Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Karas_Bc
Γεια σας παιδιά...είμαι καινούργιος. Θέλω να σχολιάσω το σχόλιο που έκανε ένας χρήστης για τον Νικηφόρο. Επειδή παρακολουθώ όλα τα ματς της Γ ΕΣΚΑ, είτε από κοντά είτε από ενημέρωση, έχω να πω ότι ο Νικηφόρος πράγματι εδώ και χρόνια έπαιζε με πιτσιρικάδες, όμως φέτος δεν ισχύει αυτό. Αν δείτε την 12αδα του η καλύτερα τους παίκτες που παίρνουν χρόνο που είναι γύρω στα 8-9 άτομα, θα δείτε μόνο το βασικό πλειμεικερ να είναι πιτσιρικάς με την έννοια του παιδο-έφηβου..όλοι οι άλλοι παίκτες είναι πάνω από 25. Δεν ξέρω τι άλλαξε φέτος...ίσως να μην υπάρχει η ίδια παραγωγή με τα προηγούμενα χρόνια, όπως αντιστοίχως συμβαίνει και με τον Πλάτωνα.
Barleader
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 55-89
larry33
ΕΚΑΛΗ-ΡΟΥΦ 58-43.......ΤΡΕΛΛΟΣ ΚΟΥ-ΟΥ-ΟΥ-ΒΑΣ-ΒΑΣ-ΒΑΣ!!!!!!!!
peter
QUOTE(larry33 @ Nov 21 2009, 02:04 ) *
ΕΚΑΛΗ-ΡΟΥΦ 58-43.......ΤΡΕΛΛΟΣ ΚΟΥ-ΟΥ-ΟΥ-ΒΑΣ-ΒΑΣ-ΒΑΣ!!!!!!!!


έλα μωρή ομάδα!!!!!'Οποτε παίζουμε φιλικό ανεβαίνει η ψυχολογία σας larry μου......ΘΑ ΚΑΘΙΕΡΩΘΕΙ!!!!
jhantzop

ΚΩΦΟΙ - ΕΡΜΗΣ 47-59 (ημ. 21-34)


panther2910
5 το νου σου...
st_79
καλησπερα.ειδε κανεις σας το παιχνιδι εκαλη-ρουφ?γιατι τοσο ασχημα επιθεση το ρουφ οπως και στη ραφηνα?εντυπωση μου κανει, παλι κατω απο 50 ποντους επιθεση?τοσο ασχημα επαιζε? ή επαιξε πολυ καλα η εκαλη?
dominik
καλησπερα,
οποιος μπορεσει ας δωσει καποιο στοιχειο για το ματς της παλληνης..
55-89???ειναι δυνατον?
GR-HAMMER
αο κωφων-ερμης μελισσιων 47-59
εγω γενικα δεν ασχολουμαι με το τι κανουνε οι αλλοι, αλλα σημερα βγηκα απο τα ρουχα μου...
1 ατομο στο νοσοκομειο για ραμματα μετα απο αντιαθλητικη αγκωνια(πανω στη φαση λεγανε τα παιδια)
να σημειωθει οτι ειναι το βασικο μας 5αρι και αυτο εγινε στο 22...
στο 24 αποβαλλεται το βασικο μας τεσσαρι για ειρωνια στο διαιτητη...
εμεις ειμασταν οι αντιαθλητικοι αλλα ο δικος μας πηγε στο νοσοκομειο..
εγω συγεκριμενα μετα το 35 βγηκα απο τα ρουχα μου και ευτυχως με εβγαλε ο προπονητης μου πριν δημιουργησω συρραξη...
αλλα τι να κανω κι εγω?
να σκιζομαι...να τρεχω πανω κατω....να κανω οτι μπορω...και οποτε πλησιαζω να εχω 2-3 σφυριγματα να επαναφερουνε την "ταξη"
αφηστε μας να παιξουμε...
η νικη των παιδιων ητανε δικαιη...δειξανε καλυτερη ομαδα και με καλυτερα στοιχεια στο παιχνιδι...
αλλα οχι να μου απαγορευουν να το διεκδικησω...
συγγνωμη ζηταω απο το 13 που ειναι παιχταρας και απο το 17-18(δε θυμαμαι πιο ακριβως) που χωρις λογο ξεσπασα τα νευρα μου πανω τους...αλλα τους εξηγησα μετα τη ληξη...
οσο για τον κυριο με το #5 βλαχονατσιο στο ονομα...και για ατομο που εχει παιξει κατηγοριες δε μπορω να πω τιποτα για οσα ελεγε...συγχαρητηρια κερδισες...αλλα μεγαλη γλωσσα...και για να μην υπαρχουνε ανακριβειες, ηλια σφυρη με λενε και παιζω στον αο κωφων..με το νουμερο 13
με τη διαιτησια δεν ασχολουμαι...ουτε ξερω ποιοι ητανε οι διαιτητες...
αλλα ας με διαψευσει οποιοσδηποτε απο τους δυο...οτι μετα απο κουβεντα συμπαικτη μου που ελεγε: "τους το δωσατε"
απαντησε ενας απο τους 2 με την εξης φραση: "καναμε οτι μπορουσαμε"
εξηγουμαι και παλι για να μη παρεξηγουμαι...ο ερμης ητανε καλυτερος στον αγωνα και επρεπε να κερδισει...αλλα δε με αφησανε να διεκδικησω το αποτελεσμα...
δε περιμενω να δικαιωθω η τιποτα τετοιο εννοειται...αλλα εδς και 2 χρονια που γραφω σε αυτο το forum εχω μαθει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους και επωνυμα...οχι πισω απο ενα ψευδωνυμο...και ας με "κραζουνε" επειδη τα λεω...
ετσι ειμαι εγω και δε προκειται να αλλαξω..
καλη συνεχεια στην ομαδα του ερμη..ελπιζω τα υπολοιπα παιχνιδια να τα παρει καθαροτερα, αφου ειναι πολυ καλη ομαδα...
οσο για τη δικια μου...καλη αναρρωση στους τραυματιες...και θα ανακαμψουμε οτι και να γινει...
jhantzop
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 21 2009, 04:06 ) *
...
καλη συνεχεια στην ομαδα του ερμη..ελπιζω τα υπολοιπα παιχνιδια να τα παρει καθαροτερα, αφου ειναι πολυ καλη ομαδα...
οσο για τη δικια μου...καλη αναρρωση στους τραυματιες...και θα ανακαμψουμε οτι και να γινει...


Όπως αναφέρει και ο GR-HAMMER "η νίκη των παιδιών ήταν δίκαιη", άρα και καθαρή συμπληρώνω εγώ. Προφανώς το χτύπημα δεν ήταν εσκεμμένο, και οι δύο ομάδες έπαιζαν δυνατά. Η διαιτησία δεν ήταν καθόλου καλή χωρίς να ευνοήσουν κάποιον ιδιαίτερα. Εύχομαι καλή ανάρρωση στους τραυματίες και γρήγορη επάνοδο. Καλή συνέχεια στην ομάδα των Κωφών που είναι πολύ καλά δουλεμένη με πάρα πολύ καλά στοιχεία (Ο GR-HAMMER ήταν από τους καλύτερους παίκτες χθες).


ALEKOS
Παιδια αμα ειναι να το ληξουμε απο τωρα το πρωταθλημα γιατι με τετοιον αεροπλανικο Ζαφειροπουλο δεν ξαναχανει η Αρτεμις.Καμμια 25αρια ποντακια και καρφωμα 360'' που μονο σε Α1 βλεπουμε.Α,ξεχασα διπλο η Αρτεμις 15ποντους.Μελανο σημειο ο διαπλικτισμος του Γιαννακοπουλου και η ΑΠΟΒΟΛΗ του.
dominik
QUOTE(ALEKOS @ Nov 21 2009, 10:17 ) *
Παιδια αμα ειναι να το ληξουμε απο τωρα το πρωταθλημα γιατι με τετοιον αεροπλανικο Ζαφειροπουλο δεν ξαναχανει η Αρτεμις.Καμμια 25αρια ποντακια και καρφωμα 360'' που μονο σε Α1 βλεπουμε.Α,ξεχασα διπλο η Αρτεμις 15ποντους.Μελανο σημειο ο διαπλικτισμος του Γιαννακοπουλου και η ΑΠΟΒΟΛΗ του.

φιλε ποιος ζαφειροπουλος ειναι?αυτος που επαιζε μαραθωνα καλυβια
η το πενταρι που επαιζε ραφηνα παλληνη??
ALEKOS
QUOTE(dominik @ Nov 21 2009, 11:19 ) *
φιλε ποιος ζαφειροπουλος ειναι?αυτος που επαιζε μαραθωνα καλυβια
η το πενταρι που επαιζε ραφηνα παλληνη??

Το playmaker σε κορμι πενταριου
1911971
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 21 2009, 04:06 ) *
αο κωφων-ερμης μελισσιων 47-59
εγω γενικα δεν ασχολουμαι με το τι κανουνε οι αλλοι, αλλα σημερα βγηκα απο τα ρουχα μου...
1 ατομο στο νοσοκομειο για ραμματα μετα απο αντιαθλητικη αγκωνια(πανω στη φαση λεγανε τα παιδια)
να σημειωθει οτι ειναι το βασικο μας 5αρι και αυτο εγινε στο 22...
στο 24 αποβαλλεται το βασικο μας τεσσαρι για ειρωνια στο διαιτητη...
εμεις ειμασταν οι αντιαθλητικοι αλλα ο δικος μας πηγε στο νοσοκομειο..
εγω συγεκριμενα μετα το 35 βγηκα απο τα ρουχα μου και ευτυχως με εβγαλε ο προπονητης μου πριν δημιουργησω συρραξη...
αλλα τι να κανω κι εγω?
να σκιζομαι...να τρεχω πανω κατω....να κανω οτι μπορω...και οποτε πλησιαζω να εχω 2-3 σφυριγματα να επαναφερουνε την "ταξη"
αφηστε μας να παιξουμε...
η νικη των παιδιων ητανε δικαιη...δειξανε καλυτερη ομαδα και με καλυτερα στοιχεια στο παιχνιδι...
αλλα οχι να μου απαγορευουν να το διεκδικησω...
συγγνωμη ζηταω απο το 13 που ειναι παιχταρας και απο το 17-18(δε θυμαμαι πιο ακριβως) που χωρις λογο ξεσπασα τα νευρα μου πανω τους...αλλα τους εξηγησα μετα τη ληξη...
οσο για τον κυριο με το #5 βλαχονατσιο στο ονομα...και για ατομο που εχει παιξει κατηγοριες δε μπορω να πω τιποτα για οσα ελεγε...συγχαρητηρια κερδισες...αλλα μεγαλη γλωσσα...και για να μην υπαρχουνε ανακριβειες, ηλια σφυρη με λενε και παιζω στον αο κωφων..με το νουμερο 13
με τη διαιτησια δεν ασχολουμαι...ουτε ξερω ποιοι ητανε οι διαιτητες...
αλλα ας με διαψευσει οποιοσδηποτε απο τους δυο...οτι μετα απο κουβεντα συμπαικτη μου που ελεγε: "τους το δωσατε"
απαντησε ενας απο τους 2 με την εξης φραση: "καναμε οτι μπορουσαμε"
εξηγουμαι και παλι για να μη παρεξηγουμαι...ο ερμης ητανε καλυτερος στον αγωνα και επρεπε να κερδισει...αλλα δε με αφησανε να διεκδικησω το αποτελεσμα...
δε περιμενω να δικαιωθω η τιποτα τετοιο εννοειται...αλλα εδς και 2 χρονια που γραφω σε αυτο το forum εχω μαθει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους και επωνυμα...οχι πισω απο ενα ψευδωνυμο...και ας με "κραζουνε" επειδη τα λεω...
ετσι ειμαι εγω και δε προκειται να αλλαξω..
καλη συνεχεια στην ομαδα του ερμη..ελπιζω τα υπολοιπα παιχνιδια να τα παρει καθαροτερα, αφου ειναι πολυ καλη ομαδα...
οσο για τη δικια μου...καλη αναρρωση στους τραυματιες...και θα ανακαμψουμε οτι και να γινει...

Καλημέρα σε όλους σας,
κερδίσαμε λοιπόν χθες αλλά βλέπω ότι υπάρχουν παράπονα...και μάλιστα ότι μας σπρώχνουν κιόλας. Ωστόσο, θα ήθελα να βάλω τα πράγματα και από μία άλλη διάσταση...
- το γεγονός ότι κάποιος τραυματίζεται είναι πάντα άσχημο, ανεξάρτητα αντιπάλου. Δυστυχώς σε έναν τραυματισμό, δεν υπάρχει επιλογή μεταξύ πχ βασικού πενταριού ή αναπληρωματικού δυαριού. Οπως κάλλιστα αυτό θα μπορούσε να συμβεί όταν στην τελευταία περίοδο, στην ίδια φάση, με την ομάδα του Ερμή στην επίθεση, έφυγαν δύο παίκτες (11 & 13) προς τις άκρες του γηπέδου από τα σπρωξίματα του ίδιου παίκτη (10), ο οποίος έπαιζε ψηλός και στο κέντρο της ρακέτας στην ζώνη που άπαιζε ο ΑΟ Κωφών για 3 περιόδους. Αυτό σημαίνει ότι ο ψηλός ήταν μπροστά στον κάτω διαιτητή. Να θεωρήσω εξίσου ότι αυτές οι κινήσεις δεν ήταν εσκεμένες ή αντιαθλητικές....
- δεν ξέρω αν ο Βλαχονάτσιος μιλούσε μέσα στο παιχνίδι και προς κάποιους αντιπάλους, και θα σε πιστέψω ότι το έκανε. Αν αυτό όμως είναι κατακριτέο, θα ήθελα την γνώμη σου όταν το 7 της ομάδας σου έβρισε την κερκίδα τρεις φορές μπροστά κιόλας στον διαιτητή. Εκεί να δεις γλώσσα....και δεν υπήρχε ούτε παρατήρηση...λες και ο διαιτητής ήταν κολλητός του.
- δεν μπορεί να λες ότι κάποιος να έχει την ανωτερότητα σε όλο τον αγώνα, να έχει καλά στοιχεία σαν ομάδα, να κερδίζει δίκαια και να λέμε ότι τον σπρώχνει κιόλας ο κάθε διαιτητής... θα ήθελα να μου πεις τις φάσεις που θεωρείς ότι αδικήθηκες κατάφορα έτσι ώστε να υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος.
- η διαιτησία είναι μεγάλο θέμα που το έχουμε ξανασυζητήσει. Αν δέχεσαι κατ' ελάχιστο αυτά που είπα παραπάνω, καταλαβαίνεις ότι οι διαιτητές είναι πάντα μία άλλη διάσταση στο παιχνίδι. Θα σε παρακαλούσα όμως να μην ακούγονται περίεργα λόγια σε σχέση με την ομάδα μας για την διαιτησία. Το θέμα είναι τι πραγματικά μπορούμε να κάνουμε μέσα στον αγώνα με μία καλύτερη όπως λες ομάδα...καλό θα είναι να μην ανιχνεύουμε την εύκολη λύση του "μας έσφαξαν".

Ειλικρινά εύχομαι περαστικά στο παλικάρι που χτύπησε. Επίσης Ηλία μπράβο για την προσπάθειά σου χθες...νομίζω ότι ήσουν ότι καλύτερο για την ομάδα σου. Μπράβο επίσης για την ειλικρίνειά σου. Αλλά σε παρακαλώ, μην καταφεύγεις σε εύκολες λύσεις.
Νίκος Μπενίσης
katsman4
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 21 2009, 05:06 ) *
η νικη των παιδιων ητανε δικαιη...δειξανε καλυτερη ομαδα και με καλυτερα στοιχεια στο παιχνιδι...
αλλα οχι να μου απαγορευουν να το διεκδικησω...


Κρατάω το πιο σημαντικό...

Πόρτο Ράφτη- Περισσός 2

Σκορ δεν θυμάμαι γιατί παίζαμε χωρίς πίνακα που είχε πρόβλημα. Εν συντομία, καταφέραμε με την απόδοση μας, μια καλά δουλεμένη ομάδα να την κάνουμε υπερομάδα. Όταν δείχνεις το χειρότερο σου πρόσωπο, όταν δεν έχεις αρχή, μέση και τέλος δεν μπορείς παρά να κάνεις τον αντίπαλο να νομίζει ότι κάνει πλάκα μαζί σου και να ανεβάζεις την αυτοπεποίθηση του μέχρι εκεί που δεν πάει.

Δεν μπορώ να κάνω μεγαλύτερη ανάλυση (άλλωστε τι παραπάνω να πω), ας γράψει κάποιος από την ομάδα του Περισσού!

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Εκάλης απέναντι σε μια ομάδα για την οποία ακούμε καλά λόγια!
sourouk2
QUOTE(st_79 @ Nov 21 2009, 01:45 ) *
καλησπερα.ειδε κανεις σας το παιχνιδι εκαλη-ρουφ?γιατι τοσο ασχημα επιθεση το ρουφ οπως και στη ραφηνα?εντυπωση μου κανει, παλι κατω απο 50 ποντους επιθεση?τοσο ασχημα επαιζε? ή επαιξε πολυ καλα η εκαλη?


αγαπητε φιλαθλε των ομαδων των πετραλωνων θα πω την αποψη μου πρωτη φορα για να σε βγαλω απο το αδιεξοδο της ελλειπους πληροφορησης του.Το ρουφ εχει πολυσυζητηθει τον τελευταιο καιρο και εχουν γραφτει εξωγηινα πραματα.συνοπτικα η κακιστη επιθεση εχει αιτια το κακο κλιμα,καθως περσινοι και φετινοι παικτες δεν εχουν συνεννοηθει ακομα.επισης η πολλη ελευθερια στην επιθεση τη στιγμη που δεν υπαρχει γνωση των βασικων αρχων τακτικης φερνει αποτελεσμα ενα τελειο τουρλουμπουκι.Γκρινια, απογοητευση, κακη ψυχολογια, και αλλα πολλα προβληματα καλειται να αντιμετωπισει ο κοουτς του ρουφ τις επομενες ημερες για να αποφευχθει η κατρακυλα.πιστευω παντως πως τελικα θα καταφερει να σωθει.
panther2910
Βλαχονάτσιο.....χαχαχαχαχα......ωραίο ονομα,το νου σου... smiley.gif
Buddah
QUOTE(panther2910 @ Nov 21 2009, 13:29 ) *
Βλαχονάτσιο.....χαχαχαχαχα......ωραίο ονομα,το νου σου... smiley.gif


Αδερφε με ολο τον σεβασμο δεν ειναι και πολυ κομψο να ειρωνευεσαι το επιθετο καποιου (χαχαχα- - καθολου αστειο)

Επισης και παλι με ολο τον σεβασμο ,θα ηταν καλυτερα εαν ο mod ο οποιος ειναι και μελος του Ερμη (αθλητης-παραγοντας δεν γνωριζω) αφηνε να μιλησει καποιος αλλος για τον Ερμη ,βεβαια αυτα που εγραψε ο GR-Hammer ηθελαν την απαντηση τους και την εδωσε ο 1911971 ,ωρες ωρες φαινεται σαν να γραφω στο σαιτ του Ερμη και οχι στο BasketForum
Buddah
Συγγνωμη για το διπλο ποστ αλλα εχασα την επεξεργασια λογω χρονου


Εχουμε λοιπον αυτα μεχρι τωρα

Πόρτο Ράφτη - Περισσός : 2
Παλλήνη - Νικηφόρος : 2
Ν. Ιωνία - Αρίωνας : ??????????
Κωφοί - Ερμής : 2
Εκάλη - Ρουφ 80 : 1
Ζεφύρι - Αρτέμιδα : 2


Αν καποιος ξερει τι εγινε στο Ν. Ιωνία - Αρίωνας για να κλεισουμε την αγωνιστικη smiley.gif
jhantzop
QUOTE(Buddah @ Nov 21 2009, 14:52 ) *
...
Επισης και παλι με ολο τον σεβασμο ,θα ηταν καλυτερα εαν ο mod ο οποιος ειναι και μελος του Ερμη (αθλητης-παραγοντας δεν γνωριζω) αφηνε να μιλησει καποιος αλλος για τον Ερμη
...


Αγαπητέ Buddah προκάλεσα με τα γραφόμενά μου; Προσέχω πάρα πολύ τι λέω και γράφω λόγω της θέσης μου εδώ στο forum. Δε νομίζω η ιδιότητά του mod να μου στερεί το δικαίωμα να γράφω ότι έχω γράψει μέχρι σήμερα.
Buddah
QUOTE(jhantzop @ Nov 21 2009, 15:20 ) *
Αγαπητέ Buddah προκάλεσα με τα γραφόμενά μου; Προσέχω πάρα πολύ τι λέω και γράφω λόγω της θέσης μου εδώ στο forum. Δε νομίζω η ιδιότητά του mod να μου στερεί το δικαίωμα να γράφω ότι έχω γράψει μέχρι σήμερα.



Προς Θεου ,δεν ειπα οτι προκαλεσες ,και γνωριζω ποσο "αχαρος" ειναι καποιες φορες ο ρολος του mod
jhantzop
QUOTE(Buddah @ Nov 21 2009, 15:17 ) *
...
Ν. Ιωνία - Αρίωνας : ??????????
...


78-67

κάνε τα κουμάντα σου τώρα Buddah!

smiley.gif
Buddah
Εχουμε λοιπον

Πόρτο Ράφτη - Περισσός : 2
Παλλήνη - Νικηφόρος : 2
Ν. Ιωνία - Αρίωνας : 1
Κωφοί - Ερμής : 2
Εκάλη - Ρουφ 80 : 1
Ζεφύρι - Αρτέμιδα : 2


Εχω 4/6 μπραβο στην Εκαλη για την σπουδαια νικη της ,μπραβο και στην Ιωνια που πηρε το ντερμπυ της αγωνιστικης ,και ας με στειλανε κουβα smiley.gif
katsman4
QUOTE(1911971 @ Nov 21 2009, 13:55 ) *
Καλημέρα σε όλους σας,
κερδίσαμε λοιπόν χθες αλλά βλέπω ότι υπάρχουν παράπονα...και μάλιστα ότι μας σπρώχνουν κιόλας. Ωστόσο, θα ήθελα να βάλω τα πράγματα και από μία άλλη διάσταση...
- το γεγονός ότι κάποιος τραυματίζεται είναι πάντα άσχημο, ανεξάρτητα αντιπάλου. Δυστυχώς σε έναν τραυματισμό, δεν υπάρχει επιλογή μεταξύ πχ βασικού πενταριού ή αναπληρωματικού δυαριού. Οπως κάλλιστα αυτό θα μπορούσε να συμβεί όταν στην τελευταία περίοδο, στην ίδια φάση, με την ομάδα του Ερμή στην επίθεση, έφυγαν δύο παίκτες (11 & 13) προς τις άκρες του γηπέδου από τα σπρωξίματα του ίδιου παίκτη (10), ο οποίος έπαιζε ψηλός και στο κέντρο της ρακέτας στην ζώνη που άπαιζε ο ΑΟ Κωφών για 3 περιόδους. Αυτό σημαίνει ότι ο ψηλός ήταν μπροστά στον κάτω διαιτητή. Να θεωρήσω εξίσου ότι αυτές οι κινήσεις δεν ήταν εσκεμένες ή αντιαθλητικές....
- δεν ξέρω αν ο Βλαχονάτσιος μιλούσε μέσα στο παιχνίδι και προς κάποιους αντιπάλους, και θα σε πιστέψω ότι το έκανε. Αν αυτό όμως είναι κατακριτέο, θα ήθελα την γνώμη σου όταν το 7 της ομάδας σου έβρισε την κερκίδα τρεις φορές μπροστά κιόλας στον διαιτητή. Εκεί να δεις γλώσσα....και δεν υπήρχε ούτε παρατήρηση...λες και ο διαιτητής ήταν κολλητός του.
- δεν μπορεί να λες ότι κάποιος να έχει την ανωτερότητα σε όλο τον αγώνα, να έχει καλά στοιχεία σαν ομάδα, να κερδίζει δίκαια και να λέμε ότι τον σπρώχνει κιόλας ο κάθε διαιτητής... θα ήθελα να μου πεις τις φάσεις που θεωρείς ότι αδικήθηκες κατάφορα έτσι ώστε να υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος.
- η διαιτησία είναι μεγάλο θέμα που το έχουμε ξανασυζητήσει. Αν δέχεσαι κατ' ελάχιστο αυτά που είπα παραπάνω, καταλαβαίνεις ότι οι διαιτητές είναι πάντα μία άλλη διάσταση στο παιχνίδι. Θα σε παρακαλούσα όμως να μην ακούγονται περίεργα λόγια σε σχέση με την ομάδα μας για την διαιτησία. Το θέμα είναι τι πραγματικά μπορούμε να κάνουμε μέσα στον αγώνα με μία καλύτερη όπως λες ομάδα...καλό θα είναι να μην ανιχνεύουμε την εύκολη λύση του "μας έσφαξαν".

Ειλικρινά εύχομαι περαστικά στο παλικάρι που χτύπησε. Επίσης Ηλία μπράβο για την προσπάθειά σου χθες...νομίζω ότι ήσουν ότι καλύτερο για την ομάδα σου. Μπράβο επίσης για την ειλικρίνειά σου. Αλλά σε παρακαλώ, μην καταφεύγεις σε εύκολες λύσεις.
Νίκος Μπενίσης


1) Άλλο αντιαθλητικό χτύπημα και άλλο δυνατά σπρωξίματα, τιμωρούνται και εντελώς διαφορετικά

2) Το γεγονός ότι οι Κωφοί έπαιζαν ζώνη για τρεις περιόδους και ότι το τονίζεις νομίζω ότι είναι εντελώς άσχετο με το θέμα που συζητάς.

3) Το παιδί από τους Κωφούς κάθε άλλο παρά βρήκε την εύκολη λύση του "μας έσφαξαν", άλλωστε το είπε "η νικη των παιδιων ητανε δικαιη...δειξανε καλυτερη ομαδα και με καλυτερα στοιχεια στο παιχνιδι..."


st_79
καλησπερα.σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.εγω απλα ρωτησα για ενα παιχνιδι πως επαιζε οπως ειχα ρωτηση και για την ραφηνα που ηταν μακρυα και δεν πηγα.να πω οτι εγω δεν εχω πει κατι παραξενο και αν εχουν ειπωθει ''εξωγηινα''πραγματα οπως λες τα εχουν πει φιλαθλοι αλλον ομαδων που εχουν δει την ομαδα να παιζει οπως εχουν πει.το μονο σιγουρο ειναι οτι απο οτι ξερω δεν υπαρχουν αυτα που λες για απογοητευση κλπ ουτε ο κοουτς εχει να αντιμετωπιση κατι τετοιο γιατι τα παιδια ξερουν τους στοχους τους και τι θελουν να κανουν στην κατηγορια.αλωστε το εγραψες και συ ''να σωθουν''.δεν υπαρχει ουτε γκρινια ουτε κατρακυλα...πως σου ηρθε αυτο? 4-2 ειναι.οσο για το τουρλουμπουκι...τουλαχιστον για τα παιχνιδια που εχω δει εγω τουρλουμπουκι κερδισαν περισσο, τουφα,ζεφυρι,νικηφορο!!!!ελπιζω αυτα που γραφεις να ειναι απο προσωπικη αποψη και απο το τι εχεις δει και δεν τα λες απλα για να δημιουργησης κλιμα!!!!! τα παιδια και ο προπονητης ειναι μια χαρα μεταξυ τους και στηριζουν ο ενας των αλλων οπως αλλωστε κατι τετοιο ισχυει και για την ομαδα των κωφων.και εκει καλο κλιμα καλος προπονητης και χαιρομαι να βλεπω και αυτους πολυ.απο τις αγαπημενες ομαδες και οι κωφοι.συγνωμη αν σε προσβαλα με κατι,αλλα νομιζω οτι δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα και βγαζεις λαθος συμπερασματα.καλη συνεχεια
caterpillar
Ν.ΙΩΝΙΑ – ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78-67 (ημ:38-38)

Πολύ δυνατό παιχνίδι(σε αθλητικά πλαίσια όμως), πραγματικό ντέρμπι, πολλά φάουλ, πολλές φωνές και διαμαρτυρίες εκατέρωθεν. Παρ’ όλα αυτά, σημειώθηκαν αρκετά όμορφα καλάθια, δείγμα της ποιότητας που χαρακτηρίζει τις δύο ομάδες.
Η Ν.Ιωνία μπήκε πολύ πιο συγκεντρωμένη στο 3ο δεκάλεπτο, πήρε διαφορά 8-12 πόντων και έκανε αυτό που χρειαζόταν για να μην απειληθεί στη συνέχεια.
Σε άλλο γήπεδο πρέπει να ήταν οι διαιτητές, ήταν κάκιστοι, έχασαν πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού, εκνευρίζοντας και τις δύο ομάδες. (Αποκορύφωμα η φάση όπου παίκτης της Ν.Ιωνίας έκανε επαναφορά από την baseline στον ...εαυτό του!!).
Αρκετοί φίλαθλοι της Ν.Ιωνίας σε ένα όχι τόσο καλό γήπεδο(ειδικά ο τάπητας).

Πολύ αθλητική ομάδα η Ν.Ιωνία, όλοι οι παίκτες πιέζουν δυναμικά στο μισό γήπεδο, δυσκολεύοντας την ανάπτυξη κάθε αντιπάλου. Από τα φαβορί για την άνοδο. Ξεχώρισα το 13: forward με συμμετοχή σε όλες τις φάσεις και αρκετά επιθετικά rebs, και το 12: έμπειρος περιφερειακός με καλό σουτ
.
GR-HAMMER
QUOTE(1911971 @ Nov 21 2009, 12:55 ) *
Καλημέρα σε όλους σας,
κερδίσαμε λοιπόν χθες αλλά βλέπω ότι υπάρχουν παράπονα...και μάλιστα ότι μας σπρώχνουν κιόλας. Ωστόσο, θα ήθελα να βάλω τα πράγματα και από μία άλλη διάσταση...
- το γεγονός ότι κάποιος τραυματίζεται είναι πάντα άσχημο, ανεξάρτητα αντιπάλου. Δυστυχώς σε έναν τραυματισμό, δεν υπάρχει επιλογή μεταξύ πχ βασικού πενταριού ή αναπληρωματικού δυαριού. Οπως κάλλιστα αυτό θα μπορούσε να συμβεί όταν στην τελευταία περίοδο, στην ίδια φάση, με την ομάδα του Ερμή στην επίθεση, έφυγαν δύο παίκτες (11 & 13) προς τις άκρες του γηπέδου από τα σπρωξίματα του ίδιου παίκτη (10), ο οποίος έπαιζε ψηλός και στο κέντρο της ρακέτας στην ζώνη που άπαιζε ο ΑΟ Κωφών για 3 περιόδους. Αυτό σημαίνει ότι ο ψηλός ήταν μπροστά στον κάτω διαιτητή. Να θεωρήσω εξίσου ότι αυτές οι κινήσεις δεν ήταν εσκεμένες ή αντιαθλητικές....
- δεν ξέρω αν ο Βλαχονάτσιος μιλούσε μέσα στο παιχνίδι και προς κάποιους αντιπάλους, και θα σε πιστέψω ότι το έκανε. Αν αυτό όμως είναι κατακριτέο, θα ήθελα την γνώμη σου όταν το 7 της ομάδας σου έβρισε την κερκίδα τρεις φορές μπροστά κιόλας στον διαιτητή. Εκεί να δεις γλώσσα....και δεν υπήρχε ούτε παρατήρηση...λες και ο διαιτητής ήταν κολλητός του.
- δεν μπορεί να λες ότι κάποιος να έχει την ανωτερότητα σε όλο τον αγώνα, να έχει καλά στοιχεία σαν ομάδα, να κερδίζει δίκαια και να λέμε ότι τον σπρώχνει κιόλας ο κάθε διαιτητής... θα ήθελα να μου πεις τις φάσεις που θεωρείς ότι αδικήθηκες κατάφορα έτσι ώστε να υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος.
- η διαιτησία είναι μεγάλο θέμα που το έχουμε ξανασυζητήσει. Αν δέχεσαι κατ' ελάχιστο αυτά που είπα παραπάνω, καταλαβαίνεις ότι οι διαιτητές είναι πάντα μία άλλη διάσταση στο παιχνίδι. Θα σε παρακαλούσα όμως να μην ακούγονται περίεργα λόγια σε σχέση με την ομάδα μας για την διαιτησία. Το θέμα είναι τι πραγματικά μπορούμε να κάνουμε μέσα στον αγώνα με μία καλύτερη όπως λες ομάδα...καλό θα είναι να μην ανιχνεύουμε την εύκολη λύση του "μας έσφαξαν".

Ειλικρινά εύχομαι περαστικά στο παλικάρι που χτύπησε. Επίσης Ηλία μπράβο για την προσπάθειά σου χθες...νομίζω ότι ήσουν ότι καλύτερο για την ομάδα σου. Μπράβο επίσης για την ειλικρίνειά σου. Αλλά σε παρακαλώ, μην καταφεύγεις σε εύκολες λύσεις.
Νίκος Μπενίσης


1ον, τα σπρωξιματα αυτα που λες τα εκανα εγω...με το νουμερο 13, και ζητησα συγγνςμη μετα γιατι ητανε πανω στα νευρα μου..και ηταν αντιαθλητικα φαουλ και τα 2, αρα επρεπε να αποβληθω...
2ον, ζωνη παιξαμε στη 2η περιοδο και μετα σε ολο το 2ο ημιχρονο γιατι ο ενας ψηλος μας ητανε στο νοσοκομειο με ραμματα και ο αλλος αποβληθηκε για ειρωνεια στο διαιτητη...χωρις ψηλους και φορτωμενοι με φαουλ μονο με ζωνη θα τη βγαζαμε, αν και αυτο δεν εχει πλυ σχεση με το υπολοιπο ποστ
3ον, σε εμενα μιλαγε...ρωτησε τον να σου μεταφερει ακριβως...
4ον, το 7 ναι εκανε αυτο που λες, αλλα ο κακομοιρης ειχε φαει αγκωνια στα δοντια...αγκωνια στο σαγονι...παει να σωσει τη μπαλα και ακουγεται ενας θορυβος μεχρι το γκαζι απο το χερι που τον κοπανησε...μπροστα ακριβως στη γραμματεια και στο διαιτητη...δεν τον δικαιολογω, αλλα ειχε τα νευρα του και αυτος...απλα αντεδρασε λιγο χειροτερα απο μενα...
5ον, να κατσω τωρα να μιλαω για φασεις δεν υπαρχει λογος...δες το βιντεο του αγωνα που τραβαγε στη γωνια του γηπεδου μια γυναικα, λογικα απο τον ερμη και πες μ...αν ειναι να σταθω σε 1 φαση, αυτες ειναι οι 3 βολες που δοθηκανε για φαουλ του 15 που εχει κατω τα χερια και δεν ακουμπαει καν τον παιχτη του ερμη...ααα και στην επομενη φαση τον αποβαλλουνε κιολας για διαμαρτυρια...στο 24 ολα αυτα...
6ον, οπως εγραψε και ο katsman4 αυτο που τονιζω στο ποστ μου ειναι το οτι "δε με αφησαν να διεκδικησω τη νικη" και "οι κοποι μου πηγανε χαμενοι".
Γραφω 2 χρονια εδω και παντα λεω οτι δε θελω να ασχολουμαι με τη διαιτησια γιατι παντα θα υπαρχουνε παραπονα και απο τις 2 ομαδες...αλλα επειδη παντα γραφω αυτο που σκεφτομαι και πιστευω, ενιωσα μειονεκτικα χτες απο την αντιμετωπιση της διαιτησιας...μπορει να κανω λαθος...αλλα αυτο πιστευω...
τι να το κανω που μου βγηκε καλο παιχνιδι, τζαμπα ετρεχα...χασαμε και παλι...πηγαμε στο 1-4...
συνεχιζουμε με το κεφαλι ψηλα!
caterpillar
Η Βαθμολογία μετά την 6η αγωνιστική:

1. ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ~~~~~~~~5-0
2. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ~~~~~~~~~~5-1
3. ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ~~~5-1
4. ΡΟΥΦ 80~~~~~~~~~~~~~4-2
5. ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ~~~~~~~~~~4-2
6. ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ~~3-3
5. ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ~~~~~~~~~2-4
7. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ~~~~~~2-4
8. ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ~~~~~~~~~~~~2-3
9. ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ~~~~~~~~~~~~1-4
10. ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ~~~~~~1-4
12. ΑΟ ΚΩΦΩΝ~~~~~~~~~~~~1-4
13. ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ~~~~~~~~~~1-4
alexas10
QUOTE (caterpillar @ Nov 21 2009, 18:08 ) *
Ν.ΙΩΝΙΑ – ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78-67 (ημ:38-38)

Πολύ δυνατό παιχνίδι(σε αθλητικά πλαίσια όμως), πραγματικό ντέρμπι, πολλά φάουλ, πολλές φωνές και διαμαρτυρίες εκατέρωθεν. Παρ’ όλα αυτά, σημειώθηκαν αρκετά όμορφα καλάθια, δείγμα της ποιότητας που χαρακτηρίζει τις δύο ομάδες.
Η Ν.Ιωνία μπήκε πολύ πιο συγκεντρωμένη στο 3ο δεκάλεπτο, πήρε διαφορά 8-12 πόντων και έκανε αυτό που χρειαζόταν για να μην απειληθεί στη συνέχεια.
Σε άλλο γήπεδο πρέπει να ήταν οι διαιτητές, ήταν κάκιστοι, έχασαν πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού, εκνευρίζοντας και τις δύο ομάδες. (Αποκορύφωμα η φάση όπου παίκτης της Ν.Ιωνίας έκανε επαναφορά από την baseline στον ...εαυτό του!!).
Αρκετοί φίλαθλοι της Ν.Ιωνίας σε ένα όχι τόσο καλό γήπεδο(ειδικά ο τάπητας).

Πολύ αθλητική ομάδα η Ν.Ιωνία, όλοι οι παίκτες πιέζουν δυναμικά στο μισό γήπεδο, δυσκολεύοντας την ανάπτυξη κάθε αντιπάλου. Από τα φαβορί για την άνοδο. Ξεχώρισα το 13: forward με συμμετοχή σε όλες τις φάσεις και αρκετά επιθετικά rebs, και το 12: έμπειρος περιφερειακός με καλό σουτ
.


Μαυρεας ,Φατουρος...?
goos
QUOTE(dominik @ Nov 21 2009, 05:37 ) *
καλησπερα,
οποιος μπορεσει ας δωσει καποιο στοιχειο για το ματς της παλληνης..
55-89???ειναι δυνατον?


το σκορ δεν αντιπροσωπευει την διαφορα δυναμικοτητας των ομαδων,απλα πιασαμε πολυ καλο παιχνιδι και τα 40 λεπτα κ εμπαιναν ολα μεσα.τα παιδια της παλληνης απογοητευτηκαν νωρις ,νευριασαν κ παρατησαν το παιχνιδι γιαυτο πηγε εκει η διαφορα.


st_79
φανταζομαι το τι θα ελεγε το στομα του προπονητη της παλληνης στην διαρκεια του παιχνιδιου!!!!!
nikefalin
Παρακαλώ πολύ όλους τους συμμετέχοντες εδώ να μην ξαναχρησιμοποιηθούν χαρακτηρισμοί που μπορεί να είναι ή να εκληφθούν ως ειρωνεία.
Στην επόμενη φορά δεν θα υπάρχει προειδοποίηση
GR-HAMMER
QUOTE(nikefalin @ Nov 22 2009, 00:35 ) *
Παρακαλώ πολύ όλους τους συμμετέχοντες εδώ να μην ξαναχρησιμοποιηθούν χαρακτηρισμοί που μπορεί να είναι ή να εκληφθούν ως ειρωνεία.
Στην επόμενη φορά δεν θα υπάρχει προειδοποίηση


εννοεις τα ποστ με τα ονοματα κτλ?
απλα πες μου για να ξερω..
ειχα τιποτα στα δικα μου κατεβατα που θα μπορουσαν να εκληφθουν ως ειρωνεια?
βασικα δε νομιζω, αλλα καλυτερα να ξερω!
nikefalin
Η αφορμή είναι το πόστ του panther και γίνεται μια γενική προειδοποίηση
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78 - 67

Ουφ παει και αυτο.. Αλλη μια νικη, σε ακομα ενα ντερμπι για την ομαδα μου και 5/5.. Πολυ καλο και δυνατο παιχνιδι απο τις δυο ομαδες.. Στο πρωτο ημιχρονο ενω βρηκαμε πολλες λυσεις επιθετικα, αμυντικα δεν ειμασταν καλοι και επιτρεψαμε στον αντιπαλο ακομα και να προηγηθει και τελικα το ημιχρονο να κλεισει 38-38.. Στο δευτερο ημιχρονο καναμε πραγματικα τρομερο παιχνιδι σε αμυνα και επιθεση, πηραμε μια διαφορα και καταφεραμε να τη κρατησουμε μεχρι το τελος.. Δευτερη σερι καλη εμφανιση, αν και με δυο απουσιες και αρκετα προβληματακια μεσα στην εβδομαδα και θετικα μηνυματα για τη δυσκολη συνεχεια.. Μου αρεσε ο Αριων, με καλο υλικο και εμπειρους παικτες αν και πιστευω οτι επιθετικα ειναι πολυ προβλεψιμη ομαδα..

Υ.Γ.1: Ευχαριστουμε caterpillar για τα καλα σου λογια και να πω οτι το γηπεδο ισως να ειναι απο τα καλυτερα και αμα το μαθεις, με τα καλαθια που εχει ειναι και γαμω πιστεψε με..Και αφου μας προδωσε ο Αλεξης, το 12 Μαυρεας και 13 Φατουρος (εγω δηλαδη)..

Υ.Γ.2:Μπραβο στην Εκαλη και τη coachara Καραντζα για τη νικη απεναντι στο πολυ φιλοδοξο απ'οτι ακουγαμε Ρουφ και απιστευτο διπλο οσο αφορα τη διαφορα του Νικηφορου μεσα στη Παλληνη..Μου δινετε ετσι αφορμη να πω ακομα μια φορα οτι τελικα ολα τα ματσακια κρυβουν παγιδες και κανενα παιχνιδι δεν θα ειναι ευκολο..

Καλη συνεχεια να εχουμε παιδια με υγεια και ηρεμια..
1911971
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 21 2009, 18:34 ) *
1ον, τα σπρωξιματα αυτα που λες τα εκανα εγω...με το νουμερο 13, και ζητησα συγγνςμη μετα γιατι ητανε πανω στα νευρα μου..και ηταν αντιαθλητικα φαουλ και τα 2, αρα επρεπε να αποβληθω...
2ον, ζωνη παιξαμε στη 2η περιοδο και μετα σε ολο το 2ο ημιχρονο γιατι ο ενας ψηλος μας ητανε στο νοσοκομειο με ραμματα και ο αλλος αποβληθηκε για ειρωνεια στο διαιτητη...χωρις ψηλους και φορτωμενοι με φαουλ μονο με ζωνη θα τη βγαζαμε, αν και αυτο δεν εχει πλυ σχεση με το υπολοιπο ποστ
3ον, σε εμενα μιλαγε...ρωτησε τον να σου μεταφερει ακριβως...
4ον, το 7 ναι εκανε αυτο που λες, αλλα ο κακομοιρης ειχε φαει αγκωνια στα δοντια...αγκωνια στο σαγονι...παει να σωσει τη μπαλα και ακουγεται ενας θορυβος μεχρι το γκαζι απο το χερι που τον κοπανησε...μπροστα ακριβως στη γραμματεια και στο διαιτητη...δεν τον δικαιολογω, αλλα ειχε τα νευρα του και αυτος...απλα αντεδρασε λιγο χειροτερα απο μενα...
5ον, να κατσω τωρα να μιλαω για φασεις δεν υπαρχει λογος...δες το βιντεο του αγωνα που τραβαγε στη γωνια του γηπεδου μια γυναικα, λογικα απο τον ερμη και πες μ...αν ειναι να σταθω σε 1 φαση, αυτες ειναι οι 3 βολες που δοθηκανε για φαουλ του 15 που εχει κατω τα χερια και δεν ακουμπαει καν τον παιχτη του ερμη...ααα και στην επομενη φαση τον αποβαλλουνε κιολας για διαμαρτυρια...στο 24 ολα αυτα...
6ον, οπως εγραψε και ο katsman4 αυτο που τονιζω στο ποστ μου ειναι το οτι "δε με αφησαν να διεκδικησω τη νικη" και "οι κοποι μου πηγανε χαμενοι".
Γραφω 2 χρονια εδω και παντα λεω οτι δε θελω να ασχολουμαι με τη διαιτησια γιατι παντα θα υπαρχουνε παραπονα και απο τις 2 ομαδες...αλλα επειδη παντα γραφω αυτο που σκεφτομαι και πιστευω, ενιωσα μειονεκτικα χτες απο την αντιμετωπιση της διαιτησιας...μπορει να κανω λαθος...αλλα αυτο πιστευω...
τι να το κανω που μου βγηκε καλο παιχνιδι, τζαμπα ετρεχα...χασαμε και παλι...πηγαμε στο 1-4...
συνεχιζουμε με το κεφαλι ψηλα!

Δέχομαι απλά τις απόψεις σου φίλε Ηλία γιατί όπως λες, αυτές είναι. Εγώ δεν θα σταθώ άλλο στο θέμα, το οποίο θα μπορούσαμε να το συζητάμε για αρκετό καιρό ακόμα.
Θα σε ξαναπαρακαλέσω όμως για κάτι το οποίο κάνει πολύ κακό στο προφίλ της ομάδας μου...Δεν θα ήθελα να ξανακούσω λόγια περί διαιτησίας. Από ότι βλέπεις εσύ αλλά και όλοι εμείς οι διαιτητές είναι σε άλλη διάσταση (δες το ποστ για το ματς Ν. Ιωνία-Αρίωνας) και καμία ομάδα δεν μπορεί να αλλάξει αυτή την κατάσταση. Εμείς προσπαθουμε να φτιάξουμε μία καλή ανταγωνιστική ομάδα, η οποία θα παίζει ταυτόχρονα και καλό μπάσκετ. Αυτός είναι ο στόχος μας...όχι να πιάσουμε τον κάθε διαιτητή.
Σε ευχαριστώ, και καλη συνέχεια σε όλους...

jhantzop

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 47-59
http://www.ermisbc.gr/pressnews.asp?id=PN00010

Ημέρα/Ώρα: 20/11/2009 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Ρουφ
Διαιτητές: Σελληνάς, Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 14-14, 7-20, 15-11, 11-14
Ημίχρονο: 21-34

Επιστροφή στις νίκες

Κάνοντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση, ο Ερμής επικράτησε με 12 πόντους διαφορά στο εκτός έδρας παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής με αντίπαλο την ομάδα των Κωφών. Η ατσαλένια άμυνα του Ερμή στο δεύτερο δεκάλεπτο έφερε το παιχνίδι από την ισοπαλία (14-14) στο +13 (21-34) για τους φιλοξενούμενους. Οι Κωφοί στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά με αποτέλεσμα να μην αλλάξει κάτι και ο Ερμής να τελειώσει το παιχνίδι με τη διαφορά των 12 πόντων (47-59). Σε ένα δυνατό παιχνίδι, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, οι διαιτητές βρέθηκαν σε κακή μέρα και ήταν περισσότερο ανεκτικοί απ’ όσο θα έπρεπε. Να σημειωθεί ο τραυματισμός του Γιαννόπουλου από την πλευρά των γηπεδούχων.

Κωφοί (Γαζής-Πανάρας): Βελκίδης, Δασκαλάκης 4 (1), Βεργογιάννης 9 (1), Κωνσταντίνος 3 (1), Σφυρής Α, Τετώρος 7 (2), Καμπύλης 2, Γιαννόπουλος 5, Σφυρής Η 9, Κερασίτης, Σιφνιώτης 8 (1)

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας, Βλαχονάτσιος 16 (3), Κολοκυθάς 9, Παπαμιχαήλ 3, Πέρβιι 8, Σολδάτος 1, Φίλιππας, Γιαλιάς 4, Τσιγαρίδης 14, Μοναχός 2, Πολίτης 2





6η αγωνιστική

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 44-78 (34)
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 55-89 (34)
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78-67 (11)
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 47-59 (12)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΡΟΥΦ 80 58-43 (15)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 34-49 (15)

Πρώτη αγωνιστική με όλα τα παιχνίδια να είναι στο 10+ πόντους διαφορά. Κάθε αγωνιστική μέχρι σήμερα είχε 3 το λιγότερο παιχνίδια με κάτω από 10 πόντους διαφορά.


Doctor-J
1.60 ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2.00
1.75 ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1.85
1.70 ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1.90
1.60 ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 2.00
1.50 ΡΟΥΦ 80 - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2.10
1.40 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 2.20
tas13
Καλησπερα παιδια..7η αγωνιστικη και για να δουμε τι θα δουμε..

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 (δυσκολο παιχνιδι για μενα ανεξαρτητα απο το τι δειχνει η βαθμολογια και ερωτηματικο η αντιδραση της Παλληνης μετα απο τη μεγαλη εντος εδρα ηττα, θα παω παντως με την εδρα και τα φιλαρακια μου, ασσος)

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (αν δε θελουμε πισωγυρισματα πρεπει να το καθαρισουμε το ματσακι και πιστευω οτι παρα το μεγαλο διπλο του Νικηφορου ειμαστε καλυτερη ομαδα και ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουμε, διπλο)

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1 (δυο σερι ηττες για τον Αριων, καλη ομαδα και βλεπω ασσο)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1 (το ξαναλεω οτι δεν νομιζω να ειναι αυτη η πραγματικη εικονα της Τουφας και πιστευω να μου το δειξει σε αυτο το παιχνιδι, ασσος)

ΡΟΥΦ 80 - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 (επιστροφη στις νικες πιστευω για το Ρουφ και μαλλον ευκολα, ασσος)

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 1 (ομαδα για ανοδο ακουω η Αρτεμις και δε νομιζω να βρει εμποδιο στην αδυναμη εκτος εδρας ομαδα της Εκαλης, ασσος)

Τη προηγουμενη αγωνιστικη ειχα μιλησει για ευκολα ματσακια και επεσα εξω με δυο "εκπληξουλες" αν και ακομα ειναι νωρις και δε ξερω καλα τις ομαδες.. Αυτη τη φορα κραταω μικρο καλαθι λοιπον, αν και απο οτι εχω δει και ακουω μεχρι τωρα, υπαρχει καποιο προβαδισμα νικης σε καποιες ομαδες.. Καλη αγωνιστικη να εχουμε..
1911971
Καλημέρα σε όλους,
να ρίξω και εγώ το δελτίο μου...

Περισσός - Παλλήνη : 1
Νικηφόρος - Ν. Ιωνία : 2
Αρίωνας - Κωφοί : 1
Τούφα - Ζεφυρι : 1
Ρουφ - Πόρτο Ράφτη : 1
Αρτέμιδα - Εκάλη : 1

Συμφωνώ με τον tas13 ότι έχουν αρχίσει να ξεκωρίζουν πια κάποιες ομάδες. Προσωπικά νομίζω ότι τα θύματα των εκπλήξεων πια θα πρέπει να αναδιαμορφώσουν τους στόχους τους, ακόμα κι αν είναι πολύ νωρίς.

Καλά παιχνίδια σήμερα σε όλους...
3-p
Καλησπερα!Καινουριος στην παρεα!Θα δοκιμασω και εγω την τυχη μου με προγνωστικα!

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1 *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΙΩΝΙΑ 2*
ΡΟΥΦ 80 - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1*
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΚΑΛΗ 1*
ΑΟ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
ΤΟΥΦΑ - ΖΕΦΥΡΙ 1

Στα παιχνιδια που εχω * τα βλεπω σιγουρα και οσο για τα αλλα δυο πιστευω οτι ο Α0 ΚΩΦΩΝ ειναι καλη ομαδα και θα το παλεψει δυνατα το παιχνιδι,και για το αλλο δεν εχω δει καθολου το ΖΕΦΥΡΙ!Καλη αγωνιστικη χωρις τραυματισμους!! icon_wave.gif
katsman4
QUOTE(1911971 @ Nov 27 2009, 12:26 ) *
Προσωπικά νομίζω ότι τα θύματα των εκπλήξεων πια θα πρέπει να αναδιαμορφώσουν τους στόχους τους, ακόμα κι αν είναι πολύ νωρίς.


Μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις τι ακριβώς σημαίνει αυτό?
Buddah
Εστω και αργα (κουβας speaking)

Περισσός - Παλλήνη : 1
Νικηφόρος - Ν. Ιωνία : 1
Αρίωνας - Κωφοί : 1
Τούφα - Ζεφυρι : 1
Ρουφ - Πόρτο Ράφτη : 1
Αρτέμιδα - Εκάλη : 1

Δεν πιστευω να εχουμε εκπληξεις σημερα ,οσο για τον ασσο του Νικηφορου δεν ειναι μονο λογω συμπαθειας .........απο οτι εμαθα επεστρεψαν οι δυο στρατευμενοι
rocker
QUOTE(Buddah @ Nov 27 2009, 20:12 ) *
Εστω και αργα (κουβας speaking)

Περισσός - Παλλήνη : 1
Νικηφόρος - Ν. Ιωνία : 1
Αρίωνας - Κωφοί : 1
Τούφα - Ζεφυρι : 1
Ρουφ - Πόρτο Ράφτη : 1
Αρτέμιδα - Εκάλη : 1

Δεν πιστευω να εχουμε εκπληξεις σημερα ,οσο για τον ασσο του Νικηφορου δεν ειναι μονο λογω συμπαθειας .........απο οτι εμαθα επεστρεψαν οι δυο στρατευμενοι


ήταν στον προηγούμενο αγώνα?
lamar
Δευτερη συνεχομενη κηδεια για τους στοιχηματζηδες του ομιλου απο την Εκαλη.

Διπλο μεσα στην Ραφηνα με την Αρτεμιδα με 58 - 49, με μπασκετ made by Καρατζας!!!!!!!!!

Αντε και την Δευτερα καλη αρχη με την ΦΕΑ!!!!!!!!!
katsman4
ΡΟΥΦ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 53-50
jhantzop

ΡΟΥΦ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 53-50
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΚΑΛΗ 49-58
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 66-69

ΤΟΥΦΑ - ΖΕΦΥΡΙ 1 (+5 περίπου στην παράταση, κανονικός αγώνας 71-71 ενώ βρέθηκε πίσω με 35-52 στο 27')
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΚΩΦΟΙ 1 (+5 περίπου, ημίχρονο 32-31)

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΑΛΗΝΗ ???

ΡΕΠΟ: ΕΡΜΗΣ


rock
QUOTE(jhantzop @ Nov 28 2009, 01:31 ) *
ΡΟΥΦ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 53-50
ΑΡΤΕΜΙΣ - ΕΚΑΛΗ 49-58
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 66-69

ΤΟΥΦΑ - ΖΕΦΥΡΙ 1 (+5 περίπου στην παράταση, κανονικός αγώνας 71-71 ενώ βρέθηκε πίσω με 35-52 στο 27')
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΚΩΦΟΙ 1 (+5 περίπου, ημίχρονο 32-31)

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΠΑΛΗΝΗ ???

ΡΕΠΟ: ΕΡΜΗΣ

ΠΕΡΙΣΣΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (+12 περιπου με καλο μπασκετ)
alexman95
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 63-69

ολο το παιχνιδι πηγε ποντο ποντο.μετρια η εμφανιση της νεας ιωνιας στο τελος πηρε τη νικη με την πειρα των παιχτων της
goos
QUOTE(alexman95 @ Nov 28 2009, 12:41 ) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 63-69

ολο το παιχνιδι πηγε ποντο ποντο.μετρια η εμφανιση της νεας ιωνιας στο τελος πηρε τη νικη με την πειρα των παιχτων της


bravo sthn nea ionia exei kalh omada k tha anevei shgoura giati exei kalo k empeiro roster.ontws ponto ponto to paixnidi alla ta teleytaia 2 lepta den htan thema empeirias,telos pantwn .k emeis epithetika eimastan poloi kakoi k 2-3 paixtes pou pernoume score synhthws dystyxws den htan se kalh mera parolayata kraththikame mesa sto paixnidi k gnwmh mou eprepe na to pername.emeis meta ta xristougenna otan tha gyrisoun ola ta paidia pistevw tha eimste pio kaloi an k ta 4 teleytaia paixnidia paizoume kalo mpasket k hanoume stis leptomereies.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.