Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
T-mits
QUOTE(GR-HAMMER @ Oct 16 2009, 05:39 ) *
σσσσσσσσσσσσ...
παμε να το κλεψουμε το ματσακι..
μη τους ξυπνας!

LOL smiley.gif

QUOTE(panther2910 @ Oct 16 2009, 13:51 ) *
Γεια σου ρε μητσάρα...έγινες τελικά διαιτητής???Πιστεύω να κατάλαβες ποιος είμαι...ε παλιέ συμπαίκτη???

Παναγιωτη εσυ πρεπει να εισαι...εμαθα διενυες τρομακτικη φορμα στο τελος της περσινης σεζον shot.gif
Μπα τελικα το μετανιωσα πηγα και στα πρακτικα κανονικα και δεν κατεβηκα εξετασεις.Δεν λεει ρε φιλε για 11 ευρω να ακους καντηλια απο τον καθε τυχαιο...κτλ κτλ 68.gif

QUOTE(GR-HAMMER @ Oct 16 2009, 05:39 ) *
σσσσσσσσσσσσ...
παμε να το κλεψουμε το ματσακι..
μη τους ξυπνας!

GR-HAMMER σε θελω ηγετικη φιγουρα στην ομαδα σου οπως και περσι... 77.gif
dominik
κανα αποτελεσμα???????????τι νεκρα ειν αυτη??!! smiley.gif
jhantzop
QUOTE(dominik @ Oct 17 2009, 03:16 ) *
κανα αποτελεσμα???????????τι νεκρα ειν αυτη??!! smiley.gif


ΕΡΜΗΣ - ΖΕΦΥΡΙ 62-55 (ημ. 32-23)


Thunder
AO Κωφων - Πορτο Ραφτη 2 (56-65 νομιζω)
fissounas
ΝΕΦΟ Νικηφόρος - Ρουφ 80 : 53-68
Buddah
ΑΟ.ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 57 - 72

ΑΡΙΩΝ
Παπακωνσταντης 13(3)
Παπαζαφειροπουλος 13 (2)
Λογοθετης 14(3)


Δεκαλεπτα
Α.- 7-18
Β.- 23-5
Γ.- 14-24
Δ.- 13-25

πολυ καλο παιχνιδι και απο τις δυο ομαδες ,εναλλαγες του σκορ πολλες ,θεαμα πολυ καλο (για την κατηγορια)
Καμμια απο τις δυο ομαδες δεν εδειξε "ετοιμη" (ειναι και αρκετα νωρις) ,εχουν περιθωρια βελτιωσης
katsman4
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 13:31 ) *
ΑΟ.ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 57 - 72

ΑΡΙΩΝ
Παπακωνσταντης 13(3)
Παπαζαφειροπουλος 13 (2)
Λογοθετης 14(3)


Δεκαλεπτα
Α.- 7-18
Β.- 23-5
Γ.- 14-24
Δ.- 13-25

πολυ καλο παιχνιδι και απο τις δυο ομαδες ,εναλλαγες του σκορ πολλες ,θεαμα πολυ καλο (για την κατηγορια)
Καμμια απο τις δυο ομαδες δεν εδειξε "ετοιμη" (ειναι και αρκετα νωρις) ,εχουν περιθωρια βελτιωσης


Ρε παίδες πως το κάνατε αυτό και είχατε τόσο μεγάλη διακύμανση στα δεκάλεπτα?
Buddah
Δεν εχει διακυμανση ,στο 2ο δεκαλεπτο η Αρτεμιδα εκανε αλλαγες και ο Αριων πιεζοντας και με καποια τριποντα το γυρισε ,τα αλλα δεκαλεπτα ειναι χωρις ανατροπες
Απο αρτεμιδα ξεχωρισαν Βαμβακας και Μανωλης ,και ειχε 6 παικτες με διψηφιο ,μοιρασμενο το σκορ δλδ

ΥΓ Η Ενωση βιντεοσκοπει τα παιχνιδια της κατηγοριας ,ετσι θα υπαρχει πληρης εικονα για το τι γινεται ,υπαρχει δε σκεψη να υπαρχει on-line αρχειο αγωνων (με συνδρομη ετησια) ,επισης ειναι πολυ κοντα στο να συμφωνησει με εταιρεια για την καλυψη των αγωνων παιδων-εφηβων με Ιατρικο προσωπικο ,γινεται δλδ μια προσπαθεια αναβαθμισης ,να δουμε biggrin.gif
katsman4
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 13:58 ) *
Δεν εχει διακυμανση ,στο 2ο δεκαλεπτο η Αρτεμιδα εκανε αλλαγες και ο Αριων πιεζοντας και με καποια τριποντα το γυρισε ,τα αλλα δεκαλεπτα ειναι χωρις ανατροπες
Απο αρτεμιδα ξεχωρισαν Βαμβακας και Μανωλης ,και ειχε 6 παικτες με διψηφιο ,μοιρασμενο το σκορ δλδ

ΥΓ Η Ενωση βιντεοσκοπει τα παιχνιδια της κατηγοριας ,ετσι θα υπαρχει πληρης εικονα για το τι γινεται ,υπαρχει δε σκεψη να υπαρχει on-line αρχειο αγωνων (με συνδρομη ετησια) ,επισης ειναι πολυ κοντα στο να συμφωνησει με εταιρεια για την καλυψη των αγωνων παιδων-εφηβων με Ιατρικο προσωπικο ,γινεται δλδ μια προσπαθεια αναβαθμισης ,να δουμε biggrin.gif


Δύσκολα να χάσεις με 6 παίχτες με διψήφιο. Όταν λες ένωση εννοείς την ΕΣΚΑ?
Buddah
Ναι η ΕΣΚΑ

Προτεινε μου και ενα παιχνιδι να δω την 2η Αγωνιστικη ,ποιο βλεπεις ντερμπακι ;
ALEKOS
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 13:58 ) *
Δεν εχει διακυμανση ,στο 2ο δεκαλεπτο η Αρτεμιδα εκανε αλλαγες και ο Αριων πιεζοντας και με καποια τριποντα το γυρισε ,τα αλλα δεκαλεπτα ειναι χωρις ανατροπες
Απο αρτεμιδα ξεχωρισαν Βαμβακας και Μανωλης ,και ειχε 6 παικτες με διψηφιο ,μοιρασμενο το σκορ δλδ

ΥΓ Η Ενωση βιντεοσκοπει τα παιχνιδια της κατηγοριας ,ετσι θα υπαρχει πληρης εικονα για το τι γινεται ,υπαρχει δε σκεψη να υπαρχει on-line αρχειο αγωνων (με συνδρομη ετησια) ,επισης ειναι πολυ κοντα στο να συμφωνησει με εταιρεια για την καλυψη των αγωνων παιδων-εφηβων με Ιατρικο προσωπικο ,γινεται δλδ μια προσπαθεια αναβαθμισης ,να δουμε biggrin.gif
ορα

Mε Ζαφειροπουλο και Γιαννακοπουλο τρενο η ΑΡΤΕΜΙΣ για Β ΕΣΚΑ.Κανουν τη διαφορα στην κατηγορια.Βεβαια ο πρωτος να χασει και κανα κιλο.
jhantzop
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 13:58 ) *
...
ΥΓ Η Ενωση βιντεοσκοπει τα παιχνιδια της κατηγοριας ,ετσι θα υπαρχει πληρης εικονα για το τι γινεται ,υπαρχει δε σκεψη να υπαρχει on-line αρχειο αγωνων (με συνδρομη ετησια) ,επισης ειναι πολυ κοντα στο να συμφωνησει με εταιρεια για την καλυψη των αγωνων παιδων-εφηβων με Ιατρικο προσωπικο ,γινεται δλδ μια προσπαθεια αναβαθμισης ,να δουμε biggrin.gif


Πολύ καλές κινήσεις και οι δύο.

Θα ήθελα όμως να πω ότι τα videos των αγώνων μιας κατηγορίας (π.χ. Γ' ΕΣΚΑ - 3ος όμιλος) θα πρέπει να δοθούν σε όλες τις ομάδες που συμμετέχουν σε αυτήν. Και τονίζω το πρέπει για ευνόητους αξιοκρατικούς λόγους.


Buddah
QUOTE(jhantzop @ Oct 17 2009, 14:44 ) *
Πολύ καλές κινήσεις και οι δύο.

Θα ήθελα όμως να πω ότι τα videos των αγώνων μιας κατηγορίας (π.χ. Γ' ΕΣΚΑ - 3ος όμιλος) θα πρέπει να δοθούν σε όλες τις ομάδες που συμμετέχουν σε αυτήν. Και τονίζω το πρέπει για ευνόητους αξιοκρατικούς λόγους.





η σκεψη ειναι να μπουν σε site ,οπου θα μπορεις εφ οσον εχεις πληρωσει την συνδρομη σου να βλεπεις οτι θελεις ,τωρα αν καποιος δεν θελει να πληρωσει την ετησια συνδρομη δεν θα βλεπει ,και μιλαμε για 100-150 ευρω ετησιο αστεια πραγματα δλδ
μπροστα σε οτι θα σου δινει (ολα τα παιχνιδια Α-Β-Γ-Δ ΕΣΚΑ)

@Αλεκο ο Ζαφειροπουλος ηταν ; Εφαγε πολυ ξυλο παντως 3-4 επανω του οποτε την επαιρνε
katsman4
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 14:17 ) *
Ναι η ΕΣΚΑ

Προτεινε μου και ενα παιχνιδι να δω την 2η Αγωνιστικη ,ποιο βλεπεις ντερμπακι ;


Τα Τούφα- Ν. Ιωνία και Εκάλη- Ερμής είναι πιστεύω καλά ματσάκια.
Buddah
η Εκαλη στο Γουδι παιζει και εφετος ;
jhantzop
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 15:25 ) *
η σκεψη ειναι να μπουν σε site ,οπου θα μπορεις εφ οσον εχεις πληρωσει την συνδρομη σου να βλεπεις οτι θελεις ,τωρα αν καποιος δεν θελει να πληρωσει την ετησια συνδρομη δεν θα βλεπει ,και μιλαμε για 100-150 ευρω ετησιο αστεια πραγματα δλδ
μπροστα σε οτι θα σου δινει (ολα τα παιχνιδια Α-Β-Γ-Δ ΕΣΚΑ)
...


Ξαναλέω... από τη στιγμή που είναι απλά σκέψη αλλά οι αγώνες βιντεοσκοπούνται, θα πρέπει να δίνει το υλικό της κατηγορίας/ομίλου στους συμμετέχοντες για καθαρά αξιοκρατικούς λόγους. Αν είχε ήδη γίνει η κίνηση με τη συνδρομή δε θα αναφερόμουν καν σε αυτό μιας και οι ομάδες θα είχαν τη δυνατότητα να τα αποκτήσουν με το αντίστοιχο κόστος. Τώρα όμως που υπάρχουν τα videos και δεν μπορούν να τα έχουν όλοι, απλά δεν είναι σωστό. Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι ακριβώς λέω.




QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 15:51 ) *
η Εκαλη στο Γουδι παιζει και εφετος ;


Στο γήπεδο της Πεντέλης.


Buddah
QUOTE(jhantzop @ Oct 17 2009, 16:34 ) *
Ξαναλέω... από τη στιγμή που είναι απλά σκέψη αλλά οι αγώνες βιντεοσκοπούνται, θα πρέπει να δίνει το υλικό της κατηγορίας/ομίλου στους συμμετέχοντες για καθαρά αξιοκρατικούς λόγους. Αν είχε ήδη γίνει η κίνηση με τη συνδρομή δε θα αναφερόμουν καν σε αυτό μιας και οι ομάδες θα είχαν τη δυνατότητα να τα αποκτήσουν με το αντίστοιχο κόστος. Τώρα όμως που υπάρχουν τα videos και δεν μπορούν να τα έχουν όλοι, απλά δεν είναι σωστό. Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι ακριβώς λέω.






Στο γήπεδο της Πεντέλης.


Εγινε δοκιμαστικα σε αγωνες κυπελλου ,η βασικη ιδεα ειναι να υπαρχει αντικειμενικη εικονα για το τι συμβαινει στην κατηγορια και η δημιουργια μιας βασης δεδομενων ανοιχτης σε οποιον επιθυμει ,να δει αγωνες-ομαδες -παικτες ,πιστευω οτι εφοσον ξεκινησει θα ειναι κατι πολυ καλο ,δεν καταλαβαινω το περι αξιοκρατιας που λες σε τι αναφερεται ,εκτος αν ηθελες να πεις ισονομιας η κατι τετοιο ,απο την στιγμη ομως που θα ειναι προσβασιμο σε οποιον το επιθυμει δεν βλεπω που ειναι το προβλημα.
jhantzop
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 16:44 ) *
Εγινε δοκιμαστικα σε αγωνες κυπελλου ,η βασικη ιδεα ειναι να υπαρχει αντικειμενικη εικονα για το τι συμβαινει στην κατηγορια και η δημιουργια μιας βασης δεδομενων ανοιχτης σε οποιον επιθυμει ,να δει αγωνες-ομαδες -παικτες ,πιστευω οτι εφοσον ξεκινησει θα ειναι κατι πολυ καλο ,δεν καταλαβαινω το περι αξιοκρατιας που λες σε τι αναφερεται ,εκτος αν ηθελες να πεις ισονομιας η κατι τετοιο ,απο την στιγμη ομως που θα ειναι προσβασιμο σε οποιον το επιθυμει δεν βλεπω που ειναι το προβλημα.


Ποιος εγγυάται ότι αυτή τη στιγμή κανείς δεν έχει πρόσβαση στα videos της 1ης αγωνιστικής; κανείς... άρα, είτε πρέπει να δοθούν όπως προείπα στις ομάδες της αντίστοιχης κατηγορίας/ομίλου, είτε να είχε ήδη ξεκινήσει το σύστημα με τις συνδρομές. Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα σε αυτό που λέω.

ΥΓ. Δεν έχει μείνει στο δοκιμαστικό. Βιντεοσκοπούνται παιχνίδια (δεν ξέρω αν είναι όλα, αλλά πιστεύω πως είναι) Β' ΕΣΚΑ και Γ' ΕΣΚΑ. Άρα υπάρχει υλικό και μάλιστα αν είναι να δοθεί με συνδρομή τότε υπάρχουν όλοι οι αγώνες.
Buddah
QUOTE(jhantzop @ Oct 17 2009, 16:53 ) *
[b]Ποιος εγγυάται ότι αυτή τη στιγμή κανείς δεν έχει πρόσβαση στα videos της 1ης αγωνιστικής;[/b] κανείς... άρα, είτε πρέπει να δοθούν όπως προείπα στις ομάδες της αντίστοιχης κατηγορίας/ομίλου, είτε να είχε ήδη ξεκινήσει το σύστημα με τις συνδρομές. Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα σε αυτό που λέω.

ΥΓ. Δεν έχει μείνει στο δοκιμαστικό. Βιντεοσκοπούνται παιχνίδια (δεν ξέρω αν είναι όλα, αλλά πιστεύω πως είναι) Β' ΕΣΚΑ και Γ' ΕΣΚΑ. Άρα υπάρχει υλικό και μάλιστα αν είναι να δοθεί με συνδρομή τότε υπάρχουν όλοι οι αγώνες.


Μα η ιδια η ΕΝΩΣΗ το εγγυαται(εκτος εαν ηταν ρητορικο το ερωτημα σου και η απαντηση κανεις που εδωσες) ,Δεν ΜΟΥ αρεσε ποτε να βλεπω παντου "φαντασματα" και "εχθρους" που συνομωτουν εναντιον μου ,εμπιστευομαι την ενωση .
Καιρος ειναι τωρα να αρχισω να σκεφτομαι ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ να συμβαινουν"υποπτα" πραγματα στην Γ ΕΣΚΑ οπως αφηνεις να εννοηθει
jhantzop
QUOTE(Buddah @ Oct 17 2009, 19:08 ) *
Μα η ιδια η ΕΝΩΣΗ το εγγυαται(εκτος εαν ηταν ρητορικο το ερωτημα σου και η απαντηση κανεις που εδωσες) ,Δεν ΜΟΥ αρεσε ποτε να βλεπω παντου "φαντασματα" και "εχθρους" που συνομωτουν εναντιον μου ,εμπιστευομαι την ενωση .
Καιρος ειναι τωρα να αρχισω να σκεφτομαι ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ να συμβαινουν"υποπτα" πραγματα στην Γ ΕΣΚΑ οπως αφηνεις να εννοηθει


Κι εγώ εμπιστεύομαι την Ένωση, αλλά για να μην υπονοήσει κανείς τίποτα, όπως έκανα εγώ (απλά για να σας δείξω τι μπορεί να γίνει), καλό θα ήταν να προβεί σε κάποια κίνηση μιας και δεν είναι ακόμα έτοιμη για online διάθεση των videos. Διότι ως γνωστόν η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνο να είναι τίμια αλλά και να φαίνεται τίμια.

blove.gif


Buddah
QUOTE(jhantzop @ Oct 17 2009, 23:13 ) *
Κι εγώ εμπιστεύομαι την Ένωση, αλλά για να μην υπονοήσει κανείς τίποτα, όπως έκανα εγώ (απλά για να σας δείξω τι μπορεί να γίνει), καλό θα ήταν να προβεί σε κάποια κίνηση μιας και δεν είναι ακόμα έτοιμη για online διάθεση των videos. Διότι ως γνωστόν η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνο να είναι τίμια αλλά και να φαίνεται τίμια.

blove.gif


Επειδη εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι εννοεις λεγοντας οτι" θα πρεπει να φαινεται και τιμια" ,εχεις ακουσει η γνωριζεις καποια ομαδα που να εχει παρει καποιο σχετικο βιντεο ;
Απο τα γραφομενα σου "Ποιος εγγυάται ότι αυτή τη στιγμή κανείς δεν έχει πρόσβαση στα videos της 1ης αγωνιστικής;" αμβισβητεις την Ενωση αρα πως την εμπιστευεσαι;
Η ενωση τα εχει και κανενας αλλος προς το παρον (μεχρι να ειναι διαθεσιμα απο το σαιτ) ,μπορει ετσι να εχει ακριβη εικονα για το τι συμβαινει στα γηπεδα (διαιτησιες-συμπεριφορες σωματειων-προπονητων-αθλητων)
Εχεις κατι υπ`οψιν σου που να σου δινει το δικαιωμα να αμφισβητεις την ΕΣΚΑ ;Θα με ενδιεφερε πολυ να το μαθω
Αν τωρα δεν εχεις και απλα εισαι καχυποπτος ,δεν νομιζω οτι ετσι στον αερα μπορουμε να συζηταμε ,μονο κακο κανουμε στο αθλημα που αγαπαμε με το να ειμαστε καχυποπτοι απεναντι στην διοργανωτρια Αρχη
jhantzop

Προφανώς και δεν καταλαβαίνεις πως λέω αυτό που λέω (η παροιμία λέει ότι η γυναίκα του Καίσαρα είναι τίμια). Για να το κλείσουμε όμως το θέμα, επαναλαμβάνω ότι εμπιστεύομαι την Ένωση (ασχέτως αν σε κάποια θέματα έχω αντίθετη άποψη). Μπράβο για την πρωτοβουλία με τα videos και την ιατρική παρακολούθηση. Περιμένω, όπως και όλοι μας, τις επόμενες κινήσεις της που θέλω να ελπίζω ότι δε θα αργήσουν.


jhantzop
QUOTE(katsman4 @ Oct 17 2009, 15:35 ) *
Τα Τούφα- Ν. Ιωνία και Εκάλη- Ερμής είναι πιστεύω καλά ματσάκια.


Το Περισσός - Τούφα πόσο ήρθε;


topten
QUOTE(jhantzop @ Oct 18 2009, 10:15 ) *
Το Περισσός - Τούφα πόσο ήρθε;

10 ποντους ο Περισσος.
Buddah
Eχουμε δηλαδη για να τα βαλουμε ολα μαζι

1η αγωνιστική (16/10)


ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΤΟΥΦΑ 1

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΡΟΥΦ 80 2

ΑΡΙΩΝΑΣ - ΑΡΤΕΜΙΣ 2

ΕΡΜΗΣ - ΖΕΦΥΡΙ 1

ρεπο ΕΚΑΛΗ

ΚΩΦΟΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1




my 77.gif @ jhantzop 77.gif
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 69-61

Το καναμε ντερμπι και παραλιγο να τη πληρωσουμε..Εκρηκτικο ξεκινημα για την ομαδα μου με το πρωτο ημιχρονο να κλεινει με διαφορα 20 ποντων, με φοβερη αμυνα και πολυ ευστοχια..Τριτο δεκαλεπτο κατεβηκε ο διακοπτης και χαθηκαμε πραγματικα, με αποτελεσμα να το εκμεταλλευτει η Παλληνη και να μειωσει..Ευτυχως στο τεταρτο βρηκαμε καποιες λυσεις και τελειωσαμε το ματσακι..Το ματς το φοβομουν πολυ γιατι καθε πρεμιερα ειναι επικινδυνη..Πολυ καλη νικη απεναντι σε μια εμπειρη ομαδα,που πιστευω οτι μπορει να κανει φετος πολυ καλη πορεια..Συνεχιζουμε με ακομα περισσοτερη δουλεια, γιατι εχουμε πολυ δρομο ακομα..Οσο για τη διαιτησια τραγικη, (οπως θα ειναι και στα περισσοτερα ματς,καθως μπηκαν 40 καινουργια παιδια) ειδικα ο πιτσιρικας αλλα ηταν τραγικη και για τους δυο και δεν επηρασε το αποτελεσμα..Τελος, πολυ γραφικος ο προπονητης της Παλληνης, που τον γνωριζω και ειναι πολυ καλος, αλλα το να διαμαρτυρεται επι 40 λεπτα και ακομα να βριζει και τους παιχτες του, νομιζω οτι δε δινει καλο παραδειγμα και εκτιθεται τρομερα..

Για το ματς Περισσος - Τουφα ηρθε ασσος +10 περιπου..
jhantzop

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 62-55

Ποδαρικό με νίκη για τον Ερμή στη Γ’ ΕΣΚΑ (3ος όμιλος - 1η αγωνιστική) στον εντός έδρας αγώνα με το Ζεφύρι. Στα τρία πρώτα δεκάλεπτα ο Ερμής κυριαρχούσε με τη διαφορά να φτάνει και τους 16 πόντους (47-31). Το Ζεφύρι με αντεπίθεση διαρκείας και τρία σερί τρίποντα, κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ (54-55) δύο λεπτά πριν το φινάλε. Πιο ψύχραιμος ο Ερμής έφτασε στη νίκη και ξεκίνησε με το δεξί στο πρωτάθλημα.

Ημέρα/Ώρα: 16/10/2009 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Βασιλάκης, Ρίζος
Δεκάλεπτα: 15-11, 17-12, 18-12, 12-20
Ημίχρονο: 32-23

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 11 (3), Βλαχονάτσιος 6 (2), Κολοκυθάς, Παπαμιχαήλ 2, Γκατζούλης, Πέρβιι 11, Σολδάτος 12, Φίλιππας 9 (1), Γιαλιάς, Τσιγαρίδης 8 (1), Μοναχός 3 (1), Πολίτης

Ζεφύρι (Σύρκος): Βαννάς Ι. 12 (2), Βαννάς Π., Γαβρίδης 11, Μπαγιώργας 7 (1), Αραπάκης, Καρυάτης 3 (1), Μιλήσης 7, Σαρρής 15, Σουρβίνος

Επόμενος αγώνας πρωταθλήματος στις 23/10 22:00 με την Εκάλη στο Κλειστό Νέας Πεντέλης.

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00005


fissounas
Φίλε από τον Ερμή, ο Ταγκαλάκης και ο Μπαρτζόγλου δεν είναι στην ομάδα πλέον?
jhantzop
QUOTE(fissounas @ Oct 19 2009, 17:02 ) *
Φίλε από τον Ερμή, ο Ταγκαλάκης και ο Μπαρτζόγλου δεν είναι στην ομάδα πλέον?


Εκτός 12άδας.


katsman4
Άρα μετά τα αποτελέσματα έχουμε:

1) tas13 5/6

2) katsman4 3/6

3) topten 2/6

Τα πρωτεία στον tas13 για την πρώτη αγωνιστική.

Παιδιά περιμένουμε και άλλες συμμετοχές όχι μόνο τους προαναναφερόμενους τρεις.
Buddah
Ο τας13 μονο την Αρτεμιδα εχασε ; Δυνατος biggrin.gif
Buddah
2η Αγωνιστικη

21:45:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ
21:45:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
21:00:00 ΛΥΚ.ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
22:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
21:30:00 ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ

21:00:00 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - .ΡΕΠΟ

Παμε προγνωστικα biggrin.gif

ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ
Ενα απο τα δυο "ντερμπυ" της αγωνιστικης ,προβαδισμα στο ΡΟΥΦ λογω εδρας

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
Λογικα ασσος

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Θα ρισκαρω πονταροντας στο "2" ,ο ΑΡΙΩΝ εχει πολυ καλη ομαδα μην μας ξεγελαει το αποτελεσμα της πρεμιερας

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
Ντερμπυ φυσικα ,ο Ερμης θα πρεπει να ειναι η υψηλοτερη ομαδα στον ομιλο ,κοντρα στην εμπειρη(αν ειναι οπως την θυμαμαι) ΕΚΑΛΗ θα δωσω προβαδισμα "ελαφρυ" βεβαια στον Ερμη

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ
Ασσος

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
Δεν εχω δει καμμια απο τις δυο ομαδες οποτε - πασο
Doctor-J
Βάσει της προκύρηξης πέφτουν σίγουρα οι 4 τελευταίοι. Ο Πλάτωνας ο οποίος δεν κατέβηκε στο Πρωτάθλημα θα είναι ο ένας που θα πέσει ή δε θα λογαριαστεί και θα πέσουν από θέσεις 10-13?
Buddah
O ΠΛΑΤΩΝΑΣ ειναι μια απο τις 4 ομαδες ,θα πεσει λοιπον και το 11.- ,12.- ,13-,
topten
ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - .ΡΕΠΟ

Αγωνιστικη με αρκετα ντερμπυ κι ελπιζω να γλιτωσω τον κουβα!!!
Doctor-J
ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - .ΡΕΠΟ
katsman4
ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1

Φίλε Buddah, πρέπει να δώσεις προγνωστικά και για το τελευταίο ματς αλλιώς θα θεωρηθεί άκυρο το δελτίο σου.
Buddah
Γιατι ρε παιδια θα κερδισει κατι οποιος τα βρει ;
Βγαλτο ακυρο δεν με πειραζει ,πες το φιλικη συμμετοχη biggrin.gif
katsman4
QUOTE(Buddah @ Oct 21 2009, 19:51 ) *
Γιατι ρε παιδια θα κερδισει κατι οποιος τα βρει ;
Βγαλτο ακυρο δεν με πειραζει ,πες το φιλικη συμμετοχη biggrin.gif


Ρίξε νόμισμα και δώσε ένα σημείο αφού έτσι κι αλλιώς λίγοι είμαστε που δίνουμε προγνωστικά!!! Φέτος δεν έχει μεγάλη συμμετοχή το forum!
tas13
Γεια σας παιδια και απο εμενα..
2η αγωνιστικη, ακομα δεν εχουμε εικονα για τον ομιλο, αλλα για να δουμε..

ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 (πολυ δυσκολο παιχνιδι, δεν εχω καμια ιδεα για το Ρουφ,αλλα και το οτι κερδισε 15 ποντους εκτος το Νικηφορο δε μου λεει τιποτα, το Περισσο τον εχω δει, δε ξερω βεβαια πως θα αντιδρασει στα εκτος, αλλα για συναισθηματικους λογους πονταρω στην πρωιν ομαδα μου)

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (νομιζω οτι θα ειναι πολυ ευκολος ασσος)

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (αλλο ενα παιχνιδι που δεν εχω ιδεα για τις ομαδες αυτες, αλλα θα παω με τον Αριωνα γιατι εχω ακουσει καποια καλα λογια και μονο γι'αυτο)

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (δυσκολα τα πραγματα εδω, αλλα λογω του φιλου μου Αλεξη και μονο γι'αυτο, καθως δεν τις ξερω τις ομαδες, θα πονταρω στον ασσο)

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1 (και εδω νομιζω οτι θα εχουμε εναν ευκολο ασσο)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (ευκολα ή δυσκολα διπλο, αν θελουμε να λεμε οτι παμε για κατι καλο φετος δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα απο τη νικη σε τετοιου ειδους παιχνιδια)

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΡΕΠΟ (δυσκολο ματς, το Ρεπο εχω μαθει οτι εχει ενισχυθει αρκετα, πασο) smiley.gif 69.gif

Νωρις ακομα και καθε προγνωστικο ειναι καθαρα στη τυχη..Καλη αγωνιστικη να εχουμε και ελπιζω σιγα σιγα να ανεβαινουν και οι συμμετοχες στο forum..Απο καθε ομαδα πιστευω υπαρζει καποιος που διαβαζει το συγκεκριμενο site, ειναι πλεον πολυ γνωστο και δε νομιζω οτι θα κανει κακο να ανταλλασουμε αποψεις και να γραφουμε αναλυσεις και προγνωστικα..Να ειστε ολοι καλα..
alexas10
QUOTE (tas13 @ Oct 22 2009, 13:00 ) *
Γεια σας παιδια και απο εμενα..
2η αγωνιστικη, ακομα δεν εχουμε εικονα για τον ομιλο, αλλα για να δουμε..

ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 (πολυ δυσκολο παιχνιδι, δεν εχω καμια ιδεα για το Ρουφ,αλλα και το οτι κερδισε 15 ποντους εκτος το Νικηφορο δε μου λεει τιποτα, το Περισσο τον εχω δει, δε ξερω βεβαια πως θα αντιδρασει στα εκτος, αλλα για συναισθηματικους λογους πονταρω στην πρωιν ομαδα μου)

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (νομιζω οτι θα ειναι πολυ ευκολος ασσος)

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (αλλο ενα παιχνιδι που δεν εχω ιδεα για τις ομαδες αυτες, αλλα θα παω με τον Αριωνα γιατι εχω ακουσει καποια καλα λογια και μονο γι'αυτο)

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (δυσκολα τα πραγματα εδω, αλλα λογω του φιλου μου Αλεξη και μονο γι'αυτο, καθως δεν τις ξερω τις ομαδες, θα πονταρω στον ασσο)

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1 (και εδω νομιζω οτι θα εχουμε εναν ευκολο ασσο)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (ευκολα ή δυσκολα διπλο, αν θελουμε να λεμε οτι παμε για κατι καλο φετος δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα απο τη νικη σε τετοιου ειδους παιχνιδια)

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΡΕΠΟ (δυσκολο ματς, το Ρεπο εχω μαθει οτι εχει ενισχυθει αρκετα, πασο) smiley.gif 69.gif

Νωρις ακομα και καθε προγνωστικο ειναι καθαρα στη τυχη..Καλη αγωνιστικη να εχουμε και ελπιζω σιγα σιγα να ανεβαινουν και οι συμμετοχες στο forum..Απο καθε ομαδα πιστευω υπαρζει καποιος που διαβαζει το συγκεκριμενο site, ειναι πλεον πολυ γνωστο και δε νομιζω οτι θα κανει κακο να ανταλλασουμε αποψεις και να γραφουμε αναλυσεις και προγνωστικα..Να ειστε ολοι καλα..



Γεια σου ρε τασουλη παικταρα...!!
1911971
Ας δώσω και εγώ λοιπόν το δελτίο μου...

Ρουφ 80 - Περισσός : δύσκολο ματσάκι, χωρίς να ξέρω τις ομάδες φέτος αλλά από αυτά που έχω ακούσει ως τώρα θα είναι ντερμπάκι...λόγω έδρας, 1.
Αρτεμις - Νικηφόρος : ίσως να είναι το στανταράκι της εβδομάδας. Νομίζω ότι ο Νικηφόρος θα είναι μία από τις ομάδες για τις θέσεις 11-13 ή αν μη τι άλλο θα παλέψουν για την παραμονή. 1 λοιπόν.
Ζεφύρι - Αρίωνας : νομίζω ότι ο Αρίωνας έχει ενισχυθεί σημαντικά και η ήττα της πρεμιέρας δεν πρέπει να μας παραμυθιάζει. Το Ζεφύρι αντίστοιχα, το θεωρώ μία ομάδα που προσπαθεί μέσα στο γήπεδο αλλά δεν.... 2 και εδώ.
Εκάλη - Ερμής : νομίζω ότι ο φίλος μου ο Καρατζάς θα στεναχωρηθεί αύριο βράδυ....καλύτερα να κανόνιζε κανένα σνούκερ....κι άλλο 2...και over υπέρ του Ερμή...+10....
Παλλήνη - Κωφοί : καλά λόγια έχουν ακουστεί και για τους δύο...νομίζω 1
Τούφα - Ν. Ιωνία : κάποιοι έχουν χρήσει την Ν. Ιωνία ως το φαβορί για άνοδο....δεν τις ξέρω τις ομάδες αλλά αν θέλουμε να μιλάμε για φαβορί και ανόδους, τότε η Ν. Ιωνία θα πρέπει να πάρει το παιχνίδι....2 και εδώ.
tas13
QUOTE(1911971 @ Oct 22 2009, 15:50 ) *
Τούφα - Ν. Ιωνία : κάποιοι έχουν χρήσει την Ν. Ιωνία ως το φαβορί για άνοδο....δεν τις ξέρω τις ομάδες αλλά αν θέλουμε να μιλάμε για φαβορί και ανόδους, τότε η Ν. Ιωνία θα πρέπει να πάρει το παιχνίδι....2 και εδώ.


Φαβορι; Ανοδος; Ποιος τα λεει αυτα ρε παιδια για την ομαδα μου!! Απο τωρα!! Μη τρελλαθουμε.. Ακομα δε ξεκινησαμε και χριζουμε φαβορι.. Εχει πολυ δρομο ακομα και ειναι δυσκολη η κατηγορια μαγκες..
st_79
Ρουφ 80 - Περισσός : δύσκολο ματσάκι, χωρίς να ξέρω τις ομάδες φέτος αλλά από αυτά που έχω ακούσει ως τώρα θα είναι ντερμπάκι...λόγω έδρας

καλησπερα και απο μενα και καλη συνεχεια.παρακολουθω ολες τις ομαδες που παιζουν στο κλειστο του ρουφ.μπορεις να πεις φιλε μου τι εχεις ακουσει και λες οτι ειναι ντερμπακι?καλη συνεχεια σε ολους με υγεια και χωρις τραυματισμους
1911971
QUOTE(st_79 @ Oct 23 2009, 00:55 ) *
Ρουφ 80 - Περισσός : δύσκολο ματσάκι, χωρίς να ξέρω τις ομάδες φέτος αλλά από αυτά που έχω ακούσει ως τώρα θα είναι ντερμπάκι...λόγω έδρας

καλησπερα και απο μενα και καλη συνεχεια.παρακολουθω ολες τις ομαδες που παιζουν στο κλειστο του ρουφ.μπορεις να πεις φιλε μου τι εχεις ακουσει και λες οτι ειναι ντερμπακι?καλη συνεχεια σε ολους με υγεια και χωρις τραυματισμους

Καλησπέρα φίλε μου,
χωρίς να ξέρω αν είσαι μέλος ή οπαδός σε κάποια από τις δύο ομάδες, σου εξηγώ την σκέψη μου : ξεκινάω από τον Περισσό : πέρυσι είχε μία καλή χρονιά όπου η άνοδος αν θυμάμαι καλά χάθηκε στο τέλος. Συνήθως το δυναμικό των συλλόγων τέτοιων κατηγοριών μένει το ίδιο, εκτός αν ή το διαλύσουν το μαγαζί ή πέσει μαρούλι και έρθει κόσμος. Αν λοιπόν ισχύει η διατήρηση του δυναμικού με κάποιες ως είθησται προσθήκες, τότε θεωρώ ότι ο Περισσός θα είναι αξιόλογη ομάδα φέτος. Το Ρουφ πάλι έχει δύο άλλα τελείως διαφορετικά δεδομένα : ένα γήπεδο που είναι κάπως και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, αλλά και μία πιθανή νοοτροπία (για εμένα θετική) η οποία κάνει την ομάδα πιο ανταγωνιστική.
Και οι δύο ξεκίνησαν καλά, με διαφορές πάνω από 10π....τώρα αν η δυναμική της Τούφας ή του Νικηφόρου είναι τέτοια, που οι νίκες ήταν πιο εύκολες ή δύσκολες από ότι δείχνουν οι αριθμοί, αυτό συγνώμη αλλά δεν το ξέρω.
Εξάλλου είπα ότι δεν ξέρω τις ομάδες. Απλά έχω ακούσει κάποια πράγματα...

Καλή επιτυχία σήμερα σε όλους.... wav.gif
st_79
QUOTE(1911971 @ Oct 23 2009, 15:10 ) *
Καλησπέρα φίλε μου,
Το Ρουφ πάλι έχει δύο άλλα τελείως διαφορετικά δεδομένα : ένα γήπεδο που είναι κάπως και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, αλλά και μία πιθανή νοοτροπία (για εμένα θετική) η οποία κάνει την ομάδα πιο ανταγωνιστική.

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση.οχι δεν ανηκω πουθενα απλα παρακολουθω ολες της ομαδες στο ρουφ.ποια νοοτροπια ενοεις?και αν ηθελες πες μου τι εχεις ακουσειγια το ρουφ οπως λες?(αυτο το λεω απλα απο περιεργεια για το τι ακουγεται στη πιατσα ας πουμε,ακουγεται κατι για παικτες προπονητες κλπ? αυτο εννοω).καλα παιχνιδαι αποψε σε ολους.
Buddah
Δεν υπαρχουν ευκολα στανταρακια ,ολες οι ομαδες ειναι ανταγωνιστικες ,οποιος υποτιμησει αντιπαλο θα το πληρωσει καποια στιγμη .
katsman4
QUOTE(Buddah @ Oct 23 2009, 18:53 ) *
Δεν υπαρχουν ευκολα στανταρακια ,ολες οι ομαδες ειναι ανταγωνιστικες ,οποιος υποτιμησει αντιπαλο θα το πληρωσει καποια στιγμη .


Από πέρυσι τα λέω!!!
panther2910
Όλοι κουβά πήγατε μάγκες...2 οι ΚΩΦΟΙ μέσα στην Παλήνη με 7 πόντους...καλό σ/κ να έχετε!!!
katsman4
QUOTE(panther2910 @ Oct 24 2009, 00:33 ) *
Όλοι κουβά πήγατε μάγκες...2 οι ΚΩΦΟΙ μέσα στην Παλήνη με 7 πόντους...καλό σ/κ να έχετε!!!


Μας παρασύρανε μερικοί μερικοί. Μπράβο στην ομάδα των ΚΩΦΩΝ. Οπότε κάναμε καλή νίκη μέσα στην έδρα τους την πρώτη αγωνιστική.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.