Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
katsman4
QUOTE(rock @ Jan 23 2010, 12:07 ) *
Καλημερα. Επιτελους η Παλληνη κερδιζει με +15 νομιζω και ας ελπισουμε οτι θα αλλαξουν τα πραγματα. Τα παιδια απο το Πορτο Ραφτη, πιτσιρικαδες δεν εχουν κακη ομαδα, αφτο που εχουν ειναι ομως ενα "παλικαρι" για coach που δεν πρεπει να την παλευη και πολλη. Τα παιδια ομως παλεψανε και τρεξανε αλλα νομιζω παιδια οτι το press ηταν οτι το χειροτερο.
Καλη συνεχεια ευχομαι και στις 2 ομαδες και καλα αποτελεσματα smiley.gif


Μπορείς λίγο να μας εξηγήσεις τι το "ιδιαίτερο" έχει ο coach?
rock
QUOTE(katsman4 @ Jan 23 2010, 14:07 ) *
Μπορείς λίγο να μας εξηγήσεις τι το "ιδιαίτερο" έχει ο coach?

Φιλε μου ειναι ο κυριος λιγο εκτος χρονου και δεν εχει την τεχνικη
katsman4
QUOTE(rock @ Jan 23 2010, 15:51 ) *
Φιλε μου ειναι ο κυριος λιγο εκτος χρονου και δεν εχει την τεχνικη


Να υποθέσω λοιπόν ότι εσύ είσαι άριστος γνώστης του αντικειμένου και μπορείς να κρίνεις εύκολα ότι είναι εκτός χρόνου και δεν έχει την τεχνική!!!! Συγχαρητήρια φίλε μου, να ήξερες μόνο σε τι πάγκους έχει κάτσει ο κύριος αυτός!

Και έχεις δίκιο που δεν είναι σαν τον δικό σας που εκτός από την απαράδεκτη συμπεριφορά του με τα καντήλια (την τίμησε την Παναγία) που έριχνε, δεν είχε καν τη γνώση και ρωτούσε τον διαιτητή, πρώτον γιατί του σφύριξε τις δύο τεχνικές ποινές και δεύτερον γιατί να τον αποβάλει. Για να μάθει, βρίσκονται στο άρθρο 38.3.2 και 38.3.3 αντίστοιχα!

Μπορώ να δώσω τα εύσημα και για την κατάσταση του γηπέδου σας που προσέφερε όμορφες λιμνούλες αλλά και το απαράμιλλης ποιήτητας δάπεδο που μπορεί να δώσει ανεπανάληπτες στιγμές καλλιτεχνικού πατινάζ.

Κοιτάξτε λοιπόν τα εν οίκω και μετά προσπαθήστε να κριτικάρετε!!!
goos
nikiforos-toufa 2
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΕΚΑΛΗ 74-48

Επιστροφη στις νικες για την ομαδα μου και πιστευω με καλο μπασκετ ανα διαστηματα.. Για εναμιση δεκαλεπτο στην αρχη του παιχνιδιου ειχαμε αρκετα προβληματα, με κακες επιλογες και γενικα κακο παιχνιδι με πολλα φαουλ, πολλα νευρα και τεχνικες ποινες απολυτα δικαιολογιμενες ομως.. Στο τελος του δευτερου δεκαλεπτου καναμε ενα ξεσπασμα και κλεισαμε το ημιχρονο με +11.. Στο δευτερο ημιχρονο δεν ειχαμε ιδιαιτερα προβληματα και με καλες επιλογες φτασαμε σε μια ευκολη νικη.. Συνεχιζουμε και με τα μεχρι τωρα αποτελεσματα φενεται οτι 5 ομαδες θα παλεψουν μεχρι το τελος για την ανοδο.. Οσο για την Εκαλη και το φιλο μου τον Αλεξη νομιζω οτι δε θα εχει προβληματα με το θεμα παραμονης..
rock
QUOTE(katsman4 @ Jan 23 2010, 16:01 ) *
Να υποθέσω λοιπόν ότι εσύ είσαι άριστος γνώστης του αντικειμένου και μπορείς να κρίνεις εύκολα ότι είναι εκτός χρόνου και δεν έχει την τεχνική!!!! Συγχαρητήρια φίλε μου, να ήξερες μόνο σε τι πάγκους έχει κάτσει ο κύριος αυτός!

Και έχεις δίκιο που δεν είναι σαν τον δικό σας που εκτός από την απαράδεκτη συμπεριφορά του με τα καντήλια (την τίμησε την Παναγία) που έριχνε, δεν είχε καν τη γνώση και ρωτούσε τον διαιτητή, πρώτον γιατί του σφύριξε τις δύο τεχνικές ποινές και δεύτερον γιατί να τον αποβάλει. Για να μάθει, βρίσκονται στο άρθρο 38.3.2 και 38.3.3 αντίστοιχα!

Μπορώ να δώσω τα εύσημα και για την κατάσταση του γηπέδου σας που προσέφερε όμορφες λιμνούλες αλλά και το απαράμιλλης ποιήτητας δάπεδο που μπορεί να δώσει ανεπανάληπτες στιγμές καλλιτεχνικού πατινάζ.

Κοιτάξτε λοιπόν τα εν οίκω και μετά προσπαθήστε να κριτικάρετε!!!

Μεγαλε δεν θα σου πω κατι γιατι μονο και μονο απο αυτα που γραφεις και λες δεν ...........
καλο βραδυ και κοιμησου
jhantzop
QUOTE(rock @ Jan 25 2010, 00:46 ) *
Μεγαλε δεν θα σου πω κατι γιατι μονο και μονο απο αυτα που γραφεις και λες δεν ...........
καλο βραδυ και κοιμησου


Όπως κάνει κριτική έτσι και να τη δέχεσαι. Και μην προκαλείς.

thank you



katsman4
QUOTE(rock @ Jan 25 2010, 01:46 ) *
Μεγαλε δεν θα σου πω κατι γιατι μονο και μονο απο αυτα που γραφεις και λες δεν ...........
καλο βραδυ και κοιμησου


?????????????
Τα είπες όλα, ευχαριστώ!!!
dj15
QUOTE(rock @ Jan 25 2010, 00:46 ) *
Μεγαλε δεν θα σου πω κατι γιατι μονο και μονο απο αυτα που γραφεις και λες δεν ...........
καλο βραδυ και κοιμησου



Φίλε rock,
ξεκίνησες με μια επίθεση προς την ομάδα του Πόρτο-Ράφτη πέρι coach. Θα δέχεσαι λοιπόν αυτά που σου κριτηκάρουν όπως και οι άλλοι δέχονται αυτά που λες εσύ.
Και αν θές να το πάω και παρακάτω, πραγματικά το γήπεδό σας ήταν άθλιο, να σου θυμήσω τις καρέκλες που είχατε βάλει, ή την λίμνη που είχε το γήπεδο στην τελική γραμμή, κάτι για το οποίο ο Εφορος σας είπε "σιγά και τί έγινε"??Επίσης είπε το τρελό, "ε μην παίζεται απο αυτήν την πλευρά...!!!!". Δεν ήξερα ότι οι ομάδες πρέπει να βγάζουν συστήματα για παιχνίδι μισής πλευράς αποκλειστηκά για το γήπεδο Παλλήνης.
όσο αφορα το θέμα προπονητή, το μόνο που θα πω είναι το εξής: ο δικός σας προπονητής έφαγε 2 απανωτές τεχνικές οταν ήσασταν 15 μπροστά και πήγε σπιτάκι του.....και αναρωτιώταν το γιατί...........αν ήξερε λίγο Βασκετ, θα ήξερε και τον λόγο...!!!
Και αν εμένα ο προπονητής μου, ευριζε την μάνα μου και τον πατέρα μου με τον τρόπο που το έκανε ο δικός σας σε εσας, τότε θα τον είχα σκοτώσει....δεν θα ήταν προπονητής πια.....όχι πως είναι τωρα δηλαδή.

οποτε οπως είπε ο φίλος katsman4 "Κοιτάξτε λοιπόν τα εν οίκω και μετά προσπαθήστε να κριτικάρετε!!! "

Καλό Βράδυ.
jhantzop

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΡΟΥΦ 80 57-39

http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00015

Ημέρα/Ώρα: 22/01/2010 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Μακρής
Δεκάλεπτα: 25-10, 14-12, 10-8, 8-9
Ημίχρονο: 39-22

Συνέχεια στις νίκες

Με ένα εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο ο Ερμής πήρε από την αρχή διαφορά στο σκορ (13-0, 25-10) και έβαλε τις βάσεις για ένα εύκολο βράδυ. Η ομάδα του Ρουφ δεν απείλησε σε κανένα σημείο του αγώνα τους γηπεδούχους με τη διαφορά να μην κατεβαίνει κάτω από τους 8 πόντους. Με τη νίκη αυτή ο Ερμής ισοβάθμησε στην πρώτη θέση μαζί με τη Νέα Ιωνία έχοντας 9 νίκες σε 11 παιχνίδια.

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 8 (2), Κολοκυθάς 3, Παπαμιχαήλ 4, Πέρβιι 20, Σολδάτος 6, Τσιγαρίδης 16 (2), Γιαλιάς, Πολίτης, Κουλοσούσας

Ρουφ 80 (Μεταλλινός, Διόνας): Χατζηαράπης 6, Γαλίτης 5 (1), Βουτσινάς 2, Καπετανίδης, Καταραχιάς, Κωστούλας, Σιπέτζης 2, Ελαστάχ, Γκολές 11 (1), Κοντός 7 (2), Βλαχόπουλος 6 (1)

Πηγή: www.ermisbc.gr


tas13
Τελευταια αγωνιστικη πρωτου γυρου και για να δουμε πως θα κλεισει..

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (δε νομιζω να εχει προβλημα ο Περισσος, ασσος)

ΤΟΥΦΑ -ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (ντερμπακι μυριζομαι αν και η εικονα της Παλληνης με εχει απογοητευσει και επειδη πιστευω οτι η Τουφα ειναι καλυτερη ομαδα, θα εκμεταλλευτει και την εδρα και θα κερδισει, ασσος)

ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (μετα την εντος εδρας ηττα δεν εχει αλλα περιθωρια ο Αριων και αν θελει ανοδο πρεπει να κερδισει, δυσκολο παιχνιδι, δυσκολη εδρα αλλα βλεπω διπλο)

ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (το ντερμπι της αγωνιστικης, θα παω με τη γηπεδουχο λογω εδρας και δυναμης, ασσος)

ΕΚΑΛΗ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1 (και εδω βλεπω ντερμπακι, αλλα νομιζω λογω εμπειριας και εδρας θα κερδισει η Εκαλη, ασσος)

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - Ν.ΙΩΝΙΑ 2 (ευκολα ή δυσκολα διπλο)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε..

Υ.Γ. Τι εγινε ρε παιδια και εχετε εξαφανιστει ολοι..Ειμασταν που ειμασταν λιγοι στην αρχη, τωρα εχουμε μεινει 3-4 ατομα, εκτος απο καποιους που εμφανιζονται μια στο τοσο.. Ελπιζω να μην ειναι επειδη δε παει καλα η ομαδα σας, ουτε επειδη δεν εχετε χρονο.. Πεντε λεπτα, δυο φορες την εβδομαδα δε νομιζω οτι δε μπορειτε να διαθεσετε, γιατι το οτι διαβαζετε ειναι σιγουρο νομιζω..Τεσπα ελπιζω στη συνεχεια να γινουμε πιο πολλοι για να εχει και περισσοτερο ενδιαφερον..
GR-HAMMER
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (δεν εχω δει το νικηφορο αλλα ο περισσος ειναι καλυτερος πιστευω)

ΤΟΥΦΑ -ΠΑΛΛΗΝΗ 2 (οι ψηλοι περιφερειακοι της παλληνης πιστευω θα δυσκολεψουνε τα σουτ της τουφας... και αν ειναι και σε λογικα πλαισια ευστοχοι απο τη περιφερεια θα παρουν αλλη μια σημαντικη νικη)

ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (το ρουφ φαινεται να μην ειναι σε ιδιαιτερα καλη κατασταση, ο αριων παλι δεν εχει περιθωρια για απωλειες...αν και στην εδρα του το ρουφ ειναι παντα ανταγωνιστικο μεχρι το τελος)

ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 (το ντερμπι της αγωνιστικης, θα παω με τη γηπεδουχο λογω εδρας και δυναμης, ασσος)

ΕΚΑΛΗ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ (δε δινω προγνωστικο οπως παντα...ας γινει καλο παιχνιδι και καθε θετικο αποτελεσμα καλοδεχουμενο)

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - Ν.ΙΩΝΙΑ 2 (ι ιωνια φαινεται να ειναι σε πολυ καλη κατασταση...λογικα θα το παρει το παιχνιδι)

οντως εχουνε χαθει πολλοι απο το forum, εγω βασικα εχω εξεταστικη...και οσο να'ναι δε μου περισσευει και ο τρελος χρονος, αν και 5-10 λεπτα σαφως τα εχω...απλα πολλες φορες ξεχναω να γραψω! καλη αγωνιστικη να εχουμε!
1911971
Προγνωστικά λοιπόν...

Περισσός - Νικηφόρος : 1
Τούφα - Παλλήνη : 1
Ρουφ - Αρίωνας : 2
Αρτέμιδα - Ερμής : 2 (αν κάνουμε και εδώ διπλό, νομίζω θα είμαστε κατά 90% στους δύο πρώτους. Αν χάσουμε πάλι, γινόμαστε ξανά μία μεγάλη παρέα...καλό παιχνίδι να γίνει, από όλους, παίκτες, προπονητές και διαιτητές....)
Εκάλη - Κωφοί : 1 (είμαι και μέλος του Καρατζοfans club)
Πόρτο Ράφτη - Ν. Ιωνία : 2

Καλά παιχνίδια σε όλους....
dj15
Περισσός - Νικηφόρος : 1
Τούφα - Παλλήνη : 1
Ρουφ - Αρίωνας : 2
Αρτέμιδα - Ερμής : 2
Εκάλη - Κωφοί : 1
Πόρτο Ράφτη - Ν. Ιωνία : Πρέπει το Πορτο Ραφτη να κερδίσει, αν και πολύ δύσκολο σε μια ομάδα τόσο δυνατή.Λόγω ομάδος όμως θα πω 1
topten
ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝΑΣ 51-70 (ΗΜ:30-41)

Με απελευθερωμενους τους παιχτες του Αριωνα μετα την αποχωρηση του προπονητη μεσα στην εβδομαδα που περασε,το παιχνιδι ηταν παρασταση για εναν ρολο.Συγχαρητηρια στον μεχρι προτινως συνεργατη του κοουτς που καταφερε τους παιχτες να βγαλουν φοβερη ενεργεια στην αμυνα και να λειτουργησουν αψογα και με καθαρο μυαλο στην επιθεση ωστε το παιχνιδι να φανει τοσο ευκολο.Μετα το πρωτο 10λεπτο η διαφορα των δυο αμαδων ηταν εμφανης και η διαφορα δεν επεσε ποτε κατω απο τους 10 ποντους με αποκορυφωμα το +20 στα μεσα του τεταρτου δεκαλεπτου.Η ομαδα συνεχιζει δεμενη και ειναι με τη ληξη του πρωτου γυρου μεσα στους στοχους της αν και νεοφωτιστη στην κατηγορια.
caterpillar
ΡΟΥΦ 80 – ΑΟ ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 51-70 (ημ 30-41)

Φαίνεται ότι η ήττα από τον Περισσό την περασμένη εβδομάδα λειτούργησε αφυπνηστικά για τον Αρίωνα, ο οποίος κάνοντας ένα καταπληκτικό παιχνίδι, πέρασε από μια δύσκολη έδρα, κλείνοντας με νίκη τον 1ο γύρο.

Οι ομάδες έμειναν κοντά στο σκορ μόνο στο 1ο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια όμως η άμυνα του Αρίωνα έσφιξε. Εκμεταλλευόμενος την υπεροπλία του κάτω από το καλάθι, και έχοντας τον Παπαζαφειρόπουλο σε εξαιρετική βραδιά, δεν αφησε περιθώρια στο Ρουφ να πλησιάσει απειλητικά.

Εξαιρετική η διαιτησία, τη βοήθησε και η ροή του παιχνιδιού.
GR-HAMMER
εκαλη - κωφοι 61-54 (αν θυμαμαι καλα)..
δε θα πω τιποτα για τον αγωνα γιατι ειμαι ανηθικοσ (το ακουσα κι αυτο....)
συγχαρητηρια στα παιδια της εκαλης για τη νικη τους σε μια απο τις χειροτερες αν οχι η χειροτερη εμφανιση...
διαιτησια μετρια...αλλα τι να κανουμε...
ουσιαστικα ενας διατητης κραταγε τον αγωνα γιατι ο 2ος ητανε νεος και φοβοτανε να σφυριξει...και οποτε το εκανε δε του βγηκε...παραπονα και απο τις 2 ομαδες πιστευω...αλλα οκ θα μαθει...υπαρχει χρονος...
καλη συνεχεια σε ολους
pokos
Τραμπουκισμός- ΜΠΑΣΚΕΤ σημειωσατε 1! Αρτεμις- Ερμής

Οταν οι διαιτητες φοβουνται να σφυριξουν και επιτρεπουν σε παιχτες, παραγοντες και θεατές να μετατρέπουν ένα αγώνα μπάσκετ σε μαφιόζικη ταινία τότε είναι απλά ντροπή.
Θα αναφέρω κάποιες συγκεκριμένες φάσεις. Ο τεράστιος ψηλός της Αρτεμις με την είσοδο του στον αγώνα κανει τα εξείς: 1η αγκωνιά στη μούρη αντιπάλου που ακολουθεί τον παίχτη του (δε σφυρίζεται τίποτα) 2η αγκωνιά ΕΝ ΨΥΧΡΩ στην επόμενη επίθεση σε ίδια φάση απλά με διαφορετικό θύμα(και αυτή ατιμώριτη μπροστα στο διαιτητή). 3η αγκωνιά ΕΝ ΨΥΧΡΩ στο κέντρο του γηπέδου καθώς ο παίχτης πάει να φύγει στον αιφνιδιασμό! Καθαρό ντεσκαλιφιέ ή αντιαθλητικό στη χειρότερη αν είναι τόσο ασχετος (ή χέστης) ο διαιτητής. Ο κ Ραχιώτης δίνει απλό φάουλ!!! Και την ώρα που δίνει το φάουλ, ο΄ίδιος ο παίχτης πάει πάνω απο το θύμα του και σε απόλυτα ειρωνικό ύφος του λέει ''σε χτύπησα πολύ;;'' Μπροστά στον διαιτητή που απλά κλείνει τα μάτια!!! Σε τρεις φάσεις, 2 καθαρά ντεσκαλιφίέ και μια απαράδεχτη ειρωνία σε αντίπαλο παίχτη, οι διαιτητές των χαιδεύουν δίνοντας του 1 φαουλ!!!! Ο συγκεκριμένος παίχτης από εκείνο το σημείο και μετά εβριζε, προκαλούσε με βρισιές και ειρωνίες παίχτες και στον αγωνιστικό χώρο αλλά και στον πάγκο και απλά οι διαιτητές του έλεγαν να ηρεμίσει, με την πλήρη ανοχή τους!!! Αν αυτοί οι διαιτητές δε φοβόντουσαν μη τους κάνει μαύρους στο ξύλο ο συγκεκριμένος τύπος, θα τον είχαν αποβάλει απο το πρώτο 10λεπτο, αντιθέτως όμως τελείωσε τον αγώνα απλά με 2 φαουλ, αποφεύγωντας, 2 ντεσκαλιφιέ και αμέτρητεσ τεχνικές ποινές!!! Αν κάποιος νομίζει οτι πρόκειται για υπερβολή, ας δει απλά το βιντεο του αγώνα!!!
Αν οι διαιτητές φοβούνται τόσο πολύ, γιατί δε τους αδικώ, ο τύπος ήταν τεράστιος, ΄μια μπουνιά να τους έριχνε θα τους έστελνε στο νοσοκομείο, να ζητούν προστασία και να μην επιτρέπουν να χαλάνε αυτό το όμορφο άθλημα που όλοι αγαπάμε να παίζουμε, ελεύθερα και όχι κάτω από τραμπουκισμούς, είναι κρίμα για τον ιδρώτα μας.
Επίσης να αναφέρω ότι σε 30 λεπτά ο ερμής είχε κερδίσει 5 φαουλ ενώ είχε υποπέσει στα 3πλάσια σχδόν!Όταν λοιπόν ο ένας διαιτητής άρχισε στο 4ο δεκάλεπτο να δίνει τα προφανή φάουλ, κάνω drive και απλά κάποιος μου σπάει το χέρι, τότε η ομάδα της Αρτεμις εξαγριώθηκε και άρχισαν να φωνάζουν ασταμάτητα, όλοι όρθιοι και ο διαιτητης συνεχώς να απειλεί ότι θα τους δώσει τεχνική ποινή αν δε κάτσουν κάτω, μια τεχνική ποινή που απλά δε δόθηκε ποτέ, απλά πήγαινε απο απειλή σε απειλή!!! Τους κακοφάνηκε γιατί το καράτε δεν είχε σφυριχτεί για 30 λεπτά οπότε σου λέει γιατί τα σφυρλιζουν τώρα;;; Επίσης αν κάποιος έχει αντίθετη άποψη ας δει το βιντεο!!!
Και φυσικά η φάση που έκρινε τον αγώνα: ο τεράστιος ψηλός βγαίνει με τη μπάλα στα χέρια σε προσπάθεια του για επιθετικό ριμπάουντ, 40'' πριν τελειώσει ο αγώνας, ο διαιτητής πάει να δώσει την μπάλα στον ερμή αλλα βλέποντας τον παίχτη της Αρτεμις (κοζα νόστρα) δίνει την μπάλα στην άρτεμις!!! Ε, τι άλλο να πούμε μετά;; Μη΄πως για καθαρό κόψημο (κολλάει την μπάλα στο ταμπλό ο πάιχτης του εμή) ο Ραχιώτης μετράει το καλάθι, ο προπονητης του ερμή του λέει ''τι δίνεις; είσαι καλά;'' και πριν προλάβει να αναπνεύσει του σκάει τεχνική ποινή ενώ απο τον πάγκο δεν έχει σηκωθεί κανείς!! Μετράει ανύπαρκτο καλάθι, 2 πόντους απο την τεχνική ποινή και 2 ποντους από καλάθι επίθεση, δώρο 6 πόντους!! Ο αγώνας τελείωσε 4 πόντους διαφορά!!!
Δε θα μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν, εγώ θα απαντήσω στο γήπεδο, γιατί εγώ δε φοβάμαι, καλό θα ήταν οι διαιτητές να μη φοβούνται ή αν φοβούνται να ζητουν προστασία και όχι να αφήνουν να χαλάει το άθλημα μας.
Όποιος αμφιβάλλει για όσα είπε ας πάρει απλά τη κασέτα του αγώνα!!

Για το τέλος ατάκα διαιτητή '' Μα άν τον αποβάλλω θα με πλακώσει στο ξύλο, ποιος θα με σώσει εμένα;;''
Να δεχτώ ότι κάνει ένα παιχνίδι άνω κάτω επειδή είναι άσχετος, αλλα ΔΕ δέχομαι να το κάνει επειδή φοβάται!

ΥΓ Μπραβο στο 5 της αρτεμις, γιατί ξέρει πολύ μπάσκετ και μόλις μπήκε άλλαξε τις ισσοροπίες, όχι με τραμπουκισμούς αλλά με το ταλέντο του.

ΥΓ 2 Περσι έγραφα συνέχεια απλά φέτος απέχω για λόγους ηρεμίας!!

Το παιχνίδι λέγεται ΜΠΑΣΚΕΤ και όχι mafia wars!

Καλό δεύτερο σε όλους!!Θα τα πούμε στα παρκέ
mikrosTheoulis
QUOTE(pokos @ Jan 30 2010, 02:35 ) *
Τραμπουκισμός- ΜΠΑΣΚΕΤ σημειωσατε 1! Αρτεμις- Ερμής

Οταν οι διαιτητες φοβουνται να σφυριξουν και επιτρεπουν σε παιχτες, παραγοντες και θεατές να μετατρέπουν ένα αγώνα μπάσκετ σε μαφιόζικη ταινία τότε είναι απλά ντροπή.
Θα αναφέρω κάποιες συγκεκριμένες φάσεις. Ο τεράστιος ψηλός της Αρτεμις με την είσοδο του στον αγώνα κανει τα εξείς: 1η αγκωνιά στη μούρη αντιπάλου που ακολουθεί τον παίχτη του (δε σφυρίζεται τίποτα) 2η αγκωνιά ΕΝ ΨΥΧΡΩ στην επόμενη επίθεση σε ίδια φάση απλά με διαφορετικό θύμα(και αυτή ατιμώριτη μπροστα στο διαιτητή). 3η αγκωνιά ΕΝ ΨΥΧΡΩ στο κέντρο του γηπέδου καθώς ο παίχτης πάει να φύγει στον αιφνιδιασμό! Καθαρό ντεσκαλιφιέ ή αντιαθλητικό στη χειρότερη αν είναι τόσο ασχετος (ή χέστης) ο διαιτητής. Ο κ Ραχιώτης δίνει απλό φάουλ!!! Και την ώρα που δίνει το φάουλ, ο΄ίδιος ο παίχτης πάει πάνω απο το θύμα του και σε απόλυτα ειρωνικό ύφος του λέει ''σε χτύπησα πολύ;;'' Μπροστά στον διαιτητή που απλά κλείνει τα μάτια!!! Σε τρεις φάσεις, 2 καθαρά ντεσκαλιφίέ και μια απαράδεχτη ειρωνία σε αντίπαλο παίχτη, οι διαιτητές των χαιδεύουν δίνοντας του 1 φαουλ!!!! Ο συγκεκριμένος παίχτης από εκείνο το σημείο και μετά εβριζε, προκαλούσε με βρισιές και ειρωνίες παίχτες και στον αγωνιστικό χώρο αλλά και στον πάγκο και απλά οι διαιτητές του έλεγαν να ηρεμίσει, με την πλήρη ανοχή τους!!! Αν αυτοί οι διαιτητές δε φοβόντουσαν μη τους κάνει μαύρους στο ξύλο ο συγκεκριμένος τύπος, θα τον είχαν αποβάλει απο το πρώτο 10λεπτο, αντιθέτως όμως τελείωσε τον αγώνα απλά με 2 φαουλ, αποφεύγωντας, 2 ντεσκαλιφιέ και αμέτρητεσ τεχνικές ποινές!!! Αν κάποιος νομίζει οτι πρόκειται για υπερβολή, ας δει απλά το βιντεο του αγώνα!!!
Αν οι διαιτητές φοβούνται τόσο πολύ, γιατί δε τους αδικώ, ο τύπος ήταν τεράστιος, ΄μια μπουνιά να τους έριχνε θα τους έστελνε στο νοσοκομείο, να ζητούν προστασία και να μην επιτρέπουν να χαλάνε αυτό το όμορφο άθλημα που όλοι αγαπάμε να παίζουμε, ελεύθερα και όχι κάτω από τραμπουκισμούς, είναι κρίμα για τον ιδρώτα μας.
Επίσης να αναφέρω ότι σε 30 λεπτά ο ερμής είχε κερδίσει 5 φαουλ ενώ είχε υποπέσει στα 3πλάσια σχδόν!Όταν λοιπόν ο ένας διαιτητής άρχισε στο 4ο δεκάλεπτο να δίνει τα προφανή φάουλ, κάνω drive και απλά κάποιος μου σπάει το χέρι, τότε η ομάδα της Αρτεμις εξαγριώθηκε και άρχισαν να φωνάζουν ασταμάτητα, όλοι όρθιοι και ο διαιτητης συνεχώς να απειλεί ότι θα τους δώσει τεχνική ποινή αν δε κάτσουν κάτω, μια τεχνική ποινή που απλά δε δόθηκε ποτέ, απλά πήγαινε απο απειλή σε απειλή!!! Τους κακοφάνηκε γιατί το καράτε δεν είχε σφυριχτεί για 30 λεπτά οπότε σου λέει γιατί τα σφυρλιζουν τώρα;;; Επίσης αν κάποιος έχει αντίθετη άποψη ας δει το βιντεο!!!
Και φυσικά η φάση που έκρινε τον αγώνα: ο τεράστιος ψηλός βγαίνει με τη μπάλα στα χέρια σε προσπάθεια του για επιθετικό ριμπάουντ, 40'' πριν τελειώσει ο αγώνας, ο διαιτητής πάει να δώσει την μπάλα στον ερμή αλλα βλέποντας τον παίχτη της Αρτεμις (κοζα νόστρα) δίνει την μπάλα στην άρτεμις!!! Ε, τι άλλο να πούμε μετά;; Μη΄πως για καθαρό κόψημο (κολλάει την μπάλα στο ταμπλό ο πάιχτης του εμή) ο Ραχιώτης μετράει το καλάθι, ο προπονητης του ερμή του λέει ''τι δίνεις; είσαι καλά;'' και πριν προλάβει να αναπνεύσει του σκάει τεχνική ποινή ενώ απο τον πάγκο δεν έχει σηκωθεί κανείς!! Μετράει ανύπαρκτο καλάθι, 2 πόντους απο την τεχνική ποινή και 2 ποντους από καλάθι επίθεση, δώρο 6 πόντους!! Ο αγώνας τελείωσε 4 πόντους διαφορά!!!
Δε θα μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν, εγώ θα απαντήσω στο γήπεδο, γιατί εγώ δε φοβάμαι, καλό θα ήταν οι διαιτητές να μη φοβούνται ή αν φοβούνται να ζητουν προστασία και όχι να αφήνουν να χαλάει το άθλημα μας.
Όποιος αμφιβάλλει για όσα είπε ας πάρει απλά τη κασέτα του αγώνα!!

Για το τέλος ατάκα διαιτητή '' Μα άν τον αποβάλλω θα με πλακώσει στο ξύλο, ποιος θα με σώσει εμένα;;''
Να δεχτώ ότι κάνει ένα παιχνίδι άνω κάτω επειδή είναι άσχετος, αλλα ΔΕ δέχομαι να το κάνει επειδή φοβάται!

ΥΓ Μπραβο στο 5 της αρτεμις, γιατί ξέρει πολύ μπάσκετ και μόλις μπήκε άλλαξε τις ισσοροπίες, όχι με τραμπουκισμούς αλλά με το ταλέντο του.

ΥΓ 2 Περσι έγραφα συνέχεια απλά φέτος απέχω για λόγους ηρεμίας!!

Το παιχνίδι λέγεται ΜΠΑΣΚΕΤ και όχι mafia wars!

Καλό δεύτερο σε όλους!!Θα τα πούμε στα παρκέ


Ποσες τεχνικες πηνες δωθηκαν εναντιον τις αρτεμιδας? 2 στο πρωτο ημίχρονο και μια στο δευτερο.Η τεχνικη στον Ζαφειροπουλο δωθηκε οταν ειπε στον διαιτητη οτι δεν γινετε να παιξουμε ετσι μπασκετ,οταν τρια ατομα χωρις να τους ενδιαφερει η μπαλα απλα βαρουσαν χερια.Κατι που γινοταν σε ολο το παιχνιδι,που επρεπε να γινουν πανω απο τρια φαουλ κατω απο το καλαθι για να σφυριξει το ενα..Αν τον φοβοντουσαν μπορει να του σφηριζαν εστω ενα απο τα δυο που θα γινοντουσαν...Ο παγκος του Ερμη ηταν απο το πρωτο λεπτο ορθιος σε καθε φαση και σε πειραξαν οι διαμαρτηριες στο τεταρτο δεκαλεπτο?..Στο τεταρτο δεκαλεπτο η ομαδα του ερμη σκοραρε μονο απο βολες.Καποια απο αυτα τα φαουλ δεν εγιναν ποτε η εγιναν μετα απο βηματα.Οπως πχ οταν ο παικτης σας σουταρει και ο αλλος απλα ειναι διπλα του.Και ο διατητης που ειναι διπλα δεν δινει τπτ και ερχετε απο την αντιθετη πλευρα ο ρεφ να σφυριξει.. Ετσι ο ερμης συντηρηθηκε στο παιχνιδι στο τελος... Αν μια ομαδα δικαιουται να φωναζει για την διατησια αυτη ειναι η Αρτεμις.... Ευτυχως που υπαρχει και το video....
pokos
QUOTE(mikrosTheoulis @ Jan 30 2010, 03:02 ) *
Ποσες τεχνικες πηνες δωθηκαν εναντιον τις αρτεμιδας? 2 στο πρωτο ημίχρονο και μια στο δευτερο.Η τεχνικη στον Ζαφειροπουλο δωθηκε οταν ειπε στον διαιτητη οτι δεν γινετε να παιξουμε ετσι μπασκετ,οταν τρια ατομα χωρις να τους ενδιαφερει η μπαλα απλα βαρουσαν χερια.Κατι που γινοταν σε ολο το παιχνιδι,που επρεπε να γινουν πανω απο τρια φαουλ κατω απο το καλαθι για να σφυριξει το ενα..Αν τον φοβοντουσαν μπορει να του σφηριζαν εστω ενα απο τα δυο που θα γινοντουσαν...Ο παγκος του Ερμη ηταν απο το πρωτο λεπτο ορθιος σε καθε φαση και σε πειραξαν οι διαμαρτηριες στο τεταρτο δεκαλεπτο?..Στο τεταρτο δεκαλεπτο η ομαδα του ερμη σκοραρε μονο απο βολες.Καποια απο αυτα τα φαουλ δεν εγιναν ποτε η εγιναν μετα απο βηματα.Οπως πχ οταν ο παικτης σας σουταρει και ο αλλος απλα ειναι διπλα του.Και ο διατητης που ειναι διπλα δεν δινει τπτ και ερχετε απο την αντιθετη πλευρα ο ρεφ να σφυριξει.. Ετσι ο ερμης συντηρηθηκε στο παιχνιδι στο τελος... Αν μια ομαδα δικαιουται να φωναζει για την διατησια αυτη ειναι η Αρτεμις.... Ευτυχως που υπαρχει και το video....

Ο Ζαφειροπουλος εφαγε και ξυλο!!! Απάντησε μου σε κατι οσο πιο αντικειμενικά μπορείς, με το που μπαινει ο Ζαφειροπουλος στον αγωνα δίνει 3 αγκωνιές σε 2 επιθέσεις, εν ψυχρώ στα μούτρα των παιχτών του ερμή, έπρεπε να πάρει ντεσκαλιφιέ και να μη ξαναπαίξει; Ναι ή όχι; Αν δε θυμάσαι τις φάσεις, δες το βιντεο, εγώ τις θυμαμαι καλά γιατί έγιναν μπροστά στα μάτια μου! επίσης η μια τεχνική που λες ήταν διπλή, μια για τον δικό σας μια για μας οποτε σα να μην υπηρχε.

QUOTE(pokos @ Jan 30 2010, 03:37 ) *
Ο Ζαφειροπουλος εφαγε και ξυλο!!! Απάντησε μου σε κατι οσο πιο αντικειμενικά μπορείς, με το που μπαινει ο Ζαφειροπουλος στον αγωνα δίνει 3 αγκωνιές σε 2 επιθέσεις, εν ψυχρώ στα μούτρα των παιχτών του ερμή, έπρεπε να πάρει ντεσκαλιφιέ και να μη ξαναπαίξει; Ναι ή όχι; Αν δε θυμάσαι τις φάσεις, δες το βιντεο, εγώ τις θυμαμαι καλά γιατί έγιναν μπροστά στα μάτια μου! επίσης η μια τεχνική που λες ήταν διπλή, μια για τον δικό σας μια για μας οποτε σα να μην υπηρχε.

α και να υποθεσω μη σχολιαζοντας το δωράκι των 6 ποντων και τη φάση στα 40'' παει να πει οτι συμφωνείς μαζί μου;οπως και για τα 5 φαουλ σε 30 λεπτά ε;
mikrosTheoulis
QUOTE(pokos @ Jan 30 2010, 03:40 ) *
Ο Ζαφειροπουλος εφαγε και ξυλο!!! Απάντησε μου σε κατι οσο πιο αντικειμενικά μπορείς, με το που μπαινει ο Ζαφειροπουλος στον αγωνα δίνει 3 αγκωνιές σε 2 επιθέσεις, εν ψυχρώ στα μούτρα των παιχτών του ερμή, έπρεπε να πάρει ντεσκαλιφιέ και να μη ξαναπαίξει; Ναι ή όχι; Αν δε θυμάσαι τις φάσεις, δες το βιντεο, εγώ τις θυμαμαι καλά γιατί έγιναν μπροστά στα μάτια μου! επίσης η μια τεχνική που λες ήταν διπλή, μια για τον δικό σας μια για μας οποτε σα να μην υπηρχε.


α και να υποθεσω μη σχολιαζοντας το δωράκι των 6 ποντων και τη φάση στα 40'' παει να πει οτι συμφωνείς μαζί μου;οπως και για τα 5 φαουλ σε 30 λεπτά ε;


Kαι στο πρωτο δεκαλεπτο παικτης του ερμη εριξε αγκωνια σε διεκδικηση και εδωσαν τζαμπολ,φοβηθηκαν και εκει τον παικτη του ερμη?? Για τους 6 ποντους που λες το κοψιμο ηταν κανονικο αρα δυο ποντοι.Για την τεχνικη επρεπε να την ειχε δωσει και πιο νωρις στο παιχνιδι αλλα καλιο αργα παρα ποτε,απο το πρωτο λεπτο ολος ο παγκος σηκωνοταν σε καθε ευκαιρια και φωναζαν...... Με αυτο το σκεπτικο οι περισσοτεροι ποντοι απο βολες του ερμη στο 4ο δεκαλεπτο ειναι δωρο... Με τα σφυριγματα τον διαιτητων στο τελος που ηταν ντερμπι το ματς ,εχεις παραπονο πως αδικηθηκες?γιατι εγω εχω.. Λαθη γινανε και για τους δυο,ισως λιγα περισσοτερα σε βαρος της Αρτεμις.. Αν πιστευεις οτι εχασες απο την διαιτησια σημαινει οτι το 60-40 υπερ σας δεν σας αρκει.....
pokos
QUOTE(mikrosTheoulis @ Jan 30 2010, 04:01 ) *
Kαι στο πρωτο δεκαλεπτο παικτης του ερμη εριξε αγκωνια σε διεκδικηση και εδωσαν τζαμπολ,φοβηθηκαν και εκει τον παικτη του ερμη?? Για τους 6 ποντους που λες το κοψιμο ηταν κανονικο αρα δυο ποντοι.Για την τεχνικη επρεπε να την ειχε δωσει και πιο νωρις στο παιχνιδι αλλα καλιο αργα παρα ποτε,απο το πρωτο λεπτο ολος ο παγκος σηκωνοταν σε καθε ευκαιρια και φωναζαν...... Με αυτο το σκεπτικο οι περισσοτεροι ποντοι απο βολες του ερμη στο 4ο δεκαλεπτο ειναι δωρο... Με τα σφυριγματα τον διαιτητων στο τελος που ηταν ντερμπι το ματς ,εχεις παραπονο πως αδικηθηκες?γιατι εγω εχω.. Λαθη γινανε και για τους δυο,ισως λιγα περισσοτερα σε βαρος της Αρτεμις.. Αν πιστευεις οτι εχασες απο την διαιτησια σημαινει οτι το 60-40 υπερ σας δεν σας αρκει.....

Η ερώτηση είναι απλή: ήταν ντεσκαλιφιέ ΝΑΙ η ΟΧΙ; και δε μιλαμε για αγκωνια σε διεκδικηση, μιλαμε για ΕΝ ψυχρω χτύπημα στο πρόσωπο!
Buddah
Η αληθεια παντα ειναι καπου στην μεση ,ενα ντερμπυ τελειωσε καποιος κερδισε καποιος εχασε ,και οι δυο φωναζουν για τους διαιτητες .ο ενας γιατι οι μεν επαιζαν ζον πρεςς την μεγαλυτερη διαρκεια και δεν χρεωνονταν με φαουλ και γιατι εφαγαν 3 τεχνικες , ο αλλος γιατι ο ψηλος της Αρτεμιδας επαιζε δυνατα και εκανε trash talking στους αντιπαλους .
Το παιχνιδι το ειδα ,και ηταν οντως ντερμπυ ,ο Ερμης αν και χωρις 3 βασικους ξεκινησε δυνατα απεναντι σε μια πολυ αστοχη στο ξεκινημα Αρτεμιδα ,παιζοντας και ζον-πρεςς εκλεψε μπαλλες και εβγαλε ευκολα καλαθια.
Η Αρτεμιδα ισσοροπησε στην συνεχεια και πηγαινοντας την μπαλλα στους ψηλους της (οντως ετρωγαν πολυ ξυλο) εκλεισε το ημιχρονο στο -2 η -3 δεν θυμαμαι ,το ματς φανηκε να ισσοροπει, με πολλα λαθη (περισσοτερα απο των διαιτητων) και απο τις δυο ομαδες ,το ζον πρεςς του Ερμη του εδωσε για δευτερη φορα προβαδισμα με +12 ,διαφορα ομως που καλυψε η Αρτεμιδα πολυ γρηγορα ,στο 4ο δεκαλεπτο κερδισε η καρδια των παιδιων της Αρτεμιδας ,παρα το γεγονος οτι απο το 3ο λεπτο ο Ερμης ειχε δικαιωμα βολων ,ο Ερμης δεν βρηκε λυσεις απεναντι στην ζωνη και η Αρτεμιδα εσπαγε πιο ευκολα το ζον-πρεςς με αποτελεσμα να φτασει στην νικη

Ο Ερμης δειχνει σαν η πιο δουλεμενη ομαδα της κατηγοριας( μαζι με τον Περισσο)και με την επιστροφη των τραυματιων του θα ειναι ακομη καλυτερος ,ηταν μια ηττα απο τις λεγομενες εντος προγραμματος που σε καμμια περιπτωση δεν θα πρεπει να πτοησει την ομαδα .
Στην Αρτεμιδα φαινεται η ελλειψη γηπεδου(προπονησης) δεν δικαιολογειται ομαδα να ειναι τοσο αστοχη στο γηπεδο της (ειναι το δευτερο παιχνιδι που το βλεπω το αλλο ηταν με την Εκαλη που το εχασε) εαν δεν λυσει αυτο το θεμα θα εχει δυσκολο εργο στην συνεχεια

Τωρα για το trash talking ,ειναι κατι που χρονια τωρα ειναι κομματι του παιχνιδιου εντος και εκτος συνορων και σε ολες τις κατηγοριες μεχρι και στο καλυτερο πρωταθλημα NBA ,οπως in your face(στα μουτρα σου) σε ευστοχο σουτ/καρφωμα με αμυνα ,take this shit out of here οταν κανεις ταπα σε καποιον και εχει να κανει με το ανεβασμα/κατεβασμα της ψυχολογιας ,αν ηταν να τρωνε οι παικτες τεχνικες ποινες για αυτο (οπως εφαγε ο ψηλος της Αρτεμιδας) θα μετραγαμε συνεχεια ποινες ,εκτος εαν καποιος βριζει χυδαια και ξεφευγει απο τα ορια του "πειραγματος" οποτε καλως τιμωρειται

Μου αρεσαν πολυ απο τον Ερμη το Νο 9 ενα τεσσαρακι γεματο ενεργεια και ο εμπειρος σουτερ που επαιαζε παλαιοτερο στον ΑΟΜ ,απο την Αρτεμιδα εκτος απο τα δυο εμπειρα παιδια τον Νο 19 και τον Νο5 επαιξαν ολοι με καρδια και για αυτο και το πηραν στο τελος
Για τους διαιτητες θα πω για αλλη μια φορα οτι τα λαθη τους ηταν πολυ λιγοτερα απο τα λαθη που εκανα και οι δυο ομαδες και μοιρασμενα, προσπαθησαν να μην ευνοησουν κανενα ,στη φαση με το κοψιμο του Νο 9 ειναι οριακη και δεν μπορεις να κατηγορησεις διαιτητη για μια τετοια φαση,εγω προσωπικα δεν μπορω να πω κατι με σιγουρια οτι τεχνικη ποινη δωθηκε ηταν δικαιολογημενη με μονη ενσταση αυτην για το trash talking εαν και εφ οσον δεν εβρισε καποιον αντιπαλο
pokos
QUOTE(Buddah @ Jan 30 2010, 05:03 ) *
Η αληθεια παντα ειναι καπου στην μεση ,ενα ντερμπυ τελειωσε καποιος κερδισε καποιος εχασε ,και οι δυο φωναζουν για τους διαιτητες .ο ενας γιατι οι μεν επαιζαν ζον πρεςς την μεγαλυτερη διαρκεια και δεν χρεωνονταν με φαουλ και γιατι εφαγαν 3 τεχνικες , ο αλλος γιατι ο ψηλος της Αρτεμιδας επαιζε δυνατα και εκανε trash talking στους αντιπαλους .
Το παιχνιδι το ειδα ,και ηταν οντως ντερμπυ ,ο Ερμης αν και χωρις 3 βασικους ξεκινησε δυνατα απεναντι σε μια πολυ αστοχη στο ξεκινημα Αρτεμιδα ,παιζοντας και ζον-πρεςς εκλεψε μπαλλες και εβγαλε ευκολα καλαθια.
Η Αρτεμιδα ισσοροπησε στην συνεχεια και πηγαινοντας την μπαλλα στους ψηλους της (οντως ετρωγαν πολυ ξυλο) εκλεισε το ημιχρονο στο -2 η -3 δεν θυμαμαι ,το ματς φανηκε να ισσοροπει, με πολλα λαθη (περισσοτερα απο των διαιτητων) και απο τις δυο ομαδες ,το ζον πρεςς του Ερμη του εδωσε για δευτερη φορα προβαδισμα με +12 ,διαφορα ομως που καλυψε η Αρτεμιδα πολυ γρηγορα ,στο 4ο δεκαλεπτο κερδισε η καρδια των παιδιων της Αρτεμιδας ,παρα το γεγονος οτι απο το 3ο λεπτο ο Ερμης ειχε δικαιωμα βολων ,ο Ερμης δεν βρηκε λυσεις απεναντι στην ζωνη και η Αρτεμιδα εσπαγε πιο ευκολα το ζον-πρεςς με αποτελεσμα να φτασει στην νικη

Ο Ερμης δειχνει σαν η πιο δουλεμενη ομαδα της κατηγοριας( μαζι με τον Περισσο)και με την επιστροφη των τραυματιων του θα ειναι ακομη καλυτερος ,ηταν μια ηττα απο τις λεγομενες εντος προγραμματος που σε καμμια περιπτωση δεν θα πρεπει να πτοησει την ομαδα .
Στην Αρτεμιδα φαινεται η ελλειψη γηπεδου(προπονησης) δεν δικαιολογειται ομαδα να ειναι τοσο αστοχη στο γηπεδο της (ειναι το δευτερο παιχνιδι που το βλεπω το αλλο ηταν με την Εκαλη που το εχασε) εαν δεν λυσει αυτο το θεμα θα εχει δυσκολο εργο στην συνεχεια

Τωρα για το trash talking ,ειναι κατι που χρονια τωρα ειναι κομματι του παιχνιδιου εντος και εκτος συνορων και σε ολες τις κατηγοριες μεχρι και στο καλυτερο πρωταθλημα NBA ,οπως in your face(στα μουτρα σου) σε ευστοχο σουτ/καρφωμα με αμυνα ,take this shit out of here οταν κανεις ταπα σε καποιον και εχει να κανει με το ανεβασμα/κατεβασμα της ψυχολογιας ,αν ηταν να τρωνε οι παικτες τεχνικες ποινες για αυτο (οπως εφαγε ο ψηλος της Αρτεμιδας) θα μετραγαμε συνεχεια ποινες ,εκτος εαν καποιος βριζει χυδαια και ξεφευγει απο τα ορια του "πειραγματος" οποτε καλως τιμωρειται

Μου αρεσαν πολυ απο τον Ερμη το Νο 9 ενα τεσσαρακι γεματο ενεργεια και ο εμπειρος σουτερ που επαιαζε παλαιοτερο στον ΑΟΜ ,απο την Αρτεμιδα εκτος απο τα δυο εμπειρα παιδια τον Νο 19 και τον Νο5 επαιξαν ολοι με καρδια και για αυτο και το πηραν στο τελος
Για τους διαιτητες θα πω για αλλη μια φορα οτι τα λαθη τους ηταν πολυ λιγοτερα απο τα λαθη που εκανα και οι δυο ομαδες και μοιρασμενα, προσπαθησαν να μην ευνοησουν κανενα ,στη φαση με το κοψιμο του Νο 9 ειναι οριακη και δεν μπορεις να κατηγορησεις διαιτητη για μια τετοια φαση,εγω προσωπικα δεν μπορω να πω κατι με σιγουρια οτι τεχνικη ποινη δωθηκε ηταν δικαιολογημενη με μονη ενσταση αυτην για το trash talking εαν και εφ οσον δεν εβρισε καποιον αντιπαλο

Άλλο trush talking, άλλο βρίζω, απειλώ και χτυπάω. Εγω επιμένω πως ο τύπος αυτός έπρεπε να είχε αποβληθεί στο πρωτο 5λεπτο οποτε θα μιλουσαμε διαφορετικά τώρα. Επειδή φαίνεσαι αντικειμενικος και γενικά όλο αυτον τον καιρό λες εύστοχα πράγματα, ούτε εσύ είδες τις 3 διαδοχικες δολοφονικες αγκωνιές;
1911971
Αρτέμιδα-Ερμής...ντέρμπι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές για την κατηγορία ομάδες...προσωπική άποψη είναι ότι μπορούν να ειπωθούν πάρα πολλά από τον νικητή και τον ηττημένο...νομίζω ότι καμία από τις δύο ομάδες δεν είναι έξω από τους στόχους της και αυτό θα είναι έτσι για ακόμα ένα γύρο...θα πάμε μέχρι τέλους για να δούμε ποιοι θα ανέβουν. Θα ήθελα όμως να καταθέσω μία προσωπική άποψη για δύο πράγματα που δεν θα μου άρεσαν ακόμα κι αν συνέβαιναν στην δικιά μου ομάδα (ευτυχώς δεν έχουμε αυτό το κακό...) : α) νομίζω ότι οι παίκτες δεν πρέπει να απευθύνονται στην κερκίδα, προκαλόντας την. Σε πολλές περιπτώσεις, αυτό καταγράφεται, και υπάρχουν "αντίποινα" στον επόμενο γύρο. Δεν είναι καλό για το άθλημα. β) όλες τις τακτικές και τα συστήματα ενός προπονητή μπορεί κάποιος να τα αντιμετώπίσει. Το ίδιο ισχύει και για την αντιμετώπιση ενός παίκτη, ακόμα κι αν αυτός χρησιμοποιεί θεμιτά ή αθέμιτα μέσα. Βρίσκεις τον τρόπο και τα αντιμετωπίζεις, και αν μπορείς τελικά, παίρνεις και το ροζ φύλο και φεύγεις ή τουλάχιστον πέφτεις με ψηλά το κεφάλι. Αυτό που δεν αντιμετωπίζεται όμως είναι η απάθεια, η ασχετοσύνη και δυστυχώς ο δόλος κάποιου διαιτητή που θέλει για κάποιους λόγους να σε βγάλει νοκ-άουτ. Είναι κρίμα για το άθλημα και λυπάμαι που η ΕΣΚΑ δεν κάνει κάτι σε αυτή την κατεύθυνση. Κάθε Σαββάτο τρωγόμαστε εδώ μέσα για τον έναν και τον άλλον που μας σφύριξαν το προηγούμενο βράδυ. Κάποτε πρέπει να γίνει κάτι. Και επειδή εμείς έχουμε βρει τον ίδιο διαιτητή αρκετές φορές φέτος, και ως δια μαγείας σε όλα μας τα ντέρμπι, θα πρέπει με κάποιο τρόπο να αντιδράσουμε. Και θα το κάνουμε...
Καλή συνέχεια σε όλους
Artemida
QUOTE(pokos @ Jan 30 2010, 02:35 ) *
Τραμπουκισμός- ΜΠΑΣΚΕΤ σημειωσατε 1! Αρτεμις- Ερμής

Οταν οι διαιτητες φοβουνται να σφυριξουν και επιτρεπουν σε παιχτες, παραγοντες και θεατές να μετατρέπουν ένα αγώνα μπάσκετ σε μαφιόζικη ταινία τότε είναι απλά ντροπή.
Θα αναφέρω κάποιες συγκεκριμένες φάσεις. Ο τεράστιος ψηλός της Αρτεμις με την είσοδο του στον αγώνα κανει τα εξείς: 1η αγκωνιά στη μούρη αντιπάλου που ακολουθεί τον παίχτη του (δε σφυρίζεται τίποτα) 2η αγκωνιά ΕΝ ΨΥΧΡΩ στην επόμενη επίθεση σε ίδια φάση απλά με διαφορετικό θύμα(και αυτή ατιμώριτη μπροστα στο διαιτητή). 3η αγκωνιά ΕΝ ΨΥΧΡΩ στο κέντρο του γηπέδου καθώς ο παίχτης πάει να φύγει στον αιφνιδιασμό! Καθαρό ντεσκαλιφιέ ή αντιαθλητικό στη χειρότερη αν είναι τόσο ασχετος (ή χέστης) ο διαιτητής. Ο κ Ραχιώτης δίνει απλό φάουλ!!! Και την ώρα που δίνει το φάουλ, ο΄ίδιος ο παίχτης πάει πάνω απο το θύμα του και σε απόλυτα ειρωνικό ύφος του λέει ''σε χτύπησα πολύ;;'' Μπροστά στον διαιτητή που απλά κλείνει τα μάτια!!! Σε τρεις φάσεις, 2 καθαρά ντεσκαλιφίέ και μια απαράδεχτη ειρωνία σε αντίπαλο παίχτη, οι διαιτητές των χαιδεύουν δίνοντας του 1 φαουλ!!!! Ο συγκεκριμένος παίχτης από εκείνο το σημείο και μετά εβριζε, προκαλούσε με βρισιές και ειρωνίες παίχτες και στον αγωνιστικό χώρο αλλά και στον πάγκο και απλά οι διαιτητές του έλεγαν να ηρεμίσει, με την πλήρη ανοχή τους!!! Αν αυτοί οι διαιτητές δε φοβόντουσαν μη τους κάνει μαύρους στο ξύλο ο συγκεκριμένος τύπος, θα τον είχαν αποβάλει απο το πρώτο 10λεπτο, αντιθέτως όμως τελείωσε τον αγώνα απλά με 2 φαουλ, αποφεύγωντας, 2 ντεσκαλιφιέ και αμέτρητεσ τεχνικές ποινές!!! Αν κάποιος νομίζει οτι πρόκειται για υπερβολή, ας δει απλά το βιντεο του αγώνα!!!
Αν οι διαιτητές φοβούνται τόσο πολύ, γιατί δε τους αδικώ, ο τύπος ήταν τεράστιος, ΄μια μπουνιά να τους έριχνε θα τους έστελνε στο νοσοκομείο, να ζητούν προστασία και να μην επιτρέπουν να χαλάνε αυτό το όμορφο άθλημα που όλοι αγαπάμε να παίζουμε, ελεύθερα και όχι κάτω από τραμπουκισμούς, είναι κρίμα για τον ιδρώτα μας.
Επίσης να αναφέρω ότι σε 30 λεπτά ο ερμής είχε κερδίσει 5 φαουλ ενώ είχε υποπέσει στα 3πλάσια σχδόν!Όταν λοιπόν ο ένας διαιτητής άρχισε στο 4ο δεκάλεπτο να δίνει τα προφανή φάουλ, κάνω drive και απλά κάποιος μου σπάει το χέρι, τότε η ομάδα της Αρτεμις εξαγριώθηκε και άρχισαν να φωνάζουν ασταμάτητα, όλοι όρθιοι και ο διαιτητης συνεχώς να απειλεί ότι θα τους δώσει τεχνική ποινή αν δε κάτσουν κάτω, μια τεχνική ποινή που απλά δε δόθηκε ποτέ, απλά πήγαινε απο απειλή σε απειλή!!! Τους κακοφάνηκε γιατί το καράτε δεν είχε σφυριχτεί για 30 λεπτά οπότε σου λέει γιατί τα σφυρλιζουν τώρα;;; Επίσης αν κάποιος έχει αντίθετη άποψη ας δει το βιντεο!!!
Και φυσικά η φάση που έκρινε τον αγώνα: ο τεράστιος ψηλός βγαίνει με τη μπάλα στα χέρια σε προσπάθεια του για επιθετικό ριμπάουντ, 40'' πριν τελειώσει ο αγώνας, ο διαιτητής πάει να δώσει την μπάλα στον ερμή αλλα βλέποντας τον παίχτη της Αρτεμις (κοζα νόστρα) δίνει την μπάλα στην άρτεμις!!! Ε, τι άλλο να πούμε μετά;; Μη΄πως για καθαρό κόψημο (κολλάει την μπάλα στο ταμπλό ο πάιχτης του εμή) ο Ραχιώτης μετράει το καλάθι, ο προπονητης του ερμή του λέει ''τι δίνεις; είσαι καλά;'' και πριν προλάβει να αναπνεύσει του σκάει τεχνική ποινή ενώ απο τον πάγκο δεν έχει σηκωθεί κανείς!! Μετράει ανύπαρκτο καλάθι, 2 πόντους απο την τεχνική ποινή και 2 ποντους από καλάθι επίθεση, δώρο 6 πόντους!! Ο αγώνας τελείωσε 4 πόντους διαφορά!!!
Δε θα μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν, εγώ θα απαντήσω στο γήπεδο, γιατί εγώ δε φοβάμαι, καλό θα ήταν οι διαιτητές να μη φοβούνται ή αν φοβούνται να ζητουν προστασία και όχι να αφήνουν να χαλάει το άθλημα μας.
Όποιος αμφιβάλλει για όσα είπε ας πάρει απλά τη κασέτα του αγώνα!!

Για το τέλος ατάκα διαιτητή '' Μα άν τον αποβάλλω θα με πλακώσει στο ξύλο, ποιος θα με σώσει εμένα;;''
Να δεχτώ ότι κάνει ένα παιχνίδι άνω κάτω επειδή είναι άσχετος, αλλα ΔΕ δέχομαι να το κάνει επειδή φοβάται!

ΥΓ Μπραβο στο 5 της αρτεμις, γιατί ξέρει πολύ μπάσκετ και μόλις μπήκε άλλαξε τις ισσοροπίες, όχι με τραμπουκισμούς αλλά με το ταλέντο του.

ΥΓ 2 Περσι έγραφα συνέχεια απλά φέτος απέχω για λόγους ηρεμίας!!

Το παιχνίδι λέγεται ΜΠΑΣΚΕΤ και όχι mafia wars!

Καλό δεύτερο σε όλους!!Θα τα πούμε στα παρκέ



Να πω και την αντιθετη αποψη
Θα αρχισω λεγοντας οτι ο Ερμης ειναι εξαιρετικη ομαδα ,σιγουρα η καλυτερη που εχουμε παιξει ,τα παιδια μετα την ληξη χαιρετηθηκαν κανονικα και δεν υπηρξε το παραμικρο μεταξυ τους ,οπως ειναι και το σωστο ,αντιπαλοι στην διαρκεια φιλοι μετα ,και το γραφω αυτο γιατι οπως γραφεις θα νομιζει κανεις οτι σφαχτηκαμε.παμε παρακατω
Εμεις μπορεσαμε και μαζευτηκαμε την Πεμπτη και καναμε μια προπονηση ολη και ολη για αυτο και ειχαμε τραγικα ποσοστα στα τριποντα ,με ενα ποσοστο της ταξης του 25% στα τριποντα και θα ειχαμε διαφορα 10+
Μιλαει ο φιλος για φαουλ οταν αναγκαστικα παιξαμε 30 λεπτα ζωνη τρωγοντας τα τριποντα του Κασκουρα ,και δεν μιλα για το πρεσαρισμα τους με παγιδες (εκει να δειτε σπρωξιματα ,γονατιες και κατακεφαλα ) που στα 5 φαουλ που γινονταν χρεωνονταν αραια και που με ενα ,δεν μιλα για το ξυλο -τις περισσοτερες φορες με μονο στοχο τον ιδιο και οχι την μπαλλα- που ετρωγε ο ψηλος καθε φορα που επιανε την μπαλλα και μιλα γιατι τους την ελεγε οταν το εβαζε και αντι για καλαθι και φαουλ επαιρνε το σκετο καλαθι , μιλα για συμπεριφορα παγκου την στιγμη που ο παγκος τους ηταν συνεχως στην γραμμη και το μονο που εκανε ο διαιτητης ηταν -και σωστα κατα ρην αποψη μου- συστασεις .
Εαν ο διαιτητης ηθελε να βοηθησει την ομαδα μας απλα θα σφυριζε τα φαουλ που κανατε στο πρεσαρισμα σας ,θα εδινε τα καλαθι και φαουλ στον ψηλο μας(+1 βολη μπονους) και δεν θα ελεγα και κανεις κουβεντα ,το παραδεχτηκε και ο βοηθος προπονητη που εχετε οτι ετρωγε ξυλο ο ψηλος αλλα οπως ειπε ηταν και 3 δευτερα καποιες φορες οποτε λεει παει μια η αλλη .
Να φωναζουμε για την διαιτησια οταν υπαρχει λογος ,μαζι σου και εγω ,ομως χθες απλα το θελαμε περισσοτερο ειχατε και εσεις τις απουσιες σας -κυριως ο ασσος σας - που φανηκαν ,οσο εβαζε ο Κασκουρας και εβγαζε ενεργεια ο Περβι ησαστε καλα ,μολις αρχισε να τα χανει προφανως λογω κοποσης ο Κασκουρας ,και επεσε η ψυχολογια του Περβι μετα την ταπα -στα ισια- απο τον Βαμβακα ,μπορεσαμε και κυριαρχισαμε στο τεταρτο παρα το γεγονος οτι παο το 2,45 εκτελουσατε βολες βαλατε 13 ποντους τους 11 με βολες ,παρα το γεγονος οτι ημασταν χωρις προπονηση βγαλαμε την καρδια μας και το πηραμε στα ισια και παλληκαρισια ,μην εισαι αδικος
pokos
QUOTE(Artemida @ Jan 30 2010, 19:57 ) *
Να πω και την αντιθετη αποψη
Θα αρχισω λεγοντας οτι ο Ερμης ειναι εξαιρετικη ομαδα ,σιγουρα η καλυτερη που εχουμε παιξει ,τα παιδια μετα την ληξη χαιρετηθηκαν κανονικα και δεν υπηρξε το παραμικρο μεταξυ τους ,οπως ειναι και το σωστο ,αντιπαλοι στην διαρκεια φιλοι μετα ,και το γραφω αυτο γιατι οπως γραφεις θα νομιζει κανεις οτι σφαχτηκαμε.παμε παρακατω
Εμεις μπορεσαμε και μαζευτηκαμε την Πεμπτη και καναμε μια προπονηση ολη και ολη για αυτο και ειχαμε τραγικα ποσοστα στα τριποντα ,με ενα ποσοστο της ταξης του 25% στα τριποντα και θα ειχαμε διαφορα 10+
Μιλαει ο φιλος για φαουλ οταν αναγκαστικα παιξαμε 30 λεπτα ζωνη τρωγοντας τα τριποντα του Κασκουρα ,και δεν μιλα για το πρεσαρισμα τους με παγιδες (εκει να δειτε σπρωξιματα ,γονατιες και κατακεφαλα ) που στα 5 φαουλ που γινονταν χρεωνονταν αραια και που με ενα ,δεν μιλα για το ξυλο -τις περισσοτερες φορες με μονο στοχο τον ιδιο και οχι την μπαλλα- που ετρωγε ο ψηλος καθε φορα που επιανε την μπαλλα και μιλα γιατι τους την ελεγε οταν το εβαζε και αντι για καλαθι και φαουλ επαιρνε το σκετο καλαθι , μιλα για συμπεριφορα παγκου την στιγμη που ο παγκος τους ηταν συνεχως στην γραμμη και το μονο που εκανε ο διαιτητης ηταν -και σωστα κατα ρην αποψη μου- συστασεις .
Εαν ο διαιτητης ηθελε να βοηθησει την ομαδα μας απλα θα σφυριζε τα φαουλ που κανατε στο πρεσαρισμα σας ,θα εδινε τα καλαθι και φαουλ στον ψηλο μας(+1 βολη μπονους) και δεν θα ελεγα και κανεις κουβεντα ,το παραδεχτηκε και ο βοηθος προπονητη που εχετε οτι ετρωγε ξυλο ο ψηλος αλλα οπως ειπε ηταν και 3 δευτερα καποιες φορες οποτε λεει παει μια η αλλη .
Να φωναζουμε για την διαιτησια οταν υπαρχει λογος ,μαζι σου και εγω ,ομως χθες απλα το θελαμε περισσοτερο ειχατε και εσεις τις απουσιες σας -κυριως ο ασσος σας - που φανηκαν ,οσο εβαζε ο Κασκουρας και εβγαζε ενεργεια ο Περβι ησαστε καλα ,μολις αρχισε να τα χανει προφανως λογω κοποσης ο Κασκουρας ,και επεσε η ψυχολογια του Περβι μετα την ταπα -στα ισια- απο τον Βαμβακα ,μπορεσαμε και κυριαρχισαμε στο τεταρτο παρα το γεγονος οτι παο το 2,45 εκτελουσατε βολες βαλατε 13 ποντους τους 11 με βολες ,παρα το γεγονος οτι ημασταν χωρις προπονηση βγαλαμε την καρδια μας και το πηραμε στα ισια και παλληκαρισια ,μην εισαι αδικος

Καλα όλα αυτά που λες και μου φαινεται λογικό ο καθένας να τα βλέπει με το δικό του μάτι αλλά εγώ ρωτάω κάτι και ούτε εσύ αλλά ούτε ο κάποιος αλλος μου απαντάει με ενα ναι η ένα οχι. Επρεπε να αποβληθεί ο Ζαφειρόπουλος με ντεσκαλιφιέ ή όχι; Για όλα τα άλλα τα σφυρίγματα να δεχτώ ότι μπορεί να τα βλέπουμε διαφορετικά, αλλα 3 αγκωνιές στα μούτρα και με πρόθεση πόσο διαφορετικά να την δούμε;;; Από εκεί και πέρα,αν οι διαιτητές ακολουθούσαν τον κανονισμό, επειδή όντως ο τύπος είναι 5αρι με όλη τη σημασία, ο αγώνας θα είχε σίγουρα διαφορετική εξέλιξη! Και δε μι΄λάω για σκληρα φάουλ, που ναι μπορει να γίνουν και σίγουρα κάναμε και εμείς, αλλά μίλάω για χτυπήματα εκτός φάσης με 100% πρόθεση όχι μόνο να χτυπήσουν αλλά και να τραυματήσουν τον αντίπαλο.
Μήπως εσύ λοιπόν μπορείς να απαντήσεις σε αυτό;
Α και φυσικά θα συμφωνίσω μαζί σου ότι οι παίχτες σας έβγαλαν καρδιά και πάθος και ήθελαν τη νίκη.
str
γιατι οι moderator του φορυμ εκοψαν την απαντηση του ψηλου της αρτεμιδας???
η απαντηση του ανεβηκε για καποιες ωρες, απαντησε μετα καποιος αλλος και τωρα βλεπουμε κατεβηκε..
ο λογος???
εννοειται οτι απαγορευονται υβρεις και τα λοιπα..
και η απαντηση του ψηλου (ο οποιος χρησιμοποιησε λογαριασμο αλλου χρηστη) ειναι γεματη απο ειρωνια και τετοια...
αλλα απο τη στιγμη που ανεβηκε θεωρω λαθος να κατεβει..
ας μεινει πανω να την μπορουν να την διαβαζουν ολοι και να βγαζουν τα συμπερασματα τους για το ποιον του οποιουδηποτε γραφει... ή τον κοβεις εντελως.. ή αφηνεις την απαντηση πανω να απαντησουν οσοι θιγονται...
nikefalin
για τα προσωπικά ζητήματα να τα βρείτε με πμ μεταξύ σας.

έχει αρχίζει και κουράζει αυτό το "ήταν, δεν ήταν ".

katsman4
Όντως διαγράφτηκε κάποιο post?
CONSY
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum… Μόλις σήμερα έκανα εγγραφή.
Δεν είχα σκοπό να το κάνω, γιατί μέχρι τώρα όλοι τηρούσαν τους τύπους και κανένας δεν μου είχε δώσει την αφορμή.
Ο μόνος λόγος που γράφω είναι γιατί μετά από 16 χρόνια που ακολουθώ το σύζυγό μου στα γήπεδα, είναι η πρώτη φορά που σχημάτισα τόσο άσχημη εντύπωση για αθλητή.

Στο παιχνίδι μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχει ένταση και οι παίχτες μεταξύ τους μπορεί να έρθουν σε ρήξη. Μόλις τελειώσει όμως ο αγώνας πάντα υπήρχε καλό κλίμα, είτε κάποιος είχε κερδίσει είτε είχε χάσει. Δεν κατάλαβα πως έβγαλε το συμπέρασμα ο ψηλός της Αρτέμιδας ότι οι γυναίκες έβριζαν, εκτός και αν τον πληροφόρησαν λάθος κάποιοι. Είμαι μια από τις γυναίκες λοιπόν που «έβριζαν». Όλοι η κερκίδα φώναζε στους διαίτητες. Όλοι ανεξαιρέτως το κάναμε, αφού πολλές φορές γελάγαμε με τους φιλάθλους της Αρτέμιδας και σχολιάζαμε τους διαίτητες. Κανένας από την εξέδρα δεν είχε επιτεθεί, ούτε μια φορά, φραστικά σε παίκτη της αντίπαλης ομάδας. Αυτό μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι φίλαθλοι της Αρτέμιδας. Εγώ όμως να δεχτώ ότι μπορεί πάνω στην ένταση της στιγμής κάποιος από τους παίχτες να νόμιζε ότι έβριζε η εξέδρα. Εκεί τι πρέπει να κάνει ο παίχτης, να απαντήσει; Δεν νομίζω. Ένα πράγμα έχω μάθει τόσα χρόνια: η εξέδρα μπορεί να λέει ό,τι θέλει, ο παίχτης όμως είναι παίχτης και το μόνο που πρέπει να τον ενδιαφέρει είναι να αποδείξει στο γήπεδο τι μπορεί να κάνει. Πάντα υποστήριζα το αθλητικό πνεύμα, αυτό που όλοι αυτοί που παίζουν θα έπρεπε να το ξέρουν καλύτερα από εμένα. Αυτό λοιπόν το αθλητικό πνεύμα για εμένα χθες δεν υπήρξε, και δεν υπήρξε όχι λόγω του παιχνιδιού, που συνήθως οι λίγοι διαιτητές που έχουν μείνει να σφυράνε το καταστρέφουν σχεδόν πάντα, αλλά γιατί έναν παίχτης της Αρτέμιδας, στο τέλος του παιχνιδιού και ενώ όλη η ομάδα του ήθελε να πανηγυρίσει, εκείνος είχε άλλες «προτεταιότητες» και γύρισε προκλητικά προς το μέρος μου και έκανε μια χειρονομία που δεν θα ήθελα καν να μπω στον κόπο να περιγράψω. Δεν ξέρω πως του ήρθε ή τι μπορεί να περνούσε από το μυαλό του εκείνη τη στιγμή, αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει. Αν θέλεις να λέγεσαι αθλητής θα πρέπει να ξέρεις που ξεκινάς και που σταματάς. Μπορώ να πω με σιγουριά ότι του συγκεκριμένου αθλητή του λείπει κάτι πολύ σημαντικό: το ΗΘΟΣ.

Θα πρότεινα λοιπόν στην ομάδα του αντί να κάθεται και να λέει αν αδικήθηκε ή όχι από τους διαιτητές να απομονώσει από μόνη της τέτοιου είδους συμπεριφορές. Είναι προς τιμήν του παίχτη με το νούμερο 5 (αν κάνω λάθος ας με συγχωρέσει) που ήρθε και μου ζήτησε συγνώμη εκ μέρους του, κάτι που δεν είχε τα κότσια ο ίδιος να κάνει, γιατί είναι γνωστό ότι τέτοιοι άνθρωποι κάνουν τις «βρωμοδουλείες» τους και μετά το παίζουν «κινέζοι». Να προτείνω επίσης στον ψηλό της Αρτέμιδας, επειδή γνωρίζω και την ηλικία του, ότι θα πρέπει για την ομάδα του να είναι ηγέτης και να προσφέρει όχι μόνο θέαμα αλλά να διατηρεί και την ψυχραιμία των άλλων παικτών. Άλλωστε δεν είναι δυνατόν να περιμένουμε από παιδιά 18-19 χρονών να έχουν την ίδια ψυχραιμία με τους μεγαλύτερους. Επίσης να του πω ότι το ύψος δεν τον κάνει καλύτερο από τους άλλους, και δεν είναι σωστό να κρίνει τους άλλους από το ύψος του, γιατί θα πρέπει να του θυμίσω ότι και η ομάδα του έχει κοντούς παίχτες. Μήπως θα έπρεπε ο προπονητής να τους αποπέμψει για λόγους ύψους; Ο ρατσισμός που επιδεικνύει με τους χαρακτηρισμούς του δεν τον τιμά. Άλλωστε τα ατελείωτα συγνώμη που ζήταγε από τον πάγκο του ΕΡΜΗ στο τέλος του παιχνιδιούω δεν τα ζήταγε γιατί είχε άψογη συμπεριφορά.

Θα ήθελα να είχα γραφτεί πιο πριν και να είχα γράψει για ένα πιο ευχάριστο γεγονός και σίγουρα πιο «αθλητικό», δυστυχώς όμως οι περιστάσεις πολλές φορές δεν το επιτρέπουν και σε αναγκάζουν να αναφέρεσαι σε θλιβερά γεγονότα.

Αυτά ήθελα να πω και να ευχηθώ ότι δεν θα χρειαστεί να ξαναγράψω για τέτοιου είδους γεγονότα.
alexas10
καμια βαθμολογια ρε παιδια...?
jhantzop

Αλέξη λείπουν τρία αποτελέσματα... μισή βαθμολογία...

13η αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ???
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΡΜΗΣ 59-55
ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝΑΣ 51-70
ΕΚΑΛΗ - ΚΩΦΟΙ 61-54
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ???
ΤΟΥΦΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ ???
ΡΕΠΟ: ΖΕΦΥΡΙ

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
ΑΡΤΕΜΙΣ 21 (9-3)
ΕΡΜΗΣ 21 (9-3)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 20 (9-2) *
ΑΡΙΩΝΑΣ 20 (8-4)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 19 (8-3) *
ΖΕΦΥΡΙ 18 (6-6)
ΕΚΑΛΗ 18 (6-6)
ΡΟΥΦ 17 (5-7)
ΤΟΥΦΑ 16 (5-6) *
ΠΑΛΛΗΝΗ 14 (3-8) *
ΚΩΦΟΙ 14 (3-8) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 12 (2-8) **
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 12 (1-10) *

* ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ, ΠΕΡΙΣΣΟΣ, ΤΟΥΦΑ, ΠΑΛΛΗΝΗ, ΚΩΦΟΙ, ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ σε 11 αγώνες
** ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ σε 10 αγώνες

Επόμενη αγωνιστική
ΤΟΥΦΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ
ΡΟΥΦ 80 - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΡΙΩΝΑΣ
ΖΕΦΥΡΙ - ΕΡΜΗΣ
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΚΩΦΟΙ
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΡΕΠΟ: ΕΚΑΛΗ


nikefalin
QUOTE(CONSY @ Jan 30 2010, 22:15 ) *
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum… Μόλις σήμερα έκανα εγγραφή.
Δεν είχα σκοπό να το κάνω, γιατί μέχρι τώρα όλοι τηρούσαν τους τύπους και κανένας δεν μου είχε δώσει την αφορμή.
Ο μόνος λόγος που γράφω είναι γιατί μετά από 16 χρόνια που ακολουθώ το σύζυγό μου στα γήπεδα, είναι η πρώτη φορά που σχημάτισα τόσο άσχημη εντύπωση για αθλητή.
..............


Θα ήθελα να είχα γραφτεί πιο πριν και να είχα γράψει για ένα πιο ευχάριστο γεγονός και σίγουρα πιο «αθλητικό», δυστυχώς όμως οι περιστάσεις πολλές φορές δεν το επιτρέπουν και σε αναγκάζουν να αναφέρεσαι σε θλιβερά γεγονότα.

Αυτά ήθελα να πω και να ευχηθώ ότι δεν θα χρειαστεί να ξαναγράψω για τέτοιου είδους γεγονότα.


με απόλυτο σεβασμό στην κυρία, όσο θέλουμε να μην μας χαρακτηρίζουν έτσι πρέπει να αποφεύγουμε κι εμείς χαρακτηρισμούς.

Το ζήτημα για το φόρουμ και για το τόπικ ( που αφορά τα αγωνιστικά τεκταινόμενα του ομίλου) είναι ΛΗΞΑΝ.

Οτιδήποτε προσωπικό ή μη λύστε το με προσωπικά μυνήματα ή όπως άλλως επιθυμείτε, αλλά όχι εδώ.

οποιοδήποτε άλλο πόστ από δω και πέρα που θα αφορά αυτό το θέμα θα μπαίνει στον κάλαθο με πιθανές συνέπειες για τον χρήστη.

tas13
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (+20)


ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΙΩΝΙΑ 2 (+20)

Ευκολο βραδυ για την ομαδα μου, σε ενα παιχνιδι που ηταν συνεχεια σε διψηφια διαφορα και δε νομιζω οτι χρειαζεται παραπανω αναλυση.. Μετα και τα προχθεσινα αποτελεσματα μειναμε μονοι πρωτοι και πηραμε τον ατυπο τιτλο του Πρωταθλητη Χειμωνα, αλλα σιγουρα ταμειο θα κανουμε στο τελος.. Νομιζω για σχεδον ολους τους διεκδικητες, αλλα κυριως για εμας, οι πρωτες 6 αγωνιστικες του δευτερου γυρου ειναι πολυ κρισιμες και εκει θα κριθουν πολλα για το θεμα της ανοδου..
kosttost
τουφα-παλληνη 1 +10 περιπου ωραιο παιχνιδι με πολλες εντασεις στο τελος....καλυτερη ι ομαδα της τουφας
larry33
QUOTE(topten @ Jan 30 2010, 02:29 ) *
ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝΑΣ 51-70 (ΗΜ:30-41)

Με απελευθερωμενους τους παιχτες του Αριωνα μετα την αποχωρηση του προπονητη μεσα στην εβδομαδα που περασε,το παιχνιδι ηταν παρασταση για εναν ρολο.Συγχαρητηρια στον μεχρι προτινως συνεργατη του κοουτς που καταφερε τους παιχτες να βγαλουν φοβερη ενεργεια στην αμυνα και να λειτουργησουν αψογα και με καθαρο μυαλο στην επιθεση ωστε το παιχνιδι να φανει τοσο ευκολο.

Μάθαμε γιατί "αποχώρησε" ο coach Μαρκάτος από την ομάδα?
Γιατί "απελευθερωμένοι" οι παίχτες....είχε παιχτεί κάτι?
Η πορεία της ομάδας πάντως ήταν αξιόλογη....εκτός αν υπήρχαν βλέψεις για άνοδο ( blink.gif !!!!!)!
topten

13η αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΡΜΗΣ 59-55
ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝΑΣ 51-70
ΕΚΑΛΗ - ΚΩΦΟΙ 61-54
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΤΟΥΦΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1
ΡΕΠΟ: ΖΕΦΥΡΙ

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 22 (10-2)
ΑΡΤΕΜΙΣ 21 (9-3)
ΕΡΜΗΣ 21 (9-3)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 21 (9-3)
ΑΡΙΩΝΑΣ 20 (8-4)
ΤΟΥΦΑ 18 (6-6)
ΖΕΦΥΡΙ 18 (6-6)
ΕΚΑΛΗ 18 (6-6)
ΡΟΥΦ 17 (5-7)
ΠΑΛΛΗΝΗ 15 (3-9)
ΚΩΦΟΙ 14 (3-8) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 13 (2-9)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 13 (1-11)
jhantzop

13η αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΡΜΗΣ 59-55
ΡΟΥΦ 80 - ΑΡΙΩΝΑΣ 51-70
ΕΚΑΛΗ - ΚΩΦΟΙ 61-54
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΤΟΥΦΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1
ΡΕΠΟ: ΖΕΦΥΡΙ

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 22 (10-2)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 21 (9-3)
ΕΡΜΗΣ 21 (9-3)
ΑΡΤΕΜΙΣ 21 (9-3)
ΑΡΙΩΝΑΣ 20 (8-4)
ΤΟΥΦΑ 18 (6-6)
ΖΕΦΥΡΙ 18 (6-6)
ΕΚΑΛΗ 18 (6-6)
ΡΟΥΦ 17 (5-7)
ΠΑΛΛΗΝΗ 15 (3-9)
ΚΩΦΟΙ 14 (3-8) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 13 (2-9) *
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 13 (1-11)

* Εκκρεμεί το αναβληθέν παιχνίδι ΚΩΦΟΙ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

Επόμενη αγωνιστική
ΤΟΥΦΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ
ΡΟΥΦ 80 - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΡΙΩΝΑΣ
ΖΕΦΥΡΙ - ΕΡΜΗΣ
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΚΩΦΟΙ
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΡΕΠΟ: ΕΚΑΛΗ


Buddah
QUOTE(larry33 @ Jan 31 2010, 15:07 ) *
Μάθαμε γιατί "αποχώρησε" ο coach Μαρκάτος από την ομάδα?
Γιατί "απελευθερωμένοι" οι παίχτες....είχε παιχτεί κάτι?
Η πορεία της ομάδας πάντως ήταν αξιόλογη....εκτός αν υπήρχαν βλέψεις για άνοδο ( blink.gif !!!!!)!

Μα και στο θεμα Ανοδος μεσα ειναι ο Αριωνας ,πεντε ομαδες μαζι το παλευουν
siloui11
Καλησπέρα και από μένα (Ρουφ), αφού έχω να γράψω στο φορουμ αρκετό καιρό μετά το τραυματισμό μου με τον ΑΟΚωφών.
Δυστυχώς για μένα η χρονιά τελείωσε λογικά και εύχομαι να είμαι ο τελευταίος που το παθαίνει. Να είμαστε όλοι υγιείς και να το διασκεδάζουμε πάνω από όλα. Και εμένα προσωπικά η διασκέδαση αυτή μου λείπει πάρα πολύ. Μετά από 15 χρόνια μένω εκτός για τόσο καιρό, και ίσως να είναι και δύσκολο να επιστρέψω πάλι..

Δυστυχώς για εμάς ο πρώτος γύρος κλείνει άσχημα αν και δεν πρέπει να μας απογοητεύει αυτό. Αντιμετώπισαμε Ερμή, Ιωνία, Μαρούσι στις τελευταίες 4 το οποίο δείχνει τη δυσκολία του προγράμματος. Στα επόμενα παιχνδία αντιμετώπιζουμε πιο βατούς (αν υπάρχουν βέβαια....) αντιπάλους, οπότε πιστεύω να επανέλθουμε στα καλά αποτελέσματα.

Θα εκφράσω το παράπονό μου για 2 θέματα...
..το πρώτο είναι όποιος χάνει εδω μέσα από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο , πάντα φταίει η διαιτησία,,,και συζητήσεις και αναλύσεις.....αφού όλοι το ξέρουμε ότι εμείς φταίμε (οι παίχτες ΟΛΟΙ) για τις ήττες των ομάδων μας....1/100 να είναι διαφορετικά...χάνουμε σουτ μόνοι μας , μπασίματα , ριμπάουντ και μετά ψάχνουμε δικαιολογίες...αν υπάρχει έστω ένας εδώ μέσα να μου πει ότι δεν τα κάνει ( ή χάνει) αυτά, θα του βγάλω το καπέλο...ας πει το αντίθετο υπεύθυνα, και μετά το συζητάμε όσο θέλει...
το 2ο παράπονο απευθύνεται στον εκπρόσωπο των Κωφών εδώ μέσα. Περίμενα από τους γείτονες να εκφράζονται όχι μόνο στα άσχημα της ομάδας, αλλά και προς τους αντιπάλους τους.Τουλάχιστον εσύ που γράφεις εδω μέσα θα έπρεπε να γράψεις και κάτι....

τελευταία λέω να κάνουμε έναν άτυπο διαγωνισμό για τον MVP του πρώτου γύρου...για να δούμε τι θα γράψετε....
μπορούμε επίσης για να μην αδικήσουμε κάποιον, να γράψουμε ανά ομάδα ποιος παίχτης μας έχει κάνει την καλύτερη εντύπωση.
GR-HAMMER
QUOTE(siloui11 @ Jan 31 2010, 19:01 ) *
το 2ο παράπονο απευθύνεται στον εκπρόσωπο των Κωφών εδώ μέσα. Περίμενα από τους γείτονες να εκφράζονται όχι μόνο στα άσχημα της ομάδας, αλλά και προς τους αντιπάλους τους.Τουλάχιστον εσύ που γράφεις εδω μέσα θα έπρεπε να γράψεις και κάτι....


λογικα σε μενα θα αναφερεσαι αν και δεν ειμαι εκπροσωπος των κωφων...οτι γραφω ειναι 10000% δικιες μου αποψεις...
"γειτονα" που ακριβως ηθελες να εκφραστω προς τους αντιπαλους μας? εγω καθε βδομαδα γραφω εδω...το αποτελεσμα και μερικες φορες, οποτε δε βαριεμαι, και μια μικρη αναλυση... δεν ειμαι υποχρεωμενος να κανω τιποτα απο αυτα...
αληθεια περιμενω να μου πεις που επρεπε να παρω θεση και δε το εκανα...με σκαλωσες 4 το πρωι...
οσο για τα υπολοιπα, περαστικα με το τραυματισμο σου, ελπιζω να επιστρεψεις δυνατος...
GR-HAMMER
τωρα που τελειωσε ο 1ος γυρος συμφωνω να πουμε για 1 παιχτη απο καθε ομαδα που μας εκανε εντυπωση..
νεα ιωνια - μαυρεας και φατουρος...με μια μικρη προτιμηση κατα τη γνωμη μου σε μαυρεα
ερμης μελισσιων - τσιγαριδησ με το 13...και περβιι με το 9....κυριως ο πρωτος που οργανωνει κιολας...θα εβαζα και το βλαχονατσιο αλλα εχω καιρο να τον δω στη 12αδα, δε ξερω μηπως ειναι τραυματιας η κατι τετοιο
περισσος - ο πλαυ μακερ με το 13 και ο ψηλος με το 14 αν θυμαμαι καλα τα νουμερα...περισσοτερο προβαδισμα στον ψηλο λογω συμπεριφορας και εμπειριας
αρτεμις - ο ζαφειροπουλος κανει τη διαφορα...ειναι και αλλοι καλοι παιχτες αλλα τους ανεβαζει ενα επιπεδο
αριων αμαρουσιου - ο περιφερειακος που επαιζε λιγο και πλαυ μακερ με το πολυ καλο πατημα και σουτ...δε θυμαμαι νουμερο
ζεφυρι - το 3αρο-4αρι...δε ηυμαμαι νουμερο...
τουφα - οι 2 περιφερειακοι...το 12 πηρε μεγαλα σου με εμας και εβαλε και το buzzer beater, ο αλλος φοραγε το 8 νομιζω
εκαλη - το 4 και το 8, οι 2 περιφερειακοι της ομαδας...το 4 πιο επικινδυνος αφου απο αυτον ξεκινουσαν σχεδον ολες οι φασεις
ρουφ - ο περιφερειακος με το καλο σουτ, ονομα κ νουμερο δε θυμαμαι, που ειχαμε μιλησει στα αποδυτηρια που ησουνα με ενα παλιο συμπαικτη μου
παλληνη - ο πλαυ μακερ, νουμερο δε θυμαμαι
νικηφορος - δεν εχω παιξει με νικηφορο ακομα
πορτο ραφτη - οι 2 ψηλοι ειναι οι καλυτεροι...το 5αρι πιστευω ειναι ο πολυτιμοτερος
3-p
Παιδια καλο δευτερο γυρο να εχουμε με λιγοτερους τραυματισμους (γιατι διαβαζω συνεχεια για απουσιες οπως η ομαδα μου ) και λιγοτερα παραπονα για τη διαιτησια αν και τις περισσοτερες φορες ειναι δικαιολογημενα!Πανω σε αυτο θα ηθελα να πω οτι την καλυτερη διαιτησια την ειχαμε στο τελεταιο αγωνα με το Πορτο Ραφτη δηλαδη στο πιο ευκολο αγωνα (χωρις να υποτιμω την ομαδα )!!!!Στα ντερμπι ομως μεχρι στιγμης εχει γινει ο χαμος απο οτι μαθαινω!Ελπιζω αυτοι που βαζουν τους διαιτητες να εχουν καλυτερα κριτηρια τωρα που τελειωσε ο πρωτος γυρος!!Καλη συνεχεια!!
katsman4
QUOTE(3-p @ Feb 1 2010, 16:47 ) *
Παιδια καλο δευτερο γυρο να εχουμε με λιγοτερους τραυματισμους (γιατι διαβαζω συνεχεια για απουσιες οπως η ομαδα μου ) και λιγοτερα παραπονα για τη διαιτησια αν και τις περισσοτερες φορες ειναι δικαιολογημενα!Πανω σε αυτο θα ηθελα να πω οτι την καλυτερη διαιτησια την ειχαμε στο τελεταιο αγωνα με το Πορτο Ραφτη δηλαδη στο πιο ευκολο αγωνα (χωρις να υποτιμω την ομαδα )!!!!Στα ντερμπι ομως μεχρι στιγμης εχει γινει ο χαμος απο οτι μαθαινω!Ελπιζω αυτοι που βαζουν τους διαιτητες να εχουν καλυτερα κριτηρια τωρα που τελειωσε ο πρωτος γυρος!!Καλη συνεχεια!!


Όταν τα παιχνίδια δεν είναι τόσο ντέρμπυ οι ίδιοι οι παίχτες βλέπουμε διαφορετικά τα σφυρίγματα των διαιτητών. Και αυτοί που νικούν αλλά και αυτοί που χάνουν. Και σε αυτά τα ματς κάνουν λάθη (που όντως έκαναν στο συγκεκριμένο), απλά τα αντιμετωπίζουμε και οι μεν και οι δε πολύ διαφορετικά! Συγχαρητήρια για την πρωτιά στον πρώτο γύρο.
1911971
Καλημέρα σε όλους σας,
θα ήθελα να κάνουμε ένα γκάλοπ εδώ, μεταξύ μας : ποιες είναι οι ομάδες που βλέπετε για τις τρεις πρώτες θέσεις και ποιες οι 4 ομάδες που δυστυχώς θα υποβιβασθούν;
Προσωπική άποψη : (πρώτη τριάδα) Ερμής, Ν. Ιωνία, Αρτέμιδα. Νομίζω ότι η ομάδα μου έχει ένα πολύ καλό πρόγραμμα όσο αφορά τα ντέρμπι (όλα μέσα εκτός από την Ν. Ιωνία) και το διπλό στον Περισσό μας έχει δώσει ένα μικρό προβάδισμα. Η Ν. Ιωνία είναι πολύ ανταγωνιστική και για να δικαιολογήσω την επιλογή της Αρτέμιδας, έχει όλα τα σημαντικά παιχνίδια εντός, με εξαίρεση αυτό του Ερμή την τελευταία αγωνιστική. Ρυθμίστριες ομάδες για την τελική κατάταξη, θεωρώ τις ομάδες του Αρίωνα, Τούφας, Ζεφυρίου και Εκάλης.
Τελευταία τετράδα : όλοι ήδη έχουμε ξεχάσει τον Πλάτωνα...νομίζω λοιπόν, πως οι υπόλοιπες τρεις θα είναι το Πόρτο Ράφτη, ο Νικηφόρος, και μεταξύ Κωφών και Παλλήνης, νομίζω ότι θα ακολουθήσουν οι Κωφοί.

siloui11
QUOTE(GR-HAMMER @ Feb 1 2010, 04:44 ) *
οσο για τα υπολοιπα, περαστικα με το τραυματισμο σου, ελπιζω να επιστρεψεις δυνατος...


Αυτό περίμενα από κάποιον αντίπαλο που ήταν στο ματς...άρα με κάλυψες..
topten
QUOTE(larry33 @ Jan 31 2010, 15:07 ) *
Μάθαμε γιατί "αποχώρησε" ο coach Μαρκάτος από την ομάδα?
Γιατί "απελευθερωμένοι" οι παίχτες....είχε παιχτεί κάτι?
Η πορεία της ομάδας πάντως ήταν αξιόλογη....εκτός αν υπήρχαν βλέψεις για άνοδο ( blink.gif !!!!!)!

O coach ειχε θεσει ως στοχο οχι την ανοδο αλλα........την πρωτια!!!!!!!!
jhantzop

Τα posts που ήταν άσχετα με το topic μεταφέρθηκαν στο:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=6331

Μπορείτε εκεί αν θέλετε να συνεχίσετε την όποια συζήτηση για το θέμα.

thank you


GR-HAMMER
QUOTE(jhantzop @ Feb 4 2010, 13:15 ) *
Τα posts που ήταν άσχετα με το topic μεταφέρθηκαν στο:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=6331

Μπορείτε εκεί αν θέλετε να συνεχίσετε την όποια συζήτηση για το θέμα.

thank you


γιαννη μαλλον το link που εβαλες δεν ειναι το σωστο...
και δε τα βρηκα πουθενα τα post...
για κοιταξε το!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.