Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
1911971
Η αγωνιστική θα φύγει και δεν έχουμε πει ακόμα τις προβλέψεις μας...

Περισσός - Κωφοί : 1
Αρίωνας - Ερμής : 2
Τούφα - Εκάλη : 2
Ρουφ - Ν. Ιωνία : 2
Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1
Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1

Καλά παιχνίδια σε όλους...
Buddah
Το εχασα το προηγουμενο λογω δουλειας
εδω τα δικα μου (κουβας speaking)

Περισσός - Κωφοί : 1 Με καλη ψυχολογια ο Περισσος

Αρίωνας - Ερμής : 1 Ο Αριωνας εχει καλη ομαδα και καποια στιγμη θα πρεπει να το δειξει

Τούφα - Εκάλη : 1 Πιο πληρης ομαδα η Τουφα παιζει και στην εδρα της

Ρουφ - Ν. Ιωνία : 1 Εχω και εγω μια συμπαθεια ,εκανε μια κοιλια το ΡΟΥΦ αλλα περασε

Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1 Αν θελει να μεινει στις πρωτες θεσεις η Αρτεμιδα θα πρεπει να νικησει

Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1 Ασσος λογω εδρας

Καλη επιτυχια σε ολους

rocker
Περισσός - Κωφοί : 1
Αρίωνας - Ερμής : 1
Τούφα - Εκάλη : 1
Ρουφ - Ν. Ιωνία : 2
Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1
Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1
ev67
Ας δοκιμάσω κι εγώ την τύχη μου...

Περισσός - Κωφοί: 1 Ο Περισσος με καλή ψυχολογία μάλλον δεν θα έχει πρόβλημα

Αρίωνας - Ερμής: 2 Ο Αριωνας εχει καλη ομαδα αλλά μάλλον ο Ερμής θα επικρατήσει.

Τούφα - Εκάλη : 1 Εύκολος άσσος

Ρουφ - Ν. Ιωνία : 2 Η Ν. Ιωνία έχει παίκτες που μπορούν να φέρουν το 2-πλό

Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1 Εύκολος άσσος

Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1 Εύκολος άσσος

Καλη επιτυχια σε ολους
GR-HAMMER
QUOTE(bsktmn @ Dec 8 2009, 19:40 ) *
Na sou thimisw oti k o dikos sas coach symfwnise na min ginei..gia na min menoun ediposeis.


1ον γραφε με ελληνικα και οχι με greeklish(λογικα θα στο πει και καποιος moderator)
2oν εμεις πηγαιναμε για τζαμπολ και ειπατε οτι οχι δε παιζετε με 1 διαιτητη...ο προπονητης μας αφου ειδε οτι δεν υπηρχε περιπτωση να παιξετε με εναν συμφωνησε για να κλεισει το φυλλο αγωνος...
3ον το να αφησω εντυπωσεις ειναι το τελευταιο που με νοιαζει...καμια νικη θελω να παρουμε να ξεκολλησουμε απο εκει που βρισκομαστε!
tas13
9η Αγωνιστικη και εχουμε..

Περισσός - Κωφοί : 1 (θελει προσοχη το ματσακι, αλλα πιστευω στο τελος δε θα εχει προβλημα ο Περισσος, ασσος)

Αρίωνας - Ερμής : 1 (ντερμπι αλλα αν θελει να εχει ελπιδες για κατι καλυτερο ο Αριωνας, πρεπει να το παρει το παιχνιδι, ασσος)

Τούφα - Εκάλη : 1 (δειχνει ντερμπακι, πιστευω ομως ευκολα ή δυσκολα θα κερδισει η Τουφα, ασσος)

Ρουφ - Ν. Ιωνία : 2 (πρεπει να ρεφαρουμε την εντος εδρας ηττα και πιστευω οτι θα αντιδρασουμε σωστα και θα παρουμε το ματσακι, σε μια δυσκολη εδρα και απεναντι σε μια καλη ομαδα, διπλο)

Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1 (η Αρτεμις δειχνει ομαδα για ανοδο και τετοια παιχνιδια πρεπει να τα περνει, ασσος)

Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1 (δυσκολη εδρα το Ζεφυρι και νομιζω θα την εκμεταλλευτει, ασσος)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε..
3-p
Καλησπερα!Λοιπον. . .

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΚΩΦΟΙ 1 (πιστευω οτι ο ΑΟ ΚΩΦΩΝ ειναι καλη ομαδα αλλα αν ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ παιξει εστω στο 70% που επαιξε με εμας θα κερδισει)

ΑΡΙΩΝ - ΕΡΜΗΣ 1 (χωρις λογο!!ειναι καλες ομαδες αλλα ο 1 μας συμφερει)

ΤΟΥΦΑ - ΕΚΑΛΗ 1

ΡΟΥΦ - Ν.ΙΩΝΙΑ 2 (ελπιζω οτι θα αντιδρασουμε οπως πρεπει μετα την 1η ηττα μας και την κακη εμφανιση)`

ΑΡΤΕΜΙΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (πιστευω το πιο ευκολο παιχνιδι!μακαρι να διαψευστω)

ΖΕΦΥΡΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

Καλη αγωνιστικη να εχουμε χωρις τραυματισμους!!!!! shot.gif shot.gif
GR-HAMMER
Περισσός - Κωφοί : (δε κανω προβλεψεις για την ομαδα μου)
Αρίωνας - Ερμής : 1 (δυσκολο παιχνιδι...πονταρω στην εδρα του αριωνα και στον ελεγχο του ρυθμου...αναμενεται ασταματητη πιεση στον play-maker του ερμη με το #13...αφου ειναι ολο το μυαλο για τον ερμη..)
Τούφα - Εκάλη : 2 (δεν εχω δει την εκαλη...αλλα δε ξερω γιατι τη θεωρω πολυ επικινδυνη...παλευει ολα τα παιχνιδια και θα το παιξω διπλο)
Ρουφ - Ν. Ιωνία : 2 (το ρουφ φαινεται να επεστρεψε στις καλες εμφανισεις...αλλα δυσκολα 2η σερι ηττα για τη νεα ιωνια..μετα την ηττα στο τοπικο ντερμπυ με το περισσο)
Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1 (η παλληνη φαινεται να "ξυπνησε" αλλα η αρτεμις ειναι πολυ δυνατη ομαδα, συμφωνα με τις αποψεις των περισσοτερων, γιατι εγω εχω εικονα μονο απο τη περσινη τους ομαδα)
Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1 ( δυσκολη εδρα το πορτο ραφτη...αν βγαλουνε σκορ οι 2 ψηλοι μπορει να το διεκδικησει, αλλα δυσκολα να παρει το 2πλο)
dominik
QUOTE(3-p @ Dec 10 2009, 21:37 ) *
Καλησπερα!Λοιπον. . .

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΚΩΦΟΙ 1 (πιστευω οτι ο ΑΟ ΚΩΦΩΝ ειναι καλη ομαδα αλλα αν ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ παιξει εστω στο 70% που επαιξε με εμας θα κερδισει)

ΑΡΙΩΝ - ΕΡΜΗΣ 1 (χωρις λογο!!ειναι καλες ομαδες αλλα ο 1 μας συμφερει)

ΤΟΥΦΑ - ΕΚΑΛΗ 1

ΡΟΥΦ - Ν.ΙΩΝΙΑ 2 (ελπιζω οτι θα αντιδρασουμε οπως πρεπει μετα την 1η ηττα μας και την κακη εμφανιση)`

ΑΡΤΕΜΙΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (πιστευω το πιο ευκολο παιχνιδι!μακαρι να διαψευστω)

ΖΕΦΥΡΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

Καλη αγωνιστικη να εχουμε χωρις τραυματισμους!!!!! shot.gif shot.gif

θα συμφωνησω με τον 3-ρ με μια αλλαγη..διπλο της παλληνης στην αρτεμιδα..γιατι ετσι μας αρεσει!! smiley.gif
topten
ΑΡΙΩΝΑΣ-ΕΡΜΗΣ 63-60

Το παιχνιδι ηταν ντερμπυ για ενα δεκαλεπτο και κατι.Στο 1ο το σκορ ηταν 17-18 υπερ του Ερμη.Απο κει και περα με φοβερη αμυνα απο τον Αριωνα η διαφορα καποια στιγμη εφτασε και τους 19 ποντους υπερ του Αριωνα.Στο τεταρτο δεκαλεπτο εχω να πω οτι μπασκετ επεξαν μονο οι διαιτητες, με τον τροπο τους(για να μην πω κατι πιο βαρυ).Ειχαμε 2 σοβαρους τραυματισμους,εναν απο καθε ομαδα(σκισμενο κεφαλι και διαστρεμα)για τα οποια ευθυνονται μονον αυτοι οι κυριοι οι οποιοι συνεχιζουν μετα απο αυτα και ειναι ακομα στο κοσμο τους.Περαστικα στα 2 παιδια και καλη συνεχεια στην ομαδα του Ερμη.
Artemida
Αρτεμιδα -Παλληνη 72 - 68
Δυσκολα η Αρτεμιδα οσο ο Τελλακης εβαζε(6/9 τριπ) μολις σταματησε τα πραγματα εγιναν ευκολα συνολικα η Παλληνη στηριχτηκε στο τριποντο 15 περιπου συνολικα ,και παρα τις απουσιες της εδειξε οτι καλα θα κανουν οι ομαδες να εχουν τον νου τους οταν παιζουν μαζι της,πολυ καλος και ο πισιρικας (δεν φαινοταν πανω απο 16χρ) πλεη-μαιηκερ ,με τις επιστροφες προσεχτε την
Εκπληκτκος ο Τουντας(6κλ-9ασιστ) απο την Αρτεμιδα που μαζι με Τσερπε και τον μονιμα διακριθεντα κολοσσο και γιγαντοτεραστιο Ζαφειροπουλο εκαναν μια τριαδα που εβγαζε φωτιες
Με ιωση επαιξε ο Γιαννακοπουλος σε 15 λεπτα 13 ποντους(3τριπ)
Λιγο επαιξε ο Δημητριου ο οποιος λογω προσωπικου προβληματος και επαγγελματικων υποχρεωσεων ειναι 1 μηνα χωρις προπονηση
Πολυ καλοι αμυντικα οι Βαμβακας και Μανωλης και οι δυο απολυτα ευστοχοι στις λιγες προσπαθειες που πηραν
Ιωαννιδης Κωνσταντινιδης καλοι στο λιγο που επαιξαν(και οι δυο απο ιωση απροπονητοι)
Μαλακης Κορετζελος Παναγιωτου .Λ δεν χρησιμοποιηθηκαν

GR-HAMMER
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΚΩΦΟΙ 77-74...
πολυ καλο παιχνιδι, με ανατροπες...
νευρα...προσωπικες ενεργειες..
κερδισε ο πιο ψυχραιμος...
καναμε ενα μεγαλο σερι στο 3ο και 4ο 10λεπτο και απο -13 βρεθηκαμε με +8..
αλλα καποια λαθακια μας ξαναεφεραν το περισσο στο ποντο και κερδισαν στις λεπτομερειες...
αλλη μια καλη εμφανιση απο την ομαδα μας και αλλη μια ηττα στις λεπτομερειες...
1-6 γραφει η βαθμολογια αλλα πιστευω δε μας αξιζει ουτε στο ελαχιστο...
και επειδη παντα λεω επωνυμα τα πραγματα...συγχαρητηρια στον καπεταν γκρινια και μεγαλο αλανι απο το περισσο...
μεχρι και οι πετρες γελαγανε μαζι σου...ποσα "δολοφονικα" βλεμματα θα ριξεις ακομα...
και ποσες μπαλες θα σηκωσεις ετοιμος να τις πεταξεις..(και δε θα πεταξεις ποτε)
φοραμε το ιδιο νουμερο...μη ξεχνιομαστε...
κριμα γιατι ξερεις καλο μπασκετακι...αλλα με τετοια συμπεριφορα μονο για τιποτα μονα σε καμια αλανα εισαι..
παραπονα ιδιαιτερα απο διαιτησια δεν εχω...ηταν αρκετα καλοι....τα λαθακια ειναι μεσα στο προγραμμα και σιγουρα οχι εσκεμμενα.
καλη συνεχεια σε ολους..

(moderator αν θεωρεις υπερβολικο το ποστ μου μη το σβησεις ολο, απλα σβησε "και επειδη" εως "εισαι..." απλα δε γινοτανε να μην αναφερθω σε αυτη τη περιπτωσαρα με το #13)
Buddah
Καλημερα και χρονια πολλα στους Σπυρους και τις Σπυριδουλες
μεχρι τωρα καλα παω εεεε;

Περισσός - Κωφοί : 1 Με καλη ψυχολογια ο Περισσος (δυσκολα οπως δειχνει το τελικο σκορ αλλα εγινε)

Αρίωνας - Ερμής : 1 Ο Αριωνας εχει καλη ομαδα και καποια στιγμη θα πρεπει να το δειξει (Με δικαιωνει ο Αριωνας)

Τούφα - Εκάλη : 1 Πιο πληρης ομαδα η Τουφα παιζει και στην εδρα της

Ρουφ - Ν. Ιωνία : 1 Εχω και εγω μια συμπαθεια ,εκανε μια κοιλια το ΡΟΥΦ αλλα περασε

Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1 Αν θελει να μεινει στις πρωτες θεσεις η Αρτεμιδα θα πρεπει να νικησει (δυσκολα και αυτο αλλα εγινε)

Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1 Ασσος λογω εδρας


Περιμενουμε το ΡΟΥΦ-ΙΩΝΙΑ ,Τουφα-Εκαλη (ελπιζω μη με ριξει κουβα ξανα η Εκαλη) και το Ζεφυρι-Πορτο Ραφτη
alexman95
ΡΟΥΦ 80-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 40-45 smiley.gif smiley.gif smiley.gif(Μπράβο Ρε Ομάδα)
rock
QUOTE(Artemida @ Dec 12 2009, 02:39 ) *
Αρτεμιδα -Παλληνη 72 - 68
Δυσκολα η Αρτεμιδα οσο ο Τελλακης εβαζε(6/9 τριπ) μολις σταματησε τα πραγματα εγιναν ευκολα συνολικα η Παλληνη στηριχτηκε στο τριποντο 15 περιπου συνολικα ,και παρα τις απουσιες της εδειξε οτι καλα θα κανουν οι ομαδες να εχουν τον νου τους οταν παιζουν μαζι της,πολυ καλος και ο πισιρικας (δεν φαινοταν πανω απο 16χρ) πλεη-μαιηκερ ,με τις επιστροφες προσεχτε την
Εκπληκτκος ο Τουντας(6κλ-9ασιστ) απο την Αρτεμιδα που μαζι με Τσερπε και τον μονιμα διακριθεντα κολοσσο και γιγαντοτεραστιο Ζαφειροπουλο εκαναν μια τριαδα που εβγαζε φωτιες
Με ιωση επαιξε ο Γιαννακοπουλος σε 15 λεπτα 13 ποντους(3τριπ)
Λιγο επαιξε ο Δημητριου ο οποιος λογω προσωπικου προβληματος και επαγγελματικων υποχρεωσεων ειναι 1 μηνα χωρις προπονηση
Πολυ καλοι αμυντικα οι Βαμβακας και Μανωλης και οι δυο απολυτα ευστοχοι στις λιγες προσπαθειες που πηραν
Ιωαννιδης Κωνσταντινιδης καλοι στο λιγο που επαιξαν(και οι δυο απο ιωση απροπονητοι)
Μαλακης Κορετζελος Παναγιωτου .Λ δεν χρησιμοποιηθηκαν

Καλημερα και απο μενα.
Το ματσακι ηταν πολλη ωραιο και η συμπεριφορα ολων των παιχτων καλη!!!
Το ματς χαθηκε και κριθηκε στα πολλα λαθοι της παλληνης στο πρωτο ημιχρονο 1.45 πριν το τελος και μετα στο τελος του παιχνιδιου. Εγω το μονο που εχω να πω ειναι παιδια σεβαστειτε τον ιδρωτα σας!!!!! 68.gif
Πολλα σουτ και απο τις δυο ομαδες με ντουμπλαρισματα στο 19 της Αρτεμιδας και πολλη πανω κατω στο γηπεδο.
Τελος παντων καλη συνεχεια και στις 2 ομαδες και περιμενουμε την συνεχεια. bball.gif bball.gif
panther2910
QUOTE(topten @ Dec 12 2009, 02:31 ) *
ΑΡΙΩΝΑΣ-ΕΡΜΗΣ 63-60

Το παιχνιδι ηταν ντερμπυ για ενα δεκαλεπτο και κατι.Στο 1ο το σκορ ηταν 17-18 υπερ του Ερμη.Απο κει και περα με φοβερη αμυνα απο τον Αριωνα η διαφορα καποια στιγμη εφτασε και τους 19 ποντους υπερ του Αριωνα.Στο τεταρτο δεκαλεπτο εχω να πω οτι μπασκετ επεξαν μονο οι διαιτητες, με τον τροπο τους(για να μην πω κατι πιο βαρυ).Ειχαμε 2 σοβαρους τραυματισμους,εναν απο καθε ομαδα(σκισμενο κεφαλι και διαστρεμα)για τα οποια ευθυνονται μονον αυτοι οι κυριοι οι οποιοι συνεχιζουν μετα απο αυτα και ειναι ακομα στο κοσμο τους.Περαστικα στα 2 παιδια και καλη συνεχεια στην ομαδα του Ερμη.

Δεν είναι τύχαιο φίλε μου ότι κάθε φορά που παίζει ο ερμής κάποιος αντίπαλος πάει για ράματα...
caterpillar
ΑΟ ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 63-60 (ημ 35-26)

Σημαντικό παιχνίδι στο Σπ.Λούης χθες βράδυ. Ο Αρίωνας έπαιξε με πάθος και μεγάλη ενέργεια και κέρδισε δίκαια το ντέρμπι. Έδειξε μέσα στο γήπεδο πως ήθελε περισσότερο το παιχνίδι (μιας και είχε ήδη δύο ήττες σε εντός έδρας παιχνίδια).
Ντέρμυ μόνο στο 1ο δεκάλεπτο (17-18) με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ. Στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο στο γήπεδο υπήρχε μόνο Αρίωνας. Τρομερή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση, την ίδια ώρα που ο Ερμής ήταν πολύ άστοχος από την περιφέρεια (αν δεν κάνω λάθος σημείωσε μόλις 19 πόντους στο διάστημα 10’-30’). Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ερμής ρίσκαρε παίζοντας zone-press σε όλο το γήπεδο και παραλίγο(τελευταία επίθεση) να πετύχει μια φοβερή ανατροπή. Τα παιδαριώδη λάθη του Αρίωνα, αλλά και η αδικαιολόγητη ανοχή των διαιτητών στην πίεση του Ερμή (σημαιάκι για βολές σηκώθηκε μόλις 30’’ πριν το τέλος!) διαμόρφωσαν την τελική διαφορά, που έφτασε ακόμη και τους 19 πόντους.
Να ευχηθώ γρήγορη ανάρρωση στους δύο τραυματίες και καλή συνέχεια στις δύο ομάδες.

Φίλε panther2910, αν εννοείς ότι ο Ερμής παίζει βρώμικα, τότε διαφωνώ μαζί σου. Ο Ερμής δεν έπαιξε αντιαθλητικά, απλά πίεσε δυνατά σε όλο το γήπεδο και, όπου υπάρχει πίεση, υπάρχουν και φάουλ και δυνατές κόντρες. Όλοι οι παίκτες του Ερμή μου φαίνονται μια χαρά παιδιά και αυτή την εντύπωση είχα και πέρυσι, όταν τους συναντήσαμε δύο φορές.
Για τον τραυματισμό στο κεφάλι του Νο 16 του Αρίωνα μεγαλύτερη ευθύνη έχουν οι διαιτητές, και ειδικά ο 1ος. Προφανώς, ο εγωισμός και η εμπάθειά του δεν του επέτρεψαν να δώσει κάποια σφυρίγματα.
Buddah
Γραψτε τα ονοματα τους ,αυτοι που τους οριζουν μας διαβαζουν
Ειναι παντως κομματι αδικο αν και συμβαινει πολλες φορες η μια ομαδα να πιεζει για να γυρισει το ματς και τις περισσοτερες φορες λογω επιθυμιας και παθους η πιεση αυτη να ειναι εκτος κανονων μπασκετ και οι διαιτητες να το επιτρεπουν και τις περισσοτερες δε φορες να συμβαινει το παραλογο να γεμιζει με φαουλ η ομαδα που δεχεται την πιεση
Τωρα για να πιεζε ο Ερμης και να πηρε σημαια 30δευτερα πριν την ληξη ειναι κομματι περιεργο μεν αλλα εχει ξαναγινει,εχουμε ξαναμιλησει για την φιλοσοφια καποιων προπονητων ,παιξτε δυνατα ποσα φαουλ θα μας σφυριξει ;δεν θα τα δωσει ολα ,κατι που δυστυχως ισχυει για τους περισσοτερους διαιτητες καποια στιγμη τους λενε κοιτα τα φαουλ ποσα μας εχεις δωσει και αντι να απαντησουν "αφου τα κανει η ομαδα σου" σταματανε να σφυριζουν και σφυριζουν το 1 απο τα 5
Καλο θα ειναι καποια στιγμη να σταματησει αυτο για να βλεπουμε και εμεις λιγο μπασκετακι και οχι ξυλικι
tas13
ΡΟΥΦ 80 - ΙΩΝΙΑ 40-45

Δυσκολη και καλη νικη απεναντι σε μια ομαδα που δε μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση παντως.. Κακο ματς οπως δειχνει και το τελικο σκορ, με πολλα λαθη και κακες επιλογες.. Μετα απο πολυ καιρο, αν και δεν αξιζει να ασχολεισαι, θα αναφερω και τη κακιστη εις βαρος μας διαιτησια που με καθε τροπο τους εβαζε ή τους κρατουσε στο παιχνιδι.. Συνηθισμενο θα μου πειτε οι κακες διαιτησιες.. Επισης ισως ειναι η πρωτη φορα που θα αναφερθω σε παιχτη αντιπαλης ομαδας, το νουμερο 11 που απο το πρωτο λεπτο επαιζε με αγκωνιες και προκαλουσε συνεχεια.. Σε μια γενικοτερα ηρεμη ομαδα, δε μπορω να καταλαβω γιατι αντιδρουσε ετσι.. Πιστευω οτι ετσι χαλαει την εικονα μιας ομαδας, που μεσα απο το forum ακουω ωραια λογια και μπορει να δυναμιτισει και ενα παιχνιδι.. Τελοσπαντων.. Σημασια εχει οτι μετα την εντος εδρας ηττα επρεπε να βρουμε τροπο να επανελθουμε στις νικες και παρα τις δυο πενταδατες απουσιες πηραμε μια πολυ σημαντικη νικη για τη συνεχεια..
Γενικοτερα η αγωνιστικη ειχε μια καλη και για εμας βεβαια νικη του Αριωνα επι του Ερμη, που ειχα πει οτι εχει καλη ομαδα και θα ειναι απο τις ομαδες που θα παλεψουν μεχρι τελους για την ανοδο.. Καλη εμφανιση και για τη Παλληνη απ'οτι ακουσα μεσα στην Αρτεμιδα, μια ομαδα που επισης ειχα πει οτι δεν τις αξιζει για εκει που βρισκεται.. Παντως ειναι ενας ομιλος που δε πρεπει να υποτιμας καμια ομαδα γιατι μπορεις να το πληρωσεις.. Ακολουθει εντος εδρα ντερμπι με την Αρτεμιδα πριν τη διακοπη, που με μια ακομα νικη θα παιξει μεγαλο ρολο για τη συνεχεια.. Ιδωμεν.. Να ειστε καλα..
buzzerbeater
zefuri-porto 1

δεν ξερω σκορ
Buddah
Μας λειπει μονο το Τουφα - Εκαλη

Περισσός - Κωφοί : 1 Με καλη ψυχολογια ο Περισσος (δυσκολα οπως δειχνει το τελικο σκορ αλλα εγινε)

Αρίωνας - Ερμής : 1 Ο Αριωνας εχει καλη ομαδα και καποια στιγμη θα πρεπει να το δειξει (Με δικαιωνει ο Αριωνας)

Τούφα - Εκάλη : 1 Πιο πληρης ομαδα η Τουφα παιζει και στην εδρα της αντε ρε καποιος απο την Εκαλη αλλες φορες κελαηδατε τωρα τπτ;

Ρουφ - Ν. Ιωνία : 1 Εχω και εγω μια συμπαθεια ,εκανε μια κοιλια το ΡΟΥΦ αλλα περασε (Μπραβο στην Ιωνια που περασε απο
μια δυσκολη εδρα

Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1 Αν θελει να μεινει στις πρωτες θεσεις η Αρτεμιδα θα πρεπει να νικησει (δυσκολα και αυτο αλλα εγινε)

Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1 Ασσος λογω εδρας (Τοπιασα και αυτο )


Περιμενουμε τοΤουφα-Εκαλη (ελπιζω μη με ριξει κουβα ξανα η Εκαλη)
alexas10
QUOTE (Buddah @ Dec 13 2009, 13:27 ) *
Μας λειπει μονο το Τουφα - Εκαλη

Περισσός - Κωφοί : 1 Με καλη ψυχολογια ο Περισσος (δυσκολα οπως δειχνει το τελικο σκορ αλλα εγινε)

Αρίωνας - Ερμής : 1 Ο Αριωνας εχει καλη ομαδα και καποια στιγμη θα πρεπει να το δειξει (Με δικαιωνει ο Αριωνας)

Τούφα - Εκάλη : 1 Πιο πληρης ομαδα η Τουφα παιζει και στην εδρα της αντε ρε καποιος απο την Εκαλη αλλες φορες κελαηδατε τωρα τπτ;

Ρουφ - Ν. Ιωνία : 1 Εχω και εγω μια συμπαθεια ,εκανε μια κοιλια το ΡΟΥΦ αλλα περασε (Μπραβο στην Ιωνια που περασε απο
μια δυσκολη εδρα

Αρτέμιδα - Παλλήνη : 1 Αν θελει να μεινει στις πρωτες θεσεις η Αρτεμιδα θα πρεπει να νικησει (δυσκολα και αυτο αλλα εγινε)

Ζεφύρι - Πόρτο Ράφτη : 1 Ασσος λογω εδρας (Τοπιασα και αυτο )


Περιμενουμε τοΤουφα-Εκαλη (ελπιζω μη με ριξει κουβα ξανα η Εκαλη)

Δεν σε εριξε...
3-p
Καλησπερα παιδια!!Αν κερδισε η Τουφα ειχα το απολυτο αυτη την αγωνιστικη!!Πολυ καλη για μας η ηττα του Ερμη και ετσι και παλι μονοι μας πρωτοι!!!Οσο για την δικη μας εμφανιση . . . καλυτερα να μην το σχολιασω . . . το σκορ τα λεει ολα!!!!!Τελος καλο ομως ολα καλα αν και καποια στιγμη θα πρεπει να αλλαξουμε τον τροπο που παιζουμε για να κερδισουμε και κανενα παιχνιδι ευκολα!!!Τουλαχιστον η κορυφη ειναι δικη μας εστω και ετσι και ΙΣΩΣ αυτο να ειναι το μονο που εχει σημασια!!!!ΙΣΩΣ.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Buddah
Αν καταλαβα σωστα το ποστ του Alexas10 πρεπει να κερδισε η Τουφα ,εγω εχασα ενα 5/6
rocker
QUOTE(3-p @ Dec 13 2009, 17:45 ) *
Καλησπερα παιδια!!Αν κερδισε η Τουφα ειχα το απολυτο αυτη την αγωνιστικη!!Πολυ καλη για μας η ηττα του Ερμη και ετσι και παλι μονοι μας πρωτοι!!!Οσο για την δικη μας εμφανιση . . . καλυτερα να μην το σχολιασω . . . το σκορ τα λεει ολα!!!!!Τελος καλο ομως ολα καλα αν και καποια στιγμη θα πρεπει να αλλαξουμε τον τροπο που παιζουμε για να κερδισουμε και κανενα παιχνιδι ευκολα!!!Τουλαχιστον η κορυφη ειναι δικη μας εστω και ετσι και ΙΣΩΣ αυτο να ειναι το μονο που εχει σημασια!!!!ΙΣΩΣ.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif



και ο τας13 κι εγώ τα πιάσαμε όλα , και οι άλλοι άντε να έχασαν ένα. μήπως ξεκαθάρισαν κάποια πράγματα σε αυτόν τον όμιλο?
Buddah
QUOTE(rocker @ Dec 13 2009, 22:35 ) *
και ο τας13 κι εγώ τα πιάσαμε όλα , και οι άλλοι άντε να έχασαν ένα. μήπως ξεκαθάρισαν κάποια πράγματα σε αυτόν τον όμιλο?


Δεν βλεπω κατι τετοιο ,οι ομαδες που ειναι κορυφη παιζουν ολες με τις ιδιες πιθανοτητες 1-2 ηττες αποσταση δεν δινουν προβαδισμα ,μια κακη μερα ομαδας αρκει για να τα ανατρεψει ολα ,γερα ναναι ολα τα παιδια και εχουν πολυ δρομο ακομη
jhantzop

ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 63-60
http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00012
http://www.ermisbc.gr/team_league.asp

Ημέρα/Ώρα: 11/12/2009 22:00
Γήπεδο: Κλειστό Σπύρου Λούη
Διαιτητές: Σελληνάς, Βογιατζής
Δεκάλεπτα: 17-18, 18-8, 14-6, 14-28
Ημίχρονο: 35-26

Ήττα στο ντέρμπυ

Δεύτερη ήττα για τον Ερμή στο πρωτάθλημα με δράστη αυτή τη φορά τον Αρίωνα Αμαρουσίου. Το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπυ (17-18) με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα. Στα δύο επόμενα δεκάλεπτα η αστοχία και η κακή αμυντική λειτουργία των παικτών του Ερμή έδωσαν στον Αρίωνα την ευκαιρία να ξεφύγει στο σκορ με τη μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι (49-30 στο 29’). Με αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ερμής προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά καταφέρνοντας να πλησιάσει στον έναν πόντο (61-60 στο 39’) και να έχει δύο φορές την ευκαιρία να προσπεράσει στο σκορ χωρίς αυτό τελικά να γίνει πραγματικότητα. Το τελικό 63-60 βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν και τους φιλοξενούμενους να μένουν με την πικρή γεύση μιας ανατροπής που δεν ολοκληρώθηκε. Να σημειωθούν οι τραυματισμοί των Λογοθέτη (Αρίωνα) και Φίλιππα (Ερμή) στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Κακή η διαιτησία των Σελληνά και Βογιατζή.

Αρίωνας Αμαρουσίου (Μαρκάτος-Λεμποτέσης): Ταμβάκης 12 (2), Καρβούντζης, Βεργίνης, Λογοθέτης 21 (2), Παπακωνσταντής 4, Μαλανδρής, Παπαζαφειρόπουλος 7, Παϊδακάκης Γ 1, Μουχάκης 12, Νάσιος 6, Ζουμπούλης

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας, Κολοκυθάς 5 (1), Παπαμιχαήλ 8, Πέρβιι 27 (4), Σολδάτος 7, Φίλιππας 1, Γιαλιάς 2, Τσιγαρίδης 8 (2), Μοναχός, Πολίτης 2





9η αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΚΩΦΟΙ 77-74
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ 63-60
ΤΟΥΦΑ - ΕΚΑΛΗ 72-54
ΡΟΥΦ 80 - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 40-45
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ 72-68
ΖΕΦΥΡΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 69-68
ΡΕΠΟ: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

Βαθμολογία
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 16 (7-2)
ΑΡΤΕΜΙΣ 16 (7-2)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 15 (7-1)
ΕΡΜΗΣ 14 (6-2)
ΡΟΥΦ 14 (5-4)
ΑΡΙΩΝΑΣ 13 (5-3)
ΖΕΦΥΡΙ 13 (4-5)
ΤΟΥΦΑ 11 (3-5)
ΕΚΑΛΗ 11 (3-5)
ΠΑΛΛΗΝΗ 10 (2-6)
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 9 (2-5)
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 9 (1-7)
ΚΩΦΟΙ 8 (1-6)

Επόμενη αγωνιστική
ΕΡΜΗΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΤΟΥΦΑ
ΚΩΦΟΙ - ΡΟΥΦ 80
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΡΤΕΜΙΣ
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΖΕΦΥΡΙ
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΕΚΑΛΗ
ΡΕΠΟ: ΠΕΡΙΣΣΟΣ




QUOTE(panther2910 @ Dec 12 2009, 15:29 ) *
Δεν είναι τύχαιο φίλε μου ότι κάθε φορά που παίζει ο ερμής κάποιος αντίπαλος πάει για ράματα...


Ο caterpillar από Αρίωνα με κάλυψε πλήρως. Θα μπορούσα να προσθέσω δείχνοντας χιουμοριστική διάθεση ότι φταίει ο πρώτος διαιτητής Σελληνάς που ήταν και στα δύο παιχνίδια.

Να ευχαριστήσω τους ανθρώπους του Αρίωνα για τη φιλοξενία (είχαν μπάλες και νεράκια έτοιμα για τους φιλοξενούμενους) και να πω ότι κανένας πάνθηρας δεν μπορεί να χαλάσει φιλικές σχέσεις σωματείων.




QUOTE(Buddah @ Dec 13 2009, 23:22 ) *
Δεν βλεπω κατι τετοιο ,οι ομαδες που ειναι κορυφη παιζουν ολες με τις ιδιες πιθανοτητες 1-2 ηττες αποσταση δεν δινουν προβαδισμα ,μια κακη μερα ομαδας αρκει για να τα ανατρεψει ολα ,γερα ναναι ολα τα παιδια και εχουν πολυ δρομο ακομη


Θα συμφωνήσω 100% με τον Buddah και θα τονίσω το "γερά να 'ναι όλα τα παιδιά" διότι ως Ερμής οι τραυματισμοί είναι διαρκείς και χωρίς σταματημό.


katsman4
Αν και απογοητευμένος με την αγωνιστική κατάσταση της ομάδας μου και με τους τραυματισμούς τους οποίους κάθε εβδομάδα αντιμετωπίζουμε και κάποιοι απ'αυτούς θα μας βασανίζουν για πολύ καιρό ακόμα, θα ήθελα να τονίσω ένα πράγμα. Σίγουρα η νίκη είναι ότι καλύτερο εννοώ σαν αποτέλεσμα αλλά όταν καταφέρνεις να μειώσεις μία τέτοια διαφορά όπως στο ματς Αρίωνα-Ερμή ακόμα και αν δεν πάρεις το ματς είναι τεράστιο κατόρθωμα. Βρισκόμαστε ακόμα στον πρώτο γύρο και αυτό είναι ζωτικής σημασίας. Έτσι όπως έχω δει τις ομάδες μέχρι στιγμής, δεν υπάρχει κάποια που να ξεχωρίζει πολύ από τις υπόλοιπες ακόμα και απ' αυτές που βρίσκονται στις χαμηλότερες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και έτσι όπως κυλάει το πρωτάθλημα κάποιες θέσεις θα κριθούν στη διαφορά πόντων στα μεταξύ ματς αλλά και στη συνολική διαφορά. Σκεφτείτε λίγο να χάσει κάποια ομάδα την άνοδο ή την παραμονή για ένα καλάθι ή ακόμα και για έναν πόντο.
panther2910
QUOTE(jhantzop @ Dec 14 2009, 11:12 ) *
Ο caterpillar από Αρίωνα με κάλυψε πλήρως. Θα μπορούσα να προσθέσω δείχνοντας χιουμοριστική διάθεση ότι φταίει ο πρώτος διαιτητής Σελληνάς που ήταν και στα δύο παιχνίδια.

Να ευχαριστήσω τους ανθρώπους του Αρίωνα για τη φιλοξενία (είχαν μπάλες και νεράκια έτοιμα για τους φιλοξενούμενους) και να πω ότι κανένας πάνθηρας δεν μπορεί να χαλάσει φιλικές σχέσεις σωματείων.


Φιλική λοιπόν η ήττα του Ερμή που του στερεί την πρώτη θέση!!!


jhantzop
QUOTE(panther2910 @ Dec 14 2009, 12:44 ) *
Φιλική λοιπόν η ήττα του Ερμή που του στερεί την πρώτη θέση!!!


Επειδή δεν μου έρχεται κάτι να σου πω που να έχει νόημα, θα σε "παραδώσω" στους υπόλοιπους του forum για τα άστοχα σχόλιά σου, αν και δε νομίζω να υπάρχει κάτι να πουν!

Μία-δυο συμβουλές. Δεν πρέπει να πεις κάτι έτσι απλά για να το πεις. Ούτε και πρέπει να πεις κάτι για να είσαι ο τελευταίος που μιλάς. Σκέψου τα.


1911971
QUOTE(panther2910 @ Dec 14 2009, 12:44 ) *
Φιλική λοιπόν η ήττα του Ερμή που του στερεί την πρώτη θέση!!!

Το γεγονός ότι ο Ερμής θέλει να έχει καλές σχέσεις με όλα τα σωματεία, τα οποία είναι "αντίπαλα" μόνο στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου και μόνο για δύο σαραντάλετα, δεν κάνει καμία νίκη ή ήττα φιλική.
Μία νίκη είναι πάντα μία νίκη. Το ίδιο ισχύει και για την ήττα. Μόνο που στην ήττα έχεις περισσότερα να κριτηκάρεις παρά στην νίκη.
Προχθές, έγινε ένας καλός αγώνας, με την ομάδα μου να βλέπει το καλάθι σαν δακτυλίθρα για σχεδόν δύο περιόδους, κάτι που οφείλεται τόσο στην καλή προσπάθεια του Αρίωνα όσο και από το δικό μας κακό παιχνίδι. Οταν πιέσαμε όμως, τόσο κάποια λάθη των παικτών του Αρίωνα όσο και οι διαιτητές έκαναν το παιχνίδι κόλαση...θεωρώ ότι και οι δύο ομάδες στην τέταρτη περίοδο πήραν από ένα σφύρισμα, τα οποία επιοικώς δεν υπήρχαν (ένα καλάθι-φάουλ εις βάρος του Ερμή με το φάουλ 2 χρόνια πριν και μία τεχνική ποινή σε παίκτη του Αρίωνα, σε κραυγή πόνου όταν αυτός χτύπησε)...
Δυστυχώς, υπήρξαν και δύο τραυματισμοί, από έναν για κάθε ομάδα. Ευχαριστώ τον φίλο Caterpillar για τα λόγια του...είναι η απόδειξη τι παιχνιδι έγινε την Παρασκευή.
Η ομάδα δεν έφυγε από τους στόχους της....συνεχίζουμε...αλλά με τόσους τραυματισμούς, για καμιά βουτιά στον Ιορδάνη ποταμό μας κόβω...
Καλή συνέχεια σε όλους, περαστικά στους τραυματίες. bball.gif

Φίλε πάνθηρα, αυτά που λες και γράφεις, ούτε στην ζούγκλα με ταμ-ταμ δεν λέγονται ή γράφονται.... 68.gif
ev67
QUOTE(tas13 @ Dec 12 2009, 21:26 ) *
ΡΟΥΦ 80 - ΙΩΝΙΑ 40-45

Δυσκολη και καλη νικη απεναντι σε μια ομαδα που δε μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση παντως.. Κακο ματς οπως δειχνει και το τελικο σκορ, με πολλα λαθη και κακες επιλογες.. Μετα απο πολυ καιρο, αν και δεν αξιζει να ασχολεισαι, θα αναφερω και τη κακιστη εις βαρος μας διαιτησια που με καθε τροπο τους εβαζε ή τους κρατουσε στο παιχνιδι.. Συνηθισμενο θα μου πειτε οι κακες διαιτησιες.. Επισης ισως ειναι η πρωτη φορα που θα αναφερθω σε παιχτη αντιπαλης ομαδας, το νουμερο 11 που απο το πρωτο λεπτο επαιζε με αγκωνιες και προκαλουσε συνεχεια.. Σε μια γενικοτερα ηρεμη ομαδα, δε μπορω να καταλαβω γιατι αντιδρουσε ετσι.. Πιστευω οτι ετσι χαλαει την εικονα μιας ομαδας, που μεσα απο το forum ακουω ωραια λογια και μπορει να δυναμιτισει και ενα παιχνιδι.. Τελοσπαντων.. Σημασια εχει οτι μετα την εντος εδρας ηττα επρεπε να βρουμε τροπο να επανελθουμε στις νικες και παρα τις δυο πενταδατες απουσιες πηραμε μια πολυ σημαντικη νικη για τη συνεχεια..
Γενικοτερα η αγωνιστικη ειχε μια καλη και για εμας βεβαια νικη του Αριωνα επι του Ερμη, που ειχα πει οτι εχει καλη ομαδα και θα ειναι απο τις ομαδες που θα παλεψουν μεχρι τελους για την ανοδο.. Καλη εμφανιση και για τη Παλληνη απ'οτι ακουσα μεσα στην Αρτεμιδα, μια ομαδα που επισης ειχα πει οτι δεν τις αξιζει για εκει που βρισκεται.. Παντως ειναι ενας ομιλος που δε πρεπει να υποτιμας καμια ομαδα γιατι μπορεις να το πληρωσεις.. Ακολουθει εντος εδρα ντερμπι με την Αρτεμιδα πριν τη διακοπη, που με μια ακομα νικη θα παιξει μεγαλο ρολο για τη συνεχεια.. Ιδωμεν.. Να ειστε καλα..


Δύσκολη νίκη, αλλά η νική είναι πάντα νίκη. Πιστεύω ότι η εμφάνιση της Ν. ΙΩΝΙΑΣ ήταν καλή κυρίως από πλευρά άμυνας. Όσο για τη διαιτησία προβλήματα υπήρχαν και θα υπάρχουν.



aspirini
QUOTE(tas13 @ Dec 12 2009, 21:26 ) *
ΡΟΥΦ 80 - ΙΩΝΙΑ 40-45

Δυσκολη και καλη νικη απεναντι σε μια ομαδα που δε μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση παντως.. Κακο ματς οπως δειχνει και το τελικο σκορ, με πολλα λαθη και κακες επιλογες.. Μετα απο πολυ καιρο, αν και δεν αξιζει να ασχολεισαι, θα αναφερω και τη κακιστη εις βαρος μας διαιτησια που με καθε τροπο τους εβαζε ή τους κρατουσε στο παιχνιδι.. Συνηθισμενο θα μου πειτε οι κακες διαιτησιες.. Επισης ισως ειναι η πρωτη φορα που θα αναφερθω σε παιχτη αντιπαλης ομαδας, το νουμερο 11 που απο το πρωτο λεπτο επαιζε με αγκωνιες και προκαλουσε συνεχεια.. Σε μια γενικοτερα ηρεμη ομαδα, δε μπορω να καταλαβω γιατι αντιδρουσε ετσι.. Πιστευω οτι ετσι χαλαει την εικονα μιας ομαδας, που μεσα απο το forum ακουω ωραια λογια και μπορει να δυναμιτισει και ενα παιχνιδι.. Τελοσπαντων.. Σημασια εχει οτι μετα την εντος εδρας ηττα επρεπε να βρουμε τροπο να επανελθουμε στις νικες και παρα τις δυο πενταδατες απουσιες πηραμε μια πολυ σημαντικη νικη για τη συνεχεια..
Γενικοτερα η αγωνιστικη ειχε μια καλη και για εμας βεβαια νικη του Αριωνα επι του Ερμη, που ειχα πει οτι εχει καλη ομαδα και θα ειναι απο τις ομαδες που θα παλεψουν μεχρι τελους για την ανοδο.. Καλη εμφανιση και για τη Παλληνη απ'οτι ακουσα μεσα στην Αρτεμιδα, μια ομαδα που επισης ειχα πει οτι δεν τις αξιζει για εκει που βρισκεται.. Παντως ειναι ενας ομιλος που δε πρεπει να υποτιμας καμια ομαδα γιατι μπορεις να το πληρωσεις.. Ακολουθει εντος εδρα ντερμπι με την Αρτεμιδα πριν τη διακοπη, που με μια ακομα νικη θα παιξει μεγαλο ρολο για τη συνεχεια.. Ιδωμεν.. Να ειστε καλα..


Μπασκετικά δεν θα σχολιάσω το παιχνίδι. Από τα χειρότερα που έχω δει ποτέ. Το Ρουφ έβαλε 2 σουτ και η Ιωνία ΟΥΤΕ ΕΝΑ!! Όλα τα υπόλοιπά καλάθια ήταν λει απ και βολές. Κέρδισε δικαία η Ιωνία και κανείς δεν έχει να πει για διαιτησία. Λάθη εκατέρωθεν.

Για συμπεριφορά έδρας δεν χρειάζεται να πω κάτι. Είχαν έρθει παιδία που υποστήριζαν την Ιωνία. Ούτε ασχολήθηκε μαζί τους κανείς και διαμαρτυρόντουσαν για την διαιτησία χωρίς να τους πει κανείς τίποτα, σε αντίθεση με ότι συμβαίνει αλλού.

Αλλά στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί 13. Και εσείς παίξατε δυνατά και με αγκωνιές (καλώς ή κακώς έτσι παίζετε το μπάσκετ σε αυτές τις κατηγορίες, κακώς για εμένα) και επειδή στο 11 δεν πέρασαν οι κουτοπονηριές σου βγαίνεις και κατηγορείς στο φόρουμ. Εκεί ήσουν μόλις τελείωσε το παιχνίδι, τα βρήκατε, δεν του είπες τίποτα και δώσατε χέρια. Να του την έλεγες τότε και όχι εδώ από το φόρουμ.
tas13
QUOTE(aspirini @ Dec 14 2009, 16:36 ) *
Μπασκετικά δεν θα σχολιάσω το παιχνίδι. Από τα χειρότερα που έχω δει ποτέ. Το Ρουφ έβαλε 2 σουτ και η Ιωνία ΟΥΤΕ ΕΝΑ!! Όλα τα υπόλοιπά καλάθια ήταν λει απ και βολές. Κέρδισε δικαία η Ιωνία και κανείς δεν έχει να πει για διαιτησία. Λάθη εκατέρωθεν.

Για συμπεριφορά έδρας δεν χρειάζεται να πω κάτι. Είχαν έρθει παιδία που υποστήριζαν την Ιωνία. Ούτε ασχολήθηκε μαζί τους κανείς και διαμαρτυρόντουσαν για την διαιτησία χωρίς να τους πει κανείς τίποτα, σε αντίθεση με ότι συμβαίνει αλλού.

Αλλά στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί 13. Και εσείς παίξατε δυνατά και με αγκωνιές (καλώς ή κακώς έτσι παίζετε το μπάσκετ σε αυτές τις κατηγορίες, κακώς για εμένα) και επειδή στο 11 δεν πέρασαν οι κουτοπονηριές σου βγαίνεις και κατηγορείς στο φόρουμ. Εκεί ήσουν μόλις τελείωσε το παιχνίδι, τα βρήκατε, δεν του είπες τίποτα και δώσατε χέρια. Να του την έλεγες τότε και όχι εδώ από το φόρουμ.


Θα ειχες δικιο για το 11 μονο αν ειχε προκληθει ή αν ειχε φαει και αυτος μερικες.. Αλλα το να λες οτι οι κουτοπονηριες μου δε περασαν σε ενα παιχτη που απο τη πρωτη φαση μου ριχνει δυο αγκωνιες και οταν τον ρωταω ''τι επαθες ρε φιλε γιατι παιζεις ετσι'' μου απανταει "ετσι παιζω και τι θες" και αλλα τετοια, απο τη πρωτη φαση επαναλαμβανω τοτε δεν ειμαι κουτοπονηρος, αλλα ο τυπος ετσι γουσταρει να παιζει.. Αλλα ετσι προκαλεις φιλε και οταν τρως θα δωσεις.. Σε ολο το παιχνιδι τον ρωταγα γιατι βαρας μου ελεγε γιατι το ενα και γιατι το αλλο και θες στο τελος να κανω και διαλογο.. Ο διαλογος δε θα ειχε ουσια με το συγκεκριμενο παιδι.. Και δε τα βρηκαμε, απλα τα χερια εγω τα δινω παντα.. Και το μπασκετ δε παιζετε ετσι σε αυτες τις κατηγοριες.. Αλλο δυνατα αλλο αγκωνιες απο τη πρωτη φαση.. Αυτο που ειπα στο φορουμ ειναι οτι ενας παιχτης γιατι μονο αυτος ηταν, καταφερε να χαλασει την καλη εικονα που ειχα ακουσει μεσα απο εδω.. Τελοσπαντων αυτα γινονται, απλα μου εκανε εντυπωση η συγκεκριμενη περιπτωση γι'αυτο το ανεφερα.. Να'σαι καλα..
siloui11
QUOTE(tas13 @ Dec 14 2009, 17:49 ) *
Θα ειχες δικιο για το 11 μονο αν ειχε προκληθει ή αν ειχε φαει και αυτος μερικες.. Αλλα το να λες οτι οι κουτοπονηριες μου δε περασαν σε ενα παιχτη που απο τη πρωτη φαση μου ριχνει δυο αγκωνιες και οταν τον ρωταω ''τι επαθες ρε φιλε γιατι παιζεις ετσι'' μου απανταει "ετσι παιζω και τι θες" και αλλα τετοια, απο τη πρωτη φαση επαναλαμβανω τοτε δεν ειμαι κουτοπονηρος, αλλα ο τυπος ετσι γουσταρει να παιζει.. Αλλα ετσι προκαλεις φιλε και οταν τρως θα δωσεις.. Σε ολο το παιχνιδι τον ρωταγα γιατι βαρας μου ελεγε γιατι το ενα και γιατι το αλλο και θες στο τελος να κανω και διαλογο.. Ο διαλογος δε θα ειχε ουσια με το συγκεκριμενο παιδι.. Και δε τα βρηκαμε, απλα τα χερια εγω τα δινω παντα.. Και το μπασκετ δε παιζετε ετσι σε αυτες τις κατηγοριες.. Αλλο δυνατα αλλο αγκωνιες απο τη πρωτη φαση.. Αυτο που ειπα στο φορουμ ειναι οτι ενας παιχτης γιατι μονο αυτος ηταν, καταφερε να χαλασει την καλη εικονα που ειχα ακουσει μεσα απο εδω.. Τελοσπαντων αυτα γινονται, απλα μου εκανε εντυπωση η συγκεκριμενη περιπτωση γι'αυτο το ανεφερα.. Να'σαι καλα..


Φίλε τας13, ο λόγος που απαντάω σε αυτό το ποστ και όχι στο πρώτο , είναι ότι θεωρώ ότι είχες δίκιο για τα πολλά νεύρα που έβγαλα από την αρχή του ματς. Και ο τρόπος ακόμα που το έκφρασες, ήταν δίκαιος προς εμένα.
Ο λόγος που απαντώ σε αυτό όμως έχει να κάνει και με πολλά που αναφέρεις και δεν ισχύουν . Τα "έτσι παίζω τι θες" και το "σε όλο το παιχνίδι τον ρώταγα" δεν ακούστηκαν. Το να γράφω τι έλεγες ή τι ρώταγες , θα μας κόψει ο mod σίγουρα. Και το ξέρεις ότι δεν κάνω λάθος. Ίσως και εσύ θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου και τι έβλεπε κάποιος απέξω, γιατί μέσα στο γήπεδο όλοι χάνουμε φάσεις άρα αυτός από την εξέδρα έχει εικόνα. Επίσης μη κρίνεις μόνο προσωπικές μονομαχίες, γιατί δεν συναντηθήκαμε και πολύ ώρα στο γήπεδο. Για την πρώτη φάση όπως λες, προσπαθούσαμε στο ποσταπ και πήρα φάουλ, γιατί πρέπει να συμβαίνει κάτι παραπάνω.
Δεν ξέρω αν μένεις στη Ν.Ιωνία αλλά επειδή είμαι γείτονας (δεν είμαι Πετραλωνίτης , απλά παίζω μπάσκετ εκεί) , μπορώ κάλλιστα να σου δώσω το βιντεο του αγώνα και να δεις και εσύ κάποια πράγματα που νομίζω ότι είτε δεν τα είδες είτε από την ένταση του αγώνα δεν τα αντιλήφηκες. Και δεν αναφέρομαι σε διαιτήσια όσο σε φάσεις δυνατές εκατέρωθεν, που δείχνουν ότι 7 από τους 10 παίχτες έπαιζαν πολύ δυνατά. Στο λέω γιατί το έχω δει 2 φορές εγώ.
Από εκεί και πέρα, προσωπικά πλήρωσα τα νεύρα μένοντας στο πάγκο αρκετή ώρα και έχοντας και κακή απόδοση σε κρίσιμο ματς για την ομάδα μου.
Από την άλλη μεριά, δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί σου ή με την ομάδα σου. Μας κερδίσατε δίκαια, παραμένετε πρώτοι και να έχετε καλή συνέχεια.


tas13
QUOTE(siloui11 @ Dec 14 2009, 19:53 ) *
Φίλε τας13, ο λόγος που απαντάω σε αυτό το ποστ και όχι στο πρώτο , είναι ότι θεωρώ ότι είχες δίκιο για τα πολλά νεύρα που έβγαλα από την αρχή του ματς. Και ο τρόπος ακόμα που το έκφρασες, ήταν δίκαιος προς εμένα.
Ο λόγος που απαντώ σε αυτό όμως έχει να κάνει και με πολλά που αναφέρεις και δεν ισχύουν . Τα "έτσι παίζω τι θες" και το "σε όλο το παιχνίδι τον ρώταγα" δεν ακούστηκαν. Το να γράφω τι έλεγες ή τι ρώταγες , θα μας κόψει ο mod σίγουρα. Και το ξέρεις ότι δεν κάνω λάθος. Ίσως και εσύ θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου και τι έβλεπε κάποιος απέξω, γιατί μέσα στο γήπεδο όλοι χάνουμε φάσεις άρα αυτός από την εξέδρα έχει εικόνα. Επίσης μη κρίνεις μόνο προσωπικές μονομαχίες, γιατί δεν συναντηθήκαμε και πολύ ώρα στο γήπεδο. Για την πρώτη φάση όπως λες, προσπαθούσαμε στο ποσταπ και πήρα φάουλ, γιατί πρέπει να συμβαίνει κάτι παραπάνω.
Δεν ξέρω αν μένεις στη Ν.Ιωνία αλλά επειδή είμαι γείτονας (δεν είμαι Πετραλωνίτης , απλά παίζω μπάσκετ εκεί) , μπορώ κάλλιστα να σου δώσω το βιντεο του αγώνα και να δεις και εσύ κάποια πράγματα που νομίζω ότι είτε δεν τα είδες είτε από την ένταση του αγώνα δεν τα αντιλήφηκες. Και δεν αναφέρομαι σε διαιτήσια όσο σε φάσεις δυνατές εκατέρωθεν, που δείχνουν ότι 7 από τους 10 παίχτες έπαιζαν πολύ δυνατά. Στο λέω γιατί το έχω δει 2 φορές εγώ.
Από εκεί και πέρα, προσωπικά πλήρωσα τα νεύρα μένοντας στο πάγκο αρκετή ώρα και έχοντας και κακή απόδοση σε κρίσιμο ματς για την ομάδα μου.
Από την άλλη μεριά, δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί σου ή με την ομάδα σου. Μας κερδίσατε δίκαια, παραμένετε πρώτοι και να έχετε καλή συνέχεια.


Ουτε εγω εχω τιποτα μαζι σου και αυτο φανηκε και στο τελος που σου εδωσα το χερι.. Το οτι σε ρωτησα πολλες φορες γιατι παιζεις ετσι ισχυει παντως, τα αλλα ειναι περιπου ετσι.. Τωρα για τα υπολοιπα που ακολουθησαν ηταν φυσικα λογω εκνευρισμου και μονο.. Να'σαι καλα και να εχετε και εσεις καλη συνεχεια..
str
QUOTE(siloui11 @ Dec 14 2009, 19:53 ) *
Φίλε τας13, ο λόγος που απαντάω σε αυτό το ποστ και όχι στο πρώτο , είναι ότι θεωρώ ότι είχες δίκιο για τα πολλά νεύρα που έβγαλα από την αρχή του ματς. Και ο τρόπος ακόμα που το έκφρασες, ήταν δίκαιος προς εμένα.
Ο λόγος που απαντώ σε αυτό όμως έχει να κάνει και με πολλά που αναφέρεις και δεν ισχύουν . Τα "έτσι παίζω τι θες" και το "σε όλο το παιχνίδι τον ρώταγα" δεν ακούστηκαν. Το να γράφω τι έλεγες ή τι ρώταγες , θα μας κόψει ο mod σίγουρα. Και το ξέρεις ότι δεν κάνω λάθος. Ίσως και εσύ θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου και τι έβλεπε κάποιος απέξω, γιατί μέσα στο γήπεδο όλοι χάνουμε φάσεις άρα αυτός από την εξέδρα έχει εικόνα. Επίσης μη κρίνεις μόνο προσωπικές μονομαχίες, γιατί δεν συναντηθήκαμε και πολύ ώρα στο γήπεδο. Για την πρώτη φάση όπως λες, προσπαθούσαμε στο ποσταπ και πήρα φάουλ, γιατί πρέπει να συμβαίνει κάτι παραπάνω.
Δεν ξέρω αν μένεις στη Ν.Ιωνία αλλά επειδή είμαι γείτονας (δεν είμαι Πετραλωνίτης , απλά παίζω μπάσκετ εκεί) , μπορώ κάλλιστα να σου δώσω το βιντεο του αγώνα και να δεις και εσύ κάποια πράγματα που νομίζω ότι είτε δεν τα είδες είτε από την ένταση του αγώνα δεν τα αντιλήφηκες. Και δεν αναφέρομαι σε διαιτήσια όσο σε φάσεις δυνατές εκατέρωθεν, που δείχνουν ότι 7 από τους 10 παίχτες έπαιζαν πολύ δυνατά. Στο λέω γιατί το έχω δει 2 φορές εγώ.
Από εκεί και πέρα, προσωπικά πλήρωσα τα νεύρα μένοντας στο πάγκο αρκετή ώρα και έχοντας και κακή απόδοση σε κρίσιμο ματς για την ομάδα μου.
Από την άλλη μεριά, δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί σου ή με την ομάδα σου. Μας κερδίσατε δίκαια, παραμένετε πρώτοι και να έχετε καλή συνέχεια.

μηπως μπορεις πραγματι να μας το δωσεις??να το καψεις σε ενα dvd και αφου λες μενεις και ιωνια καποια στιγμη αν σε βγαλει ο δρομος να το αφησεις στο γηπεδο μας??
οχι τπτ αλλο αλλα παιζουμε χρονια μπασκετ αλλα σπανια βλεπουμε τις φατσες μας..ετσι για αρχειο..μετα απο χρονια να εχουμε να θυμομαστε...(αν και το ματσακι αυτο δεν ηταν για να το θυμαται κανεις..αλλα τι να κανουμε τωρα..)
Buddah
QUOTE(panther2910 @ Dec 14 2009, 12:44 ) *
Φιλική λοιπόν η ήττα του Ερμή που του στερεί την πρώτη θέση!!!

Γιατι εσυ πιστευεις οτι τα παιδια που παιζουν στην κατηγορια εχουν κατι να μοιρασουν ;Η μηπως παιζονται τα μυρια σε budget;
Με την ληξη ειναι ολοι φιλοι και τα συζητανε ανθρωπινα .Οσον αφορα την αναφορα για την φιλοξενια του Αριωνα καλως γινεται και μπραβο στην διοικηση του Αριωνα που με τετοιες απλες κινησεις ανεβαζει το επιπεδο ,νοιωθουν καλυτερα και τα παιδια που αγωνιζονται οταν οι συνθηκες φιλοξενιας ειναι τετοιες
Ειρωνιες λοιπον δεν χρειαζονται ,και μια ηττα δεν σημαινει τιποτα
str

ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (-8,5)
. ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 (-6,5)
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΡΟΥΦ 80 1 (-1,5)
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1 (-0,5)
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1 (-9,5)
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 2 (+4,5)
τα πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα αφορουν τους γηπεδουχους...ενταξει δεν δινω και τρελες διαφορες απλα εκει πιστευω θα κυμανθουν...
tas13
Καλησπερα παιδια και καλη αγωνιστικη να εχουμε..

ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (επιστροφη στις νικες για τον Ερμη και μαλλον ευκολα, ασσος)

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 (δε νομιζω να χαραμισουν τη νικη που εκαναν στο ντερμπι, ασσος)

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΡΟΥΦ 80 1 (δε μου αρεσε το Ρουφ και νομιζω οτι οι Κωφοι δεν ειναι ομαδα για να βρισκεται τελευταια και θα τη πονταρω στο τοπικο ντερμπι, ασσος)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1 (αλλο ενα ντερμπι για εμας και θελω να πιστευω οτι θα κλεισουμε καλα τη χρονια, απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα απ'οτι ακουω, αλλα χρωσταμε μια καλη εμφανιση σε εμας και νομιζω θα κερδισουμε, ασσος)

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1 (εχει αρχισει να ανεβαινει η Παλληνη και δε νομιζω να χασει εδω, ασσος)

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 1 (αν θελει να ελπιζει στη σωτηρια το Πορτο Ραφτη πρεπει να κερδισει, νωρις ακομα βεβαια αλλα ειναι εντος εδρας και πρεπει να το παρει το ματσακι, δυσκολο αλλα νομιζω ασσος)

Φουλ του ασσου λοιπον για τη 10η αγωνιστικη και για να δουμε τι θα δουμε..
st_79
καλησπερα.φιλε tas13 καλα εκανες και δεν σου αρεσε το ρουφ που ηταν πολυ πολυ πολυ χαλια.αλλα μη ξεχνας οτι 2 λεπτα περιπου πριν το τελος χανατε με 2 νομιζω και στα τελευταια 40'' χασατε 4 βολες και δεν το καθαρισατε.τι να πουμε τοτε εμεις που ηρθαμε να δουμε τον πρωτο που παει και για ανοδο και ειδαμε τους 43 ποντους απεναντι σε καποιους που φετος ανεβηκαν απο δ΄ και παραλιγο να σας το κλεψουν το ματσακι.αν θελετε να λεγεστε ομαδα για πρωταθλημα και ανοδο αυτες δεν ειναι εμφανισεις και ολοι οσοι ερχομαστε και βλεπουμε τετοια παιχνιδια και εμφανισεις ειδικα του πρωτου τοτε καλυτερα να το κοψουμε και να βλεπουμε νικολουλη.σορυ αν σε στεναχωρησα αλλα νιωθουμε οσοι ηρθαμε να σας σουμε οτι χασαμε το βραδυ μας.καλη συνεχεια σε ολους και αυριο ειμαι ουδετερος τελιως.
1911971
QUOTE(tas13 @ Dec 17 2009, 20:01 ) *
Καλησπερα παιδια και καλη αγωνιστικη να εχουμε..

ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (επιστροφη στις νικες για τον Ερμη και μαλλον ευκολα, ασσος)

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 (δε νομιζω να χαραμισουν τη νικη που εκαναν στο ντερμπι, ασσος)

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΡΟΥΦ 80 1 (δε μου αρεσε το Ρουφ και νομιζω οτι οι Κωφοι δεν ειναι ομαδα για να βρισκεται τελευταια και θα τη πονταρω στο τοπικο ντερμπι, ασσος)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1 (αλλο ενα ντερμπι για εμας και θελω να πιστευω οτι θα κλεισουμε καλα τη χρονια, απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα απ'οτι ακουω, αλλα χρωσταμε μια καλη εμφανιση σε εμας και νομιζω θα κερδισουμε, ασσος)

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1 (εχει αρχισει να ανεβαινει η Παλληνη και δε νομιζω να χασει εδω, ασσος)

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 1 (αν θελει να ελπιζει στη σωτηρια το Πορτο Ραφτη πρεπει να κερδισει, νωρις ακομα βεβαια αλλα ειναι εντος εδρας και πρεπει να το παρει το ματσακι, δυσκολο αλλα νομιζω ασσος)

Φουλ του ασσου λοιπον για τη 10η αγωνιστικη και για να δουμε τι θα δουμε..

Συμφωνώ απολύτως.... καλά παιχνίδια σε όλους!
tas13
QUOTE(st_79 @ Dec 18 2009, 01:20 ) *
καλησπερα.φιλε tas13 καλα εκανες και δεν σου αρεσε το ρουφ που ηταν πολυ πολυ πολυ χαλια.αλλα μη ξεχνας οτι 2 λεπτα περιπου πριν το τελος χανατε με 2 νομιζω και στα τελευταια 40'' χασατε 4 βολες και δεν το καθαρισατε.τι να πουμε τοτε εμεις που ηρθαμε να δουμε τον πρωτο που παει και για ανοδο και ειδαμε τους 43 ποντους απεναντι σε καποιους που φετος ανεβηκαν απο δ΄ και παραλιγο να σας το κλεψουν το ματσακι.αν θελετε να λεγεστε ομαδα για πρωταθλημα και ανοδο αυτες δεν ειναι εμφανισεις και ολοι οσοι ερχομαστε και βλεπουμε τετοια παιχνιδια και εμφανισεις ειδικα του πρωτου τοτε καλυτερα να το κοψουμε και να βλεπουμε νικολουλη.σορυ αν σε στεναχωρησα αλλα νιωθουμε οσοι ηρθαμε να σας σουμε οτι χασαμε το βραδυ μας.καλη συνεχεια σε ολους και αυριο ειμαι ουδετερος τελιως.


Πολυ καλα θα κανεις φιλε να το κοψεις να μας βλεπεις.. Εξαλλου ειναι πολυ πιο ενδιαφερον να βλεπεις Νικολουλη, εχει πιο αγωνια και κυριως δε χανεις το βραδυ σου.. Ωραια ενδιαφεροντα εχεις.. Και δε λεγομαστε ομαδα για ανοδο.. Παιχνιδι παιχνιδι και οτι βγει..
GR-HAMMER
ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1 (ευκολα η δυσκολα πιστευω θα το παρει το ματσακι...αν και η νεανικη ομαδα του νικηφορου παλευει ολα τα παιχνιδια...αμα μπουνε τα σουτ τιποτα δεν ειναι σιγουρο...λογω εμπειριας και εδρας ομως παει προς ασο)
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 (δυνατη ομαδα ο αριωνας...βγαζει μεγαλα σκορ στην εδρα του...και δυσκολα να ακολουθησει ψηλα το σκορ η τουφα...ασος και εδω)
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΡΟΥΦ 80 (δε κανω προβλεψεις, ελπιζω να ξεκολλησουμε στο τοπικο ντερμπυ)
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 2 (δεν εχω δει την αρτεμις, αλλα πιστευω θα κανει το διπλο...μεγαλο ντερμπυ, θα γινει ωραιο παιχνιδι πιστευω, αμα δεν επαιζα θα πηγαινα να το δω)
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1 (η παλληνη φαινεται να βρισκει τα πατηματα της και να περνει καποια παιχνιδακια... αν μπουνε τα σουτ θα κερδισει και σχετικα ευκολα πιστευω...ασος)
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 2 (η εκαλη φαινεται να ειναι σε ανοδο...αλλα το πορτο ραφτη κυνηγαει ολα τα παιχνιδια... παιχνιδι στην εδρα τους ειναι, αλλα το κοβω για διπλο)
st_79
μαθε να εχεις φιλε μου λιγο περισσοτερη κριση οταν διαβαζεις καποια σχολια.βλεπω τα περισσοτερα παιχνιδια που γινονται στο ρουφ ,ρουφ80.κουφοι.κουκακι κλπ.δεν μπορω να κοψω να σας βλεπω γιατι ποτε δεν σας εβλεπα!!!! απλα ηρθα ενα παιχνιδι να δω τον πρωτο και αν ηξερα το σκορ φυσικα και οσοι ηρθαμε θα βλεπαμε κατι αλλο (οσο αφορα για την νικολουλη εδω ταιριαζει απολυτα το μαθε να εχεις κριση σε αυτα που διαβαζεις).αν εσενα θα σου αρεσε να δεις ενα τετοιο παιχνιδι καποιο βραδυ σου, τοτε εσυ εχεις δικιο και εγω αδικο!!! οσο για το αν πατε για ανοδο, αυτο -εμεσα-εχετε αφισει να ενοηθει απο τα ποστ που ανεβαζεται.καλη συνεχεια σε ολους
panther2910
Α.Ο. ΚΩΦΩΝ - ΡΟΥΦ: 67-63!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lamar
Πορτο Ραφτη - Εκαλη 63 - 69
alexman95
Νέα Ιωνία-Αρτέμιδα 78-62

Μέτρια η ομάδα μας με πολλή νευρικότητα στο α'ημίχρονο έφτασε να χάνει με 10 πόντους.Με διαρκή αντεπίθεση και προεξάρχοντες τους Μαυρέα,Καντιδάκη και Σπανό κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να προσφέρει υπέροχο θέαμα στους φιλάθλους μας.Υπέροχοι επίσης οι Κολίτας,Φατούρος(tas13) και Στριφτάρας.MVP ο Μαυρέας rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
goos
Ερμης-Νικηφορος 1
st_79
καλησπερα.σημερα αναγκαστικα με καποιον επρεπε να χαρω και με καποιον να στεναχωρηθω.τουλαχιστον ειδα ενα σχετικα καλο παιχνιδι με διακυμανσης ,μεγαλα γυρισματα στο σκορ και γενικα ευχαριστο παιχνιδι για μενα που υποστιριζα και τους δυο αλλα και κανεναν.συγχαρητηρια στους κωφους,αντε να ξελασπωσετε και εσεις και να σωθειτε και καλη συνεχεια στο ρουφ και να σωθει και αυτο.περαστικα στο νο 11 που πρεπει να επαθε ζημια γιατι εφυγε για νοσοκομειο φωναζοντας απο τους πονους και γρηγορα υγιεις στο γηπεδο και συγχαρητιρια σε ολα τα παιδια και τους κοουτς και των δυο ομαδων.καλη συνεχεια και στους δυο.ραντεβου με την νεα χρονια!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.