχουνε γυρισει και 1-2 τραυματιες απο ερμη, που δεν εμφανιζονταν στα φυλλα αγωνος, τοτε το παιχνιδι θα ειναι ντερμπυ μεχρι το τελος... αλλα πιστευω οτι λογω εδρας θα επικρατησει ο περισσος. αμα δεν ειχαμε αγωνα αυτο το παιχνιδι θα πηγαινα να παρακολουθησω)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 ( με το νικηφορο δεν εχουμε παιξει, αλλα με βαση οσα ακουγονται και αφου αντιμετωπισαμε τον αριωνα, πιστευω οτι ειναι καλα δουλεμενη ομαδα και πιο εμπειρη για τετοια παιχνιδια και πιστευω θα παρει τη νικη)
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 ( δυσκολο παιχνιδι, η τουφα πολυ δυνατη περιφερεια, το πορτο ραφτη πολυ καλους ψηλους, πιστευω ευκολα η δυσκολα θα το παρει το παιχνιδι η τουφα)
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ (προβλεψεις δε κανω ποτε για την ομαδα μου...καλο ταξιδι να εχουμε μεχρι τη ραφηνα...δυνατη ομαδα η αρτεμις, ειδικα στην εδρα της βγαζει πολυ μεγαλα σκορ και ενεργεια...εμεις θα κανουμε το παιχνιδι μας και οτι βγει)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (με το ζεφυρι δεν εχουμε παιξει, αρα δεν εχω ιδιαιτερη αποψη για τη δυναμικοτητα του, απλα πιστευη η ιωνια, που ειναι πολυ οργανωμενη σαν ομαδα θα δουλεψε αρκετα στις γιορτες και θα παρουσιαστει πιο ετοιμη για να παρει αυτο το παιχνιδι)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 (η εκαλη ειναι η αλλη ομαδα που δεν εχω δει, δεν ξερω πολλα για τη δυναμικοτητα της, απλα συνεχιζω να πιστευω οτι η παλληνη εχει πολυ καλους παιχτες, και δε τους αξιζουνε τα μεχρι τωρα αποτελεσματα, αν δουλεψανε λιγο μεσα στις γιορτες θα ειναι τελειως διαφορετικη ομαδα)
1911971
Καλημέρα σε όλους,

Περισσός-Ερμής : 2 (αν συνυπολογισθούν τα ρεπό και οι αναβολές, η καλύτερη επίθεση ενάντιον της καλύτερης άμυνας...εγώ βέβαια είμαι υπέρ της άμυνας)... rolleyes.gif
Νικηφόρος-Αρίωνας : 2
Τούφα-Πόρτο Ράφτη : 1
Αρτέμιδα-Κωφοί : 1
Ζεφύρι-Νέα Ιωνία : 2
Εκάλη-Παλλήνη : 1

Καλά παιχνίδια!
topten
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΑΡΙΩΝΑΣ 55-63
jhantzop

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΕΡΜΗΣ 53-57
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΚΩΦΟΙ 62-57

lamar
Αφιερωμενο εξαιρετικα........ΕΚΑΛΗ - ΠΑΛΛΗΝΗ 82 - 68 ΕΥΚΟΛΑ!!!
buzzerbeater
ΖΕΦΥΡΙ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1 .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΚΟΡ
peter
QUOTE(lamar @ Jan 16 2010, 04:49 ) *
Αφιερωμενο εξαιρετικα........ΕΚΑΛΗ - ΠΑΛΛΗΝΗ 82 - 68 ΕΥΚΟΛΑ!!!


Nαί ρε Καρατζ-όρνταν...........
1911971
Να που καμιά φορά οι ελλείψεις σε πεισμώνουν και αποδίδεις καλύτερα...μεγάλη νίκη χθες απέναντι σε μία ομάδα που θα παραμείνει μέσα στους διεκδικητές για άνοδο...βέβαια η νίκη αυτή γίνεται ακόμα πιο πολύτιμη για εμάς αφού ρεφάραμε κατά κάποιο τρόπο την ήττα από την Ν. Ιωνία αλλά και σε συνδιασμό με την νίκη του Ζεφυρίου, τα πράγματα έγιναν λίγο πιο ξεκάθαρα αυτή τη φορά για τους 3 πρώτους που νομίζω ότι θα είναι μεταξύ ημών, Ν. Ιωνίας και Αρτέμιδας. Περισσός και Αρίωνας θα παίξουν μέχρι τέλους, αλλά οι επόμενες δύο αγωνιστικές για το τέλος του πρώτου γύρου έχουν παιχνίδια φωτιά : Αρίωνας-Περισσός, Ερμής-Ρουφ, Ρουφ-Αρίωνας, Αρτέμιδα-Ερμής.
Καλή συνέχεια σε όλους!
savag1
QUOTE(buzzerbeater @ Jan 16 2010, 02:55 ) *
ΖΕΦΥΡΙ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1 .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΚΟΡ

Δεκάλεπτα: (13-14) (16-17) (21-18) (22-19)
Τελικό 72-68.
jhantzop

Τούφα - Πόρτο Ράφτη κανείς; katsman;


savag1
QUOTE(savag1 @ Jan 16 2010, 19:48 ) *
Δεκάλεπτα: (13-14) (16-17) (21-18) (22-19)
Τελικό 72-68.

Χρόνια πολλά σε όλους καλή χρονιά επιτυχίες στις ομάδες μας και προπάντως μακριά από τραυματισμούς σε όλα τα παιδιά.Το παιχνίδι με το Ζεφύρι χάθηκε στις τρεις απανωτές τεχνικές ποινές σε έναν παίχτη μας και την απίστευτη ευστοχία των αντιπάλων στα τρίποντα.Η διαιτησία για μια ακόμη φορά έδειξε την μεγάλη της κλάση!!!!! Η ασχετοσύνη σε όλο της το μεγαλείο.(Στο ημίχρονο προπονητής και παίκτες των αντιπάλων παρέδιδαν μαθήματα διαιτητικής στους φίλους μας διαιτητές)
Συγχαρητήρια πάντως στα παιδιά του Ζεφυρίου για την νίκη τους .
topten
QUOTE(jhantzop @ Jan 16 2010, 19:52 ) *
Τούφα - Πόρτο Ράφτη κανείς; katsman;

1 με +30 περιπου
jhantzop

11η αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΕΡΜΗΣ 53-57
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΡΙΩΝΑΣ 55-63
ΤΟΥΦΑ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΚΩΦΟΙ 62-57
ΖΕΦΥΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 72-68
ΕΚΑΛΗ - ΠΑΛΛΗΝΗ 82-68
ΡΕΠΟ: ΡΟΥΦ 80

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
ΑΡΤΕΜΙΣ 19 (8-3) *
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 18 (8-2)
ΕΡΜΗΣ 18 (8-2)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 17 (7-3)
ΑΡΙΩΝΑΣ 17 (7-3)
ΖΕΦΥΡΙ 17 (6-5) *
ΕΚΑΛΗ 15 (5-5)
ΡΟΥΦ 15 (5-5)
ΤΟΥΦΑ 14 (4-6)
ΠΑΛΛΗΝΗ 12 (2-8)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 11 (2-7) **
ΚΩΦΟΙ 11 (2-7) **
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 11 (1-9)

* ΑΡΤΕΜΙΣ & ΖΕΦΥΡΙ σε 11 αγώνες
** ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ & ΚΩΦΟΙ σε 9 αγώνες

Επόμενη αγωνιστική
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ
ΕΡΜΗΣ - ΡΟΥΦ 80
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΤΟΥΦΑ
ΚΩΦΟΙ - ΖΕΦΥΡΙ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΚΑΛΗ
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
ΡΕΠΟ: ΑΡΤΕΜΙΣ


topten
QUOTE(1911971 @ Jan 16 2010, 12:52 ) *
Να που καμιά φορά οι ελλείψεις σε πεισμώνουν και αποδίδεις καλύτερα...μεγάλη νίκη χθες απέναντι σε μία ομάδα που θα παραμείνει μέσα στους διεκδικητές για άνοδο...βέβαια η νίκη αυτή γίνεται ακόμα πιο πολύτιμη για εμάς αφού ρεφάραμε κατά κάποιο τρόπο την ήττα από την Ν. Ιωνία αλλά και σε συνδιασμό με την νίκη του Ζεφυρίου, τα πράγματα έγιναν λίγο πιο ξεκάθαρα αυτή τη φορά για τους 3 πρώτους που νομίζω ότι θα είναι μεταξύ ημών, Ν. Ιωνίας και Αρτέμιδας. Περισσός και Αρίωνας θα παίξουν μέχρι τέλους, αλλά οι επόμενες δύο αγωνιστικές για το τέλος του πρώτου γύρου έχουν παιχνίδια φωτιά : Αρίωνας-Περισσός, Ερμής-Ρουφ, Ρουφ-Αρίωνας, Αρτέμιδα-Ερμής.
Καλή συνέχεια σε όλους!

Αυτο το συμπερασμα πως το εβγαλες?



Buddah
Καλη χρονια (αν και στραβοξεκινησε )

Τας ποιοι ηταν διαιτητες ;Αν ξερεις
jhantzop

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 53-57

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00014

Ημέρα/Ώρα: 18/1/2010 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Β’ Νέας Ιωνίας
Διαιτητές: Ραχιώτης, Ορφανός
Δεκάλεπτα: 17-14, 12-19, 13-14, 11-10
Ημίχρονο: 29-33

Νικητής η άμυνα

Με την καλύτερη φετινή εμφάνιση, κυρίως αμυντικά, η ομάδα του Ερμή έσπασε και το τελευταίο αήττητο «κάστρο» του ομίλου. Περιορίζοντας τον Περισσό στους 53 πόντους κατάφερε να φύγει νικήτρια κατακτώντας μία πολύ σημαντική νίκη. Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τον Περισσό μπροστά στο σκορ με 17-14. Από εκεί και πέρα όμως, ο Ερμής πέρασε μπροστά στο σκορ και δεν έχασε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού το προβάδισμα. Μεγαλύτερη διαφορά το 29-40 στο 23ο λεπτό, διαφορά που καλύφθηκε γρήγορα με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (39-43). Οι προσπάθειες των γηπεδούχων για ανάκαμψη στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν καρποφόρησαν και έτσι το τέλος του παιχνιδιού βρήκε παίκτες και φιλάθλους του Ερμή να πανηγυρίζουν τη μεγάλη αυτή επιτυχία.

Περισσός (Σωτηρίου): Καντζιλέρης 1, Τσώλης 2, Νεσλεχανίδης, Καβράκης 2, Μπαρδάκος 7, Τσαντήλας, Νεοφύτου 10 (2), Αρβανιτίδης, Καλτσής 15 (2), Βρεττός 16, Σπάτα

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 5 (1), Κολοκυθάς 6 (1), Παπαμιχαήλ 5, Γκατζούλης Α, Πέρβιι 15 (1), Σολδάτος 4, Τσιγαρίδης 6, Πολίτης 16

Πηγή: www.ermisbc.gr


topten
Προγνωστικα για την επομενη αγωνιστικη:

ΑΡΙΩΝΑΣ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1(δεν υπαρχουν περιθωρια για αλλη ηττα στο Λουη)

ΕΡΜΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1(δεν το ξερω το Ρουφ αλλα νομιζω ο Ερμης δεν θα εχει προβλημα στα Μελισσια)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΤΟΥΦΑ 2(καλυτερη ομαδα)

ΚΩΦΟΙ - ΖΕΦΥΡΙ 1(πρεπει να ξεφυγουν σιγα σιγα απο την ουρα της βαθμολογιας)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΚΑΛΗ 2(ανεβασμενη πολυ η Εκαλη και με ενισχυμενο ροστερ μπορει να κανει την εκπληξη)

ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1(λογω εμπειριας)

Kαλη αγωνιστικη σε ολους.Απο δω και περα ολα τα ματς ειναι το ιδιο δυσκολα για ολους......για το λογω του οτι το πρωταθλημα εχει γινει δυο ταχυτητων με πεντε να παλευουν για την ανοδο και εξι για την παραμονη.Εξαιρω το Ζεφυρι λογω εδρας.

alexas10
QUOTE (topten @ Jan 19 2010, 16:44 ) *
Προγνωστικα για την επομενη αγωνιστικη:

ΑΡΙΩΝΑΣ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1(δεν υπαρχουν περιθωρια για αλλη ηττα στο Λουη)

ΕΡΜΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1(δεν το ξερω το Ρουφ αλλα νομιζω ο Ερμης δεν θα εχει προβλημα στα Μελισσια)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΤΟΥΦΑ 2(καλυτερη ομαδα)

ΚΩΦΟΙ - ΖΕΦΥΡΙ 1(πρεπει να ξεφυγουν σιγα σιγα απο την ουρα της βαθμολογιας)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΚΑΛΗ 2(ανεβασμενη πολυ η Εκαλη και με ενισχυμενο ροστερ μπορει να κανει την εκπληξη)
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1(λογω εμπειριας)

Kαλη αγωνιστικη σε ολους.Απο δω και περα ολα τα ματς ειναι το ιδιο δυσκολα για ολους......για το λογω του οτι το πρωταθλημα εχει γινει δυο ταχυτητων με πεντε να παλευουν για την ανοδο και εξι για την παραμονη.Εξαιρω το Ζεφυρι λογω εδρας.


ενισχυμενο ροστερ??
tas13
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1 (ντερμπι και θα πονταρω στον Αριωνα που νομιζω οτι θα παει το παιχνιδι εκει που υπερτερει τη δυναμη, ενω ο Περισσος ειναι καλυτερος στη ταχυτητα και πιστευω θα παιξει ρολο και η εδρα, ασσος)

ΕΡΜΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1 (νομιζω τελευταιο χαρτι του Ρουφ για την ανοδο, αν και δε πιστευω να εχει αυτη στοχο, καλυτερη ομαδα ο Ερμης και δε θα αφησει να παει χαμενο το διπλο που εκανε, ασσος)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΤΟΥΦΑ 1 (ντερμπακι και αυτο και εδω θα πονταρω στο Νικηφορο που ειναι δεμενη ομαδα και δυνατη στην εδρα της, καθως η Τουφα με εχει απογοητευσει με τη πορεια της ασσος)

ΚΩΦΟΙ - ΖΕΦΥΡΙ 1 (αν δε παρουν αυτο το παιχνιδι οι Κωφοι θα εχουν δυσκολη συνεχεια και πιστευω ειναι και καλυτερη ομαδα, ασσος)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΚΑΛΗ 1 (δεν εχουμε περιθωριο για αλλη ηττα σε τετοια παιχνιδια και αν θελουμε το κατι παραπανω τοτε δε πρεπει να σκεφτομαστε τιποτα αλλο απο τη νικη, ασσος)

ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 (αν δε παρει και αυτο η Παλληνη, ασσος)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε..
Artemida
QUOTE(tas13 @ Jan 17 2010, 13:01 ) *
Δυστυχως η χρονια δε ξεκινησε καλα για την ομαδα μου και ηττηθηκε στο Ζεφυρι.. Η ηττα δε θα με πειραζε καθως ειναι μεσα στο παιχνιδι και το εχω παραδεχτει και στην προηγουμενη ηττα που καναμε, καθως και σε νικες που ισως δε θα επρεπε να κερδισουμε, αλλα αυτη με πειραξε γιατι προηλθε μετα απο ΣΦΑΓΗ απο τη διαιτησια.. Δε ξερω αν ηταν δουλεια του Ζεφυριου ή δουλεια καποιας αλλης ομαδας, το μονο σιγουρο ειναι οτι ηταν δουλεια και οποιος την εκανε μαγκια του.. Ακριβη στοιχεια δεν εχω αλλα το Ζεφυρι πρεπει να εκτελεσε πανω απο 35 βολες, με εμας μονο 17 και τις 6 στα τελευταια 40 δευτερολεπτα, καθως οι διαιτητες κρατουσαν το Ζεφυρι με 3φαουλ ολο το 4ο δεκαλεπτο.. Μεγαλη εντυπωση μου εκανε και η 20 λεπτη (αυτα δε γινονται) συνομιλια των διαιτητων με το προπονητη του Ζεφυριου, μαλλον θα τους εκανε μαθηματα (που αποδωσαν στο δευτερο ημιχρονο) ή θα ηταν κολλητοι που ειχαν να τα πουν καιρο.. Θα ηθελα πολυ να κανω λαθος σε αυτα που λεω γιατι δε μου αρεσει να ασχολουμε με διαιτησιες, αλλα δυστυχως τα γεγονοτα δε μου επιτρεπουν να πιστεψω οτι κανω λαθος.. Ισως σε καποιους δεν αρεσει το οτι η Ιωνια βρισκεται στη πρωτη θεση και κατι πρεπει να κανουν.. Ειχα τονισει και παλιοτερα οτι για να πρωταγωνιστησεις και να ανεβεις κατηγορια εκτος απο καλη ομαδα πρεπει να εχεις και ακρες σε πολλους τομεις.. Και μαλλον εμεις δεν εχουμε.. Αλλα δε τα παραταμε και τετοια γεγονοτα μας κανουν πιο δυνατους και θα παλεψουμε μεχρι τελους.. Εξαλλου ακομα πρωτοι ειμαστε..



Αν σου φαινεται αυτο παραξενο σκεψου 5φαουλ σε δυο δεκαλεπτα που ειχατε εσεις στο μεταξυ μας τι ειναι (ηταν 3 και εδωσε τα αλλα δυο 1 πριν την ληξη) και τα φαουλ ηταν 12 με 28,για αυτο και ρωταγα και απαντηση επι του θεματος δηλαδη εαν εχει ξαναγινει κατι τετοιο δεν πηρα ,βλεπεις οτι ακομα και σε μια αδυνατη αναλογικα ομαδα ειναι δυσκολο να παιξεις εαν οι διαιτητες τους 'καλυπτουν" και την ομαδα σου την σφυριζουν καθε επαφη φαουλ ,τωρα που το εζησες λογικα θα πρεπει να με καταλαβαινεις............
.Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι πως δεν σας την εκανε το Ζεφυρι οπως και σε μας-οπως εχω γραψει- δεν την κανατε εσεις ,ψαξε βρες τωρα ποιος ειναι
Τελος παντων ,εγω σε νοιωθω απολυτα γιατι εχω παιξει και με την ομαδα σου και με το Ζεφυρι ,και πιστευω οτι τα πραγματα ειναι οπως ακριβως τα λες
Buddah
QUOTE(Artemida @ Jan 22 2010, 13:33 ) *
Αν σου φαινεται αυτο παραξενο σκεψου 5φαουλ σε δυο δεκαλεπτα που ειχατε εσεις στο μεταξυ μας τι ειναι (ηταν 3 και εδωσε τα αλλα δυο 1 πριν την ληξη) και τα φαουλ ηταν 12 με 28,για αυτο και ρωταγα και απαντηση επι του θεματος δηλαδη εαν εχει ξαναγινει κατι τετοιο δεν πηρα ,βλεπεις οτι ακομα και σε μια αδυνατη αναλογικα ομαδα ειναι δυσκολο να παιξεις εαν οι διαιτητες τους 'καλυπτουν" και την ομαδα σου την σφυριζουν καθε επαφη φαουλ ,τωρα που το εζησες λογικα θα πρεπει να με καταλαβαινεις............
.Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι πως δεν σας την εκανε το Ζεφυρι οπως και σε μας-οπως εχω γραψει- δεν την κανατε εσεις ,ψαξε βρες τωρα ποιος ειναι
Τελος παντων ,εγω σε νοιωθω απολυτα γιατι εχω παιξει και με την ομαδα σου και με το Ζεφυρι ,και πιστευω οτι τα πραγματα ειναι οπως ακριβως τα λες



Και οι δυο περιπτωσεις ειναι "περιεργες" και δεν συμβαινουν συχνα ,παντως ειναι αφελες να κυνηγαμε φαντασματα ,κακοι διαιτητες υπαρχουν ,δεν μπορω να πιστεψω οτι στην Γ ΕΣΚΑ παιζεται κατι σχετικο οπως αφηνεται να εννοηθει
alexman95
Νέα Ιωνία-Εκάλη 76-48

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση.Μετά από ένα νευρικό α'ημίχρονο επικράτησε πλήρως στο β'ημίχρονο ξεδιπλώνοντας τις αρετές της.Όλοι οι παίχτες διακρίθηκαν και ιδιαίτερα οι Μαυρέας,Μαραγκουδάκης,Σπανός,Καντιδάκης και Σπυριδώνης
panther2910
ΚΩΦΟΙ - ΖΕΦΥΡΙ : 65 - 60...πάμε μωρή ομαδάρα!!!!
jhantzop

ΕΡΜΗΣ - ΡΟΥΦ 57-39 (ημ. 39-22)
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2 (+10)

ξέρει κανείς για:
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΤΟΥΦΑ ???
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ???


nikefalin
QUOTE(jhantzop @ Jan 23 2010, 01:02 ) *
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ???


1 νομίζω
jhantzop

11η αγωνιστική
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2 (+10)
ΕΡΜΗΣ - ΡΟΥΦ 80 57-39
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΤΟΥΦΑ 2
ΚΩΦΟΙ - ΖΕΦΥΡΙ 65-60
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΕΚΑΛΗ 76-48
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΡΕΠΟ: ΑΡΤΕΜΙΣ

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 20 (9-2)
ΕΡΜΗΣ 20 (9-2)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 19 (8-3)
ΑΡΤΕΜΙΣ 19 (8-3)
ΑΡΙΩΝΑΣ 18 (7-4)
ΖΕΦΥΡΙ 18 (6-6) *
ΤΟΥΦΑ 16 (5-6)
ΕΚΑΛΗ 16 (5-6)
ΡΟΥΦ 16 (5-6)
ΠΑΛΛΗΝΗ 14 (3-8)
ΚΩΦΟΙ 13 (3-7) **
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 12 (2-8) **
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 12 (1-10)

* ΖΕΦΥΡΙ σε 12 αγώνες
** ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ & ΚΩΦΟΙ σε 10 αγώνες

Επόμενη αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΡΜΗΣ
ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝΑΣ
ΕΚΑΛΗ - ΚΩΦΟΙ
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΟΥΦΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ
ΡΕΠΟ: ΖΕΦΥΡΙ


rock
Καλημερα. Επιτελους η Παλληνη κερδιζει με +15 νομιζω και ας ελπισουμε οτι θα αλλαξουν τα πραγματα. Τα παιδια απο το Πορτο Ραφτη, πιτσιρικαδες δεν εχουν κακη ομαδα, αφτο που εχουν ειναι ομως ενα "παλικαρι" για coach που δεν πρεπει να την παλευη και πολλη. Τα παιδια ομως παλεψανε και τρεξανε αλλα νομιζω παιδια οτι το press ηταν οτι το χειροτερο.
Καλη συνεχεια ευχομαι και στις 2 ομαδες και καλα αποτελεσματα smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.