Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
1911971
QUOTE(katsman4 @ Nov 27 2009, 19:18 ) *
Μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Ευχαρίστως...
κατ' αρχήν ξεκινάω από το γεγονός ότι η αναφορά μου έχει να κάνει με ότι δείχνει αυτή την στιγμή η βαθμολογία και με την δυναμική των ομάδων που έχω δει ως τώρα. Δεν έχω δει ακόμα Αρτεμιδα, Τούφα και Νικηφόρο.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι την πρώτη τριάδα θα την απαρτίσουν κάποιες από τις παρακάτω ομάδες : Ν. Ιωνία, Ερμής, Αρτέμιδα, Αρίωνας και Περισσός. Νομίζω ότι έχουν ένα κλικ παραπάνω από τις υπόλοιπες.
Χάνοντας παιχνίδια και ειδικά μέσα στην έδρα τους θα πρέπει να κάνουν μία πολύ καλή νίκη. `Η όταν ήδη μέσα στις 7 πρώτες αγωνιστικές έχουν μεγάλο αριθμό ηττών, θα πρέπει να έχουν επιβεβλημένη αναπροσαρμογή των στόχων τους, ειδικά αν στοχεύουν την άνοδο (νίκες σε όλα τα παιχνίδια πια).
Παράδειγμα : η ομάδα μου (Ερμής) θα ήθελε κάπου να ρεφάρει την ήττα από την Ν. Ιωνία. Η Ατρέμιδα χθες νομίζω πως δεν περίμενε κανείς να χάσει (γεια σου κόουτς Κ, το έκανες πάλι το θαύμα σου). Ο Αρίωνας με 3 ήττες (οι 2 εντός έδρας) νομίζω ότι πρέπει να κάνει νίκες σε μεγάλα και σε μικρά παιχνίδια πια, προκειμένου να διεκδικήσει.

Ελπίζω να σε κάλυψα φίλε μου. Να ξεκαθαρίσω ότι επειδή "βλέπω" 5 ομάδες για την πρώτη 3άδα, δεν σημαίνει ότι υποτιμώ τις υπόλοιπες.
sourouk2
QUOTE(katsman4 @ Nov 28 2009, 01:27 ) *
ΡΟΥΦ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 53-50

γιατι το ρουφ τοσο δυσκολα? ηταν ντερμπυ?
siloui11
Βγάλε ρε γίγαντα Buddha τη βαθμολογία!!...(όποτε μπορείς , smile.gif

Καλησπέρα και από το Ρουφ..επιστροφή στις νίκες απέναντι στο Πόρτο Ράφτη...πιο εύκολη νίκη από ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού είμασταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι. Τώρα για διαιτητές κτλπ ας μη σχολιάσω τίποτα, τα ξέρουμε όλοι μας λιγο πολύ, οπότε δεν αξίζει να χάνουμε χρόνο. Δύσκολο το παιχνίδι ήταν, αλλά δεν το χάναμε με τίποτα.

Απλή παρατήρηση, δε θεωρώ έκπληξη τη νίκη της Εκάλης επί της Αρτέμιδας (έχοντας παίξει και με τις 2 ομάδες). Η Εκάλη έχει πολύ καλό σύνολο και σίγουρα η πορεία της δεν θα έχει καμία σχέση με το ξεκίνημά της.

Εμείς κάναμε ένα ακόμα βήμα με τη νίκη αυτή και πάμε επόμενο παιχνίδι στη Παλλήνη για επιστροφή στις νίκες και εκτός έδρας.
katsman4
QUOTE(1911971 @ Nov 28 2009, 13:22 ) *
Ευχαρίστως...
κατ' αρχήν ξεκινάω από το γεγονός ότι η αναφορά μου έχει να κάνει με ότι δείχνει αυτή την στιγμή η βαθμολογία και με την δυναμική των ομάδων που έχω δει ως τώρα. Δεν έχω δει ακόμα Αρτεμιδα, Τούφα και Νικηφόρο.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι την πρώτη τριάδα θα την απαρτίσουν κάποιες από τις παρακάτω ομάδες : Ν. Ιωνία, Ερμής, Αρτέμιδα, Αρίωνας και Περισσός. Νομίζω ότι έχουν ένα κλικ παραπάνω από τις υπόλοιπες.
Χάνοντας παιχνίδια και ειδικά μέσα στην έδρα τους θα πρέπει να κάνουν μία πολύ καλή νίκη. `Η όταν ήδη μέσα στις 7 πρώτες αγωνιστικές έχουν μεγάλο αριθμό ηττών, θα πρέπει να έχουν επιβεβλημένη αναπροσαρμογή των στόχων τους, ειδικά αν στοχεύουν την άνοδο (νίκες σε όλα τα παιχνίδια πια).
Παράδειγμα : η ομάδα μου (Ερμής) θα ήθελε κάπου να ρεφάρει την ήττα από την Ν. Ιωνία. Η Ατρέμιδα χθες νομίζω πως δεν περίμενε κανείς να χάσει (γεια σου κόουτς Κ, το έκανες πάλι το θαύμα σου). Ο Αρίωνας με 3 ήττες (οι 2 εντός έδρας) νομίζω ότι πρέπει να κάνει νίκες σε μεγάλα και σε μικρά παιχνίδια πια, προκειμένου να διεκδικήσει.

Ελπίζω να σε κάλυψα φίλε μου. Να ξεκαθαρίσω ότι επειδή "βλέπω" 5 ομάδες για την πρώτη 3άδα, δεν σημαίνει ότι υποτιμώ τις υπόλοιπες.


Με αυτἠ την ανάλυση με κάλυψες πλήρως!

QUOTE(siloui11 @ Nov 28 2009, 14:30 ) *
Βγάλε ρε γίγαντα Buddha τη βαθμολογία!!...(όποτε μπορείς , smile.gif

Καλησπέρα και από το Ρουφ..επιστροφή στις νίκες απέναντι στο Πόρτο Ράφτη...πιο εύκολη νίκη από ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού είμασταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι. Τώρα για διαιτητές κτλπ ας μη σχολιάσω τίποτα, τα ξέρουμε όλοι μας λιγο πολύ, οπότε δεν αξίζει να χάνουμε χρόνο. Δύσκολο το παιχνίδι ήταν, αλλά δεν το χάναμε με τίποτα.

Απλή παρατήρηση, δε θεωρώ έκπληξη τη νίκη της Εκάλης επί της Αρτέμιδας (έχοντας παίξει και με τις 2 ομάδες). Η Εκάλη έχει πολύ καλό σύνολο και σίγουρα η πορεία της δεν θα έχει καμία σχέση με το ξεκίνημά της.

Εμείς κάναμε ένα ακόμα βήμα με τη νίκη αυτή και πάμε επόμενο παιχνίδι στη Παλλήνη για επιστροφή στις νίκες και εκτός έδρας.


Στα τελευταία τρία λεπτά με τα σφυρίγματα που πήρατε (και αυτά που παραλείψανε να δώσουνε αντίστοιχα) και τα παιδαριώδη-αβίαστα λάθη μας καταφέρατε να πάρετε το ματς. Ήταν το πρώτο ματς με το νέο μας προπονητή, ελπίζουμε να βρούμε το δρόμο μας γρήγορα!
jhantzop

7η αγωνιστική
ΡΟΥΦ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 53-50
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΚΑΛΗ 49-58
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 63-69
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΑΛΗΝΗ 69-59
ΤΟΥΦΑ - ΖΕΦΥΡΙ 1
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΚΩΦΟΙ 1
ΡΕΠΟ: ΕΡΜΗΣ

Βαθμολογία
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 12 (6-0)
ΑΡΤΕΜΙΣ 12 (5-2)
ΡΟΥΦ 12 (5-2)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 12 (5-2)
ΕΡΜΗΣ 11 (5-1)
ΑΡΙΩΝΑΣ 11 (4-3)
ΕΚΑΛΗ 9 (3-3)
ΖΕΦΥΡΙ 9 (2-5)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 9 (2-5)
ΤΟΥΦΑ 8 (2-4)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 7 (1-5)
ΚΩΦΟΙ 7 (1-5)
ΠΑΛΛΗΝΗ 7 (1-5)

Επόμενη αγωνιστική
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ
ΚΩΦΟΙ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΕΡΜΗΣ - ΤΟΥΦΑ
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΡΟΥΦ
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΡΤΕΜΙΣ
ΕΚΑΛΗ - ΖΕΦΥΡΙ
ΡΕΠΟ: ΑΡΙΩΝΑΣ


siloui11
QUOTE(katsman4 @ Nov 28 2009, 15:44 ) *
Στα τελευταία τρία λεπτά με τα σφυρίγματα που πήρατε (και αυτά που παραλείψανε να δώσουνε αντίστοιχα) και τα παιδαριώδη-αβίαστα λάθη μας καταφέρατε να πάρετε το ματς. Ήταν το πρώτο ματς με το νέο μας προπονητή, ελπίζουμε να βρούμε το δρόμο μας γρήγορα!


Διαφωνώ σε αυτό που λες για τα σφυρίγματα αρκετά, και ο λόγος είναι ότι αν χάνοντας σε όλο το παιχνίδι εκτός εδράς κερδίζεις παραπάνω φαουλ από το γηπεδούχο που δε κυνηγάει σκορ , δεν μπορείς να αναφέρεις παράπονα για διαιτησία.
Και ο λόγος που το λέω αυτό , είναι ότι αντίστοιχα και εμείς στην ήττα από Εκάλη είχαμε ανάλογη διαιτησία εκτός έδρας δίνοντας μας φαουλ και βολές αρκετές. Αν μπαίνουμε σε διαδικασία ανάλυσης κάθε φάσης, δε βγαίνει άκρη ποτέ όμως.....
Σαν συμπέρασμα όμως για το ματς , δε νομίζω να πιστέψατε σε κανένα σημείο ότι μπορούσατε να κερδίσετε.
Καλό θα ήταν να εστιάζουμε όλοι στα λάθη μας, γιατί κακά τα ψέμματα, 99% εμείς (όλες οι ομάδες - παίχτες εννοώ) χάνουμε ή κερδίζουμε τα παιχνίδια.
Καλή συνέχεια να έχετε με το νέο προπονητή.
3-p
Παιδια καλησπερα!Μετα την ηττα της ΑΡΤΕΜΙΣ μονο μια ομαδα εμεινε κοντα μας στη βαθμολογια!Εμεις δεν παιξαμε καλα στον ΝΙΚΗΦΟΡΟ αλλα λογω ποιοτητας παικτων κερδισαμε!Πλεον 6-0 και τωρα 3 δυσκολοι αγωνες με ΠΕΡΙΣΣΟ , ΡΟΥΦ , ΑΡΤΕΜΙΣ!Σιγουρα πρεπει να παιξουμε καλυτερα και πιο συγκεντρωμενα για να κερδισουμε αλλα εχω εμπιστοσυνη στην ομαδα!!Πιστευω πολυ στην ομαδα μου και θεωρω οτι το 9-0 μεχρι τις γιορτες ειναι εφικτο αρκει να δουμε ενα ενα τα παιχνιδια και να συνεχισουμε να τα δινουμε ολα ειτε παιζουμε καλα ειτε οχι (που ειναι και το πιο συνηθες. . . δυστυχως)!!!Καλη συνεχεια σε ολους! peace.gif
tas13
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΙΩΝΙΑ 63-66 ή 66-69 (δε θυμαμαι ακριβως)

Αλλη μια νικη για την ομαδα μου, που ηρθε μετα απο πολυ κακη εμφανιση.. Σημασια παντως εχει η νικη.. Πολυ κακη μερα για ολους, με παρα πολλα λαθη, κακες επιλογες, αλλα στο τελος λιγο η εμπειρια και λιγο η τυχη κερδισαμε το ματσακι, απεναντι σε μια καλα δουλεμενη ομαδα που σιγουρα οσοι την υποτιμησουν θα το πληρωσουν.. Μετα απο δυο πολυ καλες εμφανισεις, δυστυχως επιστρεψαμε στις κακες και σιγουρα πρεπει να μας προβληματισει αυτο.. Το καλο βεβαια ειναι οτι αντιδραμε σωστα σε κρισιμα σημεια και εστω ετσι κερδιζουμε και οι νικες ειναι αυτες που μετρανε.. Συνεχεια με τρια ντερμπι (ειδικα αυτο που ακολουθει με το Περισσο ειναι και τοπικο) και μετα απο αυτα θα ξεκαθαρισουν πολλα πραγματα για την ομαδα μου.. Καλη συνεχεια σε ολους..
katsman4
QUOTE(siloui11 @ Nov 28 2009, 20:19 ) *
Διαφωνώ σε αυτό που λες για τα σφυρίγματα αρκετά, και ο λόγος είναι ότι αν χάνοντας σε όλο το παιχνίδι εκτός εδράς κερδίζεις παραπάνω φαουλ από το γηπεδούχο που δε κυνηγάει σκορ , δεν μπορείς να αναφέρεις παράπονα για διαιτησία.
Και ο λόγος που το λέω αυτό , είναι ότι αντίστοιχα και εμείς στην ήττα από Εκάλη είχαμε ανάλογη διαιτησία εκτός έδρας δίνοντας μας φαουλ και βολές αρκετές. Αν μπαίνουμε σε διαδικασία ανάλυσης κάθε φάσης, δε βγαίνει άκρη ποτέ όμως.....
Σαν συμπέρασμα όμως για το ματς , δε νομίζω να πιστέψατε σε κανένα σημείο ότι μπορούσατε να κερδίσετε.
Καλό θα ήταν να εστιάζουμε όλοι στα λάθη μας, γιατί κακά τα ψέμματα, 99% εμείς (όλες οι ομάδες - παίχτες εννοώ) χάνουμε ή κερδίζουμε τα παιχνίδια.
Καλή συνέχεια να έχετε με το νέο προπονητή.


To γεγονός ότι κερδίσαμε φάουλ σημαίνει ότι μας τα χάρισαν? Μόνο και μόνο στο πεντάρι μας κάνατε σε κάθε επίθεση φάουλ, αφού δεν υπήρχε παίχτης σας να τον αντιμετωπίσει. Και φίλε μου αν στα τελευταία λεπτά η ομάδα σου είναι πίσω στο σκορ με 4-6 πόντους και δεν πιστεύεις ότι μπορείς να το κερδίσεις τότε είσαι ηττοπαθής. Γιατί αν έμπαινε το σουτ τριών πόντων με τη διαφορά στους 4 τότε θα βρισκόσουν μόλις στο +1!!!!! Με την απαξίωση που δείχνετε να είσαι σίγουρος ότι θα έχετε πολλά προβλήματα στους υπόλοιπους αγώνες.
siloui11
QUOTE(katsman4 @ Nov 29 2009, 14:39 ) *
To γεγονός ότι κερδίσαμε φάουλ σημαίνει ότι μας τα χάρισαν? Μόνο και μόνο στο πεντάρι μας κάνατε σε κάθε επίθεση φάουλ, αφού δεν υπήρχε παίχτης σας να τον αντιμετωπίσει. Και φίλε μου αν στα τελευταία λεπτά η ομάδα σου είναι πίσω στο σκορ με 4-6 πόντους και δεν πιστεύεις ότι μπορείς να το κερδίσεις τότε είσαι ηττοπαθής. Γιατί αν έμπαινε το σουτ τριών πόντων με τη διαφορά στους 4 τότε θα βρισκόσουν μόλις στο +1!!!!! Με την απαξίωση που δείχνετε να είσαι σίγουρος ότι θα έχετε πολλά προβλήματα στους υπόλοιπους αγώνες.


Δεν είπα ότι σου τα χάρισαν, αλλά σου εύχομαι η ομάδα σου να κερδίζει τόσα φάουλ σε όλα τα εκτός έδρας παιχνίδια της από εδώ και στο εξής. Και μην έχεις την εντύπωση ότι θα συμβαίνει αυτό συχνά.
Με απαξίωση δε μίλησα ούτε για την ομάδα σας ούτε πρόκειται να με δεις να μιλάω για καμία ομάδα ή παίχτη εδώ μέσα. Το γεγονός ότι , προσωπική καθαρά άποψη, δίνατε την εντύπωση ότι δεν μπορούσατε να γυρίσετε το παιχνίδι αντί να σε προβληματίζει, νομίζεις ότι το λέω για να απαξιώσω την ομάδα σου. Αυτό είναι δικό σου πρόβλημα αν το αντιλαμβάνεσαι ή όχι.
Σχετικά με το αν θα έχουμε προβλήματα στους υπόλοιπους αγώνες, η άποψη σου είναι σεβαστή και τα αποτελέσματα θα δείξουν αν έχεις δίκιο ή όχι. Μέχρι τώρα δε σε δικαιώνουν πάντως.

ΥΓ..1..Στους 12 πόντους διαφορά, χάσαμε 3 αιφνιδιασμούς μόνοι μας να σου θυμίσω φίλε Κατςμαν, ή κάνω λάθος?
ΥΓ...2...Το πεντάρι σας τελείωσε με ένα φάουλ το παιχνίδι.....

Για να μη δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις....Καλή συνέχεια σε όλους...
katsman4
QUOTE(siloui11 @ Nov 29 2009, 16:05 ) *
Δεν είπα ότι σου τα χάρισαν, αλλά σου εύχομαι η ομάδα σου να κερδίζει τόσα φάουλ σε όλα τα εκτός έδρας παιχνίδια της από εδώ και στο εξής. Και μην έχεις την εντύπωση ότι θα συμβαίνει αυτό συχνά.
Με απαξίωση δε μίλησα ούτε για την ομάδα σας ούτε πρόκειται να με δεις να μιλάω για καμία ομάδα ή παίχτη εδώ μέσα. Το γεγονός ότι , προσωπική καθαρά άποψη, δίνατε την εντύπωση ότι δεν μπορούσατε να γυρίσετε το παιχνίδι αντί να σε προβληματίζει, νομίζεις ότι το λέω για να απαξιώσω την ομάδα σου. Αυτό είναι δικό σου πρόβλημα αν το αντιλαμβάνεσαι ή όχι.
Σχετικά με το αν θα έχουμε προβλήματα στους υπόλοιπους αγώνες, η άποψη σου είναι σεβαστή και τα αποτελέσματα θα δείξουν αν έχεις δίκιο ή όχι. Μέχρι τώρα δε σε δικαιώνουν πάντως.

ΥΓ..1..Στους 12 πόντους διαφορά, χάσαμε 3 αιφνιδιασμούς μόνοι μας να σου θυμίσω φίλε Κατςμαν, ή κάνω λάθος?
ΥΓ...2...Το πεντάρι σας τελείωσε με ένα φάουλ το παιχνίδι.....

Για να μη δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις....Καλή συνέχεια σε όλους...


Τις λανθασμένες εντυπώσεις τις δημιοργείς εσύ με τα λεγόμενα σου. Κρίμα που δεν καταφέραμε να σας τιμωρήσουμε!!! Καλή συνέχεια στο πρόγραμμα σας
katsman4
Επειδή γενικά είμαι άνθρωπος των αριθμών και πιστεύω ότι μακροπρόθεσμα οι αριθμοί λένε μεγάλες αλήθειες έκανα μια μικρή ανάλυση σχετικά με τον μέσο όρο πόντων υπέρ και κατά, έχουμε την ακόλουθη κατάταξη.

Μ/Ο υπέρ
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 70,57
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 67,67
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 65,43
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 65,33
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 64,29
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 63,29
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 62,00
ΡΟΥΦ 80 60,86
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 59,83
ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 59,67
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 58,67
ΑΟ ΚΩΦΩΝ 54,33
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 54,17

Μ/Ο Κατά
ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 54,50
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 55,14
ΑΟ ΚΩΦΩΝ 58,67
ΡΟΥΦ 80 59,29
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 59,71
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 61,83
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 62,17
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 62,33
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 66,00
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 66,43
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 67,14
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 67,33
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 67,67

Καλύτερη ομάδα στο σκοράρισμα φαίνεται να είναι ο Περισσός και χειρότερη αυτή του Πόρτο Ράφτη. Αντίστοιχα στην άμυνα, καλύτερη ομάδα παρουσιάζεται ο Ερμής και χειρότερη η Παλλήνη. Επίσης μπορείτε παίξετε λίγο με τα νούμερα και δείτε κάποιες ομάδες να κρατούν γενικά το σκορ χαμηλά όπως π.χ. ο ΑΟ ΚΩΦΩΝ, ΕΡΜΗΣ, ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ & ΑΡΤΕΜΙΣ όπου κατά μέσο όρο στα παιχνίδια τους σημειώνονται κάτω από 120 πόντοι συνολικά ή ομάδες σαν τον Ερμή που δεν έχει δεχτεί πάνω από 60 πόντους εκτός από το ματς με τη Ν. Ιωνία ή σαν την ομάδα της ΤΟΥΦΑΣ που δέχεται σε όλα τα ματς, εκτός από εκείνο με τον ΑΟ ΚΩΦΩΝ, περισσότερους από 60 πόντους.

Να σημειωθεί (αν και γνωστόν) ότι τα αποτελέσματα αυτά είναι βάσει των αγώνων που έχουν γίνει μέχρι τώρα και με την πάροδο των αγωνιστικών γίνονται όλο και πιο αντιπροσωπευτικά.
1911971
Πολύ καλή δουλειά έκανε ο φίλος katsman!
Αν δούμε τις διαφορές μεταξύ Μ.Ο. επίθεσης και άμυνας, θα έχουμε μία ακόμα καλύτερη εικόνα των ομάδων του ομίλου μας...
1. Περισσός (+11)
2. Αρτέμιδα (+7)
3. Ν. Ιωνία (+6)
4. Ερμής (+6)
5. Ρουφ 80 (+2)
6. Αρίωνας (-1)
7. Τούφα (-2)
8. Νικηφόρος (-2)
9. Εκάλη (-2)
10. Ζεφύρι (-4)
11. Κωφοί (-5)
12. Πόρτο Ράφτη (-8)
13. Παλλήνη (-9)
tas13
Οντως πολυ καλη δουλεια απο τον katsman4.. Αυτο που θελω να πω ομως ειναι οτι η αριθμοι δε λενε παντα την αληθεια.. πχ μπορει μια ομαδα να εχει κερδισει τρια ματς με 20 ποντους διαφορα και να εχει χασει αλλα τρια με 2 ποντους διαφορα ή και το αντιστροφο.. Και το αποτελεσμα θα ειναι 3νικες - 3ηττες και στη μια και στην αλλη περιπτωση.. Θελω να πω οτι, τι να τις κανεις τρεις νικες με διαφορα που σου ανεβαζουν τα νουμερα, ενω θα εχω τρεις ηττες που θα σε ριχνουν βαθμολογικα.. Σημασια και ειδικα στη κατηγορια μας εχουν τα αποτελεσματα και ειναι αυτα που καθοριζουν τους στοχους των ομαδων.. Ανεξαρτητα παντως του παραδειγματος και της κατηγοριας μας, ολοι ριχνουν μια ματια και στα νουμερα και στους μεσους ορους, απλα δε ειναι παντα αντιπροσωπευτικα.. Καλη δουλεια και ελπιζω να το κανεις και πιο μετα..
1911971
Συμφωνώ tas...
Κάποιες φορές όμως δείχνουν κάποια στοιχεία του τύπου:
- στα 42 μέχρι τώρα παιχνίδια, μόνο τα 17 είχαν διαφορές πάνω από 10π. Πιο συγκεκριμένα 14 παιχνίδια με διαφορά 10-19π, 1 παιχνίδι με διαφορά 20-29π και 2 παιχνίδια με διαφορά 30-39π. Αυτό δείχνει ότι τα παιχνίδια γενικότερα είναι "κλειστά" σε σκορ.
- δεν μπορεί κανείς να αγνοήσει την επίθεση του Περισσού που έχει πετύχει 4 φορές σε 7 παιχνίδια διαφορές μεγαλύτερες των 10π (+11, +27, +34, +10). Συνεπώς πρέπει να προσέξει ο αντίπαλος πολύ την άμυνά του στο συγκερκιμένο παιχνίδι.
- 3 από τις 5 ομάδες που έχω πει και παλαιότερα ότι θα διεκδικήσουν μέχρι τέλους την άνοδο (Ερμής, Ν. Ιωνία & Αρίωνας) έχουν κερδίσει μόνο 1 φορά ο καθένας με διαφορά μεγαλύτερη των 10π. Αυτό δείχνει ότι κάθε αγώνας με αυτές τις ομάδες είναι κλειστός και οφείλεται περισσότερο στην ποιότητα της άμυνας για το ρεκόρ των δύο πρώτων (Ερμής 5-1 & Ν. Ιωνία 6-0). Ο Αρίωνας μολονότι έχω καλή γνώμη γι αυτόν, δεν με δικαιώνει με το 4-3 μέχρι σήμερα.
C_DM
QUOTE(1911971 @ Dec 2 2009, 11:41 ) *
Συμφωνώ tas...
Κάποιες φορές όμως δείχνουν κάποια στοιχεία του τύπου:
- στα 42 μέχρι τώρα παιχνίδια, μόνο τα 17 είχαν διαφορές πάνω από 10π. Πιο συγκεκριμένα 14 παιχνίδια με διαφορά 10-19π, 1 παιχνίδι με διαφορά 20-29π και 2 παιχνίδια με διαφορά 30-39π. Αυτό δείχνει ότι τα παιχνίδια γενικότερα είναι "κλειστά" σε σκορ.
- δεν μπορεί κανείς να αγνοήσει την επίθεση του Περισσού που έχει πετύχει 4 φορές σε 7 παιχνίδια διαφορές μεγαλύτερες των 10π (+11, +27, +34, +10). Συνεπώς πρέπει να προσέξει ο αντίπαλος πολύ την άμυνά του στο συγκερκιμένο παιχνίδι.
- 3 από τις 5 ομάδες που έχω πει και παλαιότερα ότι θα διεκδικήσουν μέχρι τέλους την άνοδο (Ερμής, Ν. Ιωνία & Αρίωνας) έχουν κερδίσει μόνο 1 φορά ο καθένας με διαφορά μεγαλύτερη των 10π. Αυτό δείχνει ότι κάθε αγώνας με αυτές τις ομάδες είναι κλειστός και οφείλεται περισσότερο στην ποιότητα της άμυνας για το ρεκόρ των δύο πρώτων (Ερμής 5-1 & Ν. Ιωνία 6-0). Ο Αρίωνας μολονότι έχω καλή γνώμη γι αυτόν, δεν με δικαιώνει με το 4-3 μέχρι σήμερα.


Επίσης για να βγάζει νόημα η σύγκριση θα πρέπει οι ομάδες να έχουν δώσει παιχνίδια με τους ίδιους αντιπάλους, γιατί αν κάποια ομάδα έχει δώσει τα δύσκολα παιχνίδια και καποια τα εύκολα τοτε οι ΜΟ δείχνουν αλλα γι άλλα.... Επίσης και οι έδρες παίζουν μεγάλο ρόλο γιατί 2 ομάδες μπορεί να έχουν παίξει με τον ιδιο αντίπαλο αλλα όχι στο ίδιο γήπεδο (εντός - εκτός)...
Νομίζω ότι παρά την πολύ καλή πρόθεση του φίλου που ξεκίνησε την καταγραφή, τα νούμερα στην παρούσα φάση οδηγούν σε εσφαλμένα συμπεράσματα...
1911971
QUOTE(C_DM @ Dec 2 2009, 18:20 ) *
Επίσης για να βγάζει νόημα η σύγκριση θα πρέπει οι ομάδες να έχουν δώσει παιχνίδια με τους ίδιους αντιπάλους, γιατί αν κάποια ομάδα έχει δώσει τα δύσκολα παιχνίδια και καποια τα εύκολα τοτε οι ΜΟ δείχνουν αλλα γι άλλα.... Επίσης και οι έδρες παίζουν μεγάλο ρόλο γιατί 2 ομάδες μπορεί να έχουν παίξει με τον ιδιο αντίπαλο αλλα όχι στο ίδιο γήπεδο (εντός - εκτός)...
Νομίζω ότι παρά την πολύ καλή πρόθεση του φίλου που ξεκίνησε την καταγραφή, τα νούμερα στην παρούσα φάση οδηγούν σε εσφαλμένα συμπεράσματα...

Νομίζω ότι η στατιστική και η ερμηνεία των αριθμών που προκύπτει από αυτήν είναι στην διάθεση του καθενός να την κάνει όπως θέλει. Συμφωνώ ότι σε συγκεκριμένες περιπτώσεις αυτό που λες φίλε είναι σωστό, αλλά σε ένα κλειστό από πλευράς αποτελεσμάτων όμιλο, όπου ίσως πολλές φορές δεν μπορεί κάποιος ακόμα με βαβαιότητα να πει " ο τάδε θα νικήσει" και "ο τάδε θα χάσει", κρίνεις από οποιοδήποτε στοιχείο διαθέσιμο.
Δεν κατακρίνω την απάντησή σου, απλά σου εξηγώ την θέση μου... rolleyes.gif
3-p
Εφτασε και η 8η αγωνιστικη.Τα προγνωστικα μου ειναι:

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΥΦ 80 2
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1

Καλη αγωνιστικη σε ολους και χωρις τραυματισμους! shot.gif shot.gif
tas13
Καλησπερα παιδες..Παμε να δουμε και την 8η Αγωνιστικη..

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 (τοπικο ντερμπι και αντιμετωπος απεναντι σε μια ομαδα που περασα 8 μπασκετικα χρονια με πολλες καλες και λιγες κακες στιγμες, απεναντι στα φιλαρακια μου και σιγουρα θα ειναι απο τις δυσκολοτερες στιγμες απο τοτε που ασχολουμαι με το αθλημα, παρολο αυτα οταν μπαινεις στο παρκε τα ξεχνας "σχεδον" ολα οποτε θα πονταρω φυσικα στην ΙΩΝΙΑ και πιστευω οτι βρισκομαστε σε καλη κατασταση και θα συνεχισουμε το καλο σερι που εχουμε φτιαξει, ασσος)

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 (μου αρεσε ο Νικηφορος και νομιζω οτι υπερτερει σε αρκετα σημεια απεναντι σε μια ομαδα που εχει πολυ παθος αλλα νομιζω λιγες επιλογες, ασσος)

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 (αγνωστο πως θα ειναι μετα τη διακοπη, αλλα δε νομιζω οτι θα εχει προβλημα απεναντι στη προβληματικη απο οτι φαινεται Τουφα, ασσος)

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1 (δε μπορω να καταλαβω τι γινεται με τη Παλληνη, που δε νομιζω οτι εχει τοσο κακη ομαδα για να βρισκεται εκει που ειναι, εγω θα τη ξαναπονταρω και τι να πω, ασσος)

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2 (επιστροφη στις νικες και πιστευω οτι δε θα δυσκολευτει ιδιαιτερα, διπλο)

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1 (μετα απο τη νικη εκπληξη για ολους, πιστευω οτι δε θα χασει την ευκαιρια για μια ακομα νικη που θα φανει πολυτιμη για τη συνεχεια, ασσος)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε και για οποιον επιθυμει να δει ενα τοπικο ντερμπι, Κλειστο Ν.Ιωνιας στηνΗρακλειου απεναντι απο το σταθμο Πευκακια..
rocker
Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΥΦ 80 2
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1


την προηγούμενη φορά δεν έριξα δελτίο γιατί συμφωνούσαμε όλοι, τώρα όμως που υπάρχει ντέρμπι είμαι εδώ.
Κι οι δύο ομάδες καλές το 2 για να γίνει λίγο ντζερντζελές,να έχει λίγο αγωνία βρε αδερφέ....νομίζω κι οι δύο ομάδεσ έχουν τισ ίδιεσ πιθανότητες θα κριθεί στο ποιός θα ναι σε καλύτερη μέρα.
1911971
Καλημέρα σας,
τελευταία ημέρα κατάθεσης δελτίων λοιπόν....

Ν. Ιωνία - Περισσός : 1
Κωφοί - Νικηφόρος : 1
Ερμής - Τούφα : 1
Παλλήνη - Ρουφ : 2
Πόρτο Ράφτη - Αρτέμιδα : 2
Εκάλη - Ζεφύρι : 1

Καλά παιχνίδια σε όλους....
rock
Καλημερα και απο μενα και ευχομαι μια καλη αγωνιστικη χωρις τραυματισμους και αρρωστιες!!!!!!

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1

Αυτα πιστευω εγω smiley.gif
καλη επιτυχια!!!!!!!! bball.gif
GR-HAMMER
ας ριξω και εγω ενα κουπονι ετσι για 1η φορα να δω τι ψαρια πιανουμε..(δε θα παιζω ποτε την ομαδα μου ομως, αν θελετε να κανετε συγκριση ας βαζετε οτι πιστευω παντα σε νικη)

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 (καλη ομαδα η νεα ιωνια, αλλα εχω ακουσει καλα λογια για το περισσο, καποια στιγμη θα πρεπει να κανουνε και τα παιδια μια ηττα, εχουνε παρει 2-3 παιχνιδια στο ποντο, πιστευω ηρθε η ωρα)
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (τιποτα)
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 (καλυτερη ομαδα ο ερμης πιστευω, παιζει και στην εδρα του, αλλα ντερμπακι, η τουφα δε παραταει κανενα παιχνιδι)
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1 (δεν εχω δει το ρουφ παρολο που παιζουμε στο ιδιο γηπεδο, αλλα πιστευω οτι το υλικο της παλληνης δεν ειναι γι'αυτη τη θεση...ισως τους επηρρεαζουνε οι πολλες φωνες απο το παγκο,κ δε ξερω, αλλα πιστευω θα το παρουνε το παιχνιδακι σημερα)
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2 (δεν την εχω δει φετος την αρτεμις, μονο περσι με το χαραυγιακο, αλλα φαινεται να εχει καλο υλικο και να δουλευει πολυ, λιγο ασταθης στα αποτελεσματα της, αλλα αν παει για ανοδο πρεπει να περναει απο τετοιες δυσκολες εδρες οπως του πορτο ραφτη που παλευει ολα τα παιχνιδια μεχρι το τελος)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1 (δε τις ξερω τις ομαδες, απλα και μονο θα το δωσω ασσο λογω εδρας)
siloui11
Ήττα για το Ρουφ στην Παλλήνη με 3 πόντους (νομίζω δηλαδή, δεν είμαι σίγουρος αφού θόλωσα τελείως στη λήξη του ματς).
Συγχαρητήρια στα παιδιά της Παλλήνης για τη νίκη και ιδιαίτερη μνεία για τον παίχτη που μας "σκότωσε" από το τρίποντο.

Χάσαμε αρκετά ελεύθερα σουτ με αποτέλεσμα να μείνουμε πίσω στο σκορ σε όλο το ματς, ωστόσο καταφέραμε να προηγήθουμε 1 λεπτό πριν τελείωσει με 1 πόντο. Το τι έγινε σε αυτό το λεπτό δεν έχει νόημα να αναφερθεί αφού δεν αλλάζει το αποτέλεσμα τώρα.

Συνεχίζουμε δυνατά και δεν απογοητευόμαστε ποτέ...υποδεχόμαστε τη Ν.Ιωνία επόμενη αγωνιστική..





3-p
Πρωτη ηττα για μας!!!Οπως ειχα γραψει δεν παιζουμε καλα και εφτασε η ωρα να το πληρωσουμε!Συγχαρητηρια στα παιδια του Περισσου ηταν πολυ καλυτεροι και συνεχεια συγκεντρωμενοι, αντιθετα με εμας!Τωρα πρεπει να ειμαστε ψυχραιμοι αφου και παλι παραμενουμε πρωτοι και να δουμε τα επομενα δυσκολα παιχνιδια μεχρι τη διακοπη!!(- 12 το σκορ δεν το θυμαμαι)
katsman4
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ- ΑΡΤΕΜΙΣ 56-68 (31-26)

Ένα παιχνίδι που από τη αρχή φάνηκε πολύ καλό για εμάς. Κλείσαμε το ημίχρονο με +5 και αφού έχουμε πετάξει στα σκουπίδια 7 βολές. Το τρίτο δεκάλεπτο καταστροφικό για εμάς όπου και το μοναδικό που χάσαμε στο επιμέρους σκορ με 9-27 παρακαλώ. Προσπαθήσαμε να το γυρίσουμε στο τέταρτο μειώνοντας το σκορ αλλά δεν τα καταφέραμε. Η ΑΡΤΕΜΙΣ δεμένη ομάδα όπου τα περισσότερα παιδιά -αν όχι όλα- παίζουν χρόνια μαζί και πάνω σ'αυτή τη χημεία και εμπειρία στηρίχτηκαν και κέρδισαν το ματς. Αρνητικοί οι διαιτητές οι οποίοι ή δεν θα σφύριζαν καθόλου σε καθαρές περιπτώσεις φάουλ ή θα σφύριζαν σε ανύποπτες φάσεις. Σίγουρα κακά σφυρίγματα και για τις δύο ομάδες αλλά όταν βγάζεις με ανύπαρκτο πέμπτο φάουλ δύο παίχτες της ομάδας σου και ο ένας εκ των οποίων να είσαι εσύ σου μένει περισσότερη πίκρα. Και η ατάκα του ενός ήταν "αν ήξερα ότι ήταν το πέμπτο σου δεν θα σου το σφύριζα"!!!!!! Καλή συνέχεια.
buzzerbeater
ΕΚΑΛΗ-ΖΕΦΥΡΙ 2 (3-4 ΠΟΝΤΟΥΣ)
rock
QUOTE(siloui11 @ Dec 5 2009, 01:15 ) *
Ήττα για το Ρουφ στην Παλλήνη με 3 πόντους (νομίζω δηλαδή, δεν είμαι σίγουρος αφού θόλωσα τελείως στη λήξη του ματς).
Συγχαρητήρια στα παιδιά της Παλλήνης για τη νίκη και ιδιαίτερη μνεία για τον παίχτη που μας "σκότωσε" από το τρίποντο.

Χάσαμε αρκετά ελεύθερα σουτ με αποτέλεσμα να μείνουμε πίσω στο σκορ σε όλο το ματς, ωστόσο καταφέραμε να προηγήθουμε 1 λεπτό πριν τελείωσει με 1 πόντο. Το τι έγινε σε αυτό το λεπτό δεν έχει νόημα να αναφερθεί αφού δεν αλλάζει το αποτέλεσμα τώρα.

Συνεχίζουμε δυνατά και δεν απογοητευόμαστε ποτέ...υποδεχόμαστε τη Ν.Ιωνία επόμενη αγωνιστική..

Καλημερα και απο μενα. Παλληνη - Ρουφ=60-56
Πρωτα απο ολα εγω εχω να πω για τα παιδια του Ρουφ οι οποιοι ειναι πολλη καλα παιδια και δεν εκαναν καυφριλες οπως κανουν μερικοι απο αλλες ομαδες. Ειναι μια οργανομενοι ομαδα και ξερει τι κανει μεσα στο γηπεδο.
Απο πλευρας της Παλληνης, ηταν καιρος να παιξει και λιγο και να βαλει επιτελους τα πραγματα στην θεση τους. smiley.gif
Και η Παλληνη ειχε πολλα αστοχα σουτ βολες και αρκετους παιχτες που ερχοντουσαν απο τραυματισμους ή ηταν τραυματιες.

Καλη συνεχεια και στις 2 ομαδες bball.gif bball.gif bball.gif
alexman95
Ν.Ιωνία-Περισσός 62-74

Εχω δει ολα τα εντος ματς της Ιωνιας και μπορω να πω οτι ηταν μακραν το χειροτερο.Πολλα λαθη και καθολου καθαρο μυαλο.Ο Περισσος τελικα ειναι καλη ομαδα με 4-5 παιχτες που μπορουν να κανουν τη διαφορα.Ο προεδρος της ομαδας(και πατερας μου)εδωσε συνχαριτηρια στο Περισσο οπως και αρμοζει.Η διαιτισια ηταν ετσι και ετσι.Εγω που ειμαι 15 χρονων αυτο νομιζω.Προσωπικα εχω δει και πολυ χειροτερες.Οχι μονο στο αντρικο αλλα και στο παιδικο που παιζω.Ο Φατούρος(tas13)δυστυχως δεν επαιξε οσο καλα μπορει να παιξει.Ηταν μετριος(Γιατι ρε Τασούλη).Ο Μαυρεας επειδη εβαλε ενα τριποντο στην 4η περιοδο αρχισε και σουταρε συνεχεια.Δεν παει να πει οτι επειδη εβαλες ενα θα σουταρεις ξανα και ξανα.Για 9 επιθεσεις στη 4η περιοδο το πολυ να αλλαζανε 3 πασες.Ο καθενας επαιρνε τη μπαλα και εκανε ατομικη προσπαθεια.Ο προπονητης μου στο παιδικο Χρήστος Ακριβούλης και ο προπονητης του αντρικου Γιάννης Θεολογίτης κοντευσαν να τρελαθουν οι ανθρωποι με αυτα που βλεπανε.Τελικα παροτι τους καναμε μια φανταστικη κερκιδα δεν μας δωσανε και αυτοι μια καλη εμφανιση.Δεν πειραζει στον επομενο αγωνα θα τους σκισουμε
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 62 - 74

Πρωτη ηττα για την ομαδα μου μετα απο τραγικη εμφανιση.. Υστερα απο αρκετες μετριες εμφανισεις, ηρθε και η πιο τραγικη για εμας και φυσιολογικα καναμε μια ηττα που μονο καλο μπορει να μας κανει.. Ας κατσουμε λοιπον να κανουμε λιγο αυτοκριτικη και αυτο που πιστευω ειναι οτι απο εδω και περα μονο καλυτεροι θα ειμαστε.. Και κατι ακομα.. Ακομα πρωτοι ειμαστε..
Buddah
Τα αποτελεσματα δηλαδη ειναι

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 ------ Νικη για την ομαδα του Περισσου στο τοπικο ντερμπυ , πολυ καλη νικη αλλα οπως λεει
και ο Τας13 η Ν.Ιωνια μαζι με τον Ερμη Μελ. παρεα και οχι μονη στην πρωτη θεση

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ----Δεν εγινε,πηγε μονο ενας διαιτητης

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 ---
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1 ---- Πολυ καλη νικη για την Ομαδα της Παλληνης

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2 ---Επιστροφη στις νικες για την Ατρεμιδα ,σε ενα παιχνιδι που οπως πληροφορηθηκα
τα ειχε ολα ,η ομαδα του ΠορτοΡαφτη ειχε 10 τριποντα (με πολυ υψηλο ποσοστο)
και 5 καρφωματα απο την Αρτεμιδα,υψηλη ποιοτητα σαν θεαμα για την κατηγορια

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 2 ----- Πολυ καλη νικη για το Ζεφυρι ,η Εκαλη για ακομη μια φορα μας εστειλε στον
κουβα χανοντας στην εδρα της
katsman4
QUOTE(Buddah @ Dec 5 2009, 20:32 ) *
Τα αποτελεσματα δηλαδη ειναι

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 ------ Νικη για την ομαδα του Περισσου στο τοπικο ντερμπυ , πολυ καλη νικη αλλα οπως λεει
και ο Τας13 η Ν.Ιωνια μαζι με τον Ερμη Μελ. παρεα και οχι μονη στην πρωτη θεση

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ----Δεν εγινε,πηγε μονο ενας διαιτητης

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 ---
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΥΦ 80 1 ---- Πολυ καλη νικη για την Ομαδα της Παλληνης

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2 ---Επιστροφη στις νικες για την Ατρεμιδα ,σε ενα παιχνιδι που οπως πληροφορηθηκα
τα ειχε ολα ,η ομαδα του ΠορτοΡαφτη ειχε 10 τριποντα (με πολυ υψηλο ποσοστο)
και 5 καρφωματα απο την Αρτεμιδα,υψηλη ποιοτητα σαν θεαμα για την κατηγορια

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 2 ----- Πολυ καλη νικη για το Ζεφυρι ,η Εκαλη για ακομη μια φορα μας εστειλε στον
κουβα χανοντας στην εδρα της

Αυτό που δεν πληροφορήθηκες και δεν ανέφερα εγώ στην ανάλυση είναι τα 38-39 λεπτά άμυνας ζώνης της Αρτέμιδας. Σαφώς και είναι επιλογή τους αλλά ρε παιδιά ήμαρτον!!!!!
ev67
QUOTE(tas13 @ Dec 5 2009, 14:10 ) *
ΙΩΝΙΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 62 - 74

Πρωτη ηττα για την ομαδα μου μετα απο τραγικη εμφανιση.. Υστερα απο αρκετες μετριες εμφανισεις, ηρθε και η πιο τραγικη για εμας και φυσιολογικα καναμε μια ηττα που μονο καλο μπορει να μας κανει.. Ας κατσουμε λοιπον να κανουμε λιγο αυτοκριτικη και αυτο που πιστευω ειναι οτι απο εδω και περα μονο καλυτεροι θα ειμαστε.. Και κατι ακομα.. Ακομα πρωτοι ειμαστε..


Tas13 μήπως τελικά είστε πολύ προβλέψιμοι; Μήπως ο Περισσός ήταν περισσότερο διαβασμένος; Μήπως τα συστηματά σας είναι τα ίδια από τον καιρό του Νώε; Μήπως ο πάγκος σας κοιμήθηκε; Πως ο προπονηταράς σας, επέτρεψε σε παίκτη του Περισσού με 4 φάουλ να βγάλει αλόβητος ένα ολόκληρο 10λεπτό;
tas13
QUOTE(ev67 @ Dec 6 2009, 16:11 ) *
Tas13 μήπως τελικά είστε πολύ προβλέψιμοι; Μήπως ο Περισσός ήταν περισσότερο διαβασμένος; Μήπως τα συστηματά σας είναι τα ίδια από τον καιρό του Νώε; Μήπως ο πάγκος σας κοιμήθηκε; Πως ο προπονηταράς σας, επέτρεψε σε παίκτη του Περισσού με 4 φάουλ να βγάλει αλόβητος ένα ολόκληρο 10λεπτό;


Ευχαριστως να σου απαντησω σε ολα.. Επειδη ομως εσυ με ξερεις και μιλαω και επωνυμα, πρωτα θα μου πεις τι εισαι, απο που εισαι και ποιος εισαι, για να ξερω και εγω.. Γιατι λες για το προβλεψιμοι, για τα συστηματα, για το παγκο, για το προπονηταρα που μας εχει πρωτους βεβαια, ή πρεπει να ξερεις πολλα, οποτε δε θες απαντησεις ή βγαζεις συμπερασματα..Παντως ευχαριστως να σου πω, αμα μου πεις..
jhantzop

8η αγωνιστική
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 62-74
ΚΩΦΟΙ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ αναβλήθηκε
ΕΡΜΗΣ - ΤΟΥΦΑ 64-53
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΡΟΥΦ 53-50
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΡΤΕΜΙΣ 56-68
ΕΚΑΛΗ - ΖΕΦΥΡΙ 2
ΡΕΠΟ: ΑΡΙΩΝΑΣ

Βαθμολογία
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 14 (6-2)
ΑΡΤΕΜΙΣ 14 (6-2)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 13 (6-1)
ΕΡΜΗΣ 13 (6-1)
ΡΟΥΦ 13 (5-3)
ΑΡΙΩΝΑΣ 11 (4-3)
ΖΕΦΥΡΙ 11 (3-5)
ΕΚΑΛΗ 10 (3-4)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 9 (2-5)
ΤΟΥΦΑ 9 (2-5)
ΠΑΛΛΗΝΗ 9 (2-5)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 8 (1-6)
ΚΩΦΟΙ 7 (1-5)

Επόμενη αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΚΩΦΟΙ
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ
ΤΟΥΦΑ - ΕΚΑΛΗ
ΡΟΥΦ 80 - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ
ΖΕΦΥΡΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
ΡΕΠΟ: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ


ev67
QUOTE(tas13 @ Dec 6 2009, 18:35 ) *
Ευχαριστως να σου απαντησω σε ολα.. Επειδη ομως εσυ με ξερεις και μιλαω και επωνυμα, πρωτα θα μου πεις τι εισαι, απο που εισαι και ποιος εισαι, για να ξερω και εγω.. Γιατι λες για το προβλεψιμοι, για τα συστηματα, για το παγκο, για το προπονηταρα που μας εχει πρωτους βεβαια, ή πρεπει να ξερεις πολλα, οποτε δε θες απαντησεις ή βγαζεις συμπερασματα..Παντως ευχαριστως να σου πω, αμα μου πεις..


Πρώτον ΔΕΝ σε ξέρω. Ήμουν στον αγώνα με άλλους από ομάδα που τώρα παίζει στην Β ΕΣΚΑ και είδα όλα όσα αναφέρω. Έχω σε κάτι άδικο? Τα ίδια συστήματα δεν εφάρμοζε και πέρυσι ο προπονητη σας σε άλλη ομάδα. Μήπως και πέρυσι δεν ήταν πρώτη η ομάδα που κοουτσάριζε μέχρι την διακοπή? Αν δεν προσέξετε... έρχονται δύσκολοι καιροί (ΖΕΦΥΡΙ, ΑΡΤΕΜΙΣ....)
C_DM
Βρεθηκα στο κατάμεστο γήπεδο της Ν Ιωνίας και παρακολούθησα ένα απο τα καλύτερα παιχνίδια της Γ κατηγορίας. Το παιχνίδι ήταν τοπικό ντέρμπυ και ο Περισσός κέρδησε γιατί έπεξε περισσότερο οργανωμένα και είχε λύσεις απο πολλούς παίχτες κάτι που δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει η Ν Ιωνία. Και για όσους ενδιαφέρονται στις κερκίδες υπήρχαν παράγοντες και παίχτες απο 3 τουλάχιστον ομάδες Β κατηγορίας: Πεύκη, Αχιλλέα, Κουκουβάουνες...
tas13
QUOTE(ev67 @ Dec 6 2009, 19:28 ) *
Πρώτον ΔΕΝ σε ξέρω. Ήμουν στον αγώνα με άλλους από ομάδα που τώρα παίζει στην Β ΕΣΚΑ και είδα όλα όσα αναφέρω. Έχω σε κάτι άδικο? Τα ίδια συστήματα δεν εφάρμοζε και πέρυσι ο προπονητη σας σε άλλη ομάδα. Μήπως και πέρυσι δεν ήταν πρώτη η ομάδα που κοουτσάριζε μέχρι την διακοπή? Αν δεν προσέξετε... έρχονται δύσκολοι καιροί (ΖΕΦΥΡΙ, ΑΡΤΕΜΙΣ....)


Ασε τους δυσκολους καιρους για εμας.. Θα παρουμε προφυλαξεις και θα το ξεπερασουμε.. Χειμωνας ειναι εξαλλου.. Ο προπονητης εφυγε για αλλους λογους περσι.. Οσο για το δε με ξερεις, δε το νομιζω.. Εχεις πει πολλα που το δειχνουν.. Ευχαριστουμε παντως για το ενδιαφερον και τις συμβουλες σου..
ev67
QUOTE(tas13 @ Dec 6 2009, 20:02 ) *
Ασε τους δυσκολους καιρους για εμας.. Θα παρουμε προφυλαξεις και θα το ξεπερασουμε.. Χειμωνας ειναι εξαλλου.. Ο προπονητης εφυγε για αλλους λογους περσι.. Οσο για το δε με ξερεις, δε το νομιζω.. Εχεις πει πολλα που το δειχνουν.. Ευχαριστουμε παντως για το ενδιαφερον και τις συμβουλες σου..


Δεν ξέρω τους λόγους που έφυγε πέρυσι, αλλά από την άμυνα που παίξατε προχθές, μπορώ να σου πω τους λόγους που θα φύγει φέτος.

Πως το εξηγείς που ένας πολύ χρήσιμος παίκτης (13) του περισσού, παίζει με 4 φάουλ 10 λεπτά, μπαίνει στον αγώνα μόνο στις επιθέσεις και βγαίνει αλλαγή αμέσως πριν γυρίσει στην άμυνα (συνεχομενα) και ο προπονητής σας δεν κάνει απολύτως τίποτα για να τον σταματήσει?

Για σένα ότι γνωρίζω μόνο οσα έγραφες πέρυσι σο forum.
jhantzop
QUOTE(ev67 @ Dec 6 2009, 20:21 ) *
...
Πως το εξηγείς που ένας πολύ χρήσιμος παίκτης (13) του περισσού, παίζει με 4 φάουλ 10 λεπτά, μπαίνει στον αγώνα μόνο στις επιθέσεις και βγαίνει αλλαγή αμέσως πριν γυρίσει στην άμυνα (συνεχομενα) και ο προπονητής σας δεν κάνει απολύτως τίποτα για να τον σταματήσει?
...


Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι και καλό!!! να γίνει δηλαδή χαντμπολ!

blove.gif

Και btw τι ήταν αυτό που έκανε το 13 και ήταν χρήσιμο έτσι ώστε να μπαινοβγαίνει για ένα ολόκληρο 10λεπτο;
Σκοράρει; Οργανώνει; Δίνει ασσίστ; όλα μαζί; από περιέργεια και μόνο ρωτάω!

Και btw (x2) αν δεν μπορεί να τον σταματήσει η αντίπαλη ομάδα στο συγκεκριμένο αγώνα και στο συγκεκριμένο δεκάλεπτο τι σημαίνει; ότι ο προπονητής δεν είναι καλός; (δεν είμαι Νέα Ιωνία, το γνωρίζετε - και δεν είδα το παιχνίδι)

Και btw (x3) τι έγινε που είχε 4 φάουλ; έπρεπε να πάρουν επιθετικό οι της Νέας Ιωνίας μιας και δεν έπαιζε στην άμυνα;

Όλα τα παραπάνω επειδή σε βλέπω να επιμένεις!

wub.gif


ev67
QUOTE(jhantzop @ Dec 6 2009, 20:31 ) *
Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι και καλό!!! να γίνει δηλαδή χαντμπολ!

:blove:

Και btw τι ήταν αυτό που έκανε το 13 και ήταν χρήσιμο έτσι ώστε να μπαινοβγαίνει για ένα ολόκληρο 10λεπτο;
Σκοράρει; Οργανώνει; Δίνει ασσίστ; όλα μαζί; από περιέργεια και μόνο ρωτάω!

Και btw (x2) αν δεν μπορεί να τον σταματήσει η αντίπαλη ομάδα στο συγκεκριμένο αγώνα και στο συγκεκριμένο δεκάλεπτο τι σημαίνει; ότι ο προπονητής δεν είναι καλός; (δεν είμαι Νέα Ιωνία, το γνωρίζετε - και δεν είδα το παιχνίδι)

Και btw (x3) τι έγινε που είχε 4 φάουλ; έπρεπε να πάρουν επιθετικό οι της Νέας Ιωνίας μιας και δεν έπαιζε στην άμυνα;

Όλα τα παραπάνω επειδή σε βλέπω να επιμένεις!

:wub:


Έκανε όσα λες...
Όσο για το λόγο που επιμένω .... κουβέντα να γίνεται. Άλλωστε γι' αυτό είναι τα φορουμ.
jhantzop
QUOTE(ev67 @ Dec 6 2009, 20:48 ) *
Έκανε όσα λες...
Όσο για το λόγο που επιμένω .... κουβέντα να γίνεται. Άλλωστε γι' αυτό είναι τα φορουμ.


Δε σε ρώτησε κανείς το λόγο που επιμένεις! και επειδή, κουβέντα να γίνεται, δε σε βλέπω να είσαι υπέρμαχος της δήλωσής σου!

tongue.gif


C_DM
QUOTE(jhantzop @ Dec 6 2009, 21:44 ) *
Δε σε ρώτησε κανείς το λόγο που επιμένεις! και επειδή, κουβέντα να γίνεται, δε σε βλέπω να είσαι υπέρμαχος της δήλωσής σου!

tongue.gif


Για να μήν το κουράζουμε πολύ στο συγκεκριμένο παιχνίδι η Ν Ιωνία φανηκε κατώτερη των περιστάσεων. Δεν γνωρίζω αν φταίει ο προπονητής ή οι παίχτες αλλά δεν φάνηκε να διαθέτει τη σπιρτάδα και το κάτι παραπάνω που θα τις έδιναν ένα παιχνίδι που ήταν τοπικό ντέρμπι. Τα υπόλοιπα σχόλια, εγώ τουλάχιστον που δεν είμαι γνώστης των καταστάσεων, τα βρίσκω λίγο προβοκατόρικα.
tas13
QUOTE(ev67 @ Dec 6 2009, 20:21 ) *
Δεν ξέρω τους λόγους που έφυγε πέρυσι, αλλά από την άμυνα που παίξατε προχθές, μπορώ να σου πω τους λόγους που θα φύγει φέτος.

Πως το εξηγείς που ένας πολύ χρήσιμος παίκτης (13) του περισσού, παίζει με 4 φάουλ 10 λεπτά, μπαίνει στον αγώνα μόνο στις επιθέσεις και βγαίνει αλλαγή αμέσως πριν γυρίσει στην άμυνα (συνεχομενα) και ο προπονητής σας δεν κάνει απολύτως τίποτα για να τον σταματήσει?

Για σένα ότι γνωρίζω μόνο οσα έγραφες πέρυσι σο forum.


Για να μου λες οτι ξερεις τους λογους που θα φυγει φετος, κατι ξερεις εσυ.. Δε μας λες και εμας.. Εκτος αν εννοεις οτι θα φυγει επειδη δεν επαιξε καλη αμυνα η ομαδα μου για ενα παιχνιδι.. Στα προηγουμενα παιχνιδια που κερδιζαμε παιζαμε καλη αμυνα; Οταν εννοεις το πως θα σταματησεις (μαλλον εννοεις χρεωνοντας τον με 5ο φαουλ λογικα), ενα παιχτη που παιζει μονο στις επιθεσεις, θα ηθελα να μου το εξηγησεις.. Γιατι αμυντικα δε φταιει μονο ο προπονητης, αλλα και η ικανοτητα μας μαλλον.. Με γνωριζεις μονο απο το forum.. Επιμενω οτι δε το νομιζω.. Με διαβαζεις απο περσι, αρα παρακολουθεις το forum και εκανες τη πρωτη δημοσιευση σου μετα απο μια μας ηττα.. Πολυ περιεργο μου ακουγεται.. Μετα απο τις νικες μας που ησουν; Μας εχεις ξαναδει; Εβλεπες περσι και το Περισσο για να λες τη γνωμη σου για την εικονα του προπονητη περσι και φετος; Δε σε ξερω ρε φιλε και δε ξερω τη σχεση εχεις με την Ιωνια, γιατι απλος θεατης δε μου φενεσαι, το θεμα ειναι οτι δε μπορω να καταλαβω τι προσπαθεις να καταφερεις και γιατι δημιουργεις αρνητικο κλιμα μεσα απο τις δημοσιευσεις σου.. Η ομαδα μου μια ηττα εκανε, ειναι πρωτη και ειναι μια χαρα.. Και εκει θα μεινει.. Και οτι προβληματα εχουμε θα τα λυσουμε..
jhantzop
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΤΟΥΦΑ 64-53
http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00011

Ημέρα/Ώρα: 4/12/2009 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Πέτρου, Δημητριάδης
Δεκάλεπτα: 13-10, 18-16, 17-17, 16-10
Ημίχρονο: 31-26

Δεν επηρεάστηκε από το ρεπό

Επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις με νίκη για τον Ερμή στον εντός έδρας αγώνα με την Τούφα Χαλανδρίου. Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους με ένα σερί 5-0 να προηγούνται στο σκορ με 31-26. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η καλή αμυντική λειτουργία του Ερμή έφερε τη διαφορά στους 14 πόντους (42-28 στο 25’). Η Τούφα αντέδρασε και μείωσε τη διαφορά σε 48-47 και 51-50 λίγο πριν το τέλος. Οι γηπεδούχοι όμως, ψύχραιμοι για μία ακόμα φορά στα τελευταία λεπτά, ευστόχησαν σε τρία διαδοχικά τρίποντα γκρεμίζοντας τα όνειρα της Τούφας για κάτι καλύτερο. Το τελικό 64-53 βρήκε τον Ερμή να πανηγυρίζει την έκτη νίκη του σε επτά αγώνες στο πρωτάθλημα.

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας 8 (2), Κολοκυθάς, Παπαμιχαήλ, Γκατζούλης Α, Πέρβιι 23 (2), Σολδάτος 7, Φίλιππας 13 (3), Τσιγαρίδης 11 (3), Μοναχός, Πολίτης 2

Τούφα (Καλοσακάς): Καραθανασόπουλος 3, Σαμοίλης 3 (1), Σαραντόπουλος 10, Καζαντζιάν 5 (1), Μπούκας Σ 5 (1), Ηλιάδης Χ 8 (1), Ζυρούμης 6, Πολίτης 9, Μιχαηλίδης, Ηλιάδης Χ 4


ev67
QUOTE(tas13 @ Dec 7 2009, 13:03 ) *
Για να μου λες οτι ξερεις τους λογους που θα φυγει φετος, κατι ξερεις εσυ.. Δε μας λες και εμας.. Εκτος αν εννοεις οτι θα φυγει επειδη δεν επαιξε καλη αμυνα η ομαδα μου για ενα παιχνιδι.. Στα προηγουμενα παιχνιδια που κερδιζαμε παιζαμε καλη αμυνα; Οταν εννοεις το πως θα σταματησεις (μαλλον εννοεις χρεωνοντας τον με 5ο φαουλ λογικα), ενα παιχτη που παιζει μονο στις επιθεσεις, θα ηθελα να μου το εξηγησεις.. Γιατι αμυντικα δε φταιει μονο ο προπονητης, αλλα και η ικανοτητα μας μαλλον.. Με γνωριζεις μονο απο το forum.. Επιμενω οτι δε το νομιζω.. Με διαβαζεις απο περσι, αρα παρακολουθεις το forum και εκανες τη πρωτη δημοσιευση σου μετα απο μια μας ηττα.. Πολυ περιεργο μου ακουγεται.. Μετα απο τις νικες μας που ησουν; Μας εχεις ξαναδει; Εβλεπες περσι και το Περισσο για να λες τη γνωμη σου για την εικονα του προπονητη περσι και φετος; Δε σε ξερω ρε φιλε και δε ξερω τη σχεση εχεις με την Ιωνια, γιατι απλος θεατης δε μου φενεσαι, το θεμα ειναι οτι δε μπορω να καταλαβω τι προσπαθεις να καταφερεις και γιατι δημιουργεις αρνητικο κλιμα μεσα απο τις δημοσιευσεις σου.. Η ομαδα μου μια ηττα εκανε, ειναι πρωτη και ειναι μια χαρα.. Και εκει θα μεινει.. Και οτι προβληματα εχουμε θα τα λυσουμε..


Μακάρι να τα πάτε καλά και να είναι όπως τα λες. Μάλλον φίλος σας είμια παρά εχθρός.
tas13
QUOTE(ev67 @ Dec 7 2009, 14:33 ) *
Μακάρι να τα πάτε καλά και να είναι όπως τα λες. Μάλλον φίλος σας είμια παρά εχθρός.


Δεν ειπα οτι εισαι εχθρος.. Αλλα αν εισαι φιλος και μακαρι να εισαι, δε βγαινεις μετα απο μια ηττα και μας κρινεις.. Αν δεν ηταν η πρωτη φορα που εγραφες δε θα ειχα προβλημα.. Αλλα να βγαινεις μετα απο μια ηττα και μια συνολικη κακη εμφανιση και να γραφεις αυτα που γραφεις δεν ειναι και τοσο καλο.. Να εισαι καλα και ελπιζω να γραφεις και μετα απο νικες..
3-p
Kαλησπερα παιδια!Επειδη παρατηρω μια περιεργη ατμοσφαιρα για την Ν. Ιωνια για τον προηγουμενο αγωνα με τον Περισσο θα ηθελα να πω οτι ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του για το πως επρεπε να παιξουμε οι παιχτες και για το πως χειριστηκε το υλικο και τι εντολες εδωσε ή δεν εδωσε ο προπονητης,και οτι αυτος ο αγωνας περασε και τωρα παιζουμε με το Ρουφ !!!Ομως αυτο για μας ειναι εσωτερικο θεμα και με μια ηττα δεν διαγραφονται ολες οι προηγουμενες νικες ειτε παιξαμε καλα ειτε δεν παιξαμε!!!Οπως εχω ξαναπει πρεπει να βλεπουμε ενα ενα τους αγωνες και ειμαι σιγουρος οτι εχουμε την εμπειρια και οι παιχτες και ο προπονητης να διορθωσουμε τα λαθη που σιγουρα κανουμε και ελπιζω οτι θα το κανουμε συντομα,γιατι εχουμε ομαδα που μπορει σιγουρα να ανεβει!!!!!!!!
Buddah
Πιστευω οτι γινεται πολυ φασαρια για το τιποτα, μια ηττα δεν σημαινει κατι, ουτε μπορει να χαρακτηρισει μια ομαδα σαν καλη η κακη ,ουτε παικτες ουτε προπονητη ,ας μην ξεχναμε πως υπαρχει και η κακη ημερα ομαδας οπου τιποτα δεν βγαινει (η μπαινει καλυτερα), τοσα δεν εχουμε δει ;
Ειδα την προηγουμενη βδομαδα το Αρτεμις Εκαλη , η Εκαλη εκλεισαν ολοι πανω στον ψηλο της Αρτεμιδας και εδωσαν ολα τα σουτ στην Αρτεμιδα η οποια στην εδρα της δεν εβαλε τιποτα (3-4/30 και μολις 49 ποντους) και απο την αλλη εβαλε 3/3 τριποντα ο ψηλος της Εκαλης απο την γωνια ,ποιος να κλαψει και ποιος να γελασει ;Βρεθηκαν οι σουτερ της Παλληνης σε καλη μερα και "σκοτωσαν" Αριωνα και Ρουφ ,παιζει και η μερα τον ρολο της
bsktmn
QUOTE(GR-HAMMER @ Dec 5 2009, 04:56 ) *
αο κωφων - νεφο νικηφορος χ
το παιχνιδι δεν εγινε επειδη ο ενας απο τους 2 διαιτητες φαινεται ειχε κατι καλυτερο να κανει απο το να ερθει παρασκευη βραδυ στο γηπεδο...
ο νικηφορος δε δεχτηκε να γινει το παιχνιδι με 1 διαιτητη και δε του ριχνω αδικο...
μεχρι τωρα τα αποτελεσματα ειναι μεσα στις προβλεψεις μου...
συνεχιζουμε περιμενοντας την επομενη αγωνιστικη!



Na sou thimisw oti k o dikos sas coach symfwnise na min ginei..gia na min menoun ediposeis.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.